SON DAKİKA 28 ŞUBAT HABERLERİ

Son Dakika 28 Şubat Haberleri

 • 07:21Demirtaş: Polislerin Cenazesine Gitmek İsterdimDemirtaş: Polislerin Cenazesine Gitmek İsterdimPolislerin şehit edilmesiyle ilgili ilk kez konuşan Selahattin Demirtaş, "Provokasyon olmayacağını bilsem cenazelerine gitmek isterdim." dedi.
 • 19:27Siverek Demokrasi Platformu'ndan Operasyonlara TepkiSiverek Demokrasi Platformu'ndan Operasyonlara TepkiSiverek Demokrasi Platformu, Eğitim Sen Genel Merkezi'ne yapılan baskın ve son günlerdeki olaylara ilişkin basın açıklamasında bulundu.
 • 18:53Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 5-Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 5-Demirtaş: Partileri halk açar, halk kapatır HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 18:49Verdiği Sözden Cayan AKP'nin KendisidirVerdiği Sözden Cayan AKP'nin KendisidirDemirtaş: Partileri halk açar, halk kapatır HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 17:39Demirtaş: Demirtaş: "Asıl Büyük Operasyon Hdp'ye"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması HDP TBMM Grup Toplantısı- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Partileri halk açar, halk kapatır.
 • 17:34Diyarbakır'da Stk'lar KaygılıDiyarbakır'da Stk'lar KaygılıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan intihar saldırısından sonra bölgede gerçekleşen saldırılar, yaşanan ölümler ve operasyonlar Diyarbakır'daki STK temsilcilerini kaygılandırdı.
 • 16:09Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk KapatırDemirtaş: Partileri Halk Açar, Halk KapatırDemirtaş: Partileri halk açar, halk kapatır HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 16:09Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 3-Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 3-Demirtaş: Partileri halk açar, halk kapatır HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 16:09Demirtaş Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 2Demirtaş Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 2Demirtaş: Partileri halk açar, halk kapatır HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 16:09Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 4-Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk Kapatır 4-Demirtaş: Partileri halk açar, halk kapatır HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 16:01Demirtaş: Partileri Halk Açar, Halk KapatırHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 15:30Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Partileri halk açar, halk kapatır.
 • 14:21İhd: Asla Bir Savaş Hükümeti Kurulmamalıİhd: Asla Bir Savaş Hükümeti Kurulmamalıİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, barış ve çözüm sürecinin 28 Şubat 2015 deklarasyonuna bağlı kalınarak devam ettirilmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye hükümetsiz bırakılmamalı, barış ve demokrasiden yana ilkesel tutumları hayata geçirecek bir koalisyon hükümeti kurulmalı, asla bir savaş hükümeti kurulmamalı.” dedi.
 • 15:32Hdp Terör Operasyonlarına Tepki GösterdiHdp Terör Operasyonlarına Tepki GösterdiHDP İzmir İl Eşbaşkanı Cavit Uğur, “Biz HDP olarak, sadece ve sadece demokrasiden, barış ve çözümden yanayız. Bunun dışındaki her türlü uygulamayı, şiddet içeren her türlü eylemi, savaş içeren her türlü eylemi reddediyoruz.
 • 16:49Tuğçe Kazaz, IŞİD ve PKK Hakkındaki Görüşlerini AnlattıTuğçe Kazaz, IŞİD ve PKK Hakkındaki Görüşlerini AnlattıEski manken Tuğçe Kazaz, Anadolu Ajansı'na IŞİD'in Suruç saldırısı ve hava operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Amaçları Recep Tayyip Erdoğan'ı bitirmek" dedi.
 • 14:54AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden Sivil Toplum Örgütleri Ziyaretlerine Devam EdiyorAK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden Sivil Toplum Örgütleri Ziyaretlerine Devam EdiyorMilletvekili seçildiği günden beri çalışmalarına aralıksız devam eden Ak Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden sivil toplum örgüt ziyaretlerine devam ediyor.
 • 10:04Tuğçe Kazaz: Tuğçe Kazaz: "Daeş'in Kuruluş Amacı Amerika'nın Ortaya Çıkardığı Sahte Halife Fetullah Gülen'in...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Manken Tuğçe Kazaz'ın konuşması Manken Tuğçe Kazaz: - "(DAEŞ'in terör saldırıları) Dış güçler, İslam dünyasının rönesansını başlatıp devam ettirmeye çalışan AK Parti'yi ve aynı zamanda Ortadoğu ve Balkanlar için çok güçlü bir lider haline dönüşmüş, demokrasiyi kimsenin savunmadığı kadar savunan bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan'ı zayıflatmak istedi"- "Toplu bir kirli ittifakla çözüm süreci askıya alındı.
 • 09:27Manken Tuğçe Kazaz AçıklamasıManken Tuğçe Kazaz, DAEŞ'in terör saldırılarına ilişkin, "Dış güçler, İslam dünyasının rönesansını başlatıp devam ettirmeye çalışan AK Parti'yi ve aynı zamanda Ortadoğu ve Balkanlar için çok güçlü bir lider haline dönüşmüş, demokrasiyi kimsenin savunmadığı kadar savunan bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan'ı zayıflatmak istedi" dedi.
 • 17:42HSYK Adli ve İdari Yargı Yetki Kararnamesini YayımladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2015 yılı adli ve idari yargı yetki kararnamesini yayımladı.
 • 13:35İhsan Dağı: Devlet ve Muhafazakarlar Bazı Liberalleri Baştan Çıkardı!ODTÜ Öğretim Üyesi ve köşe yazarı Prof. Dr. İhsan Dağı, “28 Şubat döneminde liberalleştirebileceğimizi düşündük” diyerek andığı muhafazakârların, muhalefetten iktidara geldiklerinde devletleşip otoriterleştiklerini söyledi.
 • 09:54Kayseri Baro Başkanı Konaç: Boydaklar Cami Yapmışsa Onu da Yıkacak Mısınız?Kayseri Baro Başkanı Konaç: Boydaklar Cami Yapmışsa Onu da Yıkacak Mısınız?Kayseri Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, 2008 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı 49 yıllığına kiralanan ve Boydak Ormanı yapılan dağlık alanla ilgili saha tahsisi iptaline tepki gösterdi.
 • 17:59Almanya'da Camiye Yapılan Polis BaskınıAlmanya'nın Bremen kentinde 28 Şubat'ta "ağır silahlar barındırıldığı" gerekçesiyle İslam Kültür Merkezi'ne düzenlenen operasyonda polisin usulsüz davrandığı iddiasını eyalet meclisinde kurulan komisyonu araştıracak.
 • 10:01Hatalı 4 Soru Gerekçesiyle ÖSYM Aleyhinde Dava AçıldıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen, 12 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen 2015 yılı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Soruları soru kitapçığında hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorular için dava açıldığını bildirdi.
 • 00:38Arınç: "Hdp'li Yöneticiler O Eylemde Neden Yoktu"Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya öncesinde Suruç Belediyesi yetkililerinin polisin Amara Kültür Merkezinde arama yapmasına müsaade etmediklerini ve güvenlik kameralarının çalışmadığını belirterek, Suruç’ta her gün yapılan eylemlere katılan HDP’li yöneticilerin o gün yapılan eyleme neden katılmadıklarının ayrıca bir istihbarat konusu olduğunu söyledi.
 • 23:58Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Polis, 'aradan zaman geçti, tekrar bir arama yapalım, bir hüviyet tespiti yapalım' dediğinde belediye görevlileri kesinlikle izin vermemiştir.
 • 23:05Arınç: (Dolmabahçe Mutabakatı) Sözünde Durmayan Hdp OlduBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm süreciyle ilgili, "Çözüm sürecinin devam etmesi, HDP'nin üzerine düşeni fazlasıyla yapması, örgütle, şiddetle, silahla işbirliğini kestiğine dair kamuoyunu inandırıcı beyanda bulunması bunun bir işareti.
 • 15:33AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Kurt, Pilav Gününe KatıldıAK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Alaçam ve Bafra İmam Hatip Lisesi mezunlarının düzenlediği pilav gününe katıldı.
 • 23:54MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Terör Saldırılarıyla İlgili AçıklamaMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adıyaman Doğanlı ve Çatalağaç bölgesiyle, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırılarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul’dan Suruç’a Kobani bahanesiyle yola çıkanların bir defa amaç ve yöntemleri halis ve ahlaki görülemeyecektir.
 • 23:23Bahçeli: Hdp'nin Kapısını Çalmalı ve Bu PKK İmalatını İkna EtmelidirMhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırı ile ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu.
 • 22:50MHP Genel Başkanı Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suruç'taki terör saldırısına ilişkin, "Kim olursa olsun, neye inanır inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, amasız ve ön şartsız lanetliyorum" ifadesini kullandı.
 • 22:43Devlet Bahçeli: Canileri Ön Şartsız LanetliyorumDevlet Bahçeli: Canileri Ön Şartsız LanetliyorumMHP lideri Devlet Bahçeli, Suruç'ta yaşanan canlı bomba saldırısı ile ilgili açıklama yaparak "İnsan hayatına kasteden canileri ön şartsız lanetliyorum." dedi.
 • 13:54CHP Grup Başkanvekili Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "CHP olarak bir çalışma içindeyiz.
 • 14:40Bihmed'liler BayramlaştıBursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği, (BİHMED) üyeleri bayramlaştı.
 • 13:06ÖSYM Sınav Sorularının Kısmen YayımlanmasıÖSYM Başkanlığınca uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünün iptal gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 08:20Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, HDP-PKK ilişkisinin çözülmesinin önemli olduğunu belirterek, "Çünkü kim karar veriyor?
 • 16:12SEDAŞ İle Tes-İş Arasında Anlaşma SağlandıSEDAŞ, bünyesinde çalışan yaklaşık 1.300 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi için TES-İŞ ile önemli bir anlaşmaya vardı.
 • 12:03İzmir Belediye Meclisi'nde 'Çevik Bir' Tartışmasıİzmir Belediye Meclisi'nde 'Çevik Bir' Tartışmasıİzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin temmuz ayı olağan toplantısına, 28 Şubat döneminin önemli aktörlerinden emekli Orgeneral Çevik Bir’in adını taşıyan meydanla ilgili tartışmalar damga vurdu.
 • 10:16Tarhan Erdem: AK Parti-HDP Koalisyonu Neden OlmasınTarhan Erdem: AK Parti-HDP Koalisyonu Neden OlmasınRadikal yazarı Tarhan Erdem, bugün başlayacak olan koalisyon görüşmelerine ilişkin sonuçları analiz ederek sürpriz bir öneride bulundu: AK Parti-HDP koalisyonu neden olmasın.
 • 09:45Süleyman Soylu Ağrı'daSüleyman Soylu Ağrı'daAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, hükümet kurma çalışmalarına ilişkin şunları söyledi: "Ülkemizin her tarafında bizim için esas olan, demokratikleşme, milli birlik ve kardeşlik, eşit vatandaşlık, Eskişehir’de kamu düzeni ne ise Ağrı ve Hakkari’de de aynı kamu düzenini ortaya koyabilmektir.
 • 18:13AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir AçıklamasıAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir AçıklamasıAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Gönül coğrafyamız Erzurum’da, bize halka hizmet yolunda ruhsat verenlere minnettarız. AK Dava’nın hizmet felsefesini paylaşıp, davasında yüreklerini birleştiren dadaşların destek ve teveccühleri yegane gücümüzdür.
 • 23:25Milli İrade Platformu İftar ProgramıMilli İrade Platformu İftar ProgramıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, milli iradenin AK Parti'yi tek başına iktidar yapmadığını ancak yüzde 41'lik oranla 258 milletvekiliyle en yakın partiye yüzde 16'lık farkla AK Parti'yi 'Bu ülkenin geleceği sana emanettir' mesajıyla görevlendirdiğini belirtti.
 • 23:22Başbakan Davutoğlu: İlkeli Bir Tutum SergiledikBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek dönüşü görüşlerini almak üzere Milli İrade Platformu üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 16:0324 Saat 'Canlı' Protesto Devam EdiyorMehmet Baransu, Hidayet Karaca ve diğer tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için kurulan ‘Kalemime Dokunma Platformu'nun yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla internet üzerinden başlattığı 24 saatlik canlı yayın devam ediyor.
 • 16:02Adalet ve Özgürlükler Platformu'ndan Diyanet'e Soruşturma TepkisiAdalet ve Özgürlükler Platformu'ndan Diyanet'e Soruşturma TepkisiSakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, İnanç İlke-Sen Genel Başkanı Özhan Uçan hakkında, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında yaptığı paylaşımlarından dolayı soruşturma açılmasına tepki gösterdi.
 • 11:54İmam Hatip Okulları İhtişamlı Günlerine Döndü"Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, 28 Şubat ürünü katsayı ve başörtüsü gibi engellerin kaldırılmasıyla imam hatip okullarındaki öğrenci sayısının 1 milyona ulaştığını bildirdi.
 • 09:52Prof. Dr. Laçiner: Türkiye'nin Sessiz Kalması ManidarUluslararası ilişkiler ve güvenlik uzmanı Prof. Dr. Sedat Laçiner, Dışişleri Bakanlığı'ndaki Suriye zirvesinin Amerikan NSA tarafından dinlendiği iddiaları karşısında Türkiye'nin sessiz kalmasının manidar olduğunu söyledi.
 • 12:35İmam Hatip Lisesini Tercih Edenlere Umre, Laptop ve Burs Hediyesiİmam Hatip Lisesini Tercih Edenlere Umre, Laptop ve Burs HediyesiBolu'da, İmam Hatip Okulları Platformu 440 ve üzeri puan alan öğrencileri, imam hatip liselerine kayıt yaptırmaları durumunda Umre tatili, burs ve laptopla ödüllendirecek.
 • 11:49İmam Hatip Lisesini Tercih Edenlere Umre, Laptop, Bursİmam Hatip Lisesini Tercih Edenlere Umre, Laptop, BursBolu'da, İmam Hatip Okulları Platformu 440 ve üzeri puan alan öğrencilerin imam hatip liselerine kayıt yaptırmaları durumunda Umre tatili, burs, laptop ve hediye çekiyle ödüllendirecek.
 • 23:15Davutoğlu: Davutoğlu: "Ak Parti Teşkilatı Dimdik Ayaktadır ve Yeni Bir Seçime de Hazırdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Gençlik Kolları Vefa İftarı- Başbakan Davutoğlu: (1)"AK Parti hareketi, tarihe atılan bir tohumun bugünkü fidanıdır"- "AK Parti hareketi, bir ahlak hareketidir.
 • 23:09Davutoğlu: Davutoğlu: "Hedefimizden Hiç Sapma Olmayacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Gençlik Kolları Vefa İftarı- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Gençlik Kolları Vefa İftarı- Başbakan Davutoğlu: (1)"AK Parti hareketi, tarihe atılan bir tohumun bugünkü fidanıdır"- "AK Parti hareketi, bir ahlak hareketidir.