SON DAKİKA 28 ŞUBAT HABERLERİ

Son Dakika 28 Şubat Haberleri

 • 13:59Dicle Üniversitesinde Rektörlük SeçimiDicle Üniversitesi (DÜ) Rektörlüğü için adaylığını açıklayan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz, "Rektör seçilmem halinde, Dicle Üniversitesinin bozulan ayarları ıslah edilecek, üniversite uluslararası standartlara kavuşacak.
 • 17:43Can Dündar'a Saldırı DavasıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin ile bu kişiyi azmettirdikleri öne sürülen iki kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 16:45Şahin: Amacım Öldürmek ya da Yaralamak Değil, Unutan İnsanlara Mesaj VermektiŞahin: Amacım Öldürmek ya da Yaralamak Değil, Unutan İnsanlara Mesaj VermektiCan Dündar'a silahlı saldırı düzenleyen Şahin, "Amacım Can Dündar'ı öldürmek ya da yaralamak değil, Türkiye'ye zarar verdiğini unutan insanlara mesaj vermekti" dedi.
 • 00:38Iğdır'da İmam Hatipler Platformu İftar Yemeğinde BuluştuIğdır'da İmam Hatipler Platformu İftar Yemeğinde BuluştuIğdır’da, Türkiye İmam Hatipler Platformu, ’Bu Ülke İçin Varız, Hep Bir Aradayız’ programı kapsamında iftar yemeğinde buluştu.
 • 20:10Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bizim Dış Politikadaki Amacımız, Rızaya Dayalı Müzakerelerle Aradaki Sorunların...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: UMED Medya Okulu sertifika töreni Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un gelişi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması UMED Başkanı Aslan Değirmenci'nin konuşması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşmsı Sertifika töreninden detaylar UMED Medya Okulu sertifika töreni "Bizim dış politikadaki amacımız, rızaya dayalı müzakerelerle aradaki sorunların çözülmesidir" "Biliyoruz ki bu mücadele sadece terör örgütüne karşı bir mücadele değil, onların sırtını sıvazlayanlara, onların ağa babalarına karşı da verilen bir mücadeledir.
 • 17:23Umed Medya Okulu Sertifika TöreniUluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Medya Okulundan mezun olan 75 öğrenciye sertifikaları, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katıldığı törenle verildi.
 • 18:35Zonguldak'taki Cinayet DavasıZonguldak'ın Kilimli ilçesinde, işlettiği kahvehanede sigara içtiği gerekçesiyle başlayan tartışma sonucu Nevzat Temel'i öldürdüğü iddiasıyla "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 15:26Sigara İçme' Cinayetine Müebbet Hapis İstemiZonguldak’ta geçtiğimiz Şubat ayında işlettiği kıraathanede sigara içtiği iddiasıyla aralarında başlayan tartışmadan birkaç gün sonra Nevzat Temel’e ateş ederek ölümüne neden olan tutuklu sanığın müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.
 • 17:27Odunpazarı Dernekler Platformundan Afiş Cezasına TepkiEskişehir Odunpazarı Dernekler Platformu, yaz aylarında düzenledikleri dini eğitim ve spor kurslarının tanıtım afişlerine gelen cezaya tepki gösterdi.
 • 14:34Ekinci Gençlerle İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiEkinci Gençlerle İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiEyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gençlerle iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 10:0310. Yıl Marşı'nı Yasaklayan Müdüre Destek Kampanyası Açtılar10. Yıl Marşı'nı Yasaklayan Müdüre Destek Kampanyası AçtılarBolu'da 10'uncu Yıl Marşı'nı yasaklayarak dikkati çeken İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'e eleştiriler sürerken; destek verenler de ortaya çıktı.
 • 16:15Çalık: Çalık: "Ab ile İlgili Kararları Bundan Sonra Kendimiz Vereceğiz"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Avrupa Birliği bizi almak istese de istemese de biz bundan sonra kendi kararımızı kendimiz vereceğiz” dedi.
 • 13:17Ölçü ve Tartı Aletlerinin Damga ve Muayene İşlemleri YapıldıÖlçü ve Tartı Aletlerinin Damga ve Muayene İşlemleri YapıldıBiga ilçe sınırları ve köylerdeki esnafların ticaret amacıyla kullandıkları her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik damga ve muayeneleri, Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ölçü ve ayar memuru ile ortaklaşa gerçekleştirilen çalışma ile tamamlandı.
 • 18:53Mersin MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a SoruşturmaMersin MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a SoruşturmaMHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a soruşturmaİÇİŞLERİ Bakanlığı, Mersin Şehirler Arası Otobüs Terminali (MEŞOT) ihalesini kazanan şirketin ilk taksitini zamanında ödememesine rağmen ihaleyi feshetmeyerek idareyi zarara uğrattığı öne sürülen Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, Genel Sekreter Haluk Tunçsu ile 3 bürokrat hakkında soruşturma izni verip dosyayı Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.
 • 14:24Motul, MV Agusta İle Global İşbirliği Anlaşması İmzaladıMotul, MV Agusta İle Global İşbirliği Anlaşması İmzaladıMotul, efsanevi motosiklet üreticilerinden biri olan MV Agusta ile geniş kapsamlı bir global işbirliği anlaşması imzaladı.
 • 14:07MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a SoruşturmaMHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a Soruşturmaİçişleri Bakanlığı, Mersin Şehirler Arası Otobüs Terminali (MEŞOT) ihalesini kazanan şirketin ilk taksitini zamanında ödememesine rağmen ihaleyi feshetmeyerek idareyi zarara uğrattığı öne sürülen Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, Genel Sekreter Haluk Tunçsu ile 3 bürokrat hakkında soruşturma izni verip dosyayı Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.
 • 07:55Yargıdan '12 Eylül Darbesi Mecburiyetti' Savunmasına Tarihi YanıtYargıdan '12 Eylül Darbesi Mecburiyetti' Savunmasına Tarihi YanıtYargıtay, 12 Eylül davasında Evren'in "Ülkenin durumu biliniyordu. Bugün de olsa aynı şekilde ihtilal yapardık" savunmasına tarihi bir yanıt verdi: Olaylar darbesiz de yatıştırılabilirdi.
 • 20:05Beyazıt Ramazan SohbetleriTürkiye Diyanet Vakfı'nca bu yıl 35'incisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında gerçekleştirilen "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"nin konuğu Dr. Melike Günyüz oldu.
 • 15:27TBMM Genel Kurulu ToplandıTBMM Genel Kurulu Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, başkanlığında toplandı.
 • 10:59Fetö'ye 15 Dakikada ABD VizesiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığınca, "terör örgütü üyesi olmak", "Terörizmin Finansmanı Hakkındaki Kanuna muhalefet" ve "zimmet" suçlarından 12 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, soruşturma sırasında "bilgi sahibi" olarak ifadesi alınan H.P, 2011'de "cemaat" adına ABD'ye daveti edildiklerinde Aktif İşadamları Derneği adıyla ABD Büyükelçiliğine gittiklerinde, görevlilerinin 15 dakikada vize işlemlerini hallederek pasaportlarını verdiğini ileri sürdü.
 • 18:54İran İslam Cumhuriyeti Büyük Önderlik Makamı Uluslararası İlişkiler Temsilci Yardımcısı Bagheri...28 Şubat döneminde İran’ın Ankara Büyükelçisi olan İran İslam Cumhuriyeti Büyük Önderlik Makamı Uluslararası İlişkiler Temsilcisi Yardımcısı Muhammed Rıza Bagheri, " Maalesef bazı siyasi nedenlerden dolayı Suudi Arabistan, İran’la ilişkisini kesti.
 • 16:2928 Şubat Döneminin İran Büyükelçisi Baghari Ankara'ya Geliyor28 Şubat döneminde İran’ın Ankara Büyükelçisi olan Muhammed Rıza Bagheri Ankara’ya geliyor.
 • 14:12Taşkesenlioğlu: Victorya Abla Babama Taşkesenlioğlu: Victorya Abla Babama "Şeyhim" DerdiŞehir ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin(ŞEHİRDER) Ramazan Söyleşileri devam ediyor.
 • 19:47Özhaseki: Özhaseki: "Devlete Hainlik Edenlerin Çoğuna Bakın Üniversite Mezunu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin tören alanına gelişi Özhaseki'nin konuşması İmam Hatip Lisesi'nin açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: "Devlete hainlik edenlerin çoğuna bakın üniversite mezunu. Yurt dışında Türkiye'nin aleyhine çalışan, bu devletin, bu milletin aleyhine çalışan insanlara bakın çoğu üniversite mezunu. Ne hikmettir bu okullardan bazen de böyle yamyamlar çıkıyor.
 • 18:50Balıkesir Öğrenci Meclisinden TepkiBalıkesir Öğrenci Meclisinden TepkiBalıkesir Öğrenci Meclisi üyeleri, Türkiye Liseliler Birliği tarafından dağıtılan “Liseliler Dinci Gericiliğe Karşı Ayakta’’ başlıklı bildiriye tepki gösterdi.
 • 18:40Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devlete hainlik edenlerin çoğuna bakın üniversite mezunu. Yurt dışında Türkiye'nin aleyhine çalışan, bu devletin, bu milletin aleyhine çalışan insanlara bakın çoğu üniversite mezunu. Ne hikmettir bu okullardan bazen de böyle yamyamlar çıkıyor.
 • 18:23Balıkesir Liselilerden İki Farklı MesajBalıkesir Liselilerden İki Farklı MesajLiselilerden iki farklı mesajBİLDİRİLERE EYLEMLE YANITBALIKESİR'in köklü okulları Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi (SYAL) ile T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Proje Okullar' uygulamasına tepki gösterdi.
 • 17:32Hdp'li Baluken: Erdoğan Belediye Başkanları Yerine Kayyum Atarsa Siyasi Yaşamının Sonuna DayanmıştırHdp Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP'li belediyelere kayyum atanması iddiasına ilişkin, "Erdoğan bilsin ki yüzde 90 oy almış belediye başkanları yerine kayyum atamaya kalkarsa kendi siyasi yaşamının sonuna artık dayanmıştır" dedi.
 • 17:07Liselerimize Kuru Siyasi Çekişmelerin Girmesine İzin VermeyeceğizLiselerimize Kuru Siyasi Çekişmelerin Girmesine İzin Vermeyeceğiz"Balıkesir Öğrenci Meclis Başkanı Mustafa Bilal Durmaz, "Hiçbir suretle liselerimize kuru siyasi çekişmelerin girmesine izin vermeyeceğiz.
 • 16:47İslami İlimler Olimpiyatında Dereceye Girenlere Ödülleri Takdim Edildiİslami İlimler Olimpiyatında Dereceye Girenlere Ödülleri Takdim EdildiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı Ödül Töreni'ne katıldı.
 • 16:20Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “İmam Hatip gençliğinin devleti ile bir sorunu yok” dedi.
 • 11:32Bülent Arınç Bbc Türkçe'ye KonuştuBülent Arınç Bbc Türkçe'ye KonuştuArınç'ın BBC Türkçe'nin sorularına yanıtları şöyle: Bugün Dolmabahçe Mutabakatı'ndaki fotoğrafta yer alan örneğin bir Yalçın Akdoğan'ın olmadığı bir dönemdeyiz, böyle bir hükümet ile iş başında AKP. Siz bu geçmiş bir yıldaki bu farkı nasıl görüyorsunuz? Barış süreci, çözüm süreci, farklı şekillerde isimlendirilen, bu ortaklaşma süreci nasıl bitti ve hükümetin eksiklikleri oldu mu? Yapılabilecekler var mıydı?
 • 18:23İslami İlimler Olimpiyatında Dereceye Girenlere Ödülleri Takdim Edildiİslami İlimler Olimpiyatında Dereceye Girenlere Ödülleri Takdim EdildiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı Ödül Töreni’nin yaptığı konuşmada, "Siz, imam hatipli kardeşlerimizin bu olimpiyat ödül töreninde bir araya gelmeniz, aslında Türkiye’deki son 150 yıllık mücadelenin sonuçlarını gösteren, kimin kazandığını gösteren önemli bir toplantıdır.
 • 18:17İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni - Başbakan Yardımcısı Kurtulmuşİslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni - Başbakan Yardımcısı KurtulmuşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "İmam hatip okulları meselesi, davası; Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özetidir, Türkiye'nin tarihiyle barışmasının özetidir, Türkiye'nin 3 asırdır meydan okumaya, cevap verme arayışının özetidir" "Bu memlekette, coğrafyada, İslam dünyasının amiral gemisi olan Türkiye'de, büyük Osmanlı cihan devletinin özeti olan bu ülkede 150 yıldır nice acılar yaşadık" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, imam hatip okulları meselesinin, Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özeti olduğunu belirtti.
 • 18:09Yüksek Yargı Düzenleme Tasarısı Adalet KomisyonundaCHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, cezaevi ziyaretlerini ayırım yapmadan gerçekleştirdiklerini belirterek, "IŞİD tutuklusu, Diyarbakır bombacısı Orhan Gönder'e de 2010'da birlikte darbe yaptığınız Boydak ailesine de Cübbeli Ahmet Hocaya da Hizbullah'a yakın olduğu iddia edilen örgütün tutuklularına da gittim." dedi.
 • 18:08İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni - Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (2)İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni - Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "İmam hatip okulları meselesi, davası; Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özetidir, Türkiye'nin tarihiyle barışmasının özetidir, Türkiye'nin 3 asırdır meydan okumaya, cevap verme arayışının özetidir" "Bu memlekette, coğrafyada, İslam dünyasının amiral gemisi olan Türkiye'de, büyük Osmanlı cihan devletinin özeti olan bu ülkede 150 yıldır nice acılar yaşadık" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, imam hatip okulları meselesinin, Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özeti olduğunu belirtti.
 • 17:50İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni - Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (3) - İstanbulİslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni - Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (3) - İstanbulGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması İslami İlimler Olimpiyatları Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "İmam hatip okulları meselesi, davası; Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özetidir, Türkiye'nin tarihiyle barışmasının özetidir, Türkiye'nin 3 asırdır meydan okumaya, cevap verme arayışının özetidir" "Bu memlekette, coğrafyada, İslam dünyasının amiral gemisi olan Türkiye'de, büyük Osmanlı cihan devletinin özeti olan bu ülkede 150 yıldır nice acılar yaşadık" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, imam hatip okulları meselesinin, Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özeti olduğunu belirtti.
 • 17:16Numan Kurtulmuş: İmam Hatipler Şimdi Cıvıl CıvılNuman Kurtulmuş: İmam Hatipler Şimdi Cıvıl CıvılBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, imam hatip okullarının günümüzde cıvıl cıvıl olduğunu söyledi.
 • 16:55İslami İlimler Olimpiyatları Ödül TöreniBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, imam hatip okulları meselesinin, Türkiye'de milletin medeniyetinin değerleriyle buluşma mücadelesinin özeti olduğunu belirtti.
 • 15:01Liseliler Dinci Gericiliğe Karşı AyaktaLiseliler Dinci Gericiliğe Karşı Ayakta" Bildirilerine Bilecik'ten TepkiTürkiye Liseliler Birliği tarafından dağıtılan “Liseliler Dinci Gericiliğe Karşı Ayakta’’ başlıklı bildiriye Bilecik’ten tepki geldi.
 • 09:59Demirel'in Ölümünün Üzerinden 1 Yıl GeçtiDemirel'in Ölümünün Üzerinden 1 Yıl Geçti40 yılı aşkın siyasi hayatında kendi deyimiyle "altı kez gittiği başbakanlığa yedi kez gelen" Süleyman Demirel'in vefatının üzerinden 1 yıl geçti.
 • 03:14Maarif Kanunu Tasarısı, Genel KuruldaTBMM Genel Kurulu'nda, Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı'nı görüşmeleri sırasında AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında "28 Şubat" tartışması yaşandı.
 • 18:32Can Dündar'a Saldırı İddinamesinin Detayları Belli OlduCan Dündar'a Saldırı İddinamesinin Detayları Belli OlduCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a saldırı iddianamesinde Dündar'a ateş açan Murat Şahin'in saldırıyı para karşılığı ve korkutma amaçlı gerçekleştirdiği yer aldı.
 • 16:46İslami İlimler Olimpiyatı Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Katılımıyla...İslami İlimler Olimpiyatı Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Katılımıyla...28 Şubat sürecinde kapatılmasının ardından yeniden açılan İmam Hatip Orta Okulları ilk mezunlarının bilgilerini paylaştığı İstanbul İslami İlimler Olimpiyatı ödül töreni, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilecek.
 • 13:59Darbe Mağduru Askerler İade-i İtibar BekliyorResen Emekliler Derneği (RE-DER) Başkanı Süleyman Göncü, darbe dönemlerinde ikili ve üçlü kararnamelerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edilen askerlerin, ailelerinin karşısına onurlu bir şekilde çıkmak için iade-i itibar istediklerini söyledi.
 • 17:43Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Canay Umunç AçıklamasıHitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Canay Umunç AçıklamasıHitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Canay Umunç, “Bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, milli bütünlük ve beraberliğimizin yegane temeli ülkemizi bölmeye çalışan emperyalist zihniyete karşı bir ve beraber olmalıyız. Ülkemizde yaşayan Ermeniler de büyük oyunu görmeli, asla bu ideolojik oyunların piyonu haline gelmemelidir” dedi.
 • 23:57Kadıköy İmam Hatip Mezunları Kadıköy İmam Hatip Mezunları "Kardeşlik İftarı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar'dan detaylar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın iftar programında yaptığı konuşma Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak, Bakan Sayan'a plaket sunması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: "28 Şubat onların istediği gibi bin yıl sürmedi çünkü bizler darbeyle bir yere gelinemeyeceğini başından beri biliyor ve buna inanıyorduk" "Kendileri de imam hatipli olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının imam hatiplileri kayıp nesil olarak görmemek için verdiği mücadeleler sonunda bugün imam hatipliler yeniden, daha enerjik ve azimli olarak yoluna devam ediyor" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "28 Şubat onların istediği gibi bin yıl sürmedi çünkü bizler darbeyle bir yere gelinemeyeceğini başından beri biliyor ve buna inanıyorduk. Kendileri de imam hatipli olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının imam hatiplileri kayıp nesil olarak görmemek için verdiği mücadeleler sonunda bugün imam hatipliler yeniden, daha enerjik ve azimli olarak yoluna devam ediyor.
 • 23:53Bakan Kaya, İmam Hatipleri Derneğinin İftarına KatıldıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “2002-2016 yılları arasında kadın alanında gerçekleştirilen çalışmalar ve kazanımlara baktığımızda, kadın erkek fırsat eşitliğini gözeten, cinsiyete dayalı ayrımcılığı ortadan kaldıran birçok düzenleme yapıldığını görebilirsiniz.
 • 23:37Kadıköy İmam Hatip Mezunları "Kardeşlik İftarı"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "28 Şubat onların istediği gibi bin yıl sürmedi çünkü bizler darbeyle bir yere gelinemeyeceğini başından beri biliyor ve buna inanıyorduk. Kendileri de imam hatipli olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının imam hatiplileri kayıp nesil olarak görmemek için verdiği mücadeleler sonunda bugün imam hatipliler yeniden, daha enerjik ve azimli olarak yoluna devam ediyor.
 • 16:37TBMM Milli Savunma Komisyonu (1)TBMM Milli Savunma Komisyonu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Milli Savunma Komisyonu toplantısı Komisyon Başkanı AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın konuşması HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun konuşması AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın konuşması TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.