SON DAKİKA 28 ŞUBAT HABERLERİ

Son Dakika 28 Şubat Haberleri

 • 19:21 Hanefi Avcı, Cemaati ve Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Örgütleri Anlattı Hanefi Avcı, Cemaati ve Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Örgütleri Anlattı Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, herkesin inandığı değerlere göre devlet yapılanması istediğini ve halkın menfaatlerini kendi düşünce yapılarına göre doğru gördüklerini söyledi.
 • 18:30 Başbakan Yardımcısı Kaynak Açıklaması Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türkiye'de sadece tek terör örgütü olarak PKK ile mücadele edilmediğini belirterek, "Türkiye en başta kendi içimizden bir paralel terör örgütüyle de mücadele ediyor.
 • 18:23 Kahramanmaraş - Başbakan Yardımcısı Kaynak Memleketi Kahramanmaraş?ta Kahramanmaraş - Başbakan Yardımcısı Kaynak Memleketi Kahramanmaraş?ta Başbakan Yardımcısı Kaynak memleketi Kahramanmaraş'ta (2)BAŞKANLIK SİSTEMİNİ ISRARLA İSTİYORUZBaşbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapılan Ak Parti il danışma kurulu toplantısına katıldı.
 • 18:21 Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Açıklaması Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Açıklaması Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 15 günde büyük kongreyi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Mahkeme kapılarında sürünmüyoruz.
 • 17:35 Başbakan Yardımcısı Kaynak Memleketi Kahramanmaraş'ta (2) Başbakan Yardımcısı Kaynak Memleketi Kahramanmaraş'ta (2) Başkanlık SİSTEMİNİ ISRARLA İSTİYORUZBaşbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapılan Ak Parti il danışma kurulu toplantısına katıldı.
 • 22:11 65. Hükümet Programı Görüşülüyor Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu memlekette bu millet oldukça, bu millet ne istiyorsa o olacak.
 • 20:07 Erdoğan: Erdoğan: "Bu Millet,kendi Anayasasını Yapacak, Yönetim Sistemine Karar Verecek Salahiyete, Güce ve... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Erdoğan'a fahri doktora unvanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye verilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çıkışı ve vatandaşlar ile muhabbet etmesi Erdoğan'a fahri doktora unvanı Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) "TBMM'de bir siyasetçi konuşmasını yapıyor ve haftalık konuşmasında oraya topladığı kendi tabanına, orada cumhurbaşkanına açık ve net küfrettiriyor.
 • 19:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 27 Mayıs Darbesiyle Kurulan Vesayet Sistemi Devam Ettiriliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, "27 Mayıs darbesiyle kurulan vesayet sistemi etkisini devam ettirmektedir.
 • 19:02 Erdoğan'a Fahri Doktora Unvanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TBMM'de bir siyasetçi konuşmasını yapıyor ve haftalık konuşmasında oraya topladığı kendi tabanına, orada cumhurbaşkanına açık ve net küfrettiriyor.
 • 17:16 27 Mayıs Askeri Darbesinin 56. Yılı TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, AK Parti'nin kararlılığı, istikrarı ve emin adımlarla yükselişinin, cuntacı vesayet anlayışını bitirdiğini belirtti.
 • 16:49 TBMM Genel Kurulu TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Çok şükür ki darbeler tarihe gömülmüştür ve darbe dönemleri kapanmıştır.
 • 16:41 KESK, Soruşturmalara Tepki Gösterdi KESK, Soruşturmalara Tepki Gösterdi SES MYK Üyesi Fikret Çağlayan, "Birçok soruşturma yürütülüyor. Bu soruşturmaların hiçbir hukuki zemini yoktur" dedi.
 • 12:45 Erdem; Erdem; "27 Mayıs 1960; Darbelerin Anası" AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Bizler, 66 yıl önce merhum Mendres’in haykırdığı ‘Yeter, söz milletindir’ şiarını aynı kararlılıkla uygulamaktayız” dedi.
 • 01:27 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu," Türkiye'nin Yazılım Değiştirme Dönemi Gelmiştir" Çalışma-Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetimine Yürüyüş Gecesi’ne katıldı.
 • 13:11 Ali Gürbüz, Kırkpınar İçin Gün Sayıyor 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazandıktan sonra doping kullandığı gerekçesiyle iki yıl men edilen Ali Gürbüz, cezasını tamamlamasının ardından bu yıl 655'incisi yapılacak güreşlerde yeniden er meydanında olacak.
 • 19:08 Otogarda Otobüs Firmalarının Çalışanları ile Bir Grup Arasında Kavga Otogarda Otobüs Firmalarının Çalışanları ile Bir Grup Arasında Kavga GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Eski otogar çevresinde önlem alan polis ekipleri -TOMA ve zırhlı araç -Otobüslerden detaylar Mersin'deki otogar tartışması MEŞTİ'deki yüksek kira bedellerini gerekçe göstererek yaptıkları protestolarla gündeme gelen bazı otobüs firmalarının çalışanları ile bir grup arasında kavga çıktı Polisin, zırhlı araçlarla müdahale edip, biber gazı kullandığı olayda 10 kişi gözaltına alındı Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesindeki (MEŞTİ) yüksek kira bedellerini gerekçe göstererek yaptıkları protestolarla gündeme gelen bazı otobüs firmalarının çalışanları ile bir grup arasında kavga çıktı.
 • 18:03 Mersin Otogarı Yine Karıştı: 10 Kişi Gözaltına Alındı Mersin Otogarı Yine Karıştı: 10 Kişi Gözaltına Alındı Yüksek kira bedelleri olduğunu savundukları Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi'ne (MEŞTİ) yönelik protestolarla gündeme gelen bazı otobüs firmalarının çalışanları ile bir grup arasında kavga çıktı.
 • 17:29 Mersin'deki Otogar Tartışması Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesindeki (MEŞTİ) yüksek kira bedellerini gerekçe göstererek yaptıkları protestolarla gündeme gelen bazı otobüs firmalarının çalışanları ile bir grup arasında kavga çıktı.
 • 16:09 Mersin'de Otogar Gerginliği Mersin'de Otogar Gerginliği Mersin’de otogar işletmecisi yöneticileriyle, bazı seyahat firması sahipleri arasında, otobüslerin otogara girmeyerek faaliyetlerine dışarıdan devam etmesi nedeniyle süren gerginlik, taşlı sopalı kavgaya dönüştü.
 • 13:40 40 Hadis Yarışmasının Ödülleri Sahiplerin Buldu 40 Hadis Yarışmasının Ödülleri Sahiplerin Buldu Adıyaman’ın Kahta ilçe Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Veliler Kitap Okuyor ve 40 Hadis Yarışması projeleri kapsamında yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen tören ile verildi.
 • 14:00 27 Nisan E-muhtırası"Na İlişkin Soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, "27 Nisan e-muhtırası"na ilişkin soruşturma kapsamında, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile eski Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, "tanık" sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
 • 09:23 Şahinler, 81 Gün Sonra 3 Puanla Tanıştı Şahinler, 81 Gün Sonra 3 Puanla Tanıştı Gaziantepspor,Spor Toto Süper Lig’in son haftasında , evinde karşılaştığı Antalyaspor’u 2-0 mağlup ederek, taraftarına 81 gün aradan sonra 3 puan armağan etti.
 • 17:08 Başbakan Davutoğlu, Gençleri Kabul Etti Başbakan Davutoğlu, Gençleri Kabul Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu, gençleri kabul etti Davutoğlu: "Çankaya Köşkü çok misafirler ağırladı ama gençleri ağırladığında çok daha güzel bir atmosfer oluşuyor.
 • 16:23 Başbakan Davutoğlu, Gençleri Kabul Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çankaya Köşkü çok misafirler ağırladı ama gençleri ağırladığında çok daha güzel bir atmosfer oluşuyor.
 • 10:20 Keçiören'de Hafizeler Taçlandı Keçiören Müftülüğü tarafından 3’üncüsü düzenlenen Geleneksel Hafızlık Merasimi’nde 21 hafizeye taç takıldı.
 • 17:35 Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 100 Bin Lİralık Tazminat Davası Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 100 Bin Lİralık Tazminat Davası Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü grup konuşmasındaki sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
 • 11:43 Özel Tabutlu Cinayet Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Özel Tabutlu Cinayet Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde eşi ile yasak aşk yaşadığı iddiasıyla Ferhat Tanrıkulu'nu domuz bağı ile özel yaptırılan tabut şeklindeki sandığa koyarak üzerini toprakla kapatıp, çıkamaması için de üzerine çekyat koyarak öldürmekten yargılanan Ferdi T. ve 2 suç ortağı, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
 • 09:39 Özel Tabutlu Cinayet Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Özel Tabutlu Cinayet Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Ağrı'da eşiyle yasak ilişki yaşadığını düşündüğü Ferhat Tanrıkulu'nu özel yaptırdığı tabuta koyarak öldüren Ferdi T. ile iki sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.
 • 18:25 Kılıçdaroğlu: 28 Şubat Darbecileri Nasıl Yargılandıysa Bu Darbeciler de Gün Gelecek Hesabını... Kılıçdaroğlu: 28 Şubat Darbecileri Nasıl Yargılandıysa Bu Darbeciler de Gün Gelecek Hesabını... Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 18:12 Üniversite Öğrencileri Hitabetlerini Yarıştırdı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde (İZÜ) düzenlenen "Söz Sende" hitabet yarışması sonuçlandı.
 • 17:37 Canik'te 10 Bin Kişiye Yeni Türkiye Anlatıldı Canik'te 10 Bin Kişiye Yeni Türkiye Anlatıldı Canik Belediye Başkanı Osman Genç, önemli isimleri halkla buluşturarak yeni Anayasa ve başkanlık sisteminin alt yapısını oluşturduklarını söyledi.
 • 16:59 CHP Grup Toplantısı (2) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu hükümet ve kaçak sarayda oturan zat terör örgütüne yardım ve yataklık yapmışlardır.
 • 15:45 CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meşru bir hükümete karşı darbe gerçekleştirildiğini savunarak, "Bu anayasal suçtur.
 • 14:39 Kılıçdaroğlu: Başkanlığı Bizim Bedenimizi Çiğnemeden Hayata Geçiremezsin Kılıçdaroğlu: Başkanlığı Bizim Bedenimizi Çiğnemeden Hayata Geçiremezsin CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'başkanlık sistemi' eleştirilerini yineledi; "Sen böyle bir demokrasiyi bizim bedenimizi çiğnemeden hayata geçiremezsin" dedi.
 • 14:14 Çeçen Cinayetinde Gerekçeli Karar Çeçen komutan Ali Osaev'i öldürmek suçundan yargılanan Zona kod adlı Temur Makhauri beraat etti.
 • 12:51 İstanbul'da 4 Çeçen'in Silahlı Saldırıda Öldürülmesi Davası Zeytinburnu'nda 2009 ve 2011'de Çeçen asıllı 4 kişinin silahlı saldırılarda öldürülmesiyle ilgili 2'si firari 3 kişinin yargılandığı davada, mahkeme gerekçeli kararında "yeterli ve inandırıcı delil elde edilemediğinden" sanık Temur Makhauri'nin beraatine hükmettiğini açıkladı.
 • 12:12 Marmaris'te Cumhurbaşkanına Hakaret Davası Marmaris'te Cumhurbaşkanına Hakaret Davası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Birleşik Haziran Harekâtı Platformu sözcüsü ve Marmaris PTT Müdür Yardımcısı Ufuk Beytekin’in duruşması Marmaris Adliye Sarayı’nda gerçekleşti.
 • 10:16 Yazar Aydın, Okuyucularıyla Buluştu İlahiyatçı yazar Aydın Aydın, 8. Kocaeli Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu.
 • 18:13 Yalçın: Hızlı Bir Yönetim Modeline İhtiyaç Var Yalçın: Hızlı Bir Yönetim Modeline İhtiyaç Var 'Üniversiteler ve Sendikal Örgütlenmeler' adlı programa katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, DİSK'i eleştirdi ve başkanlık sistemine gönderme yaptı.
 • 14:24 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı (İskif) 2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı (İskif) 2016 GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun'un konuşması DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş'in konuşması "İSKİF' 2016'da 10 bin kişinin iş bulması hedefleniyor" İŞKUR İstanbul İl Müdürü Coşkun: "Bu yıl fuarda asgari 10 bin kişinin iş sahibi olması ve işsizliğin önemli oranda azaltılmasını hedefliyoruz" DenizBank Genel Müdürü Ateş: "Dünyada nerede hangi hükümet olursa olsun birinci meselesi, ekonomiyi büyütüp istihdamı artırmaktır" İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı (İSKİF) 2016'da asgari 10 bin kişinin iş sahibi olmasının ve işsizliğin önemli oranda azaltılmasının hedeflendiğini söyledi.
 • 14:03 Medya ve İnsan" Konulu Söyleşinin Konuğu Bahadır Kurbanoğlu Oldu Yazar Bahadır Kurbanoğlu, sosyal medya ile modern hapishanelerde yaşandığını söyledi.
 • 13:49 İskif' 2016'da 10 Bin Kişinin İş Bulması Hedefleniyor" İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı (İSKİF) 2016'da asgari 10 bin kişinin iş sahibi olmasının ve işsizliğin önemli oranda azaltılmasının hedeflendiğini söyledi.
 • 12:03 Patnos'ta İlahi Konseri Patnos'ta İlahi Konseri Sen ve 17 sivil toplum kuruluşu (STK) organizasyonuyla ilahi konseri düzenlendi.
 • 22:38 Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi" Konferansı AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Türkiye'siz bir dünya düzeni kurulamaz, dünyanın merkezi Türkiye'dir" dedi.
 • 19:35 AK Parti Ankara Milletvekili Gündoğdu Açıklaması AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, "Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) millet iradesinin tecelli ettiği yerdir, bu mecliste devlet adına millete had bildirilmez." dedi.
 • 17:26 Her TOBB Üyesi 1 İşçi Alsa, İşsizlik Biter Mi? Her TOBB Üyesi 1 İşçi Alsa, İşsizlik Biter Mi? Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 72. Genel Kurulu, ekonomi ve siyasette tartışmalara sahne oldu.
 • 17:18 Eskişehir Merkezli "Usulsüz Dinleme" Davası Eskişehir'de usulsüz dinleme iddiasına ilişkin biri tutuklu 25 emniyet mensubunun yargılandığı davada cumhuriyet savcısı, sanıklarla ilgili 60 sayfalık mütalaa sundu.
 • 17:01 ATO'dan Hisarcıklıoğlu'na Destek Açıklaması Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, yaptıkları ortak açıklamada Türkiye’nin en büyük mesleki sivil toplum kuruluşunun 28 Şubat sürecinde kendi alanının dışına çıkartılarak siyasi bir taraf haline getirilmek istenmesinin ne kadar yanlış olduğunu günümüzde herkesin gördüğünü belirterek, TOBB’u tekrar aynı kulvara çekmek isteyenlerin yanlış yaptığını vurguladılar.
 • 17:01 ATO'dan Hisarcıklıoğlu'na Destek Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) siyasetin dışında kalma kararlılığını doğru bulduklarını ve desteklediklerini bildirdi.
 • 16:04 Usulsüz Dinlemeye 60 Sayfalık Mütalaa Eskişehir’de usulsüz dinleme dosyasında yargılanan 25 sanık hakkında 60 sayfa mütalaa verildi.