SON DAKİKA 28 ŞUBAT HABERLERİ

Son Dakika 28 Şubat Haberleri

 • 07:27Akşener: Ben O Zaman Dehşete DüştümMHP Meclis Grup Başkanvekili Meral Akşener, doğru olmayan bir haberle ilgili yapılan okuyucu yorumlarından şikayet etti.
 • 03:01Işık: Işık: "Allah'a Şükür Yargı da Asker de Kendi Görev Alanına Çekildi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın iş adamları ile yaptığı toplantı- Bakan Işık, bir düğün törenine katılması- Bakan Işık'ın Alaplı ziyareti- Fikri Işık'ın konuşması- Bakan Işık'ın ayrılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Düne kadar, yargıyla siyasete hüküm vermeye, siyasete biçim vermeye, yargıyı siyaset üzerinde bir vesayet makamı olarak kullanmaya çalıştılar.
 • 01:16Atalay: Atalay: "Eski Türkiye'yi Unutmayalım, Unutmamak Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın konuşması- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a hediye takdimi- Detay AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay: - "(28 Şubat dönemine ilişkin) Devlet insanlarımızın, gençlerimizin tarihini, medeniyetini, dinini bilmesinden korkuyordu.
 • 01:10Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ""Düne kadar, yargıyla siyasete hüküm vermeye, siyasete biçim vermeye, yargıyı siyaset üzerinde bir vesayet makamı olarak kullanmaya çalıştılar.
 • 00:49Akdoğan: Akdoğan: "Bu Karanlık Zihniyet, Tarih Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "İmam Hatipliler Gecesi"- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın knouşması Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "İmam hatiplilere hep ölü yıkayıcısı muamelesi yaptılar.
 • 00:10AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 28 Şubat dönemine ilişkin, "Devlet insanlarımızın, gençlerimizin tarihini, medeniyetini, dinini bilmesinden korkuyordu.
 • 23:02Başbakan Yardımcısı Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "İmam hatiplilere hep ölü yıkayıcısı muamelesi yaptılar.
 • 17:25Aydemir: Aydemir: "Dadaş'a Tarife Hacet mi Var?"AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, ‘Biz yatırımlarımızı anlatmaktan yorulduk, diğerleri boş hayallerini, karşılıksız sloganları tekrardan usanmadılar.
 • 17:21AK Parti'den Cami Avlusunda Miting Havasında Açılış TöreniAK Parti'den Cami Avlusunda Miting Havasında Açılış TöreniHoca Ahmet Yesevi Camii çevre düzenlemesi ve otopark açılış töreni Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımları ile gerçekleştirildi.
 • 17:13Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhalefeti eleştirerek, "Havaalanı, hızlı tren, metro, boğaz köprüsü yapıyoruz, muhalefet hepsine karşı çıkıyor" dedi.
 • 16:59Genel Seçime DoğruMHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Türkiye'de baskı ortamı olduğunu savunarak, "12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat sürecinden daha fazla darbe havası esiyor.
 • 16:28Celal Adan Celal Adan "Sessizlik Türkiye'nin En Büyük İstikrarsızlığıdır"Mhp Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, bugün Kağıthane Sanayi mahallesinde cuma namazından sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.
 • 16:04Celal Adan: Sessizlik Türkiye'nin En Büyük İstikrarsızlığıdırCelal Adan: Sessizlik Türkiye'nin En Büyük İstikrarsızlığıdır* MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye'nin her yerinde oy kaybedecektir" "Sessizlik Türkiye'nin en büyük istikrarsızlığıdır.
 • 15:55Celal Adan: Yolsuzluğu Ortaya Çıkaranlar Darbeci OlduCelal Adan: Yolsuzluğu Ortaya Çıkaranlar Darbeci OlduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, iktidarın her kesimi sindirdiğini söyledi.
 • 15:49Genel Seçime DoğruAK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdullah Yeşil, seçim çalışmalarını Suruç ilçesinde sürdürdü.
 • 15:14Özhan, Kışla Caddesi Esnafıyla Bir Araya GeldiÖzhan, Kışla Caddesi Esnafıyla Bir Araya GeldiBaşbakanın Başdanışmanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan, Kışla Caddesi esnaflarıyla bir araya geldi.
 • 14:41Osmanlı Eğitim Ocakları'ndan Mursi'nin İdam Kararına TepkiOsmanlı Eğitim Ocakları'ndan Mursi'nin İdam Kararına TepkiOsmanlı Eğitim Ocakları, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararına tepki gösterdi.
 • 14:35Sağlık-sen'den Sağlık-sen'den "Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü" EtkinliğiTBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, daha güçlü ekonomi, daha güçlü demokrasi ve daha sivil bir Türkiye için anayasayı değiştirebilecek çoğunluğun şart olduğunu belirterek, bunun için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.
 • 14:15Cinayet Sanığı Öğretmen Hakim Karşısına ÇıktıAdana’da traktör römorkuna av tüfeğiyle ateş ederken tarlada bekçilik yapan adamı vurarak ölümüne neden olan edebiyat öğretmeni, 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı.
 • 11:53Traktöre Ateş Ederken Bekçiyi Vuran Öğretmene 25 Yıl HapisTraktöre Ateş Ederken Bekçiyi Vuran Öğretmene 25 Yıl HapisAdana'da av tüfeğiyle traktör römorkuna ateş ederken, motosikletle geçen bekçinin ölümüne neden olan öğretmen, 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı.
 • 09:45Bakan Avcı'nın Gündeme İlişkin AçıklamalarıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “CHP’nin eğitim için önerdiği 1+8+4 formülü genlerinin değişmediğini gösteriyor.
 • 23:34Davutoğlu: Davutoğlu: "Bahçeli, O Aziz Türk Kadınının Başını Açıp Meclis'e Gönderdi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Amasya mitingi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"99 seçimleri muhterem bir hanımefendi MHP'den başörtüsüyle milletvekili seçildi.
 • 22:42Davutoğlu, Amasya'da Muhalefet Parti Liderlerini EleştirdiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Amasya’da düzenlenen mitingde muhalefet parti liderlerini eleştirdi.
 • 22:26Hepsinin Ortak Adı 'Eski Türkiye Partisi'Hepsinin Ortak Adı 'Eski Türkiye Partisi'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun konuşması- Davutoğlu'nun çocuğu kucağına alması- Vedalaşma AK Parti'nin Tokat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4)- " ya AK Parti ile istikrar devam edecek, büyüme devam edecek, demokrasi devam edecek ya da bunların istediği gibi eski Türkiye partisi geri gelecek.
 • 22:16AK Parti'nin Amasya MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "99 seçimleri muhterem bir hanımefendi MHP'den başörtüsüyle milletvekili seçildi.
 • 21:10AK Parti'nin Tokat MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ya AK Parti ile istikrar devam edecek, büyüme devam edecek, demokrasi devam edecek, ya da bunların istediği gibi eski Türkiye partisi geri gelecek.
 • 20:14Akdoğan: Akdoğan: "Millete Değil Kandil'e Hesap Veren Bir Parti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Akdoğan'ın mehter gösterisini izlerken-Akdoğan'ın sahneye çıkıp halkı selamlaması-Akdoğan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "(Selahattin Demirtaş'a) Sen nasıl demokrasiden bahsedebilirsin ya? Bu örgüt silahı bıraksın o zaman göreyim ben seni, etin ne budun ne, ne kadar oy alıyorsun?"- "HDP'nin seçime parti olarak sokulması, barajı geçmesi için uğraşılması bir projedir.
 • 19:03Başbakan Yardımcısı Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için "Sen nasıl demokrasiden bahsedebilirsin ya? Bu örgüt silahı bıraksın o zaman göreyim ben seni, etin ne budun ne, ne kadar oy alıyorsun?" ifadesini kullandı.
 • 17:15AK Parti'nin Sinop MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz söyledik mi öyle kağıtta kalmaz, biz söyledik mi sözde kalmaz, biz söyledik mi yaparız, tarihe geçeriz" dedi.
 • 17:09Aydemir: Aydemir: "Ak Dava Ezber Bozdu"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, ‘13 yıllık AK Parti iktidarı ve bu davanın ülke, bölge ve ile taşıdığı hizmet ve yatırımlar halk iradesinin, Erzurumlunun eseridir.
 • 15:52MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 gün sonra yapılacak 25’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin ülkenin birliğine, milletin dirliğine, insanların refahına en üst düzeyde katkı sağlamasını Allah’tan niyaz ettiğini belirterek, "Bilecik ihanete dur diyecek" dedi.
 • 15:31Akdoğan, Sincan'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ni AçtıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni vizyon projesini değerlendirerek, "Bunlar palavra siyasette başroldeler.
 • 15:12AKP İstedi Diye Yürüyüşümüzden VazgeçmeyizAKP İstedi Diye Yürüyüşümüzden VazgeçmeyizMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bozüyük'ten sonra geldiği Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.
 • 15:11Bahçeli: Davutoğlu; Çuvalladın, Yaş Tahtaya Bastın, Cahil Misin Müfteri Mi?Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, " 'Merhum Menderes asılırken MHP neredeydi' diyen Davutoğlu bir kez daha mayına basmış, ters köşeye yatmıştır.
 • 14:37Yaşar: 'Türkiye'de İstikrar ve Güven Devam Edecek'Yaşar: 'Türkiye'de İstikrar ve Güven Devam Edecek'AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Nurettin Yaşar, gelişen, büyüyen Türkiye şartları içerisinde işsizliğe bir çözüm getirileceğini söyledi.
 • 14:18Bahçeli: Milli İrade ya İktidara Devam Demeli, Veyahut da Yıkıp Atmalı (2)Bahçeli: Milli İrade ya İktidara Devam Demeli, Veyahut da Yıkıp Atmalı (2)"akp İSTEDİ DİYE YÜRÜYÜŞÜMÜZDEN VAZGEÇMEYİZ" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bozüyük'ten sonra geldiği Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.
 • 14:04İshak Gazel'e Ankara Hukukçular Derneği'den Anlamlı Hediyeİshak Gazel'e Ankara Hukukçular Derneği'den Anlamlı HediyeAnkara Hukukçular Derneği Başkanı Fatih Maden, AK Parti Kütahya milletvekili adayı İshak Gazel’i ziyaret ederek, anlamlı bir hediye takdim etti.
 • 13:19Müsiad Antalya Şube Başkanı Lekesiz AçıklamasıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan'ın Antalya Milletvekili adayı olmasını önemsediklerini söyledi.
 • 12:54Müsiad Şube Başkanı Lekesiz'den 'İcracı Bakanlık' DeğerlendirmesiMüsiad Şube Başkanı Lekesiz'den 'İcracı Bakanlık' DeğerlendirmesiMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan’n Antalya’dan aday gösterilmesinin kent adına büyük bir şans olduğunu söyleyerek, kamu yatırımlarının neredeyse yarısının bu bakanlık tarafından gerçekleştirildiğini ve icracı bakanlığa herkesin yardımcı olması gerektiğini ifade etti.
 • 12:52Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (2)Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Kürtlerle ilgili ne yapıldıysa biz yaptık. Hizmeti de biz yaptık, yatırımı da biz yaptık, hak ve özgürlükleri de biz geliştirdik.
 • 12:47Başörtüsü Mücadelesinin Simge İsmi Başörtüsü Mücadelesinin Simge İsmi "Meclis" YolundaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Konya milletvekili adayı Leyla Şahin Usta'nın detay görüntüleri - AK Parti Konya milletvekili adayı Leyla Şahin Usta ile röportaj Başörtüsü mücadelesinin simge ismi "Meclis" yolunda- AK Parti Konya milletvekili adayı Usta: "Türkiye'nin geldiği noktayı anlatması bakımından adaylığımın bir anlamı var. Bunun yanında buralara kadar gelirken de ödediğimiz büyük bedeller var. Bunları söylüyoruz.
 • 12:31AK Parti'de Adaylar ÇalışıyorAK Parti'de Adaylar ÇalışıyorAK Parti Urfa adayları seçim çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyor.
 • 12:31Önder'in 53. Olağan Genel Kurulu'na Doğruİmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (ÖNDER) 13 Haziran'da yapılacak 53. Olağan Genel Kurulu'nda, Genel Başkan Yardımcısı Halit Bekiroğlu'nun genel başkan adayı olması kararlaştırıldı.
 • 11:43Başörtüsü Mücadelesinin Simge İsmi "Meclis" Yolunda28 Şubat sürecinde öğrenim gördüğü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden başörtüsü yasağı nedeniyle atılan ve yasağı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) taşıyan Leyla Şahin Usta, 7 Haziran'da milletvekili seçilerek başörtüsüyle Meclis'e girmeyi sabırsızlıkla bekliyor.
 • 11:19Kahta'da Kahta'da "Ortadoğu'nun Son Yüzyılı ve Bugünü" Konferansı VerilecekKahta İkbal Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından “Ortadoğu’nun Son Yüzyılı ve Bugünü” konulu konferans verilecek.
 • 22:06Başbakan Davutoğlu, Muhalefet Partilerine YüklendiBaşbakan Davutoğlu, Muhalefet Partilerine YüklendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Yozgat’ta partisinin Cumhuriyet Meydanında düzenlediği mitingde muhalefet partilerine yüklendi.
 • 22:02Davutoğlu: Davutoğlu: "(Kılıçdaroğlu) Bu Adama 4 Saat Verilir Mi?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Yozgat mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)-"(Adana ve Mersin'de HDP ofislerine yapılan saldırı) Biraz önce İçişleri Bakanımız ile konuştum, fail tespit edildi ve inşallah yakalanacak.
 • 21:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Onlar Hizmet, Dava Meraklısı Değil, Koltuk Meraklısı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Yozgat mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var."- "Meydan okudum, Bozok Yaylası'ndan yine meydan okuyorum, eğer biz seçimi kazanamazsak, birinci parti olamazsak ben görevimi bir arkadaşa devredeceğim ama onlar devredecekler mi? Çünkü onlar hizmet, dava meraklısı değil, koltuk meraklısı"- "Oturdukları koltuk da iktidar koltuğu değil, muhalefetin genel başkanlığı, genel müdürlük koltuğu. Düşünün orası bile o kadar sıcak geliyor ki terk etmiyor"- "Bize karşı kahramanlık taslayan Bahçeli, HDP Eş Başkanı 'Kudüs, Yahudiler'in mekanıdır' dediğinde 'çıt' diye sesi çıkmıyor, susuyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 21:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Üç Parti Bir de Paralel Çete, Dörtlü Çete"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var."- "Meydan okudum, Bozok Yaylası'ndan yine meydan okuyorum, eğer biz seçimi kazanamazsak, birinci parti olamazsak ben görevimi bir arkadaşa devredeceğim ama onlar devredecekler mi? Çünkü onlar hizmet, dava meraklısı değil, koltuk meraklısı"- "Oturdukları koltuk da iktidar koltuğu değil, muhalefetin genel başkanlığı, genel müdürlük koltuğu. Düşünün orası bile o kadar sıcak geliyor ki terk etmiyor"- "Bize karşı kahramanlık taslayan Bahçeli, HDP Eş Başkanı 'Kudüs, Yahudiler'in mekanıdır' dediğinde 'çıt' diye sesi çıkmıyor, susuyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 21:19Davutoğlu; Bir Ayağı Dağda, Bir Ayağı Ovada Siyaset Olmaz (2)Davutoğlu; Bir Ayağı Dağda, Bir Ayağı Ovada Siyaset Olmaz (2)Başbakan DAVUTOĞLU: ARAMIZA FİTNE SOKACAKLARINI ZANNEDİYORLAR Başbakan Ahmet Davutoğlu Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, "Bizim dilimizde, örfümüzde kimseyi dışlamak yoktur.