SON DAKİKA 28 ŞUBAT HABERLERİ

Son Dakika 28 Şubat Haberleri

 • 20:34Davutoğlu: Can Dündar ve Erdem Gül Tutuksuz YargılanmalıDavutoğlu: Can Dündar ve Erdem Gül Tutuksuz YargılanmalıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklu yargılanmasıyla ilgili, "Bu yargılamanın tutuksuz olması esas olandır." dedi.
 • 22:40Başbakan Davutoğlu: (4)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yargı reformuna kesinlikle ihtiyaç vardır.
 • 16:39Polisten Polisten "Kar Lastiği" UygulamasıSamsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yük ve yolcu taşıyan büyük araçlara “kar lastiği” uygulaması yaptı.
 • 23:38TBMM Genel KuruluCHP'nin, basın özgürlüğüyle ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi kabul edilmedi.
 • 15:08Bosnalı Sanatçı Sejla Kameric'in sergisi ARTER'de Arter'de, 11 Aralık 2015 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında Bosnalı sanatçı Šejla Kamerić'in "Bim Bam Bom Çarpınca Kalp" başlıklı sergisi yer alıyor.
 • 20:28Erdoğan: Bayırbucak Türkmenleri'ne Giden İnsani Yardımları Deşifre Ettiler!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede paralel devlet yapılanmasını kurmak suretiyle devletin Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) kontrolü altına almak suretiyle, kalkıp da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yaptıklarını dünyaya bir ajan marifetiyle, bir casus marifetiyle bunlar sinyallediler.
 • 19:16Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepki (3)Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepki (3)Burhaniye'de VATANDAŞLARA SESLENDİ Açılışlar için geldiği Burhaniye ve Ayvalık'ta çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönüşte Burhaniye Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 15:46Yalçın Topçu'dan Türkmenleri Bombalayan Rusya'ya Sert YanıtYalçın Topçu'dan Türkmenleri Bombalayan Rusya'ya Sert YanıtEski Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Rus uçağı gelip evimizin üstünde racon kesiyorsa onu indirmek milli ve haklı bir davadır.
 • 12:38Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Aa'ya KonuştuAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Aa'ya KonuştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ramazanoğlu'nun genel plan detayı- Ramazanoğlu'nun açıklamaları- Ramazanoğlu'nun belge incelerken görüntüsü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu AA'ya konuştu: - "Başörtüsü bir mücadeleydi.
 • 12:29Uluslararası Portakal Çiçeği Edebiyat ÖdülleriAdana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri'nde Enis Batur, Haydar Ergülen, Ali Ural, Nedim Ali Kısaoğlu, Servet Gündoğdu, Tahsin Yıldırım ve Hüseyin Kaya jürilik yapacak.
 • 07:54Avrupa'da Rus Kabusu! NATO 15 Kez Alarma GeçtiAvrupa'da Rus Kabusu! NATO 15 Kez Alarma GeçtiNATO, eylül 2014 tarihinden beri Rusya'ya ait denizaltı, casusluk ya da savaş uçakları nedeniyle 15 kez alarma geçti.
 • 16:21PKK'nın Kaçırdığı Polisin Eşi: Gece Sabahlara Kadar Ağlıyorum, Eşimi ArıyorumPKK'nın Kaçırdığı Polisin Eşi: Gece Sabahlara Kadar Ağlıyorum, Eşimi ArıyorumPKK tarafından kaçırılan asker ve polis aileleri, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’i TBMM’de ziyaret etti.
 • 11:30Armağan, Rektörlük Sürecini AnlattıArmağan, Rektörlük Sürecini AnlattıHarran Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Servet Armağan, 28 Şubat Süreci'nde nasıl görevden alındığını ve verdiği hukuk mücadelesini anlattı.
 • 20:31Davutoğlu Hükümet Programını Açıkladı; 6 Temel Alanda Reformlar YoğunlaşacakDavutoğlu Hükümet Programını Açıkladı; 6 Temel Alanda Reformlar YoğunlaşacakTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı.
 • 17:2664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, "Siyasal sistem arayışının yaslanacağı zemin, kuşkusuz demokratik bir anayasal zemin olacaktır.
 • 15:57Çanakkale - Selalı, Dualı Formasyon Kontenjanı TepkisiÇanakkale - Selalı, Dualı Formasyon Kontenjanı TepkisiSelalı, dualı formasyon kontenjanı tepkisi ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından verilen 150 kişilik pedagojik formasyon kontenjanın az olduğunu ileri sürerek eylem yaptı.
 • 15:40İlahiyat Öğrencilerinden Selalı, Dualı Formasyon Tepkisiİlahiyat Öğrencilerinden Selalı, Dualı Formasyon TepkisiÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından verilen 150 kişilik pedagojik formasyon kontenjanın az olduğunu ileri sürerek eylem yaptı.
 • 15:20Vali Kara Müsiad'ın Konuğu OlduVali Kara Müsiad'ın Konuğu OlduÇorum Valisi Ahmet Kara, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği dost meclisine konuk oldu.
 • 15:5964. Hükümet'in KurulmasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 64. Hükümet'in kabinesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Sema Ramazanoğlu'nun annesi Gülseren Bostancı, kızının bakan olmasını öğrendiğinde çok sevindiğini belirterek, "Ben onları çok emekle büyüttüm. Çok emek verdik, onlar da emeklerini zayi etmediler, hamdolsun" dedi.
 • 15:34Partinin Kurucu Üyeliğinden BakanlığaAK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, 64. Hükümete Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu.
 • 14:2528 Şubat Süreci Hayatını DeğiştirdiSiyasetle mesafeli bir aileden gelen ancak 28 Şubat sürecinde eşi ve kendisinin yaşadığı sıkıntılar nedeniyle siyasete atılan Numan Kurtulmuş, yeni kabinede geçen dönem olduğu gibi yine başbakan yardımcılığı görevini yürütecek.
 • 14:17İlahiyat Öğrencileri Yürüdüİlahiyat Öğrencileri YürüdüRize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, öğretmen olabilmelerinin önünü açacak olan formasyon derslerinin yeniden müfredata alınması için yürüyüş düzenledi.
 • 21:34Eski Adalet Bakanı Türk: İnsanlar Kolaylıkla TutuklanabiliyorEski Adalet Bakanı Türk: İnsanlar Kolaylıkla TutuklanabiliyorEski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Sulh Ceza Hakimlerinin yetkilerini ve kararlarını eleştirerek, "İnsanlar kolaylıkla tutuklanabiliyor." dedi.
 • 20:10Kahramanmaraş'ta Öğrencilerden "Pedagojik Formasyon" TalebiKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından pedagojik formasyon eğitimi için açıklanan öğrenci kontenjanının arttırılmasını talep etti.
 • 17:54Rus Muhalif Nemtsov'un Öldürülmesi DavasıRus Muhalif Nemtsov'un Öldürülmesi DavasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rus muhalif Nemtsov'un öldürülmesi davası MOSKOVA - Rusya'da muhalif lider ve eski Başbakan Yardımcısı Boris Nemtsov'un öldürülmesiyle ilgili şüphelilerden Zaur Dadayev'in davasına Moskova'daki Basmannıy Bölge Mahkemesi'nde devam edildi.
 • 16:26Eğitim Birsen'den Öğretmenler Günü Kutlamalarına EleştiriEğitim Birsen'den Öğretmenler Günü Kutlamalarına EleştiriEğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kışla düzeni anlayışı ile kutlanıldığını belirterek, "Darbecilerin ruhunu yansıtan, izlerini taşıyan, törenleri ve ritüelleriyle sorgulanmaksızın her yıl tekrarlanan Öğretmenler günü, millet iradesini hiçe sayanların himmetiyle ihdas edildiği günden beri kabul sorunu yaşamaktadır" dediBaşkan Yıldırım, yaptığı açıklamada, öğretmenler gününün her yıl, 12 Eylül 1983 tarihinde ‘Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği’nin yayınlanmasından sonra kışla düzeni anlayışıyla kutlandığını belirtti.
 • 14:11İho Platformu Manisa'da Görev Başındaİho Platformu Manisa'da Görev BaşındaTürkiye genelinde 81 ilde teşkilatlanan İmam Hatip Okulları Platformu Manisa’nın bütün ilçelerinde teşkilatlandı.
 • 12:20İstanbul İtfaiyesi, "İtfaiyecilik Oscarları"Nda Finale Kaldıİstanbul İtfaiyesi, "İtfaiyecilik Oscarları"nda finale kaldı.
 • 11:40İstanbul İtfaiyesi 'İtfaiyecilik Oscarı'na Adayİstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, dünyanın en prestijli organizasyonlarından ‘İtfaiyecilik Oscarları’nda, ‘2015-Yılın İtfaiye Ekibi’ kategorisinde finale kaldı.
 • 10:21Antalya'da Öğrenciler AB ve Sanatla BuluştuAntalya'da Öğrenciler AB ve Sanatla BuluştuAntalya Kültür Sanat'ta düzenlenen "Öğrenciler AB ve Sanatla Buluşuyor" etkinliğine Antalya'da öğrenim gören lise, ortaokul ve ilkokullardan 350 öğrenci katıldı.
 • 17:39Hanefi Bostan: "Öğrencilerin Formasyon Talebi Karşılanmalıdır"Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hanefi Bostan, öğrencilerin formasyon talebinin karşılanması gerektiğini söyledi.
 • 23:47Akdoğan: Akdoğan: "Artık İcraat Yapma Zamanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "Önümüzde şimdi kısa sürede verdiğimiz sözleri tutmak var. Reformlar var, projeler var. Bunlar çalışılıyor, inşallah önümüzdeki hafta hükümet programı da Meclis'te okunur.
 • 23:33Akdoğan: Akdoğan: "Demokratikleşme İçinde Bir Mücadele Vermek Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ensar Vakfı - "Büyük Türkiye Buluşması" etkinliği- Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "Önümüzde şimdi kısa sürede verdiğimiz sözleri tutmak var. Reformlar var, projeler var. Bunlar çalışılıyor, inşallah önümüzdeki hafta hükümet programı da Meclis'te okunur.
 • 23:17Başbakan Yardımcısı Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Önümüzde şimdi kısa sürede verdiğimiz sözleri tutmak var. Reformlar var, projeler var. Bunlar çalışılıyor, inşallah önümüzdeki hafta hükümet programı da Meclis'te okunur.
 • 10:34Eğitim Bir-sen'den Kaynaşma ToplantısıEğitim Bir-sen'den Kaynaşma ToplantısıEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Siirt Şubesi tarafından düzenlenen kaynaşma toplantısına katılan sendika Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Türkiye’de yıllarca milletin değerleriyle kavga eden zihniyetin küresel projeleri bu ülkede hayata geçirilmeye çalıştığını söyledi.
 • 00:04Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı OlçumEğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı OlçumGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar- Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum'un konuşması- Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker'in konuşması Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Olçum: - "Milletin değerleriyle kavga eden zihniyetin, bir üst akılın, küresel projelerin bu ülkede hayata geçirilmeye çalışıldığını hepimiz biliyoruz.
 • 22:39Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Olçum AçıklamasıEğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, "Milletin değerleriyle kavga eden zihniyetin, bir üst akılın, küresel projelerin bu ülkede hayata geçirilmeye çalışıldığını hepimiz biliyoruz.
 • 16:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, arkadaşı ve eski AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Engin Bilgin'in cenaze törenine katıldı.
 • 14:32Silvan ve Nusaybin'e Giden Heyet: Bazı Mahalleler Yerle Bir EdilmişSilvan ve Nusaybin'e Giden Heyet: Bazı Mahalleler Yerle Bir EdilmişSokağa çıkma yasakları ile gündeme gelen Diyarbakır'ın Silvan ve Mardin'in Nusaybin ilçelerine giden Barış Bloku üyeleri izlenimlerini açıkladı.
 • 12:05Sofuoğlu'nun Yarış Takvimi Belli OlduMilli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu'nun yarıştığı FIM Superbike Şampiyonası'nın 2016 takvimi açıklandı.
 • 11:36Bekçiyi Öldüren Öğretmene 2.5 Yıl HapisBekçiyi Öldüren Öğretmene 2.5 Yıl HapisAdana'da piknikte av tüfeğiyle traktör römorkuna ateş ederken tarla bekçisi 49 yaşındaki Mehmet Güler Giriş'in ölümüne neden olan öğretmen 45 yaşındaki Günhan Deniz Kuybek, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 10:35Antalya Kültür Sanat 24 Kasım'da Öğretmenlere ÜcretsizAntalya Kültür Sanat 24 Kasım'da Öğretmenlere ÜcretsizAntalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) kurduğu ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın çatısı altında hayata geçirilen Antalya Kültür Sanat, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm sanatsever öğretmenlere ücretsiz olacak.
 • 09:51"Kazayla Öldürdüm" Diyince 2 Yıl Hapis AldıAdana'da bekçiliğini yaptığı narenciye bahçesine motosikletiyle giren kişiyi av tüfeğiyle vurarak öldüren Günhan Deniz K. 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:57Konya'da İlahiyat Fakültesi Öğrencilerinden Formasyon EylemiKonya'da NEÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurulunun formasyon eğitimi verilecek öğrenci sayısını 15 bine düşürmesini protesto etti.
 • 15:53Erciyes Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Şefaettin Severcan AçıklamasıErciyes Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Şefaettin Severcan AçıklamasıErciyes Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Şefaettin Severcan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 • 15:50İlahiyat Fakültesi Öğrencilerinden Formasyon Tepkisiİlahiyat Fakültesi Öğrencilerinden Formasyon Tepkisiİzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, YÖK'ün pedagojik formasyon eğitimi için belirlediği 15 bin kontenjana tepki gösterdi.
 • 15:31İlahiyat Öğrencilerinin "Formasyon" ProtestosuYYÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri, YÖK'ün açıkladığı 15 bin pedagojik formasyon kontenjanının yetersiz olduğu gerekçesiyle basın açıklaması düzenledi.
 • 14:57İlahiyatçılardan Tepki: Vurur Yüze İfadesi, Öğretmen Olamıyoz Bitanesiİlahiyatçılardan Tepki: Vurur Yüze İfadesi, Öğretmen Olamıyoz Bitanesiİzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, YÖK’ün pedagojik formasyon eğitimi için belirlediği 15 bin kontenjana tepki gösterdi.
 • 14:55Seval Türkeş: Türkeş'in Mirası Heba OlduSeval Türkeş: Türkeş'in Mirası Heba OlduAlparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP'de yaşanan çalkantılı süreçle ilgili, "MHP Türkeş'in eseridir. Türkeş'in mirası tamamen heba edilmiştir." dedi.
 • 10:16Dask'a 238 Milyon Avro DestekDoğal Afet Sigortaları Kurumuna (DASK) 238 milyon avro hasar fazlası reasürans desteği sağlanacak.