19:4400
SON DAKİKA 28 ŞUBAT HABERLERİ

Son Dakika 28 Şubat Haberleri

  Kurtulmuş: 'Yeni Türkiye, Medeniyetimizin Üçüncü Büyük Koşusunun Başlangıç Hamlesidir'

  Kurtulmuş: "Yeni Türkiye, Medeniyetimizin Üçüncü Büyük Koşusunun Başlangıç Hamlesidir"

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da 3. Türk Arap Gençlik Kongresi katıldı. (Dün 15:03)

   

  Şenocak, Vekil Susam'a Cevap Verdi

  Şenocak, Vekil Susam'a Cevap Verdi

  Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Başkanı Abdürrahim Şenocak, son günlerde bazı siyasilerin ve sendikaların yönetici atama süreciyle ilgili sendikalarını hedef alan önyargılı, gerçek dışı ve mesnetsiz suçlamalarına şahit olduklarını ifade ederek, "Öncelikle belirtmemiz gerekirse, yönetici atamaları ilgili mevzuat çerçevesinde ve mevcut personel içerisinden yapılmaktadır. (Dün 13:33)

   

  Kahramanmaraş'ta Davutoğlu Heyecanı

  Kahramanmaraş'ta Davutoğlu Heyecanı

  AK Parti hükümeti tarafından Kahramanmaraş’ta yaptırılan aralarında çok sayıda eğitim ve sağlık kurumu, pansiyon, cami, gençlik spor merkezi ile tarımsal proje bulunan 143 tesis, 26 Ekim Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete açacak. (Dün 10:04)

   

  Davutoğlu: Çözüm Sürecinden Rahatsız Olan Gruplar Var

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kürtlere yardım edebilmemizin sebebi Kürtlerin kendi bölgelerinde yönetimi idame edebiliyor, kontrol edebiliyor olması." dedi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  "Siyasette Kadın Temsilen Değil, Yönetimde de Olmalı"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Kadın görünürlüğü hiçbir dönemde AK Parti iktidarında olduğu kadar fazla olmamıştır." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  28 Şubat Davası

  Adana'da, 3 kadın, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya "mağdur" sıfatıyla katılmak için başvuruda bulundu. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  "Makbul Vatandaş Profiline Uymayanlar 100 Yıldır Baskı Görüyor"

  Dindarların farklı zamanlarda, farklı toplumsallıklarda vermiş oldukları mücadeleler arasında en önemli köşe taşlarından birini oluşturan Said Nursî'nin, gündelik hayattaki direniş taktikleri kitaplaştı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  28 Şubat Davası İçin İfade Verdiler

  28 Şubat Davası İçin İfade Verdiler

  Adana'da başörtülü 3 kadın öğretmen adayı, Ankara'da görülen '28 Şubat Davası'na katılmak için müşteki sıfatıyla ifade verdi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  28 Şubat'ın Faillerinden Hala Hesap Sorulmaması Ayrı Hüsrandır'

  28 Şubat'ın Faillerinden Hala Hesap Sorulmaması Ayrı Hüsrandır'

  28 Şubat dönemine ilişkin Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya üniversite eğitimleri sırasında ‘başörtüleri’ dolayısı ile uğradıkları haksızlıklar sebebiyle müdahil olan 3 bayan, Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  28 Şubat Mağduru Kadınlardan Eylem

  28 Şubat Mağduru Kadınlardan Eylem

  28 Şubat sürecinde mağdur olan ve eğitim gördükleri üniversitelerden 17-18 sene sonra mezun olabilen başörtülü 3 kadın, faillerin cezalandırılması için Adana Adliyesi önünde eylem yaptı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Heykeltıraş Ghetti 26 Ekim'de İstanbul'da

  Heykeltıraş Ghetti 26 Ekim'de İstanbul'da

  Ghetti, Beylikdüzü Migros AVM'de kurşun kalem uçlarında yarattığı minyatür heykelciklerin hikayesini anlatacak. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İdris Bal'dan Yeni Parti Açıklaması

  İdris Bal'dan Yeni Parti Açıklaması

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Uzunca süredir çalışmalarımız var, farklı kesimlerden yeri geldiği zaman onu açıklayacağız ve bu yansıdığı için saklamakta bir beis yok. Partileşme noktasına gelindi" dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  "Aynen Darbe Dönemi Gibi İçeride Bir Kutuplaşma Yaşanıyor"

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Uzunca süredir çalışmalarımız var, farklı kesimlerden yeri geldiği zaman onu açıklayacağız." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Ünlü Heykeltraş, Türk Sanatseverlerle Buluşacak

  Kurşun kalem uçlarına heykel yapmasıyla ünlenen sanatçı Dalton Ghetti, 26 Ekim'de İstanbul'da Türk sanatseverlerle buluşacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Mersin Atletizmle Hızlanacak

  Mersin Atletizmle Hızlanacak

  Atletizm alanında son yıllardaki çalışmalarla tesis altyapısı ve sporcu anlamında ülkemizin önde gelen kentleri arasında ön sıralara tırmanan Mersin’in, 2015 yılında 4 büyük şampiyonaya ev sahipliği yapacağı bildirildi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Mezun Olan Hafızlar Ödüllendirildi

  Mezun Olan Hafızlar Ödüllendirildi

  Bayburt merkeze bağlı Oruçbeyli köyü Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimlerini tamamlayan 8 hafız düzenlenen törenle mezun oldular. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Davutoğlu: 'Biz Bunu Hakkaniyet Gereği Yaptık'

  Davutoğlu: 'Biz Bunu Hakkaniyet Gereği Yaptık'

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, akademisyenlerin özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin, 'Bunu, herhangi bir meslek grubunu diğerine tercih ettiğimiz için değil, hakkaniyet gereği olarak yaptık' dedi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtım Toplantısı (2)

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtım Toplantısı (2)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, akademisyenlerin özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin, “Yaptığımız düzenleme aslında bu farkı gidererek, hayata atılma düşüncesindeki genç mezunlara, ’Akademisyenlik size asgari hayat şartlarını sağlar’ güvencesini vermek. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu: 'Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı'

  Davutoğlu: "Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı"

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu: (4)-"Öğretim üyelerimiz, hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil, ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir"-"Her yere bürokrasi girer, bir idari düzen olur ama üniversiteler kesinlikle bürokratikleşmemelidir. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu: (4) "Öğretim üyelerimiz, hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil, ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir" "Her yere bürokrasi girer, bir idari düzen olur ama üniversiteler kesinlikle bürokratikleşmemelidir. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'liler Balıkesir Adliyesi'ne Siyah Çelenk Koydu

  CHP'liler Balıkesir Adliyesi'ne Siyah Çelenk Koydu

  CHP Balıkesir İl Başkanlığı 17 ve 25 Aralık yolsuzluk dosyalarına takipsizlik kararı verilmesini protesto etmek amacıyla adliye binası girişine, üzerinde "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk koydu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bayburt'ta Hafızlık İcazet Töreni Yapıldı

  Bayburt'ta Hafızlık İcazet Töreni Yapıldı

  Bayburt'ta hafızlığını tamamlayan 8 hafız içini icazet töreni düzenlendi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Reza Zarrab Kızına At Çiftliği Aldı

  Reza Zarrab Kızına At Çiftliği Aldı

  Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab, Bursa'nın Karacabey ilçesinde aldığı araziyi kızına özel at çiftliği yapacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  14 Yıl Sonra Kocatepe Camii'nde Said Nursi Mevlidi

  14 Yıl Sonra Kocatepe Camii'nde Said Nursi Mevlidi

  Kocatepe Camii’nde 14 yıl aradan sonra ’Said Nursi Mevlidi" düzenlendi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı

  AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı

  AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Ekim ayı Danışma Meclisi toplantısı, TBMM Grup Başkan Vekili Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın katılımıyla Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bem-Bir-Sen Şube Başkanlığına Acar Yeniden Seçildi

  Bem-Bir-Sen Şube Başkanlığına Acar Yeniden Seçildi

  Memur-Sen’e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (Bem-Bir-Sen) Malatya Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda şube başkanlığına yeniden Hanifi Acar seçildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  BBP'li Öznur: Akp, 28 Şubatçıların Kirli Yol ve Yöntemlerini Uyguluyor

  BBP'li Öznur: Akp, 28 Şubatçıların Kirli Yol ve Yöntemlerini Uyguluyor

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, ülkede parti devleti oluşturulduğunu söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kalkınma Bakanı Yılmaz Malatya'da

  Kalkınma Bakanı Yılmaz Malatya'da

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Malatya'da yaptığı konuşmasında, "Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara karşı, kardeşliğimizi inadına daha fazla güçlendirmemiz lazım."dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kalkınma Bakanı Yımaz Malatya'da

  Bakan Yılmaz: "Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara karşı, kardeşliğimizi inadına daha fazla güçlendirmemiz lazım. İstikrarımızı bozmaya çalışanlara karşı inadına, istikrarımızı güçlendirmemiz lazım ve el birliğiyle çok ter dökmemiz, çalışmamız lazım" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Halk, Paralel Safsatasıyla Uyutulup Ülke Uçuruma Sürükleniyor'

  Halk, Paralel Safsatasıyla Uyutulup Ülke Uçuruma Sürükleniyor"

  Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ülkeyi yönetenlerin toplumu paralel safsataları ile hipnoz ederek var olan ekonomik ve sosyal çöküşü gizlemenin "yeni" liderliğini yaptıklarını söyledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "Ne karar alırsak alalım, hiç bir zaman bir daha Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Kürt kardeşlerimizin haklarına halel gelmeyecek, onların hukukları zedelenmeyecek. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde

  Bakan Işık: (1) "Bir taraftan 'böl, parçala, yönet' anlayışıyla müdahaleler olurken bölgeye, diğer taraftan İslam'ın amacını adeta yerle bir etmeye yönelik çok sistematik, çok planlı, çok ustaca dizayn edilmiş projelerin hayata geçtiğini görüyoruz" "Bu bölgenin değişimi kolay olmaz, bu bölgenin değişimi elbette zor olur, sıkıntılı olur. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Davutoğlu: "Çözüm Süreci, Kararlılıkla Devam Ettirilecek"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile basın toplantısı düzenledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Davutoğlu: 'Nerede İnsani Göç ve İnsani Durum Söz Konusuysa Güvenlikli Bölge Orada Olur'

  Davutoğlu: "Nerede İnsani Göç ve İnsani Durum Söz Konusuysa Güvenlikli Bölge Orada Olur"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile basın toplantısı düzenledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgilendirme Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (2) "Hangi inançtan olursa olsun ulvi görev yürüten dini makamlara sosyal nezaket olarak zaten gösterilmekte olan saygının siyasi olarak gösterilmesi toplumun beklentisidir ve bu laikliğe de kesilikle aykırı bir uygulama da değildir" "Dini makam itibariyle Türkiye'de bütün Müslümanların. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  'Yargı Paketi Darbe Dönemlerini Andırıyor'

  "Yargı Paketi Darbe Dönemlerini Andırıyor"

  Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya, hükümetin Meclis'e getirdiği yargı paketinin darbe dönemlerini hatırlattığını söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hizmet Hareketi Belgeseli, Avrupalı İzleyiciden Tam Not Aldı

  Hizmeti Hareketi'ni anlatan "Love is a Verb" adlı belgesel, Avrupa turnesinin startını önceki akşam Brüksel'de verdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  'Türkiye Kazanımlarından Vazgeçmeyecek'

  "Türkiye Kazanımlarından Vazgeçmeyecek"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Türkiye, demokratik standartlarından asla geri dönmeyecektir, asla bu kazanımlarından vazgeçmeyecektir." dedi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Numan Kurtulmuş Burdur'da Partilileriyle Buluştu

  Numan Kurtulmuş Burdur'da Partilileriyle Buluştu

  Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Burdur programının devamında Burdur İl Danışma Meclisi Toplantısına katılarak partilileri ile bir araya geldi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kurtulmuş: Çözüm Sürecinde İşin Yüzde 90'ı Bitti

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, MAKÜ'deki İlahiyat Fakültesi temel atma töreninin ardından, Burdur İl Teşkilatının Genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısına katıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Burdur'da

  "Türkiye, demokratik standartlarından asla geri dönmeyecektir, asla bu kazanımlarından vazgeçmeyecektir. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kobaniye Olası Bir Kara Harekatını Karşı Bakan Zeybekci'den Olumsuz Görüş

  Kobaniye Olası Bir Kara Harekatını Karşı Bakan Zeybekci'den Olumsuz Görüş

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)'nin akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada, Kuzey Irak ve Suriye'deki çatışmaların ortaya çıkmasında Türkiye'nin masum olduğunu söyledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Zirve Yayınevi'ndeki Cinayetlere İlişkin Dava

  Tutuklu sanıklar Haydar Yeşil ve Ruhi Abat'ın talepleri alındı Ruhi Abat: "Paralel devlet yapılanmanın kozmik odası aranırsa o zaman bu cinayet çözülür" Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmayı 10 Aralık'a erteledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

  "Kuzey Irak ve Suriye'de yaşanan ateş çemberinin ortaya çıkmasında Türkiye, bu coğrafyada tek masum ülkedir. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 19:44:40. #1.11#