SON DAKİKA ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Son Dakika Abdullah Öcalan Haberleri

 • 15:58AK Parti'li Ünal: AK Parti'li Ünal: "Terörün Sonlandırılması İçin Çok Büyük Fırsatlar Vardı"AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, "Abdullah Öcalan yakalandıktan sonra Türkiye’nin önündeki fırsatları neden o günkü siyasiler değerlendirmediler" dedi.
 • 22:01Alperen Ocağı Üyeleri, Dar Ağacına Abdullah Öcalan'ın Fotoğrafının Olduğu Maketini Asıp, YaktılarAlperen Ocağı Üyeleri, Dar Ağacına Abdullah Öcalan'ın Fotoğrafının Olduğu Maketini Asıp, YaktılarSivas'ta Alperen Ocakları il teşkilatı son günlerde meydana gelen terör olaylarını ilginç şekilde protesto etti.
 • 20:43Sivas'ta Alperen Ocakları, Öcalan Maketini YaktıSivas'ta Alperen Ocakları, Öcalan Maketini YaktıSivas’ta Alperen Ocakları son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın maketini ateşe verdi.
 • 18:44Başbakan Davutoğlu'dan İmralı AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, terör olayların artmasının ardından Abdullah Öcalan’la hükümetin, devletin bir teması olup olmadığına ilişkin, "Bu teröre karşı verdiğimiz mücadele, kendi doğası içinde ve Türkiye’nin güvenliğini temin etmek üzere sürdürülen tutarlılık barındıran bir faaliyettir.
 • 07:30Abdullah Öcalan'ın Kandil KorkusuAbdullah Öcalan'ın Kandil KorkusuHürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, "Öcalan 'çatışmaları ve saldırıları kesin dediğimde kesmeyebilirler.' endişesini taşıdığı için böyle bir çağrı yapmıyor." dedi.
 • 11:21Bursa Terörü LanetlediBursa Terörü LanetlediBursa kent meydanında toplanan Bursaspor taraftarları ellerindeki Türk bayrakları ile PKK terör örgütünü aleyhine slogan atarken, ülkücülerin oluşturduğu grup ise Abdullah Öcalan ve HDP aleyhine slogan atıp, hükümeti istifaya çağırdı.
 • 00:35Bursa Terörü Lanetledi (2)Bursa Terörü Lanetledi (2)Bursa'da PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ Bursa kent meydanında toplanan Bursaspor taraftarları ellerindeki Türk bayrakları ile PKK terör örgütünü aleyhine slogan atarken, ülkücülerin oluşturduğu grup ise Abdullah Öcalan ve HDP aleyhine slogan atıp, hükümeti istifaya çağırdı.
 • 14:06Öcalan'ın Avukatı: Müvekkilimize Kendi Yazdığı Kitapları VerilmediÖcalan'ın Avukatı: Müvekkilimize Kendi Yazdığı Kitapları VerilmediAbdullah Öcalan'ın avukatlarından Rezan Sarıca müvekkiline, kendisinin kaleme aldığı 4 kitabın "Örgüt propagandası içeriyor" gerekçesiyle verilmediğini söyledi.
 • 17:47Abdullah Öcalan Silahların Susmasını İsteyecek İddiasıAbdullah Öcalan Silahların Susmasını İsteyecek İddiasıBir televizyon ekibinin Öcalan'la röportaj yapmak için İmralı Adası'na gittiği ve PKK liderinin silahların susması yönünde çağrı yapacağı iddia edildi.
 • 09:59Şehit Aileleri Teröristlerin 24 Saat İçinde Asılmasını İstediŞehit Aileleri Teröristlerin 24 Saat İçinde Asılmasını İstediTürkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Başkanı Melahat Ongun, Abdullah Öcalan ve teröristlerin 24 saat içinde idam edilmesini istedi.
 • 07:45Bomba İddia: Öcalan 1 Eylül'de PKK'ya Silah Bırak Çağrısı YapacakBomba İddia: Öcalan 1 Eylül'de PKK'ya Silah Bırak Çağrısı YapacakAkademisyen Yrd. Doç. Dr. Ramazan Topdemir, Abdullah Öcalan'ın 1 Eylül'de barış çağrısı yapacağını iddia etti.
 • 14:23Adalet Bakanlığı Baroların Öcalan'la Görüşme Talebini ReddettiDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 15 baronun, İmralı'da ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan ile görüşmek için yaptığı görüşme talebi, Adalet Bakanlığı tarafından reddedildi.
 • 08:08Öcalan'ın Öcalan'ın "Demokratik Özerklik" Projesi Uygulamaya GeçtiÇatışmaların yeniden başlamasından sonra PKK, "öz yönetim" modelinin uygulanması talimatı verdi. KCK'nın kararı doğrultusunda bazı yerlerde uygulamaya konuldu.
 • 14:1515 Baro, Erdoğan ve Davutoğlu ile Görüşme Talebinde Bulundu15 Baro, Erdoğan ve Davutoğlu ile Görüşme Talebinde BulunduDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan 15 baronun, artan olaylarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile görüşme talebinde bulundukları öğrenildi.
 • 14:10Cemil Bayık, PKK'nın Silah Bırakma Şartını AçıkladıCemil Bayık, PKK'nın Silah Bırakma Şartını AçıkladıOperasyonlar sonrası Türkiye'den kaçan Bayık, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması halinde ateşkes ilan edebileceklerini söyledi. Karayılan da tehditler savurdu.
 • 15:22Anayasa Mahkemesinden "Basın ve İfade Özgürlüğü" KararıAnayasa Mahkemesi (AYM), 2006'da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın ifadelerine yer veren Ülkede Özgür Gündem gazetesine el konulması ve gazetenin imtiyaz sahibi ile yazı işleri müdürüne dava açılmasını, basın ve ifade özgürlüğünün ihlali saydı.
 • 10:23Karayalçın: Öcalan Posterleri Çıktı, CHP'liler Alanı Terk EttiKarayalçın: Öcalan Posterleri Çıktı, CHP'liler Alanı Terk EttiCHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, 'Barış Bloku' mitinginin konuştukları gibi olmadığını, Öcalan posterleri çıkınca CHP'lilerin alanı terk ettiğini söyledi.
 • 16:48AKP No Longer Credible On Kurdish Peace Process: Hdp CommitteeThe İmralı committee, formed by members of the Peoples' Democratic Party (HDP) to mediate the Kurdish peace talks, says the Justice and Development Party (AKP) has lost its credibility on the Kurdish peace process and no longer gives the committee permission to meet with Abdullah Öcalan, the imprisoned.
 • 12:03Focus: Erdoğan'ın İkili OyunuFocus: Erdoğan'ın İkili OyunuAlman dergisi, "Erdoğan, Anti-IŞİD koalisyonuna katılarak dışarıya iyi bir partner görüntüsü veriyor ama, İncirlik'e karşılık Kürtlere karşı savaş için açık çek aldı" diyor.
 • 17:33Dolmabahçe'de Hükümet, Öcalan'ın Şartlarının Düzeltilmesini Kabul Etmişti"HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Abdullah Öcalan için 'Mandela modeli' önerisiyle ilgili olarak, "Dolmabahçe mutabakatının arkasında olan anlaşmalardan biri de Öcalan'ın şartlarının düzeltilmesiydi.
 • 09:52Öcalan'ın Yeni Takvimi Çok 'Hızlı'Öcalan'ın Yeni Takvimi Çok 'Hızlı'Öcalan'ın 'tüm taraflara sert eleştiriler' yönelttiği bilgisinin ardından 'yeni bir takvim' başlatmak istediği bilgisi de geldi. İmralı heyetinde de iki isim değişiyor.
 • 22:40Terör Olaylarını ProtestoTerör Olaylarını ProtestoAçıklama öncesi hazırlıklar- Açılan pankartlar- Türk bayrağı ile İstaklal marşının okunması- Ahmet Kocakaya konuşması -Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu maketin ateşe verilmesi Kayseri'de terör protestosu Kayseri'de bir grup, son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etmek için eylem yaptı.
 • 19:43Diyarbakır'da 'Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşüne' İzin VerilmediDiyarbakır'da 'Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşüne' İzin VerilmediTutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TUHAD-FED) öncülüğünde, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması amacıyla Diyarbakır'dan Bursa'nın Gemlik ilçesine yapılmak istenen yürüyüşüne izin vermedi.
 • 10:43Osman Öcalan: Çözüm Sürecini Erdoğan ve PKK Birlikte Bitirdiİmralı’da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, çözüm sürecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve PKK'nın birlikte bitirdiklerini söyledi.
 • 16:03Avukatlardan Öcalan ile Görüşme TalebiAvukatlardan Öcalan ile Görüşme TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avukatların jandarma önüne gelmesi ve otobüslerden inmesi- Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan'ın otobüsten inişi- İçeri girmeden önce konuşma yapılması ve içeri girilmesi- Girildikten sonra talepte bulunulması İstanbul ve İzmir başta olmak üzere bazı illerden Bursa'nın Gemlik ilçesine gelen bir grup avukat, İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan ile görüşme taleplerini içeren dilekçeyi yetkililere verdi.
 • 14:33Bursa Gemlik?te Avukatlardan Öcalan Eylemi-1Bursa Gemlik?te Avukatlardan Öcalan Eylemi-1Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu 200'e yakın avukat, İmralı Adası'nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan için eylem yaptı.
 • 13:49Avukatlara İmralı İzni ÇıkmadıAvukatlara İmralı İzni Çıkmadıİmralı Adası'nda tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'la görüşmek için Gemlik Jandarma Komutanlığı'na gelen yaklaşık 120 avukata izin çıkmadı.
 • 13:18İmralı'ya Gitmek İsteyen Öcalan'ın 200 Avukatına Ret CevabıTerör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la görüşmek amacıyla Gemlik Jandarma Komutanlığı'na gelerek İmralı Adası'na gitmek için izin isteyen yaklaşık 200 avukat, 'ret' cevabı aldı.
 • 13:15Öcalan'ın 200 Avukatı, Gemlik'e GeliyorTerör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ı savunan yaklaşık 200 avukat, İmralı’ya gitme talebiyle yarın Gemlik’e gelecek.
 • 13:08Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, "Öcalan Öldü" İddialarına Sessiz KalmadıYazılı bir açıklama yapan Bakan Kenan İpek, "Abdullah Öcalan'ın öldüğü yolundaki yayınların gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." dedi.
 • 00:53Nusaybin'de Olaylar ÇıktıNusaybin'de Olaylar ÇıktıMardin’in Nusaybin ilçesinde Dem Genç ve Genç Kadın Meclisi’nin, Suruç’ta meydana gelen bombalı saldırı ve Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrit bahanesiyle yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 11:21Nusaybin'de YDG-H'liler Polis ile ÇatıştıNusaybin'de YDG-H'liler Polis ile ÇatıştıMardin'in Nusaybin İlçesinde PKK'nın Gençlik yapılanması olan YDG-H'liler, Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığını ileri sürerek polisle çatıştı.
 • 00:38Nusaybin'de Olaylar ÇıktıNusaybin'de Olaylar ÇıktıMardin’in Nusaybin ilçesinde Suruç’ta meydana gelen bombalı saldırı ve Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrit Bahane eden YDG-H üyeleri olaylar çıkardı.
 • 22:30Bursa Hdp Basın Açıklamasında GerginlikBursa Hdp Basın Açıklamasında GerginlikHdp basın açıklamasında gerginlik HDP Bursa İl Teşkilatı İmralı'da hükümlü bulunan Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı.
 • 22:15Hdp Basın Açıklamasında GerginlikHdp Basın Açıklamasında GerginlikHdp Bursa İl Teşkilatı İmralı'da hükümlü bulunan Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı.
 • 11:59Bayık: Öcalan'a Tecrit Varsa Bu Savaş NedenidirBayık: Öcalan'a Tecrit Varsa Bu Savaş NedenidirKCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, Öcalan üzerinde bugün tecrit varsa ateşkesin de yok anlamında olduğunu söyledi.
 • 18:21Bursa'da Hdp'lilerden 'Öcalan'a Özgürlük' EylemiBursa'da Hdp'lilerden 'Öcalan'a Özgürlük' EylemiBursa adliyesi önünde toplanan bir grup HDP'li, İmralı Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını istedi.
 • 16:19Hdp'den Bursa'da Öcalan ÖylemiHdp'den Bursa'da Öcalan ÖylemiHDP Bursa İl yönetimi, İmralı’da hükümlü bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük verilmesi için eylem yaptı.
 • 13:31PKK'nın Üst Düzey Sorumlusu Öcalan'ın Yanına GönderildiPKK'nın Üst Düzey Sorumlusu Öcalan'ın Yanına Gönderildiİmralı'da Öcalan'a 'sekreterya' görevi yapacağı öne sürülen mahkumlardan biri rahatsızlanınca, yerine PKK'nın bir dönem üst düzey sorumlularından Hami Yıldırım gönderildi.
 • 21:38Öcalan'ın Serbest Bırakılması İçin Oturma Eylemi YaptılarElazığ’da Abdullah Öcalan için oturma eylemi yapıldı.
 • 15:29Hdp: İzleme Heyeti Hayata GeçirilsinHalkların Demokratik Partisi (HDP), Abdullah Öcalan'a uygulandığını iddia ettiği tecridin bir an önce sonlandırılması, izleme heyetinin hayata geçirilmesi, görüşmelerin hemen başlaması ve tahkim edilmiş ateşkes koşullarının hayata geçirilerek kalıcı barışın sağlanması yönünde hızla adımların atılmasını istedi.
 • 13:05Demirtaş: HDP Olarak PKK'ya Silah BıraktıramayızDemirtaş: HDP Olarak PKK'ya Silah BıraktıramayızHDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Biz HDP olarak PKK'ya silah bıraktıramayız, yani çağrı yapsak dahi kesinlikle bunu bir talimat olarak algılamaz." dedi.
 • 00:48Nusaybin - Ydg-H Eyleminde Kalaşnikofla Açılan Ateşle 1 Polis YaralandıNusaybin - Ydg-H Eyleminde Kalaşnikofla Açılan Ateşle 1 Polis YaralandıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığını iddia ederek, yolları barikatıp eylem yaptı.
 • 00:29Ydg-H Eyleminde Kalaşnikofla Açılan Ateşle 1 Polis YaralandıYdg-H Eyleminde Kalaşnikofla Açılan Ateşle 1 Polis YaralandıMardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığını iddia ederek, yolları barikatıp eylem yaptı.
 • 23:53Nusaybin'de Çıkan Olaylarda 1 Polis YaralandıNusaybin'de Çıkan Olaylarda 1 Polis YaralandıMardin’in Nusaybin ilçesinde, Abdullah Öcalan’a uygulandığını ileri sürdükleri tecridi bahane eden PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri olay çıkardı.
 • 13:04Ağrı'da Dhp ve Dbp'den Meşaleli YürüyüşAğrı'da Dhp ve Dbp'den Meşaleli YürüyüşAğrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde HDP ile DBP üyesi 200 kişilik grup, 'çözüm sürecinin' devam etmesi ve İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'a uygulandığını ileri sürdükleri tecridin kalkması için meşaleli yürüyüş yaptı.
 • 11:28Ağrı'da Dhp ve Dbp'den Meşaleli YürüyüşAğrı'da Dhp ve Dbp'den Meşaleli YürüyüşAğrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde HDP ile DBP üyesi 200 kişilik grup, 'çözüm sürecinin' devam etmesi ve İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'a uygulandığını ileri sürdükleri tecridin kalkması için meşaleli yürüyüş yaptı.
 • 17:01Şanlıurfa?da Avukatlardan Öcalan AçıklamasıŞanlıurfa?da Avukatlardan Öcalan AçıklamasıŞanlıurfa'da avukatlardan Öcalan açıklaması Şanlıurfa'da, Mezopotamya Hukukçular Derneği üyesi avukatlar, İmralı'da Abdullah Öcalan'a uygulandığını iddia ettikleri tecritin son bulması çağrısı yaptı.
 • 15:43Şanlıurfa'da Avukatlardan Öcalan AçıklamasıŞanlıurfa'da Avukatlardan Öcalan Açıklaması– ŞANLIURFA'da, Mezopotamya Hukukçular Derneği üyesi avukatlar, İmralı'da Abdullah Öcalan'a uygulandığını iddia ettikleri tecritin son bulması çağrısı yaptı.
 • 02:03Hdp Eş Genel Başkanı YüksekdağHdp Eş Genel Başkanı YüksekdağGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Abdullah Öcalan'a Özgürlük" yürüyüşünden detaylar-HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, konuşması HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Van'da: - "Türkiye toplumunun, halklarının geldiği aşamayı görmezden gelerek hiçbir siyasi parti kendisine bir gelecek inşa edemez" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Türkiye toplumunun, halklarının geldiği aşamayı görmezden gelerek hiçbir siyasi parti kendisine bir gelecek inşa edemez" dedi.