SON DAKİKA ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Son Dakika Abdullah Öcalan Haberleri


ABDULLAH ÖCALAN

1948 yılında Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi Amara (Ömerli) köyünde doğdu. İlkokulu Amara'da, ortaokulu Nizip'te okuduktan sonra 1966'da Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesi'nde yatılı okudu. 1969 yılında mezun olan Öcalan 1971 yılına kadar Diyarbakır'da tapu memurluğu yaptı. 1971 yılında İstanbul Hukuk... Devamı

11:40
HDP'nin Parti Hayali İçin 600 Bin Oy Gerekiyor HDP'nin yüzde 10 barajı için Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı 3.95 milyon oyu koruması ve üzerine 600 bin seçmen eklemesi gerekiyor. Bu da 4.6 milyon oy demek.
HDP'nin Parti Hayali İçin 600 Bin Oy Gerekiyor
17:54
Iğdır'da "Öcalan'a Özgürlük" Mitingi Iğdır’da, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından “Özgür Önderlikle Demokratik Öz Yönetime Doğru Yürüyoruz” adı altında bir miting düzenlendi.
Iğdır'da 'Öcalan'a Özgürlük' Mitingi
09:09
Gazete Manşetleri, En Çok Satan Gazeteler ve Haberler Güncel gazete manşetleri ve haberler. 30 Ocak Cuma gününden güncel gazete manşetleri ve haberler.
Gazete Manşetleri, En Çok Satan Gazeteler ve Haberler
09:08
30 Ocak Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler 30 Ocak Cuma gazete manşetleri ve güncel haberler. Gazeteler Cuma günü gündemi nasıl değerlendirdi. Hangi haberleri gazete manşetlerine taşıdılar ? Detaylar haberimizde..
30 Ocak Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler
07:35
Öcalan Yazdı: Çıkarsam Nerede Yaşarım Öcalan, kişisel özelliklerinden Kürt sorunu ve çözümüne bakışına kadar birçok konuyu kaleme aldığı kitabında, "Çıkarsa nerede nasıl yaşar?" sorusuna da açıklık getirdi.
Öcalan Yazdı: Çıkarsam Nerede Yaşarım
17:52
Hesa: İzmir'de Polislere Yapılan Operasyon Hukukun Siyasallaştığının Son Örneği Hukuk Etik Siyaset Araştırmaları (HESA), polislere yönelik 26 Ocak’ta İzmir’de yapılan operasyonla ilgili ‘hukukun siyasallaştığının en son örneği.’ değerlendirmesinde bulundu.
15:28
HDP'li Vekil Öcalan Posteri İle Yürüdü, Tehdit Yağdırdı Başkanvekili Safure Güneş'in jopla yaralanması için düzenlenen protesto gösterisine katılan HDP'li Özdal Üçer "Haddinizi aşarsanız Kobani'deki direnişi görürsünüz" dedi.
HDP'li Vekil Öcalan Posteri İle Yürüdü, Tehdit Yağdırdı
15:25
Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Basın Açıklaması Van’ın Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal, basın açıklamasında bulundu.
14:31
DBP'li Ayna 18 PKK'lının Taziyesine Katıldı DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, çeşitli tarihlerde çıkan çatışmalarda ölen 18 PKK'lı için Şırnak'ta kurulan taziyeye katıldı.
DBP'li Ayna 18 PKK'lının Taziyesine Katıldı
12:01
Yunanistan'ın Yeni Kabinesi Oluştu Siyasi ve ekonomik görüşlerinin yanında özel hayatıyla da dikkati çeken Yunanistan'ın yeni başbakanı Aleksis Çipras'ın kabinesi de "renkli isimlerden" oluşuyor.
07:53
Öcalan'ın İmralı'da Tuttuğu Notlar Kitap Oldu Abdullah Öcalan'ın İmralı'da yazdığı 'Kürt Sorunu ve Demokratik Ulus Çözümü' kitabı piyasaya çıktı. Kitapta Öcalan'la ilgili çarpıcı notlar var.
Öcalan'ın İmralı'da Tuttuğu Notlar Kitap Oldu
20:57
Alman Milletvekiline PKK Bayraklı Fotoğraf Paylaşımından Dava Açıldı Hamburg Savcılığı, Alman Milletvekili Cansu Özdemir hakkında Facebook'ta federal milletvekillerinin PKK bayrağı ile çektirdiği fotoğrafı paylaştığı için dava açtı.
19:47
Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması "Bu Nevruz'da, silah bırakma, daha ileri bir adım ve mesaj gerekir. Silah bırakma aşamasına geçilmesine dönük ifade olmalıdır.
17:40
Muradiye? de Kobani Gerginliği Van'ın Muradiye İlçesi'nde, Suriye'de Kobani kentinin kontrolünün tamamen YPG güçlerinin eline geçmesi nedeniyle düzenlenen gösterilerde, Öcalan posterleri açılınca polis müdahale etti.
Muradiye? de Kobani Gerginliği
17:32
İzmir Bir Kişi Daha Teslim Oldu İzmir'de, İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görev yaptıkları dönemde, kamu görevlilerinden, işadamlarına, gazetecilerden, askerlere kadar birçok kişiyi, sahte isimlerle dinledikleri gerekçesiyle haklarında yakalama kararı çıkartılan 26 polisten birisi olan Şube Müdürü Taner Aydın da teslim oldu.
İzmir Bir Kişi Daha Teslim Oldu
17:06
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: Türkiye'nin Ana Siyasi Merkezi Olacağız Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Kongresi'ne katılan Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir sonraki seçimlerde Türkiye’nin ana siyasi merkezi olacaklarını savundu.
17:01
HDP Kongresine Damga Vuran Kürt Kızı HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Diyarbakır il kongresinde Kobani'de İslam'la savaşılmadığını belirtirken; tüm gözler kongrede fotoğraf çeken kürt kızın üzerindeydi.
HDP Kongresine Damga Vuran Kürt Kızı
17:01
Şırnak'ta Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü Şırnak'ta, 'Abdullah Öcalan'a Özgürlük Platformu' tarafından düzenlenen 'Öcalan'a özgürlük yürüyüşü'ne katılan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, "Bu ruh, bu yürüyüş, Öcalan'ı özgürleştirecektir" dedi.
Şırnak'ta Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü
16:52
Suriye'de Öldürülen Kadın PKK'lı Siirt'te Defnedildi Esat rejiminin Haseke’deki saldırısında öldürülen HPG’li Beritan Viyan kod adlı Yıldız Kenben Siirt’te defnedildi.
Suriye'de Öldürülen Kadın PKK'lı Siirt'te Defnedildi
16:33
Şırnak'ta Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü Şırnak'ta, 'Öcalan'a özgürlük yürüyüşü'ne katılan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, "Bu ruh, bu yürüyüş Öcalan'ı özgürleştirecektir." dedi.
Şırnak'ta Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü
16:33
Diyarbakır' da Hdp Kongresi Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD'ten temizlenerek Kürt güçlerinin eline geçen Kobani'de İslam'la savaşılmadığını, asıl hedefin özgür bir yaşamı orda boğmaya çalışanlar olduğunu belirterek, Kobani zaferinin tüm Ortadoğu dengelerini değiştirecek güçte olduğunu söyledi.
Diyarbakır' da Hdp Kongresi
16:09
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı Partisinin Diyarbakır il örgütü’nün 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD ve destekçilerini eleştirerek, IŞİD’in İslam adını kullanarak Müslümanlara savaş açtığını söyledi.
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı
16:04
İzmir'deki Yasadışı Dinleme Operasyonunda Gözaltındaki 17 Kişinin İfadesi Alınıyor (3) Bir KİŞİ DAHA TESLİM OLDU İzmir'de, İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görev yaptıkları dönemde, kamu görevlilerinden, işadamlarına, gazetecilerden, askerlere kadar birçok kişiyi, sahte isimlerle dinledikleri gerekçesiyle haklarında yakalama kararı çıkartılan 26 polisten biri olan Şube Müdürü Taner Aydın da teslim oldu.
İzmir'deki Yasadışı Dinleme Operasyonunda Gözaltındaki 17 Kişinin İfadesi Alınıyor (3)
15:40
Özcan Yeniçeri : Yapılan Hesaplara Göre 7 Haziran Seçimlerinde Çöküş ve Çıkış Birlikte Yaşanacaktır Mhp Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Yapılan hesaplara göre 7 Haziran seçimlerinde çöküş ve çıkış birlikte yaşanacaktır.
15:16
DBP'li Belediye Başkan Vekili Cop Darbesiyle Hastaneye Kaldırıldı Van'da, Kobani'nin kontrolünün tamamen YPG güçlerinin eline geçmesi nedeniyle düzenlenen gösterilere polis müdahalesi sırasında yaralanan DBP'li Belediye Başkan Vekili Güneş hastaneye kaldırıldı.
DBP'li Belediye Başkan Vekili Cop Darbesiyle Hastaneye Kaldırıldı
14:54
MHP Ankara Milletvekili Yeniçeri Açıklaması "HDP'nin baraj altında kalacağını bile bile parti olarak seçime girmesinin nedeni, AKP'nin anayasayı değiştirecek çoğunlukla iktidara gelmesini sağlamak içindir"
12:20
İdil' de Ydg-H' Liler Kalaşnikof Tüfeklerle Yürüdü Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri dün gece Kobani kutlamaları sırasında yüzleri kapalı olarak bazılarının ellerinde Kalaşnikof tüfekle askeri düzen şeklinde yürüdü.
İdil' de Ydg-H' Liler Kalaşnikof Tüfeklerle Yürüdü
12:11
İdil'de Ydg-H'liler Kalaşnikof Tüfeklerle Yürüdü Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri dün gece Kobani kutlamaları sırasında yüzleri kapalı olarak bazılarının ellerinde Kalaşnikof tüfekle askeri düzen şeklinde yürüdü.
İdil'de Ydg-H'liler Kalaşnikof Tüfeklerle Yürüdü
11:29
Ydg-H Üyeleri Öcalan Posteri ile Kobani Kutlamalarına Katıldı Şırnak’ın İdil ilçesinde, bir grup YDG-H üyesi, Abdullah Öcalan posteri ile yürüyüş yaparak, Kobani kutlamalarına katıldı.
Ydg-H Üyeleri Öcalan Posteri ile Kobani Kutlamalarına Katıldı
07:49
20 Bin Kişinin Katıldığı Kobani Kutlamasında Dikkat Çeken Pankart Diyarbakır'da Kobani'nin kurtulmasını kutlamak için 20 bin kişi sokağa indi. Meydana asılan pankartlar arasında YPG'ye katılan eski ABD askerinin fotoğrafı da vardı.
20 Bin Kişinin Katıldığı Kobani Kutlamasında Dikkat Çeken Pankart
23:54
Siverek'te Kobani Kutlaması Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen Kobani kutlamalarının ardından Güzelkuyu Meydanından ayrılan 50 kişilik grup, caddelerde Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.
Siverek'te Kobani Kutlaması
23:12
Siverek'te Kobani Kutlaması Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen Kobani kutlamalarının ardından Güzelkuyu Meydanından ayrılan yaklaşık 50 kişilik grup, Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.
Siverek'te Kobani Kutlaması
19:31
Diyarbakır'daki Kobani Kutlamasına 20 Bin Kişi Katıldı IŞİD'in işgal ettiği Kobani kentinin Kürt güçleri tarafından 134 gün süren bir mücadeleden sonra kurtarılması Diyarbakır'da 20 bin kişinin katılımıyla kutlandı.
Diyarbakır'daki Kobani Kutlamasına 20 Bin Kişi Katıldı
19:25
Diyarbakır'daki Kobani Kutlamasına 20 Bin Kişi Katıldı Suriye'de IŞİD'in işgal ettiği Kobani kentinin Kürt güçleri tarafından 134 gün süren bir mücadeleden sonra kurtarılması Diyarbakır'da 20 bin kişinin katılımıyla kutlandı.
Diyarbakır'daki Kobani Kutlamasına 20 Bin Kişi Katıldı
18:54
Yunanistan'da Yeni Hükümet Yeni hükümetin bakan yardımcısı Sgurudis, Türkiye karşıtı tutumuyla biliniyor.
18:29
Ulusal Birliğimizi Kuracağız, Özgürlüğümüzü Hep Beraber Elde Edeceğiz' Demokratik Bölgeler Partisi(DBP), Kobani’nin kurtuluşu nedeniyle Diyarbakır’da kutlama programı düzenledi.
16:38
Davul-Zurna Eşliğinde Hayal Çekip Kobani'yi Kutladılar Elazığ'da DBP'liler IŞİD'in saldırdığı Kobani'nin Kürt güçlerinin eline geçmesine halaylar çekerek kutladı.
Davul-Zurna Eşliğinde Hayal Çekip Kobani'yi Kutladılar
16:32
Elazığ'da BDP'liler Kobani'yi Kutladı Elazığ'da DBP'liler, IŞİD'in saldırdığı Kobani'nin Kürt güçlerinin eline geçmesine halaylar çekerek kutladı.
Elazığ'da BDP'liler Kobani'yi Kutladı
16:13
Hdp'liler Kutlama İçin Sınıra Akın Ediyor Türkiye-Suriye sınırında IŞİD ile PKK/PYD peşmerge güçleri arasında yaklaşık beş aydır süren savaş sonrası IŞİD’in Kobani’den çıkarılması doğu ve güneydoğuda sevinçle karşılandı.
Hdp'liler Kutlama İçin Sınıra Akın Ediyor
16:01
Salim Ensarioğlu'ndan Çözüm Süreci Değerlendirmesi Eski Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu, çözüm süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çözüm sürecinin mimarları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan’dır” dedi.
Salim Ensarioğlu'ndan Çözüm Süreci Değerlendirmesi
12:34
Abdullah Öcalan Başlatılan İçin İmza Kampanyası Devam Ediyor PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın salıverilmesi için Batmanda başlatılan imza kampanyası devam ediyor.
Abdullah Öcalan Başlatılan İçin İmza Kampanyası Devam Ediyor
09:55
Abdullah Öcalan'ın Yeğeni Seçimde Aday Olacak Haziranda yapılacak seçimlere parti olarak girme kararı alan HDP'de Abdullah Öcalan'ın 28 yaşındaki yeğeni Dilek Öcalan'ın milletvekili adaylığı da gündemde...
Abdullah Öcalan'ın Yeğeni Seçimde Aday Olacak
22:34
İstanbul'da Kobani Kutlaması Beyoğlu Galatasaray Meydan’da toplanan kalabalık bir grup, IŞİD’in Kobani’den çekilmesini halay çekerek kutladı.
İstanbul'da Kobani Kutlaması
22:05
Diyarbakır'da Kobani Kutlaması Kobani'nin IŞİD'ten temizlenerek Kürtlerin eline geçmesi, Güneydoğu illerinde coşkulu şekilde kutlandı.
Diyarbakır'da Kobani Kutlaması
22:03
İşid'in Kobani'den Çekilmesi, Halaylarla Kutlandı Beyoğlu Galatasaray Meydan’da toplanan kalabalık bir grup, IŞİD’in Kobani’den çekilmesini halay çekerek kutladı.
21:55
Diyarbakır'da Kobani Kutlaması (3) Batman'da AK PARTİ FLAMALARI İNDİRİLDİ Batman'da DBP il binası ile belediye binasının bulunduğu Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanan kalabalık, havai fişekler atıp, PKK ve YPG flamaları ile Abdullah Öcalan posterleri açtı.
Diyarbakır'da Kobani Kutlaması (3)
21:55
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması Kobani'nin IŞİD'ten temizlenerek Kürtlerin eline geçmesi, Güneydoğu illerinde coşkulu şekilde kutlandı.
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması
21:55
Diyarbakır'da Kobani Kutlaması Kobani'nin IŞİD'ten temizlenerek Kürtlerin eline geçmesi, Güneydoğu illerinde coşkulu şekilde kutlandı.
Diyarbakır'da Kobani Kutlaması
21:55
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması Kobani'nin IŞİD'ten temizlenerek Kürtlerin eline geçmesi, Güneydoğu illerinde coşkulu şekilde kutlandı.
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması
21:55
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması Kobani'nin IŞİD'ten temizlenerek Kürtlerin eline geçmesi, Güneydoğu illerinde coşkulu şekilde kutlandı.
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 13:37:01. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ
[Hata Bildir]