SON DAKİKA ABDULLAH ÖCALAN HABERLERİ

Son Dakika Abdullah Öcalan Haberleri

 • 21 Ağustos 2016 10:41Vatan Partili Uğur: Öyle Bir Takiye İçindeydiler Ki Fark Edilmeleri Çok ZorduVatan Partili Uğur: Öyle Bir Takiye İçindeydiler Ki Fark Edilmeleri Çok ZorduVATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, "FETÖ'cüler için yapılan istihbarat çalışmalarında çok zorluklar çekildi.
 • 16 Ağustos 2016 15:52Avusturya'da PKK'lılar Devlet Televizyonunu BastıAvusturya'da PKK'lılar Devlet Televizyonunu BastıAvusturya medyasına yansıyan haberlere göre, 15 PKK yanlısı, geçtiğimiz cuma günü saat 18.30'da devlet televizyonu ORF genel merkezi önünde yasa dışı gösteri düzenledi.
 • 16 Ağustos 2016 13:58Hakkari'de Gözaltına Alınan 9 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıHakkari'de Gözaltına Alınan 9 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıHakkari'de gözaltına alınan 9 kişi adliyeye çıkarıldıHAKKARİ'de Kongreya Jinen Azad (Özgür kadın Kongresi) tarafından Abdullah Öcalan üzerinde tecrid uygulandıgını ileri sürüp basın açıklaması yapan ve 3 gün önce gözaltına alınan Yüksekova Belediye Eş Başkanı Adile Kozay, HDP Hakkari il Eş Başkanı Evin Konur'un da aralarında bulunduğu 9 kişi bugün adliyeye sevk edildi.
 • 16 Ağustos 2016 12:33Hakkari'de Gözaltına Alınan 9 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıHakkari'de Gözaltına Alınan 9 Kişi Adliyeye ÇıkarıldıHAKKARİ'de Kongreya Jinen Azad (Özgür kadın Kongresi) tarafından Abdullah Öcalan üzerinde tecrid uygulandıgını ileri sürüp basın açıklaması yapan ve 3 gün önce gözaltına alınan Yüksekova Belediye Eş Başkanı Adile Kozay, HDP Hakkari il Eş Başkanı Evin Konur'un da aralarında bulunduğu 9 kişi bugün adliyeye sevk edildi.
 • 15 Ağustos 2016 20:43Bursa Yüzbaşı ile Bir Astsubay TutuklandıBursa Yüzbaşı ile Bir Astsubay TutuklandıBursa'da, Abdullah Öcalan'ın cezasını çektiği İmralı Adası'nda görev yapan ve FETÖ/PDY soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yüzbaşı Hasan Ürküt, Astsubay Üstçavuş Mehmet Sarıca ve Astsubay Kıdemli Başçavuş H.U. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından adliye sekv edildi.
 • 15 Ağustos 2016 19:45İmralı'da Görev Yapan 1 Yüzbaşı ve 2 Astsubay Gözaltına Alındı (2)İmralı'da Görev Yapan 1 Yüzbaşı ve 2 Astsubay Gözaltına Alındı (2)YÜZBAŞI İLE BİR ASTSUBAY TUTUKLANDIBursa'da, Abdullah Öcalan'ın cezasını çektiği İmralı Adası'nda görev yapan ve FETÖ/PDY soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yüzbaşı Hasan Ürküt, Astsubay Üstçavuş Mehmet Sarıca ve Astsubay Kıdemli Başçavuş H.U. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından adliye sekv edildi.
 • 15 Ağustos 2016 19:14İmralı'da Görevli 2 Subay Tutuklandıİmralı'da Görevli 2 Subay TutuklandıPKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın hükümlü bulunduğu İmralı Cezaevi’nde görevliyken Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantısı sebebiyle gözaltına alınan 3 subay ve astsubaydan 2’si tutuklandı.
 • 15 Ağustos 2016 14:28İmralı'da Görevliyken Açığa Alınan 3 Asker Gözaltına Alındıİmralı'da Görevliyken Açığa Alınan 3 Asker Gözaltına AlındıPKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın hükümlü bulunduğu İmralı Cezaevi'nde görevliyken FETÖ bağlantısı sebebiyle açığa alınan 1 yüzbaşı ve 2 astsubay gözaltına alındı.
 • 14 Ağustos 2016 13:15Bodrum Öcalan'ı Sorgulayan Komutandan Darbe Girişimi Değerlendirmesi -1Bodrum Öcalan'ı Sorgulayan Komutandan Darbe Girişimi Değerlendirmesi -1Terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ı sorgulayan komutan olarak tanınan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti'ni işgal etmek için çok ince planlanmış, Amerikan menşeli FETÖ/PDY hareketi olduğunu söyledi.
 • 14 Ağustos 2016 12:18Öcalan'ı Sorgulayan Komutandan Darbe Girişimi DeğerlendirmesiÖcalan'ı Sorgulayan Komutandan Darbe Girişimi DeğerlendirmesiTERÖR örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ı sorgulayan komutan olarak tanınan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti'ni işgal etmek için çok ince planlanmış, Amerikan menşeli FETÖ/PDY hareketi olduğunu söyledi.
 • 13 Ağustos 2016 18:17Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur AçıklamasıVatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Bunun hala bir tiyatro olduğunu düşünen varsa, bu asla bir tiyatro değildir.
 • 12 Ağustos 2016 17:49Başkale'de Öcalan İçin YürüdülerBaşkale'de Öcalan İçin YürüdülerBaşkale'de Öcalan için yürüdülerVan'ın Başkale İlçesi'nde, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan için DBP tarafından yapılan yürüyüşte gerginlik yaşandı.
 • 12 Ağustos 2016 15:37Hdp'li Vekil Hakkında 'Zorla Getirilme' TebligatıHdp'li Vekil Hakkında 'Zorla Getirilme' TebligatıBatman 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nin, HDP milletvekili Ayşe Acar Başaran’a, mahkemeye gelmemesi halinde “zorla getirilme” çağrı kağıdı gönderdiği öğrenildi.
 • 12 Ağustos 2016 14:34HDP'li Başaran'a 'Zorla Getirilme' TebligatıHDP'li Başaran'a 'Zorla Getirilme' TebligatıBatman'da, HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran'a, mahkemeye gelmemesi halinde 'zorla getirilme' çağrı kağıdı gönderildi. Başaran, mahkemeye gitmeyeceğini açıkladı.
 • 11 Ağustos 2016 19:07PKK Destekçileri, BM Cenevre Kampüsünde Gözaltına AlındıBM sözcülerinden Michele Zaccheo'un AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre, BM Cenevre Ofisi önünde 100 dolayında PKK yandaşı, terör örgütü ele başıAbdullah Öcalan lehine sloganlar atarak gösteri düzenledi.
 • 11 Ağustos 2016 18:49PKK Destekçileri, BM Cenevre Kampüsünde Gözaltına AlındıGüvenlik duvarını aşarak BM Cenevre Ofisi'nin bulunduğu kampüse giren PKK terör örgütü yandaşı beş kişi gözaltına alındı.
 • 09 Ağustos 2016 17:02Hakkari'de Kadınlardan Öcalan AçıklamasıHakkari'de Kadınlardan Öcalan AçıklamasıHakkari'de kadınlardan Öcalan açıklamasıHAKKARİ'de Kongreya Jinen Azad (Özgur Kadın Kongresi), aile ve avukatlarıyla görüştürülmediği için sağlığından endişe duyulan Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecridin bir an önce kaldırılması istendi.
 • 09 Ağustos 2016 15:43Hakkari'de Kadınlardan Öcalan AçıklamasıHakkari'de Kadınlardan Öcalan AçıklamasıHakkari'de Kongreya Jinen Azad (Ozgur kadın Kongresi), aile ve avukatlarıyla görüştürülmediği için sağlığından endişe duyulan Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecridin bir an önce kaldırılması istendi.
 • 08 Ağustos 2016 14:07AK Partili Özkaya: İdam Cezası Öcalan İçin de UygulanabilirAK Partili Özkaya: İdam Cezası Öcalan İçin de UygulanabilirAK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, getirilecek bir "idam yasasının" terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a da uygulanabileceğini açıkladı.
 • 02 Ağustos 2016 10:40Darbecilere İmralı'nın Kapılarını Açacak Astsubay TSK'dan İhraç EdildiDarbecilere İmralı'nın Kapılarını Açacak Astsubay TSK'dan İhraç EdildiDarbe gecesi Öcalan'ı kaçırmak isteyen darbecilere İmralı'nın kapıların açacak kişi olduğu belirtilen "Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Sarıca Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edildi.
 • 01 Ağustos 2016 20:40Adana - Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: Biz Nice Darbeler Gördük ve Hep Mücadeleyi KazandıkAdana - Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: Biz Nice Darbeler Gördük ve Hep Mücadeleyi KazandıkHdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: Biz nice darbeler gördük ve hep mücadeleyi kazandıkHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin tarihi boyunca nice darbeler gördüğünü ve hep darbelere karşı mücadeleyi kazandıklarını anlatarak yine kazanacaklarını söyledi.
 • 01 Ağustos 2016 19:36Yüksekdağ: Biz Nice Darbeler Gördük ve Hep Mücadeleyi KazandıkYüksekdağ: Biz Nice Darbeler Gördük ve Hep Mücadeleyi KazandıkHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin nice darbeler gördüğünü belirterek, "Bugün 'Darbeyi yendik' diyenlerin geçtiği yoldan biz çoktan gittik, geldik.
 • 30 Temmuz 2016 21:14Diyarbakır Hdp'li Önder Öcalan, Darbelere Karşı BarikattırDiyarbakır Hdp'li Önder Öcalan, Darbelere Karşı BarikattırHdp'li Önder: Öcalan, darbelere karşı barikattırDİYARBAKIR'da toplanan İmralı heyetinde yer alan HDP Ankara Milletvekeli Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'a özgürlüğün ve güvenliğin darbelere en büyük barikat olacağını öne sürdü.
 • 30 Temmuz 2016 15:32İtirafçılar, Fetö'nün Nasıl Yapılandığını Anlattı (2)Konya'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bilgisine başvurulan A.K, ifadesinde, "Hekim isimli öğrenciyle bir gün yemeğe çıktığımda telefonunda Abdullah Öcalan'ın fotoğrafını gördüm. Kendisine PKK ile ilgili bir sempatizanlığının olup olmadığını sorduğumda, 'Var ağabey. Biz orada onlarla çalışıyoruz' diye cevap verdi.
 • 30 Temmuz 2016 15:28HDP'li Önder: Öcalan, Darbelere Karşı BarikattırHDP'li Önder: Öcalan, Darbelere Karşı BarikattırDiyarbakır'da açıklama yapan İmralı Heyeti Üyesi Sırrı Süreyya Önder, 'Sayın Öcalan'a özgürlük, darbelere barikattır' dedi.
 • 29 Temmuz 2016 22:54Siverek'te Hdp?lilerden Öcalan ProtestosuSiverek'te Hdp?lilerden Öcalan ProtestosuSiverek'te HDP'lilerden Öcalan protestosuŞanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, bir grup HDP'li, darbe girişimini protesto etti, sağlığından endişe ettikleri terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşme sağlanana kadar her akşam meydanlarda eylem yapacaklarını söyledi.
 • 29 Temmuz 2016 22:41Siverek'te Hdp'lilerden Öcalan ProtestosuSiverek'te Hdp'lilerden Öcalan ProtestosuŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde, bir grup HDP'li, darbe girişimini protesto etti, sağlığından endişe ettikleri terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşme sağlanana kadar her akşam meydanlarda eylem yapacaklarını söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 20:07Dbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin Yolu, Kürt Sorununun Çözümünden GeçerDbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin Yolu, Kürt Sorununun Çözümünden GeçerDbp Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Türkiye'de demokratikleşmenin yolunun Kürt sorununun çözümünden geçtiğini söyleyerek, "Bu ülkede eğer gerçekten darbe karşıtı bir siyaset sahibi iseler, bir daha asla darbe olmaması için yapılması gereken şey, Türkiye'nin demokratikleşmesidir, bunu bilmelidirler.
 • 25 Temmuz 2016 10:53Demokrasi Nöbetinde Gülen ve Öcalan'ın Maketlerini AstılarDemokrasi Nöbetinde Gülen ve Öcalan'ın Maketlerini AstılarHatay’ın Erzin ilçesinde bir grup ülkücü genç, demokrasi nöbeti sırasında terör örgütü FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen ve terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın maketlerini darağacına asıp, slogan atarak yerlerde sürükledi.
 • 25 Temmuz 2016 10:37Bayrak Yakan Terör Örgütü Yandaşları Kıskıvrak YakalandıBayrak Yakan Terör Örgütü Yandaşları Kıskıvrak YakalandıDiyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir parkta Türk bayrağı yakan PKK yandaşı 3 kişi, vatandaşların ihbarı üzerine polisler tarafından kıskıvrak yakalandı.
 • 24 Temmuz 2016 11:55Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Bunlar resmen milletin canına kastetti.
 • 24 Temmuz 2016 05:55AK Parti Karabük Milletvekili Şahin: AK Parti Karabük Milletvekili Şahin: "Ona En Uygun Ada Hayırsız Ada'dır"AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Fetullah Gülen Türkiye'ye iade edildiğinde ona da uygun bir ada buluruz.
 • 24 Temmuz 2016 04:53Şahin: Gülen, İade Edilince Hayırsız Ada'ya KonulsunŞahin: Gülen, İade Edilince Hayırsız Ada'ya KonulsunAK Parti'li Mehmet Ali Şahin, Fethullah Gülen'in, PKK elebaşısı Öcalan'ın kaldığı İmralı Adası'nın komşusu olan Hayırsız Ada'ya konulmasını gönlünden geçirdiğini söyledi.
 • 24 Temmuz 2016 04:29Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Fetullah Gülen Türkiye'ye iade edildiğinde ona da uygun bir ada buluruz.
 • 23 Temmuz 2016 19:02Den Haag-Karabükspor Maçında Abdullah Öcalan Pankartı AçıldıDen Haag-Karabükspor Maçında Abdullah Öcalan Pankartı AçıldıHollanda'da oynanan Den Haag-Karabükspor maçında saha kenarında Abdullah Öcalan pankartı açıldı. Türk taraftarlar, "O paçavrayı oradan kaldırın." diye mesaj attı.
 • 23 Temmuz 2016 14:54Tuncel'den Darbe Girişimi AçıklamasıTuncel'den Darbe Girişimi AçıklamasıDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu, darbe girişimi engellenmiş görünse de bize göre darbe dinamiği hala devrede ve çözülmüş değil. Türkiye’de gerçek anlamda bir demokratikleşme olmadığı sürece bu darbe dinamiği devrede olacak” dedi.
 • 23 Temmuz 2016 14:26Diyarbakır Dbp Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDiyarbakır Dbp Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDbp Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe tehlikesi halen devrededirDEMOKRATİK Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, darbe tehlikesinin devam ettiğini belirterek, "Bir kez daha uyarıyoruz; darbe tehlikesi geçmiş değildir.
 • 23 Temmuz 2016 13:52DBP Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDBP Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDemokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, darbe tehlikesinin devam ettiğini belirterek, "Bir kez daha uyarıyoruz; darbe tehlikesi geçmiş değildir." dedi.
 • 23 Temmuz 2016 10:3381 İle Resmi Yazı Gitti! HDP'lilere Suikast Alarmı81 İle Resmi Yazı Gitti! HDP'lilere Suikast Alarmı15 Temmuz'daki darbe girişiminden 3 gün sonra Emniyet, 81 ildeki birimlerine izli ibareli bilgi notu gönderdi, "HDP'lilere yönelik suikast girişimi olabilir." uyarısı yaptı.
 • 21 Temmuz 2016 07:54Darbeciler Zodyaklarla Abdullah Öcalan'ı KaçıracaklardıDarbeciler Zodyaklarla Abdullah Öcalan'ı KaçıracaklardıKazlıçeşme'de yakalanan 12 albayın, Zeytinburnu'ndan zodyak botlarla donanma gemilerine gitmeyi ve Öcalan'ı kaçırmak için İmralı Adası'na ulaşmayı planladıkları anlaşıldı.
 • 20 Temmuz 2016 15:13Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerHDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, "Bir an önce zaten yasal hakkı olan aile ve avukat görüşünün, bununla birlikte bağımsız bir heyetin Öcalan ile mutlaka görüşmesi ve onun güvenlik koşulları hakkında kamuoyunun birinci elden tatmin edilmesi gerekiyor.
 • 20 Temmuz 2016 12:59Hdp'li Önder'e Meclis'te Sert TepkiTOBB ve 538 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin, FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yaptığı ziyaret sırasında gerginlik yaşandı.
 • 20 Temmuz 2016 07:53Darbeciler, Öcalan'ı İnfaz Edip Kaos Yaratacaklardı!Darbeciler, Öcalan'ı İnfaz Edip Kaos Yaratacaklardı!Kanlı darbe girişiminde, darbecilerin hedeflerinden birinin de İmralı'daki terör elebaşı Abdullah Öcalan'ı öldürüp Kürt halkını sokağa dökmek ve kaos yaratmak olduğu öğrenildi.
 • 18 Temmuz 2016 19:58Fetö'cü Darbeciler, Öcalan'ı İmralı'dan Kaçırmaya ÇalıştıFETÖ'cü darbe girişimcilerinin 15 Temmuz gecesi bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, cezasını çektiği İmralı Cezaevi'nden kaçırma girişiminde bulundukları öğrenildi.
 • 16 Temmuz 2016 23:56Şehit Polis, Abisiyle Aynı Kaderi PaylaştıDarbe girişimine yönelik operasyonlarda çıkan çatışmada şehit edilen polis memuru Hasan Gülhan'ın (46) Çankırı'nın Şabanözü İlçesi'nde bulunan baba evine ateş düştü.
 • 16 Temmuz 2016 16:11Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Hiçbir askeri ve sivil darbenin haklı gerekçesi, meşru dayanağı olamaz. Dün akşam başlayan bu darbe de demokratik siyasetin ortak duruşu, ilkesel kararlığı sayesinde başarıya ulaşmamıştır.
 • 15 Temmuz 2016 11:27Dargeçit Belediye Başkanı Hakkında 5 Yıla Kadar Hapis İstemiTerör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle düzenlenen eyleme katılan ve aralarında Dargeçit Belediye Başkanı Zeynep Sipçik ile DBP Dargeçit İlçe Eş Başkanı Hatice Gevcan'ın da bulunduğu 7 kişi hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 13 Temmuz 2016 16:35Bakan Tüfenkci'den Avrupa Parlamentosu'ndaki Sergiye TepkiBakan Tüfenkci'den Avrupa Parlamentosu'ndaki Sergiye TepkiGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Avrupa Parlamentosu’nda terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ve PYD üyelerini gösteren fotoğrafların yer aldığı sergiye tepki gösterdi.
 • 13 Temmuz 2016 16:17Meclis'ten AP'ye Güçlü TepkiAvrupa Parlamentosu'nda (AP) açılan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile PYD'li teröristlerin fotoğraflarının yer aldığı sergiye TBMM'den de sert tepki geldi.
 • 13 Temmuz 2016 15:11CHP Grup Başkanvekili Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Avrupa Parlamentosu'nda açılan ve terör örgütü elebaşı ile bazı teröristlerin fotoğraflarının yer aldığı sergiye ilişkin, "Ülkemizdeki terörizm sorununa karşı dayanışma içinde olmasını beklediğimiz ülkelerin ortak parlamentosunda, Türkiye'ye karşı yapılmış bu saygısızca tavrı benimsemek mümkün değil. Bu nasıl dostluk anlayışı?" dedi.