SON DAKİKA ABDURRAHMAN DİLİPAK HABERLERİ

Son Dakika Abdurrahman Dilipak Haberleri

 • 15:40Paris'teki Terör Saldırılarına TepkilerUluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarının, Fransa'nın şahsında herkese yönelik olduğunu belirterek, saldırın G20 ülkelerinin sorumluluğunu bir kat daha artırdığını kaydetti.
 • 14:44Milletvekili Seçiminin ArdındanRabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin İslam dünyasında yakından takip edildiğini ve seçim sonuçlarının coşkuyla kutlandığını bildirdi.
 • 03:44Abdurrahman Dilipak Toronto'daAbdurrahman Dilipak Toronto'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak'ın açıklamaları Abdurrahman Dilipak Toronto'da konuştu: -"Türkiye artık bir gecede bütçesini kaybeden ve Batı'nın ucuz pazarı olan bir ülke değil"-"Paralel Devlet Yapılanması (PDY)'nın da içinde bulunduğu bu dış güç yapılanması, Tayyip Erdoğan'ın feraseti sayesinde amaçlarına ulaşamadı.
 • 22:56Abdurrahman Dilipak Toronto'da Konuştu AçıklamasıGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin 10 yıl öncesine oranla çok büyük merhaleler katettiğini, Batı'nın ucuz pazarı olmaktan çıktığını belirterek "Türkiye artık o eski Türkiye değil" dedi.
 • 13:57AİHM'de Türkiye DavasıAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), gazeteci ve yazar Abdurrahman Dilipak'ın, 2003 yılında yazdığı bir makalede üst düzey komutanları eleştirdiği için hakkında açılan dava nedeniyle 2005 yılında yaptığı başvuruyu haklı buldu.
 • 02:03Kağıthane Belediyesi, Senayi Demirci Söyleşisi DüzenlediKağıthane Belediyesi, Senayi Demirci Söyleşisi DüzenlediRamazan etkinlikleri kapsamında birçok programa ev sahipliği yapacak olan Kağıthane Belediyesi, Senayi Demirci’nin “Ramazan ve insan” konulu söyleşisini düzenledi.
 • 15:01Mursi'nin İdam Cezasına ÇarptırılmasıUluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında idam cezası verilmesine ilişkin "Ramazan arifesinde bu karar, Mursi'nin şahsında İslam dünyasına hakaret anlamı taşımaktadır" dedi.
 • 23:03Mursi'ye Verilen İdam Cezası Protesto EdildiMursi'ye Verilen İdam Cezası Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Abdurrahman Dilipak'ın konuşması- Kalabalığın slogan atması- Mursi posterleri- Basın açıklaması Bazı sivil toplum kuruluşlarından oluşan Ümmetin Adamlarına Destek Platformu, Mursi'ye verilen idam cezasını protesto etti.
 • 22:36Türkiye Nereye Gidiyor?Türkiye Nereye Gidiyor?" Söyleşisi - Abdurrahman Dilipak- Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Her şeyi Ankara'dan, hükümetten beklememek lazım. Kendimizin de bulunduğumuz Sereyerlerde yapacak birçok işlerimiz var" Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Her şeyi Ankara'dan, hükümetten beklememek lazım. Kendimizin de bulunduğumuz yerlerde yapacak birçok işlerimiz var" dedi.
 • 15:07Mısır Devriminin 4. Yıldönümü - DilipakMısır Devriminin 4. Yıldönümü - DilipakUluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, "Biz Türkiye'deki erdem ve insan onuruna sahip çıkan insanlar olarak, iyi ve kötü günde kardeş Mısır halkının yanındayız" dedi.
 • 11:15Antalya Dilipak Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızAntalya Dilipak Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Antalya'da katıldığı 'Yeni Türkiye' konulu konferansta, "Gözü kapalı hepiniz ilahiyat okuyacaksınız ki paralelcilerin peşine, bulduğunuz şeyhin peşine takılmayasınız" dedi.
 • 22:08Dilipak: Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızDilipak: Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, "Gözü kapalı hepiniz ilahiyat okuyacaksınız ki paralelcilerin peşine, bulduğunuz şeyhin peşine takılmayasınız." dedi.
 • 11:59Dilipak'tan Fransa'daki Terör Olayları için Çarpıcı YorumDilipak'tan Fransa'daki Terör Olayları için Çarpıcı YorumYeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Fransa'yı sarsan terör olaylarını değerlendirdiği yazısında "İntikam almak isteyen bir sürü genç var" ifadelerine yer verdi.
 • 22:31Derviş Nicholas' Belgeselinin Basın Gösterimi YapıldıDerviş Nicholas' Belgeselinin Basın Gösterimi Yapıldı"Derviş Nicholas" adlı belgeselinin basın özel gösterimi Sultanahmet’te yapıldı.
 • 10:12Abdurrahman Dilipak: 'Chp, Cemaatin Avukatlığını Yapıyor'Abdurrahman Dilipak: 'Chp, Cemaatin Avukatlığını Yapıyor'17 Aralık Operasyonu’nun birinci yıldönümünde ’17 Aralık Bir Darbe Girişimidir’ isimli konferansa katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, “Dün Ergenekon’un avukatlığını yapan CHP, bugün cemaatin avukatlığını yapıyor” dedi.
 • 16:25Akit Yazarı, Vatikan Benzeri Özerk Hilafet İstediAkit Yazarı, Vatikan Benzeri Özerk Hilafet İstediAkit yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye'de Vatikan benzeri özerk bir hilafet yapısının kurulmasını istedi. Dilipak, bu kurumun laikliğe de ters olmadığını iddia etti.
 • 16:03Sisi İnsanlığa Karşı Suç İşlediSisi İnsanlığa Karşı Suç İşledi" İddiası SoruşturulmadıAralarında gazeteciler Abdurrahman Dilipak ve Nevzat Çiçek'in de bulunduğu bir grup, geçtiğimiz yaz Mısır'da yaşanan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği olaylardan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak dönemin Genelkurmay Başkanı ve Mısır savunma Bakanı Abdülfettah El SİSİ, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed el Baradey, El Ezher Üniversitesi Şeyhi Ahmed el Tayyib, Kıpti Kilisesi patriği Papaz II Tevadro Süleyman, Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim ve Selefi Nur Partisi'nden Muhammed Abdülaziz hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı.
 • 18:13Abdurrahman Dilipak Akil insanlar Toplantısında FenalaştıAbdurrahman Dilipak Akil insanlar Toplantısında FenalaştıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti'yle yaptığı toplantı sırasında, tansiyonu düşen gazeteci Abdurrahman Dilipak hastaneye kaldırıldı.
 • 16:39Dilipak'tan Gençlere Nasihat AçıklamasıDilipak'tan Gençlere Nasihat AçıklamasıYazar Abdurrahman Dilipak, gençlerin açık üniversitelerden ilahiyat okuması gerektiğini söyledi.
 • 15:37"Çözüm Sürecine Sivil Katkı"Akil İnsanlar Heyetinde yer alan 24 kişi, ülkede ve bölgede yaşanan gelişmelerin ve olayların çözüm sürecine etkilerini değerlendirmek üzere bir araya geldi.
 • 14:10İş Bankası Önünde 'Chp Hisseleri Devredilsin' EylemiAralarında Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da bulunduğu bir grup, İş Bankası Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak bankadaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) hisselerinin devredilmesini istedi.
 • 12:05Dilipak'ın Resim MerakıDilipak'ın Resim MerakıDatça'da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Resim yapmak günah değil mi?" diye soran bir kişiye, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi.
 • 10:30Dilipak'ın Resim MerakıDilipak'ın Resim MerakıDatça'da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi.
 • 13:3914 Ağustos Dünya Rabia Günü"Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi Türkiye'de 'milletlerarası vicdan mahkemesi'ni harekete geçireceğiz.
 • 12:01"14 Ağustos Dünya Rabia Günü" -Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, "Rabia haraketi, Müslümanlar arasındaki bir 'vahdet hareketi' olduğu gibi yeryüzündeki bütün mazlumlar için ve değer üreten tüm erdemli insanlarla da ittifakı öngörüyor" dedi.
 • 03:55Dilipak: Laiklik, Klise KurumudurDilipak: Laiklik, Klise KurumudurRabia Platformu Sözcüsü yazar Abdurrahman Dilipak, "Laiklik denilen kurum, aslında kilise kurumudur." dedi.
 • 14:31Abdurrahman Dilipak, Yalova Depremini Tayyip Erdoğan'a BağladıAbdurrahman Dilipak, Yalova Depremini Tayyip Erdoğan'a BağladıAkit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yalova'da meydana gelen depremleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehirde olmasına bağladı.
 • 10:17Dilipak: Gözyaşlarımız Üzerine İktidar ve Servet Üretmek İstiyorlarGazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Aleviler, Kürtler, milliyetçiler, işçiler ve maden ocaklarında çalışan insanlar üzerinde yoğun bir çalışma olduğunu belirterek, "Birileri bizim dini, etnik, ideolojik, politik ve vicdani kanaat farklılıklarını çatışma sebebi sayarak, bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek istiyorlar" dedi.
 • 12:57Dilipak: Dilipak: "27 Mayıs Demokrasinin Kara Lekesi"Yazar Abdurrahman Dilipak, 27 Mayıs darbesinin demokrasinin kara lekesi olduğunu söyledi.
 • 10:03"Medya Sizi Terörist Yapabilir"Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Gezi olaylarında sosyal medyanın gençleri sokağa döktüğünü belirterek, "Medya sizi terörist yapabilir." dedi.
 • 09:33Dilipak: Kırmızı Otomobil Kullanan Kadınlar EvlenemiyorDilipak: Kırmızı Otomobil Kullanan Kadınlar EvlenemiyorYazar Abdurrahman Dilipak, insanların tüketim alışkanlıklarından nasıl düşündüğünün belirlenebileceğini iddia etti.
 • 20:18Dilipak'tan Soma İçin Provokasyon UyarısıGazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Soma’da meydana gelen maden faciası için provokasyon uyarısında bulundu.
 • 14:16Giresun Günleri Önemli İsimleri Misafir Ediyor8. Giresun Günleri’ne katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Eski Milletvekili Turan Alçelik, Yazar Abdurrahman Dilipak ve Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin verdikleri ortak mesajlarda Giresun Günleri’nin önemine vurgu yaptılar.
 • 19:43Gazeteci-Yazar Dilipak: Yazıcıoğlu Ölmedi ÖldürüldüGazeteci-Yazar Dilipak: Yazıcıoğlu Ölmedi ÖldürüldüGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, "Muhsin Yazıcıoğlu cinayet işlenerek öldürüldü." dedi.
 • 17:39Dilipak'tan Gençlere MesajDilipak'tan Gençlere MesajAydın Genç Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen "Abdurrahman Dilipak'tan Gençlere Mesaj" konferansı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 17:30Dü'de, Dü'de, "Gençlere Mesajlar" KonferansıRabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Dünyada var olan bütün terör ve darbe girişimlerinin temel nedeni, emperyalizmin kurulu düzeninin devam etme çabasıdır.
 • 16:58Dilipak, Memur-Sen'in Protestosuna KatıldıDilipak, Memur-Sen'in Protestosuna KatıldıGazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Mısır'da askeri darbeyle indirilen Muhammed Mursi'yi asmak isteyenlerin Türkiye'de de planlar yapmakta olduğunu söyledi.
 • 13:53Dilipak: Başbakan Ameliyattan ÇıkamayacaktıDilipak: Başbakan Ameliyattan ÇıkamayacaktıGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ameliyata girdiğinde suikast yapılmak istendiğini iddia etti.
 • 20:44Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak AçıklamasıGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak AçıklamasıGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, “17 Aralık’ta eğer başarılı olsalardı, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve İHH Başkanı Bülent Yıldırım içerdeydiler” dedi.
 • 12:24Aihm, Dilipak Davasında Türkiye'yi Haksız BulduAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 28 Şubat döneminde Deniz Kuvvetleri Komutanı olan Güven Erkaya'nın vefatı üzerine kaleme aldıkları yazılar nedeniyle yargılanıp yüksek para cezalarına çarptırılan Abdurrahman Dilipak ve Hasan Karakaya'ın şikayeti üzerine açılan davayı Türkiye aleyhinde sonuçlandırdı.
 • 21:0628 Şubat'ta Darbeye Direnen Kalemler28 Şubat'ta Darbeye Direnen Kalemler" ProgramıGazeteci yazar Dilipak: "28 Şubat'ta elde edilen kazanımlar diğer ülkeler için model olarak kullanılacaktı.
 • 16:53Abdurrahman Dilipak: Abdurrahman Dilipak: "Türkiye'de Hukuk Konusunda Taşlar Hala Yerine Oturmadı"Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye’de hala hukukun ve taşların yerine oturmadığını söyledi.
 • 08:01"Ümmet Aşkı" konferansı -Rabia Platformu Sözcüsü ve gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Biz dinimizi kendi aramızda param parça ettik. Şimdi tövbe etmeliyiz.
 • 23:48"Gezi, Derin Yapı İle Paralel Yapının Ortak Operasyonuydu"Yazar Abdurrahman Dilipak, paralel yapının Haberal'ın dışarı çıkmasından hemen önce derin yapı ile kendi arasında bir mutabakat sağladığını savundu.
 • 02:16Rabia Platformu Sözcüsü ve gazeteci yazar Dilipak -Rabia Platformu Sözcüsü ve gazeteci yazar Dilipak -Rabia Platformu Sözcüsü ve gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Neden darbe yaptılarsa (Mısır'da) onun şu an hiçbir gerekçesi kalmadı, her şey düne göre bugün daha kötü durumda" dedi.
 • 09:10Abdurrahman Dilipak: Evdeki Hesap Çarşıya UymadıAbdurrahman Dilipak: Evdeki Hesap Çarşıya UymadıYazar Dilipak, "İmam hatip okulları siz dininizi öğrenesiniz diye kurulmadı, din adamlarına ihtiyaç vardı ama evdeki hesap çarşıya uymadı." dedi.
 • 06:12"Küresel Vesayet Karşısında Müslümanlar" konferansı -Rabia Platformu Sözcüsü ve gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Her şeyi Ankara'dan beklemekten vazgeçmemiz gerekiyor.
 • 00:28Dilipak: Dilipak: "Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı"yazar Abdurrahman Dilipak, “İmam hatip okulları siz dininizi öğrenesiniz diye kurulmadı, dini reforma tabi tutacak modern din adamlarına ihtiyaç vardı, TSE damgalı bir din icat edilmesi gerekiyordu ama evdeki hesapları çarşıya uymadı.
 • 22:14Küresel Vesayet Karşısında MüslümanlarKüresel Vesayet Karşısında Müslümanlar" KonferansıGazeteci yazar Dilipak: "Her şeyi Ankara'dan beklemekten vazgeçmemiz gerekiyor.
 • 20:59Zonguldak'ta 'Küresel Vesayet Karşısında Müslümanlar' Konulu KonferansZonguldak'ta 'Küresel Vesayet Karşısında Müslümanlar' Konulu KonferansGazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, çocukların ana dilinin dışında lisedeyken Arapça ve İngilizceyi öğrenmesi gerektiğini belirterek, "Eğer dünyayı fethe çıkacaksak 'Hadi gidelim' demekle olmuyor.