08:2700
SON DAKİKA ABDURRAHMAN DİLİPAK HABERLERİ

Son Dakika Abdurrahman Dilipak Haberleri


ABDURRAHMAN DİLİPAK

Abdurrahman Dilipak 1949 Haruniye -Osmaniye doğumlu, Yeni Akit gazetesi köşe yazarı.

1969 da Konya İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri aldı. Ancak İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap ve Fars Filolojisine girdi ve bu arada iki... Devamı

  Akil İnsanlar Toplantısına Katılanlar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında bir araya gelen akil insanlar heyeti Dolmabahçe çalışma ofisinde çözüm sürecinin geldiği son durumu masaya yatırdı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Çözüm Sürecine Sivil Katkı" Sonuç Bildirgesi

  Bildirgeden: "Son yaşanan olaylara rağmen çözüm süreci, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek toplumsal desteğe sahip siyasal ve hukuksal projesidir. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Dilipak'tan Gençlere Nasihat Açıklaması

  Dilipak'tan Gençlere Nasihat Açıklaması

  Yazar Abdurrahman Dilipak, gençlerin açık üniversitelerden ilahiyat okuması gerektiğini söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  "Çözüm Sürecine Sivil Katkı"

  Akil İnsanlar Heyetinde yer alan 24 kişi, ülkede ve bölgede yaşanan gelişmelerin ve olayların çözüm sürecine etkilerini değerlendirmek üzere bir araya geldi. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kitap İmzalayacak

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kitap İmzalayacak

  Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarının açılısını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapacak. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  1. Kayseri Kitap Fuarı'na Doğru

  Fuarın açılışını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gerçekleştirecek. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Dilipak, El-Ezher'deki Uygulamaları Kınadı

  Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Mısır yönetiminin, tarihin en eski üniversitelerinden biri olan Ezher'e atadığı El Ezher şeyhine, eylemlere katılan öğrenci ve öğretim görevlilerini üniversiteden atma yetkisi vermesi tarihe, ilme karşı bir saygısızlık ve kaba bir müdahaledir" (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Sancaktepe Kitap Fuarı Başlıyor

  Sancaktepe Kitap Fuarı Başlıyor

  Sancaktepe Belediyesi, bu yıl da kitapseverleri, birçok yazar ve şairi ağırlayacağı Sancaktepe Kitap Fuarını başlatıyor. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  İş Bankası-Chp İlişkisi Sonlandırılsın" Eylemi

  Finansal Tetikçilikle Mücadele ile Adalet Platformu üyesi grup, "Türkiye İş Bankası'nın CHP ile ilişkisinin kesilmesi, partinin bankadaki hisselerinin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesi, banka kurulurken sermayeleri devredilen diğer bankaların varislerinin haklarının ödenmesi" amacıyla eylem yaptı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  İş Bankası Önünde 'Chp Hisseleri Devredilsin' Eylemi

  Aralarında Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da bulunduğu bir grup, İş Bankası Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak bankadaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) hisselerinin devredilmesini istedi. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Dilipak'ın Resim Merakı

  Dilipak'ın Resim Merakı

  Datça'da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Resim yapmak günah değil mi?" diye soran bir kişiye, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Dilipak'ın Resim Merakı

  Dilipak'ın Resim Merakı

  Datça'da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü -

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü -

  Uluslararası Rabia Platformu Başkanı Cihangir İşbilir, bir medeniyetin inşasının hafıza ile olacağını belirterek, "Bu katliamları yapanları unutmayacağız" dedi. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü

  Uluslararası Rabia Platformu Başkanı İşbilir: "Bir medeniyeti inşa edeceksek, bu hafıza ile olur. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Derleme<br/>gün Boyunca "14 Ağustos Dünya Rabia Günü" Başlığıyla Verdiğimiz Haberlerimizi...

  Katliamın yıldönümünde Mısır'da ülke çapında güvenlik önlemleri arttırıldı Kahire'de düzenlenen gösterilerde 5 kişi hayatını kaybetti, 60'tan fazla kişi gözaltına alındı "14 Ağustos Dünya Rabia Günü"nde Türkiye çapında çeşitli etkinlikler ve anma törenleri düzenlendi Başbakan Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Atalay katliamın birinci yıldönümü dolayısıyla açıklamalar yaptı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Türk Halkı Rabia'yı Unutmadı

  Türk Halkı Rabia'yı Unutmadı

  Türkiye çapında çeşitli etkinlikler ve anma törenleri düzenlendi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  İstanbul Boğazı'ndan 'Rabia Gemisi' Geçti

  İstanbul Boğazı'ndan "Rabia Gemisi" Geçti

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü’nün 1’inci yıldönümünde yabancı turistler ve vatandaşlar, ‘Rabia Gemisi’yle İstanbul Boğazı’nı turladı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü"

  Üsküdar Belediyesi'nin himayesinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının gençlik örgütlerince düzenlenen etkinlik kapsamında yaklaşık 200 kişiyle Karaköy'den hareket eden ve şehrin farklı noktalarına uğrayacak "Rabia Gemisi"nin ilk durağı Üsküdar oldu "Rabia Gemisi" Çengelköy, İstinye, Bebek, Kadıköy, Beşiktaş'a da uğrayacak. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü"

  Memur Sen, Genç Memur Sen ve Uluslararası Rabia Platformu öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, Tünel'den Galatasaray Meydanı'na yürüdü Genç Memur Sen İstanbul Şube Başkanı Yılmaz: "Rabia, artık Mısır'da bir meydanın adı değil, insanlığın zulme ve zalime meydan okumasının adıdır" Uluslararası. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

 

  Beyoğlu'nda 'Rabia' Yürüyüşü

  Beyoğlu'nda "Rabia" Yürüyüşü

  "Dünya Rabia Günü" nedeniyle Beyoğlu'nda Tünel Meydanı'ndan Galatasaray Meydanı'na yürüyüş düzenlendi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Beyoğlu'nda 'Rabia Günü' Yürüyüşü

  Beyoğlu'nda 'Rabia Günü' Yürüyüşü

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü nedeniyle Genç Memur Sen üyeleri, Beyoğlu'nda "Gençler darbeye direniyor" yürüyüşü gerçekleştirdi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü"

  Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi Türkiye'de 'milletlerarası vicdan mahkemesi'ni harekete geçireceğiz. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü'

  14 Ağustos Dünya Rabia Günü"

  Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Rabia hareketi, Müslümanlar arasındaki 'vahdet hareketi' olduğu gibi yeryüzündeki bütün mazlumlar için ve değer üreten tüm erdemli insanlarla da ittifakı öngörüyor" Anadolu Platformu Genel Başkanı Aldemir: "Mısır'da Mursi iktidarı, Cumhurbaşkanlığını kaybetmiş olabilir. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  '14 Ağustos Dünya Rabia Günü' -

  "14 Ağustos Dünya Rabia Günü" -

  Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, "Rabia haraketi, Müslümanlar arasındaki bir 'vahdet hareketi' olduğu gibi yeryüzündeki bütün mazlumlar için ve değer üreten tüm erdemli insanlarla da ittifakı öngörüyor" dedi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Dilipak: Laiklik, Klise Kurumudur

  Dilipak: Laiklik, Klise Kurumudur

  Rabia Platformu Sözcüsü yazar Abdurrahman Dilipak, "Laiklik denilen kurum, aslında kilise kurumudur." dedi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  9. Anadolu Buluşmaları' Sempozyumu

  9. Anadolu Buluşmaları" Sempozyumu

  Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Laiklik denilen kurum, aslında kilise kurumudur. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Rabia, Evrensel Bir Vicdanın Hareketi'

  Rabia, Evrensel Bir Vicdanın Hareketi"

  Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Rabia artık Mısır, Filistin ya da Suriye ile sınırlı değil, evrensel bir harekettir" (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  9. Anadolu Buluşmaları Akyazı'da Başladı

  9. Anadolu Buluşmaları Akyazı'da Başladı

  Anadolu Platformunun '9. Anadolu Buluşmaları' Akyazı'da başladı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  9. Anadolu Buluşmaları'

  9. Anadolu Buluşmaları"

  Anadolu Platformu Genel Başkanı Aldemir: "Anadolu Platformu'nun temel misyonu, bu yükleri taşıyacak kaliteli insan yetiştirmektir. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Gazze İçin Ortak Yayın

  İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde başlatılan Gazze'ye yönelik yardım kampanyasına destek için birçok ulusal ve yerel kanal ile orta bir canlı yayın gerçekleştirilecek. (06 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Abdurrahman Dilipak, Yalova Depremini Tayyip Erdoğan'a Bağladı

  Abdurrahman Dilipak, Yalova Depremini Tayyip Erdoğan'a Bağladı

  Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yalova'da meydana gelen depremleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehirde olmasına bağladı. (04 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Abdurrahman Dilipak, Seydişehir'de Konferans Verdi

  Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Seydişehir'de "İslam coğrafyasının dünü, bugünü, yarını ve Filistin" konulu konferans verdi. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarında hayatını kaybedenler için Eyüp'te “Dua Gecesi” programı düzenlendi. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarının protesto edilmesi -

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarının protesto edilmesi -

  Konya'da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği miting ile protesto edildi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

  İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

  Konya'da sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği mitingte İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi Filistin bayraklarıyla Şehir Meydanı'nı dolduran yüzlerce vatandaş, pankart ve sloganlarla İsrail'in Gazze'deki sivil halka yönelik katliamlarını lanetledi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Konya'da İsrail'e Tepki Mitingi

  Konya'da İsrail'e Tepki Mitingi

  Konya’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki mitingi düzenlendi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Gazze'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

  Gazze'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

  *fatih'ten Saraçhane Parkı'na yürüyen yaklaşık bin kişi gıyabi cenaze namazı kıldı. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Filistin Eyleminde İsrail Bayrakları Yakıldı

  Filistin Eyleminde İsrail Bayrakları Yakıldı

  Fatih Camii'nde cuma namazı sonrası toplanan bir grup, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

  Gazeteci yazar Dilipak: "İsrail bugüne kadar 15 yaşından küçük 14 bin çocuğu öldürdü, 10 yaşından küçük 8 bin çocuğu hapse attı ve 50 bin çocuğu sakat bıraktı. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Gazeteci Yazar Dilipak Açıklaması

  Gazeteci Yazar Dilipak Açıklaması

  "Müslümanlar kendi başlarına yavaş yavaş politikalar kurmaya başlayınca, Türkiye'de de örneklerini görüyoruz, birtakım güçler bundan tedirgin oluyorlar. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Abdurrahman Dilipak: 'Ortadoğu'nun Kaderi Türkiye'de Düğümlendi'

  Abdurrahman Dilipak: "Ortadoğu'nun Kaderi Türkiye'de Düğümlendi"

  Ünlü gazeteci Abdurrahman Dilipak, Ortadoğu gündeminde Türkiye'nin kilit rol üstlendiğini söyledi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Gürsu'nun Konuğu Abdurrahman Dilipak

  Gürsu'nun Konuğu Abdurrahman Dilipak

  Gürsu Belediyesi tarafından organize edilen '4.Kitap Günleri' kapsamında, Abdurrahman Dilipak ilçe halkıyla buluşacak. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Mısır'daki Darbenin Yıldönümünde Protesto Gösterisi

  Der, Mısır'da general Sisi liderliğindeki darbenin yıldönümünde protesto gösterisi yaptı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Mısır'da Darbenin 1. Yılı

  Mısır'da Darbenin 1. Yılı

  Özgür Der üyeleri, Saraçhane Parkı'nda eylem yaptı Dernek Genel Başkanı Kaya: "Mazlumların haklı sesini duyurmak için verdiğimiz mücadelede elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz" (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 08:27:39. #1.13#