SON DAKİKA ABDURRAHMAN DİLİPAK HABERLERİ

Son Dakika Abdurrahman Dilipak Haberleri

 • 12:49Dilipak: Parçalanmışlıklardan Mezhep ve Tarikat Taassubundan Uzak Durularak Kurtulmak MümkünDilipak: Parçalanmışlıklardan Mezhep ve Tarikat Taassubundan Uzak Durularak Kurtulmak MümkünGazeteci- yazar Abdurrahman Dilipak, "Türkiye'de parçalanmışlıklar bulunuyor.
 • 21:42Yazar Dilipak Konferansa KatıldıYazar Dilipak Konferansa KatıldıGörüntü Dökümü: Abdurrahman Dilipak'ın konuşması, Abdurrahman Dilipak'ın kitaplarını imzalaması, Yazar Dilipak Kayseri'de konferansa katıldı Araştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesince düzenlenen konferansa katıldı.
 • 20:23Yazar Dilipak Kayseri'de Konferansa KatıldıAraştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesince düzenlenen konferansa katıldı.
 • 14:57Gazeteci Dostları, Karakaya'yı AnlattıGazeteci Dostları, Karakaya'yı AnlattıCenazeden detaylar- Gazeteci Ersoy Dede'nin konuşması- Gazeteci Abdurrahman Dilipak'ın konuşması Gazeteci Karakaya son yolculuğuna uğurlanıyor- Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kelkitlioğlu: - "Aynı şekilde düşünmeyenler bile onu kişisel olarak tanıdıkları zaman onun bir karıncayı bile incitemeyeceğini bilirlerdi"- Gazeteci Dede: - "Gazetesinin uğradığı baskı, bazı gazetecilerin hedef göstermesiyle Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde bile yargılandı.
 • 15:40Paris'teki Terör Saldırılarına TepkilerUluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarının, Fransa'nın şahsında herkese yönelik olduğunu belirterek, saldırın G20 ülkelerinin sorumluluğunu bir kat daha artırdığını kaydetti.
 • 14:44Milletvekili Seçiminin ArdındanRabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin İslam dünyasında yakından takip edildiğini ve seçim sonuçlarının coşkuyla kutlandığını bildirdi.
 • 03:44Abdurrahman Dilipak Toronto'daAbdurrahman Dilipak Toronto'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak'ın açıklamaları Abdurrahman Dilipak Toronto'da konuştu: -"Türkiye artık bir gecede bütçesini kaybeden ve Batı'nın ucuz pazarı olan bir ülke değil"-"Paralel Devlet Yapılanması (PDY)'nın da içinde bulunduğu bu dış güç yapılanması, Tayyip Erdoğan'ın feraseti sayesinde amaçlarına ulaşamadı.
 • 22:56Abdurrahman Dilipak Toronto'da Konuştu AçıklamasıGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin 10 yıl öncesine oranla çok büyük merhaleler katettiğini, Batı'nın ucuz pazarı olmaktan çıktığını belirterek "Türkiye artık o eski Türkiye değil" dedi.
 • 11:50Ergenekon' Davası Temyiz Duruşması BaşladıErgenekon' Davası Temyiz Duruşması BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yargıtay binasına girişler-Sinan Aygün'ün girişi-Doğu Perinçek'in girişi-Abdurrahman Dilipak'ın girişi-Diğer girişlerden detaylar-Yargıtay tabelası ve binasından detaylar-Bekleyen gazeteciler 'Ergenekon' davası temyiz duruşması başladıYargıtay 16. Ceza Dairesince, 274 sanıklı Ergenekon davasının temyiz incelemesinin ilk duruşması başladı.
 • 08:33Aihm: Generaller de EleştirilirAihm: Generaller de EleştirilirAİHM, bir basın mensubunun, yazdıkları nedeniyle yıllar boyu hapis cezası korkusuyla yargı sürecinde tutulmasını Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin ifade özgürlüğüyle ilgili maddesine aykırı buldu.
 • 13:57AİHM'de Türkiye DavasıAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), gazeteci ve yazar Abdurrahman Dilipak'ın, 2003 yılında yazdığı bir makalede üst düzey komutanları eleştirdiği için hakkında açılan dava nedeniyle 2005 yılında yaptığı başvuruyu haklı buldu.
 • 00:56Rabia Ödülleri" Sahiplerini BulduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Rabia Onur Ödülü'nün verildiği "Rabia Ödülleri" sahiplerini buldu.
 • 15:01Mursi'nin İdam Cezasına ÇarptırılmasıUluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında idam cezası verilmesine ilişkin "Ramazan arifesinde bu karar, Mursi'nin şahsında İslam dünyasına hakaret anlamı taşımaktadır" dedi.
 • 23:52Mursi'ye Verilen İdam Kararı Protesto EdildiÜmmetin Adamlarına Destek Platformu'nu oluşturan 28 sivil toplum kuruluşu, Mısır'ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki idam kararını protesto etti.
 • 23:03Mursi'ye Verilen İdam Cezası Protesto EdildiMursi'ye Verilen İdam Cezası Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Abdurrahman Dilipak'ın konuşması- Kalabalığın slogan atması- Mursi posterleri- Basın açıklaması Bazı sivil toplum kuruluşlarından oluşan Ümmetin Adamlarına Destek Platformu, Mursi'ye verilen idam cezasını protesto etti.
 • 23:44Mursi'nin İdam Kararına İdam Sehpası Yakarak Tepki GösterdilerMısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararına tepki gösteren bir grup STK temsilcisi, idam sehpası yakarak karara tepki gösterdi.
 • 16:14Hak İhlallerine Karşı "Uluslararası Vicdan Mahkemeleri" KurulduBazı sivil toplum kuruluşları, hak ihlallerini uluslararası düzeyde yargılamak için "Uluslararası Vicdan Mahkemeleri"ni kurdu.
 • 22:36Türkiye Nereye Gidiyor?Türkiye Nereye Gidiyor?" Söyleşisi - Abdurrahman Dilipak- Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Her şeyi Ankara'dan, hükümetten beklememek lazım. Kendimizin de bulunduğumuz Sereyerlerde yapacak birçok işlerimiz var" Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Her şeyi Ankara'dan, hükümetten beklememek lazım. Kendimizin de bulunduğumuz yerlerde yapacak birçok işlerimiz var" dedi.
 • 20:01Dilipak: Dilipak: "Çözüm Süreci, İslam Ümmetinin Birliği, Kudüs'ün Fethi İçin Yeni Bir İttifak Olur""Çözüm Sürecinin Bölgesel Barışa Etkisi" konferansı- Gazeteci yazar Dilipak: "Türkler Kürtlere, Kürtler Türklere rağmen bir zafer kazanamaz ama ikimiz birden çok büyük bir zafer kazanabiliriz ve bu bölgedeki barış sadece Türklerin ve Kürtlerin barışı olmaz, Mezopotamya barışı olur.
 • 16:12Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak Açıklaması"Türkiye'deki erdem ve insan onuruna sahip çıkan insanlar olarak, iyi ve kötü günde kardeş Mısır halkının yanındayız"
 • 15:07Mısır Devriminin 4. Yıldönümü - DilipakMısır Devriminin 4. Yıldönümü - DilipakUluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, "Biz Türkiye'deki erdem ve insan onuruna sahip çıkan insanlar olarak, iyi ve kötü günde kardeş Mısır halkının yanındayız" dedi.
 • 11:15Antalya Dilipak Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızAntalya Dilipak Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Antalya'da katıldığı 'Yeni Türkiye' konulu konferansta, "Gözü kapalı hepiniz ilahiyat okuyacaksınız ki paralelcilerin peşine, bulduğunuz şeyhin peşine takılmayasınız" dedi.
 • 22:08Dilipak: Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızDilipak: Gözü Kapalı Hepiniz İlahiyat OkuyacaksınızGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, "Gözü kapalı hepiniz ilahiyat okuyacaksınız ki paralelcilerin peşine, bulduğunuz şeyhin peşine takılmayasınız." dedi.
 • 15:59Sıfır Meridyen İstanbul Çalışmaları Konferansta Ele AlındıSıfır Meridyen İstanbul Çalışmaları Konferansta Ele AlındıArz ve Zamanın Sıfır Noktası İstanbul çalışmaları Türkiye gündemine oturdu.
 • 18:44Başlangıç Meridyeni Tartışması SürüyorBaşlangıç Meridyeni Tartışması Sürüyorİngiltere’deki Greenwich Kasabası’nın sıfır noktası olarak kabul edildiği meridyen sisteminin, tarihte İstanbul’u merkez alacak şekilde kullanıldığı belirtildi.
 • 11:59Dilipak'tan Fransa'daki Terör Olayları için Çarpıcı YorumDilipak'tan Fransa'daki Terör Olayları için Çarpıcı YorumYeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Fransa'yı sarsan terör olaylarını değerlendirdiği yazısında "İntikam almak isteyen bir sürü genç var" ifadelerine yer verdi.
 • 22:32Derviş Nicholas" BelgeseliGazeteci yazar Dilipak: "Hz. Muhammed'den önce yaşayan hanif gelenekten olan ruhani Aziz Nicholas'ın, zamanla çocukların harçlıklarını ellerinden almak için vitrinden çocuk avlayan biri haline gelmesi, seküler bir kimliğe dönüştürülmesi karşısında birileri 'dur' diyerek gerçekleri anlatmalıydı"
 • 22:31Derviş Nicholas' Belgeselinin Basın Gösterimi YapıldıDerviş Nicholas' Belgeselinin Basın Gösterimi Yapıldı"Derviş Nicholas" adlı belgeselinin basın özel gösterimi Sultanahmet’te yapıldı.
 • 21:48Derviş NicholasDerviş Nicholas" Belgeselinin Basın Gösterimi Sultanahmet'te Yapıldı"Derviş Nicholas" adlı belgelenin basın özel gösterimi Sultanahmet’te yapıldı.
 • 10:12Abdurrahman Dilipak: 'Chp, Cemaatin Avukatlığını Yapıyor'Abdurrahman Dilipak: 'Chp, Cemaatin Avukatlığını Yapıyor'17 Aralık Operasyonu’nun birinci yıldönümünde ’17 Aralık Bir Darbe Girişimidir’ isimli konferansa katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, “Dün Ergenekon’un avukatlığını yapan CHP, bugün cemaatin avukatlığını yapıyor” dedi.
 • 16:12Fatih'te İsrail ProtestosuFatih'te İsrail ProtestosuFatih Saraçhane Parkında toplanan ÖZGÜR-DER üyeleri, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki saldırılarını düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti.
 • 15:39Fatih'te İsrail ProtestosuFatih'te İsrail ProtestosuDer), İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki saldırılarını protesto etmek için Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda toplandı.
 • 16:26İsrail Askerlerinin Mescid-i Aksa Baskınıİsrail Askerlerinin Mescid-i Aksa BaskınıRabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Mesele insani ya da vicdani bir mesele değil sadece. Bir din savaşının fitilinin tutuşturulmak istenmesinden söz ediyorum" "Birileri bölgeyi cehenneme çevirecek, adına 'Kıyamet savaşı' da denilen yeni bir dünya savaşının tetiğini çekmeye hazırlanıyor"
 • 16:25Akit Yazarı, Vatikan Benzeri Özerk Hilafet İstediAkit Yazarı, Vatikan Benzeri Özerk Hilafet İstediAkit yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye'de Vatikan benzeri özerk bir hilafet yapısının kurulmasını istedi. Dilipak, bu kurumun laikliğe de ters olmadığını iddia etti.
 • 16:03Sisi İnsanlığa Karşı Suç İşlediSisi İnsanlığa Karşı Suç İşledi" İddiası SoruşturulmadıAralarında gazeteciler Abdurrahman Dilipak ve Nevzat Çiçek'in de bulunduğu bir grup, geçtiğimiz yaz Mısır'da yaşanan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği olaylardan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak dönemin Genelkurmay Başkanı ve Mısır savunma Bakanı Abdülfettah El SİSİ, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed el Baradey, El Ezher Üniversitesi Şeyhi Ahmed el Tayyib, Kıpti Kilisesi patriği Papaz II Tevadro Süleyman, Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim ve Selefi Nur Partisi'nden Muhammed Abdülaziz hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı.
 • 18:13Abdurrahman Dilipak Akil insanlar Toplantısında FenalaştıAbdurrahman Dilipak Akil insanlar Toplantısında FenalaştıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti'yle yaptığı toplantı sırasında, tansiyonu düşen gazeteci Abdurrahman Dilipak hastaneye kaldırıldı.
 • 16:39Dilipak'tan Gençlere Nasihat AçıklamasıDilipak'tan Gençlere Nasihat AçıklamasıYazar Abdurrahman Dilipak, gençlerin açık üniversitelerden ilahiyat okuması gerektiğini söyledi.
 • 15:37"Çözüm Sürecine Sivil Katkı"Akil İnsanlar Heyetinde yer alan 24 kişi, ülkede ve bölgede yaşanan gelişmelerin ve olayların çözüm sürecine etkilerini değerlendirmek üzere bir araya geldi.
 • 14:49Dilipak, El-Ezher'deki Uygulamaları KınadıRabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Mısır yönetiminin, tarihin en eski üniversitelerinden biri olan Ezher'e atadığı El Ezher şeyhine, eylemlere katılan öğrenci ve öğretim görevlilerini üniversiteden atma yetkisi vermesi tarihe, ilme karşı bir saygısızlık ve kaba bir müdahaledir"
 • 14:10İş Bankası Önünde 'Chp Hisseleri Devredilsin' EylemiAralarında Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da bulunduğu bir grup, İş Bankası Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak bankadaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) hisselerinin devredilmesini istedi.
 • 12:05Dilipak'ın Resim MerakıDilipak'ın Resim MerakıDatça'da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Resim yapmak günah değil mi?" diye soran bir kişiye, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi.
 • 10:30Dilipak'ın Resim MerakıDilipak'ın Resim MerakıDatça'da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi.
 • 13:3914 Ağustos Dünya Rabia Günü"Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi Türkiye'de 'milletlerarası vicdan mahkemesi'ni harekete geçireceğiz.
 • 12:0814 Ağustos Dünya Rabia Günü14 Ağustos Dünya Rabia Günü"Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Rabia hareketi, Müslümanlar arasındaki 'vahdet hareketi' olduğu gibi yeryüzündeki bütün mazlumlar için ve değer üreten tüm erdemli insanlarla da ittifakı öngörüyor" Anadolu Platformu Genel Başkanı Aldemir: "Mısır'da Mursi iktidarı, Cumhurbaşkanlığını kaybetmiş olabilir.
 • 12:01"14 Ağustos Dünya Rabia Günü" -Rabia Platformu Sözcüsü Abdurrahman Dilipak, "Rabia haraketi, Müslümanlar arasındaki bir 'vahdet hareketi' olduğu gibi yeryüzündeki bütün mazlumlar için ve değer üreten tüm erdemli insanlarla da ittifakı öngörüyor" dedi.
 • 03:55Dilipak: Laiklik, Klise KurumudurDilipak: Laiklik, Klise KurumudurRabia Platformu Sözcüsü yazar Abdurrahman Dilipak, "Laiklik denilen kurum, aslında kilise kurumudur." dedi.
 • 13:56Rabia, Evrensel Bir Vicdanın HareketiRabia, Evrensel Bir Vicdanın Hareketi"Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Rabia artık Mısır, Filistin ya da Suriye ile sınırlı değil, evrensel bir harekettir"
 • 14:31Abdurrahman Dilipak, Yalova Depremini Tayyip Erdoğan'a BağladıAbdurrahman Dilipak, Yalova Depremini Tayyip Erdoğan'a BağladıAkit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yalova'da meydana gelen depremleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehirde olmasına bağladı.
 • 02:58İsrail'in Gazze'ye Saldırılarıİsrail'in Gazze'ye saldırılarında hayatını kaybedenler için Eyüp'te “Dua Gecesi” programı düzenlendi.
 • 10:17Dilipak: Gözyaşlarımız Üzerine İktidar ve Servet Üretmek İstiyorlarGazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Aleviler, Kürtler, milliyetçiler, işçiler ve maden ocaklarında çalışan insanlar üzerinde yoğun bir çalışma olduğunu belirterek, "Birileri bizim dini, etnik, ideolojik, politik ve vicdani kanaat farklılıklarını çatışma sebebi sayarak, bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek istiyorlar" dedi.