SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 19:09Vw'nin Emisyon Faturası 15 Milyar Dolara YükseldiWASHINGTON (AA) – Alman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) ABD'deki emisyon skandalı faturası yaklaşık 15 milyar dolara yükseldi.
 • 18:22Kanada'ya İade EdilebilirKanada'ya İade EdilebilirAmsterdam Mahkemesinde bugün yapılan duruşmada, Çoban'ın bu ülkede devam eden yargılamasının bitiminde Kanada'ya iade edilebileceği kararlaştırıldı.
 • 17:28Hollanda'da Taciz ve Şandajdan Yargılanan Sanık Kanada'ya İade EdilebilecekKanadalı 15 yaşındaki Amanda Todd'u, 4 sene önce internetten kaydettiği cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit ederek, genç kızın intihar etmesine yol açmakla suçlanan Türk kökenli Hollanda vatandaşı Aydın Çoban, Kanada'ya iade edilebilecek.
 • 10:07Vw Manipülasyon Skandalında Fatura KabarıyorVw Manipülasyon Skandalında Fatura KabarıyorAlman Volkswagen şirketinin egzoz manipülasyonundan etkilenen ABD'deki müşterileriyle davasız uzlaşma çabaları sonuç verecek mi? Uzmanlara göre VW'yi milyarlarca dolarlık tazminat ve para cezası bekliyor Alman otomotivcilik şirketi Volkswagen'in (VW) ABD'deki egzoz skandalını tazmin etmesinin tahminlerin üzerindeki bir rakama mal olacağı öğrenildi.
 • 09:51Emisyon Skandalı: Volkswagen '15 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek'Emisyon Skandalı: Volkswagen '15 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek'Geçen yıl Alman otomotiv devi Volkswagen'in ABD'de egzoz emisyonlarını düşük göstermek amacıyla araçlarda hileli yazılım kullandığı ortaya çıkmıştı. VW 15 Milyar dolar tazminat ödeyecek.
 • 20:00Çanakkale'de Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası BaşladıÇanakkale'de Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası BaşladıÇanakkale'de 3 Temmuz'da sona erecek olan üçüncü Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası başladı.
 • 18:50Üniversite Tercih Kılavuzu YayımlandıÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı.
 • 17:17CHP Genel Sekreteri Sındır, Savcıya İfade VerdiCHP Genel Sekreteri Sındır, Savcıya İfade VerdiChp Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM'de dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından, Bornova Belediye Başkanlığı yaptığı dönemle ilgili hakkında yürütülen ve milletvekili seçildiği için duran 'görevi ihmal ve kötüye kullanma' suçundan, savcıya ifade verdi.
 • 15:37E-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleri. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 11:38Alo 191'e 10 Ayda 65 Bin 680 ÇağrıSağlık Bakanlığı tarafından 'Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı' kapsamında 8 Temmuz 2015'te kurulan 'Alo 191' 10 ayda 65 bin 680 çağrı aldı.
 • 15:09Ceza İnfaz Kurumunda İftarTürk Kızılayı, Sincan Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde bulunan Ankara Çocuk Eğitim Evi'ndeki çocuklara iftar verdi.
 • 17:07Sarraf'ın Yalı DavasıBeykoz Kanlıca'daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla Rıza Sarraf, eşi Ebru Gündeş Sarraf ve inşaat mühendisi Hakkı Süha Gökdemir'in üçer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • 15:50Ebru Gündeş Zorla Getirilecek; Eşi Sarraf ABD'ye SorulacakEbru Gündeş Zorla Getirilecek; Eşi Sarraf ABD'ye Sorulacak* Beykoz Kanlıca'daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla yargılanan Ebru Gündeş hakkında mahkeme, zorla getirme kararı verdi.
 • 15:41Cezaevinde İntihar DavasıCezaevinde İntihar DavasıOsmaniye’nin Toprakkale ilçesindeki T Tipi Cezaevi’nde kendini asan Kurtuluş Kılıç’ı, intihara yönlendirdikleri iddia edilen 3 hükümlü sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 15:38Ağrı Kesiciye 7 Yıl Mahkûm Olan Şoförün Ailesi Kadir Gecesi Affını BekliyorAğrı Kesiciye 7 Yıl Mahkûm Olan Şoförün Ailesi Kadir Gecesi Affını BekliyorTürkmenistan'da kullandığı ağrı kesici yüzünden 7 yıl hapis cezası verilen Yozgatlı kamyon şoförü Mustafa Sarı'nın ailesi, umutla 'Kadir gecesi affını' bekliyor.
 • 15:37E-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme giriş. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 14:49Yargıda Zaman Yönetimi Projesi'Yargıda Zaman Yönetimi Projesi'Afyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanarak TBMM’ye sevk edilen ve dava açan vatandaşların, davalarının ne kadar sürede biteceğini bilmesini öngören yasa tasarısı ile ilgili olarak, “Proje Türkiye hukuk sisteminin daha verimli işlemesi ve zamanı daha iyi kullanması adına çok önemli olacak” dedi.
 • 13:47Dokunulmazlığı Kaldırılan Milletvekilleri Hakkındaki FezlekelerHDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat hakkında hazırlanan fezleke, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 13:19Cansu Kaya'nın Katil Zanlıları Tahliye OlduMuğla'nın Ortaca İlçesinde kanalda cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın katil zanlıları olarak tutuklanan M.P.C ve N.D.'nin bugün yapılan son duruşmasında tahliye kararı çıktı.
 • 12:15Adalet Bakanlığı Futbol Takımı Fransa'dan Kupayla DöndüAdalet Bakanlığı Futbol Takımı Fransa'dan Kupayla DöndüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sporcu Mahkumları kabulünden genel görüntü Bozdağ'ın konuşması Fotoğraf çekilmesi Adalet Bakanlığı futbol takımı Fransa'dan kupayla döndü Fransa'daki Uluslararası Cezaevi Personeli Futbol Turnuvası'nda dördüncü olan Ceza İnfaz Kurumu Milli Takımı, kazandıkları kupayı Adalet Bakanı Bozdağ'a takdim etti Bakan Bozdağ: "Gönül arzu ederdi ki, A Milli Futbol Takımı da Avrupa Futbol Şampiyonası'nda arzu ettiğimiz başarıyı göstersin, onlar da iyi sonuçlar alsın.
 • 11:00Çekte Önce Para, Sonra Hapis CezasıÇek Kanunu’nda yapılacak düzenlemeyle karşılıksız çekte önce adli para cezası uygulanacak, ödenmediği takdirde bu hapis cezasına dönüştürülecek.
 • 10:35Adalet Bakanlığı Futbol Takımı Fransa'dan Kupayla DöndüFransa'da düzenlenen Uluslararası Cezaevi Personeli Futbol Turnuvası'nda dördüncü olan Ceza İnfaz Kurumu Milli Takımı, kazandıkları kupayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a hediye etti.
 • 09:57Emisyon Skandalı Vw'ye 10.2 Milyar Dolara Mal OlacakEmisyon Skandalı Vw'ye 10.2 Milyar Dolara Mal OlacakAssociated Press'in haberine göre, VW'ne toplamda 10.2 milyar dolara mal olacak ödemelerin önemli bir kısmı emisyon skandalına neden olan yazılımın bulunduğu araç sahiplerine yapılacak.
 • 22:52Volkswagen'a 10.2 Milyar Dolarlık CezaVolkswagen'a 10.2 Milyar Dolarlık CezaAssociated Press'in ismini vermediği kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, VW'ne toplamda 10,2 milyar dolara mal olacak ödemelerin önemli bir kısmı emisyon skandalına neden olan yazılımın bulunduğu araç sahiplerine yapılacak.
 • 22:22Volkswagen'e Emisyon Skandalında 10,2 Milyar Dolarlık FaturaAlman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) ABD'de emisyon testi manipülasyonundan kaynaklanan tazminat talepleri, tamir masrafları ve yasal cezalar için 10 milyar dolardan fazla ödeme yapacağı bildirildi.
 • 15:19Mahkemeye Çağrılan İlk CHP'li Barış Yarkadaş OlduMahkemeye Çağrılan İlk CHP'li Barış Yarkadaş OlduHDP'lilerin ardından CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da mahkemeye çağrıldı.
 • 12:44Nevruzda Kilisedeki Hırsızlık DavasıZeytinburnu'ndaki Nevruz programında Rum Ortodoks Aya Pareskevi Kilisesi'ne zarar verdiği, Türk bayrağını yırttığı ve hırsızlık yaptığı iddia edilen 10 kişinin yargılanmasına devam edildi.
 • 12:32Nevruz Bayramında Çan HırsızlığıNevruz Bayramında Çan HırsızlığıKazlıçeşme'de geçen yıl yapılan Nevruz Bayramı'nda, miting alanı yanındaki kiliseyi yağmalayarak çanını çalan göstericiler hakkında açılan davanın duruşmasına devam edildi.
 • 12:28Parti Liderleri ve Vekiller İçin Soruşturma İznini Bozdağ VerecekParti Liderleri ve Vekiller İçin Soruşturma İznini Bozdağ VerecekKılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş ile Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri için hazırlanan 139 dosyada soruşturma iznini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ verecek.
 • 12:07Nevruz'da Kilise Çanını Çalanların DavasıZeytinburnu Kazlıçeşme'de geçen yıl yapılan Nevruz mitinginde alanın yakınında bulunan kilisenin çanını çalan, Türk bayrağını indirerek yırtan 3 gösterici hakkında, "Mala zarar verme", "Devletin egemenlik alametini aşağılama" ve "Nitelikli hırsızlık" suçlarından 16 yıla kadar, Nevruz Bayramı'nın 7 düzenleyicisi hakkında da "Yasaklara karşı hareketi önlememe" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.
 • 09:41Yargıda "YARIŞ" Başlıyor!Adalet Bakanlığı'nın Meclis'e sunduğu yeni yargı tasarısıyla, uzun süren dava ve soruşturmaların daha kısa ve belirli sürelerde bitirilmesi öngörülüyor.
 • 19:13Hakim ve Savcılara Veda YemeğiHakim ve Savcılara Veda YemeğiAdalet Bakanlığı’nın son yayınlanan adli ve idari yargı kararnamesi kapsamında Çorum’dan başka illere tayin olan hakim ve savcılar veda yemeği verildi.
 • 18:28İflas Ertelemeye Yeni Düzenleme GeliyorAdalet Bakanlığı tarafından hazırlanan İcra ve İflas Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile iş dünyası tarafından tepkilere neden olan iflas ertelemeye yeni düzenleme getiriliyor.
 • 18:15Dokunulmazlığı Kaldırılan Milletvekilleri Hakkındaki FezlekelerHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ile HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy hakkında hazırlanan 3 fezleke, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 17:24Şamil Tayyar 'Beştepe'deki Külliyede Bile Cemaatçiler Var' DediŞamil Tayyar 'Beştepe'deki Külliyede Bile Cemaatçiler Var' DediAK Parti'li Tayyar, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bile cemaatçilerin olduğunu söyledi. Tayyar, "Beştepe'de çok sayıda cemaatçi çıkar" dedi.
 • 17:14Dokunulmazlığı Kaldırılan Milletvekilleri Hakkındaki FezlekelerVan'da çeşitli suçlardan haklarında fezleke hazırlanan aralarında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 9 HDP milletvekilinin dosyası, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 16:56İcra ve İflas Kanunu Tasarısı ile İflas Erteleme Yeniden DüzenleniyorAdalet Bakanlığı tarafından hazırlanan "İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" ile iş dünyası tarafından tepkilere neden olan iflas erteleme yeniden düzenleniyor.
 • 16:41İflas Ertelemeye Yeni SistemAdalet Bakanlığı tarafından hazırlanan 'İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' ile iş dünyası tarafından tepkilere neden olan iflas erteleme yeniden düzenleniyor.
 • 16:28TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, HDP'nin, cezaevlerindeki uygulamalarla ilgili grup önerisi kabul edilmedi.
 • 12:54152 Milletvekili Hakkındaki 799 Dosya Yargı Önünde,Adalet Bakanlığı, TBMM tarafından iletilen 139 milletvekili hakkındaki 682 dosyanın tamamını ilgili savcılıklara sevk etti.
 • 12:01682 Fezleke Savcılara Gitti! İki HDP'li İfade Vermeyi Kabul Etmedi682 Fezleke Savcılara Gitti! İki HDP'li İfade Vermeyi Kabul Etmedi682 fezlekenin savcılıklara gönderilmesinin ardından HDP'li Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özhan, ifadeye çağrıldı. Demirtaş, "Arkadaşlarımız ifade vermeye gitmeyecek" dedi.
 • 09:02Gündem/ 22 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde sanatçı Orhan Gencebay'ı kabul edecek.
 • 19:55TBMM Genel KuruluAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ramazan Bayramı'ndan sonra, vaatlerin, halkın beklentilerinin, yatırımcının önünü açan birçok konunun "torba yasa"nın içinde Meclis gündemine geleceğini bildirdi.
 • 18:30Bakan Bozdağ, Müsiad Heyetini Kabul EttiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
 • 13:56Üsküp'te Muhalefetten 'İstifa Edin' Protestosu 2-Üsküp'te Muhalefetten 'İstifa Edin' Protestosu 2-Dha DIŞ HABER - Üsküp'te muhalefetten 'istifa edin' protestosu....Eyüp SALİH, Turan KASAP, 21 Haziran (DHA) - Makedonya'daki siyasi kriz gün geçtikçe büyüyor.
 • 12:53Üsküp'te Muhalefetten 'İstifa Edin' ProtestosuÜsküp'te Muhalefetten 'İstifa Edin' ProtestosuÜsküp'te muhalefetten 'istifa edin' protestosu....Eyüp SALİH, Turan KASAP, 21 Haziran (DHA) - Makedonya'daki siyasi kriz gün geçtikçe büyüyor.
 • 10:49Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkındaki FezlekelerHDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 7 HDP milletvekili hakkındaki 31 fezleke, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 09:22HDP Milletvekillerine Ait 30 Fezleke Diyarbakır'a GönderildiHDP Milletvekillerine Ait 30 Fezleke Diyarbakır'a GönderildiHDP milletvekillerine ait 30 fezleke, işlem yapılmak üzere Meclis'e sevk edilmeden Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.
 • 01:35Makedonya'daki Siyasi Kriz - ÜsküpMakedonya'daki Siyasi Kriz - ÜsküpGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Adalet Bakanlığı Binasının protestocular tarafından kırılmış camları Makedonya'daki siyasi kriz "Renkli Devrim" mensupları, "Vatandaşlar adalet istiyor" sloganıyla başkent Üsküp'te protesto düzenlediı Hükümet karşıtı "Renkli Devrim" hareketi mensupları, "Vatandaşlar adalet istiyor" sloganıyla Makedonya'nın başkenti Üsküp'te protesto düzenledi.
 • 00:47Makedonya'daki Siyasi KrizHükümet karşıtı "Renkli Devrim" hareketi mensupları, "Vatandaşlar adalet istiyor" sloganıyla Makedonya'nın başkenti Üsküp'te protesto düzenledi.