05:3700
SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

  Uluslararası Af Örgütü: Ferguson'da Polis İnsan Haklarını İhlal Etti

  Uluslararası Af Örgütü, ABD'de St. Louis şehrinin Ferguson semtinde Ağustos ayında beyaz polisin 18 yaşındaki siyahi bir genci öldürmesi üzerine başlayan gösterilere polisin sert müdahalesine tepki gösterdi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Hakkında Takipsizlik

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Hakkında Takipsizlik

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi'nin de aralarına bulunduğu 6 Mısırlı yöneticinin "insanlığı karşı suç" işledikleri gerekçesiyle haklarında yapılan suç duyurusuna takipsizlik kararı verdi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  "Asla kabul edilmeyecek talepler, yavaş yavaş milletimize hazmettirilmeye çalışılmaktadır" "Hükümetin böyle bir talebi (sekreterya) kabul etmesi, şu ana kadar bu süreçlerde islediği yasal ve anayasal suçlara bir yenisini eklemekten başka bir şey değildir" (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sisi İnsanlığa Karşı Suç İşledi' İddiası Soruşturulmadı

  Sisi İnsanlığa Karşı Suç İşledi" İddiası Soruşturulmadı

  Aralarında gazeteciler Abdurrahman Dilipak ve Nevzat Çiçek'in de bulunduğu bir grup, geçtiğimiz yaz Mısır'da yaşanan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği olaylardan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak dönemin Genelkurmay Başkanı ve Mısır savunma Bakanı Abdülfettah El SİSİ, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed el Baradey, El Ezher Üniversitesi Şeyhi Ahmed el Tayyib, Kıpti Kilisesi patriği Papaz II Tevadro Süleyman, Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim ve Selefi Nur (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Adalet Bakanlığı UYAP Sızıntılarına Karşı Tedbir Aldı

  Adalet Bakanlığı, UYAP üzerinden bilgi sızdırma olaylarına karşı yeni düzenleme başlattı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması

  "HDP milletvekillerinin söylediği anlamda değil belki ancak Öcalan, kendisiyle görüşmeler yapılması halinde bütün bu görüşmeleri takip edecek, planlayacak, notunu alacak birkaç kişiye ihtiyacı olduğunu söylemiştir. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 05:37:09. #1.12#