SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 29 Ağustos 2016 12:07Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zonguldak'taAdalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zonguldak'taAdalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksel Kocaman, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Zonguldak’a geldi.
 • 29 Ağustos 2016 10:16Brüksel Kriminoloji Enstitüsü'ne Bomba Atıldı (2)Brüksel Kriminoloji Enstitüsü'ne atılan bomba patladı.
 • 27 Ağustos 2016 18:2130 Bin 99 Hükümlü Cezaevlerinden Tahliye EdildiCezaevlerinden, son çıkan kanun hükmünde kararname kapsamında toplamda 30 bin 99 hükümlü tahliye edildi.
 • 26 Ağustos 2016 22:32Obama'nın Bağış SözüTerör örgütü DAEŞ tarafından Suriye'de kaçırılan ve geçen yıl öldüğü duyurulan Kayla Mueller adlı Amerikalı genç kızın ailesi, kızları için kurdukları vakfa ABD Başkanı Barack Obama'nın bağış sözü verdiğini ancak aradan 17 ay geçmesine rağmen henüz bağış yapmadığını söyledi.
 • 26 Ağustos 2016 16:48İzmir'de Görev Yapan O Hakim ve Savcılar da İhraç Edildiİzmir'de Görev Yapan O Hakim ve Savcılar da İhraç EdildiHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen 2 bin 847 hakim ve savcı arasında, daha önce İzmir'de görev yapanlar da yer aldı.
 • 26 Ağustos 2016 12:29Hakim ve Savcıların Meslekten İhracıHakim ve Savcıların Meslekten İhracıBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, kendi adliyesinde görevli bulunan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeliği bulunduğu öne sürülen ve görevden ihraç edilen 60 hakim ve savcının maaşlarının 20 günlük kısmının iadesini istedi.
 • 26 Ağustos 2016 12:19Açığa Alınan Hakim ve Savcıların 20 Günlük Maaşlarının İadesi İstenecekBAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Maliye Bakanlığı'na iletilmek üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilen bir yazıda, HSYK tarafından 24 Ağustos 2016'da 2847 hakim ve savcının FETÖ/ PDY ile ilişkisi bulunduğu gerekçesi ile meslekten ihraç edildikleri hatırlatılldı.
 • 26 Ağustos 2016 07:42Biden'ın Sözlerine ABD'den Açıklama GeldiBiden'ın Sözlerine ABD'den Açıklama GeldiABD Başkanı Yardımcısı Joe Biden'in, "Keşke Gülen ABD yerine başka bir ülkede olsaydı" sözü ile iki ülke arasındaki gerilimin kolayca sona ermeyeceğini kastettiği öğrenildi.
 • 25 Ağustos 2016 22:26Adalet Bakanlığı'ndan "Aslı Erdoğan" Haberlerine YalanlamaAdalet Bakanlığı, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan, kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nin yazarı Aslı Erdoğan ile ilgili haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 25 Ağustos 2016 18:40Adalet Bakanlığından "Aslı Erdoğan" AçıklamasıAdalet Bakanlığı, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklu bulunan, kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yazarı Aslı Erdoğan ile ilgili yayımlanan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 25 Ağustos 2016 11:34Galericilerden Araçların Kilometresiyle Galericilerden Araçların Kilometresiyle "Oynatmayacak" Öneriİkinci el araçların kilometresinin düşürülmesi için noterlerde gerçekleştirilen alım satım işlemlerinde, sözleşmeye kilometre bilgilerinin beyana dayalı yazılması önerildi.
 • 25 Ağustos 2016 11:18Kararı Verenlerin Eline, Yüreğine Sağlık"CEMAL AŞAN/MESUT VAROL - Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik ifade veren Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın, 2005'te Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturmada tutuklanan ve cezaevinde intihar ettiği ileri sürülen üniversitenin genel sekreteri Enver Arpalı'nın kardeşi Dursun Arpalı, Sarıkaya'nın meslekten geçici olarak uzaklaştırılmasıyla adaletin tecelli ettiğini söyledi.
 • 25 Ağustos 2016 11:10Darbe Gecesinin Görüntülerini İzleyen ABD'li Heyet Şoke OlduDarbe Gecesinin Görüntülerini İzleyen ABD'li Heyet Şoke OlduFETÖ lideri Fethullah Gülen'in iadesine yönelik Türkiye'ye gelen ABD'li heyet, tankların halkı ezmesi ve Özel Harekat'ın bombalanmasına ilişkin görüntüleri izlerken şoke olmuş.
 • 25 Ağustos 2016 11:02Araçların Kilometresiyle "Oynatmayacak" Öneriİkinci el araçların kilometresinin düşürülmesi ve bunun sonucunda ortaya çıkan mağduriyetin önlenmesi için noterlerde gerçekleştirilen alım satım işlemlerinde sözleşmeye beyana dayalı kilometre bilgilerinin yazılması önerisinde bulunuldu.
 • 25 Ağustos 2016 01:08Başbakan Yıldırım: "Suriyeli Muhalifler Cerablus'a Yerleştiler"Başbakan Binali Yıldırım, Cerablus’daki Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, “Suriyeli muhalifler Cerablus’a yerleştiler, oradaki alanları, köyleri kontrol etmeye başladılar.
 • 25 Ağustos 2016 00:18Başbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, "Mısır'la ilgili düşüncemiz de çok net. Mısır halkı ile Türk halkı kardeş. Bizim inanç, kültür, bölge yönüyle ortak değerlerimiz çok fazla. Dolayısıyla biz Mısır ile ilişkilerimizi düzeltmek zorundayız. İlişkimiz böyle devam edemez. Mısır için de bizim için de böyle devam edemez ama siyasi bakımdan sıkıntımız var."Yıldırım, Habertürk, Show Tv ve Bloomberg HT televizyonlarında ortak canlı yayın programına katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.
 • 24 Ağustos 2016 23:37Beyaz Saray'dan Türkiye'ye ÖvgüBeyaz Saray'dan Türkiye'ye ÖvgüEarnest, Beyaz Saray'daki günlük basın toplantısında, gazetecilerin Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'na ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 24 Ağustos 2016 23:21ABD Sözcüsü: Türkiye DAEŞ'le Mücadelede Değerli Katkılar SunduABD Sözcüsü: Türkiye DAEŞ'le Mücadelede Değerli Katkılar SunduBeyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Türkiye'nin başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu'nun, DAEŞ karşıtı çabalara sunduğu önemli katkıların son örneği olduğunu söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 21:57Bekir Bozdağ: ABD'nin İade Konusuna Bu Heyet Verdiği Önemi GöstermektedirBekir Bozdağ: ABD'nin İade Konusuna Bu Heyet Verdiği Önemi GöstermektedirBekir Bozdağ: ABD'nin iade konusuna bu heyet verdiği önemi göstermektedir"Bir iade talebi hakkında ilk defa ABD, Türkiye'ye bir heyet gönderiyor"Fetullah Gülen'in iade talebiyle ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "ABD'den gelen uzmanlar heyetiyle bakanlığımızın uzmanlar heyeti görüşmelerini dün yaptı.
 • 24 Ağustos 2016 21:21ABD Heyetiyle ABD Heyetiyle "İade Görüşmeleri" Olumlu GeçtiFetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin, Adalet Bakanlığı yetkilileri ile ABD'den gelen heyet arasında yürütülen görüşmeler tamamlandı.
 • 24 Ağustos 2016 18:47ABD'li Üst Düzey Yetkili AçıklamasıWASHINGTON (AA) – ABD'li üst düzey bir yetkili, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'na ilişkin, "Türklerle senkronize bir haldeyiz.
 • 24 Ağustos 2016 17:34Bozdağ-Kaljurand GörüşmesiAvrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Başkanı ve Estonya Dışişleri Bakanı Marina Kaljurand, "Türkiye'nin Avrupa Konseyi sözleşmelerine, hukukun üstünlüğüne ve bağımsız yargıya olan taahhüdünü görmek bizi oldukça yüreklendirdi.
 • 24 Ağustos 2016 16:38Bekir Bozdağ: ABD'nin İade Konusuna Bu Heyet Verdiği Önemi GöstermektedirFETULLAH Gülen'in iade talebiyle ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "ABD'den gelen uzmanlar heyetiyle bakanlığımızın uzmanlar heyeti görüşmelerini dün yaptı.
 • 24 Ağustos 2016 14:04ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Ankara'da (4)ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Ankara'da (4)JOE BİDEN, BOMBALANAN MECLİS'İ GEZDİABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 15 Temmuz darbe girişiminde bombaların hedefi olan Meclis'te hasar gören yerlerde incelemelerde bulundu.
 • 23 Ağustos 2016 16:22ABD Başkan Yardımcısı Gülen'in İadesi İle İlgili Topu ABD Hukukuna AttıABD Başkan Yardımcısı Gülen'in İadesi İle İlgili Topu ABD Hukukuna AttıABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in "Fethullah Gülen hukuki bir konu ve hakkında ABD'deki hukuk sisteminin karar vermesi gerek." dedi.
 • 23 Ağustos 2016 13:26ABD Heyetiyle Gülen'in İadesi GörüşmeleriABD Heyetiyle Gülen'in İadesi GörüşmeleriFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin ABD'den gelen 4 kişilik heyetle görüşmelerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yetkililerinin de bulunduğu öğrenildi.
 • 23 Ağustos 2016 12:49Fetö Elebaşı Gülen'in İadesine İlişkin ABD Heyeti ile Görüşmeler BaşladıFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi için ABD’den gelen heyet ABD Adalet Bakanlığı’ndan 3, Dışişleri Bakanlığı’ndan 1 olmak üzere 4 kişiden oluşuyor.
 • 23 Ağustos 2016 11:41Demirtaş Hakkında Fezleke ve İddianameHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 8 ay hapis cezası istemiyle fezleke, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle de 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi.
 • 23 Ağustos 2016 11:28Demirtaş İçin Hem Fezleke, Hem İddianame DüzenlendiDemirtaş İçin Hem Fezleke, Hem İddianame DüzenlendiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten fezleke, eski Başbakan Davutoğlu'na hakaretten ise iddianame düzenlendi.
 • 23 Ağustos 2016 10:52ABD Heyeti ile Gülen'in İadesi Görüşmeleri BaşladıABD Heyeti ile Gülen'in İadesi Görüşmeleri BaşladıGülen'in iadesi için ABD Adalet Bakanlığı'ndan üç, Dışişleri Bakanlığı'ndan ise bir temsilciden oluşan dört kişilik heyet gün gece saatlerinde Ankara'ya geldi.
 • 23 Ağustos 2016 10:27ABD Heyetiyle Gülen'in İadesi Görüşmeleri BaşladıABD Heyetiyle Gülen'in İadesi Görüşmeleri BaşladıFethullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin ABD'den gelen heyetle görüşmelerin başladığı öğrenildi.
 • 23 Ağustos 2016 10:07Aşırı İslamcı Mahkumlar, Diğer Mahkumlardan YalıtılacakAşırı İslamcı Mahkumlar, Diğer Mahkumlardan Yalıtılacakİngiltere 'aşırı İslamcı' mahkumları özel birimlerde hapsetmeye hazırlanıyor. Adalet Bakanlığı, 'aşırı İslamcı' mahkumları oluşturulacak az sayıdaki özel birimlerde hapsedecek.
 • 23 Ağustos 2016 10:06Lisanslı Yediemin Depolarına İlişkin Esaslar BelirlendiAdalet Bakanlığının Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliği yeniden düzenlendi.
 • 23 Ağustos 2016 08:22Fetullah Gülen'in İadesinde Kritik HaftaFetullah Gülen'in İadesinde Kritik HaftaFethullah Gülen'in iadesi konusunda kritik bir haftaya girildi.
 • 22 Ağustos 2016 22:57ABD'den Türkiye AçıklamasıABD'den Türkiye AçıklamasıEarnest, günlük basın brifinginde Biden'ın Türkiye ziyaretine ilişkin soruları yanıtladı.
 • 22 Ağustos 2016 22:51ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Türkiye ZiyaretiBeyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın, Ankara'ya yapacağı ziyarette ülkesinin, Türkiye'nin demokratik hükümetini güçlü şekilde desteklemeyi sürdürdüğünü yineleyeceğini söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 19:52İngiliz Hapishanelerinde Müslümanlara Denetim Sıkılaşıyorİngiltere "aşırı İslamcı" mahkumları özel birimlerde hapsetmeye hazırlanıyor.
 • 22 Ağustos 2016 19:19Gülen'in İadesini Görüşmek İçin ABD Heyeti Ankara'ya GeldiGülen'in İadesini Görüşmek İçin ABD Heyeti Ankara'ya GeldiFETÖ elebaşının iadesini görüşmek üzere ABD Dışişleri ve Adalet Bakanlığı yetkililerinden oluşan heyet Ankara'ya geldi.
 • 22 Ağustos 2016 18:33Ordu'da Ohal Toplantısı YapıldıOrdu'da Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında değerlendirme toplantısı düzenlendi.
 • 22 Ağustos 2016 17:08Tahliye Olanların Sayısı 22 Bin 198'e Ulaştı671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca denetimli serbestliğin kapsamında cezaevlerinden tahliyeler devam ediyor.
 • 22 Ağustos 2016 17:05Cezaevlerinde Tahliyeler Devam Ediyor671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’a eklenen geçici madde uyarınca denetimli serbestliğin kapsamı genişletilirken cezaevlerinde tahliyeler devam ediyor.
 • 22 Ağustos 2016 16:33Çavuşoğlu; En Büyük Darbeyi Daeş'e Biz Vurduk 1Çavuşoğlu; En Büyük Darbeyi Daeş'e Biz Vurduk 1Çavuşoğlu; En büyük darbeyi DAEŞ'e biz vurduk 1DHA Ankara - Çavuşoğlu En büyük darbeyi DAEŞ'e biz vurdukRECEP TAYYİP ERDOĞAN ONLAR İÇİN BİRİNCİ HEDEFGÜLEN'LE İLGİLİ BU AKŞAM HEYET GELİYORDAEŞ'E KARŞI YAPILAN OPERASYONLARA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEKDIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanyalı mevkidaşı Linas Linkevicius'la düzenlediği ortak basın toplantısında IŞİD'le mücadeleye yönelik açıklamalarda bulunarak, En büyük darbeyi DAEŞ'e biz vurduk. DAEŞ'in ideolojisinin öldürülmesinde Türkiye önemli rol oynamıştır.
 • 22 Ağustos 2016 15:24Üst Düzey ABD'li Yetkili: Gülen'le İlgili Kanıtlar Darbe Öncesiyle İlgiliÜst Düzey ABD'li Yetkili: Gülen'le İlgili Kanıtlar Darbe Öncesiyle İlgiliWashington Post gazetesine göre üst düzey ABD'li bir yetkili, Türkiye'nin Fethullah Gülen'in iadesi için yolladığı kanıtların 15 Temmuz darbe girişimi öncesiyle ilgili olduğunu söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 14:12Kırklareli'ye Yeni Adliye Kazandırma ÇalışmalarıKırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, yeni adliye binası yapımı için çalışmalara başlandığını bildirdi.
 • 22 Ağustos 2016 13:26Bakan Çavuşoğlu: "Recep Tayyip Erdoğan, Onlar (Daeş) İçin Birinci Hedeftir"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "En büyük darbeyi DAEŞ’e biz vurduk. DAEŞ’in ideolojisinin öldürülmesinde Türkiye önemli rol oynamıştır.
 • 22 Ağustos 2016 12:21Çavuşoğlu: IŞİD'e En Büyük Operasyonu Biz Vurduk, O Yüzden Erdoğan Birinci HedefÇavuşoğlu: IŞİD'e En Büyük Operasyonu Biz Vurduk, O Yüzden Erdoğan Birinci HedefSınırın IŞİD'ten temizlenmesi gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, "En büyük darbeyi biz vurduk, Erdoğan o yüzden birinci hedef" dedi.
 • 21 Ağustos 2016 14:34Irak'taki Spyker KatliamıIrak'ta terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen ve yüzlerce askerin ölümüyle sonuçlanan Spyker Katliamı'na iştirak etmekle suçlanan 36 kişi hakkında verilen idam cezalarının infaz edildiği bildirildi.
 • 21 Ağustos 2016 13:04Menevşe: Menevşe: "Abd, Gülen'in Faaliyetlerini Engellemeli ve Türkiye'ye İade Etmelidir"Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ABD ile Türkiye arasındaki stratejik ortaklığın zarar görmemesi bakımından terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in en kısa sürede Türkiye’ye iade edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 20 Ağustos 2016 15:19Bakan Bozdağ: Bakan Bozdağ: "Hsyk'nın Mevcut Seçim Usulü ile Bir Daha Seçime Gitmesi Türkiye ve Yargı İçin Yanlış...Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) mevcut seçim usulü ile bir daha seçime gitmesinin Türkiye ve yargı için yanlış olacağını söyledi.
 • 20 Ağustos 2016 10:42ABD Heyeti Elebaşı Gülen İçin GeliyorABD Heyeti Elebaşı Gülen İçin GeliyorABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden oluşan bir ekibin, 22 Ağustos'ta Türkiye'ye gelerek FETÖ elebaşının darbe girişimindeki rolüne dair somut kanıtlar arayacağı bildirildi.