SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

07:33
Sümeyye Erdoğan Milletvekili Adayı Mı Oluyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın milletvekili olacağı kulislerde dile getiriliyor. İddialara göre son sözü aile meclisi söyleyecek.
Sümeyye Erdoğan Milletvekili Adayı Mı Oluyor
16:24
Fransa ve Fas Yeniden Adli İşbirliği Yapacak İki ülke arasında geçen yıl askıya alınan adli işbirliğinin yeniden sağlanması konusunda anlaşmaya varıldı.
19:14
Ankara Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan TİB eski Başkanvekili Şen'in avukatı Karslı hakkında "görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle inceleme başlatıldı.
16:12
Yunan Mahkemesinden Dhkp-C Üyelerine Hafif Cezalar 30 Haziran 2013 tarihinde Sakız Adası açıklarında Türkiye’ye şişme botla cephane taşırken yakalanan DHKP-C üyeleri ve Yunan işbirlikçilerinin mahkemesi görüldü.
11:49
CHP Gençlik Kolları Başkanı İfade Verdi Konya'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla hakkında dava açılan lise öğrencisini 'azmettirdiği' iddiasıyla CHP Gençlik Kolları Başkanının ifadesi alındı.
CHP Gençlik Kolları Başkanı İfade Verdi
11:42
Bozdağ - Ali İsmail Korkmaz Davasında Karar Adalet Bakanı Bozdağ: -"(Hasta tutuklu ve hükümlülerin infazının ertelenmesi) Toplum güvenliği bakımından tehlike kriterini tekrar gözden geçireceğiz.
Bozdağ - Ali İsmail Korkmaz Davasında Karar
11:36
Bozdağ - Sulh Ceza Hakimliği Kurulmasına İlişkin Eleştiriler Adalet Bakanı Bozdağ: -"(Hasta tutuklu ve hükümlülerin infazının ertelenmesi) Toplum güvenliği bakımından tehlike kriterini tekrar gözden geçireceğiz.
Bozdağ - Sulh Ceza Hakimliği Kurulmasına İlişkin Eleştiriler
07:35
Öcalan Yazdı: Çıkarsam Nerede Yaşarım Öcalan, kişisel özelliklerinden Kürt sorunu ve çözümüne bakışına kadar birçok konuyu kaleme aldığı kitabında, "Çıkarsa nerede nasıl yaşar?" sorusuna da açıklık getirdi.
Öcalan Yazdı: Çıkarsam Nerede Yaşarım
18:06
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu Komisyon Başkanı Dedegil: "Mahalle baskısı değil, üst kattan biri yardım isteyerek bağırıyor ve sen televizyonda kanal değiştirmeye devam ediyorsan bu bize ters" CHP İstanbul Milletvekili Toprak: "Şiddet gören birine rastlandığında polise haber vermek, 'aman karışmayalım' dememek bir insanlık sorumluluğu" Erkek konukevine ilişkin sunum yapan Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdür Yardımcısı Gür: "Şu ana kadar erkek konukevimizden 15 kişi yararlandı.
19:08
AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi (2) Levent GÜNDÜZ - Engin AKGÜRBÜZ / DHA - İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması sona erdi.
15:06
Kahramanmaraş Oğluyla Arkadaşını Öldürenlerin Bulunmasını İstiyor Oğluyla arkadaşını öldürenlerin bulunmasını istiyor KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi'nde emekli 64 yaşındaki Ramazan Tekin, 2011 yılında otomobilinde arkadaşı Ahmet Ölç ile birlikte tabancayla başından vurularak öldürülen oğlu 29 yaşındaki Erhan Tekin'in katil ya da katillerinin bulunmasını istedi.
14:38
Bozdağ: "Bir Savcının Tarafsızlığını Nasıl Yitirdiğinin İtirafnamesi" Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ: 'Bir Savcının Tarafsızlığını Nasıl Yitirdiğinin İtirafnamesi'
14:23
Bozdağ: "Gülen İçin Hem İade Hem Kırmızı Bülten Talebi" Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ: 'Gülen İçin Hem İade Hem Kırmızı Bülten Talebi'
14:12
Bozdağ: "Savcı Bey Cep Telefonuyla Görüntü Çekiyor" Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ: 'Savcı Bey Cep Telefonuyla Görüntü Çekiyor'
13:23
Oğluyla Arkadaşını Öldürenlerin Bulunmasını İstiyor Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde emekli 64 yaşındaki Ramazan Tekin, 2011 yılında otomobilinde arkadaşı Ahmet Ölç ile birlikte tabancayla başından vurularak öldürülen oğlu 29 yaşındaki Erhan Tekin'in katil ya da katillerinin bulunmasını istedi.
Oğluyla Arkadaşını Öldürenlerin Bulunmasını İstiyor
13:07
Bozdağ, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "(MİT tırlarının aranması) Bütün bunların sebebini vatandaş olarak, Adalet Bakanı olarak soruyorum.
Bozdağ, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Açıklaması
12:47
Başbakan Davutoğlu'ndan Önemli Açıklamalar Başbakan Ahmet Davutoğlu, öncelikli dönüşüm programının iş gücü ayağını açıkladı.
12:08
Nazlıaka'dan 'Kadın Cinayetlerinde Tahrik ve İyi Hal İndirimi Kaldırılsın' Kanun Teklifi Chp Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, kadın cinayetlerindeki tahrik ve iyi hal indiriminin kaldırılmasına ilişkin TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi sundu.
Nazlıaka'dan 'Kadın Cinayetlerinde Tahrik ve İyi Hal İndirimi Kaldırılsın' Kanun Teklifi
19:34
Serap Eser Davası'nda Sanıklar Yeniden Yargılama İstedi Küçükçekmece'de 5 yıl önce İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması sonucu lise öğrencisi Serap Eser'in ölümüne ilişkin görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Hamit Aksan ve Salman Akpınar'ın avukatı, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in bir gazeteye verdiği açıklamaları gerekçe göstererek, yeniden yargılama ve tahliye talebinde bulundu.
18:53
Adalet Bakanı Bozdağ, Orgeneral Özel ile Görüştü Adalet Bakanı Bozdağ, Orgeneral Özel ile görüştü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile bir araya geldi.
Adalet Bakanı Bozdağ, Orgeneral Özel ile Görüştü
18:41
Adalet Bakanı Bozdağ, Orgeneral Özel ile Görüştü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile bir araya geldi.
18:22
Bozdağ'dan Flaş Gülen Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in iadesi için, "Sulh ceza hakimliğinin kararı henüz bize iletilmedi. Geldiğinde yasal gerekliliği neyse yapacağız" dedi.
Bozdağ'dan Flaş Gülen Açıklaması
15:55
ABD'de Rus Casusluk Ağına Darbe Amerikan iç istihbarat kurumu FBI, New York'ta bir Rus ajan yakaladığını açıkladı.
ABD'de Rus Casusluk Ağına Darbe
15:28
Bekir Bozdağ : Kararın Adalet Bakanlığı'na İletilmesi Gerekiyor, Bize Geldiğinde Yasal Gerekliliği... Ak Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bekir Bozdağ : Kararın Adalet Bakanlığı'na İletilmesi Gerekiyor, Bize Geldiğinde Yasal Gerekliliği...
14:42
Sivas Barosu'ndan Arabulucuk Sempozyumu Adalet Bakanlığı ve Sivas Barosu’nun ortaklaşa düzenlediği Arabuluculuk Sempozyumu Sivas’ta yapılacak.
Sivas Barosu'ndan Arabulucuk Sempozyumu
13:44
Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması "(Fethullah Gülen'in iadesi) Sulh ceza hakimliği karar verdi, o kararın Adalet Bakanlığı'na iletilmesi gerekiyor, henüz bize iletilmedi.
12:44
Türkiye'nin BM'deki Epim Oturumu Başbakan Yardımcısı Arınç: "Hükümetimiz, dini, milliyeti ve etnik kimliğine bakılmaksızın küresel bir bela olarak görülmesi gereken terör sorununun kökünden çözülmesine yardımcı olmak amacıyla gerekli reformları kararlılıkla hayata geçirmektedir" "Kolluk kuvvetleri hakkındaki tüm şikayetleri incelemekle.
12:02
Boşanmalara Danışman Çözümü Türkiye’de boşanan çiftlerin sayısı her yıl artıyor.
Boşanmalara Danışman Çözümü
11:02
Boşanmalara Danışman Çözümü Türkiye’de boşanan çiftlerin sayısı her yıl artıyor.
Boşanmalara Danışman Çözümü
09:02
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgeyle Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı uygulamaya konuldu.
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu
03:22
ABD'de Ajanlık İddiasıyla 3 Rus'a Casusluk Davası ABD'de federal savcılar, New York dışında bir casusluk zincirinin üyesi olduğu iddia edilen ve biri gözaltına alınan üç Rus hakkında dava açtı.
ABD'de Ajanlık İddiasıyla 3 Rus'a Casusluk Davası
19:09
CHP'li Öztürk: Medya Darbesiyle Seçmene Mesaj Veriliyor CHP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, "İktidar, özgür basını susturarak 7 Haziran seçimlerini tek elden kontrol altına almayı planlıyor.
18:30
Devrimin 4. Yılında Hapiste "Mübarek" Kalmadı Mısır'da 25 Ocak 2011'de halk ayaklanmasıyla devrilen ve ardından çeşitli suçlamalarla tutuklanan eski cumhurbaşkanı Mübarek hakkındaki kararların ardından oğulları da devrimin 4. yılında serbest kaldı.
17:19
Gülsuyu Olayları Davası'nda Adalet Bakanlığı Kararını Verdi Adalet bakanlığı, Maltepe Gülsuyu'nda 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı olaylara ilişkin davada, mahkemeye, davanın naklini gerektirir sebeplerin olmadığı yönünde cevap verdi.
17:17
Maltepe'deki Silahlı Saldırı Davası Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, kamu güvenliğinin sağlanması yönünde bir engel bulunmadığı gerekçesiyle davanın nakli talebini reddetti.
16:35
Fransa'daki Terör Saldırıları Cezaevi yönetimleri, terör mahkumlarının hücrelerine baskın düzenledi.
12:11
BM, Türkiye'deki İnsan Haklarını İnceleyecek Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi bünyesindeki bir kurul Türkiye'nin insan hakları alanındaki durumunu inceleyecek.
BM, Türkiye'deki İnsan Haklarını İnceleyecek
09:43
Türkiye'nin İnsan Hakları Durumu Cenevre'de İncelenecek Türkiye’nin insan hakları durumunun Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi bünyesindeki Evrensel Periyodik İnceleme Mekanizması (EPİM) çerçevesinde Cenevre’de inceleneceği bildirildi.
Türkiye'nin İnsan Hakları Durumu Cenevre'de İncelenecek
17:11
Hapishanede Ölen Türk'ün Yakınları 'İntihar' Cevabına İnanmıyor Almanya'nın Straubing kasabasında yaklaşık 10 yıldır hapis yatan M.Emin U. hayatını kaybetti.
Hapishanede Ölen Türk'ün Yakınları 'İntihar' Cevabına İnanmıyor
15:43
Bozdağ'a "34 Sivilin Ölümünde 'Makul İnancı' ile Ne İfade Edilmektedir" Sorusu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.
14:54
Alman Hükümetinden Facebook'a Eleştiri Facebook'un kullanım koşullarındaki yeni düzenlemesine Alman hükümetinden tepki geldi.
Alman Hükümetinden Facebook'a Eleştiri
10:48
Fethullah Gülen İçin Geri Sayım Başladı Fethullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması için hazırlanan dosya tamamlandı. Dosyanın tercüme bürosuna ulaştığı belirtildi.
Fethullah Gülen İçin Geri Sayım Başladı
07:39
Devlet Fazladan 13 Bin Memur Daha Alacak Devlet Personel Başkanlığı, 2015'te planlanan memur alımına ilave 13 bin memur alacak.
Devlet Fazladan 13 Bin Memur Daha Alacak
18:01
Ağbaba: "Türkiye'de Haksızlığa Uğrayan Kim Varsa Onun Yanında Yer Almaya Çalıştık" CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık" dedi.
Ağbaba: 'Türkiye'de Haksızlığa Uğrayan Kim Varsa Onun Yanında Yer Almaya Çalıştık'
16:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık"
15:15
Dargeçit'te 8 Kişinin Öldürülmesi İHD Mardin Şube Başkanı Erdal Kuzu, Midyat Ağır Ceza Mahkemesinin, Dargeçit ilçesinde 8 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın "güvenlik" gerekçesiyle başka ilde görülmesi için Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunduğunu bildirdi.
14:04
Konya - - Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılanacak M.e.a.: Davayı Değil, Okulumu Düşünüyorum Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanacak M.E.A.: Davayı değil, okulumu düşünüyorum ADALET Bakanlığı'nın 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan yargılanmasına izin vermesi üzerine Konya 3'üncü Çocuk Mahkemesi'nde yargılanacak olan lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A.,"Davayı değil, okulumu düşünüyorum.
Konya - - Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılanacak M.e.a.: Davayı Değil, Okulumu Düşünüyorum
12:50
Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılanacak M.e.a.: Davayı Değil, Okulumu Düşünüyorum Adalet Bakanlığı'nın 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan yargılanmasına izin vermesi üzerine Konya 3'üncü Çocuk Mahkemesi'nde yargılanacak olan lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A.,"Davayı değil, okulumu düşünüyorum.
Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılanacak M.e.a.: Davayı Değil, Okulumu Düşünüyorum
12:17
Dargeçit Jitem Davası İçin Mahkeme Adalet Bakanlığı'na Başvuru Yaptı Mardin İnsan Hakları Derneği Başkanı Erdal Kuzu, Dargeçit JİTEM davasının başka şehirde görülmesi için Midyat Ağır Ceza Mahkemesi'nin Adalet Bakanlığı'na başvuru yaptığını söyledi.
18:58
Müslüman Mahkumlara Tecrit ve Kendi Ülkelerinde Hapis Teklifi Paris'te 7 Ocak günü Charlie Hebdo mizah dergisini yönelik terörist saldırıyı gerçekleştiren saldırganların cezaevinde radikalleştiğinin ortaya çıkması Alman makamlarını harekete geçirdi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 12:10:52. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]