SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 25 Nisan 2017 21:54 Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna Yönelik İddialar Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki uygulamalar ve aramalar ile ilgili yanlış algı oluşturmaya yönelik haberlerin tamamen asılsız olduğu belirtilerek, "Müşahede odalarında bulunan musluklardan 24 saat sürekli olarak şebeke...
 • 25 Nisan 2017 19:14 ÖSYM'nin Sınav Başvurularını Uzatma Kararı Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, ÖSYM tarafından başvuru tarihleri sona eren LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapamayan adaylara bir gün daha başvuru hakkı verilmesinin, mağduriyetlerin giderilmesi için faydalı bir karar olduğunu bildirdi.
 • 25 Nisan 2017 19:01 ÖSYM'den Sınav Başvuru Süresini Kaçıran Adaylara Müjde ÖSYM'den Sınav Başvuru Süresini Kaçıran Adaylara Müjde ÖSYM Başkanı Ömer Demir, başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldıklarını belirterek, "Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan'da, ALES adayları için 27 Nisan'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik...
 • 25 Nisan 2017 18:36 Türkiye'nin En Büyük Tarım Cezaevinde İlk Başaklar Boy Verdi Türkiye'nin En Büyük Tarım Cezaevinde İlk Başaklar Boy Verdi Türkiye'nin en büyük tarım cezaevinde ilk başaklar boy verdi Adana'da 20 yıl aradan sonra tahliye edilerek 'Türkiye'nin en büyük tarım açık ceza infaz kurumu' haline getirilen tarım arazisinde üretim başladı Hükümlüler tarafından 500 dönümüne buğday ekilen alanda başaklar boy verirken, ilk...
 • 25 Nisan 2017 17:30 ÖSYM'den Sınav Başvuru Süresini Kaçıran Adaylara Müjde ÖSYM Başkanı Ömer Demir, başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldıklarını belirterek, "Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan'da, ALES adayları için 27 Nisan'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik...
 • 25 Nisan 2017 17:16 Yunanistan'a Kaçmak İsteyen Fetö'cülerin Kimlikleri Belirlendi (2) Yunanistan'a Kaçmak İsteyen Fetö'cülerin Kimlikleri Belirlendi (2) ŞÜPHELİLERDEN EMRE KAZAN, FETÖ'NÜN 'ADALET İMAMI' ÇIKTIEdirne'nin Meriç İlçesi'nde Yunanistan'a kaçarken yakalanan 7 şüpheliden Emre Kazan'ın 'Süleyman' ve 'Selahattin' kod adıyla FETÖ/PDY'nin sözde üst düzey 'Adalet imamı' olduğu ve Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında yakalama...
 • 25 Nisan 2017 17:03 Dha Yurt Bülteni - 12 Manisa'ya şehit ateşi düştü ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalında PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan iki askerden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Nezir Pırnarcı'nın memleketi Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'ne ateş düştü.
 • 25 Nisan 2017 16:30 ÖSYM'den LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı Sınavlarına Ek Başvuru Süresi ÖSYM'den LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı Sınavlarına Ek Başvuru Süresi ÖSYM, LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına başvuru yapmayan adaylar için süreyi uzatma kararı aldı. İşte tarihler...
 • 25 Nisan 2017 16:29 Fetö'nün Sözde Fetö'nün Sözde "Adalet İmamı" Edirne'de Yakalandı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Yunanistan'a kaçmaya çalışırken Edirne sınırında yakalanan FETÖ şüphelisi Emre K'nin, 24 ildeki yargı kurumlarına personel alımından sorumlu sözde "üst düzey adalet...
 • 25 Nisan 2017 11:02 Türkiye'nin En Büyük Tarım Cezaevinde İlk Başaklar Boy Verdi Türkiye'nin En Büyük Tarım Cezaevinde İlk Başaklar Boy Verdi Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın girişimleriyle 20 yıl aradan sonra tahliye edilerek ’Türkiye’nin en büyük tarım açık ceza infaz kurumu’ haline getirilen tarım arazisinde üretim başladı.
 • 24 Nisan 2017 20:46 Eski Hakimler Özçelik ve Başer'e 10'ar Yıl Hapis Eski Hakimler Özçelik ve Başer'e 10'ar Yıl Hapis "Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'e, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandıkları davada, "terör örgütü üyeliği" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından 10'ar yıl hapis cezası verildi.
 • 24 Nisan 2017 13:50 Ifade Özgürlüğünün Ceza Hukukundaki Sınırları Ifade Özgürlüğünün Ceza Hukukundaki Sınırları" Sempozyumu Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Başkanı Seyit Çavdar, "İfade özgürlüğünün bulunmadığı bir ortamda diğer hak ve özgürlüklerin güvence altında olduğundan emin olamayız. Bu nedenle ifade özgürlüğü, demokrasinin, hukuk devletinin, insan haklarının sigortasıdır.
 • 24 Nisan 2017 13:06 Gürcistan'da Siyasi Parti, Gençler Askerlikten Muaf Olsun Diye Kilise Kurdu Gürcistan'da Siyasi Parti, Gençler Askerlikten Muaf Olsun Diye Kilise Kurdu Gürcistan'da yasal boşluklardan yararlanan askerlik karşıtı bir siyasi parti, "papaz" gibi gösterdiği gençlerin zorunlu askerlikten muaf olmalarını sağlıyor.
 • 24 Nisan 2017 12:57 Adalet Bakanı Bozdağ: (2) Adalet Bakanı Bozdağ: (2) Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye üyeliğine ilişkin "AK Parti'yi kuran, tüzüğünü, programını oluşturan, başarıdan başarıya koşturan ve bugün Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline getiren bu kadronun liderinin AK Parti'ye dönmesi ve...
 • 24 Nisan 2017 12:32 Şehit Annesi İsyan Etti: Oğlumuzu Vuranın Kim Olduğunu Erkek Gibi Söyleyeceksiniz Şehit Annesi İsyan Etti: Oğlumuzu Vuranın Kim Olduğunu Erkek Gibi Söyleyeceksiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında şehit polis memuru Nedip Cengiz Eker'in ailesi isyan etti. Anne Güzel Eker, "Oğlumuzu vuranın kim olduğunu erkek gibi söyleyeceksiniz." dedi.
 • 24 Nisan 2017 12:07 İfade Özgürlüğünün Ceza Hukukundaki Sınırları" Sempozyumu Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Başkanı Seyit Çavdar, "İfade özgürlüğünün bulunmadığı bir ortamda diğer hak ve özgürlüklerin güvence altında olduğundan emin olamayız. Bu nedenle ifade özgürlüğü, demokrasinin, hukuk devletinin, insan haklarının sigortasıdır.
 • 24 Nisan 2017 08:08 Reza Zarrab Bugün Yeniden Yargıç Karşısına Çıkıyor Reza Zarrab Bugün Yeniden Yargıç Karşısına Çıkıyor ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab bugün yeniden yargıç karşısına çıkıyor.
 • 23 Nisan 2017 12:33 Adliyelerde Çocuklara Özel Oda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla adliyelerde çocuklara özel oluşturulan odalarda çocuklar hem sanık ile yüz yüze gelmeden ifade veriyor hem de suçluların ortaya çıkartılmasını sağlıyor.
 • 23 Nisan 2017 09:25 Reza Zarrab Yarın Yeniden Yargıç Karşısına Çıkıyor Reza Zarrab Yarın Yeniden Yargıç Karşısına Çıkıyor ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab yarın yeniden yargıç karşısına çıkacak.
 • 22 Nisan 2017 21:42 Ekvador'un Eski Enerji Bakanı Rüşvet İddiasıyla Gözaltında Ekvador'un Eski Enerji Bakanı Rüşvet İddiasıyla Gözaltında SAO Eski Ekvador Enerji Bakanı Alecksey Mosquera'nın, Brezilyalı inşaat firması Odebrecht tarafından hükümet yetkililerine ödenen rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alındığı bildirildi.
 • 22 Nisan 2017 17:23 CHP Grup Başkanvekili Gök: CHP Grup Başkanvekili Gök: "Chp'nin Büyük ve Soluklu Mücadelesi Bundan Sonra da Devam Edecektir" CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın attığı tweetlere ilişkin, "(CHP başvuruda bulunamaz) demenin arkasında hakimlere bir tehdit vardır.
 • 22 Nisan 2017 17:14 CHP Grup Başkanvekili Gök: CHP Grup Başkanvekili Gök: "Ysk Bizzat Bu Seçimlerin Meşruiyetini Çiğnemiştir" CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın attığı tweetlere ilişkin, "(CHP başvuruda bulunamaz) demenin arkasında hakimlere bir tehdit vardır.
 • 22 Nisan 2017 17:05 CHP'de Olağanüstü Grup Toplantısı Öncesi Levent Gök'ten Sert Açıklama CHP'de Olağanüstü Grup Toplantısı Öncesi Levent Gök'ten Sert Açıklama CHP grubu, bugün olağanüstü ve basına kapalı olarak toplandı. Başkanvekili Levent Gök, toplantı öncesi Adalet Bakanı Bozdağ'ın açıklamalarına sert şekilde cevap verirken, "YSK üyeleri hesap verecek. Namuslu hakimlere güveniyoruz" dedi.
 • 22 Nisan 2017 16:06 CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın attığı tweetlere ilişkin, "(CHP başvuruda bulunamaz) demenin arkasında hakimlere bir tehdit vardır.
 • 22 Nisan 2017 15:16 Cumhurbaşkanına Suikast Girişimi Davasında Tanıklar Dinlenecek Cumhurbaşkanına Suikast Girişimi Davasında Tanıklar Dinlenecek 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davasının ikinci duruşması 24 Nisan'da Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılacak.