SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 13:24Delebe: Elçi Tehdit Edilip, Hedef GösterildiDelebe: Elçi Tehdit Edilip, Hedef GösterildiŞanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe, Tahir Elçi'nin bir televizyon programında sarf ettiği sözler yüzünden son zamanlarda çok sık tehdit aldığını söyledi.
 • 11:50Baskın Oran: Ergenekon Hiç Uykuya Yatmadı!Akademisyen ve yazar kimliğiyle tanınan Baskın Oran, Ergenekon’un hiçbir zaman uykuya yatmadığını söyledi.
 • 16:18Bakan Bozdağ: Savcıların İşini Yapmasından Neden Rahatsız Oluyorlar?Bakan Bozdağ: Savcıların İşini Yapmasından Neden Rahatsız Oluyorlar?Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır Baro Başkarı Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili, "Olay yerinde merhum Tahir Elçi'nin yanında bulunan silahın, şu anda elde edilen bilgiler çerçevesinde kaçan teröristlerin kullandığı silahlardan birisi olduğu ve bu silahın da şehit olan polislerimizden birinin vurulmasında kullanıldığı balistik incelemede tespit edilmiş durumdadır" dedi.
 • 15:27Bozdağ: Bozdağ: "Hiçbir Şeyin Gizlenmesi, Örtülmesi, Gözardı Edilmesi, İhmal Edilmesi Asla Söz Konusu...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Yozgat girişinde karşılanması-Bakan Bozdağ'ın salona girişi, -Bozdağ'ın kürsüdeki konuşması Diyarbakır'daki terör saldırısı- Adalet Bakanı Bozdağ: (1)- "Esasında dün Diyarbakır'da başlatılan terör saldırısı, sadece polisimizi hedef almamış, isabet eden kurşunlar sadece polisimizi şehit etmemiş, sadece Diyarbakır Baro Başkanı merhum Tahir Elçi'nin hayatını kaybetmesine neden olmamış, aynı zamanda Türkiyemizi hedef almıştır"- "Adli ve idari soruşturma, olayı bütün yönleriyle detaylı bir şekilde ortaya çıkaracaktır.
 • 14:59Diyarbakır'daki Terör SaldırısıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ölümü, iki polis memurunun da şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısına ilişkin, "Esasında dün Diyarbakır'da başlatılan terör saldırısı, sadece polisimizi hedef almamış, isabet eden kurşunlar sadece polisimizi şehit etmemiş, sadece Diyarbakır Baro Başkanı merhum Tahir Elçi'nin hayatını kaybetmesine neden olmamış, aynı zamanda Türkiyemizi hedef almıştır" dedi.
 • 22:28Davutoğlu: Davutoğlu: "Olay Mutlak Surette Aydınlatılacaktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları, Diyarbakır'daki terör saldırısı- Başbakan Davutoğlu, soruları yanıtladı: (1)- "Bu olay mutlak surette aydınlatılacaktır.
 • 16:57Kayak Federasyonu Olağanüstü Genel KuruluKayak Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'ndan, seçim kararı çıktı.
 • 16:52Diyarbakır'daki Terör SaldırısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'daki terör saldırısıyla ilgili, "Bu olay mutlak surette aydınlatılacaktır.
 • 16:42Diyarbakır'daki Terör SaldırısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da çıkan çatışmanın ortasında kalan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve bir polis hayatını kaybetmesine ilişkin, "Bu olay, mutlak suretle aydınlatılacaktır" dedi.
 • 13:03Arabuluculuk Zirvesi BaşladıArabuluculuk Zirvesi BaşladıZirveden detaylar- Arabuluculuk Derneği Başkanı Yasemin Güllüoğlu'nun konuşması Arabuluculuk Zirvesi başladı- Arabuluculuk Derneği Başkanı Güllüoğlu: - "Arabuluculuk sayesinde, sorunlarını kendi arasında çözen ve bu bilinçle yetişen bir nesil oluşuyor" Arabuluculuk Derneği tarafından düzenlenen "Arabuluculuk Zirvesi" başladı.
 • 12:57Arabuluculuk Zirvesi BaşladıArabuluculuk Derneği tarafından düzenlenen "Arabuluculuk Zirvesi" başladı.
 • 18:56Genç Tutuklu ve Hükümlülerden Tiyatro OyunuSincan "T" Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki genç tutuklu ve hükümlülerce, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 16:38Manisa Barosu Başkanı Arslan: Yargıya Olan Güven Dibe VurduManisa Barosu Başkanı Ali Arslan, Türkiye’de yargıya olan güvenin dibe vurduğunu söyledi.
 • 14:53Pınar Türenç: 7. Sulh Ceza Hakimliği'nin Tavrı Bizi ŞaşırtmadıMİT TIR'ları haberinden dolayı tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanarak cezaevine gönderilmesine tepkiler devam ediyor.
 • 14:32Pınar Türenç: "7. Sulh Ceza Hakimliği'nin Tavrı Bizi Şaşırtmadı. Tutuklanan Aslında Haberdir"Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ile Yüksek Kurul Üyeleri Cumhuriyet Gazetesi'ne destek ziyaretinde bulundular.
 • 13:22Manisa Baro Başkanı: Yargıya Olan Güven Dibe VurduManisa Baro Başkanı: Yargıya Olan Güven Dibe VurduManisa Barosu Başkanı Ali Arslan, yazılı açıklama yaparak Türkiye'de yargıya olan güvenin yüzde 70'lerden yüzde 20 seviyelerine kadar düştüğünü söyledi.
 • 17:39Zkhb Genel Sekreteri Mustafa Özkan Gün, 10 Aylık Süreci DeğerlendirdiZkhb Genel Sekreteri Mustafa Özkan Gün, 10 Aylık Süreci DeğerlendirdiKamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Özkan Gün, cinsel istismara maruz kalan çocuklar için Zonguldak’ta Çocuk İzlem Merkezi kurulacağını açıkladı.
 • 17:38Zonguldak'ta Çocuk İzlem Merkezi KurulacakZonguldak'ta Çocuk İzlem Merkezi KurulacakZonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde, çocuk istismarının önlenmesi ve istismara uğrayan çocuklara bilinçli ve etkin bir şekilde müdahale edilmesi için Çocuk İzlem Merkezi kurulacak.
 • 15:49Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması ve Uygulanması ÇalıştayıFikri Mülkiyet Haklarının Korunması ve Uygulanması ÇalıştayıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Salondan detay-Katılımcılardan detaylar-Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in konuşması-Katılımcılardan detay-Kenan İpek'in konuşması-Salondan genel detay-Toplu fotoğraf çekimi Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması Çalıştayı- Yargıtay Başkanı Cirit: - "Sahte belge, dijital delil üretilmesi, gizli tanıklık, yasa dışı dinleme, yasa dışı teknik takip ve koruma tedbirleri, son yıllarda Türk kamuoyu ve hukukçularını ciddi bir şekilde meşgul etmiştir.
 • 15:16Yargıtay Başkanı Cirit: Ülke Anormal Süreçlerden GeçiyorYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, ülkenin anormal süreçlerden geçtiğini ve bir an önce normalleşmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
 • 13:35AK Parti Myk'da Devir Teslim64. Hükümet'te Adalet Bakanlığı görevine getiren Bekir Bozdağ, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat'a devretti.
 • 13:01Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması ÇalıştayıYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Sahte belge, dijital delil üretilmesi, gizli tanıklık, yasa dışı dinleme, yasa dışı teknik takip ve koruma tedbirleri, son yıllarda Türk kamuoyu ve hukukçularını ciddi bir şekilde meşgul etmiştir.
 • 12:14Tutuklu İki Hakim Hakkındaki İddianameBakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturmada, tutukluların reddihakim talebini yetkisi olmadığı halde kabul eden hakim Metin Özçelik ile salıverilmelerine hükmeden hakim Mustafa Başer hakkında hazırlanan iddianamelerle ilgili olarak son soruşturmanın açılmasına hükmederek, dosyaların Yargıtay'a gönderilmesine karar verdi.
 • 11:49Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması ve Uygulanması ÇalıştayıYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Fikri mülkiyetin özellikleri dikkate alınmaksızın klasik hukuk bilgisiyle bu alana ilişkin problemlere çözüm üretilemez. Konuyla ilgili profesyonellerin kendilerini sürekli geliştirmeleri ve yenilemeleri gerekmektedir" dedi.
 • 10:40Brezilya'da Yüksek Güvenlikli Bir Cezaevinde Güzellik YarışmasıBrezilya'da Yüksek Güvenlikli Bir Cezaevinde Güzellik YarışmasıYüksek güvenlikli bir cezaevindeki güzellik yarışmasında kadın mahkumlar, kırmızı halıda plaj ve gece kıyafetleri içinde birinci olabilmek için yürüdü.
 • 22:15AK Parti Sözcüsü Çelik Myk'daki Yeni İsimleri AçıkladıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na Arge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Fatma Betül Kaya’nın, Arge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na Recep Akdağ’ın, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na Mehmet Doğan Kubat’ın getirildiğini açıkladı.
 • 18:35Selendi İlçesindeki Olaylarla İlgili DavaSelendi İlçesindeki Olaylarla İlgili DavaRoman Hakları Derneği Başkanı Tutal'ın konuşması Manisa'nın Selendi ilçesindeki olaylarla ilgili dava- Manisa'nın Selendi ilçesinde Romanlarla ile diğer ilçe sakinleri arasında çıkan kavgayla ilgili açılan davanın 21. duruşması yapıldı- Roman Hakları Derneği Başkanı Tutal: - "Davanın zaman aşımına uğramasına çok az bir süre kala sanık avukatlarının bazıları davadan çekilerek, davanın zaman aşımına uğramasını sağlamaya çalışıyor" Manisa'nın Selendi ilçesinde yaklaşık 5 yıl önce yılbaşında bir kahvehanedeki sigara içme nedeniyle yaşanan tartışmanın ardından Romanlarla diğer ilçe sakinleri arasında çıkan kavgayla ilgili açılan 70 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.
 • 17:50Manisa'nın Selendi İlçesindeki Olaylarla İlgili DavaManisa'nın Selendi ilçesinde yaklaşık 5 yıl önce yılbaşında bir kahvehanedeki sigara içme nedeniyle yaşanan tartışmanın ardından Romanlarla diğer ilçe sakinleri arasında çıkan kavgayla ilgili açılan 70 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.
 • 16:21Adliye Önünde Kadın Cinayetlerinde 'İndirim' ProtestosuAdliye Önünde Kadın Cinayetlerinde 'İndirim' Protestosu* 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyesi kadınlar, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde eylem yaptı.
 • 16:15Adliye Önünde Kadın Cinayetlerinde Adliye Önünde Kadın Cinayetlerinde "İndirim" Protestosu'kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyesi kadınlar, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde eylem yaptı.
 • 15:12Avrupa'da Sığınmacı SorunuHollanda hükümeti, suç işleyen sığınmacılara iltica hakkı verilmesini zorlaştırıcı düzenlemelere gidecek.
 • 15:09Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni 1Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni 1Adalet Bakanlığı'nda devir teslim töreni 1 (Tür: Ankara)
 • 14:34Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a ilişkin "Etki Analizi Çalışması"nın tamamlandığını belirterek, "Şiddet uygulayanlar, şiddet mağdurları ve kanun uygulayıcıların değerlendirmeleri ışığında gereken iyileştirmeleri planlayıp, şiddetle mücadelemizde önemli bir mesafe kaydetmeyi hedefliyoruz" dedi.
 • 14:31Mersin Barosu, Kadına Yönelik Şiddeti KınadıMersin Barosu, Kadına Yönelik Şiddeti KınadıMersin Barosu, giderek artan kadına yönelik şiddeti kınadı.
 • 13:57Adalet Bakanı Bozdağ Görevi Kenan İpek'ten DevraldıGeçici hükümette Adalet Bakanı olarak görev yapan Kenan İpek, görevini 64'üncü hükümetin yeni bakanı Bekir Bozdağ'a devretti.
 • 13:49Danıştay 11. Dairesi Başkanı Yet'in VefatıHayatını kaybeden Danıştay 11. Dairesi Başkanı Asuman Yet'in (61) cenazesi, toprağa verildi.
 • 13:14Arabuluculuk Zirvesi Cumartesi Günü İstanbul'da BaşlıyorArabuluculuk Zirvesi Cumartesi Günü İstanbul'da BaşlıyorArabuluculuk Derneği tarafından düzenlenen ’Arabuluculuk Zirvesi’, 28 Kasım 2015 Cumartesi günü İstanbul’da başlıyor.
 • 13:07Shell, 6. Yol Emniyeti Konferansı'nı GerçekleştirdiSıfır kaza anlamına gelen "Hedef Sıfır" vizyonu ile yol emniyeti çalışmalarını sürdüren Shell Türkiye, bu yıl altıncısını düzenlediği Shell Yol Emniyeti Konferansı'nda paydaşlarıyla bir araya geldi.
 • 12:55Tüsiad Başkanı Cansen Başaran Symes: Tüsiad Başkanı Cansen Başaran Symes: "Yeni Hükümetin Reform Hükümeti Olacağı Konusunda Ümitliyim"Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran Symes, İstanbul’da “Perakende Günler 2015” programına katıldı.
 • 12:44Türkiye'de 13 Yılda 5 Bin 406 Kadın Cinayeti İşlendiTürkiye'de 13 Yılda 5 Bin 406 Kadın Cinayeti İşlendiTürkiye’de son 10 yılda kadına şiddete yönelik eğilim yüzde bin 400 arttığı ifade edildi.
 • 12:28Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni (1)Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bekir Bozdağ ve Kenan İpek'in salona girişi ve salondakileri selamlamaları- Kenan İpek'in konuşması- Bekir Bozdağ'ın konuşması ANKARA - 64. Hükümet'te Adalet Bakanlığı'na getirilen Bekir Bozdağ, bakanlıkta düzenlenen törenle görevini Kenan İpek'ten devraldı.
 • 12:18Adalet Bakanlığında Devir Teslim TöreniAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Anayasamızdaki bazı ayıpları bizim artık geleceğe taşımamamız lazım. Örneğin, 3 bakanı seçim öncesi görevden istifa zorunda bırakan uygulamayı kaldırabiliriz. Bunun siyasi, ideolojik bir yönü yok. Demokratik Türkiye artık bu yanlış uygulamaya son vermelidir.
 • 12:17Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni (2)Adalet Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bekir Bozdağ'ın konuşması- Bozdağ ve İpek'in birbirlerine çiçek takdim etmeleri- Tebrikleri kabul Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Anayasamızdaki bazı ayıpları bizim artık geleceğe taşımamamız lazım. Örneğin, 3 bakanı seçim öncesi görevden istifa zorunda bırakan uygulamayı kaldırabiliriz. Bunun siyasi, ideolojik bir yönü yok. Demokratik Türkiye artık bu yanlış uygulamaya son vermelidir.
 • 12:09Hukuk Eğitimi ve Öğretiminin Geliştirilmesi Sempozyumu ve Çalıştayı"Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı tarafsız bir üçüncü kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden çözebilecekleri "arabuluculuk" sisteminde mesafe aldıklarını belirterek, "Önümüzdeki süreçte belli alanlarda arabuluculuğu zorunlu hale getirmeyi planlıyoruz" dedi.
 • 12:06Kenan İpek Bakanlık Görevini Bekir Bozdağ'a DevrettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, “HSYK’nın yapısı ve seçim usulünü mutlaka ele almamız gerekiyor.
 • 11:21Kenan İpek Bakanlık Görevini Bekir Bozdağ'a DevrettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Yol haritamız esasında belli. Yargı reformu, strateji belgesi, yargı reformu eylem planı bizim yolumuzu gösteriyor” dedi.
 • 09:27HSYK'nın Paralel Devlet Yapılanması SoruşturmalarıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Kurul'da tecrübeli, soruşturma konusunda ehil müfettiş sayısının son derece az olduğunu belirterek, "Müfettiş sayısı da kısıtlı. HSYK Teftiş Kurulu, bu sayıda müfettişle hem denetim yapıyor hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir döneminde olmadığı kadar nitelikli soruşturmalarla uğraşıyor" dedi.
 • 16:47Tekrar) Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin Kabinesinde Yer Alan İsimleri AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurma görevini vermesinin ardından 64. hükümetin kabinesinde yer alan isimleri açıkladı.
 • 16:09CHP Adana Milletvekili Türkmen: Kadın Cinayetleri Korkutucu Boyuta UlaştıCHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, cumhuriyetin sağladığı kazanımlara rağmen günümüzde kadınların, cinsiyet ayrımı, taciz, şiddet ve cinayetler başta olmak üzere sorunlarının artarak devam ettiğini söyledi.
 • 15:54Kabinede 8 Yeni BakanAK Parti'nin kurduğu altıncı hükümette 8 isim ilk kez bakanlık koltuğuna otururken, daha önce çeşitli bakanlıklarda bulunmuş 18 milletvekili de yeni kabinede yer aldı.