05:2800
SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

   

  Batmanın İlk Arabulucusu Zeynep Atakav

  Batmanın İlk Arabulucusu Zeynep Atakav

  Adalet Bakanlığı, 13 yıllık avukat Atakav'a hukuki sorunların çözümü için yetki verdi. (Dün 15:32)

   

  CIA İtiraf Etti

  Amerikan merkezi Haberalma Örgütü (CIA) Direktörü John Brennan, ABD Senato İstihbarat Komitesi bilgisayarlarında kurum görevlilerince arama yapıldığını itiraf etti ve Senato İstihbarat Komitesi liderlerinden özür diledi. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Polis Avukatlarından O Savcı Hakkında Suç Duyurusu

  Polis Avukatlarından O Savcı Hakkında Suç Duyurusu

  Polis avukatlarından Ömer Turanlı, evrakta sahtecilik yaptığı iddiasıyla savcı İrfan Fidan hakkında suç duyurusunda bulundu. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  AİHM'den Rusya'ya 2,5 Milyar Dolar Yukos Cezası

  AİHM'den Rusya'ya 2,5 Milyar Dolar Yukos Cezası

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), petrol şirketi Yukos’u usulsüz kamulaştırdığı gerekçesi ile Rusya’yı 1,86 milyar avro (2,5 milyar dolar) para cezasına çarptırdı. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Eşen Cezaevi 2015'de Hizmete Girecek

  Eşen Cezaevi 2015'de Hizmete Girecek

  2015 yılında hizmete girmesi beklenen Fethiye’nin Eşen mahallesinde yapımı devam eden cezaevi için Seydikemer Belediyesi tarafından yeni yol yapılıyor. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Vali Canbolat, Hakim Adayını Tebrik Etti

  Vali Yakup Canbolat, Adalet Bakanlığı sınavını kazanarak Şemdinli ilçesinde hakimlik eğitimi almaya hak kazanan Dilek Balcı'yı tebrik etti. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Uyarı Levhası Yoksa Radarla Hıza Ceza da Yok

  Uyarı Levhası Yoksa Radarla Hıza Ceza da Yok

  Yargıtay, uyarıcı levha olmadan trafikte radarla hız kontrolü yapılamayacağına hükmetti. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Derleme<br/>gün İçinde Geçtiğimiz "Emniyette 'Paralel Yapı' Operasyonu" Başlıklı...

  "Casusluk" soruşturmasında tutuklanmaları istemiyle İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 49 kişiden, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11'i tutuklandı Adalet Bakanı Bozdağ: "Soruşturmanın usulsüz ve kanunsuz olduğu iddialarını güçlendirmek için bilerek ve isteyerek yanlı bir algı yönetimi yapıldığını bütün Türkiye gibi biz de takip ediyoruz" Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Yargıya güveniyoruz. (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  HSYK Seçimleri İçin Çalışmalar Bayramdan Sonra Hız Kazanacak

  HSYK Seçimleri İçin Çalışmalar Bayramdan Sonra Hız Kazanacak

  22 kişilik Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun üyeliği için Ekim ayında seçim yapılacak. (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emniyetteki "Paralel Yapı" Operasyonu

  "Casusluk" soruşturmasında tutuklanmalarına karar verilen eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11 şüphelinin, "devlet güvenliği açısından önem arz eden, gizli kalması gereken ve temin edilmesiyle siyasal ve askeri casusluk suçunu oluşturan dinleme verileriyle ilgili içeriklerde imzalarının bulunduğu ve delilleri karartma şüpheleri olduğu" gerekçesiyle tutuklandıkları belirtildi Karardan: "Devlet güvenliği açısından önem arz eden ve gizli kalması (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Şemdinli'nin İlk Hakim Adayı

  Şemdinli'nin İlk Hakim Adayı

  Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü'nde avukat olarak çalışan Dilek Balcı, Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı yazılı sınavını kazanarak Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden çıkan ilk hakim adayı oldu. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Kamera: Soner Hasırcıoğlu / İstanbul Dha

  Kamera: Soner Hasırcıoğlu / İstanbul Dha

  'cumhuriyet BAŞSAVCILIĞI GÖRÜŞMELERİNİ REDDETMİŞTİRö CHP İstanbul Milletvekili Tanal, ceza infaz yasasına göre bayramın olduğu günlerde tutuklu ve ya hükümlülerin aileleri ile görüşme hakkı olduğuna vurgu yaparak, ' Şu anda hukuksuz olarak hukukun paspas edilerek gözaltında bulunan kişiler bugün itibariyle cumhuriyet başsavcılığına dilekçe vermişler. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Tanal: 'Bayramın Birinci Günü Aileleri Buluşturun'

  CHP'li Tanal: "Bayramın Birinci Günü Aileleri Buluşturun"

  Chp İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'nde gözaltındaki polislerle ilgili açıklamalarda bulundu. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Şemdinli'nin İlk Hakim Adayı Oldu

  Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünde avukatlık yapan Şemdinlili Dilek Balcı, Adalet Bakanlığı sınavını kazanarak cumhuriyet tarihinde ilk kez Şemdinli'den hakimlik eğitimi almaya hak kazan kişi oldu. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Şemdinlili İlk Hakim Adayı Oldu

  Şemdinlili İlk Hakim Adayı Oldu

  Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü'nde avukat Dilek Balcı, Adalet Bakanlığı adli yargı hakim ve savcı adaylığı yazılı sınavını kazandı. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  ABD Adalet Bakanlığı: Ülkeye Sahte Kanser İlacı Sokan Türk, Suçunu İtiraf Etti

  ABD Adalet Bakanlığı: Ülkeye Sahte Kanser İlacı Sokan Türk, Suçunu İtiraf Etti

  Abd Adalet Bakanlığı, bir Türk eczacılık firmasında Dış Ticaret Müdürü olarak çalışan ve ABD'ye sahte kanser ilacı ihraç ettikleri gerekçesiyle, şirketin CEO'su Sabahattin Akman ile birlikte FBI tarafından gözaltına alınan Dış Ticaret Müdürü Özkan Semizoğlu'nun suçunu itiraf ettiğini bildirdi. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  ABD Adalet Bakanlığı Ülkeye Sahte Kanser İlacı Sokan Türk, Suçunu İtiraf Etti

  ABD Adalet Bakanlığı Ülkeye Sahte Kanser İlacı Sokan Türk, Suçunu İtiraf Etti

  Amerikan Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), 2012 yılından bu yana peşinde olduğu ve uluslararası çapta bir operasyonla ele geçirilen Özkan Semizoğlu'nun foyasının ABD'nin Missouri eyaletine bağlı Saint Louis kentinde Doktor Abid Nisar'ın, ücreti çok pahalı olan ilaçları hastalarına çok büyük indirimlerle vermesiyle ortaya çıktığı belirtildi. (27 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Norveç'teki Terör Alarmı

  Norveç'teki Terör Alarmı

  Ülkenin ikinci büyük şehri Bergen'in hava sahası uçuşlara kapatıldı. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  49 Polisi Sorgulayacak Hakim Görüştüğü Sivil Şahsa Bağırdı: Kaç İsmail

  49 Polisi Sorgulayacak Hakim Görüştüğü Sivil Şahsa Bağırdı: Kaç İsmail

  Adliyede gözaltı süresi dolan 49 polisin sorgulanması öncesinde sorgulamayı yapacak olan hakim İslam Çiçek'in odasında bulunan bir şahsa "Kaç İsmail" dediği öne sürüldü. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Gedik Mahallesi Namazgah Alanı, Bayram Namazına Hazırlanıyor

  Gedik Mahallesi Namazgah Alanı, Bayram Namazına Hazırlanıyor

  Yeşilyurt İlçesi Gedik Mahallesi Namazgah alanı, Bayram namazına hazırlanıyor. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Emniyette ''paralel yapı' operasyonu - Avukat Ömer Turanlı -

  Emniyette ''paralel yapı" operasyonu - Avukat Ömer Turanlı -

  Emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin, ''casusluk'' ve ''yasa dışı dinleme'' ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen şüphelilerin avukatlarından Ömer Turanlı, gözaltı süresinin dolduğunu ve müvekkillerinin tahliye edilmesi gerektiğini belirterek, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) konuya müdahil olmasını istediklerini söyledi. (26 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.08.2014 05:28:50. #1.11#