SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 26 Ekim 2016 12:03ABD Mahkemesi, Volkswagen'in 14.7 Milyar Dolar Ödemesine Karar VerdiABD Mahkemesi, Volkswagen'in 14.7 Milyar Dolar Ödemesine Karar VerdiABD'de bir mahkeme, otomotiv üreticisi Volkswagen'in dizel salımları konusundaki hileli uygulamaları nedeniyle 14.7 milyar dolar ödemesinin yolunu açtı.
 • 26 Ekim 2016 10:27Hükümlü ve Tutukluların Muayene ve Tedavileri Devletin Teminatı AltındaHükümlü ve Tutukluların Muayene ve Tedavileri Devletin Teminatı Altında"Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, tüm hükümlü ve tutukluların muayene ve tedavilerinin devletin teminatı altında olduğunu vurgulayarak, "Ceza infaz kurumlarında 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla 112 kanser hastası olan ve tedavisi devam eden hükümlü ve tutuklunun bulunduğu, doğal yollardan hayatını kaybeden hükümlü ve tutuklu sayısının 2014'te 312, 2015'te ise 367 olduğu anlaşılmıştır.
 • 25 Ekim 2016 23:51Slovakya'de Trenlerde Yetkisiz Kişilere Devriye YasağıSlovakya'de Trenlerde Yetkisiz Kişilere Devriye YasağıSlovakya Parlamentosu, kamu düzenini sağlamak amacıyla yetkisiz kişilerin trenlerde görev yapmasını yasaklayan tasarıyı kabul etti.
 • 25 Ekim 2016 16:27Bozdağ: ABD İçin Ladin Ne Anlam İfade Ediyorsa, Türkiye Devleti İçin Gülen O Anlamı İfade EdiyorADALET Bakanı Bekir Bozdağ, "Ben buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki, ABD için Usame Bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa, Türkiye Devleti için Fetullah Gülen o anlamı ifade ediyor.
 • 25 Ekim 2016 15:51Bozdağ ABD Için Usame Bin Ladin Ne Anlam Ifade Ediyorsa, Türkiye Devleti Için Fetullah Gülen O...Bozdağ ABD Için Usame Bin Ladin Ne Anlam Ifade Ediyorsa, Türkiye Devleti Için Fetullah Gülen O...Bozdağ: ABD için Usame Bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa, Türkiye Devleti için Fetullah Gülen o anlamı ifade ediyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Ben buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki, ABD için Usame Bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa, Türkiye Devleti için Fetullah Gülen o anlamı ifade ediyor.
 • 25 Ekim 2016 14:30Bozdağ: ABD İçin Ladin Ne Anlam İfade Ediyorsa, Türkiye Devleti İçin Gülen O Anlamı İfade EdiyorBozdağ: ABD İçin Ladin Ne Anlam İfade Ediyorsa, Türkiye Devleti İçin Gülen O Anlamı İfade EdiyorADALET Bakanı Bekir Bozdağ, "Ben buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki, ABD için Usame Bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa, Türkiye Devleti için Fetullah Gülen o anlamı ifade ediyor.
 • 25 Ekim 2016 14:10Adalet Bakanı Bozdağ, ABD'ye GittiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi talebiyle hazırlanan dosyada, iade için gerekli olandan daha fazlasının bulunduğunu belirterek, "Terörist Gülen'in iade edilmemesi veya iade sürecinin zamana yayılması Türkiye ile ABD arasındaki ilişkileri olumsuz etkileyecektir.
 • 25 Ekim 2016 14:02Bakan Bozdağ, Gülen'in İadesi İçin ABD'ye GidiyorBakan Bozdağ, Gülen'in İadesi İçin ABD'ye GidiyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iadesine ilişkin, "ABD için Usame Bin Ladin ne anlam ifade ediyorsa Türkiye devleti için Fethullah Gülen o anlam ifade ediyor.
 • 25 Ekim 2016 13:24Adliyelerde Mağdur Merkezleri Kurulacak - Adalet Bakanlığı Mağdur Hakları Daire Başkanı ÖzdemirAdliyelerde Mağdur Merkezleri Kurulacak - Adalet Bakanlığı Mağdur Hakları Daire Başkanı ÖzdemirAdalet Bakalığı'nca hazırlanan "Mağdur Hakları Kanunu" tasarısı yasalaştığında, 139 ağır ceza mahkemesinin bulunduğu adliyelerde, tecavüze uğramış kadına, çocuğa, yaşlıya, engelliye ve terör mağduruna destek verecek merkezler kurulacak.
 • 24 Ekim 2016 17:10Ceza Yargılamasında Değişiklik (3)Kovuşturma aşamasındaki kaçak kişilere yönelik düzenleme ve yargılama usulü, soruşturma evresinde de uygulanacak.
 • 24 Ekim 2016 16:27Ceza Yargılamasında Değişiklik (1)Ceza Yargılamasında Değişiklik (1)Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • 24 Ekim 2016 15:53Adalet Bakanlığı AçıklamasıAdalet Bakanlığı AçıklamasıTürkiye'deki ceza ve infaz kurumlarında işkence ve kötü muamelenin kesinlikle olmadığı, ceza infaz sisteminin, insan hak ve onuruna dayalı yaklaşımlarıyla, batı hukuk sistemleri içerisinde saygın konumunu sürdürmeye ve geliştirmeye devam ettiği bildirildi.
 • 24 Ekim 2016 15:41Eski Cezaevi Silah Fabrikası OlduEski Cezaevi Silah Fabrikası OlduDoğu Karadeniz Bölgesi’nde 70’li, 80’li yıllarda kaçak olarak üretilen silah üretiminin legal hale getirilmesi ve devletin gözetiminde yapılması amacıyla 1991 yılında başlatılan silah projesi, Ordu’da yeniden başladı.
 • 24 Ekim 2016 15:32Ordu'ya Kurulan Silah FabrikasıOrdu'ya Kurulan Silah FabrikasıOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'da kurulan silah fabrikasına ilişkin, "Yaklaşık 10 milyon liraya mal olan bu yatırım bölgemiz adına son derece önemli ve büyük bir yatırımdır.
 • 24 Ekim 2016 14:55Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden "İşkence" AçıklamasıAdalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında “Silivri Cezaevi’nde İğneli İşkence” başlığı ile verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
 • 24 Ekim 2016 14:18Özbekistan'da Cumhurbaşkanı Seçimine DoğruÖzbekistan'da Cumhurbaşkanı Seçimine DoğruÖzbekistan Merkez Seçim Komisyonunun, dört siyasi partinin 4 Aralık'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi için gösterdikleri adayları kabul ettiği bildirildi.
 • 24 Ekim 2016 12:14Türk Öğrenciler Dünya Satranç ŞampiyonasındaTürk Öğrenciler Dünya Satranç ŞampiyonasındaDünyanın farklı ülkelerinden kilometrelerce yol yapıp, Batum'da toplanmış koca bir salon dolusu çocuktan çıt çıkmıyor.
 • 24 Ekim 2016 08:24AK Parti Kampında Şaban Dişli ve Hüseyin Çelik SancısıAK Parti Kampında Şaban Dişli ve Hüseyin Çelik SancısıAK Parti kampında bazı milletvekilleri, kardeşi darbeci askerler arasında olan Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin istifa etmesi gerektiğini imâ etti. Kampta Hüseyin Çelik'e de tepki vardı.
 • 23 Ekim 2016 22:09Darbe Talimatının Ayrıntıları Ortaya Çıkmaya BaşladıDarbe Talimatının Ayrıntıları Ortaya Çıkmaya BaşladıİZMİR'de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 265 sanık hakkındaki 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan 1300 sayfalık iddianamenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.
 • 23 Ekim 2016 19:53Bozdağ: Türkiye Cezaevlerinde İşkence YokturBozdağ: Türkiye Cezaevlerinde İşkence YokturAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye ceza ve tutukevlerinde, kötü muamele ve işkencenin olmadığını, bunun aksini söyleyenlerin, iddialarını ispat etmezlerse müfteri olacaklarını bildirdi.
 • 23 Ekim 2016 19:21Bozdağ: Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde Kötü Muamele de İşkence de Yok (2)Bozdağ: Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde Kötü Muamele de İşkence de Yok (2)İŞKENCE İDDİALARINI ARAŞTIRMAK İÇİN BAKANLIKTA BİRİM OLUŞTURULDUADALET Bakanı Bekir Bozdağ, ceza ve tutukevlerinde kötü muamele ve işkence olduğuna dair iddiaları yalanlayarak, "Türkiye'yi kötü muamele ve işkence ile suçlayanlar; kötü muamele ve işkenceyi nerede, kime, kimin, ne vakit ve nasıl yaptığını da açıklamalı. Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele de işkence de yoktur.
 • 23 Ekim 2016 16:33Fetö'nün Darbe Girişimi İzmir İddianamesinde (2)Fetö'nün Darbe Girişimi İzmir İddianamesinde (2)İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 267 şüpheli hakkında hazırlanan ve mahkemeye sunulan iddianamede, örgüt mensuplarının kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili olarak kullandıkları kodlara da yer verildi.
 • 23 Ekim 2016 11:45Üç Yılda 100 Bin Ağaç Dikti, Hedefi 1 MilyonÜç Yılda 100 Bin Ağaç Dikti, Hedefi 1 MilyonAdalet Bakanlığı Başkontrolörü Hüseyin Erdem, ağaç sevgisi ve başlattığı çalışma ile dikkat çekiyor.
 • 23 Ekim 2016 10:15İzmir Baro Başkanı: Bana Kimse 'Bu Adam Gavur' Diyemezİzmir Baro Başkanı: Bana Kimse 'Bu Adam Gavur' DiyemezİZMİR Barosu seçimlerini kazanarak ikinci dönem için başkanlık koltuğuna oturan Aydın Özcan, adayların yarıştığı seçim kampanyası sırasında rakiplerinin Yunanistan doğumlu olmasını bile propaganda malzemesi yaptığını belirterek, "Burası benim anavatanım. Bana kimse 'bu adam gavur' diyemez. Ben Türk'üm, Türkiye'de benim anavatanım" dedi.
 • 22 Ekim 2016 17:02İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal: Demokrasilerde Herşeye Muktedir Bir Reis Olmaz (2)İSTANBUL Barosu Genel Kurulu'nda başkanlığa yeniden aday olmayan Ümit Kocasakal, 6 yıldır başkan olduğunu belirterek, bu genel kurulda aday olmamasının nedeninin politika olmadığını belirterek, "Aday olmamamın asıl ve temel nedeni kesinlikle politika değildir.