SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 21:30 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Detaylar -Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın röportajı Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" sona erdi.
 • 19:44 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" sona erdi.
 • 19:30 CHP'li Erdem Hakkındaki Fezleke Hazırlandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Paralel Yapı'nın amaçları doğrultusunda 'darbeye teşebbüs' suçunu işlediği iddiasıyla, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke hazırladı.
 • 18:29 Sporda Şiddeti Önleme ve Tahkim Çalıştayı Sona Erdi Sporda Şiddeti Önleme ve Tahkim Çalıştayı Sona Erdi Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı, 2 günlük programın ardından sona erdi.
 • 18:17 TBMM'den Tarihi "Çerkes Ethem" Yanıtı Çerkes Ethem'in ağabeyi Reşit Bey'in kızı mimar ve yazar Güner Kuban'ın (81), Meclis Dilekçe Komisyonu'na başvurarak, belli çevrelerce "hain" olmakla suçlanan amcası için iade-i itibar talebinde bulunması pek bilinmeyen tarihi bir gerçeğin ortaya çıkmasına yol açtı.
 • 17:24 CHP Milletvekili Erdem Hakkında Fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda gerek yayın yoluyla ve gerekse bizzat kaleme aldığı makale ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı yazılarla, 'darbeye teşebbüs' suçunu işlediği" iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırladığı fezlekeyi TBMM'ye gönderdi.
 • 15:58 Toplumsal Barış ve Arabuluculuk' Konulu Konferans Düzenlendi Toplumsal Barış ve Arabuluculuk' Konulu Konferans Düzenlendi TBMM 22’nci ve 23’üncü Dönem Kastamonu Milletvekili, Hukuk, Arabuluculuk, Kültür ve Bilim Derneği (HAKBİL) Başkanı, Arabulucu Av. Musa Sıvacıoğlu, “Toplumsal Barış ve Arabuluculuk” konulu konferans verdi.
 • 15:17 HDP'nin Çözüm Sürecindeki 'Kandil Fotoğrafı' da Fezlekelere Girdi HDP'nin Çözüm Sürecindeki 'Kandil Fotoğrafı' da Fezlekelere Girdi Çözüm sürecinde İmralı- Ankara- Kandil hattında görüşmeleri yürüten HDP heyetinin Kandil'de KCK yöneticileri ile çektirdiği fotoğraf da fezlekelere girdi.
 • 15:05 CHP'li Eren Erdem Hakkında Hükümeti Ortadan Kaldırmaya Teşebbüsten Fezleke CHP'li Eren Erdem Hakkında Hükümeti Ortadan Kaldırmaya Teşebbüsten Fezleke CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında, 'Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs'ten hazırlanan fezleke TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.
 • 14:51 Uluslararası Savcılık Sempozyumu Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde yarın başlayıp iki gün sürecek "Uluslararası Savcılık Sempozyumu"nun açılışına, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca'nın da katılması bekleniyor.
 • 14:15 Türkiye'de Yargı Etiğinin Güçlendirilmesi Projesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Siz hiçbir yere bağlı olmayan veya kendinize, siyasetinize, dini düşüncenize, mensup olduğunuz gruba, tarikata vesaireye bağlı hareket edersiniz o zaman ne yaparsınız, o vicdanla anayasa, yasa ve hukukun aradığı kuralları çiğneyip bir karar tesis edebilirsiniz.
 • 13:16 Türkiye'de Yargı Etiğinin Güçlendirilmesi" Projesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bundan sonraki süreçlerde HSYK toplantılarına katılmamayı kendi açımdan bir gelenek haline getireceğimi de buradan ifade etmek isterim. Çok değişik şekillerde eleştirileri yapılıyor ama biz orada yokuz sadece adımız var, kendimiz orada yokuz” dedi.
 • 13:12 Bursa'da Uluslararası Savcılık Sempozyumu Bursa'da Uluslararası Savcılık Sempozyumu Uluslararası Savcılık Sempozyumu yarın Bursa'da başlıyor.
 • 12:48 Yargıtay Onursal Üyesi Akdoğanlı Son Yolculuğuna Uğurlandı Yaşamını yitiren Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi ve Anayasa Mahkemesi onursal üyesi Ahmet Oğuz Akdoğanlı için tören gerçekleştirildi.
 • 12:29 Adaletin Kalbi Bursa'da Atacak Bursa’da Uluslararası Savcılık Sempozyumu yarın (perşembe) başlıyor.
 • 12:09 Fetö, Yüksek Puan Alanları "Cemaatçi" Diye Fişlemiş İzmir'de "adliyede kadrolaşma ve fişleme" ile "bazı bilgilerin örgüte aktarılması" iddialarıyla ilgili yürütülen "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede, örgütün İzmir Adliyesi'nde kadrolaşmak için, saf dışı bırakılmak istenen kişileri "cemaatçi" diye kötülemek dahil pek çok yönteme başvurduğu belirtildi.
 • 08:38 Halliburton İlk Çeyrekte 2.4 Milyar Dolar Zarar Etti Dünyanın ikinci en büyük petrol sahası hizmet şirketi Halliburton'dan yapılan açıklamada, düşük petrol fiyatları nedeniyle, şirketin 2015'in ilk çeyreğindeki 643 milyon dolarlık zararın bu senenin ilk çeyreğinde 2,4 milyar dolara çıktığı belirtildi.
 • 22:32 Vizesiz AB İçin Son Engel Kalktı, Kolluk Gözetim Komisyonu Kuruluyor Vizesiz AB İçin Son Engel Kalktı, Kolluk Gözetim Komisyonu Kuruluyor AB'nin vizesiz seyahat için şart koştuğu, kolluk görevlilerinin işledikleri suçlar ve disiplin cezası gerektiren eylem ve davranışlarıyla ilgili Kolluk Gözetim Komisyonu kurulmasına ilişkin tasarı yasalaştı.
 • 22:19 Halliburton'ın Zararı 2,4 Milyar Dolara Yükseldi NEW Dünyanın ikinci en büyük petrol sahası hizmet şirketi Halliburton, bu yılın ilk çeyreğindeki zararının 2,4 milyar dolar olduğunu duyurdu.
 • 20:46 Kadrolarla İlgili Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulacak Kolluk Gözetim Komisyonu’nun kurulması hakkındaki kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
 • 18:33 Bakan Kılıç: Şiddetin Temeli Taraftar Değil, Holiganlar Bakan Kılıç: Şiddetin Temeli Taraftar Değil, Holiganlar Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Adalet Akademesi, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun ortaklığında gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek olan "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim çalıştayı" 3 Bakanın katılımı ile start aldı.
 • 17:41 Payas'ın İlk Noteri Açıldı Payas'ın İlk Noteri Açıldı Hatay’ın Payas ilçesinin ilk noteri hizmete açıldı.
 • 17:09 Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu Göreve Başladı Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu Göreve Başladı Almanya'da çocuk istismarlarını araştırmakla görevli özel bir komisyon kuruldu.
 • 16:41 Tika - Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İşbirliği Protokolü TİKA Başkanı Serdar Çam, “Bundan sonraki süreçte de başta Afrika olmak üzere başka pek çok gelişmekte olan ülkeye, Türkiye’nin tecrübelerini, birikimlerini, başarılarını aktarmaya gayret göstereceğiz” dedi.
 • 14:29 Uyap'a Wsıs'den "E-Devlet" Ödülü Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP), Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi'nde (WSIS) e-devlet kategorisinde birincilik ödülünü aldı.
 • 12:57 Cte ve Tika Arasında İşbirliği Protokolü Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, birçok gelişmiş ülkenin, yıllarca Türkiye'ye gelip bazı eleştirilerde bulunduğunu ve Türkiye aleyhinde cezaevleriyle ilgili spekülasyonlar yaptığını belirterek, "Bugün artık Türkiye bu konuda sadece gelişmekte olan ülkelere değil, gelişmiş ülkelere de örnek teşkil edebilecek, onlara ders verebilecek bir konumda olduğunu da gururla göstermektedir" dedi.
 • 12:38 Fikret Orman: Türkiye'de İşler Maalesef Yapılıyormuş Gibi Yapılıyor Fikret Orman: Türkiye'de İşler Maalesef Yapılıyormuş Gibi Yapılıyor Spor Toto Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman, 'Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'na katıldı.
 • 10:43 A4 Kağıdıyla Devletin İki Kurumunu Kandırdılar A4 Kağıdıyla Devletin İki Kurumunu Kandırdılar Hollanda’da 20 yıldır çalışan gurbetçi Yüksel Topçu’nun ülke ekonomisine katkı sağlamak için Türkiye’ye nakil ettiği parası, dolandırıcılar tarafından sahte kimlik ve senetle çekildi.
 • 08:28 ABD Petrol Devleri Halliburton ile Baker Hughes Birleşmesi İptal Edildi Amerika Birleşik Devletleri'nin petrol sahaları hizmet sektöründeki en büyük 2 şirketi Halliburton ile Baker Hughes'ın 2014 yılının Kasım ayından bu yana süren birleşme çabaları sonuçsuz kaldı.
 • 00:32 Dokunulmazlık Teklifi Komisyondan Geçti Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 21:12 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, TBMM Anayasa Komisyonu'nda yaşanan kavgaya ilişkin, "Bu görüntüler, TBMM'ye, milletin meclisine yakışan görüntüler değildir.
 • 18:57 20 Kişilik Katiplik Sınavına Bin 210 Kişi Başvurdu 20 Kişilik Katiplik Sınavına Bin 210 Kişi Başvurdu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sınavın yapıldığı okulun dış görüntüsü Sınavı bekleyen adaylar Sınava giren öğrencilerin içeri girmesi ve uzun kuyruk oluşturması Klavyede son hazırlıklarını yapan adaylar 20 katip kadrosu için bin 210 kişi başvurdu Şanlıurfa Adliyesi'nde 20 katip kadrosu için açılan sınava bin 210 kişi başvuruda bulundu.
 • 17:09 20 Katip Kadrosu İçin Bin 210 Kişi Başvurdu Şanlıurfa Adliyesi'nde 20 katip kadrosu için açılan sınava, bin 210 kişi başvuruda bulundu.
 • 16:57 ABD'de Halliburton-Baker Hughes Birleşmesi İptal Edildi NEW Dünyanın en büyük petrol sahası hizmet şirketlerinden Halliburton ve Baker Hughes birleşmesi iptal edildi.
 • 15:38 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'na Doğru Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye Futbol Federasyonunun katkılarıyla düzenlenecek "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" yarın Sakarya'da başlayacak.
 • 15:25 Dokunulmazlık" Teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda TBMM Anayasa Komisyonu, hakkında dosya olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere toplandı.
 • 13:45 Şanlıurfa'da 20 Kişilik İşe 1210 Başvuru Şanlıurfa'da 20 Kişilik İşe 1210 Başvuru Şanlıurfa'da 20 kişilik işe 1210 başvuruÖmer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA) ? ŞANLIURFA'da, adliyede görev yapacak zabıt katiplerinin belirlenmesi için Adalet Bakanlığı tarafından açılan 20 kişilik kadroya, 1210 kişi başvurdu.
 • 13:03 Şanlıurfa'da 20 Kişilik İşe 1210 Başvuru Şanlıurfa'da 20 Kişilik İşe 1210 Başvuru Height: 1.8em">Adalet Bakanlığı; Şanlıurfa Adliyesi'nde görevlendirilmek üzere 20 zabıt katipliği kadrosu açtı.
 • 10:26 TBMM'de Bu Hafta Meclisin bu haftaki en önemli gündemi, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifi olacak.
 • 13:05 Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Heybet Sivas'ta İncelemelerde Bulundu Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Heybet Sivas'ta İncelemelerde Bulundu Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet Sivas’ta incelemelerde bulundu.
 • 11:43 Yolsuzlukla Mücadeleye "Yeni Eylem Planı" Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Eylem Planı'na yönelik mevzuat değişikliği önerilerinin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların sorumlu kurum ve kuruluşlarca yürütülmesini içeren stratejinin de yer aldığı Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 22:53 HDP'lilere KCK Davasında 15 Yıla Kadar Hapis İstemi HDP'lilere KCK Davasında 15 Yıla Kadar Hapis İstemi Hatip Dicle, Gülten Kışanak, Ahmet Türk gibi isimlerin yargılandıkları Diyarbakır'da görülen KCK davasında savcı mütalaasını açıkladı.
 • 16:12 Arabuluculuk Sempozyumu CVK Park Bosphorus Hotel'de Başladı Sempozyuma Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanlığı Bürokratları ve çok sayıda yüksek yargı mensubu katıldı.
 • 15:17 Yargıtay Başkanı'ndan Acı İtiraf! Yargıya Güven Yüzde 30'lara Düştü Yargıtay Başkanı'ndan Acı İtiraf! Yargıya Güven Yüzde 30'lara Düştü Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Geçmişte yargıya güven yüzde 70 idi, şimdi yüzde 30'lara düştü." dedi.
 • 13:03 Tüfenkci: Tüfenkci: "Tek Pencere Sistemi Haziran Başı İtibarıyla Hayata Geçmiş Olacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin soruları cevaplaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AA Editör Masası'na konuk oldu: (3) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çek Yasası'nda bazı düzenlemeler yapacaklarını belirterek, "Bunları da kamuoyu görüşüne açtık. Dönüşler hep olumlu. Yakında iflas ertelemeye yönelik düzenlemeyle Meclise sevk edeceğiz.
 • 12:26 Tüfenkci: Tüfenkci: "Çek Yasasında Bazı Düzenlemeler Yapacağız" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci "Çek yasasında bazı düzenlemeler yapacağız. Bunları da kamuoyu görüşüne açtık. Dönüşler hep olumlu. Yakında iflas ertelemeye yönelik düzenlemeyle birlikte Meclis'e sevk edeceğiz.
 • 19:48 Erdoğan'a Hakaret' Yasasının Feshi İçin Taslak Hazır Erdoğan'a Hakaret' Yasasının Feshi İçin Taslak Hazır Alman Adalet Bakanlığı'nın ceza hukukundaki yabancı devlet adamlarına hakaret yasasının feshi için hazırladığı taslak basına yansıdı.
 • 14:33 Tekirdağ - 85 İnfaz Koruma Memuru İçin 886 Kişi Başvurdu Tekirdağ - 85 İnfaz Koruma Memuru İçin 886 Kişi Başvurdu 85 infaz koruma memuru için 886 kişi başvurduTEKİRDAĞ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne alınacak 85 infaz koruma memuru için 886 kişi başvuruda bulundu.
 • 12:08 Arabuluculuk, Uluslararası Boyutta İstanbul'da Tartışılacak ’Uluslarararası Arabuluculuk Sempozyumu’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanlığı ve Yargıtay işbirliğinde, 29-30 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek.
 • 10:46 Cezaevlerinde 187 Bin Kişi Bulunuyor Adalet Bakanlığı verilerine göre, cezaevlerinde 161 bin 165'i hükümlü, 26 bin 482'sı tutuklu olmak üzere toplam 187 bin 647 kişi bulunuyor.