07:2800
SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Genel Kurul'da, Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkındaki idare mahkemesi kararları gündeme geldi CHP Grup Başkanvekili Gök, Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdiğini kaydetti Adalet Bakanı Bozdağ, önce 5. İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararının bölge idare mahkemesince kaldırıldığını belirtti, daha sonra bu sözlerini düzelterek, "Kusura bakmayın. (Bugün 02:07)

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Hakim ve savcı ücretlerinde artış, aramalarda kuvvetli şüpheyi makul şüpheye dönüştüren, Danıştay ve Yargıtay'da üye ve daire sayısı artışını öngören teklifin 1. bölümünde yer alan 20 madde kabul edildi Danıştay ve Yargıtay üyesi seçilebilmek için hakimlik ve savcılık mesleğindeki 20 yıllık kıdem şartı 17 yıla düşürülüyor Noterler işlemlerini elektronik imza kullanarak da yapabilecek. (Bugün 02:06)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Yolculara ait yeni kalıntılar cuma günü Hollanda’ya getirilecek Eindhoven Havaalanı’nda düzenlenecek törene Hollanda Başbakanı katılacak. (Dün 17:07)

   

  Çocuklar İçin Adalet Projesi Kapanış Toplantısı - Bozdağ

  Çocuklar İçin Adalet Projesi kapanış toplantısı-Adalet Bakanı Bozdağ: -"Cezaevlerindeki bütün insanlarımızı, sevdiklerinin, ailelerinin devletimize emaneti olarak görüyoruz. (Dün 14:59)

   

  Çocuklar İçin Adalet Projesi Kapanış Toplantısı - İslam

  Çocuklar İçin Adalet Projesi kapanış toplantısı-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: -"Sürekli iyileştirme bakış açısıyla çocuklara gerek aile ortamında gerekse diğer mecralarda adaletli bir hayat sağlamada yolun daha başında olduğumuzu kabul ediyoruz"-"Özellikle toplumsal süreçlerde çocuğun karşılaştığı risklerin asgariye indirilmesi ve çocuğun adaletli bir sosyal ortamda yaşayabilmesi için daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz"ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı (Dün 14:57)

   

  Adalet Artık Daha 'Çocuk Dostu' Olacak

  Adalet Artık Daha "Çocuk Dostu" Olacak

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Çocuklar için adaleti suça sürüklendikten sonra değil, suça bulaşmadan önceki aşamada da önemsememiz ve bunun üzerinde ciddiyetle hep beraber durmamız gerekmektedir” dedi. (Dün 14:44)

   

  182 Bin 308 Çocuk Sanık Sandalyesine Oturdu

  182 Bin 308 Çocuk Sanık Sandalyesine Oturdu

  'Türkiye'de Çocuklar İçin Adalet' çalışmasına göre, 2013 yılı içinde açılan davalarda çocuk sanık sayısı 182 bin 308 kişi olarak belirlendi. (Dün 14:32)

   

  Çocuklar İçin Adalet Projesi Kapanış Toplantısı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: ''Sürekli iyileştirme bakış açısıyla çocuklara gerek aile ortamında gerekse diğer mecralarda adaletli bir hayat sağlamada yolun daha başında olduğumuzu kabul ediyoruz'' ''Özellikle toplumsal süreçlerde çocuğun karşılaştığı risklerin asgariye indirilmesi ve çocuğun. (Dün 14:08)

   

  Çocuklar İçin Adalet Projesi Kapanış Toplantısı

  Adalet Bakanı Bozdağ: "Cezaevlerindeki bütün insanlarımızı, sevdiklerinin, ailelerinin devletimize emaneti olarak görüyoruz. (Dün 14:05)

   

  Abdullah Öcalan Eve Çıkıyor

  Abdullah Öcalan Eve Çıkıyor

  Çözüm Süreci kapsamında, Abdullah Öcalan'ın Adalet Bakanlığı'na bağlı İmralı Adası'nda bulunan Mete Tesisleri'ne geçirileceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. (Dün 13:19)

   

  TBMM Komisyonları Rapor Hazırlıyor Fakat Yaptırımı Yok

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda, Meclis Komisyonlarının yaptırım gücünün olmaması tartışıldı. (Dün 13:08)

   

  Adliyelerde Basın Sözcüsü Dönemi

  Adliyelerde Basın Sözcüsü Dönemi

  Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, en önemli projelerinden birinin adliyelerde ’basın sözcülüğü’ olduğunu ifade ederek, "Bir olayda basın mensuplarımız adliyeye geliyor ancak bilgi alacak kimse bulamıyordu. (Dün 12:40)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 07:28:08. #1.13#