SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

 • 13:20Aso'da Arabuluculuk Merkezi AçıldıAnkara Sanayi Odası (ASO) bünyesinde, iş hayatında yaşanan hukuki uyuşmazlıkların mahkemeye taşınmadan çözümlenmesi amacıyla ASO Tahkim, Arabuluculuk ve Uzlaştırıcılık Merkezi (ASOTAUM) açıldı.
 • 12:29Aso, Tahkim, Arabuluculuk ve Uzlaştırıcılık Merkezi'nin Açılışı YapıldıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, açılışını yaptıkları Arabuluculuk ve Uzlaştırıcılık Merkezi’nin (ASOTAUM) uzlaşma kültürünün gelişmesine katkı sağlayacağını umduğunu söyledi.
 • 12:28HDP'li Yüksekdağ Hakkında Fezleke HazırlandıHDP'li Yüksekdağ Hakkında Fezleke HazırlandıŞanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında hazırladığı fezlekeyi, Adalet Bakanlığı'na gönderdi.
 • 12:00Servet Buharlaştırma' Davasında Bankayı Halka Şikayet EttiServet Buharlaştırma' Davasında Bankayı Halka Şikayet EttiMersin'in Tarsus İlçesi'nde 10 yıl önce ölen gayrimenkul zengini Yusuf Ocakoğlu'nun oğlu Burhan Ocakoğlu, babasının bankadaki servetinin 'Buharlaştırıldığı' iddiasıyla açılan davada ortaya çıkan yeni kanıtlarla ilgili ek iddianame hazırlanması gerektiğini savundu.
 • 11:39Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Hakkında FezlekeŞanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında, "Sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerinden dolayı, fezleke düzenledi.
 • 10:35Elbistan Adliye Sarayı 20 Milyon TL'ye Mal OlacakElbistan Adliye Sarayı 20 Milyon TL'ye Mal OlacakElbistan Adliye Sarayı’nın inşaatı önümüzdeki günlerde başlayacak.
 • 20:50Almanya'da İki Gazetecinin Vatana İhanetle SuçlanmasıAlmanya Adalet Bakanı Heiko Maas, iki gazeteci hakkında "vatana ihanet" suçlamasıyla soruşturma açan Başsavcı Harald Range'yi görevden aldı.
 • 20:40Vatana İhanet' Soruşturması Görevine Mal OlduVatana İhanet' Soruşturması Görevine Mal OlduAlmanya Adalet Bakanı Heiko Maas, 'vatana ihanet' suçlamasıyla iki gazeteci hakkında soruşturma açan Federal Başsavcı Harald Range'nin görevden alındığını duyurdu.
 • 18:22Muhalefet "Vatana İhanet" Tartışmasında Federal Meclis'i Göreve ÇağırdıAlmanya'da muhalefet partileri, Federal Meclis’in yayınladıkları belgelerden dolayı haklarında vatana ihanet soruşturması açılan 2 gazeteci olayını gündemine alması için harekete geçti.
 • 17:47ABD Adalet Bakanlığı, Deutsche Bank Aleyhinde Soruşturma BaşlattıAmerika Birleşik Devleti Federal Savcılığı, Deutsche Bank çalışanlarının bu sene içerisinde Rus müşterileri adına yaptığı milyar dolarlık alım satımlarını araştırıyor.
 • 17:10Beşiktaş Belediyesi'nden Türkiye'de Bir İlkBeşiktaş Belediyesi'nden Türkiye'de Bir İlkTürkiye’de bir ilke imza atan Beşiktaş Belediyesi, vatandaşların aralarında doğan hukuki anlaşmazlıkları daha kolay çözüme kavuşturmak amacıyla Arabuluculuk İtilaf Çözüm Merkezi’ni hizmete açtı.
 • 14:08Mavi Marmara'ya Saldırı Davası - Suç DuyurusuMavi Marmara'ya Saldırı Davası - Suç DuyurusuMavi Marmara'ya saldırı davasının mağdurlarından Çiğdem Topçuoğlu'nun basın açıklaması Mavi Marmara'ya saldırı davasının mağdur ve müştekileri, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Rau Aluf Gabiel Ashknazi'nin de yer aldığı 4 sanık hakkında mahkemenin çıkardığı kırmızı bülten kararının henüz İnterpol'e ulaştırılmadığı gerekçesiyle Adalet ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:50Mavi Marmara'ya Saldırı DavasıMavi Marmara'ya saldırı davasının mağdur ve müştekileri, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Rau Aluf Gabiel Ashknazi'nin de yer aldığı 4 sanık hakkında mahkemenin çıkardığı kırmızı bülten kararının Interpol'e ulaştırılmadığı gerekçesiyle Adalet Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:21Yetkisiz Mahkemenin "Tahliye" Kararına Uyulması Talebine Ret"Paralel yapı"ya yönelik soruşturmada tutuklanan ve yetkisi olmadığı halde dönemin İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer'in tahliyesine karar verdiği şüphelilerden eski İstanbul Mali Şube Teknik Büro Amiri Mustafa Demirhan ile komiser Mehmet Fatih Yiğit'in, tahliye müzekkeresinin iadesi ve tutukluluk kararının yok sayılması talebi reddedildi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "emniyetteki paralel yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklanan ve 25 Nisan'da dönemin İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer'in, yetkisi olmadığı halde tutuklu birçok şüpheliyle beraber tahliyesine karar verdiği Demirhan ve Yiğit'in avukatı Engin Emrah Biçer, 25 Nisan'da verilen tahliye kararlarını yok hükmünde sayan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'ne 24 Haziran'da başvurarak, "tahliye kararlarının uygulanması ve infazının gerçekleşmesi" talebinde bulundu.
 • 12:59Mavi Marmara Mağdurlarından Suç DuyurusuMavi Marmara Mağdurlarından Suç DuyurusuHaber-Kamera: Ümit TÜRK İSTANBUL/ DHA "Mavi Marmara" gemisine yönelik saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları, aralarında olay tarihinde İsrail Genelkurmay Başkanı olan Rau Aluf Gabiel Ashknazi'nin de bulunduğu 4 sanık hakkında İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 26 Mayıs 2014'te çıkarılan kırmızı bülten kararını interpole göndermediği gerekçesiyle Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri hakkında, "Görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla savcılığa şikayette bulundu.
 • 12:48Mavi Marmara Mağdurlarından İki Bakanlığa Suç DuyurusuMavi Marmara Mağdurlarından İki Bakanlığa Suç DuyurusuMavi Marmara'da hayatını kaybedenlerin yakınları, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 12:14Mavi Marmara Mağdurlarından Arınç'a: Beyefendi Olarak Susmasını Bil!Mavi Marmara Mağdurlarından Arınç'a: Beyefendi Olarak Susmasını Bil!Akdeniz'in uluslararası sularında İsrail tarafından saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybedenlerin yakınları, kırmızı bülten formlarının Interpol’e gönderilmesine engel olan Türk yetkililer hakkında suç duyusunda bulundu.
 • 02:28Bakanlık AtamalarıBaşbakan Yardımcılığı ve Sağlık Bakanlığı bünyelerinde yapılan atamalar ve Adalet Bakanlığı görevlendirmesi Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 16:50Merkel, Gazetecilere 'Vatana İhanet' Soruşturmasına Mesafe KoyduAlmanya Başbakanı Angela Merkel, iki gazeteciye Alman İç İstihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı‘na (BfV) ait gizli belgeleri yayımladığı gerekçesiyle başlatılan vatana ihanet soruşturmasına mesafe koydu.
 • 09:24Yargıtay: Restoran ve Barlarda Radyo ve Televizyonla Müzik Yayını SerbestYargıtay: Restoran ve Barlarda Radyo ve Televizyonla Müzik Yayını SerbestYargıtay, restoran ve bar gibi işletmelerde müzik eserinin radyo veya televizyondan yayınlanmasının, yapımcı ve sanatçının mali haklarını ihlal etmeyeceğine karar verdi.
 • 20:03İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Zekeriya Öz'e İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Zekeriya Öz'e "Tweet" Soruşturmasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili sosyal paylaşım sitesindeki sözleri için soruşturma başlattı.
 • 18:04Almanya'da Basın Özgürlüğüne Destek YürüyüşüAlmanya'da Basın Özgürlüğüne Destek YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplanan kalabalıktan görüntüler- Konuşmacı- Pankart taşıyanlar- Yürüyüşe katılanlar toplu halde Almanya'da basın özgürlüğüne destek yürüyüşü- Almanya'da iç istihbarat örgütünün gizli belgelerini yayınladıkları gerekçesiyle haklarında vatana ihanet suçlamasıyla soruşturma başlatılan iki gazeteciye destek için yürüyüş gerçekleştirildi Almanya'da haklarında vatana ihanet suçlamasıyla soruşturma açılan Netzpolitik adlı internet portalı çalışanları Andre Meister ve Markus Beckedahl'e destek için bir yürüyüş düzenlendi.
 • 17:31Almanya'da Basın Özgürlüğüne Destek YürüyüşüAlmanya'da haklarında vatana ihanet suçlamasıyla soruşturma açılan Netzpolitik adlı internet portalı çalışanları Andre Meister ve Markus Beckedahl'e destek için bir yürüyüş düzenlendi.
 • 16:07Zonguldak - Şehit Polis, 1,5 Yıldır Görmediği Kızına Hasret GitmişZonguldak - Şehit Polis, 1,5 Yıldır Görmediği Kızına Hasret GitmişŞehit polis, 1,5 yıldır görmediği kızına hasret gitmiş DİYARBAKIR'ın Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan Zonguldaklı polis memuru 37 yaşındaki Tansu Aydın'ın, ilk eşinden olan kızı 5 yaşındaki Yağmur'u, geçen yıl 26 Şubat'ta boşandıktan sonra mahkeme kararına rağmen hiç görmediği ve ona hasret gittiği ortaya çıktı.
 • 15:52Şehit Polis, Hiç Görmediği Kızına Hasret GitmişŞehit Polis, Hiç Görmediği Kızına Hasret GitmişDiyarbakır'da PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan polis memuru Tansu Aydın'ın, ilk eşinden olan kızı Yağmur'u, hiç görmediği ortaya çıktı.
 • 12:24CHP İzmir Miletvekili Yiğit'ten Hacı Bektaş Veli Kültür Araştırma Derneğine ZiyaretCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Kayseri Hacı Bektaş Veli Kültür Araştırma Derneğini ziyaret etti.
 • 10:12Adli Destekte Yeni DönemAdalet Bakanlığı, mağdurlara suç sonrası destek olma, rehberlik hizmeti sunma ve yeni mağduriyetler yaşanmasının önüne geçmek amacıyla yeni bir adli sosyal destek hizmet modeli için çalışmalara başladı.
 • 16:03Demirtaş: Demirtaş: "Erdoğan'ın Esas Hedefi PKK'ya Silah Bıraktırmak Değil"IŞİD ve PKK terör örgütlerine dönük hava operasyonların başlamasıyla tüm gözler Türkiye'ye çevrildi.
 • 14:15Figen Yüksekdağ Hakkında Soruşturma BaşlatıldıFigen Yüksekdağ Hakkında Soruşturma BaşlatıldıŞanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında soruşturma başlattı.
 • 12:51Demirtaş'a SoruşturmaDemirtaş'a SoruşturmaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl ekim ayında yaşanan olaylarla ilgili HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.
 • 12:01Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Hakkında SoruşturmaHdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Hakkında SoruşturmaŞanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, Suruç İlçesi'nde katıldığı bir kutlamadaki, "Biz sırtımızı Rojava'ya, Kobani'ye, IŞİD vahşetine karşı direnen halklara, insanlık mücadelesi yürüten YPG- YPJ'ye dayıyoruz.
 • 18:59Başsavcı Solmaz: Demirtaş Hakkında 6-8 Ekim Olaylarıyla İlgili Soruşturma SürüyorDiyarbakır cumhuriyet Başsavcılığı'nın, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 6- 8 Ekim 2014'teki Kobani olayları nedeniyle soruşturma başlattığı ortaya çıktı.
 • 18:25Adalet Bakanlığı: Danimarka'da Norveçli Olma GüzelÖzellikle göçmen kökenlilerin yazlık ev (hytte) satın almalarına yönelik sert kurallar olmasına rağmen, Danimarka'da en çok ev sahibi olanların Norveçliler olduğu açıklandı.
 • 17:58Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Selahattin Demirtaş Hakkında Soruşturma BaşlattıDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Selahattin Demirtaş Hakkında Soruşturma BaşlattıDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl 6-8 Ekim'de yaşanan olaylarla ilgili HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.
 • 11:59Hiçbir Adalet Bakanının Yapmadığı Hukuksuzluğu Tarafsız Geçinen İpek Yaptı'Hiçbir Adalet Bakanının Yapmadığı Hukuksuzluğu Tarafsız Geçinen İpek Yaptı'CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, hiçbir dönemde siyasi niteliği olan, vasfı olan hiçbir adalet bakanının yapmadığı hukuksuzlukların tarafsız diye geçinen bugünün Adalet Bakanı Kenan İpek tarafından yapıldığını söyledi.
 • 20:07CHP ve MHP'nin Çözüm Sürecine Yönelik Eleştirileri Büyük Ölçüde Haklıdır'CHP ve MHP'nin Çözüm Sürecine Yönelik Eleştirileri Büyük Ölçüde Haklıdır'Çözüm süreci konusunu ağızlarında sakız gibi çiğneyenlere karşı da değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ta başlangıçtan bu yana bu süreç istismar edilmiştir ve istismar edildikçe de Cumhuriyet Halk Partisinden, Milliyetçi Hareket Partisinden de bazen politik söylemlerle bazen de esasa yönelik eleştiriler gelmiştir.
 • 15:41Almanya'da Bakanlar Kurulu Toplantısı 13 Dakika SürdüAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in yaz tatilinde olması nedeniyle bugün Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel'in yönettiği Bakanlar Kurulu toplantısı sadece 13 dakikada sona erdi.
 • 14:59Dershane Avukatı: Vergilerle İlgili İhmal Olsa İlgili Kurumlar Gerekeni YaparKahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Kahramanmaraş Emniyeti'nde görevli polisler, il genelinde faaliyet gösteren okul ve dershanelere baskın düzenledi.
 • 14:57Hdp'li Milletvekili Zeydan Hakkında FezlekeHDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan hakkında, dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı.
 • 13:31Bakanlık Uyardı: Mülki ve Adli Erkana Saldırı OlabilirBakanlık Uyardı: Mülki ve Adli Erkana Saldırı OlabilirAdalet Bakanlığı'nca tüm adliyelere gönderilen yazıda mülki ve adli amir, emniyet ve üst düzey askeri görevlilere yönelik bombalı saldırı olabileceği uyarısı yapıldı.
 • 10:03Selahattin Demirtaş Hakkında Fezleke HazırlandıSelahattin Demirtaş Hakkında Fezleke HazırlandıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Süleyman Soylu tarafından yapılan suç duyurusu üzerine fezleke düzenlendi.
 • 09:12ABD'de Plaja Terör Saldırısı Önlendi'ABD'de Plaja Terör Saldırısı Önlendi'ABD'de güvenlik güçleri Florida'da plajda eylem düzenlemeyi planladığı gerekçesiyle bir IŞİD şüphelisini yakaladı.
 • 00:27ABD'de İsrail Casusluğundan Tutuklu Pollard Kasımda Serbest KalacakABD'de İsrail adına casusluk yaptığı gerekçesiyle 1985'ten beri tutuklu bulunan Jonathan Pollard'ın kasım ayında serbest bırakılacağı bildirildi.
 • 18:30Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi"Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, "Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi" ile Kapalıçarşı esnafı arasındaki anlaşmazlıkların mahkemeye gitmeden çözülmesinin amaçlandığını bildirdi.
 • 17:26Adalet Bakanlığı'ndan Adliyelere Terör UyarısıAdalet Bakanlığı'nın adliyelere gönderildiği yazıyla bölücü terör örgütünün silahlı bombalı ve kamu görevlilerini kaçırma planlarına karşı güvenlik tedbirlerinin aldırılması istendi.
 • 15:58Gezi Protestocusu Avukatlara 2 Yıl Sonra DavaGezi eylemleri sırasında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı içerisinde eylem yaparken müdahale edilerek gözaltına alınan avukatlar hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
 • 10:30MİT ve Emniyet Görevlisinin Suruç'ta Olay Yerinde Olmaması Oldukça Manidar'Adana ve Hatay'da 'silah ve mühimmat' taşıdıkları iddiasıyla durdurulan MİT’e ait TIR'lar davasında tutuklanan Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman, Suruç’ta katledilen 32 vatandaşın içinde bulunduğu grubun polis ve istihbaratın takibinde bulunmamasının mümkün olmadığını söyledi.
 • 09:48Cinayet Romanları Yazarı Ann Rude ÖldüAmerikalı cinayet romanları yazarı Ann Rule, 83 yaşında hayata veda etti.
 • 09:30Posof Adliyesi Arşivi YenileniyorPosof Adliyesi Arşivi YenileniyorPosof Cumhuriyet Başsavcılığı adliye arşivini yenileme çalışması başlattı.
 • 23:26Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Öyle bir hava estireceklerdi ki 'kendileri dışında herkes DEAŞ'a destek veriyor'... 'Dolayısıyla da onları cezalandırma hakkına PKK sahip'. Biz böyle bir başı bozukluğu izin verir miyiz?