SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

17:14
Mahkumlardan 80 Yıllık Kanunla Yiyecek ve Elektrik Parası Alınıyor' CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, cezaevinde yatan hükümlü ve tutuklulardan, 1934 yılında çıkarılan 2548 sayılı kanunla zorla yiyecek bedeli ve elektrik parası alındığını bildirdi.
16:46
Adalet Bakanlığı Önünde Müdahale: 4 Liseli Gözaltında Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan için Adalet Bakanlığı önünde eylem yapan liseli gruba polis müdahale etti.
Adalet Bakanlığı Önünde Müdahale: 4 Liseli Gözaltında
15:45
Serap Eser Dosyası Avukatlarından İdris Naim Şahin'e Suç Duyurusu Küçükçekmece’de molotofkokteylli saldırıda ölen lise öğrencisi Serap Eser’le ilgili davada aldıkları iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan ve otobüs şoförü Recep Keskin’i ’’öldürmeye teşebbüs’’ suçundan da yargılanması devam eden hükümlü 2 çocuğun avukatları, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.
15:45
Hdp'li Kaplan Açıklaması "İç güvenlik paketi ülkede demokratikleşme ortamını tamamen ortada kaldıracak" "Adalet Bakanlığı'nın Uludere ile ilgili AYM'ye gönderdiği savunma hukuk adına bir skandal"
14:51
İett Otobüsüne Molotofkokteylli Saldırı Davası Saldırıda otobüs şoförü Recep Keskin'i ''öldürmeye teşebbüs'' suçundan 2 kişinin yargılanmasına devam edildi.
İett Otobüsüne Molotofkokteylli Saldırı Davası
14:44
Serap Eser Sanıklarından 'Asıl Failler Bulunsun' Başvurusu Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Serap Eser’i öldüren molotofu atanın MİT elemanı olduğu şeklindeki ifadeleri üzerine dava sanıklarının avukatları, suç duyurusunda bulundu.
Serap Eser Sanıklarından 'Asıl Failler Bulunsun' Başvurusu
14:40
Serap Eser Davası: Mahkeme, İdris Naim Şahin'in Açıklamalarını Meclis'e Soracak Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, “Serap'ın öldüğü otobüse molotofu atan MİT elemanıydı.
14:36
Sahte Diplomada Da, Hakimlik Sınavında da Adı Geçenler Ak Partili Çıktı Sahte diploma ile TÜBİTAK'a girdiği ve kısa sürede müdürlüğe yükseldiği belirlenen Hasan Başaran'ın, eski Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün yeğeninin eşi olduğu ortaya çıktı.
14:28
CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması "Pandora'nın kutusu açılmıştır.
14:14
Serap Eser Davası: Mahkeme İdris Naim Şahin'in İddialarını TBMM'ye Sordu Mahkeme lise öğrencisi Serap Eser davasından ceza alan iki sanığın, aynı otobüsün şoförünü öldürmeye teşebbüs suçundan yargılandığı davada, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, 'Yapanlar MİT elemanıydıö şeklindeki açıklamasının incelenmesini ve açıklamanın ihbar kabul edilerek bu konuda işlem yapılıp yapılmadığının TBMM'ye sorulmasına karar verdi.
Serap Eser Davası: Mahkeme İdris Naim Şahin'in İddialarını TBMM'ye Sordu
13:35
Cumhurbaşkanının Türk Okullarını Şikayet Etmesini Anlamak Mümkün Değildir" CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk vatandaşlarını ve Türk okullarını şikayet etmesini eleştirdi.
13:34
Cezaevinde Karne Heyecanı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlülerin çocuklarının eğitim aldığı İstanbul Bakırköy Adalet Anakolu'nda karne töreni düzenlendi.
12:01
Serap Eser Davası: Mahkeme İdris Naim Şahin'in İddialarını TBMM'ye Sordu Mahkeme lise öğrencisi Serap Eser davasından ceza alan iki sanığın, aynı otobüsün şoförünü öldürmeye teşebbüs suçundan yargılandığı davada, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, "Yapanlar MİT elemanıydı" şeklindeki açıklamasının incelenmesini ve açıklamanın ihbar kabul edilerek bu konuda işlem yapılıp yapılmadığının TBMM'ye sorulmasına karar verdi.
11:09
Uludere Tazminatları Başbakanlığın Hesabına İade Edildi Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarına verilmek üzere gönderilen tazminatların, ailelerin almaması nedeniyle Başbakanlığın hesabına iade edildiği ortaya çıktı.
Uludere Tazminatları Başbakanlığın Hesabına İade Edildi
11:03
Norveçli Mahkumlar Cezalarını Hollanda'da Çekecek Norveç'teki 242 mahkum, bu ülke hapishanelerindeki kapasite sorunundan dolayı cezalarını Hollanda'da çekecek.
21:01
Konya Adalet Bakanlığı İzin Verdi, Konya'da Liseli Genç Yargılanacak Adalet Bakanlığı izin verdi, Konya'da liseli genç yargılanacak KONYA'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği suçlamasıyla tutuklanan ve yapılan itiraz sonucu 2 gün sonra tahliye olan lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A.'nın 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan yargılanmasına Adalet Bakanlığı izin verdi.
Konya Adalet Bakanlığı İzin Verdi, Konya'da Liseli Genç Yargılanacak
19:47
Askeri Yargı Kanunlarında Değişiklik Askeri Hakimler Kurulu oluşturulmasını öngören kanun tasarısı TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi Askeri Hakimler Kurulu Milli Savunma Bakanı ile bakanın teklifi ve Başbakanın onayı ile birinci sınıf askeri hakimler arasından seçilen 4 üyeden oluşacak Kurul askeri hakimlerle ilgili mesleğe kabul etme, atama ve nakletme, yıllık ve mazeret izinleri dışındaki her türlü izinleri verme, birinci sınıfa ayırma ve birinci sınıf olma, disiplin cezası verme ve disiplin cezalarını sicilden silme,
19:21
Bakanlık Onayladı, Liseli Genç Erdoğan'a Hakaretten Yargılanacak Konya'da Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği suçlamasıyla tutuklanan lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A.'nın yargılanmasına, Adalet Bakanlığı izin verdi.
Bakanlık Onayladı, Liseli Genç Erdoğan'a Hakaretten Yargılanacak
18:48
Bozdağ - Adalet Bakanlığı-İnsan Hakları Kurumu İstişare Toplantısı Adalet Bakanlığı-İnsan Hakları Kurumu istişare toplantısı- Adalet Bakanı Bozdağ: "(Doğu Perinçek davası) Daire bu konuda yapılan temyizi haklı görür, Türkiye'nin aleyhine karar verirse bunun Türkçesi, çok net söylüyorum: AB'nin üzerine bina edildiği değerlerin AİHM tarafından reddi, inkarı anlamına gelir. AB'nin üzerinde yükseldiği değerlerin artık hükmünün kalmadığının AİHM tarafından tescili anlamına gelir"- "Türkiye'de cezaevlerinde gazetecilik faaliyeti nedeniyle tutuklu hiçbir gazeteci
Bozdağ - Adalet Bakanlığı-İnsan Hakları Kurumu İstişare Toplantısı
18:00
Adalet Bakanlığı ile İnsan Hakları Kurumu İstişare Toplantısı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, şu anda Türkiye cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olarak 159 bin 31 insanının bulunduğunu belirterek, "Türkiye’de 2002 yılında 28 bin tutuklu varken, 2014 yılında bugün itibariyle 22 bin 420 tutuklu vardır Türkiye cezaevlerinde.
17:57
Adalet Bakanlığı-İnsan Hakları Kurumu İstişare Toplantısı Adalet Bakanı Bozdağ: "(Doğu Perinçek davası) Daire bu konuda yapılan temyizi haklı görür, Türkiye'nin aleyhine karar verirse bunun Türkçesi, çok net söylüyorum: AB'nin üzerine bina edildiği değerlerin AİHM tarafından reddi, inkarı anlamına gelir. AB'nin üzerinde yükseldiği değerlerin artık hükmünün.
17:42
Adalet Bakanı Bozdağ, Soruları Yanıtladı Açıklaması "(Gülen hakkındaki yakalama kararı) Henüz Adalet Bakanlığı diğer bakanlıklara göndermedi, çünkü karar bize de intikal etmedi" "(4 eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararı) 17 25 Aralık, Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti hükümetine dönük siyasal hedefleri olan, yargıyı kullanılarak yapılan bir teşebbüstür.
17:01
Adalet Bakanlığı, 34 Kişinin Öldüğü Uludere İçin Aym'ye Görüşünü Bildirdi Adalet Bakanlığı, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarının Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptığı başvuru üzerine görüşünü mahkemeye gönderdi.
16:20
Bakan Bozdağ: Bu Oyun Meclis'te Sona Erdirilmiştir Adalet Bakanı Bozdağ, 4 eski bakanla ilgili karara değinerek, "Türkiye'de hiç kimse Türkiye'nin yargısını herhangi bir siyasi maksatla kullanamaz." dedi.
Bakan Bozdağ: Bu Oyun Meclis'te Sona Erdirilmiştir
15:46
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu Komisyon toplantısında Adalet Bakanlığı yetkilileri çeşitli sunumlar gerçekleştirdi Adalet Bakanlığı Sunumundan: "Failin yaşı, eğitimi, mesleği şiddet için koruyucu, engelleyici değişkenler değildir.
15:00
DHKP-C Üyesi, Midilli'de Hakim Karşısına Çıktı AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığına yönelik lav silahlı ve bombalı saldırıya karıştığı ileri sürülen DHKP-C üyesi Hasan Biber, Midilli'de hakim karşısına çıktı.
DHKP-C Üyesi, Midilli'de Hakim Karşısına Çıktı
14:46
CHP'li Vekil: 350 Kişilik Cezaevinde 1350 Kişi Kalıyor CHP Milletvekili Özel, cezaevlerindeki doluluk oranıyla ilgili; "350 kapasiteli bir cezaevinde 1300 kişinin kaldığını da gördük. Mahkumlar nöbetleşe uyuyor" dedi.
CHP'li Vekil: 350 Kişilik Cezaevinde 1350 Kişi Kalıyor
14:35
Büro Memur-Sen, Kamu Çalışanları Arasındaki Ayrımcılığın Önüne Geçilmesini İstedi Büro Memur-Sen Van Şubesi, kamu çalışanları arasındaki ayrımcılığın ve ücret düşüklülüğünün önüne geçilmesi için Adalet Bakanlığı’nın yeni bir düzenleme yaparak bu adaletsizliğin giderilmesini istedi.
Büro Memur-Sen, Kamu Çalışanları Arasındaki Ayrımcılığın Önüne Geçilmesini İstedi
18:24
Fransa Teröre Savaş Açtı Hükümet, Charlie Hebdo saldırısının ardından terörle mücadele önlemlerinin sıkılaştırılması kararı aldı.
Fransa Teröre Savaş Açtı
16:42
Tgf Genel Başkanı Sertel'den Hidayet Karaca'ya Anlamlı Mektup Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, demokrasi ve medyaya darbe operasyonu sonucu hukuksuz olarak tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’ya bir mektup gönderdi.
11:36
İhlaszede: Hükümet İhmalkar, Sorunumuz İki Maddelik Kanunla Sorunumuz Aşılır 2001’de iflas bildiren İhlâs Finans’ın mudilerinden Fatma Şirin Kaya, alacağını alamadığından dert yandı; olayda siyasi hükümetin ihmali bulunduğunu dile getirdi.
09:49
Adli Tıp Kurumu Üyeliklerine Görevlendirme Yapıldı Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu’ndaki bazı üyeliklere yapılan görevlendirme kararı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.
03:43
Görevlendirme Kararları Adalet Bakanlığı'na ait görevlendirme kararları Resmi Gazete'de yer aldı.
Görevlendirme Kararları
16:28
Talepler Bakan Çelik'e İletildi Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i makamında ziyaret etti.
14:16
Mahkeme Kararıyla Cezaevinde Cinsiyet Değişikliği Cinsel kimliğine ilişkin sorun yaşayan ismini ve cinsiyet değiştirme talebinde bulunan çeşitli suçlardan hükümlü 28 yaşındaki Y. A. Maltepe Cezaevi'nde olduğu sırada mahkemeye başvurdu.
21:07
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği Bakanlar Kurulunda Ne Konuşuldu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı bitti. Toplantı sonrası Bülenç Arınç açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği  Bakanlar Kurulunda  Ne Konuşuldu?
20:19
Hrand Dink Eylemine Polis Müdahalesi: 20 Gözaltı Ankara’da Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrand Dink’in öldürülüşünün 8’inci yıldönümünde Adalet Bakanlığı’na çelenk bırakmak isteyen gruba polis müdahale etti.
Hrand Dink Eylemine Polis Müdahalesi: 20 Gözaltı
20:01
Başkent'te Hrant Dink Yürüyüşünde Olaylar Çıktı Başkent'te Hrant Dink'in ölüm yıldönümü dolayısıyla Adalet Bakanlığı'na yapılan yürüyüş sırasında olaylar çıktı.
Başkent'te Hrant Dink Yürüyüşünde Olaylar Çıktı
19:53
Başkent'te Hrant Dink Anmasına Gazlı Müdahale Başkent’te Hrant Dink’in ölüm yıldönümü dolayısıyla Adalet Bakanlığı’na siyah çelenk bırakmak isteyen gruba, polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.
Başkent'te Hrant Dink Anmasına Gazlı Müdahale
19:42
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi Hrant Dink'in için Adalet Bakanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahalesi (3) (Tür: Ankara)
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi
19:21
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi Hrant Dink'in için Adalet Bakanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahalesi (2) (Tür: Ankara)
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi
19:18
Başkent'te Hrant Dink Yürüyüşünde Olaylar Çıktı Başkent’te Hrant Dink’in ölüm yıldönümü dolayısıyla Adalet Bakanlığı’na yapılan yürüyüş sırasında olaylar çıktı.
19:16
Hrant Dink Eyleminde Polis Müdahalesi Ankara'da Hrant Dink'in ölüm yıl dönümünü anmak isteyen gruba polis müdahale etti.
Hrant Dink Eyleminde Polis Müdahalesi
19:14
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi Hrant Dink'in için Adalet Bakanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahalesi (1) AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, İstanbul'da öldürülüşünün 8'inci yıldönümünde Ankara'da Adalet Bakanlığı'na yürüyüp çelenk bırakmak isteyen gruba polis müdahale etti.
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi
18:59
Hrant Dink'in İçin Adalet Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahalesi (1) Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, İstanbul'da öldürülüşünün 8'inci yıldönümünde Ankara'da Adalet Bakanlığı'na yürüyüp çelenk bırakmak isteyen gruba polis müdahale etti.
18:46
500 Çocuk Cezaevinde Annesiyle Yaşıyor Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Fuat Arı, "Şu anda Türkiye genelinde 400-500 çocuk annesiyle cezaevinde yaşıyor." dedi.
500 Çocuk Cezaevinde Annesiyle Yaşıyor
17:12
Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir Tutuklandı Hrant Dink suikastına ilişkin "kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Cizre Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Ercan Demir çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
17:10
Arşiv Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir Tutuklandı Ercan Demir, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü 2007 yılında Trabzon Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi'nde amir olarak görev yapmıştı.
Arşiv Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir Tutuklandı
16:39
Cizre Emniyet Müdürü, Hrant'ın Öldürüldüğü Gün Tutuklandı Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, Hrant Dink soruşturması kapsamında tutuklandı. Sabah saatlerinde teslim olan Demir'in Hrant'ın ölüm yıl dönümünde tutuklanması dikkat çekti.
Cizre Emniyet Müdürü, Hrant'ın Öldürüldüğü Gün Tutuklandı
09:03
Batman Cezaevinde Sevkler Durduruldu Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde yapılması beklenen sevk işlemleri, Bakanlık kararıyla durduruldu.
Batman Cezaevinde Sevkler Durduruldu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 09:11:24. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]