07:0400
SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

  Emekli Tümgeneral Yavuz'un "Kumpas" Şikayeti

  Balyoz planı davası kapsamında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, kendisine "kumpas" kurulduğu iddiasıyla, bazı emniyet görevlileri, savcı, hakim ve medya mensuplarından şikayetçi oldu Yavuz: "Bu örgütün, medya ayağı vardı, yargı ayağı vardı, emniyet ayağı vardı, bürokrasi ayağı vardı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yargıtay Başkanı Alkan: Değişiklikler Yargıtay'a Ciddi Zararlar Verebilecek Nitelikler Taşımaktadır

  Yargıtay Başkanı Ali Alkan, yeni yargı paketi hakkında açıklamalarda bulundu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yargıtay Başkanı Alkan Açıklaması

  Yargıtay Başkanı Alkan Açıklaması

  "Yargının bağımsızlığı en başta yargı kurumlarının organizasyonlarında ve işleyişinde kendini gösterir. Yargının teşkilat yapısı ile yargısal alan, beklentilerle, ani gelişen olaylar üzerine, makul, meşru ve haklı gerekçe içermeden, tek taraflı olarak düzenlenebilecek bir alan olmamalıdır. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Halk Cephesinden Hasan Gedik Eylemi

  Halk Cephesi üyeleri, Maltepe Gülsuyu Mahallesinde uyuşturucu satan çetelere karşı yapılan yürüyüş sırasında vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik için eylem yaptı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yargıtay Başkanı: Yargıdaki Değişiklikler Bize Sorulmadı

  Yargıtay Başkanı: Yargıdaki Değişiklikler Bize Sorulmadı

  Başkan Ali Alkan, yargıdaki değişikliklerle ilgili "Düzenlemelerde ihtiyaçlarımız sorulmadı, değişiklikler Yargıtay ve yargı bağımsızlığına zarar verebilir." dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Taksim Dayanışması: Adalet İstiyoruz

  Taksim Dayanışması: Adalet İstiyoruz

  Haber-Kamera: Ezgi ÇAPA / İstanbul DHA Gezi olayları sırasında hayatını kaybedenlerin yakınları ve avukatları, dava süreçlerindeki hukuksuzluğa dikkat çekti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

 • Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam

  Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam Ankara'da taksilerin taksimetre açılış ücreti 2,70 liradan 3,10 liraya, kilometre başına ücret de 2,40 liradan 2,70 liraya çıktı.

 • IŞİD, Kaçıracak Gazeteci Arıyor

  IŞİD, Kaçıracak Gazeteci Arıyor Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman, IŞİD terör örgütünün Türkiye sınırına yakın bölgede kaçıracak batılı gazeteci aradığını yazdı.

 • Kürşat Yılmaz Hastaneye Kaldırıldı

  Kürşat Yılmaz Hastaneye Kaldırıldı Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde bulunan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kürşat Yılmaz, yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

[Hata Bildir]
29.11.2014 07:04:50. #1.12#