18:0800
SON DAKİKA ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Adalet Bakanlığı Haberleri

   

  Yargıtay 7. Ceza Dairesi, Masak'ın İş Finansal Kiralamaya Verdiği Para Cezasını Kaldırdı

  İş Finansal Kiralama'nın, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) tarafından uygulanan ve 2012 yılında ödenerek gider kaydedilen 2 milyon 997 bin 210 TL tutarındaki idari para cezası ile ilgili yaptığı başvuru sonucunda Yargıtay 7. Ceza Dairesi, şirkete yasa ve yönetmeliklerde öngörülmeyen bir yaptırım uygulandığını tespit ederek, cezanın kaldırılmasına oy birliği ile karar verdi. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  300 İcra Müdür ve Yardımcısı Alımı İçin Başvurular Yarın Başlıyor

  2014 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı başvuruları yarın başlıyor. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Çözüm Süreci Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda

  Çözüm Süreci Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda

  Başbakan Yardımcısı Atalay: "Çözüm süreci önceki çalışmalarımızın devamıdır ve olgunlaşma safhasındadır" "Bundan sonraki başlıca hedefimiz örgüt mensuplarının silahlarını bırakması, devletin de bu insanların evlerine, normal hayata dönmesi için gerekli çalışmaları yapmasıdır" "Bu yasa, çözüm süreciyle ilgili parlamentoya gelmiş ilk yasa olması nedeniyle önemlidir. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Cömert Ailesi'nin Avukatı, Tekrar Tutuklama İsteyecek

  Cömert Ailesi'nin Avukatı, Tekrar Tutuklama İsteyecek

  Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in ailesinin avukatı Hatice Can, tutuksuz yargılanan polis memuru 29 yaşındaki Ahmet Kuş'un tutuklu yargılanması için tekrar Hatay 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz edeceklerini söyledi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Gündoğdu: Kinle ve Nefretle Masum İnsanlara Karşı Suç Oluşturuyorlar

  Gündoğdu: Kinle ve Nefretle Masum İnsanlara Karşı Suç Oluşturuyorlar

  Antalya Gündoğmuş İlçesi Baro Temsilcisi Avukat Mücahit Gündoğdu, maddi gerçeklerin yegane aydınlatılmasının yolunun adli yol olduğunu söyledi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Hollanda, UCM'de Tanıklık Yapan 3 Kongoluyu Sınır Dışı Etti

  Uluslararası Af Örgütü, Kongo'daki savaş suçlarıyla ilgili davada tanıklık yapan bu kişilerin güvenliğinden endişe duyuyor. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  MHP'li Yılmaz: 'Toplumsal Bütünleşme' Tasarının Sadece Adında Var

  MHP'li Yılmaz: 'Toplumsal Bütünleşme' Tasarının Sadece Adında Var

  MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, TBMM İçişleri Komisyonu'nda görüşülen Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı hakkında söz alarak hükümeti ve uyguladığı politikayı eleştirdi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Zeybekci: Ayırıcı, Farklı Muamelelere Tabi Tutucu, Hiçbir Talimatımız Olmadı

  Zeybekci: Ayırıcı, Farklı Muamelelere Tabi Tutucu, Hiçbir Talimatımız Olmadı

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Meclis'e taşıdığı soru önergesiyle ortaya çıkan ‘Hizmet’i bitirme planı’ ile ilgili Ekonomi Bakanlığı olarak asla ve asla ülkedeki insanları farklı şekilde ayırıcı, farklı muamelelere tabi tutucu hiçbir talimatlarının olmadığını söyledi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Açıklaması

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Açıklaması

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Her kim bu ülkede milletin iradesini ortadan kaldırıcı bir hareket yaptı, her kim bu ülkede milletin iradesiyle iktidara gelmiş olan o ülkenin başbakanına ve hükümetine karşı gayri hukuki, gayri demokratik bir hareket içine girdi; bunun bedelini ödemesi gerekir” dedi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Tanal, Çiçek'e 'Atamalara Etkiniz Oldu Mu?' Diye Sordu

  CHP'li Tanal, Çiçek'e "Atamalara Etkiniz Oldu Mu?" Diye Sordu

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e, daha önce Adalet Bakanlığı'nda görev yapıp da TBMM'de Daire Başkanlığı, yardımcılığı veya Genel Sekreterlik ve yardımcılığı gibi görevlere kaç kişinin getirildiğini sordu. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  ÖSYM 40 Sınavın 19'unu Gerçekleştirdi

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2014 yılı içerisinde gerçekleştireceği 40 ayrı sınavın 19’unu, 6 Temmuz 2014 itibariyle tamamladı. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  AYM, Öcalan'ın Kitabı İçin Gerekçeli Kararı Yayımlandı

  AYM, Öcalan'ın Kitabı İçin Gerekçeli Kararı Yayımlandı

  AYM'nin Öcalan ile ilgili kararında "Hoşunuza gitmese bile, şiddet içermiyorsa sınırlama getirilemez" denildi. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Hakan Fidan Öcalan'la Görüşebilecek

  Hakan Fidan Öcalan'la Görüşebilecek

  Çözüm yasasıyla birlikte gerektiğinde MİT Müsteşarı ve MİT mensupları, Öcalan ve Kandil yöneticileri ile görüşmeler yapabilecek. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  2014'ün İlk Altı Ayında 84 Kilogram "Bonzai" Ele Geçirildi

  Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2014 yılının ilk altı ayında Marmara Bölgesi'nde 84 kilogram ''bonzai'' (sentetik kannabinoid) ele geçirildi Türkiye genelinde ele geçirilen ''bonzai''nin yüzde 62'lik kısmının Marmara Bölgesi'ne ait olduğu tespit edildi Risk boyutunun arttığı değerlendirilen ''bonzai'' ile mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar yürütülüyor. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Anayasa Mahkemesi'nden Türban Kararı

  Anayasa Mahkemesi'nden Türban Kararı

  Anayasa Mahkemesi, başörtüsüyle duruşmaya alınmayan avukat hakkında verdiği ihlal kararının gerekçesinde, Kadınların İslam dininin bir emri olduğu inancıyla başörtüsü takmasının, Anayasa'nın "din ve vicdan hürriyeti" başlıklı 24. maddesinin olağan anlamının kapsamında değerlendirilebilecek bir konu olduğunun kabul edilmesi gerektiği ifade edildi. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  E-devlet giriş - e-devlet şifresi nasıl alınır? E devlet sayfasına giriş! (7 Temmuz 2014)

  E-devlet giriş - e-devlet şifresi nasıl alınır? E devlet sayfasına giriş! (7 Temmuz 2014)

  E-devlet giriş e-devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet nedir? E devlet şifresi sorgulama sayfası burada! Sorgulama sayfasında pek çok uygulama e- Devlet sayfasında. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Çözüm Süreci Tasarısı İçişleri Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Çözüm Süreci Tasarısı İçişleri Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Başbakan Yardımcısı Atalay: "Bu yasa çerçeve yasa, yapılacaklar bu yasanın altında olacak. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ ile Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

  Adalet Bakanı Bozdağ ile Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

  Adalet Bakanı Bozdağ: "Demokrasi olmazsa ve demokrasinin olduğu yerdede güçlü bir hukuk sistemiz olmazsa ekonominiz nekadar iyi olursa olsun, siyasi istikrar ne kadar iyi olursa olsun o ülkede huzur olmaz, rahatlık olmaz." "Biz bütçe açığını, yatırım açığını, eğitim açığını kapatabilriz. Ama bütün bu açıkları kapatmamıza rağmen eğer hukukun üstünlüğü konusundaki açığımızı kapartmassak ülkemizi huzur ve barış adası haline getiremeyiz. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  İzmir'de Cezaevindeki Kamera Sistemine Tepki

  İHD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, yaptıkları basın açıklamasında, bazı cezaevlerinin havalandırma bölümlerine kamera sistemi kurulmasına tepki gösterdi. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Gezi Kurbanı Abdullah Cömert Davası Başladı (2)

  Gezi Kurbanı Abdullah Cömert Davası Başladı (2)

  Duruşma, DOSYA OLMADAN GÖRÜLDÜ Davanın başka bir ile nakledilmesi için yapılan müracaatla birlikte dava dosyasının Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Adalet Bakanlığı'na gönderilirken, fotokopisinin alınmadığı, duruşmanın dosya olmadan yapıldığı ortaya çıktı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bakan İslam: Uyuşturucu Kullanma Yaşı Çok Düştü, Aileler Dikkat Etsin

  Bakan İslam: Uyuşturucu Kullanma Yaşı Çok Düştü, Aileler Dikkat Etsin

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, uyuşturucu kullanma yaşının çok düştüğünü vurgulayarak,"Uyuşturucuya ulaşmak çok kolaylaştı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  'Kayıp Trilyon' Abdullah Gül'ün Peşini Bırakmıyor

  "Kayıp Trilyon" Abdullah Gül'ün Peşini Bırakmıyor

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 28 Ağustos'ta görev süresinin sona ermesinin ardından kamuoyunda "kayıp trilyon" olarak bilinen davanın yeniden gündeme gelmesi bekleniyor. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

 

  'Türkiye'de Aile Yapısı Araştırmaları" Tanıtım Toplantısı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: ''Küresel ölçekte artan toplumsal şiddetin bir yansıması olan kadına karşı şiddeti engellemek ne bir insanın, ne bir bakanın, ne de bir bakanlığın tek başına yapabileceği bir iş değil'' ''Ailelerin ve onu oluşturan bireylerin demografik, sosyo ekonomik ve sosyo kültürel durumlarıyla aile kurumuna ilişkin algılarını bilimsel olarak tespit etmek, sorunlarını daha iyi anlamak ve ortaya çıkan sorunlarla mücadelede yol gösterici olması maksadıyla tasarlanan (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  2013 Yılında 3 Bin 189 Kişi İntihar Etti

  2013 Yılında 3 Bin 189 Kişi İntihar Etti

  Ölümle sonuçlanan intihar sayısı, 2013 yılında 3189 oldu. En çok intihar edilen il ise Karaman oldu. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Türkiye'de Aile Yapısı Araştırmaları" Toplantısı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, son günlerde giderek artan kadın cinayetleri ile ilgili olarak, “Bütün kalbimle insanın en temel hakkı olan yaşama hakkını elinden alan bütün girişimleri tüm kalbimle lanetliyorum. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bakan İslam: Koruma Altında Öldürülen Kadın Yok

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam koruma altında öldürülen kadın olmadığını söyledi. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Gezi Kurbanı Abdullah Cömert Davası Başladı

  Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in davası görülmeye başlandı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Ramazan'da Yola Çıkacaklara Uzmanından Önemli Uyarılar

  Ramazan'da Yola Çıkacaklara Uzmanından Önemli Uyarılar

  Yaz ile birlikte tatil dönemi başladı ve yollar yine tatilcilerle dolup taşıyor. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Çocuk Cezaevleri Sorunu TBMM Gündeminde

  Çocuk Cezaevleri Sorunu TBMM Gündeminde

  HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata tarafından Adalet Bakanlığı'na verilen soru önergesine yanıt geldi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Oran: CHP Liderine Saldıranı Korumak Adalet Bakanı'nın Haddi Değildir

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Orhan Övet'in adli sicil ve suç kaydıyla ilgili soruları, "kişilik ve özel yaşama ilişkin" gerekçesiyle yanıtsız bıraktı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Reklam Cezalarına Düzenleme

  Reklamlara yönelik idari para cezaları verilirken, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca ulusal yayın lisansı veya yayın izni verilen kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkları ülke genelinde, kablo, bölgesel ve yerel yayın lisansı veya izni verilen kuruluşlar ile uydu üzerinden yayın yapan kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların yerel düzeyde yapıldığını kabul edecek. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Dostane Çözüm"Den Haberimiz Yok

  Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde kadıya gitmeden başvurulan ve günümüzde batı ülkelerinde yaygın olarak uygulanan "dostane çözüm yolu" müessesesi "Arabuluculuk" Türkiye'de yeniden yerleşti Arabulucu avukat Çakır: "Söz konusu sistem, hukuki uyuşmazlığı mahkemeye başvurmadan veya dava sırasında tarafsız, bağımsız ve eğitimli arabulucular tarafından çözülmesini sağlıyor. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Rize'ye Adli Tıp Şube Müdürlüğü Kurulacak

  Rize'ye Adli Tıp Şube Müdürlüğü Kurulacak

  Rize'ye Adli Tıp Şube Müdürlüğü kurulacak. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Reklam Cezalarına Yeni Düzenleme

  Reklam Kurulu, idari para cezalarını uygularken Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca ulusal yayın lisansı veya yayın izni verilen kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların ülke genelinde; kablo, bölgesel ve yerel yayın lisansı veya izni verilen kuruluşlarla uydu üzerinden yayın yapan kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların yerel düzeyde yapıldığını kabul edecek Kurul, haksız ticari uygulamalara karşı tüketiciyi korumaya yönelik (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Danimarka'da Sınır Dışı Edilecek Türk Gençleri İçin 6 Ay Süre Var

  Danimarka'da hakkında sınır dışı kararı verilen Songül Yüksel adındaki genç kızı kurtarmak için çıkarılan yasadan yararlanmak isteyen Türk gençlerinin 6 ay süreleri bulunuyor. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Sınırı Dışı Edilecek Türk Gençleri İçin 6 Süre Var

  (SNA) DANİMARKA'da hakkında sınır dışı kararı verilen Songül Yüksel adındaki genç kızı kurtarmak için çıkarılan yasadan yararlanmak isteyen Türk gençlerinin 6 ay süreleri var. Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dönmez, Songül Yüksel'in durumuyla ilgili bilgi aldığı Adalet Bakanlığı yetkililerinin ülkede yasadışı yaşayan Türk gençlerinin oturma izni alabilmek için 6 aylık müracaat süreleri bulunduğunu belirterek "Danimarka, Türk kızı Songül Yüksel'in durumunu gözden geçirdikten sonra (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Yıldırım'dan Hacıosmanoğlu'na Dava

  Yıldırım'dan Hacıosmanoğlu'na Dava

  Aziz Yıldırım, kendisine yönelik yönelik sözlerinde "Hakaret ve Tehdit" suçu oluşturduğu gerekçesiyle İbrahim Hacıosmanoğlu'na dava açtı. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Sınır Dışı Edilen Göçmen Sayısı Arttı

  (SNA) DANİMARKA Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2011-2013 yılları arasında sınır dışı edilen göçmen sayısının yüzde 80 arttığı bildirildi. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Yunanistan Cezaevlerinde Açlık Grevi

  C Tipi cezaevlerine karşı başlatılan açlık grevi ertelendi. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Gül'den Mirzabeyoğlu İçin İnceleme Talimatı

  Gül'den Mirzabeyoğlu İçin İnceleme Talimatı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in dosyasının incelenmesi talimatı verdi. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Adalet Bakanı'ndan 'Kardeş' Sorusuna Yanıt

  Adalet Bakanı'ndan "Kardeş" Sorusuna Yanıt

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "kardeşinin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliğine atandığına" ilişkin soru önergesine, Hakimler ve Savcılar Kanununun "Adalet Bakanlığı Merkez Kuruluşuna Atanma Şartları ve Şekli" maddesini hatırlatarak yanıt verdi. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Gündoğdu: Yargının Genleriyle Oynanıyor

  Gündoğdu: Yargının Genleriyle Oynanıyor

  Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi Baro Temsilcisi Avukat Mücahit Gündoğdu, sulh ceza mahkemelerinin kapatılarak yerine sulh ceza hakimliğinin getirilmesinin yargı sistemine darbe vuracağını savundu. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Açık Cezaevine Halı Saha Kazandırıldı

  Açık Cezaevine Halı Saha Kazandırıldı

  Nazilli E tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda, Aydın Valiliği ve Adalet Bakanlığı tarafından yaptırılan sentetik halı saha hizmete girdi. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Yunanistan Cezaevlerinde Açlık Grevi Sürüyor

  Yunanistan Cezaevlerinde Açlık Grevi Sürüyor

  Yunanistan'da tutuklu ve hükümlülerin, Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği C tipi cezaevleri kanun tasarısına karşı başlattıkları açlık grevi devam ediyor. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  BNP Paribas'a Rekor Ceza

  BNP Paribas'a Rekor Ceza

  Fransız bankası BNP Paribas, bazı ülkelere uygulanan yaptırımları ihlal ettiğini kabul etti. Banka, ABD'ye 8,9 milyar dolar ceza ödeyecek. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Norveç Aile Birleşimi Kriterlerini Değiştiriyor

  Meclise sunulan teklif, aile birleşimi için Avrupa Ekonomik Topluluğu sınırları dışında yapılan evliliklerde 24 yaş sınırını öngörüyor. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Kart: Bırakın Hukuk Devleti Olmayı, Biz Kanun Devleti Olmaktan Çıktık

  Kart: Bırakın Hukuk Devleti Olmayı, Biz Kanun Devleti Olmaktan Çıktık

  CHP Konya Milletvekili hukukçu Atilla Kart, hükümetin Sulh Ceza Hakimleri üzerinden gözaltı, arama, el koyma, tutuklama, tutuklamaya itiraz gibi son derece kritik ve hayati aşamaları doğrudan kendi kontrolüne almak istediğini söyledi. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.07.2014 18:08:11. #1.11#