SON DAKİKA ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Adana Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 15:35Büyükşehir'den Sarımazı'da Çifte AçılışBüyükşehir'den Sarımazı'da Çifte AçılışAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Sarımazı Tekeli Parkı’nın açılışı ve Sarımazı-Ceyhan bağlantı yolunun temel atma törenine katıldı.
 • 14:08Karataş'a Çatalan Suyu GeliyorKarataş'a Çatalan Suyu GeliyorAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Karataş’a İçme Suyu Getirme Projesi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.
 • 12:28Karataş'a Çatalan SuyuKarataş'a Çatalan SuyuAdana Büyükşehir Belediyesi, Karataş’a Çatalan içme suyunu getirecek projenin temelini attı.
 • 17:57MHP'li Yılmaz, Kozan'da Hal Esnafıyla Bir Araya GeldiMHP'li Yılmaz, Kozan'da Hal Esnafıyla Bir Araya GeldiMHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, seçim çalışmaları için geldiği Kozan’da hal ve sanayi sitesindeki esnafı ziyaret etti.
 • 17:19Kozan'da İsmet Atlı Anısına Güreş TurnuvasıKozan'da olimpiyat şampiyonu İsmet Atlı anısına bu yıl ilki düzenlenen karakucak güreşlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ali İhsan Arıç, başpehlivan oldu.
 • 14:32İsmet Atlı Anısına Güreş Turnuvası Düzenlendiİsmet Atlı Anısına Güreş Turnuvası DüzenlendiAdana'nın Kozan ilçesinde, olimpiyat şampiyonu merhum İsmet Atlı anısına karakucak güreş turnuvası düzenlendi.
 • 14:13Büyükşehir'den Yüreğir ve Seyhan'da Asfalt HizmetiBüyükşehir'den Yüreğir ve Seyhan'da Asfalt HizmetiAdana Büyükşehir Belediyesi, bir yandan ilçelerde, yayla ve köy yollarında asfaltlama, genişletme ve yol açma çalışmalarına hızla devam ederken bir yandan da Adana merkezde asfaltlama hizmetlerini sürdürüyor.
 • 14:12İsmet Atlı Anısına Kozan'da Güreş Şenliğiİsmet Atlı Anısına Kozan'da Güreş ŞenliğiAdana Büyükşehir Belediyesi, Kozan Belediyesi ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından, olimpiyat şampiyonu merhum İsmet Atlı anısına düzenlenen “İsmet Atlı Karakucak Güreşleri’nin” birincisi, Kozan İsmet Atlı Şehir Stadyumu’nda gerçekleşti.
 • 14:06MHP'li Yılmaz Kozan'da Moral YükselttiMHP'li Yılmaz Kozan'da Moral YükselttiMHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Kozan ilçesinde seçim kampanyasını sürdürürken, hemşehrilerinin açık desteğiyle moral yükseltti.
 • 14:01Erdinç: Erdinç: "Ak Parti Tabanı Sokağa Çekilmek İsteniyor"AK Parti Adana Milletvekili Av. Mehmet Şükrü Erdinç Aladağ’da AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir’e yapılan saldırının basit bir saldırı olmadığını belirterek, “Öldürmeye yönelik bir saldırı” dedi.
 • 16:00Adana Tır'da Sıkışan Sürücü ve Oğlunu Kurtarma SeferberliğiAdana Tır'da Sıkışan Sürücü ve Oğlunu Kurtarma SeferberliğiAdana'da kum yüklü kamyona arkadan çarpan TIR sürücüsü ile 6 yaşındaki oğlu araçta sıkıştı.
 • 15:29İsmet Atlı Karakucak Güreşleri'nin Birincisi Kozan'da Yapıldıİsmet Atlı Karakucak Güreşleri'nin Birincisi Kozan'da YapıldıOlimpiyat şampiyonu merhum İsmet Atlı anısına Kozan’da birincisi düzenlenen ‘İsmet Atlı Karakucak Güreşleri’nde Adana Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ali İhsan Arıç başpehlivan oldu.
 • 15:22Tır'da Sıkışan Sürücü ve Oğlunu Kurtarma SeferberliğiTır'da Sıkışan Sürücü ve Oğlunu Kurtarma SeferberliğiAdana'da kum yüklü kamyona arkadan çarpan TIR'ın sürücüsü ile 6 yaşındaki oğlu araçta sıkıştı.
 • 14:56Göller Yaylası Suya KavuşuyorGöller Yaylası Suya KavuşuyorAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından hazırlanan Göller Yaylası İçme Suyu Projesi’nin temel atma töreni Kozan’da gerçekleştirildi.
 • 14:41Ceyhan Kırım Türkleri Bir Araya GeldiCeyhan Kırım Türkleri Bir Araya GeldiCeyhan Kırım Türkleri Derneği’nin, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla düzenlediği Tebreç Etkinliği, Ceyhan’da yaşayan Kırım Türklerini bir araya getirdi.
 • 14:36Ceyhan Kırım Türkleri 'Tebreç' Etkinliği DüzenlediCeyhan Kırım Türkleri 'Tebreç' Etkinliği DüzenlediCeyhan Kırım Türkleri Derneği, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla Tebreç etkinliği düzenledi.
 • 13:55Tır, Kamyona Çarptı: 3 YaralıTır, Kamyona Çarptı: 3 YaralıAdana’da bir Tırın, Büyükşehir Belediyesi kamyonuna arkadan çarpması sonucu 1’i çocuk 3 kişi yaralandı.
 • 13:50Tır, Kamyona Arkadan Çarptı: 1 Çocuk Ağır Yaralı, Sıkışan Sürücü KurtarıldıTır, Kamyona Arkadan Çarptı: 1 Çocuk Ağır Yaralı, Sıkışan Sürücü KurtarıldıAdana'da otobanda bir TIR, mıcır yüklü kamyona arkadan çarptı.
 • 13:14Göller Yaylası, Ramazan'da Suya KavuşuyorGöller Yaylası, Ramazan'da Suya KavuşuyorGöller Yaylası’nın 40 yıllık su problemini giderecek projenin temel atma töreninde başka hizmetlerin de müjdesini veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Göller’i Kozan’a bağlayan yolun yapımına da seçimden sonra başlayacaklarını ve iki ayda bitireceklerini açıkladı.
 • 17:44Bakanlar Işık ve YıldızGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakanların toplantıya gelişi- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuşması- AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın konuşması Bakanlar Işık ve Yıldız, Adana'da- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sayın Kılıçdaroğlu, 'Anadolu'nun ortasına şehir kuracağım' hayali kurmak yerine 'Adana'yı, Ceyhan'ı, bu bölgeyi bir lojistik, üretim merkezi haline getireceğim' deseydi zannediyorum çok daha ayağı yere basan bir proje olacaktı"- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Bütün siyasi istikrara yapılan vurguyla beraber yatırımcıların önünü daha açacak, daha fazla fayda sağlayacak bir yapılanmayı inşallah burada kuruyoruz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Anadolu'nun ortasına şehir kuracağım" sözüyle ilgili, "Bunun yerine 'Adana'yı, Ceyhan'ı, bu bölgeyi bir lojistik, üretim merkezi haline getireceğim' deseydi zannediyorum çok daha ayağı yere basan bir proje olacaktı" dedi.
 • 14:28Bakanlar Işık ve Yıldız, Adana'daBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Anadolu'nun ortasına şehir kuracağım" sözüyle ilgili, "Bunun yerine 'Adana'yı, Ceyhan'ı, bu bölgeyi bir lojistik, üretim merkezi haline getireceğim' deseydi zannediyorum çok daha ayağı yere basan bir proje olacaktı" dedi.
 • 13:34Güccan ve Arsal'dan Anayurt Fotoğrafları SergisiGüccan ve Arsal'dan Anayurt Fotoğrafları SergisiYüreğir Vergi Dairesi Müdürü Rafet Güccan ve aynı kurum çalışanlarından Osman Arsal’ın Kırgızistan ve Kazakistan’da çektikleri fotoğraflardan oluşan “Issık Gölden-Alatau’ya” adlı ortak sergileri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 • 09:24Bakan Yıldız ve Eker, Bıçaklanan Milletvekili Adayını Ziyaret EttiBakan Yıldız ve Eker, Bıçaklanan Milletvekili Adayını Ziyaret EttiEnerji Bakanı Taner Yıldız ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bıçaklanan AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir’i ziyaret etti.
 • 13:35Büyükşehir, Sarıçam'ı Cazibe Merkezi Haline Getirmeye KararlıBüyükşehir, Sarıçam'ı Cazibe Merkezi Haline Getirmeye KararlıSarıçam Belediye’sinde muhtarlarla bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam’ın sorunlarını birinci ağızdan dinledi.
 • 10:14Şakirpaşa Konağı'nda Şakirpaşa Konağı'nda "Toroslarda Yaşayan Son Yörükler" KonferansıTarihi Şakirpaşa Konağı’nda Toroslarda son Yörüklerin yaşamını anlatan bir konferans düzenlendi.
 • 09:44Güccan ve Arsal'dan Güccan ve Arsal'dan "Anayurt Fotoğrafları" SergisiYüreğir Vergi Dairesi Müdürü Rafet Güccan ve aynı daire çalışanlarından Osman Arsal’ın “Issık Gölden-Alatau’ya Kırgızistan-Kazakistan” adlı ortak fotoğraf sergileri Tarihi Kız Lisesi Sergi Salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 • 16:28Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, Pozantı'da Muhtarlarla BuluştuBüyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, Pozantı'da Muhtarlarla BuluştuAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Pozantı’da muhtarlarla bir araya gelip sorun dinledi, yapılan ve yapılacak hizmetleri anlattı.
 • 15:54Adana Büyükşehir Personeline Başarı ve Girişimcilik SemineriAdana Büyükşehir Personeline Başarı ve Girişimcilik SemineriAdana Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen 'Gazete Kağıdından Paraşüt Yapmak' başlıklı 'Bilgiküpü' özel seminerinde Ahmet Şerif İzgören, belediye personeliyle buluştu.
 • 15:47Adana Büyükşehir'den Lise Öğrencilerine Çevre Bilinci EğitimiAdana Büyükşehir'den Lise Öğrencilerine Çevre Bilinci EğitimiAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı elemanlarınca yaklaşan 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Final Okulları lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme gerçekleştirildi.
 • 14:30Büyükşehir'den Taksiciler İçin Transit Taksi Durağı HizmetiBüyükşehir'den Taksiciler İçin Transit Taksi Durağı HizmetiAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, durak harici çalışırken çeşitli baskılara maruz kalan taksici esnafına verdiği sözü tuttu ve transit taksi istasyonları oluşturarak kullanıma açtı.
 • 12:42Büyükşehir'den Lise Öğrencilerine Çevre Bilinci EğitimiBüyükşehir'den Lise Öğrencilerine Çevre Bilinci EğitimiÇevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı elemanlarınca yıl boyunca çevre bilincinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra yaklaşan 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Final Okulları lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme gerçekleştirildi.
 • 10:54Sözlü'den Başkan Çay'a Sözlü'den Başkan Çay'a "Ronaldinho" BenzetmesiAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Pozantı’da muhtarlarla bir araya gelip sorun dinledi, yapılan ve yapılacak hizmetleri anlattı.
 • 15:3514 Mahallenin Kanalizasyon Sorununu Çözecek Projenin Temeli Atıldı14 Mahallenin Kanalizasyon Sorununu Çözecek Projenin Temeli AtıldıAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından TD8 drenaj kanalı kenarı kanalizasyon inşaatı temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 14:56Adana'da Bir Caddeye Nazarbayev'in İsmi VerildiAdana Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kolej Kavşağında, Karafatma Caddesi'nden İboosman mevkisine kadar uzanan caddeye, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in ismi verildi.
 • 14:37Td 8 Drenaj Kanalı'nın Islahı İçin İlk Adım AtıldıTd 8 Drenaj Kanalı'nın Islahı İçin İlk Adım AtıldıMetal Sanayi Sitesi, Kükükdikili ve Büyükdikili’de, vatandaşın ve sanayicinin altyapı sorununu çözecek 3 proje için toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 01:43Adanalılar, Kıraç ile CoştuAdanalılar, Kıraç ile CoştuTürkiye'nin sevilen rock müzik sanatçılarından Kıraç, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Uğur Mumcu Meydanı'nda konser verdi.
 • 01:15Emre Aydın KonseriEmre Aydın KonseriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sanatçı Emre Aydın'ın konserinden görüntüler Adana'da Kıraç ve Emre Aydın konserleri Şarkıcı Kıraç, Adana'da konser verdi.
 • 00:29Kıraç ve Emre Aydın KonserleriKıraç ve Emre Aydın KonserleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kıraç konserinden detaylar- Konser alanından detay- Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün konuşması- Sözlü'nün Kıraç'a çiçek vermesi- Genel detaylar Adana'da Kıraç ve Emre Aydın konserleri Şarkıcı Kıraç, Adana'da konser verdi.
 • 23:30Adana'da Kıraç ve Emre Aydın KonserleriŞarkıcı Kıraç, Adana'da konser verdi.
 • 22:53Kıraç'tan Muhteşem KonserKıraç'tan Muhteşem KonserADANA (İHA) – Ünlü şarkıcı Kıraç, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen etkinlik çerçevesinde konser verdi.
 • 17:47Başkan Akgül: "İmar A.Ş.'den Resmi Yazı Gelmedi"Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İmar A.Ş.’in Adanaspor’a talip olduğuyla ilgili kendilerine bir yazı gelmediğini söyledi.
 • 17:16Sarıçam Deresi Artık TaşmayacakSarıçam Deresi Artık TaşmayacakAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Sarıçam Bucak Deresi Islahı, Buruk Kanalizasyon Kollektörü ve Akıncılar Yağmur Suyu Kollektörü projelerinin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 13:59Dede Korkut Kitabı', Karaisalı'da SahnelendiDede Korkut Kitabı', Karaisalı'da SahnelendiAdana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ‘Dede Korkut Kitabı’ adlı çocuk oyunu Karaisalı'da ilk öğretim 4, 5, 6. sınıf çocukları için sahneye kondu.
 • 13:09Dede Korkut KitabıDede Korkut Kitabı" Karaisalı'da SahnelendiAdana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından ‘Dede Korkut Kitabı’ adlı çocuk oyunu Karaisalı’da ortaokul öğrencileri için sahnelendi.
 • 13:01Büyükşehir'den Eğitime Ödüllü DestekBüyükşehir'den Eğitime Ödüllü DestekAdana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) ödüllü hazırlık sınav sonuçları açıklandı.
 • 13:01Engelsiz Adana Yolunda Vekiller KonuşuyorEngelsiz Adana Yolunda Vekiller KonuşuyorKent Konseyi Engelli Meclisi’nin etkinliğinde, MHP’li milletvekili adaylarından engellilerin sorunlarıyla ilgili çözüm önerileri aktarıldı.
 • 10:04Adana'da Kedi Kurtarma SeferberliğiAdana'da Kedi Kurtarma SeferberliğiAdana’nın Seyhan ilçesinde bir evin balkonunda 5 gün boyunca mahsur kalan kediyi kurtarmak için Can-Kur ekipleri seferber oldu.
 • 17:25Sarıçam'da Sel Tehlikesine ÖnlemSarıçam'da Sel Tehlikesine ÖnlemAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ), Sarıçam Bucak Deresi Islahı, Buruk Kanalizasyon Kolektörü ve Akıncılar Yağmur Suyu Kolektörü hizmetleriyle ilgili toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 16:44Karakaya: Amacımız Adana'yı Yeniden Zengin İl YapmakKarakaya: Amacımız Adana'yı Yeniden Zengin İl YapmakAdana 1. Sıra Milletvekili Adayı Mevlüt Karakaya, "Seçimden sonra ilk işimiz; Adana'nın yeniden zengin il olarak anılması için elimizden geleni yapmak olacak." dedi.
 • 15:26Kanser Hastası Çocuklara Moral ZiyaretiKanser Hastası Çocuklara Moral ZiyaretiAdana Büyükşehir Atölye üyelerinin kanser hastası çocuklara ulaştırdığı oyuncaklar, yaşama tutunmaya çalışan miniklere moral oldu.