SON DAKİKA ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Adana Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 15:05Yeni Büyükşehir Yasası'na Bilimsel BakışYeni Büyükşehir Yasası'na Bilimsel BakışBüyükşehir ve Kent Konseyi iş birliğiyle düzenlenen panelde, Büyükşehir Belediye Yasası’nın avantaj ve dezavantajları ortaya konuldu, ulusal ve Adana özelinde etkileri tartışıldı.
 • 15:01Kozan'ın Tepecikören Köyü İçme Suyuna KavuştuKozan'ın Tepecikören Köyü İçme Suyuna KavuştuAdana’nın tüm ilçelerine kaliteli içme suyu ulaştırmak için çalışan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Kozan ilçesine bağlı Tepecikören köyüne içme suyunu götürdü.
 • 12:36Çdso'dan "Sevgililer Günü" KonseriÇukurova Devlet Senfoni Orkestrasınca (ÇDSO) "Sevgililer Günü" dolayısıyla özel bir konser verildi.
 • 12:24Barut: Barut: "Adana'yı Yeniden CHP'nin Kalesi Yapacağız"CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 2019 seçimlerine kadar ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, milletvekilleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkanları ve diğer partililerle birlikte uyumlu bir şekilde çalışıp Adana’yı yeniden solun, sosyal demokratların kalesi yapacaklarını söyledi.
 • 11:37Sevgi Eğlenceyle Buluştu, Avm'de Karnaval Havası EstiSevgi Eğlenceyle Buluştu, Avm'de Karnaval Havası EstiBütün dünyada sevgiye adanan en özel gün olan Sevgililer Günü’nde, Adana Optimum, birbirinden renkli etkinlikleri ve hediye sinema bileti kampanyasıyla bu özel günü ziyaretçilerine dolu dolu yaşatıyor.
 • 11:29Kozan'a Yapılacak Yatırımlar DeğerlendirildiAdana Büyükşehir Belediyesi'nin Kozan Belediyesi ile 2016 yılında ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yapacağı yatırımlar ve hizmetlerin değerlendirildiği koordinasyon toplantısı Kozan ilçesinde yapıldı.
 • 11:18Yeni Büyükşehir Yasası'na Bilimsel BakışYeni Büyükşehir Yasası'na Bilimsel BakışAdana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi işbirliği ile “6360’la Oluşan Büyükşehir Belediye Sistemi: Sorunlar ve Çözümler” konulu panel Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapıldı.
 • 11:08Aski'den Hizmet SeferberliğiAski'den Hizmet SeferberliğiAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Kozan ilçesine bağlı Tepecikören Mahallesi’ni suya kavuşturdu.
 • 10:17Metal İşleri Sanayi Sitesi Asfalt Yola KavuşuyorMetal İşleri Sanayi Sitesi Asfalt Yola KavuşuyorAdana Büyükşehir Belediyesi, Metal İşleri Sanayi Sitesi’nin yollarını asfaltlıyor.
 • 09:51Çdso'dan Sevgililer Günü KonseriÇdso'dan Sevgililer Günü KonseriÇukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) tarafından Sevgililer Günü konseri verildi.
 • 15:46Büyükşehir'de Borçlanma TartışmasıBüyükşehir'de Borçlanma TartışmasıAdana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı, belediyenin 100 milyon lira daha borçlanması gündemine yönelik yaptığı konuşmada, belediyenin bugüne kadar aldığı farklı kredilerle toplam 370 milyon lira borçlandığını belirterek, “Bugün de bu krediyi verirsek Adana Büyükşehir Belediyesi 470 milyon lira borçlanacak.
 • 14:05Büyükşehir Tiyatrosu İlçe İlçe GeziyorBüyükşehir Tiyatrosu İlçe İlçe GeziyorAdana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Adana’nın ilçelerini tiyatro ile buluşturmaya devam ediyorAdana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi, Macera Şehri, Dede Korkut Kitabı, İbişin Dünyası, Ayyar Hamza, Sacide, Yalancı Aranıyor oyunlarıyla ilçelerde turneye çıkarak, tiyatroseverlerle buluşuyor.
 • 12:13Büyükşehir'den Saimbeyli'de Yol ve Köprü ÇalışmasıBüyükşehir'den Saimbeyli'de Yol ve Köprü ÇalışmasıAdana Büyükşehir Belediyesi, Saimbeyli’nin mahallelerinde yol genişletme, yenileme ve köprü çalışmaları ile ulaşamı daha güvenli ve hızlı hale getiriyor.
 • 11:54Büyükşehir'den Saimbeyli'de Yol ve Köprü ÇalışmasıBüyükşehir'den Saimbeyli'de Yol ve Köprü ÇalışmasıAdana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Saimbeyli ilçesini mahallelere bağlayan yollarda, ulaşım güvenliğini arttırmak, araç geçişini rahatlatmak için yol genişletme, yenileme ve köprü çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:39Büyükşehir, Hayvan Sahiplenmek İsteyenleri Güllerle KarşılayacakBüyükşehir, Hayvan Sahiplenmek İsteyenleri Güllerle KarşılayacakAdana’da, evcil hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşları hayvan bakımevine davet eden Büyükşehir Belediyesi, Sevgililer Günü’nü hayvanlarla geçirmek isteyenleri güllerle karşılayacak.
 • 11:38Sevgililer Günü'nde 'Satın Alma, Sahiplen'Sevgililer Günü'nde 'Satın Alma, Sahiplen'Büyükşehir Belediyesi, Adanalıları 14 Şubat Sevgililer Günü’nde barınağı ziyaret ederek, kimsesiz hayvanları ücretsiz sahiplenmeye davet etti.
 • 15:17Bunamak, Yaşlılığın Doğal Sonucu Değil'Bunamak, Yaşlılığın Doğal Sonucu Değil'Adana Büyükşehir Belediyesi, günümüzün en yaygın hastalıklarından olan Alzheimerla ilgili eğitim semineri gerçekleştirdi.
 • 12:43Bunamak, Yaşlılığın Doğal Sonucu DeğilBunamak, Yaşlılığın Doğal Sonucu DeğilUzman Dr. Özgür Özkaynak Hacıoğlu, bunamanın, yaşlılığın doğal bir sonucu olarak algılanmaması gerektiğini söyledi.
 • 17:52Gökçe'den Başkan Sözlü'ye 'Muhtarlık' CevabıGökçe'den Başkan Sözlü'ye 'Muhtarlık' CevabıAdana Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkanvekili MHP’li Salih Gökçe, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kendisine yönelik kullandığı ifadelere cevap verdi.
 • 13:15Büyükşehir, Kadın Mahkumların El Emeği Ürünlerini Adanalılara Hediye EdecekBüyükşehir, Kadın Mahkumların El Emeği Ürünlerini Adanalılara Hediye EdecekAdana Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Adanalılara, Yeniden Başlasın Projesi kapsamında kadın mahkûmların yaptığı el emeği göz nuru ürünlerini hediye edecek.
 • 12:13Büyükşehir'den Kadın Mahkumlara DestekAdana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile hayata geçirilen “Yeniden Başlasın” projesi kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi,14 Şubat Sevgililer Günü’nde Adanalılara, kadın mahkûmların el emeği, göz nuru ürünlerini hediye edecek.
 • 10:52Ceyhan'a Büyükşehir EliCeyhan'a Büyükşehir EliAdana Büyükşehir Belediyesi, 1. Bölge Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne bağlı park ve bahçeler ekipleri, Ceyhan ilçesi genelinde çimlendirme, çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • 17:20Suriyeli Bebeğin Otogarda ÖlmesiAdana'da otogarda hayatını kaybeden Suriyeli bebeğin cenazesi ailesi tarafından alınmayınca Adana Büyükşehir Belediyesi ekiplerince defnedildi.
 • 16:06Adana Kent Konseyi, Büyükşehir Yasası'nı Mercek Altına AlıyorAdana Kent Konseyi, çıkarıldığı günden bu yana üzerinde konuşulan; 14 ilde Büyükşehir Belediyesi Kurulması, Büyükşehir Belediyelerinin yetkilerinin genişletilmesi, Büyükşehirlerde il özel idarelerinin ve köylerin kaldırılması gibi birçok önemli konuyu içerisinde barındıran 6360 Sayılı Kanunu mercek altına alıyor.
 • 13:44Annesi 'Garam' Bebeğin Cenazesini Bırakıp GittiAnnesi 'Garam' Bebeğin Cenazesini Bırakıp GittiAdana otogarında ölen 1 yaşındaki Suriyeli Garam bebeğin cenazesi, annesi tarafından terk edilince, kimsesizler mezarlığına defnedildi.
 • 12:26Büyükşehir Haşereyle Mücadeye BaşladıBüyükşehir Haşereyle Mücadeye BaşladıAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ilaçlama birimi ekipleri, yaz gelmeden haşere ve sineklere yönelik ilaçlama çalışmalarına başladı.
 • 12:25Büyükşehir Haşereyle Mücadeleye Erken BaşladıBüyükşehir Haşereyle Mücadeleye Erken BaşladıAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ilaçlama birimi ekipleri, yaz gelmeden haşere ve sineklere yönelik çalışmalara başladı.
 • 11:34Aşkını Adana'ya AnlatAşkını Adana'ya AnlatAdana Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarında başlattığı 14 Şubat Sevgililer Günü kampanyası dahilinde, fotoğraflarla aşkını en iyi anlatan üç çifte romantik bir akşam yemeği hediye ediyor.
 • 11:34Öğretmenlere İlk Yardım EğitimiÖğretmenlere İlk Yardım EğitimiAdana Büyükşehir Belediyesi, okullarda daha önce başlattığı obezite ve diyabet bilgilendirmelerine ilk yardım eğitimini ekledi.
 • 10:06Büyükşehir'den İlk Yardım EğitimiBüyükşehir'den İlk Yardım EğitimiAdana Büyükşehir Belediyesi, okullarda daha önce başlattığı obezite ve diyabet bilgilendirmelerine ilk yardım eğitimini ekledi.
 • 10:05Aşkını Adana'ya AnlatAdana Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarında başlattığı 14 Şubat Sevgililer Günü kampanyası dahilinde, fotoğraflarla aşkını Adana’ya en iyi anlatan üç çifte romantik bir akşam yemeği hediye ediyor.
 • 17:07MHP'li Gökçe, Hüseyin Sözlü'ye Karşı 'Meclis Başkan Vekilliği' Davasını KazandıMHP'li Gökçe, Hüseyin Sözlü'ye Karşı 'Meclis Başkan Vekilliği' Davasını KazandıAdana Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Salih Gökçe, Belediye Başkanı olmadığı zaman Belediye Meclisine, 'Belediye Başkan vekili mi, Belediye Meclis Başkan vekilinin mi başkanlık edeceği" konusunda açtığı dava sonuçlandı.
 • 15:09Çdso'dan "Sevgililer Günü" KonseriÇukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) tarafından "Sevgililer Günü Konseri" verileceği bildirildi.
 • 12:58Alo 153, 7 Gün 24 Saat Hizmet VeriyorAlo 153, 7 Gün 24 Saat Hizmet VeriyorAdana Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çağrı Merkezi, Adanalıların 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri hizmet birimi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
 • 11:16Dansın Şampiyonları Adana'da SeçildiDansın Şampiyonları Adana'da SeçildiTürkiye Dans Sporları Federasyonu'nun (TDSF) Avrupa ve Dünya şampiyonalarında Türkiye'yi temsil etmek üzere düzenlenen Dans Sporları Latin& Standart Türkiye Şampiyonası'nda 160 çift şovlarını sergiledi, Avrupa ve Dünya Şampiyonası temsilcilerimiz belirlendi.
 • 14:40Geri Dönüşümcülerde Yeni Site HeyecanıGeri Dönüşümcülerde Yeni Site HeyecanıAdana’da yeni yapılacak Çukurova Geri Dönüşümcüler Sitesi için yapılan bilgilendirme toplantısında izdiham yaşandı.
 • 14:23Belediye Başkanlarının Sosyal Medya Karneleri ÇıkartıldıDijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi'ne göre sosyal medyada dijital varlıkları en fazla kullanan 5 belediye başkanı; Kocaeli, Şanlıurfa, Rize, Adana ve Gaziantep başkanları oldu.
 • 14:03Aski Ekipleri Karataş'ta Altyapı Çalışması YapıyorAski Ekipleri Karataş'ta Altyapı Çalışması YapıyorAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Karataş ilçe merkezinde ve mahallelerinde altyapı çalışmaları yürütüyor.
 • 12:54Başkan Sözlü, Facebook ve Youtube'da Türkiye BirincisiBaşkan Sözlü, Facebook ve Youtube'da Türkiye BirincisiDijital Kent 2015 Yerel Yönetimler Dijital Varlık Reytingi’ne göre, Adana Büyükşehir, Türkiye’nin en dijital belediyeleri sıralamasında 4’üncü, Başkan Hüseyin Sözlü dijital varlıkları en iyi kullanan il belediye başkanı sıralamasında üçüncü oldu.
 • 12:40Belediye Meclisi'nde Belediye Meclisi'nde "Vekillik" KaosuAdana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde "Seçilmiş Belediye Meclis 1. Başkanvekili" iken, 2014’ün Kasım ayından bu yana, görevini yapamayan MHP’li Meclis üyesi ve aynı zamanda Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Gökçe, ’Belediye meclislerinde yönetimin yasal olarak seçilmişlerde mi yoksa atanmışlarda mı olduğu’ konusundaki hukuk savaşını kazandı.
 • 10:45Belediye Otobüs Şoförü Hayat KurtardıBelediye Otobüs Şoförü Hayat KurtardıAdana’da, büyükşehir belediyesi otobüsünde kalp krizi geçiren bir vatandaşı kurtarmak için şoför ve yolcular seferber olurken hasta kısa sürede hastaneye ulaştırılarak hayatta kalması sağlandı.
 • 12:10Otobüs Şoförünün Bağımlı Genci Kurtarma Çabası YetmediOtobüs Şoförünün Bağımlı Genci Kurtarma Çabası YetmediAdana'da madde bağımlısı 26 yaşındaki Çağlar Sevim, bindiği belediye otobüsünde fenalaştı.
 • 11:04Otobüs Şoförünün Hayat Kurtarma Çabası YetmediOtobüs Şoförünün Hayat Kurtarma Çabası YetmediAdana'da bindiği belediye otobüsünde fenalaşan madde bağımlısı 26 yaşındaki Çağlar Sevim, otobüs şoförünün yoğun gayretine rağmen kurtarılamadı.
 • 10:03Belediye Otobüs Şoförünün Can Kurtarma TelaşıBelediye Otobüs Şoförünün Can Kurtarma TelaşıAdana’da belediye otobüsünden kriz geçiren bir uyuşturucu bağımlısını kurtarmak için şoför ve yolcular seferber oldu.
 • 17:33Türkiye'nin En Dijital BelediyeleriDijital Araştırmalar Derneği, 81 il ve İstanbul'un 39 belediyesi ve belediye başkanını dijital ve sosyal medya üzerinden inceleyerek en aktif olanlarını belirledi.
 • 16:57Sinema Afişleri NostaljisiSinema Afişleri NostaljisiKozan ve Çevresi Sosyal Kültür Vakfı (KOZVAK) ile Gramofon Evi işbirliğiyle hazırlanan Türk Sanat Müziği Korosu Eşliğinde Sinema Afişleri Sergisi’ne eski Türk filmi hayranları yoğun ilgi gösterdi.
 • 13:24Büyükşehir'den Ziyapaşa'da Asfalt ve Bordür ÇalışmasıBüyükşehir'den Ziyapaşa'da Asfalt ve Bordür ÇalışmasıAdana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ziyapaşa Bulvarı’nda sıcak asfalt dökümü ve bordür çalışması gerçekleştirildi.
 • 12:47Adana'da Asfalt ve Bordür ÇalışmasıAdana'da Asfalt ve Bordür ÇalışmasıAdana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ziyapaşa Bulvarı’nda sıcak asfalt dökümü ve bordür çalışması gerçekleştirildi.
 • 16:48Alkollüyken Sulama Kanalına Düşen Adam 1 Gün Sonra BulunduAlkollüyken Sulama Kanalına Düşen Adam 1 Gün Sonra BulunduAdana'da alkol aldıktan sonra sulama kanalına düşen 65 yaşındaki Mahmut Alperoğlu, kanalda uyuya kalınca 24 saat sonra kurtarılabildi.
 • 13:37Adana'da Kamu Çalışanlarına İşaret Dili EğitimiAdana'da Kamu Çalışanlarına İşaret Dili EğitimiAdana Büyükşehir Belediyesi, kamuda çalışan halkla ilişkiler personeline yönelik işaret dili eğitimi düzenledi.