SON DAKİKA ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Adana Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 13:37Altın Koza'da Jüri Başkanı Ümit ÜnalAdana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde bu yıl Büyük Jüri Başkanlığı'nı Ümit Ünal yapacak.
 • 13:37Büyükşehir Belediyesi'nden Çölyak Hastalarına Özel HizmetBüyükşehir Belediyesi'nden Çölyak Hastalarına Özel HizmetÇölyak hastaları; ihtiyaç duydukları glutensiz ekmek ve unun, talep etmeleri halinde bir telefonla her hafta evlerine gelmesini sağlayabilecek.
 • 13:07Adana'da Çölyak Hastalarına Özel HizmetAdana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, talepte bulunan çölyak hastalarının evlerine glutensiz ekmek ve un servis edecek.
 • 13:03Büyükşehir'den Çölyak Hastalarına Özel HizmetBüyükşehir'den Çölyak Hastalarına Özel HizmetÇölyak hastaları, ihtiyaç duydukları glutensiz ekmek ve unun, talep etmeleri halinde bir telefonla her hafta evlerine gelmesini sağlayabilecek.
 • 19:04Ceyhan Belediyesi'nin Hizmetlerinin Engellendiği İddiasıCeyhan Belediyesi'nin Hizmetlerinin Engellendiği İddiasıGüvenlik kamerasında asfalt üzerine boyama işlemi Ceyhan Belediyesi'nin hizmetlerinin engellendiği iddiası- Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Türüt: "Ceyhan Belediyesinin hizmetlerinin engellenmesi ve kamu malına zarar verilmesi gerekçesiyle Adana Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunduk" Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Eyüp Türüt, Belediye hizmetlerinin Adana Büyük Şehir Belediyesi tarafından engellendiği ve kamu malına zarar verildiği iddiasıyla Adana Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.
 • 17:48Sarıçam Deresi TemizlendiSarıçam Deresi TemizlendiAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, Sarıçam Deresi’ni temizledi.
 • 17:46Büyükşehir'in Yumurtalık İlçesindeki Altyapı Çalışmaları SürüyorBüyükşehir'in Yumurtalık İlçesindeki Altyapı Çalışmaları SürüyorAdana Büyükşehir Belediyesi’nce Yumurtalık ilçesi sınırları içerisindeki Alparslan Türkeş Caddesi’nin çift yönlü bulvar haline getirilmesi ve kaldırım uygulaması için çalışmalara başladı.
 • 17:36Ceyhan Belediyesi'nin Hizmetlerinin Engellendiği İddiasıCeyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Eyüp Türüt, Belediye hizmetlerinin Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendiği belirtti.
 • 15:19Kazım Barışık'ın VefatıKazım Barışık'ın VefatıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (EKKK) Güney Bölge Birliği Başkanı, Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) ile Kuzey Adana EKKK Başkanı Kazım Barışık’ın vefatı kentte büyük üzüntüyle karşılandı.
 • 13:22Sarıçam Deresi'nde Temizlik ve Islah Çalışmaları SürüyorSarıçam Deresi'nde Temizlik ve Islah Çalışmaları SürüyorAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, Sarıçam Deresi’ndeki çevre temizliği sorununa son veriyor.
 • 11:59Büyükşehir'den Yumurtalık'a NeşterBüyükşehir'den Yumurtalık'a NeşterAdana Büyükşehir Belediyesi’nce Yumurtalık ilçesi sınırları içerisindeki Alparslan Türkeş Caddesi’nin çift yönlü bulvar haline getirilmesi ve kaldırım uygulaması için çalışmalar sürüyor.
 • 10:24Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Barışık Vefat EttiAdana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Barışık Vefat EttiAdana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (EKKK) Güney Bölge Birliği Başkanı Kazım Barışık, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.
 • 15:28Büyükşehir'den Engellilere Akülü SandalyeBüyükşehir'den Engellilere Akülü SandalyeAdana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi engelli iki vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
 • 13:39Büyükşehir'den Engellilere Akülü SandalyeBüyükşehir'den Engellilere Akülü SandalyeAdana Büyükşehir Belediyesi, engelli iki vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
 • 14:26Engelsiz AdanaEngelsiz Adana"Ya Vali Büyük'ten DestekAdana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi iş birliği ile kitap haline getirilen “Engelsiz Adana Çalıştayı Raporu”, Adana Valisi Mustafa Büyük’e takdim edildi.
 • 14:26Tatile Gidemeyenlerin İçini Serinletecek GösteriTatile Gidemeyenlerin İçini Serinletecek GösteriAdanalı tiyatro ve sinema oyuncusu Ergün Özfırıncı, işlerinden dolayı tatile gidemeyenlere özel tek kişilik oyun hazırladı.
 • 12:55Futbolun Duayenlerinden Sözlü'ye Futbol Okulları ÖvgüsüFutbolun Duayenlerinden Sözlü'ye Futbol Okulları ÖvgüsüAdana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları’nı ziyaret eden ünlü Teknik Direktör Metin Türel ve Adana Demirspor formasıyla önemli başarılara imza atan eski futbolcular Gürcan Aday, İbrahim Uzunca, Orhan Ozan, Mehmet Sümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ederek, spora, futbola ve Adana’ya yaptığı katkının paha biçilmez olduğunu söylediler.
 • 11:37Kiteboard'un Kalbi Yumurtalık'ta AtacakKiteboard'un Kalbi Yumurtalık'ta AtacakAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteklediği ve Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’in katkı sunduğu, 4-6 Eylül 2015 tarihlerinde, Yumurtalık’ta ilk kez gerçekleşecek olan Pegasus Türkiye Kiteboard Final Yarışması’nın, ilçenin tanıtımına önemli katkı yapması bekleniyor.
 • 13:42Devlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorDevlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorBu yıl 530.su gerçekleştirilecek Karaisalı Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşleri'ne Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılması bekleniyor.
 • 12:04Devlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorDevlet Bahçeli Karaisalı'ya GeliyorBu yıl 530.su gerçekleştirilecek olan Karaisalı Kızıldağ Yaylası Karakucak güreşlerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılması bekleniyor.
 • 10:52Ceyhan'da Asfaltlama Çalışmaları BaşladıCeyhan ilçesinde asfaltlama çalışmalarına başlandığı bildirildi.
 • 21:18Manş Denizi'ni Geçen İlk Kadın Türk Takımı OldularManş Denizi'ni Geçen İlk Kadın Türk Takımı OldularAdana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı sponsorluğunda 6 kadın yüzücüden oluşan Türk takımı, İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi’ni yüzerek geçen ilk Türk kadın takımı olarak tarihe geçtiler.
 • 16:13Adana - Işid'çilere Benzediği İçin Tehdit Edildi, Hamile Eşi ve Çocuklarının Önünde ÖldürüldüAdana - Işid'çilere Benzediği İçin Tehdit Edildi, Hamile Eşi ve Çocuklarının Önünde ÖldürüldüIşid'çilere benzediği için tehdit edildi, hamile eşi ve çocuklarının önünde öldürüldü ADANA'da IŞİD militanlarına benzetildiği için daha önce tehdit edildiği ileri sürülen 33 yaşındaki Ethem Türkben, akşam yemeği yediği hamile eşi ve 3 çocuğunun gözleri önünde, kar maskeli 2 kişi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.
 • 14:04Işid'çi Diye Tehdit Edilen İşçi, Ailesinin Önünde İnfaz EdildiIşid'çi Diye Tehdit Edilen İşçi, Ailesinin Önünde İnfaz EdildiAdana'da IŞİD militanlarına benzetildiği için daha önce tehdit edildiği ileri sürülen 33 yaşındaki Ethem Türkben, akşam yemeği yediği hamile eşi ve 3 çocuğunun gözleri önünde, kar maskeli 2 kişi tarafından tabancayla öldürüldü.
 • 12:54Taksimetre Hilesinin Sebebi Durak ÜcretiymişTaksimetre Hilesinin Sebebi Durak ÜcretiymişAdana’da taksiciler, duraklarda çalışmak için durak sahiplerinin kendilerinden günlük 30 ile 150 TL arasında bir ücret istemesinden yakındı.
 • 12:19Büyükşehir, Adana'yı Engelsiz Hale Getirmeye KararlıBüyükşehir, Adana'yı Engelsiz Hale Getirmeye KararlıBüyükşehir engelsiz Adana için Çukurova Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya destek verdi, Adana’nın cadde ve bulvarlarıyla ilgili engellilik raporu oluşturuldu.
 • 11:15Sözlü: "Özgür Basın, Köklü Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur"Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü nedeniyle her yıl kutlanması gereken ancak, yaşanan sıkıntılar nedeniyle sektörle ilgili sorunların dile getirildiği bir gün haline geldiğini belirtti.
 • 15:59Ülkücüler, Türkmen Cephesinde Savaşırken Can Veren Arkadaşlarını Yolcu EttiÜlkücüler, Türkmen Cephesinde Savaşırken Can Veren Arkadaşlarını Yolcu EttiSuriye’ye giderek Türkmen grupların saflarında savaşan Türk vatandaşı Burak Mişinci, Lazkiye kırsalında girdiği çatışmada hayatını kaybetti.
 • 15:35Aski'den Hayal Park Civarına Yeni Kanalizasyon HattıAski'den Hayal Park Civarına Yeni Kanalizasyon HattıAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), her yağışta sel baskınları yaşanan Hayal Park civarında da çalışma başlattı.
 • 15:05Otogar'da Seyyar OperasyonuOtogar'da Seyyar OperasyonuAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Adana’nın daha yaşanabilir kent haline getirilmesine yönelik talimatları ve projeleri doğrultusunda, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (Otogar) denetleme yaptı, çalışma düzenini bozan ve vatandaşa verilen hizmetin kalitesini düşüren seyyar esnafın faaliyetlerine son verdi.
 • 18:01Basketbol 1. LigiBasketbol 1. LigiTürkiye Basketbol 1. Lig temsilcilerinden Adanaspor, Zirve Üniversitesi’nde 27 yaşındaki forvet oyuncusu Oğuz Erdoğan’ı renklerine kattı.
 • 16:41Yunus Emre Mahallesi'ne Yeni Kanalizasyon HattıYunus Emre Mahallesi'ne Yeni Kanalizasyon HattıAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerindeki muhtelif mahalleleri kapsayan 2015-1 numaralı yağmur suyu ve kanalizasyon inşaatı yapım işini sürdürüyor.
 • 15:2022. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne DoğruAdana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde, "Adana" konulu senaryo yarışmasının jüri üyeleri belli oldu.
 • 15:08TMMOB'dan Trafik TepkisiTMMOB'dan Trafik TepkisiTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Hasan Emir Kavi, kentin bir noktasına yoğunlaştırılan şehir hastanesi ile araştırma hastaneleri, yeni bölge adliyesi ve stadyumun günlük trafiği olumsuz etkileyeceğini söyledi.
 • 14:05Büyükşehir, Stratejik Öneme Sahip Yolu TamamlıyorBüyükşehir, Stratejik Öneme Sahip Yolu TamamlıyorYapımı süren ve son aşamaya gelen Ceyhan-Sarımazı yolu, bölge ekonomisinin kilit noktalarını Ceyhan ve Adana’ya bağlayacak.
 • 12:14Kestiği Ağacın Altında KaldıKestiği Ağacın Altında KaldıAdana’nın Kozan ilçesinde kestiği ağacın altında kalan kişi ağır yaralandı.
 • 11:28Şüpheli Çantadan Çocuk Bezi ÇıktıŞüpheli Çantadan Çocuk Bezi ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Otogar'dan görüntü- Şüpheli çanta güvenlik şeridi içinde - Bomba imha uzmanlarının gelişi ve hazırlıkları- Şüpheli çantanın patlatılması- Çantanın İncelenmesi Adana'da şüpheli çantadan çocuk bezi çıktı Adana'nın Kozan ilçesinde, bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan şüpheli çantadan çocuk bezi ve kıyafetleri çıktı.
 • 11:20Altın Koza'da Senaryo YarışmasıAdana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan ‘Adana Konulu Uzun Metraj Senaryo Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu.
 • 10:40Adana'da Şüpheli Çantadan Çocuk Bezi ÇıktıAdana'nın Kozan ilçesinde, bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılan şüpheli çantadan çocuk bezi ve kıyafetleri çıktı.
 • 08:50Otogarda Unutulan Şüpheli Çanta Bomba Paniği YaşattıAdana'nın Kozan ilçesi şehirlerarası otobüs terminalinde unutulan şüpheli çanta, otogarda bomba paniği yaşattı.
 • 12:09Bayat Ekmek Toplama ve Değerlendirme ProjesiBayat Ekmek Toplama ve Değerlendirme ProjesiAdana Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından Bayat Ekmek Toplama ve Değerlendirme Projesi başlatıldı.
 • 11:39Kadına Şiddete Birlikte Kadına Şiddete Birlikte "Dur" DenilecekAdana Büyükşehir Belediyesi kadına şiddetin engellenmesi için, Adana Kadın Dayanışma ve İlk Adım Merkezi’ne maddi, manevi ve lojistik destek sağlıyor.
 • 09:43Adana'da Orman YangınıAdana’nın Aladağ ilçesinde çıkan orman yangınında 20 dönüm alan zarar gördü.
 • 00:37Aladağ'da Orman YangınıAladağ'da Orman YangınıAladağ'daki orman yangınında 20 dönüm alan zarar gördü.
 • 23:16Adana'da Orman YangınıAladağ ilçesindeki orman yangınında 20 dönüm alan zarar gördü.
 • 14:17Adnan Menderes Bulvarı'nda Kaldırım İşgaline SonAdnan Menderes Bulvarı'nda Kaldırım İşgaline SonAdana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Denetim Şube Müdürlüğü, Adnan Menderes Bulvarı’nda, halka ait alanlara taşarak faaliyet gösteren esnafın işgal ettiği noktalarda temizlik ve düzenleme çalışması yaptı.
 • 12:10Binlerce Kozanlı İftar Sofrasında BuluştuBinlerce Kozanlı İftar Sofrasında BuluştuKozan Belediyesi geleneksel hale getirdiği halk iftarında binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu.
 • 15:31Adana Kent Konseyi, İftar Programında Bir Araya GeldiAdana Kent Konseyi, İftar Programında Bir Araya GeldiAdana Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri iftar programında bir araya geldi.
 • 13:50Namık Kemal Mahallesi'nin Kanalizasyon Hattı YenileniyorNamık Kemal Mahallesi'nin Kanalizasyon Hattı YenileniyorAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Seyhan ilçesine bağlı Namık Kemal Mahallesi’nde kanalizasyon yapım işine başladı.
 • 12:46Büyükşehir'den Türkmenlere Kadir Gecesi Gıda ve Su DesteğiBüyükşehir'den Türkmenlere Kadir Gecesi Gıda ve Su DesteğiAdana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Bayır Bucak Türkmen Dağı Kültür Derneği tarafından imzalanan protokol ile Suriye Bayırbucak Türkmenleri’ne su ve erzak yardımı yapıldı.