SON DAKİKA ADANA VALİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Adana Valiliği Haberleri

 • 20:44Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden GeçirildiSuriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in konuşması- Vali Mustafa Büyük'ün konuşması Suriyeli sığınmacılara yönelik çalışmalar gözden geçirildi- Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz"- "Yeni göçlerin ve yeni mülteci akınlarının olmaması için Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ısrarla ifade ettiği ve gündeme getirdiği 'güvenli bölge' meselesini yine her platformda söylüyoruz" Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz" dedi.
 • 19:20Adana - Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizAdana - Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizBaşbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Murtaza Yetiş, uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla yakın dönemde Türkiye'nin yeni bir mülteci akınına şahit olabileceğini söyledi.
 • 19:19Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden GeçirildiBaşbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz" dedi.
 • 18:41Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizBaşbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Murtaza Yetiş, uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla yakın dönemde Türkiye'nin yeni bir mülteci akınına şahit olabileceğini söyledi.
 • 18:31Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Türkiye Krizin Her Aşamasını Aynı Anda YaşıyorBaşbakan Başdanışmanı Yetiş: Türkiye Krizin Her Aşamasını Aynı Anda YaşıyorBaşbakan Başdanışmanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, 2001’de başlayan Suriye kriziyle birlikte Türkiye’de 2 milyonu aşan sığınmacının barındırıldığını söyledi.
 • 14:43Adana'daki Bir Aylık Trafik Kazası BilançosuAdana Valiliği, eylül ayında kentte 523 maddi hasarlı, 485 yaralamalı, 12'si ölümlü olmak üzere bin 20 trafik kazası meydana geldiğini, bu kazalarda 780 vatandaşın yaralandığını, 13 kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • 16:27Çıtırık: İktidar 'Bizden Olan, Olmayan' Şeklinde Toplumu İkiye AyırmıştırÇıtırık: İktidar 'Bizden Olan, Olmayan' Şeklinde Toplumu İkiye AyırmıştırAdana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, "Türkiye'de 13 yıldır iktidarda olan siyasi partinin özellikle son 3 yılda temel hak ve özgürlükleri askıya alındığını, iş güvenliğinin kalmadığını görüyoruz.
 • 14:50Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi Adana'da BaşladıUluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi Adana'da BaşladıAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ortaklaşa düzenlediği ‘Adana 2015 Uluslararası İslam& Tıp/ Tıbb-ı Nebevi Kongresi’ başladı.
 • 13:44Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi BaşladıUluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi BaşladıAdana’da, 160 bilim insanının bildirisi ve 20’ye yakın poster sunumunun yer alacağı ’Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi’ başladı.
 • 09:29Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya'ya yapacağı 2 günlük resmi ziyareti bugün başlayacak.
 • 15:07Adana Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAdana Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAnavarza'da gladyatörlerin dövüş alanı bulundu (Görüntü ekiyle yeniden) Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Dilekkaya Köyü'nde 4 bin dönüm alan üzerinde bulunan 2 bin yıllık tarihi Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürerken, ilk kez gladyatörlerin vahşi hayvanlarla savaştıkları bir alan da bulundu.
 • 14:01Adana - Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAdana - Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAnavarza'da gladyatörlerin dövüş alanı bulundu Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Dilekkaya Köyü'nde 4 bin dönüm alan üzerinde bulunan 2 bin yıllık tarihi Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürerken, ilk kez gladyatörlerin vahşi hayvanlarla savaştıkları bir alan da bulundu.
 • 13:56Adana, Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi'ne HazırlanıyorAdana, Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi'ne HazırlanıyorAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ortaklığı ve koordinesinde düzenlenecek 'Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-I Nebevi) Kongresi’yle ilgili hazırlıklar sürüyor.
 • 11:46Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAnavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAdana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Dilekkaya Köyü'nde 4 bin dönüm alan üzerinde bulunan 2 bin yıllık tarihi Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürerken, ilk kez gladyatörlerin vahşi hayvanlarla savaştıkları bir alan da bulundu.
 • 11:18Adana, "2015 Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi"Ne HazırlanıyorAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı’nın ortaklığı ve koordinesinde düzenlenecek olan “Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi” ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi.
 • 17:06Polis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin Tören (2)Polis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin Tören (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protokol konuşmaları, - Dua edilmesi, - Cenazelerin memleketlerine uğurlanması, Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı- Saldırıda şehit olan iki polisin cenazesi, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde toprağa verildi Adana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan komiser Süleyman Çakır, Ceyhan ilçesinde, polis memuru Bircan İlhanlı, Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 16:43Şehit Polis Memuru Bircan İlhanlı'nın CenazesiŞehit Polis Memuru Bircan İlhanlı'nın CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit Bircan İlhanlı'nın naaşının baba evine getirilmesi, - Cenaze töreninden detaylar, Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı- Saldırıda şehit olan iki polisin cenazesi, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde toprağa verildi Adana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan komiser Süleyman Çakır, Ceyhan ilçesinde, polis memuru Bircan İlhanlı, Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 15:47Şehit Polis Memleketi Kozan'da Toprağa VerildiŞehit Polis Memleketi Kozan'da Toprağa VerildiAdana'da ekip otosuyla özel bir hastaneden çıkarken motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu şehit olan polis memurlarından Bircan İlhanlı, memleketi Adana’nın Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 14:55Şehit Polis, Gözyaşları Arasında Toprağa VerildiŞehit Polis, Gözyaşları Arasında Toprağa VerildiAdana'da hastane çıkışı uğradığı silahlı saldırıda şehit olan polis Bircan İlhanlı'nın cenazesi, doğum yeri olan Kozan'da tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:34Adana'da Polis Aracına Düzenlenen Silahlı SaldırıAdana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan komiser Süleyman Çakır, Ceyhan ilçesinde, polis memuru Bircan İlhanlı, Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 12:56Adana 2 Polis Şehidini Uğurlarken Yakınları Tepkilerini Haykırdı (2) - YenidenAdana 2 Polis Şehidini Uğurlarken Yakınları Tepkilerini Haykırdı (2) - YenidenAdana'da dün akşam hastane çıkışında motosikletli 2 PKK'lı teröristin kalaşnikof tüfekle açtığı ateş sonucu şehit düşen polis memurları 39 yaşındaki Süleyman Çakır ile 48 yaşındaki Bircan İlhanlı için valilik bahçesinde tören düzenlendi.
 • 12:21Polis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin TörenPolis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin TörenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehit yakınlarından genel detay-Cenazelerin tören alanına gelişi ADANA - Adana'da ekip otosuyla özel bir hastaneden çıkarken motosikletli iki kişinin uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği slahlı saldırı sonucu şehit olan polis memurları Süleyman Çakır ve Bircan İlhanlı için Adana Valiliği bahçesinde resmi tören düzenlendi.
 • 11:55Şehit Polislere Gözüyaşlı VedaŞehit Polislere Gözüyaşlı VedaAdana’da hastane çıkışında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan iki polis memuru valilik bahçesinde düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı.
 • 11:47Adana Şehit Polis Memurları Süleyman Çakır Va Bircan İlhanlı İçin Adana Valiliği Önünde Cenaze...Adana Şehit Polis Memurları Süleyman Çakır Va Bircan İlhanlı İçin Adana Valiliği Önünde Cenaze...(Tür: Yurt)
 • 10:34Polisten Başkasının Elinden Yemek Yemeyen Yağız Lösemiyi YendiPolisten Başkasının Elinden Yemek Yemeyen Yağız Lösemiyi YendiAdana’da 3 yaşında lösemi hastalığına yakalandıktan sonra sadece polisin elinden yemek yiyen ve ilaçlarını içen Yağız Yıldız, 2 yıllık mücadelenin ardından lösemiyi yenerek 5. yaşını kutladı.
 • 11:37Süper Şoförden Bayram Trafiği UyarısıSüper Şoförden Bayram Trafiği UyarısıAdana'da, 58 yıllık meslek hayatında hiç kaza yapmayan ve trafik cezası almadığı için üç kez 'Ağır Vasıta Yılın Şoförü' seçilen 78 yaşındaki Ramazan Kulle, Kurban Bayramı'nda trafik kazalarına karşı vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırdı.
 • 16:05Şehitlikte Belediye Başkanını Şaşırtan İstekŞehitlikte Belediye Başkanını Şaşırtan İstekAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şehitliği ziyaret etti.
 • 16:00Şehit Babası: Şehit Babası: "Onsuz İlk Bayramımız"Ağrı’nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran ilçeleri arasındaki Tendürek Geçidi’nde teröristlerle çıkan çatışmada 51 gün önce şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Oruç’un babası Ahmet Oruç, Kurban Bayramı nedeniyle oğlunun kabristanını ziyaret ederken "Onsuz ilk bayramımız" diye ağladı.
 • 15:06Adana Dr. Sare Davutoğlu'nun Himayesinde İslam ve Tıp Kongresi YapılacakAdana Dr. Sare Davutoğlu'nun Himayesinde İslam ve Tıp Kongresi YapılacakAdana'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Dr. Sare Davutoğlu'nun himayesinde, 'Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi' gerçekleştirilecek.
 • 13:11Sare Davutoğlu'nun Himayesinde, Adana'da İslam ve Tıp KongresiSare Davutoğlu'nun Himayesinde, Adana'da İslam ve Tıp KongresiAdana'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Dr. Sare Davutoğlu'nun himayesinde, 'Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi' gerçekleştirilecek.
 • 12:53Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp KongresiAdana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp KongresiBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun da katılımı beklenen Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi, 7-10 Ekim tarihleri arasında Çukurova Üniversitesinde yapılacak.
 • 12:49Tıbb-ı Nebevi Kongresi, 7 Ekim'de Adana'da YapılacakTıbb-ı Nebevi Kongresi, 7 Ekim'de Adana'da YapılacakAdana Valiliği himayesinde, Adana Tıbb-ı Nebevi Derneği ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Çukurova Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi, 7-10 Ekim tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılacak.
 • 09:39Gazi ve Şehit Ailelerine YemekGazi ve Şehit Ailelerine YemekAdana Valisi Mustafa Büyük, gazi ve şehit ailelerini buluşturduğu yemekte, "Bu millet sizin değerinizi ve yerinizi asla unutmayacak" dedi.
 • 15:47Çocuğunu Göremeyen İşçi Elektrik Direğine ÇıktıÇocuğunu Göremeyen İşçi Elektrik Direğine ÇıktıAdana'da eski eşinin 2 çocuğunu göstermemesine kızan 34 yaşındaki Halil Demir, elektrik direğine çıkarak sesini duyurmak istedi.
 • 15:44Adana Yardım Yapılmayınca Elektrik Direğine ÇıktıAdana Yardım Yapılmayınca Elektrik Direğine ÇıktıAdana'da boşandığı eşinin 2 çocuğunu görmesine izin vermediğini ileri süren 34 yaşındaki Halil Demir, vakıftan talep ettiği yardım yapılmayınca elektrik direğine çıktı.
 • 13:38Büyükşehir, Pozantı'da Keneyle Mücadele BaşlattıBüyükşehir, Pozantı'da Keneyle Mücadele BaşlattıAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı İlaçlama Birimi ile Adana Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü, Pozantı ilçesine bağlık Karakışlacıklı mahallesinde kene ile mücadele başlattı.
 • 12:05Büyükşehir'den Pozantı'da Keneyle MücadeleBüyükşehir'den Pozantı'da Keneyle MücadeleAdana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı İlaçlama Birimi ile Adana Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü, Pozantı Karakışlacıklı Mahallesi’nde kene zararlısına karşı mücadele başlattı.
 • 16:39Adana 3 Şehit Polise AğladıAdana 3 Şehit Polise AğladıAdana 3 şehit polise ağladı Iğdır'da şehit düşen polis memurları İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt ile Tunceli'de emeklilik dilekçesini verip, Adana'ya dönmek üzere çıktığı yolda PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Kadri Özkara, düzenlenen törenlerle son yolculuklarına uğurlandı.
 • 15:47Şehit Annesinden Abdullah Gül'e: Neden Oğlumu Yanında Götürmedin?Şehit Annesinden Abdullah Gül'e: Neden Oğlumu Yanında Götürmedin?Iğdır'da şehit düşen polislerden Fehmi Şahin'in cenaze namazı, Ankara'da kılındı. Gül, aileye taziye sunarken şehidin annesi "Niye oğlumu yanında götürmedin?" diye yakındı.
 • 15:10Adana 3 Şehidini Toprağa VerdiAdana 3 Şehidini Toprağa VerdiIğdır’da servis aracına PKK’lıların yaptığı bombalı saldırıda şehit düşen polis memurları İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt ile Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Kadir Özkara toprağa verildi.
 • 14:42Adanalı 3 Şehit Son Yolculuğuna UğurlandıIğdır’da, Dilucu Sınır Kapısı’nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola önceden döşedikleri bombayı patlatması sonucu şehit olan polis memurları Yalçın Palıt ve İbrahim Derindere ile kızıyla Adana’ya dönerken Tunceli’de yol kesen teröristlerce şehit edilen özel harekat polisi Kadri Özkara Buruk Mezarlığı’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:17Iğdır Şehitlerimizi Uğurluyoruz -Derindere ve PalıtIğdır Şehitlerimizi Uğurluyoruz -Derindere ve PalıtGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehitlerin tören alanına getirilmesi, - Protokolden detaylar, - Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in konuşması, - Vali Mustafa Büyük'ün konuşması, - Müftü Arif Gökçe'nin duası,- Şehit ailelerinin tabutun başına gelmesi ve taşınması,- Şehit kızından detaylar Iğdır'da terör örgütü mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 13 polisten İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt için Adana'da resmi tören düzenlendi.
 • 13:26Adana Şehitlerini Dualarla UğurladıAdana Şehitlerini Dualarla UğurladıPolis memuru İbrahim Derindere'nin eşi Şeyma Derindere'nin kucağında 3 yaşındaki kızı Hafsa ile şehidin Türk bayrağına sarılı tabut üzerine giderek vedalaşması duygusal anlara neden oldu.
 • 13:08Şehitlerimizi UğurluyoruzIğdır'da terör örgütü mensuplarınca yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan 13 polisten İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt için Adana'da resmi tören düzenlendi.
 • 12:51Adana 3 Şehit Polise AğladıAdana 3 Şehit Polise AğladıIğdır'da şehit düşen polis memurları İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt ile Tunceli'de emeklilik dilekçesini verip, Adana'ya dönmek üzere çıktığı yolda PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Kadri Özkara, düzenlenen törenlerle son yolculuklarına uğurlandı.
 • 12:19Iğdır Şehitleri Fehmi Şahin ve Ali Koç'u Devletin Zirvesi UğurladıIğdır Şehitleri Fehmi Şahin ve Ali Koç'u Devletin Zirvesi UğurladıIğdır'da şehit düşen Abdullah Gül'ün eski koruması Fehmi Şahin'in ve şehit polis Ali Koç için Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi. Şehitleri son yolculuğuna devletin zirvesi uğurladı.
 • 12:16Şehit Polislere Hazin TörenIğdır’dan Dilucu Sınır Kapısı’nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola önceden döşedikleri bombayı patlatması sonucu şehit olan polis memurları Yalçın Palıt ve İbrahim Derindere için Adana Valiliği bahçesinde tören düzenlendi.
 • 12:04Şehidin 3 Yaşındaki Kızı Babasının Fotoğrafını Elinden BırakmadıŞehidin 3 Yaşındaki Kızı Babasının Fotoğrafını Elinden BırakmadıIğdır'da PKK tarafından yapılan bombalı saldırıda şehit olan Adanalı polis İbrahim Derindere'nin 3 yaşındaki kızı uzun süre babasının fotoğrafını elinden bırakmadı.
 • 18:30Adana'yı Toz KapladıAdana'yı Toz KapladıAdana'yı toz kapladı Adana'da Suriye üzerinden gelen toz bulutları, mısır tarlalarındaki anız yangınları ile birleşince kent tozla kaplandı.
 • 18:13Adana'yı Toz KapladıAdana'yı Toz KapladıAdana'da Suriye üzerinden gelen toz bulutları, mısır tarlalarındaki anız yangınları ile birleşince kent tozla kaplandı.