SON DAKİKA ADANA VALİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Adana Valiliği Haberleri

 • 15:12Anavarza Antik Kenti KazılarıKozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, kazı çalışmaları devam eden Anavarza Antik Kenti'ni ziyaret etti.
 • 15:27Dünyanın İlk Duble Yolu 2 Bin Yıl Önce Anavarza'da YapıldıDünyanın İlk Duble Yolu 2 Bin Yıl Önce Anavarza'da YapıldıKozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, kazı çalışmaları devam eden Anavarza Antik Kenti’ni ziyaret etti.
 • 15:06Udmi Efendi'nin Şüküfemane Adlı Eseri 142 Yıl Sonra Yeniden YayınlandıUdmi Efendi'nin Şüküfemane Adlı Eseri 142 Yıl Sonra Yeniden YayınlandıOsmanlı döneminde çiçek sanatı üzerine yazılan ilk on eserden biri olarak kabul edilen Adanalı Udmi Efendi’nin 'Şüküfename' adlı eseri Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi 142 yıl sonra tarafından yeniden yayınlandı.
 • 12:46ŞükufenameŞükufename" 142 Yıl Sonra Yeniden BasıldıOsmanlı döneminde çiçek sanatı üzerine yazılmış olan ilk on eserden biri olarak kabul Adanalı Udmi Efendi’nin “Şükufename” adlı eseri Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi 142 yıl sonra tarafından yeniden basıldı.
 • 11:54İş Bırakma Eylemine Katılan Doktora Valilikten Puan Cezasıİş Bırakma Eylemine Katılan Doktora Valilikten Puan CezasıAdana Türkan Gizer Aile Sağlık Merkezi’nde görevli Dr. Elif Binen, üyesi olduğu Genel Sağlık-İş Sendikası'nın 7 Şubat 2015 günü Türkiye genelinde gerçekleştirdiği iş bırakma eylemine katıldığı gerekçesiyle Valilik tarafından hakkında inceleme başlatıldı.
 • 16:53Işid'e Eleman Kazandıran Zanlı Yakalanmamak İçin 3 Kez Araç DeğiştirmişIşid'e Eleman Kazandıran Zanlı Yakalanmamak İçin 3 Kez Araç DeğiştirmişAdana'da terör örgütü IŞİD'e eleman kazandırmaya çalıştığı iddiası ile gözaltına alınan 32 yaşındaki İsmail Çiftçi, adliyeye sevk edildi.
 • 14:34Adana'daki Yasaklamaya B Planı: Kebap ve Şalgam FestivaliAdana'daki Yasaklamaya B Planı: Kebap ve Şalgam FestivaliAdana Valisi Mustafa Büyük'ün izin vermeyeceklerini açıkladığı, 12 Aralık için çağrısı yapılan kebaplı-rakılı ve şalgamlı etkinlikte ısrarlı olan Adanalılar, 'B planını' devreye soktu.
 • 14:11Seyhan Belediyesi, Rakı Günü'nün Düzenlenmesinde IsrarlıSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Valiliği’nin Dünya Rakı Günü etkinliğini yasaklamasıyla ilgili olarak halkın isteklerinin engellenemeyeceğini söyledi.
 • 13:34Adana'da "Dünya Rakı Günü" TartışmasıAkdeniz Yörük Türkmen Derneği Federasyonu ve Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı Av. İsmail Demirdüzen, rakının belediyeler desteği ile festivalde kutlama aracı olarak kullanılmasını tasvip etmediklerini ve bunu gizli bir reklam olarak değerlendirdiklerini bildirdi.
 • 14:00Adana'da 'Rakı Festivali'ne Yasak Tartışma BaşlattıAdana'da 'Rakı Festivali'ne Yasak Tartışma BaşlattıAdana'da 'İki kırmızı bir beyaz' sloganıyla masaları süsleyen kebap, şalgam ve rakının özel bir sunuma sahip olduğu tarihi Kazancılar Çarşısı'nda her yılın aralık ayında binlerce kişinin bir araya gelip sofralar kurdurması geleneği için bu yıl 12 Aralık kararlaştırılmışken, Valilik tarafından getirilen yasak tartışma yarattı.
 • 11:58Anavarza'da Yeni Surlar BulunduAnavarza'da Yeni Surlar BulunduAdana'nın Kozan ilçesinde yer alan Anavarza Antik Kentindeki kazı çalışmalarında milattan sonra 8-9. yüzyıla ait yeni surlar bulundu.
 • 11:17Anavarza'da Yeni Surlar BulunduAdana'nın Kozan ilçesinde yer alan Anavarza Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında milattan sonra 8-9. yüzyıla ait yeni surlar bulundu.
 • 12:31Adana'da Erasmus Plus Bilgilendirme Toplantısı YapıldıAdana'da Erasmus Plus Bilgilendirme Toplantısı YapıldıAdana’da Adana Valiliği ve Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans’ı tarafından “Erasmus Plus Bilgilendirme ve Yönlendirme Toplantısı” düzenlendi.
 • 13:57Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları BaşladıCumhuriyet Bayramı Kutlamaları BaşladıAdana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.
 • 11:55Amerika'nın Çukurova'yı İşgal Belgeleri BulunduAmerika'nın Çukurova'yı İşgal Belgeleri BulunduAdanalı Tarihçi Cezmi Yurtsever, yıllar süren Çukurova tarihi ile ilgili araştırmalarını arşiv belgeleri ve sözlü bilgileri derleyerek yazdığı kitaplarında, Amerika’nın Çukurova’yı işgal belgelerinin bulunduğunu ve bunları da kitabında topladığını söyledi.
 • 14:41Rektör Şeker Uluslararası İslam ve Tıp Kongresi'ne KatıldıRektör Şeker Uluslararası İslam ve Tıp Kongresi'ne KatıldıAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı’nın işbirliğinde ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun himayesinde düzenlenen Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi’ne Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de katıldı.
 • 17:19Ürün Güvenliği Haftası'Adana Valiliği, 12-18 Ekim ‘Ürün Güvenliği Haftası’ nedeniyle yaptığı açıklamada, ürün güvenliği konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulmasının önemine dikkat çekti.
 • 20:44Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden GeçirildiSuriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in konuşması- Vali Mustafa Büyük'ün konuşması Suriyeli sığınmacılara yönelik çalışmalar gözden geçirildi- Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz"- "Yeni göçlerin ve yeni mülteci akınlarının olmaması için Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ısrarla ifade ettiği ve gündeme getirdiği 'güvenli bölge' meselesini yine her platformda söylüyoruz" Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz" dedi.
 • 19:20Adana - Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizAdana - Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizBaşbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Murtaza Yetiş, uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla yakın dönemde Türkiye'nin yeni bir mülteci akınına şahit olabileceğini söyledi.
 • 19:19Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden GeçirildiBaşbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz" dedi.
 • 18:41Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizBaşbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit OlabilirizBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Murtaza Yetiş, uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla yakın dönemde Türkiye'nin yeni bir mülteci akınına şahit olabileceğini söyledi.
 • 18:31Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Türkiye Krizin Her Aşamasını Aynı Anda YaşıyorBaşbakan Başdanışmanı Yetiş: Türkiye Krizin Her Aşamasını Aynı Anda YaşıyorBaşbakan Başdanışmanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, 2001’de başlayan Suriye kriziyle birlikte Türkiye’de 2 milyonu aşan sığınmacının barındırıldığını söyledi.
 • 14:43Adana'daki Bir Aylık Trafik Kazası BilançosuAdana Valiliği, eylül ayında kentte 523 maddi hasarlı, 485 yaralamalı, 12'si ölümlü olmak üzere bin 20 trafik kazası meydana geldiğini, bu kazalarda 780 vatandaşın yaralandığını, 13 kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • 16:27Çıtırık: İktidar 'Bizden Olan, Olmayan' Şeklinde Toplumu İkiye AyırmıştırÇıtırık: İktidar 'Bizden Olan, Olmayan' Şeklinde Toplumu İkiye AyırmıştırAdana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, "Türkiye'de 13 yıldır iktidarda olan siyasi partinin özellikle son 3 yılda temel hak ve özgürlükleri askıya alındığını, iş güvenliğinin kalmadığını görüyoruz.
 • 14:50Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi Adana'da BaşladıUluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi Adana'da BaşladıAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ortaklaşa düzenlediği ‘Adana 2015 Uluslararası İslam& Tıp/ Tıbb-ı Nebevi Kongresi’ başladı.
 • 13:44Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi BaşladıUluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi BaşladıAdana’da, 160 bilim insanının bildirisi ve 20’ye yakın poster sunumunun yer alacağı ’Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi’ başladı.
 • 09:29Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya'ya yapacağı 2 günlük resmi ziyareti bugün başlayacak.
 • 15:07Adana Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAdana Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAnavarza'da gladyatörlerin dövüş alanı bulundu (Görüntü ekiyle yeniden) Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Dilekkaya Köyü'nde 4 bin dönüm alan üzerinde bulunan 2 bin yıllık tarihi Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürerken, ilk kez gladyatörlerin vahşi hayvanlarla savaştıkları bir alan da bulundu.
 • 14:01Adana - Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAdana - Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAnavarza'da gladyatörlerin dövüş alanı bulundu Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Dilekkaya Köyü'nde 4 bin dönüm alan üzerinde bulunan 2 bin yıllık tarihi Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürerken, ilk kez gladyatörlerin vahşi hayvanlarla savaştıkları bir alan da bulundu.
 • 13:56Adana, Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi'ne HazırlanıyorAdana, Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi'ne HazırlanıyorAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ortaklığı ve koordinesinde düzenlenecek 'Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-I Nebevi) Kongresi’yle ilgili hazırlıklar sürüyor.
 • 11:46Anavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAnavarza'da Gladyatörlerin Dövüş Alanı BulunduAdana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Dilekkaya Köyü'nde 4 bin dönüm alan üzerinde bulunan 2 bin yıllık tarihi Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürerken, ilk kez gladyatörlerin vahşi hayvanlarla savaştıkları bir alan da bulundu.
 • 11:18Adana, "2015 Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi"Ne HazırlanıyorAdana Valiliği, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbb-ı Nebevi Derneği ile Çukurova Kalkınma Ajansı’nın ortaklığı ve koordinesinde düzenlenecek olan “Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi” ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi.
 • 17:06Polis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin Tören (2)Polis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin Tören (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protokol konuşmaları, - Dua edilmesi, - Cenazelerin memleketlerine uğurlanması, Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı- Saldırıda şehit olan iki polisin cenazesi, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde toprağa verildi Adana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan komiser Süleyman Çakır, Ceyhan ilçesinde, polis memuru Bircan İlhanlı, Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 16:43Şehit Polis Memuru Bircan İlhanlı'nın CenazesiŞehit Polis Memuru Bircan İlhanlı'nın CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit Bircan İlhanlı'nın naaşının baba evine getirilmesi, - Cenaze töreninden detaylar, Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı- Saldırıda şehit olan iki polisin cenazesi, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde toprağa verildi Adana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan komiser Süleyman Çakır, Ceyhan ilçesinde, polis memuru Bircan İlhanlı, Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 15:47Şehit Polis Memleketi Kozan'da Toprağa VerildiŞehit Polis Memleketi Kozan'da Toprağa VerildiAdana'da ekip otosuyla özel bir hastaneden çıkarken motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu şehit olan polis memurlarından Bircan İlhanlı, memleketi Adana’nın Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 14:55Şehit Polis, Gözyaşları Arasında Toprağa VerildiŞehit Polis, Gözyaşları Arasında Toprağa VerildiAdana'da hastane çıkışı uğradığı silahlı saldırıda şehit olan polis Bircan İlhanlı'nın cenazesi, doğum yeri olan Kozan'da tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:34Adana'da Polis Aracına Düzenlenen Silahlı SaldırıAdana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan komiser Süleyman Çakır, Ceyhan ilçesinde, polis memuru Bircan İlhanlı, Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 12:56Adana 2 Polis Şehidini Uğurlarken Yakınları Tepkilerini Haykırdı (2) - YenidenAdana 2 Polis Şehidini Uğurlarken Yakınları Tepkilerini Haykırdı (2) - YenidenAdana'da dün akşam hastane çıkışında motosikletli 2 PKK'lı teröristin kalaşnikof tüfekle açtığı ateş sonucu şehit düşen polis memurları 39 yaşındaki Süleyman Çakır ile 48 yaşındaki Bircan İlhanlı için valilik bahçesinde tören düzenlendi.
 • 12:21Polis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin TörenPolis Otosuna Silahlı Saldırı - Şehitler İçin TörenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehit yakınlarından genel detay-Cenazelerin tören alanına gelişi ADANA - Adana'da ekip otosuyla özel bir hastaneden çıkarken motosikletli iki kişinin uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği slahlı saldırı sonucu şehit olan polis memurları Süleyman Çakır ve Bircan İlhanlı için Adana Valiliği bahçesinde resmi tören düzenlendi.
 • 11:55Şehit Polislere Gözüyaşlı VedaŞehit Polislere Gözüyaşlı VedaAdana’da hastane çıkışında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan iki polis memuru valilik bahçesinde düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı.
 • 11:47Adana Şehit Polis Memurları Süleyman Çakır Va Bircan İlhanlı İçin Adana Valiliği Önünde Cenaze...Adana Şehit Polis Memurları Süleyman Çakır Va Bircan İlhanlı İçin Adana Valiliği Önünde Cenaze...(Tür: Yurt)
 • 10:34Polisten Başkasının Elinden Yemek Yemeyen Yağız Lösemiyi YendiPolisten Başkasının Elinden Yemek Yemeyen Yağız Lösemiyi YendiAdana’da 3 yaşında lösemi hastalığına yakalandıktan sonra sadece polisin elinden yemek yiyen ve ilaçlarını içen Yağız Yıldız, 2 yıllık mücadelenin ardından lösemiyi yenerek 5. yaşını kutladı.
 • 11:37Süper Şoförden Bayram Trafiği UyarısıSüper Şoförden Bayram Trafiği UyarısıAdana'da, 58 yıllık meslek hayatında hiç kaza yapmayan ve trafik cezası almadığı için üç kez 'Ağır Vasıta Yılın Şoförü' seçilen 78 yaşındaki Ramazan Kulle, Kurban Bayramı'nda trafik kazalarına karşı vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırdı.
 • 16:05Şehitlikte Belediye Başkanını Şaşırtan İstekŞehitlikte Belediye Başkanını Şaşırtan İstekAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şehitliği ziyaret etti.
 • 16:00Şehit Babası: Şehit Babası: "Onsuz İlk Bayramımız"Ağrı’nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran ilçeleri arasındaki Tendürek Geçidi’nde teröristlerle çıkan çatışmada 51 gün önce şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Oruç’un babası Ahmet Oruç, Kurban Bayramı nedeniyle oğlunun kabristanını ziyaret ederken "Onsuz ilk bayramımız" diye ağladı.
 • 15:06Adana Dr. Sare Davutoğlu'nun Himayesinde İslam ve Tıp Kongresi YapılacakAdana Dr. Sare Davutoğlu'nun Himayesinde İslam ve Tıp Kongresi YapılacakAdana'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Dr. Sare Davutoğlu'nun himayesinde, 'Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi' gerçekleştirilecek.
 • 13:11Sare Davutoğlu'nun Himayesinde, Adana'da İslam ve Tıp KongresiSare Davutoğlu'nun Himayesinde, Adana'da İslam ve Tıp KongresiAdana'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Dr. Sare Davutoğlu'nun himayesinde, 'Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi' gerçekleştirilecek.
 • 12:53Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp KongresiAdana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp KongresiBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun da katılımı beklenen Adana 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-i Nebevi) Kongresi, 7-10 Ekim tarihleri arasında Çukurova Üniversitesinde yapılacak.
 • 12:49Tıbb-ı Nebevi Kongresi, 7 Ekim'de Adana'da YapılacakTıbb-ı Nebevi Kongresi, 7 Ekim'de Adana'da YapılacakAdana Valiliği himayesinde, Adana Tıbb-ı Nebevi Derneği ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Çukurova Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 2015 Uluslararası İslam ve Tıp (Tıbb-ı Nebevi) Kongresi, 7-10 Ekim tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılacak.
 • 09:39Gazi ve Şehit Ailelerine YemekGazi ve Şehit Ailelerine YemekAdana Valisi Mustafa Büyük, gazi ve şehit ailelerini buluşturduğu yemekte, "Bu millet sizin değerinizi ve yerinizi asla unutmayacak" dedi.