SON DAKİKA ADANA VALİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Adana Valiliği Haberleri

 • 30 Eylül 2016 16:33Adana'da İha'ların Uçuşuna Yasak GetirildiAdana'da İha'ların Uçuşuna Yasak GetirildiAdana Valiliği, uzaktan kontrol edilebilen ve "drone" olarak da tanımlanan İnsansız Hava Araçlarının (İHA) uçuş bölgelerine yasak ve sınırlama getirdi.
 • 30 Eylül 2016 12:23Adana'da Afet Halinde Binaların Yıkım Modellemesi YokAdana'da Afet Halinde Binaların Yıkım Modellemesi YokAdana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, olası bir afet halinde zarar gören binaların yıkımı için katına ve yapısına göre modelleme yapılması gerektiğini söyledi.
 • 29 Eylül 2016 15:17Adana Valiliğinden Terör Tehdidi Açıklaması AçıklamasıAdana Valiliğinden Terör Tehdidi Açıklaması AçıklamasıAdana Valiliği, kentteki Amerikan menşeli bazı tesislere yönelik terör tehdidinin bulunduğuna ilişkin haberler çıktığını anımsatarak, vatandaşların huzur ve güven içerisinde tüm tesis, alışveriş merkezleri ile otellere girmesinde ve konaklamasında güvenlik açısından herhangi bir sakınca bulunmadığını bildirdi.
 • 29 Eylül 2016 14:46Adana Valiliği: Adana Valiliği: "Adana'da Güvenlik Açısından Herhangi Bir Sakınca Yok"Adana Valiliği, kentte vatandaşların huzur ve güven içerisinde tüm tesis, alışveriş merkezleri ile otellere girmesinde ve konaklamasında güvenlik açısından herhangi bir sakınca bulunmadığını bildirdi.
 • 29 Eylül 2016 14:36Demiryolunda Demiryolunda "İlaçlama" UyarısıAdana Valiliği, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün 3 Ekim’den itibaren demiryolu hattında ilaçlama çalışması yapacağını bu nedenle, çalışmanın yürütüldüğü demiryolu çevresine bölge halkının yaklaşmaması ve hayvanların otlatılmaması uyarısında bulundu.
 • 28 Eylül 2016 11:51Adana'da 'Drone' Kullanımı YasaklandıAdana'da 'Drone' Kullanımı YasaklandıAdana'da, şehirde 'drone' olarak adlandırılan insansız hava araçlarının kullanımı tamamen yasaklandı. IŞİD saldırısı gerekçe gösterildi, yasağa rağmen uçurulanlar düşürülecek.
 • 26 Eylül 2016 14:55Valilik Bürokratları Nikahta BuluştuValilik Bürokratları Nikahta BuluştuAdana Valiliği Nikah Salonu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan ile eşi Ayşe Özdoğan ve Milli Eğitim Müfettişi Ahmet Koşar ile öğretmen Melahat Koşan çiftlerinin oğulları ve kızlarının nikah mutluluğuna sahne oldu.
 • 24 Eylül 2016 14:11Kucaklarında Bebeklerle Dilenerek 3 Saatte 670 Lira TopladılarKucaklarında Bebeklerle Dilenerek 3 Saatte 670 Lira TopladılarAdana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, bebekleri kullanarak, vatandaşın iyi niyetini suistimal eden, kavşaklarda, caddelerde, bulvarlarda sürücüleri rahatsız eden ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüren dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.
 • 22 Eylül 2016 14:59Fetö İtirazları İçin Adana Valiliği'nde 2 Komisyon KurulduFetö İtirazları İçin Adana Valiliği'nde 2 Komisyon KurulduAdana Valisi Mahmut Demirtaş, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında kentte toplamda 834 kamu çalışanının açığa alındığını, bin 102 kişinin ise işten çıkartıldığını açıkladı.
 • 21 Eylül 2016 19:31Adana'da Devlet Bahçeli Bulvarı Kararına Valilik EngeliAdana'da Devlet Bahçeli Bulvarı Kararına Valilik EngeliAdana'da Devlet Bahçeli Bulvarı kararına Valilik engeliCHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Kenan Evren Bulvarı'nın adını Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesine yaptıkları itiraz sonucu, Adana Valiliği'nin iptal kararı aldığını açıkladı.
 • 21 Eylül 2016 16:02Vali Demirtaş: Vali Demirtaş: "Üçte İki Çoğunluk Sağlanamadığı İçin Kararı İptal Ettik"Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Kenan Evren Bulvarı’nın adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesine yönelik Büyükşehir Belediye Meclisi kararının iptal sebebinin, oylamada üçte iki çoğunluk sağlanamaması olduğunu açıkladı.
 • 21 Eylül 2016 13:23Adana'da Devlet Bahçeli Bulvarı Kararına Valilik EngeliAdana'da Devlet Bahçeli Bulvarı Kararına Valilik EngeliAdana Valiliği, Kenan Evren Bulvarı isminin Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştiren, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin aldığı kararı, CHP'nin itirazı üzerine iptal etti.
 • 21 Eylül 2016 12:00Mersin'de Çok Sayıda Ölü Balık BulunmasıTarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Seyhan Nehri'nin Mersin'in Tarsus ilçesinden denize döküldüğü noktada çok sayıda ölü balık bulunmasıyla ilgili yapılacak tahliller sonucunda sorumluların en kısa sürede hakkettikleri cezayı alacaklarına inandığını belirtti.
 • 21 Eylül 2016 11:40Barut: Barut: "Valilik, Devlet Bahçeli Bulvarı ile İlgili Kararı İptal Etti"CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Valiliğin, Kenan Evren Bulvarı isminin Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesine yönelik Büyükşehir Belediye Meclisi kararını iptal ettiğini açıkladı.
 • 20 Eylül 2016 16:28Mersin'de Çok Sayıda Ölü Balık BulunmasıÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca Mersin'in Tarsus ilçesinde meydana gelen balık ölümlerine yönelik ilgili kurumların anında çalışmalara başladığı, hali hazırda bölgeden alınan su ve ölü balık örneklerinin analiz çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
 • 18 Eylül 2016 10:04Adana'da 9 Yılda 257 Kişi BoğulduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Adana’da DSİ’ye ait sulama kanallarında meydana gelen boğulma olaylarını Meclis gündemine taşıdı.
 • 12 Eylül 2016 12:26Adana'da BayramlaşmaAdana'da BayramlaşmaAdana’da Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte kent protokolü bayramlaştı.
 • 11 Eylül 2016 15:56Sözlü: Sözlü: "Acılar Azalsın, Küslükler Bitsin, Kalplerimiz Huzur Dolsun"Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, arife günü çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi, bayramlaşma törenlerine katıldı.
 • 11 Eylül 2016 10:56Giresun'un AK Partili Çamoluk Belediyesi'ne de Kayyum AtandıGiresun'un AK Partili Çamoluk Belediyesi'ne de Kayyum Atandıİçişleri Bakanlığı, bu sabah 28 belediyeye kayyum atadı. Listede en dikkat çeken detay ise belediyelerden birinin Karadeniz şehri olmasıydı.
 • 11 Eylül 2016 10:49Adana Pozantı Belediyesi'ne, Meclis Üyesi Baysal Kayyum AtandıAdana Pozantı Belediyesi'ne, Meclis Üyesi Baysal Kayyum AtandıADANA'nın Pozantı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın FETÖ soruşturmasında tutuklanmasının ardından yapılan seçimde başkanvekili seçilen MHP'li Mahmut Sami Baysal, İçişleri Bakanlığı tarafından Kayyum olarak atandı.
 • 10 Eylül 2016 16:13Suriyeli İki Kuzenin Barda Zorla Çalıştırıldığı İddiasıSuriyeli İki Kuzenin Barda Zorla Çalıştırıldığı İddiasıAdana'da barda zorla çalıştırıldıkları iddiasıyla polise ihbarda bulunan Suriye vatandaşı iki kadın korumaya alındı.
 • 10 Eylül 2016 15:38Suriyeli İki Kuzenin Barda Zorla Çalıştırıldığı İddiasıSuriyeli İki Kuzenin Barda Zorla Çalıştırıldığı İddiasıAdana'da barda zorla çalıştırıldıkları iddiasıyla polise ihbarda bulunan Suriye vatandaşı iki kadın korumaya alındı.
 • 09 Eylül 2016 09:02Jeotermal Kaynak Arama Saha İhalesiJeotermal Kaynak Arama Saha İhalesiAdana'nın Ceyhan ilçesindeki 2 jeotermal kaynak sahası için Adana Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihaleye çıkılacak.
 • 07 Eylül 2016 11:15Adana'daki Fetö-Pdy SoruşturmasıAdana’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında bugüne kadar kamu kuruluşlarından 778 personelin açığa alındığı, 580 personelin tutuklandığı bildirildi.
 • 04 Eylül 2016 09:49Cezaevinden Çıktı Başkandan İş İstediCezaevinden Çıktı Başkandan İş İstediAdana’da yaralama suçundan bir süre cezaevinde yattıktan sonra çıkan bir kişi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den iş istedi.