SON DAKİKA ADNAN MENDERES HABERLERİ

Son Dakika Adnan Menderes Haberleri

 • 10:44Alper Boğuşlu: Türk Kaleci Ekolünü OluşturacağızA Milli Takım Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu, Türk kaleci ekolünü oluşturacaklarını söyledi.
 • 00:04Babacan: Babacan: "Ak Parti Olarak, Samimi Bir Çaba İçinde Olacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan- Kemalpaşa Belediyesince Adnan Menderes Rekreasyon Alanı- Gazi ve şehit aileleri onuruna düzenlenen iftar- İftara katılan Gazi ve Şehit ailelerinden detaylar- Babacan İftara katılan aileleri selamladı, ailelere hitap etti- Babacan, Şehit ailelerine çiçek verdi Başbakan Yardımcısı Babacan İzmir'de- "(Koalisyon görüşmeleri) AK Parti olarak, en yüksek oyu almış parti olarak samimi bir çaba içinde olacağız"- "Baktık ki uzlaşma, anlaşma yok, o zaman genel seçimlerin yenileneceği bir döneme gireceğiz.
 • 14:37Turistik Havalimanlarının Yolcu Sayısında Yüzde 11 ArtışTurizm ağırlıklı havalimanlarında iç hat trafiğinde Haziran ayında bir önceki yıla göre yüzde 11 artış oldu, yolcu sayısı 1 milyon 937 bin 135'e ulaştı.
 • 15:43Aydın'daki Eski Müze, Adnan Menderes Demokrasi Müzesi OlacakAydın'daki Eski Müze, Adnan Menderes Demokrasi Müzesi OlacakAydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Adnan Menderes Demokrasi Müzesi kurulması için çalışmalara başlandığını açıkladı.
 • 07:37Türkiye'nin Son 50 Senesine Damga Vuran Demirel'in Müthiş HayatıTürkiye'nin Son 50 Senesine Damga Vuran Demirel'in Müthiş HayatıFakir bir hayattan devletin en tepesine giden 50 yılda Süleyman Demirel, Türkiye'nin unutamayacağı isimler arasında yer aldı ve ülkeye vedasını yapıp gitti.
 • 12:01Çoban Sülü'nün 91 Senelik HayatıÇoban Sülü'nün 91 Senelik HayatıTürk siyasi hayatının önemli aşamalarına damgasını vuran 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel vefat etti.
 • 14:43Demokrasi ve Özgürlük Adası'nda Mezuniyet TöreniDemokrasi ve Özgürlük Adası'nda Mezuniyet TöreniDemokrasi ve Özgürlük Adası'ndan genel görüntüler- Kuran-ı Kerim tilaveti- Nazım Ekren konuşma İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, adı Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak değiştirilen Yassıada'da düzenlenen törenle mezun oldu.
 • 13:45Demokrasi ve Özgürlük Adası'nda Mezuniyet Töreniİstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, adı Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak değiştirilen Yassıada'da düzenlenen törenle mezun oldu.
 • 13:33Arapça Ezan Yasağının Kaldırılması AnıldıArapça Ezan Yasağının Kaldırılması AnıldıArapça ezan yasağının kaldırılmasının 65. yıldönümü nedeniyle Sivil Dayanışma Platformu üyeleri, eski Başbakan Adnan Menderes’i mezarı başında andı.
 • 13:04Bartın Limanı Adnan Menderes'le Amerikalıları Karşı Karşıya GetirmişBartın Limanı Adnan Menderes'le Amerikalıları Karşı Karşıya GetirmişMerhum Başbakan Adnan Menderes’in 1960 darbesine 4 ay kala Bartın Limanı ihalesi üzerinden Amerikalılarla karşı karşıya kaldığı, Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yenal Ünal tarafından belgelerle ortaya konuldu.
 • 13:05Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Bugünler, Sağlıklı Milli İrade İçin Mücadele Günleri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun dernek lokaline girişi, - İş adamlarıyla tokalaşması, - Müezzinoğlu'nun konuşması, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Eşimizi dostumuzu, tanıdığımız tanımadığımız kim varsa sandığa götürmeliyiz ve 8 Haziran sabahı bu millet geleceğe umut, güven duyabileceği bir sabaha uyanabilmeli. O nedenle bugünler, sağlıklı milli irade için mücadele günleri" dedi.
 • 23:35Ekonomi Bakanı ZeybekciEkonomi Bakanı ZeybekciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin okula gelişi- Öğrencilerle sohbeti- Kurdale kesimi- Denizli İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nun açılışı- Öğrencilerin gösterileri- Zeybekci'nin konuşması- Öğrencilerle sohbet ve fotoğraf çekimi- Sergi açılışı- Sınıfları gezip öğrencilerle fotoğraf çekimi 27 Mayıs askeri darbesinin 55. yılı- Ekonomi Bakanı Zeybekci: "27 Mayıs 1960, bu milletin iradesiyle ülkeye hizmet etmek üzere yola çıkmış olan ve sonra da şehit edilen Adnan Menderes ve arkadaşlarının şehadete yürüyüşlerinin başlangıcıdır" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "27 Mayıs 1960, bu milletin iradesiyle ülkeye hizmet etmek üzere yola çıkmış olan ve sonra da şehit edilen Adnan Menderes ve arkadaşlarının şehadete yürüyüşlerinin başlangıcıdır" dedi.
 • 21:59Erdoğan: Erdoğan: "Abisi Dağda, Kendisi Bağda"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'daErdoğan: (1)- "Adnan Menderes ve arkadaşları bu millete hizmet etti, bu milletin geleceği için mücadele verdi.
 • 17:50Adnan Menderes'in Gelini Anmada Tek Başına KaldıAdnan Menderes'in Gelini Anmada Tek Başına Kaldı27 Mayıs askeri darbesinin ardından idam edilen Adnan Menderes, kabir başında anıldı. Adnan Menderes'in gelini Ümran Menderes'in tek başına anmada bulunması dikkat çekti.
 • 14:5427 Mayıs Askeri Darbesinin 55. YılıAdnan Menderes Dernekler Federasyonu Başkanı Fatih Kavaloğlu, "Türk milleti 27 Mayıs'ı onaylamamış, reddetmiştir.
 • 14:47İett'den Adnan Menderes'e Vefaİett'den Adnan Menderes'e VefaTürkiye’ye ve dünyaya mal olmuş değerler için vefa durakları tasarlayan İETT, son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihe geçen başbakanlarından merhum Adnan Menderes için Edirnekapı, Topkapı ve Ulubatlı’da bulunan üç durağı görselle kapladı.
 • 14:22Bakan Zeybekci, Adnan Menderes'i AndıBakan Zeybekci, Adnan Menderes'i AndıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, darbeyle devrildikten sonra idam edilen merhum Adnan Menderes’in demokrasi şehidi olduğunu söyledi.
 • 13:49Yerli Uçak Tanıtım TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Bir kez daha ifade ediyorum ki biz bir karar aldık mı, karşımıza kim çıkarsa çıksın, ister Karadeniz'in dağları gibi doğal, isterse diğer tarafta bazı örgütlerin çalışmaları gibi şiddet yanlılarının engelleri olsun, hepsini aşarız ve kararımızı mutlak şekilde uygularız" dedi.
 • 12:57Yassıada'ya Yapılacak Oteller, Menderes'e Yapılan Bir Zulümdür'Yassıada'ya Yapılacak Oteller, Menderes'e Yapılan Bir Zulümdür'Merhum Başbakan Adnan Menderes, dönemin Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu, idam edilişlerinin 55. yıl dönümünde kabirleri başında anıldı.
 • 18:59Muhtar Demir: Menderes, Meclis Tutanaklarında Vatan Haini Diye GeçiyormuşMuhtar Demir: Menderes, Meclis Tutanaklarında Vatan Haini Diye GeçiyormuşMerhum başbakan Adnan Menderes hükümetinin askeri darbeyle devrildiği 27 Mayıs 1960 ihtilalinin yıl dönümünde Adnan Menderes’in, köyünde unutulduğu belirtildi.
 • 12:00Haftanın Tarihine BakışTürkiye Cumhuriyeti'nin demokratikleşme hedefi, 27 Mayıs 1960'ta Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke yönetimine el koymasıyla sekteye uğradı.
 • 14:33Adnan Menderes'in Heykeli Memleketi Koçarlı'ya DikildiAdnan Menderes'in Heykeli Memleketi Koçarlı'ya DikildiDemokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes’in heykeli, memleketi Aydın'ın Koçarlı ilçesinde, aynı adı taşıyan parka dikildi.
 • 10:49CHP'li Belediye Adnan Menderes'in Heykelini DiktiCHP'li Belediye Adnan Menderes'in Heykelini DiktiAydın'ın Koçarlı İlçesi'nde CHP'li Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, kent merkezinde yapılan parka merhum başbakan Adnan Menderes'in adını verdi ve heykelini dikti.
 • 10:49Aydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini DiktiAydın'da CHP'li İlçe Belediyesi Adnan Menderes'in Heykelini DiktiAydın'ın Koçarlı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı, ilçe merkezinde yapılan parka, merhum başbakan Adnan Menderes'in adını verdi ve parka Menderes'in heykelini dikti.
 • 18:18Vatandaşın Menderes Vefası, Bakan Avcı'yı ŞaşırttıVatandaşın Menderes Vefası, Bakan Avcı'yı ŞaşırttıMilli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde vatandaşlarla selamlaştığı sırada, bir vatandaşın Adnan Menderesin idam edilmesinden bir gün önceki gazete kupürünü kasketinde saklamasına şaşırdı.
 • 12:16Adnan Menderes'in Köylüleri: Yassıada Sadece Müze OlsunAdnan Menderes'in Köylüleri: Yassıada Sadece Müze OlsunMerhum Başbakan Adnan Menderes’in doğduğu yer olan Aydın'ın Çakırbeyli Köyü Muhtarı Mehmet Demir, Yassıada’nın imara açılmasına, otel ve kafeterya yapılmasına karşı olduğunu söyledi.
 • 20:545 Davutoğlu: 5 Davutoğlu: "Ya Türkiye Dimdik Yoluna Devam Edecek ya da Dörtlü Çete Türkiye'yi Eğip Bükecek"* Davutoğlu: "7 Haziran sıradan bir seçim değildir.
 • 20:546 Davutoğlu: 6 Davutoğlu: "Ya Türkiye Dimdik Yoluna Devam Edecek ya da Dörtlü Çete Türkiye'yi Eğip Bükecek"* Davutoğlu: "7 Haziran sıradan bir seçim değildir.
 • 20:547 Davutoğlu: 7 Davutoğlu: "Ya Türkiye Dimdik Yoluna Devam Edecek ya da Dörtlü Çete Türkiye'yi Eğip Bükecek"* Davutoğlu: "7 Haziran sıradan bir seçim değildir.
 • 20:548 Davutoğlu: 8 Davutoğlu: "Ya Türkiye Dimdik Yoluna Devam Edecek ya da Dörtlü Çete Türkiye'yi Eğip Bükecek"* Davutoğlu: "7 Haziran sıradan bir seçim değildir.
 • 20:36AK Parti'nin Büyük İstanbul Mitingi"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'de Adnan Menderes'e idam cezasını veren Salim Başol'un bugün adı anılmıyorsa önümüzdeki on yıllarda da Mısır'da Mursi ve arkadaşları anılacak ama ona idam cezası verenler tarihin çöplüğüne atılacak" dedi.
 • 20:311 Davutoğlu: 1 Davutoğlu: "Ya Türkiye Dimdik Yoluna Devam Edecek ya da Dörtlü Çete Türkiye'yi Eğip Bükecek"* Davutoğlu: "7 Haziran sıradan bir seçim değildir.
 • 20:312 Davutoğlu: 2 Davutoğlu: "Ya Türkiye Dimdik Yoluna Devam Edecek ya da Dörtlü Çete Türkiye'yi Eğip Bükecek"* Davutoğlu: "7 Haziran sıradan bir seçim değildir.
 • 12:34Tanrıkulu'ndan Davutoğlu'na 'Menderes' GöndermesiTanrıkulu'ndan Davutoğlu'na 'Menderes' GöndermesiBaşbakan’ın ‘Adnan Menderes asılırken MHP nerdeydi’ sözlerini eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, “Sayın Davutoğlu uluslararası alanda akademik çalışma yapmış bir kişi, değerli de bir şahsiyet ama hayrete düştüğüm nokta, bu tür alanda çalışan kişilerin siyasi tarihi de bilmeleri gerekir. Partimizin kuruluş tarihi 1969. Sayın Davutoğlu bir polemik açmak istiyor anladığımız kadarıyla” dedi.
 • 17:56Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Afyonkarahisar'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Afyonkarahisar'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 27 Mayıs darbesi üzerinden CHP ve MHP’ye yüklenerek, “Adnan Menderes’in asılmasına neden olan şey Allahu Ekber sesleriydi.
 • 10:22Davutoğlu: Davutoğlu: "Kimse Cumhuriyetçilik Taslamasın, Cumhuriyet Bizim İdealimiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu Nazilli'de vatandaşlara hitap etti AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu Nazilli'de- Davutoğlu, ilçe merkezinde vatandaşlara seslendi: (1)"Sizin huzurunuzda söz veriyorum, Adnan Menderes'in emanetini, milli irade emanetini nefesimizin son anına kadar korumaya kararlıyız" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sizin huzurunuzda söz veriyorum, Adnan Menderes'in emanetini, milli irade emanetini nefesimizin son anına kadar korumaya kararlıyız" dedi.
 • 23:15Demokrasi ve Özgürlük Adaları: Yassıada, SivriadaBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın gideceğini açıkladığı Yassıada'nın mevcut silüetinde tarihi yapılar ile bir dönemin izlerini içeren yapılar korunup, adada oluşturulacak yeni senaryo çerçevesinde yeniden işlevlendirilirken, özellikle 27 Mayıs kurgusu bu yapılar üzerinden şekillendirildi.
 • 19:07Davutoğlu'nda MHP'ye 'Bre Cahil' Cevabı: Biraz Tarihi AraştırDavutoğlu'nda MHP'ye 'Bre Cahil' Cevabı: Biraz Tarihi AraştırBaşbakan'ın "Menderes asılırken MHP neredeydi" sözüne Vural, "1960 yılında MHP yoktu bre cahil" sözüyle karşılık verdi. Davutoğlu'ndan cevap gecikmedi: Biraz tarih araştır!
 • 10:45Aile Mezarlığını 520 Bin Liraya Satışa ÇıkardıAile Mezarlığını 520 Bin Liraya Satışa ÇıkardıBir vatandaş Topkapı Mezarlığı'ndaki aile kabristanında mezar yerini satılığa çıkardı. 5 metrekare büyüklüğündeki 2 kişilik mezar yeri için 520 bin lira fiyat belirledi.
 • 14:45Gümrük Kapılarında Oy Kullanma İşlemi SürüyorMilletvekili genel seçimi için oy verme işlemi, 7 ülke ve 33 gümrük kapısında devam ediyor.
 • 21:53Bursa - Müezzinoğlu İdam Edilen Adnan Menderes Değil Milletin İradesiydiBursa - Müezzinoğlu İdam Edilen Adnan Menderes Değil Milletin İradesiydiMüezzinoğlu İdam edilen Adnan Menderes değil milletin iradesiydi (2) BAKAN MÜEZZİNOĞLU GEMLİK'TE OKUL AÇTI Bursa temaslarını sürdüren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gemlik'teki Ali Kütük Orta Okulunu'nun binasının açılış törenine katıldı.
 • 20:31Müezzinoğlu: İdam Edilen Adnan Menderes Değil Milletin İradesiydi (2)Müezzinoğlu: İdam Edilen Adnan Menderes Değil Milletin İradesiydi (2)Bakan MÜEZZİNOĞLU GEMLİK'TE OKUL AÇTI Bursa temaslarını sürdüren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gemlik'teki Ali Kütük Orta Okulunu'nun binasının açılış törenine katıldı.
 • 15:20Müezzinoğlu: İdam Edilen Adnan Menderes Değil Milletin İradesiydiMüezzinoğlu: İdam Edilen Adnan Menderes Değil Milletin İradesiydiSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa'da yaptığ ıkonuşmada, 1960 askeri darbesini hatırlatarak, "Esasında idam edilen rahmetli Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan değildi.
 • 10:33Genel Seçim İçin 7 Ülke ve 33 Gümrük Kapısında Oy Verme İşlemi BaşladıMilletvekili genel seçimi için oy verme işlemi, 7 ülke ve 33 gümrük kapısında başladı.
 • 18:27Aydınspor 1923-Körfez İskenderunspor: 4-1Stat: Adnan Menderes HAKEMLER: Hüseyin Çiftsüren (xxx), Engin Gökçe (xxx), Sezgin Altun (xxx) AYDINSPOR 1923: Ahmet Altın (xxx)- Bayram (xx), Erdi (xxx), Murat (xxx) (Dk.57 Serkan xx), Ramazan (xxx) (Dk.72 Berkay xxx), Şamil (x) (Dk.20 Mertcan xx), Aytek (xx), Sezer (xx), Ozan (xxxx), Mertan (xxx), Onur (xx) KÖRFEZ İSKENDERUNSPOR: Gökhan Aslan (xx)- Serdar (xx), Halil (xx), Mustafa (xx), Zeki (xx) (Dk.46 Murat Kurt xx), Ersoy (xx), Gökhan Aydıngül (xxx), Murat Paluli (xx), Emrah (xx), Serdal (xx) (Dk.44 Semih x) (Dk.64 Oğuzhan x), Fatih (xxx) GOLLER: Dk.4 Mertan, Dk.37, Dk.76 Ozan, Dk.80 Berkay (Aydınspor 1923) Dk.2 Fatih (Körfez İskenderunspor) SARI KARTLAR: Serkan (Aydınspor 1923), Emrah, Murat Kurt (Körfez İskenderunspor) İKİNCİ Lig Beyaz Grup'ta Aydınspor 1923, cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı sezonun son maçında düşme hattındaki Körfez iskenderunspor'u 4-1 mağlup etti.
 • 13:51Muhtar Demir: Adnan Menderes'i ve Köylülerini Bu Mahçubiyetten KurtarınMuhtar Demir: Adnan Menderes'i ve Köylülerini Bu Mahçubiyetten KurtarınDemokrasi şehidi Adnan Menderes’in doğduğu Aydın Çakırbeyli’yi ziyarete gelenler, meydanda harabeye dönen Adnan Menderes Aile Çay Bahçesi’ni görünce şaşırışor. Bir yıl önce ihalesi yapılan ve yenilenecek olan parkın ihalesini alan firmanın 4 ay önce yarım yamalak yıktığı çay bahçesinin görüntüsü, hem Çakırbeyli halkını hem de ziyarete gelenleri üzüyor.
 • 12:55İdris Güllüce: İdris Güllüce: "Başbakan Katliamını Bize Bayram Diye Kutlattılar"Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Adnan Menderes’in katliamının Türkiye’de bir dönem bayram olarak kutlandığını hatırlatarak, "Başbakan katliamını da bize bayram diye kutlattılar.
 • 15:47Bozdağ, Esnafı Ziyaret Ederek Gül DağıttıBozdağ, Esnafı Ziyaret Ederek Gül DağıttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ esnaf ziyaret görüntüsü-Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ röportaj Genel seçime doğru- Eski Adalet Bakanı Bozdağ: "Yozgat, Adnan Menderes'i de Adalet Partisi'ni de Anavatan Partisi'ni de AK Parti'yi de ilk sahiplenen illerin başında gelmiştir" Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Yozgat, Adnan Menderes'i de Adalet Partisi'ni de Anavatan Partisi'ni de AK Parti'yi de ilk sahiplenen illerin başında gelmiştir" dedi.
 • 13:31Genel Seçime DoğruEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Yozgat, Adnan Menderes'i de Adalet Partisi'ni de Anavatan Partisi'ni de AK Parti'yi de ilk sahiplenen illerin başında gelmiştir" dedi.
 • 16:26Başbakan Davutoğlu, Adnan Menderes'in Kabrini Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu, Adnan Menderes'in Kabrini Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun vatandaşlarla sohbet etmesiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in kabrine gidişiKabirden ayrılması İSTANBUL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in kabrini ziyaret etti.