SON DAKİKA ADNAN MENDERES HABERLERİ

Son Dakika Adnan Menderes Haberleri

 • 16:14Gediz'de Tarhana Festivali Hazırlıkları BaşladıGediz'de Tarhana Festivali Hazırlıkları BaşladıKütahya’nın Gediz ilçesinde, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Tarhana Festivali Şenlikleri için hazırlıklar başladı.
 • 11:26Hak-İş Kısa Film Yarışması DüzenliyorHAK–İŞ Genel Başkanı Mahmut Aslan, Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ'in "Emeğe saygı" temalı, ödüllü kısa film yarışması düzenlediğini açıkladı.
 • 16:54Canik'te Şiir Dolu Ramazan AkşamıCanik'te Şiir Dolu Ramazan AkşamıCanik Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Günleri Etkinlikleri büyük ilgi görürken, etkinliklerin 13. gününde Uğur Arslan okuduğu şiirlerle dinleyenleri mest etti.
 • 02:22Esenboğa ve Adnan Menderes Havalimanları Birleşmiş Milletlerde Örnek GösterildiEsenboğa ve Adnan Menderes Havalimanları Birleşmiş Milletlerde Örnek GösterildiTav Havalimanları'ın işlettiği Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarının engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalar GlobalGROUP tarafından denetlenip USTAD 2011: 2015 standardı sertifikasyonunu aldı.
 • 13:51Engelsiz Havalimanı Uygulaması BM'de Örnek GösterildiEngelsiz Havalimanı Uygulaması BM'de Örnek GösterildiAtatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları'nda hayata geçirilen 'engelsiz havalimanı' uygulaması Birleşmiş Milletler'de (BM) düzenlenen forumda 'iyi örnek' olarak sunuldu.
 • 12:29Esenboğa ve Adnan Menderes" BM'de Örnek OlduTAV'ın işlettiği Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanları bu yıl Dünya Engelliler Vakfı (DEV) Teknik Komitesi tarafından oluşturulan USTAD 2011: 2015 Çevre ve Yapı Standardı için GlobalGROUP tarafından denetlenerek sertifikalandırıldı.
 • 22:17Beyazıt Ramazan Sohbetleri"Tarihçi yazar Mustafa Armağan, bu yıl 35.'si düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında düzenlenen "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"nin konuğu oldu.
 • 14:11Ezanın Aslına İadesinin 66. YılıEzanın Aslına İadesinin 66. YılıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Adnan Menderes'in mezarından detaylar SDP üyesi Taner Şahin'in açıklaması Kur'an tilaveti ve ezan okunması detayları Sivil Dayanışma Platformu (SDP) üyeleri, ezanın Arapça okunması yasağını kaldıran eski başbakanlardan Adnan Menderes'i mezarı başında andı.
 • 13:47Esma Nine, 66 Yıl Önceki Sevinci Anlatıp Menderes'e Dua EttiEsma Nine, 66 Yıl Önceki Sevinci Anlatıp Menderes'e Dua EttiAydın’ın en yaşlı çınarlarından 108 yaşındaki Esma Vardar, Türkye’de Ezanın aslına uygun okunuşunun 66. Yıl dönümünde Merhum Menderes’e dualar edip 16 Mayıs 1950’de yaşananları anlattı.
 • 12:44Arapça Ezan Yasağının Kalkmasının Yıldönümünde Menderes'e AnmaArapça Ezan Yasağının Kalkmasının Yıldönümünde Menderes'e AnmaSivil Dayanışma Platformu (SDP), Arapça ezan yasağının kaldırılmasının 66. yıldönümünde dönemin başbakanı Andan Menderes'i mezarı başında andı.
 • 12:36Ezanın Aslına İadesinin 66. YılıSivil Dayanışma Platformu (SDP) üyeleri, ezanın Arapça okunması yasağını kaldıran eski başbakanlardan Adnan Menderes'i mezarı başında andı.
 • 12:39Vali Şerif Yılmaz: Gli'de Adnan Menderes'ten Sonra İlk Başbakan Binali YıldırımVali Şerif Yılmaz: Gli'de Adnan Menderes'ten Sonra İlk Başbakan Binali YıldırımVali Şerif Yılmaz Başbakan Binali Yıldırım’ın Kütahya ziyaretini değerlendirdi.
 • 13:51Esenboğa ve Adnan Menderes Havalimanları BM'de Örnek OlacakAnkara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanları, engelli yolcuların tüm hizmetlerden eşit olarak faydalanabilmesi için gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu Dünya Engelliler Birliği (WDU) akrediteli USTAD 2011: 2015 standardı sertifikasyonunu aldı.
 • 10:26Seri Katil Şüphelisi Atalay Filiz İzmir Menderes'te YakalandıSeri Katil Şüphelisi Atalay Filiz İzmir Menderes'te Yakalandıİstanbul ve Ankara'da öldürülen 3 kişinin katil şüphelisi olarak aranan Atalay Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde bir parkta yakalandı.
 • 10:26Kepez'de Su Topu ve Yüzme Spor Okulu Kayıtları BaşladıKepez Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde açılan su topu ve yüzme spor okulu kayıtlarının başladığı bildirildi.
 • 16:26Başkan Çelik'ten Spil Anaokuluna ZiyaretBaşkan Çelik'ten Spil Anaokuluna ZiyaretŞehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Adnan Menderes Mahallesinde bulunan Spil Ana Okulunda yapılan çalışmaları inceledi.
 • 16:18Canik'te Gönüller Aynı Sofrada BuluştuCanik'te Gönüller Aynı Sofrada BuluştuHer yıl olduğu gibi bu yıl da Canik’te gönüller aynı sofrada buluştu.
 • 17:38Canik'te Ramazan HeyecanıCanik'te Ramazan HeyecanıCanik Belediyesi bu yıl da Ramazan ayında vatandaşları Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda Ramazan’ın manevi ikliminde buluşturuyor.
 • 16:43Tekstil Alanında Çıkan Yangın Aydın'ı Duman Altın BıraktıTekstil Alanında Çıkan Yangın Aydın'ı Duman Altın BıraktıAydın’ın Efeler ilçesinde merhum Başbakan Adnan Menderes’in girişimiyle kurulan Aydın Tekstil alanında alkollü bir kişi tarafından çıkarıldığı iddia edilen yangında 20 dönüm alan küle döndü.
 • 16:54CHP'liler Protesto İçin Yassıada'ya ÇıktıCHP'liler Protesto İçin Yassıada'ya Çıktı* CHP İstanbul İl Başkanlığı Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu, Yassıada'nın imara açılmasını protesto etmek amacıyla buraya giderek basın açıklaması yaptı.
 • 16:40CHP'lilerden Yassıada'da Basın Açıklaması ve ProtestoChp İstanbul İl Başkanlığı Çevre ve Doğa Hakları Komisyonu, Yassıada'nın imara açılmasını protesto etmek amacıyla kiraladıkları tekne ile Kabataş'tan Yassıada'ya gittiler.
 • 17:17Canik'te Canik'te "Ailemle Spor Yapıyorum" EtkinliğiGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Canik Belediyesi’nin de katkılarıyla düzenlenen “Ailemle Spor Yapıyorum” etkinliği oldukça renkli geçti.
 • 16:04Darıca'da Yıl Sonu SergisiDarıca Belediyesi bünyesinde açılan biçki, dikiş ve nakış kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sergi açtı.
 • 16:50Minik Öğrenciler Hünerlerini SergilediManisa Büyükşehir Belediyesi Adnan Menderes Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Uncubozköy Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi ile Çarşı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören minik öğrenciler düzenledikleri yılsonu gösterisi ile hünerlerini sergiledi.
 • 18:02Başbakan Yıldırım, İstanbul'daBaşbakan Binali Yıldırım, "65. Cumhuriyet Hükümeti olarak güvenoyundan sonra ilk iş İstanbul'a geldik.
 • 17:28Başbakan Yıldırım, Menderes ve Özal'ın Kabirlerini Ziyaret EttiBaşbakan Yıldırım, Menderes ve Özal'ın Kabirlerini Ziyaret EttiBaşbakan Binali Yıldırım, eski başbakanlardan Adnan Menderes ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabirlerini ziyaret etti.
 • 16:53Menderes Saygıyla AnıldıMenderes Saygıyla AnıldıDemokrat Parti (DP) Bursa İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenerek geleneksel hale getirilen dayanışma yemeği bu yıl İnegöl’ün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 • 15:42Koşabiliyorken Koş Projesi'nde Bisikletle YarıştılarKoşabiliyorken Koş Projesi'nde Bisikletle Yarıştılar'Koşabiliyorken Koş Projesi' kapsamında Balıkesir Karesi Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl 16.'sı düzenlenen Karesi Adnan Menderes Bisiklet Yarışları nefes kesti.
 • 14:53Canik'te Ramazan HazırlığıCanik Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl da her gün binlerce kişinin iftarı birlikte açacağı farklı programlar düzenleyecek.
 • 14:30Samsun'da Ramazan HazırlıklarıCanik Belediyesince her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayı boyunca iftar verilecek çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
 • 17:27Türkonfed 38. Girişim ve İş Dünyası KonseyiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu milletin, sanayicinin, üreticinin, ihracatçının ayağına bağ olan devlet değil, onların önünü açan, yatırımcının ayağına turkuvaz halı seren bir anlayışa ihtiyaç var. Hızlı hareket eden bir devlete ihtiyaç var." dedi.
 • 17:18Ekonomi Bakanı Zeybekci - Ekonomi Bakanı Zeybekci - "Makamların Esas Sahibi Millettir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Programdan detaylar Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin konuşması TÜRKONFED 38. Girişim ve İş Dünyası Konseyi (1): "Bu milletin, sanayicinin, üreticinin, ihracatçının ayağına bağ olan devlet değil, onların önünü açan, yatırımcının ayağına turkuvaz halı seren bir anlayışa ihtiyaç var. Hızlı hareket eden bir devlete ihtiyaç var" "Öyle bir sistem var ki Türkiye'de, bu sistem 'olmaz' üzerine kurulmuş" " Bu ülkede siyasetin ürettiği tüm makamlar da öyledir.
 • 15:10Türkonfed 38. Girişim ve İş Dünyası KonseyiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu milletin, sanayicinin, üreticinin, ihracatçının ayağına bağ olan devlet değil, onların önünü açan, yatırımcının ayağına turkuvaz halı seren bir anlayışa ihtiyaç var. Hızlı hareket eden bir devlete ihtiyaç var." dedi.
 • 20:1227 Mayıs Askeri Darbesinin 56. YılıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, tarihe kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 darbesinin milletin iradesine kast edenlerce ülkeye vurulan bir utanç prangası olduğunu belirtti.
 • 19:08AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu AçıklamasıAK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, “27 Mayıs 1960 darbesi, milletin iradesine kast edenler tarafından ülkemize vurulmuş bir utanç prangasıdır” dedi.
 • 18:53Erdoğan'a Fahri Doktora UnvanıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs darbesiyle kurulan vesayet sisteminin, bugün hala etkisini devam ettirdiğini belirterek, "Aynı şekilde CHP, bugün de çıkar ve güç odakları üzerinden iktidar devşirme çabası içindedir.
 • 17:4127 Mayıs Askeri Darbesinin 56. YılıAK Parti İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, "Millet hancı, darbeciler yolcudur.
 • 17:24Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıKırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen Fahri Doktora tevcih törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs 1960 darbesinin utanç yıl dönümü olduğunu söyleyerek, “27 Mayısçıların ana karargahının CHP Genel Merkezi olduğunu herkes biliyor” dedi.
 • 16:59Ak Partili Baybatur'dan 27 Mayıs MesajıAk Partili Baybatur'dan 27 Mayıs MesajıTBMM Güvenlik, İstihbarat ve Milli Savunma Komisyonları Üyesi, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin 56’ncı yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 16:49TBMM Genel KuruluTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Çok şükür ki darbeler tarihe gömülmüştür ve darbe dönemleri kapanmıştır.
 • 16:0927 Mayıs Askeri DarbesiAK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, 1960 darbesine ilişkin, "Bizler de, 66 yıl önce merhum Menderes'in haykırdığı 'Yeter! Söz milletindir' şiarını aynı kararlılıkla uygulamaktayız." dedi.
 • 15:40Meclis Başkanı Kahraman: Darbe Dönemleri KapanmıştırTBMM Genel Kurulu, 65'inci Hükümet Programı görüşmeleri gerçekleştirmek üzere Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı.
 • 15:0227 Mayıs Askeri Darbesinin 56. Yılı3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın torunu Prof. Dr. Akile Gürsoy, 27 Mayıs'ın hep kansız bir darbe gibi tanıtılmak istendiğini, aslında öyle olmadığını belirterek, "Ölümle veya hayatı kırık kalan, bir daha hayatına hiç devam edemeyen pek çok kişi bıraktı gerisinde.
 • 14:3127 Mayıs Darbecilerine Taksim'de Anma27 Mayıs Darbecilerine Taksim'de AnmaEski Başbakanlardan Adnan Menderes ve iki bakanın idam edildiği 27 Mayıs darbesini gerçekleştirenler, Taksim Meydanı'nda törenle anıldı.
 • 13:45Selim Temurci: Selim Temurci: "İdam Edilen, Darağacına Götürülen Milletin Ta Kendisidir, Milletin İradesidir"AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin 56’ncı yıl dönümünde merhum başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarını mezarı başında andı.
 • 13:23Yassıada'nın Tanığı O Günleri UnutamıyorEMRE AYVAZ/UĞUR SUBAŞI - Sakarya'da yaşayan 87 yaşındaki Nurettin Koç, 15 kişinin idamıyla sonuçlanan 27 Mayıs 1960 darbesinin mahkeme sürecinde tanık olduğu anlar aklına geldikçe hüzünleniyor.
 • 13:0827 Mayıs'ın Yıldönümünde Menderes ve Arkadaşları Anıldı27 Mayıs'ın Yıldönümünde Menderes ve Arkadaşları AnıldıAk Parti İl Başkanı Selim Temurci'nun da aralarında olduğu AK Partililer, Demokrat Partili bir grup ve Adnan Menderes Dernekler Federasyonu üyeleri, 27 Mayıs 1960 darbesinin 56. yıldönümünde Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı andı.
 • 12:5727 Mayıs'ın Yıldönümünde Menderes ve Arkadaşları Anıldı27 Mayıs'ın Yıldönümünde Menderes ve Arkadaşları AnıldıI KERİM OKUNDU, DUA EDİLDİTopkapı'daki Anıt mezarlara gelenler, darbenin ardından tutuklanıp 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilen dönemin başkanı Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı andıKuran-ı Kerim okunarak başlanan anmada dualar edildi.
 • 12:5427 Mayıs Askeri Darbesinin 56. YılıEski Başbakanlardan Adnan Menderes ile eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin 56. yılında mezarları başında anıldı.
 • 12:45Erdem; Erdem; "27 Mayıs 1960; Darbelerin Anası"AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Bizler, 66 yıl önce merhum Mendres’in haykırdığı ‘Yeter, söz milletindir’ şiarını aynı kararlılıkla uygulamaktayız” dedi.