SON DAKİKA AF YASASI HABERLERİ

Son Dakika Af Yasası Haberleri

10:23
Türkmenistan'da Genel Af: 602 Mahkum Serbest Kaldı Türkmenistan'da bugün kutlanan Tarafsızlık Günü dolayısıyla mahkumlara genel af ilan edildi.
07:40
Öcalan: Erdoğan Selahattin Eyyübi Olmaya Aday PKK'dan ayrıldıktan sonra Kuzey Irak'ta yaşayan Osman Öcalan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük övgü geldi.
Öcalan: Erdoğan Selahattin Eyyübi Olmaya Aday
07:41
Cezaevindeki Doluluk Rahşan Affından Sonra 3 Kat Arttı Rahşan affıyla boşalan cezaevleri aradan geçen 15 yılda 3 katı doluluğa ulaştı. 159 bin 475 olarak belirlenen cezaevlerinin kapasitesinin dolmasına 3 bin kişi kaldı.
Cezaevindeki Doluluk Rahşan Affından Sonra 3 Kat Arttı
11:02
İspanya'da Franco Dönemi Bakanlarını Arjantin Yargılayacak İspanya’da General Franco (1939-75) ve demokrasiye geçiş (1975-77) döneminde işlenen suçlar, evrensel yargılama yetkisi çerçevesinde Arjantin’de soruşturuluyor.
10:00
Tacikistan'da 10 Bin Mahkum Genel Af ile Serbest Kaldı Tacikistan'da 10 bin mahkum, Devlet Başkanı İmamali Rahman tarafından imzalanan genel af yasasıyla özgürlüğüne kavuştu.
19:46
Türkmenistan'da Bağımsızlık Bayramı Kutlamaları Başladı Türkmenistan, bağımsızlığınının 23'üncü yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamaya başladı.
02:07
Bostanlı-Çiğli Esnaf Kardeşliği Esnaf için çalışan Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Bostanli Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (BESİAD), birçok proje için bir araya gelerek çalışmalara başladı.
Bostanlı-Çiğli Esnaf Kardeşliği
16:03
Koto'da Torba Yasa'ya Yakın Markaj KOTO'da enine boyuna Torba Yasa konuşuldu
Koto'da Torba Yasa'ya Yakın Markaj
12:48
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı: Bu Yasa Vergi Affı Yasası Değil Esnafın ve mükelleflerin bilgilendirilmesi amacıyla 'Yeni Torba Yasa Size Ne Getirdi' konulu toplantıda konuşan Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, vergi mükelleflerinin vergi borçlarının yapılandırılması konusunda çıkan yasanın bir af yasası olmadığını söyledi.
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı: Bu Yasa Vergi Affı Yasası Değil
09:54
30 Yıldır Çamurlu Kuyu Suyu İçiyorlar! Manisa’nın göbeğinde 32 haneli Fatıştımarı Hafız Küme evlerinde 30 yıldır yaşayan vatandaşlar şebeke suyu yerine kuyu suyu kullanıyor.
30 Yıldır Çamurlu Kuyu Suyu İçiyorlar!
09:49
Manisa'nın Göbeğinde Tulumbayla Su Çekiyorlar Manisa’nın göbeğinde 32 haneli Fatıştımarı Hafız Küme evlerinde 30 yıldır yaşayan vatandaşlar şebeke suyu yerine kuyu suyu kullanıyor.
Manisa'nın Göbeğinde Tulumbayla Su Çekiyorlar
18:32
Trafik Borcu Olanlara Mektupla Ulaşılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik cezası borcu olan mükelleflere mektupla ulaşılacak.
Trafik Borcu Olanlara Mektupla Ulaşılacak
16:50
İhmalkar Mükellefe Mektupla Ulaşılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik cezası borcu olan mükelleflere mektupla ulaşılacak.
14:09
Tacikistan'da Mahkumlara Genel Af Geliyor Tacikistan'da anayasanın kabulünün 20.yıldönümü dolayısıyla mahkumlara genel af ilan edilecek.
Tacikistan'da Mahkumlara Genel Af Geliyor
16:14
Türkiye'de Vergi Afları Politik Bir Araç Olarak Kullanılıyor BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, büyük yaygaralar kopartılarak, vatandaşta büyük beklentiye sebep olan af yasasının beklentilerin çok altında çıktığını söyledi.
Türkiye'de Vergi Afları Politik Bir Araç Olarak Kullanılıyor
16:08
Erdemir Vakfına Kesilen 129 Milyon Liralık Ceza Vakıf yetkilileri, ceza konusunda Maliye Bakanlığı görevlileriyle bir araya geleceklerini açıkladı.
Erdemir Vakfına Kesilen 129 Milyon Liralık Ceza
10:45
Bursa'nın Sosyal Güvenlikte Tahsilat Sıkıntısı Yok Bursa’nın sosyal güvenlik alanında tahsilat sıkıntısının olmadığını ifade eden SGK Bursa İl Müdürü Eran Karaca, tahsilat oranının yüzde 92 civarında olduğunu söyledi.
Bursa'nın Sosyal Güvenlikte Tahsilat Sıkıntısı Yok
09:08
Af Yasası Çıktı Ama Uygulama Tebliği Hala Yok, Hacizler Durmuyor Af paketi çıkmış olsa da uygulamayı belirleyecek tebliğ halen yayımlanmadığı için vatandaşlara vergi ve prim borcu yüzünden haciz gitmeye devam ediyor.
Af Yasası Çıktı Ama Uygulama Tebliği Hala Yok, Hacizler Durmuyor
12:10
Eczacı ve Optisyenler, Sgk'yı 'Haksız Kesinti' Yapmakla Suçladı Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, 76 milyonu ilgilendiren torba yasanın getirdiği aflardan eczacılar ve optisyenlerin faydalanamadığını, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), eczacı ve optisyenlerin prim borçlarının hepsini, 16 Eylül 2014'de fatura alacaklarından tahsil ettiğini söyledi.
11:23
Teis Başkanı Saydan Açıklaması "Eczacılardan yapılan kesintilerin, Torba Yasa'ya uygun olarak yapılandırılmasını, faizlerinin aşağıya çekilmesini istiyoruz"
10:39
TEİS: SGK'nın Tavrı, Eczacıları Cezalandırıyor TEİS Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, eczacıların 76 milyonun beklediği torba yasasının getirdiği aflardan eczacılar ve optisyenlerin yararlanamadığını söyledi.
TEİS: SGK'nın Tavrı, Eczacıları Cezalandırıyor
17:56
Ukrayna'dan Ayrılıkçılara Özerklik ve Af Ukrayna ile Rus yanlısı milisler arasındaki ateşkes anlaşmasının bozulma emareleri gösterdiği doğuya sınırlı özerklik tanıyan yasa parlamentodan geçti.
Ukrayna'dan Ayrılıkçılara Özerklik ve Af
17:25
Özel Statü' Kararı Ukrayna parlamentosu ülkenin doğusundaki bazı kentlerin özel bir statüye bağlanmasını kararlaştırdı.
Özel Statü' Kararı
14:50
Ukrayna Parlamentosu AB ile Ortaklık Anlaşmasını Onayladı Ukrayna parlamentosu, Avrupa Birliği ile daha önce imzalanan ve dün Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından onaylanmak üzere sunulan Ortaklık Anlaşmasını onayladı.
Ukrayna Parlamentosu AB ile Ortaklık Anlaşmasını Onayladı
23:08
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler Devlet Başkanı Poroşenko, milletvekillerini yarın parlamentoda ele alınacak Barış Planı'na "özel bir sorumlulukla yaklaşmaya" davet etti.
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler
19:29
Poroşenko, Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso ile Görüştü Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Kiev'de başlayan Yalta Avrupa Stratejisi 11. Forumuna katılmak için ülkede bulunan Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso ile bir araya geldi.
18:40
Defterdar Torba Yasayı Değerlendirdi Karabük Defterdarı Osman Kocaş, vergi mükelleflerinin artık Vergi Dairesine gelmeden cep telefonlarından borçlarını öğrenebileceklerini söyledi.
Defterdar Torba Yasayı Değerlendirdi
11:28
Vergi Cezalarına Af Geliyor Davası devam eden vergi cezalarının af kapsamına alınması için önerge verilecek.
Vergi Cezalarına Af Geliyor
17:13
Paralel Yapıya Yönelik Operasyonlara Halktan Büyük Destek 32 ilde 3,800 kişi ile yüz yüze görüşerek yapılan anket sonucuna göre halkın yüzde 63,2'si paralel yapıya karşı düzenlenen operasyonları destekliyor.
Paralel Yapıya Yönelik Operasyonlara Halktan Büyük Destek
17:01
Ruanda'ya Sığınan M23 Hareketine Bağlı 453 Demokratik Kongolu Af Talebinde Bulundu Ruanda’ya sığınan 23 Mart Hareketi’ne (M23) bağlı 453 kişi, ilk defa af talebinde bulunmak için Demokratik Kongo Cumhuriyeti (DKC) Adalet Bakanlığı'na başvurdu.
16:02
Berlusconi Çocuk Fuhşu Sçlamasından Beraat Etti Para karşılığı 18 yaşından küçük bir kadınla cinsel ilişkiye girmek ve görevini kötüye kullanmak suçlarından 7 yıl hapse mahkum edilen İtalya'nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi, Temyiz Mahkemesi'nde beraat etti.
Berlusconi Çocuk Fuhşu Sçlamasından Beraat Etti
17:13
Ayhan Fidan'dan Vergi Terkini Çağrısı Vanlı işadamı Ayhan Fidan, Van’ın vergi borçlarının terkini konusunda tüm STK, meslek kuruluşu ve odaları birlikte hareket etmeye çağırdı.
Ayhan Fidan'dan Vergi Terkini Çağrısı
08:56
41 Milyarlık Vergi Cezası Af Kapsamı Dışında Kalacak Maliye Bakanlığı, vergi aslına bağlı olarak kesilen cezaların af kapsamının dışına çıkarılmasını kararlaştırdı.
41 Milyarlık Vergi Cezası Af Kapsamı Dışında Kalacak
17:08
Milletvekili Yavilioğlu: "Kamu Alacakları Yeniden Yapılandırılıyor " Dr. Yavilioğlu, “Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı vergi ve ceza affı olarak Meclis'e sunulan bu kanun teklifi, 15 ayrı vergi ve idari para cezasının yapılandırılmasını öngörüyor” dedi.
Milletvekili Yavilioğlu: 'Kamu Alacakları Yeniden Yapılandırılıyor '
13:33
Vergi Affı Değil, Yeniden Yapılandırma Geliyor' İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kamuoyunda vergi affı olarak bilinen Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun teklifine yönelik tepkiler ve zamanında vergisini ödeyen mükellefe haksızlık yapıldığı yorumlarına katılmadığını söyledi.
13:20
Ekrem Demirtaş Vergi Affına Destek Çıktı İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kamuoyunda 'Vergi affı' olarak bilinen 'Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Teklifi'ne yönelik tepkiler ve zamanında vergisini ödeyen mükellefe haksızlık yapıldığı yorumlarının doğru olmadığını söyledi.
12:10
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'tan Vergi Affı Yorumu Açıklaması İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kamuoyunda vergi affı olarak bilinen Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Teklifi'ne yönelik tepkiler ve zamanında vergisini ödeyen mükellefe haksızlık yapıldığı yorumlarının doğru olmadığını belirterek, “Asıl borçlardan bir kuruş dahi silinmiyor sadece yüksek olan faizler yeniden yapılandırılıyor” dedi.
15:26
Vergi Affına Eleştiri Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, mali affın geçmişte borcunu ödemeyen ve böyle bir imkandan yararlanmış olan firmaları ve şahısları kapsamaması gerektiğini söyledi.
12:02
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak Açıklaması ANKARA (İHA) – CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, "Büyük olasılıkla bu yılın Eylül ayında piyasaya bırakılan ilave dolar miktarı sınırlanacak.
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak Açıklaması
14:25
Tayland'da Ordunun Yönetime El Koyması General Prayuth, darbenin gerekçesini, "ülkedeki durumun en kısa sürede normale dönmesini sağlamak" olarak açıkladı.
14:48
Tayland'da Sıkıyönetim İlan Edilmesi Ordu aksini savunsa da kimi uzmanlar, Tayland'da ilan edilen sıkıyönetimin bir tür "darbe" olduğunu düşünüyor Sıkıyönetim ilanından önce başbakandan görüş alınmamasının, darbe benzeri bir ortamın oluşmasına katkıda bulunduğu düşünülüyor Başbakan Niwatthamrong Boonsongpaisan, ordunun anayasaya uygun hareket etmesini istiyor.
Tayland'da Sıkıyönetim İlan Edilmesi
08:21
Türkmenistan'da Anayasa Affı: 2194 Mahkum Serbest Türkmenistan'da kutlanan 'Anayasa Günü' dolayısıyla mahkumlara af kararı çıktı.
13:08
Berlusconi Sosyal Hizmete Başladı Vergi kaçırma suçundan hüküm giyen ve senatörlükten azledilen İtalya eski başbakanı Silvio Berlusconi bu sabah itibariyle sosyal hizmet görevine başladı.
Berlusconi Sosyal Hizmete Başladı
12:39
Berlusconi Sosyal Hizmete Başladı Vergi kaçırma suçundan hüküm giyen ve senatörlükten azledilen İtalya eski Başbakanı Berlusconi, bu sabah itibariyle sosyal hizmet görevine başladı.
Berlusconi Sosyal Hizmete Başladı
18:47
İngiltere'de Ukrayna ile İlgili Üst Düzey Toplantı İngiltere Dışişleri Bakanı Hague: "Yanukoviç ve dostları tarafından zimmetlerine geçirildiği düşünülen büyük miktarlardaki fonların, Ukrayna halkına geri döndürülebilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmak bizim görevimiz" "Yolsuzlukla mücadelede, hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesinde ve ülkelerinde.
İngiltere'de Ukrayna ile İlgili Üst Düzey Toplantı
13:20
Zonguldak Esob'da Genel Kurula Doğru Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, Pazar günü yapılacak genel kurulu ve gündemde olan çalışmalarını değerlendirdi.
Zonguldak Esob'da Genel Kurula Doğru
04:24
Kerry'den Lavrov'a Suriye ve Ukrayna Telefonu ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’a Suriye’deki tüm kimyasal silahların ülkeden çıkarılması gerektiğini söyledi.
19:30
Obama, Avrupalı Liderlerle Ukrayna Krizini Görüştü ABD Başkanı Obama, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere liderleriyle telefon görüşmesi yaptı.
Obama, Avrupalı Liderlerle Ukrayna Krizini Görüştü
17:50
Berlusconı'ye Strasbourg'dan Kötü Haber İtalyan Senatosu'ndan azledilen eski Başbakan Silvio Berlusconi'ye Avrupa Parlamentosu kapıları da kapandı.
Berlusconı'ye Strasbourg'dan Kötü Haber
19:28
Berlusconi Yaşlılara Bakacak Vergi kaçırma suçundan hüküm giyen ve senatörlükten azledilen İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi'nin cezasını nasıl çekeceği belli oldu.
Berlusconi Yaşlılara Bakacak
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 15:58:50. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AF YASASI HABERLERİ
[Hata Bildir]