SON DAKİKA AFGANISTAN 1883 HABERLERİ

Son Dakika Afganıstan 1883 Haberleri

13:01
Afgan Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği ülke tanıtımı ve yemek günü programında, Afgan öğrenciler hünerlerini sergilediler.
Afgan Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler
08:54
IŞİD, Afganistan ve Pakistan'da Teşkilat Kuruyor IŞİD, Taliban'dan ayrılan bir grupla Pakistan ve Afganistan'da teşkilatlanmaya başladığını duyururken, başlarına atadığı emiri de ilan etti.
IŞİD, Afganistan ve Pakistan'da Teşkilat Kuruyor
16:23
Afganistan'da Yeni Kabine İçin Güven Oylaması Yapıldı 25 bakan adayından sadece 8'i güvenoyu alabildi.
16:17
Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Yüzde 38 Azaldı Özbekistan’ın 2014’te Rusya’ya olan otomobil ihracatı yüzde 38 oranında azaldı.
Özbekistan'ın Rusya'ya Otomobil İhracatı Yüzde 38 Azaldı
12:26
Afgan Talibanı Çin'i Ziyaret Etmiş Afganistan Talibanı, Çin’i son zamanlarda ziyaret ettiklerini doğruladı.
11:34
Van'da Ölen Afgan Çocukta Darp İzi Çıkmadı Van Geri Gönderme Merkezinde geçen yıl polisler tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edilen Afganistan uyruklu çocuğun ölümüne ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan raporda, "kişide harici travma bulgusunun mevcut olmadığı" ifadesine yer verildi Adli tıp: "Tıbbi kayıtlarda, ilk gelişte 3000.
Van'da Ölen Afgan Çocukta Darp İzi Çıkmadı
07:55
Pakistan'da Operasyon: 86 Ölü Pakistan'ın aşiret bölgelerinde Taliban militanlarına karşı devam eden operasyon kapsamında düzenlenen hava saldırılarında öldürülen militanların sayısı 86'ya yükseldi.
Pakistan'da Operasyon: 86 Ölü
21:40
Pakistan'da Taliban Operasyonu Öldürülen militanların sayısı 63'e yükseldi.
17:17
Edirne'de, 114 Kaçak Yakalandı Edirne'de, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 114 kişi yakalandı.
11:49
51 Ülkeden Gelen Gençler Bu Kampta Buluştu Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü'nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
51 Ülkeden Gelen Gençler Bu Kampta Buluştu
11:29
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü’nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı
11:15
Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesinde Polis Operasyonları Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki Kaşgar kentinde geçen yıl emniyet güçleri, "asayiş operasyonları kapsamında 148 baskın düzenledi.
10:15
İstanbul'da Elektrik Kesintisi Beykoz, Sultanbeyli, Şile, Tuzla ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 29 Ocak'ta elektrik verilemeyecek.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
16:41
Afganistan'da Yeni Kabinesinin Kurulması Parlamento, Çarşamba günü bakan adaylarına güvenoyu verecek.
Afganistan'da Yeni Kabinesinin Kurulması
14:24
Edirne'ye "Uluslar Arası" Ziyaret Bâb-ı Âlem Uluslar Arası Öğrenci Derneği 5 farklı ülkeden öğrencileriyle Edirne’yi gezdi.
Edirne'ye 'Uluslar Arası' Ziyaret
10:12
Küresel Doktorlar Kıtaları Buluşturdu Küresel Doktorlar Ege Sağlık Federasyonu tarafından hazırlanan “Dünya İyileşinceye Kadar” adlı programda Asya ve Afrika kökenli, aralarında Afrika Öğrenci Birliği yöneticilerinin de bulunduğu üniversite öğrencileri buluştu.
20:33
İran'la Nükleer Müzakereler Cumhurbaşkanı Ruhani: “Müzakerelerde çözüme ulaşılması, karşı tarafın siyasi iradesine bağlı”
19:21
Afganistan'da Polis Radyosu Faaliyete Geçti Afganistan’ın başkenti Kabil’de ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyete geçen Polis Radyosu bugün yayına başladı.
Afganistan'da Polis Radyosu Faaliyete Geçti
17:43
Afganistan'da 10 Yaşındaki Kız Çocuk Kendini Patlatmadan Önce Polise Teslim Oldu Afganistan’ın güneyindeki Helmand vilayetinin merkezi olan Leşkergah'da intihar eylemcisi olarak kandırılan 10 yaşındaki kız çocuğu polise teslim oldu.
13:18
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyetinden Bursalı İş Adamlarına Yatırım Çağrısı Hükümet Başkanı Khabadze: ''Bursalı yatırımcıları bölgemize bekliyoruz''
13:13
Gürcistan Acara Bölgesinden Btso Üyelerine Yatırım Daveti Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Archil Khabadze ve beraberindeki heyeti ağırladı.
Gürcistan Acara Bölgesinden Btso Üyelerine Yatırım Daveti
09:34
Türk Kolejleri, Türkçe Sevdasında Kendi Kendini Aştı Türkçeyi ve Türk kültürünü dünyanın dört bir yanına ulaştıran Türk kolejleri, bu yöndeki "okul dışı" faaliyetleriyle de büyük takdir topluyor.
Türk Kolejleri, Türkçe Sevdasında Kendi Kendini Aştı
22:49
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Vefatı Taziye merasimine 21 ülkeden üst düzey devlet yetkilileri katıldı.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Vefatı
16:40
Erdoğan - Somali'deki Bomba Yüklü Araçla Yapılan Saldırı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
Erdoğan - Somali'deki Bomba Yüklü Araçla Yapılan Saldırı
16:19
Erdoğan: Bu Oyunun Önemli Başlığı İslamofobidir Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum." dedi.
Erdoğan: Bu Oyunun Önemli Başlığı İslamofobidir
16:17
Erdoğan: "Türkiye Kapınıza Gelip Dilenecek Bir Ülke Değildir" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
Erdoğan: 'Türkiye Kapınıza Gelip Dilenecek Bir Ülke Değildir'
15:36
Erdoğan: Somali'deki Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum, Düşünmek... Cibuti'de Cumhurbaşkanı Guelleh ile düzenlediği ortak basın toplantısının ardından basın mensuplarının, Batı'da yükselen İslamofobi, Somali'de meydana gelen patlama ve Türkiye'nin AB üyelik sürecine ilişkin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye NATO'da var, OECD'de var, diğer birçok oluşumlarda var, niye Avrupa Birliği'ne almıyorsunuz? Demek ki sorun başka. Avrupa Birliği'ne eğer kabul ederlerse girer, kabul etmedikleri takdirde Türkiye kendi yolunu kendisi çizer" dedi.
14:08
Erdoğan ve Guelleh Ortak Basın Toplantısı Düzenledi Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye AB'nin kapısına gelip dilenecek bir ülke değildir." dedi.
13:46
Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai, Arabistan'a Gitti Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai, kalabalık bir heyet eşliğinde vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in Fatiha merasimine katılmak için Arabistan başkenti Riyad’a gittiği bildirildi.
13:45
Erdoğan: " Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
13:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de Soruları Yanıtladı Erdoğan: ''(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
13:41
Erdoğan: " Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
Erdoğan: ' Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum'
09:11
Afganistan'da Operasyon: 17 Taliban Öldürüldü Afganistan Milli Ordusu, son 24 saate gerçekleştirilen operasyon sonucu 17 Taliban üyesinin öldürüldüğünü, 11 kişinin ise yaralandığını açıkladı.
05:13
Münih, Modern Bir Camiye Kavuşacak Almanya'nın Münih kentinde yaşayan yaklaşık 110 bin Müslüman yeni modern bir camiye kavuşacak.
Münih, Modern Bir Camiye Kavuşacak
17:14
Afganistan'da Binlerce Kişi Charlie Hebdo Dergisini Protesto Etti Afganistan'ın başkenti Kabil’de aralarında din adamlarının bulunduğu binlerce kişi, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayınlayan Charlie Hebdo dergisini protesto etti.
16:20
IŞİD Militanları Birbirine Girdi: 25 Ölü Peşmerge'nin saldırıları sonrasında IŞİD'in Nakşibendi grupları arasında çıkan çatışmalarda 25 örgüt üyesinin öldüğü belirlendi.
IŞİD Militanları Birbirine Girdi: 25 Ölü
12:45
Fransa'da Terör Suçlusu Vatandaşlıktan Atılacak Terör suçundan ceza verilen Fas kökenli bir kişi vatandaşlıktan çıkarılacak.
10:44
Bursa'da Kıtalar Arası Sanat Buluşması Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve TÖMER iş birliğiyle Türkçe öğrenmek için 28 ülkeden gelen yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) geleneksel Türk el sanatIarından ebrunun aşamaları gösterildi.
10:13
Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatı ile Tanıştı Türkçe öğrenmek için 28 ülkeden gelen yüksek lisans ve doktora öğrencileri Bursa’da geleneksel Türk el sanatlarından ebru ile tanıştı.
Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatı ile Tanıştı
00:07
Beyatlı: "Ortadoğu'da Yaşanan Gelişmelerden En Çok Etkilenen Ülke Türkiye'dir" Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı: - "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı, "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" dedi.
Beyatlı: 'Ortadoğu'da Yaşanan Gelişmelerden En Çok Etkilenen Ülke Türkiye'dir'
23:38
Konya'daki Iraklı Türkmenler Barış ve Kardeşlik Gecesinde Buluştu Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı, Irak’ın bugünkü durumundan en çok etkilenen ülkenin Türkiye olmasına rağmen Türkiye’nin yine de Irak’ın bütün kesimlerine eşit mesafede durduğunu belirterek, “Kerbela’da, Telafer’de, Musul’da ve Kerkük’te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi ve yardım etti” dedi.
Konya'daki Iraklı Türkmenler Barış ve Kardeşlik Gecesinde Buluştu
21:24
Stoltenberg-Borisov Görüşmesi NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Bulgaristan'da- Stoltenberg: "Bulgaristan NATO'nun çok değerli ortağıdır"- "NATO'nın aldığı tüm güvenlik önlemleri savunmaya yöneliktir NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Bulgaristan'ın NATO'nun çok değerli ortağı olduğunu belirtti.
Stoltenberg-Borisov Görüşmesi
20:44
Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı Açıklaması "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti"
20:21
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Bulgaristan'da Stoltenberg: "Bulgaristan NATO’nun çok değerli ortağıdır" "NATO’nın aldığı tüm güvenlik önlemleri savunmaya yöneliktir.
16:27
TBMM Başkanı Çiçek, Uganda ve Afganistan Meclis Başkanı ile Görüştü TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Uganda Ulusal Meclis Başkanı Rebecca Kadanga ve Afganistan Ulusal Meclis Başkanı Abdul Rauf İbrahimi ile görüştü.
TBMM Başkanı Çiçek, Uganda ve Afganistan Meclis Başkanı ile Görüştü
15:13
Tapi Doğalgaz Projesi 3,5-4 Yılda İnşa Edilecek Türkmenistan doğalgazının Pakistan ve Hindistan gibi Güney Asya ülkelerine ulaşmasına imkan sağlayacak Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPİ) doğalgaz boru hattı projesinin 3,5-4 yılda inşa edilmesi planlanıyor.
14:58
Pakistan'da Terörizme Karşı Yeni Adım Hakkani hareketi yasaklandı BM terör listesinde yer alan örgütlerin mal varlıkları donduruldu.
14:41
Afganistan'da Charlie Hebdo Dergisi Protesto Edildi Afganistan başkenti Kabil’de, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayımlayan Fransa'nın Paris merkezli Charlie Hebdo dergisi protesto edildi.
17:26
Davutoğlu Wilton Park'ta Konuştu Başbakan Ahmet Davutoğlu, Wilton Park’taki konuşmasında teröre verilen desteği eleştirdi.
17:04
ERÜ'den Cevizcan Üniversitesine Kitap Yardımı ERÜ Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, kardeş bölüm ilan edilen Afganistan Cevizcan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne kitap yardımında bulundu.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 14:23:44. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AFGANISTAN 1883 HABERLERİ
[Hata Bildir]