SON DAKİKA AGRİ İLİ HABERLERİ

Son Dakika Agri İli Haberleri

 • 14:22 Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 25 Kişiye İlk Yardım Kursu Verdi Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 25 Kişiye İlk Yardım Kursu Verdi Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) işbirliği ile ilk yardım kursunda 25 kişi eğitim aldı.
 • 13:49 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde Sanat Etkinliği Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde Sanat Etkinliği Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde 'Ağrı Sanatla Buluşuyor' projesi kapsamında ressamlar, üniversitenin yanı sıra kentin tarihi ve turistik güzelliklerini tuale yansıttı.
 • 10:03 Ağrı Zabıtadan Fırınlara Denetleme Ağrı Zabıtadan Fırınlara Denetleme Ağrı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırın ve pastane imalathanelerinde hijyen denetlemesi yaptı.
 • 17:10 Ağrı Valisi Işın, Öğrencilerle Piknik Yaptı Ağrı Valisi Musa Işın, Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle piknikte bir araya geldi.
 • 12:09 Astronotların Yiyeceği Ağrı Dağı'nda Yetiştirildi Astronotların Yiyeceği Ağrı Dağı'nda Yetiştirildi Astronotların yiyeceği olarak bilinen ve bölge çiftçisine yüksek getir getireceği tahmin edilen "kinoa" bitkisi Ağrı Dağı eteklerinde üretilmeye başlandı.
 • 11:44 And Dağları'nın Kinoası Ağrı Dağı'nı Sevdi - Iğdır And Dağları'nın Kinoası Ağrı Dağı'nı Sevdi - Iğdır GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kinoa tarlasından genel görünüm Ekilen kinoa türleri Kinoa türlerinden detaylar Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Temel'in konuşması And Dağları'nın kinoası Ağrı Dağı'nı sevdi Ana vatanı Güney Amerika'nın And Dağları olan ve yüksek besin değeriyle astronotların beslenmesinde de kullanılan kinoanın, Ağrı Dağı eteklerinde yapılan deneme üretiminden olumlu sonuçlar alındı Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Temel: "Kinoanın 38 türünün ekimini yaptık, sulak alanlarda dönüm başı yaklaşık 400, kıraç alanlarda ise 200 kilogram arası verim aldık" HÜSEYİN YILDIZ - Ana vatanı And Dağları olan ve yüksek besin değeriyle astronotların beslenmesinde de kullanılan "kinoa", Ağrı Dağı eteklerinde de üretilmeye başlandı.
 • 11:07 And Dağları'nın Kinoası Ağrı Dağı'nı Sevdi Ana vatanı And Dağları olan ve yüksek besin değeriyle astronotların beslenmesinde de kullanılan "kinoa", Ağrı Dağı eteklerinde de üretilmeye başlandı.
 • 15:38 Ağrı Askf İlkyardım Kursu Açıyor Ağrı Askf İlkyardım Kursu Açıyor Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) işbirliği ile ilk yardım kursu açılacak.
 • 14:19 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 2015 - 2016 mezuniyet töreninde 2 bin 407 öğrenci mezun oldu.
 • 14:01 Ağrı Doğal Güzellikleri ile Büyülüyor Ağrı Doğal Güzellikleri ile Büyülüyor Ağrı, doğal güzellikleri ile adeta insanları büyülüyor.
 • 20:35 Erzurum, Ağrı ve Iğdır Valileri, Nahcivan'da Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ağrı Valisi Musa Işın ile Iğdır Valisi Davut Haner, sınırı geçerek Türkiye'nin Nahcivan Başkonsolosu Nihat Erşen ve Nahcivan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclis Başkanı Vasif Talibov'u ziyaret etti.
 • 17:51 Ağrı Askf İlk Yardım Kursu Açıyor Ağrı Askf İlk Yardım Kursu Açıyor Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağrı ASKF işbirliği ile ilk yardım kursu açılacak.
 • 19:44 Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" Yarışması Ödül Töreni GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Slayt sunumu -Ağrı Valisi Musa Işın konuşma -Ödül töreni -Toplu fotoğraf çekimi "Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" yarışması Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi Ağrı Valisi Işın: "Siz değerli fotoğrafçılarımız, doğal güzelliklerimizin muhafazası, çevrenin korunması ve insanlarımızın daha güzel bir çevrede yaşaması için bunları fotoğraflıyorsunuz" Ağrı Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce düzenlenen "Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
 • 16:39 Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" Yarışması Ağrı Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce düzenlenen "Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
 • 15:23 Nuh'un Kenti Ağrı 1. Ulusal Foto Safari Yarışması Ödül Töreni Nuh'un Kenti Ağrı 1. Ulusal Foto Safari Yarışması Ödül Töreni Nuh'un Kenti Ağrı 1. Ulusal Foto Safari Yarışması düzenlenen ödül töreni ile son buldu.
 • 17:52 Fotoğrafçıların Fotoğrafçıların "Nuh'un Kenti Ağrı" Yarışı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Servis araçlarıyla mekanlara gidilmesi Ağrı'nın güzel bölgelerinden görüntüler Fotoğrafçılardan Tufan Bilir'in konuşması Erkan Vural 'ın konuşması Ağrı Vali Yardımcısı Sedat İnci'nin konuşması Fotoğrafçıların "Nuh'un Kenti Ağrı" yarışı Ağrı'nın turizm potansiyelini artırmak, bilinmeyen doğal güzelliğini tanıtmak amacıyla düzenlenen "Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" yarışmasına, Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda fotoğraf tutkunu yoğun ilgi gösterdi.
 • 12:31 Fotoğrafçıların "Nuh'un Kenti Ağrı" Yarışı Ağrı'nın turizm potansiyelini artırmak, bilinmeyen doğal güzelliğini tanıtmak amacıyla düzenlenen "Nuh'un Kenti Ağrı Foto Safari" yarışmasına, Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda fotoğraf tutkunu yoğun ilgi gösterdi.