SON DAKİKA AHLAT HABERLERİ

Son Dakika Ahlat Haberleri

 • 12:19Doğuda Çiftçilere Doğuda Çiftçilere "Terör" Darbesi - Hakkari/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hayvanlarını yaylada otlatan çiftçiler- Çiftçi Şenol Demir'in konuşması- Üzüm yetiştiriciliği yapan çiftçilerden görüntü- Bahattin Arslan'ın konuşması- Fasulye üreten çiftçiden görüntü- Adilcevaz Sulama Kooperatifi Başkan Yardımcısı Şahabettin Dursun'un konuşması Doğuda çiftçilere "terör" darbesi- Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör saldırıları, tarımsal faaliyetleri de olumsuz etkiledi- Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 5 bin dönüm arazide yetiştirilen yaklaşık bin ton fasulye, alıcıların güvenlik gerekçesiyle bölgeye gelmemesi yüzünden çiftçilerin elinde kaldı- Adilcevaz Ziraat Odası Başkanı Uluğ: - "Terörden dolayı, alıcılar ve araçların yakılacağı endişesini taşıyan nakliyeciler gelemedi.
 • 11:29Doğuda Çiftçilere "Terör" DarbesiBİTLİS/ Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör olayları, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşları da mağdur etti.
 • 13:31Ahlat'ta 'Bitlis Tanıtım Günleri' HazırlığıAhlat'ta 'Bitlis Tanıtım Günleri' HazırlığıBitlis’in Ahlat ilçesi, İzmir’de 24-28 Aralık tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ‘Bitlis Tanıtım Günleri’ne katılacak.
 • 10:27Bitlis Tanıtım Günleriİzmir'de, 24-28 Aralık tarihlerinde "Bitlis Tanıtım Günleri"nin düzenlenmesi planlanıyor.
 • 20:28Tatvan'da Trafik Kazası: 7 YaralıTatvan'da Trafik Kazası: 7 YaralıBitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 20:23Tatvan'da Trafik Kazası 7 YaralıTatvan'da Trafik Kazası 7 YaralıBitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 20:15Bitlis'te Trafik Kazası: 7 YaralıTatvan'da meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 17:16Ahlat'a Yeni İskele YapılacakAhlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, ilçeye yeni bir iskele yapılacağını, eski iskelenin de aynı şekilde kalacağını bildirdi.
 • 15:40Arılar İçin Bal OrmanıArılar İçin Bal OrmanıGaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü, 2 bin 470 dekar alanda arılar için Bal Ormanı oluşturuldu.
 • 12:443 Liralık Alacak İçin 4 Bin Lira Ödeyecek3 Liralık Alacak İçin 4 Bin Lira ÖdeyecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kırklar Mahallesi'nde yaşayan İlhami Gökbulak'ın dikiş dikmesi- Adliyeye gitmesi- İlhami Gökbulak'ın konuşması 3 liralık alacak için 4 bin lira ödeyecek- Ahlat'ta arazisinden geçecek enerji nakil hattı için çağrıldığı görüşmeye gitmeyen arsa sahibine 3 lira 56 kuruş kamulaştırma bedeli ödenmesini kararlaştıran mahkeme, 4 bin 116 lira dava masrafını da bu kişinin üstlenmesine hükmetti- Arsa sahibi Gökbulak: - "TEİAŞ bize kamulaştırma bedeli olarak 3 lira 56 kuruş ödeyecek.
 • 11:333 Liralık Alacak İçin 4 Bin Lira ÖdeyecekBitlis'in Ahlat ilçesinde arazisinden geçecek enerji nakil hattı için kamulaştırma bedeli görüşmelerine gitmeyen arsa sahibine 3 lira 56 kuruş ödenmesine hükmeden mahkeme, 4 bin 116 lira dava masrafının da bu kişiden tahsil edilmesine karar verdi.
 • 11:09Ahlat'a Yeni İskele MüjdesiAhlat'a Yeni İskele MüjdesiBitlis’in Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, ilçeye yeni bir iskele yapılacağını belirterek, eski iskelenin ise aynı şekilde kalacağını belirtti.
 • 16:2424 Kasım Öğretmenler GünüAhlat ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
 • 13:30Ahlat'ta Oynanan Olaylı Maçın ArdındanAhlat'ta Oynanan Olaylı Maçın ArdındanBitlis’in Ahlat Aktaş Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Kaya Atılgan, pazar günü Bitlis Özgüzeldere Spor Kulübü ile yapılan maçın ardından Özgüzeldere Spor Kulübü Başkanı Cevdet Tuncel’in bıçaklı saldırıya uğradığı iddialarına cevap verdi.
 • 09:51Tatvan'da Yol ÇalışmalarıTatvan Belediyesince başlatılan yol genişletme çalışmaları kapsamında, eski Tatvan-Ahlat karayolu güzergahı genişletildi.
 • 09:19Tatvan Belediyesi'nden Yol Genişletme ÇalışmasıTatvan Belediyesi'nden Yol Genişletme ÇalışmasıBİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan Belediyesi, yol genişletme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 • 09:181925 Yılında Erciş'te Yaptırılan Okul Binası Yeniden Eğitime Kazandırıldı1925 Yılında Erciş'te Yaptırılan Okul Binası Yeniden Eğitime KazandırıldıVan’ın Erciş ilçesinde, 1925 yılında yaptırılan ilçenin tek okulu konumundaki 90 yıllık taş bina, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek’in gayretleri sonucu onarılarak yeniden eğitime kazandırıldı.
 • 09:13Bitlis'te Oynanan Amatör Maçta Olay ÇıkmasıBitlis'te Oynanan Amatör Maçta Olay ÇıkmasıBİTLİS (İHA) – Bitlis’in Ahlat ilçesinde geçtiğimiz pazar günü oynanan Ahlat Aktaş Gençlerbirliği Spor ile Bitlis Özgüzelderespor maçında taraftarlar arasında olayla çıktı.
 • 13:36Bozdağ'a 5 Yılda 1 Milyon 200 Bin FidanBozdağ'a 5 Yılda 1 Milyon 200 Bin FidanYaz aylarında orman yangınlarıyla amansız bir mücadele veren İzmir Orman Bölge Müdürlüğü kış aylarında ise erozyonla mücadele etmek adına zorlu arazi şartlarına rağmen çalışmalarını sürdürüyor.
 • 13:25Okul Aile Birliğinden Tekbıyıkoğlu'na PlaketAhlat Ergezen Ortaokulu Okul Aile Birliği, eğitime verdiği destekten dolayı Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu'na plaket takdim etti.
 • 12:06Aynı Okulda Dededen Toruna EğitimAynı Okulda Dededen Toruna EğitimGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Okulun dış görünümü-Dıştan detaylar-Öğretmenin çocuklara harf öğretmesi-Detaylar-Çocuklarla sınıf içinde oynanan oyunlar-Öğretmen Göksu Bayar röportajı Aynı okulda dededen toruna eğitim- Bitlis'in Ovakışla köyüne atanan Göksü Bayar, 70 yıl önce dedesinin öğretmenlik yaptığı ilkokulda çocukları geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyor- Sınıf öğretmeni Bayar: "Dedem 1945 yılında Ovakışla İlkokulunun ilk öğretmeni olarak atanmış.
 • 11:08Aynı Okulda Dededen Toruna EğitimBitlis'in Ovakışla köyüne atanan Göksü Bayar, 70 yıl önce dedesinin öğretmenlik yaptığı ilkokulda çocukları geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyor.
 • 10:36Kaymakam Tekbıyıkoğlu'na Teşekkür PlaketiKaymakam Tekbıyıkoğlu'na Teşekkür PlaketiBitlis’in Ahlat ilçesindeki Ergezen Ortaokulu Okul Aile Birliği, eğitime verdiği destekten dolayı Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkür ederek plaket takdim etti.
 • 10:36Amerikalı Heyetin Ahlat ZiyaretiAmerikalı Heyetin Ahlat ZiyaretiBitlis Katı Atık Birliği’ne (Bİ-KA) üye ilçeler ile görüşmek ve toplanan çöplerden enerji üretimi yapmak için fizibilite çalışmaları için Amerika’dan Bitlis’e gelen heyet, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ile birlikte Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
 • 10:05Ahlat Spor, Bitlis Özgüzeldere Spor'u 3-0 Mağlup EttiAhlat Spor, Bitlis Özgüzeldere Spor'u 3-0 Mağlup EttiBitlis Süper Amatör Lig’de mücadele eden Ahlat Aktaş Gençlerbirliği Spor Kulübü, evinde ağırladığı Bitlis Özgüzeldere Spor Kulübü’nü 3-0 mağlup ederek lider oldu.
 • 09:36Bitlis Valisi Çınar'dan Çanakkale Valisi Erkal'a ZiyaretBitlis Valisi Ahmet Çınar, Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ı ziyaret etti.
 • 17:33Yabancı Yatırımcılardan, Adilcevaz'a ZiyaretBitlis'te yürütülen "Katı Atık" Projesi kapsamında kentte Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avusturya ve Singapur'dan gelen yabancı yatırımcılar, Adilcevaz ilçesini ziyaret etti.
 • 14:36Ahlat'ta En Çok İnci Kefali SatılıyorAhlat'ta En Çok İnci Kefali SatılıyorBitlis’in Ahlat ilçesine günlük olarak getirilen ve tezgahlarda yer alan balıkların büyük ölçüde tüketildiği belirten balıkçılar, ilçe halkının en çok inci kefali tercih ettiğini ifade ettiler.
 • 13:05Eski Ahlat ŞehriEski Ahlat Şehri" KazılarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selçuklu Meydan Mezarlığı - Mezarlıktaki çalışmalar- Prf. Dr. Recai Karahan'ın konuşması "Eski Ahlat Şehri" kazıları- YYÜ Sanat Tarihi Bölüm Bakanı Prof. Dr. Karahan: - "Dünyanın en büyük İslam mezarlığında bu yıl üzerinde Esma-ül Hüsna işlenmiş bir mezar taşı tespit ettik. Bu büyük önem taşıyor" Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Sanat Tarihi Bölüm Bakanı Prof. Dr. Recai Karahan, bu yılda Selçuklu Meydan Mezarlığında yaptıkları çalışmaların verimli geçtiğini belirtti.
 • 11:59Eski Ahlat Şehri" KazılarıYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Sanat Tarihi Bölüm Bakanı Prof. Dr. Recai Karahan, bu yılda Selçuklu Meydan Mezarlığında yaptıkları çalışmaların verimli geçtiğini belirtti.
 • 10:03Ahlat'taki Kur'an Kurslarının Çehresi DeğiştiAhlat ilçesindeki yatılı kız ve erkek Kur'an kurslarında, fiziki yenileme ve çevre düzenleme çalışması yapıldı.
 • 18:41Ahlat'ta Silah ve Uyuşturucu Operasyonu: 4 GözaltıAhlat'ta Silah ve Uyuşturucu Operasyonu: 4 GözaltıBitlis’in Ahlat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda silah, uyarıcı hap ve esrar ele geçirildi.
 • 16:11Arap Harfli Yazılar ve Mezar Taşları Çalışma ToplantısıArap Harfli Yazılar ve Mezar Taşları Çalışma ToplantısıTürk Dil Kurumu Başkanı Mustafa Kaçalin'in konuşması Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Mustafa Kaçalin, "Orhun, Yenisey, Abakan ve Tuva bölgesindeki ilk bilgilerin yazılı ve kazılı olduğu malzeme, mezar taşıdır.
 • 15:50Ahlat'ta Silah ve Uyuşturucu Operasyonu: 4 GözaltıAhlat'ta Silah ve Uyuşturucu Operasyonu: 4 GözaltıBitlis'in Ahlat İlçesi'nde polisin yaptığı operasyonda silah, uyarıcı hap ve esrar ele geçirildi.
 • 15:50Bitlis'te AsayişBitlis merkez ve Ahlat ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, 57 bin paket kaçak sigara, 241,23 gram eroin, 459 uyarıcı hap ile ruhsatsız silahlar bulunduğu bildirildi.
 • 12:16Ahlat'ta Yatılı Kur'an Kurslarının Çehresi DeğiştiAhlat'ta Yatılı Kur'an Kurslarının Çehresi DeğiştiBitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren yatılı kız ve erkek Kur’an kurslarının yapılan çalışmalarla çehreleri güzel bir görünüme kavuşturuldu.
 • 17:30Adilcevaz'da Suç Aleti Arayan Jandarma Tarihi Eser Ele GeçirdiAdilcevaz'da Suç Aleti Arayan Jandarma Tarihi Eser Ele GeçirdiBitlis'in Adilcevaz ilçesinde, dört kişinin öldüğü silahlı kavganın ardından suç aleti arayan jandarma ekipleri, bir evde Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait 103 parça tarihi eser buldu.
 • 16:37Bitlis Jandarma Silah Ararken, Tarihi Eser BulduBitlis Jandarma Silah Ararken, Tarihi Eser BulduJandarma silah ararken, tarihi eser buldu Bitlis'in Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Gümüşdöven Köyü'nde borç- alacak anlaşmazlığı yüzünden çıkan ve 4 kişinin ölümü, 12 kişinin de yaralanmasına neden olan olayla ilgili araştırma yapan jandarma, bir evde yaptığı aramada 103 parça tarihi eser buldu.
 • 13:29Adilcevaz'da 103 Tarihi Eser Ele GeçirildiAdilcevaz'da 103 Tarihi Eser Ele GeçirildiBitlis'in Adilcevaz ilçesinde, silahlı kavganın ardından suç aleti arayan jandarma ekipleri, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait 103 parça tarihi eser buldu.
 • 13:05Evinde Tarihi Eser Bulunan Kadından Savunma; Evinde Tarihi Eser Bulunan Kadından Savunma; "Bunlar Düğünümde Takıldı'Bitlis'in Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Gümüşdöven Köyü'nde borç- alacak anlaşmazlığı yüzünden çıkan ve 4 kişinin ölümü, 12 kişinin de yaralanmasına neden olan olayla ilgili araştırma yapan jandarma, bir evde yaptığı aramada 103 parça tarihi eser buldu.
 • 10:25Evinde Tarihi Eserler Bulunan Kadın: Düğünümde TaktılarEvinde Tarihi Eserler Bulunan Kadın: Düğünümde TaktılarBitlis'in Adilcevaz ilçesindeki kavganın ardından kullanılan suç aletlerinin ele geçirilmesi için operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, 103 parça tarihi eser buldu.
 • 14:44Kızılay Ahlat'ta Kan TopladıKızılay Van Bölge Kan Merkezince Ahlat ilçesinde kan bağışı toplandı.
 • 14:32Ahlat'ta 80 Kişi İstihdam EdildiAhlat'ta 80 Kişi İstihdam EdildiÇalışma ve İş Kurumu Bitlis İl Müdürlüğü ve Ahlat Kaymakamlığı işbirliğiyle Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında istihdam edilecek 80 kişi kurayla belirlendi.
 • 14:25Ahlat'ta 80 Kişi İstihdam EdildiÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Ahlat Kaymakamlığı işbirliğiyle Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında istihdam edilecek 80 kişi kurayla belirlendi.
 • 14:06Ahlat'ta Kan Bağışı KampanyasıAhlat'ta Kan Bağışı KampanyasıKızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesinde kan bağışı toplandı.
 • 14:18Vali Yardımcısı Altun, Genç Bürokrat Dergisine Röportaj VerdiVali Yardımcısı Altun, Genç Bürokrat Dergisine Röportaj VerdiVali Yardımcısı Salih Altun, "Mülki idare amiri olmak, millete hizmete büyük bir avantaj yakalamak demektir.
 • 13:41Evinde Mandalina ve Limon YetiştiriyorEvinde Mandalina ve Limon YetiştiriyorBitlis’in Ahlat ilçesinde ikamet eden Cevdet Toptaş, denemek için getirdiği mandalina ve limon fidanlarını evinde yetiştiriyor.
 • 13:25Ahlat'ta Araçlara Kışlık BakımAhlat'ta Araçlara Kışlık BakımBitlis’in Ahlat ilçesinde kış aylarının dondurucu etkilerine karşı araçların kışlık bakımları yapılıyor.
 • 13:04Bitlis'teki Tarihi Evler FotoğraflandıBitlis'teki Tarihi Evler FotoğraflandıBitlis Fotoğraf Derneği tarafından davet edilen fotoğraf sanatçıları, ildeki tarihi evleri fotoğraflayarak ölümsüzleştirdiler.
 • 12:48Ahlat'ta Ahlat'ta "Esma-ül Hüsna" İşlemeli Mezar Taşı BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Selçuklu Mezarlığındaki çalışmalar-Üzerinde Esmaül Hüsna yazılı mezar taşı -Prof. Dr. Recai Karahan röportajı Ahlat'ta "Esma-ül Hüsna" işlemeli mezar taşı bulundu- Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığında yürütülen arkeolojik çalışmalarda "Esma-ül Hüsna" işlemeli mezar taşı tespit edildi- YYÜ Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Karahan: - "Bugüne kadar 530 taşın epigrafik çözümlenme işlemi yapıldı.