SON DAKİKA AHLAT HABERLERİ

Son Dakika Ahlat Haberleri

 • 14:53Engelli Öğrencilere Tablet DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Ahlat'ta 3 engelli öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar" dağıtıldı.
 • 11:43Kayakam Tekbıyıkoğlu Köy Yollarını İncelediAhlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce (KHGB) ihaleleri yapılarak yapımı ve onarımı devam eden köy yollarında incelemelerde bulundu.
 • 10:30Engelli Öğrencilere Engelli Öğrencilere "Özel Tablet" DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesinde ki 3 engelli öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar" dağıtımı yapıldı.
 • 10:19Kaymakam Tekbıyıkoğlu Ovakışla'daki Çalışmaları İncelediKaymakam Tekbıyıkoğlu Ovakışla'daki Çalışmaları İncelediBitlis’in Ahlat ilçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, ilçeye bağlı Ovakışla Beldesi’nde yapılan çalışmaları inceledi.
 • 10:09Ahlat'ta Cadde ve Sokaklar Sil Baştan YenileniyorAhlat'ta Cadde ve Sokaklar Sil Baştan YenileniyorBitlis'in Ahlat Belediyesi ilçede başlattığı cadde ve sokakları yenileme çalışmaları devam ederken, bazalt taşı ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları da devam ediyor.
 • 20:05Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof Dr. Dursun, Ahlat'taKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof Dr. Dursun, Ahlat'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarının baston atölyesi gezisi- Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarının Selçuklu Mezarlığı gezisi- Selçuklu Mezarlığı'ndaki çalışmalardan genel plan detay- Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Prof Dr. Ahmet Haluk Dursun'un açıklamaları Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun: - "Bazı alanları kültür tarihi bakımından özel alanlar ve pilot bölgeler olarak düşünüyoruz.
 • 18:46Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Bazı alanları kültür tarihi bakımından özel alanlar ve pilot bölgeler olarak düşünüyoruz.
 • 18:29Müsteşar Dursun'un Ahlat ZiyaretiMüsteşar Dursun'un Ahlat ZiyaretiKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Ahlat’ın Anadolu’da Selçuklu tarihinin önemli yerlerinden olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin tanıtımında Ahlat öncü ve sembol bir yer olarak kendisini gösterecektir” dedi.
 • 14:04Kablo Hırsızları Bilmeden Köy Halkına İyilik YaptıArtvin’de hırsızların çaldığı kablolar köyü telefon ve internetsiz bırakırken, kabloları çalınan 4 köye kaliteli yeni nesil fiber optik kablo döşendi.
 • 12:05Ahlat'ta Yol ve Kaldırım Yapım ÇalışmalarıAhlat Belediyesi, yol ve kaldırımları yeniliyor.
 • 16:30Sanatını Geliştirmek İçin Atölye AçtıSanatını Geliştirmek İçin Atölye AçtıBitlis’in Ahlat ilçesinde daha önceleri hobi olarak evinde başlamış olduğu el sanatlarında kendini daha iyi bir seviyeye getirmek için atölye açtı.
 • 14:09Ovakışla Beldesi'nde Ovakışla Beldesi'nde "Gençlik Merkezi" YapılıyorBitlis’in Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, ilçeye bağlı Ovakışla Beledesi’nde yapımı devam “Gençlik Merkezi” inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 12:40Ovakışla'da Gençlik Merkezi İnşaatı Devam EdiyorAhlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında inşa edilen Ovakışla Gençlik Merkezi inşaatını inceledi.
 • 14:10Ahlat'ın Tarımda Yeni Gözdesi Çilek OlacakAhlat'ın Tarımda Yeni Gözdesi Çilek OlacakBitlis İl Özel İdaresi katkısıyla Ahlat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce Ahlat'ın 10 mahallesinde 10 çiftçiye 40 dekarlık alanda çilek bahçeleri tesis edildi.
 • 14:10Köy Yollarını Yerinde İncelediKöy Yollarını Yerinde İncelediBitlis’in Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Köylere Hizmet Götürme Birliğince ihaleleri yapılan ve devam eden işleri yerinde kontrol ederek, yüklenici firma yetkililerinden yapılan işler hakkında bilgi aldı.
 • 13:43Ahlat'ta Çilek Yetiştiriciliğiİl Özel İdaresinin katkısı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Ahlat'taki 10 mahallede 40 dekarlık alana çilek bahçesi kuruldu.
 • 14:53Ahlat'ta Yaz Kur'an Kursları BaşladıAhlat'ta yaz Kur'an kursları törenle başladı.
 • 14:43Sağlık-Sen'e Takvim TazminatıSağlık-Sen'e Takvim TazminatıBitlis'in Ahlat İlçesi'nde Türk Sağlık-Sen'in bastırdığı takvimde oynama yapan ve hastanedeki panoya asan Ahlat Sağlık- Sen Temsilcisi Faruk Kurt, Ahlat Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 6 bin 120 lira tazminata mahkum edildi.
 • 11:05Ahlat'ta Yaz Kur'an Kursları BaşladıAhlat'ta Yaz Kur'an Kursları BaşladıBitlis’in Ahlat İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla başlattığı yaz Kur’an Kurslarının açılışını yaptı.
 • 02:10Van'da 4,5 Büyüklüğünde DepremVan'da 4,5 Büyüklüğünde DepremVan'da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 13:10Ahlat Bastonu TescilleniyorAhlat Bastonu TescilleniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baston yapımı, - Yapımı tamamlanan bastonlar, - Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu ile röportaj, - Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban ile röportaj, - Baston ustası Refa Gökbulak ile röportaj, Ahlat bastonu tescilleniyor- Ahlat Kaymakamlığı, asırlık ceviz ağaçlarından üretilen, Selçuklu ve Osmanlı sanatıyla süslenen Ahlat bastonları için Türk Patent Enstitüsüne "Coğrafi İşaret" başvurusunda bulundu- Kaymakam Tekbıyıkoğlu: - "Çok özel bir yer olan Ahlat'ta çok özel sanat eserlerimiz var. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi de iddia ediyoruz, en az Devrek bastonu kadar özel olan Ahlat bastonlarıdır" Ahlat Kaymakamlığı, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Ahlat bastonunun tescillenmesi amacıyla Türk Patent Enstitüsüne (TPE) "Coğrafi İşaret" başvurusu yaptı.
 • 13:05Ahlat Bastonuna PantentAhlat Bastonuna PantentBitlis'in Ahlat İlçesi'nin bastonları artık patentli oluyor.
 • 12:55Ahlat Bastonuna Patent BaşvurusuAhlat Bastonuna Patent BaşvurusuBitlis'in Ahlat İlçesi Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat bastonunun patentini almak için Türk Patent Enstitüsü'ne başvurdu.
 • 12:26Ahlat'ta Çilek Yetiştiriciliği YaygınlaşıyorAhlat'ta Çilek Yetiştiriciliği YaygınlaşıyorBitlis’in Ahlat ilçesinde İl Özel İdaresinin katkısıyla, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce ilçenin 10 ayrı mahallesindeki 10 çiftçiye toplam 40 dekarlık alanda çilek bahçeleri tesis edildi.
 • 12:23Tarihi 'Ahlat Bastonu'nu TescilleniyorTarihi 'Ahlat Bastonu'nu TescilleniyorBitlis’in Ahlat İlçe Kaymakamlığı, asırlık ceviz ağaçlarından üretilen, tarihi Ahlat bastonları için Türk Patent Enstitüsüne(TPE) 'Coğrafi İşaret' başvurusunda bulundu.
 • 12:19Görme Engelliler İçin Park Sensörüyle BastonBitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü öğrencileri, görme engelliler için üzerine park sensörü ile baston yaptı.
 • 12:14Görme Engelliler İçin Park Sensörüyle BastonGörme Engelliler İçin Park Sensörüyle BastonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Zeki İlcihan'ın konuşması- Detaylar Görme engelliler için park sensörüyle baston- Bitlis'te üniversite öğrencileri, proje ödevleri kapsamında park sensörü ile görme engelliler için baston yaptı- BEÜ Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi İlcihan: - "Baston karşılaşılan çukur, kaldırım ve cisimlere yaklaşık 2 ile 2,5 metreden ötmeye başlıyor.
 • 11:30Ahlat Bastonu TescilleniyorAhlat Kaymakamlığı, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Ahlat bastonunun tescillenmesi amacıyla Türk Patent Enstitüsüne (TPE) "Coğrafi İşaret" başvurusu yaptı.
 • 10:21Dünyaca Ünlü Ahlat Bastonu İçin Dünyaca Ünlü Ahlat Bastonu İçin "Coğrafi İşaret" Başvurusu YapıldıBitlis’in Ahlat İlçe Kaymakamlığı, Dünyaca ünlü Ahlat Bastonu için Türk Patent Enstitüsüne “coğrafi işaret” başvurusunda bulundu.
 • 13:40Ahlat'ta Hurma Satışları ArttıAhlat'ta Hurma Satışları ArttıBitlis’in Ahlat ilçesinde Ramazan ayı ile birlikte hurma satışlarında artış yaşanıyor.
 • 13:34Ahlat'ta Eğitim Değerlendirme ToplantısıAhlat'ta Eğitim Değerlendirme ToplantısıBitlis’in Ahlat ilçesinde 2014-2015 eğitim-öğretim yıl sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi.
 • 13:25Behlülce MizahBehlülce Mizah" Kitabı İlgi GörüyorBitlis’in Ahlat ilçesinde yaşayan emekli öğretmen İbrahim Behlül Şerefoğlu yazmış olduğu “Behlülce Mizah” adlı kitabın imza gününde hemşerileriyle buluştu.
 • 12:54Ahlat'ın Teog BaşarısıAhlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavını değerlendirdi.
 • 10:49CHP İlçe Başkanının Kayıp Oğlu BulunduCHP İlçe Başkanının Kayıp Oğlu BulunduBitlis'in Ahlat ilçesinde CHP İlçe Başkanı Rafet Subaşı'nın 16 gündür kayıp olan oğlu Altınay Subaşı, Van'da bulunarak ailesine teslim edildi.
 • 17:01Evini Terk Eden Oğlunu Van'da BulduEvini Terk Eden Oğlunu Van'da BulduBitlis'in Ahlat ilçesinde 16 gün önce evi terk eden CHP Ahlat İlçe Başkanı'nın 17 yaşındaki oğlu Altınay Subaşı, Van'da bulundu.
 • 16:36Bitlis'te Evini Terk Eden Oğlunu Van'da BulduBitlis'in Ahlat ilçesinde 16 gün önce evi terk eden CHP Ahlat İlçe Başkanı'nın 17 yaşındaki oğlu Altınay Subaşı, Van'da bulundu.
 • 16:3216 Gündür Haber Alınamayan Altınay Bulundu16 Gündür Haber Alınamayan Altınay BulunduCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ahlat İlçe Başkanı Rafet Subaşı’nın 16 gündür haber alınamayan 17 yaşındaki oğlu Altınay Subaşı’dan mutlu haber geldi.
 • 11:25Demirel'in Anısına Kırat Adlı Baston YaptıAhlat'ta Baston Ustası Refa Gökbulak, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına, Kırat adlı baston yaptı.
 • 15:0815 Gündür Kaybolan Oğlunu Arıyor15 Gündür Kaybolan Oğlunu ArıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile genel görüntü, - Rafet Subaşı röportajı,- Anne Şahide Subaşı röportajı, - Detaylar, 15 gündür kayıp oğlunu arıyor- CHP Ahlat İlçe Başkanı Subaşı, 17 yaşındaki oğlu Altınay Subaşı'dan 15 gündür haber alamıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ahlat İlçe Başkanı Rafet Subaşı, 17 yaşındaki oğlu Altınay Subaşı'nın 15 gündür kayıp olduğunu söyledi.
 • 13:50CHP Ahlat İlçe Başkanı 15 Gündür Kayıp Oğlunu ArıyorCHP Ahlat İlçe Başkanı 15 Gündür Kayıp Oğlunu ArıyorBitlis'in Ahlat CHP İlçe Başkanı Rafet Subaşı'ın oğlu 17 yaşındaki Altınay Subaşı 15 gündür kayıp. Oğlunu aramadık yer bırakmadıklarını belirten Rafet Subaşı, ailece perişan olduklarını söyledi.
 • 13:4915 Gündür Kayıp Oğlunu ArıyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ahlat İlçe Başkanı Rafet Subaşı, 17 yaşındaki oğlu Altınay Subaşı'nın 15 gündür kayıp olduğunu söyledi.
 • 16:55Sağlık İş Dünyasını Avrupa Ağız ve Diş Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nilgün Çetinkaya...Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Merkez sözcüsü Bent Ahlat, merkezi İstanbul’da bulunan ve İstanbul’da çeşitli yerlerde hastane ve özel polikliniklere sahip Avrupa Ağız ve Diş Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nilgün Çetinkaya’nın, Sağlık İş Dünyasından sorumlu Genel Başkan Başdanışman olarak atandığını duyurdu.
 • 16:32Yaz Kur'an Kursu Kayıtları BaşladıYaz Kur'an Kursu Kayıtları BaşladıBu yıl “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla açılacak olan Yaz Kur’an Kursu için kayıtların başladığı bildirildi.
 • 16:45Fotoğraf Sergisinde Sürpriz Evlenme TeklifiFotoğraf Sergisinde Sürpriz Evlenme TeklifiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sergide evlenme teklifi Fotoğraf sergisinde sürpriz evlenme teklifi Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan yıl sonu fotoğraf sergisi, sürpriz evlilik teklifine tanıklık etti.
 • 13:47Fotoğraf Sergisinde Sürpriz Evlenme TeklifiAhlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan yıl sonu fotoğraf sergisi, sürpriz evlilik teklifine tanıklık etti.
 • 11:3419 Yaşındaki Genç Samanlıkta İntihar EttiBitlis'in Ahlat İlçesi'nde 19 yaşındaki Mehmet Bulut, samanlık tavanına bağladığı iple kendini astı.
 • 14:54Nemrut Krater Gölünden Eşsiz GörüntülerAnadolu’nun yeryüzü cenneti olarak nitelendirilen dünyanın ikinci Türkiye’nin en büyük kalderası, mevsimin verdiği güzellikle görenleri kendine hayran bırakıyor.
 • 14:19Nemrut Krater Gölü'nde Gün DoğumuNemrut Krater Gölü'nde Gün DoğumuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Nemrut Dağına tırmanış- Detay görüntüler- Kaldera içerisindeki göller- Selçuklu Fotoğrafçılık Kulübü Üzeyir Akçelik röportajı- Halil Ülker röportajı Nemrut Krater Gölü'nde gün doğumu- Ahlatlı fotoğrafçılar, Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü'nde gün doğumuyla oluşan manzarayı fotoğrafladı Avrupa Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında "mükemmeliyet" ödülü alan Nemrut Krater Gölü, el değmemiş doğası ve eşsiz doğa güzellikleriyle fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oluyor.
 • 12:22Nemrut Krater Gölü'nde Gün DoğumuAvrupa Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında "mükemmeliyet" ödülü alan Nemrut Krater Gölü, el değmemiş doğası ve eşsiz doğa güzellikleriyle fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oluyor.
 • 20:44Ahlat'ta Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 YaralıAhlat'ta Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 YaralıBitlis’in Ahlat ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 öğretmen hayatını kaybederken, 2 öğretmen ise yaralandı.