SON DAKİKA AHMET TÜRK HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Türk Haberleri

 • 17 Ağustos 2016 01:56Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaNevşehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Acıgöl Kaymakamı Mustafa Çakır, Nevşehir Adliyesinde görevli hakim Kübra Ceylan, savcı Burak Hızarcıoğlu ile Derinkuyu Adliyesinde görevli hakim Ahmet Türk tutuklandı.
 • 02 Ağustos 2016 05:10Mardin Demokrasi NöbetindeMardin Demokrasi NöbetindeTSK içinde bir grup tarafından başlatılan darbe teşebbüsü üzerine ülkenin her yerinde başlatılan alanlara çıkma ve darbeye karşı gösteriler sürüyor.
 • 01 Ağustos 2016 21:44Terör Mağduru Vatandaşlardan Ahmet Türk'e TepkiTerör Mağduru Vatandaşlardan Ahmet Türk'e TepkiMardin'in Nusaybin ilçesindeki terör mağduru vatandaşlar kendilerini ziyaret eden Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve HDP Milletvekili Mehmet Ali Aslan'a tepki gösterdi.
 • 01 Ağustos 2016 16:26Terör Mağduru Vatandaşlardan Ahmet Türk'e TepkiTerör Mağduru Vatandaşlardan Ahmet Türk'e TepkiMardin'in Nusaybin ilçesindeki terör mağduru vatandaşlar kendilerini ziyaret eden Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve HDP Milletvekili Mehmet Ali Aslan'a tepki gösterdi.
 • 23 Haziran 2016 11:30Ahmet Türk: Belediyelere Kayyum Atamaları Mümkün DeğilAhmet Türk: Belediyelere Kayyum Atamaları Mümkün DeğilMardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, "Mevcut hukuk içinde belediyelere kayyum atamaları mümkün değil. Yasa, ya da Anayasa değişikliği yapmaları gerekir" dedi.
 • 09 Haziran 2016 17:27Valiler KararnamesiMARDİN (AA) - Balıkesir Valiliğinden Mardin Valiliğine atanan Mustafa Yaman, görevine başladı.
 • 07 Haziran 2016 18:35Aihm, Türkiye'nin Temyiz Talebini ReddettiAvrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) temyiz başvurularını inceleyen 5 kişiden oluşan paneli, kapatılan Demokratik Toplum Partisi (DTP) ile ilgili bu yıl ocak ayında verilen karara yönelik itirazı reddetti.
 • 02 Haziran 2016 13:02Cahit Zarifoğlu Sempozyumu" BaşladıKahramanmaraşlı şair Cahit Zarifoğlu, vefatının 29. yılında memleketinde gerçekleştirilen "Cahit Zarifoğlu Sempozyumu"nda anılıyor.
 • 16 Mayıs 2016 15:45Mardin'de 5. Bulgur Pilavı Festivali YapıldıMardin Bulgur Sanayicileri Derneği ile Mardin Artuklu Üniversitesi'nin ortaklaşa olarak düzenlediği 5. Bulgur Pilavı Festivali, Mardin'de düzenlendi.
 • 29 Nisan 2016 22:53HDP'lilere KCK Davasında 15 Yıla Kadar Hapis İstemiHDP'lilere KCK Davasında 15 Yıla Kadar Hapis İstemiHatip Dicle, Gülten Kışanak, Ahmet Türk gibi isimlerin yargılandıkları Diyarbakır'da görülen KCK davasında savcı mütalaasını açıkladı.
 • 22 Nisan 2016 16:35Kızıltepe Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına KatıldıKızıltepe Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına KatıldıIraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı açılışına katıldıMARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde, Mezopotamya Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı açıldı.
 • 22 Nisan 2016 13:59Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına KatıldıIraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına KatıldıMardin'in Kızıltepe İlçesi'nde, Mezopotamya Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı açıldı.
 • 19 Nisan 2016 21:39Boğaziçi Üniversitesi'nde Ele Geçirilen Bomba Düzeneği Davası...Boğaziçi üniversitesi Kampüsü'nün otoparkında geçen ay ele geçirilen bomba düzeneğine ilişkin 7'si tutuklu 14 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü.
 • 19 Nisan 2016 19:50İstanbul'daki Terör Örgütü OperasyonuBoğaziçi Üniversitesi (BÜ) otoparkında geçen ay ele geçirilen ve bomba düzeneği bulunan otomobile ilişkin soruşturma kapsamında aralarında Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün torunu Heja Türk'ün de bulunduğu 7'si tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 21 Mart 2016 14:45Renklerde Soluklaşma 'Katarakt' HabercisiOp. Dr. Ahmet Türk, genellikle yaşlılık hastalığı olarak bilinen ve halk arasında ‘göze perde inmesi’ diye adlandırılan kataraktın, göz sağlığını ve yaşam kalitesini yakından etkilediğini kaydetti.
 • 19 Mart 2016 15:17İstanbul'daki Terör Operasyonuİstanbul'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 9'u avukat 31 şüpheli, serbest bırakıldı.
 • 19 Mart 2016 14:10Ahmet Türk: Kürtler Statüsüz Yaşamı Artık Kabul EtmezAhmet Türk: Kürtler Statüsüz Yaşamı Artık Kabul EtmezMardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kürtlerin artık statüsüz bir yaşamı kabul edemeyeğini belirterek "Türkiye'ye karşı esnek davranılamaz" dedi.
 • 18 Mart 2016 21:52Güncelleme - İstanbul'daki Terör Operasyonuİstanbul'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan, aralarında 13 Mart'ta Ankara'da düzenlenen terör saldırısının faili Seher Çağla Demir'in avukatı Hüseyin B'nin de bulunduğu 7'si avukat 27 kişi "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmaları, 4 şüpheliyse adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 15 Mart 2016 16:36Ahmet Türk Hakkındaki DavaMardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın, KCK ana davası ile birleştirilmesi kararlaştırıldı.
 • 15 Mart 2016 15:53Ahmet Türk'ün Davası Kck Ana Davasıyla BirleştirildiMardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından açılan dava, KCK ana davasıyla birleştirildi.
 • 15 Mart 2016 15:35Ahmet Türk, KCK Ana Davası Sanığı OlduAhmet Türk, KCK Ana Davası Sanığı OlduMardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk hakkında,18 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın, KCK ana davası ile birleştirilmesine karar verildi.
 • 29 Şubat 2016 17:04Intellectuals Urge Intellectuals Urge "Pluralistic, Egalitarian And Libertarian New Constitution"– A group of intellectuals announced their demands for a new constitution in a press statement on Feb. 29. The statement called on for a "pluralistic, egalitarian and libertarian New Constitution" and urged the existing constitutional rights have been "suspended" amid continuous clashes. All parts of the society should put forth an "efficient will within the international democratic values" against the possibility that this process "constitutes a legal status for an authoritarian regime", said Lawyer Hülya Gülbahar while reading the statement. Some of the renowned academicians and intellectuals who have signed the statement included Ahmet Türk, Binnaz Toprak, Baskın Oran, Murat Belge, Tarık Ziya Ekinci, Hülya Gülbahar, Nil Mutluer, Levent Köker and Melda Onur.
 • 29 Şubat 2016 12:58Aydınlardan Çağrı: Anayasa Süreci Otoriter Rejime Hukuki Statü OluşturmasınAydınlardan Çağrı: Anayasa Süreci Otoriter Rejime Hukuki Statü OluşturmasınYeni anayasa yapım sürecinde çoğulcu, eşitli ve özgürlükçü bir anayasa talebinde bulunan aydınlar, sivil toplumu inisiyatif almaya çağırdı.
 • 29 Şubat 2016 11:02Haftanın Tarihine BakışBirleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi 4 Mart 1964'te Kıbrıs'a uluslararası güç gönderme kararı aldı.
 • 10 Şubat 2016 17:57CHP Heyeti Mardin'deMARDİN (AA) - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "CHP olarak Kürt sorununun çözümünde samimi bir gayret sarf etme kararlılığı içerisindeyiz.
 • 10 Şubat 2016 15:15Mardin CHP'li Gök Türkiye Çok Ciddi Bir Sıkıntı ile Karşı KarşıyaMardin CHP'li Gök Türkiye Çok Ciddi Bir Sıkıntı ile Karşı KarşıyaCHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, yaşanan olayların Doğu ve Güneydoğu'yu çok ciddi şekilde sarsmış durumda olduğunu belirterek, "CHP olarak ülkemizin içinde olduğu bu durumda arkadaşlılarımızla birlikte kamuoyunun özellikle siyasi partilerin bu çatışma ortamından biran önce ülkeyi çıkartmak açısından hep beraber el birliği ile parlamentoda bu işin mutlaka çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.
 • 10 Şubat 2016 15:07CHP'li Gök: Türkiye Çok Ciddi Bir Sıkıntı ile Karşı KarşıyaCHP'li Gök: Türkiye Çok Ciddi Bir Sıkıntı ile Karşı KarşıyaChp Grup Başkan Vekili Levent Gök, yaşanan olayların Doğu ve Güneydoğu'yu çok ciddi şekilde sarsmış durumda olduğunu belirterek, "CHP olarak ülkemizin içinde olduğu bu durumda arkadaşlılarımızla birlikte kamuoyunun özellikle siyasi partilerin bu çatışma ortamından bir an önce ülkeyi çıkartmak açısından hep beraber el birliği ile parlamentoda bu işin mutlaka çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.
 • 10 Şubat 2016 14:00CHP Heyeti Mardin'deCHP Heyeti Mardin'deMardin’e gelen CHP heyetini kabul eden Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, “Çatışmalı süreçten önce Mardin’e yılda bir milyon turist gelirken şimdi ise tek bir turisti dahi göremezsiniz” dedi.
 • 06 Şubat 2016 14:56Demirtaş: O Bodrum Kattakiler Silahları Olmadığını SöylüyorDemirtaş: O Bodrum Kattakiler Silahları Olmadığını SöylüyorCizre'de bodrum kattakilerin kendilerine bilgi verdiğini aktaran Selahattin Demirtaş, "O bodrumdakiler silahlarının olmadığını, oradan ateş edilmediğini söylüyorlar" dedi.
 • 02 Şubat 2016 20:06İstanbul'daki Terör Örgütü Operasyonuİstanbul'da geçen hafta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün torunu Heja Türk'ün gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı ortaya çıktı.
 • 02 Şubat 2016 18:46Ahmet Türk'ün Torunu Örgüt Üyeliğinden TutuklandıMardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk’ün torunu,“terör örgütü üyesi olmak”, “örgüt propagandası yapmak” ve “cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından tutuklandı.
 • 02 Şubat 2016 18:37Ahmet Türk'ün Torunu "Örgüt Üyeliği" Suçlamasıyla TutuklandıMardin büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün torunu Heja Türk'ün, "Cumhurbaşkanı'na hakaret", "Örgüt üyesi olmak" ve "Örgüt propagandası yapmak" suçlarından geçtiğimiz Cuma günü tutuklandığı ortaya çıktı.
 • 02 Şubat 2016 18:05Ahmet Türk'ün Torunu Tutuklandıİstanbul’un 8 farklı ilçesinde üniversite öğrencilerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 4 öğrenci tutuklandı.
 • 02 Şubat 2016 13:04Ahmet Türk'ün Torunu PKK'ya Üye Olmaktan TutuklandıAhmet Türk'ün Torunu PKK'ya Üye Olmaktan Tutuklandıİstanbul'da 28 Ocak'ta PKK'ya yönelik düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk'ün torunu tutuklandı.
 • 28 Ocak 2016 17:29Ahmet Türk'ün Ahmet Türk'ün "Terör Örgütüne Üye Olmak" Suçundan 18 Yıl Hapsi İstendiMardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında 2012 yılından önce yaptıkları nedeniyle 18 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
 • 28 Ocak 2016 17:20Ahmet Türk Hakkında 18 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Dava AçıldıMardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk hakkında, silahlı terör örgütü propagandası yapmak, silahlı terör örgütüne üye olmak ve 2911 sayılı yasaya muhalefet suçundan 7 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • 28 Ocak 2016 13:30Ahmet Türk Hakkında 18 Yıla Kadar Hapis İstemiAhmet Türk Hakkında 18 Yıla Kadar Hapis İstemiMardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında 7 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 27 Ocak 2016 11:40Cinayet Şüphelisi 19 Yıl Sonra YakalandıCinayet Şüphelisi 19 Yıl Sonra YakalandıKırıkkale'de 19 yıl önce, akrabası Ahmet Türk'ü aralarındaki husumet nedeniyle karşılaştığı yolda tüfekle öldüren ve şimdi 44 yaşında olan Yılmaz G. parmak izinden yola çıkılarak kimliğinin tespit edilmesi sonucu polis ekiplerince evinde yakalandı.
 • 26 Ocak 2016 16:16Kırıkkale'de 19 Yıl Önce İşlenen Cinayetin Katil Zanlısı TutuklandıKırıkkale'de 19 Yıl Önce İşlenen Cinayetin Katil Zanlısı TutuklandıKırıkkale’de 19 yıl önce işlenen cinayetin katil zanlısı tutuklandı.
 • 26 Ocak 2016 15:48Cinayet Zanlısı 19 Yıl Sonra YakalandıKırıkkale'de tüfekle vurularak öldürülen bir kişinin katil zanlısı, 19 yıl sonra yakalandı.
 • 26 Ocak 2016 14:58ABD Adana Konsolosu Specht Mardin'deABD Adana Konsolosu Specht Mardin'deGörüntü Dökümü: ABD Adana Konsolosu Specht'un valilik ve belediye ziyareti Belediye ziyaretindeki açıklaması ABD Adana Konsolosu Specht Mardin'de Specht, Mardin Valiliği ile belediye başkanlığını ziyaret etti ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Mardin'de ziyaretlerde bulundu.
 • 26 Ocak 2016 13:41ABD Adana Konsolosu Specht Mardin'deMARDİN (AA) - ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Mardin'de ziyaretlerde bulundu.
 • 12 Ocak 2016 17:48AİHM'den Türkiye'ye Parti Kapatma CezasıAİHM'den Türkiye'ye Parti Kapatma CezasıAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 2009 yılında kapatılan Demokratik Toplum Partisi’nin (DTP) açtığı davayı sonuçlandırdı.
 • 12 Ocak 2016 17:36AİHM BDP'nin Kapatılması Davasında Türkiye'yi Mahkum EttiAİHM BDP'nin Kapatılması Davasında Türkiye'yi Mahkum EttiAİHM, 2009 yılında kapatılan BDP'nin davasında "Parti yöneticilerinin açıklamalarının parti kapatmak için gerekçe olamaz" diyerek Türkiye'yi tazminata mahkum etti.
 • 07 Ocak 2016 13:29Mardin Büyükşehir'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıMardin Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 05 Ocak 2016 16:42Ahmet Türk'ten Star Gazetesine TekzipAhmet Türk'ten Star Gazetesine TekzipMardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Star gazetesinin bugünkü sayısında yer alan 'Ahmet Türk ve Sırrı Sakık’tan PKK’ya Hendek Resti' şeklindeki haberle ilgili tekzip yayınladı.
 • 05 Ocak 2016 16:16Ahmet Türk'ün 'Hendek Haberi' Açıklamazı: Haber Kurgu ve Gerçek DışıMardin Büyükşehir Belediye Başkanı BDP'li Ahmet Türk, bazı gazetelerde hakkında çıkan, "Hendeğe karşı halkın yanında" başlıklı habere ilişkin açıklama yaparken yazılanların tamamen kurgu ve gerçek dışı olduğunu söyledi.
 • 05 Ocak 2016 08:31Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'tan PKK'ya Hendek RestiAhmet Türk ve Sırrı Sakık'tan PKK'ya Hendek RestiCizre, Silopi ve Sur'daki hendek savaşını bölgeye yaymak isteyen iş makinesi isteyen PKK'lı teröristler Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'ın restiyle karşılaştı.
 • 25 Aralık 2015 13:20Mardin'deki Noel Kutlamasında Çatışmaların Son Bulması İçin Dua EdildiMardin'deki Noel Kutlamasında Çatışmaların Son Bulması İçin Dua EdildiMardin'deki Hıristiyan cemaati, Noel Bayramı'nı her yıl olduğu gibi bu yıl da Kırklar Kilisesi'ndeki ayinle kutladı.
 • 15 Aralık 2015 10:09Demirtaş'ın Sözleri Kriz Çıkardı! HDP'de Hesaplaşma ZamanıDemirtaş'ın Sözleri Kriz Çıkardı! HDP'de Hesaplaşma ZamanıDemirtaş'ın "Erdoğan seviciler" sözüyle HDP içindeki iki grubun tartışması ortaya çıktı. Aralık ayındaki konferans ve Ocak ayındaki kongre bu grupların hesaplaşma zemini olacak gibi görünüyor.