SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika Aihm Haberleri

 • 18 Ağustos 2016 00:46Türkiye-İsrail Arasında Tazminata İlişkin AnlaşmaDışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yalçın, Türkiye ile İsrail arasındaki tazminata ilişkin anlaşmaya yönelik, "Özrün ve böyle bir bedel ödenmesinin, hukuken, siyaseten ve vicdanen de doğrusu olduğunu düşünüyorum.
 • 17 Ağustos 2016 16:00Hkp'nin Başvurusunu Reddeden Hakim Fetö'den TutuklandıHkp'nin Başvurusunu Reddeden Hakim Fetö'den TutuklandıHALKIN Kurtuluş Partisi (HKP) İzmir İl Başkanı Avukat Tacettin Çolak'ın, Türkiye'ye ait adaların Yunanistan tarafından işgal edilmesine sessiz kaldığı iddiasıyla devlet büyüklerine karşı yaptığı suç duyurusu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.
 • 17 Ağustos 2016 07:29Murat Yetkin: Belçika Kaidesi Fethullah Gülen'in Kabusu Olacak!Murat Yetkin: Belçika Kaidesi Fethullah Gülen'in Kabusu Olacak!Gazeteci Murat Yetkin, Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili 'AB ile imzalanan protokolün ABD'yle de geçerli olacağı belirtildi' dedi.
 • 16 Ağustos 2016 11:01Alevi Kurumları: Aşure Günü Resmi Tatil OlsunAlevi Kurumları: Aşure Günü Resmi Tatil OlsunHacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri çerçevesinde Alevi kurumlarının yıllık değerlerlendirme toplantısında Aşure Günü'nün resmi tatil olması istendi.
 • 15 Ağustos 2016 14:54Soruşturma ve Savunma Süreci İşletilmeliTürkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, 15 Temmuz günü yaşanan ve Türk tarihine kara bir leke olarak geçen darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında yoğun şekilde görevden almaların görüldüğünü belirterek, soruşturma ve savunma sürecinin işletilmesi gerektiğini belirtti.
 • 13 Ağustos 2016 11:45Babanın İnanılmaz Hukuk MücadelesiBabanın İnanılmaz Hukuk MücadelesiRize’de 8 yıl boyunca erdiği inanılmaz mücadeleye rağmen, oğlunun nasıl öldüğünü öğrenemeyen baba, FETÖ’nün devlet kademelerinden tasfiyesi sonrası yeniden yargılama talebinde bulunuyor.
 • 11 Ağustos 2016 17:58Cinsiyetini ve İsmini Değiştirdi, Diploması Güncellenmediği İçin İşsiz KaldıCinsiyetini ve İsmini Değiştirdi, Diploması Güncellenmediği İçin İşsiz KaldıKadınken cinsiyet değiştirerek Burak ismini alan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunu genç, cinsiyet ve isim değişikliği sonrası diploması güncellenmediği için işsiz kaldı.
 • 09 Ağustos 2016 07:35Darbeci Yarbaydan Uzman Çavuşa: Niye Ateş Etmiyorsun ŞerefsizDarbeci Yarbaydan Uzman Çavuşa: Niye Ateş Etmiyorsun ŞerefsizTutuklanan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda görevli Uzman Çavuş Yusuf Yaylacı, Albay Muhammet Tanju Poshor'un kendisine ateş etme talimatı verdiğini söyledi.
 • 05 Ağustos 2016 13:28Amedspor ve Deniz Naki, Tahkim Kurulunun 12 Maçlık Cezasını AİHM'e TaşıdıAmedspor ve Deniz Naki, Tahkim Kurulunun 12 Maçlık Cezasını AİHM'e TaşıdıAMEDSPOR Kulübü ve futbolcusu Deniz Naki, geçen sezonda Futbol Federasyon Tahkim Kurulunun Naki'nin sosyal medyadaki bir paylaşımı nedeniyle verdiği 12 maç ve para cezasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)'e taşıdı.
 • 05 Ağustos 2016 13:25Çavuşoğlu Gündemi DeğerlendirdiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'in 24 Ağustos'ta Türkiye'ye geleceğini söyledi.
 • 05 Ağustos 2016 10:37Tahir Elçi Adına, Londra'da Vakıf KurulduTahir Elçi Adına, Londra'da Vakıf KurulduMerkezi Londra'da olacak 'Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı'nın Diyarbakır'da da bir şubesinin açılabileceği belirtildi.
 • 04 Ağustos 2016 16:16Londra'da Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı KurulduDİYARBAKIR Merkez Sur ilçesinde Dört ayaklı minarenin yanında 28 Kasım 2015 tarihinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Baro Başkanı Tahir Elçi adına, İngiltere'nin başkenti Londra'da Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı kuruldu.
 • 03 Ağustos 2016 20:16Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland TBMM'deTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Avrupa Konseyi· (AK) Genel Sekreteri· Thorbjorn Jagland'ı kabul etti.
 • 03 Ağustos 2016 17:15Diyarbakır Sebahat Tuncel: Akp, CHP Kürt Karşıtlığı Politikalardan VazgeçmeliDiyarbakır Sebahat Tuncel: Akp, CHP Kürt Karşıtlığı Politikalardan VazgeçmeliDiyarbakır'da konuşan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Zaman geçirmeden AKP, CHP Kürt karşıtlığı politikalardan vazgeçmeli. CHP, MHP ve AKP tek bir parti olmuş onların da karşısında bir parti var o da HDP'dir" dedi.
 • 03 Ağustos 2016 16:59Hdp Sözcüsü BilgenHdp Sözcüsü BilgenHDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, "OHAL, hiç bir hükümete canının istediği her şeyi yapma hakkını, yetkisini vermez." ifadesini kullandı.
 • 03 Ağustos 2016 16:30Almanya'daki "Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi"Dış Politika Derneği Başkanı Kemal Kaya, Almanya'da barışçıl bir gösteriye telekonferansla katılarak hitap etmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın engellenmesinin, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) 10. maddesinde belirtilen ifade özgürlüğünün ortadan kaldırılması anlamına geldiğini, bunun güvenlik şemsiyesiyle gölgelenmeye çalışılmasının sözleşmeye aykırı olduğunu bildirdi.
 • 03 Ağustos 2016 15:23Van Dursun Arpalı Savcı Sarıkaya İtirafçı Oldu Diye KurtulmamalıVan Dursun Arpalı Savcı Sarıkaya İtirafçı Oldu Diye KurtulmamalıFethullah Gülen terör örgütü hakkında itiraflarda bulunan eski Van özel yetkili savcısı Ferhat Sarıkaya'nın 2005 yılında hazırladığı iddianamenin ardından tutuklanan ve 4 ay sonra cezaevinde intihar eden Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın kardeşi Dursun Arpalı, "Ağabeyim FETÖ terörüne kurban gitti" dedi.
 • 03 Ağustos 2016 13:38Hdp Sözcüsü Bilgen AçıklamasıHDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, "OHAL, hiç bir hükümete canının istediği her şeyi yapma hakkını, yetkisini vermez." ifadesini kullandı.
 • 03 Ağustos 2016 13:12Sebahat Tuncel: Akp, CHP Kürt Karşıtlığı Politikalardan VazgeçmeliSebahat Tuncel: Akp, CHP Kürt Karşıtlığı Politikalardan VazgeçmeliDiyarbakır'da konuşan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Zaman geçirmeden AKP, CHP Kürt karşıtlığı politikalardan vazgeçmeli. CHP, MHP ve AKP tek bir parti olmuş onların da karşısında bir parti var o da HDP'dir" dedi.
 • 03 Ağustos 2016 12:43Dursun Arpalı: Savcı Sarıkaya İtriafçı Oldu Diye KurtulmamalıDursun Arpalı: Savcı Sarıkaya İtriafçı Oldu Diye KurtulmamalıFETHULLAH Gülen terör örgütü hakkında itiraflarda bulunan eski Van özel yetkili savcısı Ferhat Sarıkaya'nın 2005 yılında hazırladığı iddianamenin ardından tutuklanan ve 4 ay sonra cezaevinde intihar eden Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın kardeşi Dursun Arpalı, "Ağabeyim FETÖ terörüne kurban gitti" dedi.
 • 02 Ağustos 2016 16:57TBMM Başkanvekili Hamzaçebi AçıklamasıTBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, demokrasilerde en büyük gücün tank değil, tankın üstüne çıkan insan olduğunu belirterek, "Demokrasiye millet sahip çıktığı sürece buna kastetmek isteyen hiçbir grup, hiçbir organizasyon, hiçbir örgüt başarılı olamayacaktır.
 • 28 Temmuz 2016 19:45CHP'li Muharrem Erkek: CHP'li Muharrem Erkek: "Basının Anayasada 4'üncü Bir Güç Olarak Yer Alması İçin Teklifte...CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Meclise önümüzdeki süreçte yaşanacak bir anayasa değişikliğinde basının anayasada 4’üncü bir güç olarak yer alması için teklifte bulunacağız. Yasama, Yürütme, Yargı ve Basın” dedi.
 • 28 Temmuz 2016 14:09CHP'li Erkek: İdam Cezasını Getirmek İçin AB'den VazgeçmelisinizCHP'li Erkek: İdam Cezasını Getirmek İçin AB'den VazgeçmelisinizChp Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, darbe girişimi ardından gündeme gelen idam cezası tartışmaları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) sözleşmesini imzalamış bir ülkeyiz.
 • 26 Temmuz 2016 20:35Avrupa Konseyi'nden Ohal EleştirisiAvrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulaması sonrası çıkarılan ilk Kanun Hükmünde Kararnameyi (KHK) incelediğini ve Türk hükümetinin aldığı önlemlerden derin kaygı duyduğunu kaydetti.
 • 25 Temmuz 2016 13:19Askeri Okuldan Atıldı, Avukat Oldu! Asuman'ın İsyanı: Namusumla OynadılarAskeri Okuldan Atıldı, Avukat Oldu! Asuman'ın İsyanı: Namusumla OynadılarKara Harp Okulunda FETÖ'ye bağlı askerlerin iftiralarıyla 3. sınıftan atılan Asuman Korkmaz, "Bana 'ben istersem buradan atılırsın' diyen komutan tutuklandı." dedi.
 • 25 Temmuz 2016 11:40Eğitimle Yıldıramadıklarını İftirayla Yıldırmaya ÇalıştılarEğitimle Yıldıramadıklarını İftirayla Yıldırmaya Çalıştılar"Kara Harp Okulunda ilk iki sınıfı takdirnameyle tamamlamasına rağmen Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı askerlerin iftiralarıyla 3. sınıftan atılan Asuman Korkmaz, alay disiplin kuruluna çıkarılmadan bir ay içerisinde sürekli yüksek cezalar verilerek direkt yüksek disiplin kuruluna çıkarıldığını belirterek, "Orada ilişiğim kesildi.
 • 24 Temmuz 2016 04:53Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz Darbe Girişimini DeğerlendirdiBaşbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi hakkında, “Bana da Sayın Cumhurbaşkanımıza da önceden bir bildirim olmadı.
 • 21 Temmuz 2016 17:42Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bütün Kurumların Ayrıcalıklı Yapılarından Uzaklaşması Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)"TBMM açık olacak ve olağan işlerini sürdürmeye devam edecek.
 • 21 Temmuz 2016 16:50Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Üç Beş Çapulcu TSK'nın İmajını Yerle Bir Etmeye Çalıştı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)"TBMM açık olacak ve olağan işlerini sürdürmeye devam edecek.
 • 21 Temmuz 2016 16:36Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL ile ilgili, " 3 aylık bir olağanüstü hal ilan ettik. Meclis’te onaylanacak ve yürürlüğe girecek.
 • 21 Temmuz 2016 15:48Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "TBMM açık olacak ve olağan işlerini sürdürmeye devam edecek.
 • 20 Temmuz 2016 16:29Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler SürüyorFetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler SürüyorAvrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, FETÖ'nün darbe girişimini kınayarak, Türkiye'de halkın açık şekilde darbe girişimini boşa çıkarması ve tüm demokratik siyasi akım ve liderlerinin bu girişime birlikte karşı durmasının memnuniyet verici olduğunu bildirdi.
 • 20 Temmuz 2016 16:13Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerAvrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, FETÖ'nün darbe girişimini kınayarak, Türkiye'de halkın açık şekilde darbe girişimini boşa çıkarması ve tüm demokratik siyasi akım ve liderlerinin bu girişime birlikte karşı durmasının memnuniyet verici olduğunu bildirdi.
 • 20 Temmuz 2016 14:22Deniz Seki'nin Davasına Bakan Savcı ve Hakimler GözaltındaDeniz Seki'nin Davasına Bakan Savcı ve Hakimler GözaltındaDeniz Seki'nin kardeşleri darbe girişimi sonrası Deniz Seki'nin davasına bakan hakim ve savcıların paralel yapı üyesi olduklarının belirtilmesi üzerine "Ömrümüzden 8 sene çalanlar da bunlar!" yazdı.
 • 13 Temmuz 2016 18:17İlhan Çomak Davasında Eski Hükmün Onaylanması İstendiPKK üyesi olmak ve örgüt adına çeşitli eylemler yapmak suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve 22 yıldır ceza evinde tutuklu bulunan İlhan Çomak'ın yeniden yargılandığı davada savcı, hükmün onaylanmasını istedi.
 • 13 Temmuz 2016 17:4122 Yıldır Tutuklu Yargılanan İlhan Çomak'a Tahliye Çıkmadı22 Yıldır Tutuklu Yargılanan İlhan Çomak'a Tahliye Çıkmadı22 yıldır tutuklu yargılanan İlhan Çomak davasında yine tahliye çıkmadı. Çomak'a işkence yaptığı ileri sürülen polis olayı hatırlamadığını iddia etti. Karar duruşması 28 Eylül'de.
 • 13 Temmuz 2016 17:35İlhan Çomak'ın Yeniden Yargılandığı DavaTerör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt adına çeşitli eylemler yaptığı gerekçesiyle "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırılan ve 22 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan bulunan İlhan Çomak'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), "adil yargılama yapılmadığı" yönündeki kararının ardından yeniden yargılandığı davada savcı mütalaasını verdi.
 • 13 Temmuz 2016 17:26İlhan Çomak Davasında Savcı Eski Hükmün Onaylanmasını Talep Etti...İlhan Çomak Davasında Savcı Eski Hükmün Onaylanmasını Talep Etti...Haber - Kamera: Özden ATİK - Serpil KIRKESER/ İstanbul, DHAHakkındaki kesinleşmiş müebbet hapis cezasına rağmen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) hak ihlali kararı sonrasında yeniden yargılanan İlhan Çomak'ın davasında savcı mütalaasını açıkladı.
 • 13 Temmuz 2016 17:23Meslekten İhraç Edilen Hakimler Yargılanıyor"Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer'in Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandığı davaya devam edildi.
 • 13 Temmuz 2016 11:32İngiltere'nin Yeni Lideri Theresa May Hangi Politikaları Savunuyor?İngiltere'nin Yeni Lideri Theresa May Hangi Politikaları Savunuyor?Kimi uzmanlar 2010'dan bu yana İçişleri Bakanı olan, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin yeni lideri May'i ılımlı bir muhafazakar olarak tanımıyor, hatta ona "liberal muhafazakar" sıfatını yakıştırıyor.
 • 13 Temmuz 2016 11:31Deniz Seki Cezaevinden Teröre Lanet Etti: Kahrolun HepinizDeniz Seki Cezaevinden Teröre Lanet Etti: Kahrolun HepinizUyuşturucu ticareti yapmak suçundan aldığı hapis cezası nedeniyle cezaevinde kalan şarkıcı Deniz Seki, teröre lanet ederek "Kahrolun hepiniz" ifadesine yer verdi.
 • 11 Temmuz 2016 16:19Türkiye'den 5 Yeni Sözleşmeye Daha OnayAvrupa Konseyi'nin demokrasi ve insan haklarının gelişimi açısından dünya çapında geçerliliğe sahip İnsan Hakları Sözleşmelerine (AİHS) Türkiye'nin onay süreci gelişiyor.
 • 11 Temmuz 2016 13:43Yüksek Yargıdaki Düzenlemeye Bazı Üyelerden ProtestoYüksek Yargıdaki Düzenlemeye Bazı Üyelerden ProtestoYargıtay ve Danıştay'ın bazı üyeleri, yüksek yargıda yeni düzenlemeler içeren "Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u protesto ederek, düzenlemenin geri çekilmesini talep etti.
 • 11 Temmuz 2016 10:43Asımder Genel Başkanı Gülbey AçıklamasıAsımder Genel Başkanı Gülbey AçıklamasıUluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Merkezi, Sırpların Srebrenitsa’da Müslüman halka yaptığı katliamı kınadı.
 • 06 Temmuz 2016 23:49Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç AçıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Fransa Ulusal Meclisi’nde kabul edilen, “Basın Özgürlüğü Kanunu”na ilişkin değişiklik tasarısı hakkında, “Beklentimiz, Fransız Senatosu’nun tasarıyı, ifade özgürlüğünü sınırlama riski taşıyan unsurlarından arındırmasıdır” dedi.
 • 06 Temmuz 2016 21:38Fransa'daki Basın Özgürlüğü Kanunu'na Yönelik Değişiklik TasarısıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Fransa'daki Basın Özgürlüğü Kanunu'na yönelik değişiklik tasarısının, mevcut haliyle yasalaşması durumunda, başta AİHM ve Fransa Anayasa Konseyi içtihatları olmak üzere, hukuka aykırı şekilde ifade özgürlüğünün sınırlanması riskini doğurabileceğini bildirdi.
 • 05 Temmuz 2016 11:09Otomobildeki Hasarın Beledini Felç Olan Yayadan İstedilerOtomobildeki Hasarın Beledini Felç Olan Yayadan İstedilerBodrum'da yolun karşısına geçerken bir otomobilin aynası sonucu sıyla ağır yaralanıp, bilincini kaybeden ve vücudunun sağ tarafı felç olan 78 yaşındaki Ahmet Ali Yıldırım'ın yakınları, sigorta şirketinden gelen ödeme emriyle şaşkına döndü.
 • 05 Temmuz 2016 11:00Otomobildeki Hasarın Bedelini Felç Olan Yayadan İstedilerOtomobildeki Hasarın Bedelini Felç Olan Yayadan İstedilerBodrum'da, yolun karşısına geçerken otomobilin aynasının çarpmasıyla sağ tarafı felç olan 78 yaşındaki Ahmet Ali Yıldırım'dan sigorta şirketi araçtaki hasarın bedelini istedi.
 • 04 Temmuz 2016 09:52Bu 'Benim Fransam' Olamaz"Bir yıl daha bekler, gelecek yıl yeniden sınavlara girerim" dedim.Ancak zamanı değerlendirmek için kendi doğup büyüdüğüm ve şu anda ilçe olan o zamanların Derebucak Kasabası'ndaki ilkokulda vekil öğretmenlik yaptım.Bir yıl sonraki sınavlarında tıp fakültesine girebilmek için gereken puanı yine alamadım.Ama doktor olmak istiyordum.Lisedeki Fransızca öğretmenimiz, Fransa'da üniversiteye girişlerin sınavsız olduğunu söylemişti.
 • 01 Temmuz 2016 12:04AYM, 19 Yıldır Cezaevinde Olan PKK'lının Yeniden Yargılanmasına Karar VerdiAYM, 19 Yıldır Cezaevinde Olan PKK'lının Yeniden Yargılanmasına Karar VerdiAnayasa Mahkemesi, 1997 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan PKK'lı Laleş Çeliker'in AİHM kararına göre yeniden yargılanmasına hükmetti.