SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika Aihm Haberleri

 • 30 Eylül 2016 23:17CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiye'nin Varlık NedenidirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan Barış Antlaşması ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.
 • 30 Eylül 2016 22:16Kılıçdaroğlu Canlı Yayında Soruları YanıtladıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, OHAL'e ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı çıktı, '12 ayı bile aşabilir' dedi.
 • 30 Eylül 2016 14:56Ankara 13. İşyurtları Ürün ve El Sanatları FuarıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Olağanüstü halin üç ay daha uzatılması kararı alındı, ihtiyaç vardı da alındı bu karar. Çünkü üç ayda siz devletin içindeki bu Fetullahçı Terör Örgütü yapısını ayıklama imkanına sahip değilsiniz.
 • 30 Eylül 2016 13:46Kırım Tatar Milli Meclisi'nin Yasaklanması KararıKırım Tatar Milli Meclisi'nin Yasaklanması KararıKırım Tatar Milli Meclisi Başkanı (KTMM) Refat Çubarov, Meclis'in yasaklanma kararını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) taşıyacaklarını söyledi.
 • 30 Eylül 2016 12:01Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "AİHM tarafından 2012 yılında 117, 2013 yılında 118, 2014 yılında 94, 2015 yılında 79 ihlal kararı verildi.
 • 29 Eylül 2016 19:47Çavuşoğlu'ndan 'Vize Serbestisi' Açıklaması Bu Tehdit Değil, Anlaşmanın Ta KendisiÇavuşoğlu'ndan 'Vize Serbestisi' Açıklaması Bu Tehdit Değil, Anlaşmanın Ta KendisiÇavuşoğlu'ndan 'vize serbestisi' açıklaması Bu tehdit değil, anlaşmanın ta kendisiDIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vize serbestisiyle ilgili yaptığı açıklamada Bizim AB ile 3 anlaşmamız var. Vize serbestisi, Geri Kabul Anlaşması ve Kaçak Göçmen Anlaşması. Uygulanması birbirine bağlı olan bu 3 anlaşmanın hepsinin uygulanması istiyoruz.
 • 29 Eylül 2016 17:07Görüntülü Haber) Çavuşoğlu'ndan 'Vize Serbestisi' Açıklaması: Bu Tehdit Değil, Anlaşmanın Ta...DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, vize serbestisiyle ilgili yaptığı açıklamada "Bizim AB ile 3 anlaşmamız var. Vize serbestisi, Geri Kabul Anlaşması ve Kaçak Göçmen Anlaşması. Uygulanması birbirine bağlı olan bu 3 anlaşmanın hepsinin uygulanması istiyoruz.
 • 29 Eylül 2016 15:17CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda Basın ToplantısıCHP İstanbul İl Başkanlığı'nda Basın ToplantısıCHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, CHP'nin darbe girişiminin ardından izleme grubu oluşturduğunu belirterek, "Yargı ayağa kalkacak, soruşturmaları, ikinci kez dosyaları inceleyince büyük ölçüde mağduriyetler, tutuklular azalacak.
 • 28 Eylül 2016 17:27Yeniden Yargılanan İlhan Çomak Davasında Savunma Krizi...TERÖR örgütü PKK adına eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan ancak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) hak ihlali kararı sonrasında yeniden yargılanan İlhan Çomak'ın davasında karar aşamasına gelindi.
 • 28 Eylül 2016 17:08İlhan Çomak'ın Yeniden Yargılandığı DavaTerör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt adına çeşitli eylemler yaptığı gerekçesiyle "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırılan ve 23 yıldır cezaevinde bulunan İlhan Çomak'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) "adil yargılama yapılmadığı" yönündeki kararının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi.
 • 27 Eylül 2016 22:58Dbp Kayyumlar İçin Aym'ye BaşvurduDbp Kayyumlar İçin Aym'ye Başvurdu24 Belediyesine kayyum atanan Demokratik Bölgeler Partisi, kararın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
 • 26 Eylül 2016 16:16Hrant Dink Cinayeti DavasıAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin 2'si tutuklu 35 kişinin yargılandığı davada savunma yapan tutuksuz sanıklardan Mehmet Ayhan, "Yasin Hayal'i zaman zaman iş yeri ve çevresinde takip edip çalışmalar yaptık. Fakat yapacağı veya yaptıracağı faaliyeti ve ilerleme tespit edemediğimizden F5 raporu düzenlemedim. Böyle bir faaliyet tespit etseydik sadece rapor değil bilgi verme amaçlı gerekli yerlere resmi yazılar da yazardık.
 • 26 Eylül 2016 16:09Brexit İngiliz Müslümanları Nasıl Etkileyecek?Brexit İngiliz Müslümanları Nasıl Etkileyecek?Avrupa'nın Müslüman nüfusunun nispeten ehemmiyetsiz bir seviyede olmasından dolayı, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkmasının, üç milyon İngiliz Müslümanı nasıl etkileyeceği sorusu, aşikar ki gayet yerinde bir sorudur.
 • 24 Eylül 2016 17:26AİHM'den CHP ve Yavaş'ın Başvurusuna RetAİHM'den CHP ve Yavaş'ın Başvurusuna RetAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), CHP ve Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin yaptıkları başvuruyu reddetti.
 • 22 Eylül 2016 14:41AİHM'den Srebrenitsalı Ailelerin İtirazına RetAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Srebrenitsa'daki soykırımda yakınlarını kaybeden Boşnak ailelerin yaptığı itirazı reddetti.
 • 22 Eylül 2016 14:33Dbp, AİHM ve Danıştay'a BaşvuracakDbp, AİHM ve Danıştay'a BaşvuracakDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, kayyum atanan belediyelerin hem başkanlarının hem de meclis üyelerinin AİHM ve Danıştay’a başvuracağını kaydetti.
 • 22 Eylül 2016 09:22Mehmet Altan Mehmet Altan "Açıkça Darbe Çağrısı"Ndan TutuklandıProf. Dr. Mehmet Altan'ın, "eğitim ve sosyal statüsü gereği bilebilecek durumda olmasına rağmen ülke yönetimini ele geçirmeye çalışan ve meşru hükümete karşı açıktan mücadeleye girişen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yayın organlarında, amaçlarına uygun şekilde beyanda bulunarak örgüte destek olduğu ve açıkça darbe çağrısında bulunduğu" gerekçesiyle tutuklanmasına karar verildi.
 • 22 Eylül 2016 02:52Dha Dış Haber - Strasbourg'da, Darbe Girişimi Fransızlara AnlatıldıDha Dış Haber - Strasbourg'da, Darbe Girişimi Fransızlara AnlatıldıTürkiye'de 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi, dün akşam Strasbourg kentinde Fransızlara anlatıldı.
 • 22 Eylül 2016 02:12Strasbourg'da, Darbe Girişimi Fransızlara AnlatıldıStrasbourg'da, Darbe Girişimi Fransızlara AnlatıldıTÜRKİYE'DE 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi, dün akşam Strasbourg kentinde Fransızlara anlatıldı.
 • 20 Eylül 2016 20:32Diyarbakır - Eğitim Sen'den Danıştay ve AİHM'e İttiraz HazırlığıDiyarbakır - Eğitim Sen'den Danıştay ve AİHM'e İttiraz HazırlığıEğitim Sen'den Danıştay ve AİHM'e ittiraz hazırlığıEĞİTİM Sen başta olmak üzere çeşitli sendikalara üye 11 bin öğretmenin açığa alınmasından sonra bölgedeki okullarda başgösteren öğretmen açığı devam ederken, Eğitim Sendikası Danıştay'a itiraz edeceklerini gerekirse de konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar taşımanın hesaplarını yapıyor.
 • 20 Eylül 2016 17:11Eğitim Sen'den Danıştay ve AİHM'e İtiraz HazırlığıEğitim Sen'den Danıştay ve AİHM'e İtiraz HazırlığıEĞİTİM Sen başta olmak üzere çeşitli sendikalara üye 11 bin öğretmenin açığa alınmasından sonra bölgedeki okullarda öğretmen açığı devam ederken, sendikalar Danıştay'a itiraz edeceklerini, gerekirse de konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıyacaklarını açıkladı.
 • 17 Eylül 2016 13:27Makedonya'da Sığınmacılara Toplu Sınır Dışı AİHM'e TaşındıMakedonya'da Sığınmacılara Toplu Sınır Dışı AİHM'e TaşındıSuriye, Irak ve Afganistan vatandaşı 8 sığınmacı, Makedonya'dan Yunanistan'a geri gönderilmelerinin uluslararası sözleşmelere aykırı olduğunu iddia ederek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvurdu.
 • 11 Eylül 2016 19:18CHP Kurmayları, Kayyumu Diyarbakır'da DeğerlendirdiCHP Kurmayları, Kayyumu Diyarbakır'da DeğerlendirdiCHP Genel Başkan Yardımcıları Zeynep Altıok ve Veli Ağbaba, Grup Başkanvekili Özgür Özel ile İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 28 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili değerlendirmeyi Diyarbakır'da yaptı.
 • 10 Eylül 2016 15:01CHP'li Tanrıkulu'ndan Eğitim-Sen'e ZiyaretCHP'li Tanrıkulu'ndan Eğitim-Sen'e ZiyaretCHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, açığa alınan öğretmenlere destek için geldiği Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi’nde yaptığı açıklamada, “Eğer Anayasa Mahkemesi kendi içtihadına sahip çıkarsa, kendi geleneğine sahip çıkarsa, kendi anayasasına sahip çıkarsa bu KHK’lar yüzde 100 iptal edilecek” dedi.
 • 08 Eylül 2016 22:34Edirne - Chp?li Öztürk Yılmaz: Kanun Hükmündeki Kararnamelere İtiraz EdeceğizEdirne - Chp?li Öztürk Yılmaz: Kanun Hükmündeki Kararnamelere İtiraz EdeceğizCHP'li Öztürk Yılmaz: Kanun hükmündeki kararnamelere itiraz edeceğizCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler sorumlusu Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin kanun hükmündeki kararnameler ile yönetildiğini ifade ederek, "Olağanüstü hal süresinin ötesine taşan uygulamalar, daha sonraki dönemi de şekillendiren uygulamalar Anayasa'ya aykırıdır ve biz bunlara itiraz edeceğiz" dedi.