SON DAKİKA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Üniversitesi Haberleri

13:14
Turizm Rehberlerine "Sigorta Primlerinizi Takip Edin" Çağrısı Turizm rehberlerine "Sigorta primlerinizi takip edin" çağrısı- SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Açıkgöz: - "Çapraz kontroller sayesinde 2008 yılından bu yana tüm sektörlerde 2 milyona yakın kayıt dışı çalışan tespit ettik. Bu, çok önemli bir sayı. Ceza uygulamasında ise bir kişinin yıllık maliyeti 40 bin lirayı buluyor"- Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Apalı: - "Kendilerini sigortalı sanan aslında sigortalı olmayan turizm rehberlerimiz var" Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sigorta
Turizm Rehberlerine 'Sigorta Primlerinizi Takip Edin' Çağrısı
10:13
Futbol: Haftanın Programı Spor Toto Süper Lig ile PTT 1. Lig'e 18. hafta maçlarıyla devam edilecek Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta 20, Beyaz Grup'ta 23, Spor Toto 3. Lig'de ise 19. hafta karşılaşmaları yapılacak.
11:41
Nakille Yaşadı, Nakille Yaşatacak Bursa'da 12 yıl böbrek bekleyen ve 1 yıl önce yapılan nakil ile yaşama tutunan Ayşe Cınga, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirince yaşamını yitirdi.
Nakille Yaşadı, Nakille Yaşatacak
11:18
Şizofreni Hastası İngilizce Ders Verip, Çeviri Yapıyor Isparta'da 25 yıldır şizofreni hastası olan 50 yaşındaki Salih Güldiken, hastalığı nedeniyle iki kez üniversite eğitimini bırakmak zorunda kaldı.
Şizofreni Hastası İngilizce Ders Verip, Çeviri Yapıyor
10:45
Bursa Nakille Yaşadı Nakille Yaşatacak Bursa'da 12 sene böbrek bekleyen ve bir yıl önce yapılan nakil ile hayata tutunan 64 yaşındaki Ayşe Cınga yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti.
Bursa Nakille Yaşadı Nakille Yaşatacak
15:03
Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Büyük Başarısı Ordu’nun Fatsa İlçesi Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’nin 2 öğrencisi TÜBİTAK ve Akdeniz Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği Eğlenceli Matematik Uygulamaları(EMU) projesine davet edildi.
14:00
Manavgat MYO Öğrencileri Antalya OSB'ye Teknik Gezi Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu muhasebe programcılığı öğrencileri Antalya Organize Sanayi Bölgesine teknik gezi düzenledi.
Manavgat MYO Öğrencileri Antalya OSB'ye Teknik Gezi
13:22
Antalyaspor, Karşıyaka Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor PTT 1. Lig’in ikinci yarısına sahasında Elazığspor’u 2-1 yenerek başlayan Antalyaspor, sahasında oynayacağı Karşıyaka maçının hazırlıklarını sürdürüyor.
Antalyaspor, Karşıyaka Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor
14:14
Antalya Ferrarili Müteahhidi Elektronik Kelepçe Strese Sokmuş Antalya'da 500'e yakın kişiyi ev vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle 14 ay cezaevinde kalan, geçen yıl Ağustos ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ferrarili müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun strese girdiği gerekçesiyle elektronik kelepçenin çıkarılması talebi reddedildi.
Antalya Ferrarili Müteahhidi Elektronik Kelepçe Strese Sokmuş
13:34
3. Astronomi Öğretmenleri Semineri Antalya'da Başladı TÜBİTAK Ulusal Gözlem Evinin desteklediği 3. Astronomi Öğretmenler Semineri Antalya'da başladı.
3. Astronomi Öğretmenleri Semineri Antalya'da Başladı
13:33
Kalp Krizi Geçiren 27 Yaşındaki Güvenlik Görevlisi Hayatını Kaybetti Bekar olan ve 5 yıldır Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünde görev yapan güvenlik görevlisi toprağa verildi.
Kalp Krizi Geçiren 27 Yaşındaki Güvenlik Görevlisi Hayatını Kaybetti
12:06
Genç Güvenlik Görevlisi Kalbine Yenildi Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde 27 yaşındaki güvenlik görevlisi Osman Çamcı, geçirdiği kalp krizinin ardından yaşamını yitirdi.
20:55
Ümit Özat'tan Taraftara El Hareketi Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Antalyaspor maçı sonrası futbolcu tüneline girerken, taraftarlara el hareketi yaptı.
Ümit Özat'tan Taraftara El Hareketi
20:40
PTT 1. Lig PTT 1. Lig’in 17. haftasında Antalyaspor sahasında, Elazığspor’u 2-1 mağlup etti.
PTT 1. Lig
20:36
Antalyaspor: 2 – Elazığspor: 1 PTT 1. Ligin 17. haftasında Antalyaspor, evinde Elazığspor'u 2-1 yendi.
Antalyaspor: 2 – Elazığspor: 1
12:05
Aynaya Gülümseyerek Bakmak İstiyor Elazığ'da, sobada yanan yüzü ve ellerinde oluşan izler nedeniyle hayata küsen ve okula devam edemeyen 19 yaşındaki Sakine Özdemir, aynaya ağlayarak değil gülümseyerek bakacağı günleri bekliyor Özdemir: "Okulda bazı öğrenciler benden korkup kaçıyordu, bağıranlar oluyordu.
14:13
26. Anfaş Hotel Equipment Fuarı Konaklama ve ağırlama ekipmanlarının sergilendiği fuarı iki günde 24 bin kişi gezdi.
13:41
Anfaş Hotel Equıpment Fuarı'nda Rekor Antalya’da düzenlenen "26. Anfaş Hotel Equipment Fuarı"nı iki günde 24 bin sektör profesyoneli gezdi.
Anfaş Hotel Equıpment Fuarı'nda Rekor
13:32
Defterdar Tunçez, Teknokentlere Sunulan Kolaylıkları Anlattı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesinde hizmet veren Antalya Teknokent (ATEK) yeni teknolojiler geliştirmek isteyen üyelerinin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla sektörün önde gelenleriyle buluşturuyor.
Defterdar Tunçez, Teknokentlere Sunulan Kolaylıkları Anlattı
12:29
Futbol: PTT 1. Lig Ligde 18. ve 19. hafta maçlarının programı açıklandı.
10:37
Futbol: Haftanın Programı Spor Toto Süper Lig ile PTT 1. Lig'de 17, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta 19, Beyaz Grup'ta 22 ve Spor Toto 3. Lig'de ise 18. hafta maçları yapılacak.
Futbol: Haftanın Programı
10:19
Kepez'in Yeni Logoları Kepez Belediyesi,Mimar Sinan Kongre Ve Sergi Merkezi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi ve Çocuk Meclisi’nin kurumsal kimliğinde kullanılmak üzere düzenlediği ödüllü logo tasarım yarışması sonuçlandı.
Kepez'in Yeni Logoları
13:44
Aü Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması'nın Birincisi Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Antalya Mutfak Şefleri Birliği Derneği ANFAŞ işbirliği ile ANFAŞ fuar merkezinde gerçekleştirilen “Türkiye 7.Altın Kep Aşçılar Yarışması Üniversiteler Yarışıyor” kategorisinde, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesi öğrencileri Oğuz İskender Oral, Sevda Kıvrakdal ve Kerem Çırak’tan oluşan ekip, birincilik ödülünün sahibi oldu.
Aü Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması'nın Birincisi
12:18
Antalyaspor, Elazığspor Maçına Hazırlanıyor PTT 1. Ligde şampiyonluk yarışı içinde yer alan Antalyaspor, ligin ikinci yarısının ilk maçında sahasında oynayacağı Elazığspor karşılaşmasına hazırlanıyor.
Antalyaspor, Elazığspor Maçına Hazırlanıyor
12:18
YÖK Genel Kurulu Toplantısı YÖK, 2 vakıf üniversitesine rektör atanması için olumlu görüş bildirdi, 54 fakülteye de dekan ataması yaptı.
11:00
Antalya'da Okul Yaptıran Hayırsever Çift 'Şüpheli' Oldu Antalya'da çocukluğu yokluk içinde geçen emekli albay 84 yaşındaki Salih Konca ile eşi Türkiye'nin ilk kadın emniyet müdürlerinden 81 yaşındaki Saime Konca'nın, Antalya'da yaptırdıkları lisenin ardından ikinci okulu yaptırması başlarına dert açtı.
Antalya'da Okul Yaptıran Hayırsever Çift 'Şüpheli' Oldu
21:14
Antalya'da İki Ayrı Ali İsmail Korkmaz Eylemi Antalya'da iki ayrı Ali İsmail Korkmaz eylemi Antalya'da Ali İsmail Korkmaz kararını protesto için iki ayrı grup yarım saat arayla eylem yaptı.
Antalya'da İki Ayrı Ali İsmail Korkmaz Eylemi
19:59
Türkiye Ali İsmail İçin Ayaklandı! Protestolara Polis Sert Müdahale Etti Ali İsmail Korkmaz davasının ardından İstanbul ve Ankara'da protesto eylemleri düzenlendi. Polis, Ankara'da eylemcilere müdahale ederken, birçok ilde de eylemler yapıldı.
Türkiye Ali İsmail İçin Ayaklandı! Protestolara Polis Sert Müdahale Etti
19:39
Antalya'da 2 Ayrı Ali İsmail Korkmaz Eylemi Antalya'da Ali İsmail Korkmaz davasında çıkan kararı protesto etmek için 2 ayrı grup yarım saat arayla eylem yaptı.
Antalya'da 2 Ayrı Ali İsmail Korkmaz Eylemi
17:17
Ek-Doktorlarıyla Pasta Kesti Uğur Acar, yeni yüzüyle geçirdiği 3 yılını, ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Turhan, AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Özlenen Özkan, AÜ Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Prof. Dr. Neval Boztuğ Uz, hekimler ve organ nakli koordinatörü Nilgün Keçecioğlu ile pasta keserek kutladı.
Ek-Doktorlarıyla Pasta Kesti
15:54
Ek-Doktorlarıyla Pasta Kesti Uğur Acar, yeni yüzüyle geçirdiği 3 yılını, ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Turhan, AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Özlenen Özkan, AÜ Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Prof. Dr. Neval Boztuğ Uz, hekimler ve organ nakli koordinatörü Nilgün Keçecioğlu ile pasta keserek kutladı.
Ek-Doktorlarıyla Pasta Kesti
15:25
Turizmde, Rus Pazarında 2 Milyar Dolarlık Kayıp Bekleniyor Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Rusya'daki ekonomik kriz yüzünden bu yıl Antalya'ya gelen Rus turist sayısında yüzde 25 ile 30 civarında bir daralma olabileceğini açıkladı.
Turizmde, Rus Pazarında 2 Milyar Dolarlık Kayıp Bekleniyor
14:52
Büyükşehir Belediyesi Yabancı Öğrencileri Yalnız Bırakmadı Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı öğrencileri yalnız bırakmadı.
14:37
Büyükşehir Belediyesi Yabancı Öğrencileri Yalnız Bırakmadı Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı öğrencileri yalnız bırakmadı.
Büyükşehir Belediyesi Yabancı Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
14:20
Polisin 17 Yaşındaki Oğlu Evde Ölü Bulundu Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hatice İ.'nin 17 yaşındaki oğlu Turhan İ., sabah saatlerinde evde ölü bulundu.
13:49
Antalya'da, Kent Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu Antalya'da 500 polisin katılımıyla, kent tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu yapıldı. Ancak aynı saatlerde çok da acı bir haber geldi.
Antalya'da, Kent Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Operasyonu
13:45
Salı Grubu'nun Bu Haftaki Konuğu Ufuk Koç Oldu Salı Sanayici ve İşadamları Grubu’nun Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’ndki (ATİK) toplantısının bu haftaki konuğu Uluslar arası Koçluk Enstitüsü Türkiye Başkanı ve Ufuk Koç Eğitim Danışmanlık Koçluk Şirketi Kurucu Üyesi Ufuk Koç oldu.
Salı Grubu'nun Bu Haftaki Konuğu Ufuk Koç Oldu
13:21
Uğur Acar, Yeni Yüzüyle Üçüncü Yılında (2) Doktorlarıyla PASTA KESTİ Uğur Acar, yeni yüzüyle geçirdiği 3 yılını, ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Turhan, AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Özlenen Özkan, AÜ Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Prof. Dr. Neval Boztuğ Uz, hekimler ve organ nakli koordinatörü Nilgün Keçecioğlu ile pasta keserek kutladı.
Uğur Acar, Yeni Yüzüyle Üçüncü Yılında (2)
11:41
Antalya Uğur Acar, Yeni Yüzüyle Üçüncü Yılında Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, yeni yüzüyle geçirdiği 3 yılı kutladı.
Antalya Uğur Acar, Yeni Yüzüyle Üçüncü Yılında
11:18
Uğur Acar, Yeni Yüzüyle Üçüncü Yılında Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, yeni yüzüyle geçirdiği 3 yılı kutladı.
Uğur Acar, Yeni Yüzüyle Üçüncü Yılında
10:24
Profesör Çevik: Likya Yolu'na Elektronik Kılavuz Sistemi Kurulmalı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, öğrenci değişim programıyla Türkiye'ye gelen 3 gencin üç gün mahsur kaldığı Likya Yolu'nun elektronik kılavuz sistemi ve günlük yürüyüş sınırlarında yapılacak ara istasyonlarla donatılması gerektiğini belirterek, "Böylece uygar, modern bir gezi güzergahı haline gelsin" dedi.
Profesör Çevik: Likya Yolu'na Elektronik Kılavuz Sistemi Kurulmalı
09:56
Antalya Profesör Çevik: Likya Yolu'na Elektronik Kılavuz Sistemi Kurulmalı Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, öğrenci değişim programıyla Türkiye'ye gelen 3 gencin mahsur kaldığı Likya Yolu'nun elektronik kılavuz sistemi ve günlük yürüyüş sınırlarında yapılacak ara istasyonlarla donatılması gerektiğini söyledi.
Antalya Profesör Çevik: Likya Yolu'na Elektronik Kılavuz Sistemi Kurulmalı
16:58
Antalyaspor, Elazığspor Maçının Hazırlıklarına Devam Ediyor PTT 1. Lig ekiplerinden Antalyaspor, sezonun 2. yarısının ilk maçında sahasında oynayacağı Elazığspor karşılaşmasının hazırlıklarına devam ediyor.
11:01
Dem-Vak Üyeleri Olağanüstü Toplandı Antalya’nın Demre ilçesinde yapımı devam eden Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Demre Meslek Yüksekokulu için kurulan Demre Eğitim Vakfı (DEM-VAK) yönetim kurulu üyeleri olağanüstü toplandı.
Dem-Vak Üyeleri Olağanüstü Toplandı
10:39
Ordu Cep Telefonu ile Babasının Bağışlanan Organlarını Görüntüledi Cep telefonu ile babasının bağışlanan organlarını görüntüledi ORDU'da beyin kanaması geçiren 73 yaşındaki Cevat Coşkun'un tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşti.
Ordu Cep Telefonu ile Babasının Bağışlanan Organlarını Görüntüledi
10:05
Bağışladığı Babasının Organlarını Görüntüledi Ordu'da beyin kanaması geçiren 73 yaşındaki Cevat Coşkun'un beyin ölümü gerçekleşti.
Bağışladığı Babasının Organlarını Görüntüledi
07:34
72 Yaşında 3 Hastaya Umut Oldu Ordu'da bilinç bulanıklığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki Cevat Coşkun'un bağışlanan karaciğer ve böbrekleri 3 hastaya umut oldu.
72 Yaşında 3 Hastaya Umut Oldu
04:12
Ordu'da Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu Ordu'da, beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki kişinin organları 3 kişiye umut oldu.
Ordu'da Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu
03:13
72 Yaşında 3 Hastaya Umut Oldu Ordu'da bilinç bulanıklığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Cevat Coşkun'un bağışlanan karaciğer ve böbrekleri 3 hastaya umut oldu.
72 Yaşında 3 Hastaya Umut Oldu
03:11
Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu Ordu'da beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki Cemal Coşkun'un organları 3 kişiye umut oldu.
Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 01:16:50. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]