SON DAKİKA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Üniversitesi Haberleri

 • 11:02Birlik Vakfı Antalya Şubesi'nden İftarBirlik Vakfı Antalya Şubesi tarafından iftar düzenlendi.
 • 23:08Antalya - Bakan Avcı: Erken Rezervasyon Bu Yıl 4 Milyonu GeçtiAntalya - Bakan Avcı: Erken Rezervasyon Bu Yıl 4 Milyonu GeçtiDha Yurt -Bakan Avcı: Erken rezervasyon bu yıl 4 milyonu geçtiKÜLTÜR ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 9 günlük bayram tatilinin erken açıklanmasının turizm sektöründe iyi karşılandığını ve olumlu sonuçlar aldıklarını belirterek, "Geçen yıl erken rezervasyon miktarı 4 milyonken, bu yıl 4 milyonu geçti.
 • 21:56Bakan Avcı: Erken Rezervasyon Bu Yıl 4 Milyonu Geçti95'e çıkacağı görülüyor.
 • 16:11Anadolu ve Akdeniz Üniversitesi'nden Başkan Çerçioğlu'na PlaketAnadolu ve Akdeniz Üniversitesi'nden Başkan Çerçioğlu'na PlaketAydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’da yaptığı başarılı çalışmalar ve hayata geçirdiği projeler ile tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.
 • 15:54Batman Evlerine Düşen Bombayla Yüzü Parçalanan Suriyeli Evin'in DramıBatman Evlerine Düşen Bombayla Yüzü Parçalanan Suriyeli Evin'in DramıEvlerine düşen bombayla yüzü parçalanan Suriyeli Evin'in dramıAkdeniz Üniversitesi'nde kalıcı makyajla kaş yapılan Suriyeli savaş mağduru 6 yaşındaki Evin Hacı İbrahim'in yüzüne önümüzdeki günlerde deri nakli nakli yapılacak.
 • 13:53Evlerine Düşen Bombayla Yüzü Parçalanan Evin'e Deri Nakli YapılacakEvlerine Düşen Bombayla Yüzü Parçalanan Evin'e Deri Nakli YapılacakAkdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kalıcı makyajla kaş yapılan Suriyeli savaş mağduru 6 yaşındaki Evin Hacı İbrahim'in yüzüne önümüzdeki günlerde deri nakli yapılacak.
 • 17:02En İyi Performans Eczacılık FakültelerindeEn İyi Performans Eczacılık FakültelerindeEskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel'in hazırladığı 'Devlet Üniversiteleri Sıralaması (DÜS) 2016 Ek Raporu'nda, Türkiye'nin en başarılı fakülte ve akademisyenler belirlendi.
 • 16:59Antalya Köprülü Kanyon'da Hes EylemiAntalya Köprülü Kanyon'da Hes EylemiKöprülü Kanyon'da HES eylemiTürkiye'nin en önemli rafting merkezi Köprüçay'da 4 Haziran'dan bu yana devam eden şüpheli balık ölümleriyle ilgili inşası süren HES'i suçlayan çevreciler, balıklar adına mektup yazarak nehre bıraktı.
 • 11:45Fakültelerin Teşvik KarnesiAkademisyenlerin proje, araştırma, yayın, patent gibi faaliyetlerini desteklemek amacıyla uygulanan akademik teşviklerde, geçen yılın performansına göre devlet üniversitelerine bağlı fakülteler arasında ilk sırayı Mersin Üniversitesi Teknoloji Fakültesi aldı.
 • 17:00Lojistik ve Pazarlama Öğrencilerine Atso Üyesi Firmalardan İş TeklifiLojistik ve Pazarlama Öğrencilerine Atso Üyesi Firmalardan İş TeklifiAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Akdeniz Üniversitesi arasında gerçekleştirilen “İşyeri Eğitimi İşbirliği Protokolü” gereği 33 öğrenci eğitimlerini tamamladı.
 • 15:46Antalya'daki Terör Örgütü DavasıAntalya'da terör örgütü PKK üyesi oldukları ve terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 6'sı tutuklu 19 sanığın yargılanmasında devam edildi.
 • 10:18Vali Karaloğlu'ndan ZiyaretlerVali Karaloğlu'ndan ZiyaretlerAntalya Valisi Münir Karaloğlu iadeyi ziyaretlere başladı.
 • 15:56Manavgat'ta Maç Tartışması Kavgaya DönüştüManavgat'ta Maç Tartışması Kavgaya DönüştüAkdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu (MYO) bahçesinde bulunan halı sahada öğrenciler arasında yaşanan tartışma, bir gün sonra kafeteryada kavgaya dönüştü.
 • 13:10Köprüçay'daki Balıkların Ölüm Nedeni, Hes İnşaatındaki ÇimentoKöprüçay'daki Balıkların Ölüm Nedeni, Hes İnşaatındaki ÇimentoManavgat - Serik arasında bulunan Köprülüçay'daki balık ölümlerinin nedeninin HES inşaatından suya boşaltılan çimento olduğu olduğu tespit edildi.
 • 11:37Caretta Carettalar İçin Işıkları Söndürün"Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, dünya üzerinde nesli tükenme tehdidiyle karşı karşıya olan caretta carettaların yumurtlama dönemine girdiklerini ve bu nedenle üreme alanlarındaki sahillerdeki ışıkların kapatılması gerektiğini belirtti.
 • 19:54Üniversite Öğrencisi Motosiklet Kazasında ÖldüÜniversite Öğrencisi Motosiklet Kazasında ÖldüKastamonu'nun Tosya ilçesi'nde otomobilin çarptığı motosikletin sürücüsü yaralanırken arkasında oturan üniversite öğrencisi arkadaşı 24 yaşındaki Semih Anbarcı yaşamını kaybetti.
 • 07:51Tekrar) Sanat İçin Rektör Yardımcılığı ve Dekanlık Görevinden VazgeçtiTekrar) Sanat İçin Rektör Yardımcılığı ve Dekanlık Görevinden VazgeçtiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Okul dışından detay Dilek Dadaylı Paktaş'ın atölyede çalışması Paktaş'ın açıklamaları Paktaş ile hocaları ve arkadaşları birlikte görüntüleri. Sanat için rektör yardımcılığı ve dekanlık görevinden vazgeçti Karabük Üniversitesindeki rektör yardımcılığı ve fen edebiyat fakültesinde dekanlık görevini sanat alanında eğitim alabilmek amacıyla bırakan 60 yaşındaki fizik profesörü Dilek Dadaylı Paktaş, Akdeniz Üniversitesinden ikincilikle Güzel Sanatlar Fakültesinden birincilikle mezun oldu Paktaş: "Artık heykeltıraşım. Bundan sonraki yaşamımda kendi atölyemde, heykel yaparak hayatımı geçireceğim" AYŞE YILDIZ - Sanat alanında lisans eğitimi almak için rektör yardımcılığı ve dekanlık görevini bırakan 60 yaşındaki fizik profesörü Dilek Dadaylı Paktaş, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden dereceyle mezun oldu.
 • 22:42Akdeniz Üniversitesinde Mezuniyet SevinciAkdeniz Üniversitesinde 11 bin öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.
 • 14:40Üniversiteliler Görme Engellilerle Expo 2016'da BuluştuAkdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu ile Tıp Fakültesi öğrencileri, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği öğrencileriyle EXPO 2016 Antalya'da buluştu.
 • 14:29Görme Engellilerle Expo 2016'da BuluştularGörme Engellilerle Expo 2016'da BuluştularAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu ve Tıp Fakültesi öğrencileri, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği görme engelli öğrencileriyle EXPO 2016 Antalya’da buluştu.
 • 11:29Sanat İçin Rektör Yardımcılığı ve Dekanlık Görevinden VazgeçtiSanat alanında lisans eğitimi almak için rektör yardımcılığı ve dekanlık görevini bırakan 60 yaşındaki fizik profesörü Dilek Dadaylı Paktaş, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden dereceyle mezun oldu.
 • 11:24Anne ve Kızı Birlikte Mezun OlduAkdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan 43 yaşındaki anne Sevim Kaynar ve 22 yaşındaki kızı Sevhan Kaynar, fakülteden birlikte mezun oldu.
 • 10:24Komando Eğitimini Aratmayan Doğa KampıKomando Eğitimini Aratmayan Doğa KampıAkdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencilerinin doğa sporları kampı, komando eğitimlerini aratmadı.
 • 13:05Yolcusunu Ezen Halk Otobüsü Şoförü Cinayetten YargılanıyorYolcusunu Ezen Halk Otobüsü Şoförü Cinayetten YargılanıyorAntalya'da yolcusu Mehmet Oktay Kurt'un kaza sonucu ölümüne neden olmaktan 6 yıl hapis istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılan özel halk otobüsü şoförü Gökhan Pusat'ın, yolcuyu ezerek öldürdüğü görüntüleri ortaya çıktı.
 • 12:04Beş Ayda 152 Kişiye Hayat VerdilerAkdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Araştırma Merkezinde son teknoloji kullanılarak beş ayda 130'u böbrek olmak üzere 152 nakil gerçekleştirildi.
 • 10:17Türk Profesörlerden Avrupa Romatoloji Kongresi'nde Büyük Başarı? -1Türk Profesörlerden Avrupa Romatoloji Kongresi'nde Büyük Başarı? -1Türk profesörlerden Avrupa Romatoloji Kongresi'nde büyük başarı?Doğal yumurta kabuğu zarının kireçlenme tedavisinde ağrı ve tutukluğu gidermeye yardımcı olduğu kanıtlandıBu yıl Londra'da 16'ıncısı düzenlenen Avrupa'nın en büyük Romatoloji Kongresi olan EULAR 2016'da, Türkiye'de 8 üniversite hastanesinde, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Nurten Eskiyurt koordinatörlüğünde, 186 hastada gerçekleştirilen bilimsel araştırma kabul gördü.
 • 10:15Türk Profesörlerden Avrupa Romatoloji Kongresi'nde Büyük BaşarıTürk Profesörlerden Avrupa Romatoloji Kongresi'nde Büyük BaşarıYani doğal yumurta kabuğu zarı ile ilgili çalışmayı 186 hasta ile yaptık. Ülkemizde ilk kez yapılan randomize, plasebo kontrolü, çift kör çalışmaydı.
 • 14:35Vali Karaloğlu'na Ziyaretler Devam EdiyorVali Karaloğlu'na Ziyaretler Devam EdiyorAntalya Valisi Münir Karaloğlu’na kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarından ‘Hoş geldiniz’ ziyaretleri devam ediyor.
 • 11:48Ramazan'da Sokak Hayvanları UnutulmadıAntalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Çarşısı’nda açılan stantta sokak hayvanları sahiplendiriliyor.
 • 11:18Hayvan Dostu Başkan Sokak Hayvanlarını SahiplendiriyorHayvan Dostu Başkan Sokak Hayvanlarını SahiplendiriyorAntalya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Çarşısı'nda stand açıp, sokak hayvanlarını sahiplendiriyor.
 • 17:31Başkan Acar'dan Başkan Acar'dan "Dünya Şiddet, İhmal ve Suistimal Farkındalık Günü" AçıklamasıAfyonkarahisar Dinar ilçe Belediye Başkanlığına seçildiği günden bu yana yaşlanma alanında yaptığı farklı girişimler ile 2015 yılında Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanlığına görevine de seçilen Saffet Acar 15 Haziran “Dünya Şiddet, İhmal ve Suistimal Farkındalık Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
 • 15:53Aü Turizm Fakültesi Öğrencileri Etkinlik Projelerini SunduAü Turizm Fakültesi Öğrencileri Etkinlik Projelerini SunduAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesi Seyahat ve Konaklama Bölümü son sınıf öğrencileri Animasyon dersi kapsamında gerçekleştirdikleri etkinlik projelerini sundu.
 • 11:57Antalya'da Ramazan Etkinlikeleri Devam EdiyorAntalya'da Ramazan Etkinlikeleri Devam EdiyorAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan Şenlikleri her akşam farklı etkinliklerle devam ediyor.
 • 11:01Alman Çift Tüm Organlarını BağışladıAlman Çift Tüm Organlarını BağışladıAntalya sevdalısı Alman 49 yaşındaki Sylvia Groenewald ile eşi 50 yaşındaki Paul Johannes Groenewald, tüm organlarının yanı sıra, bedenlerini kadavra olarak bağışladı.
 • 06:58Antalya-Çocuklar En Çok Para ve Pil YutuyorAntalya-Çocuklar En Çok Para ve Pil YutuyorAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği'nden Uzm. Dr. Meryem Keçeli, ev kazalarının çocuklarda ciddi rahatsızlıklara yol açabileceğini söyleyerek aileleri uyardı.
 • 02:04Trafik Kazası: 2 YaralıTrafik Kazası: 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kaza yerinden görüntü Yaralının sedyeye alınıp ambulansa bindirilmesi Ambulansların gidişi Antalya'da trafik kazası: 2 yaralı Antalya'da motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 00:21Antalya'da Trafik Kazası: 2 YaralıAntalya'da motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 16:40Kadın Öğretmene Sokak Ortasında Kadın Öğretmene Sokak Ortasında "Kaza" DayağıAntalya’da bir kadın öğretmen 2 buçuk yaşındaki kızının gözleri önünde trafik kazası nedeniyle dövüldü ve bıçaklanmak istendi.
 • 12:51Kadın Öğretmeni Yerde Sürükledi, Karnına Tekme Attı, Bıçakla SaldırdıKadın Öğretmeni Yerde Sürükledi, Karnına Tekme Attı, Bıçakla SaldırdıAntalya'da aracına çarpan gencin babası, öğretmen Ayşe Aydın'ı saçından tutup yerde sürükledi, karnına tekme attı, bıçakla saldırdı. Etraftaki insanlar ise olayı izlemekle yetindi.
 • 12:50Maddi Hasarlı Kazada Kadın Öğretmene SaldırıMaddi Hasarlı Kazada Kadın Öğretmene SaldırıAntalya'da öğretmen Ayşe Aydın'ın (31) kullandığı otomobil ile Ahmet Y. (19) yönetimindeki otomobil çarpıştı.
 • 11:4153. Uluslararası Troia Festivali"Ne Doğru53. Uluslararası Troia Festivali'nin afiş yarışması sonuçlandı.
 • 16:49Üniversite Öğrencilerinin Hazırladığı Park Projeleri Görücüye ÇıktıAkdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Benliay başkanlığında Kumluca Belediyesi'ne gelen Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri, Mavikent Mahallesi için hazırladıkları park projesinin sunumunu yaptı.
 • 06:54Rektörlük YarısıRektörlük YarısıTEMMUZ'da ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ, YTÜ'nün de aralarında bulunduğu19 üniversitede rektörlük seçimi yapılacak.
 • 21:06Kaş Öğrenciler Antik Kentte Kazı Yapmayı ÖğrendiKaş Öğrenciler Antik Kentte Kazı Yapmayı ÖğrendiÖğrenciler antik kentte kazı yapmayı öğrendiAntalya'nın Kaş İlçesi'nde anasınıfı ve ilkokul öğrencileri Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'ni gezdi, özel kum havuzunda kazı yapmayı öğrendi.
 • 14:05Antalya Bebek Ölümlerinde, Temmuz ve Ağustos Aylarına DikkatAntalya Bebek Ölümlerinde, Temmuz ve Ağustos Aylarına DikkatBebek ölümlerinde, temmuz ve ağustos aylarına dikkat*- ANTALYA Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı (ÇEKÖS) Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Dr. Seyda Akkaya, 2015 yılında Antalya'da 299 bebeğin hayatını kaybettiğini, en fazla ölümün ise temmuz ve ağustos aylarında yaşandığına dikkati çekti.
 • 13:39Türkiye Liselerarası Plaj Voleybolu ŞampiyonasıTürkiye Liselerarası Plaj Voleybolu Şampiyonası Antalya'da başladı.
 • 12:59Atb Gençlik, Köy Çocuklarına Tarımı AnlattıAtb Gençlik, Köy Çocuklarına Tarımı AnlattıAntalya Ticaret Borsası (ATB) Gençlik Gurubu, ilkokul öğrencilerine tarımı tanıtmak, sevdirmek, çocukların doğa bilincini ve tarıma olan ilgilerini arttırmak amacıyla "Tarım ve Çocuk Projesi"ni hayata geçirdi.
 • 20:184. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması4. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sinema sanatçısı Ediz Hun'un salona girmesi Ediz Hun'un konuşması Ödül töreninden görüntüler Antalya'da düzenlenen "4. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması"nda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.
 • 18:57Antalya Ediz Hun: Türkiye Zor ve Acılı Günlerden GeçiyorAntalya Ediz Hun: Türkiye Zor ve Acılı Günlerden GeçiyorEdiz Hun: Türkiye zor ve acılı günlerden geçiyorAntalya'da ilk, orta ve lise öğrencilerinin katılımına açık 4'üncü Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'ne katılan sanatçı Ediz Hun, Türkiye'nin zor ve acılı günlerden geçtiğini belirterek, "Bazıları için bugünler çok zor. Evlatlarımızı 20, 25 yaşında, henüz 18 yaşında kaybediyoruz" dedi.
 • 18:524. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması"Antalya'da düzenlenen "4. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması"nda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.