SON DAKİKA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Üniversitesi Haberleri

 • 16:55Antalya'daki CinayetAntalya'nın Konyaaltı ilçesinde önceki gün ayrı yaşadığı eşinin arkadaşını bıçakla öldüren, komşusunu yaralayan zanlı, Bartın'da yakalandı.
 • 12:46Mevlana Caddesi'nde Çalışmalar SürdürülüyorMuratpaşa Belediyesi tarafından, Mevlana Caddesi'nin ikinci etap projesinin ihalesi yapıldı.
 • 09:49Muratpaşa Mevlana Caddesi'nde Bina Cepheleri RenklenecekMuratpaşa Mevlana Caddesi'nde Bina Cepheleri RenklenecekAntalya'da yapılardaki görsel kirliliği gidermek ve kent estetiğini sağlamak amacıyla Muratpaşa Belediyesi’nce başlatılan çalışmanın 2. etabına geçildi.
 • 09:48Mevlana Caddesi İçin 2. İhale TamamMevlana Caddesi İçin 2. İhale TamamMuratpaşa Belediyesi’nce başlatılan Mevlana Caddesi Bina Cephe Düzenleme 2. etap çalışma ihale yapıldı.
 • 18:45Antalya'da 5 Dönümlük Orman Alanı YandıAntalya'da 5 Dönümlük Orman Alanı YandıAntalya’nın Konyaaltı ilçesi Akkuyu ve Siteler Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı.
 • 17:19Antalya'da Orman Yangını (1)Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı.
 • 16:13YÖK Genel Kurulu ToplantısıYükseköğretim Genel Kurulu toplantısında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi rektör adayları arasından sırasıyla Prof. Dr. Hasan Gönen, Prof. Dr. Adnan Şahin ve Prof. Dr. Hasan Tosun'un isimlerinin Cumhurbaşkanlığına sunulması kararlaştırıldı.
 • 16:08Antalya - Selçuklu Mirası Evdirhan, Kültür Merkezi OlacakAntalya - Selçuklu Mirası Evdirhan, Kültür Merkezi OlacakSelçuklu mirası Evdirhan, kültür merkezi olacak ANTALYA'nın Döşemealtı ilçesinde Selçuklular döneminden kalan Evdirhan, kazı ve restorasyon çalışmalarının ardından kültür merkezine dönüştürülecek.
 • 15:03Selçuklu Mirası Evdirhan Kazılarında Kadın EliSelçuklu Mirası Evdirhan Kazılarında Kadın EliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kazı çalışmasından görüntüler, - Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile röportaj, - Halime Şahin ile röportaj, Selçuklu mirası Evdirhan kazılarında kadın eli- Antalya'nın Döşemealtı ilçesindeki Anadolu Selçuklu Devleti dönemine ait Evdirhan'daki kazılarda çalışan işçilerin büyük bölümünü ev kadınları oluşturuyor - Döşemealtı Belediye Başkanı Genç: - "Alanda 32 işçi çalışıyor ve bunların 20'si ev hanımı. Kazı çalışmalarının 2-3 yıl sonra bitmesiyle Evdirhan'ı Antalya'ya kazandırmış olacağız" Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde Selçuklular döneminden kalan Evdirhan'ın gün ışığına çıkarılması çalışmalar sürerken kazılarda işçi olarak çalışan kadınlar da evlerine katkı sağlıyor.
 • 12:54Antalya'da Tarihi Kazılar Ev Kadınlarına EmanetAntalya'da Tarihi Kazılar Ev Kadınlarına EmanetAntalya’nın Döşemealtı İlçe Belediyesi tarafından restore edilen Evdir Hanı ev kadınların restorasyon çalışmalarıyla gün yüzüne çıkıyor.
 • 12:32Selçuklu Mirası Evdirhan Kazılarında Kadın EliAntalya'nın Döşemealtı ilçesinde Selçuklular döneminden kalan Evdirhan'ın gün ışığına çıkarılması çalışmalar sürerken kazılarda işçi olarak çalışan kadınlar da evlerine katkı sağlıyor.
 • 00:16Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kış Aylarında Vatandaşlarımız İşten Çıkarılmayacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Manavgat Turizm Fakültesinin temel atma töreni- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun havalimanında karşılanması- Tören alanında Baykal ile olan esprili konuşması- Tören alanındaki vatandaşlar- Hisarcıklıoğlu'nun konuşması- Baykal'ın konuşması- Çavuşoğlu'nun konuşması- Temel atılması Manavgat Turizm Fakültesinin temel atma töreni- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: -"Kış aylarında vatandaşlarımız işten çıkarılmayacak, ölü sezonda işletmecilerin üzerindeki yükü kaldıracağız"- CHP Antalya Milletvekili Baykal: -"Türkiye dünya turizminin öncüsüdür, dünyanın en önemli turizm ülkelerinin başındadır"- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Turizmin ülkeye kazandırdığını diğer hiçbir sektör kazandırmıyor" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, artık kış aylarında turizm sektöründe çalışan kişilerin sigortasını devletin karşılayacağını belirterek, "Kış aylarında vatandaşlarımız işten çıkarılmayacak, ölü sezonda işletmecilerin üzerindeki yükü kaldıracağız" dedi.
 • 23:20Manavgat'ta Turizm Fakültesi Temeli AtıldıManavgat'ta Turizm Fakültesi Temeli AtıldıAkdeniz Üniversitesi ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde turizm fakültesi temeli atıldı.
 • 23:11Hisarcıklıoğlu: İstihdam Sağlamave Cari Açığı Kapatmada Turizm Çok Önemli SektörHisarcıklıoğlu: İstihdam Sağlamave Cari Açığı Kapatmada Turizm Çok Önemli SektörTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcılıkloğlu, ülkede cari açığı kapatma ve istihdam sağlamada en önemli sektörlerden birinin turizm olduğunu söyledi.
 • 23:07Bakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili Diyalog (2)Bakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili Diyalog (2)Manavgat'ta TURİZM FAKÜLTESİ TEMELİ ATILDI Akdeniz Üniversitesi ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde turizm fakültesi temeli atıldı.
 • 21:44Manavgat Turizm Fakültesinin Temel Atma TöreniDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, artık kış aylarında turizm sektöründe çalışan kişilerin sigortasını devletin karşılayacağını belirterek, "Kış aylarında vatandaşlarımız işten çıkarılmayacak, ölü sezonda işletmecilerin üzerindeki yükü kaldıracağız" dedi.
 • 21:08Telekom Personeli Paydos'ta Kaza Geçirdi: 3 YaralıTelekom Personeli Paydos'ta Kaza Geçirdi: 3 YaralıKemer ilçesinden Antalya’daki evlerine gitmekte olan Türktelekom çalışanlarını taşıyan araç, ışıklı kavşakta minibüsle çarpıştı.
 • 20:58Matso Turizm Fakültesi'ne Görkemli Temel Atma TöreniMatso Turizm Fakültesi'ne Görkemli Temel Atma TöreniManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılacak olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin temel atma töreni, siyasilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 20:43Antalya - Bakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili DiyalogAntalya - Bakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili DiyalogBakan Çavuşoğlu ve Baykal arasında esprili diyalog Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Akdeniz Üniversitesi'nin (AÜ) işbirliğiyle Antalya'da AÜ Manavgat Turizm Fakültesi'nin temel atma töreninde CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.
 • 20:36Kemer'de Trafik Kazası: 4 YaralıKemer'de Trafik Kazası: 4 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Antalya'da trafik kazası- 4 yaralı- Olay yerinden detaylar- Kaza yapan araçların birinden detay- Antalya-Kemer Karayolundan detay Antalya'da trafik kazası: 4 yaralı Kemer ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 20:06Bakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili DiyalogBakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili Diyalog– MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Akdeniz Üniversitesi'nin (AÜ) işbirliğiyle Antalya'da AÜ Manavgat Turizm Fakültesi'nin temel atma töreninde CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.
 • 19:53Bakan Çavuşoğlu ile Baykal Arasında Mektup DiyaloğuBakan Çavuşoğlu ile Baykal Arasında Mektup DiyaloğuManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılarak Akdeniz Üniversitesi’ne devredilecek olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin temelinin atılacağı alana gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve CHP Eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal arasında mektup diyaloğu yaşandı.
 • 19:24Antalya'da Trafik Kazası: 4 YaralıKemer ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 13:07İzmir Enternasyonal Fuarı Kapılarını 84. Kez Açıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen 84. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), 28 Ağustos-6 Eylül 2015 tarihlerinde açılıyor.
 • 11:27Tübitak'tan Gözlemevi Projesine OnayTübitak'tan Gözlemevi Projesine OnayAdıyaman Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesinin ile birlikte yürüttüğü 'İkiz Çift Yıldızların Asas Sayımı' başlıklı 1001 projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) 'Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı' kapsamında kabul edildi.
 • 14:41Matso Turizm Fakültesi'nin Temeli AtılıyorMatso Turizm Fakültesi'nin Temeli AtılıyorManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılarak Akdeniz Üniversitesi’ne devredilecek olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin temeli atılıyor.
 • 13:21Meltem Çarşısı'na Öğrenci ve Alt Gelir Grubu AyarıMeltem mahallesinde bulunan Meltem Çarşısı’nın daha önce yapılan ihalesinin iptal sebebinin, sosyal ihtiyaçların karşılanması amacıyla oluşturulan şartnamenin iyi anlaşılmamasından kaynaklandığı, ikinci ihalenin de belediyenin şartlarını kabul eden aynı şirkette kaldığı bildirildi.
 • 12:45Prof.dr. Tufan: Prof.dr. Tufan: "Türkiye Sessiz ve Hızlı Bir Şekilde Yaşlanıyor"Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Türkiye’de yaşlı nüfusun 2023 yılında yüzde 18’lere ulaşacağını belirterek, “Yaşlılık hanelere ateş gibi düşmeden, şimdiden önlemleri alalım. Türkiye’deki en büyük sorun yaşlılık artış hızının iyi olarak algılanmamış olmasıdır” dedi.
 • 16:48Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Suiçmez, Salı Grubu'nda Expo'yu AnlattıExpo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Suiçmez, Salı Grubu'nda Expo'yu AnlattıSalı Grubu’nun bu haftaki konuğu EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez oldu.
 • 11:19KONGED Akademi Güçleniyor.KONGED Akademi Güçleniyor.Ziyaretten memnuniyetini ifade eden Türkkahraman gençlerle sosyal-devlet, sivil-toplum ve sosyoloji kavramları üzerine sohbet etti.
 • 10:40Alarm Zilleri Çalan Türk Aile Yapısı '4 Nesil Aile' SergisindeAkdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Fotoğraf Bölümü öğrencisi Evrim Eseryel, ‘4 Nesil Aile’ adıyla Türk aile kültürünün devamı ve ailenin kültürel neslin devamlılığı adına alarm zillerin çaldığını anlatan bir sergi açtı.
 • 10:15Yüz Nakli Olan Recep Sert, Baba Olmak İçin Gün SayıyorYüz Nakli Olan Recep Sert, Baba Olmak İçin Gün SayıyorEşinin 4 aylık hamile olduğunu söyleyen Recep Sert, 5 ay sonra baba olacağını belirterek "Şu anda dünyanın en mutlu insanları bizleriz." dedi.
 • 17:11Devrilen İş Makinesinin Operatörü ÖldüIsparta'nın Eğirdir ilçesinde kullandığı iş makinesi devrilen kişi, yaşamını yitirdi.
 • 16:20Matso Turizm Fakültesi'nin Temeli AtılacakManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, oda tarafından yaptırılacak MATSO Turizm Fakültesi'nin temelinin 27 Ağustos Perşembe günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılacağı törenle atılacağını bildirdi.
 • 15:59Kadın ve Demokrasi Derneği Elmalı Kampı Sona ErdiKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya İl Temsilciliğince Elmalı'da düzenlenen motivasyon kampı sona erdi.
 • 15:35Expo 2016'dan Sosyal Medya Atağı23 Nisan 2016'da açılacak EXPO 2016 Antalya için tanıtım çalışmaları hızlanarak devam ediyor. EXPO Gönüllüleri çalışmalara internet ve sosyal medya ayağında da destek verecek.
 • 15:35Matso Başkanı Boztaş'tan Temel Atma Töreni ÇağrısıMatso Başkanı Boztaş'tan Temel Atma Töreni ÇağrısıManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından YAPTIRILAN Manavgat MATSO turizm Fakültesi’nin temeli Perşembe günü atılacak.
 • 15:33Sürdürebilir Turizmin Temelleri Turizm Fakültesiyle AtılıyorSürdürebilir Turizmin Temelleri Turizm Fakültesiyle AtılıyorManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla 27 Ağustos'ta Manavgat MATSO Turizm Fakültesi'nin temeli atılacağını bildirdi.
 • 15:14İki Arkadaş Aynı Arabada Can Verdiİki Arkadaş Aynı Arabada Can Verdiİzmir'in Çiğli ilçesindeki trafik kazasında, aynı arabada bulunan iki arkadaş hayatını kaybetti.
 • 15:04Eğlence Dönüşü Kazada İki Genç Hayatını Kaybettiİzmir’in Çiğli ilçesinde, eğlenmek için dışarı çıkan iki kişinin içinde bulunduğu otomobil önce bir otomobile çarpıp savruldu sonra belediye otobüsüne arkadan çarptı.
 • 14:27Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Emrah Taşkın Dünya Evine GirdiÜlkü Ocakları Antalya İl Başkanı Emrah Taşkın Dünya Evine GirdiÜlkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın, hayatını gazeteci Mühübe Demirbaş ile birleştirdi.
 • 11:34Çift Kol Nakli Yapılan İşçi, Hayata Yeniden TutunduÇift Kol Nakli Yapılan İşçi, Hayata Yeniden Tutunduİş kazasında kollarını kaybeden Cihan Topal, yapılan çift kol nakliyle hayata yeniden tutundu.
 • 11:09Çift Kol Nakli Sayesinde Hayata Yeniden "Merhaba" DediAydın'da yaşayan ve iş kazasında kollarını kaybettikten 2 yıl sonra Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen çift kol nakli ile hayata tutunan 34 yaşındaki Cihan Topal, en çok çocuklarına sarılıp başlarını tekrar okşayabildiğine seviniyor.
 • 00:04Futbol: Spor Toto Süper LigStat: Akdeniz Üniversitesi Hakemler: Özkan Çeliker, Muhittin Gürses, Gökhan Memişoğlu Antalyaspor: Fornezzi, Lokman Gör, Celutska, Ömer Kandemir, Kvesic, Osman Çelik (Dk. 46 Emre Akbaba), Zeki Yıldırım, Kadir Bekmezci, Emrah Başsan (Dk. 62 Serdar Özkan), Lazarevic (Dk. 83 Mbilla), Eto'o Gençlerbirliği: Ferhat Kaplan, Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Atta, Latovlevici, Skulason, Dimitriadis, Spelmann (Dk. 80 Halil İbrahim Pehlivan), İrfan Can Kahveci, Tomic (Dk. 62 Uğur Çiftçi), El Kabir (Dk. 72 Berat Tosun) Goller: Dk. 36 El Kabir (Gençlerbirliği), Dk. 76 Lazarevic, Dk. 88 Mbilla, Dk. 90+2 Eto'o (Antalyaspor) Sarı Kartlar: Dk. 28 İrfan Can Kahveci, Dk. 53 Skulason, Dk. 65 Spelmann, Dk. 72 El Kabir, Dk. 89 Uğur Çiftçi, Dk. 89 Ahmet Oğuz, Dk. 90 Berat Tosun (Gençlerbirliği), Dk. 29 Lazarevic, Dk. 90 Mbilla (Antalyaspor) Spor Toto Süper Lig'in ikinci hafta maçında Antalyaspor, sahasında Gençlerbirliği'ni 3-1 yendi.
 • 23:55Antalyaspor - Gençlerbirliği: 3-1Spor Toto Süper Ligin ikinci haftasında Antalya'da oynanan maçta Antalyaspor 1-0 yenik duruma düştüğü maçtan 3-1'lik galibiyetle ayrıldı.
 • 23:45Eto'o Atıyor Antalya KazanıyorEto'o Atıyor Antalya KazanıyorAntalyaspor, sahasında Gençlerbirliği'ni 3-1 mağlup ederken Samuel Eto'o 1 gol attı.
 • 22:50Futbol: Spor Toto Süper LigStat: Akdeniz Üniversitesi Hakemler: Özkan Çeliker, Muhittin Gürses, Gökhan Memişoğlu Antalyaspor: Fornezzi, Lokman Gör, Celutska, Ömer Kandemir, Kvesic, Osman Çelik, Zeki Yıldırım, Kadir Bekmezci, Emrah Başsan, Lazarevic, Eto'o Gençlerbirliği: Ferhat Kaplan, Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Atta, Latovlevici, Skulason, Dimitriadis, Spelmann, İrfan Can Kahveci, Tomic, El Kabir Gol: Dk. 36 El Kabir (Gençlerbirliği) Sarı Kartlar: Dk. 28 İrfan Can Kahveci (Gençlerbirliği), Dk. 29 Lazarevic (Antalyaspor) Spor Toto Süper Lig'in ikinci hafta mücadelesinde Gençlerbirliği, deplasmanda Antalyaspor karşısında ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.
 • 22:39Spor Toto Süper LigSpor Toto Süper LigSpor Toto Süper Lig’in 2. haftasında Antalyaspor, sahasında Gençlerbirliği’ni ağırlıyor.
 • 16:25Kırgız Kadın 7'nci Kattan Ölüme AtladıKırgız Kadın 7'nci Kattan Ölüme AtladıAntalya'da Kırgızistan uyruklu 30 yaşındaki Nazgül Alybekova, girdiği bunalım sonucu kiracı olarak oturduğu apartmanın 7'nci katından atlayarak intihar etti.
 • 11:55Anadolu'da Konar Göçerliğin Son Temsilcileri: SarıkeçililerAnadolu'da Konar Göçerliğin Son Temsilcileri: SarıkeçililerTürkiye'de sosyal ve ekonomik şartların değişmesiyle yerleşik hayata geçen Yörüklerin kültürünün son temsilcileri Sarıkeçililer, varlıklarını sürdürmeye çalışıyor.