SON DAKİKA AKŞEHİR HABERLERİ

Son Dakika Akşehir Haberleri

 • 15:12 Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa hayata geçirilen ve çocukların ev ve odalara kapanmasının önüne geçmeyi amaçlayan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nin kapanış programı düzenlendi.
 • 14:43 Selçuk Üniversitesi Öğrencileri 430 Sedir Fidanı Dikti Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri ve öğretim görevlileri 430 adet sedir fidanını toprakla buluşturuldu.
 • 13:30 Akşehir'de Organik Tarım Kursu Açıldı Akşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Ilıcak ve Çakıllar mahallelerinde "Organik Tarım" kursu açıldı.
 • 13:24 Eski Cezaevinde Sergi Akşehir Belediyesi ve Akademik Kulübü işbirliği ile düzenlenen Cezaevi Gezisi ve Doğa Fotoğrafları sergisi, eski cezaevinde gerçekleştirildi.
 • 11:17 Piyan Koruma Altına Alındı Orman ve Su İşleri Bakanlığınca, sadece Akşehir ve Eber gölleri alt havzasında yaşayan, türü yok olma tehlikesi altında bulunan ve "baklagillerin kraliçesi" olarak adlandırılan piyan bitkisinin koruma altına alınması amacıyla eylem planı hazırlandı.
 • 13:48 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Konya'nın Sarayönü ilçesinde tören düzenlendi.
 • 17:24 Akşehir'de Müzeler Günü Kutlamaları Akşehir'de "18 Mayıs Müzeler Günü" düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.
 • 15:43 Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu" Temalı Yarışma Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu" temalı resim, öykü ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
 • 15:27 Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu Temalı Yarışmanın Ödülleri Verildi Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu Temalı Yarışmanın Ödülleri Verildi Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu” temalı şiir, öykü ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
 • 14:38 Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu Temalı Yarışmanın Ödülleri Verildi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Milli Egemenlik ve Çanakkale Ruhu temalı resim, öykü ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
 • 11:34 Engelliler Haftası Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezince Engelliler Haftası dolayısıyla fidan dikimi yapıldı.
 • 12:22 Akşehir'de Tarihi Sokakta Ev Yangını Akşehir'de Tarihi Sokakta Ev Yangını Konya’nın Akşehir ilçesinde tarihi evlerin bulunduğu sokaktaki bir evde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından diğer evlere sıçramadan söndürüldüYangın, tarihi evlerin bulunduğu Anıt Mahallesi Değirmen Sokak’taki evde çıktı.
 • 12:29 Belediye Birliklerine Başkan Akyürek Yeniden Seçildi Belediye Birliklerine Başkan Akyürek Yeniden Seçildi Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği ve Konya Belediyeler Birliği’nin 2016 yılı meclis toplantılarında başkanlığa yeniden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek seçildi.
 • 16:58 57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği'ne Doğru Akşehir ilçesinde "57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği"nde Nasreddin Hocanın hocalık görevini temsil edecek isim belli oldu.
 • 13:06 Kirazı Zirai Don Vurdu Kirazı Zirai Don Vurdu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kiraz bahçesinden görüntüler Kiraz ağaçlarından görüntü Belediye Başkanı Osman Acar'n konuşması Kiraz üreticisi Ahmet Arıkan'ın konuşması Kirazı zirai don vurdu Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde nisan ayında yaşanan zirai don nedeniyle kirazda yüzde 30'a varan rekolte kaybı bekleniyor Sultandağı Kiraz Kooperatifi Başkanı Acar: "Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 24-25 Nisan'da don olayı yaşandı.
 • 12:39 Dilipak'tan Kut-ül Amare'den Günümü Konulu Konferans Dilipak'tan Kut-ül Amare'den Günümü Konulu Konferans Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, Kut’ül Amare Zaferi yıldönümü münasebetiyle bir konferans düzenledi.
 • 11:41 Ülkenin En Önemli Kiraz Üretim Yerinde Don Nedeniyle Düşüş Bekleniyor Ülkenin En Önemli Kiraz Üretim Yerinde Don Nedeniyle Düşüş Bekleniyor Türkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyon'un Sultandağı ilçesinde geçen ay yaşanan zirai don nedeniyle rekoltede yüzde 30'a varan düşüş olabileceği öngörülüyor.
 • 11:12 Kirazı Zirai Don Vurdu Türkiye'nin önemli kiraz üretim ve ihracat merkezlerinden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde geçen ay yaşanan zirai don nedeniyle rekoltede yüzde 30'a varan düşüş olabileceği öngörülüyor.
 • 10:48 Bu Yıl Temsili Nasreddin Hoca Hüseyin Goncagül Bu Yıl Temsili Nasreddin Hoca Hüseyin Goncagül Konya’nın Akşehir ilçesinde, bu yıl düzenlenecek 57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği Temsili Nasreddin Hocalık görevini oyuncu ve sunucu Hüseyin Goncagül üstlenecek.
 • 10:39 Sevgi Evleri Çocuklarının Fayton Sefası Sevgi Evleri Çocuklarının Fayton Sefası Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara bir sürpriz yaparak ilçede faaliyete başlayan faytonlarla onlara bir şehir turu yaptırdı.
 • 17:58 Başkan Akkaya Hemşirelerin Gününü Kutladı Başkan Akkaya Hemşirelerin Gününü Kutladı Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, Hemşireler Günü münasebetiyle Akşehir Devlet Hastanesi’ne giderek burada görev yapan hemşirelerin gününü kutladı.
 • 12:58 Engelli Furkan'ın Dileği Yerine Getirildi Tuzlukçu Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinden Furkan Öncü'nün, Engelliler Haftası nedeniyle Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin'e dikmesi için gönderdiği fidan toprakla buluşturuldu.
 • 18:09 Kazada Hayatını Kaybeden Çiftin Cenazesi, Yunak İlçesinde Defnedildi Kazada Hayatını Kaybeden Çiftin Cenazesi, Yunak İlçesinde Defnedildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kazada hayatını kaybeden ailenin evi Cenazelerin taşınması Kazada hayatını kaybeden Güllü Başoğlu'nun abisi Cenaze namazı Konya'da çarpışan iki aracın yanması Kazada hayatını kaybeden çiftin cenazesi, Yunak ilçesinde defnedildi Çiftin hastane dönüşünde kaza yaptığı öğrenildi Konya'nın Akşehir ilçesinde çarpışan minibüs ile otomobilin yanması sonucu ölen 2 kişinin cenazesi, Yunak ilçesinde toprağa verildi.
 • 15:35 Konya'da Çarpışan İki Aracın Yanması Konya'nın Akşehir ilçesinde çarpışan minibüs ile otomobilin yanması sonucu ölen 2 kişinin cenazesi, Yunak ilçesinde toprağa verildi.
 • 15:16 Konya'da Üç Alt Bölgenin Nazım İmar Planı Askıya Çıktı Konya'da Üç Alt Bölgenin Nazım İmar Planı Askıya Çıktı Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tüm ilçeleriyle geleceğinin planlandığı 2043 yılını hedef alan 1/100.000 ölçekli Konya İli Çevre Düzeni Planı çalışmalarının bir sonraki adımı olan 1/25.000 ölçekli Alt Bölge Nazım İmar Planlama çalışmalarını başlattı.
 • 14:53 Kazada Yanarak Ölen Karı-koca Toprağa Verildi Kazada Yanarak Ölen Karı-koca Toprağa Verildi Konya’nın Akşehir ilçesi yakınlarında minibüsle otomobilin çarpışmasıyla çıkan yangında otomobilde yanarak ölen karı koca toprağa verildi.
 • 11:10 Yazar İlbak ve Çakır Öğrencilerle Buluştu Yazar İlbak ve Çakır Öğrencilerle Buluştu Konya’nın Akşehir ilçesinde ‘Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor’ projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerle öğrenciler ile yazar buluşmaları sürüyor.
 • 09:51 Akşehir'de Trafik Haftası Etkinlikleri Akşehir'de Trafik Haftası Etkinlikleri Konya’nın Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 7-15 Mayıs Karayolu Trafik Haftası nedeni ile etkinlik düzenlendi.
 • 08:07 Minibüsle Çarpışan Otomobil Alev Aldı; Karı Koca Yanarak Can Verdi Minibüsle Çarpışan Otomobil Alev Aldı; Karı Koca Yanarak Can Verdi Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde minibüsle çarpışan LPG'li otomobilin belirlenemeyen nedenle alev alması üzerine, otomobildeki evli çift yanarak can verdi.
 • 19:21 Konya'da Çarpışan İki Araç Yandı: 2 Ölü, 1 Yaralı Konya'da Çarpışan İki Araç Yandı: 2 Ölü, 1 Yaralı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Konya'da çarpışan iki araç yandı: 2 ölü, 1 yaralı Kaza yerinden genel görüntü ve detay Araçların görüntüsü Jandarma ekiplerinin çalışması Konya'da çarpışan iki araç yandı: 2 ölü, 1 yaralı Konya'nın Akşehir ilçesinde çarpışan minibüs ile otomobilin yanması sonucu, 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 18:57 Konya'da Çarpışan İki Aracın Yanması Konya'nın Akşehir ilçesinde çarpışan minibüs ile otomobilin yanması sonucu ölen 2 kişinin kimliği tespit edildi.
 • 18:39 Kazada Ölenlerin Kimlikleri Belirlendi Konya’nın Akşehir ilçesinde minibüsle otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, otomobilde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 kişinin kimlikleri belirlendi.
 • 18:07 Çarpışan Minibüs ile Otomobil Yandı: 2 Ölü, 1 Yaralı Çarpışan Minibüs ile Otomobil Yandı: 2 Ölü, 1 Yaralı Konya’nın Akşehir ilçesinde minibüsle otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, otomobilde bulunan 2 kişi çıkan yangın sonrası feci şekilde hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.
 • 17:27 Konya'da Çarpışan İki Araç Yandı: 2 Ölü, 1 Yaralı Konya'nın Akşehir ilçesinde çarpışan minibüs ile otomobilin yanması sonucu, 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 13:31 Salihli Devlet Hastanesine Kardiyoloji Uzmanı Atandı Salihli Devlet Hastanesine Kardiyoloji Uzmanı Atandı Salihli Devlet Hastanesi’ne atanan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Uğur Taşkın göreve başladı.
 • 12:14 Adana'daki Cinayet Davası Adana'da, amcasının katil zanlısının babasını cezaevi önünde öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 17:57 Akşehir Belediyesi'nden Hıdrellez Etkinliği Akşehir Belediyesi'nden Hıdrellez Etkinliği Konya’nın Akşehir İlçe elediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez etkinlikleri bu yıl da geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 17:45 Başkan Akkaya'dan Annelere Çiçek Başkan Akkaya'dan Annelere Çiçek Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, Anneler Günü münasebetiyle ilçe genelinde kurulan pazarları, parkları ve huzurevini ziyaret ederek buradaki hanımları ve şehit annelerini ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.
 • 17:00 Başkan Akkaya Liseli Öğrencilerle Buluştu Başkan Akkaya Liseli Öğrencilerle Buluştu Konya’nın Akşehir ilçesindeki Özel Akşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, hayata ve geleceğe hazırladığı öğrencileri için geleneksel hale getirdiği kariyer seminerleri devam ediyor.
 • 10:06 Konya'da Kültür Sanat Konya Büyükşehir Belediyesi, "Dem Bu Demdir" adlı oyunu izleyiciyle buluşturacak.
 • 15:28 Akşehir'deki Doğalgaz Çalışmaları AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir'de sürdürülen doğalgaz çalışmalarını inceledi.
 • 12:33 Akşehir'de Doğalgaz Çalışmaları Devam Ediyor Akşehir'de Doğalgaz Çalışmaları Devam Ediyor Konya’nın Akşehir ilçesinde ENERJA şirketi Doğalgaz Dağıtım Hattı inşaatı çalışmalarına devam ediyor.
 • 22:31 Mevlana'nın Konya'ya Gelişinin 788. Yıl Dönümü Kutlanıyor Mevlana'nın Konya'ya Gelişinin 788. Yıl Dönümü Kutlanıyor Konya Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana ve ailesinin Konya'ya gelişinin 788. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor.
 • 17:05 Akşehir'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı Konya’nın Akşehir ilçesindeki trafik kazasında, 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 17:05 Akşehir'de Fayton Seferleri Hizmete Başladı Akşehir'de Fayton Seferleri Hizmete Başladı Konya’nın Akşehir ilçesinde Kaymakamlık ve Belediyenin de katkılarıyla özel bir müteşebbis tarafından fayton seferleri başlatıldı.
 • 16:02 Akşehir'de Yazarlar Öğrencilerle Buluştu Konya’nın Akşehir ilçesinde, “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” ismiyle düzenlenen proje kapsamında Yazar Serkan Şengül ve Şiirsel Taş öğrencilerle buluştu.
 • 11:09 Akşehir'de Bilim Fuarı Açıldı Akşehir Anadolu Lisesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.
 • 09:40 Akşehir Anadolu Lisesi'nden Bilim Fuarı Akşehir Anadolu Lisesi'nden Bilim Fuarı Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘’Eğitim’de İş Birliği Protokolü’’ kapsamında Türkiye’de bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenen program gereği bu dönemdeki ilk TÜBİTAK Bilim Fuarı Akşehir Anadolu Lisesi’nde açıldı.
 • 16:56 Yazar Necati Demirci Akşehirli Öğrencilerle Buluştu Yazar Necati Demirci Akşehirli Öğrencilerle Buluştu Konya’nın Akşehir ilçesinde, “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projesi kapsamında Yazar Necati Demirci öğrencilerle buluştu.
 • 16:45 Akşehir Tarihi Arasta Çarşısı Eski Görkemine Kavuşuyor Akşehir Tarihi Arasta Çarşısı Eski Görkemine Kavuşuyor Konya Büyükşehir Belediyesi ve Akşehir Belediyesi işbirliği ile sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmalarına başlanılan asırlık Arasta Çarşısı’ndaki çalışmalar hızla devam ediyor.