SON DAKİKA AKŞEHİR HABERLERİ

Son Dakika Akşehir Haberleri

17:51
Yıkılan Duvarın Altında Kaldı Yıkılan duvarın altında kaldı- Konya'da metruk bir evin yıkılan duvarının altında kalan kişi, yaşamını yitirdi Akşehir ilçesinde bir kişi, metruk bir evin yıkılan duvarının altında kalması sonucu hayatını kaybetti.
Yıkılan Duvarın Altında Kaldı
16:44
Rüzgarın Yıktığı Duvarın Altında Kalan İşçi Öldü Konya'nın Akşehir İlçesi'nde 3 metre yüksekliğindeki kullanılmayan bina duvarının rüzgarın şiddeti ile üzerine yıkılması sonucu ağır yaralanan 43 yaşındaki Ramazan Ekici, kaldırıldığı hastanede öldü.
Rüzgarın Yıktığı Duvarın Altında Kalan İşçi Öldü
15:27
Rüzgarın Yıktığı Duvarın Altında Kalan Adam Öldü Konya’nın Akşehir ilçesinde, bir evi çevreleyen duvarın altında sigara içen Ramazan Ekici, şiddetli rüzgar nedeniyle yıkılan duvarın altında kalarak hayatını kaybetti.
Rüzgarın Yıktığı Duvarın Altında Kalan Adam Öldü
13:14
Yıkılan Duvarın Altında Kaldı Konya'da metruk bir evin yıkılan duvarının altında kalan kişi, yaşamını yitirdi.
12:28
Mavi Bisiklet, Akşehir'de Start Alıyor Yönetmen Ümit Köreken’in ilk uzun metrajlı filmi ‘Mavi Bisiklet’in çekimleri Akşehir’de start alıyor.
Mavi Bisiklet, Akşehir'de Start Alıyor
19:49
Akşehir - Bakanlık Destekli ?mavi Bisiklet? Çocuk Filmi Akşehir?de Çekilecek Bakanlık destekli 'Mavi Bisiklet' çocuk filmi Akşehir'de çekilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve yönetmenliğini Ümit Köreken'ın yaptığı 'Mavi Bisiklet' isimli çocuk filmi Konya'nın Akşehir İlçesi'nde çekilecek.
Akşehir - Bakanlık Destekli ?mavi Bisiklet? Çocuk Filmi Akşehir?de Çekilecek
17:20
Bakanlık Destekli 'Mavi Bisiklet' Çocuk Filmi Akşehir'de Çekilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve yönetmenliğini Ümit Köreken'ın yaptığı 'Mavi Bisiklet' isimli çocuk filmi Konya'nın Akşehir İlçesi'nde çekilecek.
Bakanlık Destekli 'Mavi Bisiklet' Çocuk Filmi Akşehir'de Çekilecek
13:59
Mavi Bisiklet Filminin Çekimleri Akşehir'de Başlıyor Türk-Alman ortak yapımı olan ve Türkiye’nin ilk çocuk filmlerinden biri olma özelliğini taşıyan Yönetmen Ümit Köreken’in ilk uzun metraj sinema filmi “Mavi Bisiklet”in çekimlerine bu hafta Konya’nın Akşehir ilçesinde başlanıyor.
Mavi Bisiklet Filminin Çekimleri Akşehir'de Başlıyor
16:08
AK Parti Akşehir Mahalle Temsilcileri ile Buluştu AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı Yönetimi, partilerinin mahalle temsilcileri ile istişare toplantısı yaptı.
AK Parti Akşehir Mahalle Temsilcileri ile Buluştu
18:12
Akşehir'de Tarık Buğra'yı Anma Etkinlikleri Türk edebiyatının önemli yazarlarından bir olan ve ‘Küçük Ağa’ başta olmak birçok önemli romanın yazarı Akşehirli ünlü yazar Tarık Buğra’nın vefatının 21. yılı dolayısıyla Akşehir’de düzenlenecek etkinliklerin tanıtım programı yapıldı.
Akşehir'de Tarık Buğra'yı Anma Etkinlikleri
17:53
Akşehir'de Teog Birincilerine Altın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında soruların tamamını yanıtlayan 8 öğrenci Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin ile Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından ödüllendirildi.
Akşehir'de Teog Birincilerine Altın
10:47
Akşehir'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı Konya’nın Akşehir ilçesinde virajı alamayan otomobilin bir evin duvarına ardından park halindeki araca çarpmasıyla 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.
10:33
Konya'da Otomobil Evin Duvarına Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı Konya'nın Akşehir ilçesinde otomobilin yol kenarındaki evin duvarına çarpması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
17:54
Mehir Vakfı Başkanı Köse Faaliyetleri Değerlendirdi Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Saffet Köse, Mehir Vakfı’nın 2014 yılını ve 2015 yılı projelerini değerlendirdi.
Mehir Vakfı Başkanı Köse Faaliyetleri Değerlendirdi
16:12
Akşehir'de Yangın Panik Yarattı Konya'nın Akşehir ilçesinde bir inşaatta çıkan yangın, korku ve paniğe neden oldu.
15:44
Telefon Dolandırıcısı Suç Üstü Yakalandı Konya’nın Akşehir ilçesinde telefonla aradığı yaşlı adama kendini polis olarak tanıtan şahıs, polisin yaşlı adamla yaptığı işbirliği sonrası isterken suçüstü yakalandı.
Telefon Dolandırıcısı Suç Üstü Yakalandı
12:18
YÖK Genel Kurulu Toplantısı YÖK, 2 vakıf üniversitesine rektör atanması için olumlu görüş bildirdi, 54 fakülteye de dekan ataması yaptı.
16:33
Medeniyet Okulu Tiyatrosu'na Büyük İlgi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Medeniyet Okulu Projesi” kapsamında Akşehir Belediyesi’nin de katkıları ile Cömertlik ve Paylaşma konularının işlendiği tiyatro gösterisi Akşehirli öğrencilerle buluştu.
Medeniyet Okulu Tiyatrosu'na Büyük İlgi
14:45
Akşehir Emıtt'te Tanıtılacak Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na, Akşehir Belediyesi ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ortak açtıkları bir stantla katılıyor.
Akşehir Emıtt'te Tanıtılacak
11:47
SÜ Akşehir'de Yüksek Lisans Eğitimi Verecek SÜ ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası arasında oda üyelerinin yüksek lisans eğitimine imkan tanıyacak "Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı.
SÜ Akşehir'de Yüksek Lisans Eğitimi Verecek
18:09
Akşehir - Yaşlı Kadını Dolandıran 2 Kişi Yakalandı Yaşlı kadını dolandıran 2 kişi yakalandı Konya'nın Akşehir İlçesi'nde 72 yaşındaki Menekşe K.'nin telefonla arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi tarafından 31 bin 500 lira değerindeki altın ile 13 bin 500 lirası dolandırıldı.
Akşehir - Yaşlı Kadını Dolandıran 2 Kişi Yakalandı
17:54
Konya'da Telefonla Dolandırıcılık İddiası Telefonla aradığı yaşlı kadını, kendisini polis olarak tanıtıp 16 bilezik ve 13 bin 500 lirasını aldığı iddia edilen şüpheli yakalandı.
17:34
Akşehir'de Telefon Dolandırıcıları Yakalandı Konya’nın Akşehir ilçesinde telefonla kendisini polis olarak tanıttığı yaşlı bir kadının 16 burma bilezik ve 13 bin 500 TL’sini çaldıkları iddia edilen 2 kişi, bir takside dolandırdığı altın ve paralarla yakalandı.
Akşehir'de Telefon Dolandırıcıları Yakalandı
17:22
Akşehir'de 2014 Yılında Toplam 369 Yangına Müdahale Edildi Konya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı Akşehir İtfaiye Merkezi’nin 1 Ocak 2014 ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasındaki bir yıllık yangın verilerine göre 2014 yılı içerisinde Akşehir’de toplam 369 adet yangına müdahale edildi.
Akşehir'de 2014 Yılında Toplam 369 Yangına Müdahale Edildi
17:09
Başarılı Takımdan Başkan Akkaya'ya Ziyaret Konya’da yapılan müsabakalarda bölge birincisi olan Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Kız Hentbol Takımı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı ziyaret etti.
Başarılı Takımdan Başkan Akkaya'ya Ziyaret
14:52
40 Bin Öğrenciye Değerler Eğitimi Semineri Konya Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 40 bin ilkokul ve ortaokul öğrencisine yönelik eğitim seminerleri düzenliyor.
40 Bin Öğrenciye Değerler Eğitimi Semineri
13:45
40 Bin Öğrenciye Değerler Eğitimi Semineri Konya Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 40 bin ilkokul ve ortaokul öğrencisine yönelik eğitim seminerleri düzenliyor.
13:45
Komek'te Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerinde yeni dönem kayıtlarının 19 30 Ocak tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.
19:29
Bakan Elvan: "Ankara-Konya Güzergahında 300 Kilometre Hız Yapan Trenimiz Şubat'ta Devreye Girecek" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Konya'da- Bakan Elvan: "Eğer ulaşım ve erişim alanında tıkanan damarları açmışsanız, iliniz daha kolay ulaşılabilir, daha kolay erişilebilir bir yapıya kavuşmuşsa, o zaman önemli bir alt yapıya sahipsiniz demektir" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Eğer ulaşım ve erişim alanında tıkanan damarları açmışsanız, iliniz daha kolay ulaşılabilir, daha kolay erişilebilir bir yapıya kavuşmuşsa, o zaman önemli bir altyapıya
Bakan Elvan: 'Ankara-Konya Güzergahında 300 Kilometre Hız Yapan Trenimiz Şubat'ta Devreye Girecek'
18:49
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Konya'da Bakan Elvan: "Eğer ulaşım ve erişim alanında tıkanan damarları açmışsanız, iliniz daha kolay ulaşılabilir, daha kolay erişilebilir bir yapıya kavuşmuşsa, o zaman önemli bir alt yapıya sahipsiniz demektir"
17:47
Başkan Akkaya Muhtarlarla Buluştu Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, düzenlediği bir toplantıyla ilçenin 55 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.
Başkan Akkaya Muhtarlarla Buluştu
15:57
Van CHP'li Öğüt Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parti çalışmalarına katılmak üzere geldiği Van'da, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu anlattı.
Van CHP'li Öğüt Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan
14:02
CHP'li Öğüt: Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parti çalışmalarına katılmak üzere geldiği Van'da, "Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt soyundan gelen bir seyyittir." dedi.
CHP'li Öğüt: Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan
10:31
Akşehir'de Yerel Yönetimleri Güçlendirme Toplantısı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın, "Güçlü KOP için Güçlü Yerel Yönetimler" sloganıyla düzenlediği Yerel Yönetimleri Güçlendirme toplantıların bir yenisi Akşehir ilçesinde gerçekleştirildi.
Akşehir'de Yerel Yönetimleri Güçlendirme Toplantısı
16:28
Yolcu Otobüsü Devrildi: 1 Ölü, 20 Yaralı Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 4'ü ağır 20 kişi yaralandı.
Yolcu Otobüsü Devrildi: 1 Ölü, 20 Yaralı
15:02
Yolcu Otobüsü Devrildi: 21 Yaralı (2) 1 YOLCU ÖLDÜ Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'ne bağlı Çamözü Köyü yakınlarında kar yağışının etkisiyle kayganlaşan yolda devrilen otobüste yaralanarak Sultandağı Devlet Hastanesi'ne götürülen 34 yaşındaki Halit Albayrak ile 81 yaşındaki Sabriye Ozan, durumları ağırlaşınca Afyon Kocatepe Üniversitesi Hastanesi'ne, Akşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi gören 25 yaşındaki Mine Ölmez de Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Yolcu Otobüsü Devrildi: 21 Yaralı (2)
09:53
Afyonkarahisar'da Yolcu Otobüsü Devrildi: 21 Yaralı Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesi yakınlarında yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 21 kişi yaralandı.
Afyonkarahisar'da Yolcu Otobüsü Devrildi: 21 Yaralı
18:25
Akşehir'de Öğrencilerden Kuşlara Yem Akşehir'de öğrenciler, yoğun kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için doğaya yem bıraktı.
17:02
Huzurevi Sakinleri Kavuk Sende ile Coştu Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen “Kavuk Sende Kış Sohbetleri”nin son durağı Akşehir Nasreddin Hoca Huzurevi oldu.
Huzurevi Sakinleri Kavuk Sende ile Coştu
11:28
Şehir Merkezinden Toplanan Karlar, Derelerle Akşehir Gölü'ne Aktarılıyor Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı Konya Akşehir’de, cadde ve sokaklardan toplanan karlar, dereler vasıtasıyla kuruyan Akşehir Gölü'ne aktarılıyor.
18:29
Akşehir'de Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, üç gün boyunca etkili olan ve bölgede 52 yılın en yoğun kar yağışı sonrası, ilçede karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Akşehir'de Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
14:00
Yolda Kalanlara Akşehir Belediyesi Sahip Çıktı Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kalan vatandaşları otel ve pansiyonlara yerleştirdi.
Yolda Kalanlara Akşehir Belediyesi Sahip Çıktı
12:43
3 Gündür Bekleyen Nakliyecilerden Tepki Konya- Afyonkarahisar karayolunun yoğun kar yağışı nedeniyle kamyon ve çekici türü araçlara kapalı olması nedeniyle, Akşehir'deki tesislerde bekleyen yaklaşık 150 nakliyeci, bu duruma tepki gösterdi.
3 Gündür Bekleyen Nakliyecilerden Tepki
09:36
Alaşehir'den 2014'te 280 Milyon Liralık Üzüm İhracatı Alaşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tarık Memiş, ilçeden geçen yıl gerçekleşen yaş üzüm ihracatının önceki yıla oranla yüzde 29 arttığını ve yaklaşık 280 milyon dolar gelir sağlandığını söyledi.
Alaşehir'den 2014'te 280 Milyon Liralık Üzüm İhracatı
18:26
Afyonkarahisar Emirdağ'da Kar Geçit Vermiyor Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi'nde hafta başından itibaren etkili olan yoğun kar yağışı yerini tipiye bıraktı.
Afyonkarahisar Emirdağ'da Kar Geçit Vermiyor
17:23
Afyonkarahisar'da Ulaşıma Kar Engeli (3) Emirdağ'da KAR GEÇİT VERMİYOR Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi'nde hafta başından itibaren etkili olan yoğun kar yağışı yerini tipiye bıraktı.
Afyonkarahisar'da Ulaşıma Kar Engeli (3)
17:18
Türkiye "Kar"ın Esiri Oldu, Yolları Kapandı Yoğun kar ve tipini nedeniyle Konya'yı Ankara, Antalya, Afyonkarahisar, Isparta ve Aksaray'a bağlayan yollar kapandı.
Türkiye 'Kar'ın Esiri Oldu, Yolları Kapandı
16:27
Yazarlar "Dünyanın Ortası"Nda Buluştu Türkiye'nin birçok yerinden yazar, Nasrettin Hoca ile özdeşleşen, "dünyanın ortası" olarak nitelendirilen Akşehir'de öğrencilerle bir araya geldi Çocuk edebiyatı yazarı Yalvaç Ural: "Çocukların kitaba susamışlığına bizlerin katkısı olması ve bunun için de Akşehir'in kucağını açması bizleri çok.
14:24
Kar Yağışı ve Tipi Yurtta kış- Yoğun kar ve tipini nedeniyle Konya'yı Ankara, Antalya, Afyonkarahisar, Isparta ve Aksaray'a bağlayan yollar kapandı- Yolların yeniden trafiğe açılabilmesi için çalışmalar yoğun şekilde sürüyor Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Konya'nın Ankara, Antalya, Afyonkarahisar, Isparta ve Aksaray ile karayolu ulaşımı kesildi.
Kar Yağışı ve Tipi
13:01
Konya'da Ulaşıma Kar ve Fırtına Engeli Konya’da, kar yağışı nedeniyle birçok yol ulaşıma kapanırken okullar 8 ocak perşembe günü de tatil edildi.
Konya'da Ulaşıma Kar ve Fırtına Engeli
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 06:09:53. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AKŞEHİR HABERLERİ
[Hata Bildir]