SON DAKİKA AKŞEHİR HABERLERİ

Son Dakika Akşehir Haberleri

 • 13:34Akşehir İkinci Kültür Merkezine KavuşuyorAkşehir İkinci Kültür Merkezine KavuşuyorKonya’nın Akşehir İlçesine, Akşehir Belediye Fidanlığı içerisine yapılan ikinci Kültür Merkezi’nin inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindi.
 • 14:06Baloğlu ve Akkaya Restorasyon Çalışmalarını İncelediBaloğlu ve Akkaya Restorasyon Çalışmalarını İncelediAK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ile Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Akşehir’de Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nce restorasyon çalışmaları yapılan tarihi mekanları ziyaret etti.
 • 12:31Akşehir'de Tarihi Maç Yeniden CanlandırıldıAkşehir'de Tarihi Maç Yeniden CanlandırıldıKonya’nın Akşehir ilçesinde Onur Günü kutlamaları kapsamında Akşehir Nasreddin Hoca Stadyum’unda bir futbol karşılaşması düzenlendi.
 • 18:57AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı 46. Danışma Meclisi GerçekleştirildiAK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı 46. Danışma Meclisi GerçekleştirildiKonya’nın Akşehir ilçesinde, AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı 46. Danışma Meclisi yoğun katılımla gerçekleştirildi.
 • 16:44Akşehir Onur Günü KutlandıMilli Mücadelede Batı Cephesi Karargahı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Akşehir'de; taarruz hazırlıklarının sona ererek, karargahın taşındığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen Akşehir Onur Günü etkinlikleri bu yıl da coşkuyla kutlandı.
 • 15:04Akşehir Onur Günü'nü KutladıAkşehir Onur Günü'nü KutladıMilli Mücadelede Batı Cephesi Karargahı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Konya’nın Akşehir ilçesinde, taarruz hazırlıklarının sona ererek, karargahın taşındığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen “Akşehir Onur Günü” etkinlikleri bu yıl da coşkuyla kutlandı.
 • 11:17Atatürk'ün Konakladığı Karargah Ziyaretçilerini BekliyorKurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası Büyük Taarruz öncesinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının konakladığı Afyonkarahisar'daki "Büyük Taarruz Karargahı" ziyaretçilerini bekliyor.
 • 17:23Akşehir Belediyesi 12. Geleneksel Sünnet Şöleni YapıldıAkşehir Belediyesi 12. Geleneksel Sünnet Şöleni YapıldıKonya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Geleneksel Sünnet Şöleni’nde 127 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.
 • 17:10İbrahim Köksal Sungurlu Müftülüğü'ne Atandıİbrahim Köksal Sungurlu Müftülüğü'ne AtandıSungurlu ilçe Müftüsü İdris Özarslan’ın Tokat’ın Zile İlçesi’ne atanmasının ardından Sungurlu Müftülüğü’ne Mersin’in Mut İlçe Müftüsü İbrahim Köksal atandı.
 • 12:34Akşehir'de Doğalgaz Dağıtımı ProjesiAkşehir'de doğalgaz dağıtım projesi görüşüldü.
 • 10:16Akşehir'de Doğal Gaz Dağıtımı Projesinde Son Aşamaya GelindiAkşehir'de Doğal Gaz Dağıtımı Projesinde Son Aşamaya GelindiKonya’nın Akşehir İlçesinde doğal gaz dağıtım projesinde son aşamaya gelindi.
 • 13:59Türkiye'ye Örnek Yaz Okulu Final Gecesi ile Sona ErecekKOMEK bünyesinde açtığı Yaz Okulu, Dinimiz ve Değerlerimiz, Sanat ve Spor modülleri, yarışmaları, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ile Türkiye'ye örnek oldu.
 • 11:05Somalili Öğrencilerden Müftü Özdemir'e Veda ZiyaretiAkşehir Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören Somalili 15 öğrenci, tayini Eskişehir'e çıkan İlçe Müftüsü Karabey Özdemir'e veda ziyaretinde bulundu.
 • 17:51Akşehir'de Komek Öğrencilerinin Sinema KeyfiAkşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Yaz Okulu'nda eğitim alan öğrencilere, sinema keyfi yaşattı Akşehir Kültür Merkezi'nde sabah saat 10.00'da erkek öğrencilere, öğleden sonrada saat 14.30'da kız öğrencilere yapılan sinema gösteriminde öğrenciler kendileri için sunulan çizgi sinema ile keyifli dakikalar yaşadı.
 • 17:21Başkan Akkaya'dan Komek Öğrencilerine Sinema HediyesiBaşkan Akkaya'dan Komek Öğrencilerine Sinema HediyesiKonya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Yaz Okulu’nda eğitim alan öğrencilere kursların sona ermesinin yaklaşması nedeniyle bir hediye vererek öğrencilere sinema keyfi yaşattı.
 • 16:26Müftü Özdemir'den Başkan Akkaya'ya Veda ZiyaretiMüftü Özdemir'den Başkan Akkaya'ya Veda ZiyaretiEskişehir’in Sivrihisar İlçe Müftülüğü’ne atanan Akşehir İlçe Müftüsü Karabey Özdemir, veda ziyaretleri kapsamında Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.
 • 12:44Kalp Krizi Uyarı Paylaşımından 6 Gün Sonra Kalp Krizinden ÖldüKalp Krizi Uyarı Paylaşımından 6 Gün Sonra Kalp Krizinden ÖldüKonya'da Ahmet Gümüşok, Facebook'ta kalp krizi geçirenlerin yapması gerekenlerle ilgili bir yazı paylaştıktan 6 gün sonra, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
 • 15:20Xc Open Yamaç Paraşütü Şampiyonası Sona ErdiXc Open Yamaç Paraşütü Şampiyonası Sona ErdiKonya’nın Akşehir ilçesinde düzenlenen Akşehir XC Open Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışması ödül töreni ile sona erdi.
 • 14:35Mal Müdürü Başkan'dan Kaymakam Sezgin'e Veda ZiyaretiMal Müdürü Başkan'dan Kaymakam Sezgin'e Veda ZiyaretiNevşehir Avanos Mal Müdürlüğü görevine atanan Akşehir Mal Müdürü Erdoğan Başkan, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin’e veda ziyaretinde bulundu.
 • 14:30Tur Yıldız Biçer'den Şehit Evine Taziye ZiyaretiTur Yıldız Biçer'den Şehit Evine Taziye ZiyaretiCumhuriyet Halk Partisi (CHP), Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Sarıgöl’de dün toprağa verilen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Haşim Dirik’in evini ziyaret ederek acılı aileye taziyede bulundu.
 • 16:40Xc Open Yamaç Paraşütü Şampiyonası Akşehir'de BaşladıXc Open Yamaç Paraşütü Şampiyonası Akşehir'de BaşladıKonya’nın Akşehir İlçe Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) ve THK Akşehir Sportif Havacılık Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Akşehir XC Open Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışması sporcuların ilk uçuşlarıyla Akşehir’de başladı.
 • 14:31Yamaç Paraşütcüleri Akşehir Semalarını RenklendirdiYamaç Paraşütcüleri Akşehir Semalarını RenklendirdiMonya'nın Akşehir ilçesinde kaymakamlık, belediye, Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) ve THK Akşehir Sportif Havacılık Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği 3. Ekrem Çavdar Akşehir XC Open Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışması yapıldı.
 • 13:19İkinci Çocuğunun Doğumuna Bir Hafta Kala Şehit Olduİkinci Çocuğunun Doğumuna Bir Hafta Kala Şehit OlduHakkari'nin Yüksekova ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan iki çocuk babası Jandarma Astsubay Üstçavuş Durmuş Taştiken'in baba ocağına ateş düştü.
 • 11:38Bakan Işık, Küçük Bedirhan'a Deney Seti Hediye EttiBakan Işık, Küçük Bedirhan'a Deney Seti Hediye EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bedirha'nın hediyesini açması- Bedirhan'dan detaylar- Bakan Işık ile konuşması- Hediyeyi incelemesi konuşması ve anneannesinin konuşması Bakan Işık, küçük Bedirhan'a deney seti hediye etti- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya'nın Akşehir ilçesinde su, balon ve mumla yapmak istediği deneyi anneannesinin müdahalesiyle yarıda kesilen küçük Bedirhan'a, TÜBİTAK'ın deney setini gönderdi- Bakan Işık, görüntüleri sosyal medyada ve haber programlarında büyük ilgi uyandıran Bedirhan Aydın'ı, telefonla da arayarak tebrik etti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya'nın Akşehir ilçesinde su, balon ve mumla deney yaptığı sırada, anneannesinin müdahalesiyle girişimi yarım kalan küçük Bedirhan'a, deney seti gönderdi.
 • 11:09Bakan Işık, Küçük Bedirhan'a Deney Seti Hediye EttiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya'nın Akşehir ilçesinde su, balon ve mumla deney yaptığı sırada, anneannesinin müdahalesiyle girişimi yarım kalan küçük Bedirhan'a, deney seti gönderdi.
 • 10:54Deney Yapan Çocuğa Bakan Işık'tan HediyeDeney Yapan Çocuğa Bakan Işık'tan HediyeDeney yaparken anneannesinin gazabına uğrayarak yarım kalan deneyinin videosunu internete yükleyen ve bu video ile ünlenen küçük Bedirhan’a Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan destek geldi.
 • 03:45Jandarma Astsubay Durmuş Taştiken'in Baba Ocağında YasJandarma Astsubay Durmuş Taştiken'in Baba Ocağında YasHakkari'nin Yüksekova ilçesindeki çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Taştiken'in, Konya'nın Doğanhisar ilçesindeki baba ocağında yas var.
 • 01:31Yüksekova'daki ÇatışmaYüksekova'daki ÇatışmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Durmuş Taştiken'in (27) Konya'nın Doğanhisar ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.
 • 16:41Akşehir'de Trafik Kazası: 2 YaralıAkşehir'de Trafik Kazası: 2 YaralıKonya’nın Akşehir ilçesinde otomobille traktörün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 15:30Neü Gönüllü Elçilerini UğurladıNeü Gönüllü Elçilerini UğurladıNecmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Konya ve civarındaki Selçuklu eserlerine yönelik uluslararası yaz okulu sona erdi.
 • 15:08Konyalı'nın Sağlıklı Suya Kavuşması İçin 82 Kuyu AçılacakKonyalı'nın Sağlıklı Suya Kavuşması İçin 82 Kuyu AçılacakKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da bulunan tüm yerleşim birimlerinin suya kavuşması amacıyla, toplam uzunluğu 14 bin 380 metre olan 82 kuyunun açımını gerçekleştirip yerleşim birimlerini standartlara uygun hale getireceklerini söyledi.
 • 11:29Konya'nın 4 İlçesi Raybüs ile Yht Hattına BağlandıKonya'nın 4 İlçesi Raybüs ile Yht Hattına BağlandıKonya’nın Afyonkarahisar yönünde demiryolu üzerinde bulunan 4 ilçesinin faydalanacağı Raybüs seferleri başlatıldı.
 • 10:55Akşehir Selçuklu Spor'dan Bir Şampiyonluk DahaAkşehir Selçuklu Spor'dan Bir Şampiyonluk DahaKonya’nın Akşehir ilçesindeki Selçuklu Spor Kulübü okçuluktaki başarısını Osman Bacılı İle devam ettirdi.
 • 20:12Konya-Akşehir Konya-Akşehir "Raybüs" Seferleri BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Raybüs'den görüntüler- Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'nın konuşması- TCDD Bölge Müdürü Enver Timurboğa'nın konuşması- Akşehir İlçe Müftüsü Karabey Özdemir'in konuşması Konya-Akşehir "raybüs" seferleri başladı Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından hazırlanan proje çerçevesinde Konya ile Akşehir ilçesinde raybüs seferlerinin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 19:15Akşehir Konya Arasındaki Raybüs Seferleri BaşladıAkşehir Konya Arasındaki Raybüs Seferleri BaşladıKonya’daki Yüksek Hızlı Tren ile koordineli olarak çalışacak, Akşehir ve diğer ilçelerdeki vatandaşları Yüksek Hızlı Tren imkanından faydalandırmak amacıyla başlatılan Akşehir-Konya arasındaki Raybüs seferleri Akşehir’de düzenlenen törenle başladı.
 • 18:57Konya-Akşehir "Raybüs" Seferleri BaşladıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından hazırlanan proje çerçevesinde Konya ile Akşehir ilçesinde raybüs seferlerinin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 15:44Akşehir'de Mevsimlik Tarım İşçileri İzleme Kurulu ToplantısıMevsimlik Tarım İşçileri İzleme Kurulu toplantısı yapıldı.
 • 18:08Terör Olayları Nedeniyle Konser İptal EdildiKONYA (AA - Akşehir ilçesinde gerçekleştirilecek Mustafa Ceceli konserinin, şehitler nedeniyle iptal edildiği bildirildi.
 • 17:11Akşehir Devlet Hastanesine Araç DesteğiAkşehir Devlet Hastanesine Araç DesteğiKonyalı bir hayırsever, Akşehir İlçe Devlet Hastanesine hizmet aracı bağışında bulundu.
 • 16:58Akşehir'de Mustafa Ceceli Konseri İptal EdildiAkşehir'de Mustafa Ceceli Konseri İptal Edildi24 Ağustos Akşehir Onur Günü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Mustafa Ceceli konseri, son günlerde artan terör olayları ve bu olaylarda verilen şehitler nedeniyle iptal edildi.
 • 16:54Akşehir'de Sokak Sağlıklaştırma İlave Projesi BaşlıyorAkşehir'de Sokak Sağlıklaştırma İlave Projesi BaşlıyorKonya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan Değirmen Sokak’taki sokak sağlıklaştırma projesine ilaveten Türbe Sokak, Seyyid Mahmud Hayrani Sokak ve Ulu Cami Caddesi ikinci etabında da sokak sağlıklaştırma projesi başlatılıyor.
 • 16:48Akşehir'de Yamaç Paraşütü Şampiyonası BaşlıyorAkşehir'de Yamaç Paraşütü Şampiyonası BaşlıyorKonya'nın Akşehir ilçesi 14-16 Ağustos 2015 tarihlerinde Akşehir XC Open Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası ve Eğitim Yarışmasına ev sahipliği yapacak.
 • 13:50Konya-akşehir-konya Arasında Dizel Tren Seti Seferleri BaşlıyorYolcu talebinin karşılanması amacıyla Konya-Akşehir arasında 12 Ağustos 2015’ten itibaren Dizel Tren Seti (DMU) seferleri başlıyor.
 • 13:03Konya-Akşehir Arasında Yeni Tren Seferleri BaşlıyorKonya-Akşehir hattında Dizel Tren Seti (DMU) seferleri yarından itibaren başlayacak.
 • 17:54Arı Sokması Sonucu Komaya Giren Sürücü, Karşı Şeride Geçerek İtalyan Turistlerin Otomobiline ÇarptıArı Sokması Sonucu Komaya Giren Sürücü, Karşı Şeride Geçerek İtalyan Turistlerin Otomobiline ÇarptıKonya'nın Akşehir İlesi'nde otomobili ile hareket halindeyken arı sokması sonucu komaya girerek baygınlık geçiren 45 yaşındaki Bekir Kırca, karşı yönden gelen ve içerisinde İtalyan turistlerin bulunduğu otomobile çarptı.
 • 18:48Konya'da Silah Kaçakçılığı OperasyonuAkşehir ve Yunak ilçelerinde düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 6 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 15:56Tarih Öğretmeni'nden Kargı Tarihine İlişkin AçıklamaTarih Öğretmeni'nden Kargı Tarihine İlişkin AçıklamaÇorum’un Kargı ilçesinde tarih öğretmeni Halil Dağ, ilçenin tarihçesine ilişkilerin bazı bilgilerin yanlış olduğunu, bu yüzden Kargı’nın tarihçesinin yanlış bilindiğini savundu.
 • 15:45Akşehir'deki Silah ve Mühimmat OperasyonuAkşehir'deki Silah ve Mühimmat OperasyonuKonya’nın Akşehir ilçesinde silah ve mühimmat kaçakçılığına yönelik jandarma tarafından düzenlenen operasyonunda gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü adliyeye sevk edildi.
 • 12:30Konya-Akşehir Raybüs Seferleri BaşlıyorAK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan tarafından hazırlanan Konya-Akşehir Arası Raybüs Projesi'nde sona gelindiğini söyledi.
 • 12:21Konya-akşehir Arası Raybüs Seferleri BaşlıyorKonya-akşehir Arası Raybüs Seferleri BaşlıyorAK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya-Akşehir arası Raybüs seferlerinin önümüzdeki Çarşamba günü başlayacağını söyledi.