SON DAKİKA AKYURT HABERLERİ

Son Dakika Akyurt Haberleri

 • 17:18 Akyurt'ta Aile Yaşam Merkezi'nin Yıl Sonu Sergisi Akyurt Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin dönem sonu sergisi açıldı.
 • 15:48 Ankara Liselilerin Su ile Çalıştırdıkları Motor ve Lpg'li Motosiklete Yoğun İlgi Ankara Liselilerin Su ile Çalıştırdıkları Motor ve Lpg'li Motosiklete Yoğun İlgi Liselilerin su ile çalıştırdıkları motor ve LPG'li motosiklete yoğun ilgiHakkı TÜRKDAĞ/AKYURT(Ankara), (DHA)- ANKARA'nın Akyurt İlçesi'nde, Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2016 Yılı TÜBİTAK 4006 Proje Sergisi kapsamında düzenlen proje şenliğinde öğrencilerin birbirinden ilginç projelere ilgi gördü.
 • 17:35 Akyurt'ta Bilim Sergisi Açıldı Ankara'nın Akyurt ilçesinde Bilim Sergisi açıldı.
 • 16:49 Yargıtay MHP'nin Olağanüstü Kongre Kararını Onadı Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'de olağanüstü kongre toplanmasına ilişkin kararını oy birliğiyle onadı.
 • 16:01 Akyurt'ta Öğrenciler Çanakkale Gezisine Çıktı Akyurt Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalara katılan öğrenciler, Çanakkale Gezisi'ne gönderildi.
 • 11:39 Başkan Gökçek, Arı Kovanı Dağıttı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beypazarı ve Nallıhan’da bal üreticilerine destek projesi kapsamında oğullu arı kovanı dağıttı.
 • 18:32 Ankara'da Fabrika Yangını Akyurt ilçesindeki bir mobilya fabrikasında çıkan yangında 3 işçi yaralandı, 2 işçi de dumandan etkilendi.
 • 22:08 Engellilere Yönelik Sağlık Projesi Akyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesiyle birlikte Akyurt'taki engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak yeni bir proje geliştirdi.
 • 12:07 3 Yaşındaki Çocuğunu Acımasızca Döven Anne: Öfkemin Kurbanı Oldum 3 Yaşındaki Çocuğunu Acımasızca Döven Anne: Öfkemin Kurbanı Oldum Mersin'de 3 yaşındaki çocuğuna uyguladığı şiddet görüntüleri ortaya çıkan anne, mahkemede verdiği savunmada, "Kötü anne değilim bir anlık öfkemin kurbanı oldum." dedi.
 • 10:04 MHP'de Olağanüstü Kurultay Tartışmaları MHP'deki olağanüstü kurultay tartışmalarına son noktayı koyacak Yargıtay 18. Hukuk Dairesinde dosya üzerindeki inceleme sürüyor.
 • 09:56 Ankara'da "İnovasyon" Kırsala Taşınıyor Ankara'da geri kalmış alt bölgeleri inovasyonla buluşturma projesinin ikinci eğitim programı, Akyurt, Haymana ve Kızılcahamam ilçeleri ile tamamlandı.
 • 16:24 Kurultay Salonunu İncelemeye Giden Akşener, Polis Engeliyle Karşılaştı MHP'de 4 genel başkan adayı, yarın olağanüstü kurultayı yapma kararı aldı.
 • 21:15 Akyurt'ta Gölet Yapım Çalışmaları Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, yapımına başlanan göletin ilçeye önemli katkılar sunacağını söyledi.
 • 21:09 Akyurt'ta Hırsızlık Malzemeleri Ele Geçirildi Akyurt ilçesindeki bir evde, farklı bölgelerdeki ev ve iş yerlerinden çalınan çok sayıda malzeme ele geçirildi, olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
 • 21:04 Engelliler Haftası Akyurt'ta "Engelliler Haftası" kapsamında engelli öğrenciler hazırladıkları gösterileri sergiledi.
 • 17:07 Aso Başkanı Nurettin Özdebir Açıklaması Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ’yan çizdiler’ ifadesine yönelik, "Sayın Başkanın bu çıkışına bir anlam veremedim. Herhalde kendisi bu sözleri niye sarfettiğini kamuoyuna daha açık olarak anlatacaktır" dedi.
 • 21:42 Gökçek: 'Tobb, Atb ve Aso Daha Önce Yaptığımız Anlaşmadan Yan Çizdi, Kendilerini Ankaralılara... Gökçek: 'Tobb, Atb ve Aso Daha Önce Yaptığımız Anlaşmadan Yan Çizdi, Kendilerini Ankaralılara... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Uluslararası İdeal Kentler Zirvesi" Katılımcılardan detaylar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıkalamaları "Uluslararası İdeal Kentler Zirvesi" Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: "Biz belediye başkanlığını kazandığımızda, kişi başına düşen yeşil alan 2 metrekareydi, şimdi nüfus ikiye katladı ama buna rağmen şu anda kişi başına düşen yeşil alan 19,8 metrekare" Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'yı güzelleştirmek için büyük gayret gösterdiklerini belirterek, "Biz belediye başkanlığını kazandığımızda, kişi başına düşen yeşil alan 2 metrekareydi, şimdi nüfus ikiye katladı ama buna rağmen şu anda kişi başına düşen yeşil alan 19,8 metrekare." dedi.
 • 18:27 İdeal Kentler Zirvesi İdeal Kentler Zirvesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “İdeal Kentler Zirvesi”nde yerli ve yabancı kent tasarımcılarına, Ankara’nın dünü, bugünü ve gelecekteki projelerini anlattı.
 • 18:12 Yedi İlde Elektrik Kesintisi Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak'ın bazı ilçelerine, planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları kapsamında 15 Mayıs Pazar günü elektrik verilemeyecek.
 • 18:00 Uluslararası İdeal Kentler Zirvesi" Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'yı güzelleştirmek için büyük gayret gösterdiklerini belirterek, "Biz belediye başkanlığını kazandığımızda, kişi başına düşen yeşil alan 2 metrekareydi, şimdi nüfus ikiye katladı ama buna rağmen şu anda kişi başına düşen yeşil alan 19,8 metrekare." dedi.
 • 13:57 Zabıta'dan Oto Galericilerine Yoğun Denetim Zabıta'dan Oto Galericilerine Yoğun Denetim Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, 2. el oto galerilerine Akyurt’ta kurulan OTONOMİ’ye taşınmasıyla ilgili verilen sürenin 1 Mart’ta dolmasına rağmen karara uymayan galericileri denetleyerek, dükkan önlerini ve kaldırımları kuralsız şekilde işgal etmelerine izin vermiyor.
 • 11:07 İkinci El Oto Alım Satımı Yapan Galerilerin Taşınması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ikinci el oto alım satımı yapan galerilerin Akyurt'taki Otonomi'ye taşınmasına ilişkin, "Ankara'da bizim yeni bir yere müsaade etmemiz, kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değil. Bunu unutsunlar artık." değerlendirmesini yaptı.
 • 10:54 Gökçek: Bizim Oto Galerilere Yeni Bir Yer Müsaade Etmemiz Mümkün Değil Gökçek: Bizim Oto Galerilere Yeni Bir Yer Müsaade Etmemiz Mümkün Değil Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, 2. el oto alım satımı yapan galerilerin OTONOMİ'ye taşınmamalarıyla ilgili net konuştu: Yeni bir yer mümkün değil, bunu unutsunlar.
 • 13:19 Bedensel Engelli Okçular Ankara'da Çalışıyor Bedensel Engelli Okçuluk Milli Takımı, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota veren şampiyona öncesi Ankara'da kampa girdi.
 • 14:41 Zabıtadan, Oto Galericilerine Denetim ANKARA (İHA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Akyurt’ta kurulan OTONOMİ’ye taşınmayan ikinci el oto galerilerini denetleyerek, çevrelerindeki alanları kuralsız şekilde işgal etmelerine izin vermiyor.
 • 12:40 Akyurt'un Gelişimi Başlangıç Noktası Bugünlere Gelişi ve Yarınları" Paneli Ankara'nın Akyurt ilçesinde Ankara Kulübü Derneği Akyurt Şubesince "Akyurt'un Gelişimi Başlangıç Noktası Bugünlere Gelişi ve Yarınları" paneli düzenlendi.
 • 18:03 Antalya Yüz Nakilli Sert, Kızıyla Fotoğrafını Paylaştı Antalya Yüz Nakilli Sert, Kızıyla Fotoğrafını Paylaştı Yüz nakilli Sert, kızıyla fotoğrafını paylaştıAKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde 2013 yılında yüz nakli olduktan sonra evlenen Recep Sert, 100 gün önce dünyaya gelen ve 'Hira Emine' adını verdiği kızıyla çektiği fotoğrafı 'Geç kalınan duygular' notuyla sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaştı.
 • 17:38 Yüz Nakilli Recep Sert, Kızıyla Fotoğrafını Paylaştı Yüz Nakilli Recep Sert, Kızıyla Fotoğrafını Paylaştı 2013 yılında yüz nakli olduktan sonra evlenen Recep Sert, ocak ayında dünyaya gelen ve 'Hira Emine' adını verdikleri kızıyla çektiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaştı.
 • 22:33 Anneler Günü Ankara'nın Akyurt ilçesinde Anneler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
 • 15:47 Ankara'da İnovasyon Kırsala Taşınıyor Macaristan Merkez Orta Tuna Bölgesi İnovasyon Ajansının ortak olarak yer aldığı ’Ankara’da İnovasyonu Kırsala Taşıyoruz’ Projesi, politika yapıcılara yönelik inovasyon eğitimiyle devam ediyor.
 • 15:05 MHP Genel Merkezi Avukatı Bulut'tan Açıklama Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut, Milliyetçi Hareket Partisi Çağrı Heyetinin Olağanüstü Kongre talebi ile ilgili açıklama yaptı.
 • 15:03 MHP Olağanüstü Kongresi'ne İlişkin Tedbir Kararı MHP Genel Merkezi avukatı Yücel Bulut, Tosya ve Gemerek Asliye Hukuk mahkemelerinin olağanüstü kongreye ilişkin aldığı tedbir kararlarının, "gereği yapılmak üzere", İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara Valiliği, Akyurt Kaymakamlığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ilgili seçim kurulları ve Yüksek Seçim Kuruluna bugün ve yarın ulaştırılacağını bildirdi.
 • 14:50 MHP'den 'İhtiyati Tedbir Kararı' Açıklaması: Karar Yetkisiz ve Görevsiz Mahkemeler Tarafından... Mhp Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut, çağrı heyetinin MHP kongresinin 15 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağını açıklamasına ilişkin yargı organlarından alınan tedbir kararlarının bugün ve yarın İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara Valiliği, Akyurt Kaymakamlığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ilgili seçim kurulları ve Yüksek Seçim Kurulu'na ulaştırılacağını bildirdi.
 • 16:27 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ankara'nın Akyurt ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 16:12 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ankara'nın Gölbaşı, Akyurt ve Beypazarı ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 20:56 Akyurt Muhtarlar Derneği Açılışı Akyurt Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Akyurt Muhtarları Derneğinin açılışını yaptı.
 • 18:53 Kutlu Doğum Haftası Akyurt ilçesinde Kutlu Doğum Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.
 • 20:38 Akyurt'ta "Filografi Dostları" Sergisi Açıldı Akyurt ilçesinde, sanatçı Özlem Şenyüz'ün eserlerinden oluşan "Filografi Dostları" sergisi izlenime sunuldu.
 • 17:58 Akyurt'ta "Şehitler Çeşmesi" Yenilendi Ankara'nın Akyurt ilçesindeki "Şehitler Çeşmesi" yenilendi.
 • 22:50 Akyurt'ta "Kutlu Doğum Programı" Ankara'da Akyurt Müftülüğünce, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
 • 21:34 Akyurt'ta "Braille Okuma-Yazma" Kursu Akyurt Halk Eğitim Merkezi Büğdüz Özel Eğitim Uygulama Merkezince düzenlenen "Braille Okuma-Yazma" kursu, ilk mezunlarını verdi.
 • 13:36 Hastanelerde İşaret Diliyle Hizmet Dönemi Marmara Üniversitesi (MÜ) ile Türkiye Beyazay Derneği tarafından "Engelsiz Sağlık" sloganıyla yürütülen proje kapsamında "işaret dili" öğrenen 61 öğrenci İstanbul'daki hastanelerde görev yapmaya başladı.
 • 08:21 Karayollarında Durum Karayollarının yol yapım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 10:36 İkinci El Oto Galerilerinin Otonomi'ye Taşınmasının Durdurulması Talebine Ret İkinci El Oto Galerilerinin Otonomi'ye Taşınmasının Durdurulması Talebine Ret Ankara 18. İdare Mahkemesi, ikinci el oto alım satımı yapan galerilerin Akyurt’taki Otonomi’ye taşınmasına ilişkin alınan Büyükşehir Belediye Meclis kararının “yürütmesinin durdurulması talebi”ni reddetti.
 • 16:13 Büyükşehir'den, Oto Galericilerine Sert Tepki Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehir içindeki işyerlerinden çıkmak istemeyen oto galericilerinin oluşturduğu Ankara Oto Galericiler Derneği’nin (ANODER) Büyükşehir Belediyesi’ni suçlayıcı açıklamasına sert tepki gösterdi.
 • 19:55 Ankara Müftüsü Hızlı'dan Başkan Ayantaş'a Ziyaret Ankara Müftüsü Mefail Hızlı, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş'ı ziyaret etti.
 • 16:59 Akyurt'ta "Kardeşime Kitap Gönderiyorum" Kampanyası AK Parti Akyurt İlçe Kadın Kollarınca "Kütüphaneler Haftası" dolayısıyla "Kardeşime Kitap Gönderiyorum" kampanyası düzenlendi.
 • 16:04 Akyurt Belediyesi Yaşlıları Kahvaltıda Buluşturdu Akyurt Belediyesinin gelenek hale getirdiği yaşlılarla kahvaltı programının üçüncüsü yapıldı.
 • 13:52 Akyurt Yaşamevinde Sanat Müziği Konseri Akyurt Yaşamevinde Sanat Müziği Konseri Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara Kuaförler, Güzellik Salonu İşletmecileri ve Manikürcüler Esnaf Odası'yla sanat müziği konseri düzenledi.
 • 09:32 Öğrencilerden Belediye Başkanı Ayantaş'a Ziyaret Akyurt Prof. Dr. Nusret Fişek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yozgat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin birlikte hazırladığı ERASMUS projesinde yer alan öğrenciler, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş'ı ziyaret etti.