SON DAKİKA ALAÇAM HABERLERİ

Son Dakika Alaçam Haberleri

 • 17:40Alaçam'da Girişimcilik Eğitimi Sertifika TöreniAlaçam'da Girişimcilik Eğitimi Sertifika TöreniSamsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile açılan "3. Uygulamalı Girişimcilik Kursu"na katılan kursiyerler belgelerini aldı.
 • 17:36Verici Takılan Leyleklere Uydudan Takip -SamsunVerici Takılan Leyleklere Uydudan Takip -SamsunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Vericilerin hazırlanmasından görüntü Leyleklerin yuvalarından alınması Leyleğe verici takılması Yrd.Doç.Dr. Kiraz Erciyas Yavuz ile röportaj Verici takılan leyleklere uydudan takip "Kızılırmak Deltası'nda üreyen leyleklerin göç yollarının araştırılması" projesi kapsamında bu kuşlara uydu vericisi takılarak göç ve davranışları takip edilecek Proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Yavuz: "Türkiye'de leyleklerle ilgili ilk defa böyle bir çalışma yapılıyor" "Kızılırmak Deltası'nda üreyen leyleklerin göç yollarının araştırılması" projesi ile Samsun'da 56 bin hektar genişliğindeki deltada bulunan bu kuşların hareketi uydu üzerinden izlenecek.
 • 13:48Verici Takılan Leyleklere Uydudan Takip"Kızılırmak Deltası'nda üreyen leyleklerin göç yollarının araştırılması" projesi ile Samsun'da 56 bin hektar genişliğindeki deltada bulunan bu kuşların hareketi uydu üzerinden izlenecek.
 • 19:40Kamyonet Pikap Park Halindeki Traktöre Çarptı: 1 YaralıKamyonet Pikap Park Halindeki Traktöre Çarptı: 1 YaralıSamsun’un Alaçam ilçesinde meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.
 • 19:00Samsun Polisinden Boğulmalara Karşı Afişli UyarıSamsun Emniyet Müdürlüğü, deniz giren vatandaşları boğulma vakalarına karşın dikkatli olmaları konusunda afişlerle uyarılarda bulundu.
 • 17:57Emniyet Müdürlüğü Boğulmalara Karşı UyardıEmniyet Müdürlüğü Boğulmalara Karşı UyardıSamsun İl Emniyet Müdürlüğü, Karadeniz’deki kuvvetli akıntılara karşı vatandaşları, broşür ve afişlerle uyardı.
 • 16:16Çiftçilere Yapılacak Destekleme Miktarı Belli OlduGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, 2015 Yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği için bu yıl içerisinde Samsunlu çiftçilere toplamda yapılacak olan destekleme miktarlarının belli olduğunu söyledi.
 • 15:49Denizde Kaybolan Gencin Cesedi BulunduSamsun’un Alaçam ilçesinde denize kaybolan gencin cesedine ulaşıldı.
 • 10:07Samsun'da Denizde Kaybolan Gencin Cesedi BulunduSamsun'un Alaçam ilçesinde serinlemek için girdiği denizde kaybolan gencin cesedi bulundu.
 • 22:30Serinlemek İçin Denize Giren Genç KaybolduSerinlemek İçin Denize Giren Genç KaybolduSamsun’un Alaçam ilçesinde denize giren genç kayboldu.
 • 03:01AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, "Bugüne Kadar Hep Zor Sınavlar Verdik"Görüntü dökümü: İftardan detay görüntüler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve eşi Direnç Karaaslan'ın misafirleri karşılamasından detay görüntü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın açıklamaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: "Bu coğrafyada hiçbir şey kolay olmadı zaten. Bugüne kadar hep zor sınavlar verdik ama bu sınavların hepsinden başarıyla geçtik" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Bu coğrafyada hiçbir şey kolay olmadı zaten. Bugüne kadar hep zor sınavlar verdik ama bu sınavların hepsinden başarıyla geçtik." dedi.
 • 00:38AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Bu coğrafyada hiçbir şey kolay olmadı zaten. Bugüne kadar hep zor sınavlar verdik ama bu sınavların hepsinden başarıyla geçtik." dedi.
 • 12:32Başkan Yılmaz'dan Tüm Asker ve Polislere SelamBaşkan Yılmaz'dan Tüm Asker ve Polislere SelamAlaçam’da iftar programında çevik kuvvet polislerine sarılan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Sizlerin nezdinde vatanımızın huzuru için ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan polislerimizi, askerlerimizi selamlıyorum" dedi.
 • 22:24Kılıç: 'Cameron'un İstifası Türkiye'deki Siyasi Parti Genel Başkanlarına Örnek Olmalı' - SamsunKılıç: 'Cameron'un İstifası Türkiye'deki Siyasi Parti Genel Başkanlarına Örnek Olmalı' - SamsunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Alaçam ilçe danışma kurulu toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın açıklamaları Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Türkiye'de 7 seçim kaybeden siyasi parti genel başkanları var. 'Şu kadar oy alamazsam bırakacağım' diyenler var. Şimdi çıkıp bize siyaset dersi vermeye çalışanlar, önce gitsinler de kendi genel başkanlarına söylesinler bu durumu" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'de 7 seçim kaybeden siyasi parti genel başkanları var. 'Şu kadar oy alamazsam bırakacağım' diyenler var. Şimdi çıkıp bize siyaset dersi vermeye çalışanlar, önce gitsinler de kendi genel başkanlarına söylesinler bu durumu." dedi.
 • 21:34Bakan Kılıç, İftarını Alaçam'da AçtıBakan Kılıç, İftarını Alaçam'da AçtıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Alaçam Belediyesi’nin düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 20:36Bakan Kılıç: Bakan Kılıç: "7 Seçim Kaybeden Parti Genel Başkanları Var"Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kendilerine siyaset dersi verenlerin kendi genel başkanlarına bakması gerektiğini söyledi.
 • 09:01Gündem/ 24 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak'ı kabul edecek.
 • 00:10Gündem Özeti/ 24 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin genel merkezinde, MYK ve MKYK toplantılarına başkanlık edecek, ardından MKYK üyeleri ile iftarda buluşacak.
 • 19:19Minibüs Kamyona Çarptı: 1 Ölü, 5 YaralıMinibüs Kamyona Çarptı: 1 Ölü, 5 YaralıSamsun’un Alaçam ilçesinde meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
 • 18:40Samsun'da Denizde Boğulan ÇocuklarSamsun'un Alaçam ilçesinde serinlemek için girdiği denizde boğulan iki çocuktan Yalçın Dönmez'in cenazesi toprağa verildi.
 • 18:20Denizde Boğulan Çocuklardan Berati Güler'in Cenazesi Toprağa VerildiDenizde Boğulan Çocuklardan Berati Güler'in Cenazesi Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ağlayan cenaze yakınları Cenaze namazının kılınması Tabutun omuzlarda taşınması Samsun'da denizde boğulan çocuklar Alaçam ilçesinde serinlemek için girdiği denizde boğulan iki çocuktan Berati Güler'in cenazesi toprağa verildi Cenazeye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da katıldı Samsun'un Alaçam ilçesinde serinlemek için girdiği denizde boğulan iki çocuktan Berati Güler'in cenazesi toprağa verildi.
 • 14:54Denizde Boğulan Çocuklar Son Yolculuklarına UğurlanıyorDenizde Boğulan Çocuklar Son Yolculuklarına UğurlanıyorSamsun’un Alaçam ilçesinde denizde boğulan çocuklar son yolculuklarına uğurlanıyor.
 • 14:47Samsun'da Denizde Boğulan ÇocuklarSamsun'un Alaçam ilçesinde serinlemek için girdiği denizde boğulan iki çocuktan Berati Güler'in cenazesi toprağa verildi.
 • 21:14Serinlemek İçin Denize Giren 2 Çocuk BoğulduSerinlemek İçin Denize Giren 2 Çocuk BoğulduSamsun’un Alaçam ilçesinde, serinlemek için denize giren 2 çocuk boğuldu.
 • 12:15Mevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü GülecekMevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü Gülecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çeltik tarlalarının havadan görüntüsü Çeltik ekimi yapılan tarlaların görüntüsü Çeltik tarlarında gübreleme ve ilaçlama yapılmasından görüntü Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ile röportaj "Mevsim şartları uygun giderse üreticinin yüzü gülecek" Bafra Ziraat Odası Başkanı Tosuner: "Türk tarımı için stratejik önemi gittikçe artan bir ürün olma özelliğini sürdüren ve bataklıkta yetişen tek tahıl bitkisi olarak bilinen çeltik, üreticilerimizin umudu" "Samsun genelinde 160 bin dönümlük alanda ekimi gerçekleştirilen çeltik, mevsim şartları uygun giderse üreticimizin yüzünü güldürecek" Önemli tarım ürünlerinden çeltik üretiminde verim artışının hava şartlarının uygun gitmesine bağlı olduğu bildirildi.
 • 12:09Mevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü GülecekÖnemli tarım ürünlerinden çeltik üretiminde verim artışının hava şartlarının uygun gitmesine bağlı olduğu bildirildi.
 • 11:21Türk Kızılayı'ndan Alaçam'da Gıda YardımıTürk Kızılayı'ndan Alaçam'da Gıda YardımıSamsun’un Alaçam ilçesinde Türk Kızılayı Alaçam Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi 100 kişiye Ramazan paketi dağıtıldı.
 • 11:10Hayvan Hırsızlığı Şüphelisi 4 Kişi TutuklandıSamsun’un Alaçam ilçesinde bir ahırdan büyükbaş hayvan hırsızlığı olayıyla ilgili adliyeye çıkarılan 4 şüpheli tutuklandı.
 • 14:53Hayvan Hırsızlığı Şüphelileri AdliyedeHayvan Hırsızlığı Şüphelileri AdliyedeSamsun’un Alaçam ilçesinde bir ahırdan büyükbaş hayvan çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 şüpheli, adliyeye çıkarıldı.
 • 15:06Cankurtaranlar Göreve BaşladıCankurtaranlar Göreve BaşladıSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yeni deniz sezonu için 50 cankurtaranı görevlendirdi.
 • 11:28Köyden Türkiye ŞampiyonluğunaKöyden Türkiye ŞampiyonluğunaGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Samsun Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün destekleriyle bocce sporuna başlayan Gökçün 75. Yıl Yatılı Bölge Okulu (YBO) ile Etyemez Alparslan Gül Ortaokulu’nun öğrencileri, büyük bir başarıya imza attı.
 • 11:27Köyden Türkiye ŞampiyonluğunaKöyden Türkiye ŞampiyonluğunaGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Samsun Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün destekleriyle bocce sporuna başlayan Gökçün 75. Yıl Yatılı Bölge Okulu (YBO) ile Etyemez Alparslan Gül Ortaokulu’nun öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.
 • 15:43Alaçam PTT Müdürlüğü'ne Hızır Uz AtandıAlaçam PTT Müdürlüğü'ne Hızır Uz AtandıSamsun’un Alaçam ilçesinde PTT Müdürlüğü’ne atanan Hızır Uz göreve başladı.
 • 13:25Samsun'da 121 Balıkçı Teknesine Bagis TakılacakGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca hayata geçirilen Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi (BAGİS) kapsamında Samsun'da 121 balıkçı teknesine BAGİS cihazı takılacak.
 • 13:07Balıkçı Gemileri Elektronik Olarak İzlenecekSamsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, balıkçı gemilerinin konumunun, hızının izleneceği, av faaliyetlerinin ve avladığı ürünlerin takip edilebileceği bir sistemin hayata geçirileceği bildirildi.
 • 02:36Esnaf Odaları İftarda BuluştuEsnaf Odaları İftarda BuluştuSamsun Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği (SESOB) tarafından Bafra, Alaçam, Yakakent oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerine iftar yemeği verildi.
 • 12:16Fatih İlkokulu Öğrencilerinden Oyuncak ve Kitap Kampanyasına DestekFatih İlkokulu Öğrencilerinden Oyuncak ve Kitap Kampanyasına DestekAmasya Üniversitesi’nin düzenlediği ’Oyuncağını ve Kitabını Paylaşır Mısın?
 • 14:23Kızılırmak Deltası'ndaki Sazlıklar Mandaların Doğal MekanıKızılırmak Nehri'nin taşıdığı alüvyonların oluşturduğu, doğal özellikleri büyük ölçüde korunabilmiş Türkiye'nin Karadeniz kıyısındaki tek sulak alanı Kızılırmak Deltası'nda, sığ göletlerin bulunduğu sazlık alanlar mandalara ev sahipliği yapıyor.
 • 12:35Kızılırmak Deltası'ndaki Klinikte 80 Göçmen Kuş Tedavi EdildiTürkiye'nin en büyük deltalarından Kızılırmak Deltası'nda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın gördüğü yaralı bir hayvandan sonra kurulması talimatını verdiği veteriner kliniğinde, bir yılda 80 göçmen kuş tedavi edilerek yeniden doğaya salındıBafra, Alaçam ve 19 Mayıs ilçelerinin sınırlarında bulunan Kızılırmak Deltası, binlerce göçmen kuş, yılkı atları, evcil büyük ve küçükbaş hayvanlara ev sahipliği yapıyor.
 • 09:33Arslan: Arslan: "Fener-koşuköy Sahilleri Turizme Kazandırılmalı"Samsun Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Fener-Koşuköy sahillerinin deniz turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi.
 • 10:45Bafra Tso'dan Alaçam ve Yakakent İçin Girişimcilik EğitimiBafra Tso'dan Alaçam ve Yakakent İçin Girişimcilik EğitimiSamsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) tarafından, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile planlanan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" Alaçam Gençlik Merkezi’nde başladı.
 • 18:25Samsun'daki "Rüşvet ve Görevi Kötüye Kullanma" OperasyonuSamsun'un 3 ilçesinde "Rüşvet, görevi kötüye kullanma ve Orman Kanunu'na muhalefet" suçlarını işledikleri iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişi serbest bırakıldı.
 • 17:18İş'te Ben Projesiİş'te Ben Projesi"Nde Başarılı Öğrenciler ÖdüllendirildiSamsun’da yürütülen, "İş’te Ben Projesi" çerçevesinde "Girişimcilik" konulu Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 • 16:46Alaçam'daki Operasyonda Gözaltna Alınanlar SerbestSamsun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi tarafından Alaçam ilçesinde yürütülen operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheli serbest kalırken, 3’üne adli kontrol verildi.
 • 16:21Rüşvet Operasyonu Şüphelileri SerbestSamsun İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'Orman Kanunu'na muhalefet' suçlamalarıyla gözaltına aldığı, aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 14 kişi, savcılık ve nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
 • 16:10Alaçam Posta ve Lojistik Myo'da Mezuniyet TöreniAlaçam Posta ve Lojistik Myo'da Mezuniyet TöreniSamsun Alaçam Posta ve Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda(MYO) mezuniyet töreni yapıldı.
 • 15:51Dursunbey'de Arozöz Devrildi: 1 Ölü, 2 YaralıDursunbey'de Arozöz Devrildi: 1 Ölü, 2 YaralıBalıkesir’in Dursunbey ilçesinde arozöz devrilirken, bir orman işçisi öldü, iki kişi de yaralandı.
 • 13:07Balıkesir Orman Bölge Müdürü Kırcı, Dursunbey'i Ziyaret EttiBalıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Metin Kırcı, tanışma ziyaretleri kapsamında Dursunbey İşletme Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 12:04Samsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun'da rüşvet operasyonu: 14 gözaltıSamsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'orman kanuna muhalefet' suçlarından aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 1'i kadın 14 kişiyi gözaltına aldı.
 • 11:08Samsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun'da Rüşvet Operasyonu: 14 GözaltıSamsun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'orman kanuna muhalefet' suçlarından aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 1'i kadın 14 kişiyi gözaltına aldı.