SON DAKİKA ALAÇAM HABERLERİ

Son Dakika Alaçam Haberleri

 • 12:22Kemal Zeybek: Aile Sigortası ile Hiçbir Çocuk Yatağa Aç GirmeyecekCHP Samsun milletvekili adayı Kemal Zeybek, Alaçam Pazaryeri’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 17:50Alaçam Engelliler Derneği'nin Yeni Hizmet Binası AçıldıAlaçam Engelliler Derneği'nin yeni hizmet binası açıldı.
 • 16:57Alaçam'da 4006 Tübitak Bilim Fuarı AçıldıAlaçam ilçesinde Yenice Doyran İlk-Ortaokulu'nda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.
 • 13:14Başkan Yılmaz: Başkan Yılmaz: "Bu Ülke Koalisyonlardan Çok Çekti"Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti azcık tökezlesin biz de koalisyon kurarız sevdasında olanlar var. Yahu bu ülke koalisyonlardan ne çok çekti.
 • 15:56Sigortacılardan Kaymakam Arslan'a ZiyaretSigortacılardan Kaymakam Arslan'a ZiyaretSamsun’un Bafra ilçesinde, Sigortacılar Haftası dolayısı ile TSO 12. Meslek Grubu Başkanı sigortacı Bayram Şen ve sigorta acenteleri, Kaymakam Halis Arslan’ı ziyaret ettiler.
 • 14:17Başkan Yılmaz: Başkan Yılmaz: "10 Yılda Yapılmayanı 1 Yılda Yaptık"Samsun’un Asarcık ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "30 Mart’tan bu yana Asarcık’a yapılan yatırım 5 milyon 376 bin TL. Son 5 yılda bile Asarcık böyle yatırım görmedi.
 • 16:16Yakakent, Alt Yapıda Çağ AtlıyorYakakent, Alt Yapıda Çağ AtlıyorSamsun’un batıdaki son ilçesi olan Yakakent, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal mahallelerinde başlattığı alt yapı çalışmaları ile adeta çağ atılıyor.
 • 11:08Çiğdem Karaarslan: Çiğdem Karaarslan: "Dik Duruş Sergileyeceğiz"AK Parti Samsun Milletvekili adayı Çiğdem Karaaslan, 7 Haziran seçimlerinden AK Parti’ye karşı diğer partilerin ve grupların biraraya geldiğini belirterek, "Kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize öğrettiği gibi mücadelemizi dik durarak vermeliyiz" dedi.
 • 17:33Karaaslan: Karaaslan: "Sosyal Hayata Destek Artacak"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan, AK Parti iktidarları döneminde vatandaşa sağlanan sosyal desteğin yeni dönemde artarak devam edeceğini söyledi.
 • 15:38Alaçam'da Gençlik Haftası CoşkusuAlaçam'da Gençlik Haftası CoşkusuSamsun’um Alaçam İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri devam ediyor.
 • 14:42Otomobil Menfeze Uçtu: 3 Ölü, 1 YaralıOtomobil Menfeze Uçtu: 3 Ölü, 1 YaralıSamsun’un Bafra ilçesine meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
 • 17:14Alaçam'da Eski Sporculara VefaAlaçam'da Eski Sporculara VefaSamsun Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilçesinde futbola emeği geçmiş eski sporcular karması ile kamu personeli futbol karşılaşması yaptı.
 • 18:30Genel Seçimlere DoğruAK Parti Samsun Milletvekili adayı Fuat Köktaş, Alaçam ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürdü.
 • 16:51Artvin Çoruh Üniversitesi Ormancılık Fakültesi Öğrencileri, Dursunbey'deArtvin Çoruh Üniversitesi Ormancılık Fakültesi öğrencileri, Dursunbey ormanlarında teknik gezi yaptı.
 • 16:22Köktaş: Köktaş: "Çözüm Başkanlık Sistemi"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, "Parlamenter sistemin bazı istisnai dönemler dışında gelişen Türkiye’nin ihtiyaçlarına ve çağın gereklerine ayak uyduramadığı açıkça ortaya çıktığını görmekteyiz.
 • 17:46Bafra'da Muhtarlara Bilgi Sistemi EğitimiSamsun Valiliğince Bafra, Alaçam, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerine bağlı mahalle muhtarlarına yönelik bilgi sistemi eğitim programı düzenlendi.
 • 17:25Muhtarlara Muhtarlara "Muhtarlık Bilgi Sitemi" AnlatıldıSamsun Valiliği Mahalli İdareler İl Müdürlüğü tarafından, Bafra ilçesinde mahalle muhtarlarına “Muhtarlık Bilgi Sistemi” anlatıldı.
 • 14:18Valilik, Muhtarlara Bilgi Sistemi Bilgilendirme Eğitimi DüzenlediValilik, Muhtarlara Bilgi Sistemi Bilgilendirme Eğitimi DüzenlediSamsun Valiliği, Bafra, Alaçam, Yakakent, 19 Mayıs ilçeleri mahalle muhtarlarına yönelik bilgi sistemi bilgilendirme eğitimi düzenledi.
 • 17:13Orman İşletme Müdürleri Dursunbey'de ToplandıBalıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı işletme müdürleri, Dursunbey Alaçam Orman İşletme Müdürlüğü'nde toplandı.
 • 16:10Kurt: Kurt: "Sandıkları Patlatın"Kavak Dernekler Federasyonu’nun (KADEF) kendisi için düzenlediği kahvaltı programında konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hasan Basri Kurt hemşehrilerine seslenerek, “Sandıkları patlatın beni Ankara’ya güçlü gönderin” dediKADEF, AK Parti Samsun Milletvekili adayı Hasan Basri Kurt adına kahvaltı düzenledi.
 • 12:14Samsun'daki Müzelerde 18 Bin Eser VarSamsun'daki Müzelerde 18 Bin Eser VarSamsun ve ilçelerdeki müzelerde yaklaşık 18 bin adet arkeolojik, etnografik ve sikke gibi çeşitli eserlerin bulunduğu belirtildi.
 • 12:59Tokat Meşe Ağacından Yaptıkları Araçla Trafik Levhalarını ÖğreniyorlarTokat Meşe Ağacından Yaptıkları Araçla Trafik Levhalarını ÖğreniyorlarMersin'in Mut ilçesinde bulunan Alaçam İlkokulu öğrencileri, 'Cankurtaran levhalar' projesi kapsamında öğretmenleri ile birlikte meşe ağacından yaptıkları araç ile trafik kurallarını öğreniyorlar.
 • 12:18Meşe Ağacından Yaptıkları Araçla Trafik Levhalarını ÖğreniyorlarMeşe Ağacından Yaptıkları Araçla Trafik Levhalarını ÖğreniyorlarTokat'ta açılan 1'inci Ulusal Özgün Öğretim Materyal Geliştirme Projesi sergisinde ilkokul öğrencilerinin yaptığı birbirinden değişik ürünler ilgiyle izlendi.
 • 19:24Karaaslan: Karaaslan: "2023 Hedeflerimizin Odağında Ekonomi Var"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Çiğdem Karaaslan, AK Parti iktidarları ile ekonomide büyüme olarak millete önemli kazanımlar sağlandığını belirterek, "2023 hedeflerimizin odağında ekonomi bulunuyor" dedi.
 • 16:46Usta ve Edib: 13 Yıldır Kimse Kapımızı ÇalmadıUsta ve Edib: 13 Yıldır Kimse Kapımızı ÇalmadıMHP Samsun milletvekili adayları Erhan Usta ve Hüseyin Edis, AK Parti’nin hiçbir milletvekilinin bürokrat oldukları dönemde bir kez bile Samsun’la ilgili meselelerde kendilerinden bir talepte bulunmadıklarını söyledi.
 • 13:09Başkan Yılmaz Şenlik Halayına KatıldıBaşkan Yılmaz Şenlik Halayına KatıldıSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Alaçam’da yapılan geleneksel Hıdırellez Şenlikleri sırasında vatandaşlarla birlikte halay çekti.
 • 03:11Bakan Kılıç - Osmanlıca ile İlgili TartışmalarBakan Kılıç - Osmanlıca ile İlgili TartışmalarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da bir cenaze namazına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın görüntüleri - Bakan Kılıç'ın Bafra ve Alaçam katıldığı Hıdırellez etkinliklerinden detaylar - - Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Hayrat Vakfı işbirliğinde verilen Osmanlı Türkçesi kurslarının sertifika törenine katılan Kılıç'ın burada yaptığı konuşma Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "(Osmanlıca ile ilgili tartışmalar) Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Osmanlıca ile ilgili tartışmalara bir anlam veremediğini belirterek, "Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" dedi.
 • 00:28Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Osmanlıca ile ilgili tartışmalara bir anlam veremediğini belirterek, "Bizim inancımızdan şüphemiz yok, fikrimizden de şüphemiz yok. O zaman neyin tartışması içerisindeyiz" dedi.
 • 12:21Cankurtaran Hizmet Alanı GenişliyorCankurtaran Hizmet Alanı GenişliyorSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Alaçam ve Terme sahillerinde de cankurtaran hizmeti vermeyi düşündüklerini söyledi.
 • 13:56Dursunbey'den Kısa KısaDursunbey Belediyesinin, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Çanakkale gezileri başladı.
 • 20:09Genel Seçimlere DoğruAK Parti Samsun Milletvekili adayı Çiğdem Karaaslan, partisinin Alaçam ve Bafra İlçe Seçim Koordinasyon Merkezlerinin (SKM) açılışlarına katıldı.
 • 20:01Genel Seçimlere DoğruAK Parti Samsun Milletvekili adayı Kamuran Özden, partisinin Alaçam ve Bafra İlçe Seçim Koordinasyon Merkezlerinin (SKM) açılışlarına katıldı.
 • 17:39Genel Seçimlere DoğruAK Parti Samsun Milletvekili adayı Fuat Köktaş, partisinin Alaçam ve Bafra İlçe Seçim Koordinasyon Merkezlerinin (SKM) açılışlarına katıldı.
 • 17:36Gaün Havacılık Topluluğu Fethiye Ölüdeniz'deGaün Havacılık Topluluğu Fethiye Ölüdeniz'deGaziantep Üniversitesi (GAÜN) Havacılık Topluluğu tarafından her dönem Nisan ve Ekim aylarında gerçekleştirdiği SIV (Simulation d’Incident en Vol) havada yaşanabilecek acil durumların simule edilmesi faaliyeti Babadağ-Ölüdeniz/Fethiye’de gerçekleştirildi.
 • 14:59Bakan Kılıç: Bakan Kılıç: "Onlar Konuşur, AK Parti Yapar"Gençlik Ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, “Onlar konuşur, AK Parti yapar. Çok önemli bir soru ve çok önemli bir söz. Çünkü biz bugüne kadar ‘yapacağımız’ dediğimiz her şeyi gerçekleştirdik” dedi.
 • 09:04Gündem/ 30 Nisan 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Konferans Salonu'nda düzenlenen Tu¨rkiye'de Hu¨kümet Sistemi Tartıs¸maları ve Bas¸kanlık Modeli Sempozyumu'na katılacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 30 Nisan 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kamu Baş Denetçiliği Kurumu İstanbul İrtibat Bürosunun resmi açılış resepsiyonuna katılacak.
 • 18:2017 Mahalle İlkokulu Öğrencileri Doyasıya Eğlendi17 Mahalle İlkokulu Öğrencileri Doyasıya EğlendiSamsun’un Alaçam Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 23 Nisan etkinliklerine 17 uzak mahalle ilkokulu katıldı.
 • 18:05Bafra'da Bafra'da "Turizm Geliştirilmesinde Yeni Yaklaşımlar" PeneliSamsun’un Bafra ilçesinde "Turizm Geliştirilmesinde Yeni Yaklaşımlar" adlı panel düzenlendi.
 • 19:38Alaçam İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları BuluştuAlaçam İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları BuluştuSamsun Alaçam İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin 7.’sini düzenlediği kahvaltı programı Eyüp Ensari Konağı’nda yapıldı.
 • 15:53Güreşte 2. Lig'e Terfi Müsabakaları Balıkesir'de BaşladıTürkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen ve iki gün sürecek olan, Serbest ve Grekoromen Stil Büyük Erkekler 2. Lig Terfi Müsabakaları Balıkesir'de başladı.
 • 16:08Alaçam'da 23 Nisan KutlamasıAlaçam'da 23 Nisan KutlamasıSamsun’un Alaçam ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 17:45İlkadım ve Atakum İlçelerinin Asansörleri 'Kırmızı'İlkadım ve Atakum İlçelerinin Asansörleri 'Kırmızı'TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, Atakum ve İlkadım ilçelerinde son 6 ayda 2 binin üzerinde asansör incelediklerini, ‘kırmızı’ etiketle işaretlenen asansörlerin oranının yüzde 80 civarında olduğunu söyledi.
 • 15:50Alaçam'da Ev YangınıAlaçam'da Ev YangınıSamsun’un Alaçam ilçesinde meydana gelen yangında iki katlı bir ev kullanılamaz hale geldi.
 • 15:36Alaçam Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu Türkiye İkincisiAlaçam Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu Türkiye İkincisiMersin’de düzenlenen küçük erkekler Bocce Petank Türkiye Şampiyonası’na katılan Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu, Türkiye ikincisi oldu.
 • 16:31Köktaş: Köktaş: "Türkiye'nin Başkanlık Sistemine İhtiyacı Var"AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, dünyada ekonomisi çok iyi olan ülkelerin yüzde 70’inin başkanlık sistemi ile yönetildiğine dikkat çekerek, Türkiye’nin de hızına hız katması için başkanlık sistemine ihtiyacı olduğunu söyledi.
 • 13:53Tekirdağ'da, Samsun Alaçamlılar Derneğine Davul Zurnalı Keşkekli AçılışTekirdağ'da, Samsun Alaçamlılar Derneğine Davul Zurnalı Keşkekli AçılışSamsun’un Alaçam ilçesinden yıllar önce göç ederek, Tekirdağ Kapaklı ilçesine yerleşen Alaçamlılar, birlik ve beraberliklerini göstermek için dernek kurdu.
 • 11:04Alaçam'da Kutlu Doğum EtkinliğiAlaçam'da Kutlu Doğum EtkinliğiSamsun’un Alaçam ilçesine bağlı Doyran Mahallesi Muhtarlığı ve mahalleli tarafından "Kutlu Doğum Etkinliği" düzenlendi.
 • 11:54Kızılırmak Deltası "Zehirli Güzellik"Le TanıtılacakSamsun'da Kızılırmak Deltası'nda suda açan ve zehirli olduğu için "zehirli güzellik" olarak da anılan su düğün çiçeğinin (Raninculus Tricophyllus) Arap ülkelerinde tanıtımı için çalışma başlatıldı.
 • 19:54Alaçam'da Liseler Arası Bilgi YarışmasıAlaçam'da Liseler Arası Bilgi YarışmasıSamsun’un Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liseler Arası Bilgi Yarışması Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda yapıldı.