04:2900
SON DAKİKA ALMANYA HABERLERİ

Son Dakika Almanya Haberleri

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  Merkel, Ukrayna ve Kazakistan liderleriyle telefonda görüştü Hükümet Sözcü Vekili Wirtz: "Başbakan Merkel, Rusya hükümetine çağrıda bulunmakta, ayrılıkçılar üzerinde etkisini kullanmaya davet etmektedir" (Dün 14:30)

   

  Libya'daki Çatışmalar

  Sidra limanındaki 4 gün önce başlayan ve diğer tanklara sıçrayan yangının söndürülmesi için taraflar arasında ateşkes kararı alındı. (Dün 14:06)

   

  Merkel'in de Payı Var'

  Merkel'in de Payı Var'

  Almanya eski İçişleri Bakanı Hans Peter Friedrich Pegida ve AfD'nin güç kazanmasında Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de payı olduğunu savundu. (Dün 13:54)

   

 

  Sayemsad Açılış Töreni - Yesidef Genel Başkanı Bozdağ

  Sayemsad Açılış Töreni - Yesidef Genel Başkanı Bozdağ

  SAYEMSAD açılış töreni- YESİDEF Genel Başkanı Bozdağ: - "Türkiye'deki 20 milyon iş gücüne yemek üreten ve 20 milyar dolarlık istihdam ve pazar payı sağlayan, 400 bin kişiyi direkt, 1 milyon 500 bin kişiyi de dolaylı istihdam eden, 42 ilde örgütlenmiş 4 bin 800 kişilik aileyiz" Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Genel Başkanı Hüseyin Bozdağ, "Türkiye'deki 20 milyon iş gücüne yemek üreten ve 20 milyar dolarlık istihdam ve pazar payı sağlayan, 400 bin kişiyi direkt, 1 (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  'Müsiad Lojistik Sektör Zirvesi'

  'Müsiad Lojistik Sektör Zirvesi"

  Diyarbakır'da "MÜSİAD Lojistik Sektör Zirvesi"- MÜSİAD Lojistik Sektör Kurulu Başkanı Taha: "Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi için sadece karada değil demiryolunda, havayolunda ve limanlarda güçlü bir altyapıya kavuşması gerektiğini düşünüyoruz"- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Arzu: "Yaptığımız çalışmalar engellenmezse, barış ve demokrasi içerisinde, bu ulaşımla ilgili projelerimizi ve bölgedeki barışı Ortadoğu'daki barışla taçlandırırsak, (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  CHP'li Balbay, Şanlıurfa'da

  CHP'li Balbay, Şanlıurfa'da

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Şanlıurfa'da bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününe katıldı. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Libya'da Petrol Limanında Çıkan Yangın Büyüyor

  Libya'nın Sirte kenti sınırları içerisinde yer alan Sidra limanında bir petrol tankına roket isabet etmesi sonucu önceki gün başlayan yangının diğer tanklara sıçrayarak büyüdüğü bildirildi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Diyarbakır'da "Müsiad Lojistik Sektör Zirvesi"

  MÜSİAD Lojistik Sektör Kurulu Başkanı Taha: "Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi için sadece karada değil demiryolunda, havayolunda ve limanlarda güçlü bir altyapıya kavuşması gerektiğini düşünüyoruz" Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Arzu: "Yaptığımız çalışmalar. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  CHP'li Balbay: 'Davutoğlu' Değil 'Avutoğlu' (2)

  CHP'li Balbay: 'Davutoğlu' Değil 'Avutoğlu' (2)

  Kitaplarını İMZALADI CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününe katıldı. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Khedira Kararını Verdi | Arsenal'e Gidecek Mi?

  Khedira Kararını Verdi | Arsenal'e Gidecek Mi?

  İspanya La Liga'da Real Madrid forması giyen Alman orta saha Sami Khedira transfer hakkında kararını verdi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Kaderlerini Bir Program Belirliyor

  Kaderlerini Bir Program Belirliyor

  Almanya'da mültecilerin nereye yerleştirileceğini Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin kullandığı EASY adlı bir program belirliyor. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Borussia Dortmund Taraftarı, Tost Makinesi Münih Yazınca Şoke Oldu

  Borussia Dortmund Taraftarı, Tost Makinesi Münih Yazınca Şoke Oldu

  Borussia Dortmund taraftarı, ekmeğin üzerine BVB yazan tost makinesini aldı ancak makine, Bayern Münih'in kısaltması FCB'yi yazınca şikayetçi oldu. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Kar Yağışı Almanya'da Kazalara Neden Oldu

  Kar Yağışı Almanya'da Kazalara Neden Oldu

  Aalmanya'da birçok eyalette etkili olan yoğun kar yağışı trafik kazalarına neden oldu. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Sayemsad Açılış Töreni

  YESİDEF Genel Başkanı Bozdağ: "Türkiye'deki 20 milyon iş gücüne yemek üreten ve 20 milyar dolarlık istihdam ve pazar payı sağlayan, 400 bin kişiyi direkt, 1 milyon 500 bin kişiyi de dolaylı istihdam eden, 42 ilde örgütlenmiş 4 bin 800 kişilik aileyiz" (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İnce: Memleketin Başı Bu Soyguncularla Belada

  İnce: Memleketin Başı Bu Soyguncularla Belada

  Yalova'da konuşan CHP Milletvekili Muharrem İnce, memleketin başının belada olduğunu söyledi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Destici: MHP ile Aynı Çınarın Dallarıyız Ama Şu Anda Bir Görüşme Yok

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 2015 yılındaki genel seçimlerde MHP ile ittifak yapacakları iddialarına Almanya’da cevap verdi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  'Memleketin Başı Bu Soyguncularla Belada'

  "Memleketin Başı Bu Soyguncularla Belada"

  Yalova'da konuşan CHP Milletvekili Muharrem İnce, memleketin başının belada olduğunu söyledi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Işid Kamplarına Giren Alman Gazeteciden Aşırı Sağ Yorumu

  Alman gazeteci Todenhöfer: "PEGIDA sonuçta IŞİD’in oyununu oynuyor" (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Şalpazarlılar Almanya'da Buluştu

  Şalpazarlılar Almanya'da Buluştu

  Almanya'nın Ratingen kentinde düzenlenen gecede Trabzon Şalpazarlılar, 'Kültür Gecesi'nde bir araya geldi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  2014 Yılı İşte Böyle Geçti!

  2014 Yılı İşte Böyle Geçti!

  2014 yılında yaşanan önemli gelişmeler, İhlas Haber Ajansı’nın objektiflerinden dünyaya ve Türkiye’ye böyle yansıdı. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İstanbul Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu

  Almanya'da yaşayan Türkleri ve Almanları telefonla arayıp kazandıkları hediyelerin vergi ve masraflarını isteyerek dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 76 şüpheliden 14'ü tutuklandı. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Şalpazarlılar Almanya'da Buluştu

  Şalpazarlılar Almanya'da Buluştu

  Almanya'nın Ratingen kentinde Trabzon Şalpazarlılar, düzenlenen 11. Şalpazarlılar Kültür Gecesi'nde bir araya geldi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Türkçe Yeterlik Sınavı 23 Ülkede Yapılacak

  Yunus Emre Enstitüsü'nün yapacağı sınavda başarılı olan adaylara başarı derecelerine göre Türkçe Yeterlik Belgesi verilecek. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  'Ekonomik Şoklara Karşı Yapısal Reformlar Gerçekleştirilmeli'

  "Ekonomik Şoklara Karşı Yapısal Reformlar Gerçekleştirilmeli"

  MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, emtia ihracatçısı gelişmekte olan ülkelerin büyümesini etkileyeceğini ve aşırı borçlanma riski olabileceğini söyledi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Rizeli 'Bal'ı Kapsüle Soktu

  Rizeli 'Bal'ı Kapsüle Soktu

  Rizeli girişimci Habib Koçal, dünyada bir ilke imza atarak 'bal'ı kapsüle sokup, patentini almayı başardı. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Arınç, Kuveyt Basınına Konuştu

  Başbakan Yardımcısı Arınç: "Bu örgütün (IŞİD) ne İslam ile ne insanlıkla bir ilgisi yoktur. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Almanya Beyaza Büründü

  Manş Denizi üzerinden gelen soğuk hava dalgası, Belçika üzerinden Almanya’ya kar yağışıyla birlikte ulaştı. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  "IŞİD Demokrasiye İnanan Müslümanları da Yok Etmek İstiyor"

  Alman terör uzmanı Jürgen Todenhöfer IŞİD'in, yasaları Allah'ın yasalarından üstün tuttukları için demokrasiye inanan Müslümanları da yok etmek istediğini söyledi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.12.2014 04:29:04. #1.13#