14:3700
SON DAKİKA ALMANYA HABERLERİ

Son Dakika Almanya Haberleri

  Renkli Yumurtaların Sırrı

  Renkli Yumurtaların Sırrı

  Hrıstiyanların her yıl kutladığı Paskalya yortusu, rengarenk boyanıp saklanan yumurtalardan 'paskalya kuzusu'na ilgi çekici ayrıntılar içeriyor. (Bugün 13:00)

   

  Crystal Meth Korkutuyor

  Crystal Meth Korkutuyor

  Alman güvenlik güçleri yeni uyuşturucu türü Crystal Meth karşısında alarmda. (Bugün 12:59)

   

  Ressam Hülya Can Halliwell'in Resimleri Karma Sergide Yer Aldı

  Lüksemburg'ta, ressam Hülya Can Halliwell'in katıldığı ve Lüksemburg Kültür Bakanlığı'nın desteklediği karma sergi açıldı. (Bugün 12:54)

   

  Kayseri Şeker'in Alman Ziyaretçileri

  Kayseri Şeker'in Alman Ziyaretçileri

  Kayseri Şeker Fabrikası, verim, kalite, şeker oranı gibi konularda yaptığı önemli araştırmaların ardından, topraklarımız için en uygun özellikleri ve kaliteyi taşıyan tohumları tespit ederek, merkezi Almanya’da bulunan KWS Türk firması ile bir sözleşme imzaladı. (Bugün 12:36)

   

  Almanya'da Türkiye Vatandaşları, "Seçme Hakkı" İstiyor

  AB ülkesi vatandaşları yerel seçimlerde Almanya'da oy kullanma hakkına sahipken, yıllardır Almanya'da çalışıp vergi veren 100 binlerce Türk, yalnız Türkiye vatandaşı oldukları için seçme ve seçilme hakkında yararlanamıyor Almanya Türk Konseyi Başkanı Taciddin Yatkın: ‘’50 yıldan fazla bu ülkede yaşayan insanlarımızın artık 3. sınıf insan muamelesi görmekten kurtulmaları gerekiyor" Berlin Türk Cemaati Başkanı Bekir Yılmaz: ‘’Yerel seçimlerde oy hakkı Almanya’da yaşayan göçmenlere mutlaka (Bugün 12:18)

   

  Kurulan Şirket Sayısı Artarken, Kapanan Şirket Sayısı Geriledi

  Kurulan Şirket Sayısı Artarken, Kapanan Şirket Sayısı Geriledi

  Kurulan şirket sayısı 2014 yılının ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19.9 oranında artışla 15 bin 400 olurken, kapanan şirket sayısı yüzde 5.23 oranında azalışla 4 bin 643 düzeyinde gerçekleşti. (Bugün 12:10)

   

 

  Yurtseven İlk 10'da

  Fenerbahçe Ülker'in 1998 doğumlu genç yıldız adayı oyuncusu Ömer Faruk Yurtseven, 40 kişi arasından sıyrılarak, Jordan Brand Classic maçı için belirlenen 10 oyuncudan biri olmaya hak kazandı. (Bugün 11:02)

   

  Berlin'de Rus Tankı Tartışması

  Berlin'de Rus Tankı Tartışması

  Alman hükümeti, Berlin'deki bir anıtta yer alan Rus tanklarının kaldırılması girişimine karşı çıktı. (Bugün 10:59)

   

Manşet Haberleri