19:3500
SON DAKİKA ALTINÖZÜ HABERLERİ

Son Dakika Altınözü Haberleri

   

  Suriye Helikopteri Sınıra Yaklaştı, F-16'lar Havalandı

  Suriye Helikopteri Sınıra Yaklaştı, F-16'lar Havalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine devriye uçuşu yapan F-16'ları bölgeye gönderdi. (Dün 21:42)

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine devriye uçuşu yapan F-16'ların bölgeye gönderildiğini bildirdi. (Dün 14:54)

   

  Türkiye-Suriye Sınırında Kaçak Akaryakıta Darbe

  Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), Türkiye-Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanılan 300 metre boru hattı, Asi nehri üzerinde ve etrafında 60’ar litrelik 8 adet bidon içerisinde 480 litre kaçak akaryakıtın tespit edildiğini ve kullanılmaz hale getirildiğini bildirdi. (Dün 13:50)

   

  480 Litre Kaçak Akaryakıt İmha Edildi

  Asi nehri üzerinde ve etrafında 60'ar litrelik sekiz adet bidon içerisinde 480 litre kaçak akaryakıt ve Asi Nehri üzerinde yasa dışı geçiş ve kaçakçılık faaliyetinde kullanılan iki adet sal kullanılamaz hale getirildi. (Dün 13:01)

   

  Hatay'da 20 Milyon Liralık Kaçak Mazot Ele Geçirildi

  Hatay'da güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda 450 bin litre kaçak mazot ele geçirilirken, 72 kişi de gözaltına alındı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Ege eğitim uçuşu sırasında, Yunanistan'a ait uçak, bir F 16'mızı radar kilidini muhafaza ederek tacizde bulundu" (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Doğaka Mali Destek Başvuruları Başladı

  Doğaka Mali Destek Başvuruları Başladı

  Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı( DOĞAKA) 2014 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı başladı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İşid'in Reyhanlı'nın Karşısını Harim'i Ele Geçirdi

  İşid'in Reyhanlı'nın Karşısını Harim'i Ele Geçirdi

  Muhaliflerin kontrolünde olan Suriye'nin İdlib Kenti'ne bağlı Harim İlçesi'nden gelen bazı bilgilere göre ilçenin kontrolü Cephetül-el Nüsra'nın eline geçti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  CHP'li Vekil: IŞİD Reyhanlı'nın Karşısındaki Harim'i Ele Geçirdi

  CHP'li Vekil: IŞİD Reyhanlı'nın Karşısındaki Harim'i Ele Geçirdi

  CHP Milletvekili Hasan Akgöl, muhaliflerin kontrolünde olan Suriye'nin İdlib Kenti'ne bağlı Harim İlçesi'nin kontrolünün IŞİD'e geçtiğini söyledi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Hatay'da 250 Bin Litre Kaçak Mazot Ele Geçirildi (2)

  Sınırda 5 BİN LİTRE KAÇAK AKARYAKIT ELE GEÇİRİLDİ Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'daki Suriye sınırında kaçak akaryakıt ele geçirildiğini bildirdi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Suriye Sınırında Akaryakıt Kaçakçılığı Girişimi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında 60'ar litrelik 90 adet bidon içerisinde 5 bin 400 litre kaçak akaryakıt ve Asi Nehri üzerinde yasa dışı geçiş ve kaçakçılık faaliyetinde kullanılan bir adet sal tespit edilerek kaçakçılık girişiminin engellendiğini açıkladı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Suriye Sınırında 5 Bin 400 Litre Kaçak Akaryakıt

  Suriye Sınırında 5 Bin 400 Litre Kaçak Akaryakıt

  Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2. Hudut Alay Komutanlığı Hatay Narlıca Ziyaret ve Kıyıgören Hudut Karakol komutanlıkları sorumluluk sahasında, mobil yol kontrol unsurları tarafından binlerce litre kaçak akaryakıt tespit edildi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Suriye, Türkiye'yi Karadan ve Havadan Taciz Etti

  Suriye, Türkiye'yi Karadan ve Havadan Taciz Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir uçağın sınıra yaklaşması üzerine F-16'ların bölgeye yönlendirildiğini, sınır hattında devriye uçuşu yapan F-16'ların ise Suriye'de konuşlu füze sistemleri tarafından taciz edildiğini bildirdi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Suriye Sınırında 16 Farklı Noktada Toplam 10 Bin 500 Metre Uzunluğunda Boru Hattı Bulundu

  Suriye Sınırında 16 Farklı Noktada Toplam 10 Bin 500 Metre Uzunluğunda Boru Hattı Bulundu

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanıldığı değerlendirilen 16 farklı noktada toplam 10 bin 500 metre uzunluğunda boru tespit edildiğini açıkladı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Erdoğan: 'Türkiye'yi Allah'ın İzniyle Uçuracağız'

  Başbakan Erdoğan: "Türkiye'yi Allah'ın İzniyle Uçuracağız"

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Seçilmiş, milletin seçtiği bir cumhurbaşkanı, başbakan, kabine ve yasama organı, omuz omuza vereceğiz ve Türkiye'yi Allah'ın izniyle uçuracağız" dedi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Sallarla Yapılan Akaryakıt Kaçakçılığı Engellendi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında Asi Nehri üzerinde, akaryakıt kaçakçılığında kullanılan, bin metre uzunluğunda boru, her biri 40-50 metre uzunluğunda 20 adet boru ve toplam 69 adet 60 litrelik bidon ile altı adet sal tespit edildiğini açıkladı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan Akaryakıt Kaçakçılığına Engel

  Genelkurmay Başkanlığı, Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında, akaryakıt kaçakçılığında kullanılan bin metre uzunluğundaki boru ile 20 adet boru, 69 adet bidon ve altı adet salın imha edildiğini bildirdi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Asi Nehri Civarında Akaryakıt Kaçakçılığı

  Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2. Hudut Alay Komutanlığı Hatay Narlıca bölgesindeki kaçakçılık faaliyeti hakkında bilgi verdi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şener Açıklaması

  AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şener Açıklaması

  "Kardeşliğin, ensarın şehri" Hatay, AK Parti iktidarında 9,5 milyar liralık yatırım ve destek gördü" "Hatay, yapılan yatırımlarla üreten, ürettiğini dünyaya pazarlayan bir dünya markası olma yolunda ilerliyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, 11 17 Temmuz tarihlerinde hudutlardan kaçak geçmek isteyen bin 495 kişinin yakalandığını bildirdi. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Suriye, F-16'yı Radarla Taciz Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, devriye uçuşu yapan F-16 uçağının Suriye'de konuşlu füze sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini bildirdi. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Önemli Yurt İçi Olaylar

  Bölücü terör örgütü mensubu 2 kişi teslim oldu. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Önemli Sınır Olayları

  Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında akaryakıt kaçakçılığında kullanılan 12 bin 500 metre boru, 60 litrelik 23 bidon ve iki sal tespit edildi. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Sınırında Kaçakçılık Girişimi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında yaşanan kaçakçılık girişimine ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye-Suriye hududunda Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında, akaryakıt kaçakçılığında kullanılan 4 bin 125 metre uzunluğunda boru ve 60 litrelik toplam 78 adet bidonun tespit edildiği ve bu malzemelerin olay yerinde kullanılmaz hale getirildiği kaydedildi. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında, akaryakıt kaçakçılığı ve yasa dışı geçiş maksadıyla kullanıldığı değerlendirilen, üç farklı noktada toplam bin 300 metre uzunluğunda boru hattı tespit edilirken, 60 litrelik 65 bidon ele geçirildti. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

 

  Suriye Sınırında Bir Haftada 904 Kişi Yakalandı

  Son bir hafta içerisinde Suriye sınırında 904 kişi yakalandı. (10 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Suriye Sınırında Kaçak Akaryakıt Boru Hattı İmha Edildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'daki Suriye sınırında tespit edilen kaçak akaryakıt boru hattının imha edildiğini açıkladı. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi (2)

  Kaçak AKARYAKIT İMHA EDİLDİ Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan bir diğer açıklamada ise Hatay'daki Suriye sınırında kaçak akaryakıt ele geçirildiği belirtilerek şu bilgilere yer verildi: "Türkiye-Suriye hududunda, 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Hatay Narlıca Ziyaret, Kıyıgören ve Üsteğmen Alim Hudut Karakol Komutanlıkları sorumluluk sahalarında, hudut devriye faaliyeti icra eden Mobil Yol Kontrol Unsurları tarafından, Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında, akaryakıt (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Vali Lekesiz, Altınözü Tesislerinde Kalan Suriyelilerle İftar Açtı

  Vali Lekesiz, Altınözü Tesislerinde Kalan Suriyelilerle İftar Açtı

  Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, insani gerekçelerle geçici olarak misafir edilen ve Altınözü ilçesindeki eski Tekel Konaklama Tesislerinde kalan Suriyelilerle iftar açtı. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Vali Lekesiz, Çadırkentte Orucunu Açtı

  Vali Lekesiz, Çadırkentte Orucunu Açtı

  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ülkelerindeki savaştan kaçarak Hatay'daki çadırkentlerde misafir edilen Suriyelilerin iftar sofrasına konuk oldu. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Hatay Valisi Lekesiz, Suriyelilerle İftar Yaptı

  Hatay Valisi Lekesiz, Suriyelilerle İftar Yaptı

  Hatay Valisi Lekesiz, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Altınözü'ndeki eski Tekel binası konaklama tesislerinde kalan Suriyelilerle iftar yaptı. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Kaçakçıların Boru Hatları İmha Edildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'daki Suriye sınırında kaçaklılar tarafından döşenmiş boru hattının imha edildiğini bildirdi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Şırnak Uludere'de Bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olmuştur" (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Kimsesizlerin Umudu Kimse Yok mu Derneği Ramazan'da Sevindirdi

  Kimsesizlerin Umudu Kimse Yok mu Derneği Ramazan'da Sevindirdi

  Kimse Yok Mu Derneği Hatay Şubesi, 'Bu Ramazan Rahmet Şemsiyenizi Paylaşmanın Bereketiyle Doldurun' sloganı ile başlattığı yardım kapsamında erzak paketlerini Samandağı, Altınözü, Yayladağı, Kırıkhan ve Reyhanlı’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterinde sınıra yaklaşması üzerine F-16'ların sınıra gönderildiğini bildirdi. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Türkiye Suriye hududunda 3 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Güvenlik Güçleri Atların Ayaklarına Ateş Etti

  Güvenlik güçleri Suriye sınırında yapılan bir kaçakçılık girişimini önlemek için, olayda kullanılan atların ayaklarına ateş etti. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Suriye Sınırında Kaçak Boru Hattı

  Suriye Sınırında Kaçak Boru Hattı

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'daki Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanılan 5 kilometre uzunluğunda boru hattı tespit edildiğini bildirdi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Suriye Sınırında Akaryakıt Kaçakçılığında Kullanılan Sallar ve Boru Hattı İmha Edildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanıldığı değerlendirilen 5 bin metre uzunluğundaki sekiz adet boru hattının ve 13 adet salın imha edildiğini açıkladı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Kaçakçılık İçin Sınıra 32 Bin Metre Uzunluğunda Boru Döşediler

  Suriye Türkiye sınırında kontrollerini artıran güvenlik güçleri akaryakıt kaçakçılığında kullanıldığı tespit edilen 35 farklı noktada 32 bin 220 metre uzunluğunda 37 kaçak boru hattı tespit etti. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Sınırında 32 Bin Metreyi Geçen Boru Hattı İmha Edildi

  Suriye Sınırında 32 Bin Metreyi Geçen Boru Hattı İmha Edildi

  Türkiye-Suriye hududunda tespit edilen 32 bin 220 metre uzunluğundaki 37 adet boru hattı ile 5 adet sal imha edildi. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Önemli Yurt İçi ve Sınır Olayları

  Önemli Yurt İçi ve Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, bir teröristin, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teslim olduğunu bildirdi. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait hava araçlarının sınıra yaklaşması üzerine F-16'ların sınıra gönderildiğini bildirdi. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine F-16'ların sınıra gönderildiğini bildirdi. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  TSK'dan Önemli Yurt İçi ve Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensubu bir teröristin, Van'ın Başkale ilçesinde teslim olduğunu bildirdi. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan Sınırda Akaryakıt Kaçakçılığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında akaryakıt kaçakçılığı ve yasa dışı geçiş maksadıyla kullanıldığı değerlendirilen iki farklı noktada parçalar halinde toplam 480 metre uzunluğunda boru, 6 adet 30 tonluk akaryakıt tankeri, 137 litre akaryakıt ve 14 adet salın imha edildiğini bildirdi. (27 Haziran 2014 Cuma )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı: "Asi Nehri üzerinde ve yakın civarında, akaryakıt kaçakçılığı ve yasa dışı geçiş maksadıyla kullanıldığı değerlendirilen, iki farklı noktada parçalar halinde toplam 480 metre uzunluğunda boru hattı, altı adet 30 tonluk akaryakıt tankeri, altı adet bidon içerisinde 137 litre akaryakıt. (27 Haziran 2014 Cuma )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Önemli Sınır Olayları

  Sınıra yaklaşan Suriye'ye ait hava araçlarının, Türk F 16 uçaklarının bölgeye yönlendirilmesi üzerine geri döndügü bildirildi. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Uçağı Sınıra Yaklaştı, Askerin Üzerine Ateş Açıldı

  Suriye Uçağı Sınıra Yaklaştı, Askerin Üzerine Ateş Açıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye uçağının sınıra yaklaşması üzerine F-16'ların bölgeye gönderildiğini, Suriye'nin askerlere ateş açtığını açıkladı. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Önemli Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den Türkiye istikametine doğru ilerleyen altı kişinin, bölgede devriye faaliyeti icra eden unsurlara hedef gözetmeksizin ateş açtığını, verilen karşılığın ardından bu kişilerin Suriye'ye doğru kaçtığını bildirdi. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.07.2014 19:35:54. #1.13#