17:2200
SON DAKİKA ALTINÖZÜ HABERLERİ

Son Dakika Altınözü Haberleri

   

  Suriye Sınırında Bir Haftada Bin 202 Kişi Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, son bir hafta içerisinde Suriye sınırında bin 202 kişinin yakalandığını açıkladı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Suriye sınırı, Hatay Narlıca'da tespit edilen ve akaryakıt kaçakçılığında kullanılacağı değerlendirilen boru hattının kesilerek imha edildiğini bildirdi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanılacağı değerlendirilen boru hattının imha edildiğini açıkladı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Suriye'den Gelen İki Kişi Askere Ateş Açtı

  Dün Suriye sınırına yaklaşan iki kişi güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı araca ateş açtı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığınca, Türkiye'den Suriye sınırına yaklaşan şahısların "dur" ihtarına uymaması üzerine uyarı atışı yapıldığı, olaydan sonra Beşaslan köyünden sınıra gelen ve TSK unsurlarına saldırmaya çalışan 50 60 kişilik grubun da plastik mermi kullanılarak dağıtıldığı bildirildi. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Teröristler Ateş Açtı Bir Uzman Çavuş Yaralandı

  Teröristler Irak'ın kuzeyinden BİXİ ile 45 dakika boyunca taciz ateşinde bulunurken bir uzman çavuş yaralandı. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütünün açtığı ateş sonucu bir askerin yaralandığını açıkladı. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  CHP'li Mullaoğlu: AKP'nin Hatay'da İtirazları Sonuçsuz Kaldı, Biz Kazandık

  Chp Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Ak Parti'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yönelik yaptığı itirazların sonucu değiştirmediğini, kendilerinin yapmış olduğu itirazlar sonucunda ise oylarının arttığını belirterek, "Adayımız Lütfü Savaş'a yarın ya da pazartesi günü mazbatasının verilmesini bekliyoruz" dedi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  2014 yerel seçim sonuçları - Sadullah Ergin -

  2014 yerel seçim sonuçları - Sadullah Ergin -

  AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, "Hatay, tarihinin yerel seçimlerindeki en yüksek oyunu ve en başarılı sonucunu bu seçimlerde almıştır" dedi. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ergin: "Hatay, tarihinin yerel seçimlerindeki en yüksek oyunu ve en başarılı sonucunu bu seçimlerde almıştır" (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Hatay'ın Büyükşehir Kapsamına Alınması

  Hatay Valiliği, ''14 İlde Büyükşehir Belediyesi ve 27 İlçe Kurulması Hakkında Kanun'' ile Hatay ili genelinde tüzel kişilikleri kaldırılan İl Özel İdaresi, 64 belde belediyesi ve 362 köyün personeli, her türlü taşınır ve taşınmaz malları, taşıt ve iş makineleri, hak, alacak ve borçları ilgili mevzuatın öngördüğü hükümlere uygun olarak ilgisine göre Bakanlıklara, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilçe belediyesine devredildiğini duyurdu. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Urfa Belediye Başkanlarının Biyografileri

  Urfa Belediye Başkanlarının Biyografileri

  2014 Mart Yerel seçimleri sonuçlandı. İşte Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının biyografileri... (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Hatay'da CHP'li Lütfü Savaş, 'Burun Farkı' ile Önde

  Hatay'da CHP'li Lütfü Savaş, 'Burun Farkı' ile Önde

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında CHP adayı Lütfü Savaş, arayı açarak finale 'Burun farkı' ile yaklaştı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Hatay Altınözü Belediye Başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Rıfat Sarı kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanlığını adayları Celalettin Güvenç'in kazandığını açıkladı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  ALTINÖZÜ ( Hatay ) 30 Mart yerel seçim sonuçları - ALTINÖZÜ ( Hatay ) 2014 Yerel Seçim Sonuçları

  ALTINÖZÜ ( Hatay ) 30 Mart yerel seçim sonuçları - ALTINÖZÜ ( Hatay ) 2014 Yerel Seçim Sonuçları

  ALTINÖZÜ ( Hatay ) 30 Mart yerel seçim sonuçları - ALTINÖZÜ ( Hatay ) 2014 Yerel Seçim Sonuçları. Türkiye genelinde 52 milyon seçmen 169 binin üzerinde sandıkta oy kullandı ve yaşadığı şehri yönetecek başkanı seçti. Yerel Seçim Sonuçları'na (30 Mart Yerel Seçim Sonuçları) dair detaylar. Linke tıklayıp Kartal (İstanbul) 30 Mart yerel seçim sonuçlarını öğrenebilirsiniz. (30 Mart 2014 Pazar )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  AK Parti Kilis İl Başkanı Polat, Kilis Belediye Başkanlığını, adayları Hasan Kara'nın kazandığını bildirdi. (30 Mart 2014 Pazar )

   

  Kilis Belediye Başkanlığını AK Parti Adayı Hasan Kara Kazandı

  Kilis Belediye Başkanlığını AK Parti Adayı Hasan Kara Kazandı

  Kilis Belediye Başkanlığı’nı AK Parti adayı Hasan Kara kazandı. (30 Mart 2014 Pazar )

   

  Hatay Valiliği'nde Yayladağı-Kesep ve Reyhanlı Bölgesindeki Son Gelişmeler Değerlendirildi

  Hatay Valiliği'nde Yayladağı-Kesep ve Reyhanlı Bölgesindeki Son Gelişmeler Değerlendirildi

  Vali Celalettin Lekesiz’in başkanlığında yapılan Hatay İl Güvenlik Toplantısı'nda sınır hattındaki son gelişmeler masaya yatırıldı. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Kesep'teki Çatışmalar

  Hatay Valisi Lekesiz: "Çok şükür şu ana kadar sekip gelen veya başka şekilde gelen top mermilerinden, uçak mermilerinden ve benzeri mühimmattan topraklarımıza düşenlerden can ve mal kaybına yol açan olmadı ama takdir edersiniz ki bunu tesadüfe bırakamayız" (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Mikrokredi Sayesinde Kendi İşinin Patronu Oldu

  Altınözü ilçesinde, mikrokredi uygulaması sayesinde aldığı krediyle piko makinesi alarak işyeri açan Gülümser Kavasoğlu, hem evinin geçimini sağlıyor, hem istihdam yaratıyor. (25 Mart 2014 Salı )

   

  Başbakan Erdoğan, Hatay'da

  Başbakan Erdoğan, Hatay'da

  Başbakan Erdoğan, partisi tarafından düzenlenen mitingte, hükümetleri dönemlerinde Hatay'da yaptıkları yatırımları anlattı. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

 

  AK Parti'nin Hatay Mitingi

  AK Parti'nin Hatay Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2) ''Şu anda Cumhurbaşkanıyla ilgili açıklama yapmıyorlar. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Erdoğan Hatay'da (1)

  Başbakan Erdoğan Hatay'da (1)

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da partisinin düzenlediği mitingde muhalefet partilerine ve Fethullah Gülen’e yüklendi. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Hatay'da "Güvenlik" Toplantısı

  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında ''Güvenlik'' toplantısı yapıldı. (19 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Tır Şoförünü Kaçırıp 500 Bin Dolar Fidye İstediler

  Hatay'ın Altınözü İlçesi'nde yaşayan TIR şoförü 33 yaşındaki Bünyamin Sönmez'in Suriyeliler tarafından kaçırıldığı ve 500 bin dolar fidye istendiği öne sürüldü. (18 Mart 2014 Salı )

   

  Altınözü Milli Eğitim Müdürü Yıldırım'a Ziyaret

  Hatay genelinde düzenlenen İmam Hatip Okulları Hafızlık Yarışması'nda birinci olan Altınözü İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Vahit Açıkgöz ile dördüncü olan Recep Tayyip İnci, okul müdürü ve öğretmenleriyle birlikte Altınözü Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım'ı makamında ziyaret ettiler. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Altın Mozaiğin Özünde" Mozaik Sergisi

  Altınözü Kaymakamlığı tarafından kadınların aile bütçesine katkıda bulunmasını amacıyla düzenlenen DOĞAKA destekli "Altın Mozaiğin Özünde" adlı mozaik sergisi açıldı. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığından, Türkiye Suriye sınırında, bin 523 şahıs ile birlikte tabanca, tabanca mermisi, piyade tüfeği mermisi, av tüfeği fişeği, telsiz, sigara, tütün, uyuşturucu, uyuşturucu hap, akaryakıt, küçükbaş/büyükbaş havyan, cep telefonu, muhtelif motorlu araç, araç parçası, muhtelif elektronik eşya, muhtelif gıda maddesi, zeytinyağı, kumaş, muhtelif giyim eşyası, alkollü içkinin ele geçirildiği bildirildi. (09 Mart 2014 Pazar )

   

  Sınır Olayları

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı: "Kara Kuvvetleri Komutanlığı Cankeser Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Suriye'den Türkiye'ye geçen bir şahsın mayınlı sahaya girmesi üzerine karakolun kule nöbetçilerince 'dur' ikazında bulunulmuş ve şahıs silahsız yakalanmıştır. (04 Mart 2014 Salı )

   

  Sınırda "Borularla" Mücadele

  Suriye sınırında tespit edilen akaryakıt kaçakçılığı yapmakta kullanılan metrelerce uzunluğundaki borular imha edildi. (04 Mart 2014 Salı )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığınca, Türkiye Suriye sınırında bin 800 kişi ile birlikte, tabanca, mermi, av tüfeği fişeği, telsiz, karton sigara, tütün, uyuşturucu, akaryakıt, küçükbaş büyükbaş havyan, cep telefonu, muhtelif motorlu araç, araç parçası, elektronik eşya, gıda maddesi, kumaş, giyim eşyası, bir miktar para, alkollü içki ile hurda demirin ele geçirildiğini bildirildi. (02 Mart 2014 Pazar )

   

  Sınır Kartalları" Kuş Uçurtmuyor

  Siriye sınırında, ülkenin huzur ve güvenliği için 24 saat görev yapan birlikler, kaçakçılara karşı etkin mücadele veriyor Sınırdan mal geçirmek için her yolu deneyen kaçakçılar, zaman zaman kendilerini engellemek isteyen güvenlik güçlerine taşlı ve silahlı saldırıda bulunuyor Hatay'daki Narlıca 2. Hudut Tabur Komutanlığı'nın sorumluluk sahasında 14 ayda, sınırdan geçirilmek istenen 2 bin ton mazot, 1 milyon 700 bin hap, 6 ton fiberoptik kablo, tarihi eserler, elektronik eşyalar ve 15 ton (02 Mart 2014 Pazar )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan -

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan -

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Biz, gururla söylüyoruz, yolsuzluğun önüne geçtik, hortumları kestik. O banka batıranlarla mücadele ettik. Sağlamış olduğumuz tasarruflarla bu yatırımları gerçekleştirdik" dedi. (01 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Hatay'da Açıklaması

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Hatay'da Açıklaması

  "Biz, gururla söylüyoruz, yolsuzluğun önüne geçtik, hortumları kestik. O banka batıranlarla mücadele ettik. Sağlamış olduğumuz tasarruflarla bu yatırımları gerçekleştirdik" "Halen bu ülkede ve dışardaki bazı destekçileriyle birlikte bu ülkenin gelişmesine, kalkınmasına engel olmak isteyen kesimler var. (01 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Kaçakçıların Bin 100 Metrelik Boru Hattı İmha Edildi

  Kaçakçıların Bin 100 Metrelik Boru Hattı İmha Edildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında 3 noktada tespit edilen toplam bin 100 metre uzunluğundaki kaçak boru hattının imha edildiğini bildirdi. (26 Şubat 2014 Çarşamba )

   

  Sınır Olayları

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığı yapmak amacıyla kullanılacağı değerlendirilen içi mazot dolu 400 metre uzunluğundaki borunun imha edildiğini bildirdi. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Genelkurmay Başkanlığından Açıklama

  Genelkurmay Başkanlığından Açıklama

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanıldığı değerlendirilen içi mazot dolu 400 metre uzunluğundaki borunun imha edildiğini açıkladı. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Suriye-Türkiye Sınırı Köstebek Yuvası Gibi: Şekil Bozukluğundan Kaçak Boru Hattı Saptandı

  Suriye-Türkiye Sınırı Köstebek Yuvası Gibi: Şekil Bozukluğundan Kaçak Boru Hattı Saptandı

  Suriye'den Türkiye'ye kaçak akaryakıt geçirmek isteyen kişiler sınır bölgesini adeta köstebek yuvasına çevirirken, kaçak akaryakıt boruları arazilerdeki şekil bozukluklarından tespit edilebiliyor. (24 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı: 'Suriye Sınırında Kaçak Boru Hattı İmha Edildi'

  Genelkurmay Başkanlığı: "Suriye Sınırında Kaçak Boru Hattı İmha Edildi"

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanılan 500 metre uzunluğundaki kaçak boru hattının imha edildiğini açıkladı. (24 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  Kaçakçıları, Askeri Yasak Bölgeye 500 Metre Boru Döşedi

  Kaçakçıları, Askeri Yasak Bölgeye 500 Metre Boru Döşedi

  Türkiye-Suriye hududu Hatay Narlıca ilçesi askeri yasak bölgede akaryakıt kaçakçılığı için döşenmiş 500 metre uzunluğunda boru hattı tespit edildi. (24 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  SP Altınözü Adayı Bük, Kaymakam Arslantaş'ı Ziyaret Etti

  Saadet Partisi Altınözü Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Bük ve beraberindeki heyet, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş'ı makamında ziyaret etti. (17 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  Atalay: 10 İlde Geçici Barınma Merkezlerine Yerleştirilen Suriyeli Sayısı 207 Bin 680

  Atalay: 10 İlde Geçici Barınma Merkezlerine Yerleştirilen Suriyeli Sayısı 207 Bin 680

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Suriye'den Türkiye'ye giriş yapan ve 10 ildeki geçici barınma merkezlerine yerleştirilen Suriyeli sayısının 207 bin 680 olduğunu bildirdi. (15 Şubat 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı: Suriye Helikopteri Yaklaşınca F-16'lar Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı: Suriye Helikopteri Yaklaşınca F-16'lar Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nın güneyinden sınıra yaklaşması üzerine 2 F-16 uçağının bölgeye gönderildiğini açıkladı. (14 Şubat 2014 Cuma )

   

  Suriye Sınırına Yine 600 Metre Boru Döşediler

  Suriye Sınırına Yine 600 Metre Boru Döşediler

  Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın Hatay Narlıca Ziyaret Hudut Karakolu sorumluluk sahasında devriye görev yapan askerler akaryakıt kaçakçılığında kullanıldığı değerlendirilen içi mazot dolu 600 metre uzunluğunda boru hattı tespit etti. (14 Şubat 2014 Cuma )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Önemli Sınır Olayları

  Sınırlardan yasadışı geçmeye çalışan çok sayıda kişinin 7 13 Şubat tarihleri arasında güvenlik güçlerince yakalandığı bildirildi. (14 Şubat 2014 Cuma )

   

  TSK'dan Mazot Kaçakçılarına Ağır Darbe

  TSK'dan Mazot Kaçakçılarına Ağır Darbe

  Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye-Suriye sınırında tespit edilen 600 metre ve 300 metre uzunluğundaki kaçak akaryakıt boru hattının imha edildiğini bildirdi. (14 Şubat 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri