02:2900
SON DAKİKA ALTINÖZÜ HABERLERİ

Son Dakika Altınözü Haberleri

   

  Hudut Devriye Timine Suriye'den Uzun Namlulu Silahla Ateş Açıldı

  Türkiye - Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 1. Hudut Alayı (Kilis) Afrin Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, sınırın Suriye tarafından, hudut devriye timi üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. (Dün 13:39)

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Hakkari'de 2 terörist teslim oldu. (Dün 13:27)

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşı küçük çocuklardan oluşan 10 15 kişilik bir grup, ilçe merkezinde bulunan Dicle İlköğretim Okulu'nun bahçesindeki Atatürk büstünü yerinden söktü Hakkari'de bir terörist teslim oldu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Suriye sınırında ele geçirilen akaryakıt dolu 25 bidon kullanılmaz hale getirildi Hakkari'de bir terörist teslim oldu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hatay'da MERS Virüsü Alarmı

  Hatay'da MERS Virüsü Alarmı

  Hatay'da geçtiğimiz günlerde hacdan dönen, yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişi, MERS virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Sağanak Yağış Hatay'ı Vurdu

  Sağanak Yağış Hatay'ı Vurdu

  Meteorolojinin önceden uyarı yaptığı Hatay'da, yaklaşık 4 saat süren sağanak yağış sele döndü. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Teröristler Muş'ta Bir Vatandaşı Kaçırdı

  Teröristler Muş'ta Bir Vatandaşı Kaçırdı

  Genelkurmay Başkanlığı, Muş'un Bulanık ilçesinde bir vatandaşın bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırıldığını bildirdi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Hakkari ve Tunceli'de teröristlerin uzun namlulu silahlarla açtığı taciz ateşi Mehmetçiğin verdiği karşılık üzerine kesildi Suriye sınırından yaklaşan bir şahsın sınırda bulunan hendeğe attığı çuvalda bin 40 kaleşnikof mermisi ve bir tabanca ele geçirildi Aynı anda Türkiye'den Suriye sınırına yaklaşan ve "dur" ikazına uymayan 10 kişilik motosikletli grup, açılan uyarı ateşi sonrasında geldiği istikamete geri döndü. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Suriye Sınırında 110 Adet Piyade Tüfeği Mühimmatı Ele Geçirildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında 110 adet piyade tüfeği mühimmatı ele geçirildiğini açıkladı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Sınır Olayları

  Asi Nehri üzerinde tespit edilen akaryakıt dolu 60 litrelik 18 bidon kullanılamaz hale getirildi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Tsk: "200-300 Kişilik Grup Hakkari'de Okul Yaktı"

  Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ellerinde uzun ve kısa namlulu silahlar olan 7-8 kişinin de aralarında bulunduğu 200-300 kişilik bir grubun Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulu’nu yaktığını açıkladı. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  PKK, Yüksekova'da Yine Okul Yaktı

  PKK, Yüksekova'da Yine Okul Yaktı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ellerinde uzun ve kısa namlulu silahlar olan 7-8 kişinin de bulunduğu 200-300 kişilik bir grup, Süleyman Uğur Sıtkı Ortaokulu'nu yaktı. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Mardin'de Bir Terörist Yakalandı

  Mardin'de Bir Terörist Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu bir kadın teröristin yakalandığını bildirdi. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi (2)

  Taş VE MOLOTOF KOKTEYLİYLE ASKERLERE SALDIRDILAR Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinde Suriye sınırındaki Hatay'ın Altınözü İlçesi'nin Hacıpaşa Mahallesi'nde bir grubun askerlere taş, sopa ve molotof kokteyli ile saldırdığına yer verildi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Suriyeli sığınmacılar tarafından hudutta bırakıldığı değerlendirilen silah ve mermiler, Suruç İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi Bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist, Şırnak'ın Uludere ilçesinde silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Yağmuralan Köyü Arazisine Suriye'nin Mermileri Düştü

  Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa 3. Hudut Alay Komutanlığı Gültepe Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, Akçakale Yağmuralan köyünde boş araziye birer adet uçak savar mermisi ile havan mermisi düştüğünü bildirdi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'ye Uçaksavar ve Havan Mermisi Düştü

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de meydana gelen çatışmalar sırasında, Türkiye'ye uçaksavar ve havan mermisi düştüğünü, angajman kuralları gereği, belirlenen hedeflere misliyle karşılık verildiğini bildirdi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığı: ''Sayıları 15 20 kişi arasında değişen gruplar tarafından, Şırnak/Cizre ilçesi Nur Mahallesi'nde Kürtçe eğitim için açılan sözde okulun mühürlenmesini protesto etmek maksadıyla 5 okula molotofkokteyli ile saldırıda bulunuldu'' ''Saldırı sonucu, okullarda yangın çıktı, 2 okulda. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açıldı

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açıldı

  Genelkurmay, Suriye sınırında güvenlik güçlerine Kaleşnikof piyade tüfeği ile ateş açan gruba ateş ile karşılık verildiğini açıkladı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Hes ve Elektrik İletim Hatları İçin Acele Kamulaştırma

  Hes ve Elektrik İletim Hatları İçin Acele Kamulaştırma

  Bakanlar Kurulu, bir hidroelektrik santralı, bir organize sanayi bölgesi ve altı elektrik iletim hattının yapımı için toplam sekiz "acele kamulaştırma kararı" aldı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Kamulaştırma Kararları

  Kamulaştırma Kararları

  Bazı elektrik üretim ve iletim hattı projeleri için acele kamulaştırma kararı verildi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Tarafından Askerlerin Üzerine Ateş Açıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay sınırında devriye görevi yapan askerlerin üzerine Suriye tarafından Kalaşnikof tüfeklerle ateş açıldığını ve askerlerin karşılık verdiğini, olayda ölen veya yaralanan olmadığını açıkladı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  İki Yunan F-16 Uçağı Sınırı Taciz Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan’a ait iki adet F-16 savaş uçağının dün (13 Eylül) saat 11.46’da, 51 saniye süre ile Türkiye hava sahasını ihlal ettiğini bildirdi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında güvenlik güçlerine kalaşnikof ile ateş açan gruba ateş açarak karşılık verildiğini açıkladı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Sınırda 931 Litre Mazot Ele Geçirildi

  Suriye sınırında toplam 931 litre mazot ele geçirildi. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Erzurum, Şırnak ve Mardin'de 3 teröristin teslim olduğu bildirildi. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

  İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararları Yayımlandı

  İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararları Yayımlandı

  İçişleri Bakanlığı'na ait vali yardımcılıkları, kaymakamlık ve bazı kurumlarda yapılan atama kararları, Resmi Gazetede yayımlandı. (03 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bazı İllerin Vali Yardımcısı Sayısı Değişti

  Bazı İllerin Vali Yardımcısı Sayısı Değişti

  Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle, mülki idare amirleri için ilçe sınıfını düzenleyen cetvel ile bazı illerin vali yardımcısı sayılarında değişiklik yapıldı. (02 Eylül 2014 Salı )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, 20 kişilik grubun Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla girişinin engellendiğini bildirdi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Mehmetçik Sınırı Geçmeye Çalışanlara Göz Açtırmıyor

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları, Suriye sınırında 15 kişilik grubun yasa dışı geçişini engellerken, silahlar patladı. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  TSK'dan Önemli Yurt İçi Olaylar

  TSK'dan Önemli Yurt İçi Olaylar

  Genelkurmay Başkanlığı: "Bölücü terör örgütü mensubu bir terörist Van'ın Çaldıran ilçesinde, bir diğer terörist ise Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki Kavuşak 2'nci Hudut Tugay Komutanlığına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu" (27 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Hakkari'de Teröristler Askere Taciz Ateşi Açtı

  Hakkari'de Teröristler Askere Taciz Ateşi Açtı

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Çatalca köyü bölgesinde, hudut emniyeti için görevlendirilen askerlere teröristler ateş açtı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay sınırında görev yapan askerlere Suriye tarafından ateş açıldığını bildirdi. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Mehmetçik Sınırda Göz Açtırmıyor

  Türkiye-Suriye sınırında kara hareketliliği devam ediyor. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Sınır Olayları

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, 15 21 Ağustos tarihlerinde hudutlardan kaçak geçmek isteyen 6 bin 241 kişinin yakalandığını bildirdi. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Suriye'de Pyd Kontrolündeki Bölgeden Türk Devriyesine Ateş Açıldı

  Suriye'de PYD'nin kontrol altında tuttuğu bölgede dün Türk devriyesine ateş açıldı. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Hatay'da Elektrik Kesintileri Protesto Edildi

  Hatay'da Elektrik Kesintileri Protesto Edildi

  Hatay’da bir grup elektrik kesintilerini protesto etti. (21 Ağustos 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 02:29:46. #1.13#