SON DAKİKA ALTINÖZÜ HABERLERİ

Son Dakika Altınözü Haberleri

 • 16:41Reyhanlı Almanlar Suriyelilere Okul YaptırıyorReyhanlı Almanlar Suriyelilere Okul YaptırıyorAlmanlar Suriyelilere okul yaptırıyor ALMANYA'nın Aalen Belediyesi tarafından Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Suriyeliler için yapılacak olan 24 derslikli okulun temeli atıldı.
 • 16:30Almanlar Suriyelilere Okul YaptırıyorAlmanlar Suriyelilere Okul YaptırıyorAlmanya'nın Aalen Belediyesi tarafından Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Suriyeliler için yapılacak olan 24 derslikli okulun temeli atıldı.
 • 15:30Aalen Belediyesi'nden Reyhanlı'da Suriyeliler İçin 24 Derslikli OkulAalen Belediyesi'nden Reyhanlı'da Suriyeliler İçin 24 Derslikli OkulAlmanya’nın Aalen Belediyesi tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Suriyeliler için 24 derslikli okul yapılıyor.
 • 15:18Türk-İş'ten Bayırbucak Türkmenlerine YardımTürk-İş, Bayırbucak Türkmenleri için 300 bin lira yardım ve 2 bin adet oyuncak gönderdi.
 • 15:06Hatay'da Zabıta Ekipleri Altınözü'nde 70 İş Yerini DenetlediHatay'da Zabıta Ekipleri Altınözü'nde 70 İş Yerini DenetlediHatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, şehir düzeni, kent huzuru ve vatandaşların sağlıklı gıda tüketebilmesi için denetimlerini sürdürüyor.
 • 09:46Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Altınözü, Antakya ve Defne ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:23Karsu Dönmez Yeni Albümü Colors'ı Hatay'da TanıttıKarsu Dönmez Yeni Albümü Colors'ı Hatay'da TanıttıTürk asıllı Hollanda vatandaşı caz sanatçısı ve piyanist Karsu Dönmez, yeni albümü Colors'ın tanıtım turnesi kapsamında Antakya Meclis Kültür Merkezi'nde sevenleriyle buluştu.
 • 10:14Hatay'da Sahte Diplomalı 7 Öğretmenin Görevine Son VerildiHatay'da yapılan çalışmalarda 7 öğretmenin diplomalarının sahte olduğu saptandı.
 • 09:35Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Altınözü, Antakya, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:34Hatay'da Sahte Diplomalı 7 Öğretmenin Görevine Son VerildiHatay'da Sahte Diplomalı 7 Öğretmenin Görevine Son VerildiHatay'da sahte diplomayla görev yaptıkları ve bu sayede haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen 7 öğretmenin görevine son verildi.
 • 22:41Sahte Diplomalı 7 Öğretmenin Görevine Son VerildiHatay'da, sahte diplomayla çalıştığı tespit edilen 7 öğretmenin görevine son verildi.
 • 12:04Gençlere Doğa Sevgisi AşılanıyorGörüntü Dökümü: -Öğrencilere konferans verilmesi -Öğrencilerden detaylar -Proje Koordinatörü Biyolog Samim Kayıkçı ile röportaj -Toplu fotoğraf çekimi Gençlere doğa sevgisi aşılanıyor Dağ ceylanları, deniz kaplumbağaları, çizgili sırtlan gibi nesli tehlike altındaki hayvanların yanı sıra 250'ye yakın endemik bitki çeşitliliğiyle tanınan Hatay'da, bu zenginliklerinin gelecek nesillere de aktarılması için çalışılıyor.
 • 10:46Gençlere Doğa Sevgisi AşılanıyorDağ ceylanları, deniz kaplumbağaları, çizgili sırtlan gibi nesli tehlike altındaki hayvanların yanı sıra 250'ye yakın endemik bitki çeşitliliğiyle tanınan Hatay'da, bu zenginliklerinin gelecek nesillere de aktarılması için çalışılıyor.
 • 12:41Reyhanlı'ya 6 Bin Kişilik Konteyner Kent YapılacakReyhanlı'ya 6 Bin Kişilik Konteyner Kent YapılacakReyhanlı'ya 6 bin kişilik konteyner kent yapılacak SURİYELİ sığınmacı sayısının en fazla olduğu illerden Hatay'da depolarda ve kendi imkanlarıyla yaptıkları çadırlarda kalanlar için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından konteyner kent kurulacak.
 • 11:53Reyhanlı'ya 6 Bin Kişilik Konteyner Kent YapılacakReyhanlı'ya 6 Bin Kişilik Konteyner Kent YapılacakSuriyeli sığınmacı sayısının en fazla olduğu illerden Hatay'da depolarda ve kendi imkanlarıyla yaptıkları çadırlarda kalanlar için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından konteyner kent kurulacak.
 • 13:45Türkiye'de Doğan Bebekleri, Suriyeli Ailelere Güç VeriyorGörüntü Dökümü: 10 günlük bebek Ömer'in detayları Ailesinden detay 1 aylık bebek Meryem detay Babaannesi ile Meryem bebeğin detayları Ömer'in babası Muhammed Hellak ile röportaj Meryem'in babası Ziyad El Tab ile röportaj Türkiye'de doğan bebekleri, Suriyeli ailelere güç veriyor Hatay'ın Altınözü ilçesindeki Tekel Geçici Barınma Merkezi'ndeki bölünmüş odalarda komşu olan Suriyeli 2 ailenin biri henüz 10 günlük diğeri ise 1 aylık bebekleri, dünyaya Türkiye'de "Merhaba" dedi Suriyeli aileler, yaşadıkları kötü günleri unutturan bebeklerini Türkiye'de büyütmelerine imkan tanıyan yetkililere teşekkür ediyor LALE KÖKLÜ - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Altınözü ilçesindeki Tekel Geçici Barınma Merkezi'ne yerleştirilen Suriyeli 2 aile, henüz 10 gün önce dünyaya gelen minik Ömer ve 1 aylık Meryem ile hayata birlikte tutunuyor.
 • 11:29Türkiye'de Doğan Bebekleri, Suriyeli Ailelere Güç VeriyorÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Altınözü ilçesindeki Tekel Geçici Barınma Merkezi'ne yerleştirilen Suriyeli 2 aile, henüz 10 gün önce dünyaya gelen minik Ömer ve 1 aylık Meryem ile hayata birlikte tutunuyor.
 • 09:45Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Altınözü, Defne, Hassa, İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:25Savaş Mağdurlarının Yüzü Barınma Merkezlerinde GülüyorSavaş Mağdurlarının Yüzü Barınma Merkezlerinde GülüyorGörüntü Dökümü: Altınözü Tekel Barınma Merkezi'nden detay Suriyelilerin günlük yaşamı Sarınma merkezindeki yaşam alanları, çamaşırhane, kurslar, sağlık merkezi, muayene olan çocuk Kampta kalan sığınmacılarla röportaj Savaş mağdurlarının yüzü barınma merkezlerinde gülüyor LALE KÖKLÜ/HALİT DEMİR - İç savaştan kaçarak sığındıkları Türkiye'de, kendileri için oluşturulan ve içerisinde her türlü yaşam alanı düşünülen barınma merkezlerinde kalan Suriyeliler, sunulan imkanlar için Türkiye'ye teşekkür ediyor.
 • 12:09Hatay'da Kar Temizleme ÇalışmasıHatay'da Kar Temizleme ÇalışmasıHatay Büyükşehir Belediyesi, (HBB) kar yağışının etkisini iyice hissettirdiği il genelinde yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı seferberlik başlattı.
 • 11:52Hatay'da Kar Nedeniyle 7 İlçede Okullar Tatil EdildiHatay'da Kar Nedeniyle 7 İlçede Okullar Tatil EdildiHatay’da 7 ilçede eğitim ve öğretime kar yağışı nedeniyle bir gün ara verildi.
 • 23:575 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçeler5 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçelerYoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yarın tatil olan tüm il ve ilçeler...
 • 23:28Yurtta KışYurtta KışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kar yağışı altında meydanda eğlenenler- Tırın karlı yolda kalması- Kar temizleme araçlarının çalışması Yurtta kış-Hatay ve ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırdı Hatay ve bazı ilçelerinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
 • 22:36Yurtta KışHatay ve bazı ilçelerinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
 • 22:35Hatay'da Okullar Kar Nedeniyle Bir Gün TatilHatay'da Okullar Kar Nedeniyle Bir Gün TatilHatay'da bugün öğle saatlerinde başlayan ve etkisini giderek arttıran kar yağışı nedeniyle 9 ilçede yarın okullar bir gün tatil edildi.
 • 22:24Hatay'da Eğitime Kar EngeliHatay'da yoğun kar yağışı nedeniyle 7 ilçede eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
 • 14:02Hatay'da Kar YağışıHatay'da Kar YağışıUzun süredir tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, Hatay’da etkisini göstermeye başladı.
 • 09:45Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Altınözü, İskenderun ve Erzin ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 13:25Antakya ve Defne'de İçme Suyu Hattı YenileniyorAntakya ve Defne'de İçme Suyu Hattı YenileniyorHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğü, merkez ilçeler Defne ve Antakya’yı kapsayan Serinyol içme suyu isale hattının yenileme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
 • 10:36Antakya ve Defne'nin Kanayan Yarasına Merhem OlunduHATSU, merkez ilçeler Defne ve Antakya'yı kapsayan Serinyol içmesuyu isale hattının yenileme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
 • 09:46Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Altınözü, Antakya, İskenderun ve Samandağ ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:17Suriye Sınırında Kuş UçurtmuyorlarSuriye Sınırında Kuş UçurtmuyorlarHatay'daki hudut hattında güvenlik güçleri, sınırdan yasa dışı geçmek isteyenlere ve kaçakçılara göz açtırmıyor.
 • 09:50Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, İskenderun, Kırıkhan ve Yayladağı ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:25Büyükşehir'den Belen'deki Muhtarlara BilgisayarBüyükşehir'den Belen'deki Muhtarlara BilgisayarHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Belen ilçesinde bir araya geldiği muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.
 • 10:22Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Erdemli, Gülnar, Tarsus, Toroslar, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:48Altınözü'nün Ziyaret Mahallesi'nde İçme Suyu Hattı YenilendiAltınözü'nün Ziyaret Mahallesi'nde İçme Suyu Hattı YenilendiHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU), ‘50 Yılın İçme Suyu Seferberliği Projesi’ kapsamında, Altınözü ilçesine bağlı Ziyaret Mahallesi’nde içme suyu isale hattını yeniledi.
 • 19:19Ak Ocaklar'dan Türkmenlere Tam DestekAk Ocaklar'dan Türkmenlere Tam DestekAk Ocaklar, topladıkları yardımları Bayırbucak Türkmenleri’ne ulaştırmak üzere Kızılay’a teslim etti.
 • 13:57TSK: Cizre ve Silopi'de 8 Güvenlik Görevlisi Yaralandı, 25 PKK'lı Terörist ÖldürüldüTürk Silahlı Kuvvetleri 16 Aralık tarihinde yapılan operasyonlara ilişkin açıklama yaptı.
 • 13:29Şırnak ve Cizre'de Düzenlenen Operasyonlarda 24 Terörist Etkisiz Hale GetirildiGenelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Cizre’de düzenlenen operasyonlarda 24 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 12:58Şırnak'taki Dev Operasyonda Son Durum: 8 Asker Yaralı 25 PKK'lı ÖldürüldüŞırnak'taki Dev Operasyonda Son Durum: 8 Asker Yaralı 25 PKK'lı ÖldürüldüGenelkurmay Başkanlığı, Şırnak Cizre ve Silopi ilçelerinde devam eden operasyonlarda 8 askerin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığını, 25 teröristin öldürüldüğünü bildirdi.
 • 09:48Özbek Mahallesi'ne De Yeni İçmesuyu Hattı DöşendiHATSU, kanalizasyon, yağmursuyu hattı ve içmesuyu şebekesi gibi altyapı eksikliği bulunan noktalarda çalışmalara devam ettiğini duyurdu.
 • 15:05Altınözü'de Vatandaşlar Yol KapattıAltınözü'de Vatandaşlar Yol KapattıHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (HATSU) Altınözü ilçesinde başlattığı alt yapı çalışmaları nedeniyle tüm yolların kazılması, ardından patlayan su boruları nedeniyle boşa akan suyun etrafa taşması sonucu yollar çamur deryasına döndü.
 • 09:09Yanıkpınar Çok Amaçlı Salon İnşaatı Devam EdiyorYanıkpınar Çok Amaçlı Salon İnşaatı Devam EdiyorHatay Büyükşehir Belediyesi, Altınözü ilçesi Yanıkpınar Mahallesi'nde çok amaçlı salon kazandırmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
 • 14:20Hatay'da Suriyelilere Çadır Hastanede Sağlık HizmetiHatay'da Suriyelilere Çadır Hastanede Sağlık HizmetiHatay'ın Altınözü ilçesinde, Suriyelilerin yaşadığı Boynuyoğun Çadır Kentinde bulunan çadır hastanede doktorun yazdığı ilaçlar da çadır eczaneden veriliyor.
 • 12:48Suriyelilere Çadır Hastanede Sağlık HizmetiSuriyelilere Çadır Hastanede Sağlık HizmetiHatay'ın Altınözü İlçesi'nde Suriyelilerin yaşadığı Boynuyoğun Çadırkenti'nde bulunan çadır hastanede, doktorun yazdığı ilaçlar da çadır eczaneden veriliyor.
 • 11:49Altınözü'nde İçme Suyu Şebekesinin Paslı Boruları DeğiştiriliyorAltınözü'nde İçme Suyu Şebekesinin Paslı Boruları DeğiştiriliyorHATSU, 50 Yılın İçme Suyu Seferberliği Projesi kapsamında Altınözü ilçesindeki şebeke yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
 • 14:30Hatay - Suriyeli Çocuklara Türkçe ve Arapça EğitimHatay - Suriyeli Çocuklara Türkçe ve Arapça EğitimSuriyeli çocuklara Türkçe ve Arapça eğitim HATAY'ın Altınözü İlçesi'ndeki Boynuyoğun çadır kentinde kalan Suriyeli ailelerin çocuklarına Türkçe ve Arapça eğitim veriliyor.
 • 13:13Suriyeli Çocuklara Türkçe ve Arapça EğitimSuriyeli Çocuklara Türkçe ve Arapça EğitimHatay'ın Altınözü İlçesi'ndeki Boynuyoğun çadır kentinde kalan Suriyeli ailelerin çocuklarına Türkçe ve Arapça eğitim veriliyor.
 • 09:57Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Arsuz, Belen, Kırıkhan, Hassa ve Altınözü ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:49Hatay'daki Göçmen Kaçakçılığı OperasyonuHatay'da göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişiden 10'unun tutuklandığı operasyonda, 3 tabanca, 3 av tüfeği, 2 minibüs, telsiz, cep telefonu, sim kart ile nakit para ele geçirildiği bildirildi.