SON DAKİKA ALUCRA HABERLERİ

Son Dakika Alucra Haberleri

15:47
Yurtta Kış Giresun’da kar yağışı nedeniyle 307 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
11:23
Giresun'da Kar Yağışı Giresun’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 435 köy yolu ulaşıma kapanıp eğitime ara verilirken, kar yağışının oluşturduğu güzel manzaralarda objektiflere yansıdı.
Giresun'da Kar Yağışı
11:16
Giresun'da 435 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı Giresun'da kar yağışı nedeniyle 435 köy yoluyla ulaşım sağlanamıyor.
17:23
Giresun'da Eğitime Kar Engeli Kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verilecek.
13:14
Yurtta Kış Giresun ve Sinop'ta kar yağışı nedeniyle 640 köy yolu ulaşıma kapandı.
Yurtta Kış
11:09
Yurtta Okullara Kar Tatili Kar yağışı ve fırtına nedeniyle yurdun birçok il ve ilçelerinde eğitime ara verildi.
Yurtta Okullara Kar Tatili
10:54
Hakkari Yurtta Okullara Kar Tatili Gümüşhane il geneli ile Giresun'un bazı ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
Hakkari Yurtta Okullara Kar Tatili
08:54
Giresun ve Gümüşhane'de Okullara Kar Tatili Gümüşhane il geneli ile Giresun'un bazı ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
23:19
Eğitime Kar Engeli Kars, Osmaniye, Düzce, Bilecik, Ardahan, Balıkesir, Giresun, Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.
Eğitime Kar Engeli
23:09
Giresun'da Eğitime Kar Engeli Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi.
18:29
Yurtta Kış Giresun Şebinkarahisar Sivas karayolundaki Eğribel Geçidi, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
17:26
Yağlıdere Belediye Başkanı Kırhasanoğlu Açıklaması "İlçeyi ilk beş yılda köy görünümünden şehir görünümüne kavuşturduk"
15:05
Giresun Emniyet Müdürlüğü Gençliğe Terörü Anlattı Giresun İl Emniyet Müdürlüğü, terörle mücadelede gerçekleştirilen operasyonel faaliyetlerin yanı sıra önleyici çalışmaların da gerçekleştirildiğini açıkladı.
17:08
Giresun'da Kar Yağışı Dereli Şebinkarahisar Karayolu Eğribel Geçidi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın aksamaması için önlem alan karayolları ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
12:59
Bu Kilise ve Köprü, Islahat Fermanı'nın İzlerini Taşıyor Alucra ilçesinde Rumlar tarafından inşa edilen ve "ikinci kilise" olarak adlandırılan kilise ile buraya ulaşım için yapılan kemer köprü, 1856'daki Islahat Fermanı'nın bölgedeki etkilerini bugüne aktarıyor Fermandaki "Gayrimüslimler okul, kilise, hastane yaptırabilecek ve onartabilecek" maddesi üzerine bölgede yaptırılan 4 kilise arasında yer alan "ikinci kilise", zorlu doğa koşullarının etkisiyle tahrip olmuş durumda.
Bu Kilise ve Köprü, Islahat Fermanı'nın İzlerini Taşıyor
18:43
Bakan Canikli: Chp, Hdp, PKK ve Pyd Esed'e Destekte Aynı Çizgide Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, tezkereye ret oyu veren CHP ve HDP'ye yüklenerek, "Esed'e destek ve işbirliği noktasında CHP, HDP, PKK ve PYD birlikte aynı çizgide duruyor ve hareket ediyorlar.
Bakan Canikli: Chp, Hdp, PKK ve Pyd Esed'e Destekte Aynı Çizgide
14:13
İşkur İşsizlerin Umudu Oldu Giresun Çalışma ve İş Kurumu’nun (İŞKUR), Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında okullarda alacağı temizlik işçiliğine yoğun ilgi gösterildi.
İşkur İşsizlerin Umudu Oldu
11:43
Paylaşılamayan Yayla Davasında Üç Aylık Bebek Mahkemelik Oldu Giresun’un Yağlıdere ilçesine bağlı Hisarcık köyü sakinleri ile Tekke köyü sakinleri arasında devam eden Alçakbel yaylasındaki toprak davasında, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Karagöz ailesinin 3 aylık bebeği Muhammet mahkemelik oldu.
Paylaşılamayan Yayla Davasında Üç Aylık Bebek Mahkemelik Oldu
09:12
Diyarbakır'a Trabzonlu Vali Son Valiler kararnamesiyle Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Mustafa Cahit Kıraç'ın yerine Diyarbakır'a Vali olarak atandı.
Diyarbakır'a Trabzonlu Vali
09:02
Diyarbakır'ın Yeni Valisi Hüseyin Aksoy Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Mustafa Cahit Kıraç’ın yerine Diyarbakır’a Vali olarak atandı.
Diyarbakır'ın Yeni Valisi Hüseyin Aksoy
16:42
Seydibaba Köyü Köprüsü Yapılıyor Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde 30 yıldır gündemde olan fakat bir türlü yapımı gerçekleşmeyen Tomara Şelalesi Seydibaba Köyü köprüsü Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün’ün özel takibiyle yapılıyor.
Seydibaba Köyü Köprüsü Yapılıyor
15:38
Bakan Canikli Alucra'da Annesini Ziyaret Etti Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, memleketi Giresun'un Alucra İlçesi'nde annesi 88 yaşındaki Ayşe Canikli'yi ziyaret ederek elini öptü.
Bakan Canikli Alucra'da Annesini Ziyaret Etti
14:21
Giresun'da Taşıma Eğitim Görecek Okullarda 567 Araç Eksiği Var 15 Eylül'de başlayacak olmasına rağmen Giresun'da taşımalı eğitim görecek okullarda halen taşıma yapacak araç sorunlarının çözülmediği belirtildi.
Giresun'da Taşıma Eğitim Görecek Okullarda 567 Araç Eksiği Var
09:41
İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararları Yayımlandı İçişleri Bakanlığı'na ait vali yardımcılıkları, kaymakamlık ve bazı kurumlarda yapılan atama kararları, Resmi Gazetede yayımlandı.
İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararları Yayımlandı
09:29
Bazı İllerin Vali Yardımcısı Sayısı Değişti Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle, mülki idare amirleri için ilçe sınıfını düzenleyen cetvel ile bazı illerin vali yardımcısı sayılarında değişiklik yapıldı.
Bazı İllerin Vali Yardımcısı Sayısı Değişti
10:30
Kabinenin Yeni İsmi Romanya Ulusal Liyakat Madalyası Sahibi Yeni Bakanlar Kurulu, Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kuruldu.
Kabinenin Yeni İsmi Romanya Ulusal Liyakat Madalyası Sahibi
18:03
62. Hükümet'in Kurulması AK Parti'nin Meclis'e girdiği 2002'den beri milletvekilliği görevini sürdüren Canikli, AK Parti Grubu'ndan yeni Bakanlar Kurulu'na giren tek isim oldu Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, TBMM KİT Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.
14:01
Kabineye Parlamento Dışından Bir İsim Daha 62. Hükümette parlamento dışından atanan biri yeni iki isim görev yürütecek.
15:25
Yağlıdere'de Trafik Kazası: 2 Yaralı Yağlıdere’deki trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
12:48
Giresun'da Cumhurbaşkanlığı Seçim Analizi Giresun’da 323 bin 987 seçmenden cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 80 bin 286 kişi oy kullanmadı.
Giresun'da Cumhurbaşkanlığı Seçim Analizi
19:15
Giresun'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı Giresun'un Alucra ilçesinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaşanan trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Giresun'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
10:47
Ayılar Yaşam Alanları Azaldığı İçin İnsanlara Saldırıyor Prof. Dr. Şağdan Başkaya, "Son yıllarda ayıların yaşam alanları bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de iyice azalmaktadır." dedi.
Ayılar Yaşam Alanları Azaldığı İçin İnsanlara Saldırıyor
13:13
Giresun'da Ayı Saldırısı: 1 Yaralı Giresun’un Alucra ilçesinde ayının saldırısına uğrayan bir kişi yaralandı.
Giresun'da Ayı Saldırısı: 1 Yaralı
00:38
Giresun'da Ayı Saldırısına Uğrayan Kişi Yaralandı Giresun'un Alucra ilçesinde, hayvanlarını otlattığı sırada ayı saldırısına uğrayan kişi ağır yaralandı.
Giresun'da Ayı Saldırısına Uğrayan Kişi Yaralandı
14:19
Eyüp Belediyesi Ramazan Bereket Konvoyu Giresun Dereli'de Eyüp Belediyesi bu sene Ramazan ayında Anadolu'da il ve ilçe iftar programları düzenliyor.
Eyüp Belediyesi Ramazan Bereket Konvoyu Giresun Dereli'de
14:37
Şirin Koruma Altında Giresun Alucra'da köylülerin bulduğu yavru ayı Şirin süt, bal ve yumurtayla besleniyor; her gün muayene ediliyor.
Şirin Koruma Altında
11:37
Esnafın Durumu Kooperatif Kapattırdı İl Genel Meclisi Sanayi ve Ticaret Komisyonu’nun hazırladığı rapor, Giresun ve ilçelerindeki esnafın ekonomik durumunu gözler önüne serdi.
Esnafın Durumu Kooperatif Kapattırdı
11:24
Eğribel Tüneli'ne İlk Kazma Temmuz'da Giresun’u, Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinin yanı sıra İç Anadolu’ya bağlayacak olan Eğribel Tüneli için 21 firmanın ihaleye katılmaya hak kazandığı belirtildi.
Eğribel Tüneli'ne İlk Kazma Temmuz'da
16:26
Yağlıdere'de Mera Islah Çalışmaları Yağlıdere ilçesine bağlı Yeşilpınar köyü mera ıslah ve amenajmanı projesi kapsamında 100 hayvan suluğu, 8 depo,150 çimento,15 bin metre su borusunun dağıtımı gerçekleştirildi.
Yağlıdere'de Mera Islah Çalışmaları
11:18
Kış Uykusundan Uyanan Ayılar İnsanlar İçin Tehlike Oluşturuyor Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şağdan Başkaya, ayıların kış uykusuna uyanmaya başladığı bu dönemlerde insanlara saldırdığına dikkat çekerek her yıl 1-2 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.
Kış Uykusundan Uyanan Ayılar İnsanlar İçin Tehlike Oluşturuyor
16:27
Şiran'da Etkili Yağış Şiran'da meydana gelen etkili yağış dolayısıyla rögarlar taştı ve bazı iş yerlerini su bastı.
Şiran'da Etkili Yağış
12:35
Toki, 180 Taşınmazı Açık Artırmayla Satışa Sunuyor Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.
10:04
TOKİ, 33 İlde Konut ve İşyeri Satışı Yapacak TOKİ, aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Malatya ve Diyarbakır gibi şehirlerin de bulunduğu 33 ilde, 180 taşınmazı satışa çıkarıyor.
TOKİ, 33 İlde Konut ve İşyeri Satışı Yapacak
12:37
Burak Can Unutulmadı Okmeydanı’ndaki 'Berkin Elvan' eylemleri sırasında hayatını kaybeden Giresunlu Burak Can Karamanoğlu, Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen 8. Giresun Günleri'nde unutulmadı.
Burak Can Unutulmadı
22:20
8. Giresun Günleri Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Bakanlık olarak Giresun'a büyük hizmetler yapıyoruz.
8. Giresun Günleri
00:35
Bakan Çelik, "Giresun Günleri"Ne Katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: "İstanbul 76 milyon insanımızın kalbinin attığı bir şehir. Burada kendi değer yargılarımızı ve adetlerimizi yaşatmak hepimizin görevi olmalı.
Bakan Çelik, 'Giresun Günleri'Ne Katıldı
15:22
Giresun'da Ayı Saldırdı : 1 Ölü Giresun'un Alucra ilçesinde kendisinden 3 gündür haber alınamayan 51 yaşındaki Durmuş Taşbaşı'nın parçalanmış cesedi bulundu.
Giresun'da Ayı Saldırdı : 1 Ölü
12:54
Suşehri Vadi-Kab Meclis Toplantısı Yapıldı Suşehri ve Çevre Belediyeler Katı Atık Birliği (Vadi-Kab) 2014 yılı Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı.
Suşehri Vadi-Kab Meclis Toplantısı Yapıldı
12:41
Şuşehri'nde Meclis Toplantısı Suşehri Vadi İlçeleri Katı Atık Birliği Başkanlığına Fazlı Yüksel seçildi.
15:28
Milli Eğitim Şube Müdürlüğü Atama Sonuçları Açıklandı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı.
Milli Eğitim Şube Müdürlüğü Atama Sonuçları Açıklandı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 14:23:10. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ALUCRA HABERLERİ
[Hata Bildir]