SON DAKİKA ALUCRA HABERLERİ

Son Dakika Alucra Haberleri

 • 17:17 Giresun'da Yaban Hayatının Korunması Çalışmaları Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü, yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi.
 • 09:56 Başkan Demircan: "Okmeydanı'nda Size Geleceğinizin Anahtarını Veriyoruz" Okmeydanı’nın yarım asırlık tapu sorununu çözen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nda faaliyet gösteren Alucra Doludere Köyü Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği’nin tapu törenine katıldı.
 • 10:38 Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'dan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'dan "Osmanlı İstanbul'u Eskizleri" Sergisine Ziyaret Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Atina ziyareti kapsamında Benaki İslam Sanat Eserleri Müzesi’nde Thomas Hope’un 18.yüzyıl Osmanlı dönemine ait İstanbul eskizleri koleksiyonunu ziyaret etti.
 • 13:15 Gümüşhane'de Zincirleme Trafik Kazası: 2 Ölü, 6 Yaralı Gümüşhane'de Zincirleme Trafik Kazası: 2 Ölü, 6 Yaralı Gümüşhane’nin Şiran İlçesi’nde 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
 • 09:21 Bakanlığın Denetime Girecek ve Toplatılan Ürünler Listesi Bakanlığın Denetime Girecek ve Toplatılan Ürünler Listesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yaptığı denetimlerde piyasada satılan bir çok ürünün zararlı olduğunu tespit etti ve o ürünler toplatıldı. El fenerinden mangala takıya kadar işte o ürünler.
 • 15:01 Bakanlık'tan Güvensizliği Tespit Edilen Ürünlere İlişkin Toplatma Kararı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 30 ürüne ilişkin toplatma kararı aldı.
 • 19:41 Bakan Eroğlu Giresun'da Bakan Eroğlu Giresun'da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Giresun’da tamamlanan 18 projenin açılışı ve yeni başlatılan bazı projelerin temel atma törenine katıldı.
 • 11:39 Tkdk Giresun'da Hayvancılık Çalıştayı Düzenledi Tkdk Giresun'da Hayvancılık Çalıştayı Düzenledi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörlüğü tarafından süt ve kırmızı et sektörü ile ilgili çalıştay düzenlendi.
 • 17:04 Motorlu Taşıtlar Sınavı Şebinkarahisar'da Yapılabilecek Giresun'un iç bölgelerindeki Motorlu Taşıtlar Sınavı Şebinkarahisar'da yapılacak.
 • 21:46 Dernek Lokaline Ses Bombası Atıldı Beyoğlu'nda ses bombası atılan dernek lokalindeki bir kişi yaralandı.
 • 15:20 Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (3) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Giresun'da eski AK Parti Alucra İlçe Başkanı Faruk Demirağ'ın sigara kırması Faruk Demirağ ile röportaj Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile röportaj (ARŞİV) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlardan sigara bırakmasını isteme görüntüleri Sigarayı bıraktılar yaşamları değişti Ankara'dan İstanbul'a, Bingöl'den Tunceli'ye, Malatya'dan Nevşehir'e ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi veya esnaf çok sayıda kişi aynı kararı aldı ve "sigarasız" bir hayata adım attı Eylem planları, kanunlar, çok sayıdaki noktada sağlık hizmeti, dumansız hava sahası uygulamaları gibi etkili mücadele yöntemlerinin benimsendiği günümüzde bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sigarayı bırakma sözünü tuttu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vereceği resepsiyonda "sigarasız yaşam" sözüne sadık kalanları ağırlayacak İstanbullu esnaf Çelik: "Koskoca Cumhurbaşkanına söz verdik ve o gün bugün bir tane bile içmedim. Sağlık görevlileri arıyorlar, 'Cumhurbaşkanımıza söz vermişsiniz, sigarayı bıraktınız mı, içiyor musunuz?' diye soruyorlar.
 • 12:09 Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (1) Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti 24. Dönem Bingöl Milletvekili Eşref Taş'ın sigarayı kırması Eşref Taş ile röportaj Karaman Hürriyet Mahallesi Muhtarı Bilal Ünüvar'dan detay Bilal Ünüvar ile röportaj Sigarayı bıraktılar yaşamları değişti Ankara'dan İstanbul'a, Bingöl'den Tunceli'ye, Malatya'dan Nevşehir'e ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi veya esnaf çok sayıda kişi aynı kararı aldı ve "sigarasız" bir hayata adım attı Eylem planları, kanunlar, çok sayıdaki noktada sağlık hizmeti, dumansız hava sahası uygulamaları gibi etkili mücadele yöntemlerinin benimsendiği günümüzde bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sigarayı bırakma sözünü tuttu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vereceği resepsiyonda "sigarasız yaşam" sözüne sadık kalanları ağırlayacak İstanbullu esnaf Çelik: "Koskoca Cumhurbaşkanına söz verdik ve o gün bugün bir tane bile içmedim. Sağlık görevlileri arıyorlar, 'Cumhurbaşkanımıza söz vermişsiniz, sigarayı bıraktınız mı, içiyor musunuz?' diye soruyorlar.
 • 12:09 Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (2) Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Almanya'da 40 yıl işçi olarak çalışan Mahmut Özdoğan'ın çay içmesi Mahmut Özdoğan'dan detaylar Mahmut Özdoğan ile röportaj Ankaralı 59 yaşındaki kunduracı Vahdettin Yüksel ile röportaj Sigarayı bıraktılar yaşamları değişti Ankara'dan İstanbul'a, Bingöl'den Tunceli'ye, Malatya'dan Nevşehir'e ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi veya esnaf çok sayıda kişi aynı kararı aldı ve "sigarasız" bir hayata adım attı Eylem planları, kanunlar, çok sayıdaki noktada sağlık hizmeti, dumansız hava sahası uygulamaları gibi etkili mücadele yöntemlerinin benimsendiği günümüzde bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sigarayı bırakma sözünü tuttu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vereceği resepsiyonda "sigarasız yaşam" sözüne sadık kalanları ağırlayacak İstanbullu esnaf Çelik: "Koskoca Cumhurbaşkanına söz verdik ve o gün bugün bir tane bile içmedim. Sağlık görevlileri arıyorlar, 'Cumhurbaşkanımıza söz vermişsiniz, sigarayı bıraktınız mı, içiyor musunuz?' diye soruyorlar.
 • 11:24 Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti Ankara'dan, İstanbul'dan, Bingöl'den, Tunceli'den, Malatya'dan, Nevşehir'den ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi ve esnaf pek çok kişi aynı kararı aldı ve sigarasız bir yaşama adımını attı.
 • 12:16 Yağlıdere-Alucra Grup Yolunda Heyelan Yağlıdere ile Alucra ilçelerine ulaşımın sağlandığı grup yolunun toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapandığı bildirildi.
 • 15:57 Bayburt, Gümüşhane ve Giresun'da 22 Gölet Yapılacak Bayburt, Gümüşhane ve Giresun'da, 251 milyon liraya mal olacak 22 gölet inşa edilecek.
 • 13:30 Bayburt-gümüşhane ve Giresun'a 251 Milyon TL'lik 22 Yeni Gölet Geliyor Bayburt-gümüşhane ve Giresun'a 251 Milyon TL'lik 22 Yeni Gölet Geliyor Trabzon DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında bulunan Bayburt, Gümüşhane ve Giresun illerine toplam 251 milyon TL mal olacak 22 yeni gölet yapılacak.
 • 17:30 Türkiye'nin En Soğuk Yeri İmranlı Oldu Sivas’ın İmranlı ilçesi sıfırın altında 33 dereceyle Türkiye’nin dün gece en soğuk yeri oldu.
 • 15:52 Yurtta Kış Doğu Karadeniz'de kar yağışı sebebiyle Rize'de 233, Giresun'da 359, Artvin'de 115, Gümüşhane'de 69, Bayburt'ta 6 köye, Ordu'da 150, Trabzon'da ise 143 mahalleye ulaşım gerçekleştirilemiyor.
 • 17:44 Yoğun Kar Yağışı Etkisini Sürdürüyor Görüntü Dökümü : Otoyoldan genel görüntü Kent merkezinden detaylar Kaldırımları temizleyen vatandaşlar Genel görüntü ve detaylar Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize'de 348, Giresun'da 460, Artvin'de 153, Gümüşhane'de 225, Bayburt'ta 60 köy yolu, Trabzon'da 226 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
 • 13:25 Yurtta Kış Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize'de 348, Giresun'da 460, Artvin'de 153, Gümüşhane'de 225, Bayburt'ta 60 köy yolu, Trabzon'da 226 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:10 Giresun'da 460 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı Giresun'da 460 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Doğu Karadeniz Bölgesi’ni etkisi altına aldı.
 • 14:06 Doğu Karadeniz'deki Kar Yağışı Doğu Karadeniz'de etkili kar yağışı nedeniyle 7 ilde 2 bine yakın köy ve mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor.
 • 17:23 Tkdk Giresun İl Koordinatörlüğü'nden Yatırımcılara Çağrı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, su ürünleri, konaklama, yeme ve içme ile yenilenebilir güneş enerji sistemleriyle ilgili projelere destek verdiklerini bildirdi.
 • 15:15 Tkdk Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine de Destek Verecek Tkdk Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine de Destek Verecek Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPART I programında desteklenen sektörler arasına bu dönem IPARD II Programı ile birlikte yenilenebilir enerji sektörünü de kapsam içerisine aldı.
 • 10:49 İl Genel Meclisi Ocak Ayı Toplantıları Devam Ediyor Gümüşhane İl Genel Meclisi ocak ayı toplantıları devam ediyor.
 • 16:14 Erikbeli-tonya ve Yukarı Kürtün-alucra Grup Yollarının Karayolları Yol Ağına Alınması Erikbeli-tonya ve Yukarı Kürtün-alucra Grup Yollarının Karayolları Yol Ağına Alınması Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin devam eden Ocak ayı toplantılarında Kürtün ilçesinde bulunan Özkürtün-Erikbeli-Tonya ve Yukarı Kürtün-Alucra grup yollarının karayolları yol ağına alınması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
 • 12:51 Yurtta Kış Tüm yurtta etkili olan kar yağışı yüzünden Bayburt'ta 100, Giresun'da 89 ve Gümüşhane'de 100 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 12:34 Yurtta Kış Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Rize'de 42, Artvin'de 52, Giresun'da 72, Gümüşhane'de ise 126 köye ulaşım sağlanamıyor.
 • 10:54 Giresun'da 355 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı Giresun'da 355 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı Giresun’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipi köy yollarını ulaşıma kapattı.
 • 16:31 Sarıkamış Şehitleri'ni Unutmadılar Sarıkamış Şehitleri'ni Unutmadılar Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu MYO öğrencileri Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü yaptı.
 • 11:41 TOKİ Başkanı M. Ergün Turan Açıklaması Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, ’Emekliye İkinci Bahar Projesi’ kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4.354 konut için yarından itibaren, 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında ön taleplerin alınacağını açıkladı.
 • 10:21 Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmak İçin TOKİ 4 Bin 354 Ev Yapacak Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmak İçin TOKİ 4 Bin 354 Ev Yapacak TOKİ Başkanı Ergün Turan, ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek 4 bin 354 konut için ön talep alımına yarın başlanacağını ve müracaatların 30 Aralık'a kadar süreceğini söyledi.
 • 22:23 Giresun'da Kar 40 Köy Yolunu Ulaşıma Kapattı Giresun'da Kar 40 Köy Yolunu Ulaşıma Kapattı Giresun’un yüksek kesimlerinde etkili olan kar nedeniyle 40 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 14:03 Doğu Karadeniz'de Kış Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar nedeniyle Artvin, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Ordu'da 529 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 13:44 TOKİ'den Emekliye 17 İlde 4 Bin 354 Konut Fırsatı TOKİ'den Emekliye 17 İlde 4 Bin 354 Konut Fırsatı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), "Emekliye İkinci Bahar Projesi" kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4 bin 354 konut için 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında emeklilerin ön taleplerini alacak.
 • 12:15 TOKİ'den Emeklilere Yönelik Proje TOKİ'den Emeklilere Yönelik Proje Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 'Emekliye İkinci Bahar Projesi' kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4 bin 354 konut için 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında emeklilerin ön taleplerini alacak.
 • 18:35 Kızıl Geyikler Karadeniz Ormanlarında Görülmeye Başlandı Kızıl Geyikler Karadeniz Ormanlarında Görülmeye Başlandı Bursa Uludağ Üniversitesi Doğal Yaşama Alanı'ndan Giresun'un Alucra ilçesindeki ormanlara nakledilen kızıl geyikler, şehir merkezine yakın köylerde görünmeye başlandı.
 • 18:08 Şair Gülten Akın Hayata Veda Etti Türk şiiri'nin yaşayan en önemli şairlerinden Gülten Akın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 16:07 Deli Kız şiirinin şairi Gülten Akın vefat etti, Akın kimdir ? Deli Kız şiirinin şairi Gülten Akın vefat etti, Akın kimdir ? Gülten Akın kimdir ? Deli Kız şiirinin şairi Gülten Akın vefat etti. Vefat eden Akın'ın hayatı ve en güzel şiirleri. Türk şiirinin en üretken isimlerinden biri olan Gülten Akın, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Akın'ın cenazesi Cuma öğlen Ankara Kocatepe'den kalkacak.
 • 16:05 Gülten Akın kimdir ? Vefat eden Akın'ın hayatı Gülten Akın kimdir ? Vefat eden Akın'ın hayatı Gülten Akın kimdir ? Vefat eden Akın'ın hayatı ve en güzel şiirler. Türk şiirinin en üretken isimlerinden biri olan Gülten Akın, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Akın'ın cenazesi Cuma öğlen Ankara Kocatepe'den kalkacak.
 • 15:48 Şair Gülten Akın Hayatını Kaybetti Şair Gülten Akın Hayatını Kaybetti Türkiye edebiyatının en önemli kadın şairlerinden Gülten Akın, 82 yaşında Ankara'da hayata veda etti.
 • 16:21 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Hükümet nasılsa bir şey yapamaz, diyerek terör baronları yüklendikçe yüklendi.
 • 20:10 Alucra'da Yayla Evi Yandı Giresun'un Alucra ilçesinde yayla evi yandı.
 • 01:27 Atama Kararı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) ait atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 12:29 Giresun Kent Vizyonu Projesi Giresun Ticaret Borsasınca (GTB) hazırlanan, Giresun Kent Vizyonu Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.
 • 11:36 Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Nurettin Canikli Siyasi Hayatını Anlattı Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Nurettin Canikli Siyasi Hayatını Anlattı Gümrük ve Ticaret eski Bakanı AK Parti MYK üyesi ve Giresun Milletvekili Adayı Nurettin Nurettin Canikli, siyasete nasıl başladığını, siyasette ilk yıllarını, milletvekilliği ve Grup Başkanvekilliği’ni ve Bakanlık dönemini anlattı.
 • 15:25 Başkan Demircan Alucra Vakfı'nda Vatandaşlarla Bayramlaştı Başkan Demircan Alucra Vakfı'nda Vatandaşlarla Bayramlaştı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bayramın üçüncü günü Okmeydanı’nda Alucra Eğitim Vakfı’nın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programına katıldı.
 • 18:25 Gümüşhane'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı Gümüşhane'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde bir otomobil ile cipin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 14:08 Giresun'da Belediyelere Yardım Ödenekleri Aktarıldı Giresun'da 17 belediyeye aşırı yağış, sel, su baskını ve heyelanlardan dolayı oluşan hasarların giderilmesi için yardım ödeneği aktarıldığı bildirildi.