SON DAKİKA ALUCRA HABERLERİ

Son Dakika Alucra Haberleri

 • 16:00Giresun'da Doğaya Keklik SalındıDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerinde doğaya bin 500 keklik salındı.
 • 15:14Fotokapan Yakaladı! Amanoslar'da İlk Kez 'Vaşak' GörüntülendiFotokapan Yakaladı! Amanoslar'da İlk Kez 'Vaşak' GörüntülendiOrman ve Su İşleri Osmaniye Şube Müdürlüğü'nün kurduğu fotokapanlarla Amanos Dağları'nda ilk kez 'Vaşak' görüntülendi.
 • 14:16Giresun'da Vaşak Popülasyonu Artıyor"Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürü Ertan Kuduban, Alucra ilçesi kırsalında bir vaşak görüntülendiğini belirterek, ilde vaşak popülasyonunun arttığını bildirdi.
 • 16:00Türkiye'nin En Uzun Üçüncü Tünelinde Çalışmalara Sıkı TakipTürkiye'nin En Uzun Üçüncü Tünelinde Çalışmalara Sıkı TakipTürkiye’nin en büyük üçüncü, Karadeniz Bölgesi’nin ise ikinci en uzun tüneli olarak inşa edilen Eğribel Tüneli’nde bin 780 kilometrelik bölüm açıldı.
 • 10:15Karadeniz Gecesi Dostluk Buluşmasına DönüştüKaradeniz Gecesi Dostluk Buluşmasına Dönüştü10’uncu Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali, Hasköy Sahilde düzenlenen Karadeniz Gecesi ile muhteşem bir final yaptı.
 • 17:17Giresun'da Yaban Hayatının Korunması ÇalışmalarıDoğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü, yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi.
 • 09:56Başkan Demircan: "Okmeydanı'nda Size Geleceğinizin Anahtarını Veriyoruz"Okmeydanı’nın yarım asırlık tapu sorununu çözen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nda faaliyet gösteren Alucra Doludere Köyü Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği’nin tapu törenine katıldı.
 • 10:38Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'dan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'dan "Osmanlı İstanbul'u Eskizleri" Sergisine ZiyaretBeyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Atina ziyareti kapsamında Benaki İslam Sanat Eserleri Müzesi’nde Thomas Hope’un 18.yüzyıl Osmanlı dönemine ait İstanbul eskizleri koleksiyonunu ziyaret etti.
 • 13:15Gümüşhane'de Zincirleme Trafik Kazası: 2 Ölü, 6 YaralıGümüşhane'de Zincirleme Trafik Kazası: 2 Ölü, 6 YaralıGümüşhane’nin Şiran İlçesi’nde 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
 • 09:21Bakanlığın Denetime Girecek ve Toplatılan Ürünler ListesiBakanlığın Denetime Girecek ve Toplatılan Ürünler ListesiGümrük ve Ticaret Bakanlığı yaptığı denetimlerde piyasada satılan bir çok ürünün zararlı olduğunu tespit etti ve o ürünler toplatıldı. El fenerinden mangala takıya kadar işte o ürünler.
 • 15:01Bakanlık'tan Güvensizliği Tespit Edilen Ürünlere İlişkin Toplatma KararıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 30 ürüne ilişkin toplatma kararı aldı.
 • 19:41Bakan Eroğlu Giresun'daBakan Eroğlu Giresun'daOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Giresun’da tamamlanan 18 projenin açılışı ve yeni başlatılan bazı projelerin temel atma törenine katıldı.
 • 11:39Tkdk Giresun'da Hayvancılık Çalıştayı DüzenlediTkdk Giresun'da Hayvancılık Çalıştayı DüzenlediTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörlüğü tarafından süt ve kırmızı et sektörü ile ilgili çalıştay düzenlendi.
 • 17:04Motorlu Taşıtlar Sınavı Şebinkarahisar'da YapılabilecekGiresun'un iç bölgelerindeki Motorlu Taşıtlar Sınavı Şebinkarahisar'da yapılacak.
 • 21:46Dernek Lokaline Ses Bombası AtıldıBeyoğlu'nda ses bombası atılan dernek lokalindeki bir kişi yaralandı.
 • 15:20Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Giresun'da eski AK Parti Alucra İlçe Başkanı Faruk Demirağ'ın sigara kırması Faruk Demirağ ile röportaj Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile röportaj (ARŞİV) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlardan sigara bırakmasını isteme görüntüleri Sigarayı bıraktılar yaşamları değişti Ankara'dan İstanbul'a, Bingöl'den Tunceli'ye, Malatya'dan Nevşehir'e ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi veya esnaf çok sayıda kişi aynı kararı aldı ve "sigarasız" bir hayata adım attı Eylem planları, kanunlar, çok sayıdaki noktada sağlık hizmeti, dumansız hava sahası uygulamaları gibi etkili mücadele yöntemlerinin benimsendiği günümüzde bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sigarayı bırakma sözünü tuttu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vereceği resepsiyonda "sigarasız yaşam" sözüne sadık kalanları ağırlayacak İstanbullu esnaf Çelik: "Koskoca Cumhurbaşkanına söz verdik ve o gün bugün bir tane bile içmedim. Sağlık görevlileri arıyorlar, 'Cumhurbaşkanımıza söz vermişsiniz, sigarayı bıraktınız mı, içiyor musunuz?' diye soruyorlar.
 • 12:09Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (1)Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti 24. Dönem Bingöl Milletvekili Eşref Taş'ın sigarayı kırması Eşref Taş ile röportaj Karaman Hürriyet Mahallesi Muhtarı Bilal Ünüvar'dan detay Bilal Ünüvar ile röportaj Sigarayı bıraktılar yaşamları değişti Ankara'dan İstanbul'a, Bingöl'den Tunceli'ye, Malatya'dan Nevşehir'e ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi veya esnaf çok sayıda kişi aynı kararı aldı ve "sigarasız" bir hayata adım attı Eylem planları, kanunlar, çok sayıdaki noktada sağlık hizmeti, dumansız hava sahası uygulamaları gibi etkili mücadele yöntemlerinin benimsendiği günümüzde bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sigarayı bırakma sözünü tuttu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vereceği resepsiyonda "sigarasız yaşam" sözüne sadık kalanları ağırlayacak İstanbullu esnaf Çelik: "Koskoca Cumhurbaşkanına söz verdik ve o gün bugün bir tane bile içmedim. Sağlık görevlileri arıyorlar, 'Cumhurbaşkanımıza söz vermişsiniz, sigarayı bıraktınız mı, içiyor musunuz?' diye soruyorlar.
 • 12:09Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (2)Sigarayı Bıraktılar Yaşamları Değişti (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Almanya'da 40 yıl işçi olarak çalışan Mahmut Özdoğan'ın çay içmesi Mahmut Özdoğan'dan detaylar Mahmut Özdoğan ile röportaj Ankaralı 59 yaşındaki kunduracı Vahdettin Yüksel ile röportaj Sigarayı bıraktılar yaşamları değişti Ankara'dan İstanbul'a, Bingöl'den Tunceli'ye, Malatya'dan Nevşehir'e ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi veya esnaf çok sayıda kişi aynı kararı aldı ve "sigarasız" bir hayata adım attı Eylem planları, kanunlar, çok sayıdaki noktada sağlık hizmeti, dumansız hava sahası uygulamaları gibi etkili mücadele yöntemlerinin benimsendiği günümüzde bazı vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği sigarayı bırakma sözünü tuttu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vereceği resepsiyonda "sigarasız yaşam" sözüne sadık kalanları ağırlayacak İstanbullu esnaf Çelik: "Koskoca Cumhurbaşkanına söz verdik ve o gün bugün bir tane bile içmedim. Sağlık görevlileri arıyorlar, 'Cumhurbaşkanımıza söz vermişsiniz, sigarayı bıraktınız mı, içiyor musunuz?' diye soruyorlar.
 • 11:24Sigarayı Bıraktılar Yaşamları DeğiştiAnkara'dan, İstanbul'dan, Bingöl'den, Tunceli'den, Malatya'dan, Nevşehir'den ve daha birçok ilden belediye başkanı, muhtar, işçi ve esnaf pek çok kişi aynı kararı aldı ve sigarasız bir yaşama adımını attı.
 • 12:16Yağlıdere-Alucra Grup Yolunda HeyelanYağlıdere ile Alucra ilçelerine ulaşımın sağlandığı grup yolunun toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapandığı bildirildi.
 • 15:57Bayburt, Gümüşhane ve Giresun'da 22 Gölet YapılacakBayburt, Gümüşhane ve Giresun'da, 251 milyon liraya mal olacak 22 gölet inşa edilecek.
 • 13:30Bayburt-gümüşhane ve Giresun'a 251 Milyon TL'lik 22 Yeni Gölet GeliyorBayburt-gümüşhane ve Giresun'a 251 Milyon TL'lik 22 Yeni Gölet GeliyorTrabzon DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında bulunan Bayburt, Gümüşhane ve Giresun illerine toplam 251 milyon TL mal olacak 22 yeni gölet yapılacak.
 • 17:30Türkiye'nin En Soğuk Yeri İmranlı OlduSivas’ın İmranlı ilçesi sıfırın altında 33 dereceyle Türkiye’nin dün gece en soğuk yeri oldu.
 • 15:52Yurtta KışDoğu Karadeniz'de kar yağışı sebebiyle Rize'de 233, Giresun'da 359, Artvin'de 115, Gümüşhane'de 69, Bayburt'ta 6 köye, Ordu'da 150, Trabzon'da ise 143 mahalleye ulaşım gerçekleştirilemiyor.
 • 17:44Yoğun Kar Yağışı Etkisini SürdürüyorGörüntü Dökümü: Otoyoldan genel görüntü Kent merkezinden detaylar Kaldırımları temizleyen vatandaşlar Genel görüntü ve detaylar Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize'de 348, Giresun'da 460, Artvin'de 153, Gümüşhane'de 225, Bayburt'ta 60 köy yolu, Trabzon'da 226 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
 • 13:25Yurtta KışDoğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize'de 348, Giresun'da 460, Artvin'de 153, Gümüşhane'de 225, Bayburt'ta 60 köy yolu, Trabzon'da 226 mahalle yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:10Giresun'da 460 Köy Yolu Ulaşıma KapandıGiresun'da 460 Köy Yolu Ulaşıma KapandıSibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Doğu Karadeniz Bölgesi’ni etkisi altına aldı.
 • 14:06Doğu Karadeniz'deki Kar YağışıDoğu Karadeniz'de etkili kar yağışı nedeniyle 7 ilde 2 bine yakın köy ve mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor.
 • 17:23Tkdk Giresun İl Koordinatörlüğü'nden Yatırımcılara ÇağrıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, su ürünleri, konaklama, yeme ve içme ile yenilenebilir güneş enerji sistemleriyle ilgili projelere destek verdiklerini bildirdi.
 • 15:15Tkdk Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine de Destek VerecekTkdk Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine de Destek VerecekTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPART I programında desteklenen sektörler arasına bu dönem IPARD II Programı ile birlikte yenilenebilir enerji sektörünü de kapsam içerisine aldı.
 • 10:49İl Genel Meclisi Ocak Ayı Toplantıları Devam EdiyorGümüşhane İl Genel Meclisi ocak ayı toplantıları devam ediyor.
 • 16:14Erikbeli-tonya ve Yukarı Kürtün-alucra Grup Yollarının Karayolları Yol Ağına AlınmasıErikbeli-tonya ve Yukarı Kürtün-alucra Grup Yollarının Karayolları Yol Ağına AlınmasıGümüşhane İl Genel Meclisi’nin devam eden Ocak ayı toplantılarında Kürtün ilçesinde bulunan Özkürtün-Erikbeli-Tonya ve Yukarı Kürtün-Alucra grup yollarının karayolları yol ağına alınması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
 • 12:51Yurtta KışTüm yurtta etkili olan kar yağışı yüzünden Bayburt'ta 100, Giresun'da 89 ve Gümüşhane'de 100 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 • 12:34Yurtta KışTüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Rize'de 42, Artvin'de 52, Giresun'da 72, Gümüşhane'de ise 126 köye ulaşım sağlanamıyor.
 • 10:54Giresun'da 355 Köy Yolu Ulaşıma KapalıGiresun'da 355 Köy Yolu Ulaşıma KapalıGiresun’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipi köy yollarını ulaşıma kapattı.
 • 16:31Sarıkamış Şehitleri'ni UnutmadılarSarıkamış Şehitleri'ni UnutmadılarGiresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu MYO öğrencileri Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü yaptı.
 • 11:41TOKİ Başkanı M. Ergün Turan AçıklamasıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, ’Emekliye İkinci Bahar Projesi’ kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4.354 konut için yarından itibaren, 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında ön taleplerin alınacağını açıkladı.
 • 10:21Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmak İçin TOKİ 4 Bin 354 Ev YapacakDar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmak İçin TOKİ 4 Bin 354 Ev YapacakTOKİ Başkanı Ergün Turan, ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek 4 bin 354 konut için ön talep alımına yarın başlanacağını ve müracaatların 30 Aralık'a kadar süreceğini söyledi.
 • 22:23Giresun'da Kar 40 Köy Yolunu Ulaşıma KapattıGiresun'da Kar 40 Köy Yolunu Ulaşıma KapattıGiresun’un yüksek kesimlerinde etkili olan kar nedeniyle 40 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 14:03Doğu Karadeniz'de KışDoğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar nedeniyle Artvin, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Ordu'da 529 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 13:44TOKİ'den Emekliye 17 İlde 4 Bin 354 Konut FırsatıTOKİ'den Emekliye 17 İlde 4 Bin 354 Konut FırsatıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), "Emekliye İkinci Bahar Projesi" kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4 bin 354 konut için 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında emeklilerin ön taleplerini alacak.
 • 12:15TOKİ'den Emeklilere Yönelik ProjeTOKİ'den Emeklilere Yönelik ProjeBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 'Emekliye İkinci Bahar Projesi' kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4 bin 354 konut için 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında emeklilerin ön taleplerini alacak.
 • 18:35Kızıl Geyikler Karadeniz Ormanlarında Görülmeye BaşlandıKızıl Geyikler Karadeniz Ormanlarında Görülmeye BaşlandıBursa Uludağ Üniversitesi Doğal Yaşama Alanı'ndan Giresun'un Alucra ilçesindeki ormanlara nakledilen kızıl geyikler, şehir merkezine yakın köylerde görünmeye başlandı.
 • 18:08Şair Gülten Akın Hayata Veda EttiTürk şiiri'nin yaşayan en önemli şairlerinden Gülten Akın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 16:07Deli Kız şiirinin şairi Gülten Akın vefat etti, Akın kimdir?Deli Kız şiirinin şairi Gülten Akın vefat etti, Akın kimdir?Gülten Akın kimdir? Deli Kız şiirinin şairi Gülten Akın vefat etti. Vefat eden Akın'ın hayatı ve en güzel şiirleri. Türk şiirinin en üretken isimlerinden biri olan Gülten Akın, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Akın'ın cenazesi Cuma öğlen Ankara Kocatepe'den kalkacak.
 • 16:05Gülten Akın kimdir? Vefat eden Akın'ın hayatıGülten Akın kimdir? Vefat eden Akın'ın hayatıGülten Akın kimdir? Vefat eden Akın'ın hayatı ve en güzel şiirler. Türk şiirinin en üretken isimlerinden biri olan Gülten Akın, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Akın'ın cenazesi Cuma öğlen Ankara Kocatepe'den kalkacak.
 • 15:48Şair Gülten Akın Hayatını KaybettiŞair Gülten Akın Hayatını KaybettiTürkiye edebiyatının en önemli kadın şairlerinden Gülten Akın, 82 yaşında Ankara'da hayata veda etti.
 • 16:21Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Hükümet nasılsa bir şey yapamaz, diyerek terör baronları yüklendikçe yüklendi.
 • 20:10Alucra'da Yayla Evi YandıGiresun'un Alucra ilçesinde yayla evi yandı.
 • 01:27Atama KararıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) ait atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.