SON DAKİKA AMASRA HABERLERİ

Son Dakika Amasra Haberleri

 • 11:29Öğrenciler Boğulmalara Karşı UyarıldıÖğrenciler Boğulmalara Karşı UyarıldıBartın’da lise öğrencilerine yönelik yaz aylarında yaşanan boğulma vakalarına karşı bilgilendirme yapıldı.
 • 10:10Ttk Tarafından 4 Ayda 382 Bin Ton Kömür ÜretildiTürkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait maden ocaklarında ocak-nisan döneminde üretilen kömür miktarı, 382 bin 513 ton oldu.
 • 10:11Milletvekili Yılmaz Tunç Yerel Tatlar Festivaline KatıldıMilletvekili Yılmaz Tunç Yerel Tatlar Festivaline KatıldıAK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Tunç, Bartın Kültür Platformu ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 9. Yerel Tatlar Festivali kapsamında Hasköy'de buluştu.
 • 17:29Milletvekili Yılmaz Tunç Yol Düzenleme Çalışmalarını İncelediMilletvekili Yılmaz Tunç Yol Düzenleme Çalışmalarını İncelediAK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra-Kaleşah Mahallesi arasındaki yol genişletme ve yaya yolu düzenleme çalışmalarını inceledi.
 • 17:45Amasra'da Su Arızaları GideriliyorAmasra'da Su Arızaları GideriliyorAmasra Belediye Başkanı Emin Timur, ilçede meydana gelen su arızalarını gidermek için çalışmalara başlandığını açıkladı.
 • 17:06Bartın'da Zeytin YetişecekBartın'da Zeytin YetişecekBartın’da başlatılan proje kapmasında zeytin yetiştirilmesinin ilk adımı atıldı.
 • 16:48Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı, "Anadolu'da mega kent" projesine ilişkin "Türkiye'nin geleceği bölgesel cazibe merkezleri oluşturmaktan geçer. Öyle her şeyi bir araya toplayıp bir merkez kurma dönemi geçti, bitti.
 • 13:09Milletvekili Yılmaz Tunç: Milletvekili Yılmaz Tunç: "Onlar Sadece Konuştu, AK Parti Yaptı"AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç Amasra İlçesine bağlı İnpiri, Makaracı ve Amasra Kaleşah Mahallesini ziyaretlerinde yatırımları anlatarak muhalefetin bir eser, bir proje üretmediğini söyledi.
 • 10:23Ttk'daki İş KazalarıTürkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) bağlı maden ocakları ile yer üstündeki iş yerlerinde bu yılın Ocak-Nisan döneminde iş kazalarında 702 kişi yaralandı, 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 09:50Şirin Osmanlı Kasabaları Turizme KazandırılıyorŞirin Osmanlı Kasabaları Turizme KazandırılıyorKültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi doku ve özgün mimarisini muhafaza eden, geçmişteki izleri silinmemiş, gündelik hayatın kaos ve stresinden uzak, huzurlu ve sakin Anadolu kasabalarının kültür turizminde ön plana çıkarılmasına yönelik bir çalışma başlattı.
 • 15:05Tunç: Tunç: "Ttk Amasra Müessesesi Kapanmayacak"AK Parti Bartın Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç ve Mustafa Yelkenci; TTK Amasra Müessese Müdürü Ejder Erbay, Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Özdilkural, İl Yönetim Kurulu Metin Kayınova ile birlikte TTK Amasra Müessesesinde, Genel Maden İşçileri Sendikasını ve Amele Birliğini ziyaret ederek vardiya değişiminde işçilerle biraraya geldi.
 • 16:20AK Parti Bartın Milletvekili Tunç AçıklamasıAK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Kadınlarımızın daha iyi bir hayat standardına kavuşmaları için her alanda gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 • 18:32AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç: AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç: "Amasra Lisesi Yapım İhalesi 28 Mayısta"AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Çok Programlı Lisesinin yapım ihalesinin 28 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirileceğini belirterek, okulun 24 derslikli 6000 metrekare kapalı alana sahip, mimarisiyle göz dolduran modern bir eğitim yuvası olacağını ve inşaatın 7 ayda tamamlanacağını söyledi.
 • 18:34Bartın Heyetinden Dubai Konsolosluğu'na ZiyaretBartın Heyetinden Dubai Konsolosluğu'na ZiyaretTurizm Fuarı için Dubai’ye giden Bartın heyeti Dubai Baş Konsolosluğu ve Dubai Ticaret Ataşeliğini ziyaret etti.
 • 15:30TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası: Soma Faciası Fıtrat Değil CinayettirTMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, Soma faciasının 'fıtrat' olmadığını ifade ederek yaşananların 'cinayet' olduğunu savundu.
 • 18:29Kılıçdaroğlu: Ben Kul Hakkı Yemenin Ne Menem Bir Şey Olduğunu BilirimCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer bir iktidar partisinden milletvekili adayı görürseniz ona, 'Dünya Enerji Ajansı dünyanın en pahalı mazotu Türkiye'de' diyor.
 • 16:40CHP'nin Bartın MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim siyaset anlayışımda benim çocuğum iş bulsun değil, eğer bu ülkede herhangi bir vatandaşımızın çocuğu işsizse, o çocuk iş bulamıyorsa o ailenin derdi, benim de derdim olacaktır.
 • 15:51CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Bartın'da7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde Bartın’da miting yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “13 yıl kredi açtık. Gelinen nokta iç açıcı değil. Ben sizden 4 yıllık yetki istiyorum” dedi.
 • 13:58Özel İdareden Sahillerde TemizlikÖzel İdareden Sahillerde TemizlikBartın İl Özel İdaresi, merkez ilçeye bağlı Arıönü köyü sahilinde çöp toplama etkinliği düzenledi.
 • 11:09Hema AŞ Tis 5. Oturumu YapıldıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile HEMA Endüstri A.Ş. Amasra ve Armutçuk Kömür İşletmelerinde çalışan sendika üyesi maden işçilerini kapsayacak 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin (TİS) 5’inci oturumu 8 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı.
 • 11:22Bartın Duabi'de TanıtılıyorBartın Duabi'de TanıtılıyorBartın 4-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Dubai’ Arabian Travel Market Uluslar arası fuarında tanıtılıyor.
 • 11:21Tunç ve Yelkenci Bartınspor ile Kahvaltıda BuluştuTunç ve Yelkenci Bartınspor ile Kahvaltıda BuluştuBartınspor Yönetim Kurulu üyelerinin düzenlediği kahvaltı programına AK Parti Bartın Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç ve Mustafa Yelkenci de katıldı.
 • 13:20Amasra Lisesi İhalesi 28 MayıstaAmasra Lisesi İhalesi 28 MayıstaAK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Çok Programlı Lisesinin yapım ihalesinin 28 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirileceğini belirterek, okulun 24 derslikli 6000 metrekare kapalı alana sahip, mimarisiyle göz dolduran modern bir eğitim yuvası olacağını ve inşaatın 7 ayda tamamlanacağını açıkladı.
 • 20:19AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç AçıklamasıAK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç AçıklamasıAK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, seçim çalışmaları kapsamında Kazpınarı, Gömü ve Tarlaağzı köy sakinleri ile bir araya geldi.
 • 13:41Kursiyerler Gezi ile Yorgunluk AttıKursiyerler Gezi ile Yorgunluk AttıKastamonu Azdavay Halk Eğitim Müdürlüğü kursiyerleri için gezi programı düzenledi.
 • 21:24AK Parti'nin Bartın MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün 1 Mayıs'ta, İstanbul'da kaos çıkarmak isteyen,?molotofkokteyli atan ve maskelerle girmeye çalışanları koruyan da CHP İstanbul milletvekiliydi.
 • 20:09Başbakan Davutoğlu Bartın'daBaşbakan Davutoğlu Bartın'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan polis aracının camını kıran milletvekilinden hesap sormasını isteyerek, “Ya bu milletvekiline hesabını sor, ya da seni bu Vandallarla aynı kategoride anarız” dedi.
 • 13:29Tunç ve Yelkenci'den Defterdarlık ve Vergi Dairesine ZiyaretTunç ve Yelkenci'den Defterdarlık ve Vergi Dairesine ZiyaretAK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Yelkenci Bartın Defterdarlığı ve Vergi Dairesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
 • 15:24Bü'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği KonuşulduBü'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği KonuşulduBartın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından Bartın Barosu Kadın Hukuk Komisyonun katkılarıyla düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Haklar ve Sınırlar” konulu panelde, kadın hakları vurgusu yapıldı.
 • 14:11Bartın Kalkınma Sempozyumu'nun Sonuç Bildirgesi AçıklandıBartın Kalkınma Sempozyumu'nun Sonuç Bildirgesi AçıklandıBartın Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen I. Bartın Kalkınma Sempozyumu’nun sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 11:43Amasra Müftülüğü'nden Kur'an ZiyafetiAmasra Müftülüğü'nden Kur'an ZiyafetiAmasra Müftülüğü Makaracı köyünde ‘Kur’an Ziyafeti ve Tasavvuf Musikisi Dinletisi’ programı düzenlendi.
 • 00:53AK Parti Adayları Muhtarlarla BuluştuAK Parti Adayları Muhtarlarla BuluştuAK Parti Bartın Milletvekili adayları Kozcağız merkez ve köy muhtarlarıyla kahvaltıda buluştu.
 • 16:26CHP'lilerin Kandil Simidi Dağıtımına Karşı Çıktığı İddiasına Başkandan Pankartlı TepkiAmasra Belediye Başkanı Emin Timur, CHP’li meclis üyelerinin eleştirileri sebebiyle geleneksel hale gelen kandil simidini dağıtamadıklarını ileri sürdü.
 • 11:10KPSS Mağduru Çift "Adalet" İstiyorBartın'da yaşayan Akın ve Özlem Çay çifti, 2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlüklerin ardından mağdur olduklarını belirterek, yürütülen soruşturma kapmasında Bartın Cumhuriyet Başsavcılığına müdahillik dilekçesi verdi.
 • 17:20Amasra'da 23 Nisan Etkinliklerine Yoğun İlgiAmasra'da 23 Nisan Etkinliklerine Yoğun İlgiBartın'ın Amasra ilçesinde, gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine halk, yoğun ilgi gösterdi.
 • 11:20Gmis Hema AŞ Tis 4. Oturumu YapıldıGmis Hema AŞ Tis 4. Oturumu YapıldıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile bir maden firması arasında Amasra-Armutçuk Kömür İşletmelerinde çalışan sendika üyesi maden işçilerini kapsayacak 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin(TİS) ilk oturumu Amasra’da yapıldı.
 • 16:11Gmis'ten Amasra Ttk'ya ZiyaretGmis'ten Amasra Ttk'ya ZiyaretGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) yeni yönetim kurulu, Amasra TTK İşletme Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 15:55Maden İşçilerinin 'Maaş' TepkisiMaden İşçilerinin 'Maaş' TepkisiHema Enerji A.Ş.’nin Amasra taşkömürü işletmesinde çalışan maden işçileri, çift maaş uygulamasına uymadığını öne sürdükleri firmaya karşı eylem yapacak.
 • 20:26Zonguldak - Enerji İletim Hattı İçin Ağaç Kesimine TepkiZonguldak - Enerji İletim Hattı İçin Ağaç Kesimine TepkiEnerji iletim hattı için ağaç kesimine tepki Bartın'ın Amasra İlçesi ile Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi arasında kurulacak enerji iletim hattı için yapılan ağaç kesimine karşı Zonguldak'ta toplanan imzalar, Vali Ali Kaban'a teslim edildi.
 • 19:42Enerji İletim Hattı İçin Ağaç Kesimine TepkiEnerji İletim Hattı İçin Ağaç Kesimine TepkiBartın'ın Amasra İlçesi ile Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi arasında kurulacak enerji iletim hattı için yapılan ağaç kesimine karşı Zonguldak'ta toplanan imzalar, Vali Ali Kaban'a teslim edildi.
 • 13:45Ttk Son 3 Ayda 294 Bin 61 Ton Kömür ÜrettiTürkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait maden ocaklarında ocak-mart döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre 53 bin 492 ton azalışla 294 bin 61 ton kömür üretildi.
 • 15:19Amasra'da Kutlu Doğum EtkinlikleriAmasra'da Kutlu Doğum EtkinlikleriAmasra Müftülüğü tarafından 2015 Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde Kutlu Doğum Konferansı gerçekleştirildi.
 • 12:59Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Misafirlerini AğırladıAmasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Misafirlerini AğırladıHollanda, Polonya, Norveç ve Çek Cumhuriyeti’nden bir grup heyet, Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin misafiri olarak Amasra’ya geldi.
 • 12:22Bartın 1. Amatör Ligin Şampiyonu Ulus Çınar Spor OlduBartın 1. Amatör Ligin Şampiyonu Ulus Çınar Spor OlduBartın 1. Amatör liginde son hafta karşılaşmasında Kurucaşilespor’u 7-1’lik skorla deviren Ulus Çınar Spor şampiyon oldu.
 • 17:50CHP'li İnce Bartın'da Seçim Bürosu Açılışı YaptıCHP'li İnce Bartın'da Seçim Bürosu Açılışı YaptıCHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bartın’da partisinin seçim bürosu açılışını yaptı.
 • 13:43Ttk'daki İş KazalarıTürkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) bağlı maden ocakları ile yer üstündeki iş yerlerinde bu yılın Ocak-Mart döneminde iş kazalarında 542 kişi yaralandı, 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 11:32Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Devam EdildiTtk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Devam EdildiTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İşSözleşmesi görüşmelerinin üçüncü oturumu Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 20:53Ttk Armutçuk Maden Ocağı'nda Üretim DurdurulduTtk Armutçuk Maden Ocağı'nda Üretim DurdurulduZonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde faaliyet gösteren Türkiye Taş Kömürleri Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında yeterli iş güvenliği koşullarının olmadığı gerekçesiyle üretime ara verildi.
 • 20:44Bakanlık, Ttk Armutçuk Müessesesi'nde Kömür Üretimini DurdurduBakanlık, Ttk Armutçuk Müessesesi'nde Kömür Üretimini DurdurduZonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde üretim yapan Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na (TTK) ait Armutçuk Müessesesi'nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri tarafından iş güvenliği ve sağlığı açısından eksiklik gösterilerek üretimin durdurulduğu öğrenildi.
 • 15:51Ttk Maden Ocağında Üretime Ara VerildiTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağında, müfettişlerce işçi sağlığı ve güvenliği yönünden eksiklikler gerekçe gösterilerek üretime ara verildi.