01:5000
SON DAKİKA AMASYA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Amasya Merkez Haberleri

 

  İki Önce 'Bunaldım' Diyerek Evden Çıkan Sara Hastası Çocuk, 50 Kilometre Uzakta Bulundu

  İki Gün Önce Amasya'nın Suluova İlçesinde Kaybolan Sara Hastası Çocuk, Ailesi Tarafından Amasya'da Bir Parkta Bulundu. İki Gündür Kayıp Olan Çocuğun 50 Kilometre Yolu Yürüyerek Amasya Merkeze Ulaştığı, Bu Süre İçinde Bir Şey Yemediği Öğrenildi. (21 Ağustos 2010 Cumartesi )

   

  Amasya - Bakan Eroğlu: En Çevreci Hükümet Ak Parti

  Amasya - Bakan Eroğlu: En Çevreci Hükümet Ak Parti

  Amasya'ya Gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 17.5 Milyon Avro'ya Malolan Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin Açılışını Yaparak, "ak Parti Hükümeti Gelmiş Geçmiş En Çevreci Hükümettir" Dedi. (30 Temmuz 2010 Cuma )

   

  'En Çevreci Hükümet AK Parti'

  AMASYA'ya gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 17. (30 Temmuz 2010 Cuma )

   

  Tedaş'ın 5 İldeki Taşınmazları 736.5 Milyon Tl Bedelle Satıldı

  Özelleştirme Yüksek Kurulu (Öyk), Türkiye Elektrik Dağıtım A.ş.'ye Ait Mersin, Amasya, İstanbul, Elazığ ve Bitlis'teki 5 Taşınmazın Toplam 736 Bin 500 Tl Tutarındaki Satışına Onay Verdi. Denizli Çal'daki Taşınmaza İlişkin İhaleyi İptal Etti. (07 Temmuz 2010 Çarşamba )

   

  Amasya 1 Milyon Turist Bekliyor

  Amasya 1 Milyon Turist Bekliyor

  Amasya Valisi İbrahim Daşöz, Bu Yıl Amasya'da Bir Milyon Turist Ağırlamayı Hedeflediklerini Söyledi. Amasya Merkez ve İlçelerinde Faaliyet Gösteren İşadamları Derneklerinin Düzenlediği Programda Konuşan Daşöz, "Amasya Turizm Potansiyeli Yüksek Olan Bir İlimiz. Geçen Yıl Yerli ve Yabancı 300 Bin Turist Ağırladık, Bu Yılki Hedefimiz Bir Milyon. (15 Mayıs 2010 Cumartesi )

   

  Amasya'ya Katkıda Bulunan İşadamlarına Plaket

  Amasya Merkez ve İlçelerinde Faaliyet Gösteren Yeşilırmak Sanayici ve İşadamları Derneği (Yesiad), Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği (Mesiad), Suluova Sanayici ve İşadamları Derneği (Susiad) Tarafından Ortaklaşa Düzenlenen 2010 "Amasya Vefa Gecesi"nde, İşadamlarına Plaket Verildi. (15 Mayıs 2010 Cumartesi )

   

  Halk Oyunları Büyükler Türkiye Şampiyonası Gaziantep'te Yapılacak

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali "Halk Oyunları Büyükler Türkiye Şampiyonası"na Ev Sahipliği Yapıyor. 1- 4 Ekim 2009 Tarihlerinde Düzenlenecek Festival Kapsamında Yer Alan Şampiyona, 2 -3 Ekim Tarihlerinde Saat 20.00'de Festival Parki'nda İzlenebilecek. (26 Eylül 2009 Cumartesi )

   

  Mahkemelik Gar Satışları TBMM Gündeminde

  Tcdd Taşınmazlarının Satışına İlişkin Yasanın Anayasa Mahkemesi'nde Görüşülmesine Karşın Tcdd'nin İşletmecilik Fazlası Olarak Belirlenen 9 Adet Taşınmaz ve 25 Adet Gar Sahası Teknik Komisyon Tarafından Satışı Yapılmak Üzere, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na Devri TBMM Gündemine Taşındı. (15 Temmuz 2009 Çarşamba )

   

  Kene, Amasya'da Bir Can Daha Aldı

  Amasya'da Bir Kişi Kene Isırması Sonucu Hayatını Kaybetti. (19 Haziran 2009 Cuma )

   

  TOKİ 21 Bin Konutun Tesliminde Gecikti

  TOKİ 21 Bin Konutun Tesliminde Gecikti

  Devlet Bakanı Çiçek'in CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel'in Soru Önergesine Verdiği Yanıt 2007 Yılından Bu Yana TOKİ'nin 20 Bin 994 Konutun Hak Sahiplerine Teslimini Geciktirdiğini Ortaya Koydu. (24 Mayıs 2009 Pazar )

   

  Öğrenciler Oyunculuklarıyla Ünlü Tiyatrocuları Aratmıyor

  Öğrenciler Oyunculuklarıyla Ünlü Tiyatrocuları Aratmıyor

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlenen '4. Liselerarası Tiyatro Festivali'nde Öğrenciler, Ortaya Koydukları Oyunculuklarıyla Ünlü Tiyatrocuları Aratmıyor. (21 Mayıs 2009 Perşembe )

   

  İllerde Son Durum

  Saat 02.47 İtibariyle İllerde Partilerin Aldıkları Oy Oranları (30 Mart 2009 Pazartesi )

   

  İllere Göre Yerel Seçim Sonuçları

  İllere Göre Yerel Seçim Sonuçları

  00.43 İtibariyle İllere Göre Partilerin Belediye Başkanlığı Seçiminde Aldıkları Oy Oranları (30 Mart 2009 Pazartesi )

   

  Köydes ve Beldes Kırsal Kesime Hayat Verdi

  Köydes ve Beldes Kırsal Kesime Hayat Verdi

  Amasya Valisi Celalettin Lekesiz, Köydes Projesinin Yürürlüğe Girmesinden Önce Köylere Yeterli Hizmetin Götürülemediğini, Bu Proje Sayesinde Köylerin İhtiyacı Olan Birçok Hizmetin Süratle ve En Az Maliyetle Yerine Getirildiğini Söyledi. (01 Temmuz 2008 Salı )

   

  Suluova'da 300 Gram Ekmek 50 Ykr'ye Satılıyor

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Ekmek Gramajlarının Tüm Yurt Genelinde En Az 300 Gram Olması Yönündeki Talimatı Gereği Amasya'nın Suluova İlçesinde 200 Gram Ekmek, 300 Grama Yükseltilip Fiyatı da 50 Ykr Olarak Belirlendi. (06 Haziran 2008 Cuma )

   

  Amasya'da Hedef 1 Milyon Turist

  Amasya'da Hedef 1 Milyon Turist

  Amasya Valisi Celaleddin Lekesiz, Amasya'nın Hedefinin Bir Sezonda 1 Milyon Turist Ağırlamak Olduğunu Belirtti. (17 Nisan 2008 Perşembe )

   

  Şehir ve Başkan Dergisi'nin 'Yılın Belediye Başkanları' Oylaması Sonuçlandı

  Şehir ve Başkan Dergisi'nin "Yılın Belediye Başkanları" Oylaması Sonuçlandı

  Ulusal Düzeyde Yayın Yapan Şehir ve Başkan Dergisi'nin Geçen Yıl İlkini Gerçekleştirdiği Marmara Bölgesi Kent Ödülleri'nin Bu Yılki Sahipleri Belli Oldu. (06 Mart 2008 Perşembe )

   

  Tülbent Cinayetine Tutuklama

  Tülbent Cinayetine Tutuklama

  Amasya'da Tartıştığı Eşini Tülbentle Boğarak Öldürdüğü İddia Edilen Şahıs, Tutuklanarak Cezaevine Konuldu. (05 Mart 2008 Çarşamba )

   

  Türkiye'nin damak tadı şeker pancarı pekmezi Suluova'dan

  Türkiye'nin damak tadı şeker pancarı pekmezi Suluova'dan

  Amasya'nın Suluova ilçesinde faaliyete geçen Tad-al Pekmez ve Sirke Ürünleri Fabrikası, şeker pancarı pekmezi deneme üretimini tamamlayarak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan üretim iznini aldı. (05 Mart 2008 Çarşamba )

   

  Belediye Yasası TBMM'de

  Belediye Yasası TBMM'de

  Nüfusu 2 Binin Altında Belde Belediyesi ile Büyükşehir Sınırları Dahilindeki İlk Kademe Belediyelerinin Tüzel Kişiliklerini Kaldıran, 42 Yeni İlçe Kurulmasını Öngören Hükümet Tasarısı Meclis'e Geldi. (27 Şubat 2008 Çarşamba )

   

  "İstasyon 05" Operasyonuna 28 Tutuklama

  Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü Ekiplerinin Amasya, Tokat ve Samsun'da Ortaklaşa Düzenlediği Operasyonda Gözaltına Alınan 63 Kişiden 28'i Tutuklandı. (03 Şubat 2008 Pazar )

   

  'İstasyon 05' Operasyonunda 63 Gözaltı

  'İstasyon 05' Operasyonunda 63 Gözaltı

  Amasya'da Emniyet Ekiplerinin Yaptığı 'İstasyon 05' Adlı Operasyonda Usülsüz Yollarla Araç Muayenesi Yapmak ve Rüşvet Almak İddiasıyla 63 Kişi Gözaltına Alındı. (02 Şubat 2008 Cumartesi )

   

  Amasya Kültür Envanteri Hazırlandı

  Amasya Kültür Envanteri Hazırlandı

  Amasya Valisi Celaleddin Lekesiz, Amasya'da Bulunan Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıklarının Tamamını İçeren Amasya Kültür Envanteri'nin Hazırlandığını Söyledi. (01 Şubat 2008 Cuma )

   

Manşet Haberleri