SON DAKİKA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Değişikliği Haberleri

14:46
Ak Saray'ın Maliyeti 10 Milyar Lira, Bu Para ile 40 Bin Gence İş Sağlanırdı" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetinin 10 milyar lira olduğunu söyledi.
Ak Saray'ın Maliyeti 10 Milyar Lira, Bu Para ile 40 Bin Gence İş Sağlanırdı'
13:31
AK Parti İzmir 5. Olağan İl Kongresi Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım: "Anayasa değişikliği vaadi verdik, onun için de her türlü gayreti gösterdik ama uzlaşamadık.
19:42
Müsiad Bursa Şubesi 18'inci Olağan Kongresi - Olpak MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: - "Dileğimiz ve temennimiz geçtiğimiz günlerde Merkez Bankasının yapmış olduğu, bize göre beklentilerimizin altında kalan 50 baz puanlık indirimin bundan sonraki süreçte de beklentileri karşılayacak şekilde devam etmesi olacak"- "Eğer bir uzlaşı sağlanabilirse ve bir anayasa değişikliğiyle milletvekilliği seçimleri de tekrar 5 yıla çıkartılabilirse zaten 2019 yılında üçü birlikte olacak olan yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimini, bir sonraki dönemde 2023'e
Müsiad Bursa Şubesi 18'inci Olağan Kongresi - Olpak
18:48
Müsiad Genel Başkanı Olpak Açıklaması "Dileğimiz ve temennimiz geçtiğimiz günlerde Merkez Bankasının yapmış olduğu, bize göre beklentilerimizin altında kalan 50 baz puanlık indirimin bundan sonraki süreçte de beklentileri karşılayacak şekilde devam etmesi olacak" "Eğer bir uzlaşı sağlanabilirse ve bir anayasa değişikliğiyle milletvekilliği.
18:19
Günnar'ın 7 Haziran'da Yapılacak Seçimlerde Zaferden Şüphesi Yok AK Parti Trabzon eski İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, 12 yıldır girdikleri bütün seçimlerden hep başarılı çıktıklarını belirterek “7 Haziran’da yapılacak seçimlerden de başarılı çıkacağımızdan şüphemiz yok. 7 Haziran’da inşallah Türkiye’de bir tarih yazacağız” dedi.
14:15
Müsiad, Ocak Ayı Sameks Verileri Açıklandı MÜSİAD, ocak ayı SAMEKS verileri açıklandı- MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: - "Sanayi Endeksi ocak ayında bir önceki aya göre 13,93'lük düşüşle 43,64'e, Hizmet Sektörü Endeksi de yüzde 2,82 azalarak 48,53 puana indi.
Müsiad, Ocak Ayı Sameks Verileri Açıklandı
11:51
Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki Gösteriler Muhalefet, devlet başkanının anayasa değişikliği planlarına karşı çıkanların düzenlediği gösterilerdeki olaylarla ilgili uluslararası soruşturma talep etti.
23:57
Bizde Başkanlık Sistemi Olsaydı...' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi ile ilgili olarak, 'Bizde başkanlık sistemi olsaydı geldiğimiz noktanın çok daha ilerisinde olurduk. Bir çok kez bizim önümüz tıkanmıştır ve bunları aşana kadar çok mücadeleler verdik' dedi.
Bizde Başkanlık Sistemi Olsaydı...'
23:27
Müsiad Eskişehir Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu Ekonomi Bakan Yardımcısı Yıldırım: "MÜSİAD, bugün gıpta edilecek bir noktadadır hem kendi içerisinde hem de pek çok sivil toplum platformunda iyi bir marka olmuştur" MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "Önemli riskimiz orta gelir tuzağından kurtulmanın yolu en kısa ifadesiyle eğitim reformu ile hızlı ve adil.
22:57
Erdoğan: Başkanlık Sistemi Olsaydı, Geldiğimiz Noktanın Çok Daha İlerisinde Olurduk CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
22:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması "Eğer bizde başkanlık sistemi olsaydı biz geldiğimiz noktanın çok daha ilerisinde olurduk. Birçok kez bizim önümüzü tıkanmıştı, bunları aşana kadar çok mücadeleler verdik" (Başkanlık sisteminde denetim) Denetim esaslı mı olacak?
22:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Başkanlık Sistemi Olsaydı Geldiğimiz Noktanın Çok Daha İlerisinde Olurduk" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı kapılarını ilk kez TRT’ye açtı.
18:54
Başkan Köktaş: "Benim Arzum Teşkilatların Talebini Yerine Getirmektir" AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, siyasetin bir hedef işi olduğunu söyledi.
Başkan Köktaş: 'Benim Arzum Teşkilatların Talebini Yerine Getirmektir'
14:40
Destici'den Erdoğan'a Türk Okulları Cevabı: Sadece Arkanızdan Gülüyorlar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ülkelerine seyahati, sırf oradaki Türk okullarını kapatmak için yaptığını söyledi.
Destici'den Erdoğan'a Türk Okulları Cevabı: Sadece Arkanızdan Gülüyorlar
02:06
Başbakan Yardımcısı Arınç İsviçre'de Başbakan Yardımcısı Arınç: "(Türkiye'nin BM'deki EPİM oturumu) Hamdolsun ki verilemeyecek bir cevabımız olmadı" "Hükümetin yaptığı çalışmalar halktan destek görüyor" "Ne olur sandık başına gidin"
Başbakan Yardımcısı Arınç İsviçre'de
22:29
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu KAYSERİ (İHA) – Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi’nin 21. Olağan Genel Kurulu’na katılan Genel Başkan Nail Olpak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu
21:52
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "Bu yıl haziran ayında yapılacak seçimlerin direkt olarak ekonomimizi etkileyeceği kanaatinde değilim" "İş alemi yüksek faizden hoşlanmaz. Yüksek faiz yatırımın düşmanıdır" "Son indirimi, 50 baz puanlık indirimi biz de yetersiz bulduk. Piyasanın, farklı ekonomistlerin değerlendirmelerine.
Müsiad Kayseri Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu
17:26
Gürsel Tekin: "Chp İhanetlerin Dışında Olduğu İçin Ayakta" CHP MYK toplantısı- Genel Sekreter Tekin: "Bilmeniz gereken bir şey varsa Sayın Davutoğlu, eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa, ihanetlerin dışında olduğu için ayaktadır.
Gürsel Tekin: 'Chp İhanetlerin Dışında Olduğu İçin Ayakta'
17:22
Gürsel Tekin : Türkiye'de Her Şey Olur, Başkanlık Sistemi Olmaz Chp Genel Sekreteri Gürsel Tekin, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
Gürsel Tekin : Türkiye'de Her Şey Olur, Başkanlık Sistemi Olmaz
16:20
CHP Myk Toplantısı Genel Sekreter Tekin: "Bilmeniz gereken bir şey varsa Sayın Davutoğlu, eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa, ihanetlerin dışında olduğu için ayaktadır.
15:47
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "(HDP'nin seçime parti olarak girmesi) Risklerini alarak seçime siyasi parti olarak katılmalarında fayda vardır.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması
15:06
2beşir Atalay "4 Eski Bakan Aday Olacak Mı?" Sorusuna "Bir Şey Duymadım Bilgim Yok" Dedi Dha ANKARA- Beşir Atalay "4 eski bakan aday olacak mı?" sorusuna "Bir şey duymadım bilgim yok" dedi Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.
2beşir Atalay '4 Eski Bakan Aday Olacak Mı?' Sorusuna 'Bir Şey Duymadım Bilgim Yok' Dedi
10:34
Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde Devlet Başkanlığı Seçimine Doğru Muhalefet, hükümetten seçim takviminin belirlenmesini istedi.
18:57
Bakan Çelik'in Gündeme İlişkin Değerlendirmeleri Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Syriza’nın iktidara gelişi hep AK Parti’nin 2002’deki gelişiyle mukayese ediliyor.
13:38
Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki Tartışmalı Yasa Tasarısı Yasa tasarısına karşı çıkan göstericiler ve polis arasındaki çatışmalardan sonra birçok bölgede internete erişim sağlanamıyor.
10:09
Burundi'de Devlet Başkanlığı Seçimine Doğru Ülkede 300'den fazla sivil toplum kuruluşu, Devlet Başkanı Nkurunziza’nın 3. kez göreve gelmemesi için kampanya başlattı.
16:04
AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi Açıklaması "7 Haziran Genel Seçimleri çok önemli bir tarihi dönemeç. Genel seçimlerde 330 milletvekili sayısına ulaşarak yeni anasaya değişikliğini yapacağız"
AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi Açıklaması
14:32
Milletvekili Tunç: "Bartın'da Gençlerimiz İçin Kalıcı Eserler Ürettik" AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, gençler için Bartın’da kalıcı eserler ürettiklerini söyledi.
Milletvekili Tunç: 'Bartın'da Gençlerimiz İçin Kalıcı Eserler Ürettik'
12:42
AK Parti Görele İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Yılmaz Seçildi AK Parti Görele İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Onurhan Yılmaz seçildi.
21:23
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem Açıklaması "Yeni anayasa bir ayağıyla çözüm sürecini de ilgilendiriyor.
15:18
Togo'da Anayasa Reformu Yapılmayacak İktidardaki UNIR Partisi Grup Başkanı Tchao: "Hükümet ile muhalefet uzlaşamadığı için anayasa değişikliği yok"
12:40
Türkiye'nin İlk Kürtçe Karnelerini Verildi Diyarbakır'da geçen yıl eğitime açılan Türkiye'nin ilk Kürtçe ilkokulu, ilk Kürtçe karnelerini dağıttı.
Türkiye'nin İlk Kürtçe Karnelerini Verildi
11:33
TSK'dan Resen Emekli Edilenler Meclis'te İade-i İtibar Nöbetine Başlıyor Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) resen emekli edilen askerler, referandumla yapılan Anayasa değişikliğine rağmen 4 yıldır haklarının iadesi yönünde hükümetin hiçbir adım atmamasını protesto için iade-i itibar nöbetine başlıyor.
12:33
Togo'da Devlet Başkanlığı Seçimlerine Doğru Muhalefet, seçim hazırlığı sürecinde usulsüzlük yapıldığını iddia etti.
21:02
Yemen'de Cumhurbaşkanı ile Husiler Anlaşmaya Vardı Yemen’de Cumhurbaşkanı Abid Rabbo Mansur Hadi ile Şii ‘Husiler’ cumhurbaşkanlığı sarayının işgaline kadar varan anlaşmazlığı sona erdirdi.
20:42
Elitaş: "Dünkü Oylama, CHP ile MHP'nin Paralel Yapıya Yanaşmak İçin Yarış İçinde Olduklarını... Dört eski bakan hakkındaki Yüce Divan oylaması- AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: - "Arkadaşlarımız özgür iradeleriyle oylarını kullandılar.
Elitaş: 'Dünkü Oylama, CHP ile MHP'nin Paralel Yapıya Yanaşmak İçin Yarış İçinde Olduklarını...
20:25
"Arkadaşlarımız Özgür İradeleriyle Oylarını Kullandılar" AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "Arkadaşlarımız özgür iradeleriyle oylarını kullandılar." dedi.
'Arkadaşlarımız Özgür İradeleriyle Oylarını Kullandılar'
17:18
Dört Eski Bakan Hakkındaki Yüce Divan Oylaması AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: "Arkadaşlarımız özgür iradeleriyle oylarını kullandılar.
17:06
Ak Partili Elitaş: "Milletvekillerinin İradesine İpotek Konulmadı" AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 4 eski bakan ile ilgili yapılan Yüce Divan oylamasında AK Parti Grubu’nda yaşanan oy kayıplarının “fire” olarak değerlendirilmesinin saygısızlık olacağını, milletvekillerinin özgür iradesine ipotek koymanın TBMM’nin iradesine saygısızlık olacağını söyledi.
Ak Partili Elitaş: 'Milletvekillerinin İradesine İpotek Konulmadı'
14:11
Başkanlık Sistemi Tartışması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yeni Türkiye’ye biz 10 Ağustos 2014 tarihinde merhaba dedik” diyerek Türkiye’nin Yarı Başkanlık ya da Başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini söyledi.
Başkanlık Sistemi Tartışması
00:41
Güler'den Oylamaya Tek Cümlelik Yorum Meclis'te hakkında Yüce Divan oylaması reddedilen Muammer Güler, kuliste gazetecilerin sonuca ilişkin sorularına, "Önemli olan önergenin 276 oy bulmaması...Hayırlı olsun" dedi.
Güler'den Oylamaya Tek Cümlelik Yorum
15:41
Erdoğan, 2013'te Anayasa Mahkemesi'ni Böyle Savunmuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi ile ilgili 2013 yılında yabancı yargı mensuplarına hitaben yaptığı bir konuşmada, "Ülkem adına iftiharla ifade etmeliyim ki şu anda özgürlükleri daraltan, siyasete sınır çizen, birey karşısında devleti koruyan bir Anayasa Mahkemesi değil, özgürlükleri, demokrasiyi, milli egemenliği güçlü şekilde muhafaza eden bir Anayasa Mahkemesi var." demişti.
08:54
Türkiye'de Başkanlık Sistemi Provası Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini savunan Erdoğan'ın, anayasa değişikliği olmadan Bakanlar Kurulu'nu toplamasını 'doğal' bulanların yanısıra 'anayasal darbe' olarak nitelendirenler de var. Türkiye'nin halkoyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan, seçilmiş cumhurbaşkanı olarak Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden ilk cumhurbaşkanı da oldu.
Türkiye'de Başkanlık Sistemi Provası
23:55
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Sadece Hakkari sadece Cizre değil yani daha önce de Şırnak merkez ve Yüksekova’da meydana gelen bazı olaylarda paralel yapının da işbirliği içerisinde olabileceği istihbaratı saklama noktasında veya operasyon yapmama konusunda bazı eylemlerinin tespit edildiği konuşuldu" dedi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç Açıklaması
23:50
Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "Bir başbakanımız var, hükümetimiz var, bir cumhurbaşkanımız var. Herkes kendi yetkisi ve sorumluluğu içerisinde hareket ediyor" (Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki toplantıyla 'başkanlık sistemine geçiş yapıldığı' eleştirileri) Bunlar o kadar temelsiz düşünceler ve iç politika yani günlük politika içerisinde o kadar tüketilen, sakız gibi çiğnenen konular ki bunların ciddiyeti konusunda lütfen herkes çok dikkatli olsun" "Sayın Cumhurbaşkanımıza
Bakanlar Kurulu Toplantısı
22:45
Arınç: Rutin Olarak Bu Toplantılar Yapılmayacaktır Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada rutin olarak bu toplantıların yapılmayacağını belirterek, "Bu tür toplantıların periyodik olarak yapılması gündeme gelmemiştir.
Arınç: Rutin Olarak Bu Toplantılar Yapılmayacaktır
19:15
Elvan: "Anayasa Değişikliğini Yapabilecek Milletvekili Sayısıyla Meclis'e Gitmeliyiz" AK Parti Malatya 5. Olağan İl Kongresi- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: -"Eğer Türkiye'nin güçlenmesini, büyümesini istiyorsak, Türkiye'de istikrar istiyorsak, ekonomimizin daha da gelişmesini istiyorsak, 2015 yılı seçimlerinde Anayasa değişikliğini yapabilecek milletvekili sayısıyla Meclis'e gitmeliyiz.
Elvan: 'Anayasa Değişikliğini Yapabilecek Milletvekili Sayısıyla Meclis'e Gitmeliyiz'
16:54
AK Parti Malatya 5. Olağan İl Kongresi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Eğer Türkiye'nin güçlenmesini, büyümesini istiyorsak, Türkiye'de istikrar istiyorsak, ekonomimizin daha da gelişmesini istiyorsak, 2015 yılı seçimlerinde Anayasa değişikliğini yapabilecek milletvekili sayısıyla Meclis'e gitmeliyiz.
16:35
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan Malatya'da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 12 yıllık AK Parti dönemi boyunca önlerine engeller çıkarıldığını ve darbe planlarının yapıldığını belirterek, “Liderimizi yasaklama çalıştılar, partimizi kapatmaya çalıştılar ama hiç birinde başarılı olamadılar” dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan Malatya'da
17:40
Bakan Bozkır: "Ap'nin Basın Özgürlüğü Kararını Hak Etmediğimizi Düşünüyorum" Avusturya’nın başkenti Viyana’da temaslarda bulunan AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, düşünce platformu "Fikir Sofrası"nın Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlediği 12. toplantıya "onur konuğu" olarak katıldı.
Bakan Bozkır: 'Ap'nin Basın Özgürlüğü Kararını Hak Etmediğimizi Düşünüyorum'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 15:10:22. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HABERLERİ
[Hata Bildir]