SON DAKİKA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Değişikliği Haberleri

 • 08 Aralık 2016 16:06Sağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, kanser hastalarından cerrahi işlemlerdeki farkın alınmaması için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatı olduğunu belirterek, "Bunun için SGK'nın ödediği fiyatlar üzerinde çalışıyoruz.
 • 08 Aralık 2016 15:29Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "FETÖ'nün güvenlik güçlerimize, polis teşkilatımıza, silahlı kuvvetlerimize sızdırılmış olan elemanlarının temizlenmesinden sonra terörle mücadele konusunda, Türkiye çok daha etkin ve kararlı bir noktada bulunmaktadır.
 • 08 Aralık 2016 13:18Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı'nın Almanya'da alıkonulmasına ilişkin, "Sayın Bahçekapılı'ya yapılan muamele, asla diplomatik teamüller bakımından, iki ülkenin dostane ilişkileri bakımından kabul edilebilir bir durum değildir.
 • 08 Aralık 2016 13:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan Anayasa AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan Anayasa AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği konusunda büyük oranda anlaşma sağlandığını belirterek, “MHP ile bazı maddeler üzerinde farklılıklar var. Bu farklılıkların giderilmesi için görüşmeler yapılıyor.
 • 08 Aralık 2016 13:02Hdp Sözcüsü Bilgen AçıklamasıHdp Sözcüsü Bilgen AçıklamasıHDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, "Türkiye'de kan akmasın, analar ağlamasın diye iktidarla yaptığımız görüşmeleri 'anayasa pazarlığı' diye sunanlar, şimdi neyin pazarlığındalar?
 • 08 Aralık 2016 11:57Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa değişikliği konusunda büyük oranda anlaşma sağlandığını belirterek, "MHP ile bazı maddelerin üzerinde farklılıklar var. Bunun üzerinde çalışılıyor.
 • 08 Aralık 2016 11:20Hdp Milletvekili Ertan Hakkında Hapis İstemiHdp Milletvekili Ertan Hakkında Hapis İstemiHDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 • 08 Aralık 2016 10:19Bakan Akdağ: Bakan Akdağ: "Cin Hastanesi Denen Yere İl Müdürlüğümüz Derhal Müdahale Etti"Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamuoyunda ‘Cin Hastanesi’ olarak bilinen İstanbul’daki ‘Manevi Şifa Merkezi’ adıyla açılan yere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından müdahale edildiğini ve gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığını belirtti.
 • 08 Aralık 2016 09:27(Tekrar)- Şimşek: Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para Koymuyor(Tekrar)- Şimşek: Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para KoymuyorBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,"(AB üyeliği) İnşallah 2017 yılında bu müzakereler güçlü bir şekilde başlar ve hızlı bir şekilde biter. Çünkü o Türkiye'nin rekabet gücünün toptan bir şekilde artmasını sağlar diye düşünüyorum""(Tasarruflar) Bizim yatırıma ihtiyacımız var.
 • 08 Aralık 2016 00:58Italya'da Başbakan Renzi Istifa EttiItalya'da Başbakan Renzi Istifa EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanlığı sarayı Quirinale sarayı önünden detay görüntüler Başbakan Matteo Renzi'nin saraya girişi ve çıkışı Başbakan Renzi, Cumhurbaşkanı Mattarella'ya istifasını sundu ROMA (AA) – İtalya Başbakanı Matteo Renzi, kendisinin ve hükümetinin istifasını Cumhurbaşkanı...
 • 08 Aralık 2016 00:45Söke AK Parti'nin İlçe Başkanları Referanduma HazırSöke AK Parti'nin İlçe Başkanları Referanduma HazırAdalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti)’nin kuruluşundan bu yana Söke İlçe Başkanlığı yapmış isimler, Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in de katıldığı toplantıda buluştu.
 • 07 Aralık 2016 22:31İtalya'da Başbakan Renzi İstifa Ettiİtalya'da Başbakan Renzi İstifa EttiROMA (AA) – İtalya Başbakanı Matteo Renzi, kendisinin ve hükümetinin istifasını Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya sundu.
 • 07 Aralık 2016 21:45Numan Kurtulmuş, Medya ve Tanıtım Günleri'ne KatıldıNuman Kurtulmuş, Medya ve Tanıtım Günleri'ne KatıldıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa değişikliği teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) geldiğinde, AK Parti’nin bir tek fire dahi vermeden ’evet’ diyeceğini söyledi.
 • 07 Aralık 2016 19:17Dha İstanbul Bülteni - 4(ek görüntüyle geniş haber) - TEM'DE TIR KAZA YAPTI; TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR 1- SEDA SAYAN'IN ENİŞTESİ ÖLÜMDEN DÖNDÜHaber-Kamera: İbrahim AKTÜRK - İSTANBUL DHATEM Otoyolu Gaziosmanpaşa mevkii Ankara istikametinde ilerleyen TIR, önce bariyerlere, ardından aydınlatma direğine çarptı.
 • 07 Aralık 2016 18:48İtalya'da Renzi Hükümetinin Sonuna Doğruİtalya'da Renzi Hükümetinin Sonuna Doğruİtalya Başbakanı Matteo Renzi, kendisinin ve hükümetinin istifasını bu akşam Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya sunacağını açıkladı.
 • 07 Aralık 2016 18:26Şimşek: Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para KoymuyorŞimşek: Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para KoymuyorBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "(tasarruflar) Bizim yatırıma ihtiyacımız var. Bu yatırımları da iç tasarruflarla finanse etmemiz lazım. Fakat gelin görün ki bizim vatandaşımız arzulanan düzeyde kenara para koymuyor" dedi.
 • 07 Aralık 2016 18:04AK Parti Aydın İl Başkanı Özmen AçıklamasıAK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, "Anayasa değişikliği teklifiyle Türkiye'de iki başlılık sona erecek.
 • 07 Aralık 2016 17:47Şimşek Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para KoymuyorŞimşek Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para Koymuyor* Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,(AB üyeliği) 'İnşallah 2017 yılında bu müzakereler güçlü bir şekilde başlar ve hızlı bir şekilde biter. Çünkü o Türkiye'nin rekabet gücünün toptan bir şekilde artmasını sağlar diye düşünüyorum"(tasarruflar)?Bizim yatırıma ihtiyacımız var.
 • 07 Aralık 2016 17:46Şimşek: Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para KoymuyorBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "(tasarruflar) Bizim yatırıma ihtiyacımız var. Bu yatırımları da iç tasarruflarla finanse etmemiz lazım. Fakat gelin görün ki bizim vatandaşımız arzulanan düzeyde kenara para koymuyor" dedi.
 • 07 Aralık 2016 17:42Şimşek: Bizim Vatandaşımız Arzulanan Düzeyde Kenara Para KoymuyorBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,(AB üyeliği) "İnşallah 2017 yılında bu müzakereler güçlü bir şekilde başlar ve hızlı bir şekilde biter. Çünkü o Türkiye'nin rekabet gücünün toptan bir şekilde artmasını sağlar diye düşünüyorum"(tasarruflar)"Bizim yatırıma ihtiyacımız var.
 • 07 Aralık 2016 17:20CHP Myk ToplantısıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "80 milyonun bir ekonomik kriz yaşamaması için Hükümetin ciddiyetle bu olağanüstü duruma bir son vermesi gerekiyor.
 • 07 Aralık 2016 07:52Yedek Vekilliğin Amacı HDP'lilerin Umudu Olan Ara Seçimi EngellemekYedek Vekilliğin Amacı HDP'lilerin Umudu Olan Ara Seçimi EngellemekYedek vekillik düzenlemesinde varılan mutabakatın gerekçesi ortaya çıktı. HDP'li vekillerin mahkum olması halinde gündeme gelecek ara seçim zorunluluğu yedek vekillerle aşılacak.
 • 06 Aralık 2016 09:04Başbakan Yıldırım: Başkanlık Değil, Cumhurbaşkanlığı SistemiBaşbakan Yıldırım: Başkanlık Değil, Cumhurbaşkanlığı SistemiBaşbakan Yıldırım, Anayasa değişikliği teklifi taslağındaki yeni sistemin ayrıntılarını açıkladı: Cumhurbaşkanlığı sisteminde bir kere kanun tasarısını Cumhurbaşkanı veremiyor.
 • 05 Aralık 2016 22:57Bahçeli: Anayasa Çalışmalarında Pürüz YokBahçeli: Anayasa Çalışmalarında Pürüz YokMHP lideri Devlet Bahçeli, yeni anayasa çalışmalarında pürüz yaşanmadığını söyledi. Rusya ziyareti öncesi konuşan Başbakan Yıldırım ise, hafta bitmeden teklifin Meclis'e sunulacağını açıkladı.
 • 05 Aralık 2016 22:05Milletvekilliği Seçiminde Sistem Değişiyor! Yedek Vekillik GeliyorMilletvekilliği Seçiminde Sistem Değişiyor! Yedek Vekillik GeliyorAK Parti ve MHP, yedek milletvekilliği konusunda anlaşmaya vardı. Anayasada yapılacak değişiklikle her ilden bir yedek vekil seçilmesi öngörülüyor.