SON DAKİKA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Değişikliği Haberleri

 • 23:34Özhaseki: Özhaseki: "Muhalefet, Putin Ağzıyla Konuşuyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin görüntüleri- Dinleyicilerden detay- Özhaseki'nin konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: - "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor"- "Ruslar gelip orada savaşmayı kendilerine hak görüyorlar, Türkiye'nin sınırlarına girmeyi kendilerine hak görüyorlar, 'Sınırlarımız namusumuzdur, kim girerse vururuz' diyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı da ne yazık ki bizim muhalefet bizi suçluyor, Putin ağzıyla konuşuyorlar" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor" dedi.
 • 21:48AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor" dedi.
 • 16:46Yeni Anayasa ile İş Dünyasının Önü AçılmalıYeni Anayasa ile İş Dünyasının Önü Açılmalı"Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, yeni meclisin ilk olarak Anayasa’yı değiştirmesini, yapılacak değişiklikler arasında iş dünyasının önünü tıkayan maddelerinde günümüze uyarlanarak yenilenmesini beklediklerini söyledi.
 • 14:27Burkina Faso'da Seçimlere DoğruBurkina Faso Güvenlik Bakanı Alain Jean Claude Zagre, 29 Kasım pazar günü düzenlenecek genel ve devlet başkanı seçimlerinin güvenli ortamda yapılabilmesi için sınırların kapatılabileceğini bildirdi.
 • 20:35Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında Devir Teslim Töreni (2)Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında Devir Teslim Töreni (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Binali Yıldırım, Feridun Bilgin ve Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın gelişi - Feridun Bilgin'in konuşması- Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması- Binali Yıldırım'ın konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında devir teslim töreni- Binali Yıldırım, görevi Feridun Bilgin'den devraldı- Başbakan Yardımcısı Elvan: - "1 Kasım seçimlerinde milletimiz iradesini huzurdan, istikrardan, demokrasiden ve büyük mega projelerden yana kullanmıştır.
 • 15:16Soylu İlk Kez KabinedeAK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirildi.
 • 13:47Kongo'da Bir Muhalif TutuklandıKongo'da muhalefetteki Kongo İçin Birleşme (UPC) Partisi Başkanı Paulin Makaya'nın tutuklandığı belirtildi.
 • 16:42Milletvekilleri, Yemin Metninin Değiştirilmesini DeğerlendirdiTürkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın yemin metnini değiştirip okumasıyla başlayan tartışmaları milletvekilleri değerlendirdi.
 • 15:47AK Parti'li Şahin'in Milletvekili Yeminiyle İlgili SözleriCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili yeminini Anayasa değişikliği sürecinde görüşebileceklerini söyledi.
 • 15:29Bahçeli: Yemin Metni Katiyen DeğişmemeliBahçeli: Yemin Metni Katiyen DeğişmemeliMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili yemin metni tartışmaları ile ilgili konuştu. Bahçeli, "Katiyen değişmemeli" dedi.
 • 16:37Ak Partili Şahin'den Yemin Metni AçıklamasıAk Partili Şahin'den Yemin Metni AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, TBMM’de milletvekili yeminin tartışılmaya başlandığını söyleyerek, AK Parti olarak yeni anayasayla birlikte yeni yemin metni hazırladıklarını söyledi.
 • 13:50MHP'de Kongre Kararı: 2018'i BekleyinMHP'de Kongre Kararı: 2018'i BekleyinMHP'de tüzük kongresi için yeterli imza toplansa bile Genel Merkez, değişmesi istenen tüzükte yer alan yetkiyle MYK'nın bu kongrenin toplanmasına izin vermeyeceğini açıkladı.
 • 12:05Seçimi Bilen Anketçi Adil Gür'den 5. Parti KehanetiSeçimi Bilen Anketçi Adil Gür'den 5. Parti KehanetiA&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür, "Muhalefet bu 1 Kasım sonuçlarını iyi analiz etmezse, nerede hata yaptığını düşünmezse 5. parti tam da muhalefetin ortasından çıkacak." dedi.
 • 21:50Cumhurbaşkanı Erdoğan Canlı YayındaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı, cumhurun başı olarak geleceğe yönelik başarılı bir kabine oluşmasını istediğini belirterek, "Çünkü bu başarılı kabinenin oluşmasında Cumhurbaşkanı, Başbakan ortak hareket etmesi, ortak bir çalışma performans ortaya koyması ülkenin geleceği için önemli. Cumhurbaşkanı başka telden çalarsa, Başbakan başka telden çalarsa o zaman biz bir netice alamayız. Bu bakımdan yani bizim özellikle buradaki senkronize olmamız çok çok önemli" dedi.
 • 21:29Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yeni Kabine' AçıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yeni Kabine' AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurulacak yeni kabineyle ilgili, "Cumhurbaşkanı başka telden çalarsa Başbakan başka telden çalarsa o zaman biz bir netice alamayız. Bu bakımdan bizim senkronize olmamız çok önemli" dedi.
 • 22:05Paris'teki Terör SaldırılarıPARİS (AA) – Fransız polisinin, Paris'i kana bulayan terör eylemleri ile ilgili olarak ikinci bir şüpheliyi daha aradığı bildirildi.
 • 18:15Muş İl Genel Meclisi Ahmet Kaya'yı AndıMuş İl Genel Meclisi Ahmet Kaya'yı AndıMuş İl Genel Meclisi, sanatçı Ahmet Kaya’yı ölümünün 15. yıldönümünde andı.
 • 15:48Paris'teki Terör SaldırılarıFransa'da hükümet, Paris'i kana bulayan terör saldırılarının ardından anayasa değişikliğine hazırlanıyor.
 • 11:23Paris'teki Terör SaldırılarıFransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Paris'teki terör saldırılarıyla ilgili dün gece 128 yerde arama yapıldığını açıkladı.
 • 18:58Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'dan 'Savaş' VurgusuFransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'nın savaşta olduğunu, 132 kişinin hayatını kaybettiği Paris'teki terör saldırılarının bir savaş eylemi olduğunu söyledi.
 • 14:51İzmir Buluşmaları'nın İkincisi YapıldıHer ay geleneksel olarak Filika Cafe'de düzenlenen "İzmir Buluşmaları"nın 2.si "Medya ve Basın Özgürlüğü"konusunda yapıldı.
 • 19:37Düzeltme "Davutoğlu, Japon Gazetesine Konuştu" Başlıklı Haberimizin 4. Paragrafı "Başbakan...Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ülke içinde güvenliği tehdit eden PKK'ya yönelik güvenlik operasyonlarına devam edilecek" dedi.
 • 18:06Davutoğlu: "Türkiye, PKK ile Mücadeleye Devam Ediyor ile Mücadele Etmeye Devam Edecek"Başbakan Ahmet Davutoğlu, Japon Nikkei gazetesine verdiği röportajda, “Türkiye, PKK ile mücadeleye devam ediyor ile mücadele etmeye devam edecek” dedi.
 • 17:09Davutoğlu, Japon Gazetesine KonuştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Ülke içinde güvenliği tehdit eden PKK'ya yönelik güvenlik operasyonlarına devam edilecek" dedi.
 • 12:52Portekiz'de Seçimlerin Tekrarlanması GündemdePortekiz'de 4 Ekim'de yapılan seçimlerden birinci çıkan Portekiz Cephesi'nin kurduğu hükümet güvenoyu alamayınca tekrar seçim gündeme geldi.
 • 12:22MHP'li Yılmaz: İntikam Duygusuyla Masum İnsanlara Operasyon YapılıyorMHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, hukukun bir yana bırakılarak tamamen intikam duygusuyla Türkiye'de masum insanlara operasyon yapıldığını belirtti.
 • 09:54Düzce Milletvekilleri Mecliste Fındık DağıttıDüzce Milletvekilleri Mecliste Fındık DağıttıAK Parti Düzce Milletvekilleri Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, seçimin ardından 26. Dönem Parlamentosu’na kayıtlarını yaptırdı.
 • 14:00Muhtarlar Mersin'in Sorunları İçin 11 Vekilin El Ele Vermesini İstediMuhtarlar Mersin'in Sorunları İçin 11 Vekilin El Ele Vermesini İstediMersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ergün Ünlü, vatandaşların seçip gönderdiği 11 milletvekilinden şehrin sorunlarını çözmek için el ele vermelerini istedi.
 • 13:57Dışardan Bir İradenin MHP İçerisine Hakim Olması Girişimi Etkili Olmaz"1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, 26. dönemde görev yapacak milletvekillerinin TBMM'de kayıt işlemleri devam ediyor.
 • 13:23Kocasakal, Adaylık İddialarını DeğerlendirdiKocasakal, Adaylık İddialarını Değerlendirdiİstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığına adaylığı iddialarına ilişkin "Bu bir adaylık açıklaması değil. Ama olası bir adaylığın -benim için düşünmeyin bunu- olması gereken fikri, felsefi altyapısıdır.
 • 12:29ANDY-AR: Partili Cumhurbaşkanı Onay AldıANDY-AR: Partili Cumhurbaşkanı Onay Aldı1 Kasım seçimlerini yorumlayan Andy-Ar şirketi sahibi Faruk Acar, yüzde 49,5'lik AKP oyuyla tarafsız cumhurbaşkanı tartışmasının artık bittiği görüşünde.
 • 08:43Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala AçıklamasıEski İçişleri Bakanı Efkan Ala AçıklamasıEski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, yeni bir anayasanın yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Millet bize, ‘size otoban yaptım, üzerinde basın gidin’ dedi.
 • 13:13Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki OlaylarDemokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DKC) polis ile yerel gençlik liderlerinin tutuklanmasını protesto etmek isteyen yüzlerce gösterici arasında çatışma çıktı.
 • 10:37Türkiye Yol Ayrımında Mı?Türkiye Yol Ayrımında Mı?1 Kasım seçimlerinin ardından AKP anayasa değişiklikleri için düğmeye bastı.
 • 21:17AK Partili Çelik, MKYK Toplantısının Ardından Açıklamalarda BulunduAK Partili Ömer Çelik, AB'nin 2015 Türkiye İlerleme Raporunda "çatışma ortamının bitmesi" şeklinde kullandığı cümlenin yanlış bir tabir olduğunu belirtti.
 • 15:39Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Şahsi hesaplarımızı bir kenara koyalım, 50 sene sonra da yaşayabilecek bir anayasa, 100 sene sonra da o gün torunlarımızın gurur duyacağı bir anayasayı birlikte yazalım, o anayasa ister başkanlık sistemi, ister parlamenter sistem...Birlikte bir şey oluşturursak doğru yere gideriz" dedi.
 • 15:30MHP Adana Milletvekilleri Mazbatalarını AldıMHP Adana Milletvekilleri Mazbatalarını AldıMHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Seçim meydanlarında hiç konuşulmayan anayasa değişikliği, özellikle MHP’nin üzerinde durduğu anayasanın ilk 4 maddesi ile açılım sürecinin tamamen bitirilmesi konusundaki hassasiyetinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaya başladı” dedi.
 • 15:11Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor26. Dönem MHP Adana milletvekilleri Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı ve Seyfettin Yılmaz mazbatalarını aldı.
 • 12:06Başkanlık Sistemiyle Dolmabahçe'de Verilen Söz Yerine Getirilmek İsteniyor"MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, gerçekten bir anayasa değişikliği olacaksa bunun mümkün olduğunu ve kendilerinin de bunun her tarafında yer almak, destek olmak istediklerini belirtti.
 • 07:31Bahçeli, Kurultay İçin İmza Şartı Koyup 18 Mart'ı İşaret EttiBahçeli, Kurultay İçin İmza Şartı Koyup 18 Mart'ı İşaret EttiDevlet Bahçeli dün MHP Başkanlık Divanı'nı toplayarak değerlendirmelerde bulundu ve kongre konusunda tavrını ortaya koydu: İmzayı toplasınlar 18 Mart'ta yapsınlar.
 • 22:30CHP'li Sağlar: CHP Olarak Cesur ve Kararlı Politikalar ÜretmedikCHP'li Sağlar: CHP Olarak Cesur ve Kararlı Politikalar ÜretmedikMersin'in Anamur ilçesinde bulunan CHP Milletvekili PM üyesi Fikri Sağlar, partisinin Türkiye genelinde başarılı olmamasının nedenlerini sıraladı.
 • 21:36CHP'li Sağlar: CHP Olarak Cesur ve Kararlı Politikalar ÜretmedikCHP'li Sağlar: CHP Olarak Cesur ve Kararlı Politikalar ÜretmedikMersin'in Anamur ilçesinde bulunan CHP Milletvekili PM üyesi Fikri Sağlar, partisinin Türkiye genelinde başarılı olmamasının nedenlerini sıraladı.
 • 21:30Özdağ: Türkiye Er ya da Geç Başkanlık Sistemine GeçecektirÖzdağ: Türkiye Er ya da Geç Başkanlık Sistemine GeçecektirAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Türkiye'nin er ya da geç başkanlık sistemine geçeceğini ve anayasasını değiştireceğini söyledi.
 • 19:25AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Türkiye er ya da geç başkanlık sistemine geçecektir, er geç Anayasa'sını değiştirecek.
 • 16:27Ak Partili Tayyar'dan 1 Kasım AçıklamasıAK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 7 Haziran seçimleri sonrasında ampulü söndürüp kandil ışığında Türkiye’yi yöneteceğini düşünenlerin mahkum olduğunu söyledi.
 • 14:41Elitaş: Türkiye, Melez Sistemden Başkanlık Sistemi ile KurtulabilirAK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Türkiye’nin melez sistemden kurtulabilmesi için yapılması gereken en önemli işlerden birinin başkanlık sistemine geçmek olduğunu düşündüğünü söyledi.
 • 07:44Adil Gür: İyi Anlatılırsa Halk Referandumda Başkanlığa 'Evet' DerAdil Gür: İyi Anlatılırsa Halk Referandumda Başkanlığa 'Evet' Der1 Kasım'ı tek bilen anketçi Adil Gür, "Erdoğan'a yüzde 52 oy veren halk, başkanlık sistemine de 'Evet' der. Seçmenle Erdoğan arasında gönüldaşlık ilişkisi var." dedi.
 • 00:08Ak Partili Vekillerden Nazilli'ye Teşekkür ZiyaretiAk Partili Vekillerden Nazilli'ye Teşekkür ZiyaretiAK Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz ve Mustafa Savaş 1 Kasım’da ki seçim zaferinin ardından Nazilli’ye gelerek partililerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 15:19Akar'dan 'Yeni Anayasa' DeğerlendirmesiAKP Diyarbakır İl Başkanı M.Dara Akar, Türkiye'nin darbeli günlere bir daha dönmemesi için yeni anayasanın şart olduğunu kaydetti.
 • 13:19Akar'dan 'Yeni Anayasa' DeğerlendirmesiAK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Türkiye’nin özgürlükçü, demokratik ve sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirterek, Türkiye’nin darbeli günlere bir daha dönmemesi için yeni anayasanın şart olduğunu kaydetti.