SON DAKİKA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Anayasa Değişikliği Haberleri

 • 14:21New York Times Gazetesinden "Korkunç ve Karanlık Türkiye" UyarısıDünyanın en saygın gazetelerinden New York Times, 7 Haziran genel seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı uyarmaları için NATO üyesi ülkeler ve ABD’ye açık çağrıda bulundu.
 • 00:02Çiçek: Çiçek: "Aslında Türkiye Konuları Tartışmıyor, Kavga Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in açıklamaları TBMM Başkanı Çiçek Arnavutluk'ta: - "Biz Balkanlar'da barışın olmasını istiyoruz.
 • 23:00TBMM Başkanı Çiçek Arnavutluk'ta AçıklamasıTBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Biz Balkanlar'da barışın olmasını istiyoruz.
 • 20:05Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Gençlere İnanın ve Güvenin"Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Gençlere seçilme hakkı vermemekle onlara en çok kötülüğü yapan bir noktadayız. İnşallah önümüzdeki dönemde TBMM'de seçme sorumluluğunu yapabilme kabiliyeti olduğuna inandığımız çocuklara seçilme hakkını da vermek zaten mecburiyettir"- "Gençlere 'Sana inanıyorum, güveniyorum' diyenler, gençlere bayrak astıranlar, bizim dönemimizde yaşadık, yeri geldiğinde gençlerin beline silah takanlar, bugün o gençlere yapılan haksızlıkların karşısında hala sessiz duruyor" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Gençlere seçilme hakkı vermemekle onlara en çok kötülüğü yapan bir noktadayız. İnşallah önümüzdeki dönemde TBMM'de seçme sorumluluğunu yapabilme kabiliyeti olduğuna inandığımız çocuklara seçilme hakkını da vermek zaten mecburiyettir" dedi.
 • 17:37Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Gençlere seçilme hakkı vermemekle onlara en çok kötülüğü yapan bir noktadayız. İnşallah önümüzdeki dönemde TBMM'de seçme sorumluluğunu yapabilme kabiliyeti olduğuna inandığımız çocuklara seçilme hakkını da vermek zaten mecburiyettir" dedi.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV televizyonlarındaki ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 13:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV televizyonlarındaki ortak canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 12:38Aziz Babuşcu: "Cumhurbaşkanımız, Darbe Anayasasına Göre Seçilmiş Bir Cumhurbaşkanı Değil"AK Parti Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletin kendi iradesiyle seçilmiş bir cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız, darbe anayasasına göre seçilmiş bir cumhurbaşkanı değil” dedi.
 • 08:57İrlanda Eşcinsel Evliliği Oyluyorİrlanda Eşcinsel Evliliği OyluyorReferandumdan "evet" çıkması halinde İrlanda eşcinsel evliliği halk oylaması sonucu kabul eden ilk ülke olacak.
 • 07:29Kuzu: Kuzu: "Yeni Anayasamız Hazır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun salona gelişi- Detay- Burhan Kuzu'nun açıklamaları TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu Amsterdam'da: - "Yeni anayasamız hazır, biz koalisyonlara karşıyız"- "Hangi metni (anayasa) getirirsek getirelim referanduma götüreceğiz.
 • 04:14TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu Amsterdam'da AçıklamasıÁ TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Türkiye'nin geçmiş dönemde koalisyonlardan çok zarar gördüğünü belirterek, "Yeni anayasamız hazır, biz koalisyonlara karşıyız" dedi.
 • 00:16Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben seçimlere girerken gündeme partili Cumhurbaşkanlığını getirmiştim. Bu muhalefetin hiç işine gelmedi.
 • 00:03İrlanda'da Eşcinsel Evlilik Referandumuİrlanda'da Eşcinsel Evlilik Referandumuİrlanda, eşcinsel evliliğe izin verilmesi için anayasa değişikliğin halk tarafından onaylayıp onaylamadığını belirlemek için Cuma günü referanduma gidiyor.
 • 18:39Genel Seçime DoğruAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Kürtler, tarih boyunca bu milletin en sadık parçaları olmuştur.
 • 11:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, dün cumhurbaşkanının Meclis tarafından seçilmemesi için gayret gösterenlerin, bugün de başkanlık sistemi olmaması için gayret gösterdiğini söyledi.
 • 13:20İrlanda'da İki Ayrı Referandumİrlanda'da bu hafta hem eşcinsel evlilik, hem de Cumhurbaşkanı seçilme yaşıyla ilgili referandum yapılacak.
 • 01:12Davutoğlu: 18 Yaşında Seçilme Hakkını VereceğizBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Elimize ilk fırsat geçtiğinde anayasa değişikliği yapacağımız zaman, gençlere 18 yaşında seçme hakkını verdiğimiz gibi seçilme hakkını da vereceğiz.
 • 23:40Davutoğlu: Davutoğlu: "18 Yaşındaki Gençlerimizle 'Çocuk' Diye Alay Ettiler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Bolu mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Bolu mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)- "Bizim her gencimizin yüreğinde bir Ulubatlı Hasan var, bir Köroğlu var, bir Seyit Onbaşı var. Emanet, 'Kim bana sahip çıkacak?
 • 23:32Davutoğlu: Davutoğlu: "Türk, Kürt Kardeştir, Ayrım Yapan Kalleştir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması- Alandaki vatandaşların cep telefonlarının ışıklarını yakması- Davutoğlu, milletvekili adayları ve beraberindekilerle alandakileri selamlama- Vatandaşlara karanfil dağıtma AK Parti'nin Bolu mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)- "Bizim her gencimizin yüreğinde bir Ulubatlı Hasan var, bir Köroğlu var, bir Seyit Onbaşı var. Emanet, 'Kim bana sahip çıkacak?
 • 23:27Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Türkiye'de Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak"Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun gelişi- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması - Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Evet o tuzak kuranlar, milli iradeyi idam sehpasında sallandıranlar, milli iradeyi darbelerle ezip geçenler, 28 Şubat'ta başörtülülere, öğrencilerimize, millete zulmedenler şunu artık iyi bilsinler ki Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"- "(Milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilmesine ilişkin Anayasa değişikliği teklifi) Bir taraftan 'Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın' diyoruz ama utanmadan sıkılmadan 'çoluk çocuğun TBMM'de ne işi var' diyorlar.
 • 21:58AK Parti'nin Bolu MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bizim her gencimizin yüreğinde bir Ulubatlı Hasan var, bir Köroğlu var, bir Seyit Onbaşı var. Emanet, 'Kim bana sahip çıkacak?
 • 21:41Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Evet o tuzak kuranlar, milli iradeyi idam sehpasında sallandıranlar, milli iradeyi darbelerle ezip geçenler, 28 Şubat'ta başörtülülere, öğrencilerimize, millete zulmedenler şunu artık iyi bilsinler ki Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" dedi.
 • 16:21Ordu-Giresun Havalimanı ProjesiGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havalimanıyla ilgili, "Bütün teknik imkanlara sahip, dünyanın en büyük uçaklarının inip kalkabileceği teknik alt yapıya ve pist uzunluğuna sahip ve inşallah ışıklandırıldığında ve tam olarak Cuma gününden itibaren de seyretmeye doyamayacağımız bir eser olarak Türkiye'nin emrinde" dedi.
 • 16:08Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Ordu-giresun Havaalanı'nda İncelemelerde BulunduGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Ordu-giresun Havaalanı'nda İncelemelerde BulunduGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havaalanı’nda incelemelerde bulunarak Cuma günü yapılacak olan açılış öncesi yetkililerden bilgi aldı.
 • 12:28Tarihin Hiç Bir Döneminde Bu Kadar Müslüman Katliamı Görülmemiştir'Tarihin Hiç Bir Döneminde Bu Kadar Müslüman Katliamı Görülmemiştir'Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin Saadet Partisi çatısı altında gireceği Milli İttifak, Hatay'da miting düzenledi.
 • 22:11MHP Genel Başkanı Bahçeli Canlı Yayında Soruları YanıtladıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin, HDP'nin herhangi bir binasına saldırılabilmesi için bir gerekçenin olamayacağını belirterek, "Çünkü her şeyden evvel muhatabımız değiller.
 • 19:34Devlet Bahçeli Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi (2)MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bizim çözüm önerimiz Türkiye’de bölücü terör vardır ve amaç itibariyle Türkiye’yi bölmektedir.
 • 17:27Genel Seçime DoğruAK Parti Gaziantep milletvekili adayı Canan Candemir Çelik, Dülükbaba mesire alanında piknik yapan vatandaşları ziyaret etti.
 • 16:20AK Parti Bartın Milletvekili Tunç AçıklamasıAK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Kadınlarımızın daha iyi bir hayat standardına kavuşmaları için her alanda gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 • 14:07Ak Partili Çeviker: Ak Partili Çeviker: "Aleviler AK Parti'den Umutlu"AK Parti Milletvekili adayı Zeynep İşcen Çeviker, Alevilerin AK Parti’den umutlu olduğunu söyledi.
 • 11:00Haftanın Tarihine BakışBüyük önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı.
 • 22:11Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1960 darbesiyle başlayan, 1971 muhtırası, 1980 darbesiyle tahkim edilen, 28 Şubat müdahalesiyle zirve noktasına ulaşan vesayet düzeninin son sıkıntılarını da hep birlikte ortadan kaldıracağız" dedi.
 • 10:34Kılıçdaroğlu 'Yüzyılın Projesi'ni AçıklayacakKılıçdaroğlu 'Yüzyılın Projesi'ni AçıklayacakCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 21 Mayıs Perşembe günü 'Yüzyılın Projesi'ni açıklayacak. Projenin ne olduğu sorusunu yanıtlamayan Kılıçdaroğlu, 'Akılcı proje olacak' dedi.
 • 09:38Mustafa Şentop: Mustafa Şentop: "Türkiye'nin O Anayasanın Ruhuyla Problemi Var"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Şentop, Anayasanın 17 defa değişikliğe uğradığını ancak anayasa sorununun çözülmediğini belirterek, “Türkiye’nin o anayasanın ruhu ile problemi var. Nedir o ruh. O ruh işte darbeci, vesayetçi ruhtur” dedi.
 • 02:19Mudanya Adliyesi Yeni Hizmet Binasının Açılış Töreni - MüezzinoğluMudanya Adliyesi Yeni Hizmet Binasının Açılış Töreni - MüezzinoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması- Bakan Müezzinoğlu tarafından Mudanya Adliyesi yeni hizmet binasının açılışının yapılması Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Milletin vicdanında, adaletin tarafsızlığı ve bağımsızlığı konusunda içimiz ne yazık ki buruk. Bu millet geleceğe adalet anlamında daha güvenle yürümek istiyor" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Milletin vicdanında, adaletin tarafsızlığı ve bağımsızlığı konusunda içimiz ne yazık ki buruk. Bu millet geleceğe adalet anlamında daha güvenle yürümek istiyor" dedi.
 • 23:18Erdoğan: Erdoğan: "Türkiye, Nice Cübbeli Teröristler Gördü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan- Toplu açılış töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzincan'da- Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu: (3)- "Hiç kimsenin sıfatı terör örgütü üyesi olduğu gerçeğini değiştirmez. Hiç kimsenin unvanı, yaptığı ihaneti meşru kılmaz. Terörist sadece silahlı olmaz. Teröristin silahlısı da var, silahsızı da. Türkiye nice cübbeli teröristler gördü"- "Biz Pensilvanya ile Kandil'i aynı safta buluşturanın ne olduğunu çok iyi biliyoruz.
 • 22:03İzmir MHP'li Vural'dan Davutoğlu'na: Sen Neredeydin? -1İzmir MHP'li Vural'dan Davutoğlu'na: Sen Neredeydin? -1MHP'li Vural'dan Davutoğlu'na: Sen neredeydin?
 • 22:01Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzincan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç kimsenin sıfatı terör örgütü üyesi olduğu gerçeğini değiştirmez. Hiç kimsenin unvanı yaptığı ihaneti meşru kılmaz. Terörist sadece silahlı olmaz. Teröristin silahlısı da var, silahsızı da. Türkiye nice cübbeli teröristler gördü" dedi.
 • 19:41Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Milletin vicdanında, adaletin tarafsızlığı ve bağımsızlığı konusunda içimiz ne yazık ki buruk. Bu millet geleceğe adalet anlamında daha güvenle yürümek istiyor" dedi.
 • 19:33Genel Seçime DoğruAK Parti Gaziantep milletvekili adayları Şamil Tayyar ve Serpil Kavrak, Şehitkamil ilçesine bağlı mahalle statüsüne kavuşan köyleri ziyaret etti.
 • 17:55MHP'li Vural'dan, Davutoğlu'na, 'Sen Neredeydin' SorularıMHP'li Vural'dan, Davutoğlu'na, 'Sen Neredeydin' SorularıMhp İzmir Milletvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yönelttiği "Adnan Menderes asılırken MHP neredeydi?
 • 14:32İzto Özel Meclis ToplantısıBorsa İstanbul Başkanlığı görevinden ayrılarak AK Parti'den İzmir 2. bölge milletvekili adayı olan İbrahim Turhan, Türk milletinin, birbirine zıt üç partinin bir araya gelerek Kemal Derviş'in ekonomi bakanlığı yaptığı koalisyona destek vermeyeceğini söyledi.
 • 14:16AK Parti Adayı Turhan'dan AK Parti Adayı Turhan'dan "Yeni Türkiye" Cevabıİzmir Ticaret Odası’nda (İTO) konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Adayı İbrahim Turhan, “Siyasi vesayetin de, toplumsal vesayetin de, ekonomik vesayetin de, bürokratik vesayetin de ortadan kalkacağı bir ülkenin adıdır Yeni Türkiye. Anayasa değişikliğini bunun için istiyoruz” dedi.
 • 13:19Türkiye'de ve Dünyada Hükümet Sistemi Modelleri, Bir Hükümet Sistemi Olarak Başkanlık ÇalıştayıBem-Bir-Sen tarafından 13-14 Mayıs tarihlerinde Ankara’da “Türkiye’de ve Dünyada Hükümet Sistemi Modelleri, Bir Hükümet Sistemi Olarak Başkanlık Çalıştayı” gerçekleştirildi.
 • 10:25Genel Seçime DoğruAK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 10:16AK Parti'nin Elindeki 4 Anket: CHP ve MHP Sabit HDP BelirsizAK Parti'nin Elindeki 4 Anket: CHP ve MHP Sabit HDP BelirsizAK Parti'nin seçim kampanyasını yürüten beyin takımında yer alan Beşir Atalay, "3-4 firmaya anket yaptırdık rahat bir durumdayız. HDP'nin durumu belirsiz beklemek lazım." dedi.
 • 00:39Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Öyle bir anayasa yapılmış ki devletin yapısı hantallaşmış, millet yürüyemiyor, ekonomik gelişimin önü sürekli kesiliyor.
 • 18:02Genç: Genç: "Yeni Anayasa Türkiye'nin Önünü Açacak"Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yeni Anayasa’nın, yeni Anayasa’nın Türkiye’nin önünü açacağını söyledi.
 • 16:37Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza Kimse Dil UzatamazBaşbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza Kimse Dil UzatamazBaşbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Kütahya mitinginde, "Şimdi CHP Genel Başkanı utanmadan, arlanmadan sayın Cumhurbaşkanımızla Evren'in adını yan yana zikretmeye kalkıyor.
 • 16:10Piyasalar Tek Parti İktidarını FiyatlıyorPiyasalar Tek Parti İktidarını FiyatlıyorYılbaşından bugüne TL ve TL cinsi yatırım araçlarında siyasi endişelerle yaşanan negatif ayrışma 7 Haziran genel seçimlerinde AKP'nin tek partili hükümeti statüsünü sürdüreceğine yönelik beklentilerin seçim anketleriyle birlikte kuvvetlenmesiyle yerini pozitif ayrışmaya bırakıyor.