SON DAKİKA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 15:46Büyükşehir'de Borçlanma TartışmasıBüyükşehir'de Borçlanma TartışmasıAdana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı, belediyenin 100 milyon lira daha borçlanması gündemine yönelik yaptığı konuşmada, belediyenin bugüne kadar aldığı farklı kredilerle toplam 370 milyon lira borçlandığını belirterek, “Bugün de bu krediyi verirsek Adana Büyükşehir Belediyesi 470 milyon lira borçlanacak.
 • 10:43Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Tam GazAnkara Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Mamak Belediyesi işbirliğiyle yürütülen ve toplam 11 etaptan oluşan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, düzenlenen toplantıyla masaya yatırıldı.
 • 13:04Belso'dan Ürün Tanıtım AnketiAnkara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşlardan Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği (BELSO) ürünlerini tanıtmak için anket düzenliyor.
 • 11:56Belso'dan, Ürün Tanıtım AnketiAnkara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerden BELSO, içinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan ve günlük olarak satışa sunduğu meyve suları hakkında anket düzenledi.
 • 08:54Başkentte İzinsiz Kurulan Çadırlar KaldırıldıBaşkentte İzinsiz Kurulan Çadırlar KaldırıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgeye gelişi Çadırda kalan vatandaşların eşyalarını tahliye etmeleri Çadırların iş makineleriyle kaldırılması Başkentte izinsiz kurulan çadırlar kaldırıldı Başkentte izinsiz kurulan çadırlar, içerisinde yaşayan vatandaşların eşyalarını tahliye etmelerinin ardından kaldırıldı.
 • 08:26Başkentte İzinsiz Kurulan Çadırlar KaldırıldıBaşkentte izinsiz kurulan çadırlar, içerisinde yaşayan vatandaşların eşyalarını tahliye etmelerinin ardından kaldırıldı.
 • 13:29Ankara'da Otobüs ile Mozaik Yüklü Tır Çarpıştı: 8 YaralıAnkara'da Otobüs ile Mozaik Yüklü Tır Çarpıştı: 8 YaralıAnkara’nın Polatlı ilçesinde yolcu otobüsü ile mozaik yüklü TIR’ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı.
 • 12:17Büyükşehirden "Çevreci" AdımAnkara Büyükşehir Belediyesi, çevre lisanslı geri kazanım tesisleri veya bitkisel atık yağ ara depolama tesisleriyle işbirliği yapacak Büyükşehir Belediyesinde, Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında gerçekleştirilen Meclis toplantısında "Çevre lisanslı geri kazanım tesisleriyle veya bitkisel yağ ara depolama tesisleriyle işbirliği yapılmasına ilişkin" Hukuk ve Tarifeler Komisyonu raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.
 • 18:20Nobel Ödüllü Aziz Sancar'ın Sokağa İsminin Verilmesi Mahkemelik OlduAnkara Barosu Avukatı Sedat Vural, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 'Abdullah Cevdet Sokak' adının 'Aziz Sancar' olarak değiştirilmesine ilişkin kararın iptali ve yürütülmesinin durdurulması için İdare Mahkemesi’ne başvurdu.
 • 14:26Büyükşehir Belediye Meclisi ToplandıAnkara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Sıhhiye’deki EGO Genel Müdürlüğü’ne ait 37 dönümlük kampüsün Başkentgaz tarafından 2 yıl sürüyle bedelsiz kullanılması ve bu süre sonunda alanı boşaltması kararı alındı.
 • 13:46Başkentgaz 2 Yıl Daha Ego Kampüsünü KullanabilecekAnkara Büyükşehir Belediye Meclisinde, EGO Genel Müdürlüğüne ait 37 dönümlük kampüsün Başkentgaz tarafından 2 yıl sürüyle bedelsiz kullanılması ve bu süre sonunda alanı boşaltması kararı alındı.
 • 11:20Dünyada Eşi Benzeri YokDünyada Eşi Benzeri YokAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal ve kültürel alanda Büyükşehir’in 164 proje uyguladığını belirterek, “Bu alanda dünyada bir numarayız. Bizim kadar çeşitli proje geliştiren ikinci bir belediye yok” dedi.
 • 08:12Kızılcahamam'da Yeni Termal Su Sondajının Startı VerildiKızılcahamam'da Yeni Termal Su Sondajının Startı VerildiKızılcahamam MTA 3. Bölge Müdürlüğü tarafından açılacak olan sondaj çalışmalarına başlanıldı.
 • 13:35Ego Önce İtibarsızlaştırılacak, Sonra da Yandaş Bir Firmaya Peşkeş Çekilecek'Ego Önce İtibarsızlaştırılacak, Sonra da Yandaş Bir Firmaya Peşkeş Çekilecek'CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin EGO'yu satma niyetinde olduğunu söyledi.
 • 13:17Başkent'in Dalgıçlarından Diğer İllere DestekBaşkent'in Dalgıçlarından Diğer İllere DestekSu altında en zor görevleri başarıyla gerçekleştiren Ankara İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma Timi, bugüne kadar deniz, göl, gölet, barajlarda gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla, Türkiye için de model oldu.
 • 15:02Başkent'ten Bayırbucak'a Yardım EliAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Hükümetimizin yapmış olduğu hizmetleri kimse inkar edemez. Hükümetimiz bugüne kadar 8 milyar dolar göçmenlere yardımcı oldu” dedi.
 • 13:13Ego'dan Balgat'taki Ek Adliye Binasına Yeni HatAnkara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, kısa bir süre önce Balgat’ta hizmet vermeye başlayan iş ve ticaret mahkemelerine gidecek vatandaşlar için yeni bir otobüs hattı hizmete açıyor.
 • 12:52Ankara'da Kar YağışıAnkara'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar, trafikte aksamalara neden oldu.
 • 16:23Çubuk'ta Karne ŞenliğiÇubuk'ta Karne ŞenliğiÇubuk'ta karne şenliği Müfit ONBAŞI/ÇUBUK(Ankara), (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi, üyeleri için 'Karne Eğlence Şenliği' programı hazırladı.
 • 14:10CHP'li Emir: İştah Kabartan Ego Özelleştirilecek Mi?CHP'li Emir: İştah Kabartan Ego Özelleştirilecek Mi?CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye genelinde toplu taşım ücretinin en yüksek olduğu şehir konumundaki Ankara’da, bu hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO biriminin özelleştirileceği iddiasını TBMM gündemine taşıdı.
 • 12:29Ankara'da Kaliteli Kömürün Güvencesi BelkoAnkara Büyükşehir Belediyesi BELKO Şirketi tarafından yıllardır ithal edilerek Ankara’da ihtiyaç sahiplerine dağıtılan ya da ucuz fiyata taksitle satılan çevre dostu, kükürt oranı düşük, kalori oranı yüksek kömürün piyasada başka bir alternatifi bulunmuyor.
 • 11:45Ankara Metrosu'nda Bakanlık ve Belediye Farklı Şeyler SöylüyorAnkara Metrosu'nda Bakanlık ve Belediye Farklı Şeyler SöylüyorAnkara'da 2014 yerel seçimlerine yetişsin tamamlanmadan açılan Batıkent-OSB-Törekent ve Kızılay-Koru metrolarından Başkentliler sık sık şikayetçi oluyor.
 • 11:08Gökçek, Gözünü Ankara Halkının Cebindeki Paraya Dikti"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin su, ekmek ve ulaşım zammıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
 • 16:39CHP'den Ulaşım Zammına TepkiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Gençlik Kolları, toplu taşıma araçlarına yapılan ulaşım zammını protesto etti.
 • 15:38CHP'li Gençlerin Ulaşım Protestosuna 'Temizlik' EngeliCHP'li Gençlerin Ulaşım Protestosuna 'Temizlik' EngeliUlaşım ücretlerine yapılan zamları protesto etmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde protesto gösterisi yapmak isteyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları üyeleri, temizlik engeliyle karşılaştı.
 • 15:26Fiyat Ucuzladıkça Hamur Ekmek YiyoruzFiyat Ucuzladıkça Hamur Ekmek Yiyoruz"Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, ekmek fiyatlarıyla ilgili tartışmalara katılarak, fiyatların düşmesine karşı olduklarını dile getirdi.
 • 15:21Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin AçıklamasıTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin AçıklamasıTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, son günlerde konuşulan ekmek fiyatlarıyla ilgili olarak, “Biz 60 kuruşa ekmeğe benzeyen bir şeyler değil de 90 kuruşa ekmek yemek istiyoruz” dedi.
 • 13:56Yarıyıl Tatilinde Çocukların Tiyatro KeyfiYarıyıl Tatilinde Çocukların Tiyatro KeyfiAnkara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları’nın sahnelediği “Ben Kukla Değilim” ve “Kalp Limanı” adlı çocuk oyunları büyük ilgi görüyor.
 • 13:42Belediye Önünde Zincirli 'Zam' EylemiAnkara'da toplu taşıma yapılan zamları protesto eden Halkevleri üyesi 3 kişi Büyükşehir Belediyesi önüne kendilerini zincirledi.
 • 13:05Ankara'da Toplu Taşıma Yapılan ZamAnkara'da toplu taşımaya yapılan zammı protesto eden 3 Halkevleri üyesi, kendilerini Ankara Büyükşehir Belediyesi önündeki korkuluklara zincirleyerek eylem yaptı.
 • 13:00Ankara Büyükşehir Belediyesi Önünde Ulaşım Zammına Zincirli EylemAnkara Büyükşehir Belediyesi Önünde Ulaşım Zammına Zincirli EylemAnkara Büyükşehir Belediyesi önünde ulaşım zammına zincirli eylem (Tür: Ankara)
 • 12:41Ulaşım Zammına Zincirli ProtestoAnkara’da Halkevleri üyesi 3 kişi, ulaşım zammını protesto için kendilerini Ankara Büyükşehir Belediyesi binası önüne zincirledi.
 • 12:37Belediye Önünde Ulaşım Zammını Zincirli Protesto: 3 GözaltıBelediye Önünde Ulaşım Zammını Zincirli Protesto: 3 GözaltıUlaşım ücretlerine yapılan zamları protesto etmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi önündeki demir bariyerlere kendilerini zincirleyen Halkevleri üyesi 3 kişi gözaltına alındı.
 • 11:50Belmek Öğretmenlerine Osmanlı Mutfağı DersleriAnkara Büyükşehir Belediyesi Mesleki Beceri Kursları (BELMEK) eğitmenleri, sömestr tatilinde mesleki bilgi ve becerilerini destekleyecek eğitimlere katılıyor.
 • 14:43Strazburg Caddesi'nden Atatürk Bulvarı'na Çıkış Yolu YenileniyorAnkara Büyükşehir Belediyesi, Sıhhiye Bölgesi’nde Strazburg Caddesi’ni Atatürk Bulvarı’na bağlayan yolu yeniliyor.
 • 11:10Kızılırmak'ta "Yeşil Vadi" Çalışmaları BaşladıKırıkkale Valiliği koordinesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ve Anadolu'nun en büyük rekreasyon alanı olarak hayata geçirilecek olan "Yeşil Vadi" projesinin ilk etap çalışmalarına başlandı.
 • 11:04Belmek Öğretmenlerine Ekonomik Giyinme TüyolarıBelmek Öğretmenlerine Ekonomik Giyinme TüyolarıAnkara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (BELMEK) yarıyıl tatili, çeşitli etkinliklerle değerlendiriliyor.
 • 18:19Ankara'da Toplu Ulaşıma Zamİstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde ulaşıma yapılan zamlara Ankara Büyükşehir Belediyesi de katıldı.
 • 17:59Şereflikoçhisarlılardan Tv Programına TepkiAnkara Büyükşehir Belediyesi ve Şereflikoçhisar Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ, bir televizyon programında Şereflikoçhisar adının küçük düşürüldüğü gerekçesi ile ilgililer hakkında tazminat davası açtı.
 • 17:24Ankara'ya "En İyi Stant" Ödülüİstanbul TÜYAP Fuar Merkezi'nde 20'ncisi düzenlenen dünyanın önemli turizm acentaları ve organizasyonlarının katıldığı "Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı"nda (EMITT), Ankara'ya "En İyi· Stant Ödülü" verildi.
 • 15:15Dünya Şampiyonu Milli Güreşçiler ATO'daDünya Şampiyonu Milli Güreşçiler ATO'daLas Vegas’ta düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’ndan grekoromende altın madalya ile dönen Rıza Kayaalp ile serbest güreşte Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan Taha Akgül, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci’yi ziyaret etti.
 • 11:44Gökçek'ten "Ankaragücü'ne Yardım Etmiyor" Eleştirilerine TepkiAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankaragücü’ne yardım etmiyor” türündeki eleştirilere tepki göstererek, kendisinin girişimleri ve uğraşısıyla son 2 yılda Ankaragücü için yapılan yardım ve ödemelerin 22 milyon lirayı bulduğunu bildirdi.
 • 11:42Ankara Büyükşehir'den Amatör Spora DestekANKARA (İHA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te başarılı olan amatör spor kulüplerine ve sporcularına desteğini sürdürüyor.
 • 10:44Ankara'daki Halk Ekmek Fiyatlarını Başbakan Davutoğlu'na SorduAnkara'daki Halk Ekmek Fiyatlarını Başbakan Davutoğlu'na SorduCHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in de yakındığı Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'nın fiyatlarını TBMM gündemine taşıdı.
 • 11:27Öğrencilerin Tatil Adresi, Gençlik MerkezleriYarıyıl tatiline giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, karne sevincinin hemen ardından, eğlenme, dinlenme aktivitelerinin adresi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Çocuk ve Gençlik Merkezlerini seçti.
 • 07:42Ankara'da Yakalanan Canlı Bomba: PKK Abimi ÖldürdüAnkara'da Yakalanan Canlı Bomba: PKK Abimi ÖldürdüYılbaşını kana bulamak isterken yakalanan ikisi canlı bomba 4 IŞİD'li ile ilgili iddianamede zanlılardan birinin PKK'ya karşı nefret ve intikam amacıyla canlı bomba olduğu yer aldı.
 • 11:54Ankapark, Emıtt'teAnkapark, Emıtt'teİstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen EMITT 2016 Turizm Fuarı’nda yer alan “Ankara” standında, Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli turizm projesi ANKAPARK’ın maketi, tüm ilgiyi üzerine çekiyor.
 • 11:51Çadırlarda Kalan Sığınmacılar Tahliye EdildiÇadırlarda Kalan Sığınmacılar Tahliye EdildiGörüntü Dökümü: Zabıta ve emniyet ekiplerinin bölgeye gelişi Çadırlardan detaylar Sığınmacılardan detaylar Sığınmacıların araçlara bindirilmesi Alınan güvenlik önlemi Bir polisin sığınmacı bir çocukla konuşması Çadır ve barakaların yıkılışı Sığınmacıların eşyalarını çıkarmaları Bölgenin havadan görüntülenmesi Ankara'da çadırlarda kalan sığınmacılar tahliye edildi Dikmen Vadisi'ndeki boş araziye kurdukları çadırlarda sağlıksız koşullarda yaşayan Suriyeli sığınmacılar, emniyet güçleri ve zabıta ekiplerince başka alana nakledildi Başkentte sağlıksız koşullardaki çadırlarda kalan Suriyeli sığınmacılar, emniyet güçleri ve zabıta ekiplerince tahliye edildi.
 • 13:29Dikmen'de Çadırlarda Yaşayan Suriyeliler Tahliye EdildiAnkara Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler tahliye edilerek, kurdukları naylon çadırlar kaldırıldı.
 • 13:17Bakan Çelik'ten, Başkan Gökçek'e Çağrı: Ekmek Fiyatını İndirBakan Çelik'ten, Başkan Gökçek'e Çağrı: Ekmek Fiyatını İndirGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ekmek ve et fiyatlarına son dönemde yapılan zamları değerlendirirken, "Nihai satış fiyatı 61 kuruş olması gereken bir ekmeğin bugün 1, 1.25 TL'den satılması kabul edilir değildir" dedi.