SON DAKİKA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 28 Ağustos 2016 14:46Turan Güneş Bulvarı GenişletiliyorTuran Güneş Bulvarı GenişletiliyorAnkara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Yıldız Kavşağı’ndan başlayarak Oran semtinden geçip Kepekli Kavşağı’nda sona eren 7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı’nı baştan sona genişletme çalışmalarına yarından itibaren başlıyor.
 • 25 Ağustos 2016 16:13Büyükşehir, Turan Güneş Bulvarı'nı GenişletiyorAnkara Büyükşehir Belediyesi, 7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı’nı baştan sona genişleterek, emniyet şeritleriyle birlikte 4 gidiş 4 geliş toplam 8 şeride çıkaracak.
 • 25 Ağustos 2016 15:53Zırhlı Birlikler Arazisinden Bağlantı YoluZırhlı Birlikler Arazisinden Bağlantı YoluAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sabancı Bulvarı ile Bağlıca içinden geçen Bağlıca Bulvarı’nın Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek 4 kilometrelik bir bulvarla birbirine bağlanacağını belirterek, "Zırhlı Birlikler içinden açacağımız yeni bulvar ile, hem Eskişehir Yolu istikametini hem de Etimesgut ve Sincan ulaşım güzergahlarını her iki yönde de büyük oranda rahatlatacağız" dedi.
 • 25 Ağustos 2016 13:11Ankara'da Belediyeler Kurban Bayramı'na HazırAnkara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler Kurban Bayramı'na yönelik hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 25 Ağustos 2016 11:54Ankara Büyükşehir Belediyesi 2016 Çocuğu Sünnet EttirecekAnkara Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla Haziran ayında başlattığı sünnet organizasyonu kapsamında bu yıl 2016 çocuğu sünnet ettirecek.
 • 25 Ağustos 2016 11:20Büyükşehir, Kurbanlık Satış Alanlarını İlaçlıyorAnkara Büyükşehir Belediyesi, Kurbanlık Satış Alanları’nı her gün ilaçlıyor.
 • 25 Ağustos 2016 11:10Büyükşehir'den, 2016 Çocuğa Sünnet OrganizasyonuBüyükşehir Belediyesi’nin “Sünnet Organizasyonu” kapsamında bu yıl 2016 çocuk sünnet ettiriliyor.
 • 24 Ağustos 2016 14:17Taha Akgül: Taha Akgül: "Bütün Rekorları Kırmak İstiyorum"2016 Rio Olimpiyatları'nda güreşte serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, ağır sıklette güreşin belirli bir yaşa kadar yapılabildiğini belirterek, "Bütün rekorları kırıp serbest güreş rekortmeni olmak istiyorum.
 • 23 Ağustos 2016 15:48Ankara ile Doha Ankara ile Doha "Kardeş Kent Protokolü" İmzalandıAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Katar Belediye ve Çevre Bakanı Muhammed Bin Abdullah El Rumaihi, iki ülkenin başkentleri arasındaki "Kardeş Kent Protokolü"nü imzaladı.
 • 23 Ağustos 2016 15:36Milli Sporcular Başkan Gökçek'i Ziyaret EttiMilli Sporcular Başkan Gökçek'i Ziyaret EttiRio Olimpiyatlarında Türkiye’ye altın ve gümüş madalya kazandıran Milli Güreşçiler Taha Akgül ile Rıza Kayaalp, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i makamında ziyaret etti.
 • 23 Ağustos 2016 14:59Ankara ve Doha Kardeş Şehir OlduAnkara ile Katar’ın başkenti Doha imzalanan Kardeş Kent Protokolü anlaşması ile kardeş şehir oldu.
 • 23 Ağustos 2016 14:56Ankara-Doha "Kardeş Kent Protokolü" İmzalandıAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Katar Belediye ve Çevre Bakanı Muhammed Bin Abdullah El Rumaihi, iki ülkenin başkentleri arasındaki "Kardeş Kent Protokolü"nü imzaladı.
 • 23 Ağustos 2016 11:52Halk Ekmek Ürün YetiştiremiyorHalk Ekmek Ürün YetiştiremiyorAnkara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek Fabrikası’nın, değişik tatlarda sağlıklı ve hijyenik onlarca ayrı ürününün satıldığı 8 ayrı büyük satış mağazasındaki ürünler kapış kapış gidiyor.
 • 22 Ağustos 2016 14:36Taha Akgül'ün Olimpiyat BirinciliğiAK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 2016 Rio Olimpiyatları erkekler serbest stil 125 kiloda altın madalyaya ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyespor'un eski sporcusu Taha Akgül'ün kulüpten ayrılmasını eleştirdi.
 • 22 Ağustos 2016 14:22AK Parti Milletvekilinden Taha Akgül AçıklamasıAK Parti Milletvekilinden Taha Akgül AçıklamasıAK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Avukat Hamza Dağ, olimpiyat şampiyonu Taha Akgül’ün daha önce İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı altındayken maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASKİ’ye gittiğini belirterek, "İşte bu örnek bile İzmir’in neden kabuğunu bir türlü kıramadığını gösteriyor" dedi.
 • 22 Ağustos 2016 12:29Ak Partili Dağ'dan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Taha Akgül' EleştirisiAk Partili Dağ'dan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne 'Taha Akgül' EleştirisiAK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Olimpiyat Şampiyonu olan serbest güreşçi Taha Akgül'ün daha önce İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı altındayken maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASKİ'ye gitmesini, "İşte bu örnek bile İzmir'in neden kabuğunu bir türlü kıramadığını gösteriyor" dedi.
 • 21 Ağustos 2016 14:41Olimpiyat Şampiyonu Taha'yı İzmir'den Zorla KaçırdılarGÜREŞİ bırakmak üzereyken İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı altında yıldızlaşıp olimpiyat şampiyonu olan Taha Akgül'ün 2011'de maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyespor'dan Ankara ASKİ'ye transfer olduğu ortaya çıktı.
 • 20 Ağustos 2016 11:32Büyükşehirden Dilenciler İçin "Geçici Barınma Evi"Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Başkent genelinde toplanan dilencileri, yapımını tamamladığı, toplam 600 metrekarelik kapalı ve açık alanı bulunan "Geçici Dilenci Barınma Evi"nde bir gün boyunca alıkoyuyor ve dilenciler hakkında yasal işlem uyguluyor.
 • 20 Ağustos 2016 11:24Ankara Büyükşehir'den Dilencilere Ankara Büyükşehir'den Dilencilere "Geçici Barınma Evi"Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Başkent’teki dilencileri yapımını tamamladığı “Geçici Dilenci Barınma Evi”ne götürerek bir gün boyunca alıkoyuyor ve yasal işlem uyguluyor.
 • 20 Ağustos 2016 11:20Ankara Büyükşehir'den Başkent'e Yeni Dekoratif HavuzlarAnkara Büyükşehir'den Başkent'e Yeni Dekoratif HavuzlarAnkara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde görsel güzelliği artırmak amacıyla meydan ve kavşaklara yaptığı dekoratif süs havuzlarına yenilerini ekliyor.
 • 19 Ağustos 2016 10:54Ankara İtfaiyesi'nden Başkentlilere UyarıAnkara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi, kuruyan yabani otların yakılmaması gerektiğini belirterek, kuruyan ot, ekin alanları ile ekin alanlarındaki samanların bilinçsizce yakılmasının hem doğal yaşamı olumsuz yönde etkilediğini hem de büyük felaketlere neden olabildiğini söyledi.
 • 19 Ağustos 2016 02:10Başkent'te Otomobille Kamyonet Çarpıştı: 6 Kişi YaralandıBaşkent'te Otomobille Kamyonet Çarpıştı: 6 Kişi YaralandıBaşkent’te, otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 6 kişi yaralandı.
 • 18 Ağustos 2016 18:54Ankara'da Samsun Yolu'nun 200 Metrelik Kısmında Geçici Trafik DüzenlemesiAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden Yeni Keçiören Bulvarı’nın ikinci etabı olan Samsun Yolu tarafındaki çalışmalar kapsamında, yolun 200 metrelik kısmında yarından itibaren (19 Ağustos Cuma) ulaşım aktarmalı olarak sağlanacak.
 • 18 Ağustos 2016 17:20Nallıhan'da Altyapı ÇalışmalarıNallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, ilçe merkezi başta olmak üzere Çayırhan Mahallesi ve diğer mahallelerde altyapı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü bildirdi.
 • 18 Ağustos 2016 11:51Ankara Büyükşehir'den Akülü Tekerlekli Araçlara Şarj İmkanıAnkara Büyükşehir'den Akülü Tekerlekli Araçlara Şarj İmkanıAnkara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar için metro istasyonlarında “akülü tekerlekli sandalye şarj” üniteleri oluşturdu.
 • 17 Ağustos 2016 13:27Çubuk'taki Asfaltlama ÇalışmalarıAnkara'nın Çubuk ilçesinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çubuk Belediyesine bağlı ekipler, Camili Mahallesi'nde 9 kilometrelik yolu asfaltladı.
 • 17 Ağustos 2016 11:25Ankara Büyükşehir'den İlçelere Taş Toplama MakinesiAnkara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, taşların verimin düşmesinin yanı sıra ekipmanların da daha fazla yıpranmasına neden olduğunu belirterek, çiftçilerin daha az masrafla daha fazla ürün elde etmesi için başlatılan taş toplama projesi kapsamında ilk etapta 8 ilçeye 10 adet taş toplama makinesi gönderildiğini söyledi.
 • 16 Ağustos 2016 16:37Çubuk Belediyesi, Hobi Bahçeleri Konusunda UyardıÇubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, vatandaşları, imara aykırı hobi bahçelerini almamaları konusunda uyardı.
 • 16 Ağustos 2016 12:38Büyükşehir'den Dik Rampalara MerdivenAnkara Büyükşehir Belediyesi, yayalara kolaylık sağlamak amacıyla dik rampalara merdiven yapıyor.
 • 16 Ağustos 2016 11:46Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nden Başkentlilere UyarıAnkara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nden Başkentlilere UyarıBüyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, mevsim normallerinin oldukça üstünde seyreden aşırı sıcakların yaşandığına dikkat çekerek, Başkentlileri, serinlemek amacıyla kontrolsüz sulara girmemeleri konusunda uyardı.
 • 16 Ağustos 2016 11:37İtfaiyeden İtfaiyeden "Boğulma Tehlikesi"Ne Karşı UyarıAnkara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığınca, kentteki baraj, göl, gölet ve kent sınırından geçen akarsuların hiçbirinin yüzmeye uygun olmadığı belirtilerek, özellikle ailelerin bu konuda çocuklarına dikkat etmesi istendi.
 • 16 Ağustos 2016 10:47Mimarların Atatürk anıtını takibi sonuç verdiMimarların Atatürk anıtını takibi sonuç verdiZafer Meydanı'nda bulunan Mareşal Atatürk Anıtı'nın kırılan bronz çelenklerinin onarılması için yazdığı resmi yazılarla, fikri takibin peşini bırakmayan Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin çabaları sonuç verdi.
 • 15 Ağustos 2016 18:14Diyarbakır Demirtaş: Kayyum Atamak İstediğiniz Her Yerde Erken Yerel Seçim YapalımDiyarbakır Demirtaş: Kayyum Atamak İstediğiniz Her Yerde Erken Yerel Seçim YapalımHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hükümete Belediyelere kayyum atanması yasası ile ilgili çağrıda bulunarak, "Siz Belediyelerin çalışmadığını, halkın onlardan memnun olmadığını mı düşünüyorsunuz, o zaman gelin kayyum atamak istediğiniz her yerde erken yerel seçim yapalım. Belediyelerin halk tarafından tepki gördüğünü söylediğiniz yerlerde seçimi tekrarlayalım. Sandıkla gelen sandıkla gitsin" dedi.
 • 14 Ağustos 2016 15:11Büyükşehir, Okul Bahçelerini RenklendiriyorBüyükşehir, Okul Bahçelerini RenklendiriyorBüyükşehir Belediyesi, okul bahçelerini çocuk oyun gruplarıyla renklendirmeye devam ediyor.
 • 14 Ağustos 2016 14:25Sincan Yağlı Güreşleri'nin Başpehlivanı Şaban Yılmaz OlduSincan Yağlı Güreşleri'nin Başpehlivanı Şaban Yılmaz OlduSincan Yağlı Güreşleri 8’inci yılında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 13 Ağustos 2016 16:11Hacıbayram-ı Veli Camii Surları YenileniyorHacıbayram-ı Veli Camii Surları YenileniyorAnkara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akar Pınar Üstün, "Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarihi emanetlerine sonuna kadar sahip çıkmakta ve gelecek kuşaklara bu tarihi değerlerinin aslına uygun bir şekilde aktarılması için çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.
 • 13 Ağustos 2016 11:41Belmek Giyim Kursları Büyük İlgi GörüyorBelmek Giyim Kursları Büyük İlgi GörüyorAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek ve Beceri Edindirme Kursları BELMEK’lerde düzenlenen giyim kursları, kendine özel tasarımlardan oluşan giysileri giymek isteyen Başkentli kadınların yaz döneminde de yoğun ilgisini çekiyor.
 • 13 Ağustos 2016 10:59Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ToplantısıAnkara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Olağanüstü Hal (OHAL) süresince ilgili Bakanlar Kurulu kararı ve kanun gereği Ankara Valiliği tarafından bildirilen isteklerin Belediye Meclis kararına gerek kalmadan Büyükşehir Belediyesi’nce yerine getirilmesi kararlaştırıldı.
 • 12 Ağustos 2016 18:27Aa Objektifinden Fetö'nün Darbe GirişimiAa Objektifinden Fetö'nün Darbe Girişimi" Fotoğraf SergisiAnadolu Ajansı (AA) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen "AA Objektifinden FETÖ'nün Darbe Girişimi" fotoğraf sergisi açıldı.
 • 12 Ağustos 2016 17:31Aa Objektifinden Fetö'nün Darbe Girişimi"Anadolu Ajansı (AA) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen "AA Objektifinden FETÖ'nün Darbe Girişimi" fotoğraf sergisi açıldı.
 • 12 Ağustos 2016 09:23Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan bazı kişilerin işyerleri mühürlendi.
 • 11 Ağustos 2016 21:46Aa Objektifinden Fetö'nün Darbe Girişimi Fotoğraf SergisiAa Objektifinden Fetö'nün Darbe Girişimi Fotoğraf Sergisi"Anadolu Ajansı (AA) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen, "AA Objektifinden FETÖ'nün Darbe Girişimi Fotoğraf Sergisi" açıldı.
 • 11 Ağustos 2016 20:08Aa Objektifinden Fetö'nün Darbe Girişimi Fotoğraf Sergisi"Anadolu Ajansı (AA) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen, "AA Objektifinden FETÖ'nün Darbe Girişimi Fotoğraf Sergisi" açıldı.
 • 11 Ağustos 2016 18:01Büyükşehir, Askeri Kışla ve Birlik Önündeki Nöbetini BitirdiAnkara Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında askeri kışla ve birlik önlerinde bekletmeye başlattığı hafriyat dolu kamyon ve iş makinelerini kaldırdı.
 • 11 Ağustos 2016 17:26Kışlaların Önündeki Kamyonlar KaldırıldıAnkara Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında askeri birlik ve kışlaların önünde bekletmeye başlattığı hafriyat kamyonu ve iş makinelerini kaldırdı.
 • 10 Ağustos 2016 11:20Yenilenen Dikmen Caddesi'nde Asfalt Serimi BaşladıYenilenen Dikmen Caddesi'nde Asfalt Serimi BaşladıAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışması yapılan Dikmen Caddesi’nde, asfalt serimi başladı.
 • 10 Ağustos 2016 02:28Eski TBMM Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili ÇiçekEski TBMM Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili ÇiçekFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından, kadın-erkek, genç-yaşlı binlerce vatandaş, Kızılay Milli İrade Meydanı'nda "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor.
 • 10 Ağustos 2016 00:55Kızılay Milli İrade Meydanı'nda Kızılay Milli İrade Meydanı'nda "Demokrasi Nöbeti" SürüyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından, kadın-erkek, genç-yaşlı binlerce vatandaş, Kızılay Milli İrade Meydanı'nda "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor.
 • 09 Ağustos 2016 01:28Kızılay Meydanı'nda Kızılay Meydanı'nda "Demokrasi Nöbeti" SürüyorKızılay Meydanı'nda binlerce vatandaş, "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.
 • 09 Ağustos 2016 00:18Kızılay Meydanı'nda Kızılay Meydanı'nda "Demokrasi Nöbeti" SürüyorKızılay Meydanı'nda binlerce vatandaş, "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.