00:5500
SON DAKİKA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

   

  Mogan Gölü'nün Temizliği

  Mogan Gölü'nün Temizliği

  Mogan Gölü'nün temizliğiANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mogan Gölü'nün temizliği ve çevre düzenlemesi için harekete geçti. (Dün 19:49)

   

  CHP'li Nazlıaka'dan Ankara'nın Şebeke Suyu Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara’nın şebeke suyuna yönelik Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e eleştirilerde bulundu. (Dün 16:24)

   

  TBMM Başkanı Çiçek: Mogan Ankara'ya Bir Nimet, Lütuf

  TBMM Başkanı Çiçek: Mogan Ankara'ya Bir Nimet, Lütuf

  Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde Mogan Gölü dip çamuru temizliği, gölü besleyen derelerin ıslahı, göl çevre düzenlemesi işleri ile Mogan ve Eymir gölleri havzasında kirliliğin önlenmesi ve rehabilitasyon işlerinin yapılmasına ilişkin işbirliği protokolü, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mogan Park Sosyal tesislerinde düzenlenen protokolle imzalandı. (Dün 15:58)

   

  Halk Sağlığı Kurumu Şebeke Suyunun Uygun Olmadığı Konusunda Gökçek'i Uyardı'

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun "şebeke suyunun insani tüketim için uygun olmadığı" konusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e uyarıda bulunduğunu söyledi. (Dün 13:36)

   

  Mogan Gölü'nün Temizliği

  Mogan Gölü'nün Temizliği

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mogan Gölü'nün temizliği ve çevre düzenlemesi için harekete geçti. (Dün 13:35)

   

  Bakan Müezzinoğlu'ndan Su Tartışmalarına Yanıt

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "(Halk Sağlığı Kurum tarafından illere gönderilen içme kullanma suyu ile ilgili yazı) Burada ideolojik olarak veya çatışma kültürü olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin suyunun merkeze alınmasını doğru bulmuyorum" "Vatandaşa sunulan suyun kalitesi ve standartında tedbir alınması gerekiyorsa, bunun İzmir Belediyesi olmasıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi olması arasında bizim değerlendirmemizde halk sağlığı açısından hiçbir fark yoktur. (Dün 13:11)

   

 

  Başkan Gökçek, Nazlıaka ile İlgili Yeni Belge Açıklayacak

  Başkan Gökçek, Nazlıaka ile İlgili Yeni Belge Açıklayacak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği basın toplantısında CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya ilişkin yeni bir belge açıklayacağını söyledi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ankara'da Havaş'a Çekicili Engel

  Ankara'da Havaş'a Çekicili Engel

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri Esenboğa Havalimanına yolcu taşıyan HAVAŞ'a ait otobüslerin yolcu taşımasına gerekli izinleri olmadığı gerekçesiyle izin vermedi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ankara'da Havaş'a Çekicili Engel

  Ankara'da Havaş'a Çekicili Engel

  Esenboğa Havalimanı'na yolcu taşıyan HAVAŞ istasyonuna sabah saatlerinde gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler şirkete ait araçların taşımacılık yapmasına izin vermedi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Tüm Yerel-Sen'den Büyükşehir Bürokratlarına Suç Duyurusu

  Tüm Yerel-Sen'den Büyükşehir Bürokratlarına Suç Duyurusu

  Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Cengiz Gülebay, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan bir kısım personelin siyasi düşünceleri gerekçe gösterilerek ilçelere sürgün edildiğini savunarak, sorumlulukları tespit edilecek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı personeli hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu kaydetti. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Havaş Genel Müdürü Erkal Açıklaması

  Havaş Genel Müdürü Erkal Açıklaması

  "İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehirdeki faaliyetlerimizin belediyeler tarafından Danıştay kararına rağmen durdurulması manidardır" (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ankara'da Havaş'ın Faaliyetleri Durduruldu

  Ankara'da Havaş'ın Faaliyetleri Durduruldu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, havaalanından şehir merkezine yolcu taşımacılığı yapan HAVAŞ şirketinin faaliyetlerini yasakladı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Akit Yazarından Gökçek'e: İddiasını İspat Etmeyen Şerefsizdir

  Akit Yazarından Gökçek'e: İddiasını İspat Etmeyen Şerefsizdir

  Yazar D. Mehmet Doğan, "Güya kitap alınmasını istemişim, o da almamış, ona kin bağlamışım. İddiasını ispat etmeyen müfteridir, şerefsizdir" diyerek Gökçek'e meydan okudu. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Zabıta 'Mevzuat' Konusunda Bilgilendirildi

  Zabıta "Mevzuat" Konusunda Bilgilendirildi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi personeli ile ilçe zabıtaları mevzuat konusunda bilgilendirildi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Pursaklar'da Yeni Yol Yapımı Sürüyor

  Pursaklar'da Yeni Yol Yapımı Sürüyor

  Ankara Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki birçok noktada yeni yol yapımı çalışmasını sürdürüyor. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Uyuşturucu ile Mücadelede Yeni Eylem Planı: Okul Çevresi

  Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı, Yerel Yönetimler Gençlik ve Eğitim Çalıştayı’nda uyuşturucu ile mücadele konusu üzerinde de duracaklarının bilgisini vererek “Uyuşturucu ile mücadele konusunda geliştirilen eylem planı içerisinde okul çevresi tanımı var. Okul çevresi yani mücadelenin yerel yönetimlerin ve çevre aktörlerinin de katkısını alarak özellikle okul çevrelerinde yoğunlaştırılması gerçeğinden hareketle geliştirilmiş bir kavram.” dedi. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Avcı Başörtüsü İçin: Magazine Varan Eleştirilerin Yersiz Olduğu Görülecek

  Avcı Başörtüsü İçin: Magazine Varan Eleştirilerin Yersiz Olduğu Görülecek

  Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı, ortaöğretimde başörtüsü ile ilgili MHP ve CHP’den gelen eleştirileri "Sayın cumhurbaşkanı imzaladıktan sonra Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra bu konuda pek çoğu magazine varan eleştirilerin ne kadar yersiz temassız olduğu görülecektir. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Ak Partili Belediyeler, Gençler İçin Harekete Geçiyor

  Partinin Yerel Yönetimler Başkanlığı, 24 Eylül'de Ankara'da, Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Eğitim Politikaları Çalıştayı düzenleyecek Çalıştayda, "yurtlar, uyuşturucu madde bağımlılığı, yardımcı kurslar ve sosyal kültürel etkinlikler" konuları ele alınacak Bu konularda, belediyeler ile Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığının işbirliğinde ortak çalışmalar yürütülmesi planlanıyor. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Migros'tan Kurbanlık Kampanyası

  Migros'tan Kurbanlık Kampanyası

  Migros, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tüketicilerin kurbanlık ihtiyaçlarına yönelik kampanya başlattı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Çubuk'ta Tekvando Kuşak Terfi Sınavı Yapıldı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi’nde açılan "Yetenek Kursları"na katılan sporcular kuşak sınavı heyecanı yaşadı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Nazlıaka'dan Başkan Gökçek'in İddialarına İlişkin Açıklama

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Aylin Nazlıaka: Gökçek'in Verileri de Kendisi Gibi Yalandır

  Aylin Nazlıaka: Gökçek'in Verileri de Kendisi Gibi Yalandır

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Gökçek'in sitemizde tahlil yaptırdığını iddia ettiği su, musluktan gelen su değildir." açıklamasını yaptı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kızılcahamam'da Yangın

  Kızılcahamam'da Yangın

  Tek katlı ev tamamen yandı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Sujeti Şampiyonasının 3. Ayağı Ankara'da

  Türkiye Sujeti Şampiyonasının 3. ayak yarışları, Ankara'nın Mogan Gölünde başladı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Başpehlivanlar Er Meydanına İndi

  11. Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği'nde Kırkpınar başpehlivanları, yağlı güreş müsabakaları ile Gölbaşı şenliğine renk kattı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Aski, Nazlıaka'nın da Kullandığı Kaçak Kuyu Suyunu İptal Etti

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın evinin bulunduğu 21 villanın deposunda kullanıldığı tespit edilen kaçak kuyu suyunu iptal etti. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Başkent'te 'Aoç'nin Adı Değiştirdi' Tartışması

  Başkent'te 'Aoç'nin Adı Değiştirdi' Tartışması

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’den, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) adının değiştirildiği iddialarının, kesinlikle doğru olmadığı, verilen bir önergede 'Yenimahalle' adının sehven yer aldığını bildirerek "Ne Atatürk Orman Çiftliği ismi değiştirilmiş, ne de bu yönde bir düşünce oluşmuştur. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Atatürk Orman Çiftliği'nin İsminin Değiştirildiği İddiası

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Atatürk Orman Çiftliği” isminin değiştirildiği iddialarının kesinlikle doğru olmadığını, verilen bir önergede "Yenimahalle" isminin sehven yer aldığını açıkladı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı

  Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı

  Gaziler Günü, Başkent'te düzenlenen törenlerle kutlandı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı

  Gaziler Günü dolayısıyla Anıtkabir ve Ulus Atatürk Anıtı önünde törenler düzenlendi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Başkan Gökçek, Gecekondu Sakinlerinin Kura Törenine Katıldı

  Başkan Gökçek, Gecekondu Sakinlerinin Kura Törenine Katıldı

  ANKARA (İHA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında bulunan ancak belgesi olmadığı için hak sahibi olamayan gecekondu sahibi vatandaşlar için Mamak Kusunlar ve Üreğil Mahallesi’nde üretilen konutlar, düzenlenen kura töreniyle sahiplerine verildi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.10.2014 00:55:44. #1.11#