SON DAKİKA ANKARA HABERLERİ

Son Dakika Ankara Haberleri

16:10
Başbakan Yardımcısı Babacan, Düşük Gelirli Ülkelerin Büyükelçileri ile Bir Araya Geldi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin G-20 başkanlığı döneminde G-20’nin 6 çalışma gücünü belirlediklerini belirterek, “Krizden sonra ülkelerin mali problemleri ortaya çıktı.
Başbakan Yardımcısı Babacan, Düşük Gelirli Ülkelerin Büyükelçileri ile Bir Araya Geldi
16:09
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı Partisinin Diyarbakır il örgütü’nün 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD ve destekçilerini eleştirerek, IŞİD’in İslam adını kullanarak Müslümanlara savaş açtığını söyledi.
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı
16:08
Doğal Sit Alanlarının Yeniden Belirlenecek Olmasına Çevreci Tepkisi Marmaris Turizm ve Çevre Gönüllüleri Grubu Başkanı Filiz Ersan, 'Muğla İli Doğal SİT Alanlarının Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma Projesi' ile ilgili çalışmaların güvenilirliği konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.
Doğal Sit Alanlarının Yeniden Belirlenecek Olmasına Çevreci Tepkisi
16:07
AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün gerçekleşen grup toplantısının tam bir komedi olduğunu belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu, ciddiye alınmayacak bir siyasetçidir.
AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri
16:07
Epdk ile Rekabet Kurumu Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Rekabet Kurumu ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Epdk ile Rekabet Kurumu Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
16:04
Türk-İş ve Kızılay'dan Ankara'daki Türkmenlere Yardım Telafer'den Türkiye'ye sığınan Türkmenlere, Türk İş ve Türk Kızılayı tarafından gıda yardımı yapıldı.
16:04
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Soruları Yanıtladı 1 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, soruları yanıtladı 1 (Tür: Ankara)
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Soruları Yanıtladı 1
16:03
Gürsel Tekin: Türkiye'de Her Şey Olur Başkanlık Sistemi Olmaz CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, MYK devam ederken düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.
Gürsel Tekin: Türkiye'de Her Şey Olur Başkanlık Sistemi Olmaz
16:03
Soma Protestoları Davası Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasını protesto etmek amacıyla 15 Mayıs 2014'te, Kızılay Güvenpark'ta, eylem yapan 43 kişi hakkında "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na Muhalefet" suçundan açılan davanın görülmesine başlandı.
Soma Protestoları Davası
16:03
Öğrencilerini Burs ve Kredi Taahhütnameleri Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumundan burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin taahhütnamelerini onaylama işlemleri 31 Ocak'ta sona erecek.
Öğrencilerini Burs ve Kredi Taahhütnameleri
16:02
Bakan Elvan, Soruları Yanıtladı "Kamu kurum ve kuruluşuna eleman alımında MİT raporu veya soruşturması talep edilmiyor.
Bakan Elvan, Soruları Yanıtladı
16:02
Figo, FIFA Başkanlığına Aday Oldu Portekizli eski futbolcu Luis Figo, FIFA başkanlığına adaylığını açıkladı.
Figo, FIFA Başkanlığına Aday Oldu
16:02
Rekabet Kurumu ve EPDK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Rekabet Kurumu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Rekabet Kurumu ve EPDK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
16:02
Şekerli ve Gazlı İçecekler, Kız Çocuklarında Ergenliği Öne Çekebilir Erken ergenlik, ileri yaşta meme kanseri ve obeziteyi tetikliyor.
16:01
Irak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası Başladı IŞİD zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan Irak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasında en fazla mont, ayakkabı, çocuk maması ve çocuk bezine ihtiyaç duyuluyor.
15:59
Rusya'da Ekonomik Kriz Hükümet, krizin etkilerinden korunmak amacıyla mücadele planı hazırladı Planda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, hükümet harcamalarının kısıtlanması hedefleniyor.
Rusya'da Ekonomik Kriz
15:54
Babacan - Düşük Gelirli Ülkelere Ulaşılacak Düşük gelirli ülkelere ulaşılacak- Başbakan Yardımcısı Babacan, "G-20 dönem başkanlığımız süresince düşük gelirli gelişmekte olan ülkelere ulaşmaya karar verdik" dedi.
15:54
Özcan Yeniçeri Yapılan Hesaplara Göre 7 Haziran Seçimlerinde Çöküş ve Çıkış Birlikte Yaşanacaktır Özcan Yeniçeri Yapılan hesaplara göre 7 Haziran seçimlerinde çöküş ve çıkış birlikte yaşanacaktır (Tür: Ankara)
Özcan Yeniçeri Yapılan Hesaplara Göre 7 Haziran Seçimlerinde Çöküş ve Çıkış Birlikte Yaşanacaktır
15:48
Nitelikli İnsan Gücü Türkiye'ye "Turkuaz Kart"La Gelecek Onuncu Kalkınma Planı kapsamında öncelikli dönüşüm programlarına göre, nitelikli yabancı uyruklu çalışanların ve ailelerinin ikamet izni ve çalışmalarına ilişkin süreçler kolaylaştırılacak Belirli kriterleri sağlayan kişiler için deneme süresi sonrasında, geniş süreli ikamet iznini öngören Turkuaz Kart verilecek Kart ile ülkeye gelecek yabancı uyruklu kişilerin vatandaş olmadan belli haklardan istifade etmesi sağlanacak.
15:48
Kızılay ve Türk-İş Türkmen Ailelere Yardım Paketi Dağıttı Türk-İş ve Kızılay'dan Ankara'daki Türkmenlere yardım-Telafer'den Türkiye'ye sığınan Türkmenlere, Türk-İş ve Türk Kızılayı tarafından gıda yardımı yapıldı Türk-İş ve Türk Kızılayı işbirliğinde Telafer'den Türkiye'ye sığınan ve Ankara'da yaşayan Türkmenlere gıda yardımı yapıldı.
Kızılay ve Türk-İş Türkmen Ailelere Yardım Paketi Dağıttı
15:48
Kıdem Tazminatı Sonuçlandırılacak Kalkınma Bakanlığının yayımladığı 10. Kalkınma Planı'na göre, kıdem tazminatı sisteminde yaşanan sorunların çözümü amacıyla mevcut durum tespiti ve mevzuat çalışması yapılacak, gerek Üçlü Danışma Kurulu'nda gerekse diğer sosyal diyalog mekanizmaları çerçevesinde konunun sonuçlandırılması sağlanacak Ekonomik olarak yetersiz ailelerin çocuklarından, devlet anaokullarında katılım payı alınmamasına yönelik çalışmalar başlatılacak Fazla çalışma sürelerinin aşılması halinde işverenlere de idari
15:47
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "(HDP'nin seçime parti olarak girmesi) Risklerini alarak seçime siyasi parti olarak katılmalarında fayda vardır.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması
15:46
CHP'li Kart Açıklaması "(Yurtdışındaki dönüştürülmesi planlanan okullar) Oradaki okullar sonuçta o ülkenin hukukuna, mevzuatına tabidir.
15:46
Bakan Lütfi Elvan : Memur Alımında MİT Soruşturması Söz Konusu Değil Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, kamu personeli alımlarında MİT soruşturması yapıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Hiçbir şekilde kamu kurum ve kuruluşlarına eleman alımında MİT raporu ya da soruşturması talep edilmiyor.
Bakan Lütfi Elvan : Memur Alımında MİT Soruşturması Söz Konusu Değil
15:46
Dünya Cüzzam Haftası Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Telatar: "Cüzzam, tanısı kolay, tedavisi kesin, erken tanı konduğunda ise önlenebilir bir hastalıktır"
Dünya Cüzzam Haftası
15:44
Davutoğlu : Kıdem Tazminatı Sistemindeki Sorunların Çözümü İçin İstişare İçinde Gerekli Mevzuat... Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Öncelikli Dönüşüm Programı'nı açıkladı.
Davutoğlu : Kıdem Tazminatı Sistemindeki Sorunların Çözümü İçin İstişare İçinde Gerekli Mevzuat...
15:43
Oktay Vural : Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor Mhp Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun al bayrak edebiyatı yaptığını söyledi.
15:42
Haşim Kılıç : Devletin Yönetiminde Gerginlik Olmaz (1) Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki öğle yemeğinin ardından açıklamalarda bulundu.
15:41
Lütfi Elvan - "Mit Raporuna Göre Memur Alındığı" İddiası Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Lütfi Elvan - 'Mit Raporuna Göre Memur Alındığı' İddiası
15:41
Bakan Elvan: MİT Raporu Haberlerini Görünce Güldüm Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, memur alımlarında MİT raporlarının da dikkate alındığı haberlerinin doğru olmadığını, uygulamanın TİB'e yönelik olduğunu belirtti.
Bakan Elvan: MİT Raporu Haberlerini Görünce Güldüm
15:40
Özcan Yeniçeri : Yapılan Hesaplara Göre 7 Haziran Seçimlerinde Çöküş ve Çıkış Birlikte Yaşanacaktır Mhp Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Yapılan hesaplara göre 7 Haziran seçimlerinde çöküş ve çıkış birlikte yaşanacaktır.
15:39
GGJ Türkiye 2015 Bu Sene Rekor Katılımla Tamamlandı! Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi.
15:33
Bozdağ, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "(AİHM'deki Perinçek davası) Bugün Büyük Dairenin Doğu Perinçek hakkında vereceği kararı tarihi bir karar olarak görüyorum.
15:32
Mersin İdmanyurdunda Beşiktaş Mesaisi Başladı Spor Toto Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu, bu hafta Ankara'da yapacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarına başladı.
15:31
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Torba Yasa Teklifi'nin geneli üzerindeki görüşmeler sürüyor.
15:30
Türk Sağlık-Sen Üyeleri Eylem Yaptı Türk Sağlık Sen üyesi bir grup, üniversite hastanelerinde çalışanların emeklerinin karşılığı verilmediği gerekçesiyle eylem yaptı.
15:29
Kenan Sofuoğlu Testlere Başladı Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Uluslararası Motosiklet Federasyonunun düzenlediği Dünya Supersport Şampiyonasının hazırlıklarına başladı.
15:27
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları Onuncu Kalkınma Planı'nda belirlenen 25 öncelikli dönüşüm programının tamamı bugünkü toplantıyla açıklanmış oldu.
15:24
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Açıklaması Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil devletin geleceği ve devletin kamu hizmeti önemlidir.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Açıklaması
15:24
Anadolu'nun Bilim Merkezi Kayseri "Erciyes Üniversitesi" Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’u URAP (University Ranking by Academic Performance) 2014-2015 Dünya Sıralamasında Erciyes Üniversitesi’nin Türkiye Üniversiteleri arasında 11. sırada yer almasından dolayı kutladığını söyledi.
Anadolu'nun Bilim Merkezi Kayseri 'Erciyes Üniversitesi'
15:22
Avrupa'da Yılın En İyi Erkek Basketbolcusu Parker San Antonio Spurs'ün Fransız oyuncusu Parker, "Avrupa'da 2014'ün en iyi erkek basketbolcusu" seçildi Fenerbahçe Ülker'in Sırp oyuncusu Bogdanovic, oylamada 5'inci sırada yer aldı.
15:22
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Açıklaması "Analiz laboratuvarı kurularak, daha önce yurt dışına gönderilen, yıllık yaklaşık 500 numunenin ülkemizde analiz edilmesi sağlanacak" "Analiz bedeli yıllık 2 milyon liranın yurt dışına gitmesi engellenecek"
15:20
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu Türkmenistan'da Çavuşoğlu, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov tarafından kabul edildi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu Türkmenistan'da
15:19
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Açıklaması "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman, geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil, devletin geleceği ve devletin hizmeti, kamu hizmeti önemlidir"
15:19
Hatay'da Çanakkale Savaşı Sohbetleri AnadoluJet’in, 100. yıldönümünde Çanakkale Savaşı ve kahramanlarını hatırlatmayı amaçladığı AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri programı, 2015 yılındaki ilk programını Hatay’da düzenledi.
Hatay'da Çanakkale Savaşı Sohbetleri
15:06
2beşir Atalay "4 Eski Bakan Aday Olacak Mı?" Sorusuna "Bir Şey Duymadım Bilgim Yok" Dedi Dha ANKARA- Beşir Atalay "4 eski bakan aday olacak mı?" sorusuna "Bir şey duymadım bilgim yok" dedi Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.
2beşir Atalay '4 Eski Bakan Aday Olacak Mı?' Sorusuna 'Bir Şey Duymadım Bilgim Yok' Dedi
15:06
CHP'li Gürsel Tekin Düznelediği Basın Açıklamasında Gündemi Değerlendirdi -1 CHP'li Gürsel Tekin düznelediği basın açıklamasında gündemi değerlendirdi -1 (Tür: Ankara)
CHP'li Gürsel Tekin Düznelediği Basın Açıklamasında Gündemi Değerlendirdi -1
15:04
Sağlık Hizmeti Sunucularının Dikkatine T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Birim Adı: Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü/Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Koordinasyon Daire Başkanlığı İrtibat :H.C.YİRMİBEŞOĞLU E-posta : gsskoordinasyon@sgk.gov.tr Telefon:(312) 207 86 07 Adres :Ziyabey Cad. No:6 06520 Balgat/ANKARA 27/01/2015 DUYURU SAĞLIK HİZMETİ SUNUCULARININ DİKKATİNE Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin tanı ve tedavi işlemleri ile bu esnada kullanılacak
15:01
İmam Hatip Liselerinde Din Öğretiminde Kalite" Çalıştayı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem: "Bakanlık olarak, 2002 2003 öğretim yılında 440 olan İmam Hatip Lisesi sayısını 2014 2015 yılı itibarıyla bin 17'ye çıkardık.
14:59
Şanlıurfa'dan Kısa Kısa OSB'de 70 bin fidan toprakla buluşacak.
Şanlıurfa'dan Kısa Kısa
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 16:12:37. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ANKARA HABERLERİ
[Hata Bildir]