18:2400
SON DAKİKA ANKARA HABERLERİ

Son Dakika Ankara Haberleri

  Saray Polemiğine Twıtter'dan Yanıt

  Saray Polemiğine Twıtter'dan Yanıt

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyeti ve oda sayısı ile ilgili yaptığı açıklamasına Kraliçe 2. Elizabeth'in yaşadığı İngiltere'deki Buckhingham Sarayı'nı örnek göstermesine İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore Twitter'dan yanıt verdi. (Bugün 16:33)

   

  Süleyman Demirel'in Kardeşi Yaşamını Yitirdi

  Süleyman Demirel'in Kardeşi Yaşamını Yitirdi

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in en küçük kardeşi 87 yaşındaki Hacı Ali Demirel, bugün Ankara'daki evinde yaşamını yitirdi. (Bugün 16:27)

   

  Pakistan'daki Okul Baskını

  Başbakan Yardımcısı Arınç: "Bir ilim ve irfan yuvasında masum çocuk ve sivillerin katledilmesiyle sonuçlanan bu menfur terör eylemini en şiddetli şekilde kınıyoruz" (Bugün 16:18)

   

  Kamuda Dijital Dönüşüm Çalıştayı

  Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Yeni bilgi toplumu stratejisi ve eylem planı, kısa süre sonra kamuoyuna ilan edilecek" "Akıllı şehirlere, akıllı belediyelere, akıllı kurumlara ihtiyacımız var, topyekun bakarsanız daha akıllı bir Türkiye'ye ihtiyacımız var" (Bugün 16:13)

   

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Kaçak Saray Faturasının Ağırlığını ATO Onaylayamaz

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 300 kalem faturasını ATO'nun onayladığını iddia ederek, resmi yazı ile faturaların bir adet kopyasını istediklerini belirterek, "Kaçak Saray'ın faturası ağır, ATO'nun onayı da bu ağırlığı kaldıramaz. Faturalar ağır, ATO açıklasın" ifadelerini kullandı. (Bugün 16:13)

   

  Cömertlikte Türkiye'nin Üzerine Yok

  Başbakanlık AFAD Başkanı Fuat Oktay, 1 milyon 650 bin mülteciye 5 milyar dolarlık yatırım yapıldığını belirterek, Türkiye’nin, Amerika’ya oranla 8 kat daha cömert olduğunu söyledi. (Bugün 16:11)

   

  "Ankara'da Birileri 'Cemaat ile Hesaplaşılacak' Diye Karar Vermiş"

  Gazeteci Ünal Tanık, özgür medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonunun siyasi bir operasyon olduğunu söyledi. (Bugün 16:09)

   

  4 Eski Bakanla İlgili Yüce Divan Oylaması Pazartesi Günü

  4 Eski Bakanla İlgili Yüce Divan Oylaması Pazartesi Günü

  TBMM Soruşturma Komisyonu Başkanı, Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar için Yüce Divan oylamasının pazartesi günü yapılacağını belirtti. (Bugün 16:08)

   

  Sarıkamış Herekatı'nın 100. Yıl Anma Etkinliklerine Davet

  Sarıkamış Herekatı'nın 100. Yıl Anma Etkinliklerine Davet

  Kars Valisi Günay Özdemir, Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile birlikte Sarıkamış Şehitleri 100’üncü Yıl Anma Etkinliklerine, Ankara’da üst düzey devlet protokolünü davet etmeye devam ediyor. (Bugün 16:04)

   

 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti. (Bugün 15:35)

   

  Hindistan, Uzaya Kapsül Fırlattı

  Hindistan, 630 ton ağırlığındaki roketle insansız uzay kapsülünü başarılı şekilde uzaya fırlattı. (Bugün 15:35)

   

  Çağla Büyükakçay Çeyrekte Takıldı

  Çağla Büyükakçay Çeyrekte Takıldı

  Ankara-dha ukraynalı Yuliya Beygelzimer'e mağlup olan Çağla Büyükakçay, Ankara Cup'a çeyrek finalde veda etti. (Bugün 15:34)

   

  Aso Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı

  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mazıcıoğlu: "Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hayal ediyorsak, bunu takipçi, taklitçi olarak değil bilgiyle üreterek başaracağız" (Bugün 15:34)

   

  Eğitim- İş'in Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü Manisa'ya Ulaştı

  Eğitim- İş'in Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü Manisa'ya Ulaştı

  Kamu işgörenleri Sendikaları Konfederasyonu'na (Birleşik Kamu-İş) bağlı Eğitim-İş Sendikası'nın, Muğla'nın Yatağan İlçesi'nden Ankara'ya başlattığı 'Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü' Manisa'ya ulaştı. (Bugün 15:33)

   

  Bankacılık Sektörünün Kredi Hacmi Arttı

  Bankacılık sektörünün toplam kredi hacmi, bir haftada yüzde 0,99 artarak 12 Aralık itibarıyla 1 trilyon 235 milyar 928 milyon liraya yükseldi. (Bugün 15:30)

   

  Başbakan Davutoğlu'nun Kabulü

  Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'i kabul etti. (Bugün 15:30)

   

  Ölen Futbolcunun Otopsi Raporunda "Şüphe"

  Cezayir'de geçen ağustos ayında oynanan karşılaşma sırasında kafasına tribünlerden atılan taş sonrası hayatını kaybeden Kamerunlu futbolcu Albert Ebosse'nin, devre arasında şiddete maruz kaldığı için öldüğü iddia edildi. (Bugün 15:30)

   

  Tübitak'ın Gebze Yerleşkesi Yok Ediliyor'

  CHP Milletvekili Binnaz Toprak, AKP İlçe Başkanı Yardımcısı Halim Turgut'un Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu' nun talimatıyla TÜBİTAK İdari İşler Müdürlüğüne atadıktan sonra, TÜBİTAK’ın Gebze’de bulunan 8 bin dönümlük arazisinin imar planlarını aldığını söyledi. (Bugün 15:27)

   

  Murat Karayalçın: Genel Başkanımız 'İstanbul'da Sana İhtiyacımız Var' Dedi

  Murat Karayalçın: Genel Başkanımız "İstanbul'da Sana İhtiyacımız Var" Dedi

  * Murat Karayalçın, " Ankara'dan milletvekili adayı olmaya hazırlanıyordum "Gönlünüzden ne geçerse geçsin mensubu olduğunuz partinin genel başkanı 'size burada ihtiyacım var' diyorsa oraya gitmek zorundasınız" Oğuz Kaan Salıcı, "25 Aralık son tarihi olan genelgeye uyarak, milletvekili adayı olmayı istediğim için yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da katkısıyla beraber istifa ettik" Haber-Kamera: Ümit TÜRK İSTANBUL / DHA Merkez Yönetim Kurulu kararıyla, CHP'nin eski genel başkanlardan Murat (Bugün 15:11)

   

  Kadınlara "Finans" Eğitimi Verilecek

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planı'na göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından aile fertleri ve kadınlara finans konusunda eğitimler verilecek Ailelere ve çocuklara tasarrufu özendirici ve bilinçlendirici nitelikte broşür, kitapçık gibi materyaller dağıtılacak Sosyal yardımlardan faydalanacak kişilerin objektif ölçütlerle belirlenmesini sağlayan puanlama formülü kullanılmaya başlanacak. (Bugün 15:10)

   

  İmkon : Hükümet Politikası ile İnşaat Sektörünü Zirveye Taşımamız Pek Mümkün Olamayacaktır

  İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı (İMKON) Tahir Tellioğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı '10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları'nı genel olarak olumlu bulduklarını belirterek, "Ekonomik dönüşüm programını, israfın önlenmesine yönelik tedbirler başta olmak üzere, genel anlamda olumlu bulmaktayız. Ancak, 2023 küresel ekonomi ve güç olma hedefimize, bu hali ile ve izlenen Hükümet politikası ile İnşaat sektörünü zirveye taşımamız, pek mümkün (Bugün 15:08)

   

  CHP'li Özel: Soruşturulanların Haklarını Savunmaya Devam Ediyoruz

  CHP'li Özel: Soruşturulanların Haklarını Savunmaya Devam Ediyoruz

  Chp Manisa Milletvekili Özgür Özel, 14 Aralık'taki operasyonla ilgili, "CHP 5 yıl önce ne diyorsa bugün de aynı noktada. (Bugün 15:06)

   

  Nazlıaka'dan Gökçek'e Suç Duyurusu

  Chp Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, geçtiğimiz aylarda Ankara'nın kirli suyunu gündeme getirdiği için kendisini hedef gösteren Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. (Bugün 15:05)

   

  CHP'li Atıcı: "Kilosu 20 Kuruştan Bile Kimse Mandalinanın Yüzüne Bakmamaktadır"

  CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Narenciye üreticisi bir yıl boyunca gözü gibi baktığı ağacın ürününü toplayamamaktadır. (Bugün 15:01)

   

  Süleyman Demirel'in Kardeşi Hacı Ali Demirel Vefat Etti

  Süleyman Demirel'in Kardeşi Hacı Ali Demirel Vefat Etti

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kardeşi Hacı Ali Demirel, bu sabah erken saatlerde vefat etti. (Bugün 15:01)

   

  Mgc Başkanı Ahmet Ünal'dan Erdemli Ziyareti

  Mgc Başkanı Ahmet Ünal'dan Erdemli Ziyareti

  Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (MGC) Ahmet Ünal Anadolu basınının zor günler yaşadığını söyledi. (Bugün 14:59)

   

  Putin'in Yıllık Değerlendirme Toplantısı

  Rusya Devlet Başkanı Putin: "Batı öyle sanıyor ki kendileri imparatorluk diğerleri de kendilerinin tebaası" "Erdoğan çok sağlam bir adam" (Bugün 14:55)

   

  CHP Grup Başkanvekili Altay, Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanı Olmasını Değerlendirdi Açıklaması

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanı olmasıyla ilgili, İstanbul’unbir ağabeye ihtiyacı olduğunu söyledi. (Bugün 14:55)

   

  TMMOB Üyelerine Yaya Yolunu Kapattıkları Gerekçesiyle Biber Gazı ile Müdahale Edildi (2)

  Tmmob MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI : POLİSİN SALDIRISINI KINIYORUZ TMMOB Makina Mühendisleri Odası, TMMOB üyelerine, yaya yolunu kapattıkları gerekçesi ile polis tarafından yapılan biber gazlı müdahaleyi kınadı. (Bugün 14:52)

   

  Türkiye'de 4 İl'de Atlı Terapi Merkezi Kuruldu

  Türkiye’de 4 il’de, Atlı Terapi Merkezi’nin kurulduğu bildirildi. (Bugün 14:52)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyeliği'ne Kadir Özkaya'yı Seçti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyeliği'ne, Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından, Danıştay Üyesi Kadir Özkaya'yı seçti. (Bugün 14:50)

   

  Kırıkkale Üniversitesinden CHP'ye Ziyaret

  Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu, CHP'yi ziyaret etti. (Bugün 14:50)

   

  İşletme ve İktisat Fakültelerine Faizsiz Finans Dersi

  Üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde İslam ekonomisi ve faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak Belirlenecek bir üniversitede faizsiz finans alanında çalışacak bir enstitü ya da araştırma merkezi kurulacak Finans alanındaki 100 akademik araştırmaya 2 milyon, bilgi ve tecrübe artırımı amacıyla finans merkezlerine 200 akademisyenin kısa süreli çalışma ziyareti için 2 milyon, finans alanında 50 (Bugün 14:49)

   

  Irak'ta Şiddet Olayları

  Bağdat'ta insan kaçırma olayları gerçekleştiren bir çeteye operasyon yapıldığı bildirildi. (Bugün 14:43)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 18:24:09. #1.12#