SON DAKİKA ANTAKYA HABERLERİ

Son Dakika Antakya Haberleri

 • 19:56Hatay'da Suyu Gelmeyen Mahalleli Yol KapattıHatay'da Suyu Gelmeyen Mahalleli Yol KapattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Vatandaşların yolu kapatmaları Mahalle sakinlerinden Miktat Aksoy'un konuşması Hatay'da suyu gelmeyen mahalleli yol kapattı Yayladağı'na bağlı Ayışığı Mahallesi sakinleri, mahallelerine ait suyun bir akaryakıt istasyonuna gittiği ve evlerinin susuz kaldığı gerekçesiyle Antakya - Yayladağı karayolunu trafiğe kapattı Yayladağı'na bağlı Ayışığı Mahallesi sakinleri, mahallelerine ait suyun bir akaryakıt istasyonuna gittiği gerekçesiyle Antakya - Yayladağı karayolunu trafiğe kapattı.
 • 18:44Hatay'da Suyu Gelmeyen Mahalleli Yol KapattıYayladağı'na bağlı Ayışığı Mahallesi sakinleri, mahallelerine ait suyun bir akaryakıt istasyonuna gittiği gerekçesiyle Antakya - Yayladağı karayolunu trafiğe kapattı.
 • 19:51Suriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıSuriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dernek görevlilerin ev ziyaretleri Anda Kardeşe Vefa Derneği Genel Başkan Yardımcısı Fazıl Çağrı'nın konuşması Fetih 1453 Derneği Genel Başkanı Mustafa Er'in konuşması Hatay'da Suriyeli sığınmacılara ramazan yardımı Fetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'daki Suriyelilere nakdi yardım ile gıda ve kıyafet yardımı yapıldı Fetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'ın Yayladağı, Reyhanlı ve Antakya ilçelerindeki Suriyeli sığınmacılara nakdi yardım ile gıda ve kıyafet dağıtımı yapıldı.
 • 16:19Hatay'da Suriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıFetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'ın Yayladağı, Reyhanlı ve Antakya ilçelerindeki Suriyeli sığınmacılara nakdi yardım ile gıda ve kıyafet dağıtımı yapıldı.
 • 15:34Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Hatay'ın yılların kanayan yarası olduğunu söyledi.
 • 10:02Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Kırıkhan, Defne, Reyhanlı, Arsuz, İskenderun, Belen, Altınözü, Defne ve Antakya ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:56Antakya Ticaret BorsasıAntakya Ticaret Borsası'nda pamuğun kilogramı en yüksek 1,70 liradan satıldı.
 • 16:43Anemi Hastalarına "Kan" Aranıyor - HatayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tedavi olan anemi hastaları Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile röportaj Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay ile röportaj Anemi hastası Fatma Kocaman ile röportaj Anemi hastalarına "kan" aranıyor Ramazan ayında kan bağışçısı sayısında yaşanan azalma her ay birkaç defa kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Kerimoğlu: "Özellikle ramazan ayında kan bağışçı sayısının düşmesinden dolayı hastalarımıza kan bulmada sıkıntılar yaşıyoruz" Hatay Halk Sağlığı Müdürü Tiryaki: "İlimiz genelinde şu an stoklarımızda sorun yaşamıyoruz ancak maalesef orucun verdiği etkilerden dolayı vatandaşlarımız kan vermeye çok fazla gelmiyor" SALİM TAŞ - Ramazanda kan bağışçısı sayısında yaşanan düşüş, kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor.
 • 16:39Eski MHP Milletvekili Aydın AçıklamasıEski MHP milletvekili Koray Aydın, "Üçüncü turda diğer adayların etrafında oy alma istidadı en yüksek olan adayın kongreyi kazanacağını düşünüyorum.
 • 15:56Antakya Ticaret BorsasıAntakya Ticaret Borsası pamuğun kilogramı en yüksek 1,71 liradan satıldı.
 • 13:51Teknopark A.Ş. Olağan Genel Kurulu ToplandıTeknopark A.Ş. Olağan Genel Kurulu ToplandıTeknopark A.Ş düzenli olarak yapılan genel kurul toplantılarında alınan kararlarla yeni hedefler belirlemeye devam ediyor.
 • 12:56Anemi Hastalarına Anemi Hastalarına "Kan" Aranıyor - HatayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tedavi olan anemi hastaları Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile röportaj Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay ile röportaj Anemi hastası Fatma Kocaman ile röportaj Anemi hastalarına "kan" aranıyor Ramazan ayında kan bağışçısı sayısında yaşanan azalma her ay birkaç defa kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Kerimoğlu: "Özellikle ramazan ayında kan bağışçı sayısının düşmesinden dolayı hastalarımıza kan bulmada sıkıntılar yaşıyoruz" Hatay Halk Sağlığı Müdürü Tiryaki: "İlimiz genelinde şu an stoklarımızda sorun yaşamıyoruz ancak maalesef orucun verdiği etkilerden dolayı vatandaşlarımız kan vermeye çok fazla gelmiyor" SALİM TAŞ - Ramazanda kan bağışçısı sayısında yaşanan düşüş, kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor.
 • 11:18Anemi Hastalarına "Kan" AranıyorRamazanda kan bağışçısı sayısında yaşanan düşüş, kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor.
 • 14:21Antakya Ticaret BorsasıAntakya Ticaret Borsası pamuğun kilogramı en yüksek 1,71 liradan satıldı.
 • 22:56Hatay'da Şehit ve Gazi Ailelerine İftarHatay Valisi Ercan Topaca, "Her bir şehidimizin ölüme, savaşa, ülke savunmasına giderken aklında tek bir şey vardır: Ülkemizi korumak, milletimizin birliğini, vatanımızın bütünlüğünü korumak, ay yıldızlı bayrağımızın semalarda dalgalanmasını sağlamaktır" dedi.
 • 19:44Manisa - Eşini Öldüren Çiftçi Hakim Karşısına ÇıktıManisa - Eşini Öldüren Çiftçi Hakim Karşısına ÇıktıEşini öldüren çiftçi hakim karşısına çıktıMANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde, eşi Ayşegül Ş.'yi (40) av tüfeğiyle kasten öldürdüğü ididasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen F.Ş.'nin (45) yargılanmasına başlandı.
 • 19:09Eşini Öldüren Çiftçi Hakim Karşısına ÇıktıEşini Öldüren Çiftçi Hakim Karşısına ÇıktıManisa'nın Alaşehir İlçesi'nde, eşi Ayşegül Ş.'yi (40) av tüfeğiyle kasten öldürdüğü ididasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen F.Ş.'nin (45) yargılanmasına başlandı.
 • 18:57Hatay'da 5'inci Kattaki Dairenin Balkonu Çöktü: 2 YaralıHatay'da 5'inci Kattaki Dairenin Balkonu Çöktü: 2 YaralıHatay'da bir apartmanın 5'inci katındaki dairenin balkonu, üzerinde kimsenin olmadığı sırada çöktü. Beton parçaları iki kişiyi yaraladı.
 • 18:17Hatay'da 5'inci Kattaki Dairenin Balkonu Çöktü: 2 YaralıHatay'da 5'inci Kattaki Dairenin Balkonu Çöktü: 2 YaralıHatay'da bir apartmanın 5'inci katındaki dairenin balkonu, üzerinde kimsenin olmadığı sırada çöktü.
 • 13:48Antakya Ticaret BorsasıAntakya Ticaret Borsası pamuğun kilogramı en yüksek 1,70 liradan satıldı.
 • 11:24Hastalığı Nedeniyle Adeta EriyorHastalığı Nedeniyle Adeta EriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Anemi hastalarından detay Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay ile röportaj Anemi hastası Fatma Kocaman ile röportaj LALE KÖKLÜ - Hatay'da yaşayan orak hücre anemi hastası 48 yaşındaki Nefle Balcıoğlu, hastalığının sebep olduğu kemik erimesi yüzünden günden güne kilo kaybı yaşayarak adeta eriyor.
 • 09:58Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Arsuz, Defne ve Samandağ ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:37Odabaşı'na 1500 Metre KanalizasyonOdabaşı'na 1500 Metre KanalizasyonHATSU, merkez ilçe Antakya'da kanalizasyon hattı olmamasından dolayı problem yaşayan noktalar için projelerini hayata geçiriyor.
 • 16:02Hatay'da "Doğa Parkı" ProjesiHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Doğa Parkı" projesi vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine tanıtıldı.
 • 09:58Yağmursuyu Birikintileri Tarihe KarışıyorHATSU, kent genelinde yağmursuyu tahliye hattı olmayan noktalar için hazırladığı projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.
 • 09:31Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya ve Arsuz ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 02:27AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AtaşAK Parti Genel Başkan Yardımcısı AtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftara katılan vatandaşlardan detay AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'a tablo hediye edilmesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş: "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmuş olduğu AK Parti'de siyaset yapmak herkese nasip olacak bir iş değildir.
 • 22:23AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmuş olduğu AK Parti'de siyaset yapmak herkese nasip olacak bir iş değildir.
 • 21:29Ortodoks Kiliseleri Girit'te Eksik ToplandıOrtodoks dünyasının manevi liderlerini yaklaşık 13 yüzyıl sonra bir araya getirecek olan Büyük ve Kutsal Konsey (Sinod) toplantısı Yunanistan'ın Girit Adası'nda başlarken, başta Rusya olmak üzere bazı kiliseler toplantıya katılmadı.
 • 18:23Suriye'de Süryani Ortodoksların Dini Lideri Kerim'in Konvoyuna SaldırıSuriye'de Süryani Ortodoksların Dini Lideri Kerim'in Konvoyuna SaldırıSüryani Ortodoks Kilisesi Genel Ruhani Lideri Patrik II. Efrem Kerim'in konvoyuna Suriye'nin Haseke kentinde bombalı saldırı düzenlendi. Patrik olaydan yara almadan kurtuldu.
 • 15:49Kaybettikleri Babalarını Mezarları Başında AndılarKaybettikleri Babalarını Mezarları Başında AndılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Babalarının mezarlarını ziyaret eden vatandaşların dua etmesi -Babasını kaybeden bir vatandaş ile röportaj Hatay'da Babalar Günü dolayısıyla vatandaşlar mezarlıkları ziyaret ederek, kaybettikleri babalarını mezarları başında andı.
 • 13:00Babalar GünüHatay'da Babalar Günü dolayısıyla vatandaşlar mezarlıkları ziyaret ederek, kaybettikleri babalarını mezarları başında andı.
 • 12:35CHP'liler Köln'den Kılıçdaroğlu'na Destek VerdilerCHP'liler Köln'den Kılıçdaroğlu'na Destek VerdilerCHP'liler Köln'den Kılıçdaroğlu'na destek verdilerHakan Aytaş-Temel ElcivanKöln, 18 Haziran (DHA) - Almanya'nın Köln kentindeki Heumarkt meydanında toplanan yüzlerce CHP'li, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazelerinde yapılan saldırıları kınadı.
 • 12:19CHP'liler Köln'den Kılıçdaroğlu'na Destek VerdilerCHP'liler Köln'den Kılıçdaroğlu'na Destek VerdilerAlmanya'nın Köln kentindeki Heumarkt meydanında toplanan yüzlerce CHP'li, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazelerinde yapılan saldırıları kınadı.
 • 21:41İhh'dan Yetimlere İftarİHH İnsani Yardım Derneği Antakya Temsilciliği, "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla 100 yetim ve ailesine iftar verdi.
 • 17:52İhh ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden 25 Yetime Bisikletİhh ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden 25 Yetime BisikletGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hediye edilen bisikletler Yetimlerin sevinci İHH ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden 25 yetime bisiklet İHH İnsani Yardım Derneği Antakya Temsilciliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla 25 Suriyeli yetime bisiklet hediye edildi.
 • 15:22İhh ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden 25 Yetime BisikletİHH İnsani Yardım Derneği Antakya Temsilciliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla 25 Suriyeli yetime bisiklet hediye edildi.
 • 12:41Hatay'ın Ramazana Özel Lezzeti: "Küncülü Helva"Ramazan ayında tezgahlardaki yerini alan Hatay'ın önemli lezzetlerinden "küncülü helva", iftar sonrası sunumların yanında çerez olarak da damaklara hitap ediyor.
 • 09:40Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Arsuz, Altınözü, Antakya ve Defne ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:13Antakya Ticaret BorsasıAntakya Ticaret Borsasında pamuğun kilogramı en yüksek 1,68 liradan satıldı.
 • 08:44Ünlü Modacıdan Büyük DestekÜnlü Modacıdan Büyük Destek Pop müzik dünyasına Sezen Aksu, Onno Tunç ve Aysel Gürel imzalı "Bırak Beni" isimli klip şarkısıyla hızlı bir giriş yapan Levent Şahin, şarkısı ve yorumu kadar pelerinli prens imajıyla da dikkatleri topladı.
 • 00:15Antakya'da Bulunan Mozaiğin Şifresi Resmen ÇözüldüAntakya'da Bulunan Mozaiğin Şifresi Resmen ÇözüldüHatay'da bulunan ve üzerinde Grekçe 'Neşeli ol hayatını yaşa' yazdığı tahmin edilen mozaikle ilgili rapor tamamlandı.
 • 22:49Medeniyetler Korosu'ndan Örnek İftarMedeniyetler Korosu'ndan Örnek İftarAntakya Medeniyetler Korosu tarafından 3 dinin semavi temsilcileri, kanaat üyeleri ve koro üyelerinin de katıldığı iftar yemeği düzenlendi.
 • 22:44Hatay Valisi Topaca, Suriyelilerle İftar YaptıHatay Valisi Ercan Topaca, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Hatay'da kendi imkanlarıyla kiraladıkları evlerde ve çeşitli konaklama tesislerinde kalan Suriyelilerle iftar yaptı.
 • 22:39Farklı Dinler İftarda BuluştuFarklı Dinler İftarda BuluştuAntakya’da semavi din temsilcileri ve kanaat önderleri iftarda buluştu.
 • 21:50Farklı Dinler İftar Sofrasında BuluştuÜç semavi dinin, farklı kültürlerin gönül elçilerinin yer aldığı "Antakya Medeniyetler Korosu", düzenledikleri iftarla tüm dünyaya barış mesajı verdi.
 • 18:50Hatay - 'Neşeli Ol Hayatını, Yaşa' Mozaiğinin Tercümesi Bitti, Raporu YayınlandıHatay - 'Neşeli Ol Hayatını, Yaşa' Mozaiğinin Tercümesi Bitti, Raporu Yayınlandı'Neşeli ol hayatını, yaşa' mozaiğinin tercümesi bitti, raporu yayınlandıHATAY'da nisan ayında bulunan ve üzerinde Grekçe 'Neşeli ol hayatını yaşa' yazdığı anlamı çıkarılan mozaikle ilgili olarak Hatay Arkeoloji Müzesi Müdürü Nilüfer Sezgin ile birlikte rapor hazırlayan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hatice Pamir, mozaikte 'Yemeğe koş', 'Uygunsuz zaman' ve 'Neşe' yazdığını belirterek, 'Neşeli ol hayatını yaşa' diye de yorumlanabileceğini söyledi.
 • 16:04Antakya Ticaret BorsasıAntakya Ticaret Borsasında pamuğun kilogramı en yüksek 1,67 liradan satıldı.
 • 11:07Şehitler Anısına Çanakkale Türküsü'nün Klibi ÇektilerŞehitler Anısına Çanakkale Türküsü'nün Klibi ÇektilerHatay'da bir grup lise öğrencisi, öğretmenleri ile hazırladıkları "Çanakkale İçin Söyle" projesi kapsamında, şehitler anısına Çanakkale Türküsü'nü seslendirerek, klip çekti.
 • 09:30Ekinci'ye 1500 Metre Yağmursuyu HattıEkinci'ye 1500 Metre Yağmursuyu HattıHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), merkez ilçe Antakya'ya bağlı Ekinci Mahallesi'nde yağmursuyu tahliye hattı döşeme çalışmasının yapıldığını bildirdi.