SON DAKİKA ANTAKYA HABERLERİ

Son Dakika Antakya Haberleri

 • 11:29HATSU'da Altyapı Çalışmaları Devam EdiyorHATSU'da Altyapı Çalışmaları Devam EdiyorHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kış aylarında meydana gelen su baskınlarının önüne geçmek için tedbir alıyor.
 • 10:30Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Kırıkhan ve Antakya ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:54Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Defne, Kırıkhan ve Payas ilçelerinde salı günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 00:38Hatay'daki 'Medeniyetler Sofrası'nda Dünya Barışı İçin Dua EdildiHatay'daki 'Medeniyetler Sofrası'nda Dünya Barışı İçin Dua EdildiAntakya Kültürlerarası Diyalog Derneği ile Kimse Yok Mu Derneği'nin ev sahipliğinde Hatay'da kurulan medeniyetler sofrasında din adamları dünya barışı için dua etti.
 • 11:30Umut'u Tedavi Etmek İçin Rusya'dan Biyoenerji Uzmanı GeldiUmut'u Tedavi Etmek İçin Rusya'dan Biyoenerji Uzmanı GeldiFelç olan ve koruyucu annesi Gülsüm Kabadayı'nın 'Umut' adını verdiği gençle ilgili haberleri izleyen Rus biyoenerji uzmanı Maiza Golovina, Antalya'ya geldi.
 • 10:59Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Arsuz, Payas ve Kırıkhan ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:54Anadolu Gençlik Derneği'nden Gıyabi Cenaze NamazıAnadolu Gençlik Derneği'nden Gıyabi Cenaze NamazıAnadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi, Çin'in Şincan Uygur özerk bölgesinde hayatını kaybedenler için Antakya Fatih Camii'nde teravih namazı sonrası, gıyabi cenaze namazı organize etti.
 • 15:11Hassa'da Sahipsiz Köpekler ToplatılıyorHassa ilçesinde sokaklarda dolaşan köpeklerin, Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerince toplanmasına başlandı.
 • 12:27Ramazan Sofralarını Süsleyen TatlılarRamazan Sofralarını Süsleyen TatlılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kapalı çarşıda alışveriş yapan insanlar-Künefenin yapım aşaması-Taş kadayıf ustası Göksel Künefeci ile röportaj-Kabak tatlısı ve taş kadayıfın yapım aşaması-Kabak tatlısı ustası ile röportaj Hatay'ın tatlıları ramazan sofralarını süslüyor- Osmanlı, Fransız ve Arap mutfağının izlerini taşıyan Hatay'ın geleneksel tatlılarından kabak tatlısı, künefe ve taş kadayıfı, ramazan sofralarının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor Osmanlı, Fransız ve Arap mutfağının özellikleriyle gastronomi turizminde de adından söz ettiren Hatay, geleneksel tatlılarıyla ramazan sofralarını tatlandırıyor.
 • 10:56Hatay'ın Tatlıları Ramazan Sofralarını SüslüyorOsmanlı, Fransız ve Arap mutfağının özellikleriyle gastronomi turizminde de adından söz ettiren Hatay, geleneksel tatlılarıyla ramazan sofralarını tatlandırıyor.
 • 15:37Yeni Sanayi Sitesi'nde Yağmursuyu Hattı Çalışmaları SürüyorHATSU, kanalizasyon ve yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:57Hatsu, Kanal Arızalarına Müdahaleyi Daha Da HızlandırdıHATSU, mezkez ilçe Antakya'ya bağlı Güzelburç Mahallesi'nde kanalizasyon ana hattında meydana gelen patlağa anında müdahale ettiğini duyurdu.
 • 10:24Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya ve İskenderun ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:08Antakya'da Elektrik Kesintisi UyarısıAntakya'nın bazı yerleşim yerlerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.
 • 13:42Yolcu Minibüsü Takla Attı: 6 YaralıYolcu Minibüsü Takla Attı: 6 YaralıHatay'ın Yayladağı İlçesi'nde yolcu minibüsü takla attı.
 • 13:21Sp'li Çalışkan: Türkiye, Bölgede Gireceği Bir Savaşla Kendi Sonunu HazırlarSp'li Çalışkan: Türkiye, Bölgede Gireceği Bir Savaşla Kendi Sonunu HazırlarSaadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Suriye'ye yönelik askeri operasyon iddialarıyla ilgili olarak “Türkiye bölgede gireceği herhangi bir savaşla kendi sonunu hazırlamış olur.
 • 12:07Hatay'da Trafik Kazası: 6 YaralıHatay'ın Yayladağı ilçesinde, yolcu minibüsünün devrilmesi sonucu Suriye uyruklu 6 kişi yaralandı.
 • 20:59Hatay'da Saint Pierre ve Saint Paul BayramıHatay'da Saint Pierre ve Saint Paul BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Antakya Ortodoks Kilisesinden dış görünüş- Antakya Ortodoks Kilisesinde ayin detayları Hatay'da Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı- Antakya Ortodoks Kilisesinde ayin düzenlendi Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı dolayısıyla Antakya Ortodoks Kilisesinde ayin yapıldı.
 • 20:18Hataylı Hristiyanlar, Hacı OlduHataylı Hristiyanlar, Hacı OlduHatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yaşayan Hristiyanlar 'St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı, Antakya Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen ayinle kutlayıp, hacı oldu.
 • 19:25Hatay'da Saint Pierre ve Saint Paul BayramıSaint Pierre ve Saint Paul Bayramı dolayısıyla Antakya Ortodoks Kilisesinde ayin yapıldı.
 • 16:00Saint Pierre ve Saint Paul BayramıSaint Pierre ve Saint Paul BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı- Etkinlikte dua edenlerden detay görüntüler- Saint Pierre Kilisesi'nden detay- Antakya Patrikhanesine bağlı Episkopos Kostantin Kayal'ın konuşması- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması- Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu'nun konuşması- Antakya Medeniyetler Korosu'ndan detay Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı- Hatay'daki Saint Pierre Kilisesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte dünya barışı için dua edildi Hatay'da Hristiyanların her yıl 29 Haziran'da kutladıkları Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte dünya barışı için dua edildi.
 • 15:48Hatay'da St. Pierre Bayramı CoşkusuHatay'da St. Pierre Bayramı CoşkusuHatay'da her yıl geleneksel olarak kutlanan 'St Pierre, Aziz Pavlus ve Petrus Bayramı', dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi'nde gerçekleştirilen bir ayinle kutlandı.
 • 15:05Hatay- Antakya-St.pıerre BayramıHatay- Antakya-St.pıerre BayramıHatay- Antakya-ST.Pıerre bayramı (Tür: Yurt)
 • 14:53Vatikan Büyükelçisi Marko: Vatikan Büyükelçisi Marko: "Dünya Barışı İçin İlk Adımı İçimizde Atmalıyız"Hatay’da "St. Pierre, Aziz Pavlus ve Petrus Bayramı", dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’nde gerçekleştirilen bir törenle kutlandı.
 • 14:17Saint Pierre ve Saint Paul BayramıHatay'da Hristiyanların her yıl 29 Haziran'da kutladıkları Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte dünya barışı için dua edildi.
 • 13:23Hristiyanlar, Dünya Barışı İçin Dua EttiHristiyanlar, Dünya Barışı İçin Dua EttiHristiyanlığın hac merkezlerinden biri olan ve dünyanın ilk Katolik kilisesi olarak bilinen ST Pierre Kilisesi'nde St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla 'Evrensel Barış Duası' yapıldı.
 • 20:30Saint Pierre ve Saint Paul BayramıSaint Pierre ve Saint Paul BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kilise önünden genel görüntü- Korodan genel ve detay görüntüler- İzleyicilerden görüntüler- Koro şefi Sezgin Suna ile röportaj Hatay'da Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı- "İnançların Ezgileriyle Barışa Doğru" isimli müzik şöleni sunuldu Hatay'da Hristiyanlar'ın her yıl 29 Haziran'da kutladıkları Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı etkinlikleri çerçevesinde "İnançların Ezgileriyle Barışa Doğru" isimli müzik şöleni sunuldu.
 • 19:44Hatay'da Saint Pierre ve Saint Paul BayramıHatay'da Hristiyanlar'ın her yıl 29 Haziran'da kutladıkları Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı etkinlikleri çerçevesinde "İnançların Ezgileriyle Barışa Doğru" isimli müzik şöleni sunuldu.
 • 15:20Hatay Büyükşehir Çalışıyor Hatay'da Trafik RahatlıyorHatay Büyükşehir Çalışıyor Hatay'da Trafik RahatlıyorHatay Büyükşehir Belediyesi tüm imkanları ile Hatay'ın dörtbir yanında alt yapı, üst yapı, sosyal ve kültürel çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.
 • 14:41Antakya Belediyesi ÇalışmalarıAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Karlısu Mahallesi'ndeki 7,5 kilometrelik yeni imar yolundaki çalışmaları inceledi.
 • 14:07Suriyeli Muhammed Şifa ArıyorSuriyeli Muhammed Şifa ArıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çadırkentten detay görüntü, - Küçük Muhammed'in yaşadığı çadırdan detay, - Küçük Muhammed'in ailesinden detay görüntü, - Küçük Muhammed ile röportaj, - Küçük Muhammed'in annesi ile röportaj, Suriyeli Muhammed şifa arıyor- Doğuştan kafatasının sol kısmında kemik bulunmayan ve şişlik oluşan ayrıca sağ tarafı felç olan 9 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hisro, kendisine "şifa" olacak eli bekliyor- Anne Şadiye Hisro: - "İnşallah oğlum, Türkiye'de tedavi görür ve ameliyat edilir. Oğlumun sağlığına kavuşmasından başka bir şey istemiyorum" SALİM TAŞ - Suriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan ve rahatsızlığı nedeniyle kafası sürekli büyüyen ayrıca sağ tarafı felç olan 9 yaşındaki Muhammed Hisro, Türkiye'de şifa bulmak istiyor.
 • 12:23Suriyeli Muhammed Şifa ArıyorSuriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan ve rahatsızlığı nedeniyle kafası sürekli büyüyen ayrıca sağ tarafı felç olan 9 yaşındaki Muhammed Hisro, Türkiye'de şifa bulmak istiyor.
 • 11:03Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya ve Belen ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:33Tepside Antakya Kebabı - Sebzeli Tepsi Kebabı TarifiTepside Antakya Kebabı - Sebzeli Tepsi Kebabı TarifiAntakya tepsi kebabı nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz? Gayet kolay bir yapıma sahip olan bu leziz kebabın yapımını adım adım öğrenmek için tek yapmanız gereken sizler için detaylı olarak hazırlamış olduğumuz bu videolu kebap tarifini izlemek ve ardından işe koyulmak eğer daha önce tepsi kebabı yapmadıysanız. Sebzelerle hazırlanan bu leziz kebabı rahatlıkla ve kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • 11:18Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:05Büyükşehir'in Ramazan EtkinlikleriBüyükşehir'in Ramazan EtkinlikleriHatay Büyükşehir Belediyesi'nin (HBB) mahallelerde düzenlediği Ramazan etkinlikleri, festival havasında devam ediyor.
 • 12:24Hatay'da İçme Suyu Döşeme Çalışmaları SürüyorHatay'da İçme Suyu Döşeme Çalışmaları SürüyorHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (HATSU), merkez ilçe Antakya’da içme suyu şebekesi döşeme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
 • 11:36Antakya'da İçme Suyu Şebekesi Döşeme Çalışmaları Devam EdiyorAntakya'da İçme Suyu Şebekesi Döşeme Çalışmaları Devam EdiyorHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü’nce (HATSU), merkez ilçe Antakya’da içme suyu şebekesi döşeme çalışmaları devam ediyor.
 • 10:23İçmesuyu Şebekesi Döşeme Çalışmaları Son Hız Devamİçmesuyu Şebekesi Döşeme Çalışmaları Son Hız DevamHATSU, merkez ilçe Antakya'da içmesuyu şebekesi döşeme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
 • 09:54Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Reyhanlı, İskenderun, Hassa ve Düziçi ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:36Doğaka 65. Yönetim Kurulu Toplantısını İskenderun'da YapıldıDoğaka 65. Yönetim Kurulu Toplantısını İskenderun'da YapıldıDoğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOĞAKA) 65. Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapıldı.
 • 15:39ANUM, 46 Çeşit Ürünle İftar ve Sahur Sofralarına Konuk OluyorANUM, 46 Çeşit Ürünle İftar ve Sahur Sofralarına Konuk OluyorAntakya'da, itfaiye hizmet binası içerisinde bulunan Antakya Halk Ekmek Fabrikası, günün 24 saati vatandaşlara 46 çeşit ürün ile hizmet veriyor.
 • 14:56Bartık: Sadece Gaziantep'in Değil, Bölgenin de Gelişmesi GerekirGaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep’in yalnız başına gelişmesi yeterli olmadığını, bölgenin de gelişmesi gerektiğini söyledi.
 • 14:47Bartık, TRT Çukurova Radyosu'nda, Bartık, TRT Çukurova Radyosu'nda, "Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu"Nu AnlattıGaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Gaziantep’in yalnız başına gelişmesi yeterli değil, bölgenin de gelişmesi gerekiyor” dedi.
 • 13:56Antakya'da Çilek Fidesi Desteği ArttırılacakAntakya'da Çilek Fidesi Desteği ArttırılacakAntakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 2016 yılında Antakya'da daha geniş kapsamlı çilek fidesi desteği için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına talimat verdi.
 • 13:20Doğaka 65. Yönetim Kurulu ToplantısıDoğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) 65. Yönetim Kurulu Toplantısı İskenderun'da gerçekleştirildi.
 • 12:39Kaymakam Tortop, Aile Ziyaretlerini SürdürüyorKaymakam Tortop, Aile Ziyaretlerini SürdürüyorAntakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Ramazan ayı dolayısıyla maddi durumu iyi olmayan aileleri ziyaret etti.
 • 12:32Doğaka, 2016 Yılı Çalışma Programı Hazırlıklarına BaşladıDoğaka, 2016 Yılı Çalışma Programı Hazırlıklarına BaşladıDoğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapıldı.
 • 11:57Hatay'da Ramazan Coşkusu Sokaklara TaştıHatay'da Ramazan Coşkusu Sokaklara TaştıHatay Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri, festival havasında geçiyor.
 • 11:48Doğaka'nın 65. Toplantısı İtso'da YapıldıDoğaka'nın 65. Toplantısı İtso'da Yapıldıİskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) toplantısına ev sahipliği yaptı.