SON DAKİKA ARABAN HABERLERİ

Son Dakika Araban Haberleri

 • 14:30Araban Kelebek İstilası AltındaAraban Kelebek İstilası AltındaAraban ilçesi 4 gündür kelebek istilası altında.
 • 23:29Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Devlet Bütçesinden Sonra En Büyük Bütçeyi Yönettim"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP'nin Karabük mitingi- Mitingden detay- Kılıçdaroğlu'nun konuşması- Kılıçdaroğlu'nun vatandaşlara çiçek atması CHP'nin Karabük mitingi- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2)- "Devlete 27,5 yıl hizmet ettim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, kaynaklar nasıl harcanır 27,5 yılımı buna verdim. Diyorlar ya 'kaynak yok.' Emin olun, söz veriyorum size sevgili Karabüklüler, CHP iktidarında onlara bir kurs açacağım. 'Devlet nasıl yönetilir, kul hakkı nasıl yenmez' diye"- "Şimdi oy almak için mağdur edebiyatı yapıyorlar.
 • 22:19CHP'nin Karabük MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devlete 27,5 yıl hizmet ettim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, kaynaklar nasıl harcanır 27,5 yılımı buna verdim. Diyorlar ya 'kaynak yok.' Emin olun, söz veriyorum size sevgili Karabüklüler, CHP iktidarında onlara bir kurs açacağım. 'Devlet nasıl yönetilir, kul hakkı nasıl yenmez' diye" dedi.
 • 21:44Karabük - Kılıçdaroğlu Bu Gayri Adil Düzeni Değiştirmek Zorundayız - AktüelKarabük - Kılıçdaroğlu Bu Gayri Adil Düzeni Değiştirmek Zorundayız - AktüelKılıçdaroğlu Bu gayri adil düzeni değiştirmek zorundayız (2) KARABÜK'TE KONUŞTU Uçakla Zonguldak Havalimanı'na gelen Kemal Kılıçdaroğlu, buradan Karabük'e geçti.
 • 20:13Kılıçdaroğlu: Bu Gayri Adil Düzeni Değiştirmek Zorundayız (2)Kılıçdaroğlu: Bu Gayri Adil Düzeni Değiştirmek Zorundayız (2)Karabük'te KONUŞTU Uçakla Zonguldak Havalimanı'na gelen Kemal Kılıçdaroğlu, buradan Karabük'e geçti.
 • 19:44CHP Lideri Kılıçdaroğlu Karabük'teCHP Lideri Kılıçdaroğlu Karabük'teCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyaset hizmet aracıdır.
 • 17:03Kılıçdaroğlu: 500 Bin Vatandaşımı Hapisten KurtaracağımKılıçdaroğlu: 500 Bin Vatandaşımı Hapisten KurtaracağımKılıçdaroğlu: 500 bin vatandaşımı hapisten kurtaracağım Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'taahhüdü ihlal' suçundan 500 bin vatandaşın hapse girmek için sıra beklediğini belirterek, 'Bankalar 19 milyar liralık alacaklarını, 2 milyar 800 milyona varlık yönetimi şirketine satıyorlar.
 • 17:01Kılıçdaroğlu: Bu Gayri Adil Düzeni Değiştirmek ZorundayızKılıçdaroğlu: Bu Gayri Adil Düzeni Değiştirmek ZorundayızChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon mitinginde vaatlerini tekrarlayarak, "Ankara'daki beylerin vicdanı ve insanlığı var mı? Böyle bir düzen korunacak düzen mi, değiştirilecek düzen mi? Bu ahlaksız düzeni sözüm söz yıkacağım, insanca hakça bir düzen kuracağım. Bu gayri adil düzeni değiştirmek zorundayız" dedi.
 • 12:07Büyükşehir Köylerin Yollarını GenişletiyorBüyükşehir Köylerin Yollarını GenişletiyorAltyapı çalışmalarını şehir merkezinin yanında ilçe ve köylerde de sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez mahallelerde (köylerde) yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:41Büyükşehir Belediyesi Köylerin Yollarını GenişletiyorAltyapı çalışmalarını şehir merkezinin yanında ilçe ve köylerde de sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez mahallelerde (köylerde) yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.
 • 10:16Araban'da Hububatta Yüksek Rekolte BeklentisiAraban'da Hububatta Yüksek Rekolte BeklentisiTürkiye’nin en kaliteli buğdayının yetiştiği, bölgenin tahıl ambarı olarak bilinen Araban Ovası’ndaki hububat ekili alanlarda, kış ve bahar mevsimlerinin bol yağışlı geçmesi nedeniyle 2015 yılı hasat döneminde kaliteli yüksek rekolte bekleniyor.
 • 15:25Avusturalyalı Turistler, Şiş Kebap ile Türk Kahvesine Hayran KaldıAvusturalyalı Turistler, Şiş Kebap ile Türk Kahvesine Hayran KaldıAraban Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda konaklayarak Cafe Park’ta şiş kebap yiyip Türk kahvesi içen Avusturalyalı turistler Araban’dan mutlu ayrıldı.
 • 16:3519 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nizip, Araban ve Yavuzeli ilçelerinde törenle kutlandı.
 • 16:07Araban Halkı, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını KutladıAraban Halkı, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını KutladıAraban Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Araban Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen programla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı kutladı.
 • 11:35Gaziantep'e İsviçreli GelinGaziantep'e İsviçreli Gelin6 yıldır birlikte olan İsviçreli Nadege ile Gaziantepli Mehmet, Araban ilçesinde düzenlenen düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi.
 • 11:25Gaziantep'e İsviçreli GelinGaziantep'in Araban ilçesinde yaşayan Mehmet Bazlama, çalışmak için gittiği İsviçre'de tanıştığı Nadege Germano ile dünyaevine girdi.
 • 12:06Yavuzeli İlçesinde "Öğrenme Şenlikleri" YapıldıMilli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2013'te başlatılan "Öğrenme Şenlikleri" Yavuzeli ilçesinde gerçekleştirildi.
 • 11:19Yavuzeli'nde Öğrenme ŞenlikleriYavuzeli'nde Öğrenme ŞenlikleriMilli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘’Öğrenme Şenlikleri’’nin açılışı bugün Yavuzeli İlçesi’nde yapıldı.
 • 22:41Şimşek: Şimşek: "Çözüm Süreci'nin Sigortası, Teminatı AK Parti'dir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i karşılayanlar- Maliye Bakanı Şimşek'in Araban'a gelmesi- Miting alanından görüntüler- Maliye Bakanı Şimşek'in konuşması- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül'ün konuşması- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nın açılışı Maliye Bakanı Şimşek: -"Çözüm Süreci'nin sigortası, teminatı AK Parti'dir"-"Kobani olaylarını bahane ettiler, ülkeyi neredeyse bir savaş alanına döndürdüler.
 • 14:38Ali Peri: Büyükşehir Yasası DeğişmeliAli Peri: Büyükşehir Yasası DeğişmeliCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep milletvekili adayı Ali Peri, büyükşehir yasası ile belde ve köylerin hizmetten mahrum kaldığını söyledi.
 • 10:46Dolu Yağışı Araban Ovası'ndaki Hububat Ekili Alanlara Zarar VerdiDolu Yağışı Araban Ovası'ndaki Hububat Ekili Alanlara Zarar VerdiAraban ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan kısa süreli dolu yağışı bazı bölgelerdeki hububat ekili alanlara zarar verdi.
 • 14:03Araban Belediye Başkanı Özdemir, İşçilerle Çiçek DiktiAraban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nda işçilerle çiçek dikti.
 • 14:01Araban'da 'Öğrenme Şenlikleri'Araban'da 'Öğrenme Şenlikleri'Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında başlatılan ‘’Öğrenme Şenlikleri’’ Araban Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda başladı.
 • 13:54Araban Öğrenme ŞenlikleriMilli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından beri düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" kapsamında Araban Recep Tayip Erdoğan Parkında tören düzenlendi.
 • 13:19Araban Karapınar Mesire Alanı' ProjesiAraban Karapınar Mesire Alanı' ProjesiAraban Belediyesi, İpek Yolu Kalkınma Ajansı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın ortak projesi olan 42 dönümlük arazi üzerinde inşa edilen, ‘Araban Karapınar Mesire Alanı’ projesi bölge halkının ilk modern mesire alanı olacak.
 • 15:41Nakliyeciden Osman Baydemir'e: Ne İşinden BahsediyorsunNakliyeciden Osman Baydemir'e: Ne İşinden BahsediyorsunŞanlıurfa milletvekili adayı Baydemir'e durumunu sorduğu bir nakliyeci, "Ne işinden bahsediyorsun. 9 bin lira kredi kartı borcum var, tefecilere her ay ödeme yapıyorum." dedi.
 • 15:24Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Seti DağıtıldıSağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Günde iki kez iki dakika projesi" kapsamında Araban Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilere ağız ve diş sağlığı seti dağıtıldı.
 • 14:58Araban Tsm, Öğrencilere Ağız ve Diş Bakım Seti Hediye EttiAraban Tsm, Öğrencilere Ağız ve Diş Bakım Seti Hediye EttiSağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘’Günde iki kez iki dakika’’ projesi kapsamında Araban Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) sorumlu hekimliği tarafından Atatürk İlkokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı seti dağıtıldı, hemşireler tarafından öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgi verildi.
 • 12:47Gaski, Gaski, "Gaziantep'in 50 Yıllık Su Sorunu Çözüyoruz"GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Gaziantep’in 50 yıllık su sorununu çözmek için çalışmaların başladığını ifada ederek, “Bu hayalimizi Düzbağ projesiyle gerçekleştireceğiz” dedi.
 • 12:11Erdoğan, Erdoğan, "Dağdaki Çobanın da Milletvekiliyim""Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın ilçe ve köy gezileri sırasında yolunu sürekli kesen ve ona sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlar üzerinde “Baba vekil Erdoğan” yazılı pankartlar açıyor.
 • 15:03Başkan Özdemir, 'Tarihi Septimius Severus Köprüsü Turizme Kazandırılıyor'Başkan Özdemir, 'Tarihi Septimius Severus Köprüsü Turizme Kazandırılıyor'Tarihi Septimius Severus Köprüsünde incelemelerde bulunan Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, tarihi köprüde restorasyon çalışması başlatılarak tarih turizmine kazandırılacağı açıklamasını yaptı.
 • 15:10AK Parti Gaziantep Milletvekili Erdoğan AçıklamasıAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Araban'ı yaşanılabilinir bir yer haline getirdiklerini söyledi.
 • 17:02Chp, Araban'da Seçim Koordinasyon Merkezi AçtıChp, Araban'da Seçim Koordinasyon Merkezi AçtıCumhuriyet Halk Partisi (CHP), Gaziantep'in Araban ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açtı.
 • 16:09CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Cumhurbaşkanı esas, 24 Nisan olayları çerçevesinde dünyada Türkiye'ye karşı güçlü ülkelerin takındığı tavırları bir incelesin.
 • 13:31Genel Seçime DoğruCHP, Araban ilçesinde seçim koordinasyon merkezi açtı.
 • 10:41Erdoğan'ın Genişletme Sözünü Verdiği Grup Yolunda Çalışma BaşladıErdoğan'ın Genişletme Sözünü Verdiği Grup Yolunda Çalışma BaşladıArabanlı vatandaşların, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’dan dar olan Araban-Fıstıklıdağ arasındaki grup yolunun genişletilmesini istiyoruz talebi üzerine Erdoğan’ın vatandaşlara, bu yol genişletilecek sözünün üzerine 6 metre genişliğinde 35 kilometre uzunluğundaki dar grup yolunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi genişletme çalışması başlattı.
 • 09:43Araban Ovası'nda Kenger KeyfiAraban Ovası'nda Kenger KeyfiAraban ilçesinde, halk arasında insan sağlığına bir çok faydası olduğu bilinen doğal kenger pancarı zamanı geldi.
 • 17:3023 Nisan'a Tehirli Kutlama23 Nisan'a Tehirli KutlamaAraban ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, hava muhalefeti nedeniyle bugün Elif Mahallesi İlkokulu’nda coşkuyla kutlandı.
 • 15:56Milletvekili Erdoğan Seçim Çalışmalarını SürdürüyorMilletvekili Erdoğan Seçim Çalışmalarını SürdürüyorAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Yavuzeli İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Güngen’i ve İlçe esnafını ziyaret etti.
 • 10:36Mehmet Erdoğan Araban'daMehmet Erdoğan Araban'daAK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Araban kırsal mahalle gezilerinde vatandaşlara ‘’12 sene önceki İMF’nin kapısında 500 milyon dolar için bekleyen Türkiye değiliz’’ Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti döneminde ekonomik bağımsızlığını kazanmış zengin bir Türkiye’yiz artık" dedi.
 • 18:45Erzurum'daki Tekvando TurnuvasıErzurum'da düzenlenen tekvando turnuvasında, Gaziantep'ten katılan Zeynep Bozan şampiyon oldu.
 • 18:37Taekwondo'da Araban FarkıTaekwondo'da Araban FarkıGaziantep’in Araban İlçesi sporcuları Erzurum’da düzenlenen taekwondo turnuvasında birincilik ve üçüncülük elde ederek başarı sağladı.
 • 11:29Erdoğan, Barajı İnşaatında İncelemelerde BulunduErdoğan, Barajı İnşaatında İncelemelerde BulunduYoğun çabalar sonunda 50 yıllık hayali gerçeğe dönüştüren, Ardıl Barajı’nın mimarı AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Ardıl Barajı inşaatını ziyaret edip incelemelerde bulundu.
 • 20:23Suriye Plakalı Araçların Trafik Tescil İşlemleriGaziantep'te, Suriye plakalı araçlara geçici plaka verilmeye başlandı.
 • 17:51Köse: Belediye Pasajı'ndaki İmar Değişikliği Mahkemeden DöndüKöse: Belediye Pasajı'ndaki İmar Değişikliği Mahkemeden DöndüCHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Sait Köse, Belediye Pasajı'nın yeri ile ilgili olarak meydan ve otopark olarak düzenlenen imar değişikliğinin Gaziantep 2. İdare Mahkemesi'nden döndüğünü söyleyerek, “AKP’li meclis üyeleri, muhalefet olduğumuz için yaptığımız eleştirileri kulak arkası etmekten umarız vazgeçerler.
 • 11:02Genel Seçime DoğruGAZİANTEP (AA) – AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Araban ilçesinde esnaf ve STK'ları ziyaret etti.
 • 09:59Erdoğan'ı Arabanlı Esnaflar KucakladıErdoğan'ı Arabanlı Esnaflar KucakladıAK Parti Gaziantep Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan ve beraberindeki heyetle esnaf ve STK’ları ziyaret etti.
 • 21:44AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan Yavuzeli İlçesindeAK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan Yavuzeli İlçesindeAK Parti Gaziantep Milletvekili ve milletvekili adayı Mehmet Erdoğan Yavuzeli ilçesini ziyaret etti.
 • 19:01Genel Seçimlere DoğruGAZİANTEP (AA) – AK Parti Gaziantep 3. dönem Milletvekili adayı Mehmet Erdoğan, Araban ilçesinde partililerle biraya gelerek seçim çalışmalarına katıldı Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, belediye meclis üyeleri AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, ve diğer partililerle görüşen Erdoğan, 3. dönem milletvekilliğine seçilmesi durumunda önümüzdeki yıl sonlarına doğru Çat Boğazı ile Harmancık Barajlarının temelinin atılması için yoğun çalışma yapacağını söyledi.
 • 18:27Kutlu Doğum Haftası EtkinlikleriGAZİANTEP (AA) – Araban İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi.