SON DAKİKA ARHAVİ HABERLERİ

Son Dakika Arhavi Haberleri

 • 10:51Futbolda Türkiye Kupası Heyecanı BaşlıyorFutbolda Türkiye Kupası Heyecanı BaşlıyorFutbolda Ziraat Türkiye Kupası ön eleme turu maçları yarın yapılacak.
 • 14:20Hopa'da İlkokulu Temizleme ÇalışmasıHopa'da İlkokulu Temizleme ÇalışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehir merkezinin dışından genel görüntü- Yapılan çalışmalardan detay- Kendi imkanlarıyla çalışan vatandaşlardan detay- Kurtarma çalışmaları- Okuldan genel görüntü- Okulda yapılan çalışmalardan detay- Röportaj - Sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları sürerken bir yandan da bölgede hayatın normale dönmesi için ekipler çaba gösteriyor- Sugören Köyü İlköğretim Okulunda öğretmenler, eğitim ve öğretim dönemine yetişmesi için okulu kendi imkanları ile temizlemeye çalışıyor-Hasar tespit ekibi, Hopa'da 2 ve Arhavi'de 5 köy olmak üzere toplamda 7 köy dışında çalışmasını tamamladı Artvin'daki sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 • 13:32Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'daki sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 • 11:32TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketinin zarar verdiği esnafın ayakta kalabilmesi için ertelenen vergi ödemelerinin yanında esnaf kredi borçlarının ve SGK prim ödemelerinin de ötelenmesi çağrısında bulundu.
 • 11:11TESK Başkanı Palandöken: "Sel Felaketinden Etkilenen Esnafın Sıkıntısına Çare Bulunmalı"Artvin’in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketinin zarar verdiği esnafın ayakta kalabilmesi için ertelenen vergi ödemelerinin yanında esnaf kredi borçlarının ve SGK prim ödemelerinin de ertelenmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerimizde sel felaketinden etkilenen esnafımız çok büyük sıkıntı içinde.
 • 09:40Arhavi'de "7. Solunum Zirvesi"Arhavi'de düzenlenen "7. Solunum Zirvesi" için açılış programı düzenlendi.
 • 22:09Türkiye Kupası'nda Ön Eleme Maçları TamamlandıFutbolda Türkiye Kupası Eleme Turları Bölgesel Amatör Lig takımlarının oynadığı 15 ön eleme karşılaşmasıyla başladı.
 • 09:46Vakıf Başkanı Necmettin Aydın, Artvin'e Yardım Elini UzattıVakıf Başkanı Necmettin Aydın, Artvin'e Yardım Elini UzattıArtvin’de yaşanan sel felaketi nedeniyle Hemşinliler Hizmet Vakfı Vakıf Başkanı Necmettin Aydın öncülüğünde 2 TIR dolusu malzeme, Artvin'in Hopa, Borçka ve Arhavi ilçelerinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Hopa Kaymakamlığı'na teslim edildi.
 • 19:20Selde Kaybolan 3 Kişiyi Arama Çalışmalarına Eğitimli 2 Köpek de KatıldıSelde Kaybolan 3 Kişiyi Arama Çalışmalarına Eğitimli 2 Köpek de KatıldıArtvin'in Hopa ilçesinde 24 Ağustos'ta etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan selde kaybolan 3 kişinin bulunması için yürütülen arama çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren eğitimli iki köpek de katıldı.
 • 16:55Beylikdüzü Belediyesi'nden Hopa'ya YardımArtvin’in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerini etkisi altına alan sel felaketinin hasar tespit çalışmaları için bölgeyi ziyaret eden Beylikdüzü Belediyesi yetkilileri, Arhavi’de zarar görmüş sitelerin ve caddelerin temizleme çalışmalarını yaparken, Hopa’da İstanbul 3’üncü bölgeden diğer 5 belediyenin de katılımı ile birlikte sel felaketinin izlerini silmeye çalıştı.
 • 16:55AB Bakanı Konca AçıklamasıAvrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca, TBMM'nin?3 Eylül'de TSK'nın sınır ötesi operasyon yapmasına olanak sağlayan Başbakanlık tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplanacağını hatırlatarak, "Böylesi bir tezkerenin Türkiye'ye kazandıracağı hiçbir şey yoktur.
 • 16:27Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa ilçesindeki sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 • 16:15Hopa'daki Sel Kayıpları Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorHopa'daki Sel Kayıpları Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorArtvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde 8 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 3 kişinin arama çalışmaları Ankara'dan gelen özel eğitimli 2 köpek eşliğinde sürüyor.
 • 16:00Beylikdüzü Belediyesi'nden Hopa'ya YardımBeylikdüzü Belediyesi'nden Hopa'ya Yardım Su yardımında bulunan Beylikdüzü Belediyesi, bölge için lojistik destek verdi. Temizlik uygulamalarında 2 yol süpürge aracı, 1 su tankeri, 3 kamyon ve 4 kepçe görev başındaydı.
 • 15:55Hopa'da Selde Kaybolanlar Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorHopa'da Selde Kaybolanlar Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorArtvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde 8 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 3 kişinin arama çalışmaları Ankara'dan gelen özel eğitimli 2 köpek eşliğinde sürüyor.
 • 14:23Türkiye Kupası'nda Ön Eleme Maçları Yarın OynanacakFutbolda Türkiye Kupası Eleme Turları yarın Bölgesel Amatör Lig takımlarının oynayacağı ön eleme karşılaşmalarıyla başlayacak.
 • 12:47Artvin Valisi Cirit: Bizim de Hatalarımız OlabilirArtvin Valisi Cirit: Bizim de Hatalarımız OlabilirArtvin Valisi Kemal Cirit, kentteki sel ve heyelanla ilgili yüzde 90 oranında çalışmaların bittiğini belirtti.
 • 12:33Sel Felaketi de Ağaç Kesimini Engellemeye YetmediSel Felaketi de Ağaç Kesimini Engellemeye YetmediArtvin'in Kafkasör mevkiinde bulunan Atabarı kayak Merkezi'nde pist genişletme nedeniyle yaklaşık 1.000 ağacın daha kesilmeye başlanması tepkilere sebep oldu.
 • 11:59Konca: Atamaları Durduran Genelgeyi Güvensizlik Anlamında DeğerlendiriyoruzSeçim hükümetinde HDP kontenjanından Avrupa Birliği (AB) Bakanı olan Ali Haydar Konca, kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları durduran genelgenin Resmi Gazete’de yayınlanmasını hayretle ve ibretle karşıladıklarını söyledi.
 • 16:48Artvin Valisi Cirit, Selin Acı Bilançosunu Açıkladı -1Artvin Valisi Cirit, Selin Acı Bilançosunu Açıkladı -1Artvin Valisi Cirit, selin acı bilançosunu açıkladı Muhammet KAÇAR/ ARTVİN, (DHA) - ARTVİN'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketinin hasar tespit çalışmalarının ilk sonuçları açıklandı.
 • 16:35Vali Cirit: Vali Cirit: "Konya Ovası'nda Yağsa, Göl Haline Çevirebilecek Bir Yağışla Karşı Karşıya Kaldık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vali Cirit'in açıklamaları Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit: - "Afetle ilgili yüzde 90'lık alanda çalışma bitti.
 • 16:34Artvin Valisi, Selin Acı Bilançosunu AçıkladıArtvin Valisi, Selin Acı Bilançosunu AçıkladıArtvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketi sonrası Vali Cirit, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu, 27 kişinin yaralandığını açıkladı.
 • 16:14Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, kentteki sel ve heyelanla ilgili çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, "Afetle ilgili yüzde 90'lık alanda çalışma bitti.
 • 15:34Artvin Valisi Kemal Cirit AçıklamasıArtvin Valisi Kemal Cirit AçıklamasıArtvin Valisi Kemal Cirit, Hopa’da hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Daha yolun başındayız” dedi.
 • 14:17Çelik Ailesinin Yaraları Sarılmaya Devam EdiyorÇelik Ailesinin Yaraları Sarılmaya Devam EdiyorHopa'daki sel felaketinde 3 çocuğu da yürüme engelli çocuklarının kullandığı tekerlikli sandalyeler kullanılamaz hale gelen Çelik ailesinin yaraları sarılmaya devam ediyor.
 • 17:09CHP Borçka İlçe Başkanlığına Yılmaz, SeçildiCHP Borçka İlçe Başkanlığına Vehbi Yılmaz, seçildi Bir düğün salonunda yapılan 35. olağan genel kurula CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Borçka İlçe Başkanı Sefer Şirin ve diğer partililer katıldı.
 • 15:05Hopa'da Yaralar Sarılmaya ÇalışılıyorHopa'da Yaralar Sarılmaya ÇalışılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çöp kamyonlarının temizlik çalışması- Mehmet Köse (itfaiyeci) röportaj- Ev temizlik çalışmaları- Selden zarar gören Tahsin Öztürk ile röportaj- Arama çalışmaları- Taha Su'nun babası Erkan Su ile röportaj Artvin'deki sel ve heyelan- Sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları sürerken bir yandan da bölgede hayatın normale dönmesi için ekipler çaba gösteriyor- Kayıp Talha'nın babası Erkan Su: "Herkes arama çalışmalarına destek veriyor.
 • 14:18Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'daki sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.
 • 14:08Hopa?da Sel Felaketinde Büyük Dram Yaşayan 3 Engelli Kızın Mütevazı Çağrısı -1Hopa?da Sel Felaketinde Büyük Dram Yaşayan 3 Engelli Kızın Mütevazı Çağrısı -1Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki sel ve heyelan felaketinde evleri toprak altında kalarak yıkılan Çelik ailesi büyük bir dramı daha beraberinde yaşıyor.
 • 14:08Hopa?da Sel Felaketinde Büyük Dram Yaşayan 3 Engelli Kızın Mütevazı Çağrısı -2Hopa?da Sel Felaketinde Büyük Dram Yaşayan 3 Engelli Kızın Mütevazı Çağrısı -2Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki sel ve heyelan felaketinde evleri toprak altında kalarak yıkılan Çelik ailesi büyük bir dramı daha beraberinde yaşıyor.
 • 13:16Yürüme Engelli Kardeşler, Sel Felaketinde Bir Kez Daha YıkıldıYürüme Engelli Kardeşler, Sel Felaketinde Bir Kez Daha YıkıldıHopa'daki sel felaketi, 3 çocuğu da yürüme engelli çocuklarının kullandığı tekerlikli sandalyeler kullanılamaz hale gelen dar gelirli Çelik ailesi, kara kara ne yapacağını düşünüyor.
 • 19:24Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa'da sel ve heyelandan etkilenen bin 598 kişinin, dilekçeyle kriz merkezlerine başvuruda bulunduğu bildirildi.
 • 18:38Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki sel ve heyelanın ardından Hopa ve Arhavi Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimleri ve personeliyle enfeksiyon hastalıklarına dair bulgular, vaka sayılarının takibi, gereken önlemlerin alınması konusunda çalışmaların titizlikle yürütüldüğü bildirildi.
 • 12:46Sel ve Heyelanın Ardından Arama ve Temizlik Çalışmaları SürüyorSel ve Heyelanın Ardından Arama ve Temizlik Çalışmaları SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selden zarar gören trılardan görüntü, - Zarar gören tırların başka araçlara yüklenip götürülmesi, - Kayıp kişileri arama çalışmaları, - İşyeri zarar gören Yücel Akbıyık ile röportaj, - İneğini evinin balkonuna çıkaran Havva Topaloğlu, - Havva Topaloğlu ile röportaj, Artvin'deki sel ve heyelan- Sel ve heyelanın ardından yaralarının sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopter ile çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaları devam ediyor- Kayıp 3 kişinin bulunması için Hopa ve Sugören Deresi üzerinde başlatılan çalışmalar JAK, AFAD ve Sahil Güvenlik ekiplerince sürdürülüyor Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yaraların sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopterle çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaların yürütülüyor.
 • 12:20Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yaraların sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopterle çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaların yürütülüyor.
 • 03:08Artvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Tso Başkanı AkyürekArtvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Tso Başkanı AkyürekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek- Hopa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Küçükali- Osman Akyürek'in konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa TSO Başkanı Akyürek: - "Yoğun bir yardım akışı var. Bu yardım akışı içerisinde kötü niyetli kişilerin başka illerde Hopa adına hesap numarası açıp para topladıklarını duyduk. Odamıza kayıtlı olan üyelerimize cep telefonundan uyarı mesajı gönderdik" Hopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sel felaketinin ardından başka illerde kötü niyetli bazı kişilerin Hopa adına para topladığını duyduklarını, odaya kayıtlı üyelere konuyla ilgili cep telefonundan uyarı mesajı gönderdiklerini söyledi.
 • 23:08Meteorolojik UyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize'nin doğusu ile Artvin'in kıyı kesimlerinde önümüzdeki 3 saat içinde kuvvetli yağış beklendiği uyarısında bulundu.
 • 20:51Vali Cirit: 200 Ev Oturulamaz HaldeVali Cirit: 200 Ev Oturulamaz HaldeArtvin Valisi Kemal Cirit, 900 personelin 300 iş makinesi ile bölgede sel ve heyelan tahribatını ortadan kaldırmak için çalıştığını belirterek tüm köylere ulaştıklarını açıkladı.
 • 19:36Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sel felaketinin ardından başka illerde kötü niyetli bazı kişilerin Hopa adına para topladığını duyduklarını, odaya kayıtlı üyelere konuyla ilgili cep telefonundan uyarı mesajı gönderdiklerini söyledi.
 • 19:17Artvin İçin Yağış UyarısıArtvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde hafta sonu aralıkla sağanak devam edecek.
 • 17:24Vali Cirit: Kaybolan Üç Vatandaşımızla İlgili Maalesef Ümitlerimizi KestikVali Cirit: Kaybolan Üç Vatandaşımızla İlgili Maalesef Ümitlerimizi KestikArtvin Valisi Kemal Cirit, yaşanan heyelan ve sel sırasında kaybolan kişilerin bulunması için sahil güvenlik, jandarma, profesyonel dalış ekipleri, AFAD ve AKUT ile çalışma yürütüldüğünü belirtip, "Kaybolan üç vatandaşımızla ilgili maalesef ümitlerimizi kesmiş durumdayız." dedi.
 • 15:35Sel ve Heyelan - Vali CiritSel ve Heyelan - Vali CiritGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sel sonrası yapılan çalışmalardan görüntüler- Artvin Valisi Kemal Cirit'in konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit: - "Kayıplarımızla ilgili sahil güvenlik, jandarma, profesyonel dalış ekipleri, AFAD ve AKUT ile bir çalışma yürütüyoruz.
 • 15:16Eskişehir'den Sel Mağduru Artvin'e Yardım EliEskişehir'den Sel Mağduru Artvin'e Yardım EliTepebaşı Belediyesi, geçtiğimiz günlerde üzücü sel felaketi yaşanan Artvin’e, içinde yardım ve gıda malzemeleri olan bir TIR dolusu yardımı Hopa’ya yolladı.
 • 15:13Meteoroloji'den Rize ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Rize ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize'nin doğusu ile sel felaketinin yaşandığı Artvin'in Hopa ilçesine ve kıyı kesimlerine kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
 • 15:00Hopa'da Sular Çekildi, Çamur ve Balçıkla Mücadele Sürüyor (2)Hopa'da Sular Çekildi, Çamur ve Balçıkla Mücadele Sürüyor (2)Vali CİRİT: 200 EV OTURULAMAZ HALDE Artvin Valisi Kemal Cirit, 900 personelin 300 iş makinesi ile bölgede sel ve heyelan tahribatını ortadan kaldırmak için çalıştığını belirterek tüm köylere ulaştıklarını açıkladı.
 • 14:48Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, yaşanan heyelan ve sel sırasında kaybolan kişilerin bulunması için sahil güvenlik, jandarma, profesyonel dalış ekipleri, AFAD ve AKUT ile çalışma yürütüldüğünü belirterek, "Kaybolan üç vatandaşımızla ilgili maalesef ümitlerimizi kesmiş durumdayız" dedi.
 • 14:25Artvin Hopa?da Sular Çekildi, Çamur ve Balçıkla Mücadele SürüyorArtvin Hopa?da Sular Çekildi, Çamur ve Balçıkla Mücadele SürüyorHopa'da sular çekildi, çamur ve balçıkla mücadele sürüyor ARTVİN'in Hopa İlçesi'nde 5 gün önce yaşanan ve 8 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin de kaybolduğu sel felaketi sonrası sular çekildi, ortada çamur ve balçık kaldı.
 • 13:47Hopa'ya Aksa'dan Yardım EliHopa ve Arhavi ilçe merkezi ile köylerine felaketin ertesi günü akşam saatine kadar yoğun çalışmalar sonucu Çoruh Elektrik tarafından elektrik verilmeye başlandı.
 • 13:36Hopa'da Sular Çekildi, Felaketin Boyutu Ortaya ÇıktıHopa'da Sular Çekildi, Felaketin Boyutu Ortaya ÇıktıArtvin'in Hopa ilçesinde 5 gün önce meydana gelen ve 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu sel felaketi sonrası sular çekildi, felaketin boyutu ortaya çıktı.
 • 09:49Trabzon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hopa'da 2 Ayrı Ekiple Görev YaptıTrabzon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hopa'da 2 Ayrı Ekiple Görev YaptıArtvin’in Hopa ve Arhavi ilçelerinde 24 Ağustos 2015 günü meydana gelen sel felaketinde Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 2 ayrı ekiple görev yaparak arama kurtarma çalışmalarına katıldı.