SON DAKİKA ARHAVİ HABERLERİ

Son Dakika Arhavi Haberleri

 • 10:37Artvin'de Bitkisel Örücülük Ev Hanımlarına Gelir Kapısı OlacakArhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Artvin Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) işbirliğiyle açılan bitkisel örücülük yaz kursuna ev hanımları ilgi gösteriyor.
 • 15:34Valiler KararnamesiValiler Kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden Artvin Valiliğine atanan Muhterem İnce, görevine başladı.
 • 08:29Karayollarında DurumKarayollarının yol yapım, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.
 • 12:58Arhavi'de Elektrik KesintisiArtvin'in Arhavi ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • 17:45Otomobil Bariyerlere Çarptı: 2 YaralıOtomobil Bariyerlere Çarptı: 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yaralıların enkaza dönüşen araçtan çıkarılma çalışmaları -Yaralıların acıdan bağırması -Yaralıların ambulansa alınması Rize'nin Fındıklı ilçesinde otomobilin bariyerlere çarpması sonucu 2 kişi ağır yaralandı.
 • 16:44Rize'de Otomobil Bariyerlere Çarptı: 2 YaralıRize'nin Fındıklı ilçesinde otomobilin bariyerlere çarpması sonucu 2 kişi ağır yaralandı.
 • 14:39Artvin'de HortumArtvin'in Arhavi ilçesinde deniz üzerinde oluşan iki hortum, yaklaşık 10 dakika etkili oldu.
 • 13:52Doğu Karadeniz'de Şiddetli Yağış UyarısıDoğu Karadeniz'de etkili olan yağışların akşam saatlerine kadar süreceği belirtilerek, özellikle Rize ve Artvin çevrelerinde sel, taşkın, heyelan ve yıldırım gibi olaylara karşı dikkatli olunması istendi.
 • 14:22Evlerine Girmeye KorkuyorlarEvlerine Girmeye KorkuyorlarArtvin’in Arhavi ilçesinde, 30 kişinin yaşadığı beş haneli yerleşim yerinin, 30 metre mesafede yapılan HES çalışması dolayısıyla çökme riski altında olduğu ileri sürüldü.
 • 09:17Hopa Engereği İçin Bölgede Çalışma BaşlatıldıHopa Engereği İçin Bölgede Çalışma BaşlatıldıDünyanın en zehirli yılanlarından olan engerek ailesinin Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki tek çeşidi olan ve ismini de daha çok Artvin’in Hopa ilçesinde görülmesi nedeniyle bu ilçeden alan Hopa Engereği (vipera kaznakovi) için Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yeni bir çalışma başlatıldı.
 • 17:06Halk Oyunları Türkiye ŞampiyonasıSakarya'da düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası sona erdi.
 • 14:54DSİ Artvin'de 2015 Yılında 500 Milyon TL Yatırım YaptıDSİ Artvin'de 2015 Yılında 500 Milyon TL Yatırım YaptıArtvin Valisi Kemal Cirit, Devlet Su İşleri’nin (DSİ) 2015 yılında Artvin’de yaklaşık 500 milyon TL yatırım yaptığını söyledi.
 • 10:37Arhavi'de Öğrencilere Bisiklet DağıtıldıArhavi'de, Sağlık Bakanlığı "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat" programı kapsamında öğrencilere bisiklet dağıtıldı.
 • 12:25Nefes" ile Hayata TutunuyorArtvin'in Hopa ilçesinde geçen yıl ağustosta meydana gelen sel ve heyelanda toprak altından yaralı çıkarıldıktan 4 ay sonra doğum yapan Cansu Kaya, "Nefes" adını verdiği kızıyla hayata tutunuyor.
 • 20:18Arhavi'de Osb Kurma ÇalışmalarıArtvin Valisi Kemal Cirit, ilde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) oluşturulmasına ilişkin çalışmanın belli bir aşamaya geldiğini belirtti.
 • 19:43Arhavi Halk Eğitimi Merkezi'nin Yıl Sonu Sergisi AçıldıArhavi ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yıl sonu sergisi açıldı.
 • 16:12Anadolu'nun Renkleri Yıldırım'da Hayat BuluyorAnadolu'nun Renkleri Yıldırım'da Hayat BuluyorYıldırım Belediyesi Erguvan Halk Oyunları Topluluğu, 5 farklı yaş kategorisinde 200 dansçısı ile folklor oyunlarını genç kuşaklara aktarıyor.
 • 14:59Anadolu'nun Renkleri Yıldırım'da Hayat BuluyorAnadolu'nun Renkleri Yıldırım'da Hayat BuluyorYıldırım Belediyesi Erguvan Halk Oyunları Topluluğu, 5 farklı yaş kategorisinde 200 halk oyunları dansçısı ile kültürümüzün önemli unsurlarından biri olan folklor oyunlarını genç kuşaklara aktarıyor.
 • 11:44Fair Play Ödül Töreni Perşembe Günü Olimpiyatevi'ndeGeçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantı ile kimlerin kazandığı açıklanan Türkiye Fair Play Ödülleri, 5 Mayıs Perşembe günü Olimpiyatevi'nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
 • 16:53Arhavi?de Yeşilin Ortasında Kömür Tesisi Yapımına Karşı Mücadele Mutlu SonArhavi?de Yeşilin Ortasında Kömür Tesisi Yapımına Karşı Mücadele Mutlu SonArhavi'de yeşilin ortasında kömür tesisi yapımına karşı mücadele mutlu sonARTVİN'in Arhavi İlçesi Kavak Köyü'nde kurulması planlanan kömür paketleme tesisine karşı 6 yıldır mücadele veren yöre halkı mutlu sona ulaştı.
 • 16:21Arhavi'de Yeşilin Ortasında Kömür Tesisi Yapımına Karşı Mücadelede Mutlu SonArhavi'de Yeşilin Ortasında Kömür Tesisi Yapımına Karşı Mücadelede Mutlu SonArtvin'in Arhavi İlçesi Kavak Köyü'nde kurulması planlanan kömür paketleme tesisine karşı 6 yıldır mücadele veren yöre halkı mutlu sona ulaştı.
 • 14:46Artvin Karadeniz Sahil Yolu'nun Kenarını Çöp Deposu YaptılarArtvin Karadeniz Sahil Yolu'nun Kenarını Çöp Deposu YaptılarArtvin'in Arhavi İlçesi'nde köy ve mahallelerden toplanan çöpler ilçe girişinde, Karadeniz Sahil Yolu kenarına depolanıyor.
 • 12:40Arhavi'de Şehit Aileleri UnutulmadıArhavi'de şehit ailelerine hediye paketi gönderildi.
 • 12:15Hopa BebeğiHopa Bebeği" Ev Hanımlarının Geçim Kaynağı OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kursiyelerin bebek örmesi Hopa bebeklerinden detay Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce ile röportaj Kurs öğretmeni Seyhan Altunsoy ile röportaj Kursiyerlerden Fatma Dindar ile röportaj Kursiyerlerden Aysel Özkan ile röportaj Kursiyerlerden Derya Tamer ile röportaj Hopa Ticaret Odası Başkanı Osman Akyürek ile röportaj BAYRAM SARAYOĞLU - Artvin'in Hopa ilçesinde tığ örücülüğü kursuna katılan kadınlar, "Amigurumi" adı verilen teknikle ürettikleri yöresel kıyafetli "Hopa bebekleri"ni satarak aile ekonomisine katkı yapıyor.
 • 11:37"Hopa Bebeği" Ev Hanımlarının Geçim Kaynağı OlduArtvin'in Hopa ilçesinde tığ örücülüğü kursuna katılan kadınlar, "Amigurumi" adı verilen teknikle ürettikleri yöresel kıyafetli "Hopa bebekleri"ni satarak aile ekonomisine katkı yapıyor.
 • 18:04Şavşat'ta 'Turizm HaftasıŞavşat'ta 'Turizm Haftası" Etkinliklerinde Renkli GörüntülerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Etkinlikten görüntüler Artvin Valisi Kemal Cirit'in açıklamaları Yöresel oyunlardan detaylar Cirit oyunundan görüntüler Artvin'de "Turizm Haftası" etkinlikleri Şavşat ilçesinde, "Turizm Haftası" etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
 • 16:29Artvin'de "Turizm Haftası" EtkinlikleriŞavşat ilçesinde, "Turizm Haftası" etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
 • 14:39CHP'li Bayraktutan: Davutoğlu'nun Havaalanı Vaadini Takdirle KarşıladıkCHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Rize ve Artvin için bir havaalanı yapılacağı vaadinde bulunduğunu, bunu bölge insanı olarak takdirle karşıladıklarını dile getirdi.
 • 12:37Arhavi'de Hes İnşaatında İş Makinesini Önüne Atlayarak Durduran Kadın Beraat EttiArhavi'de Hes İnşaatında İş Makinesini Önüne Atlayarak Durduran Kadın Beraat EttiArtvin'in Arhavi İlçesi'nde 'ÇED olumlu' raporu iki kez iptal edilen Kavak Hidroelektrik Santral projesi kapsamında inşaat sahasına yol ve köprü yapımında çalışan iş makinesinin önüne oturarak çalışmayı engellemeye çalışırken gözaltına alınan 56 yaşındaki Leyla Öncel, 'İş ve çalışma hürriyetinin ihlali' suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti.
 • 12:26Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi" Arhavi'deArhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının (TEGV) ortaklaşa koordinesi ve Bosch'un sponsorluğunda "Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi" Arhavi'ye geldi.
 • 14:08Ahşap El Sanatlarına 3 Boyutlu Görüntü KazandırdıAhşap El Sanatlarına 3 Boyutlu Görüntü KazandırdıArtvin’in Arhavi ilçesinde unutulmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarının yaşatılması için çaba gösteren Metin Kuru, ahşap eşyalara 3 boyutlu görüntü kazandırdı.
 • 10:21Ardanuç Turizmle CanlanacakArdanuç Turizmle CanlanacakArtvin’in Ardanuç ilçesinde eko turizmin geliştirilmesi için ve bölgesel ekonominin canlandırılması amacıyla ilçenin yerel yaşamsal ve kültürel değerleri temelinde hazırlanan proje hayata geçirilecek.
 • 16:56Artvin'de Elektrik KesintisiARTVİN (AA( - Arhavi ve Hopa'da elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • 16:41Vali Yardımcılarının Ortak NoktasıVali Yardımcılarının Ortak NoktasıOrdu Valiliği’nde 4 vali yardımcısının yolu Artvin’den geçti.
 • 14:09Artvin'de Elektrik KesintisiArtvin'in Hopa ve Arhavi ilçesi ile Kemalpaşa beldesinde elektrik kesintisi yapılacak.
 • 15:25Yürüme Güçlüğü Çeken Yusuf Satranç Sayesinde Hayata TutunduArtvin’in Arhavi ilçesinde doğuştan kalça çıkığı nedeniyle yürüme güçlüğü yaşayan 11 yaşındaki Yusuf Kaya, satranç sayesinde hayata tutunuyor.
 • 15:35Arhavi'de, Kanuni İmam-Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin Temeli AtıldıArhavi'de, "Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası" kapsamında 34 derslikli yapılacak Arhavi Kanuni İmam-Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin temel atma töreni yapıldı.
 • 14:13Kemençeyi Önce Yapıyorlar Sonra ÇalıyorlarKemençeyi Önce Yapıyorlar Sonra ÇalıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kemençe sanatçısı Metin Kuru'nun öğrencilere kemençeyi anlatması Metin Kuru'nun konuşması Kursiyerlerin kemençe çalması ve türkü söylemesi Selinay Saraydar'ın konuşması Mehdi Kuru'nun konuşması Seçil Kurdoğlu'nun konuşması Kemençeyi önce yapıyorlar sonra çalıyorlar Artvin'in Arhavi ilçesinde hayata geçirilen "Kemençemi Hem Yaparım Hem de Çalarım" projesi kapsamında açılan kursta çoğunluğunu çocukların ve gençlerin oluşturduğu kursiyerler önce atölyede kemençe yapımını ardından çalmasını öğreniyorlar Kurs eğitmeni Kuru: "Çocuklarımıza ve gençlerimize yöremizle özdeşleşen kemençeyi yapmasını ve çalmasını öğretip, çalgının gelecek nesillere aktarılması için çaba gösteriyoruz" BAYRAM SARAYOĞLU - Artvin'in Arhavi ilçesinde uygulamaya konulan "Kemençemi Hem Yaparım Hem de Çalarım" projesi kapsamında kursa katılan çocuk ve gençler, atölyede yapımını öğrendikleri kemençeyi çalma eğitimi de alıyor.
 • 11:33Kemençeyi Önce Yapıyorlar Sonra ÇalıyorlarKemençeyi Önce Yapıyorlar Sonra ÇalıyorlarArtvin'in Arhavi ilçesinde uygulamaya konulan "Kemençemi Hem Yaparım Hem de Çalarım" projesi kapsamında kursa katılan çocuk ve gençler, atölyede yapımını öğrendikleri kemençeyi çalma eğitimi de alıyor.
 • 14:04Artvin Hes'ler Arhavi?de Duvarları Çatlattı, İkizdere?yi KuruttuArtvin Hes'ler Arhavi?de Duvarları Çatlattı, İkizdere?yi KuruttuArtvin'in Arhavi İlçesi'nde şehir içerisinde oluşu nedeniyle kamuoyunda, 'Çılgın HES' olarak bilinen Kavak HES projesinde santralin inşa edileceği alanın bitişiğindeki 3 evin kolonlarında, duvar ve zemininde çatlaklar oluştu.
 • 12:33Hes'ler Arhavi'de Duvarları Çatlattı, İkizdere'yi KuruttuHes'ler Arhavi'de Duvarları Çatlattı, İkizdere'yi KuruttuArtvin'in Arhavi İlçesi'nde şehir içerisinde oluşu nedeniyle kamuoyunda, 'Çılgın HES' olarak bilinen Kavak HES projesinde santralin inşa edileceği alanın bitişiğindeki 3 evin kolonlarında, duvar ve zemininde çatlaklar oluştu.
 • 13:37Resul Dindar Rize KonseriResul Dindar Rize KonseriBilet Fiyat: ÖĞRENCİ: 25,00 TL SİVİL: 35,00 TL VİP: 50.00TL Bilet Satış Noktalarımız: BMEDYA OFİS MERKEZ MEMİŞAĞA PARKI ESKİ PASOLİG KULUBESİ EDFA TURİZM -HAVAŞ ÖNCE KİTAPEVİ ARVEN KOZMETİK-ÇAYELİ GECE GÜNDÜZ BİSTRO-PAZAR CAFE DENİZ FENERİ -ARDEŞEN JİN CAFE - ARHAVİ ATAPARK DEPUR - HOPA Bilet.
 • 16:16Off-road Kulüplerinden Vali Cirit'e ZiyaretArtvin Valisi Kemal Cirit, il genelindeki off-road kulüplerinin başkanlarını kabul etti.
 • 09:11Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 15:06Arhavi'de Elektrik KesintisiArhavi ilçesinde enerji kesintisi uygulanacak.
 • 12:41Arhavi Belediyesi Hizmet Binası ve Alışveriş Merkezi ProjesiArhavi Belediyesi Hizmet Binası ve Alışveriş Merkezi (AVM) Projesi, düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.
 • 13:36Artvin'de Halk Oyunları Yarışmaları Sona ErdiArtvin'de Halk Oyunları Yarışmaları Sona ErdiArtvin'de 2015-2016 Okul Sporları faaliyet programında yer alan halk oyunları yarışmaları sona erdi.
 • 11:36Artvin'e Yapılan YatırımlarAK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, 2002 yılından bugüne kadar Artvin'e yaklaşık 14 katrilyonluk yatırım yapıldığını bildirdi.
 • 17:50Artvin'de, Halk Oyunları Yarışması DüzenlendiArtvin'de, Halk Oyunları Yarışması organize edildi.
 • 18:40Batum Başkonsolosu Temizkan'dan Artvin Valisi Cirit'e ZiyaretTürkiye'nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, "Batum ile Artvin'in mevcut ilişkilerinin daha da geliştirilmesi ve turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla tanıtım günleri düzenlemek istiyoruz" dedi.