SON DAKİKA ARİFİYE HABERLERİ

Son Dakika Arifiye Haberleri

 • 18:11Arifiye Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisini AçtıArifiye Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisini AçtıArifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2014-2015 eğitim-öğretim dönemine katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği yıl sonu sergisini Arifiye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle açtı.
 • 16:54Bekir Sıtkı Durgun 1-A, 1-B ve 1-H'dan Muhteşem ŞenlikBekir Sıtkı Durgun 1-A, 1-B ve 1-H'dan Muhteşem Şenlik Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu 1-A, 1-B ve 1-H sınıfları, öğretmenleri Aşkım Dereci, Birsel Bahçekapılı ve Mehmet Üncü eşliğinde Arifiye Kültür Merkezi'nde okuma bayramı gerçekleştirdi.
 • 18:12Arifiye Cumhuriyet Mahallesine Çok Amaçlı Sosyal Tesis YapılıyorArifiye Cumhuriyet Mahallesine Çok Amaçlı Sosyal Tesis YapılıyorArifiye Cumhuriyet Mahallesine yapılan çok amaçlı sosyal tesisin inşaatı tüm hızıyla sürüyor.
 • 15:46Ferizli ve Kaynarca Mahallelerinde Su SevinciFerizli ve Kaynarca Mahallelerinde Su SevinciSakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (SASKİ) Ferizli ile Kaynarca’ya bağlı 14 mahallenin su problemine kesin çözüm getirecek yatırımları devreye alındı.
 • 14:06Arifiyeli Miniklerden Başkana ZiyaretArifiyeli Miniklerden Başkana ZiyaretArifiye Anaokulunun minik öğrencileri, Okul Müdürü Ebru Arslan, öğretmenleri Sevil Kapısız ve Leyla Kara eşliğinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.
 • 19:44Davutoğlu: Davutoğlu: "Biz Devler Ligindeyiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun miting alanına gelişi, - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun halkı selamlaması, - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması, AK Parti'nin Sakarya mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Neyi alırsanız alın, dünyanın ya en büyüğünü yapıyoruz ya ilk üçüne giriyoruz.
 • 18:04AK Parti'nin Sakarya MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Neyi alırsanız alın, dünyanın ya en büyüğünü yapıyoruz ya ilk üçüne giriyoruz.
 • 17:30Başbakan Davutoğlu: Başbakan Davutoğlu: "Bizim Büyük Türkiye İdealimiz Ambalajlanmayacak Kadar Büyük"Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Nerede bir zulüm ve adaletsizlik varsa orada Türkiye Cumhuriyeti devleti olacak’’ dedi.
 • 16:20Bekir Sıtkı Durgun'da 1-İ ve 1-F Sınıflarından Harika GösteriBekir Sıtkı Durgun İlkokulu 1-F ve 1-İ sınıfları öğretmenleri Halil Ateş ve Gülşen Kaval eşliğinde Arifiye Kültür Merkezi'nde okuma bayramı gerçekleştirdi.
 • 17:37Sosyal Hizmetler Koordinasyon Toplantısı Arifiye'de YapıldıSakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca, her ay düzenli olarak yapılan Sosyal Hizmetler Koordinasyon toplantısı, Arifiye Belediyesi ev sahipliğinde Arifiye Gölbaşı Park’ta yapıldı.
 • 17:34Arifiye Hem Yıl Sonu Sergisini AçıyorArifiye Hem Yıl Sonu Sergisini AçıyorArifiye Halk Eğitim Merkezinin; 2014-2015 Eğitim Öğretim dönemine katılan kursiyerlerin çalışmalarını içeren yıl sonu sergisi, 27 Mayıs Çarşamba günü saat 16.00’da Arifiye Kent Meydanı’nda açılıyor.
 • 15:09Samek'le 7'den 70'e HizmetSamek'le 7'den 70'e HizmetSAMEK Arifiye Yılsonu Sergisi açılışında konuşan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “İnşallah gelecek dönemde yine birbirinden farklı branş ve daha fazla sayıda merkezle hemşerilerimize hizmet sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken; Arifiye Belediye Başkanı Karakullukçu, “Büyükşehir Belediyemizin 7’den 70’e tüm hemşerilerimize böyle bir imkan sunması bize gurur veriyor” dedi.
 • 17:36Sapanca Belediyesi Karate Şampiyonası YapıldıSapanca Belediyesi Karate Şampiyonası Yapıldı19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sapanca Belediyesi Karate Şampiyonası kapalı spor salonunda çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
 • 16:17Sapanca Belediyesi Karate Şampiyonası YapıldıSapanca Belediyesi Karate Şampiyonası Yapıldı19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sapanca Belediyesi Karate Şampiyonası kapalı spor salonunda çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
 • 11:19Saman Yüklü Kamyonet Yan YattıSaman Yüklü Kamyonet Yan YattıSakarya’da meydana gelen trafik kazasında kontrolden çıkan saman yüklü kamyonet yan yattı.
 • 15:13Bakan İslam Gazetecilere Bakanlık Programlarını AnlattıBakan İslam Gazetecilere Bakanlık Programlarını AnlattıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, gazeteciler ile buluşarak bakanlık programlarını ve işleyişini anlattı.
 • 16:16Karaman'da Kermes AçılışıKaraman'da Kermes AçılışıKaraman Valisi Murat Koca, Arifiye Öğrencilere Yardım Derneği’nin düzenlediği kermes açılışına katıldı.
 • 15:30Uluslararası Botanik Merkezi Görücüye ÇıktıUluslararası Botanik Merkezi Görücüye ÇıktıSüs bitkicileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, Uluslararası Botanik Merkezi projesini tanıttı.
 • 17:46Çelik İsaleye 25 Tonluk VanaÇelik İsaleye 25 Tonluk VanaSASKİ’den yapılan açıklamada 4. Çelik İsale Hattı çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.
 • 16:04Yüksek Hızlı Tren (Yht) Hatlarında İlaçlama UyarısıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, (TCDD) Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarında 11-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağını duyurdu.
 • 00:25Fikri Işık: Fikri Işık: "Teknoloji Düzeyinizi Yükseltmeden Asgari Ücretinizi Kolay Kolay Yükseltemezsiniz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Işık'ın gelişi- Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve diğer dinleyiciler- Bakan Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'de: - "(Asgari ücret) Ekonominin realiteleri var. Siz teknolojinizi yükseltemezseniz, katma değeri yüksek ürün üretmezseniz, asgari ücretinizi kafanıza göre yükseltemezsiniz.
 • 23:59Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'de AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, muhalefet liderlerinin asgari ücret konusundaki vaatlerine ilişkin, "Ekonominin realiteleri var. Siz teknolojinizi yükseltemezseniz, katma değeri yüksek ürün üretmezseniz, asgari ücretinizi kafanıza göre yükseltemezsiniz.
 • 18:395. Geleneksel Koruyucu Aile Şenliği5. Geleneksel Koruyucu Aile ŞenliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şenliğe katılan çocuklar eğlenirken- Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Atabek'in gelişi- Çocukları severken- Çuval yarışı- - Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek ile Röportaj 5. Geleneksel Koruyucu Aile Şenliği-Sakarya'da düzenlenen şenliğe 59 ilden katılan koruyucu aile ve çocukları, kortej yürüyüşünün ardından göl kenarında piknik yaptı- Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Atabek: "Koruyucu aile sistemi Türkiye'deki çok önemli sosyal politikalardan biri, çok önemsediğimiz çocuk koruma politika türü. Dolayısıyla bu ailelerimiz bizim için çok kıymetli" Sakarya'da düzenlenen 5. Geleneksel Koruyucu Aile Şenliği'nde, 59 ilden gelen koruyucu aile ve çocukları, göl kenarında yaptıkları piknikte çeşitli oyunlarla doyasıya eğlendi.
 • 16:235. Geleneksel Koruyucu Aile ŞenliğiSakarya'da düzenlenen 5. Geleneksel Koruyucu Aile Şenliği'nde, 59 ilden gelen koruyucu aile ve çocukları, göl kenarında yaptıkları piknikte çeşitli oyunlarla doyasıya eğlendi.
 • 13:55Koruyucu Ailelerden Kortej YürüyüşüKoruyucu Ailelerden Kortej YürüyüşüHer yıl düzenlenen Koruyucu Aile Şenliği etkinliğinin 5’incisi Sakarya’da gerçekleştirildi.
 • 09:00Gündem/ 7 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen TI·KA toplu ac¸ılıs¸ to¨renine ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki "Cumhurbas¸kanlıgˆı Sofrası"na katılacak.
 • 00:08Gündem Özeti/ 7 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen TI·KA toplu ac¸ılıs¸ to¨renine ve Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki "Cumhurbas¸kanlıgˆı Sofrası"na katılacak.
 • 22:29İzmir'de Jandarma, 16 Bin 427 Kök Kenevir Ele Geçirdiİzmir'de Jandarma, 16 Bin 427 Kök Kenevir Ele Geçirdiİzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri düzenlediği operasyonda, 16 bin 427 kök kenevir ele geçirirken, 2 kişiyi de gözaltına aldı.
 • 18:17Sakarya'da 97 Bin 966 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiSakarya'da 97 Bin 966 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiSakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda, 91 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 18:07Sakarya'da Kaçak Sigara OperasyonuSakarya'da bir tırda yapılan aramada, 91 bin 500 paket kaçak sigara bulundu.
 • 17:59Sakarya'da 97 Bin 966 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiSakarya'da 97 Bin 966 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiSakarya'da polisin gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonda 97 bin 966 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 17:08Tır'da 91 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiTır'da 91 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiSakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri TEM yolunda durdurup arama yaptıkları strafor yüklü TIR'ın dorsesinde 91 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.
 • 15:20Milletvekili Adayı Hacıeyüpoğlu: Milletvekili Adayı Hacıeyüpoğlu: "Arifiye 7 Haziran'a Hazır"Seçim çalışmalarına Arifiye’de devam eden AK Parti Milletvekili Adayı Recep Hacıeyüpoğlu, “Sanayiye dönük atılan adımların yanında, Arifiye’yi eğitim üssü haline getirecek dev gelişmeleri de birlikte yaşayacağız. Tablo hiçbir yerde değişmiyor.
 • 10:17Sakarya'da Uyuşturucu OperasyonuSakarya'da düzenlenen operasyonda 100 kilo 880 gram eroin ele geçirildi.
 • 10:19Arifiye Erzurumlular Derneği Tarafından Kutlu Doğum Programı DüzenlendiArifiye Erzurumlular Derneği Tarafından Kutlu Doğum Programı DüzenlendiSakarya Arifiye Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından kutlu doğum haftası nedeniyle bir program düzenlendi.
 • 16:33Arifiye'de 23 Nisan CoşkusuArifiye'de 23 Nisan Coşkusu23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Arifiye Neviye İlkokulunda birbirinden güzel etkinliklerle kutlandı.
 • 12:54Arifiyeli Karatecilerden Madalya YağmuruArifiyeli Karatecilerden Madalya YağmuruArifiye Halk Eğitim Merkezi Karate Takımı sporcuları 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen turnuvada 4 birincilik, 2 ikincilik ve 5 üçüncülük kazanarak, turnuvanın yıldızı oldu.
 • 12:1523 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıAkyazı'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Karate İl Şampiyonası düzenlendi.
 • 01:39Minik Öğrencilerden Başkana Kutlu Doğum Haftası ZiyaretiMinik Öğrencilerden Başkana Kutlu Doğum Haftası ZiyaretiArifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu 3-G sınıfı öğrencileri, Okul Müdürü Cemal Yamak ve sınıf öğretmenlerinin eşliğinde, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ziyaret etti.
 • 01:39Şampiyon Öğrencilerden Başkan Karakullukçu'ya ZiyaretŞampiyon Öğrencilerden Başkan Karakullukçu'ya ZiyaretYıldız Erkekler Futbol 2. Küme İl Birinciliği müsabakalarında şampiyon olan Arifiye Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Hüseyin Mutlu ve antrenörleri eşliğinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.
 • 13:39Sakarya'da Berberlerin Pazar Tatili Kararını Mahkeme DurdurduSakarya'nın Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan İlçesi'nde bulunan toplam 1850 berber için meslek odasının geçen yıl aldığı toplu tatil kararı için Sakarya İdare Mahkemesi AVM'lerde kuaförlerin Pazar günü açık olmasını gerekçe göstererek, yürütmeyi durdurma kararı verdi.
 • 17:46Sakarya'dan Kısa KısaKaynarca Seyfettin Selim Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yemekhanesi yenilendi.
 • 13:51Arifiyeli Öğrencilere Ödül YağmuruArifiyeli Öğrencilere Ödül YağmuruSakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Dini Bilgiler Yarışmasında Arifiye İlçesi’nde birinci olan orta ve lise öğrencileri çeyrek altın ile ödüllendirildi.
 • 11:23Tem'de Kamyonet Tır'ın Dorsesinin Altına Girdi: 2 ÖlüSakarya'nın Arifiye ilçesi TEM Otoyolu'nda TIR'ın dorsesine çarpan kamyonetteki iki kişi öldü.
 • 17:46Sakarya'da 1 Haftalık Asayiş RaporuSakarya Emniyeti tarafından şehir genelinde son bir haftada yapılan uygulama, kontrol ve denetimlerin raporları yayınlandı.
 • 01:34Sakarya'da Trafik Kazası: 1 ÖlüTEM Otoyolu'nda otomobilin çarptığı kişi öldü.
 • 12:56Kermesteki Develer İlgi Odağı OlduOsmaniye'de, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına açılan kermeste, Gaziantep'ten getirilen iki deve ilgi odağı oldu.
 • 17:21Kütahyaspor'un 3. Lig'e Yükselme Umutları Gelecek Sezona KaldıBölgesel Amatör Lig (BAL) 10. Grup'ta, sezonun son haftasında sahasında Serdivanspor'u 2-0 yenen Kütahyaspor, zirvedeki rakipleri de kazanınca Spor Toto 3. Lig'e yükselme umutlarını gelecek sezona bıraktı.
 • 15:01Bekir Sıtkı Durgun'dan Arifiye Emniyet Müdürlüğü'ne ZiyaretBekir Sıtkı Durgun'dan Arifiye Emniyet Müdürlüğü'ne Ziyaret Polis Haftası dolayısıyla Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri öğretmenleri Nilgün Özgür, Emine Işık Demirhan ve Okul Müdürü Cemal Yamak eşliğinde Arifiye Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.
 • 19:12Sakarya - Tem'de Takla Atan Otomobilde Baba Oğul Öldü, 3 Kişi YaralandıSakarya - Tem'de Takla Atan Otomobilde Baba Oğul Öldü, 3 Kişi YaralandıTem'de takla atan otomobilde baba oğul öldü, 3 kişi yaralandı SAKARYA'da TEM otoyolunun Arifiye geçişinde, yolun yağıştan kayganlaşması sonucu kontrolden çıkarak takla atan otomobilde baba-oğul öldü, 3 kişi yaralandı.