10:4800
SON DAKİKA ARKEOLOJİ HABERLERİ

Son Dakika Arkeoloji Haberleri

   

  Türkiye'nin "Mozaik Mirası" Gaziantep'te Konuşulacak

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işbirliğiyle "Avrupa Miras Günleri Paneli" düzenlenecek. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Phaselis Rüyası'na Yargı Freni

  Phaselis Rüyası'na Yargı Freni

  Rixos Oteller Zinciri'nin Antalya'da, Phaselis Antik Kenti ve Beydağları Olimpos Milli Parkı etkileşim sahası içinde projelendirdiği 'Dream of Phaselis' hakkında çevrecilerin açtığı davada Antalya 2'nci İdare Mahkemesi, 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Yabancı Öğrenciler Tekkeköy'e Hayran Kaldı

  Yabancı Öğrenciler Tekkeköy'e Hayran Kaldı

  Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 6 farklı ülkeden Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Samsun’a gelen öğrencileri ağırladı. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mahkeme, Antik Kentte Otel Yapımını Durdurdu

  Mahkeme, Antik Kentte Otel Yapımını Durdurdu

  Mahkeme, Phaselis Antik Kenti ve Beydağları Olimpos Milli Parkı sınırları içinde tatil köyü ve otel yapılması projesine “dur” dedi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Gaziantep'te 'Avrupa Miras Günleri' Paneli Düzenlenecek

  Gaziantep'te "Avrupa Miras Günleri" Paneli Düzenlenecek

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğiyle “Avrupa Miras Günleri” paneli düzenlenecek. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ölümsüzlük Şehri" Misis

  Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan ve özellikle Roma döneminin önemli kentleri arasında yer aldığı belirtilen Misis Antik Kenti, 7 bin yıllık geçmişi ile Çukurova tarihine ışık tutuyor "Ölümsüzlük şehri" olarak bilinen antik kentte yürütülen kazı çalışmaları sonucu kale surları, tiyatro, stadyum, kervansaray, (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Toplum Müzelerle Buluşacak

  Toplum Müzelerle Buluşacak

  Adana Valisi Mustafa Büyük, müzelerle toplumun buluşamadığını, sadece antik dönemlere ait çeşitli materyallerle Müze Kompleksi’nin cazibe bulma şansının olmayacağını belirterek komplekste kültür-sanat faaliyetlerinin de yerine getirileceği toplantı salonları, sinemalar, kafetarya, alışveriş, hediyelik eşya dükkanlarının da bulunacağı bir yaşam merkezi olacağını söyledi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Sultan Alparslan Türbesi Arkeolojik Kazı Çalışmalarının 1. Sezonu Tamamlandı

  Sultan Alparslan Türbesi Arkeolojik Kazı Çalışmalarının 1. Sezonu Tamamlandı

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Sultan Alparslan’ın Mezarının Bulunması ve Türbe İnşası Projesi kapsamında 15 Eylül 2014 tarihinde başlatılan Sultan Alparslan Türbesi arkeolojik kazı çalışmalarının birinci kazı sezonu tamamlandı. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Arkeoglar Başkan Şahin'in Mozaikler Üzerinde Yürümesine Tepki Gösterdi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in 2000 yıllık tarihi eserlerin üzerinde topuklu ayakkabılarıyla dolaşmasına arkeologlar tepki gösterdi. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Melikgazi Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı

  Melikgazi Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı

  Kayseri'nin Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2014 yılı Kasım ayı meclis toplantısını yaptı. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 10:48:12. #1.12#