07:5200
SON DAKİKA ARKEOLOJİ HABERLERİ

Son Dakika Arkeoloji Haberleri

   

  Hadrianaupolis'deki Mozaikler Görücüye Çıktı

  Eskipazar'da bulunan Hadrianaupolis antik kentindeki kazı çalışmaları kapsamında ortaya çıkartılan Bizans dönemine ait Kilise B'deki mozaikler sergileniyor. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Regülatör ve Hes İçin Bilirkişi İncelemesi

  Regülatör ve Hes İçin Bilirkişi İncelemesi

  Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde yapımı planlanan Tağar Regülatörü ve HES projesi için Elazığ 1. İdare Mahkemesi refakatinde keşif ve bilirkişi incelemesi yapıldı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Beycesultan Höyük'teki Kazı Çalışmaları

  Beycesultan Höyük'teki Kazı Çalışmaları

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Korkmaz: "(Beycesultan Höyük'te) Bizans Dönemi'ne ait yapı kalıntıları sokaklar etrafında inşa edilmiş konutlardan oluşmaktadır" (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  49 Yıl Sonra İlk Kazma Vuruldu

  Muş'un Varto ilçesinde bulunan ve güvenlik gerekçesiyle uzun yıllar çalışma yapılamayan Tepeköy Höyüğü'nde, 49 yıl aradan sonra kazı çalışmaları başlatıldı Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin: "Bölgemizde çözüm süreciyle oluşan olumlu hava, tarihi eserlerin restorasyonu, tanıtımı ve ortaya çıkarılması konusundaki. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Arü'lü Öğrencilere Şeytan Kalesi'nde Tarih Dersi

  Arü'lü Öğrencilere Şeytan Kalesi'nde Tarih Dersi

  Ardahan Üniversitesi (ARÜ) İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanlığı tarafından Tarih Bölümü öğrencilerine Şeytan Kalesi’nde tarih dersi verildi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Besni'de İkinci Arkeolojik Yüzey Araştırmaları Başladı

  "Adıyaman İli Protohistorik Dönem II. Etap (Besni İlçesi) Arkeolojik Yüzey Araştırmaları" adlı projenin ikinci etabı gerçekleşti. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Çin'de 2 Bin 200 Yıllık Mezar

  Çin'de 2 bin 200 yıllık 56 mezar ortaya çıkarıldı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  3 Bin Yıllık Mermer Kentinde Tarihe Yolculuk Gezisi

  Pamukkale Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Topluluğu öğrencileri, Yatağan ilçesinde bulunan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük mermer kentleri arasında gösterilen Stratonikeia Antik Kenti'nde gezi ve inceleme yaptı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Kırşehir'den Kısa Kısa

  Kırşehir Kültür Araştırma ve Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı Bekir Onan ve yönetim kurulu üyeleri Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Tarihi Eserin Müze Yolculuğu Kolay Olmuyor

  Arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin, müzede görücüye çıkıncaya kadar en az 5 6 aşamadan geçtiği bildirildi Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Pulhan: "Bir eser müzede sergileninceye kadar eserin üzerinde büyük bir titizlikle çalışılıyor" (28 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.11.2014 07:52:04. #1.11#