SON DAKİKA ARKEOLOJİ HABERLERİ

Son Dakika Arkeoloji Haberleri

14:08
100 Yıllık Bina Tarihe Ev Sahipliği Yapıyor İSMAİL ÇİMEN Çorum'da 1914 yılında hastane olarak inşa edilen ve ardından okul hizmeti veren bina, 100 yıllık tarihinde öğrencilerin ayak sesleriyle çınlayan koridorlarında, 15 bin eserle tarihe ev sahipliği yapıyor.
12:19
Dünyanın En Uzun Aktarmalı Teleferik Hattı Yarın Açılıyor '2014 Yılının En Önemli 10 Keşfi' arasında gösterdiği 1600 yıllık Bazalika ve dünyanın en uzun aktarmalı teleferik hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
12:14
Dünyanın En Uzun Aktarmalı Teleferik Hattı Yarın Açılıyor Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, kent merkezinden Uludağ oteller bölgesi arasına inşa edilen teleferik hattının 31 Aralık'ta hizmete gireceğini belirtti.
07:35
Kazakistan Devlet Başkan Yardımcısından Türk Akademisi'ne Ziyaret Kazakistan Devlet Başkan Yardımcısı Abdikalıkova, Türk Akademisinin başkent Astana'daki merkezini ziyaret etti.
16:45
Feride Özgan, Minyatür Sanatına Nasıl Başladığını Anlattı Minyatür sanatçısı Feride Özgan, küçük yaşlarda minyatüre ilgi duyduğunu belirterek, "Elimde fırçayla, dudaklarımda şiirle minyatür sanatındaki yolculuğum başladı." dedi.
Feride Özgan, Minyatür Sanatına Nasıl Başladığını Anlattı
09:04
Aizonai'nin Kuruluşu Efsanelere Dayanıyor Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesi sınırları içerisinde bulunan Aizonai çevresini gün boyunca yürüyen dağcı Rıdvan Şükür, burayı ikinci Efes olarak adlandıranların haklı olduğunu söyledi.
09:04
Aizonai'nin Kuruluşu Efsanelere Dayanıyor Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesi sınırları içerisinde bulunan Aizonai çevresini gün boyunca yürüyen dağcı Rıdvan Şükür, burayı ikinci Efes olarak adlandıranların haklı olduğunu söyledi.
07:50
Haftanın Tarihine Bakış 1 Ocak 2005'te paradan 6 sıfır atıldı ve ''Yeni Türk Lirası'' tedavüle alındı.
Haftanın Tarihine Bakış
14:45
Davutoğlu: Türkiye, Ürdün, Suriye ve Lübnan Arasında Serbest Ticaret Bölgesi Kuracağız (3) 'provokasyonlara KARŞI HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK' Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hatay'da AK Parti'nin il kongresindeki konuşmasının ilk bölümünde çözüm süreci ve Cizre'de dün meydana gelen olaylara değindi.
14:09
Nevşehir'de Yeraltı Kenti Bulundu Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Nevşehir Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yeraltı kenti ortaya çıktı.
Nevşehir'de Yeraltı Kenti Bulundu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 22:05:05. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ARKEOLOJİ HABERLERİ
[Hata Bildir]