SON DAKİKA ARSİN HABERLERİ

Son Dakika Arsin Haberleri

 • 12:07 Karadenizli Çoban Çadır Kurmaktan Bıkınca Karadenizli çoban Mehmet Turan, sürüsünü otlatmak için yayla yayla gezerken gittiği yerlerde sürekli çadır kurup kaldırmaktan bıkınca bir kamyonetin kasasına içinde yatağı, sobası ve mutfak için araç gereci, kapısı ve merdiveni olan branda ile kapalı seyyar ev yaptı.
 • 17:04 Katil Zanlısı Adliyede Polisin Elinden Kaçtı – KARS'ta adam öldürme şüphesiyle aranan ve Trabzon'un Arsin ilçesinde dün yakalanan 37 yaşındaki D.B., getirildiği Trabzon Adliyesi'nde polisin elinden kaçtı.
 • 09:48 Res Davalarına Uzmanlar Baksın" Türkiye'nin en önemli ve büyük Rüzgar Enerji Santrali (RES) projelerinin hayata geçirildiği İzmir ve ilçelerinde, çevreciler ile firma yetkilileri, karşılıklı açtıkları davalarla hukuk mücadesine girdi.
 • 15:26 Trabzon'da "Haberleşmenin Gizliliğini İhlal"Den Yargılanan Polislere Beraat Trabzon'da 3 yıl önce dönemin Arsin Kaymakamı Salih Altun'un, emniyet ile yaptığı telefon konuşmalarını usulsüz olarak kaydettikleri ve başka kişilere dinlettikleri iddiasıyla yargılanan dönemin İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Cörüt'ün de aralarında bulunduğu 4 polis beraat etti.
 • 11:04 Trabzon'da Kaymakam ve Emniyet Müdürü Arasındaki 'Telekulak' İddialarına Mahkemeden Beraat Kararı Trabzon’da, 2013 yılında dönemin Arsin İlçe Kaymakamı Salih Altun’un, Emniyet Müdürlüğü ile yaptığı telefon konuşmalarının yasa dışı kaydedildiği ve başka kişilere de dinletildiği iddiasıyla haklarında soruşturma açılan dönemin İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Cörüt ile 3 polis memuru hakkında beraat kararı çıktı.
 • 10:01 Arsin Belediye Başkanı Şen Üniversite Öğrencileriyle Buluştu Arsin Belediye Başkanı Şen Üniversite Öğrencileriyle Buluştu KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü "Mesleki Rehberlik Uygulamaları" dersi kapsamında düzenlenen “Kariyer Günleri" etkinliklerinin konuğu Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen oldu.
 • 10:00 Futbol: Haftanın Programı Futbolda Spor Toto Süper Lig'de 29, PTT 1. Lig'de 30. hafta maçları yapılırken, Spor Toto 2. Lig'e 32, Spor Toto 3. Lig'e ise 36. hafta müsabakalarıyla devam edilecek.
 • 16:43 Tahkim Kurulu Kararları Açıklandı Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, gündemindeki sekiz dosyayı görüşerek karara bağladı.
 • 11:11 Trabzon'da Yatırım Adası ile İlgili Çed Süreci Tamamlandı Trabzon'da Yatırım Adası ile İlgili Çed Süreci Tamamlandı Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Arsin’de yapımı planlanan Endüstri Yatırım Adası’nda ÇED sürecinin de tamamlandığını ve dolgu için teknik hazırlıkların devam ettiğini söyledi.
 • 16:39 Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig 1. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren BB Erzurumspor deplasmanda karşılaştığı Arsinspor’u 1-0 mağlup ederek yeniden grup liderliğine yükseldi.
 • 10:30 Sürmene'de Otizmliler'e Mangal Partisi Sürmene'de Otizmliler'e Mangal Partisi Trabzon'un Sürmene ilçesinde Yardımlaşma Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezindeki öğrenciler, kendileri için düzenlenen mangal partisinde keyifli ve mutlu bir gün geçirdi.
 • 10:34 Futbol: Haftanın Programı Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de 27, Spor Toto 2. Lig'de 30, Spor Toto 3. Lig'de ise 33. hafta müsabakalarıyla devam edilecek.
 • 14:19 Arsin'e Çed Çıkarması Arsin'e Çed Çıkarması Trabzon’un Arsin İlçesi sahilinde yapılması planlanan Yatırım Adası ile ilgili ÇED süreci devam ediyor.
 • 11:05 Gücünü Rüzgardan Alan"Lar Ytü'de Buluştu Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Rüzgar Günleri’16” etkinliğinde akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve öğrenciler buluştu.
 • 09:40 Bb Erzurumspor Teknik Direktörü Yıldırım: Bb Erzurumspor Teknik Direktörü Yıldırım: "Şampiyonluk İpini Göğüsleyeceğiz" Spor Toto 3. Lig 1. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren BB Erzurumspor, 33. hafta Cumartesi günü karşılaşacağı zorlu Arsinspor maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde günde çift antrenman yaparak hazırlanıyor.
 • 13:15 Arsin İlçesi'nde Yapılması Planlanan Yatırım Adası'nın Kanun Teklifi Meclis'te Arsin İlçesi'nde Yapılması Planlanan Yatırım Adası'nın Kanun Teklifi Meclis'te Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Trabzon’un Arsin ilçesinde yapılması planlanan Yatırım Adasıyla ilgili kanun teklifinin TBMM’ye geldiğini söyledi.
 • 12:26 Trabzon'da 2 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi Trabzon'da 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.
 • 08:18 Etiyopya Büyükelçisi Workneh Trabzon'da Üretilen Silahlara Hayran Kaldı Etiyopya Büyükelçisi Workneh Trabzon'da Üretilen Silahlara Hayran Kaldı Trabzon’daki ziyaretleri kapsamında Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) gezen Etiyopya’nın Türkiye Büyükelçisi Ayalew Gobezie Workneh ve Ticaret Ataşesi Terefe Haile Eggu, Trabzon Silah Sanayii’nde (TİSAŞ) üretilen silahlara hayran kaldı.
 • 14:53 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacısalihoğlu Açıklaması Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, "Dileriz ki en kısa zamanda devlet üniversitesi kuruluşunu tamamlar ve şehrimizde 100 bin öğrenci hedefimize kısa zamanda ulaşmış oluruz" dedi.
 • 11:17 Arsin'deki Ktü'ye Ait Tedaş Arazisi Sorunu Çözüldü Trabzon’un Arsin İlçesi’nde TEDAŞ tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne (KTÜ) devredilen fakat 10 yıldır teslim edilemeyen 72 dönümlük arazi ile ilgili sorun çözüldü.
 • 10:10 Futbol: Haftanın Programı Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de 26, Spor Toto 2. Lig'de 27, Spor Toto 3. Lig'de ise 31. hafta maçları yapılacak.
 • 09:56 ABD'nin Colt'u Trabzon'dan ABD'nin Colt'u Trabzon'dan Trabzon’un Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Trabzon Silah Sanayii (TİSAŞ) başta ABD olmak üzere dünyada 20 ülkeye silah ihraç ediyor.
 • 18:28 Trabzon Bakan Soylu'dan Anayasa Mahkemesi Kararına Eleştiri: Telaşın Neydi? Trabzon Bakan Soylu'dan Anayasa Mahkemesi Kararına Eleştiri: Telaşın Neydi? Dha YURT - Bakan Soylu'dan Anayasa Mahkemesi kararına eleştiri: Telaşın neydi?
 • 17:36 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun Arsin Belediyesini ziyareti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Nasıl Hükümetteki makro ölçekteki eylem planlarımızla adımlarımızı rahat, kuvvetli şekilde atıyorsak, icraatlarımızı milletle buluşturuyorsak Trabzon'da da aynı hassasiyeti gösteriyoruz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Nasıl Hükümetteki makro ölçekteki eylem planlarımızla adımlarımızı rahat, kuvvetli şekilde atıyorsak, icraatlarımızı milletle buluşturuyorsak Trabzon'da da aynı hassasiyeti gösteriyoruz" dedi.
 • 16:05 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Nasıl Hükümetteki makro ölçekteki eylem planlarımızla adımlarımızı rahat, kuvvetli şekilde atıyorsak, icraatlarımızı milletle buluşturuyorsak Trabzon'da da aynı hassasiyeti gösteriyoruz" dedi.
 • 15:16 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesinin (AYM) gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki kararına ilişkin, "Bir grubun imtiyazı için hukukun üstünlüğünün ayakların altına alınmasına izin vermeyeceğimizi Türkiye'de herkesin bilmesini istiyoruz.
 • 15:14 Bakan Soylu'dan Anayasa Mahkemesi Kararına Eleştiri: Telaşın Neydi? Bakan Soylu'dan Anayasa Mahkemesi Kararına Eleştiri: Telaşın Neydi? Trabzon'un Arsin İlçesi'nde toplu açılış yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararını eleştirdi.
 • 13:44 Bakan Soylu Trabzon'da Bakan Soylu Trabzon'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Arsin İlçesi’nde toplu açılış törenine katıldı.
 • 11:28 İş Adamları Öğrencilerle Buluştu İş Adamları Öğrencilerle Buluştu Milli Eğitim Bakanlığı AR-GE Biriminin yürüttüğü "İlk şirketim" projesine Arsin Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliği yaptı.
 • 09:10 Arsin'de Yarın Açılış Günü Arsin'de Yarın Açılış Günü Trabzon’un Arsin ilçesinde yarın (12 Mart Cumartesi) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımı ile çeşitli açılışlar yapılacak.
 • 17:08 Sas Komandosunun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetmesi Sas Komandosunun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İstanbul'da motosikleti ile geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz'ın cenaze töeni Trabzon'un Arsin ilçesinde defnedilmesi SAS komandosunun trafik kazasında hayatını kaybetmesi İstanbul'da motosikleti ile geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz, memleketi Trabzon'un Arsin ilçesinde defnedildi İstanbul'da motosikleti ile geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren SAS komandosu Astsubay Kıdemli Başçavuş Hakan Yılmaz, memleketi Trabzon'da toprağa verildi.
 • 16:43 Sas Komandosunun Trafik Kazasında Hayatını Kaybetmesi İstanbul'da motosikleti ile geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren SAS komandosu Astsubay Kıdemli Başçavuş Hakan Yılmaz, memleketi Trabzon'da toprağa verildi.
 • 18:38 Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Gülal: Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Gülal: "Fındık Konseyi Çiftçinin Kanını Emiyor" Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Aleattin Gülal, “Ulusal Fındık Konseyi çiftçinin kanını emiyor” dedi.
 • 13:57 Arsin OSB'de Mali Genel Kurul Yapıldı Arsin OSB'de Mali Genel Kurul Yapıldı Arsin Organize Sanayi Bölgesinin 14. Olağan Mali Genel Kurulu, OSB'nin sosyal tesislerinde yapıldı.
 • 11:27 Trabzon'da 300 Kişiye Fındık Budama Eğitimi Verildi Trabzon'da 300 üreticiye fındık budama eğitimi verildi.
 • 11:12 Fındık Budama Kursları Tamamlandı Fındık Budama Kursları Tamamlandı Trabzon Ticaret Borsası koordinasyonunda uygulanan Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Fındık Yetiştiriciliği Eğitimi’ndeki budama kursları tamamlandı.
 • 17:06 Pfdk Kararları Açıklandı Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararları açıklandı.
 • 10:13 Futbol: Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig'de 27. hafta maçları yarın yapılacak.
 • 15:29 Doğu Karadeniz'de Rus İşgali ve Muhacirlik Doğu Karadeniz'de Rus İşgali ve Muhacirlik" Konferansı Ortahisar Belediyesi’nin 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluş Günü münasebetiyle düzenlediği ve KTÜ Öğretim Görevlisi Veysel Usta’nın konuşmacı olarak katıldığı "Doğu Karadeniz’de Rus İşgali ve Muhacirlik" konulu konferans belediyenin Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 14:17 Cizre'den Şanlıurfa'ya Getirilen Cenazelerden 9'u Ailelerine Teslim Edildi Cizre'den Şanlıurfa'ya Getirilen Cenazelerden 9'u Ailelerine Teslim Edildi Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda ölü ele geçen ve Şanlıurfa'da otopsileri tamamlanan 28 PKK'lıdan 9'unun cenazesi ailelerine teslim edildi.
 • 11:13 İş Var İşçi Yok İş Var İşçi Yok Trabzon’un Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde kadın iş giyimi üretimi yapan firma yetkilileri, “Sorunumuz İşsizlik Değil, İşçisizlik” dediler.
 • 11:01 Trabzon Ticaret Borsası'ndan Ziraat Odaları'na Tepki Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetim kurulu üyeleri ve fındık üreticilerinin geçtiğimiz hafta içinde Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ndeki İtalyan Ferrero firmasına ait fındık fabrikası önüne siyah çelenk bırakarak fındığın fiyatının 10 liranın altına düşmesini protesto etmesine Trabzon Ticaret Borsası’ndan tepki geldi.
 • 10:23 Futbol: Haftanın Programı Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de 21, Spor Toto 2. Lig'de 22, Spor Toto 3. Lig'de ise 25. hafta maçları yapılacak.
 • 13:48 Fındık Üreticilerinden "Fiyat" Protestosu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TZOB üyesi bir grubun yürümesi Arsin Organize Sanayi Bölgesi'ne siyah çelenk bırakılması Hasan Kozoğlu'nun konuşması Fındık üreticilerinden "fiyat" protestosu Karadeniz'in en önemli fındık ihracatçı firması olan bir şirketin Trabzon'daki merkezi önünde toplanan TZOB üyesi bir grup, fındık fiyatlarındaki düşüşü siyah çelenk bırakarak protesto etti TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Kozoğlu: "Ülke için bu kadar önemli bir ürün, sayıları 400 bine ulaşan fındık üreticisi aileyle milyonlarca üreticimiz sahipsiz bırakılamaz, kaderleri birkaç şirketin insafına terk edilemez" "Oynanan oyunlarla kilogramı 10 liranın altına düşen fındık fiyatı, TMO'nun da müdahalesiyle yeniden 15 liraya çıkarılmalıdır" Karadeniz'in en önemli fındık ihracatçı firması olan bir şirketin Trabzon'daki merkezi önünde toplanan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) üyesi bir grup, fındık fiyatlarındaki düşüşü protesto etmek için firma önüne siyah çelenk bıraktı.
 • 12:52 Fındık Üreticilerinden "Fiyat" Protestosu Karadeniz'in en önemli fındık ihracatçı firması olan bir şirketin Trabzon'daki merkezi önünde toplanan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) üyesi bir grup, fındık fiyatlarındaki düşüşü protesto etmek için firma önüne siyah çelenk bıraktı.
 • 09:20 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sigarayı Bırakma Günü dolayısı ile düzenlenen resepsiyonda 250 kişiyi ağırlayacak.
 • 11:35 Sertifikalı Budamacılar Fındık Bahçelerine Girdi Sertifikalı Budamacılar Fındık Bahçelerine Girdi Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında Trabzon’da düzenlenen Fındık Eğitimi Kursları’nda doğru budama şekillerine öğrenen üreticiler sertifikalarına aldıktan sonra hemen fındık bahçelerine girdiler.
 • 17:14 Arsinsporlu Futbolculara Başkan Şen'den Pide Ziyafeti Arsinsporlu Futbolculara Başkan Şen'den Pide Ziyafeti Arsinspor’da üst üste alınan başarılı sonuçlar nedeniyle Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen ve ilçe yöneticilerinden pide ziyafeti çekildi.
 • 10:56 Futbol: Haftanın Programı Futbolda Spor Toto Süper Lig ile PTT 1. Lig'e Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçları nedeniyle ara verilirken, Spor Toto 2. Lig'de 20., Spor Toto 3. Lig'de ise 23. hafta karşılaşmaları yapılacak.
 • 17:00 Karadeniz İnadı Tutunca Sıfırın Altında 1 Derecede Denize Girdiler Kar kalınlığının sahilde 60 santimetre, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığı Karadeniz'de dondurucu havaya rağmen denize girip giremeyecekleri için iddiaya tutuşan iki kafadar, Trabzon'un Arsin ilçesindeki karla kaplı sahilden sıfırın altında 1 derecede denize girerek yüzdü.