SON DAKİKA ASARCIK HABERLERİ

Son Dakika Asarcık Haberleri

 • 13:11CHP'li Zeybek: Şap Hastalığı Hayvancılığı Durma Noktasına GetirdiCHP'li Zeybek: Şap Hastalığı Hayvancılığı Durma Noktasına GetirdiCHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Şap hastalığı tehdidini Meclis gündemine taşıdı.
 • 14:14Muhtarlara Sözleşmeli Er Tanıtımı YapıldıSamsun'un Havza ilçesinde Havza, Kavak, Vezirköprü, Ladik ve Asarcık'taki mahalle muhtarlarına yönelik Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından sözleşmeli er temini ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
 • 16:06Birkaç Günlüğüne Hayatı Zorlaştıran Kar Samsun'a Bolluk GetirecekBirkaç Günlüğüne Hayatı Zorlaştıran Kar Samsun'a Bolluk GetirecekSon yılların en çok kar yağışının yaşandığı Samsun ve civarı, birkaç günlüğüne hayatı olumsuz etkilese de su kaynakları için önemli bir kazanç oldu.
 • 20:36Gecikmeli Karne SevinciGecikmeli Karne SevinciGörüntü Dökümü: Çocukların okula gelişleri Kaymakam ile konuşmaları Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı'nın açıklamaları Çocukların araca binişleri Karnesini alan öğrenci ile röportaj Yolları açma çalışması Çocukların evlerine ulaşması Karnesini alan öğrencinin velisi ile röportaj Gecikmeli karne sevinci Sivas'ta karnelerini alan ancak etkili olan kar nedeniyle köylerine gidemeyen 14 öğrenci karne sevincini gecikmeli de olsa aileleriyle yaşadı Sivas'ın Hafik ilçesinde etkili olan kar sonrası kapanan yollar nedeniyle köylerine gidemeyen 14 öğrenci, aileleriyle karne sevincini gecikmeli yaşadı.
 • 17:01Gecikmeli Karne SevinciSivas'ın Hafik ilçesinde etkili olan kar sonrası kapanan yollar nedeniyle köylerine gidemeyen 14 öğrenci, aileleriyle karne sevincini gecikmeli yaşadı.
 • 15:25Bekleyecek) Yurtta KışSamsun'da kar yağışı sonucu 120 köy yolu ulaşıma kapandı.
 • 17:35Samsun'da Arıcılara EğitimSamsun'un Havza ilçesinde arıcılara eğitim veriliyor.
 • 17:26Tarihi Kavak Evi'nde Tirit KeyfiTarihi Kavak Evi'nde Tirit KeyfiSamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak Yusuf Ziya Yılmaz Parkı’nda yaptırılan tirit evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 14:12Samsun'da 7 İlçede Okullar 1 Gün Tatil EdildiSamsun’da sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 ilçede okullar 1 gün tatil edildi.
 • 13:07Eğitime Kar EngeliSamsun, Konya, Erzincan ve Adana'nın bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
 • 13:03Samsun'da 7 İlçede Okullara Kar TatiliSamsun'da 7 ilçede yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 • 08:58Samsun'da Bazı Okullara Kar TatiliSamsun’da olumsuz hava şartlarından dolayı merkez ve ilçelerdeki bazı okullar 19 Ocak 2016 Salı günü tatil edildi.
 • 16:56Cihan Pehlivanı Yaşar Doğu AnıldıCihan Pehlivanı Yaşar Doğu AnıldıTürk güreşinin unutulmaz ismi Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Yaşar Doğu, vefatının 55. yıl dönümünde düzenlenen etkinlikle anıldı.
 • 16:49Havza Bölge İtfaiye Grup Amirliği 159 Yangına Müdahale EttiSamsun Büyükşehir Belediyesi Havza Bölge İtfaiye Grup Amirliği tarafından 2015 yılı içerisinde 159'u yangın olmak üzere 408 olaya müdahale edildiği bildirildi.
 • 15:43Havza İtfaiyesi Bir Yılda 408 Olaya Müdahale EttiHavza İtfaiyesi Bir Yılda 408 Olaya Müdahale EttiSamsun Büyükşehir Belediyesi Havza Bölge İtfaiye Grup Amirliği, 2015 yılı içerisinde 159 yangın olmak üzere 408 olaya müdahale edildiğini bildirdi.
 • 14:54Havza'da Kuvvetli Rüzgar UyarısıSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı kuvvetli rüzgara karşı vatandaşları uyardı.
 • 15:25Yaşar Doğu, Kavak'ta AnıldıYaşar Doğu, Kavak'ta AnıldıDünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçi Yaşar Doğu, ölümünün 55’inci yılında Samsun’un Kavak ilçesinde anıldı.
 • 12:12Samsun'da Buzlanma ve Don UyarısıMeteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, iç ve yüksek kesimlerde kuvvetli, kıyı kesimlerde ise hafif ve orta kuvvette buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.
 • 13:54Samsun'da Kar Kalınlığı Bazı İlçelerde 1 Metreyi GeçtiSamsun'da Kar Kalınlığı Bazı İlçelerde 1 Metreyi GeçtiSamsun’da iki gün etkili olan kar yağışının ardından yetkililer vatandaşları sıfırın altına düşen hava sıcaklığı nedeniyle buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı.
 • 12:19Kar Hayatı Felç EttiKar Hayatı Felç EttiSamsun’da etkili olan kar, hayatı felç etti.
 • 17:09Bafra'da Yem Bitkisi Tohumu DağımıBafra'da Yem Bitkisi Tohumu DağımıSamsun’un Bafra ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği’ne kayıtlı üreticilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı.
 • 17:41Başkan Yılmaz'dan Çiftçiye Milyonluk MüjdeBaşkan Yılmaz'dan Çiftçiye Milyonluk MüjdeSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kırsal kalkınma projeleri kapsamında üreticiler için 2015 yılında ayrılan 1 milyonluk desteğin 2016 yılında 1.5 milyon TL’ye çıkarıldığının müjdesini verdi.
 • 17:03Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma FaaliyetleriHavza'da kırsal kalkınma planı kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliğine kayıtlı üreticilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı, süt tankı hibe edildi.
 • 23:08Başkan Yılmaz: Başkan Yılmaz: "Üretimi Artırmak Sizden Destek Bizden"Üreticilere süt toplama tankı dağıtımı programında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Siz yeter ki üretimi artırın.
 • 16:48Vezirköprü'de Çiftçilere Yonca Tohumu ve Süt Tankı DağıtıldıVezirköprü ilçesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma planı kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliğine kayıtlı üreticilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı ve süt tankı hibe edildi.
 • 16:35Samsun'da 4 İlin Umke Timlerinden Deprem TatbikatıSamsun'da 4 İlin Umke Timlerinden Deprem TatbikatıSamsun'da bölgedeki 4 ildeki Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) timlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde tatbikat yapıldı.
 • 15:56Samsun Bölge Umke Timleri 2015 Bölge Tamp TatbikatındaSamsun Bölge Umke Timleri 2015 Bölge Tamp TatbikatındaSamsun, Sinop, Amasya, Ordu UMKE timleri, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda planda yer alan 2015 TAMP bölge tatbikatına katıldı.
 • 09:38Sivas'ta Köyler Sağlıklı Çevreye KavuşturuluyorSivas'ta Köyler Sağlıklı Çevreye KavuşturuluyorSivas İl Özel İdaresi Birim Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan Çevre Koruma ve Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü merkeze bağlı köy ve köye dönüşen beldelerde yaşayan vatandaşların çöplerini toplamaya başladı.
 • 17:22Kış Aylarında Meydana Gelen Yangınların Yüzde 50'si Baca YangınlarındanKış Aylarında Meydana Gelen Yangınların Yüzde 50'si Baca YangınlarındanSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Havza Bölge İtfaiye Grup Amirliği, kış aylarında yaşanabilecek yangınlara karşı vatandaşları uyararak, kış aylarında meydana gelen yangınların yüzde 50'sini baca yangınları olduğunu açıkladı.
 • 11:03Havza Bölge İtfaiye Grup Amirliğinden Yangın UyarısıSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Havza Bölge İtfaiye Grup Amirliği, kış aylarında yaşanabilecek yangınlara karşı uyarıda bulundu Havza Grup Amiri Yavuz Durak, yaptığı açıklamada, kış aylarında meydana gelen yangınların yüzde 50'sini baca yangınları olduğunu belirtti.
 • 16:54Samsun Emniyeti Çocukların Yüzünü GüldürdüSamsun Emniyeti Çocukların Yüzünü GüldürdüSamsun Emniyet Müdürlüğü’nce Gençler Sosyal Koruma ve Destek Projesi(ÇOGEP) kapsamında ilkokul ve anaokulu öğrencilerine yönelik kırtasiye yardımı yapılarak çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 15:24Polisten Öğrencilere HediyeSamsun Emniyet Müdürlüğü ilköğretim ve anaokulu öğrencilerine kırtasiye malzemesi ve çeşitli hediyeler verdi.
 • 18:01Bakan Kılıç: Bakan Kılıç: "Tüm Hainlerle Mücadelemiz Sonuna Kadar Devam Edecek"Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkari Yüksekova’da şehit düşen askerlere rahmet dileyerek, “Ülkemizin birliğine ve beraberliğine yönelen tüm hainlerle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir” dedi.
 • 17:40Karaaslan: Karaaslan: "Vaatler En Kısa Zamanda Gerçekleşecek"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “AK Parti Türkiye’ye daha aydınlık, daha umut dolu ve çoluk çocuğumuzu ve kendimizi güçlü hissedeceğimiz bir ülke vaat etti.
 • 16:55Genç: Genç: "Milletimizin Geleceğini Siyasi İstikrar Belirler"Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türkiye’nin büyümesi için istikrar şart. Siyasi istikrar olmadan ekonomik istikrar olmuyor.
 • 16:54AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 1 Kasım seçimlerinde halkın önünde iki seçenek bulunduğunu belirterek, "Bu seçeneklerden biri, koalisyon görüşmeleri ile beklentiler ile zaman geçirecek Türkiye, diğeri ise 13 yıldır olduğu gibi AK Parti'nin tek başına iktidar olduğu bir Türkiye" dedi.
 • 16:05Milletvekili Hasan Basri Kurt Asarcık'taMilletvekili Hasan Basri Kurt Asarcık'taAK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Asarcık ilçesinde, tek başına iktidar için hemşehrilerinden destek istedi.
 • 21:57Kılıç: Kılıç: "Ankara'da Yapılan Saldırı Tüm Türkiye'ye Yapılmış Bir Saldırıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın karşılanması - Kılıç'ın bir çay bahçesinde muhtarlarla bir araya gelmesi - Bakan Kılıç'ın konuşmaları - Kılıç'ın bir fabrikada incelemeleri - Bakan Kılıç'ın Asarcık AK Parti ilçe teşkilatına ziyareti Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da- "Ankara'da yapılan saldırı tüm Türkiye'ye, demokrasimize, milletimize, devletimize, birliğimize, beraberliğimizi ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır.
 • 18:28Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'daki terör saldırısının tüm Türkiye'ye yönelik olduğunu belirterek, "Ankara'da yapılan saldırı tüm Türkiye'ye, demokrasimize, milletimize, devletimize, birliğimize, beraberliğimizi ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır.
 • 11:36Vali Yardımcısı Doğan, Yargı Kararı ile Avcılar Kaymakamlığı'na DöndüVali Yardımcısı Doğan, Yargı Kararı ile Avcılar Kaymakamlığı'na DöndüBakanlar Kurulu kararı ile İstanbul Vali Yardımcılığı'na getirilen Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Bölge İdare Mahkemesi'nde açtığı davayı kazanınca yerine döndü.
 • 09:01Gündem/ 13 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö Ankara'da - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niinistö'yü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılayacak.
 • 16:53Milletvekili Kurt, Seçim Çalışmalarına Asarcık'ta Devam EttiMilletvekili Kurt, Seçim Çalışmalarına Asarcık'ta Devam EttiAK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt seçim çalışmalarına Asarcık ilçesinde devam etti.
 • 15:31Uygun: Çerkezler İkinci Büyük Sürgünü YaşıyorUygun: Çerkezler İkinci Büyük Sürgünü YaşıyorSamsun Çerkez Derneği Başkanı Sedat Uygun, Suriye’de çıkan iç savaş sonucunda Türkiye’ye göç eden 2 milyon insanın içinde çok sayıda Çerkez'in de olduğunu aktararak, "Bizim için bu adeta Çerkezlerin ikinci büyük sürgünüdür.
 • 14:49Başbakan Davutoğlu'nun Samsun'da Yapacağı MitingGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Tarihe tanıklık ederek yine bir ilke imza atacak Samsun'dan başlayacak milli iradenin şahlanışı bütün Türkiye'ye yayılacak ve AK Parti yine tek başına iktidar olacak" değerlendirmesinde bulundu.
 • 13:12Samsun Bir İlke Daha İmza AtacakSamsun Bir İlke Daha İmza AtacakGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 4 Ekim’de açıklayacağı seçim beyannamesinin ardından hafta başında meşale şehir Samsun’da yapacağı mitingle AK Parti’nin seçim çalışmalarına başlayacağını belirterek, ”Buradan bismillah deyip yeniden yola çıkıyoruz” dedi.
 • 10:07Asarcık'ta Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Hazırlık ToplantısıAsarcık ilçesinde, 2015 - 2016 eğitim öğretim yılı Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Projeleri kapsamında işbirliği toplantısı düzenlendi.
 • 17:20Samsun'da Okul Servis Ücretlerine 5 TL ZamSamsun'da Okul Servis Ücretlerine 5 TL ZamSamsun Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, okul servis ücretlerine geçen yıla oranla 5 TL zam yaptıklarını açıkladı.
 • 11:46Sgk Kavak Merkezi Müdürü Kesici'den Kaymakam Şekerci'ye ZiyaretSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kavak Merkezi Müdürü Murat Kesici, Kaymakam Mevlüt Şekerci'yi makamında ziyaret etti.
 • 12:49Kavak'ta Sgk Merkezi AçıldıKavak İlçesi Bahçeli Evler Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi güzergahında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkezi açıldı.
 • 17:30Başkan Yılmaz: Başkan Yılmaz: "Üretmek İsteyenlere Her İmkanı Sağlamaya Hazırız"Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehirde üretip hem aile hem de kent ekonomisine katkı sağlamak isteyenlere gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.