SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

 • 10:53Televizyon Tamirciliği Son Demlerini YaşıyorTelevizyon Tamirciliği Son Demlerini YaşıyorBir zamanların vazgeçilmez mesleği olan televizyon tamirciliği, teknolojiye yenik düşüyor. Arızalanan televizyonlar tamirhaneye götürülmek yerine çöpe atılıyor.
 • 15:04Belediye İle Şoförler AnlaştıBelediye İle Şoförler AnlaştıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı eylem yapan 500 belediye otobüs şoförüyle anlaşmaya vardı.
 • 10:40Kömür İşletmelerinde İşçi Maliyetlerine DestekLinyit ve taşkömürü çıkaran ve özel hukuk tüzel kişilerinin ruhsat sahibi olarak işlettikleri yer altı maden işletmelerinde meydana gelen maliyet artışlarının karşılanması amacıyla bu işletmelere destek verilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
 • 09:17İşsizlik Maaşı 2 Bin Liranın Üzerine Çıkıyorİşsizlik Maaşı 2 Bin Liranın Üzerine ÇıkıyorHükümet, işsizlik maaşıyla ilgili 6 önemli adım daha atacak, çıtayı yükseltecek. Halen bin 317 lira olan en yüksek işsizlik maaşı ise 2 bin lirayı geçecek.
 • 14:27CHP'li Ağbaba Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde BulunduCHP'li Ağbaba Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde BulunduCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.
 • 14:00İspanyollar Sandıkta İstikrar Arıyorİspanya, diktatör Franco'nun ölümünden sonra 1978 yılında kabul ettiği anayasasıyla başlayan demokrasi tarihinde 12. kez genel seçim için sandık başına gidiyor.
 • 01:33Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 21:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 15:15Belediye ile Şoförler AnlaştıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı eylem yapan 500 belediye otobüs şoförüyle anlaşmaya vardı.
 • 14:26Ünlü kargo şirketi iflas etti, çalışanlar isyandaÜnlü kargo şirketi iflas etti, çalışanlar isyandaÜnlü kargo şirketi iflas etti, çalışanlar isyanda. Metro Holding bünyesinde 9 yıl önce kurulan Metro Kargo iflas noktasına geldi. Şirketin yüzlerce çalışanı, birkaç aydan beri maaş alamıyor. Parasını alamayan acenteler yollarını ayırdı.
 • 13:12Metro Kargo Battı Yüzlerce Çalışan Ortada KaldıMetro Kargo Battı Yüzlerce Çalışan Ortada KaldıMetro Holding bünyesinde 9 yıl önce kurulan Metro Kargo iflas noktasına geldi. Şirketin yüzlerce çalışanı, birkaç aydan beri maaş alamıyor. Parasını alamayan acenteler yollarını ayırdı.
 • 12:57Minik Yusuf, Kök Hücre Nakli İçin Tayland'daMinik Yusuf, Kök Hücre Nakli İçin Tayland'daBursa'da yaşayan Büşra ve Fatih Taş çiftinin, spastik engelli olarak dünyaya gelen 15 aylık çocukları Yusuf Kayra'nın sağlığına kavuşması için valilikten alınan izinle başlatılan yardım kampanyası amacına ulaştı.
 • 12:40Diyarbakır'da Belediye Şoförlerinin Ücretsiz Yolcu Taşıma Eyleminde UzlaşmaDiyarbakır'da Belediye Şoförlerinin Ücretsiz Yolcu Taşıma Eyleminde UzlaşmaDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerde taşeron firmaya bağlı çalışan yaklaşık 500 şoförünün, ücretlerine zam yapılmaması, sosyal haklarının düzeltilmemesi ve kesilen trafik cezaları ile kazalar konusundaki sorunların aşılmaması üzerine dün başlattıkları ücretsiz yolcu taşıma eylemi, Belediye ile yapılan görüşmelerden sonra sona erdi.
 • 12:37Diyarbakır'da Şoförler, Belediye Sözünü Tutmayınca Eyleme GittiDiyarbakır'da Şoförler, Belediye Sözünü Tutmayınca Eyleme GittiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı bünyesindeki otobüslerde görevli şoförler, 'kart basmama' eylemi başlattı.
 • 19:02Belediyeye Tepki Gösteren Şoförler Yolcuları Ücretsiz TaşıdıBelediyeye Tepki Gösteren Şoförler Yolcuları Ücretsiz TaşıdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır Belediye otobüslerinin görüntüleri Diyarbakır'da yolcu duraklarında bekleyen vatandaşlar Belediyeye tepki gösteren şoförler yolcuları ücretsiz taşıdı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde toplu ulaşım hizmeti sağlayan otobüs şoförleri, maaş ve sosyal haklar konusunda sorun yaşadıkları gerekçesiyle DBP'li belediyeye tepkilerini yolcuları ücretsiz taşıyarak gösterdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren otobüs şoförleri, maaş ve sosyal haklar konusunda sorun yaşadıkları gerekçesiyle belediyeye tepki olarak yolcuları ücretsiz taşıdılar.
 • 18:18Belediyeye Tepki Gösteren Şoförler Yolcuları Ücretsiz TaşıdıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren otobüs şoförleri, maaş ve sosyal haklar konusunda sorun yaşadıkları gerekçesiyle belediyeye tepki olarak yolcuları ücretsiz taşıdılar.
 • 16:35Bartın'da Çiftçilerin Yeni Gözdesi İpekböceği Yetiştiriciliği OlduBartın'da Çiftçilerin Yeni Gözdesi İpekböceği Yetiştiriciliği Olduİpek böceği yetiştiriciliği konusunda uygun iklim ve yağış potansiyeline sahip Bartın’da, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bazı girişimcilere binlerce ipek böceği yumurtası dağıtımı yapıldı.
 • 15:57Gaziantep'te Muhtarlara 300 Lira Promosyon ÖdenecekGaziantep'te Muhtarlara 300 Lira Promosyon ÖdenecekBu yıl arttırılan asgari ücret rakamları ile bin 300 TL maaş almaya başlayan muhtarlar, Türkiye Muhtarlar Federasyonu (TMF) ile Halk Bankası arasında imzalanan maaş protokolü çerçevesinde, Temmuz ayında 300 TL promosyon da alacak.
 • 14:40Belediyeye Kızan Şoförler Yolcuları Ücretsiz TaşıdıBelediyeye Kızan Şoförler Yolcuları Ücretsiz TaşıdıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesinde çalışan 500 otobüs şoförü, maaşlarına zam yapılmaması ve trafik cezaları yüzünden yolcuları ücretsiz taşımaya başladı.
 • 14:40Maaş Promosyonu Müjdelenen Muhtarlardan Bayraklı Sevinç GösterisiMaaş Promosyonu Müjdelenen Muhtarlardan Bayraklı Sevinç GösterisiGaziantep’te imzalanan protokolle şehirdeki 785 muhtara 300 TL promosyon ödemesi yapılacak.
 • 12:35Tokat Biyonik Kulağı Kaybolunca, Duyamaz OlduTokat Biyonik Kulağı Kaybolunca, Duyamaz OlduBiyonik kulağı kaybolunca, duyamaz oldu (Özel)Tokat'ta başına yerleştirilen biyonik kulakla sesleri duyan 15 yaşındaki Furkan Koç'un kulağına taktığı işitme cihazı, Ankara'dan dönüşte kayboldu.
 • 12:27Çaykur Rizespor'a Alt Yapı UyarısıÇaykur Rizespor'a Alt Yapı UyarısıEski Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve Çaykur Rizespor kulüp Başkanlarından Hasan Kemal Yardımcı’dan altyapı Rizespor yönetimine alt yağı uyarısı geldi.
 • 12:12Minik Şeymanur, Sağlığına Kavuşacağı Günü BekliyorMinik Şeymanur, Sağlığına Kavuşacağı Günü BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tıbbi cihazlardan detaylar Hasta çocuk Şeymanur Şarklı'dan detaylar Baba Erkan Şarklı'nın röportajı Anne Salime Şarklı'nın röportajı Minik Şeymanur, sağlığına kavuşacağı günü bekliyor Bilecik'te kalıtsal sinir sistemi rahatsızlığı olan "krabbe" hastalığına yakalanan 21 aylık Şeymanur Şarklı, 3 tıbbi cihaza bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor Ciğerleri iflas ettiği için nefes almada güçlük çekince boğazından açılan delik sayesinde yaşamını sürdüren minik Şarklı, kendisini sağlığına kavuşturacak tedavinin bulunmasını bekliyor Anne Selime Şarklı: "Hastalığının şu ana kadar hiç bir tedavisi yok. Evde elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz" TANER BUKA - Bilecik'te kalıtsal sinir sistemi rahatsızlığı olan "krabbe" hastalığına yakalanan 21 aylık Şeymanur Şarklı, tıbbi cihazlara bağlı olarak yaşam mücadelesini sürdürüyor.
 • 11:41Minik Şeymanur, Sağlığına Kavuşacağı Günü BekliyorBilecik'te kalıtsal sinir sistemi rahatsızlığı olan "krabbe" hastalığına yakalanan 21 aylık Şeymanur Şarklı, tıbbi cihazlara bağlı olarak yaşam mücadelesini sürdürüyor.
 • 11:28Biyonik Kulağı Kayboldu, DuyamıyorBiyonik Kulağı Kayboldu, DuyamıyorTokat'ta başına yerleştirilen biyonik kulakla sesleri duyan 15 yaşındaki Furkan Koç'un kulağına taktığı işitme cihazı, Ankara'dan dönüşte kayboldu.
 • 17:46IMF ABD'nin Büyüme Tahminini DüşürdüUluslararası Para Fonu (IMF), ABD'nin bu yıla ilişkin büyüme beklentisini yüzde 2,4'ten yüzde 2,2'ye çekti.
 • 13:26Tcmb'den "Sadeleşmede Sona Yaklaşıldı" SinyaliZiraat Yatırım Ekonomisti Bora Tamer Yılmaz, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından (TCMB) sadeleşme açısından sona çok yaklaşıldığı ve koridorun genişliğinin 150-200 baz puan olabileceği sinyalini aldığını söyledi.
 • 12:30Nestle'nin Karacabey Fabrikasındaki GrevNestle Türkiye Gıda Sanayi A.Ş tarafından, "yapıcı yaklaşımlarına rağmen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin grev kararıyla sonuçlanmasından üzüntü duyulduğu" bildirildi.
 • 10:32TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizin etkilerinin aşılması için iç turizmin desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Bunun için de ilk yapılması gereken zaman kaybedilmeden uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarında indirime gidilmesidir.
 • 10:08Palandöken: Turizm Sektörüne Acil Destek ŞartTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm sektörüne desteğin şart olduğunu, iç turizm için uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarının acilen düşürülmesi gerektiğini söyledi.
 • 09:52Palandöken: "Turizm Sektörüne Acil Destek Şart"Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizle birlikte en çok küçük esnafın ve turizm sektörünün zarar gördüğünü belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, acilen çözüm üretilmesini istedi.
 • 16:12Nestle'den Grev AçıklamasıNestle'den Grev AçıklamasıBursa'nın Karacabey ilçesindeki Nestle Fabrikası'nda Nestle ile Tekgıda-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, anlaşma sağlanamayınca, grev kararı uygulanmaya başlandı.
 • 12:57Antalya Havalimanı Dış Hatlarda Uçuşlar Geçen Yıla Göre DüştüAntalya Havalimanı Dış Hatlarda Uçuşlar Geçen Yıla Göre DüştüATSO Başkanı Davut Çetin, geçen yıl haziran ayında Antalya Havalimanı Dış Hatlara 8 bin uçağın geldiğini, bu sayının bin 800 uçağa düştüğünü söyledi.
 • 11:47Nestle Türkiye'den 900 işçi bugün greve çıkıyorNestle Türkiye'den 900 işçi bugün greve çıkıyorDünya devi Nestle ile Tekgıda-İş Sendikası arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde sonuç çıkmamıştı. Nestle Türkiye'den de konuyla ilgili açıklama geldi.
 • 23:05Türk-İş Genel Başkanı Atalay AçıklamasıTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Kıdem tazminatı bizim son kalemizdir.
 • 16:41Elazığ'daki Kazada Ölenlerin İsimleri Belli OlduElazığ'daki Kazada Ölenlerin İsimleri Belli OlduElazığ’da sabah saatlerinde trenin minibüse çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi.
 • 12:27Belediye'den 30 Kişilik İstihdamBelediye'den 30 Kişilik İstihdamMustafakemalpaşa Belediyesi, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında temizlik ve çevre düzenleme işlerinde geçici süreyle istihdam edilecek personeli belirledi.
 • 09:51Merkez Bankası'nın Yeni Başkanının Pili BitiyorMerkez Bankası'nın Yeni Başkanının Pili BitiyorArka arkaya faiz indirimine giden Murat Çetinkaya'nın atacak barutunun tükendiği belirtiliyor. Bu ay 50 baz puan indirime gitmesi beklenen Merkez Bankası indirime ara vermek zorunda kalabilir.
 • 17:49Kayseri - Asgari Ücretli Güvenlikçi Dolandırıldı:? Ev Alırken Emlakçılara Dikkat Edin?Kayseri - Asgari Ücretli Güvenlikçi Dolandırıldı:? Ev Alırken Emlakçılara Dikkat Edin?Asgari ücretli güvenlikçi dolandırıldı: ' Ev alırken emlakçılara dikkat edin'Kayseri'de asgari ücretle geçinen 38 yaşındaki İbrahim Mutlu, 2014 yılında para biriktirerek 90 Bin liraya satın aldığı evin bankaya borcu çıkması ve emlakçının da bu borcu ödememesi üzerine eşi ve 3 çocuğuyla sokakta kalma kabusu yaşıyorÖzel bir firmada güvenlik görevlisi İbrahim Mutlu, biriktirdiği ve yakınlarından borç aldığı para ile ev almak için emlakçılara başvurdu.
 • 14:25Galatasaray Yönetimi, Çalışanlarının Ücretini Asgari Seviyeye ÇektiGalatasaray Yönetimi, Çalışanlarının Ücretini Asgari Seviyeye ÇektiGalatasaray yönetiminin, kulüp personelinin maaşını asgari ücret olan bin 300 TL üzerinden ödediği ortaya çıktı.
 • 00:24Tgf Genel Başkanı Karaca, İftar Programına KatıldıTürkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, "Türkiye'de basın çalışanlarının içinde bulunduğu durum gerçekten çözüme kavuşturulması gereken en önemli konulardan bir tanesi." dedi.
 • 22:25Başbakan Yıldırım Şehit Aileleriyle İftarda Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, "Şehitler ve yakınları gündemde olduğunda mevzuat teferruattır, asla ve asla mevzuatın arkasına sığınmayacağız, sığınanlara da müsamaha göstermeyeceğiz.
 • 15:27Sivas'ta "Hoş Geldin Minik Hemşehrim" KampanyasıSivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneğince asgari ücretli ailelerden yeni bebeği olanlara, "Hoş Geldin Minik Hemşehrim" kampanyası kapsamında yenidoğan seti hediye ediliyor.
 • 15:12Karaca'dan Esnaf ve Sanatkârı Rahatlatacak Üç Öneri…Karaca'dan Esnaf ve Sanatkârı Rahatlatacak Üç Öneri…Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, esnafın nefes alabilmesi için acilen üç önemli maddenin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, kefilsiz kredi, sicil affı ve sosyal güvence primlerinde indirimin uygulanmasını istedi.
 • 15:07Kaynak Holding'de 9 Şirkete Daha Kayyum AtandıKaynak Holding'de 9 Şirkete Daha Kayyum AtandıAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, 'Paralel Devlet Yapılanması' bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.
 • 14:48Kaynak Holding'de 9 Şirkete Daha Kayyum AtandıAnadolu 2. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla Kaynak Holding ile bağı olduğu tespit edilen 9 şirkete daha kayyum atandı.
 • 00:37Elvan: Asgari Ücretle İlgili Bir Çalışmamız YokElvan: Asgari Ücretle İlgili Bir Çalışmamız YokKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, asgari ücretin vergi dilimi uygulaması dışında kalıp kalmayacağı konusunda, "Bu konuda herhangi bir çalışmamız söz konusu değil, bunu özellikle ifade etmek istiyorum" dedi.
 • 18:19Bakan Elvan'ın AçıklamalarıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Dış ticaret açısından, büyüme açısından, cari açık, enflasyon açısından beklentilerimizin iyi olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla biz orta vadeli programımızda herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz” dedi.
 • 13:26Portföy Şirketlerine Performans Kriteri Getirilmeli"Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, portföy şirketlerine performans kriteri getirilmek istendiğini ifade ederek, "Şu anda başarılı ya da başarısıza da aynı ücreti ödüyoruz.
 • 15:24İşsizler Kervanına Katıldılarİşsizler Kervanına KatıldılarBatmanda İŞKUR tarafından geçici süreyle çalıştırılan ve iş süreleri biten Karayolları çalışanları iş sürelerinin uzatılmasını istediler.