SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

 • 18:13 Ak Partili Baybatur'dan 1 Mayıs Mesajı Ak Partili Baybatur'dan 1 Mayıs Mesajı AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı.
 • 17:43 Ordu'da 1 Mayıs Mesajları Ordu’da Belediye Başkanları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yayınladıkları mesajlarla kutladı.
 • 16:02 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "1 Mayıs, birilerinin meydanları kargaşa ve çatışma alanına çevireceği bir gün değil, alın teri ile emeğini kazananların bayramıdır.
 • 15:45 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkıyor.
 • 15:20 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Yıllardır Türkiye'nin beklediği vize muafiyeti, vizesiz, engelsiz Avrupa'ya seyahat edebilme noktasında bizim ticaret erbabımızın, iş adamlarımızın, işçimizin malını daha iyi bir şekilde pazarlayabilmesi için Avrupa'nın koymuş olduğu vizeleri de inşallah haziran ayı itibariyle ortadan kaldıracağız." dedi.
 • 15:02 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılmasının ardından pek çok olayla karşılaştıklarını belirterek, "Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkıyor.
 • 13:56 Bakan Soylu Senaristlere İlham Kaynağı Olacak Olayı Anlattı Bakan Soylu Senaristlere İlham Kaynağı Olacak Olayı Anlattı * Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, dizi yapımcıları, senaristler ve medya sektörü temsilcileri ile biraraya geldi.
 • 13:41 Bakan Soylu: İşveren 300 Lirayı Alıp Çalışana Bin Lira Veriyor Bakan Soylu: İşveren 300 Lirayı Alıp Çalışana Bin Lira Veriyor Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, bazı işverenlerin bin 300 lira olan asgari ücretin 300 lirasını kendisinin aldığını bin lirayı işçiye verdiğini söyledi.
 • 13:26 İŞKUR Başkanı Açıkladı! Yüz Binlerin İşsiz Kalacağı Tarih Değişmemiş İŞKUR Başkanı Açıkladı! Yüz Binlerin İşsiz Kalacağı Tarih Değişmemiş İŞKUR Başkanı Mehmet Ali Özkan, "26 Mayıs 2016'dan itibaren 40 meslekte belgesi olmayanlar çalışamayacak" dedi. Çevre Bakanı ise sürenin uzatılacağını söylemişti.
 • 12:51 Bakan Soylu, Sosyal Güvenliğin Teşvikinde Yapımcılardan Destek İstedi Bakan Soylu, Sosyal Güvenliğin Teşvikinde Yapımcılardan Destek İstedi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, istihdamın artırılması ve sosyal güvenlik şemsiyesi altında çalışmanın teşvik edilmesinin önemli olduğuna işaret edere,k dizi senaristleri ve yapımcılarının bu konuda atacakları adımları önemsediklerini söyledi.
 • 11:36 AK Parti Hendek İlçe Danışma Toplantısı AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı nisan ayı ilçe danışma toplantısı yapıldı.
 • 08:11 Bütçeden Sosyal Güvenlik Açığı İçin Ayrılan Kaynak Yüzde Bin 726 Arttı Bütçeden Sosyal Güvenlik Açığı İçin Ayrılan Kaynak Yüzde Bin 726 Arttı Asgari ücretin bin 300 lira olması ile aylık 100 liralık destek sosyal güvenlik açığını patlattı. 3 ayda bütçeden açığı kapatmak için 6.4 milyar lira aktarıldı.
 • 15:55 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolaysıyla mesaj yayımladı.
 • 14:05 Memur-Sen 1 Mayıs'ta Maraş'ta Olacak Memur-Sen 1 Mayıs'ta Maraş'ta Olacak Şanlıurfa Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, "Memur-Sen olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kahramanmaraş'ta kutlayacağız" dedi.
 • 13:33 Türkiye'deki Diğer Milletlerden Sığınmacılara da Çalışma İzni Hakkı Kazandı Türkiye'deki Diğer Milletlerden Sığınmacılara da Çalışma İzni Hakkı Kazandı 26 Nisan'da yayınlanan yönetmelikle artık sadece geçici koruma altındaki Suriyeliler değil ikincil koruma statüsü olan diğer milletlerden Türkiye'ye sığınan da resmi çalışma izni kazandı.
 • 09:10 Maaşlara Asgari Ücret Zammı Maaşlara Asgari Ücret Zammı SGK'nın 2016'ya ilişkin yeni verileri yüzde 30'luk asgari ücret artışının, genel işçilik ücretlerine de yukarı yönde yansıdığını ortaya koydu.
 • 00:31 Bir Annenin Evlat Acısı Bir Annenin Evlat Acısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kızı öldürülen anne Serpil Gökyer'in röportajı Annenin duygusal anları Zonguldak'taki cinayet Yalnız yaşadığı evinde bıçaklanarak öldürülen 22 yaşındaki Necla Sağlam'ın annesi Serpil Gökyer ve yakınları, polis ekiplerinden kızının eşyalarını teslim aldı Zonguldak'ta, yalnız yaşadığı evinde 24 Şubat'ta bıçaklanarak öldürülen 22 yaşındaki Necla Sağlam'ın annesi Serpil Gökyer, polis ekiplerinden kızının dairesinin anahtarını teslim alarak eşyalarını Isparta'ya gönderdi.
 • 00:26 Zonguldak'taki Cinayet Zonguldak'ta, yalnız yaşadığı evinde 24 Şubat'ta bıçaklanarak öldürülen 22 yaşındaki Necla Sağlam'ın annesi Serpil Gökyer, polis ekiplerinden kızının dairesinin anahtarını teslim alarak eşyalarını Isparta'ya gönderdi.
 • 22:42 Kılıçdaroğlu: Baykal, Kaseti Kimin Servis Ettiğini Biliyor Kılıçdaroğlu: Baykal, Kaseti Kimin Servis Ettiğini Biliyor CHP lideri Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a yapılan kaset komplosuyla ilgili, "Deniz Baykal kaseti ile ilgili bir kumpas var. Sayın Baykal da kaseti kimin servis ettiğini biliyor" dedi.
 • 21:49 Zonguldak Boğazı Kesilerek Öldürülen Necla Sağlam'ın Annesi Konuştu Zonguldak Boğazı Kesilerek Öldürülen Necla Sağlam'ın Annesi Konuştu Boğazı kesilerek öldürülen Necla Sağlam'ın annesi konuştuZonguldak'ta, boğazı kesilerek öldürülen 23 yaşındaki Necla Sağlam'ın annesi 41 yaşındaki Serpil Gökyer, Biz çocuklarımızı dışarı bırakamayacak mıyız Bu katiller böyle yapsın diye mi büyütüyoruz Devlet neden bunları idam etmiyor.
 • 21:35 Boğazı Kesilerek Öldürülen Necla Sağlam'ın Annesi Konuştu Boğazı Kesilerek Öldürülen Necla Sağlam'ın Annesi Konuştu Zonguldak'ta, boğazı kesilerek öldürülen 23 yaşındaki Necla Sağlam'ın annesi 41 yaşındaki Serpil Gökyer, idamın geri gelmesini isteyerek, "Biz çocuklarımızı dışarı bırakamayacak mıyız? Bu katiller böyle yapsın diye mi büyütüyoruz?
 • 15:54 Disk 'İşçileri' 1 Mayıs Kutlamalarına Davet Etti Disk 'İşçileri' 1 Mayıs Kutlamalarına Davet Etti Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Kayseri Bölge Temsilcisi Cumali Sağlam, Türkiye’de işçi sınıfının 1 Mayıs’ı ağır koşullar altında karşıladığını söyleyerek, işçileri 1 Mayıs’ta Mimarsinan Parkı’nda yapacakları kutlamaya davet etti.
 • 15:54 Kayseri?de 1 Mayıs Davetinde Laiklik Vurgusu Kayseri?de 1 Mayıs Davetinde Laiklik Vurgusu Kayseri'de 1 Mayıs davetinde laiklik vurgusuDİSK Kayseri Bölge Temsilcisi Cumali Sağlam, 1 Mayıs Pazar günü saat 16: 00'da Mimarsinan Parkı'nda, emeğin, barışın ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir ülke inşa etmek için alanlarda olacaklarını söyledi.
 • 09:45 20 Bin Lira Bulunmazsa Böbrekleri Çürüyecek 20 Bin Lira Bulunmazsa Böbrekleri Çürüyecek İdrar torbasındaki his kaybından dolayı böbreklerine idrar kaçan 12 yaşındaki Sait Enes için 20 bin lira bulunmazsa böbrekleri çürüyüp diyaliz makinesine bağlı yaşayacak.
 • 16:28 Davutoğlu: Davutoğlu: "Çatışmalarla Gerginliklerle Anılan Bu Günü, Şenliklerle Anılan Bir Gün Yaptık" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları Başbakan Davutoğlu sendika temsilcileriyle buluştu Davutoğlu: (3) "Çalışma ve sosyal güvenlik alanında adeta bir devrim gerçekleştirdik.
 • 14:12 Merkez Bankası: Gıda Enflasyonundaki Düşüş Nisan'da da Sürecek Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) tarafından işlenmemiş gıda grubu yıllık enflasyonundaki düşüşün Nisan ayında da belirgin olarak süreceği vurgulandı.
 • 20:55 Borsa'dan 'Tarımda Yaşlı Nüfus Tehlikesi' Vurgusu Borsa'dan 'Tarımda Yaşlı Nüfus Tehlikesi' Vurgusu İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, tarımda çalışan nüfusun yaşlandığına ve genç nüfusun tarıma yönelmediğine dikkat çekerek, “Gençlerimizin çoğu kentlerde ancak asgari ücrete vasıfsız işler bulabilmektedir.
 • 14:52 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti: (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Yakın dönemde küresel oynaklıklarda süregelen düşüşün ve ağustos ayında yayımlanan yol haritasında belirtilen politika araçlarının etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmasının geniş bir faiz koridoruna duyulan ihtiyacı azalttığı değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi.
 • 14:41 CHP'den 1 Mayıs Resti CHP'den 1 Mayıs Resti Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 • 14:30 Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini Yayımladı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) 20 Nisan’da yapılan toplantı özetini yayımladı.
 • 14:24 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (3) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (3) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (3) "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 14:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (4) Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı (4) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın konuşması Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu açıkladı: (3) "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 13:05 Atso Meclis Toplantısı Atso Meclis Toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın(ATSO) Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı ATSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 12:46 Enflasyon Raporu Açıklandı Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7,5’te bıraktı.
 • 12:43 Merkez, Enflasyon Tahminini Yüzde 7,5'te Tuttu Merkez, Enflasyon Tahminini Yüzde 7,5'te Tuttu Merkez Bankası, 2016 enflasyon tahminini yüzde 7,5 oranında sabit tuttu.
 • 12:03 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporunu Açıkladı Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7,5’te bıraktı.
 • 12:03 Mehmet Şimşek Anlattı, Otomatik Bireysel Emeklilik Nasıl Olacak Mehmet Şimşek Anlattı, Otomatik Bireysel Emeklilik Nasıl Olacak Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek otomatik BES'e yönelik bilinmesi gerekenleri anlattı.
 • 11:57 Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya Enflasyon Raporu'nu Açıkladı: (3) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, "Ocak Enflasyon Raporu varsayımlarına göre, ham petrol fiyatlarını yukarı yönlü ve ABD doları cinsinden ithalat fiyatlarını ise aşağı yönlü güncelledik.
 • 09:31 4 ayda 3 bin 22 kişi 'İşbaşı' yaptı 4 ayda 3 bin 22 kişi 'İşbaşı' yaptı Kocaeli İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ'ı ziyaret etti.
 • 09:06 Erdoğan Yüz Binlerce Kişiye Maaş Bağlayan Kanunu İmzaladı Erdoğan Yüz Binlerce Kişiye Maaş Bağlayan Kanunu İmzaladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesizlere aylık bağlanmasını düzenleyen kanunu onayladı.
 • 16:25 Stajyer Öğrencilerin Maaşı Stajyer Öğrencilerin Maaşı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : MEB Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Daire Başkanı İbrahim Erdoğan'ın konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya'nın konuşması BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener'in konuşması Katılımcılara plaket verilmesi detayı Stajyer öğrencilerin maaşı MEB Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Daire Başkanı Erdoğan: "TBMM'de görüşülecek kanun taslağına göre, stajyer öğrencilere verilecek asgari ücretin 3'te 2'si Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.
 • 14:32 Stajyer Maaşlarının 3'te 2'si MEB'den Stajyer Maaşlarının 3'te 2'si MEB'den Erdoğan, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Mesleki ve Teknik Eğitimde Bursa Modeli Çalıştayı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, mesleki ve teknik eğitimde sessiz bir devrim gerçekleştirildiğini söyledi.
 • 14:15 Stajyer Öğrencilerin Maaşı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Daire Başkanı İbrahim Erdoğan, TBMM'de görüşülecek kanun taslağına göre, stajyer öğrencilere verilecek asgari ücretin 3'te 2'sinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacağını belirterek, "Yani 390 liranın 260 lirasını Bakanlığımız, kalan 130 lirasını da sektör karşılayacak.
 • 11:14 İşkur, İskif 2016'da 10 Bin Kişiye İş Bulmayı Hedefliyor İşkur, İskif 2016'da 10 Bin Kişiye İş Bulmayı Hedefliyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İŞKUR İstanbul İl Müdürü Coşkun ile röportaj İŞKUR, İSKİF 2016'da 10 bin kişiye iş bulmayı hedefliyor İŞKUR İstanbul İl Müdürü Coşkun: "İSKİF 2016 sonunda iş sahibi olanların sayısının 10 bin olmasını hedefliyoruz" "Fuarı ziyaret edenlere rehberlik hizmeti verilecek.
 • 10:55 İş-kur'un Toplum Yararına Projesi Kapsamında 100 İşçi Alındı Samsun’un Vezirköprü ilçesinde İŞ-KUR’un Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılacak 100 işçi alımı için 473 başvuru olduğu bildirildi.
 • 09:49 TBMM'de Bu Hafta Meclis, bu vize muafiyeti kapsamında çıkarılması gereken düzenlemeler için mesai yapacağı yeni bir haftaya giriyor.
 • 11:33 Sigortada Yüksek Prime Karşı Küçük Hasarları Üstlenin" Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Sigorta Komisyonu Başkanı Taner Çağatay, küçük hasarlı kazalarda dosya açtırmadan üstlenilen onarım giderlerinin, sonraki dönemde sigortanın yenilenmesi esnasında hasarsızlık indirimi sağlayacağı gibi prim artışını da önleyeceğini belirtti.
 • 10:30 İroni Yapan Bakan Soylu'ya, Sendikacından Güldüren Cevap İroni Yapan Bakan Soylu'ya, Sendikacından Güldüren Cevap Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da "Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarısız çalışma bakanlarından bir tanesi olacağım" demesine sendika üyesi "İnşallah" deyince salonda gülüşmeler oldu.
 • 00:09 Haydar Baş Asgari Ücret Sözünü Yineledi Haydar Baş Asgari Ücret Sözünü Yineledi Bağımsız Türkiye Partisi Bursa 6. Olağan İl Kongresine Parti Başkanı Haydar Baş katıldı.
 • 00:03 Trazbzon İş-Kur 298 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi Trazbzon İş-Kur 298 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi Bakan Soylu'dan İlerleme Raporu eleştirisi: Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu (EK)İŞ-KUR 298 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Konfederasyonu Trabzon Şubesi'ni ziyaret ederek sendika üyelerine seslendi.