15:3200
SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

  Torba Tasarı' Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Yeraltı maden işlerinde çalışan işçilerin emeklilik yaşı 55'ten 50'ye düşürülecek Maden ocakları, kanalizasyon ve tünel yapımı gibi yeraltında yapılan işlerde çalışan sigortalıların, bu işlerde fiilen çalışmadıkları ücretli izin, yıllık izin, eğitim ve kurs, iş öncesi ve sonrası hazırlık süreleri ile resmi tatil günleri de fiili hizmet süresi zammı kapsamında olacak İşveren; çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ile 10 ve daha fazla çalışanı bulunan ve çok tehlikeli (Bugün 04:05)

   

  Sgk İl Müdüründen Uyarı

  Sgk İl Müdüründen Uyarı

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Uzun, İş Görememezlik öd emeleri, İşe Giriş Çıkışlar, Sahte Sigortalılık ve Ulumazalı Boşanmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. (Dün 17:03)

   

  37 Gün Sonra Komisyon'da Yumruklar Konuştu

  -TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 4 Haziran'dan beri devam eden torba tasarının görüşmelerinde AK Parti ile CHP'li milletvekilleri yumruk yumruğa birbirlerine girdiler. (Dün 16:43)

   

  Re'sen Emekli Mağdur Askerlerin Torba Yasa İsyanı

  Re'sen Emekli Mağdur Askerlerin Torba Yasa İsyanı

  Re’sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, ilgili ilgisiz birçok konunun verilen önergelerle Torba Yasa içine girmesine karşın, Türk Silahlı Kuvvetlerinden görüş ve inançları sebebiyle mahkeme kararı olmadan meslekten çıkarılan ve yıllardır suçsuz yere mağdur edilen askerlerin özlük hakları ile ilgili bir düzenlemenin olmaması adeta mağdur askerleri isyan noktasına getirdiğini belirtti. (Dün 15:14)

   

  Ucuz İşçi Oyununda Yeni Perde

  Ucuz İşçi Oyununda Yeni Perde

  Doğu Avrupa ve Türkiye'de tekstil sektöründe adil ücret için mücadele eden 'Temiz Kıyafetler Kampanyası'nın Hugo Boss tarafından sansüre uğradığı öne sürülüyor. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Disk Başkanı Beko: Sendika Yasaları Ilo Sözleşmelerine Uyumlu Hale Getirilmeli

  Disk Başkanı Beko: Sendika Yasaları Ilo Sözleşmelerine Uyumlu Hale Getirilmeli

  DİSK Başkanı Kani Beko, 19. Faslın açılması için sendika yasalarının ILO sözleşmelerine ve Avrupa Sosyal Şartı'na uyumlu hale gelmesi gerektiğini belirterek, "Bu uygunluk sağlandığı gün 19. Fasıl'ın açılışını alkışlarla, tebriklerle karşılayacağız. Şu an bu aşamanın çok uzağındayız. Güncel sorunlara bakarsak baraj sistemi milyonlarca işçiyi toplu pazarlık ve toplu sözleşme hakkından mahrum bırakıyor" dedi. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Vali Ali Kolat: Korumalı Tarımda Yeterli Değiliz

  Vali Ali Kolat: Korumalı Tarımda Yeterli Değiliz

  Vali Ali Kolat, 'Korumalı Tarım Sisteminin Kırıkkale’de Yaygınlaştırılması Projesi' kapsamında düzenlenen tarla gününde korumalı tarımın önemine değindi. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Boşanmış Mağdur Babalar Derneği: Hakimlerin Mal Varlıkları Araştırılsın

  Boşanmış Mağdur Babalar Derneği: Hakimlerin Mal Varlıkları Araştırılsın

  Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, kadın cinayetlerinde tek suçlunun erkekler olarak gösterilmesine tepki gösterdi. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Kırıkkale'de Tarla Günü

  Kırıkkale'de Tarla Günü

  "Korumalı Tarım Sisteminin Kırıkkale’de Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında Tarla Günü düzenlendi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Torba Kanun" Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Tasarıya 16 yeni madde ihdas edildi Maden işçileri için iyileştirici düzenlemelerden kaynaklanan maliyet artışlarının maden işletmelerine fiyat farkı olarak ödenmesine ilişkin önergenin görüşülmesinde tartışma çıktı TKİ Genel Müdürü Aktaş: "Şu ana kadar yapılan düzenlemelerin getireceği ek mali külfet. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Özdağ: İşçilerin Maaşlarını CHP, MHP ve HDP Ödesin

  Özdağ: İşçilerin Maaşlarını CHP, MHP ve HDP Ödesin

  AK Parti'li Selçuk Özdağ, maden ocaklarının kapatılmasını isteyen vekiller için, "Kapalı olan madenlerdeki işçilerin maaşlarını da CHP, MHP ve HDP birlikte ödesin." dedi. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Bir hayırsever Soma'daki 301 madencinin yakını için ev yapmak istediğini iletti" AFAD, 301 madencinin mirasçılarına yapılacak konutlar için gerekli taşınmazarı bağış alabilecek, satın alabilecek, kamulaştırabilecek. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Soma İçin Afad Bünyesinde 20 Milyon TL Toplandı

  Soma İçin Afad Bünyesinde 20 Milyon TL Toplandı

  AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Soma’daki maden faciası sonrası AFAD bünyesinde bugüne kadar 20 milyon lira toplandığını söyledi. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
11.07.2014 15:32:54. #1.11#