SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

 • 15:10Bahçeli, Seçim Beyannamesini Açıkladı; Koalisyona Kapıyı AçtıBahçeli, Seçim Beyannamesini Açıkladı; Koalisyona Kapıyı AçtıMHP'nin seçim beyannamesini açıklayan Bahçeli, "1 Kasım'da 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkarsa, HDP dışında tüm partilerle 4 maddemiz kabul gördüğü takdirde koalisyona hazırız" dedi.
 • 13:27Mustafa Kamalak Seçmenlerine Mustafa Kamalak Seçmenlerine "Oy Verin Barajı Bana Bırakın" DediSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Siz ilinizde, bölgenizde Saadet Partili adaylara seçilecek kadar oy verin, Allah'ın izniyle seçim barajını bana bırakın." dedi.
 • 15:35Kılıçdaroğlu, Antalya'da HDP'ye YüklendiKılıçdaroğlu, Antalya'da HDP'ye YüklendiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da "HDP ülkenin sorunlarını çözemez, çözecek gücü yok. O zaman geriye sadece CHP kalıyor" dedi.
 • 08:05AK Parti Beyannamesi Muhalefeti Güçlendirir mi?AK Parti Beyannamesi Muhalefeti Güçlendirir mi?AK Parti'nin 1 Kasım beyannamesindeki vaatler muhalefetin elini mi güçlendirecek? Uzmanlar bu soruya farklı yanıtlar veriyor.
 • 10:54CHP'den AK Parti'yi Zor Durumda Bırakacak Asgari Ücret Vaadi SorusuCHP'den AK Parti'yi Zor Durumda Bırakacak Asgari Ücret Vaadi SorusuCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, AK Parti'nin vaad ettiği 1.300 TL asgari ücretle ilgili Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.
 • 12:03Kılıçdaroğlu: 13 Yıldır Niye Yapmadınız KardeşimKılıçdaroğlu: 13 Yıldır Niye Yapmadınız KardeşimCHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Zonguldak mitinginde AK Parti'nin vaatleriyle ilgili "13 yıldır niye yapmadın, CHP söyledikten sonra mı aklın başına geldi?" dedi.
 • 22:05Kılıçdaroğlu'nun Dili Sürçtü: CHP İyi Bir Politika İzlemedi DediKılıçdaroğlu'nun Dili Sürçtü: CHP İyi Bir Politika İzlemedi DediCHP lideri Kılıçdaroğlu dil sürçmesi sonucu "Hiçbir Allah'ın kulu çıkıp da 7 Haziran sonrası CHP iyi bir politika izledi diyemez." dedi.
 • 22:43Mersin - Ulaştırma Eski Bakanı Elvan: Artık Bu Anayasa Bize Dar GeliyorMersin - Ulaştırma Eski Bakanı Elvan: Artık Bu Anayasa Bize Dar GeliyorUlaştırma eski Bakanı Elvan: Artık bu Anayasa bize dar geliyor Mersin'de seçim çalışmalarına başlayan Ulaştırma eski Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Türkiye'ye yeni bir anayasa kazandırmak istediklerini belirterek, "Artık bu anayasa bize dar geliyor" dedi.
 • 22:14AK Parti'nin Samsun Mitingi - DetaylarAK Parti'nin Samsun Mitingi - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Samsun mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Samsun mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4)- "Hiç Sayın Kılıçdaroğlu'nun taş üstüne taş koyduğunu görünüz mü? Sayın Bahçeli'nin, 'Hayır' demekten başka bir sözünü duydunuz mu? Diğerlerini sormuyorum.
 • 21:54Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Hiç Bir Zaman Vatandaşıma Niye O Partiye Oy Verdin Demedim"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting alanına gelişi- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun halka hitabı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta: -"Eğer birisi bana 400 milletvekili vermediniz, o nedenle ben sizi tekrar tekrar seçime götüreceğim' diyorsa, ona dersini vermek de sizin göreviniz, vermek zorundasınız,demokrasi bunu gerektirir"- "Güney Kore'den önce otomobil üreten ülkeyiz, bugün bizim otomobilimiz yok ama Güney Kore'nin dünya çapında 3 markası var. Ne eksiğimiz var? Ülkesini düşünen siyasetçi eksiğimiz, geleceği iyi okuyamayan siyasetçi eksiğimiz var" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer birisi bana 400 milletvekili vermediniz, o nedenle ben sizi tekrar tekrar seçime götüreceğim' diyorsa ona dersini vermek de sizin göreviniz, vermek zorundasınız,demokrasi bunu gerektirir" dedi.
 • 21:46Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "En İyi Seçim Bildirgesi, CHP'de"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun halka hitabı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta: -"Eğer birisi bana 400 milletvekili vermediniz, o nedenle ben sizi tekrar tekrar seçime götüreceğim' diyorsa, ona dersini vermek de sizin göreviniz, vermek zorundasınız,demokrasi bunu gerektirir"- "Güney Kore'den önce otomobil üreten ülkeyiz, bugün bizim otomobilimiz yok ama Güney Kore'nin dünya çapında 3 markası var. Ne eksiğimiz var? Ülkesini düşünen siyasetçi eksiğimiz, geleceği iyi okuyamayan siyasetçi eksiğimiz var" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer birisi bana 400 milletvekili vermediniz, o nedenle ben sizi tekrar tekrar seçime götüreceğim' diyorsa ona dersini vermek de sizin göreviniz, vermek zorundasınız,demokrasi bunu gerektirir" dedi.
 • 21:29Ulaştırma Eski Bakanı Elvan: Artık Bu Anayasa Bize Dar GeliyorUlaştırma Eski Bakanı Elvan: Artık Bu Anayasa Bize Dar GeliyorMersin'de seçim çalışmalarına başlayan Ulaştırma eski Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Türkiye'ye yeni bir anayasa kazandırmak istediklerini belirterek, "Artık bu anayasa bize dar geliyor" dedi.
 • 21:29Kılıçdaroğlu: Emekliye İkramiye Vermek 13 Yıldır Neden Aklınıza Gelmedi?Kılıçdaroğlu: Emekliye İkramiye Vermek 13 Yıldır Neden Aklınıza Gelmedi?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerinin dikta rejimi ile Cumhuriyet yönetimini seçmek anlamına geldiğini belirtti.
 • 21:26AK Parti Samsun MitingiAK Parti Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Geçen yıl asgari ücreti bin liraya çıkarmıştık. Üzerinde bir sürü spekülasyonlar yapılmıştı, öyle böyle dendi, yukarı çıkaranlar, aşağıya indirenler oldu.
 • 21:26AK Parti'nin Samsun MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ordu'da havalimanı açtık, Samsun ile Ordu'yu hava yolunda kardeş kıldık.
 • 21:18Davutoğlu: Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu'nun Taş Üstüne Taş Koyduğunu Gördünüz Mü?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Samsun mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Samsun mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4)- "Hiç Sayın Kılıçdaroğlu'nun taş üstüne taş koyduğunu görünüz mü? Sayın Bahçeli'nin, 'Hayır' demekten başka bir sözünü duydunuz mu? Diğerlerini sormuyorum.
 • 21:09Samsun Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 Farklı Siyaset GördünüzSamsun Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 Farklı Siyaset GördünüzBaşbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 farklı siyaset gördünüz Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri öncesi partisinin Samsun'da düzenlediği ilk mitingde yaptığı konuşmada, "7 Haziran'dan sonra 4 farklı siyaset gördünüz, izlediniz.
 • 20:41AK Parti'nin Samsun MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz size gerçekçi hedeflerle, tutulabilir sözlerle geldik.
 • 20:31Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 Farklı Siyaset Gördünüz (2)Başbakan DAVUTOĞLU: AZİMLE ÇALIŞANLARIN KAYNAK DERDİ OLMAZ Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecine, geçmişte milli birlik ve kardeşlik projesine karşı tuzak kurulduğunu belirterek, "CHP ve MHP ise bırakın katkı sunmayı çözüm sürecinin, milli birlik projesinin her aşamasında sürekli bize saldırdı.
 • 19:49Davutoğlu, Samsun Mitinginde KonuştuAK Parti, 1 Kasım seçim için ilk mitingine Samsun’dan başladı.
 • 19:33Başbakan Davutoğlu: Başbakan Davutoğlu: "Kaynak Millette"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dün açıkladığımız beyannameden dolayı bize ‘kaynak nerede’ soruyorlar.
 • 19:08CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer birisi bana 400 milletvekili vermediniz, o nedenle ben sizi tekrar tekrar seçime götüreceğim' diyorsa ona dersini vermek de sizin göreviniz, vermek zorundasınız,demokrasi bunu gerektirir" dedi.
 • 18:42CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’ta STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer ile bir araya geldi.
 • 18:25Afyonkarahisar - Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır DiyecekAfyonkarahisar - Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır DiyecekBakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye hayır diyecek ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tüm koalisyon ve hükümet önerilerine "Hayır, hayır, hayır" dediğini belirterek, "1 Kasım'da millet de Bahçeli'ye 'hayır, hayır, hayır' diyecek" dedi.
 • 18:25Afyonkarahisar - Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır Diyecek - 2Afyonkarahisar - Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır Diyecek - 2Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye hayır diyecek ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tüm koalisyon ve hükümet önerilerine "Hayır, hayır, hayır" dediğini belirterek, "1 Kasım'da millet de Bahçeli'ye 'hayır, hayır, hayır' diyecek" dedi.
 • 18:23Bakan Işık: Bakan Işık: "Siyasette Noter Sandıktır. Her Şey Sandıkta Onaylanır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "(AK Parti'nin seçim beyannamesi) Toplumdan gelen talebi dikkate alarak önemli adımlar atıyoruz.
 • 17:15Ak Partili Vekil Adayları Bünyan'daAk Partili Vekil Adayları Bünyan'daAK Parti Kayseri Milletvekili Adayları İsmail Tamer ve Hülya Nergis Bünyan ilçesinde temaslarda bulundu.
 • 17:12Kılıçdaroğlu, Park Açılışı Yaptı ve Madencileri Ziyaret EttiKılıçdaroğlu, Park Açılışı Yaptı ve Madencileri Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaşlarla tokalaşma detayları- Park açılışını yapması- Madencileri ziyaret etmesi- Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları CHP'nin Ereğli mitingi- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: - "Terörü bitirecek tek parti var o da CHP'dir.
 • 17:03Soylu: "Burada Tek Bir Radyo Düdük Öttürür O da Türkiye Cumhuriyeti'dir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti MKYK Üyesi Süleyman Soylu'nun kent merkezinde esnaf ziyaretlerinden detaylar- AK Parti MKYK Üyesi Süleyman Soylu'nun konuşması AK Parti MKYK Üyesi Soylu: - "Türkiye 21. yüzyıla iddialı başlamıştır ve dün açıklanan programla, bu iddialı yolculuğunu devam ettireceğini bir daha deklare etmiştir.
 • 16:59Ak Partili Saral: "Her Kesime Katkı Sağlayacak Bir Beyannamemiz Var"AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı Oktay Saral, “7 Haziran sonrasında oluşan belirsizlik her kesimden vatandaşı zor durumda bıraktı.
 • 16:49Ak Partili Milletvekili Adaylarının Seçim Beyannamesi MutluluğuAk Partili Milletvekili Adaylarının Seçim Beyannamesi MutluluğuAK Parti Gaziantep Milletvekili adayları Ahmet Uzer, Canan Candemir Çelik, Selami Yetkinşekerci AK Parti’nin seçim beyannamesini değerlendirdi.
 • 16:47CHP'nin Ereğli MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terörü bitirecek tek parti var o da CHP'dir.
 • 16:42Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti'nin seçim beyannamesine ilişkin, "Toplumdan gelen talebi dikkate alarak önemli adımlar atıyoruz.
 • 16:17AK Parti Mkyk Üyesi Soylu AçıklamasıAK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, "Türkiye 21. yüzyıla iddialı başlamıştır ve dün açıklanan programla, bu iddialı yolculuğunu devam ettireceğini bir daha deklare etmiştir.
 • 15:29Başbakan Başdanışmanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mustafa Elitaş AçıklamasıBaşbakan Başdanışmanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mustafa Elitaş AçıklamasıBaşbakan Başdanışmanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Mustafa Elitaş, esnaf ziyaretinde yaptığı açıklamada, “CHP daha iktidar olmadan muhalefetteyken mazot fiyatlarına zam yapmıştır.
 • 15:16Zonguldak- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mitingde Konuştu -Ek 1Zonguldak- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mitingde Konuştu -Ek 1CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün devletin en önemli makamlarında görev yaptıysam ve CHP'ye Genel Başkan olduysam bu, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in sayesinde.
 • 15:06Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır DiyecekAfyonkarahisar Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır DiyecekOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tüm koalisyon ve hükümet önerilerine "Hayır, hayır, hayır" dediğini belirterek, "1 Kasım'da millet de Bahçeli'ye 'hayır, hayır, hayır' diyecek" dedi.
 • 14:55CHP'li Erdem'den Görmez'e: Siz Bu Ülkenin Maneviyatını Ayaklar Altına AldınızCHP'li Erdem'den Görmez'e: Siz Bu Ülkenin Maneviyatını Ayaklar Altına AldınızCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, 'maneviyat çalmak para çalmaktan çok daha kötüdür' sözünü hatırlatarak "Siz bu ülkenin maneviyatını ayaklar altına aldınız. Siz Ebu Zer'in kemiklerini sızlattınız. Siz Uhut'ta Bedir'de yoklukla mücadele ederek şirke karşı büyük mücadele eden ashabın kemiklerini sızlattınız. Ebû Eyyûb el-Ensârî'nin kemiklerini sızlattınız. Siz peygamberin tüm yakın çevresinin kemiklerini sızlattınız. Yetim hakkı sövüşlemek suretiyle kendinize yepyeni bir din uydurdunuz." dedi.
 • 14:27Esnafın Umudu Tek Parti İktidarıEsnafın Umudu Tek Parti İktidarıSamsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, 1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkmasını umduğunu belirtti.
 • 14:08CHP'nin Alaplı MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dün seçim bildirgelerini açıkladılar.
 • 14:03Ak Partili Kaynarca: Ak Partili Kaynarca: "Vatandaş Operasyonların Devam Etmesini İstiyor"AK Parti İstanbul Milletvekili ve 3. Bölge Milletvekili adayı Tülay Kaynarca, 7 Haziran ile 1 Kasım tarihleri arasında vatandaşların beklentilerinin değiştiğini vurgulayarak, “Türkiye şimdi terörle mücadele ediyor.
 • 14:01Bakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır DiyecekBakan Eroğlu: Millet Bahçeli'ye Hayır DiyecekOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tüm koalisyon ve hükümet önerilerine "Hayır, hayır, hayır" dediğini belirterek, "1 Kasım'da millet de Bahçeli'ye 'hayır, hayır, hayır' diyecek" dedi.
 • 13:49Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik - Asgari ÜcretEski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik - Asgari ÜcretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonu genel görüntü - Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıklamaları - Gazeteciler Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Asgari ücret, aralıktaki komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek" Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik," Asgari ücret, aralıktaki komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek" dedi.
 • 13:46Faruk Çelik Taşeron İşçilere Müjdeyi VerdiFaruk Çelik Taşeron İşçilere Müjdeyi VerdiEski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik taşeron işçilere beklediği müjdeyi verirken, çözüm sürecini ise silahlarını yağlayanların bitirdiğini ifade etti.
 • 13:45CHP'li Tezcan: AKP'nin Asgari Ücret Açıklaması Gerçekçi DeğilCHP'li Tezcan: AKP'nin Asgari Ücret Açıklaması Gerçekçi DeğilCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, AK Parti’nin seçim beyannamesinde açıkladığı asgari ücretin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.
 • 13:43Kılıçdaroğlu: Genel Başkan Olduysam, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in SayesindeChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün devletin en önemli makamlarında görev yaptıysam ve CHP'ye Genel Başkan olduysam bu, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in sayesinde.
 • 13:34Genel Seçimlere DoğruAK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 • 13:13CHP İstanbul Milletvekili Erdem AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, "Sayıştay raporunda, Diyanet İşleri Başkanlığının 23 milyon liralık sehven açığı var. Diyanet İşleri Başkanı, bunun hesabını vermediği takdirde derhal istifa etmeli" iddiasında bulundu.
 • 13:05Çelik Çelik " Taşeron İşçilerin Tamamına Kadro Verilmeli"Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik taşeron şirketler hakkında son gelişmeleri değerlendirerek bilgiler verdi.
 • 13:02Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar'daOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar'daOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyon ve hükümete dışarıdan destek verme gibi konularda bütün önerilere “hayır” diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, “1 Kasım seçimlerinde de millet Bahçeli’ye hayır, hayır, hayır diyecek inşallah” dedi.