SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

14:18
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda "Muhtarlar Toplantısı" Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) "Muhtarların vazifesi sadece mühür basmak değildir.
14:16
Sp Gik Üyesi Çalık, Doğu İllerine Vergi Muafiyeti İstedi Saadet Partisi(SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, sosyo-ekonomik göstergeleri bakımından ülke ortalamalarının altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Osmanlı döneminde uygulanan vergi muafiyetinin uygulanmasını istedi.
Sp Gik Üyesi Çalık, Doğu İllerine Vergi Muafiyeti İstedi
13:52
Manisa'da 56 Günlük Elektrik Faturası Kesilmesi Meclis'e Taşındı CHP Milletvekili Özgür Özel, Manisa’da Gediz Elektrik'in bu ay abonelerine periyodik tahminleme metodu ile fatura kestiğini, harcama yerine endeks baz alınarak, geleceğe dönük 56 günlük bedel belirlendiğini bildirdi.
Manisa'da 56 Günlük Elektrik Faturası Kesilmesi Meclis'e Taşındı
13:49
Yoksul', 'İşsiz' ve 'Asgari' Ücretliyi Uçurumdan Yuvarladı Tokat'ta toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla ilginç eylemler düzenleyen sosyolog Cemil Arslan, bu kez üzerinde 'Yoksul', 'İşsiz' ve 'Asgari ücretli' yazdığı üç kişiyi temsili olarak uçurumdan aşağıya yuvarladı.
Yoksul', 'İşsiz' ve 'Asgari' Ücretliyi Uçurumdan Yuvarladı
13:10
Tokat Yoksul, İşsiz ve Asgari Ücretliyi Uçurumdan Yuvarladı Tokat'ta toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla ilginç eylemler düzenleyen sosyolog Cemil Arslan, bu kez üzerinde 'Yoksul', 'İşsiz' ve 'Asgari ücretli' üç kişiyi uçurumdan aşağıya yuvarladı.
Tokat Yoksul, İşsiz ve Asgari Ücretliyi Uçurumdan Yuvarladı
13:03
Böyle Eylem Görülmedi Tokat’ta yapılan sıra dışı eylemde üzerilerinde “yoksul", "işsiz", "asgari ücretli” yazılı kişiler karlı kaplı alanda yokuş aşağı itilerek yuvarlandı.
Böyle Eylem Görülmedi
07:45
Doğum Yapan Kadına İkinci Maaş! İşçinin normal ücreti ne olursa olsun, yarım gün çalışan herkese bu tutarda ödeme yapılacak.
Doğum Yapan Kadına İkinci Maaş!
18:57
Aile Paketi Tasarısı TBMM'ye Sunuldu Birinci çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü ve sonraki çocukları için 600 lira doğum yardımı yapılacak Doğum yardımı, hiçbir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ödenecek ve haczedilemeyecek Kurumdan izin almadan iş ve işçi bulmaya aracılık yapan gerçek veya tüzel kişilere 15 bin lira, fiilin her bir tekrarında 30 bin lira, iş arayanlardan ücret alan veya menfaat sağlayan gerçek veya tüzel kişilere 15 bin lira idari para cezası uygulanacak.
18:35
Aile Paketi Tasarısı TBMM'ye Sunuldu Tasarı ile özel istihdam bürosunun faaliyetleri arasına "geçici iş ilişkisi kurma" yetkisi eklenecek Geçici iş ilişkisi askerlik hizmeti, doğum, analık ve süt izni ile ücretsiz izin hallerinde izin süresince, ebeveynlere doğumdan sonra tanınan kısmi süreli çalışma süresince, mevsimlik tarım işlerinde ise en fazla 6 ay için kurulabilecek Kadın işçilerin, analık izni ve yarı zamanlı çalışma sonrasında mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden aybaşına kadar kısmi süreli çalışma
17:40
Aile Paketi Tasarısı TBMM'ye Sunuldu Analık izni biten kadın memur isteği halinde birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise 6 ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilecek Çocuğu olan memur anne ve baba, çocuk mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden aybaşına kadar yarım çalışma talep edebilecek.
15:49
Hdp'li Çelik Açıklaması "Kamuoyu ile paylaşılanın ve deşifre edilenin dışında AKP ile demokratik özerklik temelinde anlaşmış, pazarlık neticesinde de parti ile seçime girme kararına varmış değiliz"
Hdp'li Çelik Açıklaması
14:06
IMF'den Yunanistan'ın Yeni Liderine Sert Uyarı Yunanistan'la muhtemel yeni bir borç anlaşmasını değerlendiren IMF Başkanı Lagarde "Euro Bölgesi kurallarına saygı duyulmalı. Yeni bir anlaşma talep edemezler" dedi.
IMF'den Yunanistan'ın Yeni Liderine Sert Uyarı
12:47
1 Mayıs Davası 6 Şubat'ta Sendika temsilcilerine 1 Mayıs 2014 günü Taksim ve çevresinde yaşanan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşması 6 Şubat'ta yapılacak.
09:48
Yunanistan'da Seçimleri Kazanan SYRİZA, Koalisyon Ortağını Buldu Tek başına hükümet kurabilme fırsatını iki sandalyeyle kaçıran SYRİZA, sağcı Bağımsız Yunanlar partisi ile koalisyon hükümeti kurmak için anlaştı.
Yunanistan'da Seçimleri Kazanan SYRİZA, Koalisyon Ortağını Buldu
09:44
Syriza Lideri Tsipras Kimdir ? Syriza'nın İnanılmaz Seçim Başarısı Syriza lideri Tsipras tabuları yıktı. Dünya Tsipras'ın seçim zaferini konuşuyor. Yunanistan'da genel seçimi, AB'nin tasarruf politikalarına karşı çıkan Radikal Sol İttifak (Syriza) kazandı. Syriza lideri Tsipras, "Yunanistan sayfayı çevirdi." dedi.
Syriza Lideri Tsipras Kimdir ? Syriza'nın İnanılmaz Seçim Başarısı
20:03
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'dan Büyük Zafer Yunanistan'da genel seçimi, AB'nin tasarruf politikalarına karşı çıkan Radikal Sol İttifak kazandı. Syriza lideri Tsipras, "Yunanistan sayfayı çevirdi." dedi.
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'dan Büyük Zafer
19:35
Kamalak: "Açlık Sınırının Bin 450 Lira Olduğu Bir Ülkede, Asgari Ücreti Nasıl Olur da 949 Lira İlan... Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Açlık sınırının bin 450 lira olduğu bir ülkede, asgari ücreti nasıl olur da 949 lira ilan edebilirsiniz?
Kamalak: 'Açlık Sınırının Bin 450 Lira Olduğu Bir Ülkede, Asgari Ücreti Nasıl Olur da 949 Lira İlan...
18:58
Merkez Parti'den Gövde Gösterisi Merkez Parti’ye katılım töreni, İstanbul’da geniş katılımlı bir törenle yapıldı.
18:55
Akgüloğlu İşletme Sahibi ve Yöneticilere Egc'den Seslendi Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Orhan Akgüloğlu, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC)’ni ziyaret etti.
Akgüloğlu İşletme Sahibi ve Yöneticilere Egc'den Seslendi
17:36
Bursa ile Batum Kardeş Oluyor Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Archil Khabadze ve Türkiye-Gürcistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Şahin, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’yı ziyaret etti.
Bursa ile Batum Kardeş Oluyor
17:34
Kamalak: Türk Okullarının Kapatılmaya Çalışılması Ülkemizin Aleyhine Olur Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Türk okulları, dünyadaki 7,5 milyar insana hiçbir şey yapmasa sadece Türkçe öğretse bundan ülkemize bir zarar gelir mi? Tabi ki gelmez. Dolayısıyla yurt dışındaki okulların kapatılması ve kaptılması için mücadele edilmesinin Türkiye’nin aleyhine olacağını düşünüyorum, dolayısıyla yanlış buluyorum.
Kamalak: Türk Okullarının Kapatılmaya Çalışılması Ülkemizin Aleyhine Olur
17:14
Mahkumlar da Asgari Ücret İstiyor Alman hapishanelerinde yatan mahkumlar, bu ayın başından itibaren geçerli olan asgari ücret kanunundan yararlanamamaktan şikayetçi. Çalıştıkları işin karşılığı olarak günde ortalama 9 ila 15 Euro arasında para kazanan mahkumlar, bu durumu bir sömürü olarak değerlendiriyor.
17:13
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması "Açlık sınırının bin 450 lira olduğu bir ülkede, asgari ücreti nasıl olur da 949 lira ilan edebilirsiniz?
16:55
Yılmaz: Sayın Cumhurbaşkanı, İtibar Sarayla Değil İlim İrfanla Olur MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AK Parti'nin 'fakir fukara, garip guraba ve sessizlerin sesi olacağız' diye algı oluşturarak iktidar olduğunu, sonra da 4 katrilyona saray yaptırdığını söyledi.
16:49
Almanya'da Asgari Ücret Artışı En Fazla Taksicileri Etkiliyor Almanya’da 200 bin civarında taksi şoförü bulunuyor.
15:11
Milletvekili Değirmendereli, Yeni Maden Yasasını Eleştirdi CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, yeni maden yasasının, AKP Hükümetinin küçük madencileri bitirme yasası olduğunu söyledi.
14:42
Goodyear Fabrikalarında Çalışan Taşeron İşçiler Kadroya Alındı Lastik- İş Sendikası'nın bir süre önce İzmit'teki Pirelli Lastik Fabrikası'nda gerçekleştirdiği ve olumlu sonuçlanan görüşmelerin ardından, Goodyear Lastik'in İzmit ve Adapazarı'ndaki fabrikalarında çalışan taşeron işçilerin tamamı da kadroya geçirildi.
Goodyear Fabrikalarında Çalışan Taşeron İşçiler Kadroya Alındı
11:02
Günde, Kişi Başı 40 Gram Ekmek İsraf Ediliyor' Türkiye Esnaf ve sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, günde kişi başı 40 gram ekmek israf edildiğini belirterek, ekmek israfının her geçen gün arttığını ve yıllık 3 milyar lirayı aştığının altını çizdi.
10:39
Kahta'da Girişimcilere Sertifikaları Dağıtıldı Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Kahta’daki girişimcilere sertifikaları dağıtıldı.
Kahta'da Girişimcilere Sertifikaları Dağıtıldı
10:38
TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması "Kişi başı günlük 40 gram ekmek israf ediliyor" "Ekmek israfını önlemek için çok yönlü çalışmaların yapılması kaçınılmaz"
10:33
Seydişehir Kaymakamı Sonel'den 351 Burs Konya’nın Seydişehir İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel tarafından başlatılan HAYDES (Hayırsever Desteği) sayesinde 351 öğrenciye 9 ay boyunca 100 TL burs verilmeye başlandı.
Seydişehir Kaymakamı Sonel'den 351 Burs
10:11
Mustafa Kamalak Saadet Partisi Kongresine Katıldı Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin kongresine katılmak üzere Sakarya’ya geldi.
Mustafa Kamalak Saadet Partisi Kongresine Katıldı
10:11
Palandöken: "Kişi Başı Günde 40 Gram Ekmek İsraf Ediliyor" Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekmek israfının her geçen gün arttığını ve yıllık 3 milyar lirayı aştığını söyledi.
10:00
Adana'da Sosyal Destek ve Evde Bakım Hizmetinde Hız Rekoru Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yılmaz, göreve geldiği 7 aylık süre içinde kurumun hizmet kalitesini artırarak vatandaşların memnuniyetini kazandı.
Adana'da Sosyal Destek ve Evde Bakım Hizmetinde Hız Rekoru
08:19
Yunanistan'da Erken Genel Seçim Yunanistan'da bugün düzenlenen erken genel seçimlerde oy verme işlemi başladı.
Yunanistan'da Erken Genel Seçim
00:55
Kamalak: "Bizim Ölçülerimiz Bu Milletin Örf, Adet ve İnancına Dayanan Ölçülerdir, Diğer Ölçüler... Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" dedi.
Kamalak: 'Bizim Ölçülerimiz Bu Milletin Örf, Adet ve İnancına Dayanan Ölçülerdir, Diğer Ölçüler...
00:30
Kamalak: Yurt Dışındaki Okulların Kapatılması Çağrısı Yanlış Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Afrika gezisi sırasında Türk okulların kapatılması çağrısını kabul edilemez ve binlerce defa yanlış bulduğunu söyledi.
Kamalak: Yurt Dışındaki Okulların Kapatılması Çağrısı Yanlış
23:44
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz"
23:11
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (1) Hizmet-İş'in kuruluşunun 36. yılı- Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" dedi.
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (1)
23:08
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (2) Hizmet-İş'in kuruluşunun 36. yılı- Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var" dedi.
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı (2)
22:32
Hizmet-İş'in Kuruluşunun 36. Yılı Hak İş Genel Başkanı Arslan: "Sorumluluğumuz o kadar büyük ve anlamlı ki, bölgemizde, ülkemizde, küremizde mağdur, mazlum, muhtaç kim varsa bizden alacağı var"
17:07
CHP Grup Başkanvekili Gök'ün Basın Toplantısı CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM’nin 4 eski bakan hakkında verdiği karara ilişkin, "Pandora’nın kutusu açılmıştır.
16:04
Afyonkarahisar'da 126 İşsiz Aile Hayırseverlerin Desteği ile Isındı İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, hayırseverlerin kömür desteği ile bu kış mevsiminde kentteki 126 işsiz ve asgari ücretle geçinen ailenin ısınmasına vesile olunduğu kaydetti.
Afyonkarahisar'da 126 İşsiz Aile Hayırseverlerin Desteği ile Isındı
14:28
CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması "Pandora'nın kutusu açılmıştır.
10:12
Sp İl Başkanı Taşkın: AKP Başarısızlıklarını Milletin Gözünden Kaçırmak İstiyor SP Balıkesir İl Başkanı Ömer Taşkın, Türkiye'nin gerçek gündemini görmesi gerektiğini belirterek, "Çünkü mevcut AKP iktidarı, başarısızlıklarını ve olumsuzluklarını elindeki medya imkânları ile örtbas edip milletin gözünden kaçırmak istiyor.
Sp İl Başkanı Taşkın: AKP Başarısızlıklarını Milletin Gözünden Kaçırmak İstiyor
19:10
Niğde Milli Piyango Talihlisinden Bilet Bayisine Baklava Milli Piyango talihlisinden bilet bayisine baklava MİLLİ Piyango'nun yılbaşı büyük ikramiyesinin Niğde'deki kimliği belirsiz talihlisi, bileti satın aldığı bayiye 4 kilo baklava gönderdi.
Niğde Milli Piyango Talihlisinden Bilet Bayisine Baklava
17:50
Milli Piyango Talihlisinden Bilet Bayisine Baklava Milli Piyango'nun yılbaşı büyük ikramiyesinin Niğde'deki kimliği belirsiz talihlisi, bileti satın aldığı bayiye 4 kilo baklava gönderdi.
Milli Piyango Talihlisinden Bilet Bayisine Baklava
17:39
Niğdeli Talihli, Bayi Sahibine Baklava Gönderdi Milli piyango yılbaşı çekilişinde 12 buçuk trilyon kazanan talihli, bayi sahibine 4 kilo baklava gönderdi.
Niğdeli Talihli, Bayi Sahibine Baklava Gönderdi
17:28
Niğdeli Talihliden Bayi Sahibine Baklava Milli piyango yılbaşı çekilişinde 12 buçuk trilyon kazanan talihli, bayi sahibine 4 kilo baklava gönderdi.
Niğdeli Talihliden Bayi Sahibine Baklava
17:21
Sözleşmeli Okul Hizmetlilerine Altepe'den Müjde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özel idarelerin kapanmasıyla sözleşmeleri 31 Aralık 2014’te sona eren 460 okul hizmetlisinin sıkıntısını sona erdirdi.
Sözleşmeli Okul Hizmetlilerine Altepe'den Müjde
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 14:26:18. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ
[Hata Bildir]