SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri

 • 20:38Soylu - 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaSoylu - 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Plan ve Bütçe Komisyonu salonundan detaylar -Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması 2016 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında 2008 mayıs-2015 aralık döneminde toplam 2 milyon 97 bin 921 çalışan ile 160 bin 133 işyerinin kayıt dışı olduğu tespit edilerek, kayıt altına alındı" "İşsizlik sigortası ödemelerinin başladığı 2002 yılı mart ayından 2015'in sonuna kadar 4,3 milyon kişiye 10,6 milyar lira ödeme yapıldı" "SGK'nın 2015 yılı sonu itibariyle gelirleri 220 milyar 102 milyon lira, giderleri 231 milyar 546 milyon lira, açığı ise 11 milyar 444 milyon lira olarak gerçekleşmiştir" "2016 yılında yaklaşık 97 bin kamu görevlisi ataması yapılacaktır" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında 2008 mayıs-2015 aralık döneminde 2 milyon 97 bin 921 çalışan ile 160 bin 133 işyerinin kayıt dışı olduğu tespit edilerek, kayıt altına alındığını söyledi.
 • 17:122016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında 2008 mayıs-2015 aralık döneminde 2 milyon 97 bin 921 çalışan ile 160 bin 133 işyerinin kayıt dışı olduğu tespit edilerek, kayıt altına alındığını söyledi.
 • 16:37Ankara Barosu, Ceza Davalarındaki Avukatlık Ücretini Mahkemeye TaşıdıAnkara Barosu, Ceza Muhakemesi Kanunu Gereğince Görevlendirilen Müdafi ve Vekillere Yapılacak Ödemelere İlişkin 2016 Yılı Tarifesi'ne iptal davası açtı.
 • 16:26Ankara Barosundan İptal DavasıAnkara Barosu, "Ceza Muhakemesi Kanunu Gereğince Görevlendirilen Müdafi ve Vekillere Yapılacak Ödemelere İlişkin 2016 Yılı Tarifesi" ile tarifenin dayanağı yönetmeliğin bazı maddeleri ve "Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi"nin 14'üncü maddesinin 4'üncü fıkrasının iptali için Danıştayda dava açtı.
 • 16:13Ankara Barosu'dan Ceza Davalarında Görevlendirilen Avukatlara Yapılacak Ödemelere İlişkin Tarifeye...Ankara Barosu, Ceza Muhakemesi Kanunu Gereğince Görevlendirilen Müdafi ve Vekillere Yapılacak Ödemelere İlişkin 2016 Yılı Tarifesi’ne iptal davası açtı.
 • 10:35Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ar-Ge Reform Paketi'ndeki 17 maddenin Meclis'te görüşüldüğünü belirterek, "Salı günü kalan 18 maddeyi de görüşeceğiz.
 • 19:17CHP Genel Başkanı KılıçdaroğluCHP Genel Başkanı KılıçdaroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konuşması DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Türkiye tam bir aldatma mekanizması üzerinde yönetiliyor.
 • 17:48Disk'in 15. Olağan Genel KuruluCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye tam bir aldatma mekanizması üzerinde yönetiliyor.
 • 16:34Disk 15'inci Olağan Kongresi GerçekleştirildiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün siyasi partilerin, açık ve net olarak teröre karşı olduklarını söylemesi gerektiğini belirtti.
 • 16:28Gülşehir Belediyesi'nden Toplu Taşıma Ücretine ZamGülşehir Belediyesi'nden Toplu Taşıma Ücretine ZamNevşehir-Gülşehir arası toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı.
 • 15:52Tüm Bel-sen Zenginlerden 'Servet' Vergisi Alınmasını İstediTüm Bel-Sen Gaziantep Şubesi Başkanı Ebubekir Hançerkıran, zenginlerden servet vergisi alınması gerektiğini söyledi.
 • 13:20Çaresiz Anne İçin Çocuk Yardımı YapılacakÇaresiz Anne İçin Çocuk Yardımı YapılacakManisa’nın Şehzadeler ilçesi Nişancıpaşa Mahallesinde 5,5 aylık çocuğu ile yaşam mücadelesi veren 29 yaşındaki Fatma Kapar’ın feryadına Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kayıtsız kalmadı.
 • 12:17Fiyatlar Düşmezse İthal Et GelecekFiyatlar Düşmezse İthal Et Gelecek"Kırmızı Et Üreticileri Birliği Muhasip Üyesi Şaban Cetizli, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ‘tavan fiyat’ uygulamasını değerlendirdi.
 • 12:05Isparta'da Belediye İşçisine Zam MüjdesiIsparta'da Belediye İşçisine Zam MüjdesiIsparta Belediyesi tarafından belediye bünyesinde çalışan ve asgari ücret üzerinde maaş alan işçilere yeniden 300 TL ile 730 TL arasında zam yapıldı.
 • 09:49Et zammı Türk mutfağını tehdit ediyorTezçakın, özellikle İstanbul'da kira fiyatlarının, Londra, New York ile yarışacak düzeye gelmesinin yıllardır sektörün belini büktüğünün altını çizdi.
 • 08:53Yasa Tasarısı Meclis'te! Evden Çalışma Dönemi GeliyorYasa Tasarısı Meclis'te! Evden Çalışma Dönemi GeliyorTehlikeli işler denetimleri aksatabileceği endişesi uzaktan çalışma dışında bırakılıyor. Bankacılık, sigortacılık, haberleşme, basın-yayın ve ticaret sektörü ise uzaktan çalışılabilecek işler.
 • 00:14Gümrük ve Ticaret Bakanı TüfenkçiGümrük ve Ticaret Bakanı TüfenkçiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin salona gelişi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin konuşması Salon detay Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: "(Organize sanayi bölgeleri) Gelecek dönem buradaki bürokratik işlemleri azalttığımız gibi, yüksek emlak vergisine yönelik yapacağımız düzenlemeler ile sanayicileri rahatlatacağız" "(Rusya ile ilişkiler) Öyle zannediyorum ki, konjonktüre bağlı olarak bu yılın sonuna doğru biraz daha yumuşar diye düşünüyorum" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, organize sanayi bölgelerinde gelecek dönem bürokratik işlemleri azaltacakları gibi, yüksek emlak vergisine yönelik yapacakları düzenlemeler ile sanayicileri rahatlatacaklarını söyledi.
 • 23:49Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, organize sanayi bölgelerinde gelecek dönem bürokratik işlemleri azaltacakları gibi, yüksek emlak vergisine yönelik yapacakları düzenlemeler ile sanayicileri rahatlatacaklarını söyledi.
 • 23:32Ar-Ge Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yeni DüzenlemeBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, asgari ücrette artışın işverene getirdiği yükle ilgili, "Bir yük varsa bunun bölüşülmesi esastır.
 • 21:47Babasını Öldürüp 3 Kişiyi Yaralayan Gencin Kendini Vurma Anı Kameraya YansıdıBabasını Öldürüp 3 Kişiyi Yaralayan Gencin Kendini Vurma Anı Kameraya YansıdıKarabük’te babasını öldüren, 3 kişiyi de yaralayan gencin kendi kafasına sıkma anı güvenlik kameralarına yansıdı.
 • 19:11Polis Babasını Öldürdü, 2 Kişiyi Yaraladı, İntihar EttiPolis Babasını Öldürdü, 2 Kişiyi Yaraladı, İntihar EttiKarabük'ün Yenice ilçesinde 23 yaşındaki Ercan Koz, para vermediği için tartıştığı babası polis memuru 46 yaşındaki Recep Koz’u tabanca ile öldürdü.
 • 17:30Önce Polis Babasını Öldürdü, Sonra Üç Kişiyi Yaraladı, En Son İntihar EttiÖnce Polis Babasını Öldürdü, Sonra Üç Kişiyi Yaraladı, En Son İntihar EttiKarabük’te babasına ait beylik silahıyla önce tartıştığı babasını vurup öldüren, ardından gasp ettiği taksiciyi, çarptığı otomobil sürücüsünü ve ormancıyı da yaralayan genç, polis tarafından durdurulunca kafasına sıkarak intihar etti.
 • 17:26CHP İstanbul Milletvekili Çiçek AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "PYD, PKK'nın devamı ve kolu ise Türkiye için tehdittir, terör örgütüdür" dedi.
 • 17:05Başkan Altepe: "Teleferik Zammı Kaçınılmazdı"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Deresi’ndeki kokunun Ayamama Deresi’nden kaynaklandığını, Çalı, Kayapa,Hasanağa ve Akçalar Bölgesi’ndeki fabrikaların atıklarının kontrol altına almak için çalıştıklarını söyledi.
 • 16:44Kaplan: Taşeron İşçilerin Sorunları Eskiden Beri Çözülememiş DurumdaCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Karayolları işçilerinin zor şartlarda çalıştıklarını belirterek, sendika başkanlarıyla bu konuları görüştüklerini, çözüm için fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
 • 15:55Avrupa Yerine Türkiye'yi Tercih EdiyorlarAvrupa Yerine Türkiye'yi Tercih Ediyorlarİş bulamıyorlar, bulsalar da kötü maaşlar alıyorlar.
 • 15:41Tüsiad, 2016 Yılında Türkiye'de Büyümenin İç Talep Kaynaklı Olacağını ÖngördüTÜSİAD, 2016’ya Girerken Türkiye ve Dünya Ekonomisi Raporu’nda, 2016 yılında Türkiye’de büyümenin iç talep kaynaklı olacağını öngürdü.
 • 15:25Tüsiad 46. Olağan Genel KuruluBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, iş dünyasına, "Mesleki teknik eğitimde sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz.
 • 15:16Tüsiad 46. Olağan Genel KuruluTürk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'ne (TÜSİAD) göre Türkiye ekonomisi bu yıl yüzde 3,6 büyüyecek.
 • 15:11Başbakan Yardımcısı Şimşek: Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Piyasaların Kafası Çok Karışık"Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Enflasyonda yüzde 10’a yaklaşan resim ile karşı karşıyayız bu ciddi bir tehdit çünkü büyüme potansiyelini aşağıya çekiyor" dedi.
 • 14:40Müsiad Dost Meclis Konuğu Elazığ Sgk İl Müdürü Esat Ceylan olduMüsiad Dost Meclis Konuğu Elazığ Sgk İl Müdürü Esat Ceylan oldu Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubesi' nin bu haftaki "DOST MESCLİSİ" konuğu Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Esat Ceylan Oldu.
 • 13:58AK Parti'li Altunyaldız İcraatları DeğerlendirdiAK Parti'li Altunyaldız İcraatları DeğerlendirdiAK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, iki buçuk ay içerisinde seçim vaatlerinin yüzde 66’sını hayata geçirdiklerini söyledi.
 • 13:33İşverene Asgari Ücret Desteğiİşverene Asgari Ücret DesteğiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Balıkesir İl Müdürü Satılmış Çelik yürürlüğe yeni giren kanunda öngörülen asgari ücret desteğinden yararlanmak için iş verenlerden başvuru şartı aranmayacağına dikkat çekerek "Usul ve esası genelgede açıklanacak olan şartları taşıyan işverenlerimiz, kanun hükümlerinden her hangi bir işlem yapmaksızın yararlanacaklardır"dedi.Balıkesir SGK İl Müdürü Satılmış Çelik kurum çalışmaları ve yürürlüğe yeni giren asgari ücret desteği ile ilgili olarak açıklamalar yaptı.
 • 13:19Muhtarlar: 1300 Lira Bir Cebimize Giriyor, Diğerinden GidiyorMuhtarlar: 1300 Lira Bir Cebimize Giriyor, Diğerinden GidiyorTürkiye Muhtarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, muhtarların 580 liralık Bağkur primleri başta olmak üzere elektrik, su, kırtasiye, telefon, internet gibi masraflarını kendi cebinden karşıladığını belirtti.
 • 12:10Başkan Aksu; Başkan Aksu; "Geleceğinize Sahip Çıkın" ÇağrısıGiresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri ile Belediye Nikah Salonu’nda bir araya geldi.
 • 10:26Metal-İş Genel Başkanı: Asgari Ücretle Çalışanların Umutları KöreltildiMetal-İş Genel Başkanı: Asgari Ücretle Çalışanların Umutları KöreltildiBirleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, asgari ücrette 300 TL'lik bir yükselmenin işçileri rahatlatmayacağını, asgari ücret alan kesimin umutlarının köreltildiğini söyledi.
 • 10:22Asgari Ücret Artışına Part-time ÇözümüAsgari Ücret Artışına Part-time ÇözümüManisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, asgari ücretteki artışla birlikte işverenin farklı çözümler bulduğunu açıkladı.
 • 08:14Çalışan Emeklilerden Para KesilmeyecekÇalışan Emeklilerden Para KesilmeyecekSGK Batman İl Müdürü Alaettin Ökten, tüm emeklilerin çalışırken kesilen aylıklarının bir daha kesilmeyeceğini belirtti.
 • 17:12CHP Milletvekili Yeşil: Elektrik Faturalarında Gizli Kapaklı Yürütülen SoygunCHP Milletvekili Nihat Yeşil, özelleştirilmiş elektrik dağıtım şirketleri üzerinden ‘faturalarda gizli kapaklı yürütülen bir soygun’ yapıldığını savundu.
 • 16:44Eğitim Sen'den 2016 Bütçesine EleştiriEğitim Sen'den 2016 Bütçesine EleştiriEğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nca kabul edilerek genel kurula gönderilen 2016 bütçesini eleştirdi.
 • 16:27CHP Ankara Milletvekili Yeşil AçıklamasıCHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, elektrikteki kayıp kaçak bedelinin, usulsüz kullanım yapmayan vatandaşlara ödetilmesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, "Bu uygulama, özelleştirilmiş dağıtım şirketleri üzerinden sürdürülen ve faturalarda gizli kapaklı yürütülen bir soygundur" dedi.
 • 16:11Asgari Ücretli İçin Verilen Devlet Desteği Yeterli Değildir'Asgari Ücretli İçin Verilen Devlet Desteği Yeterli Değildir'Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Salih Zeki Murzioğlu, asgari ücretteki artış nedeni ile devlet hazineden her bir asgari ücretli çalışan için işverene 110 TL destek verdiğini belirterek, "Asgari ücretli için verilen devlet desteği yeterli değildir.
 • 15:33CHP Konya İl Başkanı Ünal AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, "Başta ekonomi olmak üzere ülkemizin sorunları artık çözülmelidir" dedi.
 • 15:32Haftada 12 Lira İçin Kömür TopluyorlarHaftada 12 Lira İçin Kömür TopluyorlarBangladeş'in başkenti Dakka'daki bir tuğla imalathanesinde, çocuk işçiler haftalık 4 dolar (yaklaşık 12 lira) karşılığında tuğla atıklarının arasında kömür topluyor.
 • 15:22Eximbank ve Kgf'den Giyim İhracatçısına 100 Milyon Lira Kredi DesteğiEximbank ve Kgf'den Giyim İhracatçısına 100 Milyon Lira Kredi DesteğiEximbank, giyim ihracatı yapan şirketlere kullandırılması kaydı ile Kredi Garanti Fonu’na (KGF) 100 milyon lira ilave kefalet limiti verecek.
 • 15:01Disk Trakya Bölge Temsilcisi: Gerçek Asgari Ücret 1,177 TlDisk Trakya Bölge Temsilcisi: Gerçek Asgari Ücret 1,177 TlDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday, hükümetin asgari ücret rakamında aldatmaca olduğunu söyledi.
 • 14:54Asgari Ücretteki Artışı Fırsata ÇevirmeliyizAsgari Ücretteki Artışı Fırsata Çevirmeliyiz"JFC Store Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, asgari ücrete yapılan zammın piyasaya olumlu yansıma yapacağına vurgu yaparak "Zammı fırsata çevirmeliyiz" dedi.
 • 14:33Oda ve Borsa Başkanları Gündemi DeğerlendirdiOda ve Borsa Başkanları Gündemi DeğerlendirdiSamsun il ve ilçe oda ve borsa başkanları düzenlenen müşterek toplantıda bir araya gelerek, Samsun ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu.
 • 14:01Başkan Genç'ten Temizlik İşçilerine Müjdeli HaberBaşkan Genç'ten Temizlik İşçilerine Müjdeli HaberOrtahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
 • 13:54İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilgili Açıklamasıİzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Engin Bilgili, 1 yıl için kayıt dışı işçi çalıştırmanın cezasının 48 bin, sigortalı işçi çalıştırmanın maliyetinin ise 6 bin lira olduğunu ifade ederek, işverenler açısından kayıtlı işçi çalıştırmanın daha avantajlı olduğunu bildirdi.