SON DAKİKA AVANOS HABERLERİ

Son Dakika Avanos Haberleri

10:36
Çek Öğrenciler Kapadokya'da Çanak Çömlek Yapımını Öğreniyor AB projesi kapsamında staj için Çek Cumhuriyeti’nden Kapadokya’ya gelen öğrenciler, Avanos’ta çanak ustalarından ders alıyor.
Çek Öğrenciler Kapadokya'da Çanak Çömlek Yapımını Öğreniyor
09:12
Belediye Başkanlarına "Sosyal Güvenlik Hak ve Hükümlülükleri " Eğitimi Verildi Nevşehir’de ilçe ve belde belediye başkanları için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ‘Sosyal Güvenlik hak ve hükümlülükleri’ konulu eğitim toplantısı düzenlendi.
Belediye Başkanlarına 'Sosyal Güvenlik Hak ve Hükümlülükleri ' Eğitimi Verildi
16:00
Tır Kapağı ile Duvar Arasına Sıkışan Şoför Öldü Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Paşalı köyünde TIR'dan küspe indiren şoför arka kapakla duvar arasına sıkışarak hayatını kaybetti.
15:17
Bayrak Tepe'de, Cumhuriyet Bayramı Hazırlığı Nevşehir'de, bin 350 metrekarelik alanda beton zemin üzerine yapılan Türk bayrağı yeniden boyandı.
15:45
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Nevşehir Belediyesi'nde AK Parti Nevşehir İl teşkilatının tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Nevşehir Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Hasan Ünver ile bir süre görüştü.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Nevşehir Belediyesi'nde
11:32
Kapadokya'nın "Çanak Damacanaları" Rağbet Görüyor Çanak ve çömlek yapımıyla ünlü Nevşehir'in Avanos ilçesinde plastik damacanaya alternatif olarak topraktan üretilen "çanak damacana ve sebiller", yoğun talep görüyor Çömlek ustası Osman Şibik: "Ayda ortalama bin toprak damacana üretiyoruz ve hepsi satılıyor"
13:08
Kayseri Turizmde Hedef Büyüttü Vali Düzgün: "Türkiye'ye gelen 35 milyon turistin en azından 1 milyonunu bölgemize çekebilmeliyiz.
Kayseri Turizmde Hedef Büyüttü
11:16
Anne ve Oğluna Çarparak Ölümüne Neden Olduğu İddia Edilen Sürücü Yakalandı Nevşehir’de meydana gelen trafik kazası sonrasında içerisinde bulundukları araçtan savrulan anne ve onu kurtarmak isteyen oğluna çarparak ölümüne sebep olduğu iddia edilen sürücü yakalandı.
Anne ve Oğluna Çarparak Ölümüne Neden Olduğu İddia Edilen Sürücü Yakalandı
08:34
Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal 'Kırşehir'in Adının Değiştirilmesi' Açıklaması Eski Türk Edebiyatı Akademisyeni Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal, Kırşehir’in adının değiştirilmesinin gündemi işgal etmesi ile bile düşünülmemesi gereken bir şey olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal 'Kırşehir'in Adının Değiştirilmesi' Açıklaması
08:08
Nevşehir'de Trafik Kazası: 3 Ölü Nevşehir'in Avanos ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 3 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.
Nevşehir'de Trafik Kazası: 3 Ölü
00:55
Nevşehir'de Trafik Kazası: 3 Ölü, 1 Yaralı Kazada aynı aileden 3 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi ağır yaralandı.
Nevşehir'de Trafik Kazası: 3 Ölü, 1 Yaralı
13:39
"Avanos Sempozyumu" Başladı Sempozyuma, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa İsen de katıldı.
'Avanos Sempozyumu' Başladı
12:13
Avanos Sempozyumu Başladı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM) tarafından düzenlenen ‘Avanos Sempozyumu’ başladı.
Avanos Sempozyumu Başladı
15:52
Danube Express, Anadolu Topraklarında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'den 5 gün önce hareket eden ve 'Golden Eagle Danube Express' adı verilen lüks yolcu treni, Kayseri'ye geldi.
Danube Express, Anadolu Topraklarında
15:26
İp Genel Başkanı Perinçek Nevşehir'e Gelecek İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, 25 Ekim Cumartesi günü Nevşehir’in Avanos ilçesinde “Türkiye’nin Çıkış Yolu: Milli Meclis, Milli Hükümet” konulu konferans verecek.
İp Genel Başkanı Perinçek Nevşehir'e Gelecek
15:14
Danube Express, Anadolu Topraklarında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'den 5 gün önce hareket eden ve 'Golden Eagle Danube Express' adı verilen lüks yolcu treni, Kayseri'ye geldi.
Danube Express, Anadolu Topraklarında
13:37
Tuyup Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi (TUYUP) kapsamında Avanos DoubleTree By Hilton’da bilgilendirme toplantısı yapıldı.
10:18
Kapadokya'da Atlı Dayanıklılık Yarışmaları Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından Avanos ilçesinde düzenlenen Güz Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışmaları sona erdi.
Kapadokya'da Atlı Dayanıklılık Yarışmaları
16:38
Toplumun Yüzde 44'ü Hayatları Boyunca Bel Ağrısı Şikayeti Yaşıyor Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Ertenli, Türkiye'de yapılan bir araştırmada toplumun yaklaşık yüzde 44’ünde hayatları boyunca bel ağrısı şikayeti yaşadığının ortaya çıktığını söyledi.
12:15
Tuyup Bilgilendirme Toplantısı Avanos'ta Yapılacak Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi) kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantısı 20 Ekim 2014 tarihinde Nevşehir’in Avanos ilçesinde gerçekleştirilecek.
18:11
Yozgatlı Öğrenciler Kapadokya'yı Gezdi Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu 3. sınıf öğrenci, veli ve öğretmenleri 'Bölgemizi Tanıyalım' etkinliği kapsamında Kapadokya'yı gezdi.
Yozgatlı Öğrenciler Kapadokya'yı Gezdi
09:31
Avanos'ta Esnaf Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Nevşehir’in Avanos ilçesinde Esnaf Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
Avanos'ta Esnaf Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
17:08
Hırsızlıktan Aranan Zanlılar Nevşehirde Yakalandı Nevşehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler il merkezi ve ilçelerinde çok sayıda hırsızlık olayına karışan 2 kişiyi yakaladı.
Hırsızlıktan Aranan Zanlılar Nevşehirde Yakalandı
15:14
Hırsızlık Şüphelileri Kovalamacada Yakalandı Nevşehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, il merkezi ve ilçelerinde çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları öne sürülen 2 şüpheliyi kovalamacada yakaladı.
Hırsızlık Şüphelileri Kovalamacada Yakalandı
15:09
Polisin Kovaladığı Hırsızlık Zanlıları Kaçamadı Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler il merkezi ve ilçelerde çok sayıda hırsızlık olayına karışan 2 kişiyi yakaladı.
16:58
Avanos'ta Bağ Evi Kundaklandı Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde bulunan bağ evi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kundaklandı.
Avanos'ta Bağ Evi Kundaklandı
15:42
Avanos'ta Bağevi Kundaklandı Nevşehir'in Avanos ilçesinde bulunan bir bağevi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kundaklandı.
Avanos'ta Bağevi Kundaklandı
15:57
Nevşehir'de Jandarmadan Bayram Öncesi Çikolata İkramı Nevşehir'de yol kontrolü yapan Jandarma, Kurban Bayramı arifesinde sürücülere çikolata ve kolonya ikramında bulundu.
Nevşehir'de Jandarmadan Bayram Öncesi Çikolata İkramı
15:47
Jandarma'dan Sürücülere Bayram Çikolatası ve Maket Peribacası Nevşehir'de yol kontrolü yapan jandarma ekipleri Kurban Bayramı arifesinde sürücülere çikolata ve kolonya ikramında bulundu.
Jandarma'dan Sürücülere Bayram Çikolatası ve Maket Peribacası
17:21
Nevşehir'de Suç Örgütüne Operasyon: 6 Kişi Tutuklandı Nevşehir ve Avanos İlçesi'nde polis tarafından düzenlenen operasyonda, fuhşa aracılık, tehdit, haraç alma, uyuşturucu ticareti, araç kundaklama gibi suçlara karıştıkları iddiasıyla 9 şüpheli gözaltına alındı.
16:37
Nevşehir'de Cinsel İstismar Suçundan Altı Kişi Tutuklandı Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ve Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan operasyonda cinsel istismar, cinsel amaçlı kişileri hürriyetinden yoksun bırakma ve uyuşturucu madde bulundurma ve ticareti suçları için örgüt kurdukları iddiasıyla altı şüpheli tutuklandı.
15:45
Otomobil Tarlaya Uçtu: 4 Yaralı Kayseri'nin İncesu ilçesinde sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yoldan çıkarak tarlaya girdi.
14:01
Otomobil Tarlaya Devrildi: 4 Yaralı Kayseri’de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Otomobil Tarlaya Devrildi: 4 Yaralı
17:57
Kayseri Turizmi Umudunu Rehbere Bağladı Kayseri Valiliği tarafından yürütülen "Kayseri Doğa Yürüyüş Rotaları ve Turizm Keşif Rehberi" kitabının tanıtımı yapıldı.
Kayseri Turizmi Umudunu Rehbere Bağladı
16:34
Kayseri'nin 'Turizm Keşif Rehberi' Hazırlandı Kayseri Valiliği tarafından yürütülen 'Kayseri Doğa Yürüyüş Rotaları ve Turizm Keşif Rehberi' kitabının tanıtımı yapıldı.
Kayseri'nin 'Turizm Keşif Rehberi' Hazırlandı
12:54
Kapadokya, Bayrama Hazır Bakanlar Kurulu'nca 3 Ekim 2014 Cuma günü için kamu çalışanlarının yarım gün idari izinli sayılmaları yönünde aldığı karar, Kapadokya bölgesi turizmcilerini memnun etti.
Kapadokya, Bayrama Hazır
12:35
Kapadokya Bayram'a Dolu Giriyor Kapadokya Turistik İşletmeler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir, Kapadokya bölgesinde yüzde 80’ler dolayında olan Kurban Bayramı tatili rezervasyonlarının, bayram öncesine kadar yüzde 90’lar seviyesine ulaşmasının beklendiğini ifade etti.
Kapadokya Bayram'a Dolu Giriyor
11:58
Göremeli Kadınlar, Güneydoğu'yu Gezdi Göreme Belediyesi öncülüğünde, beldede yaşayan kadınlara yönelik Güneydoğu gezisi düzenlendi.
Göremeli Kadınlar, Güneydoğu'yu Gezdi
14:53
Polis Öğrencilere Çanakkale'de Ecdadını Anlatacak Amasya Emniyet Müdürlüğü, “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOGEP) kapsamında 25 farklı ortaokuldan 40 öğrenciyi Çanakkale gezisine götürdü.
Polis Öğrencilere Çanakkale'de Ecdadını Anlatacak
11:07
Nevşehir'de 26 Okul İçin Müdür Ataması Yapıldı Nevşehir il genelindeki 26 okul için müdür atamaları yapıldı.
Nevşehir'de 26 Okul İçin Müdür Ataması Yapıldı
10:23
Mağara Evler, Zengin Turistlerin Gözdesi Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde turistlerin ilk çağların doğallığını yaşatarak kültürel yöndeki ziyaretlerini yapmalarını sağlamak amacıyla birbiri ardına yapılan butik otel tarzındaki mağara evler, bölgedeki turizm kalite standartlarının artmasında önemli bir görev üstlendiği belirtildi.
Mağara Evler, Zengin Turistlerin Gözdesi
14:43
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Kapadokya'da Balona Bindi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kapadokya bölgesinde balon turuna katıldı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Kapadokya'da Balona Bindi
11:35
Turistlerin Çanak- Çömlek Yapımı İlgisi Nevşehir'in Avanos İlçesi'ne gelen tatilci ve turistler kayadan oyma galerilerdeki geçmişi Hititlere kadar uzanan tezgahlarda çanak çömlek yapımını meraklı gözlerle izliyor.
Turistlerin Çanak- Çömlek Yapımı İlgisi
19:30
44. Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali Başladı Ürgüp'te bağcılığın tanıtılması ve turizmin geliştirilmesi amacıyla belediye öncülüğünde bu yıl 44.'sü düzenlenen "Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali" başladı.
10:13
Basketbol Takımı Oyuncuları, Kaymakam Eldivan'ı Ziyeret Etti Kapadokya Avanos Spor Küçük Bayan Kız Basketbol Takımı sporcuları ile yöneticileri, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan'ı ziyaret etti.
10:57
Nevşehir'de Üzüm Üretimi Her Geçen Yıl Azalıyor Nevşehir’de tarihi MÖ 3000 yıllarda Hititler dönemine kadar uzanan üzüm yetiştiriciliği, günümüzde bağ alanlarının çağın gerektirdiği şekilde yapılandırılmamasının yanı sıra üzüm fiyatlarının istenilen seviyede olmaması nedeniyle hızla azalıyor.
Nevşehir'de Üzüm Üretimi Her Geçen Yıl Azalıyor
11:23
Işıl Işıl Çömlekler İlgi Görüyor Avanoslu çömlek ustası Galip Körükçü'nün fosforlu boyalarla süslediği eserler, karanlıkta ışık saçıyor.
09:46
Hacı Bektaş Veli Üniversitesine 4 Bin 173 Öğrenci Kayıt Yaptıracak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kesin kayıt heyecanı başladı.
Hacı Bektaş Veli Üniversitesine 4 Bin 173 Öğrenci Kayıt Yaptıracak
12:53
Avanoslu Çömlek Ustası Topraktan Enstrüman Yaptı Avanoslu çömlek ustasının topraktan yaptığı müzik aletleri dünyanın dört bir yanında perküsyon sanatçıları tarafından kullanılıyor.
Avanoslu Çömlek Ustası Topraktan Enstrüman Yaptı
16:06
Yozgatsporlu Futbolcular, 3 Günlük İznin Ardından Hafta Başı Toplanıyor Geçen sezon sonunda küme düştüğü Spor Toto 3. Lig'e yeniden yükselebilmek için güçlü bir kadro kuran Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Yozgatspor, Nevşehir kampını tamamlayıp, üç günlük iznin ardından Pazartesi günü Yozgat'ta toplanacak.
Yozgatsporlu Futbolcular, 3 Günlük İznin Ardından Hafta Başı Toplanıyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 10:18:42. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AVANOS HABERLERİ
[Hata Bildir]