SON DAKİKA AYBASTI HABERLERİ

Son Dakika Aybastı Haberleri

 • 18:05Başkan Anlayan: Başkan Anlayan: "Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 Yılında Fatsa'da Yatırım Bedeli 65 Trilyon"Ordu’nun Fatsa ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin Fatsa’da 2015 yılında ihalesine çıkarak programına aldığı yatırım bedelinin 65 trilyon olduğunu söyleyerek, “Bu da bana göğsümü gere gere iyi ki Büyükşehir olduk deme imkanı verebiliyor hamdolsun” dedi.
 • 14:54Bayan Başkan Kadınlara SeslendiBayan Başkan Kadınlara SeslendiAK Parti Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rabia Gözpınar, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir kader seçimi olacağını belirterek, kadınlara seslendi.
 • 22:45Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Projelerden Biri de Yaylaları Yollarla Değil, Çok Sayıda İnsan Taşıyabilen...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ordu Kültür Sanat Merkezi Salonundan detaylar- Sinevizyon gösterimi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Üzerinde çalıştığımız projelerden birisi de yaylaları yollarla değil, çok sayıda insan taşıyabilen teleferiklerle geçmek" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üzerinde çalıştığımız projelerden birisi de yaylaları yollarla değil, çok sayıda insan taşıyabilen teleferiklerle geçmek" dedi.
 • 21:08Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üzerinde çalıştığımız projelerden birisi de yaylaları yollarla değil, çok sayıda insan taşıyabilen teleferiklerle geçmek" dedi.
 • 17:34Koyunların Yayla Yolculuğu BaşladıKoyunların Yayla Yolculuğu BaşladıOrdu’nun yüksek kesimlerinde koyunculukla uğraşan vatandaşlar sıcak havaların başlaması sonucu yaylara göç etmeye başladılar.
 • 15:50Ordu Arap Gazeteciler Ordu'ya Hayran KaldıOrdu Arap Gazeteciler Ordu'ya Hayran KaldıArap gazeteciler Ordu'ya hayran kaldı ORDU'nun turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun daveti üzerine kente gelen 18 ülkeden 32 Arap gazeteci Ordu'ya hayran kaldı.
 • 13:36Arap Gazeteciler Ordu'yu GezdiArap Gazeteciler Ordu'yu GezdiOrdu'nun turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun daveti üzerine kente gelen 18 ülkeden 32 Arap gazeteci Ordu'yu gezdi.
 • 16:06Ordu'ya Arap Medyasıyla TanıtımOrdu'ya Arap Medyasıyla TanıtımOrdu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Arap dünyasının önde gelen medya kuruluşlarının temsilcisi ve muhabirlerini kentte ağırlayarak bölgenin tanıtımını sağlayıp yöreye daha fazla Arap turist çekmeye çalışacaklarını söyledi.
 • 15:14Çatalpınar'da Trafik Kazası: 1 YaralıOrdu’nun Çatalpınar ilçesinde otomobilin çarptığı bir kadın yaralandı.
 • 18:22Aslancami Yolu YapılıyorAslancami Yolu YapılıyorOrdu’nun Fatsa ilçesini en uzak ulaşım noktalarından biri olan Aslancami Mahallesi’ne giden ve yıllardır kangren haline gelen yolda sıcak asfalt çalışması başlatıldı.
 • 16:3218 Ülkenin Arap Medyası 17 Mayıs'ta Ordu'da18 Ülkenin Arap Medyası 17 Mayıs'ta Ordu'daOrdu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Arap dünyasının önde gelen medya kuruluşlarının temsilci ve muhabirlerinin 17 Mayıs tarihinde Ordu’ya geleceğini bildirdi.
 • 13:03Yazı ve Editörlük Kursunu Tamamlayan Öğrencilere SertifikaYazı ve Editörlük Kursunu Tamamlayan Öğrencilere SertifikaEdebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım tarafından verilen ve Birlik Vakfı tarafından düzenlenen Yazı ve Editörlük Kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilecek.
 • 19:37Genel Seçimlere DoğruAK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili Adayı İhsan Şener, Korgan ve Aybastı ilçesinde hastanelerinin projelerinin tamamlandığını ve ihale aşamasına gelindiğini belirtti.
 • 17:23Genel Seçimlere DoğruMHP 25. Dönem 1. Sıra Ordu Milletvekili adayı Cemal Enginyurt seçim çalışmalarını Fatsa ve Ünye ilçelerinde sürdürdü.
 • 13:39Fındık Üreticisi KaygılıOrdu'da, yüksek rakımlı ilçelerde etkili olan kar yağışının fındığa zarar verebileceği bildirilirken, üreticilerin tedbir alması istendi.
 • 13:35Fındık Üreticisi KaygılıOrdu'da, yüksek rakımlı ilçelerde etkili olan kar yağışının fındığa zarar verebileceği bildirilirken, üreticilerin tedbir alması istendi.
 • 12:31Ordu'da Geçmişte Ölüleri Bile SaymışlarOrdu'da Geçmişte Ölüleri Bile SaymışlarResmi rakamlara göre 1990’lı yıllarda nüfusu 980 bin seviyesinde olan Ordu’nun nüfusunun bugün 730 binler seviyesine gerilemesi ‘sürekli göç verdiği’ şeklinde tartışmalara sebep olurken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ilin nüfusunun hiçbir zaman 900 bin seviyesine ulaşmadığını söyledi.
 • 08:38Ordu İzcileri, 'Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na GidiyorOrdu İzcileri, 'Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na GidiyorOrdu İzcileri, Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından 22-26 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek uluslararası “Çanakkale Milli Bilinç Kampı"na gidiyor.
 • 17:51Genel Seçimlere DoğruCHP Parti Meclisi Üyesi, Ordu Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı İdris Yıldız, Çatalpınar, Kabataş ve Aybastı ilçelerini ziyaret etti.
 • 15:11Ordu'da Korkulan OlmadıOrdu'da Korkulan OlmadıOrdu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, Ordu’da 0-800 rakım aralığında olan ilçelerde zirai don yaşanmadığını, 800 rakımın üzerinde de kısmı zararların oluştuğunu söyledi.
 • 18:45Fındık Üreticilerinde Fındık Üreticilerinde "Zirai Don" Endişesi- Kar yağışı- Fındık bahçesinden detaylar- Fındık üreticileri ile röportaj Fındık üreticilerinde "zirai don" endişesi- Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt: - "Yaşanan bu soğuk havadan Ulubey, Gürgentepe, Gölköy, Aybastı, Korgan, Kumru, İkizce, Çamaş ilçelerindeki fındık bahçeleri olumsuz etkilendi" Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava nedeniyle 8 ilçede fındıkta zirai dondan etkilendiğini söyledi.
 • 14:30Fındık Üreticilerinde Fındık Üreticilerinde "Zirai Don" EndişesiGörüntü Dökümü: -Kar altında kalan fındık ağaçları-Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt ile röp. Fındık üreticilerinde "zirai don" endişesi- Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt: - "Yaşanan bu soğuk havadan Ulubey, Gürgentepe, Gölköy, Aybastı, Korgan, Kumru, İkizce, Çamaş ilçelerindeki fındık bahçeleri olumsuz etkilendi" Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava nedeniyle 8 ilçede fındıkta zirai dondan etkilendiğini söyledi.
 • 14:16Fındık Üreticilerinde "Zirai Don" EndişesiAltınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava nedeniyle 8 ilçede fındıkta zirai dondan etkilendiğini söyledi.
 • 14:03Ordu'da Fındıkta Zirai DonOrdu'da Fındıkta Zirai DonOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkan Vekili Evren Enginyurt, Ordu’nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava dalgası sonucu 8 ilçede fındıkta zirai don olayı yaşandığını söyledi.
 • 04:27Fındık Üreticisinden "Don" Olayına Karşı Dumanlı ÖnlemOrdu'da birçok fındık üreticisi iki gündür etkili olan kar yağışı sonrası yapılan don uyarısı nedeniyle gece bahçelerinde ateş yakarak dumanlama yöntemiyle fındığını korumaya çalıştı.
 • 19:35Türkiye'nin Yeşil AltınıTürkiye'nin Yeşil Altını" İçin Kritik Geceler"Türkiye'nin yeşil altını" için kritik geceler- Ordu'nun yüksek kesimlerindeki ilçelerinde yaşayan fındık üreticilerine, don olaylarına karşı uyarılarda bulunuldu- ODÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Karadeniz: "Buralarda don riski var. Özellikle 5 Nisan Pazar ve 6 Nisan Pazartesi'ye bağlayan geceler riskli" Ordu'da, yüksek rakımlı ilçelerde iki gündür etkili olan kar yağışıyla düşen hava sıcaklığının, "Türkiye'nin yeşil altını" olarak bilinen fındığa zarar verebileceği bildirildi.
 • 13:53Türkiye'nin Yeşil Altını" İçin Kritik GecelerOrdu'da, yüksek rakımlı ilçelerde iki gündür etkili olan kar yağışıyla düşen hava sıcaklığının, "Türkiye'nin yeşil altını" olarak bilinen fındığa zarar verebileceği bildirildi.
 • 13:03Ordu'da Kar YağışıOrdu'nun bazı ilçeleri, kar yağışı nedeniyle beyaz örtüye büründü.
 • 15:19Ereğli'de Park Yeri TartışmasıZONGULDAK (AA) – Ereğli ilçesinde park yeri yüzünden çıkan tartışmanın ardından fenalaşan engelli, hastaneye kaldırıldı.
 • 11:34Orman Köy Okulları YarıştıOrman Köy Okulları YarıştıOrdu’da 21 Mart Uluslararası Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle "Orman Köy Okulları Bilgi Yarışması" düzenlendi.
 • 18:37Suruç'un Mahalleleri Kilit Parke ile TanıştıSuruç'un Mahalleleri Kilit Parke ile TanıştıŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Suriye sınırındaki Suruç ilçesinde 10 mahallede kilitli parke döşeme çalışması yürütüldü.
 • 12:29Köy Muhtarı ve Ağabeyini Öldüren Zanlı TutuklandıKöy Muhtarı ve Ağabeyini Öldüren Zanlı TutuklandıKaraman’da, köy muhtarı ile ağabeyini öldüren zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, eşi serbest bırakıldı.
 • 11:00Cinayet Zanlısı TutuklandıCinayet Zanlısı TutuklandıKaraman'daki cinayet- Adliyeye sevk edilen 2 zanlıdan 1'i tutuklandı Karaman'da muhtar ve ağabeyinin öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen 2 zanlıdan 1'i tutuklandı.
 • 10:22Muhtar ve Ağabey Cinayetinin Şüphelileri Karı-Kocaya GözaltıMuhtar ve Ağabey Cinayetinin Şüphelileri Karı-Kocaya GözaltıKaraman'da muhtar ve ağabeyinin öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen Yusuf Ü. ve eşi Teslime Ü. göz altına alındı.Yusuf Ü., mahkemece tutuklandı.
 • 17:59Köy Muhtarı ve Ağabeyi ÖldürüldüKöy Muhtarı ve Ağabeyi ÖldürüldüKaraman'da cinayet- Aybastı köyü muhtarı ve ağabeyi pompalı tüfekle öldürüldü Karaman merkeze bağlı Aybastı köyü muhtarı ve ağabeyi, çıkan kavgada pompalı tüfekle vurularak öldürüldü.
 • 15:50Köy Muhtarı ve Ağabeyini ÖldürdüKöy Muhtarı ve Ağabeyini ÖldürdüKaraman’da alacak-verecek meselesi yüzünden çıktığı ileri sürülen kavgada köy muhtarı ile ağabeyi pompalı tüfekle başlarından vurularak öldürüldü.
 • 15:28Karaman'da CinayetKaraman merkeze bağlı Aybastı köyü muhtarı ve ağabeyi, çıkan kavgada pompalı tüfekle vurularak öldürüldü.
 • 15:06Tartıştığı Muhtar ve Ağabeyini Pompalı Tüfekle ÖldürdüTartıştığı Muhtar ve Ağabeyini Pompalı Tüfekle ÖldürdüKaraman'ın Aybastı Köyü'nde çiftçilik yapan 42 yaşındaki Yusuf Ünlü, alacak konusunda tartıştığı köy muhtarı 43 yaşındaki Mustafa Aydın ve eniştesi, hem de muhtarın ağabeyi olan 54 yaşındaki Ramazan Aydın'ı pompalı tüfekle başlarından vurarak öldürdü.
 • 13:47Tartıştığı Muhtar ve Ağabeyini Pompalı Tüfekle ÖldürdüKaraman'ın Aybastı Köyü'nde çiftçilik yapan 42 yaşındaki Yusuf Ünlü, alacak konusunda tartıştığı köy muhtarı 43 yaşındaki Mustafa Aydın ve eniştesi, hem de muhtarın ağabeyi olan 54 yaşındaki Ramazan Aydın'ı pompalı tüfekle başlarından vurarak öldürdü.
 • 18:58Çatalpınar'da Kaza: 3 YaralıOrdu’nun Çatalpınar ilçesindeki meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 10:24Karadeniz'e Akın Eden Araplar Ordu'dan 100 Konut AldıKaradeniz'e Akın Eden Araplar Ordu'dan 100 Konut AldıOrdu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, son yıllarda özellikle Doğu Karadeniz'e akın eden Arap turistlerin, 100 konut aldığını söyledi.
 • 13:24Ordu'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 YaralıOrdu'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 YaralıOrdu’nun Çatalpınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de ağır yaralandı.
 • 13:2143 Vilayete Küçük Sanayi Sitesi Müjdesi43 Vilayete Küçük Sanayi Sitesi MüjdesiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Türkiye genelindeki 43 ilçenin küçük sanayi siteleri için 35 milyon TL ödenek ayrıldığını bildirdi.
 • 17:41Ordu'da Eğitime Kar EngeliOrdu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.
 • 11:56Ordu'da 13 İlçede Okullar Bugün TatilOrdu'da 13 İlçede Okullar Bugün TatilOrdu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 19 ilçenin 13'ünde eğitim öğretime bugün ara verildi.
 • 07:03Kar nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İllerKar nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İllerEtkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle bugün de İstanbul ve Ankara da dahil pek çok ilde eğitime ara verildi.
 • 18:43İstanbul Dahil 18 İlde Okullar Tatilİstanbul Dahil 18 İlde Okullar Tatilİstanbul Valiliği, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okulları yarın da tatil etti. Birçok üniversitede de eğitime bir gün ara verildi. 18 ilde de okullarda kar tatili var.
 • 17:51Ordu'da Eğitime Kar EngeliOrdu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.
 • 13:04Ordu'da Kar Yolları KapattıOrdu'da Kar Yolları KapattıOrdu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 40 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.
 • 10:00Ordu'da Bazı İlçelerde Okullar Tatil EdildiOrdu'da Bazı İlçelerde Okullar Tatil EdildiOrdu’da gece boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde ve mahallelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.