SON DAKİKA AYDINCIK HABERLERİ

Son Dakika Aydıncık Haberleri

 • 13:42 Mersin Barosu'ndan Belediyelere 'Arapça Tabela' Uyarısı Mersin Barosu'ndan Belediyelere 'Arapça Tabela' Uyarısı Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, ’Harf Devrimi’nin 88. yılında Mersin’de yaşanan Arapça tabela kirliliğine dikkat çekerek, belediyelere ’Arapça tabela’ uyarısında bulundu.
 • 15:16 Mersinli Genç Çiftçilerden Rekor Başvuru AK Parti Mersin İl Başkanlığı, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’na Mersin’den rekor başvuruyla 6 bin 891 proje sunulduğunu, projelerin 5 bin 201’inin onaylandığını bildirdi.
 • 16:04 Büyükşehir'in, Aydıncık'ta Sineğe Karşı İlaçlama Çalışmaları Sürüyor Büyükşehir'in, Aydıncık'ta Sineğe Karşı İlaçlama Çalışmaları Sürüyor Mersin Büyükşehir Belediyesi, uçkun ve larva mücadelesi kapsamında, Aydıncık ilçesinde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.
 • 15:07 Aydıncık, Sıcak Asfaltla Tanıştı Aydıncık, Sıcak Asfaltla Tanıştı Mersin Büyükşehir Belediyesi, Aydıncık merkezindeki tüm mahallelerde yolları sıcak asfaltla kapladı.
 • 18:20 11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı 11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" Etkinliği GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Sarıkeçili yörüklerinin develer ile gelişi -Deve ve keçilerden detaylar -Yörük ailelerinin Çoka Çeşmesi'nin başında toplanması -Kıl çadırlarının kurulması -Aşırı rüzgar nedeniyle kıl çadırlarının kaldırılması -Yörük ailelerinin develeri ve keçileri ile alanına gelmesi -Sarıkeçililer Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Savran'ın konuşması -Göç kervanın yeniden yola koyulması Deve detayları Yöresel oyunlar "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliği Mersin'den yola çıkan Sarıkeçili yörükleri, geldikleri Karaman'da "11. Sarıkeçilliler Geleneksel Göç Kervanı" etkinliğine katıldı Mersin'den yola çıkıp Karaman'a ulaşan Sarıkeçili yörükleri tarafından "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 16:28 11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" Etkinliği Mersin'den yola çıkıp Karaman'a ulaşan Sarıkeçili yörükleri tarafından "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 12:43 Sarıkeçili Yörükleri Ön Yargılara ve Zamana Direniyor Sarıkeçililer Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Savran, Sarıkeçili Yörük geleneğini yaşayarak devam ettireceklerini söyledi.
 • 11:19 Aydıncık'ta Kaldırım ve Peyzaj Çalışmaları Başladı Aydıncık ilçesinde havaların ısınmasıyla kaldırım ve peyzaj çalışmaları hız kazandı.
 • 18:03 Yozgat'ta Ametist Taşından Üretilen Takı ve Süs Eşyaları Yoğun İlgi Gördü Yozgat'ta Ametist Taşından Üretilen Takı ve Süs Eşyaları Yoğun İlgi Gördü Yozgat’ın Aydıncık ilçesilen çıkartılan ametist taşından üretilen takı ve süs eşyası Yozgat’ta yoğun ilgi gördü.
 • 12:19 Sarıkeçili Yörüklerinin Son Sarıkeçili Yörüklerinin Son "Develi" Konargöçerleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yörüklerin günlük yaşamından görüntüler Develerden görüntüler Deve sürüsü ile göçerlerin karayolunda yolculuğu Göçerlerin çadırlarından görüntüler Çadırda ateşte ısınan çocuklar Atalarının geleneğini yaşatmaya çalışan Veli Gök'ün açıklamaları Sarıkeçili yörüklerinin son "develi" konargöçerleri Anadolu'da yüzlerce yıllık develerle göç geleneğini sürdüren Sarıkeçili yörüklerinden 60 yaşındaki Veli Gök, ailesiyle yılın 12 ayını Mersin, Karaman ve Konya'nın yaylalarında geçiriyor Veli Gök: "Yörük kültürünü yaşatan kalmadı.
 • 11:25 Sarıkeçili Yörüklerinin Son "Develi" Konargöçerleri Anadolu'da yüzlerce yıllık yörük kültürünü devam ettiren Sarıkeçili yörüklerinden 60 yaşındaki Veli Gök ve ailesi, yıl boyunca develeriyle Mersin, Karaman ve Konya yaylalarına göç ediyor.
 • 14:41 Başkan Tiryaki Muhtarları Dinledi Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, eskiden köy statüsünde olan mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.
 • 16:12 Son Parasını Güvenlik Güçlerine Bağışlayan Buldurluoğlu, Yeni Evine Kavuştu Son Parasını Güvenlik Güçlerine Bağışlayan Buldurluoğlu, Yeni Evine Kavuştu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kaymakam Yavuz Arslan'ın Şerife Buldurluoğlu ve kızı tarafından karşılanması Yaptırılan yeni evin kurdelesinin kesilmesi Kaymakam Arslan'ın Buldurluoğlu'na evin anahtarını takdim etmesi Şerife Buldurluoğlu ve kızının evi gezmesi Buldurluoğlu'nun konuşması Kızı Dilek Mincir'in konuşması Son parasını güvenlik güçlerine bağışlamıştı Ekmek alacağı son 1 lirasını güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya bağışlayarak herkesi duygulandıran Şerife Buldurluoğlu, yeni evine kavuştu Buldurluoğlu: "Evin tamamlanmasında ve teslim edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" Mersin'in Aydıncık ilçesinde, ekmek almak amacıyla yanına aldığı 1 lirayı güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya bağışlayarak herkesi duygulandıran Şerife Buldurluoğlu, daha önceki başvurusu üzerine Kaymakamlık ve belediye desteğiyle yaptırılan yeni evine kavuşmanın sevincini yaşadı.
 • 17:07 Mersin 1 Liralık Bağışıyla Duygulandıran Şerife Ana Eve Kavuştu Mersin 1 Liralık Bağışıyla Duygulandıran Şerife Ana Eve Kavuştu 1 liralık bağışıyla duygulandıran Şerife Ana eve kavuştuMersin'in Aydıncık İlçesi'nden Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki asker ve polisler için başlatılan 'Milletimiz ele ele, Aydıncık halkı sizlerle' kampanyasına o an tüm parası olan 1 lirayı bağışlayan 53 yaşındaki Şerife Buldurluoğlu ihtiyacı olan eve kavuştu.
 • 14:07 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde tören düzenlendi.
 • 09:59 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Aydıncık, Erdemli, Mut, Silifke, Tarsus ve Toroslar ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:49 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Aydıncık, Çamlıyayla, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:05 Şerife Anadan Askerlere Duygulandıran 1 Liralık Yardım Şerife Anadan Askerlere Duygulandıran 1 Liralık Yardım Mersin'in Aydıncık İlçesi'nde 53 yaşındaki Şerife Buldurluoğlu, Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki asker ve polisler için başlatılan 'Milletimiz ele ele, Aydıncık halkı sizlerle' kampanyasına o an tüm parası olan 1 lirayla katıldı.
 • 13:54 Güvenlik Güçlerine Yapılan 1 Liralık Yardım Mersin'in Aydıncık ilçesinde, cebindeki 1 lirasını, sebze ve meyve almak yerine terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya bağışlayan Şerife Buldurluoğlu, o an çok farklı duygular hissettiğini belirtti.
 • 13:45 Cebindeki Son 1 Lirayı Mehmetçiğe Gönderdi Mersin’in Aydıncık ilçesinde terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya, cebindeki son ekmek parası 1 lirayı vererek destek olan Şerife Buldurluoğlu’nun bu anlamlı davranışı herkesi duygulandırdı.
 • 11:31 Mersinli Ninenin Desteği Duygulandırdı Mersin'in Aydıncık ilçesinde terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya 70 yaşındaki Şerife Bulduroğlu'nun cebindeki 1 lirayla yaptığı destek duygulandırdı.
 • 06:48 Şerife Nine Askerlere Kuvayi Milliye Ruhunu Hatırlattı Şerife Nine Askerlere Kuvayi Milliye Ruhunu Hatırlattı Mersin'in Aydıncık ilçesinde güvenlik güçleri için toplanan sebze ve meyveler için katkı veremeyen Şerife Nine'nin cebinden 1 TL vermesi duygusal anlar yaşattı.
 • 10:33 Mersin'de Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı Aydıncık ilçesinde yapıldı.
 • 09:43 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Aydıncık, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus ve Yenişehir ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:21 Yozgat'ta Milli Eğitim Müdürü Kuş'tan Öğrencilere Teog Morali Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Aydıncık ve Çekerek ilçelerinde TEOG sınavına girecek öğrencileri ziyaret ederek moral verdi.
 • 17:40 Mardin'deki Şehit Ateşi Yozgat'a Düştü Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonda şehit düşen Emniyet Amiri Zafer Kurt’un acı haberi Yozgat’a ulaştı.
 • 17:29 Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol Açtı Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol Açtı Mersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Mersin’in Silifke ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan için yolu trafiğe kapatan partililer izdihama neden oldu.
 • 17:50 Elvan: Elvan: "Etrafımız Ateş Çemberine Dönmüşken, Türkiye Büyümeye Devam Ediyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 16:09 Elvan: Elvan: "Türkiye Büyümeye, Güçlenmeye ve Kalkınmaya Devam Ediyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 13:53 Başbakan Yardımcısı Elvan ve Orman Bakanı Eroğlu Mersin'de Başbakan Yardımcısı Elvan ve Orman Bakanı Eroğlu Mersin'de Başbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 280 milyon liralık 10 tesisin temel ve açılış törenine katılmak üzere Mersin’e geldi.
 • 13:11 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 10:52 Başkan Kocamaz, Hizmette 2 Yılını Anlattı Başkan Kocamaz, Hizmette 2 Yılını Anlattı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘bir sanat yapısı’ dediği Tulumba Bat-Çık Projesi’nin Mersin’in göz bebeği olacağını, iki tanesi bu yıl içinde olmak üzere kentte 19 tane daha kavşak yapacaklarını söyledi.
 • 10:06 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Aydıncık, Erdemli, Gülnar, Silifke ve Toroslar ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:00 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Aydıncık, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Silifke ve Tarsus ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:56 Başkan Turgut Yörüklerle Bir Araya Geldi Başkan Turgut Yörüklerle Bir Araya Geldi Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, kış mevsimini Akdeniz Bölgesi’nde sahile yakın kesimlerde, yaz mevsimini ise Konya ve Karaman yaylalarında geçiren Sarıkeçili Yörüklerini ziyaret etti.
 • 09:10 Haykoop Toplantısı Hisarcık'ta Yapıldı Haykoop Toplantısı Hisarcık'ta Yapıldı Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) 2015 Yılı değerlendirme ve 2016 yılı vizyon toplantısı Hisarcık İlçesinde yapıldı.
 • 10:05 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Aydıncık ve Çamlıyayla ilçesinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:38 Meski'nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Devam Ediyor Meski'nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Devam Ediyor Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerine, Mut, Gülnar, Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik su tasarrufu ve su bilinci eğitimleri ile devam etti.
 • 16:03 433 Gün' Belgesel Oyunu, İlçelerde Çanakkale Ruhunu Yaşatacak Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Agola Sanat Merkezi işbirliği ile ‘433 Gün’ adlı belgesel oyunla, ilçelerde Çanakkale ruhunu yaşatacak.
 • 13:05 Aydıncık Belediyesi Kurduğu Atölyede Plastiğe Şekil Verip İlçeyi Süslüyor Aydıncık Belediyesi Kurduğu Atölyede Plastiğe Şekil Verip İlçeyi Süslüyor Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde, işsizlere meslek edindirmek için açılan Plastik Sanatsal Kalıpçılık Kursu’nu başarıyla tamamladıktan sonra belediye bünyesinde istihdam edilen kursiyerlerin, ürettikleri eserler ilçenin park, bahçe, duvarlarını süslüyor.
 • 12:50 Mersin'in Yeteneği Tarsus'ta Seçiliyor Mersin'in Yeteneği Tarsus'ta Seçiliyor Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından “Yeteneğini Göster Mersin 2016” adlı ödüllü yetenek yarışması düzenleniyor.
 • 18:51 Ak Partili Eski Milletvekili Coşkun, Bakan Yardımcısı Boynukalın'ı Ziyaret Etti Ak Partili Eski Milletvekili Coşkun, Bakan Yardımcısı Boynukalın'ı Ziyaret Etti YOZGAT (İHA) – Eski AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’ı makamında ziyaret ederek, yeni görevinden ötürü tebrik etti.
 • 10:18 Elvan: Elvan: "Turizm Merkezlerinin İmar Planı İçin Belediyelere Süre Tanındı" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin’deki turizm bölgelerinin imar planı çalışmaları için belediyelere süre tanındığını, bu sürede çalışmalar tamamlanmazsa Mersin Valiliği’nin imar planını tamamlayacağını söyledi.
 • 21:15 Elvan: Elvan: "Serbest Bölgeler Kanunumuz Şu Anda Meclis Gündeminde" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "(Çukurova Havaalanı) Yüksek Planlama Kurulu kararı alındı.
 • 20:54 Elvan: Elvan: "(Çukurova Havaalanı) Yüksek Planlama Kurulu Kararı Alındı" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mersin Valisi Özdemir Çakacak Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Başkanı Hanife Körünoğlu Milletvekilleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan heyet Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "(Çukurova Havaalanı) Yüksek Planlama Kurulu kararı alındı.
 • 20:18 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Çukurova Havaalanına ilişkin Yüksek Planlama Kurulu kararı alındığını belirterek, "Ben 2 gün evvel Ulaştırma Bakanımızla da görüştüm, bir sıkıntı görünmüyor, muhtemelen bir iki hafta içerisinde de ihaleye çıkmayı hedefliyoruz" dedi.
 • 09:52 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Aydıncık, Silifke, Toroslar ve Tarsus ilçesinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:53 Meski'nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Başladı Meski'nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Başladı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, ’Dünya Su Günü’ etkinlikleri Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinde başladı.
 • 10:03 Adana'da Elektrik Kesintisi Adana’nın Seyhan, Sarıçam, Pozantı, Karataş, Ceyhan, Yüreğir, Sarıçam ve Çukurova ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 08:54 Karayollarında Durum Karayollarının bakım, tadilat, üst yapı ve köprülü kavşak yapımı çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.