SON DAKİKA AYDINCIK HABERLERİ

Son Dakika Aydıncık Haberleri

 • 10:02Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:23Cemil Çiçek Altındağlılarla İftar YaptıAltındağ Belediyesinin düzenlediği iftar programına katılan eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, el ele verildiğinde hiçbir zorluğun yenilemeyeceğine dikkat çekerek, "Bu sofralarda olduğu gibi her zaman kenetlenmeliyiz” dedi.
 • 09:35Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Gülnar, Tarsus ve Yenişehir ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:34Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Pozantı, Sarıçam, Karataş, Yüreğir, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Ceyhan, Yüreğir ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:03Çay Demledi, 100 Dönümlük Kızılçam Ormanını YaktıÇay Demledi, 100 Dönümlük Kızılçam Ormanını YaktıMersin'in Silifke ilçesinde çıkan orman yangınında, 100 dönüm kızılçam ormanı zarar gördü. Yangına bahçesinde çay demleyen bir vatandaşın sebep olduğu öğrenildi.
 • 17:30Silifke'de Orman YangınıSilifke'de Orman YangınıMersin’in Silifke ilçesinde çıkan orman yangınında, 100 dönüm kızılçam ormanı zarar gördü.
 • 12:43Eymir-Aydıncık Yolu Karayolları Ağına AlındıYozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir beldesini Aydıncık ilçesine bağlayan yol, karayolları tarafından yapılacak.
 • 15:54Kalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun, Mersin'in İlçelerini GezdiKalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun, Mersin'in İlçelerini GezdiKalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Mersin’in ilçelerini gezerek, vatandaşlarla görüştü.
 • 13:11Ramazan Coşkusu Bu Kez Yenişehir'deRamazan Coşkusu Bu Kez Yenişehir'deMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, birlik, beraberlik ve hemşehricilik bilincini, Ramazan ayının manevi havası ile birleştiren ‘Mahallede Ramazan’ etkinlikleri merkez ilçelerde devam ediyor.
 • 10:45Oran Kalkınma Ajansı Rekora KoşuyorOran Kalkınma Ajansı Rekora KoşuyorOrta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı tarafından Kayseri, Sivas ve Yozgat’ta Mart ayından bu yana 5 bin 500 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verildi.
 • 16:24Aynalıgöl Mağarası Ziyaretçi BekliyorAynalıgöl Mağarası Ziyaretçi BekliyorMersin’in Aydıncık ilçesinde 16 yıl önce bir çoban tarafından keşfedilen ve ’Yeraltındaki Pamukkale’ olarak anılan Aynalıgöl mağarası ziyaretçi bekliyor.
 • 15:02Büyükşehir Belediyesi, İlk İftar Sofrasını Aydıncık'ta KurduBüyükşehir Belediyesi, İlk İftar Sofrasını Aydıncık'ta KurduMersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği iftar sofralarının ilki bu yıl Aydıncık’ta kuruldu.
 • 15:19Aydıncık'ta "Çocuk Şenliği" DüzenlendiYozgat'ın Aydıncık ilçesinde "Çocuk şenliği" düzenlendi.
 • 11:03Çukurova İngiliz Heyete TanıtıldıÇukurova İngiliz Heyete TanıtıldıKültür ve Turizm Bakanlığı Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile ortak yürütülen organizasyonla İngiltere’de tanınmış dergi, blog yazarları ve gazetecilerden oluşan 9 kişilik heyete Çukurova Bölgesi’nin gastronomi başta olmak üzere tarihi, doğal, kültürel değerleri tanıtıldı.
 • 12:48Taşeli Platformu Çalışmalara BaşladıMersin sınırları içindeki 7 ilçenin sorunlarına ve ihtiyaçlarına dönük çözümler üretmek ve önerilerde bulunmak amacı ile kurulan Taşeli Platformu, çalışmalara başladı.
 • 16:54Mersinli İşadamları, Taşeli İçin Kolları SıvadıMersinli İşadamları, Taşeli İçin Kolları SıvadıMersin sınırları içindeki 7 ilçenin sorunlarına ve ihtiyaçlarına dönük çözümler üretmek ve önerilerde bulunmak amacı ile kurulan Taşeli Platformu, bölgeyi Akdeniz’in yeni yıldızı yapmak için çalışmalarına başladı.
 • 14:48Nevşehir'de 30 Hakim ve Savcı DeğiştiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından düzenlenen Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile Nevşehir'de 30 hakim ve savcının yeri değişti.
 • 12:19Camilerde Vekil İmamlar GörevlendirildiKalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın, muhtarların talepleri doğrultusunda devreye girmesiyle Mersin İŞKUR ve İl Müftülüğü’nün hayata geçirdiği Toplum Yararına Program Projesi çerçevesinde, il genelindeki camilerde 6 ay süreyle görev yapacak 200 vekil imam alındı.
 • 11:29İngiliz Gazetecilerin Adana İlgisiİngiliz Gazetecilerin Adana İlgisiİngiliz gazeteciler ve blog yazarlarından oluşan 9 kişilik bir turizm ekibi Adana’ya geldi.
 • 17:23Mersinliler Ramazan'ı Doyasıyla YaşayacakMersin Büyükşehir Belediyesi, bereketin, bolluğun, paylaşmanın ve huzurun ayı olan Ramazan’da düzenleyeceği etkinliklerle Mersinlilere bu yıl da özlenen Ramazan ruhunu yaşatacak.
 • 13:42Mersin Barosu'ndan Belediyelere 'Arapça Tabela' UyarısıMersin Barosu'ndan Belediyelere 'Arapça Tabela' UyarısıMersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, ’Harf Devrimi’nin 88. yılında Mersin’de yaşanan Arapça tabela kirliliğine dikkat çekerek, belediyelere ’Arapça tabela’ uyarısında bulundu.
 • 15:16Mersinli Genç Çiftçilerden Rekor BaşvuruAK Parti Mersin İl Başkanlığı, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’na Mersin’den rekor başvuruyla 6 bin 891 proje sunulduğunu, projelerin 5 bin 201’inin onaylandığını bildirdi.
 • 16:04Büyükşehir'in, Aydıncık'ta Sineğe Karşı İlaçlama Çalışmaları SürüyorBüyükşehir'in, Aydıncık'ta Sineğe Karşı İlaçlama Çalışmaları SürüyorMersin Büyükşehir Belediyesi, uçkun ve larva mücadelesi kapsamında, Aydıncık ilçesinde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.
 • 15:07Aydıncık, Sıcak Asfaltla TanıştıAydıncık, Sıcak Asfaltla TanıştıMersin Büyükşehir Belediyesi, Aydıncık merkezindeki tüm mahallelerde yolları sıcak asfaltla kapladı.
 • 18:2011. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sarıkeçili yörüklerinin develer ile gelişi -Deve ve keçilerden detaylar -Yörük ailelerinin Çoka Çeşmesi'nin başında toplanması -Kıl çadırlarının kurulması -Aşırı rüzgar nedeniyle kıl çadırlarının kaldırılması -Yörük ailelerinin develeri ve keçileri ile alanına gelmesi -Sarıkeçililer Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Savran'ın konuşması -Göç kervanın yeniden yola koyulması Deve detayları Yöresel oyunlar "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliği Mersin'den yola çıkan Sarıkeçili yörükleri, geldikleri Karaman'da "11. Sarıkeçilliler Geleneksel Göç Kervanı" etkinliğine katıldı Mersin'den yola çıkıp Karaman'a ulaşan Sarıkeçili yörükleri tarafından "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 16:2811. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" EtkinliğiMersin'den yola çıkıp Karaman'a ulaşan Sarıkeçili yörükleri tarafından "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 12:43Sarıkeçili Yörükleri Ön Yargılara ve Zamana DireniyorSarıkeçililer Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Savran, Sarıkeçili Yörük geleneğini yaşayarak devam ettireceklerini söyledi.
 • 11:19Aydıncık'ta Kaldırım ve Peyzaj Çalışmaları BaşladıAydıncık ilçesinde havaların ısınmasıyla kaldırım ve peyzaj çalışmaları hız kazandı.
 • 18:03Yozgat'ta Ametist Taşından Üretilen Takı ve Süs Eşyaları Yoğun İlgi GördüYozgat'ta Ametist Taşından Üretilen Takı ve Süs Eşyaları Yoğun İlgi GördüYozgat’ın Aydıncık ilçesilen çıkartılan ametist taşından üretilen takı ve süs eşyası Yozgat’ta yoğun ilgi gördü.
 • 12:19Sarıkeçili Yörüklerinin Son Sarıkeçili Yörüklerinin Son "Develi" KonargöçerleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yörüklerin günlük yaşamından görüntüler Develerden görüntüler Deve sürüsü ile göçerlerin karayolunda yolculuğu Göçerlerin çadırlarından görüntüler Çadırda ateşte ısınan çocuklar Atalarının geleneğini yaşatmaya çalışan Veli Gök'ün açıklamaları Sarıkeçili yörüklerinin son "develi" konargöçerleri Anadolu'da yüzlerce yıllık develerle göç geleneğini sürdüren Sarıkeçili yörüklerinden 60 yaşındaki Veli Gök, ailesiyle yılın 12 ayını Mersin, Karaman ve Konya'nın yaylalarında geçiriyor Veli Gök: "Yörük kültürünü yaşatan kalmadı.
 • 11:25Sarıkeçili Yörüklerinin Son "Develi" KonargöçerleriAnadolu'da yüzlerce yıllık yörük kültürünü devam ettiren Sarıkeçili yörüklerinden 60 yaşındaki Veli Gök ve ailesi, yıl boyunca develeriyle Mersin, Karaman ve Konya yaylalarına göç ediyor.
 • 14:41Başkan Tiryaki Muhtarları DinlediAltındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, eskiden köy statüsünde olan mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.
 • 16:12Son Parasını Güvenlik Güçlerine Bağışlayan Buldurluoğlu, Yeni Evine KavuştuSon Parasını Güvenlik Güçlerine Bağışlayan Buldurluoğlu, Yeni Evine KavuştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kaymakam Yavuz Arslan'ın Şerife Buldurluoğlu ve kızı tarafından karşılanması Yaptırılan yeni evin kurdelesinin kesilmesi Kaymakam Arslan'ın Buldurluoğlu'na evin anahtarını takdim etmesi Şerife Buldurluoğlu ve kızının evi gezmesi Buldurluoğlu'nun konuşması Kızı Dilek Mincir'in konuşması Son parasını güvenlik güçlerine bağışlamıştı Ekmek alacağı son 1 lirasını güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya bağışlayarak herkesi duygulandıran Şerife Buldurluoğlu, yeni evine kavuştu Buldurluoğlu: "Evin tamamlanmasında ve teslim edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" Mersin'in Aydıncık ilçesinde, ekmek almak amacıyla yanına aldığı 1 lirayı güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya bağışlayarak herkesi duygulandıran Şerife Buldurluoğlu, daha önceki başvurusu üzerine Kaymakamlık ve belediye desteğiyle yaptırılan yeni evine kavuşmanın sevincini yaşadı.
 • 17:07Mersin 1 Liralık Bağışıyla Duygulandıran Şerife Ana Eve KavuştuMersin 1 Liralık Bağışıyla Duygulandıran Şerife Ana Eve Kavuştu1 liralık bağışıyla duygulandıran Şerife Ana eve kavuştuMersin'in Aydıncık İlçesi'nden Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki asker ve polisler için başlatılan 'Milletimiz ele ele, Aydıncık halkı sizlerle' kampanyasına o an tüm parası olan 1 lirayı bağışlayan 53 yaşındaki Şerife Buldurluoğlu ihtiyacı olan eve kavuştu.
 • 14:0723 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde tören düzenlendi.
 • 09:59Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Aydıncık, Erdemli, Mut, Silifke, Tarsus ve Toroslar ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:49Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Aydıncık, Çamlıyayla, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:05Şerife Anadan Askerlere Duygulandıran 1 Liralık YardımŞerife Anadan Askerlere Duygulandıran 1 Liralık YardımMersin'in Aydıncık İlçesi'nde 53 yaşındaki Şerife Buldurluoğlu, Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki asker ve polisler için başlatılan 'Milletimiz ele ele, Aydıncık halkı sizlerle' kampanyasına o an tüm parası olan 1 lirayla katıldı.
 • 13:54Güvenlik Güçlerine Yapılan 1 Liralık YardımMersin'in Aydıncık ilçesinde, cebindeki 1 lirasını, sebze ve meyve almak yerine terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya bağışlayan Şerife Buldurluoğlu, o an çok farklı duygular hissettiğini belirtti.
 • 13:45Cebindeki Son 1 Lirayı Mehmetçiğe GönderdiMersin’in Aydıncık ilçesinde terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya, cebindeki son ekmek parası 1 lirayı vererek destek olan Şerife Buldurluoğlu’nun bu anlamlı davranışı herkesi duygulandırdı.
 • 11:31Mersinli Ninenin Desteği DuygulandırdıMersin'in Aydıncık ilçesinde terör operasyonlarına katılan güvenlik güçleri için başlatılan kampanyaya 70 yaşındaki Şerife Bulduroğlu'nun cebindeki 1 lirayla yaptığı destek duygulandırdı.
 • 06:48Şerife Nine Askerlere Kuvayi Milliye Ruhunu HatırlattıŞerife Nine Askerlere Kuvayi Milliye Ruhunu HatırlattıMersin'in Aydıncık ilçesinde güvenlik güçleri için toplanan sebze ve meyveler için katkı veremeyen Şerife Nine'nin cebinden 1 TL vermesi duygusal anlar yaşattı.
 • 10:33Mersin'de Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı Aydıncık ilçesinde yapıldı.
 • 09:43Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Aydıncık, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus ve Yenişehir ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:21Yozgat'ta Milli Eğitim Müdürü Kuş'tan Öğrencilere Teog MoraliYozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Aydıncık ve Çekerek ilçelerinde TEOG sınavına girecek öğrencileri ziyaret ederek moral verdi.
 • 17:40Mardin'deki Şehit Ateşi Yozgat'a DüştüMardin’in Nusaybin ilçesinde PKK terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonda şehit düşen Emniyet Amiri Zafer Kurt’un acı haberi Yozgat’a ulaştı.
 • 17:29Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol AçtıLütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol AçtıMersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Mersin’in Silifke ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan için yolu trafiğe kapatan partililer izdihama neden oldu.
 • 17:50Elvan: Elvan: "Etrafımız Ateş Çemberine Dönmüşken, Türkiye Büyümeye Devam Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 16:09Elvan: Elvan: "Türkiye Büyümeye, Güçlenmeye ve Kalkınmaya Devam Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 13:53Başbakan Yardımcısı Elvan ve Orman Bakanı Eroğlu Mersin'deBaşbakan Yardımcısı Elvan ve Orman Bakanı Eroğlu Mersin'deBaşbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 280 milyon liralık 10 tesisin temel ve açılış törenine katılmak üzere Mersin’e geldi.