SON DAKİKA AYŞENUR İSLAM HABERLERİ

Son Dakika Ayşenur İslam Haberleri

 • 12:59 Çınarcık'ta Deniz Dolgu Çalışması Hızla Devam Ediyor Çınarcık'ta Deniz Dolgu Çalışması Hızla Devam Ediyor Yalova’nın turizm merkezi Çınarcık ilçesinde mega proje olarak adlandırılan "Sahil Dolgu Projesi" tüm hızıyla sürüyor.
 • 08:55 Bakan Ayşenur İslam: Türkiye'de 48 Umut Evimiz Var Bakan Ayşenur İslam: Türkiye'de 48 Umut Evimiz Var Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin engellilerin sağladığı hizmetlerle de ölçülebileceğine işaret ederek, Türkiye'de 2002 yılından buna dünyaya teşkil edecek birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi.
 • 09:20 Bakan İslam: Çocuklara Çığlık Atmayı Öğretin Bakan İslam: Çocuklara Çığlık Atmayı Öğretin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Annelere çok basit bir şey öğretebilirim: Çocuklara çığlık atmayı öğretmeleri gerekiyor.
 • 14:07 Ayşenur İslam: "Belki de Bir Daha Mutlu Bir İnsan Olmayacağım" Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bakanlığım boyunca öğrendiğim dertler, sıkıntılar görevim bittikten sonra hayatım boyunca zihnimi meşgul edecek.
 • 19:07 Başörtülü İlk Bakan Ayşe Gürcan, Arap Basınında İlgi Gördü Başörtülü İlk Bakan Ayşe Gürcan, Arap Basınında İlgi Gördü Ayşen Gürcan'ın "Türkiye'nin ilk başörtülü bakanı" olması, Arap basınında ilgiyle karşılanırken, Türkiye'de çok tartışılan TÜRGEV'deki üyeliğine dikkat çekildi.
 • 17:41 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Devir-teslim Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Devir-teslim GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ayşenur İslam'ın açıklaması,- Ayşen Gürcan'ın açıklaması, - Görev devri ve çiçek takdimi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında devir-teslim- Ayşenur İslam, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini, Ayşen Gürcan'a devretti Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilen Ayşen Gürcan, görevini Ayşenur İslam'dan devraldı.
 • 17:29 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Devir-teslim Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilen Ayşen Gürcan, görevini Ayşenur İslam'dan devraldı.
 • 23:03 Bakan Ayşenur İslam'dan Açıklama Geçici hükümetin kurulması sebebiyle görevini devredecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam yazılı bir açıklama yaptı.
 • 21:04 Ayşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı Oldu Ayşen Gürcan Kabinenin İlk Başörtülü Bakanı Oldu İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, geçici seçim hükümetinin ilk başörtülü bakanı oldu. Gürcan, Aile Bakanı Ayşenur İslam'ın yerine atandı.
 • 10:54 İki Bakandan 'Sümeyye Erdoğan'la İlgili Çirkin İddiaya Sert Tepki İki Bakandan 'Sümeyye Erdoğan'la İlgili Çirkin İddiaya Sert Tepki CHP'li Mahmut Tanal'ın Lazika İslam Emirliği tarafından Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına, Mevlüt Çavuşoğlu ile Ayşenur İslam'dan tepki geldi.
 • 02:15 Sümeyye Erdoğan'ı Henef Alan İddiaya Tepkiler Sümeyye Erdoğan'ı Henef Alan İddiaya Tepkiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu yönünde sosyal medyada yer alan iddiayı çirkin ve ahlaksız bir saldırı olarak niteledi.
 • 16:38 Bakan İslam Hedeflerimizden Biri, İbadethanelerimizi Engellilerin İbadetleri İçin Erişilebilir Hale... Bakan İslam Hedeflerimizden Biri, İbadethanelerimizi Engellilerin İbadetleri İçin Erişilebilir Hale... Uluslararası Kabartma Kur'an Konferansı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın katılımıyla İstanbul'da başladı.
 • 14:38 2. Uluslararası Kabartma Kur'an Konferansı 2. Uluslararası Kabartma Kur'an Konferansı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konferanstan genel ve detay görüntüler- Kabartma Kur'an-ı Kerim okunması- Selahattin Aydın'ın konuşması- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın konuşması İSTANBUL - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, kabartma Kur'an-ı Kerim'i görme engellilerin ilahi ışığa kavuşmaları anlamında çok önemli bulduklarını söyledi.
 • 14:34 Bakan İslam: Hedeflerimizden Biri, İbadethanelerimizi Engellilerin İbadetleri İçin Erişilebilir... Bakan İslam: Hedeflerimizden Biri, İbadethanelerimizi Engellilerin İbadetleri İçin Erişilebilir... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Uluslararası Kabartma Kur'an Hizmetleri Birliği tarafından 18 ülkeden temsilcilerin katılımıyla İstanbul'da düzenlenen 'Uluslararası 2. Kabartma Kur'an Konferansı'na katıldı.
 • 14:05 Uluslararası 2'nci Kabartma Kur'an-ı Kerim Konferansı Başladı Görme engelli Müslümanların dinin kaynağına ulaşmada karşılaştıkları sorunların ele alınacağı "Uluslararası 2’nci Kabartma Kur’an Konferansı", Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımıyla başladı.
 • 13:54 2. Uluslararası Kabartma Kur'an Konferansı" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, tüm engellilerin hayata aktif katılımlarını sağlamak için çok çeşitli çabalar içinde olduklarını söyledi.
 • 13:26 Görme Engelli Müslümanlar Kabartma Kur'an ile Buluşuyor Görme Engelli Müslümanlar Kabartma Kur'an ile Buluşuyor 18 ülkeden temsilcilerin katıldığı Uluslararası 2. Kabartma Kur'an Konferansı Üsküdar'da başladı.
 • 21:39 Taksim'de 'Kadın Cinayetleri' Protesto Edildi Taksim'de 'Kadın Cinayetleri' Protesto Edildi Beyoğlu’nda, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen eylemle kadın cinayetleri protesto edildi.
 • 09:33 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yunus Emre Enstitüsü’nce Ülker Sports Arena'da düzenlenecek, ‘1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı’ etkinliğine katılacak.
 • 00:05 Gündem Özeti / 22 Ağustos 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yunus Emre Enstitüsünce Ülker Sports Arena'da düzenlenecek, "1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı" etkinliğine katılacak.
 • 16:36 Bakan İslam'dan 17 Ağustos Mesajı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 16.yılında anma mesajı yayımladı.
 • 21:30 Adana Bakandan Başsağlığı Ziyareti Adana Bakandan Başsağlığı Ziyareti Pozantı Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı: 2 polis şehit, 2 PKK'lı öldürüldü (ek) BAKANDAN BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Pozantı'da şehit olan polislerin ailelerini ziyaret edip başsağlığı diledi.
 • 21:08 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Adana'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Adana'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, PKK’nın Adana’daki Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yaptığı terör saldırısında şehit olan 2 polis memurunun ailelerini ziyaret edip baş sağlığı diledi.
 • 21:02 İslam: İslam: "Türk Milletinin Sabrını Sınıyorlar' Diyelim. Allah Onlara Akıl Fikir Versin" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın şehit ailelerine ziyareti- Dua edilmesi ve Kur'an okunması- Bakan İslam'ın konuşması- Diğer şehit ailesini ziyareti Adana'daki polis merkezine saldırı- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, şehit polis memurları Kazar ve İpek'in ailelerine taziye ziyaretinde bulundu- İslam: "Türk milletinin sabrını sınıyorlar' diyelim. Allah onlara akıl fikir versin" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memurları Serdar Kazar ile İsa İpek'in ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 20:26 Pozantı Emniyet Müdürlüğü'ne Silahlı Saldırı: 2 Polis Şehit, 2 PKK'lı Öldürüldü (7) Pozantı Emniyet Müdürlüğü'ne Silahlı Saldırı: 2 Polis Şehit, 2 PKK'lı Öldürüldü (7) Bakandan BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Pozantı'da şehit olan polislerin ailelerini ziyaret edip başsağlığı diledi.
 • 11:34 İki Bakan Şehit Polisin Cenazesi İçin Zonguldak'a Gelecek Diyarbakır’da PKK’lı teröristler tarafından görevi sırasında şehit edilen polis memuru Tansu Aydın’ın cenazesi baba ocağı Zonguldak’ta defnedilecek.
 • 15:35 İslam: İslam: "Hem Müslüman Dünyası, Hem de Ülke Olarak Kritik Bir Süreçten Geçiyoruz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan İslam'ın il protokolüyle bayramlaşması- Bayramlaşma programından detaylar- Bakan İslam'ın AK Parti Sakarya İl Başkanlığı'na gelmesi- Bakan İslam'ın partililerle bayramlaşması- Bakan İslam'ın röportajı- Partilerle toplu fotoğraf çekimi Ramazan Bayramı kutlanıyor- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: - "Hem Müslüman dünyası, hem de ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Hem Müslüman dünyası, hem de ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz" dedi.
 • 17:18 Şehit Yakınları ve Gaziler İçin İş Kurası Şehit Yakınları ve Gaziler İçin İş Kurası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bugünkü kura töreninde 855 kişinin atamasının yapılacağını belirterek, böylece toplam rakamın 12 bin 542'ye ulaşacağını bildirdi.
 • 16:43 Başbakan Şehit Ailelerin Atanma Töreninde Konuştu Başbakan Şehit Ailelerin Atanma Töreninde Konuştu Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit ailelerinin işe alımları için yapılan kura çekme töreninde konuştu.
 • 10:36 Srebrenitsa Soykırımının 20. Yılı Törenleri Srebrenitsa Soykırımının 20. Yılı Törenleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tabutlardan genel plan detaylar,- Mezarlıktan genel plan detaylar,- Cenaze yakınlarının mezarlıkta dua etmeleri,- Mezarlığa gelen kalabalıktan detaylar, Srebrenitsa soykırımının 20. yılı- Avrupa'da, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedilerinden biri olan Srebrenitsa'daki soykırımında hayatını kaybeden 136 kurbanın cenazesi öğle namazının ardından Potoçari Anıt Mezarlığı'nda defnedilecek- Sabahın erken saatlerinden itibaren ülkenin farklı kentlerin binlerce insan Potoçari'ye akın etti- Törenlere Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam da katılacak Avrupa'da, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa soykırımında hayatını kaybeden 136 kurban daha bugün Potoçari Anıt Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 • 02:38 Sakarya'da Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Yakınlarına İftar Yemeği Verildi Sakarya'da Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Yakınlarına İftar Yemeği Verildi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde Sakarya Valiliği tarafından organize edilen şehit aileleri gaziler iftar programı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımı ile gerçekleşti.
 • 00:08 İslam: İslam: "Şehit ve Gazilerin Yakınlarına Hürmeti, Şehit ve Gazilerimize Hürmet Olarak Görüyoruz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar yemeğinin verildiği alandan görüntü- İslam'dan detay görüntü ve detaylar- İslam'ın konuşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da: - "(Şehit yakınları ve gaziler) Geride kalanları ayakta tutmaya çalışıyoruz.
 • 16:17 Uyuşturucu ile Mücadelede 'Alo 191 Hattı' Hizmet Vermeye Başladı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bugünkü uygulamada kendisi uyuşturucu madde kullanan ya da ailesi ve çevresinde uyuşturucu kullanan kişiler için hattı aktif hale getirdik.
 • 22:32 Bakan İslam, Sakaryalılar Vakfı'nın İftarına Katıldı Bakan İslam, Sakaryalılar Vakfı'nın İftarına Katıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Davetlilerin ve İslam'ın salona girişi- Kuran-ı Kerim okunması ve yemek sonrası duadan detay- Plaketlerin verilmesi- İslam'ın salondan ayrılması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ankara'daki Sakaryalılar Vakfı'nın geleneksel iftar yemeğine katıldı.
 • 22:03 Sakaryalı Hemşehriler Başkent'te Buluştu Sakaryalı Hemşehriler Başkent'te Buluştu Sakaryalı hemşehriler, Ankara’daki Sakaryalılar Vakfı’nın geleneksel iftar programında buluştu.
 • 14:01 Başbakan Davutoğlu'ndan Başkent Çocuk Evi'ne Sürpriz Ziyaret Başbakan Davutoğlu'ndan Başkent Çocuk Evi'ne Sürpriz Ziyaret Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Başkent Çocukevi'nde kalan çocuklarla iftar yaptı.
 • 12:34 Başbakan Davutoğlu'dan Sürpriz Ziyaret Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun çocuk evine yaptığı ziyarete, katılarak sürpriz yaptı.
 • 11:19 Bakan İslam'dan "Darülaceze İddialarına" Açıklama Açıklaması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "rezidans yapılacağı için Darülaceze Kurumu'nun taşınacağı" iddialarının gerçek dışı olduğunu, böyle bir planın olmadığını bildirdi.
 • 10:43 Başbakan Davutoğlu Çocuk Evini Ziyaret Etti Başbakan Davutoğlu Çocuk Evini Ziyaret Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sare Davutoğlu'nun çocuklarla selamlaşması, - Çocuklarla birlikte sofraya oturmaları, - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çocukevine gelişi, - Çocuklarla selamlaşması, - Başbakan Ahmet Davutoğlu kendisine yazılmış şiiri okuması- Çocuklarla sohbeti, - Çocuklardan birisiyle birlikte satranç oynaması, - Davutoğlu'nun fotoğraf çekmesi ve çektirmesi, - Kitap imzalayıp çocuklara hediye etmesi, ANKARA - Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam çocukevini ziyarette bulundu.
 • 10:19 Bakan İslam'dan "Darülaceze" Açıklaması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Darülaceze merkez kampüsünün rezidans yapılacağı için taşınacağı" iddiasını yalanladı.
 • 00:59 Kadem'in Geleneksel İftarı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, şiddetin, çağın önemli sorunları arasında yer aldığını belirterek, "Sadece kadına yönelik şiddet değil, toplumun içinde var olan aileye ve çocuğa yönelik şiddetin bütün türlerinin lanetlenmesi gerekir" dedi.
 • 00:05 Kadın ve Demokrasi Derneği İftar Programı - Ayşenur İslam Kadın ve Demokrasi Derneği İftar Programı - Ayşenur İslam GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KADEM tarafından gerçekleştirilen iftar yemeğine katılanlar - KADEM Genel Başkanı'nın konuşması- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın konuşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, KADEM tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen iftar programına konuştu.
 • 00:01 Gündem Özeti / 28 Haziran 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kadın ve Demokrasi Derneği tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen iftar programına katılacaktır.
 • 08:24 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Temizlik Gideri 520 Bin TL Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Temizlik Gideri 520 Bin TL Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın masrafı 850 bin lira kira ile sınırlı kalmıyor. Temizlik ve güvenlik için her ay bakanlığın bütçesinden 520 bin lira daha çıkıyor.
 • 12:22 Başbakan Davutoğlu'nun Darülaceze Sakinleriyle Buluşması Başbakan Ahmet Davutoğlu, Darülaceze sakinlerine, "Sizlere hizmet etmek, sizlerin bu kurumda en iyi şekilde rahat etmenizi sağlamak için elimizden geleni yapmak, bizim için en önemli vazife, en şerefli görevdir.
 • 12:13 Başbakan Davutoğlu, Darülaceze'de İftara Katıldı Başbakan Davutoğlu, Darülaceze'de İftara Katıldı Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte dün akşam Darülaceze'de iftara katıldı.
 • 10:31 Davutoğlu: Sare Hanım 35 Yıl Önce Anestezi Yaptı, Hala Uyuşuğum Davutoğlu: Sare Hanım 35 Yıl Önce Anestezi Yaptı, Hala Uyuşuğum Başbakan Davutoğlu, emekli bir anestezi uzmanıyla arasında geçen diyalogda "Sare Hanım 35 yıl önce bana anestezi yaptı, o günden bugüne uyuşuğum" dedi.
 • 00:02 Gündem Özeti / 21 Haziran 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Darülaceze'de iftar programına katılacak.
 • 14:19 Ayşenur İslam ve Recep Uncuoğlu'ndan Ferizli'ye Teşekkür Ziyareti Ayşenur İSLAM ve Recep UNCUOĞLU ferizli ilçesine teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 14:42 İslam: İslam: "Türkiye'nin Yarısından Fazlasında Milletvekili Çıkaramayan Partiler Seçimin Galibi Olduğuna... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın ziyaretinden detaylar- Partililerden detaylar- Bakan İslam'ın konuşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: - "Açık ara birinci parti olan, en fazla oyu alan parti seçimi kazanamadığına inanıyor ama Türkiye'nin yarısından fazlasında milletvekili çıkaramayan partiler seçimin galibi olduğuna inanıyor, burada bir terslik var" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Açık ara birinci parti olan, en fazla oyu alan parti seçimi kazanamadığına inanıyor ama Türkiye'nin yarısından fazlasında milletvekili çıkaramayan partiler seçimin galibi olduğuna inanıyor, burada bir terslik var" dedi.