06:2600
SON DAKİKA AYŞENUR İSLAM HABERLERİ

Son Dakika Ayşenur İslam Haberleri


AYŞENUR İSLAM

1958'de İstanbul'da doğdu. Öğretim üyesi; istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi'nin ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi, doktorasınıysa Gazi Üniversitesi'nde yaptı. Ankara... Devamı

   

  Dünya Çocuk Hakları Günü - İslam

  Dünya Çocuk Hakları Günü-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve kısa film yarışmasında dereceye giren çocuklardan, eserlerin telif hakkını bakanlığa vermelerini rica etti-İslam: -"Hem çok duygulandım hem çok mutlu oldum. Ama açıkçası hayranlığımı ifade edecek kelime bulamıyorum. (Dün 14:20)

   

  Çocuk Hakları' Konulu 2. Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışması Ödül Töreni

  Çocuk Hakları" Konulu 2. Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışması Ödül Töreni

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin uygulanması ve izlenmesinin koordinasyonundan sorumlu olan Bakanlığımızın Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Çocuk Hakları Sözleşmesinin ilke ve hükümlerinin yetişkinler ve çocuklar tarafından öğrenilerek hayata geçirilmesine ve çocukların en doğal haklarından olan katılım hakkını kullanmalarına katkıda bulunmak amacıyla 81 ilimizdeki ortaokul öğrencilerinin katılımıyla ‘çocuk hakları’ konulu 2. şiiir, (Dün 14:09)

   

  Dünya Çocuk Hakları Günü

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve kısa film yarışmasında dereceye giren çocuklardan, eserlerin telif hakkını bakanlığa vermelerini rica etti İslam: ''Hem çok duygulandım hem çok mutlu oldum. Ama açıkçası hayranlığımı ifade edecek kelime bulamıyorum. (Dün 13:52)

   

  Sakaryaspor, Eski Günlerine Dönüyor

  Türk futboluna Hakan Şükür, Aykut Kocaman ve Tuncay Şanlı gibi birçok yıldız oyuncuyu kazandıran ancak maddi sıkıntılar nedeniyle zor dönemler geçiren yeşil siyahlı ekipte, üst üste alınan galibiyetlerin ardından Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta lider olmanın mutluluğu yaşanıyor Sakaryaspor Kulübü Başkanı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şehir İçi Toplu Taşıma Araçları Engellilerin Erişimine Uygun Hale Getirilecek

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun'dan 1 milyon 200 bin kişi faydalanıyor" "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında AMATEM'lerin açılması konusunda herhangi bir ihtilaf. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Aile Bakanlığı'nda 3 Bin 659 Personelin Yeri Değiştirildi

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'ne bağlı olarak hizmet veren Alo 144 Sosyal Yardım Hattı'na üç yılda toplam 4 milyon 833 bin 831 çağrı geldi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Bakan İslam'ın 'Kadına Şiddet' Sorularına Cevapları Şaşırttı

  Bakan İslam'ın 'Kadına Şiddet' Sorularına Cevapları Şaşırttı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın, CHP'li Tanrıkulu'nun kadına şiddetle ilgili önergesine başka kurumları adres göstererek cevap vermesi dikkat çekti. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Atabek, Sakarya'da

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Atabek, Sakarya'da- Atabek, Ankara'da vatani görevi sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Piyade Onbaşı Oktay Sincar ile 3 yaşındaki çocuğuyla IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gittiği ileri sürülen Serkan Öztürk'ün ailesini ziyaret ettiSAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Ankara'da vatani görevi sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Piyade Onbaşı Oktay Sincar ile 3 yaşındaki çocuğuyla (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Atabek, Sakarya'da

  Atabek, Ankara'da vatani görevi sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Piyade Onbaşı Oktay Sincar ile 3 yaşındaki çocuğuyla IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gittiği ileri sürülen Serkan Öztürk'ün ailesini ziyaret etti. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Açıklaması

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Açıklaması

  "1 Ocak 2011 30 Haziran 2014 arasında Alo 144 hattına 4 milyon 833 bin, Alo 183 hattına ise 339 bin 221 çağrı yapıldı" (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Danimarka Öfkeli; IŞİD Üyesi MİT'in Elindeyken Nasıl Kayıplara Karıştı

  Danimarka Öfkeli; IŞİD Üyesi MİT'in Elindeyken Nasıl Kayıplara Karıştı

  Danimarka basını, yazar Hedegaard'a saldırıda bulunan ve Türkiye'de MİT'in elinde olan şahsın nasıl kayıplara karıştığını sorguluyor. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Danimarka Adalet Bakanı: Saldırgan MİT'in Elindeyken Kayıplara Karışmış

  Danimarka Adalet Bakanı: Saldırgan MİT'in Elindeyken Kayıplara Karışmış

  Danimarka adalet Bakanı Mette Frederiksen, İslam karşıtı yazar Lars Hedegaard'a saldırıda bulunan ve İstanbul'da gözaltına alınan şüphelinin Türkiye'de serbest bırakılmasına dair Türk makamları tarafından kendilerine 12 sayfalık rapor verildiğini söyledi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Bakan İslam: 'Aktörler Değişiyor Ama Senarist Hiç Değişmiyor'

  Bakan İslam: "Aktörler Değişiyor Ama Senarist Hiç Değişmiyor"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Biliyorsunuz başımızda, köşegen, dörtgen, üçgen paralel çeşitli belalar var. Aktörler değişiyor ama senarist hiç değişmiyor. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Manisa'da

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Çözüm süreci sivil bir proje. Kendi içimizden çıkmış bir proje. Memleketimizin sorunlarını çözmek için tamamen kendi aklımızla, sizlerin aklıyla, millete danışılarak yapılmış bir proje" "Bir iç güvenlik problemi icat olundu. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Bakan İslam: Ermenek'te Psikososyal Destek Çalışması Yapıyoruz

  Bakan İslam: Ermenek'te Psikososyal Destek Çalışması Yapıyoruz

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ermenek'teki maden felaketinin ikinci günü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları'nı devreye sokup, 18 madencinin ailelerine bir aylık iaşelerini sağlayacakları maddi destekte bulunup, birer sosyal danışman atadıklarını söyledi. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Bakan İslam'dan Ermenek Maden Ocağı Açıklaması

  Bakan İslam'dan Ermenek Maden Ocağı Açıklaması

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ermenek’teki maden kazasına ilişkin "Aileleri mümkün olduğunca rahatsız etmeden çalışmalarımıza devam etmemiz lazım, önce bir madencilerimize ulaşalım, ailelerimizi hanelerine ulaştıralım ve şu acil durum ortadan kalksın ondan sonra ailelerle ilgili tespitlerimizi yapacağız" dedi. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Manisa'da

  Bakan İslam, Turgutlu Huzurevi, ilçedeki sevgi evleri ile bir koruyucu aileyi ziyaret etti. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Ayşenur İslam: "Her Aileye Bir Sosyal Danışman Atadık"

  Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Felaketin ikinci günü 18 madencimizin ailesine bir aylık iaşelerini sağlayacak maddi destekte bulunduk, her aileye bir sosyal danışman atadık"MANİSA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasının hemen ardından 18 madencinin ailesine bir aylık iaşelerini sağlayacak maddi destekte bulunduklarını, her aileye bir sosyal (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Felaketin ikinci günü 18 madencimizin ailesine bir aylık iaşelerini sağlayacak maddi destekte bulunduk, her aileye bir sosyal danışman atadık" (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gündem Özeti / 9 Kasım 2014

  ANADOLU AJANSI. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Nazlıaka Kadına Şiddet Rakamlarını Açıkladı

  Nazlıaka Kadına Şiddet Rakamlarını Açıkladı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 2014 yılının 10 aylık döneminde erkeklerin 235 kadını öldürdüğünü söyledi. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  "Şehirlerde Olan Suriyelilere Psiko-Sosyal Destek Vermemiz Gerekir"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "15-18 yaş çocukları için barınma merkezleri kurduk, eğitimleri için her türlü katkıyı veriyoruz." dedi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Bakanlık Aylık 765 Bin Lira Kira Ödüyor

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 2015 yılı bütçesinin görüşmelerinde, milletvekillerinin bakanlık binasının kirası ile ilgili sorularını cevapladı. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Fişleme Cevabı: Nasıl Bir Kaynaktan Çıktığını Öğrenirsek Uygulamaya Gideriz

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 2015 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin, Aile Bakanlığı’nda yapıldığı iddia edilen fişlemelerle ilgili sorularına cevap verdi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.11.2014 06:26:49. #1.12#