20:3200
SON DAKİKA AYŞENUR İSLAM HABERLERİ

Son Dakika Ayşenur İslam Haberleri


AYŞENUR İSLAM

1958'de İstanbul'da doğdu. Öğretim üyesi; istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi'nin ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi, doktorasınıysa Gazi Üniversitesi'nde yaptı. Ankara... Devamı

   

  Zeybekci'den İslam Ülkelerine 'Tercihli Ticaret' Daveti

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT) üye ülkeleri bir an evvel ‘tercihli ticaret sistemi’ni hayata geçirmeye davet etti. (Bugün 18:13)

   

  Çocuklar İçin Adalet Projesi Kapanış Toplantısı - İslam

  Çocuklar İçin Adalet Projesi kapanış toplantısı-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: -"Sürekli iyileştirme bakış açısıyla çocuklara gerek aile ortamında gerekse diğer mecralarda adaletli bir hayat sağlamada yolun daha başında olduğumuzu kabul ediyoruz"-"Özellikle toplumsal süreçlerde çocuğun karşılaştığı risklerin asgariye indirilmesi ve çocuğun adaletli bir sosyal ortamda yaşayabilmesi için daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz"ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı (Bugün 14:57)

   

  Adalet Artık Daha 'Çocuk Dostu' Olacak

  Adalet Artık Daha "Çocuk Dostu" Olacak

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Çocuklar için adaleti suça sürüklendikten sonra değil, suça bulaşmadan önceki aşamada da önemsememiz ve bunun üzerinde ciddiyetle hep beraber durmamız gerekmektedir” dedi. (Bugün 14:44)

   

  Çocuklar İçin Adalet Projesi Kapanış Toplantısı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: ''Sürekli iyileştirme bakış açısıyla çocuklara gerek aile ortamında gerekse diğer mecralarda adaletli bir hayat sağlamada yolun daha başında olduğumuzu kabul ediyoruz'' ''Özellikle toplumsal süreçlerde çocuğun karşılaştığı risklerin asgariye indirilmesi ve çocuğun. (Bugün 14:08)

   

  Bozdağ: Çocukların Adaleti İçin Paraları Nereye Harcadığımıza İyi Bakmalıyız

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cezaevi yapmak için mi para harcamak güzeldir, eğitim yapmak için mi? Eğer çocuklar için adalet diyorsak mutlaka paraları nereye harcadığımızı çok daha iyi bakmalı. Suça sürüklenmeyi önleyecek çocuklarımızı ve geleceğimizi beraber korumak için hep beraber çalışma mecburiyetimiz var." dedi. (Bugün 13:31)

   

  Çalık, Kadem Zirvesinde Bakanlara Moderatörlük Yaptı

  Çalık, Kadem Zirvesinde Bakanlara Moderatörlük Yaptı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Kadın ve Demokrasi Derneği’nin organize ettiği Kadın ve Adalet Zirvesi’nde Bakanlar düzeyinde müzakere oturumunun moderatörlüğünü üstlendi. (Bugün 13:02)

   

  Kadına Şiddette Antalya Türkiye Birincisi

  Kadına Şiddette Antalya Türkiye Birincisi

  Antalya'da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle Aydın Kanza Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yaklaşık 100 kişilik kadın grubu sloganlarla yürüyüş düzenledi. (Dün 22:56)

   

  TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Satır: "Evlilik cüzdanı erkek ile kadının bir ömrü paylaşma kararlılığının sözleşmesidir, kadına sahip olunduğunu tescilleyen bir belge değildir" CHP'li Küçük: "Bu ülkede kadın olmanın fıtratında dayak yemek, şiddet görmek olmasın, ölmek olmasın" MHP'li Öz: "Kadına yönelik. (Dün 20:42)

   

  Meclis, Kadına Şiddeti Araştıracak

  Kadına yönelik şiddetle ilgili Araştırma Komisyonu kurulması kabul edildi. (Dün 20:37)

   

  Kadına Yönelik Şiddet Meclis Gündeminde

  Kadına Yönelik Şiddet Meclis Gündeminde

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam'dan muhalefete: "Kadına yönelik şiddet konusunda sizlere birlikte çalışmayı teklif ediyorum. (Dün 19:54)

   

  Kadına Şiddet Konusunda 157 Bin Kamu Görevlisi Eğitimden Geçti

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığıyla imzalanan eğitim protokolleri kapsamında kadına şiddet konusunda 71 bin polis, 65 bin sağlık personeli, 21 bin din görevlisi eğitimden geçti. (Dün 18:36)

   

  TBMM Genel Kurulu'nda Kadına Yönelik Şiddet Konuşuldu

  TBMM Genel Kurulu'nda Kadına Yönelik Şiddet Konuşuldu

  25 KASIM Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde TBMM'de 'Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması' önergesi görüşülmeye başlandı. (Dün 18:30)

   

  Kadına Yönelik Şiddet Görüşmelerinde Kadın Milletvekilleri Ön Sıralarda

  Kadına Yönelik Şiddet Görüşmelerinde Kadın Milletvekilleri Ön Sıralarda

  TBMM’de kadına yönelik şiddetin araştırılmasına ilişkin 32 adet araştırma önergesinin birlikte yapılan görüşmesinde Genel Kurulun ön sıralarında kadın milletvekilleri bulunuyor. (Dün 17:57)

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Önüne 'Soru İşareti'

  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Önüne "Soru İşareti"

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, "Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü" nedeniyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü önünde eylem yaptı. (Dün 17:56)

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Önüne ?soru İşareti

  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Önüne ?soru İşareti

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, üzerinde '2014 yılında kaç kadın öldürüldü yazılı soru işareti şeklindeki kartonu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü binasının merdivenlerine koydu. (Dün 17:14)

   

  CHP Genel Sekreteri Tekin Açıklaması

  "Kadın ve erkeklerin eşit olduğu bir dünyayı kurana kadar mücadeleye devam edeceğiz" (Dün 16:32)

   

  Kadına Şiddete Karşı, Dövizli Protesto

  Kadına Şiddete Karşı, Dövizli Protesto

  Samsun'da '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle İstiklal Caddesi'nde toplanan kadınlar, ellerindeki dövizlerle kadına şiddeti protesto etti. (Dün 15:57)

   

  Gürsel Tekin: Kadın Bakanlığı Neden Kurulmuyor?

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ‘Kadın ve Adalet’ adlı zirvede, yıllardır çözüm bulmak için mücadele ettikleri kadın cinayetleri gerçeğini Ayşenur İslam ve Recep Tayyip Erdoğan'a anlatmak isteyen kadınlara uygulanan şiddeti kınadı. (Dün 14:37)

   

  Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan: "Kadın sorunlarının 'cinsiyet eşitliği' gibi dar kavramlar yerine, 'adalet' gibi geniş kapsamlı ve sorunun temeline inen kavramlar üzerine tartışılması gerektiğini düşünüyoruz" (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi - Ayşenur İslam

  Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi - Ayşenur İslam

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, yeni bir aile ve kadın hareketi üzerine çalıştıklarını belirterek, "Çalışan kadınların aile hayatlarını düzenlemek ve çocuklarıyla olan ilişkilerini daha rahatlatmak için çok daha iyi hakları kazanmasını önceleyen birtakım çalışmalarımız var" dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  'Yeni Bir Aile ve Kadın Hareketi Üzerinde Çalışıyoruz'

  "Yeni Bir Aile ve Kadın Hareketi Üzerinde Çalışıyoruz"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Yeni bir aile ve kadın hareketi üzerinde çalışıyoruz." dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Bakana Soru Sorduğu İçin Dışarı Çıkarılan Kadın: Sorumuza Tahammül Edemediler

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı KADEM’in programında Bakan Ayşenur İslam’a soru sormak isteyince ağzı kapatılıp dışarı çıkartılan Fikriye Yılmaz, gözaltına alındı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Kadına yönelik şiddetle mücadelede ilerleme sağlanabilmesinde yasal düzenlemeler ve kurumsal mekanizmalar kadar konuya ilişkin bilinç ve duyarlılığın artırılması, toplumsal farkındalık sağlanması ve topyekun bir zihniyet değişiminin planlanması da büyük önem. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kadın Aktivistin Bakan'a Soramadığı Sorular Ortaya Çıktı

  Kadın Aktivistin Bakan'a Soramadığı Sorular Ortaya Çıktı

  Erdoğan'ın katıldığı toplantıda Bakan İslam'a soru sormak isterken yaka paça dışarı çıkartılan kadın aktivistin Bakan'a sormak istediği sorular ortaya çıktı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Soramadıkları Soruları Açıkladılar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam kürsüde konuşurken el kaldırıp, "Size bir soru sormak istiyorum" diyen Fikriye Yılmaz'ın Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi olduğu anlaşıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

 

  Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi

  Kadem 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4) "Biz, açık kapı politikasıyla bize sığınan tüm oradaki mağdur, mazlum insanlara kapımızı açacağız. İçerde de bizi eleştirenler var. Varsın eleştirsinler. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, KADEM Kadın ve Adalet Zirvesi'nde konuştu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan İslam'ın Katıldığı Programda Protesto

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan İslam'ın Katıldığı Programda Protesto

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam konuşma yaptığı sırada ısrarla soru sormaya çalışan iki kişi gözaltına alındı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Toplantıda Soru Gerginliği...

  Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Toplantıda Soru Gerginliği...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı KADEM tarafından düzenlenen Kadın ve Adalet Zirvesi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam konuşurken genç bir kadın elini kaldırarak " Size bir soru sormak istiyorum " dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Toplantıda Soru Gerginliği

  Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Toplantıda Soru Gerginliği

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı Kadın ve Adalet Zirvesi'nde Aile Bakanı'na soru sormak isteyen kadın, ısrar edince apar topar dışarı çıkartıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İslam: "Allah İzin Verirse Bundan Sonra 500 Yıllık Planlar Yapacağız"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de- Bakan İslam: "Türkiye artık şunu söylüyor, 'ben kendi kaderimi çizerim, size kader çizdirtmem. Ben bu bölgede hakim bir ülkeyim. Burada farklı oyunlar oynamaya kalkarsanız içeriyi karıştırmak için uzattığınız parmağı kırarım"- "Suriye felaketi dolayısıyla yarıdan fazlasının 17 yaş altı çocuklardan oluşan 1,5 milyon mülteciyi Türkiye misafir ediyor. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kadınlar Hükümeti Göreve Çağırdı

  Kadınlar Hükümeti Göreve Çağırdı

  Cinayete kurban giden kadınların yakınlarının da katıldığı protesto yürüyüşünde, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi Emine Sözüdoğru, "2014 Cinsiyet Eşitliği Raporu'nda Türkiye 142 ülke arasında 125. oldu. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Özhaseki'den Vatandaşlara Sucuk İkramı

  Özhaseki'den Kayseri halkına sucuk ikramı- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP tarafından gündeme getirilen bazı iddialara ilişkin açtığı tazminat davalarından kazandığı paranın bir kısmıyla vatandaşlara sucuk dağıttıKAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP tarafından gündeme getirilen bazı iddialara ilişkin açtığı tazminat davalarından kazandığı paranın bir kısmıyla vatandaşlara sucuk ikramında bulundu. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kadına Yönelik Şiddete Hayır Yürüyüşü

  Sinop'ta "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü" yürüyüşüSİNOP (AA) - Sinop Kadın Platformunca "25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü" dolayısıyla protesto yürüyüşü düzenlendi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Sakarya'da Seyirci Adına 4 Büyükleri Kıskandıracak Görüntüler

  Sakarya'da Seyirci Adına 4 Büyükleri Kıskandıracak Görüntüler

  Türkiye'de milli takıma kazandırdığı futbolcular spor adamlarıyla adı 'Futbol Okulu'na çıkan Sakaryaspor, tarihinde 4 yıl geçen kara yıllar sonrasında mücadele ettiği 3ncü ligde lider olarak çıktığı her maçta 14 bin seyirci önünde oynayarak Süper lig takımlarını adeta kıskandırıyor. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de

  Bakan İslam: "Türkiye artık şunu söylüyor, 'ben kendi kaderimi çizerim, size kader çizdirtmem. Ben bu bölgede hakim bir ülkeyim. Burada farklı oyunlar oynamaya kalkarsanız içeriyi karıştırmak için uzattığınız parmağı kırarım" "Suriye felaketi dolayısıyla yarıdan fazlasının 17 yaş altı çocuklardan oluşan 1,5 milyon mülteciyi Türkiye misafir ediyor. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  İslam: 'Artık Türkiye'de Hiç Kimse Evlat Acısı Yaşamak İstemiyor'

  İslam: "Artık Türkiye'de Hiç Kimse Evlat Acısı Yaşamak İstemiyor"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de- Bakan İslam: "Türkiye artık şunu söylüyor, 'ben kendi kaderimi çizerim, size kader çizdirtmem. Ben bu bölgede hakim bir ülkeyim. Burada farklı oyunlar oynamaya kalkarsanız içeriyi karıştırmak için uzattığınız parmağı kırarım"- "Suriye felaketi dolayısıyla yarıdan fazlasının 17 yaş altı çocuklardan oluşan 1,5 milyon mülteciyi Türkiye misafir ediyor. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Bakan İslam: 'Vandalizme İzin Yok'

  Bakan İslam: "Vandalizme İzin Yok"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, insanların gösteri yapma hakkı bulunduğunu, ancak Vandalizme izin verilemeyeceğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kayseri-1 Bakan İslam ve Özhaseki Sucuk-Ekmek Dağıttı

  Kayseri-1 Bakan İslam ve Özhaseki Sucuk-Ekmek Dağıttı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, vatandaşlara sucuk-ekmek ve ayran dağıttı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kayseri-2 Bakan İslam ve Özhaseki Sucuk-Ekmek Dağıttı

  Kayseri-2 Bakan İslam ve Özhaseki Sucuk-Ekmek Dağıttı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, vatandaşlara sucuk-ekmek ve ayran dağıttı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Özhaseki'den Kayseri Halkına Sucuk İkramı

  Özhaseki'den Kayseri Halkına Sucuk İkramı

  Mehmet Özhaseki, CHP tarafından gündeme getirilen bazı iddialara ilişkin açtığı tazminat davalarından kazandığı paranın bir kısmıyla vatandaşlara sucuk dağıttı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kayseri Belediye Başkanı, Tazminattan Kazandığı Parayla Sucuk Dağıttı

  Kayseri Belediye Başkanı, Tazminattan Kazandığı Parayla Sucuk Dağıttı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, milletvekili ve bir gazete ile ilgili açtıkları tazminat davasını kazandı ve o parayla sucuk ekmek dağıttı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Uyuşturucuyla Mücadelede Yeni Adım: Şura Toplanıyor

  Uyuşturucuyla Mücadelede Yeni Adım: Şura Toplanıyor

  Talas AK Parti 5. Olağan Kongresi’ne katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Önümüzdeki günlerde bir uyuşturucu şurası düzenleyeceğiz. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Çocuğun Zarar Verdiği Kamu Malının Bedeli Anne ve Babadan Tahsil Edilecek

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, kanunlarla alınacak bazı tedbirlerin, sokak vandalizmine karşı aşırı güç kullanımı olmadığını ifade ederek, kamu malına verilen zararların, zararı veren kişilerden tahsil edileceğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Sinop'ta "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü" Yürüyüşü

  Sinop Kadın Platformunca "25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü" dolayısıyla protesto yürüyüşü düzenlendi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Bakan İslam: Vandalizme İzin Yok

  Bakan İslam: Vandalizme İzin Yok

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, insanların gösteri yapma hakkı bulunduğunu, ancak Vandalizme izin verilemeyeceğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi

  KADEM ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca düzenlenen zirve, 24 25 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilecek. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Bakan İslam Araya Girdi, Uzlaşı Sağlandı

  Bakan İslam Araya Girdi, Uzlaşı Sağlandı

  Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın ara girmesi ile Ali Kemal Sofu’nun adaylığı konusunda mutabakata varıldı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Bakan İslam: Sakaryaspor Sayesinde Futbolu Öğrenmeye Başladım

  Bakan İslam: Sakaryaspor Sayesinde Futbolu Öğrenmeye Başladım

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakaryaspor sayesinde futbolu öğrenmeye başladığını söyledi. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da

  Bakan İslam: "Sayenizde futbolu öğrenmeye başladım. Maçlarda bulunsak da bulunmasak da nasıl şehrin ablası olmaya karar verdiysek, bundan sonra takımımızın da ablasıyız. Maçlarda olsak da olmasak da ablalığımız bakidir" (21 Kasım 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 20:32:48. #1.12#