SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

09:20
Başbakanlık Emeklilere Kargoyla Para gönderdi Emeklilerin düşük zammı protesto için Başbakan Ahmet Davutoğlu'na iade ettiği 27 liralık maaş farkı, 12,5 lira kargo parası ödenerek Başbakanlık tarafından geri gönderildi.
Başbakanlık Emeklilere Kargoyla Para gönderdi
14:06
Muhtarlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Bir Araya Gelmekten Mutlu Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Akdeniz: "Muhtarların uzun aradan sonra devletin en üst makamında kabul görmesi muhtarlık teşkilatının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir"
Muhtarlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Bir Araya Gelmekten Mutlu
12:34
Prim Borcu İçin Son Başvuru 2 Şubat Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü prim borçlarıyla ilgili son müracaat tarihinin 2 Şubat'ta sona ereceğini söyledi.
Prim Borcu İçin Son Başvuru 2 Şubat
11:16
Kamyondan Düştü Hayatı Karardı Konya’da, iki yıl önce kamyondan düşerek belinden aşağısı felç olan Adnan Kara’nın malulen emekli olabilmesi için 18 bin liraya ihtiyacı var. Hiçbir geliri olmayan ve asgari ücretle çalışan oğlu tarafından geçimi sağlanan Kara, şimdi emekli olabilmek için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
Kamyondan Düştü Hayatı Karardı
09:34
Kamyondan Düştü Hayatı Karardı Konya’da, iki yıl önce kamyondan düşerek belinden aşağısı felç olan Adnan Kara’nın malulen emekli olabilmesi için 18 bin liraya ihtiyacı var. Hiçbir geliri olmayan ve asgari ücretle çalışan oğlu tarafından geçimi sağlanan Kara, şimdi emekli olabilmek için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
Kamyondan Düştü Hayatı Karardı
13:24
Torba Yasa' İçin Son 10 Gün BİTLİS (İHA) – Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Sadullah Korkut, hükümet tarafından çıkarılan ‘Torba Yasa’ kapsamında sosyal güvenlik borcu bulunan işveren ve SGK’lıklar için başvuru süresinin 2 Şubat 2015 tarihinde sona erdiğini hatırlattı.
Torba Yasa' İçin Son 10 Gün
11:19
Yılbaşı Gecesi Kaybolan Emekli, Dere Yatağında Ölü Bulundu Kütahya'nın Simav ilçesinde yılbaşı gecesi, evinden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan İsmail Algül dere yatağında ölü bulundu.
Yılbaşı Gecesi Kaybolan Emekli, Dere Yatağında Ölü Bulundu
12:41
Bağ-Kur'lulara Halk Bankası'ndan Kredi İmkanı Mardin Esnaf Ve Sanatkar Odalar Birliği Başkanı Doğan Gazan, emeklilik hakkını kazanan fakat primlerini yatıramayan esnaf ve sanatkarlar için SGK ile Halk Bankası anlaşması sonucu Bağ Kur'lulara kredi imkanı verileceğini belirtti.
Bağ-Kur'lulara Halk Bankası'ndan Kredi İmkanı
11:31
Çalışan Kadınlara Müjde, İşçi Kadınları Sevindirecek Haber SSK sigortalısı kadınların yanında Bağ-Kur ve memur iken doğum nedeniyle ayrılıp bir daha memuriyete dönmeyen kadın sigortalılara da doğum borçlanma hakkı tanındı.
Çalışan Kadınlara Müjde, İşçi Kadınları Sevindirecek Haber
11:16
Kadınlar 2.160 Gün Daha Erken Emekli Olabilecek SSK sigortalısı kadınların yanında Bağ-Kur ve memur iken doğum nedeniyle ayrılıp bir daha memuriyete dönmeyen kadın sigortalılara da doğum borçlanma hakkı tanındı.
Kadınlar 2.160 Gün Daha Erken Emekli Olabilecek
10:47
Bakkallık ve Kuaförlük Kadınların Gözde Mesleği Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sayıları her yıl artan kadın esnaf ve sanatkârların en fazla tercih ettiği meslek dalının bakkallık, bayilik, büfecilik ve kuaförlük olduğunu bildirdi.
10:36
TESK Başkanı Palandöken, "Bakkallık ve Kuaförlük Kadınlarımızın Gözde Mesleği" Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken sayıları her yıl artan kadın esnaf ve sanatkârların en fazla tercih ettiği meslek dalının bakkallık, bayilik, büfecilik ve kuaförlük olduğunu söyledi.
11:19
Yapılandırmaya Sigortalılardan Yoğun İlgi Konya’nın Beyşehir ilçesinde, 6552 sayılı kanun kapsamında yürürlüğe giren yapılandırma fırsatından bugüne kadar toplam bin 853 sigortalının yararlandığı belirtildi.
Yapılandırmaya Sigortalılardan Yoğun İlgi
10:10
Beyşehir'de Yapılandırmadan Bin 853 Sigortalı Faydalandı Beyşehir'de, 6552 Sayılı Yasa kapsamında getirilen yapılandırma imkanından bugüne kadar toplam bin 853 sigortalı yararlandı.
Beyşehir'de Yapılandırmadan Bin 853 Sigortalı Faydalandı
07:43
Algün: "Esnaf ve Sanatkara Müjde Haberleri Bile Bizleri Üzüyor" Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yöneticisi ve Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, yapılandırma süresi bitmeden Bağ-Kur ve faiz affının yeniden gözden geçirmesini istedi.
Algün: 'Esnaf ve Sanatkara Müjde Haberleri Bile Bizleri Üzüyor'
16:46
Antalya'daki Kuvvetli Yağış ve Fırtına SGK İl Müdürü Erol: "Afet tarihinden önce ödeme süresi dolmuş mevcut prim borçları ile afetin meydana geldiği tarihten itibaren tahakkuk edecek üç aylık prim borçları, olayın meydana geldiği tarihten itibaren bir yıla kadar ertelenebilmektedir"
16:05
2015-2019 Stratejik Planı SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 i STRATEJİK PLAN 2015-2019 2015-2019 STRA TEJİK PLAN Ziyabey Caddesi No:6 Balgat/Ankara Tel.: 207 81 14 Faks: 207 84 66 e-posta: sp@sgk.gov.tr SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 ii SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 iii STRATEJİK PLAN 2015-2019 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 iv SOSYAL GÜVENLİK KURUMU STRATEJİK PLANI 2015-2019 v Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat
17:44
Türk Büro-Sen Eskişehir Şube Başkanı Metin Ucal Açıklaması 2015 yılında memurlar için öngörülen yüzde 3+3’lük zammın enflasyona denk geldiğini ifade eden Türk Büro-Sen Eskişehir Şube Başkanı Metin Ucal, böylece memurun 2015 yılında ’sıfır’ zam almış olacağını öne sürdü.
13:07
Emeklilerden Zam Açıklaması Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Arif Duru, 2015 emekli maaşları zammının beklenen düzeyde olmadığını, eşitlikçi ve adaletli bir zam belirlemesini veya 57’inci hükümet döneminde kaldırılan sisteme geri dönülmesini talep ettiklerini belirtti.
Emeklilerden Zam Açıklaması
12:02
Selası Verilen Esnaf, Çifte Pasta ile Doğum Günü Kutladı Aydın'ın Söke İlçesi'nde, arkadaşlarının şaka amacıyla öldüğünü belirtip selasını verdirdiği Bağ-Kur emeklisi 60 yaşındaki Nazım Lokmanoğlu, yaşadığını anlatabilmek için basın mensupları ve taraftarı olduğu Sökespor'un yönetici ve futbolcularının da katılımıyla doğum gününü çifte pasta keserek kutladı.
Selası Verilen Esnaf, Çifte Pasta ile Doğum Günü Kutladı
11:26
Kablo Hırsızlarına Suçüstü Adıyaman’da, Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait binaya girerek kablo çalmaya çalışan iki şahıstan biri suçüstü yakalanırken, diğeri firar etti.
Kablo Hırsızlarına Suçüstü
15:54
Memur Mum Yakıp Ayva Yiyerek Maaş Zamlarını Protesto Etti Türk Büro-Sen Erzurum Şube Başkanı Gani Harmandar ve yönetim kurulu üyeleri, 2015 yılı memur maaş zamlarını mum yakıp, ayva yiyerek protesto etti.
08:23
Emeklilerden İlginç Zam Eylemi Emekli derneği İMBED, emeklilere yapılan yüzde 2,33'lük yeni yıl zammını iade etme kararı aldı. 24 liralık zam 25 kuruşlar halinde Başbakan Davutoğlu'na postalanacak.
Emeklilerden İlginç Zam Eylemi
10:13
Menderes Özer: "2014 Yılında Memur Enflasyona Çarpıldı" Türk Büro-Sen İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Adnan Menderes Özer, memurların enflasyon farkı dâhil her türlü haklarının iadesi için mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.
Menderes Özer: '2014 Yılında Memur Enflasyona Çarpıldı'
08:20
Emeklilere Düşük Zamma Kar Payı Formüllü Çözüm Emekliler enflasyon bazlı yüzde 2.33 zamma tepkili. Yüzdelik zam yerine daha önceki gibi seyyanen zam bekleyip kamu bankalarından da 900 TL'lik bir 'kâr payı' istiyor.
Emeklilere Düşük Zamma Kar Payı Formüllü Çözüm
16:58
Tued Afyonkarahisar Şubesi'nden Emekli Zammına Tepki Türkiye Emekliler Derneği (TUED) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege emeklilere yapılan 2015 yılı zammını değerlendirerek, “TUED olarak bu zamları kabul etmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.
Tued Afyonkarahisar Şubesi'nden Emekli Zammına Tepki
12:47
Erzincan Mobeseye Yansıyan Kazalar Ucuz Atlatıldı Erzincan'da geçen Aralık ayında meydana gelen trafik kazaları mobese kameraları tarafından kayıt edildi.
Erzincan Mobeseye Yansıyan Kazalar Ucuz Atlatıldı
13:30
SSK ve Bağ-kur Emeklisinin Alacağı Enflasyon Farkı Belli Oldu Türkiye'de sayıları yaklaşık 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları enflasyon farkı belli oldu.
SSK ve Bağ-kur Emeklisinin Alacağı Enflasyon Farkı Belli Oldu
12:00
Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması "Ağır şartlarda çalışmalarına rağmen çiftçilerimiz, yıpranma payı hakkından mahrumlar.
Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması
10:27
Tzob'dan, Çiftçiye Yıpranma Payı Talebi Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ağır şartlarda çalışmalarına rağmen çiftçilerimizin, yıpranma payı hakkından mahrum olduğunu bildirerek, “TZOB olarak, çiftçimize yıpranma payı talep ediyoruz.
12:40
Esnafın Aklı 'Avm Yasası'nda Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, 2014 yılında Manisa’da, 3 bin 500 esnafın kepenk kapattığını söyledi.
Esnafın Aklı 'Avm Yasası'nda
09:02
SGK Borcu Olanlara Son Uyarı, Gelir Testi Yaptırın ! Gelir testi yaptırmadığı için aylık primi 288 liradan hesaplanan 5 milyonu aşkın sigortalıya biriken borçtan kurtulmak için verilen 6 ay ek süre 31 Mart'ta doluyor
SGK Borcu Olanlara Son Uyarı, Gelir Testi Yaptırın !
07:51
Gelir Testi Yaptırın Devlete Borcunuzu Sildirin Gelir testi yaptırmadığı için aylık primi 288 liradan hesaplanan 5 milyonu aşkın sigortalıya biriken borçtan kurtulmak için verilen 6 ay ek süre 31 Mart'ta doluyor.
Gelir Testi Yaptırın Devlete Borcunuzu Sildirin
12:50
Engelli Kılınç, Hayata Eliyel Pedal Çeviriyor Ankara'nın Çubuk ilçesinde 68 yaşındaki engelli Cafer Kılınç adlı vatandaş, şeker hastalığı nedeniyle tek bacağını kaybedince kendine özel tasarladığı bisiklet, hayatını değiştirdi.
Engelli Kılınç, Hayata Eliyel Pedal Çeviriyor
12:01
Pedalını Eliyle Çevirdiği Bisikletle Hayata Bağlandı Ankara'nın Çubuk ilçesinde şeker hastalığı nedeniyle bir bacağı kesilen 68 yaşındaki Cafer Kılınç, kendisine göre tasarladığı 3 tekerlekli bisikleti demirciye yaptırdı.
Pedalını Eliyle Çevirdiği Bisikletle Hayata Bağlandı
10:17
Güvercin Besleme Cezasını İptal Ettirdi Denizli'nin Merkezefendi İlçesi'nde, Bağ-Kur emeklisi 59 yaşındaki Abdullah Yaya, evinin çatısında güvercin beslediği için belediye zabıta ekipleri tarafından kesilen Kabahatlar Kanunu'na göre 189 liralık para cezasını Denizli 1'inci Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurup, iptal ettirdi.
Güvercin Besleme Cezasını İptal Ettirdi
11:15
Destek Primi Esnafın Belini Büktü Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, esnafın her ay ödediği destek priminin esnafı zor duruma soktuğunu ve kaldırılması gerektiğini söyledi.
Destek Primi Esnafın Belini Büktü
10:18
Emeklilik Bekleyenlere Sevindirici Haber SGK'nın Halk Bankası ile yapacağı anlaşma ile Bağ-Kur' lulara taksitle emeklilik imkanı geleceğini açıklanmıştı. Sistemin detayları belli oldu.
Emeklilik Bekleyenlere Sevindirici Haber
10:17
Bağkur'dan Emeklilik Bekleyenlere Müjde, Emeklilik Bekleyenlere İyi Haber SGK'nın Halk Bankası ile yapacağı anlaşma ile Bağ-Kur' lulara taksitle emeklilik imkanı geleceğini açıklanmıştı. Sistemin detayları belli oldu.
Bağkur'dan Emeklilik Bekleyenlere Müjde, Emeklilik Bekleyenlere İyi Haber
09:43
SGK'dan Bağ-Kur'lulara Kredili Emeklilik İmkânı SGK'nın Halk Bankası ile yapacağı anlaşma ile Bağ-Kur' lulara taksitle emeklilik imkanı geleceğini açıklanmıştı. Sistemin detayları belli oldu
SGK'dan Bağ-Kur'lulara Kredili Emeklilik İmkânı
15:18
Manisa'da Yeniden Yapılandırmaya 36 Bin Başvuru SGK Manisa İl Müdürü Nesrin Aras, yeniden yapılandırma kapsamındaki 88 bin sigortalıdan bugüne kadar 36 bininin başvuru yaptığını söyledi.
11:45
Hikmet Karaca: "Yüksek SSK ve Bağ-Kur Primlerinin Ülke Ekonomisine Hiçbir Katkısı Olmaz" Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, 2009 yılında sona eren 5084 sayılı teşvik yasasının yerine bugüne kadar esnafı rahatlatıcı hiçbir teşvik veya iyileştirmenin gelmediğini, bu durumun ise esnaf ve yatırımcıyı mağdur ettiğini söyledi.
Hikmet Karaca: 'Yüksek SSK ve Bağ-Kur Primlerinin Ülke Ekonomisine Hiçbir Katkısı Olmaz'
15:42
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda AK Parti Grup Başkanvekili Aydın "Faiz giderlerinin 2002 yılı toplam bütçe giderleri içindeki payı yüzde 44,7'dir." dedi.
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
13:40
Bakan Şimşek: "2014 Yılında Hane Halkı Borcunun Gayri Safi Milli Hasılaya Oranı Yüzde 22" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2014 yılında hane halkı borcunun gayri safi milli hasılaya oranı yüzde 22” dedi.
07:35
Evlatlık Verene ve Edinene Erken Emeklilik Sigortalı kadın, 2 yaşından küçük çocuğu evlat edindiğinde bir buçuk yıllık doğum borçlanması hakkına sahip olacak. Çocuğunu evlatlık veren anne, 6 aylık borçlanabilecek.
Evlatlık Verene ve Edinene Erken Emeklilik
09:34
Esnaf ve Zanaatkarın Emekli Olmak İçin Yapması Gerekenler Torba Yasa kapsamında birçok esnaf borçlarını yeniden yapılandırmaya çalışıyor. Emekli olmayı hayal eden milyonlarca BAĞKUR'luyu oldukça zorlu bir süreç bekliyor.
Esnaf ve Zanaatkarın Emekli Olmak İçin Yapması Gerekenler
10:38
SSK'dan Emekli Olmak İsteyen Kadınlar Dikkat! 4/A yani 'SSK' ile çalışan kadınlar için hayat çok daha zor. Büyük bölümü asgari ücretle çalışan kadınların erken emekli olmak için şunlara dikkat etmesi gerekiyor
15:46
Evrak ve Dokümanlar Yıllar Sonra Atıldı Diyarbakır eski Bağkur binasında temizlik yapıldı. Yıllardır atıl durumda bulunan binadan çıkan evrak ve dokümanlar evrakları ancak atık toplama kamyonu alabildi.
Evrak ve Dokümanlar Yıllar Sonra Atıldı
09:18
Aydınlı Esnaf ve Sanatkar Sorunlarına Çözüm Arayacak Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) ve Aydın Marangozlar Odası işbirliğinde esnafların sorunlarının konuşulacağı toplantı düzenlenecek.
Aydınlı Esnaf ve Sanatkar Sorunlarına Çözüm Arayacak
11:59
SSK ve Bağ-Kur Emeklisi 2015'te Ne Kadar Zam Alacak 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin 2015 yılı başında alacakları zam oranı tüketici fiyatları endeksine göre aşağı yukarı 2,76 olarak belirlendi.
SSK ve Bağ-Kur Emeklisi 2015'te Ne Kadar Zam Alacak
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 10:36:33. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ
[Hata Bildir]