SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

 • 08:241 TL Yüzünden Emeklilikten Olmayın1 TL Yüzünden Emeklilikten OlmayınSGK'ya 1 lira borcunuzun olması bile emekliliğinize engel. Uzmanlar borç durumunu sorgulamaları konusunda uyarı yapıyor.
 • 08:56Bağ-Kurlulara Borçlarını Sildirme İmkânıBağ-Kurlulara Borçlarını Sildirme İmkânıBağ-Kurluların borçlarını sildirmeleri için son günü 31 Temmuz. Düzenlemenin artıları ve eksileri var.
 • 15:10Bağ-Kur Borçluları İçin Son UyarıBağ-Kur Borçluları İçin Son UyarıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, Bağ-Kur prim borçlarının yapılandırılması için başvuru tarihinin 31 Temmuz 2015’te sona ereceğini söyledi.
 • 11:43Bağ-Kur Borcu Olanlar Dikkat! Elinizi Çabuk TutunBağ-Kur Borcu Olanlar Dikkat! Elinizi Çabuk Tutun12 ay ve daha fazla prim borcu olan Bağ-Kur'lular, temmuz sonuna kadar borçlarını ödemeleri durumunda, bu süreleri emekliliklerine ekleyebilecek.
 • 08:59SGK'dan Bağkur Borçlularına Son UyarıSGK'dan Bağkur Borçlularına Son UyarıSGK Batman İl Müdürü Alaaetin Ökten, Bağkur prim borçları için son günün 31 Temmuz günü olduğunu belirtti.
 • 13:17Tokat'ta Çene Kanseri Hastasına Protez Monte Edilerek Yeni Yüz YapıldıTokat'ta Çene Kanseri Hastasına Protez Monte Edilerek Yeni Yüz YapıldıTokat'ta çene yüz kanseri hastalığına yakalanan 4 çocuk babası Ahmet Çörekçi, yapılan operasyonla eski yüzüne ve çene fonksiyonlarına kavuştu.
 • 12:02Çene Kanseri Hastasına Protez Yüz YapıldıÇene Kanseri Hastasına Protez Yüz YapıldıTokat'ta çene yüz kanseri hastalığına yakalanan 4 çocuk babası Ahmet Çörekçi, yapılan operasyonla eski yüzüne ve çene fonksiyonlarına kavuştu.
 • 11:54Nüfus Müdürlüğü'nün Taşınma KarmaşasıNüfus Müdürlüğü'nün Taşınma KarmaşasıSivas Belediyesi'nin Valilik arkasında yapacağı Kepenek Meydanı projesi kapsamında Nüfus Müdürlüğü ve diğer kamu kurumlarının taşınması için çalışmalar sürüyor.
 • 09:49Erzurum'da 745 Bin Kişi Sosyal Güvenlik KapsamındaSGK Erzurum 2015 Haziran dönemi verileri paylaşıldı.
 • 10:54Bilecik'te Korsan Emlakçı UyarısıBilecik'te Korsan Emlakçı UyarısıBilecik’te son yıllarda gelişen emlakçılık sektöründe yakıt dışı çalışanların sayısının arttığı, bunlarla mücadele edilmesi gerektiği belirtildi.
 • 11:20Kadın Emekliler Üç Maaş AlabilirKadın Emekliler Üç Maaş AlabilirAhmet Metin Aysoy - SGK Eski Başmüfettişi Sosyal güvenlik sistemimizde üç farklı aylığı tek kişinin alabildiği özel durumlar vardır.
 • 08:22Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin dershanelerle ilgili aldığı karara ilişkin, "Ben bunun hukuk, yürütme, yargı ilişkisinde yanlış anlaşıldığı kanaatindeyim. Yargı bir uygulamayla ilgili herhangi bir mağduriyeti gidermek için karar alabilir ama yargı politika belirlemez. Yani yargı 'eğitim politikamız şöyle olmalı' yaklaşımıyla karar alamaz" dedi.
 • 14:27Ordulu Emekliler Bankalara Akın EttiOrdulu Emekliler Bankalara Akın EttiOrdu’da emekliler bayram öncesi yatan maaşlarını çekmek için banka, ATM ve postanelere akın etti.
 • 13:03Ms Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorMs Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorSivas'ta yaşayan 75 yaşındaki Dürdane Ülker, toplumdaki "gelin-kayınvalide" algısının aksine, derme çatma evde hem sobada yemek pişirip elinde çamaşır yıkıyor hem de MS hastası gelinine ve 6 torununa anne şefkatiyle bakıyor.
 • 11:56Ms Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorMs Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorSivas'ta yaşayan 75 yaşındaki Dürdane Ülker, toplumdaki "gelin-kayınvalide" algısının aksine, MS hastası gelinine ve 6 torununa anne şefkatiyle bakıyor.
 • 11:13Emeklilerin 'İntibak Davası' ReddedildiTürkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 2000'den önce emekli olanların aylıklarına yapılan intibaktan yararlanması için açılan davanın 5. duruşmasında karar çıktı.
 • 10:59Emekli maaşları ne zaman yatıyor? Maaşlar bu ay zamlı mı?Emekli maaşları ne zaman yatıyor? Maaşlar bu ay zamlı mı?Emekliler maaşlarını ne zaman alacak? Yeni maaş zammı bu ay geçerli olacak mı? Bayram öncesi emeklilerin beklediği erken maaş yatma beklentisi boşa mı çıkacak? Bayramn öncesi emekli maaşları hakkında detaylar şu şekilde..
 • 08:42Emekli Maaşları, Tüm Emeklilere Arife Gününe Kadar ÖdenecekEmekli Maaşları, Tüm Emeklilere Arife Gününe Kadar ÖdenecekEmekli maaşlarının bayram ödemesi takvimi belli oldu. Ramazan Bayramı öncesinde tüm emekli grupları maaşlarını arife gününe kadar almış olacak. İşte ödeme takvimi...
 • 04:24Ekonomi Bakanı Zeybekci Karaman'daEkonomi Bakanı Zeybekci Karaman'daEkonomi Bakanı Zeybekçi, "AK Parti olarak bu görüşmelerde doğrularımız bellidir." dedi.
 • 00:36Ekonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, koalisyon görüşmelerine ilişkin, "AK Parti olarak bu görüşmelerde doğrularımız bellidir.
 • 16:18Çelik: Çelik: "Emeklilerin Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in gelişi, - Çelik'in konuşması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: (1)- "Ramazan Bayramı'nı dikkate alarak 2 milyon 530 bin Bağ-Kur esnaf ve Bağ-Kur tarım emeklisinin emekli aylıkları 14 Temmuz'da, 6 milyon 699 bin SSK işçi ve SSK tarım emeklisi aylıkları ise tahsis numaralarının son rakamı tek olanlar için 15, çift olanlar için ise 16 Temmuz'da ödenecek"- "Emekli sandığı mensubu emeklilerimizin TÜFE farkları 1-5 Ağustos tarihleri arasında ödenecek.
 • 16:08Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Srebrenitsa soykırımının 20. yılı Avrupa'da, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa soykırımında hayatını kaybeden 136 kurbanın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Potoçari Anıt Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 • 15:14Bakan Çelik'in AçıklamalarıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 milyon emeklinin bin TL’nin altında maaş aldığı yönündeki açıklamalarına ilişkin, “750 bin emekli bin TL’nin altında alıyor.
 • 15:13Çelik: Uzlaşıldığı Takdirde Asgari Ücret 2 Bin Lira OlabilirÇelik: Uzlaşıldığı Takdirde Asgari Ücret 2 Bin Lira OlabilirÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Asgari Ücret Komisyonu'nda uzlaşıldığı takdirde asgari ücretin bin 500 değil 2 bin lira da olabileceğini söyledi.
 • 14:32Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Ramazan Bayramı'nı dikkate alarak 2 milyon 530 bin Bağ-Kur esnaf ve Bağ-Kur tarım emeklisinin emekli aylıkları 14 Temmuz'da, 6 milyon 699 bin SSK işçi ve SSK tarım emeklisi aylıkları ise tahsis numaralarının son rakamı tek olanlar için 15, çift olanlar için ise 16 Temmuz'da ödenecek" dedi.
 • 13:5911 Milyon 255 Bin Emekli Maaşlarını Bayram Öncesinde AlacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SSK emekli ayaklarının her ayın 17’si ile 26’sı arasında, Bağ-kur emekli aylıklarının ise 25-28 arasında ödendiğini belirterek, Ramazan Bayramı dikkate alınarak Bağ-Kur esnaf ve tarım emeklisinin emekli aylıklarının 14 Temmuz 2015 tarihinde, SSK işçi ve tarım emeklisi aylıklarının ise tahsis numaralarının son rakamı tek olanlar için 15 Temmuz’da, son rakamı çift olanlar için 16 Temmuz’da ödeneceğini açıkladı.
 • 13:50Çalışma Bakanı Çelik: Emekli Maaşlarına Temmuz Ayında Yüzde 4.76 Zam YapılacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilerin maaş artışlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
 • 12:35Emeklinin Alacağı Zam Oranı Yüzde 4,76 OlduEmeklinin Alacağı Zam Oranı Yüzde 4,76 OlduÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekli maaşlarına Temmuz ayında yüzde 4,76 oranında zam yapılacağını belirtti. Zamlı maaş bayramdan önce ödenecek.
 • 17:01Manisa Merak Ölüm GetirdiManisa Merak Ölüm GetirdiMerak ölüm getirdi Manisa'nın Yunusemre İlçesi'nde yaşayan 55 yaşındaki Muzaffer Yardımcı, evine giderken yol kenarında görüp merak ederek durduğu ve izlemeye başladığı kanal açma çalışması sırasında, 200 bar basınçla verilen tazyikli suyun boynuna isabet etmesi sonucu boğazının yırtılmasıyla öldü.
 • 16:18Merakla Gelen İnanılmaz ÖlümMerakla Gelen İnanılmaz ÖlümManisa'nın Yunusemre İlçesi'nde yaşayan 55 yaşındaki Muzaffer Yardımcı, evine giderken yol kenarında görüp merak ederek durduğu ve izlemeye başladığı kanal açma çalışması sırasında, 200 bar basınçla verilen tazyikli suyun boynuna isabet etmesi sonucu boğazının yırtılmasıyla öldü.
 • 15:29Yüksek Basınçlı Su, Bağ-Kur Emeklisinin Boğazını KestiYüksek Basınçlı Su, Bağ-Kur Emeklisinin Boğazını KestiManisa'da Bağ-Kur emeklisi Muzaffer Yardımcı, kanalın içindeki çalışmaya baktığı sırada özel boru ile gelen 150 bar basınçlı suyun boğazını kesmesi sonucu yaşamını yitirdi.
 • 13:14Sgk'dan Prim Borcu HatırlatmasıSgk'dan Prim Borcu HatırlatmasıÇanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan 4/b (Bağ-Kur) sigortalısı olanların, bu sürelere ilişkin prim borçlarını 31 Temmuz 2015 tarihine kadar ödememeleri halinde sigortalılıklarının durdurulacağını hatırlattı.
 • 10:48Milyonlarca Emekliye Zamlı Maaş 14 Temmuz'da ÖdenecekMilyonlarca Emekliye Zamlı Maaş 14 Temmuz'da ÖdenecekYaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine zamlı maaşları 14 Temmuz Salı günü, çalışanlara da 15 Temmuz çarşamba günü ödenecek.
 • 12:44Emeklilerimiz Günlük Artışlarıyla Bir Ramazan Pidesi Bile Alamıyor'Emeklilerimiz Günlük Artışlarıyla Bir Ramazan Pidesi Bile Alamıyor'Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Bafra Şubesi Başkanı Ünal Bandır, emekli aylıklarına yapılan zamma ilişkin, "Yapılan günlük artışlarıyla emeklilerimiz bir ramazan pidesi bile alamıyor.
 • 17:28Sgk'dan 'Boşanan Kadına Eve Erkek Alıyor Mu'denetimi' Haberlerine İlişkin AçıklamaSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), görsel ve yazılı medyada yer alan Denizli’de meydana gelen bir vatandaşın boşanma davasına ilişkin haberler üzerine, “Fiili birliktelikle ilgili Anayasa Mahkemesi (AYM), ilgili yasa maddesinin anayasaya ve özel hayatın gizliliğine aykırı olmadığının yanında bağlanan gelirlerin kesilmesi ile geri alınmasının SGK’nın hakkı olduğuna karar vermiştir” dedi.
 • 17:0312 Aydan Fazla Borcu Bulunan 1 Milyon 406 Bin Bağ-Kur'luya Hastane Kapıları Açılıyor12 aydan fazla borcu bulunan BAĞ-KUR sigortalılarının sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için SGK düğmeye bastı.
 • 17:43Tued Afyonkarahisar Şube Başkanı Ege'den AçıklamaAFYONKARAHİSAR(AA) - Türkiye Emekliler Derneği (TUED) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emekliler için belirlenen Temmuz ayı zam oranlarına ilişkin ilk beklentilerinin zamları enflasyona endeksleyen uygulamanın kaldırılması olması gerektiğini bildirdi.
 • 17:08Tued Afyonkarahisar Şubesinden Zam Oranlarına TepkiTürkiye Emekliler Derneği (TUED) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emekliler için belirlenen Temmuz ayı zam oranlarını eleştirerek, “Hayatlarının son dönemini sağlıklı ve huzur içinde yaşamak isteyen emeklimizi umutsuzluğa düşürmeyin” dedi.
 • 12:58Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin;Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin;Niğde Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin, Bağkur borçları olan esnafları uyararak 31 Temmuz tarihi kaçırmamaları konusunda hatırlatmada bulundu.
 • 14:55Besni'de Esnaf Borçlarla Ayakta Durmaya ÇalışıyorAdıyaman’ın Besni ilçesinde yerel esnaf borçlarla ayakta durmaya çalışıyor.
 • 13:54Emekliler Promosyon Hakkını İstiyorEmekliler Promosyon Hakkını İstiyorDİSK Emekli-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Necdet Şansal, emeklilerin promosyon taleplerini yineledi.
 • 12:08TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ilaçların SGK listesinden çıkarılmasının ardından aşırı şekilde fiyatlarının yükselmesinin önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, her ilacın devletin belirlediği bir tavan fiyatının olmasını istedi.
 • 11:23TESK Başkanı Palandöken: "İlaç Fiyatlarında Devlet Tavan Fiyat Belirlesin"Başta Bağ-Kur emeklileri olmak üzere tüm emeklilerin ve asgari ücretlinin maaşlarının ilaç fiyatlarını karşılamadığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Eğer tedavinizde SGK’nın karşılamadığı ilaç kullanılacaksa asgari ücretli ve emeklilerimizin aldığı maaşlar ilaç fiyatlarını karşılamıyor.
 • 11:04Palandöken: Devlet, İlaçlar İçin Tavan Fiyat BelirlesinTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, başta Bağ-Kur emeklileri olmak üzere tüm emeklilerin ve asgari ücretlinin maaşlarının ilaç fiyatlarını karşılamadığını belirterek, ilaç fiyatlarında devletin tavan fiyat belirlemesini istedi.
 • 09:19Emekliye Zamlı Maaş Bayramda!Emekliye Zamlı Maaş Bayramda!Yaklaşık 11 milyon emekli ve memurun temmuz zammı belli oldu. Emeklilerin zamlı maaşlarının bayramdan önce yatması bekleniyor.
 • 17:20Erzincan'da Kazalar Mobese Kameralarına YansıdıErzincan'da Kazalar Mobese Kameralarına YansıdıErzincan'da şehir merkezinde meydana gelen trafik kazaları, MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
 • 14:03Erzincan'da Kazalar Mobese Kameralarına YansıdıErzincan'da Kazalar Mobese Kameralarına YansıdıErzincan'da şehir merkezinde meydana gelen trafik kazaları, MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
 • 11:00Emekli ve Memur Zamları Belli OlduEmekli ve Memur Zamları Belli OlduTürkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, Haziran sonu itibarıyla yıllık enflasyon yüzde 7.20 ve tüketici fiyatlarında on iki aylık ortalamalara göre artış da yüzde 8.28 olarak gerçekleşti.
 • 10:20Emekli Zam Oranı BelirlendiEmeklilerin ve memurların Temmuz zammı netleşti.
 • 10:20Memur ve Emeklilerin Alacağı Temmuz Zammı Belli OlduMemur ve Emeklilerin Alacağı Temmuz Zammı Belli OlduHaziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. Bununla birlikte emekli ve memurların alacağı farkla Temmuz zammı yüzde 4.76 olarak belirlendi.