08:5400
SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

   

  Bağ-Kur'luya Emeklilik Kredisi

  Bağ-Kur'luya Emeklilik Kredisi

  SGK Başkanlığı: ''Kurumumuz ile Halk Bankası arasında imzalanan kredi işbirliği protokolü gereğince Kurumumuza (prim) borcu olan sigortalılarımıza masrafsız, 36 aya kadar vade seçenekleri ve aylık 0.97 faiz oranıyla kredi imkanı sağlanmıştır'' ''Kredi kullanarak prim borcunu ödeyen sigortalılarımıza. (Dün 16:51)

   

  Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplandı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "(Bağ Kur'luya verilecek emeklilik kredisi) Prim borcu olup, bu borcu ödemekte zorlanan çalışanlarımızın bu imkandan uzun vadeli bir şekilde yararlanmasına dönük SGK ile Halk Bankası arasındaki bir sözleşmedir" "Bu yapılanma çerçevesinde prim borcu olanlar için sunulan bir imkandır, yoksa farklı bir durum söz konusu değil" (Ermenek'te maden ocağında işçilerin mahsur kalması) "Yoğun bir şekilde 24 saat çalışmalar sürdürülüyor. (Dün 14:37)

   

  Bakan Çelik'in 'Bağ-Kur' Açıklaması

  Bakan Çelik'in 'Bağ-Kur' Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bağ-Kur borcu olanların emekli olmasıyla ilgili açıklamalarına ilişkin, “Prim yapılandırılması şuanda gerçekleştiriliyor. (Dün 12:38)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Esnaf ve Sanatkara Emeklilik Müjdesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Esnaf ve Sanatkara Emeklilik Müjdesi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Prim borçlarını ödeyemediği için emeklilik hakkını kazanamayan Bağ-Kur’lu kardeşlerimize Halkbank, 0,97 aylık faizle ve 36 ay vadeli olacak bir kredi verecek" dedi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Erdoğan: 'Çözüme Katkı Sunmak İsteyene Süreçte Yer Vardır'

  Erdoğan: "Çözüme Katkı Sunmak İsteyene Süreçte Yer Vardır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Çözüm Süreci'nde) Bu çözümde yer almak isteyene, katkı sunmak isteyene her kim olursa olsun süreçte yer vardır. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Erdoğan: 'Sgk, Halk Bankasıyla Protokol İmzalayacak'

  Erdoğan: "Sgk, Halk Bankasıyla Protokol İmzalayacak"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün SGK ile Halk Bankası arasında bir protokol imzalanacağını belirterek, "Bununla emeklilik imkanı var, fakat prim borçlarını ödeyemediği için emeklilik hakkını kazanamayan Bağ-Kur'lu kardeşlerimize inşallah Halk Bankamız 0,97 aylık faizle ve 36 ay vadeli olacak bir kredi verecek. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası'

  4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Prim borçlarını ödeyemediği için emeklilik hakkını kazanamayan Bağ Kur'lu kardeşlerimize inşallah Halk Bankamız 0,97 aylık faizle ve 36 ay vadeli olacak bir kredi verecek. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tzob Başkanı Bayraktar Açıklaması

  “Çiftçilerimize ve ziraat odalarımıza yönelik çok önemli düzenlemelerin çıkarılmasını sağladık" "Çiftçilerimizin mağduriyetlerini gideriyoruz. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ali Tezel Aydın'a Geliyor

  Ali Tezel Aydın'a Geliyor

  Aydın Ticaret Borsası ve Ayyıldız OSGB işbirliğinde düzenlenecek “İş Sağlığı ve İş Güvenliği” konferansına Ali Tezel konuşmacı olarak katılacak. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Emekli Olacak Esnafa Müjde

  Emekli Olacak Esnafa Müjde

  DESKKKOP Başkanı Ertan Taşlı Bağ-Kur'dan emekli olacak esnafa büyük kolaylık getirdiklerini söyledi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  'Borçların Yapılandırılması Bu Şekliyle Başarıya Ulaşamaz'

  "Borçların Yapılandırılması Bu Şekliyle Başarıya Ulaşamaz"

  AYESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Marangozlar Odası Başkanı Algün, küçük esnafın devlete olan borçlarının yapılandırılmasının başarısız olacağını iddia etti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Emeklinin Gözü Kasım ve Aralık Enflasyon Rakamlarında

  Emeklinin Gözü Kasım ve Aralık Enflasyon Rakamlarında

  Emeklinin ocak ayında alacağı zam miktarı, kasım ve aralık enflasyon rakamlarından sonra netleşecek. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TESK Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Bağ Kur emeklilerinin maaşları açlık sınırının altında kalıyor" "Emekli maaşlarından sosyal güvenlik destek primi kesintisine son verilmeli" (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Başkan Turan'dan Borcu Olanlara Uyarı

  Başkan Turan'dan Borcu Olanlara Uyarı

  Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Başkanı İsmail Turan, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını da içeren 6552 sayılı kanun (Torba yasa) kapsamında emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarının yapılandırma başvurularının 1 Aralık 2014, SSK, Bağ-Kur borçlarının yapılandırma başvurusunun 31 Aralık 2014’de sona ereceğini açıkladı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Palandöken: Emekli Maaşlarından Sgdp Kesintisine Son Verilmeli

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bağ-Kur emeklilerinin en düşük maaşı aldığını ve geçinemediğini söyledi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  TESK Başkanı Palandöken: "Emeklinin Maaşına Dokunmayın"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli maaşları içerisinde Bağ-Kur emeklilerinin en düşük maaşı aldığını ve geçinemediğini belirterek, “Esnaf emeklisi aldığı emekli maaşı ile geçinemiyor. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Sgk Konya İl Müdürü Yavuz'un Beyşehir Ziyareti

  Sgk Konya İl Müdürü Yavuz'un Beyşehir Ziyareti

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Beyşehir Sosyal Güvenlik Merkezi’ni (SGM) ziyaret etti. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Odalardan Torba Yasa İçin Son Çağrı

  Odalardan Torba Yasa İçin Son Çağrı

  Eylül ayında çıkan torba yasa kapsamında odalara aidat borcu olan üyelerin yapılandırma müracaatları devam ediyor. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  AYTO'dan Torba Yasa Semineri

  AYTO'dan Torba Yasa Semineri

  Aydın Ticaret Odası, üyelerine yönelik olarak Torba Yasa ile Yapılan Düzenlemeler konulu seminer düzenledi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Emekli Maaşlarında Yeni İntibak Umudu

  Mahkeme, İntibak Yasası 'eksik' çıktı diyerek, 'bireysel' dava açan İşçi, Memur, Bağkur Emeklileri Derneği Başkanı'nın 'bilirkişi' itirazını haklı buldu. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Vergisini Düzenli Ödeyenler Ödüllendirilmeli'

  Vergisini Düzenli Ödeyenler Ödüllendirilmeli'

  İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İzmir İl Müdürlüğü, 6552 Sayılı Torba Kanun kapsamında vergi ve SGK borçlarının yeniden yapılandırılmasının avantajlarını Egeli ihracatçılara anlattı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçesi Komisyonda (4)

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçesi Komisyonda (4)

  2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Önce Soma'da, ardından İstanbul'daki asansör kazasında ve en son da Ermenek'te, bizi derinden üzen facialar yaşanmıştır. (11 Kasım 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.11.2014 08:54:13. #1.13#