SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

 • 14:18Antalya Kasaplar Odası'ndan Kurbanda Rant UyarısıAntalya Kasaplar Odası'ndan Kurbanda Rant UyarısıAntalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Kurban Bayramı’nda kesilecek kurbanların rant kapısına dönmemesini istediklerini söyledi.
 • 11:29Palandöken: Palandöken: "Esnafın Girdi Maliyetleri Düşürülmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın girdi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini belirterek, “Esnaf ve sanatkara ucuz elektrik verilmeli. Esnaf sanayiciden daha fazla elektrik yakıyor” dedi.
 • 10:25TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın koruması için acilen gerekli adımların atılmasını ve verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.
 • 15:28Bakan Çelik: Memur Maaşında 2016'da 6+5, 2017'de İse 3+4 Artış SağlanacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, toplu sözleşme görüşmeleri sonrası açıklamalarda bulunup, “Kamu çalışanlarının aylıklarında 2016 yılının birinci altı aylık dönemini için yüzde 6, ikinci 6 aylık dönemi içinse yüzde 5 olmak üzere kümülatif olarak yüzde 11.3 oranında artış sağlanmıştır.
 • 17:10Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kılıç, Korsan Taksilerden ŞikayetçiEdirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kılıç, Korsan Taksilerden ŞikayetçiEdirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, korsan taksicilerden şikayetçi olduklarını söyledi.
 • 10:26Ekonomiye 80 Milyon Dolarlık Katkı Sağlayan Kahramanmaraş Kapalı Çarşı Kan KaybediyorEkonomiye 80 Milyon Dolarlık Katkı Sağlayan Kahramanmaraş Kapalı Çarşı Kan KaybediyorKahramanmaraş Tarihi Kapalı Çarşı Esnafları Derneği (KATARDER) Başkanı Mutlu Bolat, “Kahramanmaraş Tarihi Kapalı Çarşı 80 milyon dolarlık can suyu gün geçtikçe çekiliyor’’ dedi.
 • 15:21Sgk'dan Pirim Borcu UyarısıSgk'dan Pirim Borcu UyarısıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürlüğü, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan kişilerin 31 Temmuz 2015 tarihine kadar ödememeleri halinde sigortalılıkların sistem tarafından otomatik olarak durdurulmaya başlandığını duyurdu.
 • 13:49Sgk Sosyal Güvenlik Kapsamında Bulunan Kişi Sayısını AçıkladıSGK Erzurum 2015 Temmuz dönemi verileri paylaşıldı.
 • 10:26Karaman'ın İlk Lisanslı Deposu Faaliyete GeçtiKaraman'ın İlk Lisanslı Deposu Faaliyete GeçtiKaraman’ın ilk lisanslı deposu Toprak Tarım Lisanslı Depoculuk AŞ faaliyete geçti.
 • 09:15Vatandaşın Askerlik Talebi Kabul Olursa Herkes Erken Emekli OlabilecekVatandaşın Askerlik Talebi Kabul Olursa Herkes Erken Emekli OlabilecekBingöl'de 18 ay askerlik yapan Yıldırım, bu sürenin 7 bin 335 liradan başlayan 'bedelle' prim günü sayılmasına itiraz edip bedelsiz askerlik borçlanma için dilekçe verdi.
 • 18:00Elüs Çiftçilerin Yeni Yatırım Aracı OlduElüs Çiftçilerin Yeni Yatırım Aracı OlduKonya Ticaret Borsası (KTB)’nın depolarının hizmete girmeye başlaması, yatırım araçları arasına tarımsal ürünleri de dahil etti.
 • 09:54Karaman'ın İlk Lisanslı Deposu Faaliyete GeçtiKaraman'ın İlk Lisanslı Deposu Faaliyete GeçtiKaraman’ın ilk lisanslı deposu faaliyete geçti.
 • 09:10Melih Gökçek Su Zammını Otomatiğe BağladıMelih Gökçek Su Zammını Otomatiğe BağladıAnkara Belediyesi'nin suya her ay otomatik zam yaptığı ortaya çıktı.
 • 10:21Bağ-Kur Emeklisi Maaş Mücadelesini AİHM'e TaşıdıBağ-Kur Emeklisi Maaş Mücadelesini AİHM'e TaşıdıÇanakkale'nin Ezine İlçesi'nde yaşayan Bağ-Kur emeklisi eczacı 54 yaşındaki Şaban Gülhan, kendisiyle aynı şartlara sahip kişilerle arasındaki maaş farkını örnek göstererek maaşının düzeltilmesi istedi.
 • 17:56Sivas'ta Kayıtlı 45 Bin İşsiz VarSivas'ta Kayıtlı 45 Bin İşsiz VarÇalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü verilerine göre Sivas'ta kayıtlı 45 bin işsiz bulunuyor. İşsizlerin 30 bini erkek, 15 bini ise kadın.
 • 14:00Çumra Belediye Başkan Oğuz, Esnaflarla BuluştuÇumra Belediye Başkan Oğuz, Esnaflarla BuluştuKonya’nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, düzenlenen istişare toplantısında esnaflarla bir araya geldi.
 • 14:25Emeklilerin Enflasyon Hesabı İsyanıEmeklilerin Enflasyon Hesabı İsyanıTürkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Isparta Şubesi Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
 • 15:28Erzincan Dikkatsiz Sürücü Kazalarını Mobese Kameraları KaydettiErzincan Dikkatsiz Sürücü Kazalarını Mobese Kameraları KaydettiDikkatsiz sürücü kazalarını MOBESE kameraları kaydetti ERZİNCAN'da şehir merkezi içerisinde meydana gelen trafik kazaları MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
 • 14:22Dikkatsiz Sürücü Kazalarını Mobese Kameraları KaydettiDikkatsiz Sürücü Kazalarını Mobese Kameraları KaydettiErzincan'da şehir merkezi içerisinde meydana gelen trafik kazaları MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
 • 13:04Sgk'dan Prim Borçları ile İlgili AçıklamaSGK, 4/b sigortalısı olanlarla ilgili basında yer alan haberlerle ilgili açıklama yaptı.
 • 13:03Sgk'dan Açıklama AçıklamasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 4/b Bağ-Kur sigortalısı esnaf ve sanatkar ile çiftçilerden 12 aydan fazla prim borcu bulunanların sigortalılıklarının durdurulması ve borçlarının silinmesi için son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğuna ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 12:45Bağ-Kur Sigortalılarının Prim Ödemeleri İçin Son GünBağ-Kur Sigortalılarının Prim Ödemeleri İçin Son GünAydın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Rıfat Kocaoğlu, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan 4/b (Bağ-Kur) sigortalısı olanların, bu sürelere ilişkin prim borçlarını 31 Temmuz’a kadar ödememeleri halinde sigortalılıklarının durdurulacağını hatırlattı.
 • 10:58Prim Borcunda Son GünPrim Borcunda Son GünSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan 4/b (Bağ-Kur) sigortalısı olanların, bu sürelere ilişkin prim borçlarını 31 Temmuz’a kadar ödememeleri halinde sigortalılıklarının durdurulacağını hatırlattı.
 • 12:06Palandöken: "Böyle Fırsat Ele Geçmez"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yoğun taleplerimiz haklı görülerek yapılan düzenleme ile 30 Nisan 2015 tarihi itibarıyla 12 ay ve üzerinde prim borcu olanların borçları dondurularak sağlık hizmeti alması sağlandı.
 • 11:26Palandöken: Borcu Dondurulan Sağlık Hizmeti AlabilecekTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na 6645 sayılı Kanunla eklenen düzenleme ile 12 aydan fazla borcu olanların, borçlarının dondurularak sağlık hizmeti alabilme hakkının verildiğini hatırlattı.
 • 09:17Emekliye İkramiye MüjdesiEmekliye İkramiye MüjdesiMemurların emekli ikramiyesinin hesabında 30 yıl sınırını kaldıran kararın, daha önce emekli olanlara da uygulanmasının yolu açıldı. Emekli bir memur, açtığı davayı kazandı.
 • 08:57Bağ-Kurlulara Borçlarını Sildirme İmkânıBağ-Kurlulara Borçlarını Sildirme İmkânıBağ-Kurluların borçlarını sildirmeleri için son günü 31 Temmuz. Düzenlemenin artıları ve eksileri var.
 • 08:241 TL Yüzünden Emeklilikten Olmayın1 TL Yüzünden Emeklilikten OlmayınSGK'ya 1 lira borcunuzun olması bile emekliliğinize engel. Uzmanlar borç durumunu sorgulamaları konusunda uyarı yapıyor.
 • 15:10Bağ-Kur Borçluları İçin Son UyarıBağ-Kur Borçluları İçin Son UyarıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, Bağ-Kur prim borçlarının yapılandırılması için başvuru tarihinin 31 Temmuz 2015’te sona ereceğini söyledi.
 • 11:43Bağ-Kur Borcu Olanlar Dikkat! Elinizi Çabuk TutunBağ-Kur Borcu Olanlar Dikkat! Elinizi Çabuk Tutun12 ay ve daha fazla prim borcu olan Bağ-Kur'lular, temmuz sonuna kadar borçlarını ödemeleri durumunda, bu süreleri emekliliklerine ekleyebilecek.
 • 08:59SGK'dan Bağkur Borçlularına Son UyarıSGK'dan Bağkur Borçlularına Son UyarıSGK Batman İl Müdürü Alaaetin Ökten, Bağkur prim borçları için son günün 31 Temmuz günü olduğunu belirtti.
 • 13:17Tokat'ta Çene Kanseri Hastasına Protez Monte Edilerek Yeni Yüz YapıldıTokat'ta Çene Kanseri Hastasına Protez Monte Edilerek Yeni Yüz YapıldıTokat'ta çene yüz kanseri hastalığına yakalanan 4 çocuk babası Ahmet Çörekçi, yapılan operasyonla eski yüzüne ve çene fonksiyonlarına kavuştu.
 • 12:02Çene Kanseri Hastasına Protez Yüz YapıldıÇene Kanseri Hastasına Protez Yüz YapıldıTokat'ta çene yüz kanseri hastalığına yakalanan 4 çocuk babası Ahmet Çörekçi, yapılan operasyonla eski yüzüne ve çene fonksiyonlarına kavuştu.
 • 11:54Nüfus Müdürlüğü'nün Taşınma KarmaşasıNüfus Müdürlüğü'nün Taşınma KarmaşasıSivas Belediyesi'nin Valilik arkasında yapacağı Kepenek Meydanı projesi kapsamında Nüfus Müdürlüğü ve diğer kamu kurumlarının taşınması için çalışmalar sürüyor.
 • 09:49Erzurum'da 745 Bin Kişi Sosyal Güvenlik KapsamındaSGK Erzurum 2015 Haziran dönemi verileri paylaşıldı.
 • 10:54Bilecik'te Korsan Emlakçı UyarısıBilecik'te Korsan Emlakçı UyarısıBilecik’te son yıllarda gelişen emlakçılık sektöründe yakıt dışı çalışanların sayısının arttığı, bunlarla mücadele edilmesi gerektiği belirtildi.
 • 11:20Kadın Emekliler Üç Maaş AlabilirKadın Emekliler Üç Maaş AlabilirAhmet Metin Aysoy - SGK Eski Başmüfettişi Sosyal güvenlik sistemimizde üç farklı aylığı tek kişinin alabildiği özel durumlar vardır.
 • 08:22Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin dershanelerle ilgili aldığı karara ilişkin, "Ben bunun hukuk, yürütme, yargı ilişkisinde yanlış anlaşıldığı kanaatindeyim. Yargı bir uygulamayla ilgili herhangi bir mağduriyeti gidermek için karar alabilir ama yargı politika belirlemez. Yani yargı 'eğitim politikamız şöyle olmalı' yaklaşımıyla karar alamaz" dedi.
 • 14:27Ordulu Emekliler Bankalara Akın EttiOrdulu Emekliler Bankalara Akın EttiOrdu’da emekliler bayram öncesi yatan maaşlarını çekmek için banka, ATM ve postanelere akın etti.
 • 13:03Ms Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorMs Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorSivas'ta yaşayan 75 yaşındaki Dürdane Ülker, toplumdaki "gelin-kayınvalide" algısının aksine, derme çatma evde hem sobada yemek pişirip elinde çamaşır yıkıyor hem de MS hastası gelinine ve 6 torununa anne şefkatiyle bakıyor.
 • 11:56Ms Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorMs Hastası Gelinine ve 6 Torununa BakıyorSivas'ta yaşayan 75 yaşındaki Dürdane Ülker, toplumdaki "gelin-kayınvalide" algısının aksine, MS hastası gelinine ve 6 torununa anne şefkatiyle bakıyor.
 • 11:13Emeklilerin 'İntibak Davası' ReddedildiTürkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 2000'den önce emekli olanların aylıklarına yapılan intibaktan yararlanması için açılan davanın 5. duruşmasında karar çıktı.
 • 10:59Emekli maaşları ne zaman yatıyor? Maaşlar bu ay zamlı mı?Emekli maaşları ne zaman yatıyor? Maaşlar bu ay zamlı mı?Emekliler maaşlarını ne zaman alacak? Yeni maaş zammı bu ay geçerli olacak mı? Bayram öncesi emeklilerin beklediği erken maaş yatma beklentisi boşa mı çıkacak? Bayramn öncesi emekli maaşları hakkında detaylar şu şekilde..
 • 08:42Emekli Maaşları, Tüm Emeklilere Arife Gününe Kadar ÖdenecekEmekli Maaşları, Tüm Emeklilere Arife Gününe Kadar ÖdenecekEmekli maaşlarının bayram ödemesi takvimi belli oldu. Ramazan Bayramı öncesinde tüm emekli grupları maaşlarını arife gününe kadar almış olacak. İşte ödeme takvimi...
 • 04:24Ekonomi Bakanı Zeybekci Karaman'daEkonomi Bakanı Zeybekci Karaman'daEkonomi Bakanı Zeybekçi, "AK Parti olarak bu görüşmelerde doğrularımız bellidir." dedi.
 • 00:36Ekonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, koalisyon görüşmelerine ilişkin, "AK Parti olarak bu görüşmelerde doğrularımız bellidir.
 • 16:18Çelik: Çelik: "Emeklilerin Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in gelişi, - Çelik'in konuşması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: (1)- "Ramazan Bayramı'nı dikkate alarak 2 milyon 530 bin Bağ-Kur esnaf ve Bağ-Kur tarım emeklisinin emekli aylıkları 14 Temmuz'da, 6 milyon 699 bin SSK işçi ve SSK tarım emeklisi aylıkları ise tahsis numaralarının son rakamı tek olanlar için 15, çift olanlar için ise 16 Temmuz'da ödenecek"- "Emekli sandığı mensubu emeklilerimizin TÜFE farkları 1-5 Ağustos tarihleri arasında ödenecek.
 • 16:08Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Srebrenitsa soykırımının 20. yılı Avrupa'da, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa soykırımında hayatını kaybeden 136 kurbanın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Potoçari Anıt Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 • 15:14Bakan Çelik'in AçıklamalarıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 milyon emeklinin bin TL’nin altında maaş aldığı yönündeki açıklamalarına ilişkin, “750 bin emekli bin TL’nin altında alıyor.
 • 15:13Çelik: Uzlaşıldığı Takdirde Asgari Ücret 2 Bin Lira OlabilirÇelik: Uzlaşıldığı Takdirde Asgari Ücret 2 Bin Lira OlabilirÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Asgari Ücret Komisyonu'nda uzlaşıldığı takdirde asgari ücretin bin 500 değil 2 bin lira da olabileceğini söyledi.