SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

 • 25 Temmuz 2016 10:17Karaca, Bölge Esnafının Sorunlarını Ankara'ya TaşıdıKaraca, Bölge Esnafının Sorunlarını Ankara'ya TaşıdıErzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen “Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizleri” konulu toplantıya katılarak bölge esnafının sorunları hakkında bakanlığa kapsamlı bir dosya sundu.
 • 15 Temmuz 2016 18:27Kahtalı, İl Başkanlar Toplantısını DeğerlendirdiKahtalı, İl Başkanlar Toplantısını DeğerlendirdiAK Parti il Başkanı Hakan Kahtalı Ankara da yapılan İl Başkanları toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 15 Temmuz 2016 16:32Kırıkkale'nin 'Cennet Dedesi' Vefat EttiKırıkkale'nin 'Cennet Dedesi' Vefat EttiRamazan ayında 17 yıldır ihtiyaç sahiplerine iftar veren, 'Cennet Dede' lakabıyla bilinen 84 yaşındaki Niyazi Akbudak, vefat etti.
 • 15 Temmuz 2016 15:26Maliye Bakanı Ağbal Soruları Yanıtladı: (3)Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Piyango İdaresince gerçekleştirilen şans oyunlarının lisans verilmesi suretiyle özelleştirilmesi ihalesi için son teklif verme süresinin kasım ayına ertelenmesine ilişkin, "İhaleye ilgi gösteren firmalar ortaklıklar oluşturma, finansman sağlayacak kreditör kuruluşlarla görüşmeler konusunda zamana ihtiyaç duyduklarını ilettiler.
 • 15 Temmuz 2016 14:53Maliye Bakanı Naci Ağbal Soruları CevapladıMaliye Bakanı Naci Ağbal, Varlık Barışı düzenlemesine ilişkin, “Bu tasarı veya teklifin Meclis çalışmalarına ara vermeden önce yasalaşmasını öngörüyoruz” dedi.
 • 14 Temmuz 2016 15:59Eşinin Ölümünden 31 Yıl Sonra Maaş BağlandıEşinin Ölümünden 31 Yıl Sonra Maaş BağlandıBursa'nın Gemlik ilçesinde ikamet eden 78 yaşındaki Gülsüm Mısırlı'ya, 31 önce vefat eden kocasının ölüm maaşı bağlandı.
 • 14 Temmuz 2016 12:17Gss ve Bağkur Borcu Olanların Sağlıktan Yararlanma Süreleri UzatıldıGss ve Bağkur Borcu Olanların Sağlıktan Yararlanma Süreleri UzatıldıAksaray Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Saffet Çalışkan, Bağ-kur borcu Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olan ve bakmakla yükümlü olanların sağlıktan yararlanmaları konusunda bilgiler verdi.
 • 12 Temmuz 2016 19:05Gss ve Bağ-Kur Borcu Olanlara Ücretsiz Sağlık HizmetiGss ve Bağ-Kur Borcu Olanlara Ücretsiz Sağlık HizmetiSosyal Güvenlik Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü, Sosyal Güvenlik alanında yapılan yeni kanuni düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 12 Temmuz 2016 14:13Erzincan Tso Başkanı Sarak: Yeni Paket Yatırımcıya Kolaylık SağlayacakErzincan Tso Başkanı Sarak: Yeni Paket Yatırımcıya Kolaylık SağlayacakErzincan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Süleyman Sarak, yeni 'Teşvik Yasası'nın mevcut yatırımcıya kolaylık sağlayacağını söyledi.
 • 12 Temmuz 2016 10:42Etso Başkanı Süleyman Sarak'tan Teşvik Paketi AçıklamasıEtso Başkanı Süleyman Sarak'tan Teşvik Paketi AçıklamasıErzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni teşvik paketiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı.
 • 11 Temmuz 2016 20:56AK Parti Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Artık dünya üzerinde Türk bayrağının dalgalanmadığı hemen hemen hiçbir yer yok. Dünyaya açılırken hiç şüphesiz bölgemiz ve komşularımız ayrı bir öneme sahiptiler.
 • 11 Temmuz 2016 19:36AK Parti Bolu İl Başkanı Doğanay'dan Esnafa Müjdeli HaberAK Parti Bolu İl Başkanı Doğanay'dan Esnafa Müjdeli HaberAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ramazan Bayramı öncesi açıkladığı Ekonomik Müjdeler Paketi’ni kapsayan konulardaki yasal düzenlemenin Meclis tatile girmeden yapılacağını söyleyen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Uygulamanın yürürlüğe girmesinin, özellikle yaz aylarında esnaf açısından bir rahatlama sağlayacak.
 • 11 Temmuz 2016 15:11Ticari Araçlardan Ötv AlınmayacakTicari Araçlardan Ötv AlınmayacakBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Erzincan ESOB Başkanı Bedir Limon, teşvik paketinde yer alan ve esnaf ve sanatkârları ilgilendiren kısımlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
 • 11 Temmuz 2016 15:09Erzincan Esob Başkanı Limon'dan Teşvik Paketi AçıklamasıErzincan Esob Başkanı Limon'dan Teşvik Paketi AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, "Sayın Başbakanımızın bu sevindirici açıklamalarının esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 • 11 Temmuz 2016 10:50TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafa geçmişe dönük Bağ-Kur kaydı hakkı verilmesi gerektiğini ifade etti.
 • 11 Temmuz 2016 10:19TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Esnaf ve Sanatkarlarımızın Emekli Olabilmeleri İçin, Yeni Bir Yasal...Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken,"Sigortalılık için aranan şartlar dikkate alınmak suretiyle, BAĞ-KUR’a kayıt yaptırmamış olan esnaf ve sanatkarlarımızın emekli olabilmeleri için, 04 Ekim 2000 tarihinden önceki vergi kayıt tarihlerinin esas alınmasını sağlayacak yeni bir yasal düzenleme yapılması büyük bir ihtiyaçtır" dedi.
 • 11 Temmuz 2016 09:54Palandöken'den Esnaf ve Sanatkar İçin Emeklilik ÖnerisiPalandöken'den Esnaf ve Sanatkar İçin Emeklilik ÖnerisiTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 4 Ekim 2000 tarihinden önce vergi kaydı bulunan esnaf ve sanatkara da sigortalı olabilme hakkı verilmesini istedi.
 • 09 Temmuz 2016 16:42Ged Başkanı Özden: Açıklanan Yeni Teşvik Paketi Girişimciliğe Katkı SağlayacakGed Başkanı Özden: Açıklanan Yeni Teşvik Paketi Girişimciliğe Katkı SağlayacakGirişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni teşvik paketinin girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.
 • 09 Temmuz 2016 14:37Teşvikler Girişimciliğe Doping OlacakTeşvikler Girişimciliğe Doping OlacakGirişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni teşvik paketinin girişimciliğin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.
 • 08 Temmuz 2016 08:17SGK Hileli Boşanmayı AffetmiyorSGK Hileli Boşanmayı AffetmiyorSGK, 2015 yılında ölüm aylığı alan 19 bin 277 kişinin boşandığı eşi ile fiilen birlikte yaşadığını tespit ederek aylıklarını kesti, aylıkları da faiziyle geri istedi.
 • 07 Temmuz 2016 15:12AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu: AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu: "Çifte Bayram Yaşıyoruz"Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, hükümetin açıkladığı yeni ekonomi paketi ile halkımızın çifte bayram yaşandığını bildirdi.
 • 07 Temmuz 2016 10:42Karamercan: Teşvik Paketi Esnafımıza Bayram Müjdesi OlduKaramercan: Teşvik Paketi Esnafımıza Bayram Müjdesi OlduBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, "Sayın Başbakanımızın bu sevindirici açıklamaları esnaf ve sanatkarımıza bayram müjdesi gibi oldu.
 • 07 Temmuz 2016 10:32Bankalar Emekli Promosyon Ödemeleri İçin YarışıyorBankalar Emekli Promosyon Ödemeleri İçin YarışıyorEmeklilere maaş promosyonunda sona gelinirken, bankalar "Emekli Bankacılığı" alanında yoğun rekabet yaşıyor. Türkiye'de 12 milyona yakın emeklinin olması da "Emekli Bankacılığı" alanında bankaları yeni arayışlara itti.
 • 07 Temmuz 2016 10:05Başkan Karamercan'dan Teşvik Paketi DeğerlendirmesiBaşkan Karamercan'dan Teşvik Paketi DeğerlendirmesiBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, "Sayın Başbakanımız’ın bu sevindirici açıklamaları esnaf ve sanatkarımıza bayram müjdesi gibi oldu" dedi.
 • 05 Temmuz 2016 21:24Maliye Bakanı Ağbal, Bayburt'ta AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Kim olursa olsun, hangi kaynaktan gelirse gelsin, Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti sonuna kadar her türlü düşmanla mücadele edecek ruha da inanca da sahiptir.
 • 05 Temmuz 2016 12:40Tşof Başkanı Apaydın: Teşvik Paketi Camiamıza Bayram Müjdesi Gibi GeldiTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 'Yatırım Teşvik Paketi' ile şoför esnafının iki bayramı birden yaptığını söyledi.
 • 05 Temmuz 2016 12:24Ekonomik Müjdeler Paketi'nin YankılarıTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan "Ekonomik Müjdeler Paketi" kapsamında ticari araçlarını yenilemek isteyen şoförlerden ÖTV alınmayacağını belirterek, "ÖTV'nin alınmaması devlete zarar vermeyeceği gibi vergi gelirlerinde artış sağlayacaktır.
 • 05 Temmuz 2016 12:04Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Bütün ürünlerde ürün ihtisas borsası kuruyoruz.
 • 05 Temmuz 2016 11:37Şoför Esnafında İkinci Bayram SevinciŞoför Esnafında İkinci Bayram SevinciBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 'Yatırım Teşvik Paketi' şoför esnafında ikinci bayram sevincine neden oldu.
 • 05 Temmuz 2016 11:36Tşof Başkanı Apaydın: Tşof Başkanı Apaydın: "Ötv İndirimini Uzun Zamandan Beri Bekliyorduk"Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Yatırım Teşvik Paketini değerlendiren TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, açıklama ile şoför esnafının iki bayramı birden yaptığını söyledi.
 • 05 Temmuz 2016 10:28Tüfenkci: Bayram Müjdeleri 1-2 Ay İçerisinde Hayata GeçirilecekTüfenkci: Bayram Müjdeleri 1-2 Ay İçerisinde Hayata GeçirilecekGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni ekonomik pakette yer alan bazı düzenlemelerin bayramdan sonra hemen hayata geçirileceğini söyledi.
 • 05 Temmuz 2016 08:56Tüfenkci: Tüfenkci: " Suriye'deki Bu İç Karışıklık ve Savaş Ortamı Kalktıktan Sonra Elbette Ki Suriye'yle de...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin vatandaşlarla bayramlaşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin konuşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: -"(Ekonomik Müjdeler Paketi) Geniş bir yelpazeye dokunan, Türkiye'de yaşayan vatandaşların neredeyse yüzde 80'ini ilgilendiren noktalarda bayram müjdelerimizi verdik.
 • 05 Temmuz 2016 08:20Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomik Müjdeler Paketi'ne ilişkin, "Geniş bir yelpazeye dokunan, Türkiye'de yaşayan vatandaşların neredeyse yüzde 80'ini ilgilendiren noktalarda bayram müjdelerimizi verdik.
 • 05 Temmuz 2016 08:04Emekliye Yüzde 3.63 Zam Yapıldı, İşte Alacakları Maaşların ListesiEmekliye Yüzde 3.63 Zam Yapıldı, İşte Alacakları Maaşların ListesiOcak-haziran dönemi enflasyonu yüzde 3.63 olarak gerçekleşti. Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 3.63 zam alacak. İşte emeklilerin kaç lira alacağının tam listesi.
 • 05 Temmuz 2016 02:14Maliye Bakanı Ağbal Esnafı Ziyaret EttiMaliye Bakanı Ağbal Esnafı Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın karşılanması Esnaf ziyareti ve açıklamalar "Bizim için AK Parti olarak esnafımız başımızın tacı. Çünkü sizler gerçekten hem kendinize ekmek üretiyorsunuz hem de sizin yanınızda çalışan insanlara da iş veriyorsunuz, AŞ veriyorsunuz, ekonomiyi ayakta tutuyorsunuz" Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bizim için AK Parti olarak esnafımız başımızın tacı. Çünkü sizler gerçekten hem kendinize ekmek üretiyorsunuz hem de sizin yanınızda çalışan insanlara da iş veriyorsunuz, AŞ veriyorsunuz, ekonomiyi ayakta tutuyorsunuz." dedi.
 • 05 Temmuz 2016 01:42Maliye Bakanı Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Bizim için AK Parti olarak esnafımız başımızın tacı. Çünkü sizler gerçekten hem kendinize ekmek üretiyorsunuz hem de sizin yanınızda çalışan insanlara da iş veriyorsunuz, AŞ veriyorsunuz, ekonomiyi ayakta tutuyorsunuz." dedi.
 • 04 Temmuz 2016 18:19Ekonomik Müjdeler Paketi'nin YankılarıBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan, "Ekonomik Müjdeler Paketi" Güneydoğu'nun önemli merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa'da iş dünyasını sevindirdi.
 • 04 Temmuz 2016 17:12Ekonomik Müjdeler Paketi'nin YankılarıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, "Ekonomik Müjdeler Paketi"yle ilgili, "Türkiye'de ilk teşvik desteği alan esnaf kesimi şoför esnafı olmuştur.
 • 04 Temmuz 2016 16:57Keskin: Türkiye'de İlk Defa Şoför Esnafına Teşvik VeriliyorKeskin: Türkiye'de İlk Defa Şoför Esnafına Teşvik VeriliyorTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, şoför esnafına ÖTV'siz araç müjdesi veren Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür etti.
 • 04 Temmuz 2016 15:42Ekonomik Müjdeler Paketi'nin YankılarıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ekonomik Müjdeler Paketi ile ilgili, "Uzun zamandan beri BAĞ-KUR ve SSK'lılar arasındaki haksız uygulama kaldırılarak peşin ödeyen esnafımızın primlerinden yüzde 5 indirim sağlanması sevindiricidir.
 • 04 Temmuz 2016 14:56Emekli Aylıklarında Yapılacak ArtışSosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), 2016 Temmuz ödeme döneminde SSK ve Bağ-Kur gelir ve aylıklarının yüzde 3,63, Emekli Sandığına bağlı emekli, malül, dul ve yetim aylıklarının ise yüzde 5 artırılarak ödeneceği bildirildi.
 • 04 Temmuz 2016 13:53Palandöken: Palandöken: "Yeni Paket Esnafımız İçin Bayram Müjdesi Oldu"Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yatırım teşvik paketinin bayram müjdesi olduğunu söyledi.
 • 04 Temmuz 2016 13:48Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Paketlerini Açıkladı AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım, "Her nüshadan damga vergisini kaldırıyoruz.
 • 04 Temmuz 2016 13:42Ekonomik Müjdeler Paketi"Başbakan Binali Yıldırım, "Şirket kuruluşlarında damga vergisi diye bir şey var. Damga, resim, harç vesaire... Bunlarda ciddi reform niteliğinde düzenleme yapıyoruz.
 • 04 Temmuz 2016 12:46Başbakan Yıldırım, Primlerini Zamanında Ödeyen Bağ-Kur'lulara 5 Puan İndirim Yapılacağını,...Başbakan Yıldırım, primlerini zamanında ödeyen Bağ-Kur'lulara 5 puan indirim yapılacağını, primlerin zamanında ödenmemesi halinde bu imkanın ortadan kalkacağını açıkladı.
 • 04 Temmuz 2016 12:28Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye'de Yatırım Yapan Yabancıdan Vergi AlınmayacakBaşbakan Binali Yıldırım: Türkiye'de Yatırım Yapan Yabancıdan Vergi AlınmayacakBaşbakan Binali Yıldırım, ekonomi paketini açıkladı. Paket yatırım ağırlık teşvikleri içeriyor. Türkiye'de yatırım yapacak yabancı şirketler vergiden muaf olacak.
 • 04 Temmuz 2016 12:20Emekli Aylıklarında Yapılacak ArtışTürkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, açıklanan enflasyon oranına göre yaptıkları hesaplamalarla, 2000'den önce emekli olan işçilerin en düşük emekli aylığının bin 339 lira 18 kuruşa yükseleceğini bildirdi.
 • 04 Temmuz 2016 11:129 Milyon Emeklinin Maaş Zammı Belli Oldu9 Milyon Emeklinin Maaş Zammı Belli OlduTürkiye İstatik Kurumu'nun açıkladığı enfeksiyona göre yaklaşık 9 milyon emeklinin maaş zammı belli oldu.
 • 04 Temmuz 2016 10:47SSK ve Bağkur Emeklilerinin Maaş Zammı Belli OlduSSK ve Bağkur Emeklilerinin Maaş Zammı Belli OlduYaklaşık 9 milyon emeklinin maaş zammı belli oldu. Temmuz ayında 3,63 oranında zam alacaklar.
 • 03 Temmuz 2016 09:34Emeklinin Zamlı Maaşı Belli OluyorEmeklinin Zamlı Maaşı Belli OluyorSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı, pazartesi belli oluyor. Zam yüzde 4 olursa, maaşlarda 152 liraya varan artış olacak.