SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

 • 10:05 Kimlik Fotokopisi Hayatını Kararttı Kimlik Fotokopisi Hayatını Kararttı Mersin'de 6 yıl önce yeğeni tarafından nüfus cüzdanının fotokopisi çektirilerek, kendisinden habersiz abonelikler yaptırılan Gönül Apaydın binlerce liralık borcun altına girdi.
 • 16:56 Devlet Hastanesinde 2 Ayda 20 Açık Kalp Ameliyatı Yapıldı Devlet Hastanesinde 2 Ayda 20 Açık Kalp Ameliyatı Yapıldı Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Servisi son aylarda yaptığı başarılı operasyonlar sonrası sağlık turizmine örnek teşkil etmeye devam ediyor.
 • 11:30 Bakan Soylu: Çalışanların Emeklilik İşlemleri 1 Günde Tamamlanacak Bakan Soylu: Çalışanların Emeklilik İşlemleri 1 Günde Tamamlanacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bir ayda yapılan emeklilik işlemlerinin bir güne düşürüleceği müjdesini verdi
 • 10:12 Hangi Emekli Emlak Vergisi Ödemeyecek Hangi Emekli Emlak Vergisi Ödemeyecek Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri aldığı aylıktan başka geliri olmayan emekliler, 'brüt 200 m2'yi aşmayan tek konutları için' sıfır vergi imkanından yararlanabiliyorlar.
 • 09:37 Emlak Sahipleri Dikkat! Emlak Sahipleri Dikkat! Dün, genel olarak emlak vergisini kimlerin ödemeyeceğini, koşullarını ve ev hanımı, işsizler ve engelliler için detaylarına bakmıştık. Bugün; emekliler için tanınan emlak vergisi avantajına detaylarıyla göz atacağız.Kanunla kurulan Sosyal Güvenlik Kurumlarından (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri) aldığı aylıktan başka geliri olmayan emekliler, 'brüt 200 m2'yi aşmayan tek konutları için' indirimli bina vergisi (sıfır oranlı) imkanından yararlanabiliyorlar.
 • 16:28 Davutoğlu: Davutoğlu: "Çatışmalarla Gerginliklerle Anılan Bu Günü, Şenliklerle Anılan Bir Gün Yaptık" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları Başbakan Davutoğlu sendika temsilcileriyle buluştu Davutoğlu: (3) "Çalışma ve sosyal güvenlik alanında adeta bir devrim gerçekleştirdik.
 • 11:39 Osmaniye'de Bir Evin Bahçesinde 2 Yavru Kedi Kafası Bulundu Osmaniye'de bir evin bahçesinde iki yavru kedi kafası bulundu.
 • 10:02 Emlak Vergisini Kimler Ödemeyecek Emlak Vergisini Kimler Ödemeyecek Öncelikle emlak vergisi ödeyecek gayrimenkul sahiplerine, ödeme zamanını hatırlatalım. Emlak vergisinin ilk taksitinin ödenmesi için süre martta başladı ve mayısın sonuna kadar da ödenebiliyor.
 • 16:14 CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Meclis Başkanı'na söylemek isterim; ya bu devlete, cumhuriyete, hukukun üstünlüğüne, kadın erkek eşitliğine, yargının bağımsızlığına, medyanın özgürlüğüne, laik, demokratik, sosyal hukuk devletine inan ya da o koltuğu terk et" dedi.
 • 19:08 Eskişehir'de TOKİ Konutları İçin Kura Çekimi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) Eskişehir'de emeklilere yönelik düzenlediği projenin kura çekimi yapıldı.
 • 09:45 Hürdanış Hürdanış BANKA KREDİSİYLE BORÇLANABİLİR MİYİMAyşe Öztürk – Hann Münden / AlmanyaTürkiye'den borçlanarak emekli olabilmek için bankadan kredi çekip çekemeyeceğinizi, ayrıca bağlanacak aylığın banka tarafından kredi borcu taksidine mahsup edilip edilmeyeceğini soruyorsunuz. Bu fikriniz çok iyi ve mantıklı da olsa, gerçekleşmesi pek mümkün gözükmüyor.
 • 14:01 Son Kalaycı Son Kalaycı Ordu’nun Mesudiye ilçesinde 53 yıldır kalaycılık yapan 65 yaşındaki Tuncer Yaşar, ilçede ‘son kalaycı’ olarak mesleğini yapmaya devam ediyor.
 • 10:20 Palandöken: Emeklilik İçin Yaşı Bekleyen Bağ-Kur'lunun Emekli Maaşı Düşüyor Palandöken: Emeklilik İçin Yaşı Bekleyen Bağ-Kur'lunun Emekli Maaşı Düşüyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilik için yaşı bekleyen Bağ-Kurlu'nun her geçen gün emekli maaşının düştüğünü söyledi.
 • 09:57 Tesk: Primi Fazla Ödeyen Esnafın Emekli Aylığı Düşüyor Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim gün sayısı dolduğu halde emeklilik için yaşı bekleyen, vergi kaydı açık olduğu içinde sigorta prim ödemesi yapmaya devam eden esnaf ve sanatkarların emekli aylıklarının her geçen gün düştüğünü açıkladı.
 • 09:05 Hürdanış Hürdanış EMEKLİ OLMAK İÇİN HANGİ YOL İZLENMELİŞükrü Altıntaş -Almanya Hem eşiniz hem kendiniz için soru yöneltmişsiniz.
 • 13:16 Binlerce Çalışanın Maaşı Arttı! Hesaplara Yatmaya Başladı Binlerce Çalışanın Maaşı Arttı! Hesaplara Yatmaya Başladı Emekli olup Bağ- Kur kapsamında çalışmaya devam eden emekliler, Ocak'taki çifte artışın ardından bu yılın 3'üncü zammına kavuştu.
 • 13:15 Binlerce Emeklinin Kesintisiz Maaşlarının Yatırıldığı İddia Edildi Binlerce Emeklinin Kesintisiz Maaşlarının Yatırıldığı İddia Edildi Takvim gazetesinin haberine göre, emekli olup Bağ- Kur kapsamında çalışmaya devam eden emekliler, Ocak'taki çifte artışın ardından bu yılın 3'üncü zammına kavuştu.
 • 11:11 Binlerce Emeklinin Kesintisiz Maaşları Hesaplarına Yatmaya Başladı Binlerce Emeklinin Kesintisiz Maaşları Hesaplarına Yatmaya Başladı Çalışan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarından yapılan yüzde 11,1'lik kesinti artık yapılmayacak. Kendi işini yapan emeklilerin kesintisiz maaşları, yatmaya başladı.
 • 17:55 CHP Heyetinden Mesob'a Ziyaret CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Parti Meclisi üyesi Hüsnü Süslü, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile beraberindeki partili yöneticiler Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti.
 • 12:39 Esnaf 100 TL'lik Müjdeyi Bekliyor Esnaf 100 TL'lik Müjdeyi Bekliyor Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, asgari ücretin bin 300 TL olmasıyla birlikte esnafın ödediği prime 129 lira ek yük bindiğini, esnafın bu yükü kaldıramayacağını belirtti.
 • 12:09 Çanakkale'de 490 Bin Kişi Sosyal Güvenlik Kapsamında Çanakkale'de 490 Bin Kişi Sosyal Güvenlik Kapsamında SGK Çanakkale İl Müdürü Basri Tümsek, 2016 Mart dönemi verilerini paylaştı.
 • 11:15 Tozb: Tarım Bağ-Kur Zammı Çiftçide Kayıt Dışını Artıracak Tozb: Tarım Bağ-Kur Zammı Çiftçide Kayıt Dışını Artıracak Asgari ücrete yapılan zam sonrası artan Tarım Bağ-Kur primleri, çiftçileri zora soktu.
 • 09:51 Hürdanış Hürdanış JA, IHRE MUTTER HAT ANSPRUCH AUF RENTESoykan Gülenay – AlmanyaSorunuzu Almanca olarak gönderdiğiniz için, tüm okularımızın anlayışına sığınarak, size aynı dilde yanıt vermek isiyorum.
 • 14:39 AK Parti Grup Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Mardin’de, Bingöl’de, Diyarbakır’da, Silopi’de, Van’da, Cizre’de dün de Şanlıurfa’da, bizzat gördük ki halkımız artık bu şiddet şebekesini sokaklarda görmek istemiyorlar.
 • 14:09 AK Parti TBMM Grup Toplantısı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanınmasını sağlayacak ve bu kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak bir kanunu sivil toplumla da görüşerek kısa zamanda tamamlamayı düşünüyoruz.
 • 13:46 Urfa'nın Hükümetten Beklentileri Neler? Urfa'nın Hükümetten Beklentileri Neler? Şanlıurfa'da yerel yayım yapan Gazete İpekyol, Bakanlar Kurulu öncesi Urfa'daki STK'ların hükümet kanadından beklentilerini yazdı.
 • 07:47 A'dan Z'ye Genel Sağlık Sigortası A'dan Z'ye Genel Sağlık Sigortası Çalışanların primleri ödendiğinden GSS kapsamında devletin sunduğu tüm sağlık hizmetinden yararlanıyor. Ancak işsizler için GSS zorunlu. Yaptırmamanın cezası aylık 395 lira.
 • 16:59 Ak Partili Köse: Ak Partili Köse: "Yeni Bir Torba Yasa Hazırlanıyor" AK Parti Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, Serik’te Muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcilerini dinledi.
 • 15:00 2016 Yılı Eylem Planı Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "'Olmaz' dediler oldu, 'fazla' dediler 'hayır' dedik ve elhamdülillah asgari ücret bugün bin 300 Türk Lirası" dedi.
 • 14:04 2016 Yılı Eylem Planı Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanınmasını sağlayacak ve bu kurumların ihtiyacını karşılayacak bir kanun hazırlığı için çalışmaların sonuna gelmiş bulunuyoruz, istişareler sonucunda inşallah bu süreci tamamlayacağız" dedi.
 • 10:51 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bağ-Kur prim borçlusunun sağlık hizmeti alma süresinin haziran ayı sonunda biteceğini belirterek, "Sağlık hizmetinin verilme süresinin prim borcundan ayrı tutulması gerekir" ifadesini kullandı.
 • 10:35 Palandöken: Esnafın Sorunlarına Çözüm Bekliyoruz TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devletin sigorta primlerine verdiği desteği zor durumdaki esnaf için de beklediklerini açıkladı.
 • 10:17 Palandöken: "Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası'nda Esnaf Sorunlarına Çözüm Bekliyor" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası’nda esnafın sorunlarına çözüm beklediğini belirtti.
 • 15:56 Kocaeli'de Otobüs ve Minibüsçüler Ücretsiz Taşımaya Son Veriyor Kocaeli'de Otobüs ve Minibüsçüler Ücretsiz Taşımaya Son Veriyor Kocaeli'de otobüs ve minibüsçüler ücretsiz taşımaya son veriyorKocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, 65 yaş ve üstü, engelli ve engelli refakatçisi kartları bulunan vatandaşları 11 Nisan'dan itibaren ücretsiz taşımayacaklarını açıkladı.
 • 14:06 Kocaeli'de Otobüsler Ücretsiz Taşımaya Son Veriyor Kocaeli'de Otobüsler Ücretsiz Taşımaya Son Veriyor Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, 65 yaş ve üstü, engelli ve engelli refakatçisi kartları bulunan kişileri 11 Nisan'dan itibaren ücretsiz taşımayacaklarını açıkladı.
 • 12:19 Bağ-Kur ve Emeklilik İşlemleri Artık Ünye'de Yapılacak Bağ-Kur ve Emeklilik İşlemleri Artık Ünye'de Yapılacak Ünye Şehir Stadı altında hizmet veren ve fiziki yetersizlik nedeni ile çeşitli hizmetleri vatandaşa sunamayan Ünye Sosyal Güvenlik Merkezi, yeni yerine taşınmasıyla birlikte Bağ-Kur ve emeklilik işlemlerini Ünye’de yapabileceğini duyurdu.
 • 12:55 Torbalı İşsizliği Yendi Torbalı İşsizliği Yendi 2015 yılı işsizlik rakamlarında İzmir yüzde 15’e yükselirken, Torbalı’da bu oran yüzde 8,9’a geriledi.
 • 08:47 Batmandaki Eczacılar, SGK ve AFAD İle Anlaşma Sağlanamadığını Belirtti Batmandaki Eczacılar, SGK ve AFAD İle Anlaşma Sağlanamadığını Belirtti Batmanda faaliyet gösteren eczacılar, SGK'lı ve Suriyeli sığınmacılara ilaç verilemeyeceği uyarısında bulundu.
 • 12:34 Src Mağduru Şoförlere Müjde Src Mağduru Şoförlere Müjde Ulaştırma Bakanlığı’nın mesleki yeterlilik (SRC) belgesi yönetmeliğinde değişiklik yaptığı bildirildi.
 • 16:13 Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi Malatya Berberler ve Kuaförler Odası üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 11:04 Esnaflardan Vergi Ödemesi Erteleme Talebi Esnaflardan Vergi Ödemesi Erteleme Talebi Ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle esnafların da ekonomik olarak zor bir dönem geçirdiğini hatırlatan Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Mart ayı sonuna kadar verilmesi gereken gelir vergisi beyannamelerinin ertelenmesi gerektiğini söyledi.
 • 11:19 Çalışan Emeklilerin Kesintileri Bitti Paralar Nisan'da Hesaplara Yatacak Çalışan Emeklilerin Kesintileri Bitti Paralar Nisan'da Hesaplara Yatacak Çalışan emeklilerin, en az 87 en çok 380 liralık kesintisi kaldırıldı, paralar hesaplara yatırılıyor. Bağ-Kur ve SSK'lılar için ise yüksek maaş nisanda hesaplarda olacak.
 • 17:02 Yeni Mezun Olan Gençler 2 Yıl Daha Ücretsiz Sağlık Hizmetlerinden Yararlanacak Yeni Mezun Olan Gençler 2 Yıl Daha Ücretsiz Sağlık Hizmetlerinden Yararlanacak Okuldan mezun olup 18 yaşını dolduran gençler iki yıl prim ödemeden sağlık sigortasından yararlanabilecek.
 • 16:36 Okuldan Mezun Olan Gençler 2 Yıl Prim Ödemeyecek' Okuldan Mezun Olan Gençler 2 Yıl Prim Ödemeyecek' Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünalan, kısa bir süre önce Genel Sağlık Sigortası kanunun yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, okuldan mezun olup 18 yaşını dolduran gençlerin 2 yıl prim ödemeden sağlık sigortasından faydalanabileceklerini söyledi.
 • 17:36 İtso Yeni Binada Hizmet Vermeye Başladı İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın (İTSO) Kozahan temsilciliği hizmete girdi.
 • 16:18 Düzce'de Kalorifer Kazanı Dairesi Çöktü: 1 Ölü Düzce'de Kalorifer Kazanı Dairesi Çöktü: 1 Ölü Düzce'nin Suncuk Köyü'nde, Bağ-Kur emeklisi 55 yaşındaki Hasan Merttürk, annesi ile oturduğu evinin bitişiğine yeni yaptığı kalorifer kazanı dairesinin çökmesi sonucu öldü.
 • 15:38 Düzce'de Kalorifer Kazanı Dairesi Çöktü: 1 Ölü Düzce'de Kalorifer Kazanı Dairesi Çöktü: 1 Ölü Düzce'nin Suncuk Köyü'nde, Bağ-Kur emeklisi 55 yaşındaki Hasan Merttürk, annesi ile oturduğu evinin bitişiğine yeni yaptığı kalorifer kazanı dairesinin çökmesi sonucu öldü.
 • 08:08 Hükümet 3 Ay İçin Söz Verdiği Reformların Yüzde 50'sini, Vaatlerin Yüzde 82'sini Yaptı Hükümet 3 Ay İçin Söz Verdiği Reformların Yüzde 50'sini, Vaatlerin Yüzde 82'sini Yaptı 1 Kasım seçimlerinin ardından Başbakan Davutoğlu'nun, açıkladığı 90 günlük eylem planında süre bugün doluyor. Söz verilen eylem planında 20 reformdan 10'u, 44 vaadin 36'sı tamam.
 • 13:45 TESK Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnafımızın sırtındaki yükün azaltılması için Bağ-Kur primlerine de 100 lira destek verilmesini istiyoruz.
 • 12:55 Palandöken: Esnaf ve Sanatkar Müjdeyi Bekliyor Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücretin 1.300 TL’ye çıkmasıyla sadece çalışanın değil esnafın kendi priminin de arttığını belirterek, “Sosyal güvenlik primiyle esnafa gelen yük konusunda gerekli çalışma talimatlarını verdiler.