19:2900
SON DAKİKA BAĞ KUR HABERLERİ

Son Dakika Bağ Kur Haberleri

  Kadınlara Çift Maaş Alma İmkanı

  Kadınlara Çift Maaş Alma İmkanı

  Eşini veya babasını kaybetmiş kadınlar devletten maaş alıyor. Hatta bazı durumlarda çift maaş imkanı var. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Yatağan'da "Torba Yasa" Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Yatağan'da, Torba Yasa kapsamında yeniden düzenlenen vergi borçları ve prim ödemeleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Erken Emeklilik İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

  Erken Emeklilik İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

  Kısa bir süre önce hayata geçen torba yasa ile 4 kesime erken emeklilik fırsatı geldi. Bu yetmeyince 4 konuda daha çalışma başlatıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Batman'da 70.511 SGK'lı Var

  Batman'da 70.511 SGK'lı Var

  Batmanda Sosyal Güvenlik kapsamında kişi bazında 70 Bin 511 kişiye hizmet veriliyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Milletvekili Zamlarına Çetkoder Tepkisi

  Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Eğer bu adaletsiz ve hakkaniyetsiz zamlar vekillere verirlerse, bu işin takipçisi olacağız, iptali için gereken davaları açacağız.” dedi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

  Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

  Siirt'te "Torba Yasa" kapsamında prim borçların yapılandırmasıyla ilgili başvuruların 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapılması gerektiği bildirildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  SGK Çanakkale İl Müdürü Tümsek, İlçelerde Merkez İnşaatlarını İnceledi

  SGK Çanakkale İl Müdürü Tümsek, gelecek yıl Ocak ayında faaliyete geçirilmesi planlanan Ayvacık ve Çan'daki Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü inşaatlarını inceledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kuşadası'nda 'Borçlarınızı Yeniden Nasıl Yapılandıracaksınız?' Paneli Büyük İlgi Gördü

  Kuşadası'nda "Borçlarınızı Yeniden Nasıl Yapılandıracaksınız?" Paneli Büyük İlgi Gördü

  Kuşadası Ticaret Odası ile Aydın SMMMO Kuşadası Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen, 6552 Sayılı “İş Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun" (Torba Yasa) kapsamında düzenlenen “Borçlarınızı Yeniden Nasıl Yapılandıracaksınız” konulu panel büyük ilgi gördü. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Algün: 'Torba Yeniden Gözden Geçirilsin'

  Algün: "Torba Yeniden Gözden Geçirilsin"

  AYESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, esnaf borçlarını içeren torba yasasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Soma'da Ölen Madencilerin Yakınlarına Maaş Bağlanma İşlemleri Tamamlandı

  Soma'da Ölen Madencilerin Yakınlarına Maaş Bağlanma İşlemleri Tamamlandı

  Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nesrin Aras, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin yakınlarına maaş bağlanma işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'Torba Yasa Küçük Esnafı Daha da Mağdur Edecek'

  "Torba Yasa Küçük Esnafı Daha da Mağdur Edecek"

  Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, büyük ümitle beklenen torba yasayla küçük esnafın borçlarının ikiye katlandığını iddia etti. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: "Kadınlarımızı Eğitemezsek Verimlilik Hayaldir"

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kadın çiftçi eğitiminin tarım için çok önemli olduğunu bildirerek, “Tarımda kadınların önemi, emeği yadsınamaz bir gerçektir. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

  Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

  SGK Antalya Müdürü Erol: "Antalya'da Torba Yasa kapsamında yapılandırmaya giren prim borç miktarı gecikme faiziyle birlikte yaklaşık 2 milyar lira" (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Didim Sgk'da Yapılandırma Yoğunluğu

  Didim Sgk'da Yapılandırma Yoğunluğu

  Kamuoyunda ’’Torba Yasa’’ olarak bilinen, 6111 sayılı ’’Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından yasadan faydalanmak isteyen vatandaşlar SGK Didim İlçe Merkez Müdürlüğüne başvuruları sürüyor. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Şehit Astsubay, Eskişehir'de Gözyaşları İçinde Toprağa Verildi

  Şehit Astsubay, Eskişehir'de Gözyaşları İçinde Toprağa Verildi

  İzmit'teki Cengiz Topel Havaalanı'ndan geçen pazar günü Konya'ya gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra Kartepe'de düşen Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığı'a ait S-70B Sikorsky tipi helikopterdeki 4 şehitten Denizaltı Savunma (DSA) Astsubay Üstçavuş 28 yaşındaki Ömer Burak Öğüt'ün cenazesi, Eskişehir'de gözyaşları içinde toprağa verildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Sgk'dan Yapılandırma Çağrısı

  Sgk'dan Yapılandırma Çağrısı

  SGK İl Müdürü Basri Tümsek, 1 Ekim tarihinden başlayacak borç yapılandırması ile ilgili vatandaşlara çağrıda bulundu. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Topraksız Çiftçilerin 'Ağalara' Karşı Zaferi

  Topraksız Çiftçilerin 'Ağalara' Karşı Zaferi

  Şanlıurfa'da ağaların işgal ettiği hazine arazilerini alamayan 166 topraksız çiftçi ailenin mağduriyeti yargı sayesinde giderildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Yüzbinlerce Kişiye Emeklilik Yolu Açılıyor

  Yüzbinlerce Kişiye Emeklilik Yolu Açılıyor

  Günü ve yaşı dolmasına rağmen borcu kalan yüz binlerce Bağ-Kur'lu, borcun tamamını ödeyip emekli olabilmek için kredi alabilecek. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Palandöken: Esnaf Emekli Olmak İçin Kredi Arıyor

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın bir an evvel emekli olmak; prim borçlarını ödemek için kredi aradığını vurguladı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Emekli olmak isteyen esnaf, prim borçlarını ödemek için kredi arıyor" "Bankalar, emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi vermeli" (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kumluca'da 'Ayın Söyleşisi'Ne Ali Tezel Konuk Oldu

  Kumluca'da "Ayın Söyleşisi"Ne Ali Tezel Konuk Oldu

  Kumluca Belediyesi ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ortaklaşa düzenlenen ayın söyleşisi etkinliğinde dünden bugüne sosyal güvenlik uygulamaları ve torba yasa konusu ele alındı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kumluca'da Ayın Söyleşisi Etkinliği Düzenlendi

  Kumluca Belediyesinin her ay düzenlediği Ayın Söyleşisi etkinliğinin bu ay ki konuğu sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel oldu. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  TESK Başkanı Palandöken, 'Emekli Olmak İsteyen Esnaf Prim Borçlarını Ödemek İçin Kredi Arıyor'

  TESK Başkanı Palandöken, "Emekli Olmak İsteyen Esnaf Prim Borçlarını Ödemek İçin Kredi Arıyor"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi verilmesi gerektiğini söyledi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Burhaniye Sgk Müdürü Ali Emen'e Anlamlı Ziyaret

  Burhaniye Sgk Müdürü Ali Emen'e Anlamlı Ziyaret

  Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanı Hayri Akduran ve yönetim kurulu üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezi Müdürü Ali Emen’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  "Esnaf Torba Yasadan Umduğunu Bulamadı"

  Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, esnafın Bağ-Kur, SGK ve Maliye'ye olan borçlarını ödemesinin mümkün olmadığını söyledi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Palandöken: Emekli Esnafın Destek Primi Kaldırılsın

  Ankara, (DHA - TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsizlik rakamlarının açıklanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken'den İşsizliğe Formül

  Palandöken'den İşsizliğe Formül

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yüzde 9,1 açıklanan işsizliğin düşürülmesi için işyeri sayısının artırılması gerektiğini belirterek, "Esnaf işletmelerinin kuruluş ve faaliyetlerinde bürokrasi azaltılmalı, özellikle küçük işletmeler üzerindeki vergi yükleri düşürülmeli, esnafın finansman ihtiyaçları öncelikle karşılanmalı ve ar-ge faaliyetleri desteklenmelidir" dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması

  Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması

  SGK Zonguldak İl Müdürü Çiğdem Acar ve kurum yetkilileri bazı borçların yeniden yapılandırılmasına çalışmalar hakkında bilgiler verdi. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Didim Esnaf Kooperatifinden Torba Yasa Açıklaması

  Didim Esnaf Kooperatifinden Torba Yasa Açıklaması

  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, torba yasa kapsamında ergi, SSK, Bağ-Kur borcu olan ve kooperatife üyeliğe olan esnafların kredilerle ilgili kendilerine bilgi alabileceğini belirtti. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Köpek Korkusu Felç Etti

  Köpek Korkusu Felç Etti

  Köpeklerin saldırısından kaçarken köprülü kavşakta trabzan boşluğundan düşen Ziver Barlin felç oldu. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sgk Müdürü Akçay'dan Yapılandırma Açıklaması

  Sgk Müdürü Akçay'dan Yapılandırma Açıklaması

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Karabük İl Müdürü Nuri Akçay, yürürlüğe giren Torba Yasa ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı düzenledi. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Büyükşehir Kurban Bayramı İçin Hazırlıklarını Tamamladı

  Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıkları tamamladı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sgk, Malatya'da 258 Milyon Lira Alacaklı

  Malatya’da Sosyal Güvenlik Kurumu’na(SGK) 15 bin 968 işyerinin işçi sigortası primi, 18 bin 417 esnafın ise Bağ-Kur sigorta pirimi borcu olduğu ortaya çıktı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Malatya'da 16 Bin İşyerinin SGK'ya Borcu Bulunuyor

  Malatya'da 16 Bin İşyerinin SGK'ya Borcu Bulunuyor

  Malatya'da 15 bin 968 işyerinin, işçilerinin sigortalarından kaynaklı, 18 bin 417 esnafın ise Bağ-Kur dan kaynaklı SGK'ya prim borcu olduğu açıklandı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  SGK'dan Bağ-Kur'lulara Önemli Uyarı

  SGK'dan Bağ-Kur'lulara Önemli Uyarı

  Bağ-Kur prim borçları ile ilgili yapılandırması ile ilgili SGK'dan önemli bir uyarı yapıldı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kolpak'tan Esnafa Çağrı

  Kolpak'tan Esnafa Çağrı

  Yeni çıkan Torba Yasa ile birlikte esnaf kefalet kooperatiflerine gecikme cezası borcu olan esnafın gecikme cezalarının silineceğini hatırlatan Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, kredi kullanıp ödeyemeyen esnafa tanınan imkanın, icra ve borç takip kıskacındaki esnaf için can simidi olduğunu vurguladı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Konyaaltı Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kolpak Açıklaması

  Konyaaltı Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kolpak Açıklaması

  "Yeni Torba Yasa icra ve borç takip kıskacındaki esnaf için can simidi oldu" (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Borçların Yapılandırılması

  Borçların Yapılandırılması

  Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) Malatya İl Müdiresi Ayten Kara, borçların yapılandırılması imkanından yararlanılmasını tavsiye edip, zamanında başvurulmasını istedi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Prim Borçlarının Yapılandırılması

  Prim Borçlarının Yapılandırılması

  Sosyal Güvenlik Kurumu( SGK), prim borçlarının yapılandırılması halinde ödenecek tutarlarının görüntülenmesine imkan sağlayan programı hizmete açtı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  SGK Borçları Online Sorgulanabilecek

  SGK Borçları Online Sorgulanabilecek

  Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek, yeni kanun kapsamında vatandaşların yapılandırılacak borçlarını, internet sitesi üzerinden online sorgulayabileceklerini hatırlattı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Lokantacılar Odası Başkanından 'Merdiven Altı' Üretim İsyanı

  Lokantacılar Odası Başkanından 'Merdiven Altı' Üretim İsyanı

  Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hayrettin Köse, "Merdiven altı üretim yapanlar, mesleğimize zarar veriyor" dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Sgk, Prim Borçlarını Yapılandıracakları Bilgilendirdi

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK), prim borçlarının yapılandırılması halinde ödenecek tutarlarının görüntülenmesi ile ilgili açıklamada bulundu. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Yatağa Bağımlı Oğulları İçin Destek İstiyorlar

  Yatağa Bağımlı Oğulları İçin Destek İstiyorlar

  Kumluca'da yaşayan ve 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yatağa bağlı sürdüren ve ailesi tarafından bakımı üstlenilen Murat Yuvakgil, uzanacak yardım elini bekliyor. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bir Ailenin Yardım Çığlığı

  Bir Ailenin Yardım Çığlığı

  Antalya’nın Kumluca ilçesinde yaşayan Yuvakgil Ailesi, 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa bağlı yaşayan oğulları Murat Yuvakgil’in tedavisi için kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.10.2014 19:29:41. #1.13#