SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
BAHATTİN ŞEKER Biyografisi, BAHATTİN ŞEKER kimdir?

Bahattin Şeker Biyografisi

BAHATTİN ŞEKER
Doğum Yeri:Bilecik / Türkiye
Doğum Tarihi:1.1.1956 / ...

1956’da Bilecik, Bozüyük Kasımpaşa Mahallesi’nde doğmuştur. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saffet’tir. İlköğrenimimi Bozüyük Atatürk İlkokulu’nda tamamlamıştır. Samsun Maarif Koleji’nden mezun olmuştur. Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi 2.sınıftan ayrılarak ticaret hayatına atılmıştır. Bozüyük Belediyesi Meclis Üyeliği, Bozüyük Spor Kulübü Yöneticiliği ve Bozüyük Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1991’de 19.Dönem Bilecik Milletvekili ve 1995’te 20.Dönem Bilecik Milletvekili seçilmiştir. 19. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Turizm, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Plan ve Bütçe, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı (AGİK) Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

20. Dönemde kurulan 54. Hükümette Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev almıştır. 20. Dönem Yüksek Seçim Kurulu'nun, 16 Mart 1999 tarih ve 371/194 sayılı Kararı ile Milletvekili Tutanağı İptal edilmiştir.

24. Dönem MHP Bilecik milletvekili ve Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

» Bahattin Şeker ile ilgili haberler için tıklayınız

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
Melon Reklam Ltd. Şti.

SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 07:03:54. #.233#
ŞUAN BURADASINIZ: BAHATTİN ŞEKER Biyografisi, BAHATTİN ŞEKER kimdir?
[Hata Bildir]