06:4900
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

 

  Egeli İş Kadınlarından Sanatçılara Destek

  Egeli İş Kadınlarından Sanatçılara Destek

  EGİKAD, Türkiye Sanat Kurumunun kurulmasına yönelik tasarının, yasalaşmadan önce toplumun sesine kulak verilerek, gözden geçirilmesini talep etti. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Moğolistan ile Vizeler Kaldırıldı

  Moğolistan ile Vizeler Kaldırıldı

  Türkiye ile Moğolistan arasında karşılıklı olarak 30 güne kadar seyehatler için vize zorunluluğu aranmayacak. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  El-Kaide ile Bağlantılı Bazı Kişiler Hakkındaki Malvarlığının Dondurulması Kararları Yürürlükten...

  Bakanlar Kurulu, El-Kaide ile bağlantılı bazı kişiler hakkındaki malvarlığının dondurulması kararlarını yürürlükten kaldırdı. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Türkiye-Moğolistan Vatandaşlarına 30 Günlük Vizesiz Seyahat

  Türkiye-Moğolistan Vatandaşlarına 30 Günlük Vizesiz Seyahat

  Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Moğolistan vatandaşlarının, karşılıklı olarak 30 günlük vizesiz seyahatlerde bulunabileceklerini açıkladı. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Listesi Güncellendi

  Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Listesi Güncellendi

  Terörizmin finansmanının önlenmesine ilişkin düzenleme kapsamında malvarlığı dondurulanlara ilişkin liste güncellendi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Teraftalik Asit İthalatında 2 Yıl Süreyle Ek Mali Yükümlülük Uygulanacak

  Teraftalik asit ithalatında 2 yıl süreyle ek mali yükümlülük şeklinde korunma önlemi uygulanacak. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Büyükelçi Atamaları

  Büyükelçi Atamaları

  Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne Esra Demir, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne Necati Bigalı, Bosna Hersek Büyükelçiliği'ne Cihad Erginay ve Güney Sudan Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne Haluk Ağca getirildi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Mısır'da İhvan'ın "Terör Örgütü" İlan Edilmesi

  Bakanlar Kurulu'nun "İhvan mensupları hakkındaki terör suçu yaptırımlarının uygulanmasını" öngören kararı, resmi gazetede yayımlandı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Milletvekili Çalık TBMM Genel Kurulunda Konuştu

  AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kayısıda yaşana don afeti ile ilgili olarak değerlendirme yaparak, çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için kısa vadede 4, uzun vadede ise 4 olmak üzere toplam 8 çözüm önerisini masaya yatırdıklarını söyledi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  MİT Teklifi Genel Kurul'da

  MİT Teklifi Genel Kurul'da

  Başbakan Yardımcısı Atalay, "Aranan MİT görevlisi yok. Görev suçundan dolayı yargıda olan 5 kişi, kişisel suçtan yargıda olan iki kişi var" dedi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  'Milli Şehit" Kemal Bey Boğazlıyan'da Anıldı

  Bakanlar Kurulu kararıyla 14 Ekim 1922'de ''Milli Şehit'' ilan edilen Kaymakam Kemal Bey, görev yaptığı Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde ölümünün 95. yıl dönümünde törenle anıldı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Don Felaketi Nedeniyle Hasar Tespit Çalışması Başlatıldı

  Elazığ'ın Baskil ilçesinde Mart ayının sonlarına doğru yaşanan don felaketi nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hasar tespit çalışmaları başlatıldı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  AK Parti'de Erdoğan'ın Koltuğuna Aday 5 Muhtemel İsim

  AK Parti'de Erdoğan'ın Koltuğuna Aday 5 Muhtemel İsim

  Kulislerde Erdoğan'ın Köşk'e çıkması halinde başbakanlık için Binali Yıldırım, Bülent Arınç, Beşir Atalay, Numan Kurtulmuş isimleri tartışılıyor. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Lübnan'daki Suriyeli Sığınmacılar

  Sosyal İşler Bakanı Derbas: "Lübnan'a dakikada 1, ayda ortalama 50 bin Suriyeli sığınıyor" (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Bankalara 60 Kötü Haber

  Bankalara 60 Kötü Haber

  Yeni yasa ile vatandaşlar artık kredi dosya masrafları da dahil olmak üzere 60 kalem bankacılık hizmeti için ücret ödemeyecek. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Tayvanlı Öğrencilerin Parlamento Binasını İşgal Eylemi

  Çin ile yapılan ticaret anlaşmasını protesto eden öğreciler, meclis başkanının verdiği güvence üzerine 24 günden beri sürdürdükleri eylemi bitirdi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Düşük Faizli Kredi Tebliği

  Düşük Faizli Kredi Tebliği

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2014 yılını kapsayan düşük faizli kredi kullanımına yönelik Bakanlar Kurulu Kararı’nın 21 Ocak 2014 tarihinde çıktığını, uygulamanın başlaması için beklenen teknik kriterleri içeren uygulama esasları tebliğinin ise bugün Resmi Gazete’de yayımlandığını bildirerek, “Üreticinin finansman sıkıntısı çektiği bir ortamda, sıfır ve düşük faizli krediler çok önemli bir işlevi yerine getiriyor” dedi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Bankalar Artık Tüketiciden Masraf Kesemeyecek

  Bankalar Artık Tüketiciden Masraf Kesemeyecek

  Tüketicileri korumaya yönelik 28 Mayıs tarihinde çıkarılması planlanan yeni yasa ile vatandaşlar artık kredi dosya masrafları da dahil olmak üzere 60 kalem bankacılık hizmeti için ücret ödemeyecek. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Tarımsal Üreticilere Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullanıldırılmasına İlişkin Esaslar...

  Tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla gerçek veya tüzel kişi üreticilere, tarımsal amaçlı kooperatiflere ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'nce düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Tzob Başkanı Bayraktar: Sıfır ve Düşük Faizli Krediler, Çok Önemli Bir İşlevi Yerine Getiriyor

  Tzob Başkanı Bayraktar: Sıfır ve Düşük Faizli Krediler, Çok Önemli Bir İşlevi Yerine Getiriyor

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2014 yılını kapsayan düşük faizli kredi kullanımına yönelik Bakanlar Kurulu Kararı'nın 21 Ocak 2014 tarihinde çıktığını, uygulamanın başlaması için beklenen teknik kriterleri içeren uygulama esasları tebliğinin ise bugün Resmi Gazete'de yayımlandığını bildirerek, "Üreticinin finansman sıkıntısı çektiği bir ortamda, sıfır ve düşük faizli krediler çok önemli bir işlevi yerine getiriyor" dedi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Güneş: MİT Türkiye'yi Suriye'de Bir Bataklığa Sürükledi Mi, Sürüklemedi Mi?

  CHP'li Güneş: MİT Türkiye'yi Suriye'de Bir Bataklığa Sürükledi Mi, Sürüklemedi Mi?

  MİT Teklifi'nin geri çekilmesini isteyen CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, "Başbakan ve yetkililer çıkıp gerçekten MİT, Türkiye'yi Suriye'de bir bataklığa sürükledi mi, sürüklemedi mi net bir biçimde yanıt vermeliler" dedi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Tarım Alanlarında Don Zararı

  Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kaygusuz: "Sigorta yaptıran çiftçilerimizin bahçelerinde TARSİM eksperleri tarafından ön tespit çalışmaları yapılmaktadır" (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  BBC: Erdoğan, Gül'ün Başbakanlığını İster mi?

  BBC: Erdoğan, Gül'ün Başbakanlığını İster mi?

  BBC, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olacağı yönündeki söylemler üzerinden, Erdoğan'ın, Gül'ün başbakanlığını isteyip istemeyeceği konusunda analiz yaptı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri