SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

   

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Tartışma

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Tartışma

  ANKARA (İHA) – TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın görüşmeleri sırasında milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Maden İşçisi Haftada 37.5 Saat Çalışacak

  Maden işçilerinin çalışma saatlerini günde 7.5, haftada 37.5 saat ve 2 gün tatil olarak düzenleyen madde, TBMM Alt Komisyonu'nda kabul edildi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Etiyopya'da

  Erdoğan ile Etiyopya Başbakanı Desaleng ortak basın toplantısı düzenledi Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) "(Paralel yapı) Gittiğimiz ülkelerde devlet, hükümet başkanlarıyla gerek şahsım gerekse başbakanımız, bakanlarımız, bunların konumunu anlatmak suretiyle, buraların kapatılmasını ve buralarda bunların vermekte olduğu hizmeti Milli Eğitim Bakanlığımız vasıtasıyla verebileceğimizi kendilerine söylüyoruz. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Erdoğan - Desalegn Ortak Basın Toplantısı - Addis

  Erdoğan - Desalegn Ortak Basın Toplantısı - Addis

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Etiyopya'da-Erdoğan ile Etiyopya Başbakanı Desaleng ortak basın toplantısı düzenledi-Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)-"(Paralel yapı) Gittiğimiz ülkelerde devlet, hükümet başkanlarıyla gerek şahsım gerekse başbakanımız, bakanlarımız, bunların konumunu anlatmak suretiyle, buraların kapatılmasını ve buralarda bunların vermekte olduğu hizmeti Milli Eğitim Bakanlığımız vasıtasıyla verebileceğimizi kendilerine söylüyoruz. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Almanya Yolsuzlukla Mücadeleyi Güçlendiriyor

  Alman Bakanlar Kurulu, Federal Adalet Bakanı Heiko Maas'ın sunduğu Yolsuzlukla Mücadele yasa tasarısını kabul etti. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Kamudaki "Taşeron İşçilere" Fiyat Farkı Ödenmesi

  Kamuda toplu iş sözleşmeleri sonucunda, alt işverenler tarafından çalıştırılan işçilerin işçiliğe bağlı giderlerinde oluşan artışın fiyat farkı olarak ödenmesini düzenleyen yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

 

  Başkanlık Sistemi Tartışması

  Başkanlık Sistemi Tartışması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yeni Türkiye’ye biz 10 Ağustos 2014 tarihinde merhaba dedik” diyerek Türkiye’nin Yarı Başkanlık ya da Başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini söyledi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Orta Gelir Tuzağına Karşı "Serbest Bölge" Önerisi

  Ege Serbest Bölgesi Üst Düzey Yöneticisi Güler: "Serbest bölgelerle ilgili yeni adımlar atmanın zamanı geldi" (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Rusya'daki Ekonomik Krizin Antalya'ya Etkileri Tartışıldı

  AKTOB Başkanı Hacısüleyman "Yaza doğru projeksiyonda kesinlikle bir kaybın olacağını görebiliyoruz. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  İstanbul'da Kurulacak BM Kadın Bölge Ofisi

  Dışişleri Bakanlığı, BM Kadın Bölge Ofisi'nin kurulmasını öngören anlaşmanın yürürlüğe girmesinin, İstanbul'un örgütün bölgesel merkezi haline getirilmesi bakımından önemli bir adım olduğunu belirtti. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Bakan Elvan: Neden ASELSAN?

  Bakan Elvan: Neden ASELSAN?

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ASELSAN'daki şüpheli ölümlerle ilgili "Bunların hepsine neden intihar deniyor, buna anlam vermek mümkün değil" dedi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Bakan Canikli'den Esnaf ve Sanatkarlara Kullandırılan Kredilere İlişkin Açıklaması

  Bakan Canikli'den Esnaf ve Sanatkarlara Kullandırılan Kredilere İlişkin Açıklaması

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kooperatifler aracılığıyla kullandırılan kredi hacminin 2002 yılından bu yana 81 kat arttığını belirterek, kredi kullanan ortak sayısının 317 bin 710’a ulaştığını bildirdi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Yemen'deki Olaylar

  Yemen'de bugün yapılması planlanan Bakanlar Kurulu toplantısı yaşanan şiddet olayları sebebiyle iptal edildi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Paris'teki Terör Saldırıları

  Fransa Başbakanı Valls : "Bugün halihazırda, Suriye ve Irak'taki terör örgütleriyle bağlantılı bin 300 kişiyi izliyoruz. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Afganistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Gitti

  Afganistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Gitti

  Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai, resmi temaslarda bulunmak üzere bu sabah Türkmenistan’a gitti. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Esnafa Sıfır Faizli Kredi Uygulaması Başladı

  Esnafa Sıfır Faizli Kredi Uygulaması Başladı

  Halk Bankası bazı meslek kolların yüzde 50 faiz indirimli kredi kullandıracak. Bazı esnaflar ise sıfır faizle kredi alacak. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Erdoğan Bayraktar İçin Oylama Başladı

  Erdoğan Bayraktar İçin Oylama Başladı

  Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Bayraktar hakkındaki Yüce Divan önergesinin gizli oylamasına başlandı. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Dobrindt, Avrupa'da Roaming Ücretlerinin Kaldırılmasını İstiyor

  Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt (CSU), Avrupa'da mobil telefonların kullanımında uygulanan “roaming ücretleri” üzerinden görüşme yapanları ümitlendiren bir çağrıda bulundu. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  CHP'li Aldan: Bu İşin İçinde Büyük Bir Hırsızlık Var

  CHP'li Aldan: Bu İşin İçinde Büyük Bir Hırsızlık Var

  CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, dört eski Bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Raporu'na ilişkin, "Bu işin içinde büyük bir hırsızlık var" dedi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral Açıklaması

  AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, başkanlık sistemi tartışmaları ile ilgili, “Bugün başkanlık sistemini tartışıyor olmamızın temelinde parlamenter sistemin hızla büyüyen Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verememesi yatmaktadır” dedi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Die Welt: Güce Aç Erdoğan, Devlet İçinde Devlet İnşa Ediyor

  Almanya'da yayımlanan Die Welt gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'nu kendi başkanlığında toplamasını 'Güce aç Erdoğan, devlet içinde devlet inşa ediyor' başlığı ile duyurdu. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Irak'ta 2015 Bütçesine Yönelik Tartışmalar

  Kanun Devleti Koalisyonu Milletvekili Beyati: "Maliye Komisyonuna düzeltilmesini istediğimiz 9 maddeye yönelik önerilerimizi sunduk. Ne zaman tüm Irak halkı için adil ve şeffaf bir 2015 bütçesini görürsek o zaman 'evet' oyumuzu kullanacağız" Irak Milletvekili Naci: "Varil başı 60 dolar petrol satışına göre bütçe geliri hesaplandı. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü

  Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü

  Karaman'ın Ermenek ilçesinde Firan Kalesinden bir evin çatısına kaya parçaları düştü. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü

  Ermenek'te Kaya Parçaları Evin Çatısına Düştü

  Karaman'ın Ermenek ilçesinde Firan Kalesinden bir evin çatısına kaya parçaları düştü. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması

  "(Bakanlar Kurulu'nun Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanması) "Ben açıkçası bu kadar çok bu konunun etrafında polemik çıkarılmasını uygun ve doğru bulmuyorum" "Yerini, zamanını, aralığını tamamıyla kendisinin belirleyeceği şekilde Cumhurbaşkanımızın Bakanlar Kurulu toplantılarına iştirak etmesi normaldir, (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Gazze'de İşçi Protestosu

  Gazze'de İşçi Protestosu

  Gazze'deki işçiler, uzlaşı hükumetinin işçilerin çalışma şartları ve istihdamı konusundaki sorumluluklarını yerine getirmemesi nedeniyle bakanlar kurulu binası önünde gösteri düzenledi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan 'Faiz' Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun alacağı faiz kararına ilişkin, "Hem hükümetin uzun dönemli politikalarıyla uyumlu olarak, hem de orta gelir tuzağına düşmemek için Türkiye’de düşük faiz uygulamasına geçme zorunluluğumuz var. Siyasetçiler olarak temenni ve tavsiyelerimiz odur ki mümkün olan en yüksek oranda faiz indirimine gidilir. Bu orta direğin güçlendirilmesi bakımından zorunludur" dedi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Eker: Manda ve Kaz Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Kapsamına Alınıyor'

  Eker: Manda ve Kaz Yetiştiriciliği Yatırımları Destek Kapsamına Alınıyor"

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: (2)- "(TKDK'nın hibe destekleri) 2015 yılında en az 1,2 milyar lira hibe ödemesi planlıyoruz"-"2020 yılına kadar uygulanacak IPARD-2 için AB Komisyonundan 9 Aralık'ta ön onay aldık. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Avm Değil Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlükleri Yapılacak

  Bornova’da bulunan Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ait taşınmazların bir yerlere bağışlanacağı ya da söz konusu bu taşınmazlar üzerine AVM yapılacağı şeklinde çıkan haberlere İzmir Valiliğinden yalanlama geldi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Kurtulmuş - Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Kurtulmuş - Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, soruları cevapladı. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  MHP Grup Toplantısı Açıklaması

  MHP Grup Toplantısı Açıklaması

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Partilileri gruplar halinde kabul ettiğini, Bakanlar Kurulu’na başkanlık yaparak ipleri eline aldığını belirterek, bunun aslında bir sistem ve rejim krizine davetiye olduğunu söyledi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.01.2015 22:22:01. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ
[Hata Bildir]