08:1800
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

   

  Başbakan Erdoğan Ankara'ya Gitti

  Başbakan Erdoğan Ankara'ya Gitti

  Başbakan recep Erdoğan, Ankara Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenecek Bakanlar Kurulu Toplantısına başkanlık yapmak üzere İstanbul'dan ayrıldı. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Şahin: 4 İsimden Biri Başbakanlık Yapabilir

  Şahin: 4 İsimden Biri Başbakanlık Yapabilir

  Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Mehmet Ali Şahin "Başbakan yardımcısı 4 arkadaşımızdan biri başbakanlık yapabilir." dedi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Santral Özelleştirmeleri

  Santral Özelleştirmeleri

  CHP Muğla Milletvekili Demir: "Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin özelleştirilmesinde kamu yararı yok" (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Yıldız Soruları Yanıtladı Açıklaması

  Bakan Yıldız Soruları Yanıtladı Açıklaması

  "Mart ve nisan ayındaki yağmurların da beklediğimiz oranda gerçekleşmediğini gördük. Bakalım önümüzdeki aylarda artış olursa ne ala, yoksa barajlarımızda üretilecek elektiriğimizin daha da azalacağını ne yazık ki söylemek durumundayım" "(Irak petrolü) 1,5 milyon varil civarında tanklar doldu. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Taşeron İşçilere Bakan Çelik'ten Müjde! Taşeron İşçi Kadro Düzenlemesi (4C) (24.04.2014)

  Taşeron İşçilere Bakan Çelik'ten Müjde! Taşeron İşçi Kadro Düzenlemesi (4C) (24.04.2014)

  Taşeron İşçilere kadro düzenlemesi ne zaman yapılacak? Taşeron İşçilerin kadro düzenlenmesini içeren torba yasası TBMM'de. Bakan Çelik " Asıl işçi ile taşeron işçi aynı şartlara sahip olacak." diyerek taşeron işçilere müjde verdi. (24.04.2014) (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  TMO'ya 4.2 Milyon Tonluk Sıfır Gümrüklü Hububat İthalat İzni

  TMO'ya 4.2 Milyon Tonluk Sıfır Gümrüklü Hububat İthalat İzni

  Kuraklığın etkisiyle rekoltede meydana gelecek azalmaların karşılanması için Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO), sıfır gümrükle toplam 4.2 milyon tonluk hububat ithalat izni verildi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Gündem / 21 Nisan 2014

  Gündem / 21 Nisan 2014

  ANADOLU AJANSI. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Gündem Özeti / 21 Nisan 2014

  ANADOLU AJANSI. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Ala; 'Olabilecek Hiçbir Şeyi Sizlerden Esirgemeyiz'

  Bakan Ala; "Olabilecek Hiçbir Şeyi Sizlerden Esirgemeyiz"

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası ilk kez geldiği memleketi Oltu’da büyük bir coşkuyla karşılandı. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Erdoğan Köşk'e Çıkarsa Yerine Gelecek 2 İsim

  Erdoğan Köşk'e Çıkarsa Yerine Gelecek 2 İsim

  Ankara kulislerinde Erdoğan'ın Köşk'e çıkması halinde Başbakanlık koltuğu için Davutoğlu'nun ismi öne çıkıyor. Sürpriz isim ise Ali Babacan. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Polis Kurbağa Adamlar Göreve Hazır

  Türkiye'de ilk olarak Çanakkale Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Deniz Polisi Eğitim Merkezi'nde açılan Kurbağa Adam Temel Eğitim Kursu'nu başarıyla tamamlayan 8 polis sertifikalarını törenle aldı. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Acele Kamulaştırma Kararları

  Bakanlar Kurulu, hidroelektrik santral ve baraj yapımı ile enerji, otoyol ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verdi. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Tbmm, 23 Nisan İçin Özel Gündemle Toplanacak

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Çarşamba günü özel gündemle toplanacak. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Acele Kamulaştırma Kararları Resmi Gazete'de

  Acele Kamulaştırma Kararları Resmi Gazete'de

  Bakanlar Kurulu'nda alınan "acele kamulaştırma kararları" Resmi Gazete'de yayımlandı. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Meclis'in Bu Haftaki Gündemi: "23 Nisan" ve Soruşturma Komisyonu

  Meclis'in bu haftaki gündemini Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AK Parti'nin hazırlıklarını sürdürdüğü seçim sistemi ile ilgili değişiklikler oluşturacak. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  112 Acil Hizmetlerinden Yaklaşık 4 Milyon Kişi Yararlandı

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 112 Acil hizmetlerinden yararlanan kişi sayısının 2002 yılında 350 bin iken 2013 yılında 3 milyon 700 bin kişinin bu hizmetten yararlandığını belirterek, "Böylece 2002 yılına göre 10,5 kat artış sağlanmıştır" dedi. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Çökmüş Halde İstiklal Marşı'na Eşlik Ettiler

  Çökmüş Halde İstiklal Marşı'na Eşlik Ettiler

  KESK’e bağlı Kültür Sanat-Sen’in Türkiye Sanat Kurumu (TÜSAK) yasa tasarısına tepki eyleminde “Sanata Evet” pankartını taşıyan 6 kişinin çökmüş halde İstiklal Marşı’na eşlik etmesi dikkat çekti. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Hazine Tarafından Gerçekleştirilecek Borç Üstlenimi Esasları Belirlendi

  Hazine Müsteşarlığı, proje yürütücüsü genel bütçe kapsamındaki kamu idaresi veya özel bütçeli idareler tarafından gerçekleştirilen ve asgari yatırım tutarı 1 milyar TL olan yap-işlet-devret projeleri ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından gerçekleştirilen asgari yatırım tutarı 500 milyon TL olan yap-kirala-devret projelerinde, borç üstlenim taahhüdü verebilecek. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Türkiye ile Sudan, Makedonya, Benin ve Birleşmiş Milletler arasında imzalanan anlaşmaların onaylanmalarına ilişkin Bakanlar Kurulu kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Hazinenin Borç Üstlenimi Hakkında Yönetmelik

  Asgari yatırım tutarı 1 milyar lira olan yap işlet devret projeleri ile Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarınca yürütülen asgari yatırım tutarı 500 milyon lira olan yap kirala devret projelerinde, sözleşmenin süresinden önce feshedilerek tesisin ilgili idareler tarafından devralınması durumunda Hazine, "borç üstlenim taahhüdü" verebilecek. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Dr. Yavilioğlu Verdiği Sözü Tuttu

  Dr. Yavilioğlu Verdiği Sözü Tuttu

  AK Parti Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu’nun yoğun mesaisi sonuç verdi. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri