11:2600
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

  Irak ve Suriye Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na Sunuldu

  Irak ve Suriye Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na Sunuldu

  Tezkere, TSK'nın gerektiği takdirde sınırötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara yönelik olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunmasını içeriyor Gerekçeden: "Türkiye'nin güney kara sınırları boyunca ulusal güvenliğimize dönük risk ve tehditler, son dönemde yaşanan gelişmeler neticesinde ciddi biçimde artmıştır" "Irak'ın kuzey bölgesinde silahlı PKK terör unsurları varlığını sürdürmektedir. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Arınç: Hükümet Olarak Tavrımızı Meclis'ten Gelecek Talebe Göre Değerlendireceğiz

  Arınç: Hükümet Olarak Tavrımızı Meclis'ten Gelecek Talebe Göre Değerlendireceğiz

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, tezkere görüşmesinin kapalı mı yoksa açık oturumda mı Meclis’te ele alınacağı hususunda “O gün nasıl bir karar verilecek bunu gündemimize alıp, görüşmedik. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "Biz, senede en az bir kere Genelkurmay Başkanımızdan, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili kapsamlı bir brifing almayı bugün kararlaştırmış olduk. Bunun birincisini yapmış olduk" "(Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun) Bu çalışmalara ilişkin usul ve esasları belirleyen bir Bakanlar Kurulu kararıdır, imzalanmıştır tahmin ediyorum. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Arınç: Çözüm Süreci Kurulu Oluşturulacak (3)

  "süleyman ŞAH TÜRBESİNDE ASKERLERİMİZ GÖREVİNE DEVAM ETMEKTEDİR" ükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Süleyman Şah Türbesi'ne IŞİD tehdidine ilişin bir soru üzerine Arınç, "İki tezkere birleştirildiğine göre, tehdit veya risk oluşturan gelişmelerde ismi geçen örgütlerden bahsediliyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Tezkere Meclis'te

  Tezkere Meclis'te

  Türk hükümeti, Irak ve Suriye'deki IŞİD terör örgütü ile mücadele eden uluslararası koalisyona Türk askerinin de katılmasını öngören tezkereyi TBMM'ye sundu 2 Ekim'de mecliste görüşülecek tezkerede hükümet, hem Türk askerinin sınır ötesinde operasyon yapması hem de yabancı askerlerin Türkiye topraklarında konuşlanması için meclisten yetki istiyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Arınç: 'Çözüm Sürecini Kanunla Sonuçlandırmak Bizim İçin Bir Görevdir'

  Arınç: "Çözüm Sürecini Kanunla Sonuçlandırmak Bizim İçin Bir Görevdir"

  Ankara - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Davutoğlu: "Uyuşturucuyla Mücadelenin İlkesel ve Yapısal Çerçevesini Belirledik"

  "Yeni Türkiye Yolunda"-Başbakan Davutoğlu: (3)-"Halihazırda 91 bin esnafımızın kefalet kooperatiflerine 461 milyon lira anapara borcu, buna ilave olarak 400 milyon lira tutarında bir de gecikme borcu bulunuyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "Geçiş üssü, şusu, busu değil. Bunlar teknik tabirlerdir ve bizim olası tüm ihtimallere karşı Türkiye'nin alması gereken tedbirleri gayet diplomatik bir üslupla ve askeri gerekleri de dikkate almak suretiyle üzerinde hassasiyetle adeta bir gergef gibi işleyerek hazırladık" "10 Ekim 2013 tarihinde Resmi Gazete'de mal varlıklarının dondurulmasına karar verilen kişi, kuruluş veya organizasyonlar da listelenmiştir. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Davutoğlu: "Tek Tek Her Çocuğumuza Yeni Umutlar Verecek, İleri Hedefler Göstereceğiz"

  "Yeni Türkiye Yolunda"-Başbakan Davutoğlu: (3)-"Halihazırda 91 bin esnafımızın kefalet kooperatiflerine 461 milyon lira anapara borcu, buna ilave olarak 400 milyon lira tutarında bir de gecikme borcu bulunuyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

 

  Başbakan Davutoğlu: İdeal Seviyeyi Mutlaka Yakalayacağız

  Başbakan Davutoğlu, "31 Ekim'e kadar borcunun anapara kısmını ödeyecek olan esnaf ve sanatkarımızdan 400 milyon liralık faiz bedelinin alınmaması karara bağlandı." dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Davutoğlu: 'Yeni Türkiye Hayalimiz Adım Adım Gerçeğe Dönüşüyor'

  Davutoğlu: "Yeni Türkiye Hayalimiz Adım Adım Gerçeğe Dönüşüyor"

  "Yeni Türkiye Yolunda"- Başbakan Davutoğlu: (1)"(Musul Başkonsolosluğu personelinin kurtarılması) İftiharla ifade edeyim ki; bu olayda Türkiye ne kadar büyük bir devletolduğunu ve ne kadar işinin ehli bir hükümet tarafından yönetildiğini bütün dünyaya göstermiştir"- "Bundan sonra da paralel yapı da dahil her türlü demokrasi dışı vesayet odağıyla mücadelemize kararlılıkla devam edecek,kriz fırsatçılarına göz açtırmayacağız"- "Türkiye artık normalleşmiştir. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  'Çözüm Kurulu Oluşturulacak'

  "Çözüm Kurulu Oluşturulacak"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2 tezkere yerine kapsamlı bir tezkerenin hazırlandığını ve çözüm süreci kurulu oluşturulacağını belirtti. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Yeni Türkiye Yolunda"

  Başbakan Davutoğlu: (1) "(Musul Başkonsolosluğu personelinin kurtarılması) İftiharla ifade edeyim ki; bu olayda Türkiye ne kadar büyük bir devlet olduğunu ve ne kadar işinin ehli bir hükümet tarafından yönetildiğini bütün dünyaya göstermiştir" "Bundan sonra da paralel yapı da dahil her türlü demokrasi dışı vesayet odağıyla mücadelemize kararlılıkla devam edecek, kriz fırsatçılarına göz açtırmayacağız" "Türkiye artık normalleşmiştir. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Yeni Türkiye Yolunda"

  Başbakan Davutoğlu: (2) ''Uzun bir zamandır çeşitli çevreler haksız ve mesnetsiz biçimde Türkiye’nin IŞİD’le çeşitli ilişkiler içinde olduğu, bu örgüte destek verdiği gibi maksatlı ve art niyetli iddiaları dolaşıma sokuyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  "Çözüm Süreci Kurulu Oluşturulacak"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Çözüm süreci kurulu oluşturulacak." dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Arınç: Çözüm Süreci Kurulu Oluşturulacak (1)

  Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Saat 19.30'a Kadar Ambargoludur) Başbakan Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolunda' Konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Uzun bir zamandır çeşitli çevreler haksız ve mesnetsiz biçimde Türkiye’nin IŞİD’le çeşitli ilişkiler içinde olduğu, bu örgüte destek verdiği gibi maksatlı ve art niyetli iddiaları dolaşıma sokuyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Irak ve Suriye Tezkeleri Birleştirildi, Asker Sınır Dışına Çıkabilecek

  Irak ve Suriye Tezkeleri Birleştirildi, Asker Sınır Dışına Çıkabilecek

  Bülent Arınç, "Irak ve Suriye tezkereleri birleştirildi. Tezkere, Türk askerinin sınır dışına çıkmasını da kapsayacak. Ülkemizin güvenliği her şeyden önemli." dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

  Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

  Kurban Bayramı tatili boyunca vatandaşlar otoyollar ve boğaz köprülerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı Sona Erdi

  Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı Yeniden Başladı

  Bakanlar Kurulu toplantısı verilen aranın ardından yeniden başladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakanlıkta Özel Güvenlik Toplantısı Yapılıyor

  Başbakanlıkta Özel Güvenlik Toplantısı Yapılıyor

  Başbakanlıkta Özel Güvenlik Toplantısı yapılıyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Halk Sağlığı Kurumu: Nüfus Yaşlanıyor, Kronik Hastalıklar Başlayacak

  Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan, Türkiye’de yaşam süresinin 76’lara ulaştığını söyleyerek "Yaşlı nüfusumuz giderek artmaya başladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu'na Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları da Katıldı (2)

  Özel GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI Başbakanlık Yeni Bina'da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısına ara verilerek, Başbakan Davutoğlu başkanlığında yapılan Özel Güvenlik Toplantısı sona erdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Özel Güvenlik Toplantısı Sona Erdi

  Özel Güvenlik Toplantısı Sona Erdi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu’na bir saat ara verilmesinin ardından düzenlenen özel güvenlik toplantısı sona erdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakanlık'taki Özel Güvenlik Toplantısı

  Başbakanlık'taki Özel Güvenlik Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Özel Güvenlik Toplantısı sona erdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakanlık'ta Özel Güvenlik Toplantısı

  Başbakanlık'ta Özel Güvenlik Toplantısı

  Başbakanlıkta, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Özel Güvenlik Toplantısı yapılıyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakanlık'ta Özel Güvenlik Toplantısı

  Başbakanlık'ta Özel Güvenlik Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu’na bir saat ara verilmesinin ardından, Başbakanlığın başkanlığında özel güvenlik toplantısı yapılıyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakanlık'ta Özel Güvenlik Zirvesi

  Başbakanlık'ta Özel Güvenlik Zirvesi

  Başbakanlık'ta Başbakan Davutoğlu'nun liderliğinde sürpriz bir özel güvenlik toplantısı yapıldı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu 13 Ekim'de Tam Kadro Yürüyecek

  Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özkan: "3 Ekim 'Dünya Yürüyüş Günü', tatile denk geldiği için 13 Ekim'de Bakanlar Kurulumuz bir yürüyüş yapacak" "Başbakanımızın başkanlığında Meclise yakın bir yerde yürüyüş yapacağız, arkasından Bakanlar Kuruluna geçecekler" (30 Eylül 2014 Salı )

   

  MİT Müsteşarı Hakan Fidan Başbakanlık'ta

  MİT Müsteşarı Hakan Fidan Başbakanlık'ta

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısına bir saat ara verilmesinin ardından, MİT Müsteşarı Hakan Fidan Başbakanlık yeni binaya geldi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bozkır: AB Uyumuna Yönelik 4 Yıllık Ulusal Eylem Planı Çıkaracağız

  Avrupa Birliği(AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Birliği müzakere sürecinde 2 aşamalı bir plan ortaya çıkaracaklarını belirterek ilk aşamanın 2015 yılı ortalarına kadar bir Ulusal Eylem Planı olacağını, akabinde kasım sonu itibari ile 2015-2019 yıllarını kapsayan 4 yıllık bir Ulusal Eylem Planı çıkaracaklarını söyledi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Fransa'da Sel Felaketi

  Montpellier "afet bölgesi" ilan edildi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bakanlar Kurulu Toplandı

  Bakanlar Kurulu toplantısı başladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.10.2014 11:26:31. #1.11#