17:1400
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

  Bakanlar Kurulu Toplandı

  Bakanlar Kurulu toplandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Sözleşmeli Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı Alımı Yerleştirme Sonuçları

  T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Birim Adı: İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Atama Şube Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Atama Servisi İrtibat : Fahrettin KAPA Şb.Md. e-posta :fkapa2@sgk.gov.tr –ftuna@sgk.gov.tr Telefon:(312) 207 84 28-29 Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA 657 SAYILI KANUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE SÖZLEŞMELİ PERSONEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA İLİŞKİN DUYURU 1- KPSSP3 puan sırası esas alınarak yerleşmeye asıl ve yedek olarak hak (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'den Bedelli Askerlik İçin Kanun Teklifi

  CHP'den Bedelli Askerlik İçin Kanun Teklifi

  Teklife göre, yıllık gelirleri toplamı, 12 bin liradan az olanlar veya hiç geliri olmayanlar herhangi bir bedel ödememeleri ancak aylık gelirleri net asgari ücretin üstüne çıktığı andan itibaren, bir yıllık asgari ücret bedeli kadar borçlu sayılmayı taahhüt etmeleri halinde askerlik hizmetlerini yerine getirmiş sayılacak. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Başbakan Davutoğlu, Kahramanmaraş'ta

  Davutoğlu : (3) "Kimse devletin meşru güvenlik güçleriyle teröristleri aynı zeminde, düzlemde göremez. 'Şurada teröristlere dönük bir operasyonda 3 terörist öldürüldü diye misilleme' gibi bir mantığı kabul etmemiz mümkün değildir" "Dün yapılan saldırı ile ilgili olarak İçişleri Bakanımızla, Genelkurmay Başkanımızla ve Valimiz ile görüştüm. Her birisine de aynı talimatı verdim. Bu, haince eylemi gerçekleştirenler takip edilecekler, gerekli her türlü çalışma yapılacak ve mutlaka hak ettikleri (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  CHP'li Güler: 'Ayyöş ile İdari ve Mali Federalizm Getirilmek İsteniyor!'

  CHP'li Güler: "Ayyöş ile İdari ve Mali Federalizm Getirilmek İsteniyor!"

  CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Bir siyasi parti iki anlamlı konuşamaz. Bir siyasi parti sözünü her ne ise uygun üslupla söyleme hakkına sahiptir" dedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Teşkilatına 9 Maddelik Genelge Gönderen Bahçeli: PKK Artık İktidarda

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin Kürdistan’a kuryelik yaptığını, bölünmüş Türkiye üzerine temellenecek Kürdistan fikrine vize verdiğini ileri sürdü. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  LPG'de Büyük Vurguna İzin Çıktı

  LPG'de Büyük Vurguna İzin Çıktı

  İmalatçılar tarafından aerosol üretiminde kullanılan Sıvılaştırılmış Petrol Gazı için Özel Tüketim Vergisi alınmayacak. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Oto Vergisine 5'er Puanlık Vergi Artışı Geliyor

  Oto Vergisine 5'er Puanlık Vergi Artışı Geliyor

  Otomobil vergileri motor hacmine göre 3 farklı kategoride alınıyordu. 1500 cc'nin altı yeni kategori olacak. ÖTV'ye de 5'er puanlık artış gündemde (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bahçeli, Teşkilatlarına Genelge Gönderdi

  Bahçeli, Teşkilatlarına Genelge Gönderdi

  MHP lideri Bahçeli, teşkilatlarına gönderdiği genelgede, "Huzursuzluk çıkarmaya çalışan, provokasyona yeltenen kim olursa olsun adli makamlara bildirilecektir." dedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Türkiye ile Azerbaycan arasında basın ve enformasyon alanlarında işbirliği protokolünün onaylanması hakkındaki karar yürürlüğe girdi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başkan Kurt'un Mahalle Toplantıları

  Başkan Kurt'un Mahalle Toplantıları

  Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Gündoğdu Mahallesi’nde vatandaşlar ile buluştu. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamulaştırma Kararı

  Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ait “380 Kilovat Bağıştaş Trafo Merkezi Projesi” kapsamında ilgili sahaya isabet eden taşınmazlar kamulaştırılacak. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Erdoğan: Türkiye'nin Sınırlarında Oyun Oynanıyor

  Erdoğan: Türkiye'nin Sınırlarında Oyun Oynanıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Suriye ve Irak sınırında "büyük bir oyun" oynandığını söyleyerek "Bu tuzağı veya tezgahı kuran muhtemelen daha üst bir akıl var. dedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bakan Çelik: IŞİD'den Bahsederken 'İslam' Kelimesini Kullanmayın

  Bakan Çelik: IŞİD'den Bahsederken 'İslam' Kelimesini Kullanmayın

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, IŞİD terör örgütünün adında 'İslam' kelimesinin kullanılmasından büyük üzüntü duyduklarını ve eziyet veren bir durum olduğunu söyledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Antalya'da Açıklaması

  "Devlet geçmişte yanlış işler yapmış. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Konya'da

  Bakan Eker: "Şimdi muhalefet, bize çok haksız ve yanlış bir şekilde, bazı ithamlarda, isnatlarda bulunuyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Açıklaması

  "Türkiye'nin baş ağrısı, Irak'ın da düşmanı olan bir güruhun insanlarını muhatap alarak Türkiye üzerinden geçirmek çok büyük bir tarihi hatadır" "Jandarmanın lağvedilerek mevcut yapısının İçişleri Bakanına bağlı bir unsur haline dönüştürülmesi bu süreçteki ikinci bir katliamdır. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11. Dönem Açılış Törenine Katıldı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye’nin baş ağrısı, Irak’ın da düşmanı olan bir güruhun insanlarını muhatap alarak Türkiye üzerinden geçirmek çok büyük bir tarihi hatadır. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay'ın, Jandarma İçişlerine Bağlanırsa 'Siyasallaşır' Kaygısı Yok"

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanlığı'nın Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanması konusunda ‘jandarmanın siyasallaşacağı’ yönünde bir kaygısı bulunmadığını savundu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz: 'Genelkurmay'ın Açıklamasında Jandarma Siyasallaşacak İbaresi Yok'

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Genelkurmay'ın Açıklamasında Jandarma Siyasallaşacak İbaresi Yok"

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Jandarma Teşkilatı’nın İçişleri Bakanlığı’na bağlanmasıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’nın önerilerinde siyasete atıf olmadığını belirterek, "Biz hükümet olarak güvenlikle ilgili her konuda Genelkurmay Başkanı’mızın görüşünü alırız. "Şu hususlar dikkate alınırsa daha iyi olur" şeklinde diğer kanunları da dikkate alarak bir çalışma sundular. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Danıştay'dan Nbş Kotalarına Fren

  Danıştay'dan Nbş Kotalarına Fren

  Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Şeker-İş’in, Bakanlar Kurulu’nca onaylanarak 24 Haziran 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 2013-2014 pazarlama yılında Nişasta Bazlı Şekerler (NBŞ) için belirlenen kotanın yüzde 25 artırılmasına ilişkin itirazını Danıştay yerinde bularak, yürütmenin durdurulmasına karar verdi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Türkiye ile çeşitli ülkeler arasındaki milletlerarası anlaşmalar, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Mobil Fişleme Ekipleri' İddiası Meclis Gündeminde

  Mobil Fişleme Ekipleri' İddiası Meclis Gündeminde

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, ‘mobil fişleme ekibi’ iddialarını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yargıtay: Tarla, Arsa Diye Kamulaştırılamaz

  Yargıtay: Tarla, Arsa Diye Kamulaştırılamaz

  Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin imar planı bulunmayan tarlanın, arsa olarak kamulaştırmasına vize veren kararını yasaya aykırı gerekçesiyle bozdu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Çanakkale'de Acele Kamulaştırma

  Çanakkale'de Acele Kamulaştırma

  Çanakkale'de tesis edilecek Üçpınar Rüzgar Enerjisi Santralinin yapımı için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kanarya Adaları'nda Petrol Arama Tartışmaları

  İspanyol hükümeti, Kanarya Adaları özerk yönetimin 23 Kasım'da yapacağı halk oylamasının iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuracak. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kılıçdaroğlu: "Sen O Koltukta Niye Oturuyorsun?"

  CHP PM toplantısı-Genel Başkan Kılıçdaroğlu: -"Dış politikada tam bir çuvallama var. Kimin ne söylediği belli değil. Yüksek tepede oturan kişi uçağa binerken ayrı, uçaktan inerken ayrı konuşuyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kılıçdaroğlu: "Erdoğan'ın Dizinin Dibine Çöken İnsanları Tarih Affetmeyecektir"

  CHP PM toplantısı-Genel Başkan Kılıçdaroğlu: -"Dış politikada tam bir çuvallama var. Kimin ne söylediği belli değil. Yüksek tepede oturan kişi uçağa binerken ayrı, uçaktan inerken ayrı konuşuyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.10.2014 17:14:38. #1.11#