09:4100
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

   

  Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Açılıyor

  Ege Üniversitesi,tüm paydaşları ile 60 yıllık birikimini,deneyimini ve zenginliklerini İzmir'in Değişen Ekosistemini harekete geçirmek için ideEGE TGB'de bir araya getiriyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kamu Kurumlarındaki Kadrolara Düzenleme

  Kamu Kurumlarındaki Kadrolara Düzenleme

  Bakanlar Kurulu, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılmasını kararlaştırdı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Soma Yırca'da Gece Nöbeti

  Soma Yırca'da Gece Nöbeti

  Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, ağaç kesimine karşı çıkan vatandaşlar zeytinliklerin olduğu alanda yaktıkları ateş başında gece nöbeti başlattı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yırcalılardan 'Zeytin Ağaçlarını Kesmeyi Durdurun' Çağrısı (2)

  Yırcalılardan 'Zeytin Ağaçlarını Kesmeyi Durdurun' Çağrısı (2)

  Yırca'da GECE NÖBETİ Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Soma Kolin Termik Santrali'nin yapımı için kamulaştırılan alanda yapılan ağaç kesimine karşı çıkan aralarında Greenpeace üyelerinin de bulunduğu köylüler, zeytinliklerin olduğu alanda yaktıkları ateş başında gece nöbeti başlattı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Biz, Huzur Olsun Diye 'İç Güvenlik Reformu' Yapıyoruz'

  Biz, Huzur Olsun Diye 'İç Güvenlik Reformu' Yapıyoruz'

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Huzurun, istikrarın olduğu yerde özgürlükler kullanılır hale gelir, özgürlüğün olduğu yerde yaşanılabilirlik olur. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Davutoğlu: Huzurun Olduğu Yerde Hak Vardır

  Davutoğlu: Huzurun Olduğu Yerde Hak Vardır

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Güvenlik dediğimizde sadece sokak güvenliğini kastetmiyoruz, iş güvenliğini de kastediyoruz." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'Biz, Huzur Olsun Diye 'İç Güvenlik Reformu' Yapıyoruz'

  "Biz, Huzur Olsun Diye 'İç Güvenlik Reformu' Yapıyoruz"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Huzurun, istikrarın olduğu yerde özgürlükler kullanılır hale gelir, özgürlüğün olduğu yerde yaşanılabilirlik olur." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Hak-İş Konfederasyonunun 39. Kuruluş Yıl Dönümü

  Hak-İş Konfederasyonunun 39. Kuruluş Yıl Dönümü

  Başbakan Davutoğlu: (1) "Güvenlik dediğimizde sadece sokak güvenliğini kastetmiyoruz, iş güvenliğini de kastediyoruz ve iş güvenliğini herhangi bir güvenlik tedbiri gibi görmüyoruz. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yırcalılardan 'Zeytin Ağaçlarını Kesmeyi Durdurun' Çağrısı

  Yırcalılardan 'Zeytin Ağaçlarını Kesmeyi Durdurun' Çağrısı

  Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde ağaç kesimi yapan Kolin Şirketler Grubu görevlileri ile yaşanan arbedede dövüldüklerini ileri süren, aralarında kelepçeli fotoğrafıyla dikkat çeken Greenpeace üyesi Olcay Bingöl'ün de bulunduğu köylüler, yaşananları anlattı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu'dan Bakan Çelik'e Ziyaret

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Netanyahu'dan Seçimlere 'Veto'

  Netanyahu'dan Seçimlere "Veto"

  İsrail Başbakanı Netanyahu: "Şu an ihtiyacımız olan en son şey seçimler" (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'Geçici Koruma Yönetmeliği' Yürürlüğe Girdi

  'Geçici Koruma Yönetmeliği" Yürürlüğe Girdi

  Yönetmelik, ülkesinden ayrılmaya zorlanmış, ayrıldığı ülkeye geri dönemeyen, acil ve geçici koruma amacıyla kitlesel olarak Türkiye'nin sınırlarına gelen veya sınırları geçen yabancılara ilişkin esasları düzenliyor Yabancılar, adres kayıt sistemine kaydedilecek. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

  'Türkiye'nin Neresinde Metruk Yapı Varsa Ortadan Kaldırılmalı'

  "Türkiye'nin Neresinde Metruk Yapı Varsa Ortadan Kaldırılmalı"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazipaşa'ya İsminin Verilişi Şenlik Havasında Kutlandı

  Gazipaşa'ya İsminin Verilişi Şenlik Havasında Kutlandı

  Antalya’nın Gazipaşa ilçesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini alışının 92’nci yıldönümünü şenlik havasında kutladı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Burkina Faso'da Compaore'nin Tekrar Aday Olabilmesinin Önü Açıldı

  Devlet Başkanı Blaise Compaore’nin 2015'teki seçimde tekrar aday olmasını sağlayan yasa tasarısı Bakanlar Kurulu'nda kabul edildi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  MHP'li Kalaycı'dan Memurlara Zam Teklifi

  MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, memurların 2014 ücret artışlarının enflasyonun altında kaldığı gerekçesiyle, uğradıkları kaybın telafisi ve maaşların iyileştirilmesini öngören kanun teklifi verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Reform Eylem Grubu Hazırlık Toplantısı

  Reform Eylem Grubu Hazırlık Toplantısı

  AB Bakanı Bozkır, AB Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı müsteşarları ile bir araya geldi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) "Kolluğun görevlerini nasıl kullandığını denetlemek amacıyla AB standartlarına uygun şekilde kolluk gözetim komisyonu kurulacak" "Sanal ortamda şiddete, teröre, nefrete çağrı dili anlamına gelecek uygulama, ifade ve çalışmalar kesinlikle suç telakki edilecek ve. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Davutoğlu, Yeni İç Güvenlik Reformu Paketi'ni Açıkladı

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, çoğu İçişleri Bakanlığı bünyesinde hazırlanan ve iç güvenlikle ilgili yapılacak yasal değişiklikler ve bazı hizmet dallarında yapılacak yeni uygulamaların yer aldığı yeni İç Güvenlik Reformu Paketi'ni açıkladı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazze'de Maaş Protestosu

  Gazze'de Filistin Bakanlar Kurulu binası önünde toplanan devlet memurları, maaşlarının ödenmemesini protesto etti. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Altıparmak: Gözaltına Alınan Polisler, Dönemin Başbakanından Talimat Alıyordu

  Gözaltına alınan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, bugün kendisi ile birlikte gözaltına alınan polislerden bazılarının dönemin başbakanı ile görüşen ve danışmanı ile talimat iletilen polisler olduğunu söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, şiddete dönüşen her eylemin suç sayılacağını belirterek, "Polise 24 saat gözaltı yetkisi veriyoruz. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Ttb: Sigara Bağımlılığı Tedavisinde İlaç, Pazarlama Malzemesi Yapılamaz

  Ttb: Sigara Bağımlılığı Tedavisinde İlaç, Pazarlama Malzemesi Yapılamaz

  Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) dönem başkanlığını yürüttüğü Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK), sigara bırakma tedavisi alan hastaların ilaç kullanımıyla ilgili 16 Ekim’de yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Doğum, evlenme, boşanma ve ölüm gibi hallerde nüfus müdürlüklerine gitme zarureti ortadan kalkacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Başbakan Davutoğlu İç Güvenlik Reform Paketi'ni Açıkladı

  Başbakan Davutoğlu İç Güvenlik Reform Paketi'ni Açıkladı

  Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Davutoğlu: 'Çözüm Süreci Milli, Yerli Projedir'

  Davutoğlu: "Çözüm Süreci Milli, Yerli Projedir"

  AK Parti Grup Toplantısı-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu (1): -"Ortak vicdan adına bütün partilere, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine sesleniyorum: Şehirlerimizi yok etmek isteyenlere, vandalizme karşı sesinizi yükseltin. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Soma'da Ağaç Kesimine Tepki Gösteren Köylüler Darp Edildi, Kelepçelendi

  Manisa’nın Soma ilçesi Yırca köyünde, Kolin Şirketler Grubu tarafından kurulacak termik santral için bu sabah zeytinlik alanlara dozerlerle girerek ağaç kesen şirket görevlileriyle tepki gösteren köylüler arasında arbede çıktı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Bahçeli: 'Çözüm Süreci Ferhat'ın Şirin'i Katletme, Kerem'in Aslı'yı Yok Etme, Mecnu'nun Leyla'dan...

  Bahçeli: "Çözüm Süreci Ferhat'ın Şirin'i Katletme, Kerem'in Aslı'yı Yok Etme, Mecnu'nun Leyla'dan...

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecinin Ferhat’ın Şirin’i katletme, Kerem’in Aslı’yı yok etme, Mecnu’nun Leyla’dan nefret etme süreci olduğunu söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çözüm süreci, hiçbir dış etki olmadan bu milletin kendi dinamikleri içinde oluşmuş milli, yerli ve özgün bir projedir ve sonuna kadar korunacaktır" dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Ikby'deki Mali Kriz

  Ikby'deki Mali Kriz

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, dışarıdan borç almayı öngören yasa tasarısının, Bakanlar Kurulu'nda olumlu karşılandığını belirtti. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Zeytinlerini Korumaya Gelen Köylülere Kelepçe ve Biber Gazı

  Zeytinlerini Korumaya Gelen Köylülere Kelepçe ve Biber Gazı

  Manisa Soma'da kurulması planlanan termik santral için zeytinlik alanlara dozerlerle girerek ağaç kesimi yapan şirket görevlileri ile köylüler arasında arbede çıktı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Maliye Bakanı Şimşek: Gelecek 10 Yılda 'Büyüme' Temel Faktör Olacak

  Maliye Bakanı Şimşek: Gelecek 10 Yılda 'Büyüme' Temel Faktör Olacak

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ’Türkiye Özel Sermaye Forumu 2014’te konuştu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Soma'da Kurulması Planlanan Termik Santral

  Soma'da Kurulması Planlanan Termik Santral

  Termik santralin yapılacağı bölgede bulunan zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülerle termik santrali inşa edecek şirketin güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı Soma Kaymakamı Atçı: "Orada toplumsal olay olmadan bu işlemleri hukuk çerçevesi içerisinde yürümesini arzu ediyoruz. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Şimşek: Temel Hedef Büyüme

  Şimşek: Temel Hedef Büyüme

  Gelecek 10 yılın Türkiye için kritik olacağına dikkati çeken Maliye Bakanı Şimşek, büyümenin temel faktör olacağını söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Engellenen Kimse Yok Mu, Kobanili Savaş Mağdurlarına Bir Tır Yardım Dağıttı

  Engellenen Kimse Yok Mu, Kobanili Savaş Mağdurlarına Bir Tır Yardım Dağıttı

  Dünya'nın dört bir tarafında milyonlarca mazlum ve ihtiyaç sahibi insanların yardımına koşan Kimse Yok Mu Derneği, Türkiye ve dünyanın gündemine oturan Kobanili savaş mağduru mültecilere yardımlarını aralıksız sürdürüyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Antifriz Tebliği Yürürlüğe Girdi

  Antifriz Tebliği Yürürlüğe Girdi

  Ekonomi Bakanlığının suyun donmasını önleyen kimyasal bir madde olan Etilen Glikol / Antifriz ithalatında tarife kontenjanı uygulanmasına ilişkin tebliğ yürürlüğe girdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Tanap'a Kdv Muafiyeti

  TANAP sisteminin inşası ve tadili ile ilgili proje şirketine sağlanacak tüm mal ve hizmetlerin teslimi KDV'den muaf tutulacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 09:41:19. #1.12#