03:2600
SON DAKİKA BALIKESİR HABERLERİ

Son Dakika Balıkesir Haberleri

   

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden Arsenikli Su Açıklaması

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Ahmet Edip Uğur'un, "Balıkesir'de 60 mahallede arsenikli su var. Kırsal mahallelerimizdeki insanlar da sağlıklı su içmeli." şeklindeki açıklamasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Robotların İneklerle Buluştuğu Tesis

  Robotların İneklerle Buluştuğu Tesis

  Robotların ineklerle buluştuğu tesis- Hollanda merkezli bir firmanın ürettiği yemleme, süt sağım, buzağı maması, ahır temizleyici robotlarıyla Balıkesir'de kurulan hayvancılık tesisi, törenle açıldı- Tesiste hayvanlara yemi, buzağıya mamayı zamanında veren robotlar, sütü el değmeden sağıyor, ahırı temizliyorBALIKESİR (AA) - Hollanda merkezli bir firmanın ürettiği yemleme, süt sağım, buzağı maması, ahır temizleyici robotlarıyla Balıkesir'de kurulan hayvancılık tesisi, törenle açıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Çağlar: Sivas'ta Deprem Sigortalama Oranı Çok Düşük

  Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Üyesi Can Akın Çağlar, "Topraklarının büyük bir kısmının deprem riski barındırdığı Sivas ilimizde zorunlu deprem sigortasını yaptıranların oranı yüzde 29. Hem Türkiye’nin hem de İç Anadolu Bölgesi ortalamasının altında kalan Sivas’ta sigortalılık oranlarının çok daha yüksek olması gerekiyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Onet ve Lely'den Büyük Ortaklık

  Onet ve Lely'den Büyük Ortaklık

  Lely tarafından tamamen robot teknolojisi ile kurulan Türkiye’nin ilk süt sığırcılığı işletmesi, Balıkesir’de Onet bünyesinde açıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Robotların İneklerle Buluştuğu Tesis

  Hollanda merkezli bir firmanın ürettiği yemleme, süt sağım, buzağı maması, ahır temizleyici robotlarıyla Balıkesir'de kurulan hayvancılık tesisi, törenle açıldı Tesiste hayvanlara yemi, buzağıya mamayı zamanında veren robotlar, sütü el değmeden sağıyor, ahırı temizliyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Robot Teknolojisi ile Kurulan Çiftlik Balıkesir'de Açıldı

  Robot Teknolojisi ile Kurulan Çiftlik Balıkesir'de Açıldı

  Hollandalı Lely şirketi tarafından tamamen robot teknolojisi ile kurulan Türkiye'nin ilk süt sığırcılığı işletmesi, Balıkesir'in Ertuğrul Mahallesi'nde Onet bünyesinde açıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Genel Kurulu

  HDP'nin polis şiddetinin ve orantısız güç kullanımının araştırılmasına ilişkin önergenin gündeme alınmasına ilişkin önerisi reddedildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Balıkesir Başkan Uğur'dan 60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor İtirafı

  Balıkesir Başkan Uğur'dan 60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor İtirafı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Kurulu toplantısında 60 mahallede vatandaşların arsenikli su içtiği, pek çok mahallede de nitrit ve nitratlı su kullanıldığı ile ilgili açıklamalarından sonra bugün de DHA'ya açıklamalarda bulundu. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Polisi Görünce Bonzai Paketini Yuttu, Korkudan Hastaneye Gitti

  Balıkesir'e uyuşturucu getiren ve polis ekiplerini görünce birkaç bonzai paketini yutan şüpheli, bir gün sonra hastaneye başvurarak bunların çıkarılmasını istedi Muayenesinde, zanlının midesinde, bazıları açılmış olan paketlerden sadece biri sağlam olarak çıkarılabildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Başkan Uğur: Balıkesir Halkına Sağlıklı Su İçirmek İstiyoruz

  Başkan Uğur: Balıkesir Halkına Sağlıklı Su İçirmek İstiyoruz

  Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Kurulu toplantısında 60 mahallede vatandaşların arsenikli su içtiği, pek çok mahallede de nitrit ve nitratlı su kullanıldığını açıklayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, halka sağlıklı su içirmek için çalıştıklarını söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Sırp Basketbol Takımına İdmanda Baklava İkramı

  Partizan NIS takımı oyuncularına, rakipleri Banvit'in yöneticileri tarafından antrenmanda baklava ve meyve ikram edildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Akova, Balıkesir'deki Arsenikli Suyu Davutoğlu'na Sordu

  CHP'li Akova, Balıkesir'deki Arsenikli Suyu Davutoğlu'na Sordu

  CHP Milletvekili Ayşe Nedret Akova, Balıkesir'de arsenik, nitrat ve nitritli su kullanmak zorunda kalan mahallelerle ilgili sıkıntıyı Meclis gündemine taşıdı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Polisi Görünce Bonzai Poşetlerini Yutan Şahıs, Komaya Girdi

  Polisi Görünce Bonzai Poşetlerini Yutan Şahıs, Komaya Girdi

  Balıkesir'de polis timlerinin uyuşturucu baskınında bir şahıs elindeki 3,80 gram bonzai paketini yutarak komalık oldu. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Balıkesirspor Başkanı Aktürk'ten Yalanlama

  Balıkesirspor Başkanı Aktürk'ten Yalanlama

  Balıkesirspor'da İsmail Ertekin'in istifasının ardından teknik direktör arayışı sürerken, Başkan Tuna Aktürk medyada yer alan isimleri yalanladı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Muhtarlara Prim Borçlarının Yapılandırması Hakkında Seminer

  Muhtarlara Prim Borçlarının Yapılandırması Hakkında Seminer

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Edremit Müdürlüğü, mahalle muhtarlarına genel sağlık sigortası (GSS) prim borçlarının yapılandırması hakkında bilgi verdi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Dask Sivas'ta Deprem Gerçeğini Anlattı

  Dask Sivas'ta Deprem Gerçeğini Anlattı

  Doğal Afetler Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından düzenlenen ‘DASK Anadolu Buluşmaları’ kapsamında Sivas’ta deprem gerçeği anlatıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5) "Erzurum Kongresi, 1919'da hangi şartlarda gerçekleşmişse ama ne büyük bir iddiayla milli iradeyi ortaya koyacak bir onurlu davranış sergilemişse biz de inşallah 2014 AK Parti Erzurum Kongresi'yle aynı ideallere sahip çıkacağız, aynı idealler için canımızı, başımızı, (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tariş'te Hasat Dönemi Telaşı

  Tariş'te Hasat Dönemi Telaşı

  Balıkesir’in Edremit ilçesinde, zeytin hasadı ve yağ üretimi hummalı bir şekilde devam ediyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Davutoğlu, Toplu Açılış Törenine Katılacak

  Başbakan Davutoğlu, Toplu Açılış Törenine Katılacak

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından İzmir’de inşa edilen, toplam yatırım maliyeti yaklaşık 42 milyon TL olan 5 tesis, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımlarıyla, Balıkesir’de Pazar günü düzenlenecek toplu açılış töreniyle hizmete açılacak. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Balıkesirspor Yılmaz'a Emanet

  Balıkesirspor Yılmaz'a Emanet

  Süper Lig'de kötü gidişe bir türlü "dur" diyemeyen Balıkesirspor'da teknik direktör İsmail Ertekin, yardımcısı Deniz Kolgu ve kaleci antrenörü Abdullah Kılıç, Sivasspor yenilgisinden sonra istifa ettiği için kırmızı beyazlı takımı pazar günü deplasmanda oynayacağı Suat Altın İnşaat k Kayseri Erciyesspor maçına antrenör Muhammet Yılmaz'ın hazırlayacağı açıklandı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Antalya'da Kredi Kartı Hırsızlığı

  Tatil için geldiği Antalya'da kredi kartını çaldıran Hollandalı turist, kartını kurtarmak isterken zanlıların bulunduğu otomobille yaklaşık 30 metre sürüklendi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur Açıklaması

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur Açıklaması

  "Bütün ilçelerin su analizlerini yaptırıyoruz, arsenik anlamında sıkıntılar var. Arsenikle ilgili 7 mahallemize arıtma tesisi yapıyoruz. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ermenistan'da 2 Azerinin Rehin Tutulması

  Bazı sivil toplum kuruluşları, Ermenistan'da rehin tutulan Azerbaycan Türkleri Dilgem Esgerov ve Şahbaz Guliyev'in serbest bırakılmasını istedi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Dask Anadolu Buluşmaları

  DASK Yönetim Kurulu Üyesi Çağlar: "Dünyanın en çok poliçe üreten üçüncü ülkesi konumuna gelmiş vaziyetteyiz" "DASK poliçesi olarak 2.9 milyar liraya ulaşmış olmamıza rağmen uluslararası finansal enstrümanları kullanarak ulaştığımız güvence rakamımız 12 milyar lira" (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  '60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor'

  "60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor"

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ Genel Kurulu Kasım ayı toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan çarpıcı itiraflar geldi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  CHP'li Oran: 10 Yılda 1,3 Milyon Esnaf Kepenk Kapattı

  CHP'li Oran, yapılan AVM yatırımlarının da etkisiyle, binlerce esnafın kepenk kapattığına işaret ederek, yeni ÇED yönetmeliğinin bu süreci hızlandıracağını söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cunda Adası'nda Balıkçı Teknesi Yandı

  Cunda Adası'nda Balıkçı Teknesi Yandı

  Ayvalık ilçesinde, Cunda Adası'nda çıkan yangında bir balıkçı teknesi kullanılamaz hale geldi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Balıkesir'de Futbol İl Semineri Yapıldı

  Balıkesir bölgesi futbol hakemleri ve gözlemcilerinin Kasım ayı il semineri yapıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İşte Türkiye'nin Rekabet Haritası

  İşte Türkiye'nin Rekabet Haritası

  Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türk ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabetçi illerini ve sektörlerini araştırdı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP'den İstifa Genelgesi

  CHP'den İstifa Genelgesi

  CHP'de, milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cunda Adasında Balıkçı Teknesi Yandı

  Cunda Adasında Balıkçı Teknesi Yandı

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü turizm merkezi Cunda Adası’nda gece saatlerinde çıkan yangın, balıkçı teknesini kullanılmaz hale getirdi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İDO'dan Sefer İptalleri

  İDO'dan Sefer İptalleri

  İstanbul Deniz Otobüslerinin bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kara Yollarında Durum

  Kara yollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Başkan Uğur'dan İtiraf Gibi Açıklama: 60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor

  Başkan Uğur'dan İtiraf Gibi Açıklama: 60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi Genel Kurulu Kasım ayı toplantısında Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan çarpıcı itiraflar geldi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Belediye Başkanından Skandal İtiraf: 60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor

  Belediye Başkanından Skandal İtiraf: 60 Mahalle Arsenikli Su İçiyor

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 60 mahallede vatandaşların arsenikli su içtiğini pek çok mahallede de nitrit ve nitratlı su kullanıldığını açıkladı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  MHP'den "Üniversitelerde Askerlik" Teklifi

  MHP Balıkesir Milletvekili Bulut, akademisyenlerin askerlik hizmetini üniversitelerde yapabilmeleri için kanun teklifi verdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Balıkesir'de Kadına Yönelik Şiddet Protesto Edildi

  Balıkesir'de Kadına Yönelik Şiddet Protesto Edildi

  Balıkesir'de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için düzenlenen eylemde kadına yönelik şiddet protesto edildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Balıkesir'de Kadına Yönelik Şiddet Protesto Edildi

  Balıkesir'de Kadına Yönelik Şiddet Protesto Edildi

  Balıkesir'de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için düzenlenen eylemde kadına yönelik şiddet protesto edildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  MHP'den 'Üniversitelerde Askerlik' Teklifi

  MHP'den 'Üniversitelerde Askerlik' Teklifi

  MHP Balıkesir Milletvekili Bulut, akademisyenlerin askerlik hizmetini üniversitelerde yapabilmeleri için kanun teklifi verdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Emektar Öğretmene Ödül

  Emektar Öğretmene Ödül

  Edremit’in sevilen simalarından, yılların öğretmeni Huldiye Demir’e Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi verildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  MHP'den Akademisyenler İçin Askerlik Teklifi

  Mhp, 'Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılması' hakkında hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Balıkesir'de Duygusal Veda

  Balıkesir'de Duygusal Veda

  Balıkesirspor'un kendi evinde Sivasspor'a 3-1 yenildiği maçın ardından istifa eden teknik direktör İsmail Ertekin'in vedasında duygulu anlar yaşandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Başkanvekili Bahçekapılı ve milletvekilleri Öğretmenler Günü'nü kutladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Banvitli Basketbolcular Hayallerindeki Meslekleri Anlattı

  Banvitli Basketbolcular Hayallerindeki Meslekleri Anlattı

  Banvitli basketbolcular hayallerindeki meslekleri anlattı- Bandırma'da engellilere yönelik eğitim veren bir merkezi ziyaret eden sporcular, küçük yaşlarda istedikleri meslekleri ve bugün yaşadıklarını paylaştı- Cevher Özden: "Polis ya da doktor olmak istiyordum boyum uzadı basketbolcu oldum. Basketbol hayalimdeki meslek değil ancak severek yaptığım bir iş"- Chuck Davis: "Ben küçükken hayvanları çok sevdiğim için veteriner ya da bilim adamı olmak istiyordum ancak basketbolcu oldum"BALIKESİR (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Kazdağları'na Mevsimin İlk Karı Düştü

  Kar yağışının ardından Kazdağları beyaza bürünürken, karayolları ekipleri Edremit'i Yenice ve Çan'a bağlayan karayolunu açık tutmak için aralıksız çalışıyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Gömeç'te İki Kamyonet Çarpıştı: 1 Ölü, 4 Yaralı

  Gömeç ilçesindeki trafik kazasında 1 kadın öldü, 4 kişi yaralandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  TBMM Genel Kurulu

  TBMM Başkanı Çiçek, Umman ve Ürdün'e gidecek. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Gömeç'te Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı

  Gömeç'te Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı

  Balıkesir'in Gömeç İlçesi'nde, kavşakta iki hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Menemen Belediyesporlu Mazlum Süper Lig Yolcusu

  Menemen Belediyesporlu Mazlum Süper Lig Yolcusu

  İkinci Lig Beyaz Grup'ta bu sezon sergilediği performansla zirveyi kovalayan Menemen Belediyespor'un genç savunma oyuncusu Mazlum Demir'e Süper Lig'den talip var. Yaklaşan ara transfer döneminde Mazlum'u kadrosuna dahil etmek isteyen Balıkesirspor, Sivasspor ve İstanbul Başakşehir'in nabız yokladığı öğrenildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Balıkesirspor Teknik Direktörü Ertekin Gözyaşlarıyla Veda Etti

  Spor Toto Süper Lig'de dünkü Sivasspor yenilgisinin ardından görevinden istifa eden Balıkesirspor Teknik direktörü İsmail Ertekin, bugün gözyaşlarıyla veda etti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.11.2014 03:26:54. #1.13#