SON DAKİKA BALYOZ HABERLERİ

Son Dakika Balyoz Haberleri

 • 00:00İzmir'de Korkutan Yangınİzmir'de Korkutan Yangınİzmir’in Konak ilçesinde, boş seramik deposunda yangın çıktı.
 • 16:34Lice Davası Yine ErtelendiKamuoyunda 'Lice Davası' olarak bilinen ve güvenlik gerekçesiyle İzmir'de görülen, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 1993 yılında dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarla ilgili açılan davaya devam edildi.
 • 14:23Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında 20'si tutuklu 68 sanık hakkında açılan davanın duruşmasına iddianamenin okunmasıyla devam edildi.
 • 10:57Türkiye Büyük Riskle Karşı KarşıyaTürkiye Büyük Riskle Karşı KarşıyaTemel hak ve özgürlükler alanında son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle Avrupa tarafından sıkça eleştirilen Türkiye yeni bir riskle karşı karşıya. Türkiye'yi Avrupa Birliği'yle üyelik müzakerelerine başlamadan hemen önce 2004'te siyasi izleme sürecinden çıkaran Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM), 2017'nin ilk yarısında Türkiye'nin statüsüne ilişkin karar verecek.
 • 00:02TSK Personel Kanunu DeğişiyorMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili, bu noktada hak kaybına uğramış askerlerimizin hak kayıplarının giderilmesine yönelik benden önceki bakan arkadaşımızın başlattığı bir çalışma var. Bu çalışma şu anda diğer kamu kurumlarının görüşlerine sunulmuş durumda.
 • 17:24Şamil Tayyar 'Beştepe'deki Külliyede Bile Cemaatçiler Var' DediŞamil Tayyar 'Beştepe'deki Külliyede Bile Cemaatçiler Var' DediAK Parti'li Tayyar, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bile cemaatçilerin olduğunu söyledi. Tayyar, "Beştepe'de çok sayıda cemaatçi çıkar" dedi.
 • 15:16Cinnet Getiren Öğretmen Babasını ÖldürdüCinnet Getiren Öğretmen Babasını ÖldürdüKayseri'de psikolojik sorunları olan ve cinnet getiren bir öğretmen, balyozla vurarak babasını öldürdü.
 • 13:15Feyzioğlu: Feyzioğlu: "Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla Değiştirmek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun açıklamaları TBB Başkanı Feyzioğlu: "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak" "Kaygımız, cemaatçi yapılanmayı temizliyoruz iddiasıyla siyasi iktidara tam anlamıyla bağlı hale gelecek yeni bir yüksek yargının oluşturulacağıdır" Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak.
 • 13:08TBB Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak.
 • 22:41Elazığ'da Yangın PaniğiElazığ'da Yangın PaniğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İtfaiye araçlarının gelişi Gaz maskeli itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi Yoğun dumandan etkilenen itfaiye erlerinden görüntüler Apartman sakinlerinden Gürkan Karatekin'in konuşması İtfaiye erinin balyozla bodrumun penceresini kırması Yangını söndürme çalışmaları Elazığ'da yangın paniği Bir apartmanın depo olarak kullanılan bodrum katında çıkan yangın paniğe yol açarken yangına müdahale eden bazı itfaiye erleri dumandan etkilendi Elazığ'da, bir apartmanın depo olarak kullanılan bodrum katında çıkan yangın paniğe yol açtı.
 • 18:25Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (5)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yüksek yargı düzenleme tasarısına ilişkin, "Hiç kimse laf olsun diye yasa çıkarmaz. Bu yasaların hepsinin etki analizleri, anayasaya uygunlukları ve diğer yasa maddeleriyle uyumu gözden geçirilmiş ve ona göre hazırlanmış olan yasalardır.
 • 14:20Babasını Balyozla Öldürdüğünü HatırlamadıBabasını Balyozla Öldürdüğünü HatırlamadıKayseri'nin Kocasinan ilçesinde tartıştığı babasını balyozla döverek öldüren şizofren hastası şahıs, cinayeti hatırlamadı.
 • 14:13Plastik Atölyesinde Korkutan YangınPlastik Atölyesinde Korkutan YangınBayrampaşa Sanayi Sitesi’nde bir plastik atölyesinde yangın çıktı.
 • 18:46Hayvanları Kafalarına Balyozla Vurarak ÖldürdülerHayvanları Kafalarına Balyozla Vurarak ÖldürdülerVietnam'da Avustralya'dan ithal edilen büyükbaş hayvanların kafalarına balyozla vurularak öldürülmesine ilişkin görüntüler büyük yankı uyandırdı.
 • 17:39AYM, Baransu'nun Bireysel Başvurusunun Reddetme Gerekçesini YayımladıAYM, Baransu'nun Bireysel Başvurusunun Reddetme Gerekçesini YayımladıAnayasa Mahkemesi, gazeteci Mehmet Baransu'nun 1 üyeye karşı, 4 üyenin oyuyla reddettiği bireysel başvurusunun gerekçesini internet sitesinde yayımladı.
 • 15:07Aydın Valisi Koçak Görevine BaşladıAydın Valiliği görevine başlayan Ömer Faruk Koçak, "Başarılı operasyonlarla terörün belini kırdığımızı düşünüyorum.
 • 22:26Bodrum CHP'li Demir'den Hükümete Ağır EleştiriBodrum CHP'li Demir'den Hükümete Ağır EleştiriCHP'li Demir'den hükümete ağır eleştiriCHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Akın Üstündağ, Bodrum'da partililerle bir araya geldi.
 • 17:46Maltepe'deki Kuyumcu Soygunu KameradaMaltepe'deki Kuyumcu Soygunu KameradaMaltepe'de yüzleri kapalı hırsızlar otomatik kepengi kırıp kuyumcu dükkanına girdi.
 • 16:10Tayyar'dan 'Paralel Yapı'nın Başka Cemaat ve Sivil Toplum Kuruluşlarına Sızacağı İddiasıTayyar'dan 'Paralel Yapı'nın Başka Cemaat ve Sivil Toplum Kuruluşlarına Sızacağı İddiasıAK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, bir televizyon programında yaptığı değerlendirmede, ’paralel yapı’ mensuplarının siyaseten aklanabilmek için diğer cemaat, dini grup ve sivil toplum örgütlerine sızmaya başladığını ileri sürerek, uyarılarda bulundu.
 • 15:39Maltepe'deki Kuyumcu Soygunu KameradaMaltepe'deki Kuyumcu Soygunu KameradaMaltepe'de yüzleri maskeli soyguncular, kepenk kilidini kırarak girdiği kuyumcuyu soydu. Soygun güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • 20:07Balyoz'da Kumpas" İddianamesi"Balyoz Planı" davasında yargılanan bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin hazırlanan iddianamede, tutuklu şüpheli Mehmet Baransu ile firari şüpheli Tuncay Opçin'in 75 yıla, diğer şüpheliler Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur'un da 52 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını istendi.
 • 19:21Balyoz'da Kumpas' İddianamesinin DetaylarıTaraf gazetesiyle ilgili "Balyoz'da kumpas" iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Taraf gazetesi çalışanı 5 gazeteci hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı.
 • 18:59Soma Maden Faciası Davasında, Yargılama Yeniden Başladı (4)Soma Maden Faciası Davasında, Yargılama Yeniden Başladı (4)Tutukluluk DEVAMManisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6'sı tutuklu 46 sanıklı davanın görüldüğü Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nin öğleden sonraki bölümünde, sanıklar ve sanık avukatları tutukluluk süresinin uzun olduğunu söyleyip tahliye istedi.
 • 16:12Cesaret Köprüsü Balyozla Test EdildiCesaret Köprüsü Balyozla Test EdildiMühendisler, dünyanın en yüksek ve uzun cam tabanlı köprüsünün sağlamlığını kanıtlamak için balyozla test yaptı.
 • 13:30Balyoz Kumpas İddianamesinin Detayları Ortaya ÇıktıTaraf Gazetesi çalışanları hakkında hazırlanan Balyoz’da kumpas iddianamesinde, Mehmet Baransu’nun İstanbul 1.Ordu Karargahından temin edilen belgeleri Tuncay Opçin’in para vermesi üzerine alarak, Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur aracılığıyla Taraf gazetesinde yayınlanmasını sağladığı anlatıldı.
 • 11:59Taş İşçilerinin Zorlu Ramazan MesaisiAhlat ilçesindeki taş işçileri, ramazan ayında sıcak havaya rağmen gün boyu oruç tutup balyoz sallıyor.
 • 16:28Gaziantep'te Aile Sağlık Merkezinin Bilgisayarları ÇalındıGaziantep'te Aile Sağlık Merkezinin Bilgisayarları ÇalındıGaziantep'te, bir Aile Sağlığı Merkezi'ne giren hırsızlar hastaların kayıtlarının bulunduğu bilgisayarlar ile görevlilerin eşyalarını çaldı.
 • 15:23Gaziantep'te Aile Sağlık Merkezinin Bilgisayarları ÇalındıGaziantep'te Aile Sağlık Merkezinin Bilgisayarları ÇalındıGaziantep'te, bir Aile Sağlığı Merkezi'ne giren hırsızlar hastaların kayıtlarının bulunduğu bilgisayarlar ile görevlilerin eşyalarını çaldı.
 • 14:35Sağlık Ocağı Kapıları Balyozla Kırılarak SoyulduSağlık Ocağı Kapıları Balyozla Kırılarak SoyulduGaziantep’te Şehit Dr. Mehmet Niziplioğlu Sağlık Ocağı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kapısı balyozla kırılarak soyuldu.
 • 13:59Darbe Mağduru Askerler İade-i İtibar BekliyorResen Emekliler Derneği (RE-DER) Başkanı Süleyman Göncü, darbe dönemlerinde ikili ve üçlü kararnamelerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edilen askerlerin, ailelerinin karşısına onurlu bir şekilde çıkmak için iade-i itibar istediklerini söyledi.
 • 12:31Sp Genel Başkanı Mustafa Kamalak Çorlu'daSp Genel Başkanı Mustafa Kamalak Çorlu'daSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisince Çorlu’da düzenlenen programa katıldı.
 • 10:07Yüksekova Yaralarını SarıyorYüksekova Yaralarını SarıyorHakkari’nin Yüksekova ilçesindeki operasyon sırasında yaşanan çatışmalarda evleri az veya orta hasarlı olan vatandaşlar evlerini onararak yerleşmeye başladı.
 • 17:44TSK Personel Kanunu Değişiyor (3)Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'in "Ergenekon", "Balyoz" ve "Askeri casusluk" gibi davalarda tutuklananların mağduriyetlerinin giderilmesi taleplerine, "Milletvekillerimizin verdiği önergelerle ilgili Bakanlığımızda süren bir hazırlık var. Bu konuyu ayrı bir tasarı olarak, düzenlemeyi biz de hedefliyoruz.
 • 16:37TBMM Milli Savunma Komisyonu (1)TBMM Milli Savunma Komisyonu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Milli Savunma Komisyonu toplantısı Komisyon Başkanı AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın konuşması HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun konuşması AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın konuşması TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.
 • 15:50TBMM Milli Savunma Komisyonu (2)TBMM Milli Savunma Komisyonu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.
 • 15:44TBMM Milli Savunma Komisyonu (3)TBMM Milli Savunma Komisyonu (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın sunumu TBMM Milli Savunma Komisyonu "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Milli Savunma Komisyonunda görüşülmeye başlandı -Milli Savunma Bakanı Işık: -"Bu kanunun kapsamı tamamen terörle mücadeledir.
 • 14:24TBMM Milli Savunma KomisyonuMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın kapsamının tamamen terörle mücadele olduğunu belirterek, "Bu kanunla ilgili başka yerlere kanunu çekmeye çalışmak haksız ve mesnetsiz bir yaklaşım olacaktır.
 • 15:52Balyoz'da Kumpas' İddianamesi TamamlandıTaraf Gazetesi'yle ilgili 'Balyoz'da kumpas' iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında iddianame tamamlandı.
 • 15:50Balyoz'da Kumpas" İddianamesi Hazır"Balyoz Planı" davasında yargılanan bazı sanıklara "kumpas" kurulduğu iddiasına ilişkin yürüttüğü soruşturmanın bir kısmını tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, hazırladığı iddianameyle, gazeteciler tutuklu şüpheli Mehmet Baransu ile firari şüpheli Tuncay Opçin'in 75'er yıla, diğer şüpheliler Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur'un da 52 yıl 6'şar aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.
 • 15:44Kamuoyu Onları Yakından Tanıyorİstanbul'daki 'askeri casusluk' davasında, haklarında tutuklama kararı verilen savcı Fikret Seçen, mahkeme heyeti başkanı Metin Özçelik ile üyeler Mehmet Ekinci ve Birol Bilen'i kamuoyu yakından tanıyor.
 • 15:06Balyoz'da Kumpas" Soruşturmasında İlk İddianame HazırlandıGenelkurmay Başkanlığı’nın gizli belgesi Egemen Harekat Planı’nı yayınladıkları gerekçesiyle Taraf Gazetesi çalışanları hakkında başlatılan Balyoz’da kumpas soruşturması kapsamında iddianame hazırlandı.
 • 12:53Forum Gaziantep, Ziyaretçilerini Köstebek Avına ÇıkarıyorForum Gaziantep, Ziyaretçilerini Köstebek Avına ÇıkarıyorForum Gaziantep’te eğlence ve sürprizler bitmiyor.
 • 12:31Bodrum'da Kaçak Kazıya 2 GözaltıBodrum'da Kaçak Kazıya 2 GözaltıBodrum'da, Bizans döneminden kalma surların içinde, kaçak kazı yaptığı gerekçesiyle 43 yaşındaki Ramazan A. ile 40 yaşındaki Mete B. gözaltına alındı.
 • 09:56PKK'nın Nusaybin'deki Tünelleri Ortaya ÇıktıPKK'nın Nusaybin'deki Tünelleri Ortaya ÇıktıMardin Nusaybin'de teröristlerin kullandığı tüneller bulundu. Bir tünelin girişinde 'YPS' yazıyor olması dikkat çekti. Tüneller yeraltı şehirlerini de andırıyor.
 • 20:03Zirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye EildiZirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye EildiMalatya'da 3 misyonerin katledilmesiyle ilgili devam eden Zirve Yayınevi davasında tutuklu yargılanan tek sanık Varol Bülent Aral tahliye edildi.
 • 19:35Zirve Yayınevi Davasında Sona GelindiZirve Yayınevi Davasında Sona GelindiMalatya'da görülen Zirve Yayınevi davasında sona gelindi.
 • 17:13Zirve Yayınevi Davasının 113. Duruşması YapıldıZirve Yayınevi Davasının 113. Duruşması YapıldıBEKLESİNZirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davanın 113. duruşmasına devam edildi.
 • 16:09Yılmaz: Yılmaz: "Tarafsızlık Yoksa Hakim ve Savcılık Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Salondan detay Yılmaz'ın konuşması HSYK Stratejik Plan Çalıştayı Başkan Vekili Yılmaz: "Her kamu görevinde tarafsızlık asıldır ama hakim ve savcılık mesleğinde tarafsızlık olmazsa olmazdır.
 • 14:30Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin DavaMalatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu olmak üzere, 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 113. duruşması başladı.
 • 14:17Zirve Yayınevi Davasının 113. Duruşması GörülüyorZirve Yayınevi Davasının 113. Duruşması GörülüyorZirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davanın 113. duruşması Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.