SON DAKİKA BALYOZ HABERLERİ

Son Dakika Balyoz Haberleri

 • 15:05Ağbaba'dan Miting ÇağrısıAğbaba'dan Miting ÇağrısıCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Askeri ve sivil darbeye karşı çıkan herkesin Taksim mitingine katılması" çağrısı yaptı.
 • 11:58Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak AçıklamasıAnkara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, halka ateş açmamış, halkın üzerine askeri araç sürmemiş, ne olduğunu bilememiş erleri hızla ayıklacaklarını belirterek, "O hainlerin Ergenekon, Balyoz soruşturmalarında yaptıkları gibi, masum askerleri de tabii ki katmayacağız. Bizim soruşturmamız onlarınkine benzemeyecek.
 • 11:43Fetö'nün Darbe GirişimiBalyoz davasında beraat eden, FETÖ'nün kumpaslarıyla ilgili kitap ve makaleleri bulunan emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, "Görünen o ki bilinen cunta girişimi, çok ciddi planlamanın eseri. Dünyada böyle planlama yoktur.
 • 11:28Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak: "Halka Ateş Açmamış, Halkın Üzerine Askeri Araç Sürmemiş, Ne...Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak: "Halka ateş açmamış, halkın üzerine askeri araç sürmemiş, ne olduğunu bilememiş erleri hızla ayıklayacağız. O hainlerin Ergenekon, Balyoz soruşturmalarında yaptıkları gibi, masum askerleri de tabii ki katmayacağız. Bizim soruşturmamız onlarınkine benzemeyecek.
 • 11:07Ankara'da Bin 200 Er Serbest! Başsavcı'dan Ders Gibi SözlerAnkara'da Bin 200 Er Serbest! Başsavcı'dan Ders Gibi SözlerAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, darbe girişimi sonrası gözaltına alınanlardan 1200 er, olaylarla ilgisi bulunmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. Başsavcı 'Ergenekon gibi olmayacak' dedi.
 • 21:50CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan AçıklamasıCHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan AçıklamasıCHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, 15 Temmuz darbe girişimi alçaklığını yapanlara insan hakları konusunda destek olacaklarını belirterek, “İnsan onuruna nerede saldırılıyorsa saldırganların karşısında yer alacağız. Benim kaldığım koğuşlarda şimdi Fethullahçılar yatıyor.
 • 20:12Hakim İlhan Karagöz TutuklandıFETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen hakkında "mehdi" nitelemesinde bulunan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hakimi İlhan Karagöz Bursa'da tutuklandı.
 • 19:25Hakim İlhan Karagöz TutuklandıRamazan Bayramı öncesi “Balyoz Bilirkişileri” davasında verdiği skandal karar ile anılan ve hakkında başlatılan darbe girişimi soruşturması kapsamında aranan Hakim İlhan Karagöz Bursa’da tutuklandı.
 • 19:01Geniş Haber// Hakim İlhan Karagöz Tutuklandı2. Dairesi'nin aralarında şüphelinin de bulunduğu HSYK Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın ön raporunda isim, görev ve sicilleri belirtilen toplam 2 bin 735 hakim ve savcı ile idari yargı hakimlerinin darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY terör örgütü mensubu olan askerlerle birlikte fikir ve eylem birliği içinde ve aynı terör örgütüne mensup olduklarına dair kuvvetli, delil ve şüphenin bulunduğu kaydedildi.
 • 18:28Hakim İlhan Karagöz Tutuklandı (1)Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hakimi İlhan Karagöz Bursa'da tutuklandı.
 • 17:33Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Kabul Edildi (10)Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili "çatı iddianamesinde", "Şüpheli, Türkiye'de ekonominin önemli bir kısmına hükmeden devasa bir örgütü yönetmektedir.
 • 15:14Çetin: Çetin: "Adalet Geç de Olsa Tecelli Eder"Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Balyoz Davasında yargılanan ve beraat eden Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan tutuklamalar sonrası, görevinin başına dönmesiyle ilgili olarak, "Adalet geç de olsa tecelli etti" dedi.
 • 14:39Kılıçdaroğlu: "Önce Zihniyet Değişikliği Yapmak, Sıcak Siyaseti Kurumların İçine Sokmamak Gerekiyor"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması fikriyle ilgili, "Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olmasıyla Başbakana bağlı olması arasında bu yapıda ne fark var. Önce zihniyet değişikliği yapmak, sıcak siyaseti kurumların içine sokmamak gerekiyor" dedi.
 • 14:23CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili, "Siz, devletin en temel kurumuna bir kişiyi getiriyorsunuz. Bu kurum, bu kadar büyük organizasyonu, yani bir darbe organizasyonunu haber alamıyorsa, önlemler zamanında alınamıyorsa istihbarat zafiyetinin ötesinde, bir yönetim zafiyeti vardır.
 • 12:33Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerYazar Ercan Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınayarak, "Olaya 'tiyatro' diyenler, yıllarca 'halk savaşı' umudu, hayali, ütopyasıyla yaşadılar ama gerçekten halk hareketini görünce şaşkına döndüler" dedi.
 • 12:25Yazdıkları Senaryoyu UyguladılarYazdıkları Senaryoyu Uyguladılar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Emekli Albay Başbuğ ile röp. "Yazdıkları senaryoyu uyguladılar" İzmir'de beraatle sonuçlanan "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" davasının iki numaralı sanığı emekli Albay Başbuğ: "Örgüt, aklından, zihninden geçirdiği ne kadar ihanet varsa, bunu suçsuz, günahsız insanlara yıkarak, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali kendi fantazilerine günahkar arayıp, (kumpas davalarıyla) bizlere yıkmış.
 • 11:18Yazdıkları Senaryoyu Uyguladılar"İzmir'de beraatle sonuçlanan "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" davasının iki numaralı sanığı emekli Albay Coşkun Başbuğ, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Örgüt aklından, zihninden geçirdiği ne kadar ihanet varsa, bunu suçsuz, günahsız insanlara yıkarak, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali kendi fantazilerine günahkar arayıp, (kumpas davalarıyla) bizlere yıkmış.
 • 11:17Darbe Girişiminde Yaralanan Sivillere 3.916, Sakat Kalana 47 Bin Lira!Darbe Girişiminde Yaralanan Sivillere 3.916, Sakat Kalana 47 Bin Lira!15 Temmuz gecesi şehit olan sivillerin yakınlarına aylık bağlanırken, sakat kalanlara rapora bakılıp kademeli olarak çalışma gücü kaybına göre 47 bin liraya kadar tazminat verilecek.
 • 07:41Kumpas Mağdurlarına 'Acil Görev' EmriKumpas Mağdurlarına 'Acil Görev' EmriBalyoz, Askeri Casusluk gibi davalar nedeniyle 3-4 yıl cezaevinde yatan kurmay subaylar, darbe girişiminin ardından "acil" koduyla göreve çağrılıp kritik ve önemli konumlara yerleştirildi.
 • 03:24AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Meydandaki Akhisarlılara SeslendiAK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Meydandaki Akhisarlılara SeslendiFETÖ’nün darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla ilk günden bu yana meydanları boş bırakmayan Akhisarlılar, Milli Egemenlik Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdürüyor.
 • 02:23Ak Partili Selçuk Özdağ O Geceyi Akhisarlılara AnlattıAk Partili Selçuk Özdağ O Geceyi Akhisarlılara Anlattı15 Temmuz FETÖ'nün askeri darbe girişimi sonrasında demokrasi nöbetinin tutulduğu Manisa'nın Akhisar ilçesinde toplanan kalabalığa AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ darbe girişimi gecesini anlattı.
 • 18:22Darbe Girişimi Soruşturmasında 37 Hakim ve Savcıya Yakalama Kararıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe girişimi soruşturmasında 60 hakim ve savcı tutuklanırken, adreslerinde bulunamayan 37 hakim ve savcı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
 • 17:5960 Hakim ve Savcı Tutuklandıİstanbul cumhuriyet Başsavcılığı'nca darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen hakim ve savcıdan 60'ı tutuklandı.
 • 16:48Tuğgeneralden "Fetö" İtirafıFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile 1988-1992 yılları arasında ilişkisinin olduğunu söyledi.
 • 16:37Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (5)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) bundan sonra elindeki en büyük gücün, internet üzerinden algı operasyonu yapmak olduğunu söyledi.
 • 16:36Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL ile ilgili, " 3 aylık bir olağanüstü hal ilan ettik. Meclis’te onaylanacak ve yürürlüğe girecek.
 • 11:30Tutuklanan Tuğgeneral 'Cemaatçi' Olduğunu İtiraf EttiTutuklanan Tuğgeneral 'Cemaatçi' Olduğunu İtiraf EttiSivas'ta tutuklanan Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, cemaatle yakından ilgisi olduğunu itiraf etti. Sağır, emirleri saçma bulduğu için uygulamadığını söyledi.
 • 10:25Balyoz Davası Hakimi Ömer Diken'in de Aralarında Bulunduğu 12 Hakim ve Savcı TutuklandıBalyoz Davası Hakimi Ömer Diken'in de Aralarında Bulunduğu 12 Hakim ve Savcı TutuklandıUşak'ta darbe girişimi sonrası gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen aralarında Balyoz Davası Hakimi Ömer Diken'in de bulunduğu 12 hakim ve savcı tutuklandı.
 • 21:14Yüksek Yargı Üyelerine TutuklamaAnayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile eski Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de aralarında bulunduğu 112 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı.
 • 19:16Fetö'nün Darbe GirişimiKocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye oldukları gerekçesiyle gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 39 hakim ve savcıdan 28'i tutuklandı, 11'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 16:52Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na Balyoz Davasından Tahliye Olan Albay AtandıTunceli İl Jandarma Komutanlığı'na Balyoz Davasından Tahliye Olan Albay AtandıGörev süresi dolan Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Pilot Kurmay Albay Atilla Tamer'in yerine, Balyoz davasında tutuklanan ve daha sonra tahliye olan Kurmay Albay Abdullah Cüneyt Küsmez atandı.
 • 14:08Darbe Talimatı mı Pensilvanya'dan Mı?FETÖ lideri Fethullah Gülen’i ’Mehdi’ ilan eden İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz’ün 4 Temmuz tarihli kararında yeni skandal ifadeler ortaya çıktı.
 • 13:51Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: "Demokrasi, Hukuk Devletine Sahip Çıkmayı Gerektiriyor"Maltepe Belediyesi Meclisi, darbe girişimi dolayısıyla olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.
 • 09:30Erdoğan'ın Açıklayacağı Önemli Karar OHAL İlanı mı?Erdoğan'ın Açıklayacağı Önemli Karar OHAL İlanı mı?Cumhurbaşkanı Erdoğan, MGK toplantısı sonrası önemli bir karar açıklayacağını söylemişti. Kulislerde 4 senaryo konuşuluyor.
 • 08:44Darbe Soruşturması Siyasi Tasfiyeye Dönüşmesin'Darbe Soruşturması Siyasi Tasfiyeye Dönüşmesin'Darbe soruşturması sonrasında gözaltına alınan ve görevden el çektirilen kişi sayısı 50 bini aştı.
 • 21:55Mhp, Fetö'nün Darbe Girişiminin Araştırılmasını İstediMilliyetçi Hareket Partisi (MHP), FETÖ'nin darbe girişimiyle ilgili Meclis araştırması açılması için TBMM Başkanlığına önerge verdi.
 • 19:39Gençler, Darbeye Karşı BirleştiGençler, Darbeye Karşı BirleştiCHP İzmir İl Gençlik Kolları’nın çağrısıyla siyasi partilerin gençlik kolları örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının gençlik kolları üyeleri darbe girişimine karşı ortak basın açıklaması yaptı, darbeye karşı birleşti.
 • 17:10Iğdır Darbeci Tutuklandı, Balyoz'dan Beraat Eden Kurmay Albay Dikmen Iğdır'a AtandıIğdır Darbeci Tutuklandı, Balyoz'dan Beraat Eden Kurmay Albay Dikmen Iğdır'a AtandıDarbeci tutuklandı, Balyoz'dan beraat eden Kurmay Albay Dikmen Iğdır'a atandıDARBE girişiminde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Ulus'un yerine, Iğdır'a Balyoz davasından beraat eden Kurmay Albay Kahraman Dikmen atandı.
 • 17:04HSYK Başkanvekili Yılmaz: HSYK Başkanvekili Yılmaz: "İki Yıldır Yürütülen Bir Soruşturma Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'ın açıklamaları HSYK Başkanvekili Yılmaz: "Atlattığımız tehlike hepimize ders olsun. Çocuklarımıza, bu ülkeyi bize bağımsız kılmak için Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda can veren atalarımıza borcumuz var. İstediğiniz kadar güçlü ekonominiz, ordunuz olsun, bağımsız ve tarafsız yargınız yoksa, gerçek anlamda huzur, güven veren yargınız yoksa birliği ve dirliği sağlayamazsınız. 'Adalet mülkün temelidir' sözü duruşma salonlarına asılmış bir süs değildir" "İki yıldır yürütülen bir soruşturma var. 2 bin 740 hakim, savcı sayısı, yeniden, hemen pat diye ortaya çıkmış bir sayı değil. Bu soruşturma ete kemiğe şimdi büründü.
 • 16:30Terör Örgütü Üyeliği" ile Suçlanan 11 Hakim ve Savcı Tutuklandıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Gaziosmanpaşa Adliyesi ve Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görevli 133 hakim ve savcı hakkında yürütülen soruşturmada, ifadeleri alınan 11 hakim ve savcı tutuklandı.
 • 15:47HSYK Başkanvekili Yılmaz AçıklamasıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, "Atlattığımız tehlike hepimize ders olsun. Çocuklarımıza, bu ülkeyi bize bağımsız kılmak için Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda can veren atalarımıza borcumuz var. İstediğiniz kadar güçlü ekonominiz, ordunuz olsun, bağımsız ve tarafsız yargınız yoksa, gerçek anlamda huzur, güven veren yargınız yoksa birliği ve dirliği sağlayamazsınız. 'Adalet mülkün temelidir' sözü duruşma salonlarına asılmış bir süs değildir.
 • 15:30HSYK 2. Başkanı Mehmet Yılmaz, Gözaltına Alınan Hakim ve Savcılarla İlgili Çarpıcı Açıklamalarda...HSYK 2. Başkanı Mehmet Yılmaz, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi İlhan Karagöz’ün 4 Temmuz tarihli, “Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı yetkililerinin bu suç duyurumuz doğrultusunda derhal olaya el koyarak ismi geçen herkesi derhal gözaltına alması” şeklindeki kararıyla Genelkurmay’a, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere birçok siyasetçi için gözaltı çağrısında bulunduğunu ifade etti.
 • 14:39Iğdır Valisi Alpman'dan Çarpıcı AçıklamaIğdır Valisi Alpman'dan Çarpıcı AçıklamaFethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) protesto etmek amacıyla Iğdır valiliği önünde her akşam toplanan demokrasi nöbetinde konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman"Darbeci örgüt çok canlar yaktı" dedi.
 • 13:57Fetö'nün Darbe GirişimiKocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 38 hakim ve savcı daha adliyeye sevk edildi.
 • 12:58Balyoz Davasından Beraat Eden Komutan Göreve Geri GetirildiBalyoz Davasından Beraat Eden Komutan Göreve Geri GetirildiBalyoz davasında 3 yıl 5 ay 15 gün tutuklu yargılandıktan sonra beraat eden Kıdemli Albay Yusuf Kelleli, Darbe girişiminden sonra Antalya İl Jandarma Komutanı olarak göreve başladı.
 • 11:37Gözaltına Kararı Verilen Hakim ve SavcılarHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, açığa alınan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan yargı mensupları arasında, İzmir'deki "Askeri Casusluk Davası"na bakan hakim ve savcıları da yer aldı.
 • 11:22Darbeci Diye 40 Ay Hapis Yatan Tümgeneral, Askerleri Kışlaya Geri DöndürdüDarbeci Diye 40 Ay Hapis Yatan Tümgeneral, Askerleri Kışlaya Geri DöndürdüBalyoz davasında 18 yıla mahkum edilen ve 40 ay hapis yatan emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, darbe girişiminin olduğu gece dışarı çıkarak birliğin geri çekilmesini sağladı.
 • 10:00Ahmet Şık: Darbeciler Birbirini Sattı, Darbe Tehlikesi Daha AtlatılamadıAhmet Şık: Darbeciler Birbirini Sattı, Darbe Tehlikesi Daha AtlatılamadıCemaat yapılanmalarıyla ilgili kitaplar yazan gazeteci Ahmet Şık, darbecilerin birbirini sattığını ve darbe tehlikesinin daha atlatılamadığını söyledi.
 • 18:50Akın Öztürk İlk İfadesi Darbe Suçlamalarını ReddettiAkın Öztürk İlk İfadesi Darbe Suçlamalarını ReddettiDarbe girişiminin başındaki isim olarak gözaltına alınan Eski Hava Kuvvetleri Akın Öztürk, savcılık ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Mahkemeye çıkarılan Öztürk tutuklandı.
 • 18:3528 Şubat Davası28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.