SON DAKİKA BAŞBAKAN HABERLERİ

Son Dakika Başbakan Haberleri

13:38
Makedonya'da Muhalefet Lideri Hakkında "Casusluk" Suçlaması Makedonya'da muhalefet lideri hakkında "casusluk" suçlaması- Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği Genel Başkanı Zoran Zaev hakkında, "casusluk" ve "üst düzey devlet organlarına karşı şiddet" iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi- Başbakan Gruevski: "Devletin rehin olacağı bir senaryo kurgulamıştı" Makedonya'da, aralarında ana muhalefet partisi Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği'nin Genel Başkanı Zoran Zaev'in de bulunduğu dört kişi hakkında, "casusluk" ve "üst düzey devlet
Makedonya'da Muhalefet Lideri Hakkında 'Casusluk' Suçlaması
13:29
Yunanistan'da Yeni Dönem Çipras hükümeti, bakanların lüks makam otomobillerini satıyor İşten çıkarılan 3 bin 500 kamu çalışanı yeniden işe alınacak.
13:18
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "İftiranın da Bir Haysiyeti Var" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’deki AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı Kongresi’nde yaptığı konuşmada, "İftiraların da bir haysiyeti var" dedi.
13:11
Suriye'de Rehin Tutulan Japon Gazeteci Goto'nun Öldürülmesi Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "Bu vahşi terör olayını şiddetle kınıyoruz.
12:55
Makedonya'da "Darbe" Operasyonu Makedonya polisi tarafından düzenlenen 'Darbe Operasyonu'nda 2 şüphel gözaltına alındı.
12:39
Işid'in Elindeki Bir Japon Rehineyi Daha Öldürmesi Japonya Başbakanı Abe: "Japonya terörizme boyun eğmeyecek"
12:23
CHP'li Tayan, Uludağ'daki Ölümlü Kazaları Başbakan Davutoğlu'na Sordu Chp Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Uludağ'da geçen ay art arda meydana gelen ölümlü 2 kazanın, ihmalden ve denetimsizlikten kaynaklandığını ileri sürerek, konuyla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
CHP'li Tayan, Uludağ'daki Ölümlü Kazaları Başbakan Davutoğlu'na Sordu
12:08
Çgd'den Dha'ya 3 Ödül Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin (ÇGD) yılın haber ödülü, TOKİ'deki skandalla ilgili Posta Gazetesi'nde yayımlanan 'Vicdan Meselesi' başlıklı haberi nedeniyle DHA Tunceli muhabiri Ferit Demir'e verildi.
Çgd'den Dha'ya 3 Ödül
12:05
Işid'in Japon Rehineyi Öldürmesi İngiltere, Japon gazeteci Goto'nun öldürülmesini kınadı Dışişleri Bakanı Hammond: "IŞİD'in barbarlığının başarılı olmasına izin verilemez. Terörizme karşı birlik halindeyiz"
11:32
Nükleer Enerji Yasa Tasarısı TBMM Gündemine Taşındı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
11:12
Davutoğlu'na Askeri Hakimler Kurulu'nun Oluşturulma Gerekçesi Soruldu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.
11:12
Öğrencilere Sütün Yanında Kuru Üzüm Dağıtılacak Olması Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin:"Sayın Başbakanımızın üzüm üreticisine verdiği müjdeyi fındık üreticileri olarak bizler de bekliyoruz"
10:59
Afyonkarahisar'da Başbakan Davutoğlu'nun Katılacağı Kongrede Yoğun Güvenlik Önlemi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacağı AK Parti Afyonkarahisar İl Kongresi öncesi kongrenin yapılacağı stat çevresinde güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.
10:55
BM'nin Türkiye İnsan Hakları Durumu Raporu Türkiye'nin EPİM incelemesine ilişkin raporun, herhangi bir tartışma ve müdahale olmaksızın olumlu bir atmosferde kabul edildiği bildirildi.
10:48
Japon Başbakan Şinzo Abe'den IŞİD'e Çok Sert Tepki IŞİD'in alıkoyduğu ikinci Japon rehine Kenji Goto'yu da öldürmesinin ardından konuşan Japon Başbakan Şinzo Abe, "Bedelini ödeyecekler" dedi.
Japon Başbakan Şinzo Abe'den IŞİD'e Çok Sert Tepki
10:14
Görme Engelli Gazeteci: Attığım Tweet Nedeniyle AKP Toplantısından Yaka Paça Çıkarıldım AKP Çukurova İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’ni izlemek üzere Ramazanoğlu Camisi Konferans Salonu’na giden Adana Medya gazetesinin görme engelli köşe yazarı Cüneyt Arat, kongre ile ilgili attığı bir Tweet nedeniyle salondan yaka paça dışarı çıkarıldığını söyledi.
Görme Engelli Gazeteci: Attığım Tweet Nedeniyle AKP Toplantısından Yaka Paça Çıkarıldım
09:53
Başbakanlık Trımbox Güvencesi Altında TSE tarafından verilmeye başlanan ’BDS-Beyan Doğrulama Sertifikası’nı alan ilk buluş olan Trimbox yüksek voltaj koruma cihazı, bundan sonra Başbakanlık’ta da kullanılacak.
Başbakanlık Trımbox Güvencesi Altında
08:20
Şubat 2015 Dünya Gündemi Şubat ayında gündeme gelmesi beklenen önemli gelişmeler arasında Brüksel’de düzenlenecek AB zirvesi, Almanya’nın Münih kentinde gerçekleşecek Güvenlik Zirvesi, IMF eski Başkanı Dominique Strauss Kahn hakkında fuhuş çetesi ile irtibatlı olduğu iddiasıyla açılan dava, ABD Başkan Yardımcısı Biden'in AB Konseyi Başkanı Tusk’la Brüksel’de görüşmesi ve Brüksel’de yapılacak AB dışişleri bakanları toplantısı gibi konuların ön plana çıkması bekleniyor.
07:33
Sümeyye Erdoğan Milletvekili Adayı mı Oluyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın milletvekili olacağı kulislerde dile getiriliyor. İddialara göre son sözü aile meclisi söyleyecek.
Sümeyye Erdoğan Milletvekili Adayı mı Oluyor
01:53
Davutoğlu: İş Dünyasından Bir Geri Dönüş Alamadık Başbakan Ahmet Davutoğlu, 25 sektörel değişim programı ile ilgili olarak iş dünyasından ve özel sektörden 3 aydır bir geri dönüş alamadığını söyledi.
00:42
Başbakan Davutoğlu, Afyonkarahisar'a Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, uçakla saat 23.20'de Afyonkarahisar'a geldi.
Başbakan Davutoğlu, Afyonkarahisar'a Geldi
00:40
Başbakan Davutoğlu'nun Programı Hava Muhalefeti Nedeniyle Değişti Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresine katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi.
Başbakan Davutoğlu'nun Programı Hava Muhalefeti Nedeniyle Değişti
00:39
Gündem Özeti'ne Ek AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Spor Salonu'ndaki AK Parti il kongresine katılacak, valiliği ziyaret edecek.
00:08
Başbakan Davutoğlu Afyonkarahisar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Afyonkarahisar İl Kongresi’ne katılmak üzere gece geç saatlerde kente geldi.
Başbakan Davutoğlu Afyonkarahisar'da
23:45
Başbakan Davutoğlu Afyonkarahisar'a Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, uçakla saat 23.20'de Afyonkarahisar'a geldi.
23:45
Faiz Oranında Direnmesini Doğru Bulmuyorum' "Merkez Bankamızın özellikle Avrupa’da, dünyada faiz oranları düşerken hâlâ bu faiz oranında direnmesini doğru bulmuyorum.
Faiz Oranında Direnmesini Doğru Bulmuyorum'
23:41
Işid'in Elindeki Japon Rehine Kenji Goto'nun öldürüldüğünü gösterdiği ileri sürülen görüntü yayınlandı.
23:32
Irak'ta Kaçırılma Olayları Kendilerini, Ketaib i Hizbullah el Mücahiddun olarak tanıtan grubun lideri Muhammedavi, Bağdat'ta kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kaçırıldı İçişleri Bakanlığının, kaçırılma hadisesiyle ilgili inceleme başlattığı bildirildi.
23:04
İzmir İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması" Başbakan Davutoğlu: (3) "Hem temsili demokrasiyi hem katılımcı demokrasiyi birlikte geliştirelim. Canlı, birbirine güvenen, bariyerler, duvarlar oluşturmayan bir toplum oluşturalım. Yaşam biçimi, kimin ne tür tercihi varsa inancı, düşüncesi, yaşam biçimi hepsi saygıdeğerdir.
22:53
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak' Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Avrupa bizim asli coğrafyamızdır ve Türkler Avrupa’nın asli unsurlarıdır.
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak'
22:44
Başbakan Davutoğlu Afyonkarahisar'a Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 22.38'de Afyonkarahisar'a gitti.
22:28
Erdoğan: Merkez Bankamızın Faiz Oranında Direnmesini Doğru Bulmuyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası'nın faiz oranlarını düşürmesi gerektiğini belirterek, "İnsanı böyle adeta çıldırtacaklar, enflasyon düşerse faizi düşüreceklermiş" dedi.
Erdoğan: Merkez Bankamızın Faiz Oranında Direnmesini Doğru Bulmuyorum
22:20
Davutoğlu: İzmir'e, Başbakanlık Ofisi Açacağım (5) Partisinin BELEDİYE BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir Valiliği'nin onuruna verdiği yemekten ayrılıp partisinin milletvekilleri ve 6 ilçe belediye başkanıyla basına kapalı toplantı yaptı.
22:00
Davutoğu. Yerel Televizyonun Yayınına Katıldı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa'da bir yerel televizyonun yayınına katıldı.
Davutoğu. Yerel Televizyonun Yayınına Katıldı
21:49
Başbakan Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolu'ndaki Konuşması Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolu'nda konuşmasıyla hükümetin bu zamana kadar yaptıklarını ve bundan sonraki hedeflerini anlattı.
21:48
İzmir İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması" Başbakan Davutoğlu: (2) "Yüksek teknoloji içeren yeni yatırımlarda 5. bölge teşviki uygulayacağız. Yani, İzmir'de de olsa yüksek teknoloji içeriyorsa 5. bölge muamelesi görecek.
21:39
Başbakan Davutoğlu: "Okullarımızda Süt ile Birlikte Kuru Üzüm de Dağıtılacak" Başbakan Ahmet Davutoğlu, pazartesi günü Bakanlar Kurulu kararıyla okullarda süt ile birlikte kuru üzüm dağıtımının da başlanacağını söyledi.
Başbakan Davutoğlu: 'Okullarımızda Süt ile Birlikte Kuru Üzüm de Dağıtılacak'
21:35
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'ndan Muhtar Olabilir mi? Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Muhtar olabilir mi?" dedi.
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'ndan Muhtar Olabilir mi?
21:30
Davutoğlu: İzmir'e, Başbakanlık Ofisi Açacağım (4) İdeolojik SAPLANTIYA GİRDİĞİNİZDE GERİ GİDERSİNİZ Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kaya Termal Otel'de İzmir Valiliği tarafından işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meslek örgütlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuştu.
Davutoğlu: İzmir'e, Başbakanlık Ofisi Açacağım (4)
21:09
Davutoğlu, Valiliği Ziyaret Etti Başbakan Davutoğlu İzmir'de- Davutoğlu, Valiliği ziyaret etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir Valiliğini ziyaret etti.
Davutoğlu, Valiliği Ziyaret Etti
21:08
Başbakan Davutoğlu İzmir İş Dünyasıyla Buluştu…(2) Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir’de yüksek teknoloji içeren yeni yatırımlarda 5. bölge teşviki uygulayacaklarını söyledi.
Başbakan Davutoğlu İzmir İş Dünyasıyla Buluştu…(2)
21:08
İzmir İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması" Başbakan Davutoğlu: (1) "Demokrasi olmadan ekonomik kalkınma olmaz. Çoğulculuk olmadan ekonomik kalkınma olmaz" "İzmir şu veya bu düşüncenin diğerlerini dışladığı bir şehir olma gibi bir yaklaşımın dışında herkesi içine çeken, tarihten beri çeken karakterini korumalıdır" "İzmir'i tekrar Türkiye'nin ekonomisinin.
20:49
Basın İlan Kurumunda Anadolu Gazeteleri Temsilci Seçimi Basın İlan Kurumunda Anadolu gazete sahiplerinin temsil edilmesi için yapılan seçimi Mustafa Arslan, Mehmet Nuri Kolaylı ve Şevket Erzen kazandı.
20:43
AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevine Zülfikar Gürcan seçildi.
20:39
Başbakan Davutoğlu, Mehter Marşı'na Eşlik Etti AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.
Başbakan Davutoğlu, Mehter Marşı'na Eşlik Etti
20:28
Başbakan Müjdeyi Verdi: Okullarda Manisa Üzümü Dağıtılacak Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin Manisa İl Kongresi'nde okullarda sütle birlikte Manisa üzümü dağıtacakları müjdesini verdi.
Başbakan Müjdeyi Verdi: Okullarda Manisa Üzümü Dağıtılacak
20:14
Makedonya'da Muhalefet Liderine 'Telefon Kaydıyla Şantaj' Suçlaması Makedonya'da muhalefetteki Sosyal Demokrati Birlik partisi lideri Zoran Zaev hakkında, "üst düzey devlet yöneticilerine şiddet" suçlamasıyla dava açıldı.
20:09
Davutoğlu: İzmir'e, Başbakanlık Ofisi Açacağım (3) Valilik ÖNÜNDE OSMANLI'YA GÖTÜR TEZAHÜRATI Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu'yla birlikte Manisa'dan İzmir Valiliği'ne geçti.
Davutoğlu: İzmir'e, Başbakanlık Ofisi Açacağım (3)
19:58
İtalya: Yeni Cumhurbaşkanı Mattarella ve Güçlü Başbakan Renzi İtalya'da cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Sergio Mattarella çok fazla tanınan bir isim değil. 73 yaşındaki Sicilyalı bir dönem milletvekilliği ve bakanlık yapmış olsa da pek konuşmayan ve basından uzak duran birisi. Peki kendisinden beklentiler neler?
İtalya: Yeni Cumhurbaşkanı Mattarella ve Güçlü Başbakan Renzi
19:52
Başbakan Davutoğlu İzmir Valiliğini Ziyaret Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir Valiliği’ni ziyaret etti.
Başbakan Davutoğlu İzmir Valiliğini Ziyaret Etti
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 13:43:48. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BAŞBAKAN HABERLERİ
[Hata Bildir]