SON DAKİKA BASBAKAN HABERLERİ

Son Dakika Basbakan Haberleri

 • 08:53Başbakan Yardımcılarının Görev DağılımlarıBaşbakan Yardımcıları arasındaki görev dağılımıyla ilgili genelge, Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 05:54Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli OlduBaşbakan Yardımcılarının görev dağılımına ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 • 05:50Başbakan Yardımcısı Türkeş'in Görevi Belli OlduBaşbakan Yardımcısı Türkeş'in Görevi Belli OlduBaşbakan Yardımcılarının görev dağılımına ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkeş, Kıbrıs, MGK ve Danıştay ile ilişkilerden sorumlu olacak.
 • 23:33Başbakan Davutoğlu AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Güvenlikle aldığımız tedbirlerin seçimle, seçim güvenliği bağlamında ilişkisi var ama seçimle doğrudan alakası yok. Hani bazılarının ifade ettiği gibi o operasyonlar seçim kazanmak için yapılan veya o amaçla yapılmış çalışmalar değil. Türkiye'nin güvenliği neyi gerektiriyorsa seçim günü dahi yaparız" dedi.
 • 19:58Silvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - Başbakan Yardımcısı YılmazSilvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - Başbakan Yardımcısı YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın valiliğe girişi- Yılmaz'ın Valilik anı defterini imzalaması - Yılmaz'ın Valilik makamında konuşması- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Silvan'da yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Başbakan Yardımcısı Yılmaz: - "Şehrin içinde, sivillerin yaşadığı bir mahallede bombalama hadisesini yapanların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını başta Diyarbakır halkı olmak üzere tüm halkımızın vicdanına havale ediyorum"- "Bu ve benzer hadiseler, terör örgütünün sivil vatandaşların hayatını hiçe saydığını gösteren birer örnektir"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Kendileri, 'Silah artık bir çözüm aracı değil, silahların gömülmesi gerekir' derken, daha sonra bu silahların şehirde patlatılmasını kınıyorum.
 • 19:18Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Karacadağ Kalkınma Ajansı Toplantısına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Etkileşim Programı Tanıtım ve Sonuç İlan Toplantısı- Başbakan Yardımcısı Yılmaz Diyarbakır - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Mıtannı Otel'de düzenlenen Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Etkileşim Programı Tanıtım ve Sonuç İlan Toplantısı'na katıldı.
 • 19:18Başbakan Yardımcısı Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin 2023 hedeflerine sadece belirli yörelerin potansiyeliyle yürüyemeyeceğini belirterek, "Doğudan batıya, kuzeyden güneye, ülkemizin her karışını, bütün potansiyellerini dikkate alan bir anlayış içinde ajanslarımızı şekillendirdik" dedi.
 • 19:17Başbakan Yardımcısı Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin 2023 hedeflerine sadece belirli yörelerin potansiyeliyle yürüyemeyeceğini belirterek, "Doğudan batıya, kuzeyden güneye, ülkemizin her karışını, bütün potansiyellerini dikkate alan bir anlayış içinde ajanslarımızı şekillendirdik" dedi.
 • 19:17Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Karacadağ Kalkınma Ajansı Toplantısına KatıldıBaşbakan Yardımcısı Yılmaz, Karacadağ Kalkınma Ajansı Toplantısına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Etkileşim Programı Tanıtım ve Sonuç İlan Toplantısı- Başbakan Yardımcısı Yılmaz Diyarbakır - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Mıtannı Otel'de düzenlenen Karacadağ Kalkınma Ajansı Sosyal Etkileşim Programı Tanıtım ve Sonuç İlan Toplantısı'na katıldı.
 • 19:10Diyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Silvan'daki Patlama ile İlgili AçıklamaDiyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Silvan'daki Patlama ile İlgili AçıklamaDiyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Silvan'daki patlama ile ilgili açıklama (Tür: Yurt)
 • 18:20Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 12 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunarak, bu ve benzer olayların terör örgütünün insanların hayatını nasıl hiçe saydığını gösterdiğini vurguladı.
 • 17:14Başbakan Yardımcısı Yılmaz'dan Şehit Polis AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yılmaz'dan Şehit Polis AçıklamasıBaşbakan Yardımcı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’da polis ekiplerine düzenlenen silahlı saldırı sonrası şehit düşen polis memuruyla ilgili yaptığı açıklamada, şehrin içinde trafik ekiplerine yapılan bu saldırının aslında halka hizmet etmeye çalışan kamu görevlilerinin görevlerini yapmayı engellemek olduğunu belirterek, “Hayatın bütün alanında halkın huzurunu kaçırmak için yapılan eylemdir.
 • 17:03Diyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Polise Saldırı ile İlgili AçıklamaDiyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Polise Saldırı ile İlgili AçıklamaDiyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan polise saldırı ile ilgili açıklama (Tür: Yurt)
 • 16:53Başbakan Yardımcısı Yılmaz: Demokratik Siyasetin Kapıları Ardına Kadar Açık (2)Yılmaz, POLİSİN ŞEHİT OLDUĞU SALDIRIYI KINADI Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyareti sırasında meydana gelen ve bir polisin şehit, bir polisin de yaralandığı olayı da değerlendirdi.
 • 16:51Başbakan Davutoğlu, Şehit Ailesini Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu, Şehit Ailesini Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tokalaşması-Evden görüntüler Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit edilen iki polis memurundan biri olan Tanju Sakarya'nın (26) annesinin yaşadığı Ankara'nın Mamak ilçesindeki evini ziyaret etti.
 • 16:42Başbakan Yardımcısı Cevdet YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın konuşması DİYARBAKIR - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen, 2 polisin yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 16:39Başbakan Yardımcısı Cevdet YılmazBaşbakan Yardımcısı Cevdet YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın konuşması DİYARBAKIR - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen, 2 polisin yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 16:38Başbakan Davutoğlu'nun Şehit Ailesini ZiyaretiPKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit edilen iki polis memurundan biri olan Tanju Sakarya'nın babası Elvan Sakarya, "Rabbim 5 emanet verdi, birini aldı.
 • 16:27Başbakan Yardımcısı Yılmaz: Demokratik Siyasetin Kapıları Ardına Kadar AçıkBaşbakan Yardımcısı Yılmaz: Demokratik Siyasetin Kapıları Ardına Kadar AçıkBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye bütün siyasi kanalların açık olduğu bir ülke. Demokratik siyasetin kapılarının ardına kadar açık olduğu bir ülke. Böyle bir ülkede terör saldırısı yapan, şiddete başvuranların hiçbir iyi niyet taşımadıkları çok açık ve net ortada.
 • 16:26Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinenin olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 16:22Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, HDP'lilerin de MHP'lilerin de olduğu bir kabinenin olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bütün renklerini yansıtan bir kabinemiz var. Bu da AK Parti'nin getirdiği noktayı gösteriyor.
 • 15:25Başbakan Davutoğlu Zafer Bayramını Twitter'dan KutladıBaşbakan Davutoğlu Zafer Bayramını Twitter'dan KutladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Dün olduğu gibi bugün de, şer odaklarının ülkemizde bir yönetim ve güvenlik zafiyeti oluşturmasına izin vermeyeceğiz." dedi.
 • 14:42Başbakan Davutoğlu, Şehit Ailesini Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit edilen iki polis memurundan biri olan Tanju Sakarya'nın (26) annesinin yaşadığı Ankara'nın Mamak ilçesindeki evini ziyaret etti.
 • 14:20Başbakan Davutoğlu'ndan Şehit Polisin Evine Taziye ZiyaretiBaşbakan Davutoğlu'ndan Şehit Polisin Evine Taziye ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Şanlıurfa’da düzenlenen saldırıda şehit edilen polis memuru Tanju Sakarya’nın ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.
 • 22:00Başbakan Davutoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'na Atanan Bazı Bakanları Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'na atanan bazı bakanları kabul etti.
 • 17:39Yunanistan'a İlk Kadın BaşbakanYunanistan'a İlk Kadın BaşbakanYunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Yargıtay Başkanı Vassiliki Thanou'yu ülkeyi seçime hazırlayacak geçici Hükümete Başbakan atadı.
 • 17:30Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Mezuniyet Törenine...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.
 • 12:54Başbakan Davutoğlu'dan '30 Ağustos Zafer Bayramı' MesajıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Terör örgütlerine ve cinayet şebekelerine karşı yürüttüğümüz mücadele, vatandaşlarımızın hayat hakkına, demokrasimize ve ülkemizin bekasına yönelik tehditlere karşı istiklal ruhumuzun tezahürüdür.
 • 11:19Arınç, Başbakan Yardımcılığı Görevini Türkeş'e DevrettiBülent Arınç, Başbakan Yardımcılığı görevini Tuğrul Türkeş’e devretti.
 • 08:28Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları (4)Bahçeli’nin Twitterdan yaptığı açıklamalara cevap veren Başbakan Davutoğlu, “Kafa karışıklığı var, hedef karışıklığı var ama en önemlisi niyet karışıklığı var. Niyetin ne olduğu muğlak ” dedi.
 • 05:18Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları (3)Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Sayın Türkeş’le önceden bir görüşmemiz olmadı.
 • 02:50Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakakan Ahmet Davutoğlu, "Başkanlık sistemi bu netleşmeyi sağladığı çerçevede anlamlıdır, doğrudur.
 • 02:24Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Avrupa Birliği Bakanlığı bu açıdan bir yüzleşme bakanlığıdır.
 • 01:58Başbakan Davutoğlu Canlı Yayında: (4)Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yaptığı açıklamalara ilişkin, "Muhatabınızın seviyesi bu kadar düşmüşse söyleyecek sözlerin sınırına gelmişsiniz demektir.
 • 01:44Başbakan Davutoğlu Canlı Yayında: (3)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Türkeş, Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletvekili olarak anayasanın gerektirdiği bir vazifeyi yapmak üzere 'evet' dedi, AK Parti'ye geçmek üzere 'evet' demedi.
 • 01:40Başbakan Davutoğlu Canlı Yayında: (3)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Türkeş, Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletvekili olarak anayasanın gerektirdiği bir vazifeyi yapmak üzere 'evet' dedi, AK Parti'ye geçmek üzere 'evet' demedi.
 • 01:25Başbakan Davutoğlu Canlı Yayında: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'na ilişkin, "Türkiye'den her rengin temsil edildiği, sağ ve sol, Kürt, Türk, Alevi, Zaza, MHP'li BBP'li, HDP'li, gençliğinde muhtemelen birbiri ile karşı karşıya durmuş ama şimdi aynı masa etrafında Türkiye'nin geleceğini konuşacak birçok ismin bir arada olduğu iyi bir kabine oluştuğu kanaatindeyim" dedi.
 • 01:17Başbakan Davutoğlu, Canlı Yayında (1)Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa'nın 114. maddesi çerçevesinde kurulacak Geçici Bakanlar Kurulu'nda görev alması için teklif götürdüğü kişilerden gelen cevap mektuplarına ilişkin, "Gelen mektupları bir hatıra olarak saklayacağım her biri ayrı bir mantığı yansıtıyor.
 • 00:50Başbakan Yardımcısı Yılmaz Açıklaması62. Hükümette Kalkınma Bakanı olan ve Geçici Bakanlar Kurulu'nda Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Cevdet Yılmaz, "Kasım seçimleriyle birlikte 2016'ya giderken belirsizliklerin azaldığı, istikrarın güçlendiği ve Türkiye'de demokrasinin daha ileri noktalara geldiği bir ortamda kalkınmamızı devam ettireceğimize yürekten inanıyorum" dedi.
 • 00:48Başbakan Yardımcısı Yılmaz Açıklaması62. Hükümette Kalkınma Bakanı olan ve Geçici Bakanlar Kurulu'nda Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Cevdet Yılmaz, "Kasım seçimleriyle birlikte 2016'ya giderken belirsizliklerin azaldığı, istikrarın güçlendiği ve Türkiye'de demokrasinin daha ileri noktalara geldiği bir ortamda kalkınmamızı devam ettireceğimize yürekten inanıyorum" dedi.
 • 00:44Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları (2) …Başbakan Ahmet Davutoğlu, “HDP ile birlikte hükümet kurmayı istemedik.
 • 00:19Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları (1) …Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Anayasal zorunluluğu olan bir hükümet kurduk. Tamamıyla tercih hakkının benim elimde olmadığı, benim sadece TBMM’de grubu bulunan partilerin dağılımı itibariyle, TBMM Başkanı’nın bildirdiği sayılar içerisinde hareket amacımın olduğu bir tablo” dedi.
 • 22:10Başbakan Davutoğlu, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu ve Merkez Karar Yönetim Kurulu'nu TopladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Merkez Yürütme Kurulu ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerini topladı.
 • 22:09Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Kabine DeğerlendirmesiBaşbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Kabine DeğerlendirmesiBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Bu bir koalisyon hükümeti değil. Bu bir AK Parti hükümeti de değil. Bu tek tek milletvekillerinin siyasi sorumluluk üstlenerek kurulan bir hükümettir” dedi.
 • 21:34Başbakan Davutoğlu'nun Başdanışmanı Yetiş'in Ziyaretleri (2)Başbakan Davutoğlu'nun Başdanışmanı Yetiş'in Ziyaretleri (2)- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş'in Suriye El Beşaer Eğitim Kurumları Muhammet Fatih Lisesi ziyareti- Dünya Şehit Çocukları Okulundaki öğrencileri ziyareti- Hatay Arkeoloji Müzesi ziyareti Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, "Bölgedeki sığınmacıların temel ihtiyaçlarının karşılanması, dezavantajlı gruplara sahip çıkılması, eğitim, sağlık ve barınma imkanlarının geliştirilmesi amacıyla çeşitli değerlendirmeler yapılmış ve önümüzdeki süreçte atılacak adımların somutlaştırılması kararlaştırılmıştır" ifadesini kullandı.
 • 21:33Başbakan Davutoğlu Geçici Bakanlar Kurulu'nu AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, geçici Bakanlar Kurulu’nu açıkladı.
 • 21:22Geçici Bakanlar Kurulu - Başbakan Yardımcısı Tuğrul TürkeşGeçici Bakanlar Kurulu - Başbakan Yardımcısı Tuğrul TürkeşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Geçici Bakanlar Kurulu- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ANKARA - Başbakan Davutoğlu'nun seçim kabinesini açıkladı.
 • 21:03Başbakan Davutoğlu Kabineyi AçıkladıBaşbakan Ahmet Davuoğlu, seçim hükümetini açıkladı.
 • 20:57Başbakan Davutoğlu Geçici Bakanlar Kurulunu AçıkladıBaşbakan Davutoğlu Geçici Bakanlar Kurulunu AçıkladıBaşbakan Davutoğlu geçici bakanlar kurulunu açıkladı (Tür: Ankara)
 • 20:32Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nu Kabulü Sona ErdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu sunduğu Geçici Bakanlar Kurulu'nu onayladı.