05:1300
SON DAKİKA BAŞKALE HABERLERİ

Son Dakika Başkale Haberleri

   

  Başkale'de İki Coşku Bir Arada

  Van'ın Başkale ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü bir arada kutlandı. (Dün 14:46)

   

  Üniversitelilerden Başkale'deki Öğrencilere Yardım

  Üniversitelilerden Başkale'deki Öğrencilere Yardım

  Hakkari Üniversitesi Öğrencileri ve Öğretim Görevlisi Burcu Keleş,Başkale'de yaklaşık 120 öğrenciye giyim,kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. (Dün 13:40)

   

  Üniversitelilerden Başkale'deki Öğrencilere Yardım

  Hakkari Üniversitesi Öğrencileri ve Öğretim Görevlisi Burcu Keleş, 'Kardeş Okul Projesi' kapsamında Van'ın Başkale İlçesi'ne bağlı İran sınırındaki Koçdağ Köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek yaklaşık 120 öğrenciye giyim, kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. (Dün 13:35)

   

  Birinci Dünya Savaşı'nda Ermeniler" Sempozyumu

  Türk Tarih Kurumunca 24 25 Nisan tarihlerinde Van'da yapılacak "Birinci Dünya Savaşında Ermeniler" Sempozyumuna katılacak tarihçiler, 1915 olaylarını, tehcirin gerekli olup olmadığını, gerçekleştirilmesindeki sıkıntıları ve katliam suçlamalarını masaya yatıracak Yurt içi ve yurt dışındaki farklı üniversitelerden. (Dün 13:17)

   

  Gürpınar'da Kaçak Akaryakıt Operasyonu

  Gürpınar'da Kaçak Akaryakıt Operasyonu

  Gürpınar'da 5 bin 390 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Başkale'de Teog Sınavı Hazırlığı

  Başkale ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı öncesi okul müdürleriyle toplantı düzenlendi. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Kutlu Doğum Haftası

  Başkale İlçe Müftülüğü'nde görevli imamlar, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yaklaşık bin kişiye kavurma ve pilav dağıttı. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Başkale'de Müftülükten Kutlu Doğum Yemeği

  Van'ın Başkale ilçesinde müftülükte görevli imamlar, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık bin kişiye kavurma ve pilav ikram etti. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Başkale'de Sakal-I Şerif Heyecanı

  Başkale'de Sakal-I Şerif Heyecanı

  Van'ın Başkale İlçesi'ne ilk kez getirilen Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen kadınlar uzun kuyruk oluşturdu. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Öğrenci ve velilerden üst geçit eylemi -

  Öğrenci ve velilerden üst geçit eylemi -

  Van'ın Başkale ilçesinde, daha önce çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Hakkari karayoluna üst geçit yapılmasını isteyen öğrenci ve veliler, yolu trafiğe kapattı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Başkale'de Öğrencilerden Üst Geçit Eylemi

  Van'a 110 kilometre uzaklıkta bulunan Başkale İlçesi'nde, ilk, orta ve liseye giden yaklaşık 200 öğrenci, velileri ile birlikte öğlen saatlerinde Van-Hakkari Karayolu'nu trafiğe kapatarak eylem yaptı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Başkale'de Öğrencilerden Üst Geçit Eylemi

  Van'ın Başkale İlçesi'nde, okulları Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 5 okulun öğrencileri ve velileri, yolu 2 saat boyunca trafiğe kapatarak eylem yaptı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Öğrenci ve Velilerden Üst Geçit Eylemi

  Van'ın Başkale ilçesinde, daha önce bir çok kazanın yaşandığı Hakkari karayoluna üst geçit yapılmasını isteyen öğrenci ve veliler, yolu trafiğe kapattı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Başkale'de "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri

  Başkale Müftüsü Muhammed Raşit Batur, ilçe esnafını Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet etti. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Başkale'de "Okullararası Futbol Turnuvası" Düzenlendi

  Başkale ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında "Okullararası Futbol Turnuvası" düzenlendi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Başkale'de Kar Yağışı

  Başkale'de Kar Yağışı

  Türkiye'nin birçok bölgesinde bahar yaşanırken, Başkale ilçesine kar yağdı. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü

  Türk Polis Teşkilatı'nın 169. yıl dönümü, Başkale'de düzenlenen törenlerle kutlandı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gülaçar -

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, "Seçim günü ve öncesinde devletin içine sızan paralel yapıdan nasıl destekler aldığınızı, sandık başkanları listesi hazırlandığında nasıl iş birliği içerisinde olduğunuzu, emniyet ve yargıya sızan paralel yapı mensuplarının marifetiyle hakkınız olmayan bir seçimi nasıl kazandığınızı iyi biliyoruz" dedi. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gülaçar: "Seçim günü ve öncesinde devletin içine sızan paralel yapıdan nasıl destekler aldığınızı, sandık başkanları listesi hazırlandığında nasıl işbirliği içerisinde olduğunuzu, emniyet ve yargıya sızan paralel yapı mensuplarının marifetiyle hakkınız olmayan bir seçimi nasıl kazandığınızı iyi biliyoruz" "Kendi halkına değil, kendi tabanına bile güvenmeyerek açık oy kullandıran bir parti acınacak bir haldedir. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gülaçar'ın Basın Açıklaması

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gülaçar'ın Basın Açıklaması

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, 30 Mart günü saat 10.00’dan itibaren Başkale’den, Çaldıran’dan, Çatak’tan, Saray’dan ve diğer ilçelerin birçok köyünden açık oy kullandırma ihbarları aldıklarını ifade ederek, “Merkezde ise 10-12 okuldan baskı ve tehdit ihbarları aldık. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Mardin ili Dargeçit İlçesi Kısmetli köyü mülki sınırlarında bulunan sivil bir petrol arama şirketine ait şantiyeye gelen silahlı 5 bölücü terör örgütü mensubu, 1 sabit yakıt tankı, 1 kamyon ve 3 pikabı yaktı Diyarbakır Bingöl Karayolu, 8 10 bölücü terör örgütü mensubu tarafından Lice/Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı ile Tapan Tepe Üs Bölgesi arasında kalan bir bölgede kesildi ve 2 kamyon yakıldı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri