05:2600
SON DAKİKA BAŞKALE HABERLERİ

Son Dakika Başkale Haberleri

   

  Van'da 5 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi

  Van'da 5 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi

  Van'ın Başkale ilçesinde jandarma, düzenlediği operasyonda satranç tahtası arasına gizlenmiş 5 kilo 200 gram eroin ele geçirdi. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Başkale'de Çıkan Olaylar

  Başkale'de Çıkan Olaylar

  Van'ın Başkale ilçesinde, İran sınırında terör örgütü PKK üyesinin öldürülmesinin ardından çıkan olaylarda bazı kamu binaları ile iş yerleri zarar gördü. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Van'da Öldürülen PKK'lı İçin Eylem: 2 Polis Yaralı

  Van'da Öldürülen PKK'lı İçin Eylem: 2 Polis Yaralı

  Van'ın Başkale İlçesi İran sınırında bir PKK'lının öldürülmesi bir grup tarafından protesto edildi. Çıkan olaylarda 2 polis memuru yaralandı. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Van'da Protestoda Polise Ateş Açıldı: 2 Yaralı

  Van'da Protestoda Polise Ateş Açıldı: 2 Yaralı

  Van'ın Başkale İlçesi İran sınırında bir PKK'lının öldürülmesi dün gece Van'da bir grup tarafından protesto edildi. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Hakkari'de Başkale Gerginliği

  Hakkari'de Başkale Gerginliği

  Van'ın Başkale İlçesi İran sınırında dün bir PKK'lının öldürülmesini protesto eden grup Hakkari'nin Biçer ve Medrese Mahalleleri'nde olay çıkardı. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Hakkari'de Başkale Olayı Gerginliği

  Hakkari'de Başkale Olayı Gerginliği

  Van'ın Başkale ilçesinde İran sınırında 1 PKK'linin öldürülmesinin ardından Hakkari’de olaylar çıktı. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Hakkari'de Başkale Gerginliği

  Hakkari'de Başkale Gerginliği

  Van'ın Başkale İlçesi İran sınırında bir PKK'lının öldürülmesi Hakkari'de bir grup tarafından protesto edildi. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  BDP'li Meclis Üyelerinden Protesto

  BDP'li Meclis Üyelerinden Protesto

  Van’ın Tuşba Belediyesi’nin BDP’li meclis üyeleri, İran tarafında çıkan çatışmada PKK’lının hayatını kaybetmesini bahane ederek meclisi terk ederken AK Partili meclis üyelerin de üzerine yürüdüler. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  İran Tarafından Vurulan PKK'lı Başkale'de Hayatını Kaybetti

  Van’ın Başkale ilçesinde 1 PKK’lının öldürülmesi üzerine gerginlik devam ederken, Genelkurmay Başkanlığı ise PKK’lının İran askerleri tarafından vurulduğunu bildirdi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Başkale'de PKK'lı Cenazesindeki Gerginlik

  İran sınırında bulunan cenazenin ilçe merkezine getirilmesinin ardından bir grubun başlattığı izinsiz gösteri, Başkale Belediye Başkanı Güler ve İHD Van Şube Başkanı Bayhan'ın girişimiyle sonlandırıldı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Başkale'de PKK'lı Gerginliği (4)

  Olayların DURMASI İÇİN GÖRÜŞME YAPILDI Başkale İlçesi'nde öğren saatlerinde başlayan olaylar, halen yer yer devam ederken, Kaymakam Murat Büyükköse de BDP'li Belediye Başkanı İhsan Güler ile olayların durması için görüşmelerde bulundu. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Önemli Yurt İçi Olaylar

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

 

  İrfan Ermiş: 'Van'ın Her Yanı Tarih Kokuyor'

  İrfan Ermiş: "Van'ın Her Yanı Tarih Kokuyor"

  Uluslar Arası Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Van’ın geçmişte birçok medeniyete beşiklik ettiğini belirterek, “Van’ın her yanı tarih kokuyor” dedi. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Güreş Develeri Van'ın Yaylalarında Yetiştiriliyor

  Güreş Develeri Van'ın Yaylalarında Yetiştiriliyor

  Van'ın Başkale ilçesindeki Gelincik Yaylasında, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde düzenlenen yarışmalara katılan güreş develeri yetiştiriliyor. (21 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Van'da 230 Kilo Esrar Ele Geçirildi

  Van'ın Başkale ilçesinde jandarma tarafından durdurularak aranan bir araçta 230 kilogram esrar ele geçirildi. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Başkale'de Uyuşturucu Operasyonu

  Van'ın Başkale ilçesinde jandarma, bir otomobilde yaptığı aramada 232 kilogram esrar ele geçirdi. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Başkale'de Patosla Sigara İmhası

  Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında ele geçirilen 1 milyon paket sigara, patos makinesinde imha edildi. (16 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Teröristlerin Kestiği Yolda Bekleyen Hasta Bebeği Hastaneye Askeri Helikopter Yetiştirdi

  Teröristlerin yol kesme operasyonu nedeniyle yolda kalan bir ambulansta bulunan hasta bebeği askeri helikopter kurtardtı. (16 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Didim Adliyesi Kadrolarında Büyük Değişiklik

  Didim Adliyesi Kadrolarında Büyük Değişiklik

  2 bin 200 hakim ve savcıyı kapsayan 2014 yılı yaz kararnamesi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu açıklandı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Van-Hakkari Karayolu Ulaşıma Açıldı

  Lice'deki olaylar bahane eden bir grup tarafından kapatılan Van Hakkari karayolu ulaşıma açıldı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Erkendoğan Bebeği Yaşatmak İçin Seferber Oldular

  Erkendoğan Bebeği Yaşatmak İçin Seferber Oldular

  Lice'deki olayları bahane edip Van Hakkari karayolunu trafiğe kapatan grup, Başkale ilçesinde 7 aylık doğan ve solunum sıkıntısı çeken bebeğin içinde bulunduğu ambulansın geçmesine izin vermeyince Mehmetçik devreye girdi Bebek, askeri helikopterle Van'a sevk edildi. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Başkale'de İzinsiz Gösteri

  Lice'deki olayları bahane eden bir grup, Van Hakkari karayolunu trafiğe kapattı. (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Başkale'deki Buz Mağarasına Ziyaretçi Akını

  Van'ın Başkale ilçesinde yerin 15 metre altındaki doğal buz mağarası ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Başkale'de Kan Bağışı Kampanyası

  Başkale ilçesinde, Kızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı. (10 Haziran 2014 Salı )

   

  Van'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Van'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Van Hakkari karayolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

  Van'da Uyuşturucu Operasyonu

  Van'da Uyuşturucu Operasyonu

  Van’ın Başkale ilçesinde jandarma ekipleri tarafından bir minibüste yapılan aramada 172 kilo 606 gram eroin ele geçirirken, 2014 yılının ilk 5 ayında ele geçirilen eroin miktarının 603 kiloya ulaştığı belirtildi. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

  Başkale'de, Lice'deki PKK Eylemine Destek Yürüyüşü

  Hakkari'nin Mesken Dağı ile Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde karakol yapımı ve operasyonlar gerekçe gösterilerek yapılan eylemlere, Van'ın Başkale İlçesi'nde yapılan yürüyüşle destek verildi. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

  Yaylacıların Zorlu Yolculuğu

  Yaylacıların Zorlu Yolculuğu

  Havaların ısınmasıyla birlikte yaylacılar da yollara düştü. (03 Haziran 2014 Salı )

   

  Yaylacıların Zorlu Yolculuğu

  Havaların ısınmasıyla birlikte yaylacılar da yollara düştü. (03 Haziran 2014 Salı )

   

  Van'da Elektrik Kesintisi Uygulanacak

  Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılacak olan çalışmalar nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi. (02 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Başkale'de Rüzgar, Caminin Çatısını Uçurdu

  Başkale ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle, restore edilen bir caminin çatısı uçtu. (02 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Eş Başkan Çoban BİKAD-KOOP'u Ziyaret Etti

  Eş Başkan Çoban BİKAD-KOOP'u Ziyaret Etti

  Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, Bostaniçi Kadın Destek, Çevre ve Kültür Kooperatifini ziyaret etti. (02 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Başkale'de Çalışan Çocuklar Sorunu

  Başkale'de Çalışan Çocuklar Sorunu

  Başkale ilçesinde vatandaşlar, okulların tatile girmesine kısa bir süre kalmasıyla ailelerinin geçimini sağlamak için çalışan ve yaşları 5 ile 14 arası değişen küçük yaşta çocukların bu durumdan kurtarılmasını istiyor. (31 Mayıs 2014 Cumartesi )

   

  Van TSO Başkale Temsilciliğinden Hastane Ziyareti

  Van TSO Başkale Temsilciliği, Başkale Devlet Hastanesini ziyaret ederek, hastane yönetimiyle görüştü. (29 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  12 Eylül Davası

  12 Eylül darbesine ilişkin Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkında açılan dava, değişen cumhuriyet savcısına esas hakkındaki görüşünün sorulması için 18 Haziran 2014'e ertelendi. (28 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Başkale'de Kaçakçılık Operasyonu

  Başkale'de Kaçakçılık Operasyonu

  Van'ın Başkale ilçesinde kaçak olduğu belirlenen 24 ton kuru üzüm ve 4 ton fıstık ele geçirildi. (27 Mayıs 2014 Salı )

   

  Vanlı Çocuklara Hastanede Eğitim

  YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezinde uzun süreli tedavi gören çocuklar için "Hastane Sınıf" projesi kapsamında eğitim veriliyor Proje kapsamında görev alan fedakar öğretmenler, tedavi gören 15 çocuğa kendileri için ayrılan sınıfta eğitim verirken, refakatçilerin de eğitimden yararlanmasını sağlıyor Yaklaşık. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.08.2014 05:26:24. #1.13#