SON DAKİKA BASKİL HABERLERİ

Son Dakika Baskil Haberleri

 • 10:34Çatı Yangınında 1 Kişi Dumandan ZehirlendiÇatı Yangınında 1 Kişi Dumandan ZehirlendiElazığ’da elektrik kontağından çıkan yangında bir evin çatısı yanarken, dumandan zehirlenen ev sahibi hastaneye kaldırıldı.
 • 11:35Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan Görevine BaşladıAfşin Kaymakamı Ali Edip Budan Görevine BaşladıKahramanmaraş’ın Afşin ilçesine atanan Kaymakam Ali Edip Budan, görevine başladı.
 • 10:34Afşin'in Yeni Kaymakamı Ali Edip Budan, Göreve BaşladıAfşin'in Yeni Kaymakamı Ali Edip Budan, Göreve BaşladıKahramanmaraş’ın Afşin ilçesine yeni atanan Kaymakam Ali Edip Budan, görevine başladı.
 • 13:41Prof. Dr. Öztürk, Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz'ı Ziyaret EttiProf. Dr. Öztürk, Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz'ı Ziyaret EttiKentsel dönüşüm toplantısına katılmak üzere Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk Vali Murat Zorluoğlu ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamlarında ziyaret etti.
 • 13:24Öğretmen Rotasyon Tercih Başvurularında Son Gün YarınÖğretmen Rotasyon Tercih Başvurularında Son Gün YarınMilli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), bulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenlerin rotasyon için tercih başvuruları yarın bitiyor.
 • 12:19Vefalı Çataklılar Kaymakamlarını UğurladıVefalı Çataklılar Kaymakamlarını UğurladıVan’ın Çatak ilçesinde iki yıl süresince başarılı bir şekilde görev yapan Kaymakam Uhut Emre Koyuncu, Elazığ’ın Baskil kaymakamlığına atanmasından dolayı Çataklılar tarafından ilçe çıkışına kadar uğurlandı.
 • 17:18Vali Taşyapan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlarla İftarda Bir Araya GeldiVali Taşyapan Vali Yardımcısı ve Kaymakamlarla İftarda Bir Araya GeldiVan Valisi İbrahim Taşyapan, vali yardımcısı ve kaymakamlarla iftarda bir araya geldi.
 • 17:56Karakaya Baraj Gölü, Turizme KazandırılıyorKarakaya Baraj Gölü, Turizme KazandırılıyorKarakaya Baraj Gölünün bütüncül bir anlayışla korunması, geliştirilmesi ve tanıtılması, amacıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği (KAYHİB) ilk meclis toplantısını yaptı.
 • 11:51Çilek Üreticisi Çilek Üreticisi "Erken Bayram" YapıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çilek tarlalarında hasattan detay görüntü, - İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz ile röportaj, - Çilek Üreticisi ile röportaj, Çilek üreticisi "erken bayram" yapıyor- Elazığ'da, yıllık ortalama 3 bin dekar alanda üretilen çilek, geçen yıla göre yüzde 30 artan verimiyle üreticisini sevindirdi- İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gürbüz: - "Geçen yıl dekar başına 2 bin 320 kilogram olarak gerçekleşen çilek veriminin bu yıl 3 bin kilogram olmasını bekliyoruz" İSMAİL ŞEN - Yıllık ortalama 3 bin dekar alanda çilek üretilen Elazığ'da, yağışların istenilen düzeyde seyretmesi verimin geçen yıla oranla yüzde 30 civarında artmasını sağladı.
 • 13:38MHP Konvoyunda Kaza: 4 YaralıMHP Konvoyunda Kaza: 4 YaralıElazığ’ın Baskil ilçesinde, ülkücü Orhan Barut’un mezarında yapılan anma töreni sonrası Malatya’daki bir eyleme katılmak üzere yola çıkan konvoyda, Malatya ve Elazığ Ülkü Ocakları başkanlarının da içerisinde bulunduğu araç kaza yaptı.
 • 14:34Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi Çıktıİçişleri Bakanlığının vali yardımcıları ve kaymakamlar için çıkardığı kararnamede Van’da 2 vali yardımcısı ile 5 ilçenin kaymakamı değişti.
 • 10:25Çilek ve Kiraz'da Verim Yüzde 30 ArttıÇilek ve Kiraz'da Verim Yüzde 30 ArttıTürkiye’nin önemli meyve yetiştirilen merkezlerinden biri olan Elazığ’da bu yıl çilek ve kiraz başta olmak üzere, kayısıda da rekolte yükseldi.
 • 12:41Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Cumartesi Günü YapılacakElazığ İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, 2015 yılı parasız yatılılık ve bursluluk sınavının Cumartesi günü yapılacağını ve öğrencilerin sınavdan yarım saat önce okullarda hazır bulunması gerektiğini söyledi.
 • 16:24Elazığ 7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları (Elazığ İlçeleri)Elazığ 7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları (Elazığ İlçeleri)Elazığ ili 7 Haziran 2015 genel seçim sonuçları. 7 Haziran 2015 tarihli genel seçim sonuçları sonrası Elazığ'da ortaya çıkan tablo en iyi grafikler ve ilçe ilçe ayrılmış detaylı oy oranları ile haberler.com Elazığ seçim sayfasında.
 • 15:35Milli İttifak'a Baskillilerden Tam Destek SözüMilli İttifak'a Baskillilerden Tam Destek SözüMilli İttifak’ın adaylarını ağırlayan Baskilliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 7 Haziran seçimlerinde SP’yi destekleyeceklerini söylediler.
 • 14:10İşadamı Erdoğan: İşadamı Erdoğan: "Kefil Olduklarımızla Çalışmaya Devam"Malatya’da hayır ve yardımları ile tanınan ve MHP’den milletvekili adayı olacağı beklenen İşadamı Reşat Erdoğan, temiz siyaset yapılmadığı için Malatya’dan aday olmaktan vazgeçmişti.
 • 12:20Kayısı Bahçelerini Soğuk ve Yağışlı Hava VurduKayısı Bahçelerini Soğuk ve Yağışlı Hava VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayısı bahçeleri detaylar- Baskil Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ateş röportaj- Çiftçilikle uğraşan Masar Acet röportaj Kayısı bahçelerini soğuk ve yağışlı hava vurdu- Elazığ'ın Baskil ilçesinde çiçeklenme döneminde etkisini gösteren soğuk ve yağışlı havanın kayısı rekoltesinde yüzde 60 düşüşe neden olacağı tahmin ediliyor- Baskil Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ateş: -"Bakanlığa gönderdiğimiz afet ihbar formunda her ne kadar yüzde 60 oranında bir zararın olduğunu bildirmiş olsak da şu anda kesin sonuç alamadığımız bölgelerin de bir hafta sonra incelemesiyle bu oranın daha da yükseleceğine inanıyorum" İSMAİL ŞEN - Elazığ'ın Baskil ilçesinde çiçeklenme dönemindeki soğuk ve yağışlı havanın kayısı rekoltesinde yüzde 60 düşüşe neden olacağı tahmin ediliyor.
 • 11:28Kayısı Bahçelerini Soğuk ve Yağışlı Hava VurduElazığ'ın Baskil ilçesinde çiçeklenme dönemindeki soğuk ve yağışlı havanın kayısı rekoltesinde yüzde 60 düşüşe neden olacağı tahmin ediliyor.
 • 10:58Kayısı Bahçelerini Soğuk ve Yağışlı Hava VurduElazığ'ın Baskil ilçesinde çiçeklenme dönemindeki soğuk ve yağışlı havanın kayısı rekoltesinde yüzde 60 düşüşe neden olacağı tahmin ediliyor.
 • 18:05Malatya Büyükşehir Belediyesi, Karakaya Baraj Gölü Üzerinde Ulaşım Hizmeti VerecekMalatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım hizmetlerinde yeni bir dönem başlattı.
 • 12:47Elazığ'da Nisan KarıElazığ'da Nisan KarıElazığ'da 3 gündür devam eden yağmurla birlikte, bu sabah saatlerinden itiberin yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.
 • 12:26Elazığ'da Kar Yağışı Çiftçileri ÜzdüElazığ'da Kar Yağışı Çiftçileri ÜzdüElazığ'da 3 gündür devam eden yağmurur ardından bugün sabah saatlerinden itiberin kar yağmaya başladı.
 • 16:05Elazığ'da 39. Turizm Haftası EtkinlikleriElazığ'da 39. Turizm Haftası EtkinlikleriElazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 39. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Tarihi ve turistik değerler’ konulu sinevizyon gösterisi ve resim sergisi düzenlendi.
 • 17:45Yeni Baskililer Derneği'nden AK Parti'ye ZiyaretMalatya’da yeni kurulan Baskilliler Derneği, AK Parti Malatya İş Başkanı Hakan Kahtalı’yı ziyaret etti.
 • 17:51Yeni Baskilliler Derneği'nden CHP'ye ZiyaretYeni Baskilliler Eğitim ve Kültür Derneği Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.
 • 14:02Doğudaki Hastane Yatırımlarına 95 Milyon TL ÖdenekDoğudaki Hastane Yatırımlarına 95 Milyon TL ÖdenekTürkiye’nin DAP kapsamındaki 14 farklı kentindeki hastane yatırımlarına 95 milyon 205 bin lira ödenek ayrıldığı bildirildi.
 • 11:34Baskil'de Kadın Cenazesi Yıkama KursuBaskil'de Kadın Cenazesi Yıkama KursuElazığ'ın Baskil İlçesi'nde kadın cenaze yıkayıcısı yetişmesi için İlçe Müftülüğü'nün talebi üzerine Halk Eğitim Müdürlüğü'nde kurs açıldı.
 • 12:44Vali Koçak'tan Veda Ziyaretleriİçişleri Bakanlığının son valiler kararnamesiyle Elazığ'dan Mardin Valiliği'ne atanan Ömer Faruk Koçak, 5 ilçeye veda ziyaretinde bulundu.
 • 12:15Mardin'e Tayin Olan Vali Koçak, 10 İlçede Veda Ziyaretlerini TamamladıMardin'e Tayin Olan Vali Koçak, 10 İlçede Veda Ziyaretlerini TamamladıSon Valiler kararnamesi ile Mardin’e tayin olan Vali Ömer Faruk Koçak, Elazığ’da 10 ilçede veda ziyaretlerini tamamladı.
 • 20:47Diyarbakır Eski İl Müftüsü HDP'den Aday Adayı OlduDiyarbakır Eski İl Müftüsü HDP'den Aday Adayı OlduDiyarbakır eski İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, HDP'den milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı.
 • 16:16Elazığ'da Organik ve İyi Tarım EğitimiElazığ'da Organik ve İyi Tarım EğitimiElazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, organik ve iyi tarımın yaygınlaştırılması amacıyla çiftçiler ile teknik personele eğitim verilmeye başlandı.
 • 17:31Erkoç: Erkoç: "Müjdeli Bir Haber Bekliyoruz"Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, kayısı da yaşanan fiyat düşüşünün önümüzdeki sezonda devam etmemesi adına hazırladıkları raporu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hükümete ve Milli Savunma Bakanlığı’na ilettiklerini belirterek “Müjdeli haber bekliyoruz” dedi.
 • 18:27Fırat Nehrine Düşen Kişi BoğulduFırat Nehrine Düşen Kişi BoğulduElazığ'da nehre düşen kişi boğuldu Elazığ'ın Baskil ilçesinde balık tutarken Fırat Nehri'ne düşen 16 yaşındaki kişi boğuldu.
 • 18:18Elazığ'da Nehre Düşen Kişi BoğulduElazığ'ın Baskil ilçesinde balık tutarken Fırat Nehri'ne düşen 16 yaşındaki kişi boğuldu.
 • 16:32Diyarbakır Müftüsü Erdoğmuş, HDP'den Milletvekili Aday AdayıDiyarbakır Müftüsü Erdoğmuş, HDP'den Milletvekili Aday AdayıDiyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Halkların Demokratik Partisinden milletvekili aday adayı olacak.
 • 21:28Diyarbakır Müftüsü de İstifa EttiDiyarbakır Müftüsü de İstifa EttiDiyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş’un da milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa ettiği belirtildi.
 • 14:11Stk'lardan Ortak Çağrı AçıklamasıStk'lardan Ortak Çağrı AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Hükümetin Manisa’da üzüm alımı yapacağı müjdesinden sonra, Malatya’daki Sivil Toplum Kuruluşları aynı kapsama kayısının da alınması çağrısında bulundu.
 • 15:55Massad'dan Genel Seçim DeğerlendirmesiMassad'dan Genel Seçim DeğerlendirmesiMaden Alacakaya Sivrice Stratejik Araştırmalar Derneği (MASSAD) Başkanı Feti Ahmet Gel, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde tüm adaylara eşit mesafede olacaklarını söyledi.
 • 12:18Hazırladıkları Oyunla Türkiye'yi Tanıtmak İstiyorlarAmerika merkezli düzenlenen, Microsoft, Facebook gibi kuruluşların da desteklediği "Global Game Jam"in oyun yazma etkinliğine katılan FÜ öğrencileri hazırladıkları oyunla Türkiye'yi tanıtmayı hedefliyorlar Öğrencilerin hazırladıkları "Discovery Of The World" isimli genel kültür oyununun finalinde, sorular yanıtlanarak Türkiye'nin tarihi mekanları geziliyor.
 • 13:12AK Parti Elazığ Kadın Kollarında Kongre Süreci BaşlıyorAK Parti Elazığ Kadın Kollarında Kongre Süreci BaşlıyorAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Leyla Yanlıç, Elazığ’da 10 ilçede AK Parti Kadın Kolları teşkilatlarının kongrelerini 11-23 Ocak tarihleri arasında yapılacağını söyledi.
 • 14:26Şırnak Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduŞırnak Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduDoğu ve Güneydoğu kara teslim oldu DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 3 günden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
 • 14:26Elazığ Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduElazığ Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim OlduDoğu ve Güneydoğu kara teslim oldu DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 3 günden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
 • 13:12Güneydoğu Kara Teslim OlduGüneydoğu Kara Teslim OlduDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 3 gündür devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
 • 14:37Bingöl, Tunceli, Elazığ'da Kar Yolları KapadıBingöl, Tunceli, Elazığ'da Kar Yolları KapadıElazığ, Bingöl ve Tunceli'de dün akşam başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkilerken yolların kapanmasına neden oldu.
 • 13:44Bingöl, Tunceli, Elazığ'da Kar Yolları KapattıBingöl, Tunceli, Elazığ'da Kar Yolları KapattıElazığ, Bingöl ve Tunceli'de dün akşam başlayıp bugün de devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkilerken, birçok yol ulaşıma kapandı.
 • 05:43Kaybolan Genç, Donmak Üzereyken BulunduKaybolan Genç, Donmak Üzereyken BulunduElazığ’da arkadaşları ile avlanmaya çıkan 28 yaşındaki genç adam, kaybolduktan 9 saat sonra -5 derecede donmak üzereyken sığındığı camide jandarma, komando ve AFAD ekipleri tarafından bulunarak kurtarıldı.
 • 05:06Kaybolan Genç, Donmak Üzereyken BulunduKaybolan Genç, Donmak Üzereyken BulunduElazığ’da arkadaşları ile avlanmaya çıkan 28 yaşındaki genç adam, kaybolduktan 9 saat sonra-5 derecede donmak üzereyken sığındığı camide jandarma, komando ve AFAD ekipleri tarafından bulunarak kurtarıldı.
 • 03:07Elazığ'da Avlanırken Kaybolan Kişi, Sığındığı Camide BulunduElazığ'da Avlanırken Kaybolan Kişi, Sığındığı Camide BulunduElazığ'da, avlanmak amacıyla gittiği dağda kaybolan kişi, yaklaşık 10 saat sonra sığındığı camide bulundu.
 • 02:54Elazığ'da Avlanırken Kaybolan Kişi BulunduElazığ'da Avlanırken Kaybolan Kişi BulunduElazığ'da, avlanmak amacıyla gittiği dağda kaybolan kişi, yaklaşık 10 saat sonra sığındığı camide bulundu.
 • 10:52Hastane Yolunda Eşiyle Birlikte Kazada ÖldüHastane Yolunda Eşiyle Birlikte Kazada ÖldüElazığ'da hasta eşi Perihan Kılıç'ı tedavi için hastaneye götüren Osman Kılıç, geçirdikleri kaza sonucu eşiyle birlikte olay yerinde yaşamını yitirdi.