SON DAKİKA BAYBURT HABERLERİ

Son Dakika Bayburt Haberleri

 • 13:54Bayburt'ta Eğitime Vurulan Mühür, 41 Gün Sonra SöküldüBayburt'ta Eğitime Vurulan Mühür, 41 Gün Sonra SöküldüBayburt Vali Yardımcısı Abdülhamit Karaca başkanlığında itfaiye ve zabıta başta olmak üzere devletin 8 kurumu tarafından 'denetim' adı altında baskına uğrayan Özel Aba Ortaokulu, 41 gün sonra esaretten kurtuldu.
 • 21:51Bayburt MHP İl Teşkilatı'ndan AK Parti İl Teşkilatı'na Sert TepkiBayburt MHP İl Teşkilatı'ndan AK Parti İl Teşkilatı'na Sert TepkiMHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, MHP'nin seçim çalışmaları kapsamında Türkiye'nin sözde bölündüğünü belirten haritalar dağıttığını, milli duyguları suistimal ettiğini iddia eden AK Parti İl Başkanlığı'na sert tepki gösterdi.
 • 19:24Dolu Bayburt'u Beyaza BürüdüDolu Bayburt'u Beyaza BürüdüBayburt’un Demirözü ilçesinde öğle saatlerinde bastıran dolu ilçeyi beyaza bürüdü.
 • 19:01Bayburt'un Tek Özel Okuluna Vali Yardımcısı Başkanlığında Yine DenetimBayburt'un Tek Özel Okuluna Vali Yardımcısı Başkanlığında Yine DenetimBayburt'un ilk ve tek özel okuluna Vali Yardımcısı Abdülhamit Karaca başkanlığında yine baskın gibi denetim yapıldı.
 • 12:32Pak Eğitim İş Genel Başkanı: Bir An Önce Ayrıştırma ve Hukuksuzluk BitmeliPak Eğitim İş Genel Başkanı: Bir An Önce Ayrıştırma ve Hukuksuzluk BitmeliPak Eğitim İş Genel Başkanı Abdullah Kayışkıran, yaşanan yoğun sıkıntılı dönemin ardından yeni eğitim ve öğretim dönemine başladıklarını belirtti.
 • 12:033 Bin Yıllık Yer Altı Şehri Ziyaretçilerini Bekliyor3 Bin Yıllık Yer Altı Şehri Ziyaretçilerini BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aydıntepe Yeraltı Şehri'nden görseller - Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan ve Belediye Başkanı Haşim Şentürk ile röportaj - Aydıntepe Yeraltı Şehri girişinden görüntü 3 bin yıllık yer altı şehri ziyaretçilerini bekliyor- Bayburt'ta 3 bin yıllık geçmişiyle yörenin önemli tarihi yapılarından biri olan ve tesadüfen bulunan Aydıntepe Yeraltı Şehri görenlerin ilgisini çekiyor- Aydıntepe Kaymakamı Yıldızhan: "Yer altı şehri maalesef yeterli ilgiyi görmemekte.
 • 09:55Milletvekili Genel Seçimine DoğruTürkiye, 26'ıncı dönem parlamentosunun yeni üyelerini belirlemek üzere 1 Kasım'da sandık başına gidiyor.
 • 10:43Konut Satış İstatistikleriTürkiye genelinde ağustosta 112 bin 463 konut satışı gerçekleştirildi.
 • 09:03Bugün Türkiye Genelinde Yağış VarBugün Türkiye Genelinde Yağış VarMeteoroloji, pek çok ilçeyi sağanak yağış konusunda uyardı.
 • 17:00Restore Edilen Tarihi Çeşme Hizmete AçıldıRestore Edilen Tarihi Çeşme Hizmete AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Restore edilen çeşmeden görüntü - AK Parti Genel Yardımcısı Naci Ağbal'ın konuşması - SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz'un konuşması - Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'ın konuşması - Kurdale kesilmesi Bayburt'ta tarihi çeşme hizmete açıldı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbal: "Bu coğrafyadan geçen bütün kültürlere, bütün milletlere, bütün medeniyetlere sahip çıkmışız, onları bugünlere kadar taşıyabilmişiz" Bayburt'ta, 18. yüzyıldan kalma tarihi çeşme, SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz tarafından restore edilerek yeniden hizmete açıldı.
 • 18:41Şehit Polis Serkan Saka, Son Yolcu UğurlandıŞehit Polis Serkan Saka, Son Yolcu UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehidin cenazesinin baba evine getirilmesi - Baba evi önünde helalik alınması - Şehit Saka'nın cenazesinin Yakutiye Camisi'ne getirilişi - Eşi ve Kızından görseller - Cenaze namazı - Şehit cenazesinin omuzlarda taşınması Polisleri taşıyan aracın kaza yapması- Muş'un Hasköy ilçesinde, trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Serkan Saka, Bayburt'ta son yolculuğuna uğurlandı Muş'un Hasköy ilçesinde, iki polisin şehit düştüğü trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Serkan Saka, memleketi Bayburt'ta defnedildi.
 • 17:54Bayburt Şehidini UğurladıBayburt Şehidini UğurladıMuş’un Hasköy ilçesinde trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Serkan Saka, memleketi Bayburt’ta toprağa verildi.
 • 12:16Şehit Haberi Bayburt'u Yasa BoğduMuş’un Hasköy ilçesinde polis aracıyla TIR’ın çarpışması sonucu yaralanan Bayburtlu polis memuru Serkan Saka, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 • 07:54Listeler İçin Son Gün! İşte 1 Kasım SürprizleriListeler İçin Son Gün! İşte 1 Kasım SürprizleriPartiler, 1 Kasım seçimleri için aday listelerini bugün YSK'ya teslim ediyor. Sürprizler var
 • 10:11Milletvekili Genel Seçimine DoğruTürkiye, 26. Dönem parlamentosunu belirlemek üzere 1 Kasım'da sandık başına gidiyor.
 • 09:43Milletvekili Aday Teslimleri İçin Yarın Son Gün1 Kasım’da yapılacak olan milletvekili seçimi için siyasi partiler yarın saat 17.00’a kadar adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na bildirmesi gerekiyor.
 • 13:12Milletvekili Genel Seçimine DoğruTürkiye, 26. Dönem parlamentosunu belirlemek üzere 1 Kasım'da sandık başına gidiyor.
 • 12:27Bayburt'ta Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz EtkilediBayburt'ta Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz EtkilediBayburt’ta dün akşam saatlerinde başlayan ve 10 dakika süren sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.
 • 22:45Bayburt Şehitler İçin YürüdüBayburt Şehitler İçin YürüdüBayburt’ta son dönemde artan terör olaylarına tepki göstermek için yürüyüş düzenlendi.
 • 12:06Ağlayan Eserlerin Gülen Yüzü OldularAğlayan Eserlerin Gülen Yüzü OldularGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Onarımı yapılan Şehit Osman Türbesi ile Zahit Efendi Camisi'nden görseller- Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ünğan ile röportaj Ağlayan eserlerin gülen yüzü oldular- Bayburt'ta bulunan tarihi eserler, Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğünce aslına uygun olarak restore edilerek gelecek kuşaklara aktarılıyor- Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Ünğan: - "Ağlayan vakıf eserlerinin nasıl Türkiye genelinde yüzlerini güldürüyorsak, burada da ağlayan vakıf eserleri bırakmayacağız" Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve Türkmenlerin Anadolu'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Bayburt'ta bulunan tarihi eserler, aslına uygun olarak restore ediliyor.
 • 10:313 Bin Yıllık Yeraltı Şehrine Ziyaretçi Akını3 Bin Yıllık Yeraltı Şehrine Ziyaretçi AkınıBayburt'ta, Hıristiyanlık dönemine ait, yaklaşık 3 bin yıllık olduğu öne sürülen 'Yeraltı Şehri' yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğruyor.
 • 00:53Bayburt'ta Patlamamış Top Mermisi BulunduBayburt’ta hurda toplayan bir vatandaş tarafından patlamamış iki adet top mermisi bulundu.
 • 12:16Kop Dağı 340 Bin Fidanla YeşillendirilecekKop Dağı 340 Bin Fidanla YeşillendirilecekErzurum'u Bayburt ve Gümüşhane üzeri Karadeniz'e bağlayan Kop Dağı, iş makineleri ile teraslanıyor.
 • 15:16Şırnak Açlık Grevindeki Tutuklu 12 PKK'lı Başka Cezaevine GönderildiŞırnak Açlık Grevindeki Tutuklu 12 PKK'lı Başka Cezaevine GönderildiŞırnak tutuklu bulunan ve 15 Ağustos'ta açlık grevi başlatan 2'si kadın 12 PKK'lı Rize, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt'taki cezaevlerine gönderildi.
 • 13:51Patlamada Duvar Parçalarının Altında Kalmaktan Son Anda KurtulduPatlamada Duvar Parçalarının Altında Kalmaktan Son Anda KurtulduGaziosmanpaşa'da önceki gün yaşanan patlama sırasında bir kadının ölümden birkaç saniye ile kurtulması güvenlik kamerasına yansıdı.
 • 13:44Ölümden Sadece 3 Adımla Kurtulan Kadın O Anları AnlattıGaziosmanpaşa Küçükköy’de meydana gelen patlamada, beton parçasının altında kalmaktan saniyelerle kurtulan Arife Bayburt, yaşadığı korku dolu anları anlattı.
 • 16:32MHP'li Vekil ve İl Başkanından Mühür Vurulan Okula Destek ZiyaretiMHP'li Vekil ve İl Başkanından Mühür Vurulan Okula Destek ZiyaretiGeçen hafta Bayburt Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca başkanlığında 8 kurum ile denetim adı altında basılmasının ardından 1 aylık geçici mühürleme işlemi yapılan Bayburt Aba Koleji'ne MHP'lilerden destek ziyareti yapıldı.
 • 16:26Av Öztekin: Birilerine Yaranmak İçin Her Türlü Hukuksuzluk YapılmaktaHerhangi bir gerekçe gösterilmeden ve süre belirtilmeden mühürlenen Bayburt Özel Aba Ortaokulu'nun avukatı Evren Murat Öztekin, "Birilerine yaranmak için her türlü hukuksuzluk yapılmakta.
 • 11:42Avukat Öztekin: Uyarı Verilmeden Okula Mühürleme YapılamazGeçen hafta Bayburt Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca başkanlığında 8 kurum ile denetim adı altında basılan Bayburt'un ilk ve tek özel okuluna 1 aylık mühürleme işlemi yapıldı.
 • 11:24Bayburt Balında Rekolte DüştüBayburt Balında Rekolte DüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Arı kovanlarının bulunduğu alandan görseller- Arıcının kovanlardaki çalışması- Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yaşar Mutlu ile röportaj Bayburt balında rekolte düştü- Yüksek rakımı, bitki çeşitliliği ve zengin polen kaynağıyla bilinen Bayburt'ta, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bal üretimini de etkiledi- Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mutlu: - "İklim şartlarının arıcılık açısından çok düşük olması nedeniyle rekolte, önceki yıllara oranla yarı yarıya düştü" - "Bayburt genelinde 250 tonla 300 ton civarında bir beklentimiz var. Bu duruma rağmen biz bunu fiyatlara yansıtmadan tüketicilere yine geçen yılın fiyatlarından balı pazara sunuyoruz" ABDULKADİR NİŞANCI - Yüksek rakımı, bitki çeşitliliği ve zengin polen kaynağıyla bilinen Bayburt'ta, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bal rekoltesinde düşüşe neden oldu.
 • 02:52Bayburt'ta Ev YangınıBayburt'ta Ev YangınıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yangın yerinden detaylar- Ekiplerin yangın söndürme çalışması Bayburt'ta ev yangını- Bayburt'ta çıkan yangında iki ev kullanılamaz hale geldi Bayburt'ta çıkan yangında iki ev kullanılamaz hale geldi.
 • 01:08Bayburt'ta Korkutan YangınBayburt'ta Korkutan YangınBayburt’ta çıkan yangında iki evin çatısı kül oldu.
 • 20:53Bayburt'un İlk ve Tek Özel Okulu, Süre Belirtilmeden MühürlendiBayburt'un İlk ve Tek Özel Okulu, Süre Belirtilmeden MühürlendiVali Yardımcısı eşliğinde baskın yapılan Bayburt'un ilk ve tek özel okulu Aba Koleji, herhangi bir gerekçe gösterilmeden ve süre belirtilmeden Bayburt Belediyesi Zabıta ekiplerince mühürlendi.
 • 18:21Özel Eğitim Kurumu MühürlendiÖzel Eğitim Kurumu MühürlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayburt'ta özel eğitim kurumu mühürlendi- Okulun önünden genel görüntü- Zabıta ekiplerinin mühürlemesi- Genel görüntü ve detaylar Bayburt'ta özel eğitim kurumu mühürlendi- Bayburt'ta, 17 Ağustos'ta özel bir şirkete ait kolej, başlatılan incelemenin ardından mühürlendi Bayburt'ta, 17 Ağustos'ta özel bir şirkete ait kolejde başlatılan incelemenin ardından kolej bugün mühürlendi.
 • 13:50Bayburt'ta Bulunan Yaralı Vaşak Tedavi İçin Erzurum'a GönderildiBayburt'ta Bulunan Yaralı Vaşak Tedavi İçin Erzurum'a GönderildiBayburt’ta köylüler tarafından yaralı halde bulunan vaşak ilk müdahalesinin ardından tedavi için Erzurum’a gönderildi.
 • 12:09Galatasaraylı Serdar Demir Bayburt'taGalatasaraylı Serdar Demir Bayburt'taSpor Toto 3. Lig ekiplerinden Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor, Galatasaraylı oyuncu Serdar Demir ile sözleşme imzaladı.
 • 12:00Yüksekokul İçin Belediye Binasını Hibe EttilerYüksekokul İçin Belediye Binasını Hibe EttilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yüksekokul olması için boşaltılan belediye binasından görseller- Belediye Başkanı Selami Ersen ile röportaj Yüksekokul için belediye binasını hibe ettiler- Bayburt'un iki ilçesinden biri olan Demirözü'nde, meslek yüksekokulu açılması için 22 yıllık belediye binası boşaltılarak meclis kararıyla Bayburt Üniversitesine hibe edildi- Demirözü Belediye Başkanı Ersen: - "Belediye hizmetlerinin aksama ihtimali yoktu ama yüksekokul gelmesi için bir binaya ihtiyaç vardı.
 • 12:01Köyüne Kurduğu Fabrikayla 10 Kişiye İstihdam SağlıyorKöyüne Kurduğu Fabrikayla 10 Kişiye İstihdam SağlıyorBayburtlu girişimci, kendi köyüne oğluyla birlikte kurduğu fabrikayla 10 kişiye istihdam sağlıyor.
 • 11:11Burç: Burç: "Teröre Karşı Mücadele Göstermelik"Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, Türk Dünyası Parkında bir basın açıklaması yaptı.
 • 20:25Boğulan Kardeşlerin Cenazeleri Toprağa VerildiBoğulan Kardeşlerin Cenazeleri Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazelerin musallaya getirilmesi- Cenaze namazının kılınması Boğulan kardeşlerin cenazeleri toprağa verildi- Bayburt'ta, Çoruh Nehri'nde akıntıya kapılarak boğulan iki kardeşin cenazeleri toprağa verildi.
 • 22:52Çoruh Nenri'ne Giren İki Kardeş BoğulduÇoruh Nenri'ne Giren İki Kardeş BoğulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çoruh Nenri'ne giren iki kardeş boğuldu- Ferhat ve Melih Yıldırım'ın boğulduğu alandaki arama çalışmaları - Vatandaşların endişeli bekleyişi Çoruh Nehri'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu Bayburt'ta Çoruh Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan kardeşlerden diğerinin de cesedi bulundu.
 • 21:39Spor Toto 3. LigSpor Toto 3. LigSpor Toto 3. Lig 3 Grup’ta Bayburt Grup Özel İdarespor, sahasında karşılaştığı Beylerbeyispor’u 2-1 mağlup etti.
 • 20:39Çoruh Nehri'nde Boğulan 2 Kişinin Cesetlerine UlaşıldıBayburt merkez Dağlıca köyünde 2 kişi, serinlemek için girdikleri Çoruh Nehri'nde boğuldu.
 • 20:06Çoruh Nehri'ne Giren 2 Kişi BoğulduÇoruh Nehri'ne Giren 2 Kişi BoğulduBayburt merkez Dağlıca köyünde 2 kişi, saat 13.00 sıralarında serinlemek için girdiği Çoruh Nehri'nde boğuldu.
 • 04:03Bayburt'ta Askerlik Şubesi Önünde Şüpheli Paket AlarmıBayburt'ta Askerlik Şubesi Önünde Şüpheli Paket AlarmıBayburt'ta, jandarma lojmanları ile askerlik şubesi karşısına bırakılan şüpheli paket fünyeyle patlatıldı. Paketten battaniye çıktı.
 • 17:22Özel Aba'dan Bayburt Valiliği'ne Cevap: Devlet Gücü Kötüye KullanılıyorBayburt Özel Aba Ortaokulu, hafta başında Vali Yardımcısı Abdülhamit Karaca başkanlığında 'denetim' adı altında yapılan baskınla ilgili açıklama yaptı.
 • 15:10Paralel Devlet Yapılanması SoruşturmasıYurt genelinde son 2,5 aylık süreçte Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) yakınlığıyla bilinen çok sayıda dershane ve özel okul denetlendi.
 • 11:40Hac Yolculuğu BaşladıHac Yolculuğu Başladı008 sefer sayılı uçağı ile ilk olarak giden 214 kişilik hac kafilesini oluşturan Bayburt, Bursa, Balıkesir, Konya ve Ankara kentlerinden olan hacı adayları yaklaşık 8- 9 yıl bekledikten sonra sıralarının geldiğini söylediler TÜRSAB'a bağlı bir seyahat acentesi organizasyonu ile bugün Atatürk Havalimanı'ndan hareket eden hacı adaylarından Bayburtlu Ali Battal, " Allah bana 9 yıl sonra nasip etti.
 • 20:38Av. Öztekin: Okullara Yapılanlar 'Baskın Niteliği Taşıyan Bir Denetim'dirAv. Öztekin: Okullara Yapılanlar 'Baskın Niteliği Taşıyan Bir Denetim'dirAvukat Evren Öztekin, özel eğitim kurumlarına yapılan uygulama ile halk arasında bu eğitim kurumlarına karşı tehlike algısı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.
 • 19:43Gümüşhane'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 YaralıGümüşhane'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 4 YaralıGümüşhane-Bayburt karayolunda meydana gelen kazada bir otomobil, kamyonun altına girdi. Kazada aynı aileden bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı.