SON DAKİKA BAYBURT HABERLERİ

Son Dakika Bayburt Haberleri

 • 15:32Sivas Kazada Ölen Makinistin Cenazesi Bayburt'a GönderildiSivas Kazada Ölen Makinistin Cenazesi Bayburt'a GönderildiSivas'ın Kangal ilçesi yakınlarında iki yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren 21 yaşındaki makinist Reşat Aşkın'ın cenazesi yapılan otopsinin ardından memleketi Bayburt'a gönderildi.
 • 14:43Kazada Ölen Makinistin Cenazesi Bayburt'a GönderildiKazada Ölen Makinistin Cenazesi Bayburt'a GönderildiSivas'ın Kangal İlçesi yakınlarında iki yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren 21 yaşındaki makinist Reşat Aşkın'ın cenazesi, yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Bayburt'a gönderildi.
 • 11:51Baksı, Dünya Müzeciliğinin Çekim Noktası OlduBaksı, Dünya Müzeciliğinin Çekim Noktası OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayraktar köyünde 2010 yılında kurulan Baksı Müzesi - Müze dışında ve içinde sergilenen eserler - Müzenin kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ile ropörtaj Baksı, dünya müzeciliğinin çekim noktası oldu- Bayburt'ta gurbetin, kaybolan geleneklerin, unutulan değerlerin neden olduğu sorunlara bir çözüm arayışı için kurulan "Baksı Müzesi", dünya müzeciliğinin de çekim noktası oldu- Müzenin kurucusu Koçan: - "Dünya özgün, orjinal proje gördüğü zaman onu sahipleniyor ve paylaşıyor.
 • 13:02Bandırmaspor İç Transferde HızlıBandırmaspor İç Transferde HızlıSpor toto 2'nci Lig takımı Bandırmaspor, iç transferde Oğuz Kocabal, Evre Güder, Ethem Bayburt, Ali Koçak, İbrahim Ak, Oğuz Özden ve Orkun Dervişler ile 2'şer yıllık sözleşme imzaladı.
 • 23:29Bayburt'ta Şehit Yakınları ve Gazilere İftarBayburt'ta Şehit Yakınları ve Gazilere İftarBayburt Valisi Yusuf Odabaş, iftarda şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.
 • 18:42Merhum Cumhurbaşkanı Demirel İçin Mevlit OkutulduTürkiye Cumhuriyetinin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Ordu, Giresun ve Sinop'ta mevlit okutuldu.
 • 17:543 Aylık Bebek Yatağında Ölü Bulundu3 Aylık Bebek Yatağında Ölü BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuğun ölü bulunduğu evin önünde ailesi ile polis ekiplerinin bekleyişi, - Sağlık ikiplerinin çocuğun cenazesini ambulansa taşıması, - Ambulansın olay yerinden ayrılışı, Bayburt'ta 3 aylık bebek yatağında ölü bulundu- Yapılan ilk incelemede, bebeğin uyurken kustuğu ve nefes alamayarak boğulduğu belirlendi Bayburt'ta, 3 aylık bebek yatağında ölü bulundu.
 • 10:53Dünyanın En Büyük İnşaat Firmalarının Yalıtımda Çözüm Ortağı CanpaDünyanın En Büyük İnşaat Firmalarının Yalıtımda Çözüm Ortağı CanpaDünyanın en büyük 250 inşaat şirketi arasında yer alan 42 Türk firmasından 33’ünün, yalıtım konusunda CANPA ile çalıştığı belirlendi.
 • 21:53Arıların Saldırısı Sonucu Ölen Kişi DefnedildiArıların Saldırısı Sonucu Ölen Kişi DefnedildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazenin cami bahçesine getirilişi- Arı saldırısına uğrayan kişilerden Hüseyin Bayratkar'ın açıklaması- Cenaze namazı- Cenazenin defnedilmesi Arıların saldırısı sonucu ölen kişi defnedildi-Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Davut Köse toprağa verildi Bayburt'ta arıların saldırısına uğradıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Davut Köse toprağa verildi.
 • 11:21Çivisiz Cami Yüzyıllardır Hizmet VeriyorÇivisiz Cami Yüzyıllardır Hizmet VeriyorBayburt'un Konursu beldesinde çivi kullanılmadan inşa edilen ve ahşap işçiliğinin en güzel örneklerinden olan Konursu Ulu Camisi, 203 yıldır hizmet veriyor.
 • 11:46Bayburtlu Çiftçi Sulu Tarımla GülecekBayburtlu Çiftçi Sulu Tarımla GülecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Buğday tarlasından görüntüler- Bayburt Zirrat Odası Başkanı Abuzer Ylıdırımtepe'nin buğday tarlasında görüntüsü - Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe ile röportaj Bayburtlu çiftçi sulu tarımla gülecek- Bayburt Ziraat Odası Başkanı Yıldırımtepe: - "Bayburt'ta yüzde 30 olan sulu tarım, yatırımların bitmesiyle yüzde 70'e çıkacak.
 • 16:42Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerMursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pankartlardan detay görüntü- Grubun Türk Dünyası Parkı'nda grubun bir araya gelişi- TÜGVA Bayburt Şube Başkanı Ali Vahit Atıcı'nın basın açıklaması görüntüsü Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler- Bayburt'ta, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi hakkında verilen idam kararı protesto edildi Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki idam kararının kaldırılması için Bayburt'ta eylem düzenlendi.
 • 01:32Bayburt Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriBayburt Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriBayburt Ramazan imsakiyesi 2015. Bayburt imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Bayburt ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 16:56Namaz Kılmak İçin Gittiği Camiden Düşerek Ölen Kadın Toprağa VerildiNamaz Kılmak İçin Gittiği Camiden Düşerek Ölen Kadın Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenaze namazının kılınması- Cenazenin taşınması Namaz kılmak için gittiği camiden düşerek ölen kadın toprağa verildi- Bayburt'ta, teravih namazını kılmak için gittiği caminin 2. katından düşen ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 72 yaşındaki ç toprağa verildi Bayburt'ta, teravih namazını kılmak için gittiği caminin 2. katından düşen ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 72 yaşındaki Münteha Bozat, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 01:32Bayburt Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriBayburt Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriBayburt Ramazan imsakiyesi 2015. Bayburt imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Bayburt ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:32Bayburt Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriBayburt Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriBayburt Ramazan imsakiyesi 2015. Bayburt imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Bayburt ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 17:27Jandarma Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl DönümüJandarma Teşkilatı'nın 176. Kuruluş Yıl DönümüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jandarma tanıtım standının gezilmesi- İl Jandarma Komutanı İsmail Ferhat Özbaş'ın konuşması- Vali Yusuf Odabaş'ın konuşması Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bayburt'ta tören düzenlendi.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 18:42Naci Ağbal ve Karabey Kadri Karaoğlu Mazbatalarını AldıNaci Ağbal ve Karabey Kadri Karaoğlu Mazbatalarını AldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal'ın evrakları imzalaması- AK Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal'ın İl Seçik Kurulu Başkanı'ndan mazbatasını alması ve açıklası- MHP Bayburt Milletvekili Karabey Kadri Karaoğlu'nun evrakları imzalaması- MHP Bayburt Milletvekili Karabey Kadri Karaoğlu'nun İl Seçim Kurulu Başkanı'ndan mazbatasını alması ve açıklaması BAYBURT - MHP'den milletvekili seçilen Karabey Kadri Karaoğlu ve AK Parti'den milletvekili seçilen Naci Ağbal mazbatalarını aldılar.
 • 15:52Üç Aylık Buzağıya Fıtık AmeliyatıÜç Aylık Buzağıya Fıtık AmeliyatıBayburt’ta doğuştan karın duvarı gelişmediği için iç organları aşağıya sarkan 3 aylık buzağıya, Bayburt Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü’ne ait klinikte fıtık ameliyatı yapıldı.
 • 19:14Bayburt'ta Trafik Kazası: 7 YaralıBayburt'ta Trafik Kazası: 7 YaralıBayburt’ta ambulans ve dolmuşun karıştığı kazada, 7 kişi yaralandı.
 • 12:29Milletvekili Genel Seçiminin ArdındanCumhuriyet Halk Partisi (CHP), 25. Dönem milletvekili seçimlerinde, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 11 milyon 513 bin 67'sini alarak, yüzde 24,96 ile 132 milletvekili çıkardı.
 • 23:10Milletvekili Genel Seçimleri 2015 - İl Sonuçları- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 2015 - İL SEÇİM SONUÇLARI: BAYBURT Toplam Sandık: 282 Toplam Seçmen: 54.579 Açılan Sandık: 282 Açılan Sandık Oranı:%100,00 Kullanılan Oy: 46.414 Geçerli Oy: 45.523 Katılım Oranı:%85,04 Parti Adı Aldığı Oy Oy Oranı (%) Milletvekili Sayısı Doğru Yol Partisi 0.
 • 21:53Bayburt'ta AK Parti ile MHP'nin Adayları KazandıBayburt'ta AK Parti ile MHP'nin Adayları KazandıMilletvekili sayısı 2'ye yükselen Bayburt'ta seçimi Ak Parti ile MHP'nin adayları kazandı.
 • 16:38Bayburt genel seçim sonuçları, 7 Haziran 2015 BayburtBayburt genel seçim sonuçları, 7 Haziran 2015 BayburtBayburt seçim sonuçları. 7 Haziran 2015 Bayburt genelinde seçim sonuçları. Türkiye'nin gözünü çevirdiği seçimlerde İl İl oy dağılımı ve milletvekili olarak meclise giren isimlerin tam listesi.
 • 13:04Bayburt Özel Aba Ortaokulu'nda Bahar ŞenliğiBayburt Özel Aba Ortaokulu'nda Bahar Şenliğiİlk mezunlarını verme heyecanı yaşayan Bayburt Özel Aba Ortaokulu'nda bahar şenliği düzenlendi.
 • 15:15İşte Hakan Çalhanoğlu'nun Bayburt Tatiliİşte Hakan Çalhanoğlu'nun Bayburt TatiliAlmanya’da müthiş bir sezon geçirdikten sonra tatil için Bayburt’a gelen Bayer Leverkusen’in yıldız oyucusu Hakan Çalhanoğlu, baba ocağında at bindi, tırpan biçti, ahırda hayvanları besledi.
 • 10:01Hakan Çalhanoğlu, Orakla Ot Biçti Traktör KullandıHakan Çalhanoğlu, Orakla Ot Biçti Traktör KullandıLeverkusen'de müthiş bir sezon geçirdikten sonra memleketi Bayburt'ta giden Hakan Çalhanoğlu, alıştığımız futbolcu tatilllerinin aksi bir vakit geçirdi.
 • 09:50Milli Futbolcu Orakla Ot BiçtiMilli Futbolcu Orakla Ot BiçtiUğur DEMİRKIRDI-DHA Bayern Leverkusen'de müthiş bir sezon geçirdikten sonra tatil için memleketi Bayburt'ta gelen Hakan Çalhanoğlu ailesi ile birlikte mutlu anlar yaşadı.
 • 12:20Kop Tüneli 2017'de AçılacakKop Tüneli 2017'de AçılacakKarayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Bayburt ve Erzurum arasında kış aylarında sürücülerin korkulu rüyası olan Kop Dağındaki tünelleri 2017 yılında trafiğe açmayı hedeflediklerini söyledi.
 • 18:39Binali Yıldırım: Binali Yıldırım: "Terörü Arkasına Alan Bir Bölücü Parti Var, Herkes Umudunu Ona Bağlamış"Bayburt’ta partisinin seçim çalışmalarına katılan eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Terörü arkasına alan bir bölücü parti var. Herkes umudunu ona bağlamış.
 • 14:14Milli Takımda Forma Giymek Gurur VericiMilli Takımda Forma Giymek Gurur Verici"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamaları, "Milli takımda forma giymek gurur verici"- Bayer Leverkusen'de oynayan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu: "Genç yaşta zor bir dönem geçirdim ama bunları atlatıp yine milli takıma döndüm- "Önemli olan zoru başarmak.
 • 11:57Hakan Çalhanoğlu: Barcelona ve Real Madrid'in İlgilenmesi Gurur VericiHakan Çalhanoğlu: Barcelona ve Real Madrid'in İlgilenmesi Gurur VericiBayern Leverkusen'de forma giyen Hakan Çalhanoğlu, "Barcelona ve Real Madrid'in benimle ilgilenmesi onur verici, demek ki performansımı beğenmişler." dedi.
 • 23:29Hakan Çalhanoğlu'na Memleketinde Yoğun İlgiHakan Çalhanoğlu'na Memleketinde Yoğun İlgiMemelketi Bayburt’ta bir taraftar grubuna ait lokalin açılışını yapan milli yıldız Hakan Çalhanoğlu’na yoğun ilgiyle karşılandı.
 • 13:12Ödüllü Müze Yeni Sezona HazırlanıyorÖdüllü Müze Yeni Sezona HazırlanıyorBaksı Müzesi genel ve detay görüntüler- Prof. Dr. Hüsamettin Koçan röp Ödüllü müze yeni sezona hazırlanıyor- Akademisyen ve ressam Hüsamettin Koçan tarafından Baksı köyünde kurulan ve 2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görülen Baksı Müzesi, yeni turizm sezonunda farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak- Hüsamettin Koçan: "Köyden apartman katına giden kadınlarımızı dışarı çıkaracağız, üretime katacağız. Eğer biz onların yaptıklarını çağdaş tasarımcılarlatasarlarsak, dünya pazarına sunarsak, doğrusunu isterseniz çok büyük ekonomik girdi sağlanabilir" Bayburt kent merkezine 45 kilometre mesafedeki Bayraktar (Baksı) köyünde 2010 yılında kurulan, çağdaş sanat ve geleneksel el sanatlarını aynı çatı altında barındıran Baksı Müzesi, yeni turizm sezonuna hazırlanıyor.
 • 19:30Bahçeli: Türk Milleti Hiç Bu Tür Bir Karaborsa Siyasetine RastlamadıBahçeli: Türk Milleti Hiç Bu Tür Bir Karaborsa Siyasetine RastlamadıBayburt'tan karayolu ile Erzurum'a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstasyon Meydanında yaklaşık 20 bini kişiye hitap etti.
 • 19:20Bahçeli: Bahçeli: "Ya Zillet ya da Millet Kazanacaktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Devlet Bahçeli'nin kürsüye gelişi, - Miting alanından görüntü, - Devlet Bahçeli'nin konuşması, MHP'nin Bayburt Mitingi- Genel Başkan Bahçeli: (1) - "Şimdi Başbakan Davutoğlu meydan meydan dolaşmaktadır.
 • 19:00Bahçeli: Türk Milleti Hiç Bu Tür Bir Karaborsa Siyasetine Rastlamadı (2)Bahçeli: Türk Milleti Hiç Bu Tür Bir Karaborsa Siyasetine Rastlamadı (2)Erzurum MİTİNGİNDE KONUŞTU Bayburt'tan karayolu ile Erzurum'a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstasyon Meydanında yaklaşık 20 bini kişiye hitap etti.
 • 16:26Bahçeli: Türk Milleti Hiç Bu Tür Bir Karaborsa Siyasetine RastlamadıBahçeli: Türk Milleti Hiç Bu Tür Bir Karaborsa Siyasetine RastlamadıMhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt'ta yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT TIR'larının Adana'da durdurulmasını aylarca 'ihanet' olarak nitelendirdiğini hatırlatarak, "Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır.
 • 16:09Bahçeli: Davutoğlu Teröristleri SilahlandırmıştırBahçeli: Davutoğlu Teröristleri SilahlandırmıştırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MİT TIR'larıyla ilgili tartışmaya "Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır." açıklamasıyla dahil oldu.
 • 04:04Mustafa Ceceli Bayburt'u CoşturduMustafa Ceceli Bayburt'u CoşturduBayburt AK Parti Gençlik Kolları organizasyonuyla Bayburt'a giden ünlü pop yıldızı Mustafa Ceceli hayranlarını coşturdu.
 • 17:17Bayburt Muradiye Talebe Yurdu'ndan Fetih ŞöleniBayburt Muradiye Talebe Yurdu'ndan Fetih ŞöleniBayburt Muradiye Talebe Yurdu öğrencileri, İstanbul’un Fethi'nin 562. yılı münasebetiyle 'Fetih Şöleni' düzenledi.
 • 16:43Eski Milletvekili Şevki Yılmaz AçıklamasıEski Milletvekili Şevki Yılmaz AçıklamasıTürkiye Gençlik Vakfı’nın Bayburt Şubesi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını’ isimli konferansa konuşmacı olarak katılan Eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz, ’Erbakan Hoca’dan kurtulduk’ derken Kasımpaşalı çıktı karşılarına. Şimdi de diyorlar ki ’keşke Erbakan Hoca’yı götürmeseydik iktidardan, o nazikti’ diyorlar” diye konuştu.
 • 12:10KKKA Hastalığı Başlıca Bu 19 İlde GörülüyorKKKA Hastalığı Başlıca Bu 19 İlde GörülüyorSamsun İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı'nın (KKKA) Türkiye'de başlıca görüldüğü 19 ili açıkladı.
 • 10:18Milli İttifak Adayı Gürhan: Yazıcıoğlu'nun Kader ArkadaşıyımMilli İttifak Adayı Gürhan: Yazıcıoğlu'nun Kader ArkadaşıyımEge Bölgesi Bayburt Dernekleri'nin düzenlediği 23. Geleneksel Herfene Şöleni'ne katılan Milli İttifak İzmir 1. bölge milletvekili adayı SP'li Ahmet Gürhan, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun kader arkadaşı olduğunu, seçim çalışmalarında bu konuya İzmirlilerin hassasiyetle ve yakınlıkla yaklaştığını söyledi.
 • 08:53Meteoroloji'den 11 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 11 İle Sağanak Yağış UyarısıEskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Diyarbakır, Batman, Siirt, Gümüşhane ve Bayburt'ta sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 09:28Meteoroloji Uyardı: Anadolu'nun Birçok Yerinde Sağanak Yağış BekleniyorMeteoroloji Uyardı: Anadolu'nun Birçok Yerinde Sağanak Yağış BekleniyorMeteoroloji, Anadolu'nun birçok yeri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.
 • 08:58Meteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıYaz aylarının kapıya dayanmasına rağmen güneş yüzünü tam olarak Türkiye'ye göstermedi. Meteoroloji; 20 ilde sağanak ve yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
 • 17:48Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Dünyada En Fazla Yardım Veren Üçüncü Ülkeyiz"Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2002’den bugüne AK Parti hükümetleri döneminde ekonomi, eğitim, sağlık, sanayi, tarım, ulaşım gerçekleştirilen icraatlara değinerek, 2002’de borç alan bir Türkiye aldıklarını ve gelinen noktada borç veren bir Türkiye haline getirdiklerini söyledi.
 • 15:06Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Bayburt'taMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Bayburt'taAK Parti’nin seçim çalışmalarına katılmak üzere Bayburt’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Yusuf Odabaş’ı makamında ziyaret etti.