SON DAKİKA BEDELLİ ASKERLİK HABERLERİ

Son Dakika Bedelli Askerlik Haberleri

 • 13:01Yeni Bedelli Askerlik Yolda mı?Yeni Bedelli Askerlik Yolda mı?1 Ocak 1990 tarihinden önce doğanlar için bedelli askerlik uygulamasının yerinden gündeme geldiği öne sürüldü.
 • 13:26Askeri Başsavcılık: Bedelli Askerlikte Fark İade EdilmezBedelli askerlikte 12 bin liralık farkın iadesiyle ilgili davada görüş belirten Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) Başsavcılığı, yasal dayanağı bulunmadığı için farkın ödenmemesinin hukuka uygun olduğunu bildirdi.
 • 12:45Bakanlar İcraatlarını DeğerlendirdiMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "En modern helikopteri yaptık ve silahlı kuvvetlerimize teslim ettik. Şu anda Silahlı Kuvvetlerimizin envanterine girmiştir ve Güneydoğu'da kullanılmaktadır.
 • 13:10İhtiyaç Kredisi Çeşitleriİhtiyaç kredisi, kısa vadeli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçları karşılamak için gerçek kişilerin kullandıkları bir kredi türüdür. İhtiyaçlar ve talepler çeşitli olduğu için bankalarda ihtiyaç kredisinin birçok çeşidi mevcut.
 • 13:08İhtiyaç Kredisi Çeşitleriİhtiyaç kredisi, kısa vadeli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçları karşılamak için gerçek kişilerin kullandıkları bir kredi türüdür. İhtiyaçlar ve talepler çeşitli olduğu için bankalarda ihtiyaç kredisinin birçok çeşidi mevcut.
 • 09:58Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Şer Cephesine Karşı Milletimin de Bir Hesabı VarDışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Şer Cephesine Karşı Milletimin de Bir Hesabı VarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti'ye zarar vermek için bir şer cephesinin oluşturulduğunu ve Türkiye'nin geleceğinin karartılmak istendiğini dile getirerek "Bu şer cephesinin bir hesabı varsa milletimin de bir hesabı var, 7 Haziran'da gösterecek" dedi.
 • 05:48Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Şer Cephesine Karşı Milletimin de Bir Hesabı Var 1Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Şer Cephesine Karşı Milletimin de Bir Hesabı Var 1Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti'ye zarar vermek için bir şer cephesinin oluşturulduğunu ve Türkiye'nin geleceğinin karartılmak istendiğini dile getirerek "Bu şer cephesinin bir hesabı varsa milletimin de bir hesabı var, 7 Haziran'da gösterecek" dedi.
 • 05:48Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Şer Cephesine Karşı Milletimin de Bir Hesabı Var 2Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Şer Cephesine Karşı Milletimin de Bir Hesabı Var 2Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti'ye zarar vermek için bir şer cephesinin oluşturulduğunu ve Türkiye'nin geleceğinin karartılmak istendiğini dile getirerek "Bu şer cephesinin bir hesabı varsa milletimin de bir hesabı var, 7 Haziran'da gösterecek" dedi.
 • 21:24Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsviçre'deDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışındaki vatandaşlara milletvekili seçimi için oy kullanmaları çağrısında bulunarak, "Türkiye'de seçime katılma oranı milletvekili seçimlerinde yüzde 90'ları buluyor.
 • 19:10Temad Başkanı Keser: Profesyonel Askerlik ile Bedelli Askerlik KarıştırılmamalıTemad Başkanı Keser: Profesyonel Askerlik ile Bedelli Askerlik KarıştırılmamalıTürkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kırşehir Şubesi’nin düzenlediği ‘Yılın Ahi Anneleri’ programına katılan TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser, profesyonel askerlik ile bedelli askerliğin karıştırılmaması gerektiğini söyledi.
 • 21:12Yılmaz: Nüfus Azalırsa Profesyonel Askerliği Düşünmek ZorundasınızYılmaz: Nüfus Azalırsa Profesyonel Askerliği Düşünmek ZorundasınızMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, milletvekili adayı olduğu Sivas'ta yaptığı konuşmada, "Nüfus azalırsa tam profesyonel askerliği düşünmek zorunda kalırsınız." dedi.
 • 19:14Sivas - Bakan Yılmaz Nüfus Artışı Düşerse, Profesyonel Askerlik Düşünmek Zorunda KalınırSivas - Bakan Yılmaz Nüfus Artışı Düşerse, Profesyonel Askerlik Düşünmek Zorunda KalınırBakan Yılmaz Nüfus artışı düşerse, profesyonel askerlik düşünmek zorunda kalınır MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, nüfus artışı olmayan ülkelerin sözleşmeli askerliğe geçiş yaptığını belirterek, Nüfus artışı belli bir orana gelmezse, sözleşmeli veya tam profesyonel askerliği düşünmek zorunda kalırsınız dedi.
 • 18:45Milli Savunma Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğer yarın 400 bin ihtiyaç olur, çağırdığında 400 bin değil, 100 bin gelirse o zaman siz de bu zorunlu askerliği değil, sözleşmeli askerliği veya tam profesyonel askerliği düşünmek zorunda kalırsınız" dedi.
 • 18:43Bakan Yılmaz: Nüfus Artışı Düşerse, Profesyonel Askerlik Düşünmek Zorunda KalınırBakan Yılmaz: Nüfus Artışı Düşerse, Profesyonel Askerlik Düşünmek Zorunda KalınırMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, nüfus artışı olmayan ülkelerin sözleşmeli askerliğe geçiş yaptığını belirterek, "Nüfus artışı belli bir orana gelmezse, sözleşmeli veya tam profesyonel askerliği düşünmek zorunda kalırsınız" dedi.
 • 18:29Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Fransa'daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, cep telefonlarıyla ilgili düzenlemeleri telefon kaçakçılığını engellemek için yaptıklarını, Türkiye'nin bir telefon mezarlığı olmasını istemediklerini söyledi.
 • 17:35Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Genç Nüfus Bulamazsanız Zorunlu Askerliği Kaldırırsınız"Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, zorunlu askerlikle ilgili olarak, “Nüfus artış hızı yok, genç nüfus yok, askere çağırıyoruz kimse gelmiyor.
 • 13:12İnce: Elinde Kur'an, Kursağında Haram, Dilinde Yalan Olan Siyasetçiler Varİnce: Elinde Kur'an, Kursağında Haram, Dilinde Yalan Olan Siyasetçiler VarNiğde’de CHP milletvekili adayları ile birlikte esnaf ziyareti yaptıktan sonra, seçim bürosu açılışına katılan Muharrem İnce, hükümeti eleştirdi.
 • 06:54Davutoğlu, Avrupa'da Yaşayan Türkler İçin Müjdeli Haberler VerecekDavutoğlu, Avrupa'da Yaşayan Türkler İçin Müjdeli Haberler VerecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Süleyman Çelik'in açıklamaları- Detay Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Çelik: - "Pazar günü Almanya'ya gelecek Başbakan Davutoğlu, Avrupa'da yaşayan Türkler için müjdeli haberler verecek" Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Süleyman Çelik, pazar günü Almanya'ya gelecek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Avrupa'da yaşayan Türkler için müjdeli haberler vereceğini söyledi.
 • 01:55Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Çelik AçıklamasıAvrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Süleyman Çelik, pazar günü Almanya'ya gelecek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Avrupa'da yaşayan Türkler için müjdeli haberler vereceğini söyledi.
 • 17:46CHP'li Koç, Altındağ İlçe Örgütünü Ziyaret EttiCHP'li Koç, Altındağ İlçe Örgütünü Ziyaret EttiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Artık muhalefet için alanda değiliz iktidar için alandayız. Artık kadercilik çözüm değil, devrimcilik çözüm diyoruz.
 • 16:58Koç: Muhalefet İçin Değil, İktidar İçin AlandayızKoç: Muhalefet İçin Değil, İktidar İçin AlandayızCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç partisinin ilçe teşkilatına yaptığı ziyarette artık muhalefet için değil, iktdar olmak için mücadele verdiklerini belirtti.
 • 15:19CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Artık muhalefet için alanda değiliz, iktidar için alandayız. Artık kadercilik çözüm değil, devrimcilik çözüm diyoruz.
 • 19:35Balıkesir CHP'li İnce, Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı'nı EleştirdiBalıkesir CHP'li İnce, Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı'nı EleştirdiCHP'li İnce, Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı'nı eleştirdi CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 • 19:30CHP'li İnce, Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı'nı EleştirdiCHP'li İnce, Başbakan'ı ve Cumhurbaşkanı'nı EleştirdiChp Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 • 18:35CHP'li İnce: Seçimler Halkın Çocuklarıyla Saraylılar Arasında OlacakCHP'li İnce: Seçimler Halkın Çocuklarıyla Saraylılar Arasında OlacakCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 7 Haziran'da yapılacak olan seçimde yarışın halkın çocuklarıyla saraylılar arasında olacağını vurgulayarak, "Seçim, geçinemeyen emekliler, işsiz kalan gençler, siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafla 700 bin liralık kol saati takanlar arasında ki yarıştır.
 • 16:29Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Almanya'daBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Almanya'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Heidelberg kentinde STK temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıdan görüntüler - Kurtulmuş'un açıklamaları- Dinleyici detayları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Almanya'da- Numan Kurtulmuş, Heidelberg'de Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Yürütmenin son derece etkin, hızlı çalışması için iyi dizayn edilmiş, denetim mekanizmaları iyi kurulmuş, diğer bütün demokratik mekanizmalarına kavuşmuş bir başkanlık siteminin Türkiye için zaruri olduğuna inanıyoruz"- "Daha fazla yetki değil, daha fazla denetlenebilir bir yürütme mekanizması ve yürütme mekanizmasının da hızlandırılması için başkanlık sisteminini oluşmasını istiyoruz"- "2023'e kadar olan süreçte çok daha hızlı ve güçlü çalışan Türkiye'nin oluşabilmesi için milletvekillerinin güçlendirilmesi, parlamentonun güçlendirilmesi, yürütmenin güçlendirilmesi ve sivil toplumun güçlendirilmesi gerekir"HEİDELBERG (AA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yürütmenin son derece etkin ve hızlı çalışması için iyi dizayn edilmiş, denetim mekanizmaları iyi kurulmuş, diğer bütün demokratik mekanizmalarına kavuşmuş bir başkanlık siteminin Türkiye için zaruri olduğuna inandıklarını söyledi.
 • 15:20Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Almanya'daHEİDELBERG (AA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yürütmenin son derece etkin ve hızlı çalışması için iyi dizayn edilmiş, denetim mekanizmaları iyi kurulmuş, diğer bütün demokratik mekanizmalarına kavuşmuş bir başkanlık siteminin Türkiye için zaruri olduğuna inandıklarını söyledi.
 • 23:08MHP Öcalan'ı İmralı'dan ÇıkaracakMHP Öcalan'ı İmralı'dan ÇıkaracakMHP'nin hazırladığı seçim beyannamesine göre iktidara gelirse Öcalan'ı İmralı'dan çıkaracak ve normal bir cezaevine sevk edecek.
 • 08:47Dövizle Askerlikte Büyük İndirimDövizle Askerlikte Büyük İndirimBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç 6 bin euro olan dövizle askerlik bedelinin bin euro'ya düşeceğini söyledi.
 • 18:14Hacıosmanoğlu'nun Avukatının 'Şike' Suçlaması Aziz Yıldırım'ı Çılgına ÇevirdiHacıosmanoğlu'nun Avukatının 'Şike' Suçlaması Aziz Yıldırım'ı Çılgına ÇevirdiTrabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile karşılıklı 'hakaret' gerekçesiyle mahkemelik olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hakim karşısına çıktı.
 • 17:43Aziz Yıldırım'la Hacıosmanoğlu'nun Avukatı Mahkemede TartıştıAziz Yıldırım'la Hacıosmanoğlu'nun Avukatı Mahkemede TartıştıFenerbahçe Başkanı Yıldırım'la Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'nun avukatı, mahkemede kavga etti. Yıldırım, "Trabzonspor şike yapmamış mı?" diye sordu.
 • 17:28Aziz Yıldırım AdliyedeAziz Yıldırım AdliyedeHacıosmanoğlu'nun avukatının konuşmasına sinirlenerek araya giren Aziz Yıldırım Fenerbahçe şike yaptı diyorsunuz da Trabzonspor şike yapmamış mı Haber - Kamera Arzu KAYA, İstanbul DHA Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu ile aralarında olan hakaret davaları ile ilgili hakim karşısına çıktı.
 • 14:12Bedelli Askerlik AnılarıBedelli Askerlik AnılarıBedelli Askerlik Anıları - yeni vine.
 • 16:3322 yılda 2 bin 221 Şüpheli Asker Ölümü Meydana Geldi22 yılda 2 bin 221 Şüpheli Asker Ölümü Meydana GeldiAntalya'da düzenlenen 'Şüpheli Asker Ölümleri Sempozyumu'nda konuşan avukat Ahmet Çevik, 22 yılda 2 bin 221 şüpheli asker ölümü olayı yaşandığını söyledi.
 • 09:50TSK'nın Dünyayı Titreten Caydırıcı GücüTSK'nın Dünyayı Titreten Caydırıcı GücüGenelkurmay, Davutoğlu'na sunduğu brifingde TSK'nın 2033 projeksiyonunu aktardı. Geleceğe yönelik temel hedef; her ortam ve şartta görev yapabilen, eğitimli bir ordu.
 • 11:49Haftanın Tarihine BakışANKARA (AA) – Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) 28 Şubat 1997'de aldığı kararlar, Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.
 • 10:59Batman'da Bedelli Askerliğe 2 Bin 523 Kişi BaşvurduBatman’da 2 Bin 523 kişi bedelli askerlik için başvuruda bulundu.
 • 07:48Batman'da 2 Bin 523 Kişi Bedelli Askerliğe BaşvurduBatman'da 2 Bin 523 Kişi Bedelli Askerliğe BaşvurduBatman'da 2 Bin 523 kişi bedelli askerlik için başvuruda bulundu.
 • 14:42Bedelli Paraları Savunma Sanayi Projelerine Kaynak OlacakSilah Sistemleri ve Askeri Doktrin Uzmanı Sami Atalan, bedelli askerlik başvurularından elde edilen 3 milyar 668 milyon liranın, Türk savunma sanayinde büyük projelerin hayata geçirilebilmesi için önemli bir kaynak olacağını bildirdi.
 • 23:12Başbakan Davutoğlu: (3)Başbakan Ahmet Davutoğlu, İç Güvenlik Paketi ile ilgili, "Meclis çalışmalarının bir şiddet, bir gerginlik ortamına dönüşmemesi temennimizdir.
 • 21:33Başbakan Davutoğlu'dan Özgecan Aslan Cinayetine İlişkin AçıklamaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesine ilişkin, "Adaletimizin de bu faillere en sert şekilde mukabelede bulunacağına inancımız tamdır çünkü ortada hiçbir değerin kabul etmeyeceğiz, vahşice ve barbarca bir saldırı vardır.
 • 20:53Başbakan Davutoğlu, İdam Tartışmalarına Son Noktayı KoyduBaşbakan Davutoğlu, İdam Tartışmalarına Son Noktayı KoyduBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Özgecan'ın öldürülmesi olayı sonrası yapılan "idam" tartışmalarıyla ilgili, "Bu konuda hiçbir ceza, böyle bir suçun karşılığı değil" şeklinde konuştu.
 • 16:30Milli Savunma Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik başvurularına ilişkin, "Dün 19.14 itibarıyla bana gelen bilgiye göre bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308. Bundan sonra artmaz" dedi.
 • 15:56Bakan Yılmaz: Bedelli Askerlikte Süre Uzatımı YokBakan Yılmaz: Bedelli Askerlikte Süre Uzatımı YokMilli Savunma Bakanı Yılmaz, dün sona eren başvurular ile 200 bin 308 kişinin bedelli askerlikten yararlandığını; gecikenler için başvuru süresinin uzamayacağını söyledi.
 • 20:14Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Bedelli Askerlik, 200 Bin 338 Rakamına Ulaştı"Bedelli askerlik başvuruları- Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Önceki açıkladığım rakam 17.30 itibariyleydi.
 • 20:05Bakan Yılmaz: Bedelliye 200 Bin 338 Kişi BaşvurduBakan Yılmaz: Bedelliye 200 Bin 338 Kişi BaşvurduMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'de 200 bin 338 kişinin bedelli askerliğe başvurduğunu ifade ederek, "Biz bu rakamı beklemiyorduk" dedi.
 • 20:04Bedelli Askerlik BaşvurularıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlanmak için başvuruların sayısına ilişkin yaptığı açıklamada, "Önceki açıkladığım rakam 17.30 itibariyleydi.
 • 19:11Bakan Yılmaz: Bakan Yılmaz: "Bedelli Askerlik İçin 199 Bin 358 Kişi Başvurdu"Sivas - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlanmak için başvuranların sayısının saat 17.30 itibarıyla 199 bin 358'e ulaştığını bildirdi.
 • 18:11Bedelli Başvuruları Sona Erdi, Rekor Rakam AçıklandıBedelli Başvuruları Sona Erdi, Rekor Rakam AçıklandıBedelli askerlik için 2 aylık başvuru süresi bugün sona erdi. Kimi vatandaşlar ise askerlik şubesine koşarak gitti. Bakan İsmet Yılmaz, bedelliye başvuranların sayısının 199 bin 358'e ulaştığını bildirdi.
 • 16:05Başkentte, Bedelli Askerlikte Son Gün Yoğunluğu YaşandıBaşkentteki askerlik şubeleri önünde, bedelli askerlik başvurularının son gününde yoğunluk yaşandı.