SON DAKİKA BEDELLİ ASKERLİK HABERLERİ

Son Dakika Bedelli Askerlik Haberleri

 • 10:26CHP İzmir Adayı Sertel: Siyasilerin Çocukları Bedelliden YararlanmasınCHP İzmir Adayı Sertel: Siyasilerin Çocukları Bedelliden YararlanmasınCHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı Atila Sertel, Türkiye’de her şeye zam yapılırken bedelli askerlikte indirime gidildiğini belirterek, “Bu indirimden en çok da AKP hükümetinin bakanları ve milletvekilleri yararlandı, çünkü AKP’li bakan ve milletvekilinin çocuğu olan 137 kişi bedelli askerlik yaptı.
 • 10:38Davutoğlu Türkiye'ye Dönük İçeride Bir Terör Var Ama Dışarıda Bir Başka Terör Var, Algı Terörü VarDavutoğlu Türkiye'ye Dönük İçeride Bir Terör Var Ama Dışarıda Bir Başka Terör Var, Algı Terörü VarBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'ye dönük içeride bir terör var ama dışarıda bir başka terör var, algı terörü var. Emin olun algı terörü, içerideki silahlı terör kadar tehlikelidir ve Türkiye'nin geleceğine meydan okumaktadır dedi.
 • 08:31Başbakan Davutoğlu New York'taNEW Başbakan Ahmet Davutoğlu, yurtdışında yaşayan vatandaşlardan oy kullanmalarını isteyerek, "1 Kasım'da da gururla gidip, Türkiye'nin kaderiyle ilgili tercihlerinizi kullanmanızı rica ediyorum.
 • 13:1619 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı19 Eylül Gaziler Günü Törenle KutlandıNiğde’de 19 Eylül Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlen törenle kutlandı.
 • 12:35Grafikli - PKK Yandaşı Söylem ve EylemlerGrafikli - PKK Yandaşı Söylem ve EylemlerHDP ve DBP'nin bazı mensupları, gerek söylem gerekse eylemleriyle "terör örgütü PKK'nın yanında" görüntü sergiliyor.
 • 01:38CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (3)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de herkesin şunu çok iyi bilmesi lazım; AKP'nin tek başına bu ülkeyi yönetme şansı sıfırdır.
 • 00:00CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan AçıklamalarCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelecek seçimlerde Deniz Baykal’ın tekrar aday olacağını söyledi.
 • 23:57Kılıçdaroğlu Kızıyla İlgili Rezidans İddialarına Cevap VerdiKılıçdaroğlu Kızıyla İlgili Rezidans İddialarına Cevap VerdiCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kızı ile ilgili ortaya atılan rezidans iddialarına cevap vererek "Kızım o daireyi bir daire satarak ve birikimleriyle aldı. Ataşehir Belediyesi ile ilgisi yok." dedi.
 • 17:03CHP'li Yüksel, Siyasette Geçen 100 Günü DeğerlendirdiCHP'li Yüksel, Siyasette Geçen 100 Günü Değerlendirdi25’inci dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, milletvekili olarak geçirdiği 100 günü değerlendirerek, yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 • 17:25Manisa CHP'li Biçer'den Teröre Tişörtlü ProtestoManisa CHP'li Biçer'den Teröre Tişörtlü ProtestoCHP'li Biçer'den teröre tişörtlü protesto Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 92'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer üzerinde, "Sıradaki Benim Oğlum mu?" yazılı tişörtle katıldı.
 • 15:29Analiz Grafikli - Çatışmasızlığa Son Veren Üçgen: "Hdp-Pkk-Kck"Terörün gündemden çıkartılarak sorunların demokratik yollarla çözülmesi için başlatılan reformlar, PKK-KCK'nın terör eylemleri ve HDP'nin açıklamaları ile sonuçsuz kaldı.
 • 15:10Disk Emekli Sen'den Barış ÇağrısıDİSK Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, bu topraklarda hiç kimsenin ölmesini istemediklerini, barışın tarafında olduklarını söyledi.
 • 13:44CHP'li Biçer'den Teröre Tişörtlü ProtestoCHP'li Biçer'den Teröre Tişörtlü ProtestoCumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 92'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer üzerinde, "Sıradaki Benim Oğlum mu?" yazılı tişörtle katıldı.
 • 13:33CHP Milletvekili Biçer Tişörtle Protesto Eylemi YaptıCHP Milletvekili Biçer Tişörtle Protesto Eylemi YaptıCHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer, dün Manisa’nın toprağa verdiği iki şehit için giydiği tişörtle protesto eyleminde bulundu.
 • 12:49CHP'li Vekilden Tişörtlü ProtestoCHP'li Vekilden Tişörtlü ProtestoCHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Manisa'nın toprağa verdiği iki şehit üzerine giydiği tişörtle protesto eyleminde bulundu.
 • 14:35CHP'li Usluler: Davutoğlu'nun 'Şatafat' Sözü Tam da Yerine OturmuşCHP'li Usluler: Davutoğlu'nun 'Şatafat' Sözü Tam da Yerine OturmuşCHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun şatafat ve siyaseti kullanarak mevki değiştirenler için söylediği, "Bizim siyasetimizde yerleri yoktur.
 • 14:47Grafikli - Davutoğlu, Bir Yıla Bunları SığdırdıAK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinde bir yılı dolan Ahmet Davutoğlu, 27 Ağustos tarihinden bu yana, yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir mesai harcadı.
 • 23:39Binlerce Kişi TSK'ya Gönüllü Askerlik Başvurusu YaptıBinlerce Kişi TSK'ya Gönüllü Askerlik Başvurusu YaptıGönüllü askerlik yapmak isteyen binlerce kişi, Genelkurmay Başkanlığı'na başvurdu. TSK'ya elektronik posta yoluyla gönderilen mektuplar, duygulandırdı.
 • 08:32CHP'den Teklif: Askerlerin Harçlıkları Asgari Ücret OlsunCHP'den Teklif: Askerlerin Harçlıkları Asgari Ücret OlsunCHP'li Ağbaba ve Özel imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun teklifi Er ve Erbaş Harçlıkları Kanunu'nda değişiklik içeriyor.
 • 17:19CHP'den Askere Asgari Ücret TeklifiCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, er ve erbaşlara verilen harçlığın asgari ücret düzeyinde verilmesini öngören kanun teklifini Meclis’e sundu.
 • 11:16Er ve Erbaşa Asgari Ücret Düzeyinde Harçlık İçin Kanun TeklifiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel, askerlik hizmetini yerine getiren er ve erbaşlara asgari ücret düzeyinde harçlık verilmesi için hazırladıkları kanun teklifini TBMM'ye sundu.
 • 10:49CHP Milletvekili Baydar'dan Bakan Gönül'e Soru ÖnergesiCHP Milletvekili Baydar'dan Bakan Gönül'e Soru ÖnergesiCHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, TBMM Başkanlığı’na, Millî Savunma Bakanı Mehmet Vecdi Gönül tarafından yazılı olarak cevaplanması talebiyle 6 maddelik soru önergesi verdi.
 • 10:10CHP'den Er ve Erbaşlara Asgari Ücretle Maaş Verilmesi İçin Kanun TeklifiCHP'den Er ve Erbaşlara Asgari Ücretle Maaş Verilmesi İçin Kanun TeklifiCHP askerlik yapan er ve erbaşlara asgari ücret düzeyinde harçlık verilmesi için hazırladıkları kanun teklifini TBMM'ye sundu.
 • 18:57Gürsel Tekin: Kerem Kılıçdaroğlu Hariç Bu Yasadan Herkes FaydalandıGürsel Tekin: Kerem Kılıçdaroğlu Hariç Bu Yasadan Herkes FaydalandıGürsel Tekin bedelli askerlik açıklamasına ilişkin "157 siyasetçinin çocuğu bu yasadan faydalanarak çocuklarını askere göndermedi, bir tek Kılıçdaroğlu'nun oğlu reddetti" dedi.
 • 14:18Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Dmd'nin Konuğu OlduEnerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, döviz fiyatlarının artışından memnun olmadıklarını belirterek, "Yalnızca ihracatçının işine yarıyor olması Türkiye'nin tüm meselelerini çözüyor anlamına gelmiyor.
 • 14:11Bakan Yıldız: "Benim Amacım Allah Nasip Ederse Şehit Olmaktır"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır.
 • 12:39Taner Yıldız: Benim Amacım Allah Nasip Ederse Şehit OlmaktırTaner Yıldız: Benim Amacım Allah Nasip Ederse Şehit OlmaktırDha ANKARA- Taner Yıldız: Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır "Oğlumun bedeli askerlik yaptığı iddiaları tamamen iftira" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği (DMD) üyeleri ile yaptığı toplantıda, sınır bölgesinde meydana gelen olaylar ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:32Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "İlk kez deniyoruz, bir seçim hükümeti ile gidilmesi ya da eğer mevcut hükümetle gidilecekse bu hükümetle erken seçime gidilmesi Türkiye tarihinde ilk sefer olacak" dedi.
 • 15:21Kurtulmuş, Demirtaş'ın Referandum Teklifi Açıklamasını DeğerlendirdiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ’sistem değişmiştir’ sözlerine karşılık referandum teklifi yapacakları yönündeki açıklamasına ilişkin, "Nihayetinde demokrasi içinde yürütülüyorsak sistemin sahibi de hakemi de milletin kendisidir.
 • 15:08HDP'nin Referandum Önerisine AK Parti'den Yanıt GeldiHDP'nin Referandum Önerisine AK Parti'den Yanıt GeldiDemirtaş'ın sistem değişikliği için referandum önerisine AK Parti'den ilk yanıt Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, "Olabilir ama Türkiye'nin önceliği yeni hükümetin kurulması." dedi.
 • 14:11CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin AçıklamasıCHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "İptal edilmesi gereken bedelli askerlikten yararlanmış siyasilerin çocuklarının bedelli hakkıdır.
 • 13:56CHP'li Tekin'den Bedelli Tepkisi: Allah Kimseyi Evlat Acısıyla 'Mutlu' EtmesinCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den bedelli askerlik açıklaması geldi.
 • 12:44Gürsel Tekin'den Gürsel Tekin'den "Bedelli Askerlik" ÇıkışıHabertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını yaıntlayan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, bombayı patlattı, sosyal medya sarsıldı.
 • 12:11CHP Genel Sekreteri Tekin: "İktidar Olursak, Bedelli Askerlik Yapanların Askerliğini İptal Edeceğiz"CHP CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, iktidar olmaları halinde bedelli askerlik yapanların askerliklerini iptal edeceklerini söyledi.
 • 11:54CHP'li Tekin: İktidar Olursak Bedelli Askerlik İptal OlacakCHP'li Tekin: İktidar Olursak Bedelli Askerlik İptal OlacakCHP'li Gürsel Tekin, "İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz." dedi.
 • 11:13Erdoğan'ın Verdiği 'Dövizli Askerlik' Geri Ödeme Sözü TBMM GündemindeCHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, gurbetçi vatandaşlara verdiği ‘dövizli askerlik’ geri ödeme sözünü Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) taşıdı.
 • 17:29Antalya - 'Kışladaki Asker Ölümleri Son Bulsun'Antalya - 'Kışladaki Asker Ölümleri Son Bulsun''Kışladaki asker ölümleri son bulsun' Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'daki Şüpheli Ölümler ve Mağdurları Derneği Başkanı Oktay Can, kışladaki asker ölümlerinin biran önce son bulmasınını istedi.
 • 16:03Kışladaki Asker Ölümleri Son Bulsun'Kışladaki Asker Ölümleri Son Bulsun'Antalya'daki Şüpheli Ölümler ve Mağdurları Derneği Başkanı Oktay Can, kışladaki asker ölümlerinin biran önce son bulmasınını istedi.
 • 11:55Atalan, 'Çatışma Ortamında Askerlik Yapan AKP'li Çocukları Var mı? Diye SorduHDP Batman Milletvekili Ali Atalan, Milli Savunma Bakanı Mehmet Vecdi Gönül’e “Mevcut çatışma ortamında zorunlu askerlik görevini yerine getiren AKP’li milletvekili, bakan, bürokrat, kuvvet komutanı çocukları ve yakın akrabaları var mıdır?
 • 12:28HDP'den HDP'den "Vicdani Ret" İçin Yasa TeklifiHDP'li Buldan ve Baluken, "vicdani ret" için yasa teklifi hazırladı. Yasaya göre; "vicdani retçi"ler askerlik yapmayacak ve haklarında soruşturma açılmayacak.
 • 14:17Ak Partili Vekil ve Bakan Çoçuklarının Askerlik Durumu TBMM'deHDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez, “Savaş kararı alan hükümet üyelerinin çocukları ve yakınları, askerlikten bedelli yoluyla ve şaibeli çürük raporlarıyla muaf olurken, yoksul ve emekçi halkın çocukları zorunlu askerlik nedeniyle hayatlarını kaybetmektedirler.
 • 15:52Demirtaş: Demirtaş: "İki Çatışan Tarafın da Elini Tetikten Çekmesi Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:30Demirtaş: Demirtaş: "Amaç Partiyi Kapatmaktan Çok Hazine Yardımından Muaf Bırakmak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kürsüye gelmesi ve açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:13Demirtaş: Demirtaş: "Bu Ülke Hepimizin Vatanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kürsüye gelmesi ve açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 15:09Demirtaş: Demirtaş: "Biz Seçimden Korkmuş, Kaçmış Bir Parti Değiliz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Parti Meclisi Toplantısı- Eş Genel Başkan Demirtaş: -"Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır"- "Bizler PM olarak, il ve ilçe yönetimlerimizle ev ev, köy köy, mahalle mahalle dolaşacağız. 'Bu savaş bizlerin savaşı değil' diyeceğiz"-"Yeni Cumhurbaşkanının danışmanı yapılan eski Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, onun bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında değil, onun özel hukuk bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda.
 • 13:50Hdp Parti Meclisi ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer seçimse biz seçimden korkmuş, kaçmış bir parti değiliz. İster bu ay, ister önümüzdeki ay, ister kasımda erken bir seçime HDP hazırdır" dedi.
 • 13:04Demirtaş: "Ağabeyim Işid'e Karşı Bedelli Askerlik Yapmıyor"Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK’ye yönelik operasyonlarda ağabeyinin de yaralandığı haberlerine cevap vererek, "Haberi teyit ettiğimize dair bir bilgi yok. Doğru olma şansı da yok, çünkü ağabeyim Kandil’de değil. Kendisinin durumu ile bilgim yok. IŞİD’e karşı bedellik askerlik yapmıyor, halkının onuru için direniyor" dedi.
 • 12:21Demirtaş: Bilal'e Karşılık Hilal Takasıyla Bir Savaş Koalisyonu KurdularDemirtaş: Bilal'e Karşılık Hilal Takasıyla Bir Savaş Koalisyonu KurdularHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, şu anda oyalamaya dayalı bir koalisyon görüşmelerinin sürdüğünü söyleyerek, “Asıl savaş koalisyonu kurulmuş durumda zaten. Onu biliyorsunuz. Bilal’e karşılık hilal takasıyla bir savaş koalisyonu kurdular ve ‘ülkeyi kan revan içinde seçime götürürsek hep birlikte kazanırız’ diye hesap yapıyorlar.
 • 11:01Demirtaş: Abim Kandil'de Değil, IŞİD'e Karşı SavaşıyorDemirtaş: Abim Kandil'de Değil, IŞİD'e Karşı SavaşıyorHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, abisinin PKK operasyonlarında yaralandığı iddiasıyla ilgili "Abim Kandil'de değil. IŞİD tecavüzcülerine karşı savaşıyor" dedi.
 • 13:01Yeni Bedelli Askerlik Yolda mı?Yeni Bedelli Askerlik Yolda mı?1 Ocak 1990 tarihinden önce doğanlar için bedelli askerlik uygulamasının yerinden gündeme geldiği öne sürüldü.